Dr fitbm-nek feltett kérdések

Zártosztály! Belépés csak saját felelősségre! A gondozottakat hergelni szabad!
Lezárt
Avatar
pounderstibbons
*
*
Hozzászólások: 2662
Csatlakozott: 2010.05.25. 11:01

Dr fitbm-nek feltett kérdések

Hozzászólás Szerző: pounderstibbons » 2012.01.07. 00:44

Búza és egyéb élelmiszerek, paleolit táplálkozás:

"A finomított szénhidrátok és iparilag feldolgoztt ételek elkerülése."

A főzés,sütés ipari feldolgozásnak számít?
A pasztörizálás?
Ha mindennap eszem tartósítószeres lekvárt, csökken a várható élettartamom?Lehet ezt majd kizárólag a lekvárnak tulajdonítani?
A finomított szénhidrátok és a finomliszt fogyasztása igen elterjedt.
Mitől emelkedik mégis az átlagéletkor?
viewtopic.php?p=37502#p37502

Viszont az emberek várható életkora nem csökkent a korábbi generációkhoz képest tényleg döbbenetesen magas finomított cukor és búza fogyasztásától, hanem emelkedett. Mégis hogy lehet ez?

http://hu.wikipedia.org/w/index.php?tit ... 0213161620

Vagy van egy statisztikád a búza és cukormentes életmódot követőkről, akik messze elhúznak a többiektől? Mégis mennyivel? Ki mérte? Mikor, hogyan?
viewtopic.php?p=37514#p37514


Az én állításom, hogy kb. 10* annyi finomított cukrot eszünk, mint 1 évszázaddal korábban, a búzát se kerüli pl. a hazai lakosság, és mégse hullanak az emberek, mintha valamilyen méreganyagból ennénk 10* többet.
Erre én csatoltam egy statisztikát.
Te mikor fogsz hasonlót megtenni?
Még annak is nagyobb káros hatása lenne, ha sima ivóvízből inna mindenki 10* többet.

Ezek után a cukor és búza milyen káros/mérgező hatásairól beszélsz?

És hol van egy statisztika ami a cukor és gluténmentes táplálkozás bizonyíthatóan előnyös voltáról szólna?

A rák és egyéb betegségek, meg jó hogy szaporodnak, ha egyszer mindenki tovább is él, így van esélye egyáltalán megbetegedni ezekben, míg korábban elvitte egy torokgyík azt, akit megfürdettek a füvészkertben...

Még mindig nem mutattál semmilyen bizonyítékot.

Csak szólok, hogy van nálunk egy gumiszoba nevű topik, ahová azok kerülnek, akik sokáig nem válaszolnak egyetlen feltett kérdésre se...

És milyen doktor is vagy?
viewtopic.php?p=37535#p37535

Négy kérdést tettem fel, ebből eddig egyre se válaszoltál.

Megismétlem:
Te mikor fogsz statisztikát csatolni a cukor/búza káros hatásairól?
Hol van egy statisztika ami a cukor és gluténmentes táplálkozás bizonyíthatóan előnyös voltáról szólna?
A cukor és búza milyen káros/mérgező hatásairól beszélsz?
Milyen doktor is vagy?
viewtopic.php?p=37544#p37544

Megkérdezhetem, hogy a nicked elején a "Dr" pontosan mit jelöl?
viewtopic.php?p=37505#p37505

az hogy a buza emészthető, nem vélemény. hanem tény.
Itt van ket teny. Az egyik igaz, a masik nem.
Hogyan dontsuk el, melyik igaz kozuluk?

Tudnal egy kiserletet javasolni?

Konkretizalnad az allaspontodat?
A buza melyik resze nem emesztheto, milyen formaban es ki altal?
Gondolom a buza magjarol ertekezunk.
Gondolom az ember altal (vagy mas allatok sem tudjak emesztni?)
Nyersen, gozve, sutve?
Egeszben lenyelve, megragva, orolve?
viewtopic.php?p=37563#p37563

Az általam csatolt statisztika szerint egyre tovább élünk a finomított cukorfelhasználás növekedése mellett.
Ebből te hol vonod le azt a következtetést, hogy ártalmas?

Finomítatlan búzáról:
Madarak, rovarok, disznók, lovak meg tudják enni, szerinted az ember miért ne lenne képes rá?
az összes zöldséget, gyümölcsöt nyersen eszünk.
Pl. a kókuszdiót is héjastul eszed? Almának megeszed a magházát? Hát a barackmagot?
viewtopic.php?p=37571#p37571

(csak a rend kedvéért: http://hu.wikipedia.org/wiki/Gyümölcs#D ... lcs.C3.B6k Persze lehet, hogy te gyümölcs alatt nem a biológiai gyümölcs fogalmát érted, hanem mondjuk a konyhatechnológiait (húsos test, édes íz), de akkor meg a a búza se az, így nem értem miért kéred rajta számon a nyersen történő fogyasztás esetleges nehézségeit. Kukoricacsövet szereted? Rizst is hántolás nélkül eszed?)

Hozaszolasod ket fele egymassal ellentmondasban all, ugye latod?
...
Ellentmondas:
a finomitott elelmiszerek epp azert kerulendoek, mert tulsagsan gyorsan szivodnek fel, tul jol emeszthetoek - szerinted a buza emeszthetetlen
viewtopic.php?p=37533#p37533

Nos az én hsz-m elég releváns a búzával...Mi a baj vele,végre halljam!Melyik összetevője nem oké?Miért nem mondod meg?Nem tudod?
viewtopic.php?p=37799#p37799

Mi az,hogy iparilag feldolgozott?Tudod te,hogy mi az a fogalom,amit használtál?Van neked egyáltalán valamilyen szintű élelmiszerbiztonsági és élelmiszerhigiénés ismereted?Mit lököd a tudás nélküli vaksötétséget?!?
viewtopic.php?p=37762#p37762

Szerinted hány más betegség vagy állapot okozhat fáradtságot, levertséget?
viewtopic.php?p=37709#p37709

Tehat: ez a gen nem okoz gluten erzekenyseget. Lehet valaki gluten erzekeny anelkul, hogy lenne ilyen genje, es nagyon sokan vannak akikben jelen van ez a gen, es nem gluten erzekenyek.
Se magyarul, sem angolul nem tudod ertelmezni?
viewtopic.php?p=37711#p37711

Főbb bizonyításra váró állítások:
1. A buza emészthetetlen
2. A buza antinutrient-eket tartalmaz.
3. A búza több része és a tárolásnál rákadódott gombafélek toxikusak.
4. A glutén érzékenység nehezen diagnosztikálható, de kb 40%ban mindannyiunk dns-ében szerepel a glutén érzékenységi marker.
Amikkel főleg az a baj, hogy:
1. Már megírtam, hogy miért emészthető (viewtopic.php?p=37661#p37661)
2. Ez nem igaz. Sorold fel melyeket tartalmazza! (Melyik mitől antinutrient?)
3. A búza melyik része toxikus? Ha rakódnak rá toxikus gombafélék, akkor azok igen, de általánosságban ez sem igaz.
4. Ebben az egyben a második rész majdnem igaz. Ami igaz belőle, annak a hivatkozásodnak az állításait magad sem érted. A glutén érzékenység - ahogy te használod - egy "nagyszerű" kifejezés; bármire rá lehet húzni, hogy glutén érzékenység, hiszen nehezen kimutatható
viewtopic.php?p=37719#p37719

Illetve:
1. A buza es a belole keszult liszt emesztheto. (el is hizik az aki sok kenyeret, tesztat stb) eszik, ugye?
2. nem tartalmaz (lasd fentebb; ha valami baj lehet vele, az, hogy tul gyorsan emesztheto)
3. ezt barmilyen elelmiszerre elmondhatod, ha rosszul tarolod es megpeneszedik az baj - a buza kevesbe peneszedik, mint pl a pirospaprika
4. ezt konkretan ha lehet, kernem

viewtopic.php?p=37520#p37520


Állatok éntudata:

A téma itt az állatok éntudata, nem pedig a metabolizmusa, vagy akkor a kagylónak is van éntudata, csak mert metabolizmusa is van?
viewtopic.php?p=37510#p37510

Akkor definiáld az intelligenciát, és válaszolj arra is, hogy egy gépnek van-e szerinted intelligenciája?
viewtopic.php?p=37513#p37513

Tegyük fel, hogy kaptok egy láda követ, egy láda baktériumot, egy tölgyfát, egy kutyát, egy csimpánzt és egy embert, valamint egy programozható mesterséges intelligenciát, ami egy emberszerű testet mozgat.

Milyen módon tesztelnétek, hogy melyiknek van éntudata?,
viewtopic.php?p=37540#p37540

Mit nevezel "ösztönszerű szükségszerűségnek"?
viewtopic.php?p=37578#p37578
A megfigyelések is ezt igazolják, mert ugye empirikusan nem lehet ezt bebizonyítani, de az ellenkezőjét sem!
Tessék?! A megfigyelések ezt igazolják, de nem lehet empirikusan bizonyítani?!
viewtopic.php?p=37578#p37578
Igaz enyém se, de minden jel erre utal.
Mutass már néhányat, abból a minden jelből.
viewtopic.php?p=37603#p37603
pont ez az, a tudományban nincsen helye az igazságnak.
Köszönöm, köszönöm. Gratulálok. Az igazság érdekel, de közben annak nincs helye a tudományban. Akkor hol keresed, a mesékben?
viewtopic.php?p=37652#p37652
Kihívlak egy mensa tesztre!
a vesztes a másik bitch-e lesz egy életre.
Mashogy nem jutsz szexhez?
viewtopic.php?p=37695#p37695
KÉRLEK győzettek meg alapos tudományossággal, hogy az állatoknak nincsen intelligenciájuk, éntudatok.
Ha szerintettek nem ugyanaz, pontos tudományban alkalmazható definicióval kezdjétek,
Győzzetek meg, hogy az állatoknak nincsen intelligenciájuk.
De ha ez nem megy, kérlek győzzetek meg hogy nincsen éntudatuk.
Komolyan.
Szeretném ha megtennétek.
Bocsi, te hülye vagy? Miről beszélsz? Már legalább 3-szor leírtam direkt neked, hogy itt senki sem állította, hogy az állatoknak nincs intelligenciájuk, sőt az éntudatukról is az hangzott el, hogy többüknél valószínűsíthető. Miért akarsz minden áron általad kitalált rémképekkel, szalmabábbal boxolni?
viewtopic.php?p=37754#p37754

Látjuk a jövőt:
bárhol, bármikor kihivlak egy vitára tudosok előtt, vagy művészek előtt.
Hogyan venned ra oket, hogy vegignezzek, vegighallgassak a vitatokat?
viewtopic.php?p=37664#p37664

(ez a kérdés nekem jött és nem tudom dr fitbm észrevette-e, de amit éppen művel az egy (részéről eléggé bizonyítékhiányos) nyilvános vita, részben tudósok/művészek előtt (szerencsére mindkettő elég tág kategória...)

Szerinted mi az oka, hogy amilyen állításokat eddig itt a fórumon tettél, gyakorlatilag minden témában csak negatív kritikára leltek, és egyetértő hozzászólások helyett igaztalannak találtattak? Egy szkeptikus összeesküvés próbálja eltussolni az általad felismert "igazabb utat"?
viewtopic.php?p=37725#p37725

Olyan sokat irtal ma, megtisztelnel, ha par szoval bemutatkoznal, ki vagy (szakmad, vegzettseged, stb)... termeszetesen nem kotelezo, csak kivancsiva tettel.

Kolcsonossegi alapon: en biologus diplomaval rendelkezek, es kutatokent (senior scientist) dolgozok egy egyetemen a Nagy Viz masik oldalan (termeszetesen ez PhD szintet jelent)
szakteruletem: biokemia, molekularis biologia

Benned kit tisztelhetunk?
viewtopic.php?p=37831#p37831



Mindamellett gratulálok, hogy ilyen rövid időn belül ennyire sokat tudtál írni. Kár, hogy ennyiszer ismétled magad. És hogy a bizonyítékok előkeresése az agymenéseidhez nem megy olyan gyorsan mint a sértegetések vitapartnerhez vágása. Szóval van hova room to improve.
Elsőre javasolnám is rögtön ezt a gumiból készültet...
:)
0 x

Avatar
mimindannyian
*
*
Hozzászólások: 7917
Csatlakozott: 2011.04.23. 16:20
Tartózkodási hely: Szoboszló

Dr fitbm-nek feltett kérdések

Hozzászólás Szerző: mimindannyian » 2012.01.07. 01:38

@pounderstibbons (37843): Le a kalappal! Heroikus munka lehetett összeszedni.

(Zárójelben megjegyzem, hogy ezek "csak" a kérdések. Rengeteg tényszerű ellenérvet is kapott, amire nem reagált semmit, csak sulykolta tovább a mondókáját, mintha el sem hangoztak volna. Valójában ezek is burkolt kérdések: "X állítás igaz a következő elv/forrás/te magad szerint is, márpedig X ellentmond az Y állításodnak [, akkor mégis ezt hogy oldod fel?]".)
0 x

Avatar
pounderstibbons
*
*
Hozzászólások: 2662
Csatlakozott: 2010.05.25. 11:01

Dr fitbm-nek feltett kérdések

Hozzászólás Szerző: pounderstibbons » 2012.01.07. 01:55

@mimindannyian (37846):


Bár ez a Dr fitbm menet elég szórakoztató volt nekem, de a felsorolt ellenérvek összegyűjtését már nem vállalom! OFF
Csak nagyon sok pénzért :D
/OFF Elnézést!
0 x

Avatar
mimindannyian
*
*
Hozzászólások: 7917
Csatlakozott: 2011.04.23. 16:20
Tartózkodási hely: Szoboszló

Dr fitbm-nek feltett kérdések

Hozzászólás Szerző: mimindannyian » 2012.01.07. 10:17

@pounderstibbons (37848): OFF
Jaja, nem is várnám el, én magam sem venném rá a fáradtságot. Felesleges. Ennyi kérdés már elég kell legyen a tágas gumiszobához. :)
/OFF Elnézést!
0 x

Lezárt