Dordzse-nak feltett kérdések

Zártosztály! Belépés csak saját felelősségre! A gondozottakat hergelni szabad!
Dordzse

Dordzse-nak feltett kérdések

Hozzászólás Szerző: Dordzse » 2012.06.05. 21:41

sötétvödör írta:Nekem legalább vannak saját gondolataim
@sötétvödör (48655):

Tehát még senki nem gondolt olyat mint te ?
0 x

Avatar
Tuttisuu
Hozzászólások: 1375
Csatlakozott: 2011.09.25. 23:11

Dordzse-nak feltett kérdések

Hozzászólás Szerző: Tuttisuu » 2012.06.05. 22:34

:facepalm: Dorzse, látom már a látszatát sem kívánod fenntartani annak, hogy érdekelnek a neked feltett kérdések.
0 x

Avatar
mimindannyian
*
*
Hozzászólások: 7917
Csatlakozott: 2011.04.23. 16:20
Tartózkodási hely: Szoboszló

Dordzse-nak feltett kérdések

Hozzászólás Szerző: mimindannyian » 2012.06.05. 23:00

@Dordzse (48668):
Igazad van , az a tudás amit másoknak nem tudok átadni , csak nekem használ .
Ezért neked is átadom . Csak nem úgy ahogy te diktálod .
Ugyanis bármit írnék azt kötelességből tagadod . ezért máshogy kapod a tanítást .És nem tőlem .
Mivel így rám vagy cuppanva , várható hogy nemsokára magadtól rá fogsz jönni arra amire kell .
Ez csodás lesz .
Teljesen őrült vagy, ha ezeket igaznak gondolod, amiket írsz. Magadra éppen úgy, sőt, sokszorta jobban illik a gonosz hatalom által megszállt elme leírása, mint itt bárki másra. Meguntam az üres szócséplést, a saját bevallásod szerint sem vagy képes semmi ismeretet átadni, tehát az igazság bármi is legyen, értéktelen troll vagy.
0 x

Dordzse

Dordzse-nak feltett kérdések

Hozzászólás Szerző: Dordzse » 2012.06.05. 23:14

Tuttisuu írta:Dorzse, látom már a látszatát sem kívánod fenntartani annak, hogy érdekelnek a neked feltett kérdések.
@Tuttisuu (48672):

Az jobban érdekel , hogy miért teszik fel a kérdéseket .
Ha meg nem érted a válaszaimat az azért van mert a saját kérdésedre figyelsz nem a válaszaimra .
0 x

Avatar
OktondiJóska
Hozzászólások: 428
Csatlakozott: 2010.07.07. 05:31

Dordzse-nak feltett kérdések

Hozzászólás Szerző: OktondiJóska » 2012.06.05. 23:14

@osamuka (48663):

na, mi az az 1%? :)
0 x

Dordzse

Dordzse-nak feltett kérdések

Hozzászólás Szerző: Dordzse » 2012.06.05. 23:39

mimindannyian írta:Teljesen őrült vagy, ha ezeket igaznak gondolod, amiket írsz. Magadra éppen úgy, sőt, sokszorta jobban illik a gonosz hatalom által megszállt elme leírása, mint itt bárki másra.
Amiket írok nem GONDOLOM , hanem látom !!! Ez nagy különbség .
És nem csak én látom .
Ha őrültnek gondolsz , akkor minek foglalkozol velem , hiszen csak egy őrült vagyok .
Természetesen rám is vonatkozik az ego , ezért tudok róla annyit . A különbség csak annyi , hogy én erről tudok és teszek ellene .

De az elméd úgyis azon lesz , hogy meggyőzzön róla hogy troll vagyok .
Ez a hatalom nem gonosz , egyszerűen egy ragadozó .
Ha biztos vagy benne hogy nem igaz egy szó se abból amit írok , akkor cáfold meg .
0 x

Dordzse

Dordzse-nak feltett kérdések

Hozzászólás Szerző: Dordzse » 2012.06.05. 23:52

mimindannyian írta: Magadra éppen úgy, sőt, sokszorta jobban illik a gonosz hatalom által megszállt elme leírása, mint itt bárki másra.
@mimindannyian (48674):

Elfelejtettem . Akkor ezek szerint lehetséges az elme megszállása ?
Rájöttél hogy mit jelent valójában az a szó , hogy megszállott?
0 x

Dordzse

Dordzse-nak feltett kérdések

Hozzászólás Szerző: Dordzse » 2012.06.06. 00:22

mimindannyian írta:Meguntam az üres szócséplést, a saját bevallásod szerint sem vagy képes semmi ismeretet átadni, tehát az igazság bármi is legyen, értéktelen troll vagy.
"Van egy állapot, amikor képesek vagyunk egymásra valóban egyenlőként tekinteni. Akkor áll ez elő, mikor figyelmen kívül hagyjuk a megszokott mentális hierarchiákat, az un. intelligencia vagy akár érzelmi intelligencia alapú megkülönböztetést, a munkahelyi struktúra által beidegződött alá-, fölérendeltségi viszonyokat, vagy akár az élemedett vagy éppen fiatal korunkból fakadó előítéleteket, de persze lehetne még sorolni, sok ilyet alakítottunk ki az idők folyamán.

Amikor megértjük, hogy egymás őrzői, egymás tanítói vagyunk, hogy nem állunk sem felette sem alatta senkinek, akkor megszűnik a félelem, akkor bensőségessé válik a lét, nyitottak leszünk és át tudunk adni egymásnak mindent a pillanat töredéke alatt. Olyan tudatállapot ez, ami már tagadhatatlanul és felismerhetően közös és amiben valami elképesztő mértékű vibrálás, öröm és energia jelenik meg. Olyan ez, amit már nem lehet nem észrevenni, úgyhogy gyakoroljuk amilyen sűrűn csak tudjuk! "

Nemrégen találtam ezt a jó kis idézetet . Szeretettel : Dordzse . :)
0 x

Avatar
mimindannyian
*
*
Hozzászólások: 7917
Csatlakozott: 2011.04.23. 16:20
Tartózkodási hely: Szoboszló

Dordzse-nak feltett kérdések

Hozzászólás Szerző: mimindannyian » 2012.06.06. 01:05

Hülyeség, nem érdemled meg, hogy foglalkozzak veled. Tudom, hogy bemagyarázod magadnak, hogy te látod jól a dolgokat, de ez már egy szánalmas színvonal, amikor nulla konkrétumot tudsz mondani, minden csak a nagy hamuka a valamiről, ami ellep, ami ellen nem lehet tenni, bla-bla. Szín tiszta süketelés.

Ha sikeresnek érzed a küldetésed, örülj neki. Ha kudarc, gondolkozz el rajta. Vagy ne.
0 x

Avatar
osamuka
Hozzászólások: 2227
Csatlakozott: 2011.02.19. 08:08

Dordzse-nak feltett kérdések

Hozzászólás Szerző: osamuka » 2012.06.06. 06:51

@OktondiJóska (48676):
Szerinted? Tudom, hogy tudod! ;)
0 x

Dordzse

Dordzse-nak feltett kérdések

Hozzászólás Szerző: Dordzse » 2012.06.06. 07:17

mimindannyian írta:Hülyeség, nem érdemled meg, hogy foglalkozzak veled. Tudom, hogy bemagyarázod magadnak, hogy te látod jól a dolgokat, de ez már egy szánalmas színvonal, amikor nulla konkrétumot tudsz mondani, minden csak a nagy hamuka a valamiről, ami ellep, ami ellen nem lehet tenni, bla-bla. Szín tiszta süketelés.

Ha sikeresnek érzed a küldetésed, örülj neki. Ha kudarc, gondolkozz el rajta. Vagy ne.
@mimindannyian (48682):

Tudtad ,hogy tükörszerű univerzumban élünk?
Az én küldetésem is csak annyi , hogy tükröt mutassak .
0 x

Avatar
OktondiJóska
Hozzászólások: 428
Csatlakozott: 2010.07.07. 05:31

Dordzse-nak feltett kérdések

Hozzászólás Szerző: OktondiJóska » 2012.06.06. 07:24

@osamuka (48683):

tényleg nem. A spiritualitásra gondolsz?
0 x

Avatar
osamuka
Hozzászólások: 2227
Csatlakozott: 2011.02.19. 08:08

Dordzse-nak feltett kérdések

Hozzászólás Szerző: osamuka » 2012.06.06. 07:37

@OktondiJóska (48685):
Tulajdonképpen igen! ;)
0 x

Avatar
OktondiJóska
Hozzászólások: 428
Csatlakozott: 2010.07.07. 05:31

Dordzse-nak feltett kérdések

Hozzászólás Szerző: OktondiJóska » 2012.06.06. 07:59

@osamuka (48686):

hát igen, marketingszempontból jobb lenne azzal hülyíteni a népet, de nem tudnék utána tükörbe nézni - ez az egy problémám van a spiritualitással. :)
0 x

Avatar
Gábor
Hozzászólások: 2318
Csatlakozott: 2009.12.09. 19:37
Tartózkodási hely: Finnország

Dordzse-nak feltett kérdések

Hozzászólás Szerző: Gábor » 2012.06.06. 11:07

@Dordzse (48667): Az érzelmi intelligencia azt jelenit, hogy képesek vagyunk összetett érzelmekre is. Ezeket az érzéseket ugyanúgy meg kell tanulni felismerni és kezelni, mint a szobatisztaságot. A szeretet nem kilóra mérik, aki egyetemes szeretetről beszél, az vagy nem tudja mit beszél, vagy csupán a kisiklott életéét próbálja sikeresnek feltüntetni... Sajnállak.
0 x

Avatar
Gábor
Hozzászólások: 2318
Csatlakozott: 2009.12.09. 19:37
Tartózkodási hely: Finnország

Dordzse-nak feltett kérdések

Hozzászólás Szerző: Gábor » 2012.06.06. 11:09

@Dordzse (48684):
Tudtad ,hogy tükörszerű univerzumban élünk?
Az én küldetésem is csak annyi , hogy tükröt mutassak .
Tudtad, hogy nem tükörszerű univerzumban élünk? Az én feladatom hobbym, hogy a szellemi környezetszennyezők mellet valódi magyarázatot mutassak.
0 x

Avatar
osamuka
Hozzászólások: 2227
Csatlakozott: 2011.02.19. 08:08

Dordzse-nak feltett kérdések

Hozzászólás Szerző: osamuka » 2012.06.06. 12:35

@OktondiJóska (48687):
Amennyiben "jól" tudsz majd meditálni, és közben helyesen veszed a levegőt( vagy iszol egy kis O2 vizet), magadtól fogod megtapasztalni! Ez több, mintha bárki bármit mondana róla! :)
0 x

Avatar
osamuka
Hozzászólások: 2227
Csatlakozott: 2011.02.19. 08:08

Dordzse-nak feltett kérdések

Hozzászólás Szerző: osamuka » 2012.06.06. 12:37

@Gábor (48692):
"valódi magyarázatot mutassak."
Olyat Te 20 év múlva sem tudsz! :o
0 x

Dordzse

Dordzse-nak feltett kérdések

Hozzászólás Szerző: Dordzse » 2012.06.06. 14:40

Gábor írta:. A szeretet nem kilóra mérik, aki egyetemes szeretetről beszél, az vagy nem tudja mit beszél, vagy csupán a kisiklott életéét próbálja sikeresnek feltüntetni... Sajnállak.
@Gábor (48691):

Gábor , az én életem nem siklott ki . A szeretetet valóban nem kilóra mérik .
Aki az egyetemes szeretetről beszél , az vagy nem tudja mit beszél , vagy megtapasztalta . De tényleg ne is beszéljünk olyanról amit az értelem nem tud felfogni . Vagy te egy szeretet szakértő vagy .

Egyébként sincs okod sajnálni , mert nem ismersz .

Gábor írta:Tudtad, hogy nem tükörszerű univerzumban élünk? Az én feladatom hobbym, hogy a szellemi környezetszennyezők mellet valódi magyarázatot mutassak.
Az embereknek nem magyarázatok kellenek , hanem élő tapasztalatok .
Nem magyarázatokkal kellene tömni a fejeket , mert azzal már torkig vannak az emberek , hanem utat mutatni a példáddal . De hogy tud utat mutatni , aki lesajnál másokat . :?:
0 x

Dordzse

Dordzse-nak feltett kérdések

Hozzászólás Szerző: Dordzse » 2012.06.06. 14:48

@Gábor (48692):

Mi, emberek fontos szerepet tulajdonítunk önmagunknak mindenben, amit csak teszünk, mondunk vagy gondolunk. Ezáltal egyfajta „kognitív disszonanciát” hozunk létre, amely elhomályosítja az érzékelésünket és megakadályozza, hogy tisztán és tárgyilagosan lássuk a dolgokat.
– Olyanok vagyunk, mint a röpképtelen madarak. Születésünkkor minden adottságunk megvan a repüléshez, de arra vagyunk kényszerítve, hogy zárt körben keringjünk a saját énünk körül. A kötél, amivel kipányváztak bennünket, az önfontosság.

Ezt az önfontosságot próbáld meg legyőzni .
0 x

Avatar
mimindannyian
*
*
Hozzászólások: 7917
Csatlakozott: 2011.04.23. 16:20
Tartózkodási hely: Szoboszló

Dordzse-nak feltett kérdések

Hozzászólás Szerző: mimindannyian » 2012.06.06. 14:55

@Dordzse (48701):
Ezáltal egyfajta „kognitív disszonanciát” hozunk létre, amely elhomályosítja az érzékelésünket és megakadályozza, hogy tisztán és tárgyilagosan lássuk a dolgokat.
Helyesen tetted idézőjelbe a kognitív disszonanciát, mert annak ehhez semmi köze.
0 x

solarboat
Hozzászólások: 928
Csatlakozott: 2011.01.29. 23:28

Dordzse-nak feltett kérdések

Hozzászólás Szerző: solarboat » 2012.06.06. 15:01

@Dordzse (48701):

:o Mibol is van ez ? csak neeeem ? Armando Torres ?

:facepalm:

http://en.wikipedia.org/wiki/Carlos_Cas ... bliography

Encounters with the nagual conversations with carlos castaneda :mrgreen:


Kép
0 x

Dordzse

Dordzse-nak feltett kérdések

Hozzászólás Szerző: Dordzse » 2012.06.06. 15:24

@alagi (48610):

"Ha te megkerdezned tolem, hogy ezek a formulak hogyan jonnek ki (ennek egy reszet en irtam :) ):
http://en.wikipedia.org/wiki/Grassman_integral

Akkor nem azt mondanam hogy "Hat te ezt ugyse erted, mert buta vagy hozza, nem tudnad megerteni" (holott szerintem nagy esellyel igaz), hanem elkezdenem magyarazni. "

Figyelj , az a helyzet hogy (mivel buta vagyok ) én csak egy halom kriksz -krakszot látok .
Igen , lehet hogy nem mondanád , de gondolnád , hogy jajj , de buta ez a Dordzse . (Bezzeg én milyen okos vagyok ) . És hiába magyaráznád , mivel az elmém nem tudja felfogni ennek az irka-firkának a lényegét .
És fordítva is igaz , ha én elkezdeném magyarázni ,hogy azok a lények akik nekünk adták az elméjüket , azok szervetlen lények , ezért nem láthatók szabad szemmel , és azzal veszik el az energiánkat hogy álproblémákat gerjesztenek ,amik növekedésre késztetik a tudatenergiát , és ezt utána lenyúlják tőlünk .És ezért energiahiányos a legtöbb ember . És a hazugságokat , és magyarázatok tömkelegét ők tunkolják belénk , hogy azután saját önfontosságunktól megrészegülve , és elveszítve éberségünket , nyugodtan kelepcébe csalhassanak minket .
És mindig ugrásra készen állnak a magyarázatokkal , nehogy időnk legyen átlátni a trükkjeiken , és elhitetik az emberekkel hogy milyen buták ,ha nem hajlandók megérteni az ő logikus magyarázataikat . És rengeteg információval terhelik az elmét , hogy a tudat fókusza mindig az elme síkjára legyen rögzítve , oda ami az ő munkaterületük . És elbagatelizálják a személyes tapasztalat fontosságát , hogy az emberek ne a saját érzékeiknek higgyenek , hanem az ő magyarázataikban , amit a megfelelő tekintélyekkel akarnak nekünk eladni . Tudásnak nevezik a puszta információkat , hogy máshol ne is keressük az igazságot .

....akkor te is lehet hogy azt mondanád (sőt biztos ) hogy ez mind sületlenség . Ahelyett hogy próbálnád megérteni az emberi lét ellentmondásosságának egyszerű okát .
0 x

Dordzse

Dordzse-nak feltett kérdések

Hozzászólás Szerző: Dordzse » 2012.06.06. 15:25

@solarboat (48703):

Végre valaki rájött . :)
0 x

Avatar
OktondiJóska
Hozzászólások: 428
Csatlakozott: 2010.07.07. 05:31

Dordzse-nak feltett kérdések

Hozzászólás Szerző: OktondiJóska » 2012.06.06. 15:41

@osamuka (48694):

ha a saját tapasztalásom által érzékelném amit mondasz, akkor sem tartanám általános igazságnak amely vonatkoztatható az egész világra. Nagyon sokan ebbe a hibába esnek, könnyen belemenekülnek a saját illúziójukba. Aztán innen már könnyű út vezet oda ahhoz, h az a másik ember is betudjon csapni, aki hasonló dolgokat állít. És hogy egy kissé firaistán fogalmazzak; "az igazság nem törődik azzal, hogy te mit szeretnél hinni." :)
0 x

Avatar
osamuka
Hozzászólások: 2227
Csatlakozott: 2011.02.19. 08:08

Dordzse-nak feltett kérdések

Hozzászólás Szerző: osamuka » 2012.06.06. 15:44

@OktondiJóska (48710):
"akkor sem tartanám általános igazságnak amely vonatkoztatható az egész világra. "
Ez így van! ;)
0 x

Avatar
osamuka
Hozzászólások: 2227
Csatlakozott: 2011.02.19. 08:08

Dordzse-nak feltett kérdések

Hozzászólás Szerző: osamuka » 2012.06.06. 15:45

@OktondiJóska (48710):
""az igazság nem törődik azzal, hogy te mit szeretnél hinni." :)" Ez is! ;)
0 x

Avatar
OktondiJóska
Hozzászólások: 428
Csatlakozott: 2010.07.07. 05:31

Dordzse-nak feltett kérdések

Hozzászólás Szerző: OktondiJóska » 2012.06.06. 15:49

@osamuka (48712):

na, a végén még csatlakozol hozzánk? :) :geek:
0 x

Avatar
mimindannyian
*
*
Hozzászólások: 7917
Csatlakozott: 2011.04.23. 16:20
Tartózkodási hely: Szoboszló

Dordzse-nak feltett kérdések

Hozzászólás Szerző: mimindannyian » 2012.06.06. 15:54

@OktondiJóska (48710):
"az igazság nem törődik azzal, hogy te mit szeretnél hinni."
Ez a közkedvelt szófordulat nagy ostobaság. Az igazság helyett szokott állni még benne világ, természet, fizika stb, tehát valami objektívnak vélt keretrendszer. A hinni helyett pedig gondolni, remélni, tehát valami szubjektív tartalom.
A mondat lényege ugye az, hogy az objektív valóság nem függ az én szubjektív eseményeitől. Már ezen is elrágódnak néhány évezrede a filozófusok, de nem is ez a fő hiba, hanem ez a bemondás jellemzően akkor hangzik el, amikor valaki szubjektív világképét igyekszik a beszélő megkérdőjelezni: hihetsz amit akarsz, az csak a te kis hited, a világra nem hat. Ámde a gondolataink, hitbéli meggyőződésünk nem azért alakulnak ki (extrémitásokat és ezo blablákat leszámítva), mert azt remélnénk, hogy az hat a világra, hanem mert azáltal fogjuk fel, ami körülöttünk van. Tehát az ominózus mondás egy szalmabáb érvelés: olyat cáfol, amit nem is állítunk.
0 x

Fabri
Hozzászólások: 435
Csatlakozott: 2011.10.18. 15:25

Dordzse-nak feltett kérdések

Hozzászólás Szerző: Fabri » 2012.06.06. 16:16

Elfelejted barátom, hogy csak egy hajszál van IGAZ és HAMIS között...
0 x

Fabri
Hozzászólások: 435
Csatlakozott: 2011.10.18. 15:25

Dordzse-nak feltett kérdések

Hozzászólás Szerző: Fabri » 2012.06.06. 16:18

@mimindannyian (48715):

Mivel itt szerkeszteni nem lehet, így utólag korrigálok: A fenti üzenet neked szólt!
0 x

Avatar
OktondiJóska
Hozzászólások: 428
Csatlakozott: 2010.07.07. 05:31

Dordzse-nak feltett kérdések

Hozzászólás Szerző: OktondiJóska » 2012.06.06. 16:36

@mimindannyian (48715):

ok, és akkor ezt fejezd ki egy mondatban úgy, hogy bárki megértse.
0 x

piciloo
Hozzászólások: 883
Csatlakozott: 2011.02.24. 17:50

Dordzse-nak feltett kérdések

Hozzászólás Szerző: piciloo » 2012.06.06. 17:18

Dordzse :) Nekem már lassan olyan érzésem van, hogy erőszakosan tukmálnád a szereteted. Ahhoz képest ,hogy majdnem megvilágosultnak tartod magad, nem tudsz belenyugodni ha más máshol tart a lelki útján. Az egyetemes szeretet is vagy létezik vagy nem. Lehet ,hogy egy endorfinlöket az agyban a nagy egyetemes szeretet, meg az is lehet hogy létezik. Szerintem nem ilyen dolgokkal kell évtizedekig leragadni. Ha tisztelnéd a tapasztalati utat, akkor nem a bizonygatással foglalkoznál, meg a szemek "felnyitogatásával".
0 x

Dordzse

Dordzse-nak feltett kérdések

Hozzászólás Szerző: Dordzse » 2012.06.06. 17:36

piciloo írta:Dordzse :) Nekem már lassan olyan érzésem van, hogy erőszakosan tukmálnád a szereteted.
@piciloo (48726):

Dehogy , a célom az volt hogy rámutassak mennyire nincs jelen . És azt is észrevettem hogy mekkora tabu , mert az említésére is felhördül mindenki . Ez valami méreg lehet :roll:
piciloo írta:Ahhoz képest ,hogy majdnem megvilágosultnak tartod magad, nem tudsz belenyugodni ha más máshol tart a lelki útján.
Mikor írtam magamról hogy megvilágosult vagyok ?
És én úgy vettem észre hogy itt mások nem tudnak belenyugodni , hogyha valaki máshol tart .
piciloo írta:Ha tisztelnéd a tapasztalati utat, akkor nem a bizonygatással foglalkoznál, meg a szemek "felnyitogatásával".
Tiszteletről ezen a fórumon beszélni szintén tabu .
Rajtam kéred számon a tiszteletet ? Te nem látod a többi hozzászólást ???
De amúgy igazad van , tényleg hülyeség a részemről bizonygatni bármit is .
Meg is fogadom a tanácsodat . Köszönöm .
0 x

piciloo
Hozzászólások: 883
Csatlakozott: 2011.02.24. 17:50

Dordzse-nak feltett kérdések

Hozzászólás Szerző: piciloo » 2012.06.06. 17:47

@Dordzse (48729):
Csak arra utaltam, hogy hiába magyarázod az egyetemes szeretetet. Aki nem élt át olyan érzést, amit annak vélt ,az úgysem ismeri el. Aki átélte, de később csalódott benne, az sem ismeri el. Elég egy híradót megnézni, és akkor megláthatod, hogy valahogy nem győzedelmeskedik teljes szélességben az egyetemes szeretet. Tegnap láttad a tv-ben, amikor mutatták azt az egyetemistát, akit a saját társa lelőtt ? Mi a véleményed az ilyenről? (Őszintén, nem a karma oldaláról közelítve) .
0 x

piciloo
Hozzászólások: 883
Csatlakozott: 2011.02.24. 17:50

Dordzse-nak feltett kérdések

Hozzászólás Szerző: piciloo » 2012.06.06. 17:56

@piciloo (48730):
"Dehogy , a célom az volt hogy rámutassak mennyire nincs jelen . És azt is észrevettem hogy mekkora tabu , mert az említésére is felhördül mindenki . Ez valami méreg lehet "

Miért nincs jelen? Egy olyan állítólag mindent átható valami mint az egyetemes szeretet, ez nem ellnetmondás?
0 x

Avatar
OktondiJóska
Hozzászólások: 428
Csatlakozott: 2010.07.07. 05:31

Dordzse-nak feltett kérdések

Hozzászólás Szerző: OktondiJóska » 2012.06.06. 18:05

@piciloo (48733):

ne haragudjatok h beleszólok, de mi a picsa az az egyetemes szeretet?
0 x

piciloo
Hozzászólások: 883
Csatlakozott: 2011.02.24. 17:50

Dordzse-nak feltett kérdések

Hozzászólás Szerző: piciloo » 2012.06.06. 18:13

@OktondiJóska (48734):
Én is ezt szeretném tudni, hogy neki mit jelent, vagy hogy szerinte hogyan egyetemes, ha szerinte jelen sincs mostanában.

Amúgy szerintem az lenne az egyetemes szeretet, ha mindenki szeretne mindenkit és mindent.
0 x

Avatar
alagi
Hozzászólások: 1275
Csatlakozott: 2011.01.29. 23:09

Dordzse-nak feltett kérdések

Hozzászólás Szerző: alagi » 2012.06.06. 18:14

@Dordzse (48704):

Felreertetted hogy mirol beszeltem.

Ha hajlando vagy valaszolni a kerdesekre, akkor hurra, minden rendben van. (legalabbis ezzel kapcsolatban)

A problema az volt, hogy valaszok helyett ilyenek jonnek hogy

"Ez tabu tema", "Ezt meg nem mondom meg, mert senki sem hinne el", "errol senkinek sem szabad beszelni"

Es ez meg a jobbik eset, egy csomo kerdesemet egyszeruen figyelmen kivul hagytad.
És fordítva is igaz , ha én elkezdeném magyarázni ,hogy azok a lények akik nekünk adták az elméjüket , azok szervetlen lények , ezért nem láthatók szabad szemmel , és azzal veszik el az energiánkat hogy álproblémákat gerjesztenek ,amik növekedésre késztetik a tudatenergiát , és ezt utána lenyúlják tőlünk .És ezért energiahiányos a legtöbb ember . És a hazugságokat , és magyarázatok tömkelegét ők tunkolják belénk , hogy azután saját önfontosságunktól megrészegülve , és elveszítve éberségünket , nyugodtan kelepcébe csalhassanak minket .
És mindig ugrásra készen állnak a magyarázatokkal , nehogy időnk legyen átlátni a trükkjeiken , és elhitetik az emberekkel hogy milyen buták ,ha nem hajlandók megérteni az ő logikus magyarázataikat . És rengeteg információval terhelik az elmét , hogy a tudat fókusza mindig az elme síkjára legyen rögzítve , oda ami az ő munkaterületük . És elbagatelizálják a személyes tapasztalat fontosságát , hogy az emberek ne a saját érzékeiknek higgyenek , hanem az ő magyarázataikban , amit a megfelelő tekintélyekkel akarnak nekünk eladni . Tudásnak nevezik a puszta információkat , hogy máshol ne is keressük az igazságot .

....akkor te is lehet hogy azt mondanád (sőt biztos ) hogy ez mind sületlenség . Ahelyett hogy próbálnád megérteni az emberi lét ellentmondásosságának egyszerű okát .
Nem, hanem elkezdenem tisztazni a hallottakat:

Kik adtak nekunk az elmejuket? Hogyan? Mikor? Honnan tudod hogy szervetlenek? Azt tudtad-e hogy egy csomo szervetlen dolgot (majdnem az osszeset) lehet latni szabad szemmel? Milyen energiat vesznek el? Mi az hogy tudatenergia? Honnan lehet tudni hogy energiahianyos a legtobb ember? Tudnal mondani egy par peldat a belenk tunkolt hazugsagokra es magyarazatokra? stb. Irnek meg, de nem is merem remelni hogy akar ezekre valaszt kapok.

Szoval nem, alapbol nem suletlenseg, de miutan kiderult hogy hogyan (ha egyatlan) valaszolsz az ezzel kapcsolatos kerdeskre, mostmar arra hajlok, hogy igen, ez minden bizonnyal suletlenseg. De a velemenyem megvaltozhatna ha kepes lennel ertelemesen valaszolni es bizonyitekokat bemutatni. Nem zarkozok el semmi elol.
0 x

Avatar
OktondiJóska
Hozzászólások: 428
Csatlakozott: 2010.07.07. 05:31

Dordzse-nak feltett kérdések

Hozzászólás Szerző: OktondiJóska » 2012.06.06. 18:24

@piciloo (48735):
Amúgy szerintem az lenne az egyetemes szeretet, ha mindenki szeretne mindenkit és mindent.
Szerintem pont ezért életképtelen a hasonló ezoterikus rizsa. Mert ilyesmiket szajkóznak, ami lehetetlen. Helyette mondjuk olyasmivel próbálkoznának hogy "egyetemes viseljük el a másikat" talán kivitelezhető lenne. Persze ez is csak kisebb közösségnek - és nem a világnak. Szóval sehogy se működőkepés, szerintem.

Szóval ez a szeressük egymást mindannyian, kb olyan mint a papoknál a cölibátus. Az emberi természettel ellenes, ezért nem is müxik.
0 x

Avatar
Gábor
Hozzászólások: 2318
Csatlakozott: 2009.12.09. 19:37
Tartózkodási hely: Finnország

Dordzse-nak feltett kérdések

Hozzászólás Szerző: Gábor » 2012.06.06. 18:38

@Dordzse (48700):
Aki az egyetemes szeretetről beszél , az vagy nem tudja mit beszél , vagy megtapasztalta.
Számodra a szeretet felfoghatatlan!? Ejh! Ha felfogható lenne, nyilván szembe kellene nézni azzal, hogy ki szeret téged, és te kit szeretsz... - no comment.
Az embereknek nem magyarázatok kellenek , hanem élő tapasztalatok . Nem magyarázatokkal kellene tömni a fejeket , mert azzal már torkig vannak az emberek , hanem utat mutatni a példáddal . De hogy tud utat mutatni , aki lesajnál másokat .
Egy skizoid, vagy egy LSD szedő ember is sok mindent megtapasztal, attól még az egyik ön és közveszélyes beteg (lehet) a meg hallucinál. Veled sajnos mást nem lehet kezdeni mint lesajnálni, mert vagy hajlandó az embert meghallgatni. Csak ismételgeted önmagad. :(
Mi, emberek fontos szerepet tulajdonítunk önmagunknak mindenben, amit csak teszünk, mondunk vagy gondolunk. Ezáltal egyfajta „kognitív disszonanciát” hozunk létre, amely elhomályosítja az érzékelésünket és megakadályozza, hogy tisztán és tárgyilagosan lássuk a dolgokat.– Olyanok vagyunk, mint a röpképtelen madarak. Születésünkkor minden adottságunk megvan a repüléshez, de arra vagyunk kényszerítve, hogy zárt körben keringjünk a saját énünk körül. A kötél, amivel kipányváztak bennünket, az önfontosság. Ezt az önfontosságot próbáld meg legyőzni .
Igen, így van. Túlértékeled magad, és sikerült elhitetni magaddal, hogy több vagy mint mások. Ez is önértékelési zavar egyik formája - nem bírod elviselni a szürke hétköznapokat, ezért ebbe az önámításba menekülsz. Ébredj fel, mert később meg fogod bánni. Mint "szakértő" szóltam.
0 x

Avatar
sötétvödör
Hozzászólások: 1422
Csatlakozott: 2011.08.11. 20:56
Tartózkodási hely: Death Star

Dordzse-nak feltett kérdések

Hozzászólás Szerző: sötétvödör » 2012.06.06. 18:41

"Ez tabu tema", "Ezt meg nem mondom meg, mert senki sem hinne el", "errol senkinek sem szabad beszelni"


Az ilyen válaszokkal a tökünk teli van. Vagy válaszoljatok rendesen vagy ismerjétek be, hogy hülyeség.
Ha ti se tudjátok a választ, akkor ne szajkózzátok, hogy tudjátok a választ.
0 x

Avatar
Gábor
Hozzászólások: 2318
Csatlakozott: 2009.12.09. 19:37
Tartózkodási hely: Finnország

Dordzse-nak feltett kérdések

Hozzászólás Szerző: Gábor » 2012.06.06. 18:44

egyetemes szeretet = ezt az érzést nem lehet leírni. Szerkt.: Mivel nem lehet megmagyarázni, csak érezni lehet, így bármire ráfogható - egyik egyetemes szeret hívő nem tudhatja a másik egyetemes szeret hívőről, hogy az nem csak simán szeretet érez. Ha lenne higanyos ostobaságmérő, 10 fokbeosztással, most robbant volna fel a kezembe a készülék higanytartálya...
0 x

piciloo
Hozzászólások: 883
Csatlakozott: 2011.02.24. 17:50

Dordzse-nak feltett kérdések

Hozzászólás Szerző: piciloo » 2012.06.06. 19:15

@OktondiJóska (48738):
Hát igen. Egyeseknek még a -Ne árts is kivitelezhetetlen. Tehát messze vagyunk a mindenki mindenkit szeret verziótól.
0 x

Avatar
mimindannyian
*
*
Hozzászólások: 7917
Csatlakozott: 2011.04.23. 16:20
Tartózkodási hely: Szoboszló

Dordzse-nak feltett kérdések

Hozzászólás Szerző: mimindannyian » 2012.06.06. 19:50

@OktondiJóska (48722):
ok, és akkor ezt fejezd ki egy mondatban úgy, hogy bárki megértse.
Mi a célod lehetetlen feladatokra való felhívással??
0 x

solarboat
Hozzászólások: 928
Csatlakozott: 2011.01.29. 23:28

Dordzse-nak feltett kérdések

Hozzászólás Szerző: solarboat » 2012.06.06. 20:48

Végre valaki rájött .
@Dordzse (48706):



Jooo joo ha a skeptikusok nem tudjak vagy nem akajak felfedni
hogy tudjak az eredeti forrast
amivel hergeled Oket
hogy az egy 2002 vagy 2004ben /?/megjelent konyvbol van szoszerint . ;)
Na de ilyenkor azert ugy gondolom illene idezojelbe tenned am.
Mindenesetre szorakoztato hogy meg "jellem- es tulajdonsagbeli kovetkezteteseket"
is le tudtak
vonni az altalad szoszerint plagizalt szovegbol :D
0 x

Dordzse

Dordzse-nak feltett kérdések

Hozzászólás Szerző: Dordzse » 2012.06.06. 20:53

piciloo írta:Csak arra utaltam, hogy hiába magyarázod az egyetemes szeretetet. Aki nem élt át olyan érzést, amit annak vélt ,az úgysem ismeri el. Aki átélte, de később csalódott benne, az sem ismeri el. Elég egy híradót megnézni, és akkor megláthatod, hogy valahogy nem győzedelmeskedik teljes szélességben az egyetemes szeretet. Tegnap láttad a tv-ben, amikor mutatták azt az egyetemistát, akit a saját társa lelőtt ? Mi a véleményed az ilyenről? (Őszintén, nem a karma oldaláról közelítve) .
@piciloo (48733):

Teljesen megértelek , és a többieket is . Ez tényleg olyan , hogy aki nem tapasztalta meg , az nem tudja mire vélni . Én nem nézem a híradót , sem mást , ugyanis nem nézek tévét . Néztem eleget . Szerinted miért nincsenek pozitív hírek ?
Az borzasztó hogy itt tart a világ ,hogy lelövöldözik egymást az egyetemisták . Meg van zavarodva az emberiség .

Én szándékosan elfordultam ettől a hazug világtól , és meg is találtam azokat az embereket akik szeretnek , és én is szeretem őket . Ha a mocsok világra figyelsz , azt fogod látni . Ha jobbat akarsz látni , akkor meg kell látni a szépséget a világban . És utána kell járni .
0 x

Dordzse

Dordzse-nak feltett kérdések

Hozzászólás Szerző: Dordzse » 2012.06.06. 20:55

solarboat írta:Jooo joo ha a skeptikusok nem tudjak vagy nem akajak felfedni
hogy tudjak az eredeti forrast
amivel hergeled Oket
hogy az egy 2002 vagy 2004ben /?/megjelent konyvbol van szoszerint . ;)
Na de ilyenkor azert ugy gondolom illene idezojelbe tenned am.
Mindenesetre szorakoztato hogy meg "jellem- es tulajdonsagbeli kovetkezteteseket"
is le tudtak
vonni az altalad szoszerint plagizalt szovegbol :D
Pont ezért nem tettem idézőjelbe :P
Hiszen olyan tudós elmék :lol:
0 x

Dordzse

Dordzse-nak feltett kérdések

Hozzászólás Szerző: Dordzse » 2012.06.06. 21:02

Gábor írta:Túlértékeled magad, és sikerült elhitetni magaddal, hogy több vagy mint mások. Ez is önértékelési zavar egyik formája - nem bírod elviselni a szürke hétköznapokat, ezért ebbe az önámításba menekülsz. Ébredj fel, mert később meg fogod bánni. Mint "szakértő" szóltam.
@Gábor (48739):

Egyáltalán nem értékelem túl magam , hiszen akkor már rég itt hagytam volna ezt a fórumot :D
De ti akkor is segítenétek kigyógyulnom belőle :P
Nekem nincsenek szürke hétköznapjaim , minden nap érdekes emberekkel találkozom, sétálok az üde réteken , csodás erdőségekben . :)
Lehet , hogy szakértőnek hiszed magad , de ebből meg te ébredj fel . ;)
0 x

Avatar
Gábor
Hozzászólások: 2318
Csatlakozott: 2009.12.09. 19:37
Tartózkodási hely: Finnország

Dordzse-nak feltett kérdések

Hozzászólás Szerző: Gábor » 2012.06.06. 21:09

@Dordzse (48752):

Éppen azért nem hagyod itt a fórumot, mert küldetéstudatot van. Ha normális önértékelésed lenne, nem szórakoztattál itt minket. Segítsen neked kigyógyulni a halál! Én csupán hobbyból írok, nem neked - mert az falra hányt borsó - mindenki másnak aki olvassa! Saját gondolataid nincsenek, ami van az három mondat, és azt ismételgeted, a többit copy pastézod! Ez az éberség? Vagy az, hogy rájöttél (nagy dolog), hogy világban van rossz is! Nem tudom, hány éves vagy de ha csak most jöttél rá, nem vall valami sok észre... Idehányod, hogy mennyi mocsok van a világban, aztán hátradőlsz, hogy te képes vagy szeretni! Micsoda egyedülálló képesség! Azta! Mi is tudunk, csak mi nem dugjuk a fejünket a homokba, és nem képzeljük magunkat Neonak a mátrixból. Én ébren vagyok, te meg alszol, mélyen.
0 x

Lezárt