Dordzse-nak feltett kérdések

Zártosztály! Belépés csak saját felelősségre! A gondozottakat hergelni szabad!
Avatar
stark
Hozzászólások: 1279
Csatlakozott: 2011.08.30. 14:31
Tartózkodási hely: UK

Dordzse-nak feltett kérdések

Hozzászólás Szerző: stark » 2012.06.08. 13:31

@osamuka (48851):

Na ez a baj a ti köreitekben, hogy tudtuk valamit, vagy tudtok valakiről, aki tud valamit.

Persze ez a valami rendszerint értelmetlen, lófasz, vagy teljesen téves, de arról már kevesebbet regéltek...
0 x

Dordzse

Dordzse-nak feltett kérdések

Hozzászólás Szerző: Dordzse » 2012.06.08. 15:38

Gábor írta:Nyilván a szeretet jele a senkiházi és a többi... Tudod, nagyon vicces amikor a te szellemi színvonaladon lévők hülyének néznek. Mindig mosolygok azon, hogy ez vajon tényleg komolyan gondoljátok-e?
@Gábor (48836):

Látom még nem tudtad túl tenni magad ezen . Ez azt jelenti van lelked . Az én szellemi színvonalam csak akkor ilyen ha nem akarok kilógni a sorból .
Gábor írta: Még mindig nem tudod megmondani mi az a szeret, és még csak megfogalmazni sem vagy képes. Nincs itt semmiféle ezos duma, csak fröcsögsz. Ennyit a te szellemi szintedről.
Én nem akarok jól hangzó szövegeket komponálni a szeretet köré . Nekem elég ha érzem .
De te kifejthetnéd a buta Dordzsénak , hogy mi az , azt megköszönném . A szellemi szintről annyit ,hogy az amit csináltok itt a fórumon annyira dedós hogy néha nem tudom sírjak , vagy nevessek .
Válaszolj nekem arra légyszíves , hogy miért van az a kényszer bennetek , hogy felülkerekedjetek másokon , azzal hogy lebutázzátok , ostobázzátok ?
Az hogy te kijelented valakiről hogy műveletlen , miért jelenti azt hogy te viszont művelt vagy ? Ha művelt vagy , fejtsd ki ezt is . Fejtsd ki azt is hogy miért jössz be hozzám a gumiszobába , egy műveletlen ostoba fajankóhoz ? :? Mit akarsz nekem bebizonyítani , és miért . Hiszen nem is ismersz . Vagy azt hiszed igen ? És nem tartod nevetségesnek , hogy itt osztjuk egymást ?
Művelt embereknek tényleg ez a szórakozása ? Vagy pedig az van , hogy mindig kell valaki akinél jobbnak, okosabbnak ,tájékozottabbnak hihetitek magatokat . Gondolom ezért kellett egy ilyen virtuális gumiszobát létrehozni . De hát ez annyira Szánalmas amennyire csak lehet .
0 x

solarboat
Hozzászólások: 928
Csatlakozott: 2011.01.29. 23:28

Dordzse-nak feltett kérdések

Hozzászólás Szerző: solarboat » 2012.06.08. 19:22

@Dordzse (48860):

Szerintem Ok is tudjak hogy : Aquila non captat muscas!

Valami eszmeletlen tevedesben lehetsz. Ez nem bulvar Forum.
Celcsoportja sem az unatkozo haziasszonyok bulvaron ezos blablan szocializalodott teruletrol valo.
Nyilvan hogy egy ilyen beugras irrital .
Abban a remenyben valaszolgathatnak hogy hatha sikerul a sotet fejekben vilagot gyujtani.
/Az hogy mindezt hogy teszik az egy ujabb tanulmany lehetne./
Arrol mar nem is beszelve hogy etikatlanul szoszerint behoztal egy fercmuvet idezojelek nelkul
azt a latszatott keltve hogy a sajat gondolataid .
Ha osszehasonlito elemzest akarsz akkor ezt megismetelheted mas mas celcsoportu furomokon.
Igy lehet hogy erdekes dolgokat tudnal irni rola .
Jo munkat!
0 x


Dordzse

Dordzse-nak feltett kérdések

Hozzászólás Szerző: Dordzse » 2012.06.08. 21:57

solarboat írta:Abban a remenyben valaszolgathatnak hogy hatha sikerul a sotet fejekben vilagot gyujtani.
/Az hogy mindezt hogy teszik az egy ujabb tanulmany lehetne./
Arrol mar nem is beszelve hogy etikatlanul szoszerint behoztal egy fercmuvet idezojelek nelkul
azt a latszatott keltve hogy a sajat gondolataid .
@solarboat (48864):

Értelek .Köszönöm . Én pedig abban a reményben válaszolgattam hogy az ő sötét fejükben gyújtok világosságot . Ez a remény szertefoszlott . Az a stílus , ahogy ők világot akarnak gyújtani a fejekben eleve hiteltelenné teszi őket . Etika , tisztelet és egyéb elvontságok itt nem is léteznek , erre akartam rávilágítani , de a tükröt nem szeretik .

Most pedig lassan zárul a gumiszoba ajtaja .........rátok . :lol:
0 x

Avatar
mimindannyian
*
*
Hozzászólások: 7917
Csatlakozott: 2011.04.23. 16:20
Tartózkodási hely: Szoboszló

Dordzse-nak feltett kérdések

Hozzászólás Szerző: mimindannyian » 2012.06.08. 22:44

@Dordzse (48867): Tükröt nem szeretik? LOL. Még tükröt sem tudsz mutatni. Az a fajta mérhetetlen gerinctelenség és buta mellébeszélés, mellyel kikerülöd a számodra kellemetlen kérdéseket, nos, abból nem kér senki.
No, de fátylat a múltra! Lényeg a lényeg, egyszer már végre lehetnél annyira hű a szavaidhoz, hogy a beled elhúzását beharangozva be is teljesíted azt.
0 x

Dordzse

Dordzse-nak feltett kérdések

Hozzászólás Szerző: Dordzse » 2012.06.08. 22:58

mimindannyian írta:Lényeg a lényeg, egyszer már végre lehetnél annyira hű a szavaidhoz, hogy a beled elhúzását beharangozva be is teljesíted azt.
Megyek már , megyek ..........csak még a műanyag lakatot megigazítom a gumiszobai ajtótokon :mrgreen:
0 x

Avatar
mimindannyian
*
*
Hozzászólások: 7917
Csatlakozott: 2011.04.23. 16:20
Tartózkodási hely: Szoboszló

Dordzse-nak feltett kérdések

Hozzászólás Szerző: mimindannyian » 2012.06.08. 23:27

@Dordzse (48869): Igazítsd, bár nem mintha ettől szebb piszkot hagynál magad után. Itt marad e levitézlett műved örökre, rólad hírt víve a jövő fórumtagjainak is.
0 x

Dordzse

Dordzse-nak feltett kérdések

Hozzászólás Szerző: Dordzse » 2012.06.09. 00:31

mimindannyian írta:Igazítsd, bár nem mintha ettől szebb piszkot hagynál magad után.
@mimindannyian (48871):

Te vagy az a piszok , akit magam után hagyok :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
0 x

Avatar
mimindannyian
*
*
Hozzászólások: 7917
Csatlakozott: 2011.04.23. 16:20
Tartózkodási hely: Szoboszló

Dordzse-nak feltett kérdések

Hozzászólás Szerző: mimindannyian » 2012.06.09. 00:56

@Dordzse (48872): Úgysem tudod elhagyni a mocskos kis gumiszobád, nem engedi meg a siralmas önértékelésed és beismert szeretethiányos állapotod, hogy itt maradjon rólad zárszóként egy megszégyenítő összefoglaló, bűzölögve az idők végezetéig :mrgreen:
0 x

Avatar
stark
Hozzászólások: 1279
Csatlakozott: 2011.08.30. 14:31
Tartózkodási hely: UK

Dordzse-nak feltett kérdések

Hozzászólás Szerző: stark » 2012.06.09. 04:29

@Dordzse (48872):
Te vagy az a piszok , akit magam után hagyok
Most nem azért, de nyomhatsz pszichotikus mennyiségű emotikont ide, az nehezen változtat a tényed, hogy a mondanivalód tartalma kevésbé értelmes, mint amit én motyogok magamban a vécékagyló felett olyan 8-10 pint sör után.
0 x

Avatar
Tuttisuu
Hozzászólások: 1375
Csatlakozott: 2011.09.25. 23:11

Dordzse-nak feltett kérdések

Hozzászólás Szerző: Tuttisuu » 2012.06.09. 07:52

@stark (48875): Srácok! Azért, mert Dorzse zuhan, még nem kellene utánazuhanni!
0 x

Avatar
osamuka
Hozzászólások: 2227
Csatlakozott: 2011.02.19. 08:08

Dordzse-nak feltett kérdések

Hozzászólás Szerző: osamuka » 2012.06.09. 08:50

@Tuttisuu (48877):
Az nem lehetséges, mert Dordzse felfelé megy, csak Ti zuhantok lefelé! :)
0 x

Dordzse

Dordzse-nak feltett kérdések

Hozzászólás Szerző: Dordzse » 2012.06.09. 09:00

mimindannyian írta: Úgysem tudod elhagyni a mocskos kis gumiszobád, nem engedi meg a siralmas önértékelésed és beismert szeretethiányos állapotod, hogy itt maradjon rólad zárszóként egy megszégyenítő összefoglaló, bűzölögve az idők végezetéig :mrgreen:
@mimindannyian (48873):

Na jó a kedvedért még egy utóirat .

ÉN DORDZSE , EGY SIRALMAS ÖNÉRTÉKELÉSSEL RENDELKEZŐ , SZERETETHIÁNYOS , MŰVELETLEN , FAJANKÓ VAGYOK . :D
DORDZSÉT NEM ZAVARJA A SAJÁT SIRALMAS ÖNÉRTÉKELÉSE , MERT GERINCTELEN .
DORDZSÉT AZ SEM ZAVARJA ,HOGY A SZKEPTIKUSOK SZEKTÁJA LENÉZI .
DORDZSÉNAK EGY A FONTOS : HOGY KIDERÜLJÖN RÓLATOK AZ IGAZSÁG .

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
0 x

Popula(c)tion
Hozzászólások: 2081
Csatlakozott: 2009.12.11. 17:47

Dordzse-nak feltett kérdések

Hozzászólás Szerző: Popula(c)tion » 2012.06.09. 09:10

@Dordzse (48880):
Jól van.
Én csak azt nem értem, hogy ehhez miért kellett egy külön topic, azon belül is 6 oldal, hogy eljussunk a végkövetkeztetéshez?
0 x

Popula(c)tion
Hozzászólások: 2081
Csatlakozott: 2009.12.11. 17:47

Dordzse-nak feltett kérdések

Hozzászólás Szerző: Popula(c)tion » 2012.06.09. 09:25

Szerintem kellene egy felhívás, mindjárt a szkeptikus fórum elején, hogy aki idetéved, és titokzatos rezgésekről, energiamezőkről, meg egyetemes szeretet áramlásokról óhajtana bla-blázni, az egyenesen forduljon ide, a felesleges köröket elkerülendő!
Egyébként sem kellene az ilyen idiótákat oldalakon át ajnározni, az első 2-3 hozzászólásból rendszerint lehet látni, mennyire megalapozottak az állításaik. (Lásd Fabri, Pezo, Repair, stb.)
0 x

Avatar
mimindannyian
*
*
Hozzászólások: 7917
Csatlakozott: 2011.04.23. 16:20
Tartózkodási hely: Szoboszló

Dordzse-nak feltett kérdések

Hozzászólás Szerző: mimindannyian » 2012.06.09. 09:40

@Popula(c)tion (48882): Én egyből kidobnám, amikor gumiszobára kerül a sor. De van ebben valami, ahogy a fórum ars poeticája üzeni: jöjjenek csak a féleszűek, hozzák ide a mocskukat, hogy legyenek itt kitárgyalva, példaként megőrizve.
Ehhez szerintem annyi kellene még, hogy a gumiszobák, mikor már jól kipéldálózták magukat benne, offiziell lezáródjanak egy átgondolt summázással, mint zárókommentel. Ezután már csak az elrettenni vágyók nézegethessék view-only üzemmódban.
0 x

Avatar
stark
Hozzászólások: 1279
Csatlakozott: 2011.08.30. 14:31
Tartózkodási hely: UK

Dordzse-nak feltett kérdések

Hozzászólás Szerző: stark » 2012.06.09. 12:20

@osamuka (48879):
Az nem lehetséges, mert Dordzse felfelé megy, csak Ti zuhantok lefelé!
Osamuka, maradjál már csendben. Az irányokról sincs segédfogalmad sem...

Mellesleg mi is van az angol-magyar nyelvrokonsággal?
0 x

Avatar
stark
Hozzászólások: 1279
Csatlakozott: 2011.08.30. 14:31
Tartózkodási hely: UK

Dordzse-nak feltett kérdések

Hozzászólás Szerző: stark » 2012.06.09. 12:21

@Dordzse (48880):

Dordzse egy kellemes kora nyári délutánon masszívan megőrült a tej és a pirítós között...
0 x

Avatar
stark
Hozzászólások: 1279
Csatlakozott: 2011.08.30. 14:31
Tartózkodási hely: UK

Dordzse-nak feltett kérdések

Hozzászólás Szerző: stark » 2012.06.09. 12:22

@Tuttisuu (48877):

Sorry, miért is zuhanunk utána?
0 x

Avatar
sötétvödör
Hozzászólások: 1422
Csatlakozott: 2011.08.11. 20:56
Tartózkodási hely: Death Star

Dordzse-nak feltett kérdések

Hozzászólás Szerző: sötétvödör » 2012.06.09. 12:50

@stark (48893):

Mert leálltok vele vitatkozni. Tudod, ne vitázz idiótákkal, mert lehúznak a szintjükre és megvernek a rutinjukkal!
0 x

Avatar
Gábor
Hozzászólások: 2318
Csatlakozott: 2009.12.09. 19:37
Tartózkodási hely: Finnország

Dordzse-nak feltett kérdések

Hozzászólás Szerző: Gábor » 2012.06.09. 13:13

@Dordzse (48860):

Bevallottan nem akarsz mondani az égvilágon semmit, ennek ellenére mégis idehánysz valamit. Buta vagy mint a tök!
0 x

solarboat
Hozzászólások: 928
Csatlakozott: 2011.01.29. 23:28

Dordzse-nak feltett kérdések

Hozzászólás Szerző: solarboat » 2012.06.09. 15:34

@Dordzse (48872):

Itt nem probalkotal ?

http://telkes.net/


Szeretsz szerepelni?


http://telkes.net/
0 x

Dordzse

Dordzse-nak feltett kérdések

Hozzászólás Szerző: Dordzse » 2012.06.09. 16:21

stark írta:Dordzse egy kellemes kora nyári délutánon masszívan megőrült a tej és a pirítós között...
@stark (48892):

:D http://www.urgyen.eoldal.hu/cikkek/guru ... emant.html :)
0 x

Avatar
stark
Hozzászólások: 1279
Csatlakozott: 2011.08.30. 14:31
Tartózkodási hely: UK

Dordzse-nak feltett kérdések

Hozzászólás Szerző: stark » 2012.06.10. 02:55

@Dordzse (48907):

Most olyan ez az egész, mintha én lennék az asztalnál ülő, a másik meg te...

Kép

Az olvasmány velős, bár a Gyűrűk Ura jobb a fantasy műfajon belül. Vagy a Trónok Harca.
0 x

Pezo

Dordzse-nak feltett kérdések

Hozzászólás Szerző: Pezo » 2012.06.10. 06:05

@Popula(c)tion (48882):"Egyébként sem kellene az ilyen idiótákat
oldalakon át ajnározni, az első 2-3
hozzászólásból rendszerint lehet látni,
mennyire megalapozottak az állításaik. (Lásd
Fabri, Pezo, Repair, stb.)"

Már megint hogy kerültem ebbe a felsorolásba?
Habkönnyű idiótázásodat verbális agressziónak tekintem. (egy szakember is annak tekintené)
Megkérlek,hogy kezeltesd magad, vagy ha ez a személyiségzavarból fakadó érzelmi attitűd téged nem zavar, akkor legalább engem kímélj meg tőle. Hálából elfelejtem, hogy a világon vagy.
0 x

Popula(c)tion
Hozzászólások: 2081
Csatlakozott: 2009.12.11. 17:47

Dordzse-nak feltett kérdések

Hozzászólás Szerző: Popula(c)tion » 2012.06.10. 08:26

@Pezo (48917):
Már megbocsáss, de szerinted az mi, pl., amikor vagy tíz oldal (másik topicban) a Te általad hivatkozott mars-, holdfotókról szól, majd a végén azt állítod, hogy tulajdonképpen a fényképezés, mint olyan, annyira manipulálható, hogy persze, hogy nem igen alkalmas bizonyításra, ezért Te nem is forszíroztad igazán a fényképekkel való bizonyítást....!?
Vagy minek véljem az oldalszám zajló tereléseid és személyeskedéseid?
Pedig baromi egyszerű lenne ám!
- Csak akkor szólalj meg, ha biztos vagy abban, hogy a mondandód releváns, és jól alá is tudod támasztani megfelelő bizonyítékokkal.
- Ha ezek után mégiscsak kiderül, hogy nincs igazad, elég, ha annyit írsz: "Bocs, tévedtem."
- Nem szégyen nem, vagy rosszul tudni valamit. Nem szégyen ezt beismerni. Szégyen hazudozni, terelni, mellébeszélni, másvalaki idejét, energiáját felesleges öblögetésekkel rabolni.
0 x

Dordzse

Dordzse-nak feltett kérdések

Hozzászólás Szerző: Dordzse » 2012.06.10. 09:50

stark írta:@Dordzse (48907):

Most olyan ez az egész, mintha én lennék az asztalnál ülő, a másik meg te...

Kép

Az olvasmány velős, bár a Gyűrűk Ura jobb a fantasy műfajon belül. Vagy a Trónok Harca.
http://www.youtube.com/watch?v=VjQMpBb1gps :P
0 x

Pezo

Dordzse-nak feltett kérdések

Hozzászólás Szerző: Pezo » 2012.06.10. 10:59

@Popula(c)tion (48918):
Valamit nagyon nem értettél meg abból, amit itt sztorivá alakítasz.
Felületesen olvasol? Sebaj. Ha meg akarod érteni, olvass figyelmesebben. Akkor nem kell a célt körbelőnöd, mielőtt eltalálnád.
0 x

Avatar
mimindannyian
*
*
Hozzászólások: 7917
Csatlakozott: 2011.04.23. 16:20
Tartózkodási hely: Szoboszló

Dordzse-nak feltett kérdések

Hozzászólás Szerző: mimindannyian » 2012.06.10. 12:04

0 x

Dordzse

Dordzse-nak feltett kérdések

Hozzászólás Szerző: Dordzse » 2012.06.10. 17:07

"A homeopátia a közhiedelemmel ellentétben nem keleti, hanem európai, mégpedig német eredetű gyógymód. Samuel Hahnemann (1755-1843) orvos-gyógyszerész felfedezése válasz a kor brutális gyógyászati módszereire. Érvágás, köpölyözés, (gyógy)szerek alkalmazása hatalmas adagokban voltak a fő jellemzői az akkori orvoslásnak. Hahnemann szelídebb módszer után kutatott, nem pusztán a betegséget akarta kezelni, hanem az egész embert kívánta meggyógyítani. Így vált a homeopátia holisztikus szemléletű gyógymóddá, nem csak a betegséget, hanem a testi-lelki tünetek összességét figyelembe vevő gyógymóddá. A homeopátiában alkalmazott szerek nem a betegség ellenszérumaként hatnak, hanem a tünetek enyhítése mellett, elsősorban a szervezet öngyógyító képességét erősítik. Hahnemann a homeopátiára vonatkozó összefoglaló művét az Organon der rationellen Heilkunde címmel jelentette meg 1810-ben.


A homeopátia alapelvei:


Egy szer, amely egészséges emberen bizonyos tüneteket okoz, hígított változatban a hasonló tünetekkel rendelkező beteget meggyógyítja. Ez a hasonlóság elve (similia similimbus curentur = hasonló hasonlót gyógyít).

A szerek hatása a hígítással nő. Ez a hígítási elv.

A szerek hatékonysága nő, amennyiben a hígítási lépések során az oldatot hevesen összerázzuk. Ez a dinamizálás vagy potenciálás.

A továbbiakban a homeopátia ellen emelt vádakra próbálok válaszolni:


A hasonlóság elve, egyes ellenzők szerint semmilyen ismert természeti törvényből nem vezethető le, és nem is tűnik logikusnak. Mégis nagy előszeretettel használják empirikus szemléletű orvosaink. Ez az immunizáció alapja, gondolok itt az elölt kórokozókkal történő oltásokra, vagy allergiánál a hígított allergénekkel való deszenzibilálásra.

A hígítás elve, az ellenzők szerint szöges ellentétben áll a dózis hatással, amely szerint egy szer hatása annál nagyobb minél nagyobb mennyiségben adagoljuk. A hígítás magas foka miatt a homeopátiás készítmények egyetlen molekulát sem tartalmaznak az eredeti anyagból. Ez valóban így van, a homeopátiás készítmények viszont nem kémiai, hanem fizikai szinten hatnak.

A potenciálás elve, az ellenzők szerint semmi nem történik a homeopátiás szerrel a rázogatás folyamán. A rázás biztosítja, hogy az információt maradéktalanul felvegye a víz. Ugyanis a víz képes arra, hogy információkat tároljon és közvetítsen, kémiai-fizikai szerkezetéből adódóan. Bővebben Dr. Masaru Emoto foglalkozik ezzel a témával.

Mivel a homeopátia alapjaiban semmit nem változott az elmúlt két évszázad folyamán, ezért sokkal inkább egy dogmához hasonlítható, mint egy tudományos elmélethez. Talán azért nem szükséges változnia, mert így is tökéletesen működik.

A homeopátia ellenzői szerint mindez tudománytalan sarlatánság, pusztán placebo elven működő áltudomány, a gyógymód alkalmazói, pedig a betegek hiszékenységének vámszedői. És az ellenzők már Hahnemann korában is rengeteg érvet tudtak felhozni a homeopátia ellen, akárcsak napjainkban. Magyarországon homeopata gyógyászattal csak diplomával rendelkező orvos foglalkozhat. Vajon az azonos képzésben részesülő orvosok azon hányada, amelyik elfogadja és alkalmazza a homeopátiás terápiát, kevésbé tanult, mint empirikus szemléletű társai? Vagy tudatosan, anyagi haszon reményében becsap másokat? Bármelyik kérdésre adott igen válasz csak hamis lehet. Semmi sem bizonyítja jobban a homeopátia létjogosultságát, mint az, hogy működik. Működik, és nem csak embereken, hanem állatokon is éppúgy. Lehetséges, hogy az állatok is hisznek benne? """
0 x

Avatar
sötétvödör
Hozzászólások: 1422
Csatlakozott: 2011.08.11. 20:56
Tartózkodási hely: Death Star

Dordzse-nak feltett kérdések

Hozzászólás Szerző: sötétvödör » 2012.06.10. 17:21

Gratulálok, nagyon szépen betudtad másolni a marketing szöveget
0 x

Avatar
sötétvödör
Hozzászólások: 1422
Csatlakozott: 2011.08.11. 20:56
Tartózkodási hely: Death Star

Dordzse-nak feltett kérdések

Hozzászólás Szerző: sötétvödör » 2012.06.10. 17:22

@sötétvödör (48941):

Szerinted ezt a szöveget nem ismerik minden szkeptikus betéve ?
0 x

Avatar
Aku-Aku
Hozzászólások: 266
Csatlakozott: 2011.08.12. 20:05

Dordzse-nak feltett kérdések

Hozzászólás Szerző: Aku-Aku » 2012.06.10. 18:16

@Dordzse (48940):
Szerintem a homepátia egy műanyag játékbabát sem volna képes meggyógyítani, pedig az sokkal egyszerűbb anyagból van mint az élőlények.
A hasonlóság elve, egyes ellenzők szerint semmilyen ismert természeti törvényből nem vezethető le, és nem is tűnik logikusnak.
Nem csak, hogy nem tűnik logikusnak, hanem tényleg nem is logikus.
Érdekes volna, ha rá tudnál mutatni arra, hogy kik azok az ellenzők akik szerint mégis levezethető ismert természeti törvényekből a homeopátiás hasonlósági elv.
Mégis nagy előszeretettel használják empirikus szemléletű orvosaink.
Kik a nem-empirikus szemléletű orvosok? Mert ugye ők nem használják. Hányan vannak?
Kik az empirikus szemléletű orvosok? Mert ugye ők használják... Hányan vannak?
Mi az arány a két csoport létszáma között?
Életem során eddig csak empirikus orvossal találkoztam. Egyik sem használt homeopátiás szert.
Lehetséges volna, hogy nem ismered az empirikus szó jelentését?
Ez az immunizáció alapja, gondolok itt az elölt kórokozókkal történő oltásokra, vagy allergiánál a hígított allergénekkel való deszenzibilálásra.
Nem. Nem a homeopátiás hasonlósági elv az immunizáció alapja. Amit te leírtál annak a hátterében a szervezet immunrendszerének aktiválása van. Az alapja pedig az, hogy kis mennyiségben visznek be a szervezetbe kórokozót. Ezért az komoly betegséget nem idézhet elő, viszont az immunrendszer beindul és elkezdi termel az ellenanyagot, pl. antigén. Így, amikor bekövetkezik az igazi fertőzés, addigra már olyan mennyiségben termelte ezeket a szervezet, hogy az képes leküzdeni a betegséget. Tehát nem hasonlóság. Hanem mesterséges fertőzés-immunreakció páros.
Gondolj csak arra, hogy egy szer ami kegyetlenül meghánytatja és megfosatja az egyik embert, aki egészséges, ugyanígy, ugyanazt fogja okozni egy agyhártyagyulladásban szenvedőnél.
Ez a hasonlóság elve.

A többi dologra nem térek ki egyelőre, egy átlagos hozzászólás keretein túlmutat az a mennyiség.
0 x

Avatar
sötétvödör
Hozzászólások: 1422
Csatlakozott: 2011.08.11. 20:56
Tartózkodási hely: Death Star

Dordzse-nak feltett kérdések

Hozzászólás Szerző: sötétvödör » 2012.06.10. 18:27

Egy ebolással itassunk hígított ebolavírust, hátha jobban lesz tőle...
0 x

solarboat
Hozzászólások: 928
Csatlakozott: 2011.01.29. 23:28

Dordzse-nak feltett kérdések

Hozzászólás Szerző: solarboat » 2012.06.10. 19:46

Sorry, miért is zuhanunk utána?
@stark (48893):

Talan mert eleg sok a csokkent tesztoszteron szintet
andropausa idejet elok szama es ez erzelmi valtozast is hoz magaval. :twisted:
0 x

Avatar
sajnos_kacat
Hozzászólások: 680
Csatlakozott: 2009.12.09. 21:43
Tartózkodási hely: Budapest

Dordzse-nak feltett kérdések

Hozzászólás Szerző: sajnos_kacat » 2012.06.10. 20:28

@Dordzse (48940):
A homeopátia alapelvei:
Alapelv. Görögül: axióma. A tudományban olyan állításokat szoktak axiómának venni, amik nem szorulnak bizonyításra.
(similia similimbus curentur = hasonló hasonlót gyógyít).
Attól, hogy ezt külföldiül is le tudod írni, még nem lesz igaz. Bizonyítsd kérlek az állítást, vagy hagyd ki az axiómák közül.
A szerek hatása a hígítással nő.
Bizonyítsd kérlek az állítást, vagy hagyd ki az axiómák közül.
A szerek hatékonysága nő, amennyiben a hígítási lépések során az oldatot hevesen összerázzuk.
Bizonyítsd kérlek az állítást, vagy hagyd ki az axiómák közül.

Néhány tényszerű tévedésed:
Az immunizációnak semmi köze a hasonlóság elvéhez.
Ha nincs egyetlen molekula sem az "oldatban", akkor sem kémiai, sem fizikai szinten nem fog hatni.
A víz nem képes információt tárolni.
A homeopátia azért nem változik, mert a betegek egy része magától is meggyógyult volna, a másik része viszont belehalt a kezelésbe, de erről soha sehol egyetlen homeopátiás gyógyásztól sem hallasz, mert nem is akarnak tudni róla. Nincs negatív visszacsatolás, jó, hogy nem változik semmi. A "hagyományos" orvosok nem viccből boncolgatják a hullákat, utólag is sokmindent ki lehet deríteni egy betegségről, ami a következő betegen talán már segít.
Az orvos kérdést rossz irányból közelíted meg. Én örülök neki, hogy a homeopátiát csak olyan ember űzheti, aki legalább egyszer már látott működő gyógymódot is, és ha tényleg súlyos betegséggel jön hozzá valaki, akkor talán egy pillanatra félreteszi az ezoterikus hiedelmeit, és felír neki bizonyítottan működő orvosságot. A hipochondereknek meg fel tud írni placebót lelkifurdalás nélkül, mert tudja, hogy az a "szer" úgysem csinál semmit. Remélem, hogy ez a szabályozás még sokáig így marad, esetleg a homeobogyók engedélyezése szigorodhatna még.
0 x

Dordzse

Dordzse-nak feltett kérdések

Hozzászólás Szerző: Dordzse » 2012.06.10. 21:38

sajnos_kacat írta:A víz nem képes információt tárolni.
@sajnos_kacat (48948):

http://www.youtube.com/watch?v=rzAb8wjU ... ure=fvwrel
sajnos_kacat írta:Remélem, hogy ez a szabályozás még sokáig így marad, esetleg a homeobogyók engedélyezése szigorodhatna még.
"GYÓGYULÁSUNK FORRÁSA

Gyógyulásunk forrása benne rejlik lelkünkben.
Akik vagyunk, azzá válunk testünkben.
Lehetünk öröm, szeretet, vagy bánat és félelem.
Ezek az érzések tükröződnek testünkben.
Két kosárból az érzések kínálják magukat,
A fejünkkel választhatunk,
De a szívünkre hallgatva jobban járunk.
Düh, harag sokszor tolakodnak,
A lélek igazi érzése, a szeretet csendben marad.
Egyszerre csak egy érzés irányíthat.
Ha rájövünk arra, hogy létünket mi szolgálja,
Gyógyulásunkhoz a döntést a szabad akarat megadja." :D
0 x


Avatar
sötétvödör
Hozzászólások: 1422
Csatlakozott: 2011.08.11. 20:56
Tartózkodási hely: Death Star

Dordzse-nak feltett kérdések

Hozzászólás Szerző: sötétvödör » 2012.06.10. 21:44

Vicces, de elkerülted a választ :D
0 x

Avatar
pounderstibbons
*
*
Hozzászólások: 2662
Csatlakozott: 2010.05.25. 11:01

Dordzse-nak feltett kérdések

Hozzászólás Szerző: pounderstibbons » 2012.06.10. 22:00

@Dordzse (48953):

Masaru Emoto természetesen agy kókler, akire szeretnek hivatkozni homeopatáéknál is.
http://www.redorbit.com/news/science/11 ... _of_water/

De tegyük fel a vicc kedvéért, hogy van a víznek valamiféle információtároló ereje.

Nézzük meg mennyi víz van egy homeopatikus tablettában.

PL:
Mit tartalmaz a Cefamadar tabletta?

1 tabletta tartalmaz:
A készítmény hatóanyaga: Calotropis gigantea (Madar) trit. D4 250 mg.
Egyéb összetevők: laktóz-monohidrát (0,259 g/ tabletta), magnézium-sztearát.
http://www.crossconnect.hu/termek/cefam ... rmekadatok

Van bennük tejcukor meg némi szennyeződés, ha nem hígították túl az avogadro számon, mert akkor nagy valószínűséggel már az sincs.
Látsz az összetevői között vizet?

Nem.

Akkor meg miről zagyválsz már megint?
0 x

Avatar
sötétvödör
Hozzászólások: 1422
Csatlakozott: 2011.08.11. 20:56
Tartózkodási hely: Death Star

Dordzse-nak feltett kérdések

Hozzászólás Szerző: sötétvödör » 2012.06.10. 22:03

@Dordzse (48954):

Érdekes, a dinók pisijét még nem sikerült kivonni vízből :D

Csak a zokszigént :D
0 x

solarboat
Hozzászólások: 928
Csatlakozott: 2011.01.29. 23:28

Dordzse-nak feltett kérdések

Hozzászólás Szerző: solarboat » 2012.06.10. 22:04

GYÓGYULÁSUNK FORRÁSA

Gyógyulásunk forrása benne rejlik lelkünkben.
@Dordzse (48953):

:facepalm: Bar ne kerestem volna ra :oops:
Képzettség és módszerek, amelyek a hozzám fordulók gyógyulását szolgálják:

Orvosi diploma
A salzburgi Nemzetközi Parapszichológiai és Metafizikai Akadémia által kiadott diploma: Spiritual terapeauta. Parapszichológus mester I.
Hagyományos Kínai Orvoslás: A betegségek bármely formája esetében alkalmazva.
Az allergia kialakulásának új elmélete (saját felfedezés)
Az allergia kezelésének új, természetes immunmódszere: Homeomoxa (saját felfedezés) Könyvben: "A sokarcú allergia"
Kristálypunktúra (számomra feltárult új gyógyító módszer)
Életmód tanácsadás (Aktív együttműködéssel kialakítva a gyógyulás érdekében)
A feszültségek feloldása
A lelki háttér feltárása, és feldolgozása
Tanfolyamok, melyek témája testi-lelki-szellemi szinten az önmagán való segítés elsajátítása
en toltottem honapokat Salzburgban de nem emlekszem
Nemzetközi Parapszichológiai és Metafizikai Akadémia
ra

Itt olvasgatva nekem is eszembe jut ket mondas :
1, A torpe a hegyteton is torpe
az orias a volgyben is orias marad

2, Ki magasan szarnyal kicsinek latszik azok szemeben
kik nem tudnak repulni .
0 x

Dordzse

Dordzse-nak feltett kérdések

Hozzászólás Szerző: Dordzse » 2012.06.10. 22:11

[quote="solarboat"][quote]

Te legalább utánajársz a dolgoknak :P
0 x

Avatar
Aku-Aku
Hozzászólások: 266
Csatlakozott: 2011.08.12. 20:05

Dordzse-nak feltett kérdések

Hozzászólás Szerző: Aku-Aku » 2012.06.10. 22:16

@Dordzse (48960):
Esetleg te is megpróbálhatsz valaminek utána járni.
Az én kérdéseimre adott válaszoknak.
Lehet, hogy érdekes expedíció volna.
0 x

Avatar
sajnos_kacat
Hozzászólások: 680
Csatlakozott: 2009.12.09. 21:43
Tartózkodási hely: Budapest

Dordzse-nak feltett kérdések

Hozzászólás Szerző: sajnos_kacat » 2012.06.10. 22:32

@Dordzse (48960):
Te legalább utánajársz a dolgoknak
Szerinted a fórum többi tagja csak poénból tagadja az ezoterikus tanításokat? A többség már mind átrágta magát egy raklapnyi irodalmon, pro és kontra érveken. Onnantól kezdve, hogy a homeopátia bizonyítottan nem műkődik, hozhatsz újabb "szaktekintélyeket" akik azt állítják, hogy mégis működik, ha a bizonyítékaik többsége visszavezethető a korábbról már jól ismert sablon érvekre, azzal semmi újat vagy értékelhetőt nem mondtál.
Nem az a kiindulópontunk, hogy az ezós dolgok nem működnek. A kiindulópontunk az, hogy amit tudományos igényességgel igazolni lehet, arról elhisszük, hogy működik, amit tudományos igényességgel cáfolni lehet, arról pedig tudjuk, hogy nem működik. A homeopátiát anekdotákon kívül semmi nem támasztja alá, viszont a klinikai vizsgálatok kimutatták, hogy nem különbözik a placebo hatástól. Következtetés: a homeopátia nem működik.
0 x

Popula(c)tion
Hozzászólások: 2081
Csatlakozott: 2009.12.11. 17:47

Dordzse-nak feltett kérdések

Hozzászólás Szerző: Popula(c)tion » 2012.06.10. 22:38

A felesleges szócséplés elkerülésére mindenkit az előzmények olvasására biztatok, mielőtt századszor beböfög valami világrengető "újdonságot". (Pl. Fabri, Dordzse,...)
Pl. ezeket:
viewtopic.php?f=3&t=82
viewtopic.php?f=3&t=27
viewtopic.php?f=3&t=228
viewtopic.php?f=3&t=275
No, ha ez mind meg volt, és még mindig nagyokosnak érzed magad, akkor valami ezekhez képest tényleg új szempontra valóban nagyon kíváncsi vagyok.
0 x

Avatar
mimindannyian
*
*
Hozzászólások: 7917
Csatlakozott: 2011.04.23. 16:20
Tartózkodási hely: Szoboszló

Dordzse-nak feltett kérdések

Hozzászólás Szerző: mimindannyian » 2012.06.10. 23:42

@Popula(c)tion (48963): Nem tudsz felülkerekedni a hülyeségen. Ezek örökké, szemet behunyva fogják mantrázni ugyanazok a szédületes baromságokat. Elveszett emberek, kisiklott életek, hitbéli mentsvár keresések.
0 x

Avatar
osamuka
Hozzászólások: 2227
Csatlakozott: 2011.02.19. 08:08

Dordzse-nak feltett kérdések

Hozzászólás Szerző: osamuka » 2012.06.11. 01:44

@stark (48891):
"Osamuka, maradjál már csendben. Az irányokról sincs segédfogalmad sem..."
Egyre mélyebbre süllyedtek az anyagba, és még észre sem veszitek... :D


Mellesleg mi is van az angol-magyar nyelvrokonsággal?
Nem nyelvrokonság, hanem az angol nyelv vett át a magyarból! Óriási különbség! :D
Mint már Te is tudod, úgy a 6-700 évvel ezelőtti angol nyelvvel kell összehasonlítani! ;)
Nem segítek benne, járj utána magad! :)
0 x

Avatar
stark
Hozzászólások: 1279
Csatlakozott: 2011.08.30. 14:31
Tartózkodási hely: UK

Dordzse-nak feltett kérdések

Hozzászólás Szerző: stark » 2012.06.11. 01:59

@osamuka (48975):
Mellesleg mi is van az angol-magyar nyelvrokonsággal?
Nem nyelvrokonság, hanem az angol nyelv vett át a magyarból! Óriási különbség!
Óhhh, buta, buta lány. Te magam mondtad, hogy nyelvrokonság áll fenn a két nyelv között. Azt állítottad, hogy a magyar az ősnyelv, ergo az angol is abból alakult ki, ergo nyelvrokonok. Ha nem azok, akkor vagy a magyar nem ősnyelv, vagy az angol valami másik fajtól ered...
Mint már Te is tudod, úgy a 6-700 évvel ezelőtti angol nyelvvel kell összehasonlítani!
Ne próbálj meg visszaemlékezni a régebbi párbeszédekre itt, mert amint látod, nem tudod pontosan felidézni őket. Amint már te is tudod, megbeszéltük, hogy ha két nyelv rokon, akkor a mai verzió ugyanúgy rokonítható kell hogy legyen, mint a 700 évvel ezelőtti.

Nem mellesleg azért érdekelne a kis összehasonlításod, mert kíváncsi vagyok, honnan szedted az egészet, úgy, hogy a mai angolt sem ismered.
Nem segítek benne, járj utána magad!
Nem segítesz benne, mert halvány fogalmad sincs az emberi nyelvekről. Mint már mondtam, nincs minek utánajárnom.
0 x

Lezárt