Dordzse-nak feltett kérdések

Zártosztály! Belépés csak saját felelősségre! A gondozottakat hergelni szabad!
Dordzse

Dordzse-nak feltett kérdések

Hozzászólás Szerző: Dordzse » 2012.06.03. 22:46

Tuttisuu írta:Nyilván. Ha valakik nem sz*pják be elsőre amit regélsz, azok csak földönkívüli energiavámpírok lehetnek!
@Tuttisuu (48486):

Nem kell semmit beszopni . Tények vannak .
Egyébként már nem földön kívüliek .
Tuttisuu írta:Mégis milyen "egetrengető energiát" termel az emberi agy - persze kizárólag negatív érzelmek hatására :idea: Szörny Rt.
Látod ez jó példa , a Szörny Rt. nagyon közelíti . Tényleg azt hiszed hogy pusztán mese ?
Tuttisuu írta: Másrészt ha ilyen profik, akkor hogyan tűrhetik az olyan helyek létét, mint Svájc, vagy Skandinávia, ahol minimálisak a társadalmi feszültségek, és az emberek többsége kiegyensúlyozott?
Svájc és Skandinávia lakossága hol van a bolygó lakosságához képest? Amúgy meg belelátsz az ottaniak életébe ?
Tuttisuu írta:Jut eszembe nem vagy te szcis?
Még véletlenül sem , és ezós sem meg semmilyen ista sem .Ember vagyok aki megfigyelt dolgokat .
0 x

Dordzse

Dordzse-nak feltett kérdések

Hozzászólás Szerző: Dordzse » 2012.06.03. 22:50

piciloo írta:Miért? Neked nem feltűnő, hogy szerinted itt mindenki hülye (vagy legalábbis felsőbbrendű hatalmaktól negatívan befolyásolt) csak te vagy normális?
@piciloo (48488):

Ha jobban megfigyeled a hozzászólásokat , láthatod hogy sokkal kevesebbszer utaltam a ti hülyeségetekre , mint ti az enyémre .
A másik pedig az , hogy épp azért tudok a dologról mert én éppúgy érintett vagyok .
0 x

Avatar
mimindannyian
*
*
Hozzászólások: 7917
Csatlakozott: 2011.04.23. 16:20
Tartózkodási hely: Szoboszló

Dordzse-nak feltett kérdések

Hozzászólás Szerző: mimindannyian » 2012.06.03. 22:55

@Dordzse (48491):
Ha jobban megfigyeled a hozzászólásokat , láthatod hogy sokkal kevesebbszer utaltam a ti hülyeségetekre , mint ti az enyémre .
Attól még, hogy sok mindenki állítja ugyanazt, lehet igaz!
Tények, hozakodj már elő a tényekkel! Vagy csak hamukálni tudsz? Semmit nem tudsz átadni abból a tudásból, amihez a szemlélődéseddel hozzájutottál?
0 x

piciloo
Hozzászólások: 883
Csatlakozott: 2011.02.24. 17:50

Dordzse-nak feltett kérdések

Hozzászólás Szerző: piciloo » 2012.06.03. 22:59

@Dordzse (48491):
Látom, azt hiszed, hogy itt téged támadlak. Pedig csak arra szerettem volna rávilágítani, hogy az ábrándozás szép dolog ,jó dolog, de kell tudni a helyén kezelni. Lehet esélyt is adni ,arra ,hogy talán úgy van valami ahogy megálmodjuk. De ,ha a valóság sorozatosan mást mutat, akkor felesleges újabb és újabb ködösítő mesékkel ámítani magunkat . Az egyetemes szeretet pl. bizonyíthaná már a létét úgy hiánytalanul is, nemcsak olyan fogjuk rá hogy van módon.
0 x

Dordzse

Dordzse-nak feltett kérdések

Hozzászólás Szerző: Dordzse » 2012.06.03. 23:01

mimindannyian írta:Tények, hozakodj már elő a tényekkel! Vagy csak hamukálni tudsz? Semmit nem tudsz átadni abból a tudásból, amihez a szemlélődéseddel hozzájutottál?
@mimindannyian (48492):

Hát, ha tényeket akarsz ! Tény hogy nem te irányítod az elmédet . Ez most nem szemétkedés , tényleg . Bizonyítani is lehet . Sőt most ebben a szúrásban te magad is meggyőződhetsz róla . Kipróbálhatod . De vigyázat veszélyes . Csak öt percet kell a kísérletre szánnod .
0 x

Dordzse

Dordzse-nak feltett kérdések

Hozzászólás Szerző: Dordzse » 2012.06.03. 23:03

piciloo írta: Az egyetemes szeretet pl. bizonyíthaná már a létét úgy hiánytalanul is, nemcsak olyan fogjuk rá hogy van módon.
@piciloo (48494):

Én egyetemes módon szeretlek . Ez elég ? ;)
0 x

Dordzse

Dordzse-nak feltett kérdések

Hozzászólás Szerző: Dordzse » 2012.06.03. 23:06

piciloo írta:De ,ha a valóság sorozatosan mást mutat, akkor felesleges újabb és újabb ködösítő mesékkel ámítani magunkat .
@piciloo (48494):

Szerinted a valóság független a tudatodtól ?
0 x

Avatar
Tuttisuu
Hozzászólások: 1375
Csatlakozott: 2011.09.25. 23:11

Dordzse-nak feltett kérdések

Hozzászólás Szerző: Tuttisuu » 2012.06.03. 23:07

@Dordzse (48490):
Nem kell semmit beszopni . Tények vannak .
Egyébként már nem földön kívüliek .
Akkor elő azokkal a tényekkel!
Látod ez jó példa , a Szörny Rt. nagyon közelíti . Tényleg azt hiszed hogy pusztán mese ?
Nem, nem hiszem azt, de figyelj meg kéne keresni az egyfejű sárkányt, mert az dolgozna helyetted, és még meg is véd + tud egy csomó illemszabályt! Részletek: http://www.youtube.com/watch?v=Uxmhnk9eIPI
Svájc és Skandinávia lakossága hol van a bolygó lakosságához képest? Amúgy meg belelátsz az ottaniak életébe ?
Nem látok bele, csak voltam ottani. :geek:
0 x

piciloo
Hozzászólások: 883
Csatlakozott: 2011.02.24. 17:50

Dordzse-nak feltett kérdések

Hozzászólás Szerző: piciloo » 2012.06.03. 23:08

@Dordzse (48496):
Elhiszem. De nem mindenkiből árad az egyetemes szeretet és nem mindenkinek néz ki úgy a sorsa és az élete mintha egyetemes szeretetben részesülne. Sokszor átgondoltam már, hogy onnan a valahonnan másképp látszik az élet ezért nem szánnak meg minket az istenek vagy felsőbb energiák olykor. Erre meg azt gondolom, ha oly bölcsek figyelembe vehetnék a mi szintünket és igényeinket. Meghasadna szerintük az ég ,ha boldogan és egészségesen élhetne mindenki?
0 x

piciloo
Hozzászólások: 883
Csatlakozott: 2011.02.24. 17:50

Dordzse-nak feltett kérdések

Hozzászólás Szerző: piciloo » 2012.06.03. 23:13

@Dordzse (48497):
Van része ami igen és van ami nem. De még tapsztalnom kell ezen a téren.
0 x

Dordzse

Dordzse-nak feltett kérdések

Hozzászólás Szerző: Dordzse » 2012.06.03. 23:22

piciloo írta: Sokszor átgondoltam már, hogy onnan a valahonnan másképp látszik az élet ezért nem szánnak meg minket az istenek vagy felsőbb energiák olykor. Erre meg azt gondolom, ha oly bölcsek figyelembe vehetnék a mi szintünket és igényeinket.
@piciloo (48499):

Ez azért nem működik mert az (mondjuk így ) Isten , nem rajtad kívül áll .
Ha valaki kívül keresi , tuti a csalódás . De hogy így legyen azért sokat tettek a vallások elferdítői .
Ha te megszánod magad , Isten is megszán . Ez nem egy ezós duma , mert utánna jártam .
Amit magamnak meg tudok szavazni , az meg is kapom . Ilyen egyszerű , és még sem az , mert elvették tőlünk a valódi önbecsülést . Minden amiben hinni tudsz , megjelenik a világodban . Ne hidd ezt el !!!! Próbáld ki .
0 x

Dordzse

Dordzse-nak feltett kérdések

Hozzászólás Szerző: Dordzse » 2012.06.03. 23:27

Tuttisuu írta:Akkor elő azokkal a tényekkel!
@Tuttisuu (48498):

Ugyanaz mint mimindannyiannak .
0 x

Dordzse

Dordzse-nak feltett kérdések

Hozzászólás Szerző: Dordzse » 2012.06.03. 23:54

@pounderstibbons (48373):

"Szerinted könnyű szkeptikusnak lenni, mert csak hitetlenkedni kell? Azt mondom, a másik oldal legalább ilyen könnyű, csak bizonyítékokkal kell előállni mesedélután helyett. Ja, hogy bizonyíték nincs, csak mese? Akkor meg miért higgyünk neked? És miért neked? Ha valaki az ellenkezőjét állítja, akkor hihetek neki is, nem? "

Bizony , ebből a szemszögből mindkét dolog könnyűnek látszik .
Választás kérdése , hogy szkeptikusok vagyunk , vagy hívők .
Az egyik csak akkor fogad el dolgokat , ha bebizonyítják neki .
A másik meg kipróbál valamit , és ha az működik , akkor bizonyítottnak tekinti .
Ez utóbbi vajon nem tudományos hozzáállás ?

Mi a szkepticizmus alapja ? A félelem , hogy becsapnak . Tehát elutasításon alapul .
A félelem pedig nem enged a kíváncsiságnak . Ezért látom úgy , hogy a szkeptikusok valójában nem kíváncsiak semmire amit mások még nem bizonyítottak be nekik .

De például hogy a csodába lehet bármit bizonyítani , mondjuk a neten keresztül ?

A hit alapja az a felismerés , hogy valójában kurva keveset tudunk az univerzumról .
Ezt pökhendi tudósok cáfolhatják , de így van . A sok tudományos elmélettel kitörölhetjük .
Tehát a szegény ember tudja hogy nem tud , ez utat nyit a kutatás felé .
Kikutatja hogy a csoda gyógyító valóban az -e . Ha nem gyógyul meg , úgyse megy többé hozzá . Én visszataszítónak tartom a csalókat , mert elveszik az emberek esélyét a gyógyulástól .Ezért mint kutató találkoztam néhánnyal . Legtöbbjük egomániás . De amit példaként felhoztam más volt .
A bizonyíték az ,hogy utánna kell járni . Nem neten keresztül bizonyítékokat követelni .
Elmondtam már , a szavak szintjén bármit lehet állítani , és cáfolni is .
Tehát mimindannyian hihet is nekem , meg nem is , szabadon választhat .
Én ettől se kevesebb , se több nem leszek .
0 x

Avatar
mimindannyian
*
*
Hozzászólások: 7917
Csatlakozott: 2011.04.23. 16:20
Tartózkodási hely: Szoboszló

Dordzse-nak feltett kérdések

Hozzászólás Szerző: mimindannyian » 2012.06.04. 00:19

@Dordzse (48495):
Tény hogy nem te irányítod az elmédet . Ez most nem szemétkedés , tényleg . Bizonyítani is lehet . Sőt most ebben a szúrásban te magad is meggyőződhetsz róla . Kipróbálhatod . De vigyázat veszélyes . Csak öt percet kell a kísérletre szánnod .
Halljuk, borzasztó kíváncsi vagyok, végre valami kísérlet!
0 x

Dordzse

Dordzse-nak feltett kérdések

Hozzászólás Szerző: Dordzse » 2012.06.04. 00:21

@pounderstibbons (48373):

"A csalókat igyekszik egy maroknyi ember leleplezni. Ez persze a csalóknak borzasztóan fáj. A tudomány a legnagyobb örömmel profitálna az új felfedezésekből, melyekkel valamiért, ki tudja miért ezek a mesterek sosem sosem ajándékozzák meg. A tudományt... Minket embereket! "

Az jó ha a csalókat leleplezik .
Hogy a tudomány miért nem tud profitálni az új felfedezésekből ?
Először is a tudományt válasszuk el azoktól akik rendelkeznek felette !
A példa kedvéért mondjuk valaki előáll egy nagyon egyszerű eljárással ami gyógyítja a daganatos betegségeket , és házilag is kivitelezhető . És még tudományosan is bizonyítható lenne a hatékonysága . Vajon azok a tudományágak amik milliókat feccöltek bele az ilyen jellegű kutatásokba sikertelenül , mit szólnának hozzá ? Vagy a gyógyszerüzletág .

Tanúja voltam egy gyógynövénytermék OGYI engedélyezésének .
Ez a termék sok sok emberen segített , másokon meg nem . Pont úgy mint a gyógyszerek .
Az OGYI csak úgy engedélyezte a forgalmazását ha az ő használati utasítását rakták a dobozba , amin az állt hogy nem bizonyított a gyógyhatása . A többi gyógyszerhez miért nem írják ezt ?

Még egy tanulság . Az említett gyógyítónak voltak tanítványai , köztük egy orvos .
Elmondása szerint az orvos tanítvány elismerte hogy látja hogy tud diagnosztizálni , látja hogy meggyógyulnak a betegek , mégsem tudja elhinni az egészet . Tehát látta , és nem hitt a szemének ! Ilyen az ember .
0 x

Dordzse

Dordzse-nak feltett kérdések

Hozzászólás Szerző: Dordzse » 2012.06.04. 00:26

mimindannyian írta:Halljuk, borzasztó kíváncsi vagyok, végre valami kísérlet!
Nagyon egyszerű . Helyezkedj el kényelmesen , csukd be a szemed , és öt percig (mérd valahogy az időt ) ne gondolj semmire . Akaratoddal állj ellen . Nem mondom hogy meditálj , csak ennyit csinálj . Ha te uralod a gondolataidat akkor képes vagy rá .

Várom az eredményt holnap , addig jó éjszakát ! :)
0 x

Avatar
mimindannyian
*
*
Hozzászólások: 7917
Csatlakozott: 2011.04.23. 16:20
Tartózkodási hely: Szoboszló

Dordzse-nak feltett kérdések

Hozzászólás Szerző: mimindannyian » 2012.06.04. 00:30

@Dordzse (48506): Simán megy, gyakorta csinálom. És ebből következne, hogy magam ura vagyok? Tévedés. Ezt egy vasaló is meg tudja csinálni.
0 x

Dordzse

Dordzse-nak feltett kérdések

Hozzászólás Szerző: Dordzse » 2012.06.04. 00:40

mimindannyian írta: Simán megy, gyakorta csinálom. És ebből következne, hogy magam ura vagyok? Tévedés. Ezt egy vasaló is meg tudja csinálni.
@mimindannyian (48507):

Tényleg simán megy ? Bármikor ? 15 perc ?
Egy vasalónak van elméje ?
0 x

Avatar
Tuttisuu
Hozzászólások: 1375
Csatlakozott: 2011.09.25. 23:11

Dordzse-nak feltett kérdések

Hozzászólás Szerző: Tuttisuu » 2012.06.04. 01:58

@Dordzse (48503):
A hit alapja az a felismerés , hogy valójában kurva keveset tudunk az univerzumról .
Ezt pökhendi tudósok cáfolhatják , de így van . A sok tudományos elmélettel kitörölhetjük .
Azokkal a szar elméletekkel, amikkel te kitörölnéd, na pont azokkal sikerült megalkotni a számítógépet amin ezeket a marhaságokat gépeled, azzal csinálják neked az áramot Pakson, és azzal ültetnek beléd új szivet ha úgy alakul. A vak is látja, hogy nem jó semmire! :facepalm: Nem veszed észre, hogy mekkora marhaságokat írsz?
A másik meg kipróbál valamit , és ha az működik , akkor bizonyítottnak tekinti .
Ez utóbbi vajon nem tudományos hozzáállás ?
Nem. Egy eredmény nem eredmény. Ez olyan lenne, mint hogy feldobsz egy 5ft-ost és le úgy érkezik, hogy a nagy kócsag van fellül. Erre te kijelented, hogy ha feldobsz egy pénzdarabot, akkor úgy fog leérkezni, hogy a kócsag lesz felül. Arról nem is beszélve, hogy a gyógyulás érzete szubjektív. Újra kérdem: bűvészt láttál már?
Hogy a tudomány miért nem tud profitálni az új felfedezésekből ?
Először is a tudományt válasszuk el azoktól akik rendelkeznek felette !
A példa kedvéért mondjuk valaki előáll egy nagyon egyszerű eljárással ami gyógyítja a daganatos betegségeket , és házilag is kivitelezhető . És még tudományosan is bizonyítható lenne a hatékonysága . Vajon azok a tudományágak amik milliókat feccöltek bele az ilyen jellegű kutatásokba sikertelenül , mit szólnának hozzá ? Vagy a gyógyszerüzletág .
Itt az a gond, hogy felvetsz egy nemlétező problémát és azt szépen megmagyarázod a saját agyaddal. A tudomány azért nem tud profitálni, mert nem cég, se nem magánszemély. Viszont ha úgy érted, hogy az új felfedezéseket nem tudják felhasználni, akkor... akkor megint orbitális baromságot írtál. Szerinted az új gyógyszerek, vagy az egyre okosabb telefonok miből születnek? Segítek: nem a sámánjaid álmodják meg őket!
Minden daganatos megbetegedés szövettípusonként más, így nincsen rá univerzális gyógymód. De ezt te is tudhatnád, ha nem menekülnél bele a "kevesettudunk" imamalomba. Eleve nem sikertelenek azok a kutatások amik eddig folytak és most folynak. Az, hogy nincs egy csodapirula ami 10perc alatt meggyógyít, de van számos olyan módszer, amivel jelentősen megnövelheted a túlélésed esélyét (esetenként akár 0-ról 90% fölé) az nem kudarc.
Tanúja voltam egy gyógynövénytermék OGYI engedélyezésének .
Neve?
Még egy tanulság . Az említett gyógyítónak voltak tanítványai , köztük egy orvos .
Elmondása szerint az orvos tanítvány...
Az más, ha ő mondja magáról, akkor csak igaz lehet. :mrgreen:
0 x

Avatar
stark
Hozzászólások: 1279
Csatlakozott: 2011.08.30. 14:31
Tartózkodási hely: UK

Dordzse-nak feltett kérdések

Hozzászólás Szerző: stark » 2012.06.04. 02:13

Atyaúristen, mik történtek itt!

Visszafekszem aludni...
0 x

Avatar
sajnos_kacat
Hozzászólások: 680
Csatlakozott: 2009.12.09. 21:43
Tartózkodási hely: Budapest

Dordzse-nak feltett kérdések

Hozzászólás Szerző: sajnos_kacat » 2012.06.04. 06:24

@Dordzse (48479):
Hogy nem emberek azt az bizonyítja ahogy bánnak velünk .
Hogy mit csinál ? Manipulálja az emberi elmét .
Mivel ? A saját energiájával .
Milyen cél érdekében ? Csak az energiánk kell neki . Az az energia amit akkor termelünk amikor idegesek vagyunk , félünk , álproblémákon rágódunk . Az hogy ez az energia mindig elérhető legyen ahhoz egy ilyen társadalmat kellett létrehozni .
Pattern recognition false positive error.
0 x

Dordzse

Dordzse-nak feltett kérdések

Hozzászólás Szerző: Dordzse » 2012.06.04. 09:23

Tuttisuu írta:Azokkal a szar elméletekkel, amikkel te kitörölnéd, na pont azokkal sikerült megalkotni a számítógépet amin ezeket a marhaságokat gépeled, azzal csinálják neked az áramot Pakson, és azzal ültetnek beléd új szivet ha úgy alakul. A vak is látja, hogy nem jó semmire! :facepalm: Nem veszed észre, hogy mekkora marhaságokat írsz?
@Tuttisuu (48509):

Én az elméletekre gondoltam nem a gyakorlatba átültetett módszerekre . De ne felejtsük el hogy az ember évezredeken át kihúzta számítógép ,atomenergia , és műszív nélkül is .
Tuttisuu írta:Nem. Egy eredmény nem eredmény.
Kinek nem ? Aki meggyógyul egy súlyos betegségből ez által az egy eredmény által , az leszarja hogy mit gondol a tudós elméd !!!
Tuttisuu írta: Arról nem is beszélve, hogy a gyógyulás érzete szubjektív.
Akkor hiszel a hit általi gyógyulásban ?
Tuttisuu írta: Eleve nem sikertelenek azok a kutatások amik eddig folytak és most folynak. Az, hogy nincs egy csodapirula ami 10perc alatt meggyógyít, de van számos olyan módszer, amivel jelentősen megnövelheted a túlélésed esélyét (esetenként akár 0-ról 90% fölé) az nem kudarc.
Persze , csak a példa kedvéért sarkítottam ki , a mondandómra figyelj ne csak a szavakra .

Tuttisuu írta:Neve?
Nincs jogomban kiadni . De névtől függetlenül , mi a véleményed ?
Tuttisuu írta:Az más, ha ő mondja magáról, akkor csak igaz lehet.
Jó akkor hazudott . Én pedig beképzeltem a gyógyulásokat , hogy meggyógyult a sérvem , elmúlt a cisztám . A gyerekemnek elmúlt az ideggyulladása , pedig nem tudta hogy hinni kell a gyógyításban . Persze tudom , ezek nem bizonyítékok . A való élet nem bizonyíték , az elméletek bizonyítékok , a szófosás a bizonyíték . Vedd már ki azt a cumit . :mrgreen:
0 x

Avatar
mimindannyian
*
*
Hozzászólások: 7917
Csatlakozott: 2011.04.23. 16:20
Tartózkodási hely: Szoboszló

Dordzse-nak feltett kérdések

Hozzászólás Szerző: mimindannyian » 2012.06.04. 10:13

@Dordzse (48508):
Tényleg simán megy ? Bármikor ? 15 perc ?
Persze. Süldő korom óta rendszeresen gyakorlom. A teljes felszabadultság ragyogó fényében már az idő mit sem számít, 1 perc, vagy 15, oly' mindegy.
Egy vasalónak van elméje ?
Na ez az!
0 x

Avatar
mimindannyian
*
*
Hozzászólások: 7917
Csatlakozott: 2011.04.23. 16:20
Tartózkodási hely: Szoboszló

Dordzse-nak feltett kérdések

Hozzászólás Szerző: mimindannyian » 2012.06.04. 10:17

@Dordzse (48518):
Én az elméletekre gondoltam nem a gyakorlatba átültetett módszerekre . De ne felejtsük el hogy az ember évezredeken át kihúzta számítógép ,atomenergia , és műszív nélkül is .
A számítógép vagy a transzplantáció nem elmélet. Miért használod most te, ha olyan jól kihúzták az ősök technikai vívmányok nélkül?
Azon kívül azt se felejtsd el, hogy hogyan húzták ki műszív nélkül. Például koporsóban? Úgy tényleg elég békés. Valamiért, nem is tudom, talán te megválaszolhatnád, akik oda kerülnek, hogy választhatnak a nagy esélyű hamar halál és a műszív között, az utóbbit gyakorta választják. Agymosás élni az orvostudomány eszközeivel?
0 x

Avatar
Tuttisuu
Hozzászólások: 1375
Csatlakozott: 2011.09.25. 23:11

Dordzse-nak feltett kérdések

Hozzászólás Szerző: Tuttisuu » 2012.06.04. 12:49

@Dordzse (48518):
Tuttisuu írta:
Azokkal a szar elméletekkel, amikkel te kitörölnéd, na pont azokkal sikerült megalkotni a számítógépet amin ezeket a marhaságokat gépeled, azzal csinálják neked az áramot Pakson, és azzal ültetnek beléd új szivet ha úgy alakul. A vak is látja, hogy nem jó semmire! Nem veszed észre, hogy mekkora marhaságokat írsz?
@Tuttisuu (48509):

Én az elméletekre gondoltam nem a gyakorlatba átültetett módszerekre . De ne felejtsük el hogy az ember évezredeken át kihúzta számítógép ,atomenergia , és műszív nélkül is .
Egyrészt mimi már válaszolt, másrészt meg megint beleburkolózol a konkrétumok nélküli általánosítások ködébe. A gyakorlati módszerek tudod elméletként indulnak. Mégis melyik elméletek azok amiknek semmi haszna? Konkrétan?
Tuttisuu írta:
Nem. Egy eredmény nem eredmény.
Kinek nem ? Aki meggyógyul egy súlyos betegségből ez által az egy eredmény által , az leszarja hogy mit gondol a tudós elméd !!!
Persze a pénzfeldobós példát kihagyod. Miért nem akarsz vele foglalkozni? Zavar?
A probléma itt megint az, hogy nem konkrétumokkal jössz, hanem egy mesével. Ha a mesédet bizonyítani is tudod, akkor hajrá (pl. leletek a kezelés előtt és után).
Tuttisuu írta:
Arról nem is beszélve, hogy a gyógyulás érzete szubjektív.
Akkor hiszel a hit általi gyógyulásban ?
Mit nevezel hit általi gyógyulásnak?
Régebben volt egy dobd el a szemüveget mozgalom. Egyik ismerősünk szépen megvette a könyvet, elment előadásra -végzett némi kristályos hókuszpókuszt is - és "eldobta" a szemüveget. A szeme persze nem javult, de ő nagyon hitt benne. Aztán egy szép napon belebiciklizett egy gödörbe. Miután összeforrt az állkapcsa és elkészültek az új fogai megint hordani kezdte a szemüvegét.
Tuttisuu írta:
Eleve nem sikertelenek azok a kutatások amik eddig folytak és most folynak. Az, hogy nincs egy csodapirula ami 10perc alatt meggyógyít, de van számos olyan módszer, amivel jelentősen megnövelheted a túlélésed esélyét (esetenként akár 0-ról 90% fölé) az nem kudarc.
Persze , csak a példa kedvéért sarkítottam ki , a mondandómra figyelj ne csak a szavakra .
Nopersze. :mrgreen:
De jó, játszunk a kedved szerint: "felesleges elméletek" tömege baktériumok anyagcsereútjaival kapcsolatban a '80-as és '90-es években, ma biogáz erőmű: http://szegedcafe.hu/2012/03/21/mar-uze ... ogazeromu/
Olajlobbi!!! Hol vagy?!? :o
Tuttisuu írta:
Neve?

Nincs jogomban kiadni . De névtől függetlenül , mi a véleményed ?
Ennek hiányában nincs módom válaszolni.
0 x

Avatar
Tuttisuu
Hozzászólások: 1375
Csatlakozott: 2011.09.25. 23:11

Dordzse-nak feltett kérdések

Hozzászólás Szerző: Tuttisuu » 2012.06.04. 12:59

@Dordzse (48518):
Jó akkor hazudott . Én pedig beképzeltem a gyógyulásokat , hogy meggyógyult a sérvem , elmúlt a cisztám . A gyerekemnek elmúlt az ideggyulladása , pedig nem tudta hogy hinni kell a gyógyításban . Persze tudom , ezek nem bizonyítékok . A való élet nem bizonyíték , az elméletek bizonyítékok , a szófosás a bizonyíték . Vedd már ki azt a cumit .
:facepalm: Való élet nem bizonyíték? Jól látom, hogy ezt az az illető írja, aki szerint a számítógép nem számít, ha a tudomány eredményeiről van szó? Aki számára a létező, bárki által ellenőrizhető transzplantáció nem bizonyíték? Komolyan, feltűnt neked, hogy minden szerinted abszolúte nem nyitott szkeptikus azt írta eddig, hogy rajta, elő az eredményekkel, vizsgáljuk meg a csodadoktort stb.
Te meg még egy összeesküvés által elnyomott csodaszer nevét sem vagy hajlandó elárulni?
+ A gyemekekre és állatokra ható placebo effektről meg elég szép irodalom van.
0 x

Avatar
sajnos_kacat
Hozzászólások: 680
Csatlakozott: 2009.12.09. 21:43
Tartózkodási hely: Budapest

Dordzse-nak feltett kérdések

Hozzászólás Szerző: sajnos_kacat » 2012.06.04. 13:03

@Tuttisuu (48533):
De jó, játszunk a kedved szerint: "felesleges elméletek" tömege baktériumok anyagcsereútjaival kapcsolatban a '80-as és '90-es években, ma biogáz erőmű: http://szegedcafe.hu/2012/03/21/mar-uze ... ogazeromu/
Olajlobbi!!! Hol vagy?!? :o
Az olajlobbi a biogáz erőművekbe fektetett részvényei értékét számolgatja. :) Bocs, ezt nehéz volt kihagynom.
0 x

Avatar
Tuttisuu
Hozzászólások: 1375
Csatlakozott: 2011.09.25. 23:11

Dordzse-nak feltett kérdések

Hozzászólás Szerző: Tuttisuu » 2012.06.04. 13:06

@sajnos_kacat (48538): :mrgreen: Az okés, csak akkor ebből hogyan jut negatív érzelem a Szörny zrt-nek?
0 x

Avatar
Tuttisuu
Hozzászólások: 1375
Csatlakozott: 2011.09.25. 23:11

Dordzse-nak feltett kérdések

Hozzászólás Szerző: Tuttisuu » 2012.06.04. 13:09

@Tuttisuu (48539): Másrészt itt az elméletek használhatatlanságáról, illetve a használhatók elnyomásáról volt szó.
0 x

Dordzse

Dordzse-nak feltett kérdések

Hozzászólás Szerző: Dordzse » 2012.06.04. 13:31

mimindannyian írta:Persze. Süldő korom óta rendszeresen gyakorlom. A teljes felszabadultság ragyogó fényében már az idő mit sem számít, 1 perc, vagy 15, oly' mindegy.
@mimindannyian (48520):

Tudtam , hogy kamuzol :P Menekülsz a kisérlettől ? :mrgreen:
mimindannyian írta:A számítógép vagy a transzplantáció nem elmélet. Miért használod most te, ha olyan jól kihúzták az ősök technikai vívmányok nélkül?
Azon kívül azt se felejtsd el, hogy hogyan húzták ki műszív nélkül. Például koporsóban? Úgy tényleg elég békés. Valamiért, nem is tudom, talán te megválaszolhatnád, akik oda kerülnek, hogy választhatnak a nagy esélyű hamar halál és a műszív között, az utóbbit gyakorta választják. Agymosás élni az orvostudomány eszközeivel?
Én azért használom a számítógépet mert van . :P
Ha nem lenne , hát nem lenne .
Természetesen nem a műszívvel van gond . Hanem azzal hogy azt hisszük hogy ez sokkal jobb mint elfogadni hogy halandók vagyunk . Én se nagyon tudom elfogadni , de a halált sajnos nem érdekli .
Tuttisuu írta: Mégis melyik elméletek azok amiknek semmi haszna? Konkrétan?
Hát amik elméletek maradtak . Érted ?
Tuttisuu írta:+ A gyemekekre és állatokra ható placebo effektről meg elég szép irodalom van.
Mond el légyszi hogy min alapszik a placebo hatás . Elmondod ?
Tuttisuu írta: Az okés, csak akkor ebből hogyan jut negatív érzelem a Szörny zrt-nek?
Úgy hogy akik kimaradnak a bizniszből , bosszankodhatnak . :mrgreen:
0 x

Dordzse

Dordzse-nak feltett kérdések

Hozzászólás Szerző: Dordzse » 2012.06.04. 13:34

Tuttisuu írta:Akkor elő azokkal a tényekkel!
Hogy állsz a kísérlettel ?
0 x

Avatar
Gábor
Hozzászólások: 2318
Csatlakozott: 2009.12.09. 19:37
Tartózkodási hely: Finnország

Dordzse-nak feltett kérdések

Hozzászólás Szerző: Gábor » 2012.06.04. 14:00

@piciloo (48489):
Én is aprítgattam már narancs -és dinnyehéjat egyre kisebb darabokra (kedvenc hobbim tv-zés közben) , de az atomokig még nem jutottam el. Akkor ezek szerint lehet hogy csak kitartóbbnak kellett volna lennem.
Ne légy buta, azt kérdeted hogyan jut valaki az atom gondolatára. Így jutott. A bizonyítás nyilván nem egy késsel történt...
0 x


solarboat
Hozzászólások: 928
Csatlakozott: 2011.01.29. 23:28

Dordzse-nak feltett kérdések

Hozzászólás Szerző: solarboat » 2012.06.04. 15:40

@Dordzse (48546):

Csak a felvezetest neztem meg meg egy ket kockat a szemeszbol .
Ez nem igazol semmit. Azaz csak azt amit eddig is tudtunk hogy van letezik somatikus suggestio.
En vettem reszt olyan kiserletben ahol az kocsoikban bentrekedt autobelesetes serulteket
mellett voltunk a kocsibol valo kivagasig es bekisertuk a klinikara az ambulancia kocsijaba .

A kivagas alatt is feladatunk az volt hogy megnyugtassuk Oket es ne kapjanak infarktust
a felelemtol es ha lehet a pulzusszamukat is csokkentsuk ...

Komas betegeknel is csinaltunk vizsgalatokat es egesi serultekkel is.
De ez nem azt jelenti hogy mindenkire hat mindenkinel mukodokepes.
Na es kontrollvizsgalatok sincsenek hogy mi van akkor ha
ugyanolyan feltetelek mellett nincs somatikus suggestio .

remelem ertheto amit irtam :oops:
0 x

Avatar
mimindannyian
*
*
Hozzászólások: 7917
Csatlakozott: 2011.04.23. 16:20
Tartózkodási hely: Szoboszló

Dordzse-nak feltett kérdések

Hozzászólás Szerző: mimindannyian » 2012.06.04. 15:55

@Dordzse (48542):
Tudtam , hogy kamuzol :P Menekülsz a kisérlettől ? :mrgreen:
Sejtettem, hogy nem fogod tudni megemészteni, hogy simán vettem az akadályt. Az igazság elől kimenekülsz. Szégyenteljes és magadat megalázó, hogy kamuzást feltételezel. Ennyit tudsz, a nem tetsző tényeket elutasítani, a tetszőeket sztárolni. Maximális zártság. Mikor leszel már nyitott az igazságra?
Én azért használom a számítógépet mert van . :P
Ismét az oviból jelentkezel. Köszi a választ. Ideje lenne hagyni főni a saját levedben, nem tudsz semmire érdemi választ adni. Mert ugye miért van az a számítógép előtted? Az égből odapottyant, és be vagy rá programozva, hogy ami van, azt használni kell? Na, ez lehet. Meg az is lehet, hogy lépéseket tettél érte, hogy legyen, tehát van rá igény. Ezt felvállalni biztos fájó lenne, a tudomány lenézésével. Küzdesz a kognitív disszonancia ellen keményen.
Természetesen nem a műszívvel van gond . Hanem azzal hogy azt hisszük hogy ez sokkal jobb mint elfogadni hogy halandók vagyunk . Én se nagyon tudom elfogadni , de a halált sajnos nem érdekli .
Ki hiszi azt? Te itt most a saját lelki problémádról beszélsz, abból eredezteted a tudomány létjogosultságának hiányát? Noooormális?
0 x

Avatar
csang0421
Hozzászólások: 112
Csatlakozott: 2011.05.03. 17:41

Dordzse-nak feltett kérdések

Hozzászólás Szerző: csang0421 » 2012.06.04. 15:55

@Dordzse (48437):
Inkább legyek egy 100 éves, világot látott elkényelmesedett robot, mint egy ösztönösen 30 éves koráig élő indián bennszülött az Amazon mellett!
0 x

piciloo
Hozzászólások: 883
Csatlakozott: 2011.02.24. 17:50

Dordzse-nak feltett kérdések

Hozzászólás Szerző: piciloo » 2012.06.04. 18:15

@Dordzse (48501):
Ok, akkor tegyük fel, hogy nem rajtunk kívül áll Isten és hogy minden azon múlik mennyire szánjuk magunkat, mit szánunk magunknak. Még ha feltételezzük, hogy el lehet jutni arra a szintre, akkor is azt nehezményezem hogy miért kell azt a hosszú időt sok szenvedéssel tölteni, amíg el nem érjük hogy csak kívánság kérdése legyen a boldogság. Szerintem meg annyiról szól a történet, hogy addig szenvedünk többet, amíg meg nem tanuljuk, hogyan kell viselkedni ahhoz ,hogy másokból a számunkra legkedvezőbb reakciót váltsuk ki. És ez nem szuggesztió és imádság kérdése, hanem tapasztalat a valós életből.
0 x

solarboat
Hozzászólások: 928
Csatlakozott: 2011.01.29. 23:28

Dordzse-nak feltett kérdések

Hozzászólás Szerző: solarboat » 2012.06.04. 20:28

@Dordzse (48546):

Itt nem lehet ujra szerkeszteni. Igy csak elmondom:na es mi van ha az un "csodas gyogyulas" remisszio
es a
a szemuveget eldobo fel ev mulva feher bottal fog jarni ?
0 x

Avatar
alagi
Hozzászólások: 1275
Csatlakozott: 2011.01.29. 23:09

Dordzse-nak feltett kérdések

Hozzászólás Szerző: alagi » 2012.06.04. 21:35

@Dordzse (48506):
Nagyon egyszerű . Helyezkedj el kényelmesen , csukd be a szemed , és öt percig (mérd valahogy az időt ) ne gondolj semmire . Akaratoddal állj ellen . Nem mondom hogy meditálj , csak ennyit csinálj . Ha te uralod a gondolataidat akkor képes vagy rá .
Te azt hiszed te dontod el hogy hol vagy? "Na most lemegyek a margit-szigetre futni egyet...", "Most atmegyek a konyhaba..." Nevetseges. A hatterhatalom donti el hogy hol vagy mm-re pontosan. Ha akarod be is bizonyitom neked, es raadasul meg harapofogo se kell hogy kihuzd belolem:

Nagyon egyszerű . Csukd be a szemed, vagy hagyd nyitva, és öt percig (mérd valahogy az időt ) ne legyél sehol. Nem mondom hogy bujj el, csak ne legyél sehol. Ha te uralod a helyzetedet akkor képes vagy rá .



Azt hiszed hogy a testhomersekletedet nem a hatterhatalom rancigalja madzagon? Hat dehogynem. Be is bizonyitom neked, egy egyszeru kiserlettel:
Nagyon egyszerű . Helyezkedj el kényelmesen , csukd be a szemed, vagy hagyd nyitva, és öt percig (mérd valahogy az időt ) ne legyen testhomerskleted. Nem mondom hogy hulj le, vagy melegedj, csak ne legyen homersekleted. Ha te uralod a testhomersekletedet akkor képes vagy rá .

Na, van itt meg valaki akiben van egy szemernyi ketseg, hogy nem Dordzse UFOjai iranyitanak itt mindent?
0 x

Avatar
alagi
Hozzászólások: 1275
Csatlakozott: 2011.01.29. 23:09

Dordzse-nak feltett kérdések

Hozzászólás Szerző: alagi » 2012.06.04. 21:42

@Dordzse (48479):
Hogy nem emberek azt az bizonyítja ahogy bánnak velünk .
Honnan is tudjuk hogy leteznek? Honnan is tudjuk hogy hogyan bannak velunk?
Hogy mit csinál ? Manipulálja az emberi elmét .
Ezt honnan is lehet tudni?
Mivel ? A saját energiájával
Es ezt?
Milyen cél érdekében ? Csak az energiánk kell neki . Az az energia amit akkor termelünk amikor idegesek vagyunk , félünk , álproblémákon rágódunk . Az hogy ez az energia mindig elérhető legyen ahhoz egy ilyen társadalmat kellett létrehozni
.

Ezt honnan lehet tudni?
Hogy honnan tudok róluk azt egyenlőre nem árulom el .
Miert?
Az hogy miképpen működnek , az a létező legnagyobb tabu .
Milyen ertelemben tabu? Ha leirod beledcsap a villam? Vagy ufok kopogtatnak az ajtodon, hogy analisan moleszteraljanak?
A magyar kozrend ervenyes torvenyei szerint egyatalan nem tilos eziranyu velemenyedet kozzetenni, akar forumon, akar konyvben, akar az utcan kiabalva, vagy ahogy tetszik.
0 x

Avatar
alagi
Hozzászólások: 1275
Csatlakozott: 2011.01.29. 23:09

Dordzse-nak feltett kérdések

Hozzászólás Szerző: alagi » 2012.06.04. 22:08

@Fabri (48453):
...az igazi EGYetemes SZERetet a megoldás mindenre kedves szkeptikusok...

És ez nem a HIT dolga, hanem a TUDÁS dolga a spirituális tudományról és a világegyetem elveiről!
Ezt tudnad demonstralni?

Valaszthatsz is, nem kell mindegyiket elerned, egy eleg lesz:

1) mutass egy olyan jarmuvet, amit az "igazi EGYetemes SZERetet" hajt, es nem kell ilyesfele osdi problemakkal kuszkodni, mint uzemanyag.

2) legyszives, oldd mar meg a magyar allamadossag problemajat, az "igazi EGYetemes SZERetet" segitsegevel. Adhatnek hataridot, de inkabb megkerdem: Mennyi idore lesz ehhez szukseged?

3) Az ikerprím-sejtésnek nevezik azt a sejtést, hogy végtelen sok olyan p prímszám van, amire p+2 is prím. A hagyomanyos matematikai modszerekkel ezt meg nem sikerult bebizonyitani vagy megcafolni. Nem tudnal segiteni "az igazi EGYetemes SZERetet"-et segitsegevel szerencsetlen matematikusoknak?

4) A szerencsetlen fizikusok rohadtnagy gyorsitokat kenyetelenek epiteni hogy a vilag mukodeset jobban megertsek. Most is eppen egy uj reszecsket keresnek. Ha az meglesz akkor se leszunk sokkal elorebb, nagy kerdesek varnak rank: Mi a sotet anyag, sotet energia, miert pont annyi az erteke amennyi, s a millionyi tobbi. Az "igazi EGYetemes SZERetet" nem tudna egyszerubben megoldani a problemat?

5) Mint lathato, egy csomoan vannak az embertarsaid kozott, akiknek ez a cukormazas maszlag nem megy le a torkan, nem vesznek be minden ezoterikus vagy galaktikus sz*rt mint kacsa a nokedlit. Talan ha bevetned az "igazi EGYetemes SZERetet"-et, meg tudnad gyozni oket hogy megiscsak te latod at jobban, hogy hogy mukodik a vilag?
Bonusz kerdes: egyatalan atlatod-e, hogy mit kellene ahhoz elerned, hogy elkezdj minket meggyozni arrol (azaz hogy a kivancsisagunkat felkeltsd), hogy te a vilag mukodeset jobban erted?
0 x

Avatar
OktondiJóska
Hozzászólások: 428
Csatlakozott: 2010.07.07. 05:31

Dordzse-nak feltett kérdések

Hozzászólás Szerző: OktondiJóska » 2012.06.05. 04:26

@Dordzse (48503):
A hit alapja az a felismerés , hogy valójában kurva keveset tudunk az univerzumról .
Ezt pökhendi tudósok cáfolhatják , de így van . A sok tudományos elmélettel kitörölhetjük .
Bosszantó mikor a magad fajták beszélnek az univerzumról, illetve megismeréséről, mikor ha a te hozzá állásodat követné a világ, akkor nagyjából most is csak azt HINNÉNK hogy a sötét éjszaka egy lepel a lapos földön...

Azt mondod, hogy nem kell a tudományos módszertan, az baromság. Akkor Én is ajánlok neked egy kísérletet, könnyen elvégezheted. Íme:

Fogj egy forgótáras pisztolyt, tegyél bele egy darab töltényt. Forgasd meg, biztosítsd ki, és tedd a halántékodhoz. Húzd meg a ravaszt bátran. Ha meghalsz, nincs probléma mert hirtelen egyé válsz az univerzummal, hiszen az agyad végérvényesen ki lett kapcsolva. Ha nem dördült lövés, csak kattant egyet a pisztoly, akkor ugye azt a tapasztalati megfigyelést végezhetted el, h WOW túl élted! Ergo, meghúztad a ravaszt, és nem történt semmi bajod, levonhatod a konzekvenciát, miszerint a ravasz meghúzása a halántékodnál abszolúte veszélytelen, igaz? Olyannyira elég ez az egy tapasztalati eredmény, hogy vizsgálnod sem kell többet a jelenséget, bátran oda adhatod a gyerekednek, bármelyik szerettednek is a fegyvert... had kattintgassa a fejénél a pisztolyt. Hiszen TE MAGAD tapasztaltad hogy nem történt semmi... Ugye?
0 x

Dordzse

Dordzse-nak feltett kérdések

Hozzászólás Szerző: Dordzse » 2012.06.05. 06:08

solarboat írta:Komas betegeknel is csinaltunk vizsgalatokat es egesi serultekkel is.
De ez nem azt jelenti hogy mindenkire hat mindenkinel mukodokepes.
Na es kontrollvizsgalatok sincsenek hogy mi van akkor ha
ugyanolyan feltetelek mellett nincs somatikus suggestio .
@solarboat (48549):

Igen , azt kellene megérteni ,hogy az emberi sors egyedi , ebből kifolyólag eseti jelenségek vannak jelen az életében , amik nem feltétlenül ismétlődnek , és nem feltétlenül vannak jelen más ember életében . Ezért értelmetlen ragaszkodni ahhoz hogy valami csak akkor bizonyított ha ismételhető .

Csak példaként : ha valakit lelőnek , és meghal , az nem jelenti azt hogy nem halt meg mert nem lehet újra megölni . Sőt az egész élet többnyire ilyen . Egyszeri ,megismételhetetlen események sorozata .
0 x

Dordzse

Dordzse-nak feltett kérdések

Hozzászólás Szerző: Dordzse » 2012.06.05. 06:22

mimindannyian írta:Sejtettem, hogy nem fogod tudni megemészteni, hogy simán vettem az akadályt. Az igazság elől kimenekülsz. Szégyenteljes és magadat megalázó, hogy kamuzást feltételezel. Ennyit tudsz, a nem tetsző tényeket elutasítani, a tetszőeket sztárolni. Maximális zártság. Mikor leszel már nyitott az igazságra?
@mimindannyian (48551):

Dehogy vetted simán az akadályt ! Ha rendszeresen gyakorolnád azt amit állítasz , nem ilyen lennél . Hanem mondjuk kiegyensúlyozott , és nem jönnél állandóan a szégyennel . Nem tudsz ezzel manipulálni . A szégyen az a te problémád , tanulmányozd te.
mimindannyian írta: Mert ugye miért van az a számítógép előtted? Az égből odapottyant, és be vagy rá programozva, hogy ami van, azt használni kell? Na, ez lehet. Meg az is lehet, hogy lépéseket tettél érte, hogy legyen, tehát van rá igény. Ezt felvállalni biztos fájó lenne, a tudomány lenézésével. Küzdesz a kognitív disszonancia ellen keményen.
Ezt a számítógépet úgymond elém rakták , magamtól egy lépést nem tettem volna érte . De ha már itt volt kiváncsi voltam rá hogy milyen állatfajokat lehet találni a neten . Érdekeseket . :P
mimindannyian írta: Ezt felvállalni biztos fájó lenne, a tudomány lenézésével.
Szó sincs róla , hogy lenézem a tudományt , csak az nem szimpi amikor tökfejek hivatkoznak a tudományra .
Amúgy lenne egy kérdésem. Miért vagy ennyire frusztrált ? Azt gondolod hogy legyőzhetsz virtuálisan ? Otthon mi újság ?
0 x

Dordzse

Dordzse-nak feltett kérdések

Hozzászólás Szerző: Dordzse » 2012.06.05. 06:24

piciloo írta:Inkább legyek egy 100 éves, világot látott elkényelmesedett robot, mint egy ösztönösen 30 éves koráig élő indián bennszülött az Amazon mellett!
@csang0421 (48552):

Te akartad . :P
De az a száz év nem fog többnek tűnni mint a harminc . :)
0 x

Dordzse

Dordzse-nak feltett kérdések

Hozzászólás Szerző: Dordzse » 2012.06.05. 06:30

piciloo írta:Még ha feltételezzük, hogy el lehet jutni arra a szintre, akkor is azt nehezményezem hogy miért kell azt a hosszú időt sok szenvedéssel tölteni, amíg el nem érjük hogy csak kívánság kérdése legyen a boldogság.
@piciloo (48559):

Ezt én is nehezményezem .
piciloo írta: Szerintem meg annyiról szól a történet, hogy addig szenvedünk többet, amíg meg nem tanuljuk, hogyan kell viselkedni ahhoz ,hogy másokból a számunkra legkedvezőbb reakciót váltsuk ki. És ez nem szuggesztió és imádság kérdése, hanem tapasztalat a valós életből.
Jól látod . Vagyis kerülni a negatív tetteket , mert a visszahatások minket korlátoznak . Azt hiszem ezt hívják karma jógának . De ez még csak az alapozás . De attól még jó !
0 x

Dordzse

Dordzse-nak feltett kérdések

Hozzászólás Szerző: Dordzse » 2012.06.05. 06:32

solarboat írta:. Igy csak elmondom:na es mi van ha az un "csodas gyogyulas" remisszio
es a
a szemuveget eldobo fel ev mulva feher bottal fog jarni ?
@solarboat (48565):

Az van, hogy ez volt sajnos a sorsa .
Mit tudsz kezdeni a sorssal ?
0 x

Dordzse

Dordzse-nak feltett kérdések

Hozzászólás Szerző: Dordzse » 2012.06.05. 06:42

alagi írta:Na, van itt meg valaki akiben van egy szemernyi ketseg, hogy nem Dordzse UFOjai iranyitanak itt mindent?
@alagi (48568):

Nem ufók .
alagi írta:Honnan is tudjuk hogy leteznek? Honnan is tudjuk hogy hogyan bannak velunk?
Kevesen tudják hogy léteznek . Azt hogy hogyan bánnak velünk , azt megmutatja a történelem , és napjaink .
alagi írta:Ezt honnan is lehet tudni?
Megfigyelésből .
alagi írta:Mivel ? A saját energiájával


Es ezt?

Ehhez már többet kell tudni .
alagi írta:Ezt honnan lehet tudni?
Mivel nem két éve van emberiség a földön , ezért már a régmúlt idők embereinek is lehetősége nyílt megfigyeléseket tenniük . És jó sok megfigyelésből , amik ráadásul ismételhetők , rájöttek erre . Sőt Látták .
0 x

Dordzse

Dordzse-nak feltett kérdések

Hozzászólás Szerző: Dordzse » 2012.06.05. 06:47

alagi írta:Milyen ertelemben tabu? Ha leirod beledcsap a villam? Vagy ufok kopogtatnak az ajtodon, hogy analisan moleszteraljanak?
A magyar kozrend ervenyes torvenyei szerint egyatalan nem tilos eziranyu velemenyedet kozzetenni, akar forumon, akar konyvben, akar az utcan kiabalva, vagy ahogy tetszik.
@alagi (48569):

Hát ez az . Nyugodtan mondhatunk bármit , mert ez a hatalom úgy bevédte magát hogy nem kell félnie . Mert aki beszélne erről , azt csak ki kell nevetni , vagy lejáratni , (vagy gumiszobába utalni :cry: )

Legfőképp azért mert nem tudnád elhinni .
0 x

Dordzse

Dordzse-nak feltett kérdések

Hozzászólás Szerző: Dordzse » 2012.06.05. 06:55

@alagi (48575):
alagi írta:1) mutass egy olyan jarmuvet, amit az "igazi EGYetemes SZERetet" hajt, es nem kell ilyesfele osdi problemakkal kuszkodni, mint uzemanyag.

2) legyszives, oldd mar meg a magyar allamadossag problemajat, az "igazi EGYetemes SZERetet" segitsegevel. Adhatnek hataridot, de inkabb megkerdem: Mennyi idore lesz ehhez szukseged?

3) Az ikerprím-sejtésnek nevezik azt a sejtést, hogy végtelen sok olyan p prímszám van, amire p+2 is prím. A hagyomanyos matematikai modszerekkel ezt meg nem sikerult bebizonyitani vagy megcafolni. Nem tudnal segiteni "az igazi EGYetemes SZERetet"-et segitsegevel szerencsetlen matematikusoknak?

4) A szerencsetlen fizikusok rohadtnagy gyorsitokat kenyetelenek epiteni hogy a vilag mukodeset jobban megertsek. Most is eppen egy uj reszecsket keresnek. Ha az meglesz akkor se leszunk sokkal elorebb, nagy kerdesek varnak rank: Mi a sotet anyag, sotet energia, miert pont annyi az erteke amennyi, s a millionyi tobbi. Az "igazi EGYetemes SZERetet" nem tudna egyszerubben megoldani a problemat?

5) Mint lathato, egy csomoan vannak az embertarsaid kozott, akiknek ez a cukormazas maszlag nem megy le a torkan, nem vesznek be minden ezoterikus vagy galaktikus sz*rt mint kacsa a nokedlit. Talan ha bevetned az "igazi EGYetemes SZERetet"-et, meg tudnad gyozni oket hogy megiscsak te latod at jobban, hogy hogy mukodik a vilag?
Bonusz kerdes: egyatalan atlatod-e, hogy mit kellene ahhoz elerned, hogy elkezdj minket meggyozni arrol (azaz hogy a kivancsisagunkat felkeltsd), hogy te a vilag mukodeset jobban erted?
Erről beszéltem a mesterséges " intelligenciák" kapcsán . Hogy az emberi dolgokkal , mint szeretet nem tudnak mit kezdeni .
Szerencsétlen fizikusok miért kénytelenek milliárdokból gyorsítókat építeni ? Miért nem arra megy a pénz hogy a rászorulókon segítsenek . Azért mert nem emberi érdekeket szolgálnak !

És valóban , rajtad még az EGYETEMES SZERETET sem segítene . Úgyhogy végül is igazad van droidkám :P
0 x

Lezárt