Dordzse-nak feltett kérdések

Zártosztály! Belépés csak saját felelősségre! A gondozottakat hergelni szabad!
Dordzse

Dordzse-nak feltett kérdések

Hozzászólás Szerző: Dordzse » 2012.06.05. 07:01

OktondiJóska írta:Bosszantó mikor a magad fajták beszélnek az univerzumról, illetve megismeréséről, mikor ha a te hozzá állásodat követné a világ, akkor nagyjából most is csak azt HINNÉNK hogy a sötét éjszaka egy lepel a lapos földön...
@OktondiJóska (48593):

Szerinted csak távcsővel ,meg mikroszkóppal lehet megismerni az univerzumot ?
Egyébként se bosszankodj , mert csak a Szörny Rt . jár jól .
OktondiJóska írta: Akkor Én is ajánlok neked egy kísérletet,
Csak úgy ér , ha előbb te végzed el az általam ajánlott kísérletet . :D
Nem mered ? Pedig ez nem olyan veszélyes . :P
0 x

Dordzse

Dordzse-nak feltett kérdések

Hozzászólás Szerző: Dordzse » 2012.06.05. 07:12

alagi írta:) Az ikerprím-sejtésnek nevezik azt a sejtést, hogy végtelen sok olyan p prímszám van, amire p+2 is prím. A hagyomanyos matematikai modszerekkel ezt meg nem sikerult bebizonyitani vagy megcafolni. Nem tudnal segiteni "az igazi EGYetemes SZERetet"-et segitsegevel szerencsetlen matematikusoknak?
Szerencsétlen matematikusnak az segítene ,ha valaki szeretné , így nem kellene idióta sejtésekkel foglalkoznia a valós problémái helyett . Mert mire rájön a megoldásra lehet hogy túl öreg lesz és bepisil bekakál , és nem lesz aki pelenkázza . És a prímek is cserbenhagyják :lol:
0 x

Avatar
mimindannyian
*
*
Hozzászólások: 7917
Csatlakozott: 2011.04.23. 16:20
Tartózkodási hely: Szoboszló

Dordzse-nak feltett kérdések

Hozzászólás Szerző: mimindannyian » 2012.06.05. 07:15

Kár, hogy megint nem voltál képes egyetlen kérdésre se válaszolni. Vajon mi újság otthon, miért vagy ilyen frusztrált, hogy teljes erőből izmozol egy gumiszobádban? :o
0 x

Avatar
alagi
Hozzászólások: 1275
Csatlakozott: 2011.01.29. 23:09

Dordzse-nak feltett kérdések

Hozzászólás Szerző: alagi » 2012.06.05. 08:57

@Dordzse (48600):

Nem tudom neked feltunt-e, formailag minden kerdesre valaszoltal, de valojaban egyre sem. Ezek osamunka szintu valaszok. Eloszor azt hittem tul gyorsan bevagtak a gumiszobaba, de mar latom hogy sajnos nagyon is idevalo vagy.
Nem ufók .
Igen, azt is tudom hogy nem levelibekak, nem papucs orran pamutbojtok, nem szeklabak...
Talan ha leirnad hogy akkor mik. Most tenyleg annyira meglepo, hogy erre a valaszra az a kovetkezo kerdes hogy: Akkor mik?
Kevesen tudják hogy léteznek . Azt hogy hogyan bánnak velünk , azt megmutatja a történelem , és napjaink .
A kerdes az volt: Honnan tudod hogy leteznek? Erre valaszolj legyszives.
Ezt honnan is lehet tudni?


Megfigyelésből .
Talan ha leirnad mit figyeltel meg, es mire kovetkeztettel ebbol.
Ehhez már többet kell tudni .
Akkor ird le hogy mit kell hozza tudni, b+.
Mivel nem két éve van emberiség a földön , ezért már a régmúlt idők embereinek is lehetősége nyílt megfigyeléseket tenniük . És jó sok megfigyelésből , amik ráadásul ismételhetők , rájöttek erre . Sőt Látták .
Mit latott, ki, mikor? Mit figyelt meg, ki, mikor?
0 x

Avatar
alagi
Hozzászólások: 1275
Csatlakozott: 2011.01.29. 23:09

Dordzse-nak feltett kérdések

Hozzászólás Szerző: alagi » 2012.06.05. 09:06

@Dordzse (48601):
Hát ez az . Nyugodtan mondhatunk bármit , mert ez a hatalom úgy bevédte magát hogy nem kell félnie . Mert aki beszélne erről , azt csak ki kell nevetni , vagy lejáratni , (vagy gumiszobába utalni :cry: )

Legfőképp azért mert nem tudnád elhinni .
Orbitalis bullshit.

Ha te megkerdezned tolem, hogy ezek a formulak hogyan jonnek ki (ennek egy reszet en irtam :) ):
http://en.wikipedia.org/wiki/Grassman_integral

Akkor nem azt mondanam hogy "Hat te ezt ugyse erted, mert buta vagy hozza, nem tudnad megerteni" (holott szerintem nagy esellyel igaz), hanem elkezdenem magyarazni.

Ha igaz, es van ra bizonyitek, akkor el fogom hinni. Ha nincsen, akkor meg mi a feneert higgyem el?
Az hogy miképpen működnek , az a létező legnagyobb tabu .
Hogyan mukodnek?
azt csak ki kell nevetni , vagy lejáratni
Tipikus pszicholigai vedelem az agyadban. "Engem csak azert nevetnek ki, es neznek hulyenek, mert a hatterhatalom megparancsolta nekik, en igazabol nagyon okos vagyok, de a gonosz hatterhatalom kinevettet es lejarat engem"
Hat nem igy van, en teljesen onszantambol es barmifele kulso kenyszer nelkul alakitom ki a velemenyem rolad.
0 x

Avatar
alagi
Hozzászólások: 1275
Csatlakozott: 2011.01.29. 23:09

Dordzse-nak feltett kérdések

Hozzászólás Szerző: alagi » 2012.06.05. 09:08

@Dordzse (48607):
Szerencsétlen matematikusnak az segítene ,ha valaki szeretné , így nem kellene idióta sejtésekkel foglalkoznia a valós problémái helyett . Mert mire rájön a megoldásra lehet hogy túl öreg lesz és bepisil bekakál , és nem lesz aki pelenkázza . És a prímek is cserbenhagyják :lol:
Aha, tehat a megoldas a problemara az, hogy meg se probaljuk megoldani a problemat. Zsenialis! :facepalm:
0 x

Avatar
mimindannyian
*
*
Hozzászólások: 7917
Csatlakozott: 2011.04.23. 16:20
Tartózkodási hely: Szoboszló

Dordzse-nak feltett kérdések

Hozzászólás Szerző: mimindannyian » 2012.06.05. 09:15

@alagi (48611): Számomra ennek az volt a mondanivalója, hogy csak olyannal foglalkozzunk, ami biztos saját magunknak hasznára válik. Önző rövidlátásból ötös. Igazi megvilágosult elmére jellemző hozzáállás :mrgreen:
0 x

Avatar
alagi
Hozzászólások: 1275
Csatlakozott: 2011.01.29. 23:09

Dordzse-nak feltett kérdések

Hozzászólás Szerző: alagi » 2012.06.05. 09:16

@Dordzse (48604):
Erről beszéltem a mesterséges " intelligenciák" kapcsán . Hogy az emberi dolgokkal , mint szeretet nem tudnak mit kezdeni .
Szerencsétlen fizikusok miért kénytelenek milliárdokból gyorsítókat építeni ? Miért nem arra megy a pénz hogy a rászorulókon segítsenek . Azért mert nem emberi érdekeket szolgálnak !
Konnyen beszelsz, mert tobb ezer ev tudomanya eled rakta az osszes elkepzelheto foldi jot.
De vajon ezt javasolnad annak az osembernek is:
"Ne gondolkozz mar honapokig azon, hogy hogyan tudnad elerni, hogy egy jo eros tuzzel melegitett furcsa kovekbol kifolyo es aztan megszilardulo fenyes anyagbol hogy lehetne baltat csinalni. Hat eheznek elegen a torzsbol, miert nem azon dolgozol a kobaltaddal, hogy nekik legyen elelem?"
És valóban , rajtad még az EGYETEMES SZERETET sem segítene . Ú
gyhogy végül is igazad van droidkám :P
Akkor ezt beszeld meg Fabrival mert szerinte mindenre ez a megoldas.
(Legyszives vedd eszre hogy nem a te droidkad vagyok)
0 x

Avatar
Tuttisuu
Hozzászólások: 1375
Csatlakozott: 2011.09.25. 23:11

Dordzse-nak feltett kérdések

Hozzászólás Szerző: Tuttisuu » 2012.06.05. 10:30

@Dordzse (48542):
Természetesen nem a műszívvel van gond . Hanem azzal hogy azt hisszük hogy ez sokkal jobb mint elfogadni hogy halandók vagyunk . Én se nagyon tudom elfogadni , de a halált sajnos nem érdekli .
Aha, tehát aki szívbeteg dögöljön meg. Inkább, minthogy a tudományt használja. Te is így döntenél?
Tuttisuu írta:
Mégis melyik elméletek azok amiknek semmi haszna? Konkrétan?

Hát amik elméletek maradtak . Érted ?
Ez neked konkrét? Te szórakozol, vagy tényleg nem fogod fel a kérdést?
Tuttisuu írta:
+ A gyemekekre és állatokra ható placebo effektről meg elég szép irodalom van.
Mond el légyszi hogy min alapszik a placebo hatás . Elmondod ?
Amíg nem válaszolsz értelmesen a kérdéseim(nk)re addig minek ez neked? Googlid van, írni tudsz. Ha értelmes kérdésed van, itt a fórumon készséggel megválaszoljuk/ják.
0 x

Avatar
Tuttisuu
Hozzászólások: 1375
Csatlakozott: 2011.09.25. 23:11

Dordzse-nak feltett kérdések

Hozzászólás Szerző: Tuttisuu » 2012.06.05. 10:49

@Dordzse (48546): Te tényleg osamuka második kiadása vagy: ha nem jön be semmi, akkor benyomunk egy videót :facepalm: . Mondd, neked nem tűnt fel, hogy az egyik nő kapta a kemót, a másikat meg megműtötték? Ezek aztán b*szott nagy bizonyítékok.

"Én csak koncentráltam és hirtelen nagyobb lakásban laktam!" "Igaz hogy közben eladtam a régit és vettem egy újat, és több mind egy évig tartott... és még 15 évig fizetem a hitelt." "Ez az elme ereje! Én képes vagyok a csodára!"

De hát tudjuk, a te világodban senki sem hazudik. A kerTVk meg egyenesen az igazság bajnokai. Hiszen őket nem a nézettségi mutatók és a reklámblokkok eladási értéke érdekli... Ez a kopasz majom meg szerintem a magyar nyilvánosság egyik szégyene a megrendezett interjúival, a műhisztijeivel (pl. amit Pripjatyban művelt), meg amilyen "riportokat" megenged a műsorában. Az elődje alatt ebben a műsorban még voltak oknyomozó jellegű riportok. De úgytűnik arra már nincs igény. :(
0 x

Avatar
Tuttisuu
Hozzászólások: 1375
Csatlakozott: 2011.09.25. 23:11

Dordzse-nak feltett kérdések

Hozzászólás Szerző: Tuttisuu » 2012.06.05. 10:59

@Dordzse (48595):
Igen , azt kellene megérteni ,hogy az emberi sors egyedi , ebből kifolyólag eseti jelenségek vannak jelen az életében , amik nem feltétlenül ismétlődnek , és nem feltétlenül vannak jelen más ember életében . Ezért értelmetlen ragaszkodni ahhoz hogy valami csak akkor bizonyított ha ismételhető .
Aha, akkor bármely pénzdapab feldobásakor a nagykócsag lesz felül. Értem.
Csak példaként : ha valakit lelőnek , és meghal , az nem jelenti azt hogy nem halt meg mert nem lehet újra megölni .
Ennek a mondatnak szerinted mi az értelme?
Sőt az egész élet többnyire ilyen . Egyszeri ,megismételhetetlen események sorozata .
Részben igaz, de tudod ha kétszer nekifutsz a falnak, mindkét esetben fájni fog. De tudom, ezt mindenkinek magának kell megtapasztalnia, hát nosza...
0 x

Avatar
Tuttisuu
Hozzászólások: 1375
Csatlakozott: 2011.09.25. 23:11

Dordzse-nak feltett kérdések

Hozzászólás Szerző: Tuttisuu » 2012.06.05. 11:11

@Dordzse (48604):
Szerencsétlen fizikusok miért kénytelenek milliárdokból gyorsítókat építeni ? Miért nem arra megy a pénz hogy a rászorulókon segítsenek . Azért mert nem emberi érdekeket szolgálnak !
A hülye biológusok meg mindenféle szar táptalajokra, meg kimondhatatlan primerekre meg PCR-okra cseszik el a pénzt ahelyett, hogy segítenének a betegeken! Más kérdés, hogy a fentiek nélkül hogyan találnának gyógymódokat... Mindegy, lényeg, hogy ne tudománnyal foglalkozzanak, mert ha minél többet megtudnak a világról, annál nagyobb lesz a te elveszettséged benne, és ez tűrhetetlen!
Tudod a múlt században ezek a hülye tudósok kidobtak egy csomó pénzt mindenféle szar ecsetpenészek vizsgálatára, igaz hogy megtalálták közben a penicilint, majd egy csomó más antibiotikumot, de nyilván több haszna lett volna, ha helyette kolostort építtetnek abból a pénzből, vagy imamalot vesznek, vagy dorzsékat...
0 x

Avatar
Tuttisuu
Hozzászólások: 1375
Csatlakozott: 2011.09.25. 23:11

Dordzse-nak feltett kérdések

Hozzászólás Szerző: Tuttisuu » 2012.06.05. 11:18

@Dordzse (48607):
Szerencsétlen matematikusnak az segítene ,ha valaki szeretné , így nem kellene idióta sejtésekkel foglalkoznia a valós problémái helyett . Mert mire rájön a megoldásra lehet hogy túl öreg lesz és bepisil bekakál , és nem lesz aki pelenkázza . És a prímek is cserbenhagyják
Nyilván, mert minden tudós magányos gonosz ember, aki életében nem lépett ki a laborból/csillagvizsgálóból/tanszékről. Egyszer menj el egy kutatók éjszakájára és nagyon meg fogsz lepődni. Képzeld a "tudós is ember". Többségüknek van családja, van hobbijuk, esetleg hangszeren játszanak, vannak barátaik, és sört is szoktak inni. Ja és nem harapnak, de azért ismeretlenül ne próbáld simogatni őket, mert egy részük komoly sporttevékenységet is folytat!
0 x

Avatar
pounderstibbons
*
*
Hozzászólások: 2662
Csatlakozott: 2010.05.25. 11:01

Dordzse-nak feltett kérdések

Hozzászólás Szerző: pounderstibbons » 2012.06.05. 11:25

@Tuttisuu (48617):

Szamomra az is roppant erdekes, hogy Dordzse egyszer regi idok embereinek megfigyeleseire hivatkozik (konkretumok nelkul persze), maskor meg kifejezetten az esemenyek egyedisege moge probal bujni, ami erosen szembemegy a valamikori megfigyelesekbol(mar ha leteztek ilyenek) levonhato kovetkeztetesek figyelembevehetosegevel.
0 x

Avatar
Tuttisuu
Hozzászólások: 1375
Csatlakozott: 2011.09.25. 23:11

Dordzse-nak feltett kérdések

Hozzászólás Szerző: Tuttisuu » 2012.06.05. 11:34

Összefoglalva az elmúlt pár nap történéseit:
Dorzse szerint vannak a betokozódott mogorva, szeretetet sosem látott, világtól elzárkózó tudósok, akik miliárdokért gyártják a semire sem használható elméleteiket, aminek semi haszna és egyre csak kevesebbet tudnak meg a világról. Közben a világ haldoklik miattuk, de ezt ők letagadják és hirdetik, hogy mindent tudnak. Persze mindezt a külsőűrből érkezett elnyomó akármik parancsolatjára, immáron több ezer éve.
Velük szemben ott vannak a nyitott szeretetteljes, felvilágosult és okos nemezós ezósok, akik a tudás lángját őrzik.(Gondolom emellett virágillatúak, és fogazatuk is ápolt, de errről eddig nem esett szó.) A világ csak általuk megy előre, ők átlátnak a szitán, mindennel tisztában vannak, leginkább azzal, hogy nem tudnak semmit, de ez így jó. Köreikben persze vannak még csodásabb csodagyógyítók is, akiket főleg elnyomnak a gonosz idegenek, és azok csahos kutyái a tudósok.
Ha valamit kifelejtettem volna, szóljatok!
0 x

Avatar
Tuttisuu
Hozzászólások: 1375
Csatlakozott: 2011.09.25. 23:11

Dordzse-nak feltett kérdések

Hozzászólás Szerző: Tuttisuu » 2012.06.05. 11:52

@pounderstibbons (48620): Igen, aszerint, hogy miről gondolja úgy, hogy alátámasztja a világképét. Persze kizárólag általánosságban beszélve. Gondolom egy pszichológus jobban meg tudná fejteni, miért retteg a konkrétumoktól. Én nem tudom eldönteni, hogy (1) azért, mert akkor esetleg a maga számára is gubancok lennének a világában, vagy (2) csak miattunk, mert általánosságokkal nehezebben tudunk vitázni, vagy (3) lehet, hogy annyira kiforratlan ez az álomvilág, hogy nem is volt igénye példákra és soha nem is lesz. :?: :?
0 x

Avatar
mimindannyian
*
*
Hozzászólások: 7917
Csatlakozott: 2011.04.23. 16:20
Tartózkodási hely: Szoboszló

Dordzse-nak feltett kérdések

Hozzászólás Szerző: mimindannyian » 2012.06.05. 12:04

@Tuttisuu (48625):
1-es. Az efféle hitvilágba menekült embereknek vannak számukra elengedő bizonyítékaik, ám ezeket feltárni nem szeretik, mert félnek, hogy elbizonytalanítják őket. A hit számukra az érték. A kétkedés pedig ezt veszélyezteti. Ilyen egyszerű. Találkoztam olyannal is, aki ezt kerek perec ki is mondta: ne bántsák a életre kelt hitét, végre van valami fogódzó számára az életben.
0 x

Dordzse

Dordzse-nak feltett kérdések

Hozzászólás Szerző: Dordzse » 2012.06.05. 13:22

@mimindannyian (48608):

Gratulálok , mindannyian kitettetek magatokért .
De hát én csak egy gumiszobai kezelt vagyok , miért ez a sok kérdés egy őrülthöz ? :?

Következzenek a tények , valószínűleg jó sok hozzászólás várható .

-A "háttérhatalom "az ego .
-Az ego nem a szerves részünk .
-A keleti vallásokban alacsonyabb rendű énnek nevezik .
-Az ego választja el az embereket egymástól , és önmaga valódi lényétől .
-Az ego elme idegen beültetés eredménye . Idegen energia , ami mára az életünk részévé vált , ezért hisszük hogy azonosak vagyunk vele .
-Rendkívüli intelligenciával rendelkezik , ezért tud rajtunk sok ezer éve uralkodni .
- A vallások eredeti célja az ego megfékezése , eltávolítása .
-Az ego célja a teljes uralom.
-Aki már érzi ennek az igazságát az elkezdi keresni a valódi énjét .
-Aki még nem érzi , az teljes mértékben azonosul egy hamis személyiséggel .
-Ez a hamis személyiség mindent megtesz hogy fenntartsa uralmát .
-Agresszív ragadozói elme , ez a nagyon egós embereknél úgy mutatkozik meg hogy erőszakosan akarja érvényre juttatni az akaratát . De persze nem ennyire korlátolt , hisz mesterien tud rejtőzködni .
-Azért háttérhatalom mert mesterien mutogat másokra , elterelve a figyelmet önmagáról.
Ezt teszi akkor is amikor népcsoportokat kell egymásnak ugrasztani , vagy csak egy pár embert ,mint itt a fórumon . Ember és ember közötti viszály nincs . Ego és ego közötti viszály van .
-Az idegen elme bármit el tud hitetni az emberekkel amit csak akar . (most persze azt gondoljátok hogy én vagyok ennek a legjobb példája. ) Nem baj .
-Sokan látták már mint külön entitást , de mivel kevés ilyen ember van ezért nehéz megérteni hogy ez tényleg egy élősködő .
-Az a sok szenvedés a világon mind az ego műve , ami az embert szarba sem nézi csak kirabolja .-hírből sem ismeri a tiszteletet mivel egy ragadozónak nem tartozik a kogniciói közé .
-Amikor az egoval azonosulunk , pontosan olyanná válunk mint ő .
0 x

Dordzse

Dordzse-nak feltett kérdések

Hozzászólás Szerző: Dordzse » 2012.06.05. 13:27

Tuttisuu írta:Összefoglalva az elmúlt pár nap történéseit:
Dorzse szerint vannak a betokozódott mogorva, szeretetet sosem látott, világtól elzárkózó tudósok, akik miliárdokért gyártják a semire sem használható elméleteiket, aminek semi haszna és egyre csak kevesebbet tudnak meg a világról. Közben a világ haldoklik miattuk, de ezt ők letagadják és hirdetik, hogy mindent tudnak. Persze mindezt a külsőűrből érkezett elnyomó akármik parancsolatjára, immáron több ezer éve.
Velük szemben ott vannak a nyitott szeretetteljes, felvilágosult és okos nemezós ezósok, akik a tudás lángját őrzik.(Gondolom emellett virágillatúak, és fogazatuk is ápolt, de errről eddig nem esett szó.) A világ csak általuk megy előre, ők átlátnak a szitán, mindennel tisztában vannak, leginkább azzal, hogy nem tudnak semmit, de ez így jó. Köreikben persze vannak még csodásabb csodagyógyítók is, akiket főleg elnyomnak a gonosz idegenek, és azok csahos kutyái a tudósok.
Ha valamit kifelejtettem volna, szóljatok!
@Tuttisuu (48622):

Nincs olyan különbség tudós és ezós között mint amit feltételezel .
Mindannyian emberek .
0 x

solarboat
Hozzászólások: 928
Csatlakozott: 2011.01.29. 23:28

Dordzse-nak feltett kérdések

Hozzászólás Szerző: solarboat » 2012.06.05. 13:42

@Dordzse (48629):

En eddig csak be belestem es annyira orultem a Neked cimzett ellenerveknek es azok hangvetelenek .

Nincs olyan különbség tudós és ezós között mint amit feltételezel .
Utcahossznal tobb .
kb

Mako es Jeruzsalem ?
Mindannyian emberek .
Ezt nem volt vitatargya . :evil:
0 x

Avatar
alagi
Hozzászólások: 1275
Csatlakozott: 2011.01.29. 23:09

Dordzse-nak feltett kérdések

Hozzászólás Szerző: alagi » 2012.06.05. 13:53

@Dordzse (48628):

Belolem ez ujabb kerdeseket valt ki:

Mi az hogy "ego"? Tudnad definialni?
-Az ego elme idegen beültetés eredménye . Idegen energia , ami mára az életünk részévé vált , ezért hisszük hogy azonosak vagyunk vele .
Ki ultette be? es miert? es hogyan?
-Rendkívüli intelligenciával rendelkezik , ezért tud rajtunk sok ezer éve uralkodni .
Hogy lehet az ego intelligenciajat megmerni? Ez mas mint a te intelligenciad?
-Aki már érzi ennek az igazságát az elkezdi keresni a valódi énjét .
Vagy teved. Ez olyan mint az elozo allitasod: "Ha igazan hiszel valamiben, az biztos hogy valora valik"
Errol az allitasrol hogy derulhetne ki hogy tevedes? Sehogyan, hiszen akarmi tortenik, megmagyarazod: Ha valora valik "Hat persze, hiszen valoban hittel benne", ha nem akkor meg "Nem hittel benne elegge, ezert nem sikerult".
Mondanom sem kell, a tudomany nem igy mukodik. (Hallottal mar pl. a falszifikalhatatlan allitasokrol?)
-Aki még nem érzi , az teljes mértékben azonosul egy hamis személyiséggel .
Honnan tudod hogy hamis?
-Az idegen elme bármit el tud hitetni az emberekkel amit csak akar .
Hat ez sajnos nem igaz. En peldaul szeretnem megertetni veled hogy miert csapnivalo a vilagkeped, de eselyt erre nem sokat latok.
-Sokan látták már mint külön entitást , de mivel kevés ilyen ember van ezért nehéz megérteni hogy ez tényleg egy élősködő .
Aha, tehat egyszerre latjak sokan es kevesen. Ertem. Es ki latja egybkent? mit lat?
Következzenek a tények
A bizonyitekok is fognak kovetkezni vagy csak osztod az "eszt"?
0 x

Avatar
OktondiJóska
Hozzászólások: 428
Csatlakozott: 2010.07.07. 05:31

Dordzse-nak feltett kérdések

Hozzászólás Szerző: OktondiJóska » 2012.06.05. 14:09

@Dordzse (48605):
Csak úgy ér , ha előbb te végzed el az általam ajánlott kísérletet .
Nem mered ? Pedig ez nem olyan veszélyes .
Ezt buktad haver, mert szoktam meditálni. ;)
épp egy másik topikban írtam erről:
OktondiJóska írta:Ismerek egy olyan meditációs technikát ami nagyjából arról szól, h kitartó gyakorlással és önszuggesztióval megkísérli az ember, a gondolatai számát lecsökkenteni a nullára. Ez egy olyan tudatállapotot eredményez amelyben tényleg kissé szerepét veszti az ÉN érzete, mert egy olyan érzés ez, mintha hirtelen megszűnne minden, azonban éppen ettől válna végtelenné is. Amolyan egyé válik a Zember univerzummal trip, LSD nélkül + eufória. Az már filozófiai kérdés, hogy ilyenkor az egyén, mivel megszűnik az én tudata saját maga számára, mondhatná hogy tényleg nem létezik, hiszen ő mint operátor a saját valóságában, nem létezőnek véli magát. még ha a fizikai valója közben szemmel látható mások számára. Ennek az élménynek olyan pozitív hatásai vannak(lehetnek), h miután befejezi ezt a dolgot, a hétköznapi életet más perspektívából is nézve, talán kissé komplexebben láthatja a "valóságot". Persze hangsúlyozom, hogy nem arról szól ez a technika, hogy ilyenkor egyé válik ténylegesen az univerzummal, hanem ez a meditációs technika abban jó, h új gondolatokat szülhet, talán szélesebb látásmódot eredményez. (nem csak agyatlan ezo-hívők meditálnak) Na és ne feledjük el, hogy sok művész, tudós hasonló okokból függött rá a pszichedelikus drogokra is. Találgatok, de talán ez a technika véletlen tényleg olyan neurotranszmittereket stimulál az agyban mint az LSD, franc se tudja. Volt anno valami klinikai kísérlet (sajna nem tudok már forrást) hogy egy prof. stimulálta emberek agyát, és isten érzetet tudott előállítani ateistáknál is. Szóval azt a jelenséget, mint mikor a keresztények azt érzik hogy HŐHA HÁLELLUJAHhhh éreztem Jézus közelségét, a szeretete végig áramlott rajtam, és hasonlók. Persze a kísérleti alanyok nem valamiféle vallás istenét képzelegték, hanem azt az eufóriát érezték ami megegyezik a hívők által definiált élménnyel. - Na és mikor az embernek sikerül elérnie ezt a "nulla gondolkodás" állapotot, valami hasonló történik.
0 x

Avatar
mimindannyian
*
*
Hozzászólások: 7917
Csatlakozott: 2011.04.23. 16:20
Tartózkodási hely: Szoboszló

Dordzse-nak feltett kérdések

Hozzászólás Szerző: mimindannyian » 2012.06.05. 14:46

@Dordzse (48628):
-Az idegen elme bármit el tud hitetni az emberekkel amit csak akar . (most persze azt gondoljátok hogy én vagyok ennek a legjobb példája. ) Nem baj .
Persze, hogy nem baj, mert igazunk van. Beettél egy őrült nagy baromságot, és ezt körömszakadtodig védelmezed.
0 x

Dordzse

Dordzse-nak feltett kérdések

Hozzászólás Szerző: Dordzse » 2012.06.05. 16:56

mimindannyian írta:Beettél egy őrült nagy baromságot, és ezt körömszakadtodig védelmezed.
Nem . Nem ettem be . Látom , és teszteltem elégszer .
És megerősítést is kaptam , többféle tanításból .
Valóban jobb lenne ha baromság lenne .

Egyébként te voltál az egyetlen aki a múltkor őszintén bevállalta a háttérhatalom szerepét .És magad is azt hitted hogy viccelsz .De nem vetted észre hogy milyen könnyen ment ? Csak el kellett dobnia az egódnak az álarcot .
0 x

Dordzse

Dordzse-nak feltett kérdések

Hozzászólás Szerző: Dordzse » 2012.06.05. 17:04

OktondiJóska írta:Ezt buktad haver, mert szoktam meditálni. ;)
épp egy másik topikban írtam erről:
@OktondiJóska (48633):

Az tök jó ! A meditációt nem bírja az idegen beültetés .
Csak utána ne jönne vissza .
Ha jó sokat meditáltál már , akkor érezhetőnek kell lennie a különbségnek aközött , amit az én-tudat ad és amit a meditáció ad .
0 x

Dordzse

Dordzse-nak feltett kérdések

Hozzászólás Szerző: Dordzse » 2012.06.05. 17:09

alagi írta:Aha, tehat egyszerre latjak sokan es kevesen. Ertem. Es ki latja egybkent? mit lat?
@alagi (48632):

Sokan látják de ahhoz kevesen hogy az emberiség ráébredjen erre .

http://www.youtube.com/watch?v=UHsZEi4obzw

Ez is egy megerősítés volt számomra , bár újat nem mondott .
0 x

Avatar
Gábor
Hozzászólások: 2318
Csatlakozott: 2009.12.09. 19:37
Tartózkodási hely: Finnország

Dordzse-nak feltett kérdések

Hozzászólás Szerző: Gábor » 2012.06.05. 18:13

@Dordzse (48640):

Azt kell mondja, hogy igen sekélyes az érzelmi intelligenciád ha egyetlen érzelemmel, a szeretettel akarsz mindent megoldani. És a többi? Ráadásul igen prímív a szeretet fogalmad, ha úgy gondolod szeretni bármit, és ugyanúgy lehet. Nyilván nem. Úgy látom te a csak a szeretet élményét akarod átélni, mindenféle valódi tartalom nélkül! Ez igencsak hedonista; ez, vagy egy kiégett emberre, vagy egy naiv, érzelmileg nem felnőtt egyénre vall. Sajnállak, mert igencsak boldogtalan lehetsz.
0 x

Avatar
osamuka
Hozzászólások: 2227
Csatlakozott: 2011.02.19. 08:08

Dordzse-nak feltett kérdések

Hozzászólás Szerző: osamuka » 2012.06.05. 18:39

@Fabri (48424):
"hátha felébred bennük a "lelkük" ;)
Ki van zárva! :roll:
0 x

Avatar
osamuka
Hozzászólások: 2227
Csatlakozott: 2011.02.19. 08:08

Dordzse-nak feltett kérdések

Hozzászólás Szerző: osamuka » 2012.06.05. 18:48

@Dordzse (48479):
"
Hogy nem emberek azt az bizonyítja ahogy bánnak velünk .
Hogy mit csinál ? Manipulálja az emberi elmét .
Mivel ? A saját energiájával .
Milyen cél érdekében ? Csak az energiánk kell neki . Az az energia amit akkor termelünk amikor idegesek vagyunk , félünk , álproblémákon rágódunk . Az hogy ez az energia mindig elérhető legyen ahhoz egy ilyen társadalmat kellett létrehozni . Hogy honnan tudok róluk azt egyenlőre nem árulom el .
Az hogy miképpen működnek , az a létező legnagyobb tabu ."
Ez nagyon pontos megfogalmazás! Kár hogy kevesen értik! :(
0 x

Avatar
osamuka
Hozzászólások: 2227
Csatlakozott: 2011.02.19. 08:08

Dordzse-nak feltett kérdések

Hozzászólás Szerző: osamuka » 2012.06.05. 18:53

@sötétvödör (48482):
"Kezdesz osamuka lenni" Te ostoba! Mindenki egy szuverén lélek, szabad akarattal. Még Te is, csak nem tudsz róla, mert elfelejtetted! ;)
0 x

Dordzse

Dordzse-nak feltett kérdések

Hozzászólás Szerző: Dordzse » 2012.06.05. 18:55

Gábor írta:Azt kell mondja, hogy igen sekélyes az érzelmi intelligenciád ha egyetlen érzelemmel, a szeretettel akarsz mindent megoldani. És a többi? Ráadásul igen prímív a szeretet fogalmad, ha úgy gondolod szeretni bármit, és ugyanúgy lehet. Nyilván nem. Úgy látom te a csak a szeretet élményét akarod átélni, mindenféle valódi tartalom nélkül! Ez igencsak hedonista; ez, vagy egy kiégett emberre, vagy egy naiv, érzelmileg nem felnőtt egyénre vall. Sajnállak, mert igencsak boldogtalan lehetsz.
@Gábor (48642):

Tökéletes félreértettél . Csak azért sajnálsz mert azt hiszed hogy jobb helyzetben vagy . Én már megtapasztaltam az Egyetemes Szeretet érzését .
0 x

Dordzse

Dordzse-nak feltett kérdések

Hozzászólás Szerző: Dordzse » 2012.06.05. 18:59

osamuka írta:Ez nagyon pontos megfogalmazás! Kár hogy kevesen értik!
@osamuka (48647):

Igen , kár . :cry:
0 x

Avatar
osamuka
Hozzászólások: 2227
Csatlakozott: 2011.02.19. 08:08

Dordzse-nak feltett kérdések

Hozzászólás Szerző: osamuka » 2012.06.05. 18:59

@stark (48510):
"Visszafekszem aludni... " Felesleges, ugyanis amikor ébren vagy, az is olyan mintha aludnál! :D
0 x

Avatar
osamuka
Hozzászólások: 2227
Csatlakozott: 2011.02.19. 08:08

Dordzse-nak feltett kérdések

Hozzászólás Szerző: osamuka » 2012.06.05. 19:05

@csang0421 (48552):
Hányszor??? :D
0 x

Avatar
osamuka
Hozzászólások: 2227
Csatlakozott: 2011.02.19. 08:08

Dordzse-nak feltett kérdések

Hozzászólás Szerző: osamuka » 2012.06.05. 19:12

@alagi (48609):
"Ezek osamunka szintu valaszok."
Végre egy értelmes mondatot sikerült leírnod! :D
0 x

Avatar
Gábor
Hozzászólások: 2318
Csatlakozott: 2009.12.09. 19:37
Tartózkodási hely: Finnország

Dordzse-nak feltett kérdések

Hozzászólás Szerző: Gábor » 2012.06.05. 19:14

@Dordzse (48649): Ebből a mondatodból, még mindig az látszik nem érted, mi az a szeretet. És azért sajnállak, mert fogalmad sincs a szeretet valódi tartalmáról. Számodra egy szó csupán, tartalom nélkül.
0 x

Avatar
sötétvödör
Hozzászólások: 1422
Csatlakozott: 2011.08.11. 20:56
Tartózkodási hely: Death Star

Dordzse-nak feltett kérdések

Hozzászólás Szerző: sötétvödör » 2012.06.05. 19:18

@osamuka (48648):

Nekem legalább vannak saját gondolataim és nem az ezós guruk tanait ismételgetem.
0 x

Avatar
osamuka
Hozzászólások: 2227
Csatlakozott: 2011.02.19. 08:08

Dordzse-nak feltett kérdések

Hozzászólás Szerző: osamuka » 2012.06.05. 19:19

@OktondiJóska (48633):
"Ezt buktad haver, mert szoktam meditálni. ;)"
Ne haragudj, de nem látszik rajtad! :o
0 x

Avatar
osamuka
Hozzászólások: 2227
Csatlakozott: 2011.02.19. 08:08

Dordzse-nak feltett kérdések

Hozzászólás Szerző: osamuka » 2012.06.05. 19:22

@sötétvödör (48655):
Azt elhiszem, de minek olyan gondolat, ami nem jó semmire? :facepalm:
0 x

Avatar
osamuka
Hozzászólások: 2227
Csatlakozott: 2011.02.19. 08:08

Dordzse-nak feltett kérdések

Hozzászólás Szerző: osamuka » 2012.06.05. 19:24

@OktondiJóska (48633):
Belenéztem, Firának nagyon jó gondolatai vannak, de valami hiányzik belőle..., és az fontos lenne! :)
0 x

piciloo
Hozzászólások: 883
Csatlakozott: 2011.02.24. 17:50

Dordzse-nak feltett kérdések

Hozzászólás Szerző: piciloo » 2012.06.05. 19:26

@Dordzse (48639):
"Valóban jobb lenne ha baromság lenne "

Akkor szerinted is jó lenne ettől az elmélettől szabadulni. Látom kezded észrevenni a gondolatrendszer buktatóit.
0 x

Avatar
sötétvödör
Hozzászólások: 1422
Csatlakozott: 2011.08.11. 20:56
Tartózkodási hely: Death Star

Dordzse-nak feltett kérdések

Hozzászólás Szerző: sötétvödör » 2012.06.05. 19:27

@osamuka (48657):

Több jó, mint a tieid. Te a csodát várod, én viszont tudom, hogy nincs csoda, de van rengeteg csodálatos dolog, amit csodálhatok pl holnapután a Polaris csillagvizsgálóban :D
0 x

Avatar
sötétvödör
Hozzászólások: 1422
Csatlakozott: 2011.08.11. 20:56
Tartózkodási hely: Death Star

Dordzse-nak feltett kérdések

Hozzászólás Szerző: sötétvödör » 2012.06.05. 19:29

Fira kimondja azt ami gondolunk.
Bár a stilusa messze áll tőlem, de egyetértek vele
0 x

Avatar
osamuka
Hozzászólások: 2227
Csatlakozott: 2011.02.19. 08:08

Dordzse-nak feltett kérdések

Hozzászólás Szerző: osamuka » 2012.06.05. 19:30

@sötétvödör (48660):
Amennyiben úgy mész el a földről, hogy nem éltél át csodát, felesleges volt élned! ;)
0 x

Avatar
osamuka
Hozzászólások: 2227
Csatlakozott: 2011.02.19. 08:08

Dordzse-nak feltett kérdések

Hozzászólás Szerző: osamuka » 2012.06.05. 19:33

@sötétvödör (48661):
Én is, 99 százalékban, csak az az egy ne lenne! ;) A stílusa csak kicsit zavaró! :)
0 x

Avatar
sötétvödör
Hozzászólások: 1422
Csatlakozott: 2011.08.11. 20:56
Tartózkodási hely: Death Star

Dordzse-nak feltett kérdések

Hozzászólás Szerző: sötétvödör » 2012.06.05. 19:39

@osamuka (48662):

Rengeteg csodát átéltem már, de még vannak amiket meg kell néznem :D
0 x

Avatar
mimindannyian
*
*
Hozzászólások: 7917
Csatlakozott: 2011.04.23. 16:20
Tartózkodási hely: Szoboszló

Dordzse-nak feltett kérdések

Hozzászólás Szerző: mimindannyian » 2012.06.05. 20:59

@Dordzse (48639):
Nem . Nem ettem be . Látom , és teszteltem elégszer .
És megerősítést is kaptam , többféle tanításból .
Az a tudás, amit nem tudsz másnak átadni, számunkra nem ér semmit. Maradj csendben és örülj neki. Ha viszont át tudod adni, akkor láss hozzá, ne kifogásokat keress.
Egyébként te voltál az egyetlen aki a múltkor őszintén bevállalta a háttérhatalom szerepét .És magad is azt hitted hogy viccelsz .De nem vetted észre hogy milyen könnyen ment ? Csak el kellett dobnia az egódnak az álarcot .
Az egomnak az álarcot? Tehát az igazi én vagyok a háttérhatalom? Fentebb még amellett érveltél, hogy az ego a beültetett háttérhatalom.
Egyébként, hogy könnyen megy valami szerepet játszani, abból a tehetségemre talán következtethetsz, de többre aligha.
0 x

Dordzse

Dordzse-nak feltett kérdések

Hozzászólás Szerző: Dordzse » 2012.06.05. 21:23

@Gábor (48654):
Gábor írta: Ebből a mondatodból, még mindig az látszik nem érted, mi az a szeretet. És azért sajnállak, mert fogalmad sincs a szeretet valódi tartalmáról. Számodra egy szó csupán, tartalom nélkül.
A Szeretetet nem érteni kell , hanem érezni , érezni , érezni .
Az elme ért , a szív érez ! Tehát nem a számomra szó , hanem a számodra . Nem tartalma van hanem energiája .

De nyugodtan sajnálj ha akarsz , és ezáltal többnek érzed magad . Csak rajta .
0 x

Dordzse

Dordzse-nak feltett kérdések

Hozzászólás Szerző: Dordzse » 2012.06.05. 21:36

mimindannyian írta:Az a tudás, amit nem tudsz másnak átadni, számunkra nem ér semmit. Maradj csendben és örülj neki. Ha viszont át tudod adni, akkor láss hozzá, ne kifogásokat keress.
@piciloo (48659):

Igazad van , az a tudás amit másoknak nem tudok átadni , csak nekem használ .
Ezért neked is átadom . Csak nem úgy ahogy te diktálod .
Ugyanis bármit írnék azt kötelességből tagadod . ezért máshogy kapod a tanítást .És nem tőlem .
Mivel így rám vagy cuppanva , várható hogy nemsokára magadtól rá fogsz jönni arra amire kell .
Ez csodás lesz .
mimindannyian írta:Az egomnak az álarcot? Tehát az igazi én vagyok a háttérhatalom? Fentebb még amellett érveltél, hogy az ego a beültetett háttérhatalom.
Egyébként, hogy könnyen megy valami szerepet játszani, abból a tehetségemre talán következtethetsz, de többre aligha.
Amikor az egóddal azonosulsz akkor te vagy a háttérhatalom , de egyébként lehetnél Isten is , ha megkeresnéd magadban .
Szerepeket lehet játszani , csak ne felejtsd el hogy ki vagy valójában .
Egyetemes Szeretettel üdvözöllek :D
0 x

Dordzse

Dordzse-nak feltett kérdések

Hozzászólás Szerző: Dordzse » 2012.06.05. 21:40

piciloo írta:Látom kezded észrevenni a gondolatrendszer buktatóit.
Igen , a gondolatrendszer csak önmagának válaszol . Körbe -körbe . :roll:
0 x

Lezárt