Speciális PI Dimenzió Elmélet

Zártosztály! Belépés csak saját felelősségre! A gondozottakat hergelni szabad!
Mojjo
Hozzászólások: 296
Csatlakozott: 2012.11.30. 12:00

Speciális PI Dimenzió Elmélet

Hozzászólás Szerző: Mojjo » 2018.04.21. 14:46

SpecialPI írta: Tekintsd meg pár poszttal feljebb milyen
"eredményt" ért el a te "tudományod", a tegnapi nap! Majd vesd össze mindazzal amit én írtam!

Majd egyből meg fogod érteni, miért is teszem én ugyanezen epés megjegyzéseket Vica-Versa.
Már megtekintettem. De az, hogy így lobogtatod azt a cikket, maximum csak megerősíti a mondandómat.
0 x

SpecialPI
Hozzászólások: 635
Csatlakozott: 2018.03.23. 08:32

Speciális PI Dimenzió Elmélet

Hozzászólás Szerző: SpecialPI » 2018.04.22. 01:10

Mojjo írta:
SpecialPI írta: Tekintsd meg pár poszttal feljebb milyen
"eredményt" ért el a te "tudományod", a tegnapi nap! Majd vesd össze mindazzal amit én írtam!

Majd egyből meg fogod érteni, miért is teszem én ugyanezen epés megjegyzéseket Vica-Versa.
Már megtekintettem. De az, hogy így lobogtatod azt a cikket, maximum csak megerősíti a mondandómat.
A te tudományod maximum a felszínét kapargatja annak a valóság gömbjének , amiben én már rég benne élek. Kb. 4 darab említésre méltó ponton épphogy hozzásimul a ti lufitok széle a valóság gömbjéhez:

- Euklidészi koordinátarendszer,
- Lorentz kontrakció,
- Hilbert terek,
- Hausdorff dimenziók,

Ti jöttök itt az egyre nagyobb sületlenségekkel, ilyen axionokkal , meg Húrokkal, meg Gravitonnal , meg WIMP-ekkel az élen..

Most, hogy megvan a válasz és egyezik azzal amit én is állítok, most ilyenkor mi van? Egyből lapultok, mint sz*r a fűben?

Fent már érthetően megmondtam, hogy mi az a sötét anyag : a pinél kisebb számú dimenziók összegét nevezzük : sötét anyagnak.. a fekete lyuk is ugyanerre felé van de még kisebb a szubdimenziók összege : egészen a 3-ig lesüllyed, a sötét energia meg valahol a kettő között van fél úton..

Szégyeljétek el magatokat, hogy erre helyettetek: NEKEM kellett rájönnöm !
0 x

SpecialPI
Hozzászólások: 635
Csatlakozott: 2018.03.23. 08:32

Speciális PI Dimenzió Elmélet

Hozzászólás Szerző: SpecialPI » 2018.04.22. 06:58

szabiku írta: Jajj, ne legyél már ilyen fafejű!
Mondom, hogy nincs közük egymáshoz.

A sötét anyagot a megfigyelt extra gravitáció miatt feltételezik.
A sötét energiát meg a világegyetem gyorsuló tágulása miatt, ami antigravitációs jellegű effektus. (Nem antigravitáció!! Csak látszólag olyan jellegű jelenség.)
A fekete lyuk pedig a maximális gravitációs kollapszust szenvedett anyag.
szabiku: téged is szembesítelek a "saját tudományod" legújabb vívmányával.

https://www.nextbigfuture.com/2018/04/d ... holes.html

Most akkor szeretnék erről tőled egy magyarázatot !

Most akkor ki a fafejű?

Fent ennél én SOKKAL többet mondtam, hogy MIÉRT is, HOGYAN is alakul, egy komplett Univerzum modellt írtam!
0 x

SpecialPI
Hozzászólások: 635
Csatlakozott: 2018.03.23. 08:32

Speciális PI Dimenzió Elmélet

Hozzászólás Szerző: SpecialPI » 2018.04.22. 07:43

És akkor most idézném Gangxsta Zolee-t : "Isten hozott nálam öcsém , ez a való világ !"
0 x

SpecialPI
Hozzászólások: 635
Csatlakozott: 2018.03.23. 08:32

Speciális PI Dimenzió Elmélet

Hozzászólás Szerző: SpecialPI » 2018.04.22. 08:23

Tehát vannak ezek a "kölcsönhatások" , ahogy ti nevezitek, amiket ugyan ki lehet fejezni a szubdimenziók deltájából különböző számításokkal , de az égvilágon semmi értelme. A kölcsönhatások nem mások, mint az egyes szubdimenziókban létrejövő töréspontok (polaritások). Jön egy egyenes dimenzió , majd beletrafál egy másik , ettől a kettő elgörbül továbbiakban spirális pályagörbét ír le. Vagy jön egy egyenes dimenzió és beletrafál egy spirál dimenzió, ettől a spirális dimenzió kiegyenesedik az egyenes pedig elgörbül.

Ti olyan hülyék vagytok helyből, mint más nekifutásból, hogy még erre nem jöttetek rá !!!

Egyszerűen elborul az agyam ha rátok gondolok !
0 x

SpecialPI
Hozzászólások: 635
Csatlakozott: 2018.03.23. 08:32

Speciális PI Dimenzió Elmélet

Hozzászólás Szerző: SpecialPI » 2018.04.22. 10:01

SpecialPI írta: Egyszerűen elborul az agyam ha rátok gondolok !
Kép

Nos és újra komolyra fordítva a szót:

tehát láthatjuk, hogy egy teljesen új matematika és fizika lép életbe mostantól , ahol minden eddigi számítást alaposan újra kell értelmezni
a sötét anyag az itt kering jelen pillanatban is körülöttünk a dimenziók 3-tól a 4-ig folyamatosan jelen vannak itt is és "távolabb" is , de a távolságot , mint üveggolyót megkapod, mert a dimenziók szépen belespirálosodnak egymásba , ha "egy méterre" nézel , csak az a kérdés, hogy mit akarsz látni belőle... a protont, ami egy méterre lesz tőled, vagy a körülötte keringő elektront ami már jóval távolabb lesz tőled vagy az abból kilépő fotont ami még távolabb, minden egyes töréskor egy-egy újabb szubdimenzió görbül el , itt-ott erős meg gyenge, meg elektromágneses, meg gravitációs kölcsönhatásoknak nevezve ezeket, azt fel nem fogva, hogy ezek csak a 4 szubdimenzió egyes töréspontjai..
0 x

Avatar
Solaris
Hozzászólások: 3584
Csatlakozott: 2012.07.25. 17:32

Speciális PI Dimenzió Elmélet

Hozzászólás Szerző: Solaris » 2018.04.22. 10:22

SpecialPI írta: Nos és újra komolyra fordítva a szót:

tehát láthatjuk, hogy egy teljesen új matematika és fizika lép életbe mostantól ...
Kép
0 x

SpecialPI
Hozzászólások: 635
Csatlakozott: 2018.03.23. 08:32

Speciális PI Dimenzió Elmélet

Hozzászólás Szerző: SpecialPI » 2018.04.22. 11:15

Solaris írta:
SpecialPI írta: ...
Örülök hogy tetszik, ha másért nem is de ha már sikerült megnevettetnem téged, akkor már ezért önmagában volt értelme az egésznek ! :)

Szeretem néhol költői túlzásokkal előadni a Speciális PI Dimenzió elméletet, de annak ellenére, hogy itt-ott elküldöm a fizikusokat .. mégis tisztelem őket mert érdekes számomra ez a hibás definíciós modelljük is !

Pl. a bozonokat még nem sikerült beillesztenem a szubdimenzió-rácsba ! Innentől nekem is csak sejtésem van rá, a fenti kvázi tények után:

számomra egyelőre legalább akkora rejtély , mint nekik az ami számomra ennyire egyszerű: sötét energikus szint , pi> D <3 mégpedig az hogy a bozonok egy 4+n (<5) szubdimenziós rács 4 dimenziós inspekciós mátrix által megfigyelt manifesztációi..

Most éppen itt tartok, a 4 dimenziós PI , mint tudjuk némileg eltér a 3 dimenziós PI értékétől :

3.1447 közeli .. valahol itt kell keresni a megoldás végső kulcsát.
0 x

Szilágyi András
*
*
Hozzászólások: 6521
Csatlakozott: 2009.12.05. 09:31
Tartózkodási hely: Budapest

Speciális PI Dimenzió Elmélet

Hozzászólás Szerző: Szilágyi András » 2018.04.22. 11:42

SpecialPI írta: Most éppen itt tartok, a 4 dimenziós PI , mint tudjuk némileg eltér a 3 dimenziós PI értékétől
Mi az a 4 dimenziós PI, és hogyan számítható az értéke?
0 x

Avatar
szabiku
Hozzászólások: 943
Csatlakozott: 2016.12.22. 01:27

Speciális PI Dimenzió Elmélet

Hozzászólás Szerző: szabiku » 2018.04.22. 12:16

SpecialPI írta: szabiku: téged is szembesítelek a "saját tudományod" legújabb vívmányával.

https://www.nextbigfuture.com/2018/04/d ... holes.html

Most akkor szeretnék erről tőled egy magyarázatot !

Most akkor ki a fafejű?
Nem kell nagyon komolyan venni az ilyen felröppenő szárnyasított írásokat.
SpecialPI írta:
Fent ennél én SOKKAL többet mondtam, hogy MIÉRT is, HOGYAN is alakul, egy komplett Univerzum modellt írtam!

Tehát vannak ezek a "kölcsönhatások" , ahogy ti nevezitek, amiket ugyan ki lehet fejezni a szubdimenziók deltájából különböző számításokkal , de az égvilágon semmi értelme. A kölcsönhatások nem mások, mint az egyes szubdimenziókban létrejövő töréspontok (polaritások). Jön egy egyenes dimenzió , majd beletrafál egy másik , ettől a kettő elgörbül továbbiakban spirális pályagörbét ír le. Vagy jön egy egyenes dimenzió és beletrafál egy spirál dimenzió, ettől a spirális dimenzió kiegyenesedik az egyenes pedig elgörbül.
SpecialPI írta:[...] a dimenziók 3-tól a 4-ig folyamatosan jelen vannak itt is és "távolabb" is , de a távolságot , mint üveggolyót megkapod, mert a dimenziók szépen belespirálosodnak egymásba , ha "egy méterre" nézel , csak az a kérdés, hogy mit akarsz látni belőle... a protont, ami egy méterre lesz tőled, vagy a körülötte keringő elektront ami már jóval távolabb lesz tőled vagy az abból kilépő fotont ami még távolabb, minden egyes töréskor egy-egy újabb szubdimenzió görbül el , itt-ott erős meg gyenge, meg elektromágneses, meg gravitációs kölcsönhatásoknak nevezve ezeket, azt fel nem fogva, hogy ezek csak a 4 szubdimenzió egyes töréspontjai..
Ennyi sületlenséget... :mrgreen: Nem lennél jó pék. :D
SpecialPI írta: a bozonokat még nem sikerült beillesztenem a szubdimenzió-rácsba ! Innentől nekem is csak sejtésem van rá, a fenti kvázi tények után:

számomra egyelőre legalább akkora rejtély , mint nekik az ami számomra ennyire egyszerű: sötét energikus szint , pi> D <3 mégpedig az hogy a bozonok egy 4+n (<5) szubdimenziós rács 4 dimenziós inspekciós mátrix által megfigyelt manifesztációi..

Most éppen itt tartok, a 4 dimenziós PI , mint tudjuk némileg eltér a 3 dimenziós PI értékétől :

3.1447 közeli .. valahol itt kell keresni a megoldás végső kulcsát.
A részecskefizikának nincs ilyen gondja a bozonokkal. Azok nem lógnak ki az elméletből.
0 x

SpecialPI
Hozzászólások: 635
Csatlakozott: 2018.03.23. 08:32

Speciális PI Dimenzió Elmélet

Hozzászólás Szerző: SpecialPI » 2018.04.22. 12:56

Transzcendens számú dimenzió - összegek emelkednek vagy csökkennek ez egy plusz dimenziókon kívüli dimenzió , ez az a bizonyos +n ami itt-ott rákerül a dolgokra, emiatt tökéletesen aszimmetrikus, spirális a fizika, amiben próbálnak röhejesen szimmetriát keresni , valószínűleg az lehet, az oka, hogy összesen 4 dimenzió létezik, és ebből már ki lehet fejezni, az összes többit. A dimenziók spirálisan emelkednek vagy csökkennek ezért a pi értéke folyamatosan fluktuál 4 és pi között, ahol a pi tényleges értéke , pontosan annyi ahonnan megfigyeljük, ez maga az abszolút értelmezési szint.

(
4 D PI = 3.1447817532635
3 D PI = 3.1415926535
2 D PI = 3.1416999189943
)


, a végtelen számú dimenziók felé haladva ezt metrikus tenzor mező, meg Ricci skalár vagy mi a túró :P néven emlegetnek..

A 4 dimenzióban a legtöbb a platóni testek száma: 6 darab,
az 5-től felefele a végtelen számú dimenzióig : 3 darab
a 3 dimenzióban : 5 darab ,
és a kettőben pedig : 4 darab van..

viszont ! van egy úgynevezett: nem szigorú értelmezése is a platóni testeknek : ebben definiálva végtelen számú platóni test van a 2 dimenzióban,

ezt én úgy defináltam, hogy egy szubdimenzió maximálsan felvehető értéke kisebb mint < 2
ugyanez az ún. nem szigorú/szigorú értelmezési mód fellép a Speciális PI dimenzió elméletben is

Mégpedig hogy milyen értelmezés szerint definiálunk egy szubdimenziót:
Ebben az eltolás :

-1 <-> +1 között

vagy

0 és 2 között foglal helyet..
0 x

Avatar
szabiku
Hozzászólások: 943
Csatlakozott: 2016.12.22. 01:27

Speciális PI Dimenzió Elmélet

Hozzászólás Szerző: szabiku » 2018.04.22. 13:36

Ez az egész egy nagy marhaság. Semmi értelmes alapja nincs. Ennyi meglátásod igazán lehetne.
Miért van neked erre szükséged?? Talán otthagyott az asszony, és elvitte a két gyereket is?
0 x

SpecialPI
Hozzászólások: 635
Csatlakozott: 2018.03.23. 08:32

Speciális PI Dimenzió Elmélet

Hozzászólás Szerző: SpecialPI » 2018.04.22. 13:45

szabiku írta: Ez az egész egy nagy marhaság. Semmi értelmes alapja nincs. Ennyi meglátásod igazán lehetne.
Miért van neked erre szükséged?? Talán otthagyott az asszony, és elvitte a két gyereket is?
Dehogyis ! :) Itt vannak de akkor is muszály erről írnom kérlek alaposan vegyétek szemügyre amiket írok !

És most csatlakozik be a képbe a pi értékének a számítása és hogy mik ezek a kettős eltolások :

fent ugye láttuk hogy a pi értéke 2 és 4 között alakulhat a különböző végtelen tört alapú közelítésekkel , vannak ugye ezek a különböző értelmezési szintek amikről én itt duruzsolok , amiket hol összeggel hol hányadossal jönnek ki az eltolás függvényében -1 <-> +1 -> 0 <-> 2

amiket a fizika tömeg és sebesség szorzata , hányadosa és egyéb számítással kijött eredményeikénppen definiált ... :facepalm:

Mely eltolás szeirint ékelődik egymásba minden egyes szint között az n dimenzióról , alias szubdimenziók összegéről vagy n-1 dimenziós inspekciós mátrixról figyelve a történetet.

Emiatt az abszolút értelmezési szint szerint összesen 6 dimenzió van (4+2) emlékezzünk az fordított (relatív értelmezés szerint felírt PI lánctörtre : 3+1/6

Relatív értelmezés (4/1(+1)) szerint azonban végtelen számú dimenzió van ekkor szubdimenziók hányadosáról beszélünk.
0 x

SpecialPI
Hozzászólások: 635
Csatlakozott: 2018.03.23. 08:32

Speciális PI Dimenzió Elmélet

Hozzászólás Szerző: SpecialPI » 2018.04.22. 14:00

SpecialPI írta:
szabiku írta: Ez az egész egy nagy marhaság. Semmi értelmes alapja nincs. Ennyi meglátásod igazán lehetne.
Miért van neked erre szükséged?? Talán otthagyott az asszony, és elvitte a két gyereket is?
Dehogyis ! :) Itt vannak de akkor is muszály erről írnom kérlek alaposan vegyétek szemügyre amiket írok !

És most csatlakozik be a képbe a pi értékének a számítása és hogy mik ezek a kettős eltolások :

fent ugye láttuk hogy a pi értéke 2 és 4 között alakulhat a különböző végtelen tört alapú közelítésekkel , vannak ugye ezek a különböző értelmezési szintek amikről én itt duruzsolok , amiket hol összeggel hol hányadossal jönnek ki az eltolás függvényében -1 <-> +1 -> 0 <-> 2

amiket a fizika tömeg és sebesség szorzata , hányadosa és egyéb számítással kijött eredményeikénppen definiált ... :facepalm:

Mely eltolás szeirint ékelődik egymásba minden egyes szint között az n dimenzióról , alias szubdimenziók összegéről vagy n-1 dimenziós inspekciós mátrixról figyelve a történetet.

Emiatt az abszolút értelmezési szint szerint összesen 6 dimenzió van (4+2) emlékezzünk az fordított (relatív értelmezés szerint felírt PI lánctörtre : 3+1/6

Relatív értelmezés (4/1(+1)) szerint azonban végtelen számú dimenzió van ekkor szubdimenziók hányadosáról beszélünk.
Kicsit fentebb pont ezért volt a beugratós kérdés, mert kíváncsi voltam észreveszitek-e a szándékosan elrejtett bakit, ezzel bizonyítottam MOST be a Speciális PI Dimenzió elméletet ezennel a mai PIROS BETŰS NAPON , mert nem vettétek észre hogy bizony ott van az a 6-os !!!

A PI-t számító 3 alapfüggvényben ABSZOLÚT KONSTANS-ként amiket a 4 és a 3 dimenzió között most itt együtt megélő "pi" dimenzión tisztelt EMBERISÉG SZÁMÁRA A TUDOMÁNY ALAPTÉZISEKÉNT FEKTETEK MOST EZENNEL LE !
0 x

SpecialPI
Hozzászólások: 635
Csatlakozott: 2018.03.23. 08:32

Speciális PI Dimenzió Elmélet

Hozzászólás Szerző: SpecialPI » 2018.04.22. 14:11

Ezzel bezárult a kör. Tisztelt holgyeim és Uraim és nekem innentől azt hiszem nincs több mondanivalóm ezzel kapcsolatban szerintem innentől MINDEN kérdésre választ kaptunk. Ha van még bárkinek kérdése szívesen várom a fentiek után !
0 x

Avatar
szabiku
Hozzászólások: 943
Csatlakozott: 2016.12.22. 01:27

Speciális PI Dimenzió Elmélet

Hozzászólás Szerző: szabiku » 2018.04.22. 14:35

Petőfi hozzád képest gyengén ellenzéki...
Hagyd a picsába ezeket a gyökértelen sületlenségeket, és ha valóban érdekel a fizika tudománya, akkor inkább azt próbáld megérteni, ami idáig működik benne.
0 x

Mojjo
Hozzászólások: 296
Csatlakozott: 2012.11.30. 12:00

Speciális PI Dimenzió Elmélet

Hozzászólás Szerző: Mojjo » 2018.04.22. 14:54

szabiku írta: Petőfi hozzád képest gyengén ellenzéki...
Hagyd a picsába ezeket a gyökértelen sületlenségeket, és ha valóban érdekel a fizika tudománya, akkor inkább azt próbáld megérteni, ami idáig működik benne.
Valószínűleg pont ez a gond: érdekelné a fizika, de a képességei nem teszik lehetővé, hogy bármit kezdhessen ezzel az érdeklődéssel. Egy nagyon alap-alap-alapszinten nem hiszem, hogy bármekkora erőfeszítéssel is túl tudna jutni, ez pedig aligha lehet kielégítő alternatíva. Így marad az álomvilág, meg a képzelgés, hogy ő zseni, és megváltja a tudományos világot.
0 x

SpecialPI
Hozzászólások: 635
Csatlakozott: 2018.03.23. 08:32

Speciális PI Dimenzió Elmélet

Hozzászólás Szerző: SpecialPI » 2018.04.22. 18:16

szabiku írta: Petőfi hozzád képest gyengén ellenzéki...
Hagyd a picsába ezeket a gyökértelen sületlenségeket, és ha valóban érdekel a fizika tudománya, akkor inkább azt próbáld megérteni, ami idáig működik benne.
Kép
0 x

SpecialPI
Hozzászólások: 635
Csatlakozott: 2018.03.23. 08:32

Speciális PI Dimenzió Elmélet

Hozzászólás Szerző: SpecialPI » 2018.04.22. 18:20

Kérdés ! Miért pont a 4 dimenzión van a legtöbb platóni test (6 darab)?
Utána már csak a 3 darab van egészen a végtelenig ?
0 x

SpecialPI
Hozzászólások: 635
Csatlakozott: 2018.03.23. 08:32

Speciális PI Dimenzió Elmélet

Hozzászólás Szerző: SpecialPI » 2018.04.22. 18:32

A 6odik platóni test a legtöbb amit ki lehet hozni minden dimenzió közül :

Kép
0 x

SpecialPI
Hozzászólások: 635
Csatlakozott: 2018.03.23. 08:32

Speciális PI Dimenzió Elmélet

Hozzászólás Szerző: SpecialPI » 2018.04.22. 18:42

A fizika innentől kezdve gyakorlatilag megszűnik létezni, csupán a matematika egy egyszerű, kibővített epizódját jelenti a továbbiakban.
0 x

SpecialPI
Hozzászólások: 635
Csatlakozott: 2018.03.23. 08:32

Speciális PI Dimenzió Elmélet

Hozzászólás Szerző: SpecialPI » 2018.04.22. 18:55

Nos ezek után a bizonyítások után, hogy fent immár briketté égettem a fizikát, nekem volna az a kérdésem hogy van e még kérdése bárkinek is?
0 x

SpecialPI
Hozzászólások: 635
Csatlakozott: 2018.03.23. 08:32

Speciális PI Dimenzió Elmélet

Hozzászólás Szerző: SpecialPI » 2018.04.22. 19:04

Amúgy ja én még szakácsnak is sz°r vagyok :)
még ezt is odakozmàltam :)
0 x

Mojjo
Hozzászólások: 296
Csatlakozott: 2012.11.30. 12:00

Speciális PI Dimenzió Elmélet

Hozzászólás Szerző: Mojjo » 2018.04.22. 19:08

Nekem lenne kérdésem. Már feltettem őket, de csak egyre válaszoltál, arra is csak úgy-ahogy.

De továbbra is érdekelne, hogy mégis hogy találod ki ezt a sok marhaságot, azaz csak leülsz, és így hopp, bevillannak és leírod, ami eszedbe jut, vagy fogsz egy szótárat, random szavakra böksz, és megpróbálsz mondatokat formálni velük, vagy hogyan csinalod mégis?

A másik kérdésem, amit már feltettem, hogy mi lesz majd? Úgy tervezed leélni az életed, hogy meg nem értett zseninek képzeled magad, vagy tervezel felébredni?
0 x

SpecialPI
Hozzászólások: 635
Csatlakozott: 2018.03.23. 08:32

Speciális PI Dimenzió Elmélet

Hozzászólás Szerző: SpecialPI » 2018.04.22. 19:14

Mojjo írta: Nekem lenne kérdésem. Már feltettem őket, de csak egyre válaszoltál, arra is csak úgy-ahogy.

De továbbra is érdekelne, hogy mégis hogy találod ki ezt a sok marhaságot, azaz csak leülsz, és így hopp, bevillannak és leírod, ami eszedbe jut, vagy fogsz egy szótárat, random szavakra böksz, és megpróbálsz mondatokat formálni velük, vagy hogyan csinalod mégis?

A másik kérdésem, amit már feltettem, hogy mi lesz majd? Úgy tervezed leélni az életed, hogy meg nem értett zseninek képzeled magad, vagy tervezel felébredni?
Szó sincs róla! Én csak remélem , hogy egy szép napon te is megérted miről beszélek fentebb az elejétől kezdve !
0 x

SpecialPI
Hozzászólások: 635
Csatlakozott: 2018.03.23. 08:32

Speciális PI Dimenzió Elmélet

Hozzászólás Szerző: SpecialPI » 2018.04.22. 19:21

A Speciális PI Dimenzió Elmélet végső neve ezennel a továbbiakban:

Nagy Egyesített Racionális matematikai elmélet

amelyet végtelen szigmás bizonyítékkal tudok alátámasztani.
0 x

SpecialPI
Hozzászólások: 635
Csatlakozott: 2018.03.23. 08:32

Speciális PI Dimenzió Elmélet

Hozzászólás Szerző: SpecialPI » 2018.04.22. 19:45

Vagy most menjünk vissza az óvodába? A Coxeter diagrammok elemezgetéséig?
Vedd észre hogy fenti tények után csak a geometria marad.. Nincs többé fizika, ennyi a történet vége. Volt egyszer egy fizika 1687(Kr.e. ~280-)-2014 R. I. P
0 x

SpecialPI
Hozzászólások: 635
Csatlakozott: 2018.03.23. 08:32

Speciális PI Dimenzió Elmélet

Hozzászólás Szerző: SpecialPI » 2018.04.22. 20:11

Remélem a kedves olvasóknak azért feltűnik, hogy a fizika éppen most ég el máglyán.
0 x

SpecialPI
Hozzászólások: 635
Csatlakozott: 2018.03.23. 08:32

Speciális PI Dimenzió Elmélet

Hozzászólás Szerző: SpecialPI » 2018.04.22. 20:21

Hagyjátok meghalni, csak rajtatok múlik meddig hagyjátok szenvedni!

Nézzétek vissza a topikban végig egy működő modellrendszert bizonyítok, amely magyarázat többek között a sötét anyag és sötét energia nevű jelenségekre és az egész Univerzum alapvető, matematikáig visszabontott pontos definíciós modellje.
0 x

Avatar
szabiku
Hozzászólások: 943
Csatlakozott: 2016.12.22. 01:27

Speciális PI Dimenzió Elmélet

Hozzászólás Szerző: szabiku » 2018.04.22. 20:45

Az. Persze... :D
0 x

SpecialPI
Hozzászólások: 635
Csatlakozott: 2018.03.23. 08:32

Speciális PI Dimenzió Elmélet

Hozzászólás Szerző: SpecialPI » 2018.04.22. 20:51

Amit próbálok nektek immár kézzel-lábbal magyarázni, számomra ez annyira egyszerű, mint az egyszeregy :) Már megbocsássatok!

Most, hogy leégett a fizika gyertyája, csak a matematika algebra és geometria kanóc maradt hátra...
0 x

Szilágyi András
*
*
Hozzászólások: 6521
Csatlakozott: 2009.12.05. 09:31
Tartózkodási hely: Budapest

Speciális PI Dimenzió Elmélet

Hozzászólás Szerző: Szilágyi András » 2018.04.22. 21:01

SpecialPI írta: 4 D PI = 3.1447817532635
Akkor még egyszer megkérdezem: Mi az a 4 dimenziós pi, és hogyan számítod ki az értékét?
0 x

SpecialPI
Hozzászólások: 635
Csatlakozott: 2018.03.23. 08:32

Speciális PI Dimenzió Elmélet

Hozzászólás Szerző: SpecialPI » 2018.04.22. 21:07

Szilágyi András írta:
SpecialPI írta: 4 D PI = 3.1447817532635
Akkor még egyszer megkérdezem: Mi az a 4 dimenziós pi, és hogyan számítod ki az értékét?
Ezt én is szeretném tudni :)

Tud rá valaki lánctört közelítést?
0 x

Mojjo
Hozzászólások: 296
Csatlakozott: 2012.11.30. 12:00

Speciális PI Dimenzió Elmélet

Hozzászólás Szerző: Mojjo » 2018.04.22. 21:10

Valamiért ez ugrott be itt az egészről:
http://napirajz.hu/wp-content/uploads/azvagy.jpg
0 x

G.Á
Hozzászólások: 92
Csatlakozott: 2017.06.23. 22:11

Speciális PI Dimenzió Elmélet

Hozzászólás Szerző: G.Á » 2018.04.22. 21:23

Kérlek számold ki a minden kérdésre választ adó elméleted alapján, hogy egy darab tiszta szilíciumnak mekkora a fajlagos elektromos ellenállása 100K-en.
Aztán számold ki, hogy milyen vastag lehet egy réteg, ahhoz hogy realisztikus körülmények között termodinamikailag stabil maradjon a diszlokációkkal szemben.
0 x

SpecialPI
Hozzászólások: 635
Csatlakozott: 2018.03.23. 08:32

Speciális PI Dimenzió Elmélet

Hozzászólás Szerző: SpecialPI » 2018.04.23. 10:01

G.Á írta: Kérlek számold ki a minden kérdésre választ adó elméleted alapján, hogy egy darab tiszta szilíciumnak mekkora a fajlagos elektromos ellenállása 100K-en.
Aztán számold ki, hogy milyen vastag lehet egy réteg, ahhoz hogy realisztikus körülmények között termodinamikailag stabil maradjon a diszlokációkkal szemben.
eloszor definiald nekem a *vastagsag*-ot
0 x

con
Hozzászólások: 147
Csatlakozott: 2017.01.13. 12:35

Speciális PI Dimenzió Elmélet

Hozzászólás Szerző: con » 2018.04.23. 10:59

Az első feladat csak fajlagos ellenállást kérdez, annak kiszámolásához nincs szükség a "vastagság" definiálására.
0 x

SpecialPI
Hozzászólások: 635
Csatlakozott: 2018.03.23. 08:32

Speciális PI Dimenzió Elmélet

Hozzászólás Szerző: SpecialPI » 2018.04.23. 11:21

con írta: Az első feladat csak fajlagos ellenállást kérdez, annak kiszámolásához nincs szükség a "vastagság" definiálására.
A fajlagos ellenallas kepleteben is szerepel.Ugyanott tartuk.
0 x

con
Hozzászólások: 147
Csatlakozott: 2017.01.13. 12:35

Speciális PI Dimenzió Elmélet

Hozzászólás Szerző: con » 2018.04.23. 11:44

Ugyan már!
Nem azt kérdezte, hogy az ellenállásból, hogyan lehet kiszámolni a fajlagos ellenállást. Csak abban a képletben szerepelne a "vastagság" meg egyéb geometriai méretek.
A fajlagos ellenállást a szilárdtestfizikában atomszerkezeti alapon lehet kiszámolni.
Fontos lenne észrevenned a "tiszta" szilícium kikötést (vagyis hogy semmiféle szennyezőatomot nem tartalmaz).
0 x

SpecialPI
Hozzászólások: 635
Csatlakozott: 2018.03.23. 08:32

Speciális PI Dimenzió Elmélet

Hozzászólás Szerző: SpecialPI » 2018.04.23. 12:08

A homogén, mindenütt azonos keresztmetszetű , állandó hőmérsékletű huzalnál az ellenállás és a keresztmetszet szorzatának, valamint a huzal hosszának a hányadosa a huzal anyagára jellemző állandó. Ezt a hányadost az adott anyag fajlagos ellenállásának nevezzük.

Akkor ez mi, ha nem geometriai fogalom?

Rögtön "kettő" is.
0 x

Szilágyi András
*
*
Hozzászólások: 6521
Csatlakozott: 2009.12.05. 09:31
Tartózkodási hely: Budapest

Speciális PI Dimenzió Elmélet

Hozzászólás Szerző: Szilágyi András » 2018.04.23. 13:17

SpecialPI, miért nem válaszolsz a kérdésemre?
Akkor még egyszer megkérdezem: Mi az a 4 dimenziós pi, és hogyan számítod ki az értékét?
0 x

SpecialPI
Hozzászólások: 635
Csatlakozott: 2018.03.23. 08:32

Speciális PI Dimenzió Elmélet

Hozzászólás Szerző: SpecialPI » 2018.04.23. 13:39

Szilágyi András írta: SpecialPI, miért nem válaszolsz a kérdésemre?
Akkor még egyszer megkérdezem: Mi az a 4 dimenziós pi, és hogyan számítod ki az értékét?
https://science.slashdot.org/story/02/0 ... -dimension

Sajnos a szamitasara meg nem tudok formulat...
0 x

con
Hozzászólások: 147
Csatlakozott: 2017.01.13. 12:35

Speciális PI Dimenzió Elmélet

Hozzászólás Szerző: con » 2018.04.23. 14:18

A homogén, mindenütt azonos keresztmetszetű , állandó hőmérsékletű huzalnál az ellenállás és a keresztmetszet szorzatának, valamint a huzal hosszának a hányadosa a huzal anyagára jellemző állandó.
Mondom, hogy rossz a kiindulásod. A fajlagos ellenállást nem egy adott agyagdarab ellenállásából kellene kiszámolnod, hanem magából az anyag szerkezetéből. Olyan ez, mintha egy adott atomszerkezetű anyag tömegsűrűségét kellene kiszámolnod az elemi részekből való felépítése alapján, mondjuk a tiszta kristályos szerkezetű vasét. Nem pedig valami adott méretű drótdarab megmért ellenállásából visszaszámolva.
Kezd már nagyon kínos lenni az elemi tudatlanságod. Különösen a te bizarra növesztett önérzetedhez mérten.
Mint aki zseniális mesterszakácsnak képzeli magát, majd kiderül, hogy életében nem hallott még a tűzhelyről, de a tűzről se. Sőt kavargatás helyett is csak a szavakat kavarja.
Meddig akarsz még égni itt ebben az egyszemélyes diliházban?
0 x

SpecialPI
Hozzászólások: 635
Csatlakozott: 2018.03.23. 08:32

Speciális PI Dimenzió Elmélet

Hozzászólás Szerző: SpecialPI » 2018.04.23. 14:36

Mondom, hogy rossz a kiindulásod

A Wikipedia írja így szó szerint.

Tévednek?
0 x

SpecialPI
Hozzászólások: 635
Csatlakozott: 2018.03.23. 08:32

Speciális PI Dimenzió Elmélet

Hozzászólás Szerző: SpecialPI » 2018.04.23. 14:39

Most akkor fajlagos ellenállástól függetlenül, mert ugye tudnod is kéne egyáltalán mit próbálsz védeni.. írd le a vastagság definícióját!
0 x

Avatar
Solaris
Hozzászólások: 3584
Csatlakozott: 2012.07.25. 17:32

Speciális PI Dimenzió Elmélet

Hozzászólás Szerző: Solaris » 2018.04.23. 14:42

con írta: Kezd már nagyon kínos lenni az elemi tudatlanságod.
- írod SpecialPI fórumtrollnak. Szerintem neki nem kínos. Az ő itteni szereplése nagyszerűen igazolja azt a tényt, hogy minél butább valaki, annál inkább súlyosan túlértékeli önmagát, a tudását. A szociálpszichológia ezt Dunning-Kruger hatásnak nevezi. Igen érdekes tény az is, hogy minél nehezebb problémáról van szó, annál hangsúlyosabban mutatkozik meg ez a jelenség.
0 x

SpecialPI
Hozzászólások: 635
Csatlakozott: 2018.03.23. 08:32

Speciális PI Dimenzió Elmélet

Hozzászólás Szerző: SpecialPI » 2018.04.23. 15:04

Solaris írta:
con írta:..
Solaris próbálj becsatlakozni a "magasröptű" beszélgetésbe. Az meg nem válaszolt kérdés : vastagság definiciója.
0 x

SpecialPI
Hozzászólások: 635
Csatlakozott: 2018.03.23. 08:32

Speciális PI Dimenzió Elmélet

Hozzászólás Szerző: SpecialPI » 2018.04.23. 15:09

G.Á. : A "Minden kérdésre választ adó" emléletemmel "csak" a tudomány alapját fektettem le, amely ugyanannyira törvényszerű, matematikai törvényszerűség, mint az hogy 2+3 az = 5 , könnyen bizonyítható fent láthattad, a 4 térdimenziós platóni testek számával, illetve a többi fent felvázolt törvényszerűséggel, a PI konvergenseivel stb..

Az hogy ezekből mi következik azt még nem tudom ennyire még azért nem lovagoltam bele magam ugyan nekem már világos van ebben a szobábam amiben ti még csak tapogatjátok a sötét anyagot.. viszont igazból én sem tudom mi az amit látok. Nekem is éppúgy új mint ahogy majd lesz nektek, ha egyáltalán valaha le is esik nektek a tantusz.

Summa-summárum, ez csak az alapja a tudománynak, ettől még Józsi bácsi a piacon továbbra sem az E=MC^2 -el vagy két szubdimenzió metszésgörbületi hányadosával fogja nekem kimérni a kiló hagymát..
0 x

con
Hozzászólások: 147
Csatlakozott: 2017.01.13. 12:35

Speciális PI Dimenzió Elmélet

Hozzászólás Szerző: con » 2018.04.23. 15:20

Nem a Wiki téved, hanem te keresgélsz rossz helyen. Még fel se fogtad a kérdés lényegét. Semmi szükség a "vastagság" definíciójára. El vagy tévedve, mint csimpánz a new-york-i mentrón.
Ebből tanulhatnál:
https://www.google.com/url?sa=t&rct=j&q ... 2Z1Ia-M0u4
Ha nem lennél annyira eltelve a saját zsenialitásodtól.
0 x

SpecialPI
Hozzászólások: 635
Csatlakozott: 2018.03.23. 08:32

Speciális PI Dimenzió Elmélet

Hozzászólás Szerző: SpecialPI » 2018.04.23. 15:27

con írta:Nem a Wiki téved, hanem te keresgélsz rossz helyen.


https://hu.m.wikipedia.org/wiki/Fajlagos_ellenállás
con írta:Még fel se fogtad a kérdés lényegét.


Te az egész topik nemhogy lényegét, de még a bevezetőjét sem fogtad fel.
con írta:El vagy tévedve, mint csimpánz a new-york-i mentrón.
Ha valaki el van tévedve itt akkor az te vagy.
0 x

Lezárt