Speciális PI Dimenzió Elmélet

Zártosztály! Belépés csak saját felelősségre! A gondozottakat hergelni szabad!
Szilágyi András
*
*
Hozzászólások: 6520
Csatlakozott: 2009.12.05. 09:31
Tartózkodási hely: Budapest

Speciális PI Dimenzió Elmélet

Hozzászólás Szerző: Szilágyi András » 2018.06.10. 22:17

SpecialPI írta:
2018.06.10. 22:06
Nem azt látjuk-e, hogy a kisebb érték vezet nagyobb tömeghez, de kisebb sebességhez, a nagyobb érték vezet nagyobb sebességhez, de kisebb tömeghez?
És akkor mi van? Fölírtál két számot, az egyik nagyobb, mint a másik. Ettől kéne hasraesni?
0 x

SpecialPI
Hozzászólások: 635
Csatlakozott: 2018.03.23. 08:32

Speciális PI Dimenzió Elmélet

Hozzászólás Szerző: SpecialPI » 2018.06.10. 22:30

Szilágyi András írta:
2018.06.10. 22:17
És akkor mi van? Fölírtál két számot, az egyik nagyobb, mint a másik. Ettől kéne hasraesni?
Nem ettől még önmagában nem, hanem a 4 szám közti pontoktól és azok jelentésétől (többszörös törtek) illetve annak lehetőségétől, hogy ezek a számok negáltak is lehetnek, függően a rotáció eltolásától , hogy milyen inspekció szerint vizsgáljuk , melyiket, mikor melyik tört és mikor melyik egész, ezektől függ hogy pl. az elektron tömege "valahol a kettő között van" még nem nulla, de nem is 1.6 x 10^-27 kg.. sebessége szintén a kettő között van.. még nem egész c, de már nem is 0 km/s.... illetve annak szubdimenzió-mátrix elosztása: 1.1.x.x , azaz szimmetrikus emiatt "halad"
körpályán az ún. proton "körül" illetve emiatt alakul másképpen az ún. töltése is.. mivel egyes szubdimenziói egymáshoz viszonyított polaritása negált.

"És akkor mi van?"

Akkor az van, hogy olybá tűnik, hogy eddig nem tudom hova tették a fizikusok a józan eszüket, amíg erre sem jöttek rá !
0 x

Avatar
Deviator
*
*
Hozzászólások: 12
Csatlakozott: 2018.05.29. 15:31
Tartózkodási hely: Milliways, The Restaurant at the End of the Universe

Speciális PI Dimenzió Elmélet

Hozzászólás Szerző: Deviator » 2018.06.11. 11:53

SpecialPI írta:
2018.06.09. 09:46
Egyáltalán nem apróság.
Látom, a szarkazmussal is akad problémád. ;) Ha nem lenne, talán te is tudnál azon mosolyogni, hogy miközben ekézed a tudományos SI mértékegységeket, te magad is azokban írod le a magad humbukját.

A kedvedért egy link (már ha emlélszel rá, hogy elvileg arra kértél linket, hogy mitől önkényesek a mértékegységeink), bár biztos vagyok benne, hogy nem fogod elolvasni:
https://onlinelibrary.wiley.com/doi/pdf ... .tb06727.x
Egy másik, peer review-ben szereplő tudományos papír:
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC5215133/

De egy google keresése arra, hogy "arbitrary physical units" és találsz elegendő olvasnivalót. Már ha persze az angol tudásod előbbre van a fizikai tudásodnál.
SpecialPI írta:
2018.06.10. 11:26
"ha az Univerzum végtelen, van-e értelme benne távolságról, és időről beszélni?"
Van, mert önkényesen meghatározott mennyiségekről beszélünk. Ez az, amit ideje lenne felfognod. Ahogy már említettem, egy fizika tankönyv vagy a Google nagy segítségedre lenne.
SpecialPI írta:
2018.06.10. 22:06
Oké , ez megteszi neked bizonyításnak:
nem, nem teszi meg. Már kérdeztem, hogy mi az, amit előre tudsz vele jelezni? Mi az, amit az általunk eddig tudottakból magyaráz? Mi az, amit ezzel létre tudunk hozni és működik? Hogyan tudjuk egyáltalán tesztelni?

Mivel ezek közül semmire nem tudsz válaszolni, az, amit itt összehordasz az nem más, mint áltudományos zagyvaság, bizonyíték nélkül. És Christopher Hitchens mondaná, ami bizonyíték nélkül állítható, az bizonyíték nélkül el is vethető.

És, csak hogy nyoma legyen, még mindig erős a gyanúm, hogy egy troll vagy. ;)
0 x

SpecialPI
Hozzászólások: 635
Csatlakozott: 2018.03.23. 08:32

Speciális PI Dimenzió Elmélet

Hozzászólás Szerző: SpecialPI » 2018.06.11. 12:29

Deviator írta:
2018.06.11. 11:53
arbitrary physical units
Köszönöm. Ezekkel az gond -túl azon , hogy egyetlen darab helyen nem találtam itt, hogy pl.

t = x/y
vagy
t = x * y
vagy
t = valami

hogy persze azt jól tudom, hogy :

t = v/d

ahol a d hosszúság eleve nem létetik, mivel nem tudsz nemhogy kettő, de még egy darab -ténylegesen- fix pontot sem kijelölni az űrben.

Na szóval definició nélkül jöhesz ide SI mértékekkel, definíció nélkül nincs miről a továbbiakben beszélni fizika címszó alatt.
0 x

SpecialPI
Hozzászólások: 635
Csatlakozott: 2018.03.23. 08:32

Speciális PI Dimenzió Elmélet

Hozzászólás Szerző: SpecialPI » 2018.06.11. 12:39

Summa-sum
Deviator írta:
2018.06.11. 11:53
nem, nem teszi meg. Már kérdeztem, hogy mi az, amit előre tudsz vele jelezni? Mi az, amit az általunk eddig tudottakból magyaráz? Mi az, amit ezzel létre tudunk hozni és működik? Hogyan tudjuk egyáltalán tesztelni?
Azt hogy mostmár EGYÁLTALÁN képbe kerültök az Univerzum működésével kapcsolatban, mert eddig halvány gőzötök nem volt a dolgok definícióival kapcsolatban sem. Nemhogy sötét anyagról , de még a látható dolgok működéséről sem, ezzel az alapdefiníciók totális nélkülözéséből felépített "fizikában"..
0 x

Avatar
Deviator
*
*
Hozzászólások: 12
Csatlakozott: 2018.05.29. 15:31
Tartózkodási hely: Milliways, The Restaurant at the End of the Universe

Speciális PI Dimenzió Elmélet

Hozzászólás Szerző: Deviator » 2018.06.11. 14:40

SpecialPI írta:
2018.06.11. 12:29
Ezekkel az gond -túl azon
Olvass még egy kicsit.
SpecialPI írta:
2018.06.11. 12:29
mivel nem tudsz nemhogy kettő, de még egy darab -ténylegesen- fix pontot sem kijelölni az űrben
De. Az eleje a vállam, a vége a könyököm. Máris van két fix pontom. Tényleg meg kéne rágnod, hogy mi az, hogy "önkényes".
0 x

Avatar
Solaris
Hozzászólások: 3584
Csatlakozott: 2012.07.25. 17:32

Speciális PI Dimenzió Elmélet

Hozzászólás Szerző: Solaris » 2018.06.11. 18:38

SpecialPI írta:
2018.06.11. 12:29
hogy persze azt jól tudom, hogy :

t = v/d

ahol a d hosszúság eleve nem létetik ...
Aha, szóval nem létezik a távolság? Mondd elmebeteg őszibarack, hogyan számolod ki, hogy hozzávetőlegesen mennyi üzemanyag szükséges mondjuk a Budapest - London légi járat adott repülőgépének a táv megtételéhez?
0 x

Szilágyi András
*
*
Hozzászólások: 6520
Csatlakozott: 2009.12.05. 09:31
Tartózkodási hely: Budapest

Speciális PI Dimenzió Elmélet

Hozzászólás Szerző: Szilágyi András » 2018.06.11. 20:16

SpecialPI írta:
2018.06.10. 22:30
hanem a 4 szám közti pontoktól és azok jelentésétől (többszörös törtek)
Ja hogy az többszörös tört? Előbb még azt írtad, hogy mátrix.
És akkor abban, hogy 1.1.1.0.14, nullával való osztás is van?
Eredendő probléma nálad, hogy bevezetsz mindenféle unortodox jelöléseket, pl. tizedespont után mínuszjel meg egyéb böszmeségek, anélkül, hogy ezeket definiálnád.
SpecialPI írta:
2018.06.11. 12:39
Azt hogy mostmár EGYÁLTALÁN képbe kerültök az Univerzum működésével kapcsolatban, mert eddig halvány gőzötök nem volt a dolgok definícióival kapcsolatban sem
A topik kétharmada a te öntömjénezésedből áll, elárulom, ettől senki nem fog téged komolyabban venni, éppen ellenkezőleg.
0 x

SpecialPI
Hozzászólások: 635
Csatlakozott: 2018.03.23. 08:32

Speciális PI Dimenzió Elmélet

Hozzászólás Szerző: SpecialPI » 2018.06.11. 22:53

Deviator írta:
2018.06.11. 14:40
Az eleje a vállam, a vége a könyököm. Máris van két fix pontom.
Ez most csak valami vicc ugye? Mitől lenne bármelyik is fix pont, mihez képest fix? Miközbe a mérést végzed közbe még a komplett Univerzum is tágul könyöködöstül, válladostul, és folyamatosan egyre távolabb kerülnek egymástól , nemdebár?
Solaris írta:
2018.06.11. 18:38
Aha, szóval nem létezik a távolság? Mondd elmebeteg őszibarack, hogyan számolod ki, hogy hozzávetőlegesen mennyi üzemanyag szükséges mondjuk a Budapest - London légi járat adott repülőgépének a táv megtételéhez?
Nem létezik. Bár mondom, lehet ugyan kerekítgetni, meg fixálatni, meg keretrendszerekbe zárogatva végesítgetni az Univerzumot, de annak végül az lesz a vége hogy nem érted a 96%-át , vagy érted talán?

Ettől persze a London járathoz szükséges üzemanyagot még ezzel a hagyományos fizikával is lehet számolni ehhez nem szükséges olyan pontosságú definíciós rendszert használni, mint a Speciális PI Dimenzió Elmélet, sőt még olyat sem , mint a relatívitás elmélet..
Szilágyi András írta:
2018.06.11. 20:16
Ja hogy az többszörös tört? Előbb még azt írtad, hogy mátrix.
És akkor abban, hogy 1.1.1.0.14, nullával való osztás is van?
Két dolog, bár kissé csalókán írtam így helyesebb lett volna: 1 | 1 | 1 | 0.14'"

Ettől még a 0-val való osztás az csak számodra unortodox , számomra egyszerűen csak végtelen lesz a hányados eredménye. Ennyi.

( Illetve 0.∞ = 1 )
0 x

SpecialPI
Hozzászólások: 635
Csatlakozott: 2018.03.23. 08:32

Speciális PI Dimenzió Elmélet

Hozzászólás Szerző: SpecialPI » 2018.06.12. 00:29

Nos újra felmerül bennem a kérdés, hogy , ha 2300 éve nem is, sőt még 400 éve sem tudhatták, hogy a távolság az közel sem olyan fix, mint ahogy a Móricka elképzelte... annyit bizonyosan lehetett volna tudni a legelejétől kezdve, hogy végtelen az Űr, és hogy ez milyen logikai következményekkel jár.

De, mintha mit sem történt volna a józan észt félretolva meneteltek bele a "tudományba"..

Továbbá, mikor kiderült, hogy az Univerzumban minden relatív , sőt még amikor kiderült, hogy folyamatosan tágul is ... még akkor is a józan észt ismételten félretolva ragaszkodtak (ragaszkodnak, ragaszkodtok) ehhez az immár csak a vak számára nem : nem létező fogalomhoz, amelyre építettétek rá ész nélkül a teljes "tudományotokat".

Komolyan mondom, nyugágy kell hozzátok !
:facepalm:
0 x

SpecialPI
Hozzászólások: 635
Csatlakozott: 2018.03.23. 08:32

Speciális PI Dimenzió Elmélet

Hozzászólás Szerző: SpecialPI » 2018.06.12. 06:55

Deviator írta:
2018.06.11. 11:53
És Christopher Hitchens mondaná, ami bizonyíték nélkül állítható, az bizonyíték nélkül el is vethető.
Szuper, akkor most kérdem én, hogy a fenti észérvek, a végtelen Univerzum, és az abban tehát nem létező idő és távolság után, hol a bizonyíték, hogy véges bárhol, bármikor is? Hol van bármelyik vége? És ezzel pontot is tettünk a fizika végére.
0 x

Avatar
Deviator
*
*
Hozzászólások: 12
Csatlakozott: 2018.05.29. 15:31
Tartózkodási hely: Milliways, The Restaurant at the End of the Universe

Speciális PI Dimenzió Elmélet

Hozzászólás Szerző: Deviator » 2018.06.12. 08:33

SpecialPI írta:
2018.06.11. 22:53
Mitől lenne bármelyik is fix pont, mihez képest fix?
Még egyszer, utoljára, próbáljuk meg. Ahhoz képest fix, amit én jelöltem ki, amit én érzékelek, azaz hogy a karommal mindig ugyan azt tudom elérni. Ezért önkényes. Te meg én megegyezünk ebben, van egy rendszerünk, amihez mást is tudunk viszonyítani. Ennyire pofon egyszerű.

Eközben tágulhat a világegyetem, láthatatlan tündérek puffoghatnak, bármi lehet, ha az általam érzékelt arány megmarad, és a könyököm (amíg van kezem) ugyan ott van a vállamhoz képest, addig ez egy konzisztens rendszer. Önkényes rendszer esetén ennyi elég.

Hozhatnám neked példának a relativitásból adódó hosszúságváltozásokat, de mivel alapfogalmakkal, alapvető tudományos gondolkodással nem vagy tisztában, ezért nem érdemes.

Tényleg jobb lenne, ha leülnél egy általános iskolás tankönyv mellé.
SpecialPI írta:
2018.06.12. 06:55
hol a bizonyíték, hogy véges bárhol, bármikor is?
Mivel önkényesen jelöltük ki, ezért nem kell bizonyítani. Ugyanis nem "állítjuk" a hosszúságot, hanem mi "definiáljuk".

Olyan ez, mint a sakk. A szabályok ott is önkényesek, és egy futó mindig csak átlósan léphet. Tudom ezt bizonyítani? Tudnám (a definíciók alapján), de nem kell. Teljesen mindegy, hogy az univerzum nagy egésze szempontjából nincs olyan, hogy "futó" vagy "átló" vagy "lépés", amíg mi egyetértünk, hogy ezek mit jelentenek, addig tudunk játszani.
0 x

SpecialPI
Hozzászólások: 635
Csatlakozott: 2018.03.23. 08:32

Speciális PI Dimenzió Elmélet

Hozzászólás Szerző: SpecialPI » 2018.06.12. 09:04

Deviator írta:
2018.06.12. 08:33
Ugyanis nem "állítjuk" a hosszúságot, hanem mi "definiáljuk".
A te általad "definiált" hosszúság, folyamatosan nő. Ha nem tűnt volna fel már Einstein óta emléletben is, és ~1999 óta a gyakorlati bizonyítások után pedig pláne , amit pont a te fizikád bizonyított be saját magának adva ezzel egy hatalmas öngólt.
0 x

SpecialPI
Hozzászólások: 635
Csatlakozott: 2018.03.23. 08:32

Speciális PI Dimenzió Elmélet

Hozzászólás Szerző: SpecialPI » 2018.06.12. 09:54

Cosmology, Inflation and the Physics of Nothing

Itt egy összefoglaló, hogy hol és miért is tévelyedtetek el, de nem kicsit, hanem valami brutálisan... és tömören válaszol is, hogy miért is próbálkoztok, rúgkapáltok most mindenféle légből kapott ötletekkel betuszkolni a penetrális hézagot a "tudás"halmazotokban, mindeféle kvantum-gravitációkkal, húrokkal, gravitonokkal és egyéb agymenésekkel, amelyek közül egyik sem adott semmilyen épkézláb magyarázatot a fent már végletekig végigtárgyalt problémákra.
0 x

Avatar
Solaris
Hozzászólások: 3584
Csatlakozott: 2012.07.25. 17:32

Speciális PI Dimenzió Elmélet

Hozzászólás Szerző: Solaris » 2018.06.12. 11:26

SpecialPI írta:
2018.06.11. 22:53
Nem létezik. Bár mondom, lehet ugyan kerekítgetni, meg fixálatni, meg keretrendszerekbe zárogatva végesítgetni az Univerzumot, de annak végül az lesz a vége hogy nem érted a 96%-át , vagy érted talán?

Ettől persze a London járathoz szükséges üzemanyagot még ezzel a hagyományos fizikával is lehet számolni ehhez nem szükséges olyan pontosságú definíciós rendszert használni, mint a Speciális PI Dimenzió Elmélet, sőt még olyat sem , mint a relatívitás elmélet..
Mármint a távolság nem létezik szerinted, de azért a hagyományos fizikával számolgathatom fedélzeti mérnökként, hogy mennyit kell tankolni egy Budapest - London légi útra és viszonyításképpen a London - Budapest útvonalra! :) Igazán leköteleznél, ha kiszámítanád a relativitáselmélettel és a saját elképzeléseddel az üzemanyag szükségletet mindkét esetre. Az egyszerűség kedvéért a fel és leszállás folyamatát hagyjuk figyelmen kívül és tételezzünk fel tökéletes szélcsendet, állandó léghőmérsékletet, légnyomást és légsűrűséget! A repülőgép szükséges adatait vedd fel paraméterként és az utazási sebesség legyen állandó. A távolságot vedd kereken 1505 km - nek! Remélem, hogy a kisujjadból kirázod az eredményt. :)
0 x

SpecialPI
Hozzászólások: 635
Csatlakozott: 2018.03.23. 08:32

Speciális PI Dimenzió Elmélet

Hozzászólás Szerző: SpecialPI » 2018.06.12. 11:58

Solaris írta:
2018.06.12. 11:26
Mármint a távolság nem létezik szerinted
Nemcsak szerintem nem létezik, hanem mindazok szerint sem, akik a fentieket végigolvasták és értelmezték, valamint miután rádöbbentek, hogy nincs rá más logikus válasz, csak az amit én mondok. Ez az elmélet nem arra hivatott, hogy ilyen alantas dolgokkal foglalkozzon, ezekre bőven elég még a klasszikus fizika is, minden hibájával együtt, ami ezeknél is jóval többre is képes volt, mint pl. a fenti példádban többek közt a számítógép megalkotására.. Az elmélet arra hivatott, hogy az Univerzum maradék 85%-95%-ára egzakt választ adjon, egy absztrakt módon felvázolt elmélettel, amely viszont elég konkrétan megcáfolhatatlan és konkrétan definiált alapokkal rendelkezik, szemben a fizika hol definiálatlan (pl. az "idő" abszolút definíciója , amelyet leírtam) , hol hibásan definiált alapfogalmaival (mint pl. hosszúság és minden ezekből felépített további képlet)

Tehát egyszer volt , hol nem volt, volt egyszer egy idő, volt egyszer egy fizika.
Szép volt, jó volt, köszönjük, ennyi. De ne tovább.. Legalábbis ami makró és mikroszkopikus pontokon túl van, kozmológiai értelemben.
Elérkezett arra a pontra, ahol ez már kevésnek bizonyul, mint mackósajtban a brummogás, mint kempingsajtban a sátorvas..

Erre írtam egy tömör elsődleges vázlati sejtési modellt, Speciális PI Dimenzió elmélet néven és egy 4-3-mas szubdimenzió-mátrix és inspekciós mátrix modellt, amely jelenleg túlságosan is csecsemő szintjén van ahhoz, hogy a ti általatok évezredeken keresztül hibásan definiált jelenség és vonatkoztatási rendszeretekben túl sok mindent össze tudjon kapcsolni. Ehhez minimum kétszer kéne születnem, a ti fizikátokat sem egyetlen ember kalapálta össze, és mindegyik az egész életét nekiszentelte egy-egy új kérdéskör megválaszolásának , egy új képlet felírásának.

Hogyan tovább?

Először is ha már túl vagyunk az alapokon (?) tehát ha summáztátok amiket fent írtam, és megszületett az egyetértés, akkor mi lenne, ha végre közösen indulnánk el ezen az új tudományos vonulaton, amelyben én is éppen olyan kezdő vagyok, mint bárki más, még akkor is , ha éppen én magam jöttem minderre rá.

Első körben meg kéne vizsgálni, hátha mégsem kell teljes egészében kukázni a fizikátokat, és hátha marad még netán belőle valami hasznosítható dolog is a továbbiakban és összevetni az általam felírt szubdimenziómátrix-szal illetve a fentebb bemutatott képletekkel, pl. hogy milyen típusú dimenziókra is bontható fel a valóság.
0 x

Avatar
Solaris
Hozzászólások: 3584
Csatlakozott: 2012.07.25. 17:32

Speciális PI Dimenzió Elmélet

Hozzászólás Szerző: Solaris » 2018.06.12. 12:24

SpecialPI írta:
2018.06.12. 11:58
Ez az elmélet nem arra hivatott, hogy ilyen alantas dolgokkal foglalkozzon, ...
Igen? Alantas dolog a feladatomat megoldani a relativitáselmélettel, utána a saját elgondolásoddal és ezzel megmutatni, hogy az elgondolásod mennyivel jobb, mint a szerinted "áltudomány fizika"? Szerintem egyszerűen arról van szó, hogy lilád sincs hogy kezdj neki. :)

De tudod mit? Van jobb kérdésem. A te elgondolásod szerint mennyi a proton tömege és élettartama? Lássam a számolást!
0 x

SpecialPI
Hozzászólások: 635
Csatlakozott: 2018.03.23. 08:32

Speciális PI Dimenzió Elmélet

Hozzászólás Szerző: SpecialPI » 2018.06.12. 12:41

Solaris írta:
2018.06.12. 12:24
A te elgondolásod szerint mennyi a proton tömege és élettartama?
Az én elgondolásom szerint, a proton nem tömegből áll, hanem 4 darab dimenzióból, melyek közül 3 egyenes tér, és egy darab tört, görbe, azaz idő, melynek értéke ~pi-3

Tömegeket és sebességeket is ki lehet hámozni belőle ugyan, ha elkezdük osztani és kivonni egymásból más jelenségek ugyanezen elv mentén összerakott szubdimenzió mátrixait.
0 x

Avatar
Deviator
*
*
Hozzászólások: 12
Csatlakozott: 2018.05.29. 15:31
Tartózkodási hely: Milliways, The Restaurant at the End of the Universe

Speciális PI Dimenzió Elmélet

Hozzászólás Szerző: Deviator » 2018.06.12. 12:51

SpecialPI írta:
2018.06.12. 09:04
A te általad "definiált" hosszúság, folyamatosan nő.
"That is not only not right; it is not even wrong"

Annyira fogalmatlan vagy, hogy még hibának is rossz, amit írsz.
Definíció: önkényes. Önkényes = én határozom meg, hogy mi legyen és milyen tulajdonságokkal. Ha azt mondom, hogy legyen a karom hossza az etalon, akkor az lesz, teljesen lényegtelenül attól, hogy közben a világ egyetem tágul (amihez egyébként szintén nincs semmi lövésed, szóval teljesen fölösleges szóba hoznod).
Nem mellékesen még a vesszőt is rosszul ill. fölöslegesen tetted bele a mondatba.

Definíció = önkényes. Amíg ezt nem fogod fel, addig több időt nem pazarlok rád. Útravalóul Wolfgang Pauli teljes idézete:

"What you've just said is one of the most insanely idiotic things I have ever heard. At no point in your rambling, incoherent response were you even close to anything that could be considered a rational thought. Everyone in this room is now dumber for having listened to it. I award you no points, and may God have mercy on your soul."
0 x

SpecialPI
Hozzászólások: 635
Csatlakozott: 2018.03.23. 08:32

Speciális PI Dimenzió Elmélet

Hozzászólás Szerző: SpecialPI » 2018.06.12. 13:13

Deviator írta:
2018.06.12. 12:51
a karom hossza az etalon
Deviator írta:
2018.06.12. 12:51
Amíg ezt nem fogod fel, addig több időt nem pazarlok rád.
Nagyon helyes pont ezt akartam volna javasolni fordított helyzetben. Mi a karod? Protonokból áll vagy mikből éppen most másznak majd elő még újabb és újabb szubatomi részecskék a fizikátokból... nos mi is az amit te egyáltalán el akarsz helyezni fixum-fertig pont-ként , amihez egyáltalán viszonyítani óhajtasz?

Amíg nem fogod fel amiket fentebb írtam, a hosszúságról és az időről, mint a te két alapfogalmadról amiket a fizika összes területén buzgón alkalmazol, tényleg nincs miről veled beszélnem. :facepalm:
0 x

Avatar
Solaris
Hozzászólások: 3584
Csatlakozott: 2012.07.25. 17:32

Speciális PI Dimenzió Elmélet

Hozzászólás Szerző: Solaris » 2018.06.12. 13:46

SpecialPI írta:
2018.06.12. 12:41
Az én elgondolásom szerint, a proton nem tömegből áll, hanem 4 darab dimenzióból, melyek közül 3 egyenes tér, és egy darab tört, görbe, azaz idő, melynek értéke ~pi-3

Tömegeket és sebességeket is ki lehet hámozni belőle ugyan, ha elkezdük osztani és kivonni egymásból más jelenségek ugyanezen elv mentén összerakott szubdimenzió mátrixait.

Rendben, de kérlek, hámozd ki azokat az adatokat. Lássam, hogyan csinálod. :)
0 x

idegen
Hozzászólások: 930
Csatlakozott: 2015.04.10. 23:21

Speciális PI Dimenzió Elmélet

Hozzászólás Szerző: idegen » 2018.06.12. 23:28

SpecialPI írta:
2018.06.10. 03:57
Ez már igen nekem kéne megkérdeznem hogy te mit használsz, ott egy kérdés:

"ha az Univerzum végtelen, van-e értelme benne távolságról, és időről beszélni?"
Én csak sört...
Nincs értelme annak amit beszélsz.Számokról beszélsz.A távolság csak egy mértékegység.Egy szám.A végtelenben ez egy végtelen szám.
Az időt meg vagy méred vagy sem...szintén végtelen.Tőled és az emberektől teljesen független dolgok ezek.Mindegy hogy Te vagy a "tudósok"milyen mértékegységet rendelnek hozzá.
SpecialPI írta:
2018.06.10. 17:54
Itt a hiba. Ennek a kérdésnek a szőnyeg alá söprése vezette meg a "tudományt" , ami miatt most fogalmatok nincs annak 96%-ról

Miért lenne értelme távolságról és időről beszélni végtelenekben, mihez képest mekkora tér és időrészt jelölsz ki és mihez képest viszonyítod őket ?
A végtelenhez képest? Nulla marad bármekkora is.
Ez megint egy baromság.Itt a hiba jól írtad!
Ez a pici föld ahol a gumiszobád van,szintén a végtelen egy apró része.Ebben a szobában teszel egy lépést és már ki is jelölted a saját egyéni mértékegységedet.Ha ráérsz megteheted ezt a lépést végtelenszer...hmm,bár annyi időd nincs.
Vagy esetleg megszorozhatod PIvel/speciál PIvel.Szerinted mihez képest?Szedd már össze magad!
Ha nincs távolság,nincs idő,akkor mi a túró van?
Egy nagy nulla?Akkor mire jó az elméleted?
0 x

con
Hozzászólások: 147
Csatlakozott: 2017.01.13. 12:35

Speciális PI Dimenzió Elmélet

Hozzászólás Szerző: con » 2018.06.13. 00:10

Nemcsak szerintem nem létezik, hanem mindazok szerint sem, akik a fentieket végigolvasták és értelmezték, valamint miután rádöbbentek, hogy nincs rá más logikus válasz, csak az amit én mondok.
Álmodik a nyomor. . .
Gigantikus önérzetével hiába kiáltozik bele a világba, senki sincs aki komolyan venné, nem hogy igazat adna neki.
Ennél már az is jobb, ha kiröhögik. Nyilván ezért írogat ide szegény hetekig, anélkül hogy valaki is válaszolna. Ezután már az is öröm, ha valaki lehülyézi.
0 x

SpecialPI
Hozzászólások: 635
Csatlakozott: 2018.03.23. 08:32

Speciális PI Dimenzió Elmélet

Hozzászólás Szerző: SpecialPI » 2018.06.13. 11:32

Solaris írta:
2018.06.12. 11:26
A távolságot vedd kereken 1505 km - nek!
Áhhá.. közben a, beleszámolhatom az Univerzum tágulását is, vagy b, közben ne teljen az idő?

Mert akkor :

a, az érkezéskor már nagyobb lesz a távolság mint az induláskor volt, (nem sokkal igaz, csak kb. 10^-87 km-rel)
b, nem telik az idő, viszont akkor meg nem halad a repülő..

Nincs megoldás -egyelőre- az ilyen feladatokra, más dolgokból áll az űr (dimenziókból) és nem pedig ilyen fogalmakból, mint ahogy eddig össze lett pakolva. Hasonló példa, transzcendens számokat nem lehet (pontosan) ábrázolni egész számok halmazán, de fordítva sem igaz, ahol egy transzcendens szám racionális, ott minden más egész szám irracionális lesz.

A ti fizikátokkal is egész szépen lehet ábrázolni dolgokat egy bizonyos fokig, utána már elő kell venni az én elméletem, hogy meg lehessen érteni dolgokat, mint pl. az űr nagy részét kitevő sötét anyagot és sötét energiát.
idegen írta:
2018.06.12. 23:28
Ha nincs távolság,nincs idő,akkor mi a túró van?
Dimenzió görbületek , és ezek egymáshoz viszonyításai, hányadosai és különbségei, valamint polaritásváltásai vannak.
idegen írta:
2018.06.12. 23:28
Akkor mire jó az elméleted?
A sötét anyag és sötét energikus szektor magyarázatára, az Univerzum valódi működésének a megvilágítására való.
0 x

Avatar
Solaris
Hozzászólások: 3584
Csatlakozott: 2012.07.25. 17:32

Speciális PI Dimenzió Elmélet

Hozzászólás Szerző: Solaris » 2018.06.13. 11:50

SpecialPI írta:
2018.06.13. 11:32
Áhhá.. közben a, beleszámolhatom az Univerzum tágulását is, vagy b, közben ne teljen az idő? ...
Mellébeszélsz őszibarackom, s erre semmi szükség, mert ejtettem a repülős példát, hiszen nem tudod megoldani. Most az volt a kérdés, hogy a te elképzelésed szerint mekkora a proton tömege és az élettartama? Erre is hablatyoltál, s azt kértem, hogy fejtsd ki szépen a te elgondolásoddal és írd is le, hogyan számolod ki a kért adatokat, hiszen a válaszodban megírtad, hogy ezek kiszámolhatók. Lássam végre a számolást és az eredményeket! Bla-bla és hablaty nem kell!
0 x

SpecialPI
Hozzászólások: 635
Csatlakozott: 2018.03.23. 08:32

Speciális PI Dimenzió Elmélet

Hozzászólás Szerző: SpecialPI » 2018.06.13. 12:18

Aki itt mellébeszél az te vagy és a tudományod.. nem létező definíciókkal és alapfogalmakkal..

nincs tömeg se élettartam végig erről prédikáltam de hiába. ezek a valódi hablaty dolgok.
0 x

Avatar
Solaris
Hozzászólások: 3584
Csatlakozott: 2012.07.25. 17:32

Speciális PI Dimenzió Elmélet

Hozzászólás Szerző: Solaris » 2018.06.13. 12:32

SpecialPI írta:
2018.06.13. 12:18
Az én elgondolásom szerint, a proton nem tömegből áll, hanem 4 darab dimenzióból, melyek közül 3 egyenes tér, és egy darab tört, görbe, azaz idő, melynek értéke ~pi-3

Tömegeket és sebességeket is ki lehet hámozni belőle ugyan, ha elkezdük osztani és kivonni egymásból más jelenségek ugyanezen elv mentén összerakott szubdimenzió mátrixait.
A fentieket is te írtad, nemde?



Akkor fejezd be a hablatyolást puha és szőrös őszibarackom, s lássuk a medvét, számolj, de ízibe! Netán csak nagy és buta pofád van? Netán csak egy ostoba troll vagy? A viselkedésed tipikusan erre utal és némi, de inkább súlyos elmebajra.
0 x

SpecialPI
Hozzászólások: 635
Csatlakozott: 2018.03.23. 08:32

Speciális PI Dimenzió Elmélet

Hozzászólás Szerző: SpecialPI » 2018.06.13. 23:32

Solaris írta:
2018.06.13. 12:32
számolj, de ízibe!
Tied a projekt, van hozzá egy Physics of NOTHING-od, könnyen a segítségedre lehet :mrgreen:
0 x

idegen
Hozzászólások: 930
Csatlakozott: 2015.04.10. 23:21

Speciális PI Dimenzió Elmélet

Hozzászólás Szerző: idegen » 2018.06.13. 23:57

SpecialPI írta:
2018.06.13. 11:32
idegen írta: ↑Tegnap, 23:28
Ha nincs távolság,nincs idő,akkor mi a túró van?
Dimenzió görbületek , és ezek egymáshoz viszonyításai, hányadosai és különbségei, valamint polaritásváltásai vannak.
Rendben!
SpecialPI írta:
2018.06.13. 11:32
idegen írta: ↑Tegnap, 23:28
Akkor mire jó az elméleted?
A sötét anyag és sötét energikus szektor magyarázatára, az Univerzum valódi működésének a megvilágítására való.
Rendben!
SpecialPI írta:
2018.06.13. 12:18
nincs tömeg se élettartam végig erről prédikáltam de hiába. ezek a valódi hablaty dolgok.
Már tömeg sincs?
A végtelen univerzum alapvető meghatározó tényezői(a teljesség igénye nélkül):Tömeg,sebesség,idő,távolság,nyomás,hőmérséklet,ja és maga az anyag ami ezek függvényében változik és megváltoztatja a meghatározó tényezőket.
Ha mindent figyelembe akarsz venni akkor ezek csak apró részletkérdések.Hozzá kellene tenni ugye a szerves anyagokat,az élőlényeket az evoluciót.
Fényévekben mérhető apró változások ezek amik a végtelenbe bőven beleférnek(többször is:)
Te erre azt mondod:"Dimenzió görbületek , és ezek egymáshoz viszonyításai, hányadosai és különbségei, valamint polaritásváltásai vannak."
0 x

SpecialPI
Hozzászólások: 635
Csatlakozott: 2018.03.23. 08:32

Speciális PI Dimenzió Elmélet

Hozzászólás Szerző: SpecialPI » 2018.06.14. 00:36

https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_u ... in_physics

"Csak" ennyi gond van a fizikátokkal. El kéne gondolkodni, miről is beszéltek ti itt egyáltalán tudomány néven !
0 x

SpecialPI
Hozzászólások: 635
Csatlakozott: 2018.03.23. 08:32

Speciális PI Dimenzió Elmélet

Hozzászólás Szerző: SpecialPI » 2018.06.14. 00:44

idegen írta:
2018.06.13. 23:57
Már tömeg sincs?
A topik eleje óta nincs, pls, olvasd el a topikot, de minimum a nyitó posztot , ha tényleg érdekel ez a téma ! Kösz !
0 x

SpecialPI
Hozzászólások: 635
Csatlakozott: 2018.03.23. 08:32

Speciális PI Dimenzió Elmélet

Hozzászólás Szerző: SpecialPI » 2018.06.14. 09:49

Az volna a kérésem a többiek felé is.. ez itt NEM a fizika topik. bőven van széles-e fórumom (is) több tíz-száz másik topik ami a fizika agymenéseivel foglalkozik.. Össze lehet bár hasonlítani e két alapteóriát de értelme nem sok van. Ne lyukadjunk már ki megint a ti értetlenségeteknél az Univerzum 96%-val kapcsolatban !

Ha bárki előjönne a hagyományos fizikával, előtte mutassa meg nekem az Univerzum bármelyik végét, bizonyításul, hogy van-e egyáltalán alapja a vonatkoztatási rendszereinek , a hosszúságának és az idejének a végtelenben ! Kösz !

Kép
Deviator írta:
2018.06.11. 11:53
És Christopher Hitchens mondaná, ami bizonyíték nélkül állítható, az bizonyíték nélkül el is vethető.
0 x

SpecialPI
Hozzászólások: 635
Csatlakozott: 2018.03.23. 08:32

Speciális PI Dimenzió Elmélet

Hozzászólás Szerző: SpecialPI » 2018.06.14. 11:47

Nehogy elő gyertek a nagy bummal, mint az egyik vége, mert rögtön a falba is verem a fejem...

Kép

Eleve milyen logika , alapelvek mentén is hoztátok ki ezt a "bizonyítékot" ?

Ja, hogy már eleve a gondolatmenet legelején végesítettétek ?

Na akkor hol is a bizonyíték a fizika alapjaira ?

Kép

A másik meg, hogy félegyenes? Az már nem is végtelen? Sőt , a szakasz sem végtelen, mint tudjuk.. az 1505 km. az szent és punktum.. annyi oszt jóvan.. mert S.I. mert megaszontátok
0 x

Avatar
Solaris
Hozzászólások: 3584
Csatlakozott: 2012.07.25. 17:32

Speciális PI Dimenzió Elmélet

Hozzászólás Szerző: Solaris » 2018.06.14. 20:15

SpecialPI írta:
2018.06.13. 23:32
Solaris írta: ↑
2018.06.13. 12:32
számolj, de ízibe!

Tied a projekt, van hozzá egy Physics of NOTHING-od, könnyen a segítségedre lehet :mrgreen:
Tudod elmebeteg őszibarack, te állítottad, hogy a humbugoddal képes vagy kiszámolni a proton tömegét és élettartamát. Kértem, hogy tedd meg, mutasd meg hogy számolsz. Erre te? Tovább ócsárolod a tudományt, a fizikát és matematikát, holott mindegyikhez több esze van egy molylepkének, mint neked, és természetesen egy mukkot sem tudsz szólni a témában. Szánalmas figura vagy.
0 x

Avatar
Solaris
Hozzászólások: 3584
Csatlakozott: 2012.07.25. 17:32

Speciális PI Dimenzió Elmélet

Hozzászólás Szerző: Solaris » 2018.06.14. 20:17

SpecialPI írta:
2018.06.14. 11:47
... rögtön a falba is verem a fejem...
Támogatom az ötleted, tedd azt, de jó kemény betonfalba verd a fejed.
0 x

idegen
Hozzászólások: 930
Csatlakozott: 2015.04.10. 23:21

Speciális PI Dimenzió Elmélet

Hozzászólás Szerző: idegen » 2018.06.14. 20:44

SpecialPI írta:
2018.06.14. 00:44
idegen írta: ↑Tegnap, 23:57
Már tömeg sincs?
A topik eleje óta nincs, pls, olvasd el a topikot, de minimum a nyitó posztot , ha tényleg érdekel ez a téma ! Kösz !
Ez egy végtelen topic.Talán ezért nem találom az elejét? :facepalm:
0 x

SpecialPI
Hozzászólások: 635
Csatlakozott: 2018.03.23. 08:32

Speciális PI Dimenzió Elmélet

Hozzászólás Szerző: SpecialPI » 2018.06.15. 11:07

"... which was not expected..."

:facepalm:

... ezek a "gigantikus" "méretű" és "tömegű"
objektumok csupán szubatomi részecskék egy külső Univerzumban...
0 x

SpecialPI
Hozzászólások: 635
Csatlakozott: 2018.03.23. 08:32

Speciális PI Dimenzió Elmélet

Hozzászólás Szerző: SpecialPI » 2018.06.16. 07:26

http://garylyonotto.com/category/questions-problems

Mások is elkezdték már szeletelgetni Occam borotvájával a 13 (és egyre növekvő számú) "részecskéiteket" Kép
és a 4 különböző "kölcsönhatásaitokat"... (meg még talán 5ödik is bekúszik majd nektek a sötét "anyagból") :facepalm: amiket ~1000 különböző formulával , konstansokkal és képlettekkel vezettek le...

Ehelyett nyitottam a topikot EGYETLEN darab dolog : nevezetesen a dimenziók metszésgörbülete, azaz Speciális PI Dimenzió néven..

srácok tényleg nézzétek át amiket írtam mégegyszer alaposan mert valaki itt tényleg NAGYON hülye ! Vagy a tudomány, vagy én...

Végezetül ismétlésképpen az alapkérdésem:

ha az Univerzum végtelen, lehet-e benne távolságról , időről és tömegről beszélni?
0 x

SpecialPI
Hozzászólások: 635
Csatlakozott: 2018.03.23. 08:32

Speciális PI Dimenzió Elmélet

Hozzászólás Szerző: SpecialPI » 2018.06.16. 11:30

Csodálokozom, hogy még nem hoztátok fel rám a Dunning-Kruger hatást, és el kéne gondolkodni, a fenti meg nem válaszolt, a fizika alapjaitól kezdve figyelmen kívül hagyott, költői kérdés után, hogy akkor ki(k)re is érvényesül ez?

Végtelenben kijelölni véges szakaszokat (időt , távolságot nem kímélve) és azokat tényként elfogadni, és ezekre elméleteket pakolni... hát nem is tudom... ki(k)nek ment el a józan esze..
0 x

Szilágyi András
*
*
Hozzászólások: 6520
Csatlakozott: 2009.12.05. 09:31
Tartózkodási hely: Budapest

Speciális PI Dimenzió Elmélet

Hozzászólás Szerző: Szilágyi András » 2018.06.16. 12:48

SpecialPI írta:
2018.06.08. 13:10
Nincs több kérdésem. Se mondanivalóm.
Akkor ugye bezárhatom a topikot?
0 x

SpecialPI
Hozzászólások: 635
Csatlakozott: 2018.03.23. 08:32

Speciális PI Dimenzió Elmélet

Hozzászólás Szerző: SpecialPI » 2018.06.16. 12:59

Szilágyi András írta:
2018.06.16. 12:48
Akkor ugye bezárhatom a topikot?
Rád bízom a döntést, bár a legújabb "tudományos" felfedezésekkel összehasonlításkeppen a jövőben is szívesen egybevetném az eddig leírtakat, egy esszé formájában.
0 x

SpecialPI
Hozzászólások: 635
Csatlakozott: 2018.03.23. 08:32

Speciális PI Dimenzió Elmélet

Hozzászólás Szerző: SpecialPI » 2018.06.16. 23:56

Szilágyi András írta:
2018.06.16. 12:48
Akkor ugye bezárhatom a topikot?
Lehetnék cinikus és mondhatnám, hogy jobban járnátok ha egyből besöpörnétek a szőnyeg alá a bezárás helyett a törléssel, de..

a tudomány, akár a globál, akár a saját (nem)tudásom jóval többet ér nekem holmi cinizmusnál !

visszatérve a Dunning-Kruger hatásra és annak is főleg a 4.-ik pontjára adnék még nektek / avagy saját magamnak esélyt (akár sokat is) a felismerésre...

1. hajlamosak túlbecsülni a saját képzettségüket,
2. nem képesek felismerni, ha más ért hozzá,
3. nem képesek felismerni, hogy ők maguk mennyire nem értenek hozzá,
4. ha fejlesztenek a saját szakértelmükön, képessé válnak annak felismerésére, hogy korábban nem értettek hozzá.

Tehát elakadtunk egy kérdésnél...
SpecialPI írta:
2018.06.16. 07:26
ha az Univerzum végtelen, lehet-e benne távolságról , időről és tömegről beszélni?
amelyre egyenlőre :

a, vagy nem kaptam választ, vagy én még nem váltam képessé értelmezésére / nem ismerem a fizika ezzel kapcsolatos álláspontját ennek a válasznak a magyarázatára...
b, vagy tényleg ti nem ismertétek fel ennek a kérdésnek a jelentőségét és emiatt tart ott most a "tudomány" ahol...

Higyjétek el hamar rövidre tudjuk zárni ezt a topikot, illetve annak helytállását ennek a kérdésnek a pontos megvilágításával , akár pro akár kontra.
0 x

idegen
Hozzászólások: 930
Csatlakozott: 2015.04.10. 23:21

Speciális PI Dimenzió Elmélet

Hozzászólás Szerző: idegen » 2018.06.17. 00:36

SpecialPI írta:
2018.06.16. 23:56
SpecialPI írta: ↑Tegnap, 07:26
ha az Univerzum végtelen, lehet-e benne távolságról , időről és tömegről beszélni?
SpecialPI írta:
2018.06.16. 23:56
amelyre egyenlőre :

a, vagy nem kaptam választ, vagy én még nem váltam képessé értelmezésére / nem ismerem a fizika ezzel kapcsolatos álláspontját ennek a válasznak a magyarázatára...
b, vagy tényleg ti nem ismertétek fel ennek a kérdésnek a jelentőségét és emiatt tart ott most a "tudomány" ahol...

Higyjétek el hamar rövidre tudjuk zárni ezt a topikot, illetve annak helytállását ennek a kérdésnek a pontos megvilágításával , akár pro akár kontra.
Szerintem épp elég választ kaptál,de még nem váltál képessé az értelmezésre/nem akarod megismerni a fizika ezzel kapcsolatos álláspontját.
Mindenesetre biztos hogy egy zseni veszett el benned!Értelmes embereket ilyen ökörségekkel becsalogatni a gumiszobába...ez már valami!
SpecialPI írta:
2018.06.16. 23:56
ha az Univerzum végtelen, lehet-e benne távolságról , időről és tömegről beszélni?
Igen lehet...sőt néha muszály.
0 x

SpecialPI
Hozzászólások: 635
Csatlakozott: 2018.03.23. 08:32

Speciális PI Dimenzió Elmélet

Hozzászólás Szerző: SpecialPI » 2018.06.17. 06:58

idegen írta:
2018.06.17. 00:36
ha az Univerzum végtelen, lehet-e benne távolságról , időről és tömegről beszélni?
idegen írta:
2018.06.17. 00:36
Igen lehet...sőt néha muszály.
A muszályt értem, az igen választ viszont nem tudom elfogadni.
Magyarázzam el neked, mint "értelmes" embernek, hogy miért nem ?
0 x

SpecialPI
Hozzászólások: 635
Csatlakozott: 2018.03.23. 08:32

Speciális PI Dimenzió Elmélet

Hozzászólás Szerző: SpecialPI » 2018.06.17. 07:24

Úgy tudom -bár lehet rosszul- a szakaszt matematikailag végtelen sok pontra , vagy akár további szakaszokra lehet bontani.

lehet hogy rosszul tudom de talán ezt már a matematika legelején leszögezték a matematikusok..

Tehát ha fogsz egy képzeletbeli pl. kockát vagy gömböt amiben elhelyezkedik pl. egy proton, az további végtelen sok részre bontható, planck-hossz ide planck-idő oda..
Ugyanez igaz akármilyen további még kisebb fantázianevű részecskére is.

Akkor most kérdem én mi az amiről szeretnénk beszélni ebben a "kockában"? Mit akarunk belőle vizsgálni ? Tömegét? Mi az a tömeg?

A tömeg csak akkor nyer értelmet, ha a kocka és az abban tartózkodó elemek végesek, véges, mérhető hosszú távolságok között helyezkednek el..

Így effektív ez az ún. tömege mindenhol mindennek végtelen.

Vagy nézzük meg még "közelebbről" és látható, hogy akad még ott más is mint az az egy darab példaproton , pl. belelóg a kockába egy másik proton "fele" vagy, vannak még benne jóval ún. kisebb részecskék is amiket eddig nem láttunk, mert túl "távol" voltunk tőle..

Az hogy a planck-hossznál nincs kisebb távolság az egyszerűen nem igaz. Az igaz csak, hogy nem mérthető, "innen" ebből a "távolságból". Ilyenformán sok (végtelen sok) olyan dolog van abban a nemcsak képzeletbeli, hanem nagyon is gyakorlatias kockában, protonban stb.. amit eddig szingli objektjumként képzeltünk el , amit eddig nem számoltunk bele pl. a tömegébe.
0 x

SpecialPI
Hozzászólások: 635
Csatlakozott: 2018.03.23. 08:32

Speciális PI Dimenzió Elmélet

Hozzászólás Szerző: SpecialPI » 2018.06.17. 13:25

SpecialPI írta:
2018.06.16. 23:56
ha az Univerzum végtelen, lehet-e benne távolságról , időről és tömegről beszélni?

a, vagy nem kaptam választ, vagy én még nem váltam képessé értelmezésére / nem ismerem a fizika ezzel kapcsolatos álláspontját ennek a válasznak a magyarázatára...
b, vagy tényleg ti nem ismertétek fel ennek a kérdésnek a jelentőségét és emiatt tart ott most a "tudomány" ahol...
idegen írta:
2018.06.17. 00:36
Igen lehet...sőt néha muszály.
idegen írta:
2018.06.17. 00:36
Szerintem épp elég választ kaptál,de még nem váltál képessé az értelmezésre/nem akarod megismerni a fizika ezzel kapcsolatos álláspontját.
idegen írta:
2018.06.14. 20:44
Ez egy végtelen topic.Talán ezért nem találom az elejét?
Én viszont sehol nem találom a kérdésemre a választ, se a topik elején, sem a topik végén, főleg nem közérthető tömör, földö halandó, laikus számára érthető módon nem.

Miért és hogyan válik az idő, a hosszúság és a tömeg értelmezhetővé tehát a végtelen téridőben?
0 x

SpecialPI
Hozzászólások: 635
Csatlakozott: 2018.03.23. 08:32

Speciális PI Dimenzió Elmélet

Hozzászólás Szerző: SpecialPI » 2018.06.17. 13:38

Nekem nagyon úgy tűnik , hogy :

a, vagy van "valami" , amit nem tudok ... erre kéne valami -lehetőleg- tömör érthető magyarázat,
b, vagy ti vagytok tényleg ennyire ellentmondásban a saját tudományos álláspontotokkal , melynek a legalján ott figyel az a tény, hogy a szakaszt, további végtelen sok szakaszra lehet felosztani..

ebből jön a kérdés, hogy ha ez így van, akkor hogyan lehet hogy mégis kihoztatok itt egy véges planck-hosszt és egy véges planck-időt ? :shock:
0 x

Szilágyi András
*
*
Hozzászólások: 6520
Csatlakozott: 2009.12.05. 09:31
Tartózkodási hely: Budapest

Speciális PI Dimenzió Elmélet

Hozzászólás Szerző: Szilágyi András » 2018.06.17. 14:15

SpecialPI írta:
2018.06.16. 12:59
Rád bízom a döntést
Oké, akkor ma éjfélkor bezárom, addig írd ki magadból, ami még esetleg beléd szorult.
0 x

SpecialPI
Hozzászólások: 635
Csatlakozott: 2018.03.23. 08:32

Speciális PI Dimenzió Elmélet

Hozzászólás Szerző: SpecialPI » 2018.06.17. 14:26

Szilágyi András írta:
2018.06.17. 14:15
ami még esetleg beléd szorult
SpecialPI írta:
2018.06.17. 13:25
Miért és hogyan válik az idő, a hosszúság és a tömeg értelmezhetővé tehát a végtelen téridőben?
Nyitott kérdés. Én nem találtam rá sehol ésszerű magyarázatot, de mit is nektek és a "tudományotoknak" ésszerűség...

https://gizmodo.com/black-holes-can-may ... 1826617119

Fekete lyukakat és a sötét anyagot ÉN ésszerűbben kapcsoltam össze és egyszerűbben bárkinél Occam borotvájával szanaszét szabdalva a tudományotokat , 1000 különböző agyatlan számítás és hippotézis helyett, a részecskéiteket és az erőiteket egyetlen darab , konkrét matematikailag felvázolt tézisre, a 3.0 és a 3.14'" között elhelyezkedő dimenziókon.

Amit nem hinném, hogy ne értenétek, inkább csak nem akarjátok megérteni.

Mondom söpörjétek csak nyugodtan a szőnyeg alá ezeket a józan eszetekkel együtt !
0 x

con
Hozzászólások: 147
Csatlakozott: 2017.01.13. 12:35

Speciális PI Dimenzió Elmélet

Hozzászólás Szerző: con » 2018.06.17. 16:13

csak nem akarjátok megérteni
Semmi okunk se volt nem akarni.
Én akartam. De nem volt mit megérteni benne.
Annyira reménytelenül üres semmi, amit beszélsz.
Hiába kérdeztelek, válaszaidban még a korábbinál is értelmetlenebb dolgokról írtál, amiből azt a következtetést vontam le, hogy csak szórakozol. De aztán állítottad, hogy te halálosan komolyan gondolod, így nyilván csak egy elmeháborodott lehetsz.
Ami sajnálatos állapot, ezért a későbbiekben már nem háborgattalak.
Ég veled, próbáld ezután hasznosabbá tenni magadat! Az számodra is érdekesebb lesz, mint ez a vesszőfutás.
0 x

Lezárt