Lapos Föld alfórum

Laposföld-teóriák
PPeter
Hozzászólások: 4
Csatlakozott: 2014.12.03. 21:55

Lapos Föld alfórum

Hozzászólás Szerző: PPeter » 2017.11.01. 13:10

OFF
Én nem dühöngök. Hidd el nekem, 15ezres aktív taggal moderáltam szakmai csoportokat és látom, mekkora gödörbe léptek bele ezzel a sztorival. Csak szerettem volna szólni, hogy nem méltó a társaságotokhoz, a fórumotokhoz, a tudományhoz, ha hagyjátok a Facebookról kiebdrudalt laposföldeseket (mert ők azért jöttek, ők a frusztráltak, mi röhögünk rajtuk, felszalámiztuk a csoportjaikat), itt retardírozni. A metabunkról és számos más felületről is kitiltatták magukat. Befejeztem.
/OFF Elnézést!
0 x

Satellite Op
Hozzászólások: 17
Csatlakozott: 2017.11.01. 00:48

Lapos Föld alfórum

Hozzászólás Szerző: Satellite Op » 2017.11.01. 13:18

Értem. Szóval továbbra is helyt akartok adni egy olyan elmélet "megtárgyalásának", ami azon alapul, hogy a háttérhatalom azért akarja elhitetni velünk, hogy a föld egy veszélyes, száguldozó sziklákkal teli űrben pörögve és forogva száguld, és permanensen ki vagyunk téve a meteorok, a napkitörések, és egyéb űrből érkező fenyegetések káros hatásainak, mert rettegésben akar tartani, mert a rettegő emberek könnyebben igába hajthatók. Miközben az ő fixa ideájuk szerint a föld egy végtelen jégmező egy áthatolhatatlan védőbúrával védett békés életöble, ahol a lapos föld lakóit semmi előbb említett veszedelem nem fenyegeti.

Mert ha ez így van, akkor helyettetek is szégyellem magam gyakorló fejlesztőmérnökként.
0 x

Szilágyi András
*
*
Hozzászólások: 6520
Csatlakozott: 2009.12.05. 09:31
Tartózkodási hely: Budapest

Lapos Föld alfórum

Hozzászólás Szerző: Szilágyi András » 2017.11.01. 13:33

Igen, helyt adunk neki, mert a facebookon megszavaztattuk, és nagy igény mutatkozik rá, sokan gondolják, hogy foglalkozni kell ezzel.
Emellett úgy gondolom, hogy a laposföld-teória különféle aspektusainak a tárgyalása érdekes, tanulságos, és kiváló lehetőség az ismeretterjesztésre.
Aki végiggondolja az érveket, ellenérveket, kiváló tudománytörténeti, csillagászati, földrajzi, légkörfizikai, űrkutatási, stb. ismeretekkel gazdagodhat.

Kérem ebben a szellemben hozzászólni a továbbiakban.
0 x

Satellite Op
Hozzászólások: 17
Csatlakozott: 2017.11.01. 00:48

Lapos Föld alfórum

Hozzászólás Szerző: Satellite Op » 2017.11.01. 14:02

piciloo írta: Miért szeretnék valakik hogy lapos legyen? Amúgy láttam videót ahol a műholdakat meg űrutazás lehetőségét tagadta valaki, magyarázta, hogy trükkfelvétel és hogy ruhaszárítóból vannak pl. a műhold részei.
Azért, mert szerintük a háttérhatalom azért akarja elhitetni, hogy a föld egy veszélyes, száguldozó sziklákkal teli űrben pörögve száguld, és ezáltal ki vagyunk téve a meteorok, a napkitörések, a háttérsugárzás és egyéb űrből érkező fenyegetések káros hatásainak, mert rettegésben akarnak tartani, mert a rettegő emberek könnyebben hajthatók igába. Ezen közben a valóság pedig az (legalábbis az ő fixa ideájuk szerint), hogy a föld egy végtelen jégmező egy áthatolhatatlan védőbúrával fedett mindentől is védett békés életöble, ahol semmi ilyesmi fenyegetésnek nem vagyunk kitéve. Mindez remekül illeszkedik a többi (általuk) általánosan elfogadott tény témakörébe, miszerint a második világháború csupán színjáték volt holokausztostul. A műholdak értelemszerűen nem léteznek, mert a GPS is földi adótornyokat használ, stb...
0 x

Avatar
mimindannyian
*
*
Hozzászólások: 7917
Csatlakozott: 2011.04.23. 16:20
Tartózkodási hely: Szoboszló

Lapos Föld alfórum

Hozzászólás Szerző: mimindannyian » 2017.11.01. 17:31

Satellite Op írta: A műholdak értelemszerűen nem léteznek, mert a GPS is földi adótornyokat használ, stb...
- a magasságmérés akkor rettentő pontatlan, ha nem lehetetlen lenne.
- továbbá elég könnyen le lehet árnyékolni a gps-t így is tesztelheted, honnan kapja a jelet. Vagy az is hazugság, hogy az 1-1.5GHz frekis rádiójel egyenesen terjed?
0 x

Satellite Op
Hozzászólások: 17
Csatlakozott: 2017.11.01. 00:48

Lapos Föld alfórum

Hozzászólás Szerző: Satellite Op » 2017.11.01. 18:48

mimindannyian írta:
Satellite Op írta: A műholdak értelemszerűen nem léteznek, mert a GPS is földi adótornyokat használ, stb...
- a magasságmérés akkor rettentő pontatlan, ha nem lehetetlen lenne.
- továbbá elég könnyen le lehet árnyékolni a gps-t így is tesztelheted, honnan kapja a jelet. Vagy az is hazugság, hogy az 1-1.5GHz frekis rádiójel egyenesen terjed?
Nem olyan fából vannak faragva, hogy a fizikai törvényekkel leírható valóság megzavarja őket a tisztánlátásban...
0 x

idegen
Hozzászólások: 930
Csatlakozott: 2015.04.10. 23:21

Lapos Föld alfórum

Hozzászólás Szerző: idegen » 2017.11.01. 22:34

Székely Sándor írta: Menj nyugodtan, nem fogsz leesni, nincs széle csak a mesében

a körnavigáció mindkét modellben működik
Mese amiről beszélsz.
Nem a korongot szeretném körbe-körbe járkálni!A szélénél voltál már?...Átjutottál a túloldalra?Ott mi van?
0 x

piciloo
Hozzászólások: 883
Csatlakozott: 2011.02.24. 17:50

Lapos Föld alfórum

Hozzászólás Szerző: piciloo » 2017.11.04. 08:08

Satellite Op írta:
piciloo írta: Miért szeretnék valakik hogy lapos legyen? Amúgy láttam videót ahol a műholdakat meg űrutazás lehetőségét tagadta valaki, magyarázta, hogy trükkfelvétel és hogy ruhaszárítóból vannak pl. a műhold részei.
Azért, mert szerintük a háttérhatalom azért akarja elhitetni, hogy a föld egy veszélyes, száguldozó sziklákkal teli űrben pörögve száguld, és ezáltal ki vagyunk téve a meteorok, a napkitörések, a háttérsugárzás és egyéb űrből érkező fenyegetések káros hatásainak, mert rettegésben akarnak tartani, mert a rettegő emberek könnyebben hajthatók igába. Ezen közben a valóság pedig az (legalábbis az ő fixa ideájuk szerint), hogy a föld egy végtelen jégmező egy áthatolhatatlan védőbúrával fedett mindentől is védett békés életöble, ahol semmi ilyesmi fenyegetésnek nem vagyunk kitéve. Mindez remekül illeszkedik a többi (általuk) általánosan elfogadott tény témakörébe, miszerint a második világháború csupán színjáték volt holokausztostul. A műholdak értelemszerűen nem léteznek, mert a GPS is földi adótornyokat használ, stb...
Így már értem. Nagyon biztonságosnak akarják látni a világot.
0 x

pierredelacroix
Hozzászólások: 104
Csatlakozott: 2014.07.15. 19:56

Lapos Föld alfórum

Hozzászólás Szerző: pierredelacroix » 2017.11.04. 20:57

piciloo írta: Így már értem. Nagyon biztonságosnak akarják látni a világot.
Ennél azért bonyolultabb a helyzet: Ugyanis míg a természeti veszélyeket - hm, hogy fogalmazzam meg szofisztikáltan - erősen lebecsülik, sok közülük ("Frászt, mind." Ahogy a viccben van) hisz különféle összeesküvés-elméletben ("Miért a gömböt tanítják az iskolában, he?"). Amely elegendő átjárást biztosít más, "alternatív csoportok" felé. Tehát a társadalmi-politikai szélsőségesség eléggé elterjedt körükben. (Hogy ne mondjam ki: sok a kripto-kommunista vagy a szó szerinti értelemben vett náci - "Hitler jó ember volt," "holokamu"-féle - köztük.)
(Sőt: úgy látom, hogy mostanában az összes korábbi hülyeség elkezdett a lapos-Föld fele tendálni. Régebben ez a védőoltás-ellenesség volt. A következő meg nem tudom mi lesz, mert mostanában a vegánok kezdenek felfutni, de nem hiszem, hogy Mo.-n ebből divat lesz. Főleg a pörkölthöz való mély érzelmeinket tekintve).
Erre példa mondjuk Labant Csaba, de sok egyéb példát is lehet hozni.
Röviden: Nem látják biztonságosnak a világot.
0 x

Morcos
Hozzászólások: 1594
Csatlakozott: 2012.08.19. 14:02

Lapos Föld alfórum

Hozzászólás Szerző: Morcos » 2017.11.05. 00:39

pierredelacroix írta:sok közülük ("Frászt, mind." Ahogy a viccben van) hisz különféle összeesküvés-elméletben
(Zárójelben jegyzem meg, hogy aki nem gondolkozik el az összeesküvés elméletek valóságtartalmán, az nem láthatja át a világban zajló folyamatokat sem, következésképpen egy tökéletesen befolyásolható és irányítható valaki, önálló gondolatok nélkül.)
0 x

Kibuc
Hozzászólások: 52
Csatlakozott: 2010.01.03. 00:00

Lapos Föld alfórum

Hozzászólás Szerző: Kibuc » 2017.11.05. 06:51

pierredelacroix írta:
piciloo írta: Így már értem. Nagyon biztonságosnak akarják látni a világot.
Ennél azért bonyolultabb a helyzet: Ugyanis míg a természeti veszélyeket - hm, hogy fogalmazzam meg szofisztikáltan - erősen lebecsülik, sok közülük ("Frászt, mind." Ahogy a viccben van) hisz különféle összeesküvés-elméletben ("Miért a gömböt tanítják az iskolában, he?"). Amely elegendő átjárást biztosít más, "alternatív csoportok" felé. Tehát a társadalmi-politikai szélsőségesség eléggé elterjedt körükben. (Hogy ne mondjam ki: sok a kripto-kommunista vagy a szó szerinti értelemben vett náci - "Hitler jó ember volt," "holokamu"-féle - köztük.)
(Sőt: úgy látom, hogy mostanában az összes korábbi hülyeség elkezdett a lapos-Föld fele tendálni. Régebben ez a védőoltás-ellenesség volt. A következő meg nem tudom mi lesz, mert mostanában a vegánok kezdenek felfutni, de nem hiszem, hogy Mo.-n ebből divat lesz. Főleg a pörkölthöz való mély érzelmeinket tekintve).
Erre példa mondjuk Labant Csaba, de sok egyéb példát is lehet hozni.
Röviden: Nem látják biztonságosnak a világot.
Azt hiszem, a "miért szeretnék valakik" kérdésben a "valakik" meghatározása sem lényegtelen. Mert ennek a halmaznak csak egy - nyilván nem elhanyagolható - részét képezik azok, akik hisznek az ilyesmiben, de ott vannak azok is, akik azt szeretnék, hogy mások higgyenek benne. Szerintem a "lapos Föld" témakör is a manapság rohamosan terjedő szakértő- és szakértelem-ellenes kampány része, amit különböző gazdasági és politikai érdekcsoportok futtatnak, hogy maguknak "célközönséget" gyűjtsenek, és tartsanak össze. Akik ugyanis vevők az efféle nézetekre és érvelésre, azoknak minden más gagyit is könnyen el lehet adni, kezdve az intelligens molekulák kék erejétől a pénisznövesztőn át a szélhámos politikusig és politikáig. És a "valakik" közül szerintem az efféle fórumokat jellemzően nem az első, hanem a második csoportba tartozók látogatják, hogy érvrendszerüket az itt felmerülő ellenérvekkel szemben is "immunizálni" tudják, így téve azt még szélesebb körben eladhatóvá.
0 x

pierredelacroix
Hozzászólások: 104
Csatlakozott: 2014.07.15. 19:56

Lapos Föld alfórum

Hozzászólás Szerző: pierredelacroix » 2017.11.05. 10:04

Nevezzetek idealistának, de "immunizálásról" azért szerintem itt nincsen szó. Maximum mint a nigériai leveleknél,* hogy jobban segít belőni nekik a "célcsoportot". (Új érveik ugyanis nem nagyon vannak, ahogy látom. Csak a beakadt gramofon-módszer, amelyben a cáfolt "eredményeiket" szajkózzák újra meg újra. Egyre rosszabb minőségben és stílusban: "antarktiszi jégfal" --> nem lehet megközelíteni --> háttérhatalom fegyveresei védik --> már akkor "lelövik" az embereket, ha ilyen utazást tervez. Magyárazat nincs, csak párasáv, a "víz nem görbel" stb.)
*A nyelvtani és logikai hibák már az elején kiszűrik azokat, akik nem dőlnek be nekik. A végén pedig csak azok maradnak, akik mindent és mindenfélét elhisznek nekik (De az MTA-nak stb., meg semmit.)
0 x

BloodBunny
Hozzászólások: 5
Csatlakozott: 2017.03.20. 18:06

Lapos Föld alfórum

Hozzászólás Szerző: BloodBunny » 2017.11.05. 21:57

Kibuc írta: a manapság rohamosan terjedő szakértő- és szakértelem-ellenes kampány része, amit különböző gazdasági és politikai érdekcsoportok futtatnak, hogy maguknak "célközönséget" gyűjtsenek, és tartsanak össze.
Ez, bár konteószagú erősen, azt gondolom reálisnak hat, elég ha Trumpra (meg úgy általában a republikánusokra) esetleg a FIDESZ-választókra nézünk, de jó példa a greenpeace gmo/monsanto-ellenes kampánya is, ami mögött szerintem szintén állnak politikai-gazdasági érdekek (pl. más biotech cégek így akarhatnak a egy hatalmas versenytárstól szabadulni, azt meg láthattuk, hogy mind az LMP mind pedig a jobboldal igyekezett hasznot húzni a hangulatból kicsiny hazánkban), hasonló lehet a helyzet a kreacionistákkal, akik, bár a bíróságokon rendre elhasalnak, komoly parlagon heverő vásárló- (Ken Ham-féle Noé-park) és választóerőt (alt-right) jelentenek, ezt pedig minduntalan igyekeznek egyes résztvevők megcsapolni. Érdekes kérdés, hogy mondjuk a chemtrailesek vagy az oltásellenesek mennyire kiaknázottak ebből a szempontból, de ha politizálnék, a vállalhatóság határain belül megpróbálnám őket is megszólítani. A retardáltak mozgósítása kétélű fegyver ugye.
0 x

spraaq
Hozzászólások: 120
Csatlakozott: 2012.06.08. 23:03

Lapos Föld alfórum

Hozzászólás Szerző: spraaq » 2017.11.13. 20:14

Sziasztok, bár bevallom nem sokat értek a fizikához azért a szórakoztató, ismeretterjesztő verzióját még szeretem. Ennek köszönhetően pár éve az Xkcd-n olvastam a nagybetűs Földön átküldött neutrínó sugarakról amit aztán távoli detektorral mérnek, ugyan a releváns poszt alapján jóval nagyobb mértékűnek gondoltam az így leküzdött távokat a valóságban így is 800 km-ről van szó. Ilyen távolságoknál már sokat számít, hogy a Föld lapos vagy sem, ha jól értem 50 km-t(!) a detektor irányát pedig nyilván nem szemre lövik be, hanem számításokat végezve.

https://what-if.xkcd.com/73/

Ebben szerintem az az érdekes, hogy magának a kísérletnek igazán, de igazán semmi köze sincs a Föld gömbölyűségéhez, szerintem az írásban szó sem esik róla, felteszem a lapos Föld hívők nem az xkcd-t bújják amikor csak lehet és ebben nincs semmi értékítélet részemről, de az életben egy rakás ilyen témakör van. Miért van (megint csak laikusként) 526 féle térkép "metszési" vagy szerkesztési mód, egy lapos testnél ez igazán ne jelentsen már gondot márpedig ennek is van egy csöpp jelentősége a nagy távolságú utazásokban.
0 x

idegen
Hozzászólások: 930
Csatlakozott: 2015.04.10. 23:21

Lapos Föld alfórum

Hozzászólás Szerző: idegen » 2017.11.24. 00:01

Ez felmegy és megnézi hogy lapos-e...550m magasról.Megdöglik ez a szerencsétlen,de ilyen közelről nem fogja látni.(csak azt amit akar...lapos lesz)
http://hvg.hu/tudomany/20171123_laposfo ... azi_raketa
0 x

Avatar
sajnos_kacat
Hozzászólások: 680
Csatlakozott: 2009.12.09. 21:43
Tartózkodási hely: Budapest

Lapos Föld alfórum

Hozzászólás Szerző: sajnos_kacat » 2017.11.29. 00:11

Angolul tudóknak ajánlom figyelmébe az alábbi videókat. Aki a lapos föld agymenésben hisz, talán észhez tér, a többieknek pedig jó szórakozást.
Még egy videót linkelek a geocentrikus univerzum agymenést részletesen, és tudományos igényességgel cáfoló sorozatból (ezek szerintem jobbak mint a lapos földről szólók):
Az "agymenés" kifejezés alatt a hasmenés verbális megfelelőjét értem, és a hipotézis illetve elmélet szavak helyett használom (nem szinonimaként!), ez utóbbi kettő ugyanis implikál valamiféle tudományos megközelítést.
0 x

plnnr
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2017.12.13. 07:41

Lapos Föld alfórum

Hozzászólás Szerző: plnnr » 2017.12.16. 02:22

Üdv.
Lapos Földesek!
Mi a magyarázat a Foucault-inga mozgására? ☺
0 x

pierredelacroix
Hozzászólások: 104
Csatlakozott: 2014.07.15. 19:56

Lapos Föld alfórum

Hozzászólás Szerző: pierredelacroix » 2017.12.18. 09:49

plnnr írta: Üdv.
Lapos Földesek!
Mi a magyarázat a Foucault-inga mozgására? ☺
Mivel a laposföldesek nem akarnak válaszolni (úgy tűnik), ellenben én néha kicsit olvasok róluk (néha szükség van rá, hogy az azt érezzem, az agysejtjeim nyüszítve bújnak az ágy alá), 3-féle választ tudok adni rá:
1. A korong forog (hogy hogyan jön ez össze a nap és a hold mozgásával, ne kérdezd, mert nincsen rá válasz). Kb. mint egy hanglemez.
2. A Foucault-inga hamisítvány, mert a Föld más-más részein máshogy mozog (például Svédországban vagy Franciaországban). Vagyis más erő mozgatja őket ("beépített motor" stb.). Ez be is van "bizonyítva", a tecsődön bárki megláthassa...
3. HAMISÍTVÁNY! CGI! (A tecsődön bárki megnézhet egy ingát és láthassa, hogy azt "mozgassák")
0 x

Avatar
bekukk
Hozzászólások: 377
Csatlakozott: 2010.07.29. 22:48
Tartózkodási hely: Bretagne Finistere :o) a Fold vege

Lapos Föld alfórum

Hozzászólás Szerző: bekukk » 2017.12.20. 15:04

Mi ez ?
Kép
/// Holdfogyatkozast latunk lapos Folddel ///
Neil deGrasse Tyson
0 x

Morcos
Hozzászólások: 1594
Csatlakozott: 2012.08.19. 14:02

Lapos Föld alfórum

Hozzászólás Szerző: Morcos » 2017.12.20. 15:09

bekukk írta:Mi ez ?
Photoshop. :)
0 x

Avatar
bekukk
Hozzászólások: 377
Csatlakozott: 2010.07.29. 22:48
Tartózkodási hely: Bretagne Finistere :o) a Fold vege

Lapos Föld alfórum

Hozzászólás Szerző: bekukk » 2017.12.20. 15:15

Morcos írta:
bekukk írta:Mi ez ?
Photoshop. :)

???????????
Ne az ujjamat nezzed...Kép.
En pofont latok benne azoknak , akik a lapos Foldben hisznek
0 x

Szilágyi András
*
*
Hozzászólások: 6520
Csatlakozott: 2009.12.05. 09:31
Tartózkodási hely: Budapest

Lapos Föld alfórum

Hozzászólás Szerző: Szilágyi András » 2018.01.08. 10:25

"Hatalmas dobásra készülnek a magyar laposföldesek"
https://24.hu/belfold/2018/01/07/hatalm ... sfoldesek/

Sajnos Székely Sándor eltűnt a fórumról, és nem válaszolt a neki feltett kérdéseinkre.
0 x

plnnr
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2017.12.13. 07:41

Lapos Föld alfórum

Hozzászólás Szerző: plnnr » 2018.02.28. 07:12

Pár bejegyzéssel ezelőtt feltettem egy kérdést a Foucault ingáról. Ugyan lapos földestől nem érkezett rá válasz, én találtam a neten egy lapos földes álláspontot.
Idézem:

"Rowbotham szerint az inga mozgása megfelel az adott hely hőmérséklete és a Naptól való távolsága közötti viszonynak. Ha az inga egy hideg helyen van elhelyezve - például Északi- vagy Déli-sark -, ahol a Nap a legtávolabb van tőle, akkor szabályos köralakot rajzol a földre, de ha meleg környezetben van, - például az Egyenlítő mentén -, ahol a Nap nagyon közel van hozzá, ott elliptoidabb. Egyszóval nem a Föld mozog az inga alatt, hanem az ingát vonzza, és ezáltal mozgatja a fölöttünk keringő Nap a mozdulatlan Föld fölött! Ugyanakkor egy jogos visszakérdezés is idekívánkozik: ha az inga lengésiránya állandó, (miközben a Föld forog alatta), akkor ez az állandóság milyen tekintetben érvényesül? Mivel az egyetlen lehetséges RE-féle válasz az, hogy a világegyetem alapvető állandóságának vagy nyugalmi állapotának a tekintetében, - ami egyfajta tehetetlenségi erőként nyilvánul meg az ingában -, ezzel máris önellentmondás jön létre, hiszen tudjuk nagyon jól, hogy a világegyetem alapvetően nem állandó. Ez pedig elvezet Einstein-ig, aki szerint: "A két állítás, miszerint vagy a Föld kering a Nap körül, vagy a Nap kering a Föld körül, csupán két eltérő konvencióra utal, melyek két különböző koordináta-rendszerben érvényesülnek." Tehát a Foucault-inga jelensége nem bizonyít semmit. "

Ebből nekem egy mondat nagyon nem stimmel:

"Egyszóval nem a Föld mozog az inga alatt, hanem az ingát vonzza és ezáltal mozgatja a fölöttünk keringő Nap a mozdulatlan Föld fölött"

Most ezt kommentáljam? A Nap vonzza az ingát? Hogyan? Talán gravitáció? Dehát azt még senki sem bizonyította...Remélem érthető a problémam..

Könyörgöm.. Mivel a média is egyre jobban foglalkozik ezekkel a .... lapos földesekkel, álljon már ki egy képzett tudós egy nyilvános vitára velük. Azt se bánnám ha élőben közvetítenék.. komolyan, szabadságot is vennék ki. :D tudom, ez nem fog megvalósulni de annyira joooooo lenne :D
0 x

Bondzsovi
Hozzászólások: 77
Csatlakozott: 2018.02.20. 11:37

Lapos Föld alfórum

Hozzászólás Szerző: Bondzsovi » 2018.03.20. 22:33

Kép
0 x

Avatar
Deviator
*
*
Hozzászólások: 12
Csatlakozott: 2018.05.29. 15:31
Tartózkodási hely: Milliways, The Restaurant at the End of the Universe

Lapos Föld alfórum

Hozzászólás Szerző: Deviator » 2018.06.06. 10:01

Angolul tudóknak:
(podcast jellegük miatt ajánlatos úton valahová hallgatni)

https://www.youtube.com/watch?v=uorll5GpuHU&t=27s

illetve after show, ahol olyanok is megszólalnak, akik (csak a lapos-Föld hívek kedvéért) adott kísérleteket is elvégeztek + még a Déli-sarkon is jártak

https://www.youtube.com/watch?v=UNl12nkTF4Y&t=11s
0 x

SpecialPI
Hozzászólások: 635
Csatlakozott: 2018.03.23. 08:32

Lapos Föld alfórum

Hozzászólás Szerző: SpecialPI » 2018.06.06. 20:31

Székely Sándor írta:
2017.10.31. 21:09
Akkor biztos van a véleményeknek egy bizonyított alapja.
Van. Pythagoras kb. Krisztus előtt 500-ban egy hurkapálca és a józan esze (ami nektek nincs) segítségével méter pontosan kiszámolta a Föld átmérőjét, amit utána már csak a XX. század elején sikerült ennél jobban pontosítani.
0 x

Avatar
Solaris
Hozzászólások: 3584
Csatlakozott: 2012.07.25. 17:32

Lapos Föld alfórum

Hozzászólás Szerző: Solaris » 2018.06.06. 21:46

SpecialPI írta:
2018.06.06. 20:31
Van. Pythagoras kb. Krisztus előtt 500-ban egy hurkapálca és a józan esze (ami nektek nincs) segítségével méter pontosan kiszámolta a Föld átmérőjét, amit utána már csak a XX. század elején sikerült ennél jobban pontosítani.

Miről tetszel pampogni? A Föld méretét először Eratoszthenész határozta meg. A Föld sugarát 5909 km-ben állapította meg mai mértékre átszámítva és ez meglehetősen pontos érték. Eratoszthenész i.e. kb. 276-195 között élt, Püthagorasz i. e. 570 - 495 között, vagyis jóval korábban, mint Eratoszthenész. Sem kölyök korában, sem felnőttként nem foglalkozott a Föld méreteinek meghatározásával.
Tényleg sötét és buta vagy, de neked mindenbe fontos belepofázni, lehetőleg jó nagy marhaságot. Tekintve, hogy a Föld nem szabályos gömb, hanem geoid, az átmérő pontos mérése iránytól függően más és más értéket ad.
Egy hurkapálcával - az ókori hellén világban még nem létezett hurkapálca - és józan ésszel bizony nem állapítod meg a Föld méreteit. Ez a lapos föld hívők topikja, de ide illesz közéjük, éppolyan, vagy nagyobb hülye vagy, mint azok.
0 x

znagy6666
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: 2018.07.21. 21:37

Lapos Föld alfórum

Hozzászólás Szerző: znagy6666 » 2018.07.21. 21:53

Kedves András?

Ahogy olvasom a bejegyzéseket, velemények, ellenvélemények, nekem elég jó a fantáziám el tudom képzelni a Föld bolygót laposnak, bár felmerült bennem néhány kérdés.

Mire jó az, ha lapos a Föld? Nem jó gömbölyűnek?
Vagy épp az a bajod, hogy lapos és gömbölyű kéne, hogy legyen?

Én tényleg szeretném megérteni laikusként, hogy mi a probléma, hogy mire megy ki ez a "lapos Föld" játék?

Tehát mi a célja?

Üdv

Zoli
0 x

idegen
Hozzászólások: 930
Csatlakozott: 2015.04.10. 23:21

Lapos Föld alfórum

Hozzászólás Szerző: idegen » 2018.07.21. 22:39

znagy6666 írta:
2018.07.21. 21:53
Én tényleg szeretném megérteni laikusként, hogy mi a probléma, hogy mire megy ki ez a "lapos Föld" játék?

Tehát mi a célja?
Erre én is nagyon kíváncsi vagyok!
0 x

DomaPeti
Hozzászólások: 7
Csatlakozott: 2019.10.02. 17:17

Lapos Föld alfórum

Hozzászólás Szerző: DomaPeti » 2019.10.16. 20:56

Egyébként érdekes téma... de laposföldessel nem lehet vitázni... ez fontos szabály
0 x

Avatar
CsokiBoszi
Hozzászólások: 31
Csatlakozott: 2019.07.30. 00:38

Lapos Föld alfórum

Hozzászólás Szerző: CsokiBoszi » 2019.12.21. 17:03

Két testes diák beszélget:
- Te, szerinted létezik a lapos föld?
- Hogyne! Csak ülj rá egy földkupacra!

Kép

Kép

Kép
0 x

vilsi
Hozzászólások: 19
Csatlakozott: 2014.11.30. 08:15

Lapos Föld alfórum

Hozzászólás Szerző: vilsi » 2019.12.24. 12:40

A válságot a gömbföldhívők hozták a nyakunkra! FIATAL KUTATÓK JÉGEN
Mintegy 50 fiatal kutató – a „nagyok” nyomdokain – mutatja be munkáit; értelmesen összeszedetten, viccesen adnak elő - szívmelengető. ÉS SENKI SEM FOG GYANÚT! Pedig már a csomagolás árulkodó (ingyenes, pazar plakátok, füzetek), hát még a beszédes címek: „Alvó kutyák szívritmusa”, „Tojáspite termékfejlesztés”, „Szamócapürék színe”, „Kazah tavak”, „Eurovíziós Dalfesztivál”… Aztán mindezt betetőzve: itt is, mint a minap, egy óriáscég nyomul szemérmetlenül és viszi jégre a fiatalokat és jövőjüket! (Mint engem 40 éve Kölnben):
„Elkutattuk” előlük a még ígéretesnek tűnő témákat,
maradt az abszolút jelentéktelen részletek részleteinek kutatása,
időközben ismét átállították a Végítélet Óráját (ökoválság, gazdasági csőd, szegények inváziója fenyeget),
a témák témaadóikról árulkodnak: publish or perish, kutass multi-megrendelésre, ők tudják, milyen „innovációt” kér a világpiac, milyen őrültséget lehet még megetetni a fogyasztóval.
Volt ugyan néhány zöld dolgozat is (arzénes vizek, édesítő szerek), de hol vannak a jövőszcenáriók, társadalom-modellek, világ-kockázattársadalom, új nacionalizmusok, vagy akár a kurzusnak oly kedves néphagyományok? Csak semmi Popper, Kuhn, Feyerabend – abból ki él meg?
Ne engedjük, hogy a multik fölvásárolják az egyetemeket és a multikat! (Tüntetés a MTudE ellen, 2004). De hát: Alles ist Windhauch, minden hiábavalóság, mondja a Prédikátor. Idd a borod és tiszteld az Istent!
0 x

borzaszt
Hozzászólások: 150
Csatlakozott: 2014.08.19. 21:09

Lapos Föld alfórum

Hozzászólás Szerző: borzaszt » 2020.05.06. 12:21

A föld pedig lapos. Lokáliasan.
0 x

idegen
Hozzászólások: 930
Csatlakozott: 2015.04.10. 23:21

Lapos Föld alfórum

Hozzászólás Szerző: idegen » 2020.08.12. 20:13

Idd a borod és isten az nincsen!Sem lokálisan sem globálisan.
0 x

Válasz küldése