Lapos Föld alfórum

Laposföld-teóriák
Szilágyi András
*
*

Lapos Föld alfórum (91798)

HozzászólásSzerző: Szilágyi András » 2017.08.18. 22:38

Az utóbbi hetekben nagy publicitást kapott a laposföld-teória, miután az RTL Klub is közölt erről két riportot, majd több internetes portál, sőt még a Magyar Tudományos Akadémia is foglalkozott vele.

Megdöbbentő, hogy 2017-ben még ilyesmivel kell foglalkozni, de a laposföld-teória kb. 2014 óta terjed erőteljesebben a világban, Eric Dubay erről szóló könyve és youtube-videói nyomán. Mára már Magyarországon is van "Magyar Lapos Föld Társaság" (Székely Sándor vezetésével).

Sokan azt mondják, hogy laposföld-teória már akkora ostobaság, hogy ezzel nem kellene foglalkozni, csak a reklámot csináljuk neki. Ennek ellenére élénk érdeklődés tapasztalható a téma iránt, facebook-os szavazásunk eredménye alapján jelentős igény van rá, hogy foglalkozzunk ezzel. Ezért is hoztuk létre ezt az alfórumot, ahol - lehetőleg a különböző érveknek külön topikokat nyitva - meg lehet tárgyalni, ki mit állít, és miért van vagy nincs igaza. Bár a facebookon is van erről vitacsoport, itt rendezettebben, áttekinthetőbben lehet tárgyalni a témát.

Néhány link az utóbbi hetek termésével:

Az MTA facebook-posztja
Cikk az MTA oldalán.
Szavazás a facebookon
A 24.hu interjúja laposföld-hívőkkel
A 24.hu tudományos stábjának youtube-videója
RTL Klub Fókusz augusztus 3-i adás
RTL Klub Fókusz augusztus 4-i adás
Flat Earth International Conference 2017
Flat Earth Hungary zárt facebook-csoport
Flat Earth Hungary nyílt facebook-csoport

Morcos

Lapos Föld alfórum (91799)

HozzászólásSzerző: Morcos » 2017.08.18. 23:27

Na ez egy igazi hülyeség annyi biztos. Részemről ezt le is tudtam.

Szilágyi András
*
*

Lapos Föld alfórum (91805)

HozzászólásSzerző: Szilágyi András » 2017.08.19. 13:50

G.Á írta:Hozzászólás forrása A laposföld-modell főbb problémáit szépen összefoglalták már sokszor.
Itt egy videósorozat, angolul:

Igen, van sok jó videó, de leginkább angolul. Első körben ezeket és hasonlóakat kéne lefordítani.

idegen

Lapos Föld alfórum (91806)

HozzászólásSzerző: idegen » 2017.08.19. 20:06

Szilágyi András írta:Hozzászólás forrása Sokan azt mondják, hogy laposföld-teória már akkora ostobaság, hogy ezzel nem kellene foglalkozni, csak a reklámot csináljuk neki. Ennek ellenére élénk érdeklődés tapasztalható a téma iránt,

Minden baromságra sokkal élénkebb érdeklődés tapasztalható.Lásd:Örökmozgók,ingyenenergia,istenek,stb...(a teljesség igénye nélkül)

piciloo

Lapos Föld alfórum (91814)

HozzászólásSzerző: piciloo » 2017.08.22. 16:30

Miért szeretnék valakik hogy lapos legyen? Amúgy láttam videót ahol a műholdakat meg űrutazás lehetőségét tagadta valaki, magyarázta, hogy trükkfelvétel és hogy ruhaszárítóból vannak pl. a műhold részei.

Shaddark

Lapos Föld alfórum (92332)

HozzászólásSzerző: Shaddark » 2017.10.05. 13:02

piciloo írta:Hozzászólás forrása Miért szeretnék valakik hogy lapos legyen? Amúgy láttam videót ahol a műholdakat meg űrutazás lehetőségét tagadta valaki, magyarázta, hogy trükkfelvétel és hogy ruhaszárítóból vannak pl. a műhold részei.

Morcos írta:Hozzászólás forrása Na ez egy igazi hülyeség annyi biztos. Részemről ezt le is tudtam.

Hát, egy pszichológusnak egy ilyen társaság szerintem maga menyország, sokat fejlődhet a tanulmányozásukkal ;)
Ki milyen önértékelési gondokkal küzd amik miatt a belső félelmek, gátlások feldolgozása vagy azokkal való szembenézés helyett képes magában egy olyan világképet létrehozni, ahol senki nem felelős a saját sorsáért, mindenről más(ok) tehet(nek)... ... ...

idegen

Lapos Föld alfórum (92336)

HozzászólásSzerző: idegen » 2017.10.05. 19:27

Shaddark írta:Hozzászólás forrása Hát, egy pszichológusnak egy ilyen társaság szerintem maga menyország, sokat fejlődhet a tanulmányozásukkal

Lehet hogy pályát tévesztettem?Nekem,mint "önjelölt"pszichológusnak ez is egy csemege!

mimindannyian
*
*

Lapos Föld alfórum (92338)

HozzászólásSzerző: mimindannyian » 2017.10.06. 20:24

piciloo írta:Hozzászólás forrása Miért szeretnék valakik hogy lapos legyen?
Nem az a lényeg, hogy lapos legyen, hanem annak a felismerése, hogy be vagyunk csapva, azaz csak be akarnak,e m meg akarnak téveszteni, di nem vagyunk olyan hülyék, észrevesszük a csalást! Lázadjunk a hatalom ellen, legyen a kis, nincstelen, tudatlan emberből gazdag tudós! Most!

Solaris

Lapos Föld alfórum (92359)

HozzászólásSzerző: Solaris » 2017.10.10. 21:42

mimindannyian írta:Hozzászólás forrása ... legyen a kis, nincstelen, tudatlan emberből gazdag tudós! Most!

Fogalmazz érthetőbben, mert nem értik szegények! Mondjuk így: "Örök élet, ingyen sör!" (A Kétfarkú Kutya Párt kölcsönvett szlogenje.) :D

idegen

Lapos Föld alfórum (92360)

HozzászólásSzerző: idegen » 2017.10.11. 20:41

mimindannyian írta:Hozzászólás forrása be vagyunk csapva, azaz csak be akarnak,e m meg akarnak téveszteni, di nem vagyunk olyan hülyék, észrevesszük a csalást!

Észrevesszük,látjuk,tudjuk...és?Nem túl sokat tehetünk ez ellen.
...észrevesszük látjuk,tudjuk és elfogadjuk egy"belső mosollyal"

mimindannyian
*
*

Lapos Föld alfórum (92379)

HozzászólásSzerző: mimindannyian » Tegnap, 14:09

idegen írta:Hozzászólás forrása Észrevesszük,látjuk,tudjuk...és?Nem túl sokat tehetünk ez ellen
De, gyárthatsz konteókat, fórumozhatsz róla, facebookon terjesztheted, ez bőven elegendő a lelki igények kielégítéséhez, nemdebár?

idegen

Lapos Föld alfórum (92383)

HozzászólásSzerző: idegen » Tegnap, 19:01

:) Lelki igények kielégítéséhez társuló valódi tehetetlenség.
...ez nem elegendő.
Így a tüske ott marad a lelkünkben.

Vissza: “Lapos Föld”