A teremtés tényei?

Az intelligens tervezettség és az evolúcióelmélet vitája
idegen
Hozzászólások: 930
Csatlakozott: 2015.04.10. 23:21

A teremtés tényei?

Hozzászólás Szerző: idegen » 2017.08.07. 23:19

Aku-Aku írta: Na most, ha megtörténhet, hogy mondjuk 3 milliárd a köbön szorozva 4 milliárd a negyediken (ez persze csak kitalált szám, senki ne keressen benne semmit) világegyetem alakult ki és mindegyik többé-kevésbé más-más állandókkal, akkor elképzelhető, hogy a következő történt.
Voltak "életképes" univerzumok használható állandókkal, és voltak "életképtelenek."
A miénk az első kategóriába tartozik.
Nem érdemes számokat használni egy végtelen rendszerben.A mi életképes rendszerünket az előző életképtelen rendszer táplálja.
Nincsenek "állandók"!Amikor a mi rendszerünk életképtelen lesz,akkor mi fogjuk táplálni az újabb generációt.
Térben és időben van csak eltolódás.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára idegen 2017.08.07. 23:22-kor.
0 x

idegen
Hozzászólások: 930
Csatlakozott: 2015.04.10. 23:21

A teremtés tényei?

Hozzászólás Szerző: idegen » 2017.08.07. 23:21

agen_kolar11 írta: És ekkor megint arra jutottunk,hogy létezik valami felsőbb hatalom.
Nem.NINCS felsőbb hatalom,nincs terv,nincs nagyfőnök...csak az embervilágban.
0 x

Morcos
Hozzászólások: 1594
Csatlakozott: 2012.08.19. 14:02

A teremtés tényei?

Hozzászólás Szerző: Morcos » 2017.08.08. 10:41

idegen írta:Nem.NINCS felsőbb hatalom,nincs terv,nincs nagyfőnök...csak az embervilágban.
Tedd hozzá, hogy szerinted. Mert egyenlőre még ez sincs bizonyítva.
0 x

idegen
Hozzászólások: 930
Csatlakozott: 2015.04.10. 23:21

A teremtés tényei?

Hozzászólás Szerző: idegen » 2017.08.08. 21:31

Morcos írta: Tedd hozzá, hogy szerinted. Mert egyenlőre még ez sincs bizonyítva.
Bocsánatot kérek...elfelejtettem hozzátenni :) ,de szerintem ez evidens.
Nem érted hogy csak azt lehet bizonyítani ami VAN és létezik...az ellenkezójét NEM.
Esetleg próbáld meg bizonyítani azt,hogy ingyenenergia NEM létezik...vagy azt hogy istenek sincsenek.
Hogy méred meg a mai viszonylag pontos eszközökkel azt ami nincs???
...Tudom:pontosabb mérőeszközöket rendelsz a netről :facepalm:
0 x

Avatar
mimindannyian
*
*
Hozzászólások: 7917
Csatlakozott: 2011.04.23. 16:20
Tartózkodási hely: Szoboszló

A teremtés tényei?

Hozzászólás Szerző: mimindannyian » 2017.08.09. 11:58

agen_kolar11 írta: rja is a videó,hogy még ez sem elég az élethez:az antianyag és anyag kezdeti "harca" során egy kicsit az anyag felé kellett hogy billenjen a mérleg.Ami megint furcsa,szerintük.
Mitől furcsa valami? Attól, hogy az adott témakörben meglévő elképzeléseidbe nem jól passzol. Ha szerintem minden lufinak le kell esni, mert tömege van és akkor nyilván, majd látok egyet, ami felszáll, az furcsa lesz. Hasonlóan, aki abból indul ki, hogy az az "igazságos(?)", hogy az anyagból és az antianyagból ugyanannyi kell legyen, merthát miért is ne, annak furcsa lesz, ha ez nincs így.
Ez nem a világról szóló érv, hanem a gondolkodásról.
agen_kolar11 írta: Ez a "véletlenesdi" ugyanolyan valószínű,mint a tervezés emögött:mint annak az esélye,hogy a T-rex szembejön az utcán.50%...
Miféle véletlenesdi? Nem beszél senki véletlenről. A véletlen fogalma már eleve magában hordozza, hogy lehetett volna máshogy is, és hát puff, épp így esett. Semmi bizonyíték rá, hogy lehetne más a világ, annak az állandói. Azért, mert én el tudom képzelni, hogy más az elektron töltése, az elég ok, hogy azt mondjam, lehetne más? Ha én el tudom képzelni, hogy némelyik különleges prímszámnak van mégis osztója, akkor ez mondhatom gyanúsnak, aki amellett érvel, hogy nincs?... A fantáziánkról szóló érvek alattomosan visznek be a málnásba, oda kell figyelni, mikor teszel fel valamit teljesen alaptalanul (pl. hogy az állandók lehetnének mások is).
Morcos írta:
Csak azt nem tudom megfejteni miért dől össze a világ, ha netán egy teremtő áll a világegyetem mögött. Érthetetlen
Nem dől össze a világ, erre a lehetőségre teljesen nyitottak vagyunk. De, ha nincs semmi okunk feltételezni, akkor minek tételezzük fel? Csakhogy az emberi pszichéje egyeseknek jobban érezze magát? Aki akarjon, higgyen, de ne csináljon ebből áltudományt
0 x

piciloo
Hozzászólások: 883
Csatlakozott: 2011.02.24. 17:50

A teremtés tényei?

Hozzászólás Szerző: piciloo » 2017.08.09. 20:29

mimindannyian írta:
agen_kolar11 írta: rja is a videó,hogy még ez sem elég az élethez:az antianyag és anyag kezdeti "harca" során egy kicsit az anyag felé kellett hogy billenjen a mérleg.Ami megint furcsa,szerintük.
Mitől furcsa valami? Attól, hogy az adott témakörben meglévő elképzeléseidbe nem jól passzol. Ha szerintem minden lufinak le kell esni, mert tömege van és akkor nyilván, majd látok egyet, ami felszáll, az furcsa lesz. Hasonlóan, aki abból indul ki, hogy az az "igazságos(?)", hogy az anyagból és az antianyagból ugyanannyi kell legyen, merthát miért is ne, annak furcsa lesz, ha ez nincs így.
Ez nem a világról szóló érv, hanem a gondolkodásról.
agen_kolar11 írta: Ez a "véletlenesdi" ugyanolyan valószínű,mint a tervezés emögött:mint annak az esélye,hogy a T-rex szembejön az utcán.50%...
Miféle véletlenesdi? Nem beszél senki véletlenről. A véletlen fogalma már eleve magában hordozza, hogy lehetett volna máshogy is, és hát puff, épp így esett. Semmi bizonyíték rá, hogy lehetne más a világ, annak az állandói. Azért, mert én el tudom képzelni, hogy más az elektron töltése, az elég ok, hogy azt mondjam, lehetne más? Ha én el tudom képzelni, hogy némelyik különleges prímszámnak van mégis osztója, akkor ez mondhatom gyanúsnak, aki amellett érvel, hogy nincs?... A fantáziánkról szóló érvek alattomosan visznek be a málnásba, oda kell figyelni, mikor teszel fel valamit teljesen alaptalanul (pl. hogy az állandók lehetnének mások is).
Morcos írta:
Csak azt nem tudom megfejteni miért dől össze a világ, ha netán egy teremtő áll a világegyetem mögött. Érthetetlen
Nem dől össze a világ, erre a lehetőségre teljesen nyitottak vagyunk. De, ha nincs semmi okunk feltételezni, akkor minek tételezzük fel? Csakhogy az emberi pszichéje egyeseknek jobban érezze magát? Aki akarjon, higgyen, de ne csináljon ebből áltudományt
Én el tudom képzelni az összes változatot, hogy lehetséges, ami isten létét vagy nem létét feltételezi. Ha nincs isten, akkor minden az anyagi ok-okozat, látszólag véletlen, véletlen vagy a nagy számok törvénye szerint következik be. Ha meg van, de nem igazságos, akkor a jó emberek is szívhatnak nagyokat, lehet sok -sok igazságtalanság. Ha van és jó, akkor viszont kell valami karmának meg reinkarnációnak lenni, mert hát egy jó isten mellett elképzelhetetlen az ártatlanok bűnhődése. Sokan azt gondolják azért van lelkünk mert hát nagyon bonyolult érzelmeink és gondolataink vannak (persze nem mindenkinek). Szerintem egy rendszer (pl az ember) nem tudja saját maga bonyolultságát vagy egyszerűségét megítélni.
0 x

idegen
Hozzászólások: 930
Csatlakozott: 2015.04.10. 23:21

A teremtés tényei?

Hozzászólás Szerző: idegen » 2017.08.10. 00:19

piciloo írta: Én el tudom képzelni az összes változatot, hogy lehetséges, ami isten létét vagy nem létét feltételezi.
Itt kezdődnek a problémák!
Nincs isten,és véletlenek sincsenek...minden egy törvény szerint működik.Nem igazságos hanem elég kegyetlen,de egyszerű a Természet törvénye!
A Természet úgy szabályoz,hogy MINDENT megenged!Így tudja fenntartani azt az"egyensúlyt" amibe NEM kellene beavatkozni....Az emberek "személyekre" szabott törvényeit kicsinyes érdekek hozták létre.Semmi közük a valósághoz.Egyszerű nyerészkedés.Nincs a földön még egy ilyen egymáson élősködő faj mint az "ember"....és ez lesz a veszte.Már látható mindenki számára,és érezhető.
Ha ma könyvet írnék akkor nem az lenne a címe hogy:Hogyan tovább zsiguli.Inkább az:Hogyan tovább EMBEREK!
Tudod hogy a fák sem nőnek az égig.Szánalmas hogy ezt az egyszerű dolgot az emberek még ma sem nem értik.
0 x

Avatar
mimindannyian
*
*
Hozzászólások: 7917
Csatlakozott: 2011.04.23. 16:20
Tartózkodási hely: Szoboszló

A teremtés tényei?

Hozzászólás Szerző: mimindannyian » 2017.08.10. 17:29

Régen minden jobb volt :roll:
0 x

piciloo
Hozzászólások: 883
Csatlakozott: 2011.02.24. 17:50

A teremtés tényei?

Hozzászólás Szerző: piciloo » 2017.08.10. 18:20

idegen írta:
piciloo írta: Én el tudom képzelni az összes változatot, hogy lehetséges, ami isten létét vagy nem létét feltételezi.
Itt kezdődnek a problémák!
Nincs isten,és véletlenek sincsenek...minden egy törvény szerint működik.Nem igazságos hanem elég kegyetlen,de egyszerű a Természet törvénye!
A Természet úgy szabályoz,hogy MINDENT megenged!Így tudja fenntartani azt az"egyensúlyt" amibe NEM kellene beavatkozni....Az emberek "személyekre" szabott törvényeit kicsinyes érdekek hozták létre.Semmi közük a valósághoz.Egyszerű nyerészkedés.Nincs a földön még egy ilyen egymáson élősködő faj mint az "ember"....és ez lesz a veszte.Már látható mindenki számára,és érezhető.
Ha ma könyvet írnék akkor nem az lenne a címe hogy:Hogyan tovább zsiguli.Inkább az:Hogyan tovább EMBEREK!
Tudod hogy a fák sem nőnek az égig.Szánalmas hogy ezt az egyszerű dolgot az emberek még ma sem nem értik.
Az ember is a természet alkotása. Akkor hogy lehet, hogy amit csinálnak a természet alkotta agyukkal, annak semmi köze a valósághoz ? Ez tudod olyan mint a Bibliai bűnbe esés. Ha isten nem teremtett volna minket bűnbe esősnek, nem estünk volna bűnbe. így értelmét veszti az egész bűnbeesős história. Így van, ha természeti szemszögből nézzük, nehogy már természetelleneset vagy valótlant hozzon létre a természet.
0 x

idegen
Hozzászólások: 930
Csatlakozott: 2015.04.10. 23:21

A teremtés tényei?

Hozzászólás Szerző: idegen » 2017.08.10. 21:23

piciloo írta: Az ember is a természet alkotása. Akkor hogy lehet, hogy amit csinálnak a természet alkotta agyukkal, annak semmi köze a valósághoz ?
Már hogyne lenne köze a valósághoz?Ez a mai valóság ami most történik.Más kérdés hogy eltávolodtak az emberek a természettől....és ezzel párhuzamosan a "valóságtól"is.
Nem isten teremtette az embert "bűnbe esőnek"Mivel a mai ember az agyát arra használja hogy kihasználja (talán gyengébb képességű) embertársait saját vélt/valós gyarapodása érdekében.A természet azért engedi meg ezt a jóérzésű emberi szemmel elítélendő működést,mert úgy szabályoz hogy MINDENT megenged.Ezért nem nőnek a fák az égig...Túlburjánzás=pusztulás.Így ad teret és helyet az addigi"elnyomottaknak.
De ne értsd félre,ez nem egy két emberöltőre vonatkozik.
Hosszabb távú előrejelzés. ;)
0 x

Válasz küldése