Létezik e Isten ?

Az intelligens tervezettség és az evolúcióelmélet vitája
lorenz
Hozzászólások: 3119
Csatlakozott: 2011.06.29. 14:22
Tartózkodási hely: Budapest-Nagyvárad

Létezik e Isten ?

Hozzászólás Szerző: lorenz » 2011.10.04. 16:34

@Csillaghamu (29290):

http://eduline.hu/felsooktatas/20110311 ... ngsor.aspx


Az első tízben hét amerikai egyetem.
A felmérést elszúrták?Hazudnak?Nem értesz egyet a vizsgált paraméterek kiválasztásával?Irigy vagy?Az amcsik nem szimpik?

A megfelelő aláhúzandó.
0 x

Avatar
Xmes
Hozzászólások: 159
Csatlakozott: 2010.11.15. 18:38
Tartózkodási hely: Valahol egy Föld nevű bolygón eldugva

Létezik e Isten ?

Hozzászólás Szerző: Xmes » 2011.10.04. 16:58

@OktondiJóska (29198):
Akkor most játszom én az Istenhívő szerepét! Itt egy "fogós" ellenérv, ami leginkább jellemző:
- Isten azért létezik, mert tanúságát adta számomra! Élő kapcsolatom van Jézus Krisztussal, tehát én nem hiszem hogy létezik az Úr, hanem tudom!
Győzz meg erről hogy nem így van.
Ok, játszunk. :D
Nem győzlek meg. Győzz meg te arról, hogy így van? Hisz te állítasz valamit, én csak nem hiszem el. És okos ember meg tudja, hogy az állítást kell bizonyítani, nem az állítás elnemismerésének okát.
1, Milyen ellenőrizhető "tanúbizonyságról" van szó
2, Ez hogyan bizonyítja az istent?
3, Melyik istent bizonyítja a sok ezerből?
4, Miből gondolod, hogy az tényleg egy isten (itt szokásom kérdezni, hogy hogyan definiálják az istent)?
5, Miből gondolod, hogy tényleg pont az az isten amelyiknek te tartod, és nem akármelyik másik a sok ezerből, mondjuk Kukulkan?
6, Milyen ellenőrizhető formában él ez a "kapcsolat" Jézussal?
7, Egyáltalán milyen ellenőrizhető tényt tudsz az élményedből felmutatni, ami magyarázatához mindenképp egy (vagy akárhány) istenre van szükség?

És még hosszasan sorolhatnám a kérdéseket. Általában az "isten-élményesek" 99%-a az első kérdésnél elbukik, így a többiig el sem szoktam jutni.
Szóval győzz meg te. :P
0 x

Avatar
OktondiJóska
Hozzászólások: 428
Csatlakozott: 2010.07.07. 05:31

Létezik e Isten ?

Hozzászólás Szerző: OktondiJóska » 2011.10.04. 17:20

@mimindannyian (29302):

Mivel keresztényhívőt alakítok, ezért elkerülhetetlen hogy érvelési hibákkal operáljak, de azért igyekszem logikus, és nem önellentmondásos maradni.
Rendben. Tehát felteszem a végső kérdést: elképzelhetőnek tartod, hogy a hited téves, vagy téves elemeket tartalmaz? Ha hit, akkor erre igent kell válaszolj. Ha tudás, akkor nemet, de figyelmeztetlek, a csak egy ember számára ismert tudás hasztalan. Ha ilyenben van részed, akkor hallgass róla, mert szófecsérlés a győzködésed. Ha viszont nem tudás, csak hited van, akkor ideje, hogy bizonyítsd a nyitottságod!
Nem érted, még mindig nem érted... Nyitott vagyok/voltam, és ezért is tudott az igazság megtalálni... (vajon te is elég nyított vagy e, vagy csak azt hiszed magadról?) Itt nem a hiten, illetve tudáson van a hangsúly, jelentéktelen dolgok ezek! Túlságosan világiasan próbálod megérteni az Úrat, de ez így nem lehetséges... A lényeg az élő kapcsolat te és az Úr között, nem hit kell ehhez, vagy tudás, csak tiszta-szív amely lehetővé teszi számodra Jézus közelségét. Mikor megvan ez a kapcsolat, akkor minden ügyefogyott kérdés haszontalanná válik, nem is vágysz rá hogy kielégítsd eme haszontalan igényeid, elég lesz Isten közelsége és szeretete! Ez mindent felülmúl!

A kérdés, hogy van-e, és ha van, mi haszna/szerepe a pap tanításának? Két válasz lehetséges ugye:
1) nincs haszna. Ezt nem is folytatom, akkor miért prédikálnak?...
2) van haszna, a hívek jó irányba terelése a cél, tehát áttételesen segítik őket abban, hogy a mennyországba jussanak. Legyen ekkor két képzeletbeli falu, az egyik egy csodajó pappal, a másik egy prédikálni képtelen bénával. Azt kell várjuk, hogy a jól prédikáló pap falvából többen üdvözülnek. Azaz az egyes emberek nem kizárólag a saját tetteik alapján lesznek elbírálva, hanem az esetleges környezet (jelen esetben a pap) fontos szerepet játszik. Ez viszont azt jelenti, hogy az isteni elbírálás igazságtalan: az egyéntől független külső faktorokat is felhasznál. Ez nem lehetséges, mert isten igazságos!
konklúzió: a 2-es lehetőség kizárt, tehát csak az 1-es lehet igaz: a papokra nincs szükség.
(megpróbálok megbirkózni vele :) )

Mivel Isten mindentudó, ezért minden papot tudatosan helyez templomba, hogy az Ő igéjét hirdesse. Persze mivel az embert szabad-akarattal ruházta fel, és mivel a pap is ember, ezért ő is hibázhat, lehetséges az hogy alkalmatlanná váljon Isten igéjének hirdetésére. Ez persze megtörténhet, és egy ilyen történet is szolgálhat tanulsággal mind a hívek, mind a többi pap számára. Azok a hívek akik egy ilyen pap prédikációit hallgatták, tanulván az esetből lefogják tudni vonni a tanulságot, mely szerint Isten útjai kifürkészhetetlenek, nem csak a hívőkkel, a papokkal is. Hiszen mindnyájan a mi bárányai vagyunk! Egy Istentől elfordult pap, csak azokat tudja eltéríteni Isten igazságától, akik valójában nem is fogadták be a szívükbe az Úr Jézus szavát. (Ezenkívül ha egy közösség nincs megelégedve a kihelyezett prédikátorral, akkor kérheti az illetékes egyházi szerveknél eme pap elhelyezését az adott területről.) Jól mondod, Isten igazságos, de hagyja nekünk hogy tanuljunk a hibáinkból, mert ezáltal érthetjük meg, hogy Ő tényleg törődik velünk, és nem csak parancsokat osztogat.

(Kell egy nem kicsi átszellemülés ezekhez a sorokhoz, bevallom. :D )
Xmes írta:Ok, játszunk. :D
Nem győzlek meg. Győzz meg te arról, hogy így van? Hisz te állítasz valamit, én csak nem hiszem el. És okos ember meg tudja, hogy az állítást kell bizonyítani, nem az állítás elnemismerésének okát.
hááát, szerintem szálj be inkább mimindannyian-al lévő vitánkba, mert előröl kezdeni az egészet, már rohadt unalmas lenne. :mrgreen: (nekem)
0 x

Avatar
mimindannyian
*
*
Hozzászólások: 7917
Csatlakozott: 2011.04.23. 16:20
Tartózkodási hely: Szoboszló

Létezik e Isten ?

Hozzászólás Szerző: mimindannyian » 2011.10.04. 19:53

@OktondiJóska (29309):
A lényeg az élő kapcsolat te és az Úr között, nem hit kell ehhez, vagy tudás, csak tiszta-szív amely lehetővé teszi számodra Jézus közelségét. Mikor megvan ez a kapcsolat, akkor minden ügyefogyott kérdés haszontalanná válik, nem is vágysz rá hogy kielégítsd eme haszontalan igényeid, elég lesz Isten közelsége és szeretete!
Köszönöm a tanításod, őszintén mondom, csak távolabb sodortál Istentől! Mehetsz gyónni. Kemény szívvel, a kapcsolatfelvételi igényem hiányával vádolsz, na én ilyen hívekkel nem járok egy akolba. Keresem magam az igazságot, téged meg utadra bocsátalak, hogy hidd, amiről azt hiszed, hogy igaz. :)
Egy Istentől elfordult pap, csak azokat tudja eltéríteni Isten igazságától, akik valójában nem is fogadták be a szívükbe az Úr Jézus szavát.
Nem kell ehhez Istentől elfordult pap! Ki ne hallott volna már végtelenül unalmas prédikációt, melynek során csak az enged némi megnyugvást, ha közben lehetőség van csinos lányok stírölésére. És van az ékesszavú is, akire mindenki vágyik, és akinél megtelik a templom. Egyikük sincs elfordulva Istentől, de a ki-ki más tálentumokkal áldatik meg.
Jól mondod, Isten igazságos, de hagyja nekünk hogy tanuljunk a hibáinkból, mert ezáltal érthetjük meg, hogy Ő tényleg törődik velünk, és nem csak parancsokat osztogat.
Ez buta kibúvó, ha enged akkorát hibázni, hogy ne sajátítsuk el az örök életbe vezető út feltételeit, akkor életbevágó hibát vét, amiből tanulni már lehetetlen. Sajnálom, de egyszerűen nem válaszoltál erre az egyszerű eldöntendő kérdésre se. Mit kezdjek így veled?! :)
hááát, szerintem szálj be inkább mimindannyian-al lévő vitánkba, mert előröl kezdeni az egészet, már rohadt unalmas lenne. :mrgreen: (nekem)
Részvétem. De várj, beugrok prédikálni, mi sem nagyobb élvezet, mint kettős ügynöknek lenni! :D
0 x

Avatar
mimindannyian
*
*
Hozzászólások: 7917
Csatlakozott: 2011.04.23. 16:20
Tartózkodási hely: Szoboszló

Létezik e Isten ?

Hozzászólás Szerző: mimindannyian » 2011.10.04. 20:10

@Xmes (29308):
Nem győzlek meg. Győzz meg te arról, hogy így van? Hisz te állítasz valamit, én csak nem hiszem el. És okos ember meg tudja, hogy az állítást kell bizonyítani, nem az állítás elnemismerésének okát.
Kedves tanult barátom! Isten útja nem az ész útja! A legkisebbek is eljutnak hozzá, mindennemű okosság nélkül is. Ezért mondom néked, ha az eszeddel akarod Őt megtalálni, hiábavaló az igyekezeted. Meggyőzni pedig nem foglak, mert aki hitetlenül fordul az Úr felé, annak nehezebb bejutni az ő országába, mint tevének átkelni a tű fokán!
1, Milyen ellenőrizhető "tanúbizonyságról" van szó?
2, Ez hogyan bizonyítja az istent?
A szív bizonyosságánál nincs nagyobb. Ne kívül keresd a válaszokat, hanem belül, mert bennünk él az Úr!
3, Melyik istent bizonyítja a sok ezerből?
5, Miből gondolod, hogy tényleg pont az az isten amelyiknek te tartod, és nem akármelyik másik a sok ezerből, mondjuk Kukulkan?
Egy a mi Istenünk, az igaz hit őhozzá vezet.
4, Miből gondolod, hogy az tényleg egy isten (itt szokásom kérdezni, hogy hogyan definiálják az istent)?
Utaltam már rá, nem a gondolataid vezetnek el hozzá, hanem a szív hangja. És ha ezt meghallod, nem lesz többé kérdés az Ő dicsősége.
6, Milyen ellenőrizhető formában él ez a "kapcsolat" Jézussal?
Az Istennel való kapcsolat az egyik legnagyobb titok. Nem újságokban, nem a TV-ben tartjuk a kapcsolatot, hanem a lelkünk által. Földi módszerekkel ezt igazolni nem lehet, de nincs is rá szükség, mert aki lát, annak nincs szüksége több bizonyosságra. Aki nem lát, annak meg úgysem jelentene semmit egy materiális hír. Csak a lélek által juthatunk el az örök igazsághoz.
7, Egyáltalán milyen ellenőrizhető tényt tudsz az élményedből felmutatni, ami magyarázatához mindenképp egy (vagy akárhány) istenre van szükség?
Isten létezik, és nem a szükséglet teremtette, mint az intelligens mosóport. Ha rossz helyen keresed, nem fogod megtalálni. Ha nem vagy nyitott a felismerésére, nincs füled a szavára, akkor nem fogod meghallani. Ő vár, hív, de csak rajtad áll, hogy megtalálod-e őt.
És még hosszasan sorolhatnám a kérdéseket.
Bizony mondom néked, rossz kérdések sosem vezetnek előre. A materiális meggyőződés szemellenzőjét le kell vetned, hogy képes legyél befogadni az igazságot.
0 x

sdani
Hozzászólások: 38
Csatlakozott: 2011.06.16. 23:30

Létezik e Isten ?

Hozzászólás Szerző: sdani » 2011.10.04. 21:46

Nagyon jo ez a topic! Elvezet olvasni! Egyebkent pont ezert nem firtatom, hogy ki milyen istenben miert, meg hogyan hisz. De amikor tullep a dolog a szemelyes tapasztalas utanozhatatlan varazsan, es elkezd kavarni valami altudomanyos maszlaggal (pl. a vallasosak boldogabbak, meg tovabb elnek :-)), hat akkor kinyilik a bicska a zsebemben.

Azt nem ertem, hogy ezeknek az embereknek ilyen gyenge a hituk, hogy mindenkeppen tudomanyos eredmenyeket akarnak latni, hogy ezzel tamasszak ala a hituket??

Meg azt se ertem, hogy miert kell gyalazni azokat akik valamilyen istenben hisznek... bizonygatni, hogy mekkora hulyeseg. Szerintem valahol kocsogseg, mert meg akarja fosztani valamitol, ami neki nincs, de a masiknak van, es orome telik benne.
0 x

Avatar
Xmes
Hozzászólások: 159
Csatlakozott: 2010.11.15. 18:38
Tartózkodási hely: Valahol egy Föld nevű bolygón eldugva

Létezik e Isten ?

Hozzászólás Szerző: Xmes » 2011.10.04. 22:23

@mimindannyian (29325):
Kedves tanult barátom! Isten útja nem az ész útja!
Melyik isten útja?
Mert ha a zsidó istené (amiről a biblosz is ír, akkor ebben egyetértünk.
Mert ésszel fel nem fogható, hogy a biblia istenét hogy lehet jóságosnak, kegyelmesnek, stb titulálni, miközben az egy szadista, vérengző, pszichopata kéjgyiilkos (pl: özönvízbe folytás, egyiptomi, szodomai, gomorai, stb. népirtások, 42 gyerek kontra két medve, stb, stb, stb.)
Ha nem arra az istenre gondoltál, akkor melyikre, és az miért nem lépett még rá az ész/értelem útjára? Vagy az is úgy van vele, hogy a tudatlanság áldás? :P
A legkisebbek is eljutnak hozzá, mindennemű okosság nélkül is.
Tudom, boldogok a lelkiszegények (buták), mert ővék a mennyek országa...
Ezért mondom néked, ha az eszeddel akarod Őt megtalálni, hiábavaló az igyekezeted.
Ezért bizony mondom néked, nékem nem kell vala ilyen isten. Az ki csak (vak!) hitet vár el, a nagy büdös semmiért vala, egy rakat ókori mesére alapozva, az nékem nem kell. Az engem nem érdekel, amit tényként tálalnak, de mégse nem lehet tudni (róla az ég-világon semmit), csak max elhinni, hogy márpedig de és punktum.
A vak hit nem az erősségem.
Meggyőzni pedig nem foglak, mert aki hitetlenül fordul az Úr felé, annak nehezebb bejutni az ő országába, mint tevének átkelni a tű fokán!
Ahha... Ez alapján tuti a zsidó istenre gondoltál...
Hát... Annak az országába akkor se mennék, ha térden állva könyörögne. Elég surmó szegénykém ugyanis. Mondhatni nem csak kissé megalomániás, és beképzelt, és minden ami ezekkel jár.
Ez abból is látszik, hogy bujkál, semmi nyoma nincs sehol az ismert univerzumban a létének, és mégis elvárja, hogy vakon higgyenek benne, és perverz módon még azt is, hogy imádják, és tiszteljék.

Te tudsz, ésszerű, tényekre alapozott értelmes okot, hogy miért kéne komolyan venni azt, hogy esetleg létezik ez az istennek nevezett akármi? Főleg arra, hogy miért kéne azt hinnem nekem is, hogy tényleg létezik?
A szív bizonyosságánál nincs nagyobb.
Hogy jön ide a szív? Az csak egy pumpa.
Ne kívül keresd a válaszokat, hanem belül, mert bennünk él az Úr!
Belül? Melyik úr él bennem? :O Remélem vmelyik bukott angyalka, mert nekik legalább volt némi eszük (igaz nem sok, de amit tettek, az mindenképp dicséretes, és ünneplésre méltó, figyelembe véve, hogy a jólétüket adták fel azért, hogy ne hajbókoló talpnyalók legyenek, mint a többi angyalka, hanem tényleg éltek az állítólag megkapott szabad akaratukkal, és mertek nemet mondani a biztos halál ismeretében).
Egy a mi Istenünk, az igaz hit őhozzá vezet.
A zsidó isten? Kérdezted már erről a többi istent is? Érdekelne mit mondana Árész vagy Hator, hogy csak egy isten van, és azok sem ők.
Amúgy meg nem a mi istenünk. Csak azoké, akik elhiszik, és imádják.
Utaltam már rá, nem a gondolataid vezetnek el hozzá, hanem a szív hangja.
Mármint az egyenes EKG?
És ha ezt meghallod, nem lesz többé kérdés az Ő dicsősége.
Én már hallottam sokat a szívem hangját. Azt mondja, hogy otromba nagy néphülyítés az egész: :P
Az Istennel való kapcsolat az egyik legnagyobb titok.
Nem akarod elmondani? :P
Nem újságokban, nem a TV-ben tartjuk a kapcsolatot, hanem a lelkünk által.
Mobilban reménykedtem....
A lelked hol van? Miből van? Hogy működik? Egyáltalán mi az? Tudsz róla bármit is? Az nem érdekel, hogy mit hiszel el róla.
Földi módszerekkel ezt igazolni nem lehet
Ha bármilyen fizikai hatása van, akkor lehet. Ezért nem hiszem el többek közt a "csodákat".
Ha az isten bármilyen formában hat az univerzumunkra, ne adj isten akár itt a bolygón, akkor közetetten ki lehet mutatni a létét. Pl azzal, hogy sérti az energia megmaradást.
de nincs is rá szükség, mert aki lát, annak nincs szüksége több bizonyosságra.
Pontosítsunk. Annak nincs, aki megelégszik azzal, hogy csak elhisz dolgokat, és nem akarja tudni.
Aki nem lát, annak meg úgysem jelentene semmit egy materiális hír.
Ez sem igaz. Csak annak nem jelentene semmit, aki minden áron lélek izélni akar. Egy realistának az ilyen hír, ha igaz, és hiteles, akkor maga lenne a bizonyíték.
Csak a lélek által juthatunk el az örök igazsághoz.
Tudod egy olyan valamivel érvelni egy teljesen bizonyítatlan és kétes dolog léte mellett, ami legalább annyira bizonyítatlan és kétes, mint amire érvelni kívánsz vele, hát... Finoman szólva nem okos dolog. :)


Megjegyzés:
A zsidó istent azért nevezem zsidó istennek, amiért Zeuszt görög istennek, Jupitert rómainak, Enkidut meg sumérnek nevezem. Tehát messze nem antiszemitizmusból, mielőtt bárki kikelne magából emiatt.
0 x

Avatar
mimindannyian
*
*
Hozzászólások: 7917
Csatlakozott: 2011.04.23. 16:20
Tartózkodási hely: Szoboszló

Létezik e Isten ?

Hozzászólás Szerző: mimindannyian » 2011.10.04. 22:47

@Xmes (29363): Barátom, a végtelen cinizmus tölti el a lelked, így nem csodálom, ha vak vagy az Igaz Isten meglátásához. A cinikus soraidra ezért nem is válaszolok, mert annyira értelmetlen, mint vaknak a szivárvány színeiről magyarázni.
Ezért bizony mondom néked, nékem nem kell vala ilyen isten.
Mondtam, hogy tőled függ, tégy így, ha így akarsz. Nem ment meg senki, hatalmad van magad fölött, ez is az Úr ajándéka. Sajnos, te nem jól használod.
Ez abból is látszik, hogy bujkál, semmi nyoma nincs sehol az ismert univerzumban a létének
Testvér, emlékeztetnélek, hogy ezeket is te mondtad:
özönvízbe folytás, egyiptomi, szodomai, gomorai, stb. népirtások, 42 gyerek kontra két medve
Látod, magadnak is ellentmondasz, ez az ördög műve! Csak ő képes rávenni az embert ilyen megátalkodottságra.
miért kéne azt hinnem nekem is, hogy tényleg létezik?
Nem kell hinned, már elmondtam. Tehetsz bármit, aztán majd elszámolsz vele.
A lelked hol van? Miből van? Hogy működik? Egyáltalán mi az? Tudsz róla bármit is? Az nem érdekel, hogy mit hiszel el róla.
A lélek nem anyagból van, ezért nincs értelme arról kérdezned, hogy hol van, hogyan működik. Az hogy mi, az jó kérdés. Az emberi lét misztikuma, mely összeköt Istennel, és minden élőlény fölébe helyez minket. Mindegy mit hiszel, ez az igazság.
Ha az isten bármilyen formában hat az univerzumunkra, ne adj isten akár itt a bolygón, akkor közetetten ki lehet mutatni a létét. Pl azzal, hogy sérti az energia megmaradást.
Számtalan jelét adta létének, a legfontosabb, hogy a földre szállot és emberi alakban tanított. Ha nem tudsz róla, olvasd el a szent Bibliát!
Ezen túlmenően meg jelezném, hogy tisztelt tudós felekezeti felebarátaim számtalan módját tárták már fel, hogy az modern fizikába igenis jól belefér az isteni beavatkozás. A kvantummechanika valószínűségi modelljei mind kifogyhatatlan lehetőséget adnak az Úrnak, továbbá az energiamegmaradás (amiről már tudjuk, hogy nem minden körülmények között igaz), annak megtartása és megsértése se probléma a mi Urunknak, hiszen ő teremtette e világot, a törvényeivel együtt, és bármikor tetszése szerint meg is változtathatja őket. Ezért mindennemű fizikai ellenvetésed értelmetlen.
de nincs is rá szükség, mert aki lát, annak nincs szüksége több bizonyosságra.
Pontosítsunk. Annak nincs, aki megelégszik azzal, hogy csak elhisz dolgokat, és nem akarja tudni.
Az igaz hit a lélek látása, kérlek, próbáld meg kitágítani az elméd, hogy befogadja a materiális világ törvényein felüli igazságokat is.
Ez sem igaz. Csak annak nem jelentene semmit, aki minden áron lélek izélni akar. Egy realistának az ilyen hír, ha igaz, és hiteles, akkor maga lenne a bizonyíték.
Mondd hát el nekem, hogyan szólna az a hír, amely téged Isten létezéséről és a vallásunk örök igazságáról feltétel nélkül megbizonyosodni engedne!
Tudod egy olyan valamivel érvelni egy teljesen bizonyítatlan és kétes dolog léte mellett, ami legalább annyira bizonyítatlan és kétes, mint amire érvelni kívánsz vele, hát... Finoman szólva nem okos dolog. :)
Látod, ezért nincs esélyük a majmoknak, hogy megismerjék az isteni csodát. Te viszont kaptál képességet hozzá, hogy megnyílj Feléje. Igyekezz megtisztítani a lelked, imádkozz, és megadatik számodra is a világosság.
0 x

Avatar
mimindannyian
*
*
Hozzászólások: 7917
Csatlakozott: 2011.04.23. 16:20
Tartózkodási hely: Szoboszló

Létezik e Isten ?

Hozzászólás Szerző: mimindannyian » 2011.10.04. 23:28

@Xmes (29363): Gondolkoztam testvérem, mennyire lenne számodra az Úrról bármilyen hír meggyőző, de nagy kételyeim vannak. Azt hiszem, valahogy így fogadnád:

http://www.youtube.com/watch?v=sTWBMqU7AsY#t=1m40s :shock: :mrgreen:
0 x

Avatar
OktondiJóska
Hozzászólások: 428
Csatlakozott: 2010.07.07. 05:31

Létezik e Isten ?

Hozzászólás Szerző: OktondiJóska » 2011.10.04. 23:31

@sdani (29355):
Meg azt se ertem, hogy miert kell gyalazni azokat akik valamilyen istenben hisznek... bizonygatni, hogy mekkora hulyeseg. Szerintem valahol kocsogseg, mert meg akarja fosztani valamitol, ami neki nincs, de a masiknak van, es orome telik benne.
Akkor a dili doki is szemét mikor kiakar gyógyítani valakit a tévképzetéből? Illetve nyugodjunk bele abba mikor ezek a tévképzetesek olyan döntéseket tudnak hozni a politikára hatást gyakorolva amely minket is érint?
0 x

sdani
Hozzászólások: 38
Csatlakozott: 2011.06.16. 23:30

Létezik e Isten ?

Hozzászólás Szerző: sdani » 2011.10.04. 23:59

@OktondiJóska (29372):
Na, ott mar pont nem arrol van szo, hogy ki es miert hisz istenben, hanem arrol, hogy megis miert kellene mindenkinek beszallni az isten finanszirozasaba. Ennek a kerdesnek semmi koze sincs az egyeni hithez.

Es a dilidokis dologgal kapcsolatban szerintem csak azzal kellene foglalkoznia a dilidokiknak, akik tevkepzeteik miatt vagy szenvednek, vagy on es kozveszelyesek, vagy nem tudja miattuk ellatni magat. Egyebkent mit art, ha egy irodista pl. Napoleonnak kepzeli magat, ha amugy szepen bejar dolgozni es boldog eletet el.
0 x

Avatar
mimindannyian
*
*
Hozzászólások: 7917
Csatlakozott: 2011.04.23. 16:20
Tartózkodási hely: Szoboszló

Létezik e Isten ?

Hozzászólás Szerző: mimindannyian » 2011.10.05. 00:25

@sdani (29374):
Es a dilidokis dologgal kapcsolatban szerintem csak azzal kellene foglalkoznia a dilidokiknak, akik tevkepzeteik miatt vagy szenvednek, vagy on es kozveszelyesek, vagy nem tudja miattuk ellatni magat.
Kötelességszerűen csak ezzel foglalkozik, hiszen ilyenkor tekinthető az állapot betegségnek. Az ártatlan Napóleonokkal csak akkor foglalkozik, ha azok fizetnek neki ezért, ám ekkor a páciens önkéntessége ami az oltár elé, akarom mondani a kanapéra fekteti.

Amúgy úgy vélem amúgy, hogy az ártatlan hívőket nem zrikálja senki, mivel, ha az ő viselkedésükből e hit furcsaságai nem olvashatók ki, tehát nem zavarnak ezzel másokat, akkor meg sem állapítható, hogy hisznek valamiben.
0 x

sdani
Hozzászólások: 38
Csatlakozott: 2011.06.16. 23:30

Létezik e Isten ?

Hozzászólás Szerző: sdani » 2011.10.05. 01:45

@mimindannyian (29376):

Egyet ertek. De szerintem itt nagyon sok olyan "dilidoki" van itt, aki minden aron be akarja bizonyitani szegeny Napoleonoknak, hogy ok marpedig Kovacs bacsik a 13. keruletbol. Es ezt raadasul ugy csinaljak, hogy kozben meglehetosen lekezeloek, es arrogansak. (pl. Xmes)
0 x

Avatar
OktondiJóska
Hozzászólások: 428
Csatlakozott: 2010.07.07. 05:31

Létezik e Isten ?

Hozzászólás Szerző: OktondiJóska » 2011.10.05. 02:01

@sdani (29377):

Egy "laikusnak" a szenvtelen racionális érvelés sokszor arrogánsnak hat, ezt már jó párszor tapasztaltam. Főleg akkor tűnhet úgy, ha a másik fél folyamatosan szirupos negédes dumákat "lök". (nagy lesz így a kontraszt.) De mi ezen a fórumon nem azért vagyunk itt mert egy szerető közösségbe szeretnénk tartozni, és aki erre vágyik az rossz helyen jár! Az különösen bosszantó mikor ezek az idetévedt hívők fittyet hánynak a kérdésekre, csak mondják-mondják a hülyeségeiket, semmiféle válaszra nem képesek, csak telehányják a topikokat.... Csoda ha néhány szkeptikusban ettől fel megy a pumpa? :)

mimindannyian írta:Amúgy úgy vélem amúgy, hogy az ártatlan hívőket nem zrikálja senki, mivel, ha az ő viselkedésükből e hit furcsaságai nem olvashatók ki, tehát nem zavarnak ezzel másokat, akkor meg sem állapítható, hogy hisznek valamiben.
Így van! Engem például egyáltalán nem izgat hogy ki miben hisz. Viszont ha ez a hívő győzködni kezd engem, hajthatatlanul nyomja a hülyeségeit, mindenféle racionális érv lepereg róla... Illetve másokat próbál behülyíteni akkor az ilyenekkel szemben miért is ne kellene fellépni? Talán azt kellene írnunk Gyuszinak, vagy Osamukának, illetve minden hívőnek, hogy jól van kedves testvérem, igazad van, nincs semmi baj, mi is szeretünk téged? <3 Én nem vagyok az okos enged szamár szenved mondás híve, mert ez a valóságban úgy működik, hogy ha az okos enged, akkor a végén a szamarak fogják befolyásolni az életét.
0 x

Avatar
stark
Hozzászólások: 1279
Csatlakozott: 2011.08.30. 14:31
Tartózkodási hely: UK

Létezik e Isten ?

Hozzászólás Szerző: stark » 2011.10.06. 04:11

@OktondiJóska (29378):
Talán azt kellene írnunk Gyuszinak, vagy Osamukának, illetve minden hívőnek, hogy jól van kedves testvérem, igazad van, nincs semmi baj, mi is szeretünk téged? <3
Vagy csak annyit kéne mondanunk, hogy "Áldás, békesség!" :D
0 x

Avatar
Tamási Jocó
Hozzászólások: 512
Csatlakozott: 2009.12.04. 20:44
Tartózkodási hely: Budapest

Létezik e Isten ?

Hozzászólás Szerző: Tamási Jocó » 2011.10.06. 07:42

@sdani (29374):
Egyebkent mit art, ha egy irodista pl. Napoleonnak kepzeli magat, ha amugy szepen bejar dolgozni es boldog eletet el.
Az, hogy nem marad meg ott, hanem fundamentalista napoleonistává válik, és egy nap úgy dönt, hogy a napoleonizmus terjesztése az életcélja, ami feljogosítja, hogy tűzzel-vassal, eltérített repülővel tegye ezt, feljogosítja, hogy a napoleonizmus álláspontját ráerőszakolja másokra.

Ezért.
0 x

Avatar
pounderstibbons
*
*
Hozzászólások: 2662
Csatlakozott: 2010.05.25. 11:01

Létezik e Isten ?

Hozzászólás Szerző: pounderstibbons » 2011.10.06. 08:28

@sdani (29377):
De szerintem itt nagyon sok olyan "dilidoki" van itt, aki minden aron be akarja bizonyitani szegeny Napoleonoknak, hogy ok marpedig Kovacs bacsik a 13. keruletbol. Es ezt raadasul ugy csinaljak, hogy kozben meglehetosen lekezeloek, es arrogansak. (pl. Xmes)
Igen, ezt azoknak igyekszünk bebizonyítani, akik idejönnek azzal, hogy ők bizony Napoleonok, sőt ezt biuzonyítani tudják egy youtube videóval...
Szimpla templombajáró Kovács bácsi a XIII. kerületből nincs itt megemlítve, mert teljesen irreleváns, hogy ki mit tesz a szabadidejében. Kovács bácsi sem jön ide naponta órákra, még a megszentelt vasárnapon is!

De mit mondjunk azoknak, akik szerint nemcsak hogy Napóleonnak, aki rá akar beszélni másokat a kemoterápiájuk leállításáról, és ezt arra hivatkozva teszi, hogy Ő császárként ehhez jobban ért? Azért neki csak elmondható, hogy Ő Császári Fensége már megint meztelen/esztelen?
0 x

Avatar
Xmes
Hozzászólások: 159
Csatlakozott: 2010.11.15. 18:38
Tartózkodási hely: Valahol egy Föld nevű bolygón eldugva

Létezik e Isten ?

Hozzászólás Szerző: Xmes » 2011.10.06. 10:49

@mimindannyian (29365):
Barátom, a végtelen cinizmus tölti el a lelked
Az nem cinizmus, hogy leírom amit tapasztalok.
így nem csodálom, ha vak vagy az Igaz Isten meglátásához.
A zsidó isten minden, csak nem igaz. Sok rosszat el lehet róla mondani, még több még rosszabbat, de azt, hogy igaz, pláne azt, hogy "Igaz", azt nem.
A cinikus soraidra ezért nem is válaszolok, mert annyira értelmetlen, mint vaknak a szivárvány színeiről magyarázni.
Tehát nem tudsz. Neked értelmetlen, mert nem érted. Ez meg csak téged minősít, mert amit írtam, egy ovis is könnyedén megérti.
Mondtam, hogy tőled függ, tégy így, ha így akarsz. Nem ment meg senki, hatalmad van magad fölött, ez is az Úr ajándéka. Sajnos, te nem jól használod.
Azért, mert nem dőlök be minden ésszerű ok nélkül, primitív ókori más vallásokból lejmolt és átírt meséknek?
Testvér, emlékeztetnélek, hogy ezeket is te mondtad:
Idézet:
özönvízbe folytás, egyiptomi, szodomai, gomorai, stb. népirtások, 42 gyerek kontra két medve
Látod, magadnak is ellentmondasz, ez az ördög műve! Csak ő képes rávenni az embert ilyen megátalkodottságra.
Miben mondtam ellent?
Látom a szövegkörnyezetből kiragadás és jelentés elferdítés nálad is dívik...
Ezt írtam: "Mert ésszel fel nem fogható, hogy a biblia istenét hogy lehet jóságosnak, kegyelmesnek, stb titulálni, miközben az egy szadista, vérengző, pszichopata kéjgyiilkos (pl: özönvízbe folytás, egyiptomi, szodomai, gomorai, stb. népirtások, 42 gyerek kontra két medve, stb, stb, stb.)"
Érted? Azt írtam, hogy a biblia istene ilyen. Azt nem mondtam, hogy ez az izé létezik, azt sem, hogy ezek az állítólagos események tényleg megtörténtek. Márpedig tudjuk, hogy ezek nem történtek meg, de ha igazak lennének, akkor a bibliában leírt isten egy utolsó mocskos féreg lenne. Hitler és Sztálin hozzá képest kezdő kiscserkész.
Nem kell hinned, már elmondtam. Tehetsz bármit, aztán majd elszámolsz vele.
Ok. Szerinted milyen isten az, aki semmi jelét nem adja a saját létének, és utána van bőr a képén büntetni azért, mert érthető okokból kifolyólag nem hiszek benne?
Állítólag a hit az isten ajándéka (legalábbis a hívek többsége ezt szajkózza).
Tehát én ebből az "ajándékból" nem kaptam. Pontosabban vissza vette. Szerinted igazságos egy olyan alak, aki azért büntet valakit, mert ő nem adott vkinek hitnek nevezett "ajándékot", vagy adott, csak épp vissza vette?
Mielőtt beszólnál, nem én dobtam el. Az, hogy már nem hiszek ebben a hülyeségben annak köszönhető, hogy kiolvastam a bibliát párszor, és rájöttem, hogy annyira hazug, és annyira önellentmondásos az egész babona rendszer, hogy épeszű, legalább általános iskolát végzett ember nem veheti komolyan, ha előtte nem mossák át teljesen az agyát.[/quote]
A lélek nem anyagból van, ezért nincs értelme arról kérdezned, hogy hol van, hogyan működik.
Magyarul semmit nem tudsz róla mondani, csak minden ésszerű és tényekre alapozott ok nélkül elhiszed hogy van és punktum. Értem. :D Ezt nevezem vak hitnek.
Az hogy mi, az jó kérdés. Az emberi lét misztikuma, mely összeköt Istennel, és minden élőlény fölébe helyez minket. Mindegy mit hiszel, ez az igazság.
Na ez a nesze semmi fogd meg jól, tipikus esete. Leírtál egy összetett mondatot, és mégsem mondtál vele semmit. Ügyes vagy.
Számtalan jelét adta létének, a legfontosabb, hogy a földre szállot és emberi alakban tanított.
Jajj... Ne gyere már ezzel a 3in1 instant isten hülyeséggel.
Isten bá' elméje annyira összetett, hogy meg is bomlott 3 részre, és mégis egy maradt. A szakirodalom ezt nevezi többszörös tudathasadásnak.
Ha nem tudsz róla, olvasd el a szent Bibliát!
Elolvastam. A biblia nem írja sehol, hogy Jézus az egyenlő Jehova. Azt írja, hogy a fia. Nem azt, hogy ő maga.
Amúgy az érdekes lenne, ha az isten lenne a Jézus, mert ez azt jelentené, hogy Jézus a saját kívánságára szentszellentés formájában megejtette saját magával a saját anyját. Magyarul Jézus a saját apja és fia egyszemélyben.
Arról meg ne is beszéljünk, hogy ha Jézus tényleg az isten lett volna, mekkora nagy mocskosul álszent és képmutató dolog lett volna egy mindenható, halhatatlan izétől ez az "áldozatnak" kikiáltott szakrális öngyilkosságos majd feléledős színjáték. Ha Jézus csak a fia volt, akkor is az, de ha Jézuska lett volna az isten, az már tényleg a pofátlanság és az álszent képmutatás netovábbja lett volna.
Ezen túlmenően meg jelezném, hogy tisztelt tudós felekezeti felebarátaim számtalan módját tárták már fel, hogy az modern fizikába igenis jól belefér az isteni beavatkozás.
Példákat kérek. Valamint írd le azt is, hogy ezek hogyan bizonyítják az isten létét, melyik istenét, és miért pont azt az istent, és nem másikat
A kvantummechanika valószínűségi modelljei mind kifogyhatatlan lehetőséget adnak az Úrnak
Kifejtenéd?
továbbá az energiamegmaradás (amiről már tudjuk, hogy nem minden körülmények között igaz)
Mondanál példát amikor ez nem igaz? Mert én nem tudok ilyenről.
, annak megtartása és megsértése se probléma a mi Urunknak, hiszen ő teremtette e világot, a törvényeivel együtt
Persze. Ha valamit nem tudsz, mondd azt, hogy bazi nagy varázsló, és azzal magadnak mindent elintézel.
De nekem ez kevés. Írd le hogy hogyan képes sérteni. A teljes mechanizmust. Amíg erre nem adsz választ, addig a fentebb idézett mondatod csak az üres fecsegéssel egyenértékű. Egy alaptalan dogma.
és bármikor tetszése szerint meg is változtathatja őket. Ezért mindennemű fizikai ellenvetésed értelmetlen.
Aha. :D :D Csak ismételni tudom magam. :D Ha valamit nem tudsz, mondd azt, hogy bazi nagy varázsló, és azzal magadnak mindent elintézel.
De nekem ez kevés.
Az igaz hit a lélek látása, kérlek, próbáld meg kitágítani az elméd, hogy befogadja a materiális világ törvényein felüli igazságokat is.
Miért? Mire, milyen tényekre alapozva kéne elfogadnom azt amit te (ti) is csak max elhiszel?
Többször kértem már tényeket. Írtál? Nem. Akkor mégis miért kéne elhinnem ezt a sok badarságot?
A keresztény vallás durván 1900 éve létezik. Ez alatt az idő alatt mit tudott felmutatni ami őt igazolja? A bibliát? Ugyan. Azt sem tudja senki, hogy mikor írták a szövegeit (csak több évtizedes és évszázados hibahatárral saccolják), azt pláne nem, hogy kik írták és miért. Arról nem is beszélve, hogy a 90%-a bizonyítottan nem igaz. Kezdve a teremtéstől... A többi meg max rész igazságokat tartalmaz, hazugságokkal elferdítve. Pl: sosem történt meg az egyiptomi rabszolga lázadás, sem a 40 éves népvándorlás, sem a Jézus sztori, stb.
Akkor milyen igazságokról beszélsz itt?
Mondd hát el nekem, hogyan szólna az a hír, amely téged Isten létezéséről és a vallásunk örök igazságáról feltétel nélkül megbizonyosodni engedne!
Ha hiteles és bizonyított hír lenne arról, hogy pl egy másfél hónapos (vagy akár egy több éves) oszló tetemet helyreállított, és felélesztett, az nekem már bizonyíték lenne. De még az is, ha bizonyíthatóan békává varázsol egy királyfit (vagy akárkit).
Látod, ezért nincs esélyük a majmoknak, hogy megismerjék az isteni csodát.
Ez hogy jön ide?
Te viszont kaptál képességet hozzá, hogy megnyílj Feléje. Igyekezz megtisztítani a lelked, imádkozz, és megadatik számodra is a világosság.
Légyszi ne akarj téríteni. Én a vallásból már kigyógyultam és immúnis vagyok rá. Arról nem is beszélve, hogy mindenki ráfázott, amikor engem akart téríteni.
Imádkozzak? Kihez?
Ahhoz aki két várost élve felégetett az életmódjuk miatt, és megmentett onnan hármat, akik semmiben nem különböztek attól akiket brutálisan kivégzett (Lót és a két lánykája sztorija). Ahhoz aki medvéket uszított ártatlen gyerekekre, csak mert egy kopasznak azt merték mondani, hogy kopasz?
Ahhoz aki ártatlanokat tömegmészárolt azért mert egy tőlük független alak, a fáraó nem fogadott neki szót azért, mert ő direkt "megkeményítette az ő szívét", hogy ne fogadjon neki szót (egyiptomi tömeggyilkosság)?
Vagy ahhoz, aki álszent és képmutató módon áldozatnak állította be magát/vagy a fiát, és kivégeztette másfél-két napra?
Ehhez imádkozzak? Kösz nem... Nem hiszek a mesékben, és ha hinnék se imádkoznák ehhez. Én nem vagyok sátánista, hogy egy ilyen istenhez imádkozzak.
0 x

Avatar
Tamási Jocó
Hozzászólások: 512
Csatlakozott: 2009.12.04. 20:44
Tartózkodási hely: Budapest

Létezik e Isten ?

Hozzászólás Szerző: Tamási Jocó » 2011.10.06. 11:38

@Xmes @OktondiJóska @mimindannyian

Betegek vagytok :D
0 x

Avatar
mimindannyian
*
*
Hozzászólások: 7917
Csatlakozott: 2011.04.23. 16:20
Tartózkodási hely: Szoboszló

Létezik e Isten ?

Hozzászólás Szerző: mimindannyian » 2011.10.06. 14:16

@Xmes (29499): Testvérem! Nagyon vastag falakat emeltél látásod elé. Úgy látszik, nem jött még el az idő, hogy betekintést nyerj az igaz hiten át Urunk dicsőségébe. Imádkozok érted!
0 x

Avatar
OktondiJóska
Hozzászólások: 428
Csatlakozott: 2010.07.07. 05:31

Létezik e Isten ?

Hozzászólás Szerző: OktondiJóska » 2011.10.07. 00:06

Szerintetek mi lenne ha egy hívőnek kreálnának egy olyan logikai tesztet ami konkrétan levezethetővé teszi számára is tévúton jár? Van ilyen, vagy ehhez hasonló logikai teszt amúgy?
0 x

Avatar
ndru
Hozzászólások: 79
Csatlakozott: 2010.10.16. 19:39

Létezik e Isten ?

Hozzászólás Szerző: ndru » 2011.10.07. 01:56

@OktondiJóska (29561):

Nem ismerek hasonlót, de, ha létezik is ilyen próbálkozás, akkor sem hiszem, hogy nagy közvetlen hatása lenne egy hívőre.
Minden hívő kicsit másban hisz, ráadásul nem feltétlenül kell, hogy rendelkezzen konzisztens, jól átgondolt logikai érvrendszerrel, amelyet megcélozhatna egy hasonló teszt.
Ez persze fordítva is igaz lehet, mert egy magát ateistának valló ember sem biztos, hogy rendelkezik komplett logikai érvrendszerrel az álláspontjának igazolására.
Ha valami nem racionálisan ment be egy ember fejébe, akkor nem is fog könnyen, racionális érvekkel kijönni sem onnan. :)

Majdnem biztos, hogy ugyanez a kérdés egyébként már elhangzott több vallási fórumon is, csak hívő helyett ateistákkal megfogalmazva. ;)
0 x

Avatar
mimindannyian
*
*
Hozzászólások: 7917
Csatlakozott: 2011.04.23. 16:20
Tartózkodási hely: Szoboszló

Létezik e Isten ?

Hozzászólás Szerző: mimindannyian » 2011.10.07. 02:10

@ndru (29568): Jaja, hát mit látunk megannyi áltudományt hirdető társunknál? Nem igazán az itt a baj, hogy az érveinket keveslik, vagy bármi mód kifogásolják, ááá. Egyszerűen a következtetést, mint logikai konstrukciót szabotálják. Kérdés elől kitérés, következmény figyelmen kívül hagyása, saját "igazságainak" újbóli elismétlése... Ez a repertoár. Ez ellen észérvekkel nem mész semmire.
0 x

Avatar
Várhegyi Márton
*
*
Hozzászólások: 842
Csatlakozott: 2010.08.23. 16:30
Tartózkodási hely: Magyarország

Létezik e Isten ?

Hozzászólás Szerző: Várhegyi Márton » 2011.10.07. 11:16

@OktondiJóska (29561):

Logikai levezetést, bizonyítást csak premisszák megadásával tudsz csinálni, olyan premisszák viszont ismereteim szerint jelenleg nem ismertek, amik bizonyítottan igazak, ÉS belőlük levezethető, hogy nem létezik semmiféle istenség.
0 x

Avatar
Gábor
Hozzászólások: 2318
Csatlakozott: 2009.12.09. 19:37
Tartózkodási hely: Finnország

Létezik e Isten ?

Hozzászólás Szerző: Gábor » 2011.10.07. 11:52

@Várhegyi Márton (29610): Analitikus filozófia?
0 x

Pezo

Létezik e Isten ?

Hozzászólás Szerző: Pezo » 2011.10.08. 00:26

A vallások istenei nem léteznek. De nem zárható ki egy olyan Isten léte,akit nem érdekel a vallás.
0 x

Avatar
Csillaghamu
Hozzászólások: 62
Csatlakozott: 2011.09.04. 03:32
Tartózkodási hely: Budapest

Létezik e Isten ?

Hozzászólás Szerző: Csillaghamu » 2011.10.08. 06:28

@Pezo (29647):
Nem sokkal reálisabb a vallások által ismeretlen istenségek létezése, mint az általuk leírt istenek létezése.
Éppoly valószínű, mint a láthatatlan rózsaszín egyszarvú.
0 x

Avatar
ndru
Hozzászólások: 79
Csatlakozott: 2010.10.16. 19:39

Létezik e Isten ?

Hozzászólás Szerző: ndru » 2011.10.08. 18:14

@Pezo (29647):
A vallások istenei nem léteznek. De nem zárható ki egy olyan Isten léte,akit nem érdekel a vallás.
Ez egy olyan állítás, amelynek a bizonyításával járó terhet valószínűleg nem fogod tudni teljesíteni, mert vagy minden jelenlegi és korábban létezett vallás minden istenének a létezését cáfolnod kéne hozzá, vagy meg kéne mutatnod, hogy a vallások által posztulált istenek szükségszerűen nem létezhetnek.

Ráadásul az állítás erősen függ attól, hogy mit nevezel istennek. Például Tanna szigeten élő Yaohnanen törzs II. Erzsébet férjét, Fülöp herceget istenségnek tekinti.
Fülöp herceg biztosan létezik, az persze már más kérdés, hogy rendelkezik-e isteni hatalommal.

Ahogy Csillaghamu is írta, egyik állítást sem zárhatod ki, de nem is kell elfogadnod őket bizonyíték nélkül. Önmagában az, hogy valami létezHET nem hordoz túl sok információt.
0 x

vaskalapos
Hozzászólások: 4606
Csatlakozott: 2009.12.09. 17:51

Létezik e Isten ?

Hozzászólás Szerző: vaskalapos » 2011.10.08. 18:33

@Pezo (29647):
De nem zárható ki egy olyan Isten léte,akit nem érdekel a vallás.
Nem zarhato ki.

Mint ahogy szamos mas dolog sem zarhato ki.
De az, hogy valami nem zarhato ki, az nem bizonyitek a letezesere, ugye?
A lathatatlan rozsaszin spagettiszorny sem zarhato ki (csak nem latod, mert lathatatlan).
0 x

Avatar
Xmes
Hozzászólások: 159
Csatlakozott: 2010.11.15. 18:38
Tartózkodási hely: Valahol egy Föld nevű bolygón eldugva

Létezik e Isten ?

Hozzászólás Szerző: Xmes » 2011.10.09. 12:05

@mimindannyian (29515):
Szóval semmire nem tudsz válaszolni?
Értem inkább ne imádkozz. De ha mégis, akkor Vénuszhoz, Hatorhoz, vagy Afroditéhoz. Ők legalább nem akkora surmók, mint a zsidó isten.
0 x

Szilágyi András
*
*
Hozzászólások: 6520
Csatlakozott: 2009.12.05. 09:31
Tartózkodási hely: Budapest

Létezik e Isten ?

Hozzászólás Szerző: Szilágyi András » 2011.10.09. 16:53

A két istenes topik már nem különböztethető meg. Ezt bezárom.
0 x

Lezárt