Az evolúció cáfolata

Az intelligens tervezettség és az evolúcióelmélet vitája
Avatar
pounderstibbons
*
*
Hozzászólások: 2662
Csatlakozott: 2010.05.25. 11:01

Az evolúció cáfolata

Hozzászólás Szerző: pounderstibbons » 2011.11.02. 16:10

@Pezo (32716):

És a 134-es IQ-d is vagy igaz, vagy nem, ugye?
Az is ugyanígy 50%, hogy csak a fele van meg és kettős látásod van?

Már csak azt szeretném tudni, hogy mi az, hogy "minimum 50%"? A "vagy igen, vagy nem" bármelyik megoldása hogyan tud 50% fölé menni?
0 x

Pezo

Az evolúció cáfolata

Hozzászólás Szerző: Pezo » 2011.11.02. 16:29

@Várhegyi Márton (32724):
''Ha megfogadsz egy tanácsot tőlem:
nem írsz legközelebb ekkora
marhaságokat, mert alapos okkal
fognak hülyének tartani.''

Nyugodtan tartson bárki hülyének,ha ez jót tesz az egójának. Váljék egészségére!
0 x

Pezo

Az evolúció cáfolata

Hozzászólás Szerző: Pezo » 2011.11.02. 16:48

@pounderstibbons (32725):
''És a 134- es IQ-d is vagy igaz, vagy
nem, ugye?''
Ráhibáztál! Mint köztudott az IQ nem egy fix érték. Befolyásolja a személy aktuális állapota és az idő múlása is. Nálam 121 és 134 között ingadozik.

''Már csak azt szeretném tudni, hogy mi
az, hogy "minimum 50%"? A "vagy
igen, vagy nem" bármelyik megoldása
hogyan tud 50% fölé menni?''

Látom,nem érted. Ezért leforditom a magyart magyarra: minimum 50% azt jelenti,hogy kevesebb nem lehet. Mi köze ennek a ''fölé menni''-hez?
0 x

vaskalapos
Hozzászólások: 4606
Csatlakozott: 2009.12.09. 17:51

Az evolúció cáfolata

Hozzászólás Szerző: vaskalapos » 2011.11.02. 17:10

@Pezo (32730):
Látom,nem érted. Ezért leforditom a magyart magyarra: minimum 50% azt jelenti,hogy kevesebb nem lehet. Mi köze ennek a ''fölé menni''-hez?
magyarul akkor mondjuk, hogy legalabb (minimum) 50%, ha ugy gondoljuk, hogy az ertek nem lehet kevesebb, mint 50%, de lehet annal tobb.
Ha ugy gondoljuk, hogy nem lehet tobb, mint 50% akkor azt mondjuk, legfeljebb (maximum) 50%.
Ha ugya gondoljuk, hogy eppen, pomtosan 50%, akkor nem hasznaljuk sem a legalabb, sem legfeljebb kifejezest.
Azt mondjuk egyszeruen: 50%
0 x

Avatar
SexComb
*
*
Hozzászólások: 388
Csatlakozott: 2009.12.18. 09:43

Az evolúció cáfolata

Hozzászólás Szerző: SexComb » 2011.11.02. 17:34

@Pezo (32730):

Tényleg nem akarom megszakítani ezt a tökéletesen értelmetlen nyálverést, de talán nem ártana elgondolkodni azon, hogy tulajdonképpen mi a célod itt?

a) Egyszerű trollkodás, magyarán valamilyen torz lelki kielégülést okoz neked, hogy itt sokan lehülyéznek. Nyilván van a háttérben valami ok, mittomén, válnak a szüleid, harmadszorra is kikosarazott a szerelmed, meghalt Steve Jobs, vagy nem tetszik az új facebook, de azért érdemes figyelembe venni, hogy akármekkora hülyét csinálsz magadból az interneten, az alapproblémád nem oldódik meg.

b) Pap bácsi/szektavezér küldött, mert megmagyarázta, hogy a hívőknek kötelessége terjeszteni az igét. Ez esetben nagyon rossz haditervet követsz, ugyanis az itt fórumozók olyan maradiak, had ne mondjam, hogy vaskalaposok, hogy holmi ócska érveket, bizonyítékokat, adatokat szeretnek látni, az, hogy te időnként kinyilatkoztatsz dolgokat, majd mindenkit lehülyézel aki nem ért veled egyet itt senkit sem érdekel, bár kétségkívül mulatságos, ahogy időnként valami érvfélét dobsz be, majd utána kétségbeesetten próbálod megmagyarázni magadnak, hogy hát itt kérem te jól beszéltél, az állításod cáfolatára felhozott tonnányi bizonyíték csak "agresszió" és a mi beteg lelkünk következtménye, attól neked még igazad van. Ahogy a fradit sem győzték még le soha, igaz olyan volt már, hogy a mérkőzésen a másik csapat több gólt rúgott náluk.

c) Tényleg érdekel az abiogenezis, és/vagy az evolúció és szeretnél valamit megtudni ezekről a dolgokról. Ez esetben csinos öngól lehülyézni mindenkit, aki segíthetne neked. Ezen kívül is furcsa, hogy ha ezek a kérdések érdekelnek, akkor miért nem vagy hajlandó az ezekkel foglalkozó hozzászólásokra semmit sem válaszolni.

d) Valaki azt mondta, ha ezen a fórumon írsz tízezer hozzászólást, nyersz két kiló abált szalonnát/Miki egeres kulcstartót/egy tucat zenélő óvszert. Sajnos ha ezt gondolod, átvertek, semmi ilyen nyeremény sincs.

e) Valami, amire nem is gondoltam. Fejtsd ki részletesen!

Szóval, tulajdonképpen miért fórumozol itt? Elég csak a betűjelet válaszolni, ha kitaláltam.
0 x

Pezo

Az evolúció cáfolata

Hozzászólás Szerző: Pezo » 2011.11.02. 17:35

@vaskalapos (32733):
''magyarul akkor mondjuk, hogy
legalabb (minimum) 50%, ha ugy
gondoljuk, hogy az ertek nem lehet
kevesebb, mint 50%, de lehet annal
tobb.,,
Attól fűgg,hogy a ''minimum''-ot mire vonatkoztatjuk: a százalékra vagy a százalék tárgyára. Ezért semmi hibásat nem írtam.
0 x

Avatar
sötétvödör
Hozzászólások: 1422
Csatlakozott: 2011.08.11. 20:56
Tartózkodási hely: Death Star

Az evolúció cáfolata

Hozzászólás Szerző: sötétvödör » 2011.11.02. 17:44

Miről megy a vita ?
0 x

Avatar
SexComb
*
*
Hozzászólások: 388
Csatlakozott: 2009.12.18. 09:43

Az evolúció cáfolata

Hozzászólás Szerző: SexComb » 2011.11.02. 17:47

@sötétvödör (32739):

Tulajdonképpen semmiről. Pezo megpróbálja személyeskedéssel elütni, hogy lövése sincs a biológiához.
0 x

Pezo

Az evolúció cáfolata

Hozzászólás Szerző: Pezo » 2011.11.02. 17:48

@SexComb (32736): ''Szóval, tulajdonképpen miért
fórumozol itt?''

1. Mert demokrácia van.
2. Mert szólásszabadság van.
3. Mert ez nem egy zártkörű fórum.
4. Mert ld. a mottómat >>
0 x

Avatar
SexComb
*
*
Hozzászólások: 388
Csatlakozott: 2009.12.18. 09:43

Az evolúció cáfolata

Hozzászólás Szerző: SexComb » 2011.11.02. 17:49

@Pezo (32742):

Nem azt kérdeztem, hogyan lehet, hogy itt fórumozol, hanem hogy miért teszed ezt? Mi ezzel a célod?

Lásd a c) pontot, mindent elkövetsz, nehogy bármit is megtudj az evolúcióról és/vagy az abiogenezisről, szóval a mottódnak ehhez semmi köze.
0 x

Pezo

Az evolúció cáfolata

Hozzászólás Szerző: Pezo » 2011.11.02. 18:00

@SexComb (32736):
''csinos öngól lehülyézni
mindenkit, aki segíthetne neked.''

''majd
mindenkit lehülyézel aki nem ért veled
egyet''

''hülyét csinálsz magadból,,

Látom,egyik kedvenc szavad a ''hülye'' Hülyézel is rendesen. Hülye legyek,ha tőlem hasonlókat tudsz idézni.
0 x

Avatar
SexComb
*
*
Hozzászólások: 388
Csatlakozott: 2009.12.18. 09:43

Az evolúció cáfolata

Hozzászólás Szerző: SexComb » 2011.11.02. 18:01

@Pezo (32744):

Te ugye képtelen vagy egy egyenes kérdésre egyenes választ adni? MOndjuk ha te sem tudod miért vagy itt, akkor csak az a) pont, a sima trollkodás marad.

U.i.: Igen, veled kapcsolatban valahogy nem a "lángelme" az első, ami beugrik.
0 x

Pezo

Az evolúció cáfolata

Hozzászólás Szerző: Pezo » 2011.11.02. 18:07

@SexComb (32743): Mivel laikus vagyok,de szorgalmas autodidakta,ezért szerettem volna hasonló beálitottságú egyénekkel fórumozni.
Szép álom volt..
0 x

Avatar
SexComb
*
*
Hozzászólások: 388
Csatlakozott: 2009.12.18. 09:43

Az evolúció cáfolata

Hozzászólás Szerző: SexComb » 2011.11.02. 18:15

@Pezo (32746):

De akkor miért nem vagy hajlandó a komoly hozzászólásokra válaszolni, amik éppen az evolúcióról/abiogenezisről szólnak? Ha már erről szerettél volna beszélgetni? Miért akarod "agressziónak" beállítani, ha azt mondom, te figyelj nincs igazad, ezért meg ezért? Mégis hogyan szeretnél így többet megtudni az evolúcióról/abiogenezisről?

Vagy te mit értesz "fórumozás" alatt? Teszel egy valótlan állítást, a többieknek pedig kötelező egyetérteni veled, különben ők "agresszorok"?
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára SexComb 2011.11.02. 18:16-kor.
0 x


Avatar
SexComb
*
*
Hozzászólások: 388
Csatlakozott: 2009.12.18. 09:43

Az evolúció cáfolata

Hozzászólás Szerző: SexComb » 2011.11.02. 18:17

@Pezo (32750):

Például miért nem vagy hajlandó újfent egy egyenes kérdésre egyenes választ adni?
0 x

Pezo

Az evolúció cáfolata

Hozzászólás Szerző: Pezo » 2011.11.02. 18:27

@SexComb (32749):
''Teszel egy valótlan állítást,'' Előfordulhat.

''a
többieknek pedig kötelező egyetérteni
veled'' Kötelező?? Idézd be azt ahol ezt állítom!

''különben ők "agresszorok"?'' Ezt honnan vetted? Kérném idézni!
0 x

Pezo

Az evolúció cáfolata

Hozzászólás Szerző: Pezo » 2011.11.02. 18:38

@SexComb (32751):
''Vagy te mit értesz "fórumozás" alatt?''
Kultúrált eszmecserét,és nem szájkaratét,ami itt elég gyakori.

''Miért
akarod "agressziónak " beállítani, ha
azt mondom, te figyelj nincs igazad,
ezért meg ezért?''

Ez nagy ferdítés tőled,mert elfelejted hozzátenni,hogy milyen válogatott sértésekkel szoktad köriteni a hozzám való szólásaidat. Ejnyebejnye.
0 x

lorenz
Hozzászólások: 3119
Csatlakozott: 2011.06.29. 14:22
Tartózkodási hely: Budapest-Nagyvárad

Az evolúció cáfolata

Hozzászólás Szerző: lorenz » 2011.11.02. 19:04

@Pezo (32752):

Az idegeiddel nincs minden rendben,ugye tudod?
Lélegezz mélyeket,és hörgés helyett próbálj megfogalmazni egy értelmes választ.
Úgy látom,a kérdések azóta megszaporodtak,te pedig egyre nevetségesebbé válsz,pláne, hogy elkezdtél az IQ-dal hencegni.
0 x

Avatar
SexComb
*
*
Hozzászólások: 388
Csatlakozott: 2009.12.18. 09:43

Az evolúció cáfolata

Hozzászólás Szerző: SexComb » 2011.11.02. 19:18

@Pezo (32752):

Ha esetleg elfelejtetted volna, te itt "vitát" kezdtél: #32592

Erre kimerítően válaszolt neked vaskalapos: #32595

Én pedig kiegészítettem pár dologgal: #32626

Te a komoly érvekre semmilyen választ sem adtál eddig, ellenben ilyeneket írogatsz:

"Nálam az a bizonyos pohár mindig félig tele van. S.C.-nél meg bizonyára mindig félig üres,ezért lát eretneket mindenkiben,aki kedvenc rögeszmélyét megkérdőjelezi." #32629
"Hoppá! Miért te elemezted ki amit lorenz-nek címeztem?? Csak nem te vagy lorenz is?" #32633
''Intelligensen viselkedik.'' "Ebben kételkedem. Csak azért tajtékzik,mert nem adok neki alkalmat arra,hogy rajtam kiélje fölényes tudásának lehengerlő erejét. Immár második alkalommal emlití a Nobel-dijat. Freudnak vagy Jungnak csemege lenne a személyiségpathológiája." #32640
"Ha tudnád amit én tudok,akkor nem pötyögnél ilyen megalapozatlan állitást." #32649
"Ezt pont te kérded,aki csak a többség véleményét szajkózod?" #32649
"Látom,kiborultál,mint a lavór. Felmosnálak,de kisebb dolgom is nagyobb ennél." #32651
''amit leírsz,fél perc alatt szétcincálják'' "Ó igen. Ez az agresszió egyik szimptómája." #32656
"Akárhogy nézzük,minimum 50százalék,hogy nem hamis." #32702
"Megnyilvánultál,primitiv sejttenyészet?" #32703
"Úgyhogy huzz bele,mert csak egyszer élsz,és nehogy már frusztráltan fingjál ki!" #32703
"Milyen kényszer hajt,hogy a kérdezett helyett válaszoljál?" #32718

Tehát a kérdések adottak: Azt állítod, hogy te itt az evolúció és/vagy az abiogenezis cáfolatáról szeretnél fórumozni velünk. De akkor miért nem teszed ezt? Például értelmes érvekre miért személyeskedéssel válaszolsz? Ugyanis az ebben a topicban született hozzászólásaid közül a rengeteg arcoskodás mellől egy valami maradt ki: Bármilyen érv, adat, bizonyíték arról a kérdésről, amit te itt meg szeretnél vitatni velünk. Magyarán ha te fórumozni szeretnél egy kérdésről, miért beszélsz minden másról? Majd ezek után miért rinyálsz, hogy te itt nem tudsz az evolúcióról és/vagy az abiogenezisről fórumozni, ha te magad téríted el a beszélgetést minden erőddel ettől a témától?

Javasolnám, hogy kezdjük újra! Szeretnél fórumozni az evolúció és/vagy az abiogenezis cáfolatáról? Kérlek! Mit szeretnél erről mondani? Idemásoltál egy számítást, megmutattuk hol tévedsz. Elismered, hogy a számítás teljesen téves? Van esetleg valami, amit nem értesz a válaszokban? Ha belátod, hogy a számítás téves, mit akarsz még mondani az evolúció cáfolatáról? Ha nem, miért nem?

Tudod, ezt nevezik értelmes emberek vitának, fórumozásnak, nem a fenti fröcskölődést, amit előadtál. Ha valaki nem ért egyet veled és meg is magyarázza, hogy miért gondolja azt, amit, attól nem tart téged eretneknek és ez nem az "agresszió egyik szimptómája", ez az úgynevezett értelmes vita. Azt fogod tapasztalni, hogy ha te normálisan beszélsz az emberekhez, ők is normálisan beszélnek majd veled, míg ha köcsög vagy, mások is köcsögök lesznek veled.

Egy komoly vitában egy értelmes vélemény figyelmen kívül hagyása eleve középsúlyú köcsögség. Tehát ha mondjuk vaskalapos megtisztel vele, hogy rád áldoz az idejéből és egy nagyon hosszú hozzászólásban részletesen kielemzi a számításaidat (tudom, nem a tieid, de te írtad ide, valamennyire csak érdekel), akkor illik annyit mondani, hogy hát igen, úgy tűnik ez a számítás hibás. A dolgot lerendeztük, kérdezhetsz másról, szívesen válaszolni fogunk. Ez teszi lehetővé, hogy az eszmecsere tovább folytatódjon. Ha állítasz valamit, majd utána úgy teszel, mintha a cáfolatok nem léteznének, te magad szakítod meg a beszélgetés fonalát.


Vagy te mit értesz "fórumozás" alatt? Teszel egy valótlan állítást, a többieknek pedig kötelező egyetérteni veled, különben ők "agresszorok"?

''a többieknek pedig kötelező egyetérteni veled'' "Kötelező?? Idézd be azt ahol ezt állítom!"

Ha elolvasod a fenti idézetet, rájössz, hogy egy úgynevezett kérdést tettem fel neked. A kérdéseket onnan lehet megismerni, hogy kérdőjel ("?") van a végén.

''különben ők "agresszorok"?'' "Ezt honnan vetted? Kérném idézni!"
Tessék:
''amit leírsz,fél perc alatt szétcincálják'' "Ó igen. Ez az agresszió egyik szimptómája." #32656


''Vagy te mit értesz "fórumozás" alatt?'' "Kultúrált eszmecserét,és nem szájkaratét,ami itt elég gyakori."

Akkor te miért nem vagy hajlandó kultúrált eszmecserét folytatni? Például egyenes kérdésekre válaszolni? Ezen a fórumon sem tetted meg, de ha jól emlékszem a múltkorról is maradt még egy csokor kérdés, amit ugyanígy megpróbáltál agyonhallgatni, itt megtalálod őket: viewtopic.php?f=7&t=259&start=100 Mondjuk a #30954 hozzászólás ilyen.


"Ez nagy ferdítés tőled,mert elfelejted hozzátenni,hogy milyen válogatott sértésekkel szoktad köriteni a hozzám való szólásaidat. Ejnyebejnye."

Milyen válogatott sértésekkel? Mutasd már meg légyszi, hol kezdtelek én sértegetni téged! Mondjuk legalább olyan szinten, mint amiket te itt előadtál. (Mondjuk nem igazán értem, mire ez a nagy sértődékenység, újraolvastam a hozzászólásomat, egyszer azt mondtam, egy állításodra, hogy marhaság egy másikra pedig, hogy hülyeség. Ez egyáltalán nem "válogatott sértés".)
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára SexComb 2011.11.02. 19:41-kor.
0 x

Avatar
SexComb
*
*
Hozzászólások: 388
Csatlakozott: 2009.12.18. 09:43

Az evolúció cáfolata

Hozzászólás Szerző: SexComb » 2011.11.02. 19:26

Ugyanígy nagyon durva kijelentéseknek számítanak ezek is:

"Ha tudnád amit én tudok,akkor nem pötyögnél ilyen megalapozatlan állitást." #32649

Komoly ember ilyet nem mond. Ha tudsz valamit, amit mi nem és ami alapvető fontosságú az ügyben, akkor meséld el, ha mi is birtokába kerülünk ennek az adatnak, talán másképpen gondoljuk majd. Ha nem, akkor ne várd, hogy enyhe röhögésen kívül bármit kiváltson belőlünk a mindent eldöntő titkos tudás.

"Hoppá! Miért te elemezted ki amit lorenz-nek címeztem?? Csak nem te vagy lorenz is?" #32633

A fórumozás lényege, hogy mások is látják, amit írtok, bárki beleszólhat bármibe. Teljesen fölösleges ezen pörögni, ha valaiki meglát egy érdekes kérdést, nyugodtan válaszolhat rá, még ha nem is neki címezték.


"Ezt pont te kérded,aki csak a többség véleményét szajkózod?" #32649

Attól, hogy egy állítással sokan értenek egyet még nem lesz valószínűbb, vagy éppen kevésbé valószínű. Ha egy adott következtetés helyes, akkor is az marad, ha egyetlen ember állítja és akkor is, ha hétmilliárd. Egy hamis állítás hamis marad, akkor is ha egy ember mondja, akkor is ha hétmilliárd.
0 x

Avatar
SexComb
*
*
Hozzászólások: 388
Csatlakozott: 2009.12.18. 09:43

Az evolúció cáfolata

Hozzászólás Szerző: SexComb » 2011.11.02. 19:27

Ami az egészben a lényeg: Itt senki sem akar téged bántani, amíg normálisan viselkedsz.
0 x

lorenz
Hozzászólások: 3119
Csatlakozott: 2011.06.29. 14:22
Tartózkodási hely: Budapest-Nagyvárad

Az evolúció cáfolata

Hozzászólás Szerző: lorenz » 2011.11.02. 19:33

@sötétvödör (32739):

"Miről megy a vita ?"

osamuka-szindróma ütötte fel a fejét.
Az áldozat középkorú, fehér férfi,állítása szerint magas IQ-val.Írásai alapján átlagos ismeretekkel és közepes szintű műveltséggel rendelkezik.
Kérdésekre egyáltalán nem,vagy kifejezetten agresszíven reagál,értelmes párbeszédet eddig nem sikerült kialakítani vele.
A részletes anamnézis a fórumon olvasható.

Önnek mi a véleménye az esetről,Dr House?
0 x

Avatar
sötétvödör
Hozzászólások: 1422
Csatlakozott: 2011.08.11. 20:56
Tartózkodási hely: Death Star

Az evolúció cáfolata

Hozzászólás Szerző: sötétvödör » 2011.11.02. 19:42

OFF
Ez lupus
/OFF Elnézést!
0 x

Pezo

Az evolúció cáfolata

Hozzászólás Szerző: Pezo » 2011.11.02. 19:51

@SexComb (32760):
Szép gyűjtemény. De a hűség kedvéért még hozzá kellett volna tenni,hogy ez mind reakció egy hasonló stílusú akcióra. Vagyis mindig volt a cimzett részéről egy legalább ilyen szinvonalu előzmény.
0 x

lorenz
Hozzászólások: 3119
Csatlakozott: 2011.06.29. 14:22
Tartózkodási hely: Budapest-Nagyvárad

Az evolúció cáfolata

Hozzászólás Szerző: lorenz » 2011.11.02. 20:11

@Pezo (32764):
"Szép gyűjtemény. De a hűség kedvéért még hozzá kellett volna tenni,hogy ez mind reakció egy hasonló stílusú akcióra. Vagyis mindig volt a cimzett részéről egy legalább ilyen szinvonalu előzmény."


Erre gondolsz ,kicsi rigó?(Ezt most tanultam!)
lorenz írta:

"Az írásaidból kitűnik,hogy nem ismered az elmélet részleteit,és az evolúciós folyamatok mechanizmusával sem vagy tisztában,különben nem tennél fel ilyen kérdéseket.
Következésképpen te ,a fenenagy nyitottságod mellett, úgy utasítasz el egy elméletet,hogy fogalmad sincs róla.
Kibányászol a netről különböző kreacionista vagy deista-teista érveket,ezeket odalököd nekünk ,hogy rágódjunk rajta,de a cáfolatokat már fel sem fogod,hiszen ahhoz legalább minimális ismerete szükséges az adott területnek.
Még azt sem érted ,amit bemásolsz,nem hogy vaskalapos válaszát.
Vannak esetleg saját gondolataid is ,amit megosztanál velünk?"


Vagy erre?

lorenz írta:
A produktummal már tisztában vagyunk.Bár én az exkrementum szót használtam volna.
De miért kell a szart fitten tartani?

Ne fáraszd magad idegen szavak beillesztésével a mondókádba.
Attól nem tűnsz előttünk okosabbnak,hidd el.

Vajon hányszor kell feltegyem a kérdést ahhoz,hogy a moderátorok végre elhelyezzenek osamuka mellé?
Milyen alternatív magyarázatod van az evolúcióval szemben?"




Az exkrementum miatt nem kell megsértődnöd.A produktumról jutott eszembe és úgy éreztem az előbbi szó jobban megközelíti a lényeget.
A kérdésekre kellene koncentrálnod.Engem az sem zavar ,ha a válaszaidat személyeskedések is fűszerezik,nagy a fejem ,kibírom.
0 x

Rétike
Hozzászólások: 1151
Csatlakozott: 2011.01.02. 00:56

Az evolúció cáfolata

Hozzászólás Szerző: Rétike » 2011.11.02. 20:12

@sötétvödör (32763):

OFF
Lupus?Szerinteeeem...Pezonak ki kéne próbálni,hogy milyen a Grand-kanyonba beugrani.Nem ismeri...Ráér még nemet mondani erre az ötletre azután is,hogy megismerte.De a Brooklyn híddal is próbálkozhat...:mrgreen: ..
/OFF Elnézést!
0 x

Avatar
mimindannyian
*
*
Hozzászólások: 7917
Csatlakozott: 2011.04.23. 16:20
Tartózkodási hely: Szoboszló

Az evolúció cáfolata

Hozzászólás Szerző: mimindannyian » 2011.11.02. 20:33

@SexComb (32736): Kihagytad azt az egyszerű esetet, talán túlzó jóhiszeműségből, hogy az illető, szép magyar szóval élve: buta. Szerintem továbbra is illik rá a diagnózis, amit a hosszú, magyarázó hozzászólásod után írtam, hogy ti. szeretne ő tanulni (ahogy állítja), viszont amikor azzal találja szemben magát, hogy nem "csak kicsit" okosabbak/műveltebbek vannak nála, hanem sokan behozhatatlan messzeségben, akkor megfeszül, elege lesz az egészből és tagadásba megy át: "ilyen hozzáértő nincs is, csak okoskodóan fecseg!". Történik mindez az ego védelmében: elismerni, elfogadni, hogy kvázi behozhatatlan hátrányban van, nagyon fájó arculcsapás. Ez elől kitérni ez a legegyszerűbb mód: tagadni, hogy van ennyivel jobban tájékozott ember.
Ez nem csak Pezora jellemző megoldás, a természetgyógyászat áltudományos hajtásaihoz pont ilyen emberek csapódnak, a frusztráció elől menekülve elutasítják a hivatalos, bonyolult tudományt. És - itt jön a vesztünk - kapnak helyette mást: hamis, de egyszerű magyarázatokat a világról, melyek által úgy érezhetik, hogy nem hülyék ők, benne vannak a pixisben. Ennek csak annyi az ára, hogy kitartóan köpködni kell a tudományt, mert azt kicsit is befogadva leomlana az áltudományos köd, és jön megint a szomorú felismerés: "nem vagyok sehol, ezt én sosem fogom megérteni, mások meg átlátják, ez nem lehet igaz!"... Emberi viselkedés, semmi több.
0 x

Pezo

Az evolúció cáfolata

Hozzászólás Szerző: Pezo » 2011.11.02. 20:42

:mrgreen: És most maradjak higgadt?
Valahol itt felettem egy fogyatékkal élő felruház engem nemlétező tulajdonságokkal,aztán ebből levonja az idióta következtetéseit,aztán önelégülten azt hiszi,hogy ő a király. :mrgreen:
0 x

lorenz
Hozzászólások: 3119
Csatlakozott: 2011.06.29. 14:22
Tartózkodási hely: Budapest-Nagyvárad

Az evolúció cáfolata

Hozzászólás Szerző: lorenz » 2011.11.02. 20:46

@Pezo (32773):

"Valahol itt felettem egy fogyatékkal élő felruház engem nemlétező tulajdonságokkal,"

Ezek szerint nem fehér férfi vagy!
Engem nem zavar.
0 x

Avatar
mimindannyian
*
*
Hozzászólások: 7917
Csatlakozott: 2011.04.23. 16:20
Tartózkodási hely: Szoboszló

Az evolúció cáfolata

Hozzászólás Szerző: mimindannyian » 2011.11.02. 20:51

@Pezo (32773):
azt hiszi,hogy ő a király.
Látod, én ezt nem hiszem magamról, ez a feltételezésed kizárólag rólad szól, és tökéletesen belepasszol abba a képbe, amit leírtam - köszönöm a megerősítést. Annak okoz ugyanis a leírt módon nagy lelki terhet felismerni, hogy le van maradva, sőt, nincs sehol, aki "azt hiszi, hogy ő a király".
0 x

lorenz
Hozzászólások: 3119
Csatlakozott: 2011.06.29. 14:22
Tartózkodási hely: Budapest-Nagyvárad

Az evolúció cáfolata

Hozzászólás Szerző: lorenz » 2011.11.02. 20:58

@Pezo (32773):

Nem értelek!
A "primitív sejttenyészet"(egyébként a második "i" az hosszú),és a "kretén manipulátor" az tolerálhatóbb?

Sajnálom,de a stílusunk különböző!
A "kicsi rigót" is csak a kedvedért használtam,mert tudom,hogy szereted.
0 x

Pezo

Az evolúció cáfolata

Hozzászólás Szerző: Pezo » 2011.11.02. 21:01

@mimindannyian (32777):
''Valahol itt felettem egy fogyatékkal élő
felruház engem nemlétező
tulajdonságokkal,aztán ebből levonja
az idióta következtetéseit,aztán
önelégülten azt hiszi,hogy ő a király.''

Nem volt cimzettje,de te magadravetted?? Nem tagadom .illik rád.
0 x

lorenz
Hozzászólások: 3119
Csatlakozott: 2011.06.29. 14:22
Tartózkodási hely: Budapest-Nagyvárad

Az evolúció cáfolata

Hozzászólás Szerző: lorenz » 2011.11.02. 21:02

Most látom ,kinek szólt a méltatlankodás!

Így se rossz!
0 x

Pezo

Az evolúció cáfolata

Hozzászólás Szerző: Pezo » 2011.11.02. 21:06

@lorenz (32779):
''A "primitív sejttenyészet"( egyébként a
második "i" az hosszú),és a "kretén
manipulátor" az tolerálhatóbb?''

Pont annyira tolerálható mint ez kérdésed: ''minek kell fitten tartani a szart?''
0 x

Avatar
sötétvödör
Hozzászólások: 1422
Csatlakozott: 2011.08.11. 20:56
Tartózkodási hely: Death Star

Az evolúció cáfolata

Hozzászólás Szerző: sötétvödör » 2011.11.02. 21:08

Nem vagyok moderátor,de elég már a személyeskedésből!
0 x

lorenz
Hozzászólások: 3119
Csatlakozott: 2011.06.29. 14:22
Tartózkodási hely: Budapest-Nagyvárad

Az evolúció cáfolata

Hozzászólás Szerző: lorenz » 2011.11.02. 21:08

@Pezo (32781):

"Nem volt cimzettje,de te magadravetted?? Nem tagadom .illik rád."

Nem volt nehéz,gyakorlatilag mindenkivel hasonló stílusban társalogsz.
Nem az én szégyenem,hogy nem vagy képes emberi kommunikációra.

Minden esetre a kínos kérdések elől sikeresen bujkálsz.
0 x

Szilágyi András
*
*
Hozzászólások: 6520
Csatlakozott: 2009.12.05. 09:31
Tartózkodási hely: Budapest

Az evolúció cáfolata

Hozzászólás Szerző: Szilágyi András » 2011.11.02. 21:12

Na egy kicsit mindenki pihenjen.
0 x

Lezárt