Az evolúció cáfolata

Az intelligens tervezettség és az evolúcióelmélet vitája
Avatar
SexComb
*
*
Hozzászólások: 388
Csatlakozott: 2009.12.18. 09:43

Az evolúció cáfolata

Hozzászólás Szerző: SexComb » 2011.11.01. 20:25

@Pezo (32592):

vaskalapos már szépen megválaszolta a csodás érvedet, de két dolgot még érdemes hozzátenni.

Egy mai baktérium hárommilliárd évnyi evolúción van túl, nyilvánvalóan drámai mértékben különbözik az első élőlénytől. Nyilván a genomja egy csomó olyan gént is tartalmaz, ami az első élőlényben nem volt meg, mondjuk nem voltak más élőlények, amelyek kompetáltak volna vele, nem kellett védekeznie az oxigén ellen, nem voltak antibiotikumok, amik ellen védekeznie kellett volna, nem voltak fágjai, amik fertőzték volna, nem voltak ragadozói, az anyagcseréje nyilván sokkal egyszerűbb lehetett. Szóval egy ma élő baktériumot alapul venni enyhén szólva félrevezető. Ha ehhez hozzávesszük, hogy jelenleg úgy gondoljuk, az első önmagukat replikálni képes egységek (élőlények?) RNS molekulák voltak (http://en.wikipedia.org/wiki/RNA_world_hypothesis) (http://www.matud.iif.hu/2010/04/02.htm) ezért tökéletesen abszurd a fehérjekódoló génekből számolni, mivel az élet keletkezésekor ilyenek nem léteztek, későbbi evolúció termékei.


A másik, amit már vaskalapos is említett, de érdemes még jobban kihangsúlyozni, hogyha egy fehérje kialakulásának az "esélyét" az őt alkotó aminosavak száma alapján akarod kiszámolni, az eredmény nem azt mutatja meg, hogy mi ennek az esélye, hanem hogy egy ilyen hosszúságú polipeptidlánc hány különböző változatban létezhet. Ennek sok köze nincs egy fehérje kialakulásához két okból:

a) Az evolúciót pont kifelejted a számításból.

b) Egy adott működést nem csak egyetlen fehérje képes elvégezni. Mutatok erre egy kísérletet is: Itt véletlenszerűen állítottak elő DNS szakaszokat nukeotidokból, így a te számításod kísérletes ellenőrzését láthatod. (http://criticalbiomass.freeblog.hu/arch ... zetettseg/) 75 bázis hosszúságú véletlenszerűen előállított DNS szakszokat klónoztak egy vektorba és egy egyszerű vizsgálati rendszerrel megnézték, melyiknek van antimikróbiális hatása, azaz melyik öli meg a bacit. Tartsd észben, hogy ez egyetlen működés (ÉRTEM szóhasználatban "funkció"), tehát nem az összes fehérjét válogatták ki, amelyik valamit csinál, csak azokat, amik ezt az egy jól körülhatárolható működést végzik. Százezer ilyen véletlenszerű fehérjéből hatnak volt antimikróbiális hatása, tehát kb tizenhétezer véletlenszerűen előállt peptidből lesz egy, amelyik képes ellátni ezt a feladatot. Viszont ha a te módszereddel számoljuk az "esélyt" akkor bizony egy a húsz a huszonötödikenhez kellene lennie, ami olyan egy a háromszor tíz a harminckettedikenhez. A te becslésed és a kísérletes mérés között van egy durván tíz a huszonhétszeres különbség, magyarán a te számítási módszered egyértelműen hibás, köszönőviszonban sincs a valósággal. Hogy miért? A megoldás nem túl bonyolult, egy működést nem csak egy fehérje képes ellátni, hanem nagyon sok. Te valamiért feltételezed, hogy csak egyetlen egy fehérje alkalmas egy feladat elvégzésére, amikor a valóságban a lehetséges fehérjék közül szédítően sok alkalmas egy feladatra.


Magyarán a modelled annyit mond, hogyha egy vödörben összekeverünk néhány kiló aminosavat és nukleotidot, akkor nagyon kicsi az esélye, hogy éppen pontosan egy ma ismert baktérium áll össze belőle. Mivel soha senki sem állította, hogy ha egy vödörben összekeversz pár kiló aminosavat meg nukleotidot, abból pont egy E. coli ugrana elő, ezért annyi történt, hogy felvázoltál egy modellt, aminek köze sincs az abiogenzishez vagy az evolúcióhóz, ráadásul soha senki sem állította, hogy így jött létre az élet, majd meggyőzően cáfolod. A bibi ott van, hogy a saját agyrémeid cáfolatának semmi köze az evolúció cáfolatához.
0 x

Pezo

Az evolúció cáfolata

Hozzászólás Szerző: Pezo » 2011.11.01. 20:48

@vaskalapos (32612):
''Es milyen alapon valogatsz az olvasott
sokfele velemeny kozott?
Mindet elfogadod? Vagy egyiket sem?
Vagy valamilyen alapon eldontod,
melyiket hiszed el, es melyiket nem?''

Röviden összefoglalva: Engem nem zavar a rengeteg egymásnak ellentmondó vélemény. Várakozó állásponton vagyok. Az sem zavar,hogy nem tudom mi az igazság. Nálam az a bizonyos pohár mindig félig tele van. S.C.-nél meg bizonyára mindig félig üres,ezért lát eretneket mindenkiben,aki kedvenc rögeszmélyét megkérdőjelezi. :D
0 x

Avatar
mimindannyian
*
*
Hozzászólások: 7917
Csatlakozott: 2011.04.23. 16:20
Tartózkodási hely: Szoboszló

Az evolúció cáfolata

Hozzászólás Szerző: mimindannyian » 2011.11.01. 20:50

@Pezo (32629): rögeszmélyét?! :o
0 x

Pezo

Az evolúció cáfolata

Hozzászólás Szerző: Pezo » 2011.11.01. 21:08

@vaskalapos (32607):
''Megmutattam, hogy a tartalma szemet.
Meg mindig fontos?''

Hoppá! Miért te elemezted ki amit lorenz-nek címeztem?? Csak nem te vagy lorenz is? :mrgreen:
0 x

Pezo

Az evolúció cáfolata

Hozzászólás Szerző: Pezo » 2011.11.01. 21:18

@mimindannyian (32630):
''rögeszmélyét?!''

Igen! Időnként helyesírási hibát hintek az írásomban. Miért? Mert ha valaki szóvá teszi,akkor biztos lehetek benne,hogy végig figyelmesen elolvasta,és ebből kifolyólag meg is értette a mondanivalómat. :mrgreen:
0 x

Avatar
Várhegyi Márton
*
*
Hozzászólások: 842
Csatlakozott: 2010.08.23. 16:30
Tartózkodási hely: Magyarország

Az evolúció cáfolata

Hozzászólás Szerző: Várhegyi Márton » 2011.11.01. 21:19

@Pezo (32629):
Engem nem zavar a rengeteg egymásnak ellentmondó vélemény.
(Félkövér kiemelés tőlem.)
Végül is az evolúcióelmélet csak egy vélemény, egy elmélet :mrgreen:
0 x

Avatar
SexComb
*
*
Hozzászólások: 388
Csatlakozott: 2009.12.18. 09:43

Az evolúció cáfolata

Hozzászólás Szerző: SexComb » 2011.11.01. 21:19

@Pezo (32629):

"Nálam az a bizonyos pohár mindig félig tele van. S.C.-nél meg bizonyára mindig félig üres,ezért lát eretneket mindenkiben,aki kedvenc rögeszmélyét megkérdőjelezi. "

Ez a tökéletes válasz. Teljesen igazad van. Mit tesz egy értelmes, komoly, mindenre nyitott ember, ha előad egy számítást, amire azt mondja, hogy ez az evolúció cáfolata, majd valaki kísérletes bizonyítékokkal altámasztva elmagyarázza neki, hogy a számítása hibás?

Elismeri, hogy hát igen, ez a bizonyos esélyszámolgatás hibás? Ugyan már!

Megpróbál értelmes érvekkel vitába szállni a másik érvelésével? Ugyan már!

Egy komoly, felnőtt, nyitott, optimista ember ilyenkor úgy tesz, mintha a cáfolat soha el se hangzott volna, természetesen nem ismeri el, hogy orbitális baromságot állított, majd egy odavetett megjegyzéssel lehülyézi azt, aki értelmes vitát akar vele folytatni, holmi kísérleti eredményekkel vagy érvekkel. Gratulálok, mostantól igazi komoly tudós vagy, jelentkezz nyugodtan Nobel-díjra!
0 x

Avatar
mimindannyian
*
*
Hozzászólások: 7917
Csatlakozott: 2011.04.23. 16:20
Tartózkodási hely: Szoboszló

Az evolúció cáfolata

Hozzászólás Szerző: mimindannyian » 2011.11.01. 21:21

@Pezo (32634): De nem csak a helyesírás... Miért lenne a rögeszméje? Ha valaki egy kérdésre adott választ helyesnek, konzisztensnek, plauzibilisnek lát, és hajlandó erről magyarázni is, akkor az rögeszme lenne? Nem. Intelligensen viselkedik.
0 x

Avatar
mimindannyian
*
*
Hozzászólások: 7917
Csatlakozott: 2011.04.23. 16:20
Tartózkodási hely: Szoboszló

Az evolúció cáfolata

Hozzászólás Szerző: mimindannyian » 2011.11.01. 21:36

@Várhegyi Márton (32635): Ehh, ez a missusa elég durva :).
Nekem a tomcat-es keresztkérdés-video jutott erről eszembe, bár tudom, hogy az más, meg szerintem szándékosan jól megválogatott, de mókás.
0 x

Pezo

Az evolúció cáfolata

Hozzászólás Szerző: Pezo » 2011.11.01. 21:37

@mimindannyian (32637):
''Intelligensen viselkedik.''

Ebben kételkedem. Csak azért tajtékzik,mert nem adok neki alkalmat arra,hogy rajtam kiélje fölényes tudásának lehengerlő erejét.
Immár második alkalommal emlití a Nobel-dijat. Freudnak vagy Jungnak csemege lenne a személyiségpathológiája. :P
0 x

Avatar
mimindannyian
*
*
Hozzászólások: 7917
Csatlakozott: 2011.04.23. 16:20
Tartózkodási hely: Szoboszló

Az evolúció cáfolata

Hozzászólás Szerző: mimindannyian » 2011.11.01. 21:46

@Pezo (32640):
Csak azért tajtékzik,mert nem adok neki alkalmat arra,hogy rajtam kiélje fölényes tudásának lehengerlő erejét.
Mégis miképp történne az, ha alkalmat engednél, és kiélné?! :) A tudományos felismerések tonnányi puttonyával fejbevágna? :)
Én semmi fölényeset nem éreztem benne, egyszerűen leírta, ami a témában eszébe jutott. Ha itt te fölényes tudást, lehengerlés-veszélyt érzel, akkor jóval inkább tűnik a helyzet olybá, hogy téged riaszt, ha másvalaki nagyon tájékozott, fájóan érint a tőle való lemaradásod megtapasztalása. Vagyis bújtatva bár, de elismerted a tudását, csak szeretnél az így keletkező szomorú kontraszt elől menekülni.

Mert tegyük fel, vagyis te tedd fel csak hipotetikusan: az evolúció elmélete klappol, egyben van és kerek. És lenne egy Pezo2, aki ennek az ismeretnek a birtokában van, ám nem akar lehengerelni, semmi efféle fájó élményben részesíteni. Hogyan kellene magyaráznia?
0 x

Avatar
Várhegyi Márton
*
*
Hozzászólások: 842
Csatlakozott: 2010.08.23. 16:30
Tartózkodási hely: Magyarország

Az evolúció cáfolata

Hozzászólás Szerző: Várhegyi Márton » 2011.11.01. 21:53

@mimindannyian (32639):

4:10-nél Dr. Jones kivágja a rezet :)
0 x

Avatar
mimindannyian
*
*
Hozzászólások: 7917
Csatlakozott: 2011.04.23. 16:20
Tartózkodási hely: Szoboszló

Az evolúció cáfolata

Hozzászólás Szerző: mimindannyian » 2011.11.01. 21:57

@Várhegyi Márton (32644): Jah, vágja :).
De nekem a legjobban tetszett az előtte szóló: "eltűnik valahol az égben, eltűnik a mikrokozmoszban" :D
0 x

Pezo

Az evolúció cáfolata

Hozzászólás Szerző: Pezo » 2011.11.01. 22:08

@mimindannyian (32641):
Igen jóval többet tud és jártasabb a témában. De ez még nem jelenti azt,hogy az az igazság, amit tud.
Pl. a minap olvastam a neten,hogy van 20000 olyan lelet,ami alátámasztja az evolúcióelméletet. A következő mondat viszont közölte,hogy van 210000 (igen,kétszáztízezer) olyan lelet ami nem illik a képbe!
Ezek után csoda,hogy túl nagyon nem foglalkoztat a jelenlegi tudományos álláspont?
0 x

lorenz
Hozzászólások: 3119
Csatlakozott: 2011.06.29. 14:22
Tartózkodási hely: Budapest-Nagyvárad

Az evolúció cáfolata

Hozzászólás Szerző: lorenz » 2011.11.01. 22:22

@Pezo (32640):


"
"Nekem nincs kiforrott,szilárd,megmásithatatlan álláspontom az evolúcíós elméleteket illetően. Nyitott vagyok mindenre,őszintén. "

Eléggé ügyesen leplezed.

Egyébként ezt egy percig sem hiszem el.
Az írásaidból kitűnik,hogy nem ismered az elmélet részleteit,és az evolúciós folyamatok mechanizmusával sem vagy tisztában,különben nem tennél fel ilyen kérdéseket.
Következésképpen te ,a fenenagy nyitottságod mellett, úgy utasítasz el egy elméletet,hogy fogalmad sincs róla.
Kibányászol a netről különböző kreacionista vagy deista-teista érveket,ezeket odalököd nekünk ,hogy rágódjunk rajta,de a cáfolatokat már fel sem fogod,hiszen ahhoz legalább minimális ismerete szükséges az adott területnek.
Még azt sem érted ,amit bemásolsz,nem hogy vaskalapos válaszát.
Vannak esetleg saját gondolataid is ,amit megosztanál velünk?
0 x

Avatar
mimindannyian
*
*
Hozzászólások: 7917
Csatlakozott: 2011.04.23. 16:20
Tartózkodási hely: Szoboszló

Az evolúció cáfolata

Hozzászólás Szerző: mimindannyian » 2011.11.01. 22:36

@Pezo (32646):
a minap olvastam a neten,hogy van 20000 olyan lelet,ami alátámasztja az evolúcióelméletet. A következő mondat viszont közölte,hogy van 210000 (igen,kétszáztízezer) olyan lelet ami nem illik a képbe!
Leírni bármit le lehet (majdnem :) ). De nem ugyanaz, ha állításokat olvasol bizonyíték nélkül, és el kell hinni becsszóra, mintha egy összefüggő magyarázatot hallasz, ami rengeteg helyen kapcsolódik a már elfogadott gondolkodásmódodhoz. Puszta állításokra csak azt lehet mondani, hogy téves, vagy igaz, esetleg hülyeség, légből kapott, netán arcátlan hazugság; aztán ha szeretnél hinni benne, akkor gonosznak fogod érezni, aki tévesnek minősíti, és "ő sem tudja jobban, csak nagy a szája", ha meg nem hiszel benne, akkor "tessék, igaza van, ő is megmondta".

Ha nem az alapoktól kezded építeni a gondolkodásmódodat, hanem csak a már nagyon összetett dolgokba kóstolsz bele, akkor más módszered nem lesz, minthogy szimpátia alapján hitként éled meg azt, amit más esetleg apró lépcsőkből összerakott hosszú idő alatt. És még mérges is leszel rá, hogy annyi mindent tud. Így nem megy... Így igazságot keresni nem lehet, csak szimpatikus hittételeket.
0 x

Pezo

Az evolúció cáfolata

Hozzászólás Szerző: Pezo » 2011.11.01. 22:42

@lorenz (32647):
''Eléggé ügyesen leplezed.
Egyébként ezt egy percig sem hiszem
el.''
Nem is vártam azt hogy bármit is elhiszel. Amúgy ez számomra közömbös.

''Következésképpen te ,a fenenagy
nyitottságod mellett, úgy utasítasz el
egy elméletet,hogy fogalmad sincs
róla.''
Ha tudnád amit én tudok,akkor nem pötyögnél ilyen megalapozatlan állitást.

''Kibányászol a netről különböző
kreacionista vagy deista-teista
érveket''
Avagy Shakespeare azért kiváló iró,mert a műveit díszkötésben adták ki?

''Vannak esetleg saját gondolataid
is ,amit megosztanál velünk?''

Ezt pont te kérded,aki csak a többség véleményét szajkózod? :mrgreen:
0 x

lorenz
Hozzászólások: 3119
Csatlakozott: 2011.06.29. 14:22
Tartózkodási hely: Budapest-Nagyvárad

Az evolúció cáfolata

Hozzászólás Szerző: lorenz » 2011.11.01. 22:52

@Pezo (32646):


"Ezek után csoda,hogy túl nagyon nem foglalkoztat a jelenlegi tudományos álláspont?"

Imádom,amikor igazam van!


"-Figyelj,pezo!Hallottad,hogy az evolúciós elmélet az téves?
-Nemá!Tényleg?
-Ja!Egész pontosan 210356...,nem,210357 olyan lelet van ,ami nem illik a képbe!
-Azta!Megyek megírom a sok hülye szkeptikusnak!Csá!"


Nagy vagy,öcsém!
Rengeteg frappáns kérdésem lenne az állításoddal kapcsolatban,de nem tudok választani közülük!
Talán ezt:
Ha csak 5000 oda nem illő lelet lenne,akkor még elgondolkodnál a dolgon?
0 x

Pezo

Az evolúció cáfolata

Hozzászólás Szerző: Pezo » 2011.11.01. 23:00

@lorenz (32650):
Látom,kiborultál,mint a lavór. Felmosnálak,de kisebb dolgom is nagyobb ennél.
0 x

lorenz
Hozzászólások: 3119
Csatlakozott: 2011.06.29. 14:22
Tartózkodási hely: Budapest-Nagyvárad

Az evolúció cáfolata

Hozzászólás Szerző: lorenz » 2011.11.01. 23:08

@Pezo (32649):

"Ezt pont te kérded,aki csak a többség véleményét szajkózod?"

A tömegből sokféleképpen ki lehet tűnni,de nem biztos,hogy helyes, ha azt úgy teszed,hogy pölö odakakilsz a buszmegállóba.


"Avagy Shakespeare azért kiváló iró,mert a műveit díszkötésben adták ki? "

Húú!Ma nem nagyon vagyok ráhangolódva a pezo-féle logikára!
Azt szerettem volna elérni,hogy ne a netről bányászd az érveket.,mert egyrészt, akik értik is azt ,amit leírsz,fél perc alatt szétcincálják,másrészt pedig az jön le belőle,hogy nem vagy képes önállóan gondolkodni.
Az, hogy leírod:"Ha tudnád amit én tudok,akkor nem pötyögnél ilyen megalapozatlan állitást.",sajnos nagyon is osamukaszerű.
Ráadásul eléggé szerénytelenül is hangzik,ami még akkor is visszatetsző,ha történetesen igaz lenne.
0 x

lorenz
Hozzászólások: 3119
Csatlakozott: 2011.06.29. 14:22
Tartózkodási hely: Budapest-Nagyvárad

Az evolúció cáfolata

Hozzászólás Szerző: lorenz » 2011.11.01. 23:11

@Pezo (32651):

"Látom,kiborultál,mint a lavór. Felmosnálak,de kisebb dolgom is nagyobb ennél."

Látom,fogyóban az érvek.
Tanítanálak még,de kisebb dolgom is nagyobb ennél.
0 x

Avatar
ndru
Hozzászólások: 79
Csatlakozott: 2010.10.16. 19:39

Az evolúció cáfolata

Hozzászólás Szerző: ndru » 2011.11.01. 23:31

Pezo írta:Nekem nincs kiforrott,szilárd,megmásithatatlan álláspontom az evolúcíós elméleteket illetően.
Ha valaki az "Az evolúció cáfolata" című topicba már az n+1-edik kreácionista érvelést dobja be gyors Gish Gallop keretében, az legalábbis felvet ezzel kapcsolatban kérdéseket.
Bár lehet, hogy az ÉRTEM fórumát meg olyan cuccokkal bombázza, mint "Na, akkor mondjátok, hogy is van ez a dolog a 2-es emberi kromoszómával???"

Sosem lehet tudni. :D
0 x

Pezo

Az evolúció cáfolata

Hozzászólás Szerző: Pezo » 2011.11.01. 23:33

@lorenz (32652):
"Avagy Shakespeare azért kiváló
iró,mert a műveit díszkötésben adták
ki? "
Húú!Ma nem nagyon vagyok
ráhangolódva a pezo-féle logikára!
Azt szerettem volna elérni,hogy ne a
netről bányászd az érveket.''

Akkor lefordítom: Nem a csomagolás határozza meg a tartalmának az értékét.

''amit leírsz,fél
perc alatt szétcincálják''

Ó igen. Ez az agresszió egyik szimptómája.
0 x

vaskalapos
Hozzászólások: 4606
Csatlakozott: 2009.12.09. 17:51

Az evolúció cáfolata

Hozzászólás Szerző: vaskalapos » 2011.11.01. 23:42

@Pezo (32629):
Röviden összefoglalva: Engem nem zavar a rengeteg egymásnak ellentmondó vélemény. Várakozó állásponton vagyok. Az sem zavar,hogy nem tudom mi az igazság. Nálam az a bizonyos pohár mindig félig tele van. S.C.-nél meg bizonyára mindig félig üres,ezért lát eretneket mindenkiben,aki kedvenc rögeszmélyét megkérdőjelezi. :D
Akkora felyedben zurzavar van. Sajnallak. De igy erthetoek zavaros hozzaszolasaid.

A bizonyos poharraol meg az jut eszembe, hogyha egy pohar vizbe teszel egy kanal szennyvizet, akkor egy poharnyi szennyvized lesz.
Ezzel szemben ha egy poharnyi szennyvizbe teszel egy kanalnyi tiszta vizet, akkor is egy poharnyi szennyviz lesz az eredmeny.

Feje a pohar, az alatamasztott, bizonyitekkon alapulo tudas a tiszta viz, az altudomanyos maszlag a szennyviz.
Ez talan segit megertened, hogy ha egy kanalnyi mazlagot, altudomanyos csalo velemenyt is magadeva teszel, akkor mi lesz a fejedben? Szennyviz.
Felig, vagy tele - mindegy.
0 x

Pezo

Az evolúció cáfolata

Hozzászólás Szerző: Pezo » 2011.11.01. 23:42

@ndru (32655):
Nekem nincs
kiforrott,szilárd,megmásithatatlan
álláspontom az evolúcíós elméleteket
illetően.
''Ha valaki az "Az evolúció cáfolata"
című topicba már az n+ 1-edik
kreácionista érvelést dobja be gyors
Gish Gallop keretében, az legalábbis
felvet ezzel kapcsolatban kérdéseket.''
Mások is ezt csinálják,csak más ''ista'' cimszó alatt,ugymint: ateista,materialista,evolucionista. Akkor hát mi a problémád?
0 x

vaskalapos
Hozzászólások: 4606
Csatlakozott: 2009.12.09. 17:51

Az evolúció cáfolata

Hozzászólás Szerző: vaskalapos » 2011.11.01. 23:47

@Pezo (32646):
Pl. a minap olvastam a neten,hogy van 20000 olyan lelet,ami alátámasztja az evolúcióelméletet. A következő mondat viszont közölte,hogy van 210000 (igen,kétszáztízezer) olyan lelet ami nem illik a képbe!
Ezek után csoda,hogy túl nagyon nem foglalkoztat a jelenlegi tudományos álláspont?
1. Ha foglalkoztatna, akkor tudnad, hogy az evolucio alapveto bizonyitekai nem a leletek.
2. Te bemondasra elhiszel ilyen szamokat, ha a neten olvasod, de a tudomanyos allaspontban ketelkedsz?
Hidd el nekem bemondasra, hogy ez "van 20000 olyan lelet,ami alátámasztja az evolúcióelméletet. A következő mondat viszont közölte,hogy van 210000 (igen,kétszáztízezer) olyan lelet ami nem illik a képbe!" nem igaz. Tevedes, vagy hazugsag. Kitalacio. (ha igy lenne sem sok vizet zavarna, de nincs igy)
0 x

Pezo

Az evolúció cáfolata

Hozzászólás Szerző: Pezo » 2011.11.01. 23:50

@vaskalapos (32657):
''Akkora fely edben zurzavar van.
Sajnallak. De igy erthetoek zavaros
hozzaszolasaid.''

Ez azért túlzás! Itt és máshol is MINDENKINEK vannak zavaros hozzászólásai. Az enyémek sem haladták meg az itteni átlagot. :ugeek:
0 x

vaskalapos
Hozzászólások: 4606
Csatlakozott: 2009.12.09. 17:51

Az evolúció cáfolata

Hozzászólás Szerző: vaskalapos » 2011.11.01. 23:51

@Pezo (32656):
''amit leírsz,fél
perc alatt szétcincálják''

Ó igen. Ez az agresszió egyik szimptómája.
Agresszio?

Baratsagosan ramutattam, hogy hulyeseg amit ideztel.
Ha egyforman nyitott lennel mindenre, ahogy allitod, akkor az en ervelesemet is idezned kene mashol... nem? Valamiert ugy velem, nem fogod azt tenni.

Ezzel ramutattam egy masik nem igaz allitasodra. Nem vagy egyfprman nyitott. Csak a szennyet nyeled, csak arra vagy nyitott.
0 x

Avatar
ndru
Hozzászólások: 79
Csatlakozott: 2010.10.16. 19:39

Az evolúció cáfolata

Hozzászólás Szerző: ndru » 2011.11.02. 00:01

@Pezo (32658):
Mások is ezt csinálják,csak más ''ista'' cimszó alatt,ugymint: ateista,materialista,evolucionista. Akkor hát mi a problémád?
Mármint felmennek egy fórumokra, közlik, hogy várakozó állásponton vannak az adott témában, aztán konzekvensen az ellentétes álláspontot próbálják alátámasztani? :|
0 x

Szilágyi András
*
*
Hozzászólások: 6520
Csatlakozott: 2009.12.05. 09:31
Tartózkodási hely: Budapest

Az evolúció cáfolata

Hozzászólás Szerző: Szilágyi András » 2011.11.02. 00:05

@Pezo (32661): A fő probléma az, hogy szemlátomást semmilyen előismereted nincs. Nem jártál iskolába? Az evolúcióról tegnap hallottál először, és most a netet túrod, hogy mit találsz róla?
A neten sok mindent lehet találni, különösképpen rengeteg marhaságot. Meg rengeteg okosságot is, csak meg is kell tudni különböztetni az utóbbit az előbbitől.
Ahhoz, hogy el tudd választani az ocsút a búzától, szükséged lenne ismeretekre és gondolkodási képességre. Ezeket nem vélem felismerni rajtad.
0 x

Pezo

Az evolúció cáfolata

Hozzászólás Szerző: Pezo » 2011.11.02. 00:07

@vaskalapos (32662):
''Ezzel ramutattam egy masik nem igaz
allitasodra. Nem vagy egyfprman
nyitott. Csak a szennyet nyeled, csak
arra vagy nyitott.''

Csak hiszed,hogy rámutattál. Ha nem volnák nyitott mindenre,akkor messze elkerűlném ezt a fórumot.

Az pedíg,hogy mi a szenny,az meglehetősen szubjektiv dolog.
0 x

Pezo

Az evolúció cáfolata

Hozzászólás Szerző: Pezo » 2011.11.02. 00:31

@Szilágyi András (32668):
Azért van annyi ismeretem e témában,hogy foglalkozzak vele.

''Ahhoz, hogy el tudd választani az
ocsút a búzától, szükséged lenne
ismeretekre és gondolkodási
képességre. Ezeket nem vélem
felismerni rajtad.''

Nos,gondolkodási képességem - álszerénység nélkűl irom - az van.
Introvertált habitusu vagyok,amely kiváló alapot képez e mentális produktum fitten tartására.
0 x

Pezo

Az evolúció cáfolata

Hozzászólás Szerző: Pezo » 2011.11.02. 00:38

@ndru (32666):
''Mármint felmennek egy fórumokra,
közlik, hogy várakozó állásponton
vannak az adott témában, aztán
konzekvensen az ellentétes álláspontot
próbálják alátámasztani?''

Puff neki! Feltűnt,hogy nem ez a helyzet?
0 x

Avatar
ndru
Hozzászólások: 79
Csatlakozott: 2010.10.16. 19:39

Az evolúció cáfolata

Hozzászólás Szerző: ndru » 2011.11.02. 03:04

@Pezo (32671):

A Te esetedben nem látom, hogy nem az lenne a helyzet, amit írtam, de erre már lorenz is utalt korábban.
A hozzászólásaidban linkelt cikkek egytől-egyig kreácionista álláspontot képviselnek, ami persze nem baj, de azzal szemben, amit magadról írtál, ez nem tűnik se várakozó, sem pedig semleges álláspontnak.
Fordított esetben egy ateista sem volna túl hiteles a semleges fickó szerepében, akinek "csupán volna pár kérdése".
Ettől persze még lehetsz nyitott más véleményekre, de biztos nem fognak úgy tekinteni rád, mint olyasvalakire, aki valóban várakozó állásponton lenne az adott témával kapcsolatban.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára ndru 2011.11.02. 03:39-kor.
0 x

vaskalapos
Hozzászólások: 4606
Csatlakozott: 2009.12.09. 17:51

Az evolúció cáfolata

Hozzászólás Szerző: vaskalapos » 2011.11.02. 03:33

@Pezo (32670): Azért van annyi ismeretem e témában,hogy foglalkozzak vele.

Amiket itt ideztel, nem ezt tamasztjak ala. Pl. kritika nelkul idezted, hogy a sejben 200 feherjet meghatarozott sorrenben kell tartani. Ez nagyon durva, orditoan fajo tevedes.

''Ahhoz, hogy el tudd választani az
ocsút a búzától, szükséged lenne
ismeretekre és gondolkodási
képességre. Ezeket nem vélem
felismerni rajtad.''

Nos,gondolkodási képességem - álszerénység nélkűl irom - az van.

Lehet, hogy van gondlkodasi kepesseged, nem vitatom. De a legjobb gondolkodassal is hamis eredmenyre jutsz, ha hamis a kiindulas.
Marpedig azt mutattad itt be, hogy hamis kiindulasi teteleket fogadsz el igaznak.
0 x

lorenz
Hozzászólások: 3119
Csatlakozott: 2011.06.29. 14:22
Tartózkodási hely: Budapest-Nagyvárad

Az evolúció cáfolata

Hozzászólás Szerző: lorenz » 2011.11.02. 14:55

@Pezo (32671):

"Introvertált habitusu vagyok,amely kiváló alapot képez e mentális produktum fitten tartására."


A produktummal már tisztában vagyunk.Bár én az exkrementum szót használtam volna.
De miért kell a szart fitten tartani?

Ne fáraszd magad idegen szavak beillesztésével a mondókádba.
Attól nem tűnsz előttünk okosabbnak,hidd el.

Vajon hányszor kell feltegyem a kérdést ahhoz,hogy a moderátorok végre elhelyezzenek osamuka mellé?
Milyen alternatív magyarázatod van az evolúcióval szemben?
0 x

Pezo

Az evolúció cáfolata

Hozzászólás Szerző: Pezo » 2011.11.02. 14:56

@vaskalapos (32673):
''kritika nelkul idezted, hogy a
sejben 200 feherjet meghatarozott
sorrenben kell tartani. Ez nagyon
durva, orditoan fajo tevedes.''

Az persze fel sem merűl benned,hogy amit itt irsz,az az ordítóan fájó tévedés.

''Marpedig azt mutattad itt be, hogy
hamis kiindulasi teteleket fogadsz el
igaznak.''

Akárhogy nézzük,minimum 50százalék,hogy nem hamis.
0 x

Pezo

Az evolúció cáfolata

Hozzászólás Szerző: Pezo » 2011.11.02. 15:10

@lorenz (32701):
''De miért kell a szart fitten tartani?
Ne fáraszd magad idegen szavak
beillesztésével a mondókádba.
Attól nem tűnsz előttünk
okosabbnak,hidd el.''

Megnyilvánultál,primitiv sejttenyészet? :mrgreen: Nem vagyok ló,ugyhogy szállj le rólam.
Hol irtam azt,hogy okosnak akarok tűnni bárki előtt is ,te kretén manipulátor??

''Vajon hányszor kell feltegyem a
kérdést ahhoz,hogy a moderátorok
végre elhelyezzenek osamuka mellé?''

Biztos még rengetegszer! Úgyhogy huzz bele,mert csak egyszer élsz,és nehogy már frusztráltan fingjál ki! :mrgreen:
0 x

Avatar
pounderstibbons
*
*
Hozzászólások: 2662
Csatlakozott: 2010.05.25. 11:01

Az evolúció cáfolata

Hozzászólás Szerző: pounderstibbons » 2011.11.02. 15:22

@Pezo (32702):
Akárhogy nézzük,minimum 50százalék,hogy nem hamis.
Szabadna kérdeznem, hogy ez a minimum 50% vajon milyen módon jött ki?
0 x

Avatar
TranszfettiAcid
Hozzászólások: 358
Csatlakozott: 2009.12.10. 09:05
Tartózkodási hely: Margarin

Az evolúció cáfolata

Hozzászólás Szerző: TranszfettiAcid » 2011.11.02. 15:28

@pounderstibbons (32707):
@Pezo (32702):
Idézet:
Akárhogy nézzük,minimum 50százalék,hogy nem hamis.
Szabadna kérdeznem, hogy ez a minimum 50% vajon milyen módon jött ki?
Igen, ez bennem is felmerült. - "De hát nem is vagyunk annyian 8-) "

"Matekórát tartanak a rendőröknek. A tanár őrjöng: -Idióták! Az osztály 90%-a meg fog bukni matekból! Mire egy hang hátulról: -De hát nem is vagyunk annyian! "
0 x

Avatar
Várhegyi Márton
*
*
Hozzászólások: 842
Csatlakozott: 2010.08.23. 16:30
Tartózkodási hely: Magyarország

Az evolúció cáfolata

Hozzászólás Szerző: Várhegyi Márton » 2011.11.02. 15:31

@Pezo (32702):
Pezo írta: Akárhogy nézzük,minimum 50százalék,hogy nem hamis.
Engem is érdekelne a számítás menete :roll:
0 x

vaskalapos
Hozzászólások: 4606
Csatlakozott: 2009.12.09. 17:51

Az evolúció cáfolata

Hozzászólás Szerző: vaskalapos » 2011.11.02. 15:35

@Várhegyi Márton (32712): egyszeru: ugy gondolja, hogy vagy igaz, vagy nem igaz.
Ket esely, szerinte azonos valoszinusegu, mert nincs sem elegendo elokepzettsege sem elegendo logikus gondolkodasa, hogy a veletlen talalgatasnal tobbet mondhasson.
0 x

Pezo

Az evolúció cáfolata

Hozzászólás Szerző: Pezo » 2011.11.02. 15:42

@Várhegyi Márton (32712):
Nagyon egyszerű. Mert alapesetben vagy igaz,vagy nem. Azaz 100% : 2 = 50%
:)
0 x

vaskalapos
Hozzászólások: 4606
Csatlakozott: 2009.12.09. 17:51

Az evolúció cáfolata

Hozzászólás Szerző: vaskalapos » 2011.11.02. 15:43

@Pezo (32716): Hat nem eltalatam :-(
0 x

Pezo

Az evolúció cáfolata

Hozzászólás Szerző: Pezo » 2011.11.02. 15:46

@vaskalapos (32713):
Megkérdezhetem?
Milyen kényszer hajt,hogy a kérdezett helyett válaszoljál? :mrgreen:
0 x

vaskalapos
Hozzászólások: 4606
Csatlakozott: 2009.12.09. 17:51

Az evolúció cáfolata

Hozzászólás Szerző: vaskalapos » 2011.11.02. 15:49

@Pezo (32716): 50% eselye van annak, hogy Pezo egy elmegyogyintezetbol ir.

Vagy onnan ir, vagy nem. Azaz 100% : 2 = 50%

50% eselye van annak, hogy Pezo ott nem orvos, hanem apolt.

Vagy ovos, vagy apolt. Azaz 100% : 2 = 50%

a ket valoszinuseget osszeadjuk, es kijon, hogy 50%+50% = 100%
0 x

Avatar
Várhegyi Márton
*
*
Hozzászólások: 842
Csatlakozott: 2010.08.23. 16:30
Tartózkodási hely: Magyarország

Az evolúció cáfolata

Hozzászólás Szerző: Várhegyi Márton » 2011.11.02. 15:51

@Pezo (32716):
Pezo írta: Nagyon egyszerű. Mert alapesetben vagy igaz,vagy nem. Azaz 100% : 2 = 50%
:)
Ezt te komolyan is gondolod? Tényleg érdekel.
0 x

Pezo

Az evolúció cáfolata

Hozzászólás Szerző: Pezo » 2011.11.02. 16:05

@Várhegyi Márton (32721):
Jó,elismerem részemről csak azt akartam ezzel illusztrálni,hogy nem vagyok elfogult semelyik irányban.
Most a hitelesség kérdése figyelmen kivűl hagyandó. Az elv a lényeg jelen esetben.
0 x

vaskalapos
Hozzászólások: 4606
Csatlakozott: 2009.12.09. 17:51

Az evolúció cáfolata

Hozzászólás Szerző: vaskalapos » 2011.11.02. 16:06

@Pezo (32718):
Megkérdezhetem?
Milyen kényszer hajt,hogy a kérdezett helyett válaszoljál? :mrgreen:
Megkerdezheted, termeszetesen barmikor megkerdezheted.
0 x

Avatar
Várhegyi Márton
*
*
Hozzászólások: 842
Csatlakozott: 2010.08.23. 16:30
Tartózkodási hely: Magyarország

Az evolúció cáfolata

Hozzászólás Szerző: Várhegyi Márton » 2011.11.02. 16:09

@Pezo (32722):
Jó,elismerem részemről csak azt akartam ezzel illusztrálni,hogy nem vagyok elfogult semelyik irányban.
Nem az elfogulatlanságodat (vagy elfogultságodat) támasztottad alá/illusztráltad a valószínűségszámításos példával.

Ha megfogadsz egy tanácsot tőlem: nem írsz legközelebb ekkora marhaságokat, mert alapos okkal fognak hülyének tartani.
0 x

Lezárt