Miért párolog el a víz?

Örökmozgók, 100% feletti hatásfok
Avatar
jottaanyi
Hozzászólások: 72
Csatlakozott: 2015.11.29. 10:34

Miért párolog el a víz?

Hozzászólás Szerző: jottaanyi » 2016.05.19. 22:39

Teofil írta: Alágyújtva valószínű kialakul egy intenzív lefele áramlás (is) a folyadékban.
Ha ez az áramlás megszűnik, akkor a buborékok szabadabban, nagyobb mennyiségben tudnak a felszínre jönni.
Köszönöm a megoldást, elképzelhető.
mimindannyian írta:Biztos vagy te ebben? Vagy csak jobban látszik, mert kevésbé kavargó, turbulens a gőzölgés?
Hát nem is tudom, persze csak azt mondom amit látok. Addig amíg ég alatta a tűz, rendesen buborékol, de inkább csak a vízfelszín fölött kóválygó, kb. elkülönülő foszlányok jellemzők. Amint elzárom, a buborékképződés alábbhagy és hirtelen rendes gomolygásba fog. Lehet hogy ez csak látszat? Talán amint elzárom, hűvösebb levegő kerülhet fölé, amiben jobban látszik a gőz?
0 x

opeter
Hozzászólások: 9
Csatlakozott: 2016.07.13. 09:57

Miért párolog el a víz?

Hozzászólás Szerző: opeter » 2016.07.13. 10:26

wmiki írta: hol becsméreltem a tudományt????
ha nem tudsz olvasni, járj újra iskolába
azt írtam, hogy a tudomány nem téved, ami igaz is
tudsz olyat mondani, amikor tévedett??? no ugye...

egyébként a mellébeszélés az nagyon jól megy, mert a kérdésre nem feleltél
ti. hogy miért párolog el a víz...
Hallotál már a Brown-féle mozgásról? Növekvő hő hatására (akár 0 fokon is, mert a hó is párolog) a folyadékok és gázok felett lebegő szuszpendált részecskék mozgási energiájuk révén "távoznak" magyarul kirepülnek a folyadékból, vagy gázból. Ez a párolgás. Minél magasabb a hőmérséklet, az anyag annál erősebben párolog. Ilyen egyszerű... (asszem nyócadikban tanútam)
0 x

opeter
Hozzászólások: 9
Csatlakozott: 2016.07.13. 09:57

Miért párolog el a víz?

Hozzászólás Szerző: opeter » 2016.07.13. 10:44

wmiki írta: ez az így működik a természet duma, kb. = mert ez isten akarata....
istenről pedig minden felvilágosult tudományhívő tudja, hogy nem létezik, mert még senki nem találkozott vele reprodukálható körülmények között
Na lassan a dumával wmiki!! Én tudom, hogy Te Einsteinnél legalább 2 IQ ponttal jobb vagy (magyarul Zweistein), de Einstein HITT ISTENBEN!
Az pedig, hogy még senki nem találkozott Istennel, nem releváns; én még nem találkoztam Veled, állítólag mégis létezel.
Ezt az Isten-kérdést hagyjuk, mert meggyőzően erre senki nem tud feleletet adni.
Hogy nem a felhők széléről lógatja lábait nagy ősz szakállal, az valószínű. Talán -valószínűleg- nem is fizikai lény. Lehet, hogy a szívünkben, lelkünkben, intelligenciánkban rejlik (ez esetben megértem az ateizmusodat). Nagy merészségre vall a kijelentésed!
0 x

Szilágyi András
*
*
Hozzászólások: 6520
Csatlakozott: 2009.12.05. 09:31
Tartózkodási hely: Budapest

Miért párolog el a víz?

Hozzászólás Szerző: Szilágyi András » 2016.07.13. 11:30

opeter, szerintem ne fáraszd magad 6 évvel ezelőtti hozzászólásokra való válaszolással. wmiki már rég eltűnt a balfenéken.
0 x

opeter
Hozzászólások: 9
Csatlakozott: 2016.07.13. 09:57

Miért párolog el a víz?

Hozzászólás Szerző: opeter » 2016.07.14. 20:53

Nem érdekel engem wmiki, a saját véleményemet írtam le erről a kérdésről, "neki címezve"
0 x

Avatar
mimindannyian
*
*
Hozzászólások: 7917
Csatlakozott: 2011.04.23. 16:20
Tartózkodási hely: Szoboszló

Miért párolog el a víz?

Hozzászólás Szerző: mimindannyian » 2016.07.15. 13:20

Ám azt nem vetted észre, hogy a fenti sorai ironikusak, azaz éppen támadni igyekezett az ateizmust.
0 x

Válasz küldése