Energia, tömeg, impulzus

Örökmozgók, 100% feletti hatásfok
Avatar
Rigel
Hozzászólások: 1492
Csatlakozott: 2013.05.15. 10:49

Re: Energia, tömeg, impulzus

Hozzászólás Szerző: Rigel » 2015.12.01. 19:55

Gézoo írta:Nagy kár, hogy képtelen vagy egy ennyire elemi kérdést megválaszolni.
Nagy kár, hogy az elmúlt hónapok során semmit sem fejlődött a helyzetfelismerő képességed.
Én nem "képtelen vagyok" megválaszolni a kérdésedet, hanem nem akarom. Pedig azt hittem, hogy ezt világosan megfogalmaztam...
0 x

Gézoo
Hozzászólások: 3979
Csatlakozott: 2011.03.02. 10:22

Re: Energia, tömeg, impulzus

Hozzászólás Szerző: Gézoo » 2015.12.01. 20:00

Rigel írta:
Gézoo írta:Nagy kár, hogy képtelen vagy egy ennyire elemi kérdést megválaszolni.
Nagy kár, hogy az elmúlt hónapok során semmit sem fejlődött a helyzetfelismerő képességed.
Én nem "képtelen vagyok" megválaszolni a kérdésedet, hanem nem akarom. Pedig azt hittem, hogy ezt világosan megfogalmaztam...
Mese! Nem tudod. Nehogy már két szavas választ ne lennél hajlandó leírni, helyette leírt sorokkal szemben.

Nem szégyen az, hogy nem értesz hozzá és pont. Olvasd figyelemmel ahogyan a többiek válaszolnak.
0 x

Avatar
Rigel
Hozzászólások: 1492
Csatlakozott: 2013.05.15. 10:49

Re: Energia, tömeg, impulzus

Hozzászólás Szerző: Rigel » 2015.12.01. 20:08

Gézoo írta:Nem szégyen az, hogy nem értesz hozzá és pont.
Hogy ezt miből szűrted le, az rejtély. Betudom annak, hogy borzalmasan silány a helyzetfelismerő képességed, se a szituációt, se a személyeket nem tudod helyesen felmérni.
Gézoo írta:Olvasd figyelemmel ahogyan a többiek válaszolnak.
Reménykedj csak!
Ha nem vetted volna észre, én már megadtam az alaphangot. Nagyon csodálkoznék, ha lenne valaki aki ezek után bemenne az (zsák)utcádba, és leállna veled kérdezz-felelekre. Az eléggé méltóságon aluli lenne, nem hiszem, hogy leereszkednek eddig...
0 x

Gézoo
Hozzászólások: 3979
Csatlakozott: 2011.03.02. 10:22

Re: Energia, tömeg, impulzus

Hozzászólás Szerző: Gézoo » 2015.12.01. 20:18

Rigel írta:
Gézoo írta:Nem szégyen az, hogy nem értesz hozzá és pont.
Hogy ezt miből szűrted le, az rejtély. Betudom annak, hogy borzalmasan silány a helyzetfelismerő képességed, se a szituációt, se a személyeket nem tudod helyesen felmérni.
Gézoo írta:Olvasd figyelemmel ahogyan a többiek válaszolnak.
Reménykedj csak!
Ha nem vetted volna észre, én már megadtam az alaphangot. Nagyon csodálkoznék, ha lenne valaki aki ezek után bemenne az (zsák)utcádba, és leállna veled kérdezz-felelekre. Az eléggé méltóságon aluli lenne, nem hiszem, hogy leereszkednek eddig...
Már megnézhetted volna például a wikipedián. Persze ha még a kérdést sem érted, akkor csak a mellébeszélésed marad.
0 x

Avatar
mimindannyian
*
*
Hozzászólások: 7917
Csatlakozott: 2011.04.23. 16:20
Tartózkodási hely: Szoboszló

Re: Energia, tömeg, impulzus

Hozzászólás Szerző: mimindannyian » 2015.12.01. 21:11

Kép
0 x

Avatar
agen_kolar11
Hozzászólások: 184
Csatlakozott: 2015.04.21. 21:41

Re: Energia, tömeg, impulzus

Hozzászólás Szerző: agen_kolar11 » 2015.12.01. 22:29

Gézoo írta:Na egy "bemelegítő" kérdés:

Van-e különbség a kék fény fotonjainak energiája és a vörös fény fotonjainak energiája között?
Kedves Tanár Úr!

Nemrég egy lambertp nevű felhasználó felhozott egy igen érdekes elméletet.Szerinte a gravitáció helyzeti energia formájában is megjelenik,és erre vonatkozóan egy igen érdekes elmélettel állt elő.Arra lennék kíváncsi,hogy te személy szerint mit gondolsz,mennyi igazság lehet abban amit mond?
0 x

Gézoo
Hozzászólások: 3979
Csatlakozott: 2011.03.02. 10:22

Re: Energia, tömeg, impulzus

Hozzászólás Szerző: Gézoo » 2015.12.02. 09:55

Kedves Agen!

Lambertp elgondolása nagyon érdekes. Igazából a Higgs mező létére vagy inkább a régi Éter elvre hajaz.
Még a nyomó gravitáció elvének elemei is felbukkannak az elképzelésében.
Viszont amennyire ma "tudjuk" a tömeg és az energia a környezetében lelassítja az időt. Mégpedig a sűrűségének-nagyságának vagy helyesebben az egységnyi térfogatra jutó nagyságának függvényében.
Ezzel pedig a legfőbb mércénket a fénysebességet megváltoztatva, a mércénk osztásai közötti távolságot lecsökkenti.
Ennek viszont az a következménye, hogy "zsugorítja" azokat a koordináta osztásokat, amelyekkel a térbeli kiterjedéseket leírjuk. Éppen úgy mintha egyszerre három koordináta mentén zsugorodna a koordináta rendszer a benne lévő testekkel együtt.
0 x

Nsolt
Hozzászólások: 278
Csatlakozott: 2009.12.09. 19:26

Re: Energia, tömeg, impulzus

Hozzászólás Szerző: Nsolt » 2015.12.02. 13:47

agen_kolar11 írta:
Kedves Tanár Úr!

Nemrég egy lambertp nevű felhasználó felhozott egy igen érdekes elméletet.Szerinte a gravitáció helyzeti energia formájában is megjelenik,és erre vonatkozóan egy igen érdekes elmélettel állt elő.Arra lennék kíváncsi,hogy te személy szerint mit gondolsz,mennyi igazság lehet abban amit mond?
:D :D :D :D :D
0 x

Avatar
agen_kolar11
Hozzászólások: 184
Csatlakozott: 2015.04.21. 21:41

Re: Energia, tömeg, impulzus

Hozzászólás Szerző: agen_kolar11 » 2015.12.02. 21:49

Nsolt írta:
agen_kolar11 írta:
Kedves Tanár Úr!

Nemrég egy lambertp nevű felhasználó felhozott egy igen érdekes elméletet.Szerinte a gravitáció helyzeti energia formájában is megjelenik,és erre vonatkozóan egy igen érdekes elmélettel állt elő.Arra lennék kíváncsi,hogy te személy szerint mit gondolsz,mennyi igazság lehet abban amit mond?
:D :D :D :D :D
Most miért?Attól még hogy kissé kidolgozatlan,elgondolásnak nem rossz-lehet a MEF-elmélet után ezt fogjuk célba venni...
0 x

Avatar
Rigel
Hozzászólások: 1492
Csatlakozott: 2013.05.15. 10:49

Re: Energia, tömeg, impulzus

Hozzászólás Szerző: Rigel » 2015.12.02. 22:14

agen_kolar11 írta:Most miért?Attól még hogy kissé kidolgozatlan,elgondolásnak nem rossz-lehet a MEF-elmélet után ezt fogjuk célba venni...
Ahogy azt a magukat sokra tartó, amúgy tudatlan, tehetségtelen mekkelek sufnizsenik elképzelik a tudományos kutatást és munkát...

Kép
0 x

Avatar
agen_kolar11
Hozzászólások: 184
Csatlakozott: 2015.04.21. 21:41

Re: Energia, tömeg, impulzus

Hozzászólás Szerző: agen_kolar11 » 2015.12.03. 19:53

Rigel írta:
agen_kolar11 írta:Most miért?Attól még hogy kissé kidolgozatlan,elgondolásnak nem rossz-lehet a MEF-elmélet után ezt fogjuk célba venni...
Ahogy azt a magukat sokra tartó, amúgy tudatlan, tehetségtelen mekkelek sufnizsenik elképzelik a tudományos kutatást és munkát...

Kép
Most miért?Nincss abban semmi rossz,ha vannak emberek akik alkotni próbálnak ;)
0 x

borzaszt
Hozzászólások: 150
Csatlakozott: 2014.08.19. 21:09

Re: Energia, tömeg, impulzus

Hozzászólás Szerző: borzaszt » 2015.12.03. 20:28

agen_kolar11!
Jó hogy itt vagy. A mestered azt javasolta, hogy téged kérdezzelek:
Gézoo írta:
borzaszt írta: Javaslom maradjunk az eredeti kérdésnél.
agen_kolar11 írta:Az I=F*t - N/R két, egymással azonos hatásvonalú impulzus eredője-ez a differenciális alakból következik
Mi az a differenciális alak? Ebből hogyan következik a kérdéses összefüggés?
Javaslom attól kérdezd aki leírta.
Nos?
0 x

Avatar
agen_kolar11
Hozzászólások: 184
Csatlakozott: 2015.04.21. 21:41

Re: Energia, tömeg, impulzus

Hozzászólás Szerző: agen_kolar11 » 2015.12.03. 20:43

borzaszt írta:Nos?
Lássuk:

Kép

Az impulzus és a perdület egymással egy hatásvonalú vektormennyiségek.Az I=F*t - N/R két, egymással azonos hatásvonalú impulzus eredője.
Ha az erő hatásvonala nem halad át a tömegközépponton akkor nyomatékot hoz létre és impulzust.Ugyanis a kettő "osztozik" a létrehozó F*t hatáson, ha az F erő hatásvonala nem halad át a test tömegközéppontján és nem súlypontján.Így ΔN= M*Δt= F*R*Δt = F*R*I/F

ΔN= R*I

I= ΔN/R.Ugye mindnyájan megtannultuk középsikolában,hogy ha egy testre hat egy erő, akkor annak egy része gyorsít, másik része meg forgat.Nemde?Épp teganap mondta a Tanár Úr a "pálcát elütős" játékot,mikor a levegőben elütjük a botot egyszer a közepénél,egyszer meg a szélénél.(Ezt leszámítva a fizikafüzetemből másoltam ki a "lendületmegmaradás cáfolata" részből)

Nekem nincs tanári vénám,de remélem érthető volt.
0 x

borzaszt
Hozzászólások: 150
Csatlakozott: 2014.08.19. 21:09

Re: Energia, tömeg, impulzus

Hozzászólás Szerző: borzaszt » 2015.12.03. 21:05

agen_kolar11 írta:
borzaszt írta:Nos?
...

Nekem nincs tanári vénám,de remélem érthető volt.
Nem a kérdésre válaszoltál.
Írd fel a differenciális alakot, és vezesd le!
Nincs szükség emócióra, se személyes kérdésekre.
0 x

Avatar
agen_kolar11
Hozzászólások: 184
Csatlakozott: 2015.04.21. 21:41

Re: Energia, tömeg, impulzus

Hozzászólás Szerző: agen_kolar11 » 2015.12.03. 21:07

borzaszt írta:
agen_kolar11 írta:
borzaszt írta:Nos?
...

Nekem nincs tanári vénám,de remélem érthető volt.
Nem a kérdésre válaszoltál.
Írd fel a differenciális alakot, és vezesd le!
Én csak a fizikafüzetemből másoltam ezt ki,hogy Gézoo annak idején levezette a táblánál,hogy pontosan hogy azt nem tudom már.
0 x

Avatar
Rigel
Hozzászólások: 1492
Csatlakozott: 2013.05.15. 10:49

Re: Energia, tömeg, impulzus

Hozzászólás Szerző: Rigel » 2015.12.03. 21:08

agen_kolar11 írta:Az impulzus és a perdület egymással egy hatásvonalú vektormennyiségek.
Nem.
Sőt! Egymásra merőleges a két vektor.
agen_kolar11 írta:Az I=F*t - N/R két, egymással azonos hatásvonalú impulzus eredője.
Nem.
Az a képlet egy fizikai jelentés nélküli összegányolt szemét.

agen_kolar11 írta:Ha az erő hatásvonala nem halad át a tömegközépponton akkor nyomatékot hoz létre és impulzust.Ugyanis a kettő "osztozik" a létrehozó F*t hatáson
Nem osztozik.
agen_kolar11 írta:Ugye mindnyájan megtannultuk középsikolában,hogy ha egy testre hat egy erő, akkor annak egy része gyorsít, másik része meg forgat.Nemde?
Természetesen nem. Ilyen baromságot sehol nem tanítanak a középiskolában.
Igaz pontatlanul, de már én is leírtam (meg Borzaszt korábban): a kiterjedt testre tömegközéppontján át nem menő hatásvonalú F erő helyettesíthető egy tömegközéppontra ható F erővel és egy tömegközéppontra vonatkozó M forgatónyomatékkal. Nem az F erő oszlik erre meg arra, ahogy itt hibásan okoskodsz.
agen_kolar11 írta:Épp teganap mondta a Tanár Úr a "pálcát elütős" játékot,mikor a levegőben elütjük a botot egyszer a közepénél,egyszer meg a szélénél.
Tényleg említette. De jó szokásához híven totálisan hibás következtetést vont le belőle. Gondolom, egyrészt mert rosszul emlékszik rá, hogy mi történik ilyenkor, másrészt meg kevés a tudása, hogy helyesen tudja levonni a megfigyelésből az összefüggéseket.
De te is tehetsz egy próbát! Rakj az asztalra valami hosszúkás dolgot, ami könnyen csúszik! Próbáld meg nagyjából azonos erővel megpöckölni a közepén, majd a végénél. Meglepődve tapasztalod, hogy ugyanolyan messze csúszik el ha a szélén pöckölöd, mint ha középen, persze az előbbi esetben pörög is.
agen_kolar11 írta:Nekem nincs tanári vénám,de remélem érthető volt.
Nyugodj meg. Gézoonak sincs...
0 x

borzaszt
Hozzászólások: 150
Csatlakozott: 2014.08.19. 21:09

Re: Energia, tömeg, impulzus

Hozzászólás Szerző: borzaszt » 2015.12.03. 21:12

agen_kolar11 írta: Én csak a fizikafüzetemből másoltam ezt ki,hogy Gézoo annak idején levezette a táblánál,hogy pontosan hogy azt nem tudom már.
Matematikus vagy, aki bonyolult differenciálegyenletekkel dolgozik. Egy ilyen kisiskolás feladat nem jelenthet problémát.
Állj neki és vezesd le! Vagy kérdezd meg a mestert!
0 x

borzaszt
Hozzászólások: 150
Csatlakozott: 2014.08.19. 21:09

Re: Energia, tömeg, impulzus

Hozzászólás Szerző: borzaszt » 2015.12.03. 23:22

agen_kolar11 írta: ΔN= M*Δt= F*R*Δt = F*R*I/F
Azaz Δt=I/F.
Ha most I=Ft-N/R, akkor N/R állandó.
agen_kolar11 írta: ΔN= R*I
Nem tudom, hogy mi azaz R, talán a gömb sugara. Mindegy, gondolom abban egyetértünk, hogy egy adott nem nulla érték.
Mivel N/R állandó ΔN=0, azaz R*I=0, azaz I=0


Ezt behelyettesítve I=F*t-N/R=0, azaz F*t=N/R=állandó (mint korábban láttuk)
Mivel t nem állandó, ennek a megoldása F=0, ezért N=0.

A fentiekben nincs semmi fizika. Pusztán elfogadtam a közölt összefüggéseket helyesnek.
Nincs jelentősége, hogy az egyes betűknek megfelel-e bármi a valóságban.

Jól számoltam? Ha nem akkor, hol hibáztam?
0 x

borzaszt
Hozzászólások: 150
Csatlakozott: 2014.08.19. 21:09

Re: Energia, tömeg, impulzus

Hozzászólás Szerző: borzaszt » 2015.12.04. 08:54

Rigel írta:
agen_kolar11 írta:Az impulzus és a perdület egymással egy hatásvonalú vektormennyiségek.
Nem.
Sőt! Egymásra merőleges a két vektor.
Mégiscsak reagálok. (Egyszer már töröltem.)
Miért kell reflexből?
Merev test esetén a rendszerre ható erők hatása egy a tömegközéppontban ható F erővel és egy M forgatónyomatékkal helyettesíthető.
Az impulzustétel: Fdt=dp, a momentumtétel: dN=Mdt. F és M természetesen vektorok.
Az F erő és az M forgatónyomaték tetszőleges lehet.
Az impulzus és az impulzusmomentum egymáshoz viszonyított iránya is lehet bármilyen. Horribile dictu, akár egy hatásvonalúak is lehetnek.
0 x

Avatar
Rigel
Hozzászólások: 1492
Csatlakozott: 2013.05.15. 10:49

Re: Energia, tömeg, impulzus

Hozzászólás Szerző: Rigel » 2015.12.04. 09:10

agen_kolar11 írta:Így ΔN= M*Δt= F*R*Δt = F*R*I/F

ΔN= R*I

I= ΔN/R.
Igen, ez egy különösen szép példány kapitális ostobaság. Jól látszik a gányolt levezetésen, hogy a kiagyalója kisiskolás szinten skalárként kezeli a fizikai mennyiségeket, teljesen figyelmen kívül hagyva (vagy nem értve), hogy ezek vektorok, és vektorműveletek vannak közöttük.
Figyeljük meg az első egyenlet végén az F erővel való "gyönyörű" egyszerűsítést, amikor is a tanulatlan okoskodó nem vette figyelembe, hogy az I/F tag egy vektor skalárral történő megszorzásából jött átrendezés után (I = F*∆t vagy pontosabban I = F(t)dt, a vastag betűk vektorok), míg a forgatónyomaték F*R összefüggése VEKTORIÁLIS SZORZAT (M = F × R)!!!

Aki egy kicsit is érti a Newtoni fizika matekját, az ilyen baromságot nem követ el. Ilyet az csinál, akinek az ötödik-hatodik osztályos fizika alapozót sikerült csak elsajátítani, amikor még nem terhelik a nebulókat azzal, hogy itt vektorok vannak, és hogy a változásokat differenciákkal illik felírni, és emiatt differenciálegyenletek a valódi összefüggések.
0 x

Avatar
Rigel
Hozzászólások: 1492
Csatlakozott: 2013.05.15. 10:49

Re: Energia, tömeg, impulzus

Hozzászólás Szerző: Rigel » 2015.12.04. 09:34

borzaszt írta:Az F erő és az M forgatónyomaték tetszőleges lehet.
Ez esetben nem.
Amikor egy kiterjedt testre ható általános F erőt helyettesítünk egy tömegközéppontjára ható F erővel, akkor ehhez a tömegközéppont és az erő tényleges támadáspontja közötti r helyvektorral kell az F erő forgatónyomatékát figyelembe venni:
M = F × r.
A vektoriális szorzat tulajdonsága pedig, hogy az eredményvektor merőleges a kiinduló két vektor által kifeszített síkra.
borzaszt írta:Az impulzus és az impulzusmomentum egymáshoz viszonyított iránya is lehet bármilyen. Horribile dictu, akár egy hatásvonalúak is lehetnek.
Természetesen!
Általános esetben lehetnek bármilyenek. Például egy erőpárral megpörgeted a testet, majd a forgástengely irányából meglököd, akkor e HÁROM erő eredő hatásaként ugyanarra fog állni az impulzus és az impulzusmomentum vektora.
De sajna, jelenleg erről az esetről vitatkozunk, ahol is egyetlen - palást menti - erő hat a bal oldali hengerekre:
Kép
Szerintem bőven elég ezen a példán megmutatni, hogy Gézoo-ék okoskodása hol hibádzik.
0 x

borzaszt
Hozzászólások: 150
Csatlakozott: 2014.08.19. 21:09

Re: Energia, tömeg, impulzus

Hozzászólás Szerző: borzaszt » 2015.12.04. 09:41

Rigel írta: Szerintem bőven elég ezen a példán megmutatni, hogy Gézoo-ék okoskodása hol hibádzik.
Én nem szeretném megmutatni.
Szeretném, ha egy önmagában ellentmondásmentes elképzelést vázolnának fel.
Látni szeretném, hogy hogyan gondolják.
Egyelőre sehogy.
0 x

Szilágyi András
*
*
Hozzászólások: 6521
Csatlakozott: 2009.12.05. 09:31
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Energia, tömeg, impulzus

Hozzászólás Szerző: Szilágyi András » 2015.12.04. 13:55

Csak szólok, hogy ez az egész téma már 2012-ben ki lett vesézve az Energia, tömeg, impulzus c. topikban, és feketén-fehéren meg lett mutatva, hogy Gézoo hülyeségeket beszél.
Nem tudom, miért kell elölről kezdeni! Úgy látszik, a hülyeség örök és kipusztíthatatlan.
0 x

Avatar
Rigel
Hozzászólások: 1492
Csatlakozott: 2013.05.15. 10:49

Re: Energia, tömeg, impulzus

Hozzászólás Szerző: Rigel » 2015.12.04. 17:40

Szilágyi András írta:Úgy látszik, a hülyeség örök és kipusztíthatatlan.
Hát igen.
Ez a világunk egyik mély igazsága.

Amúgy az is egy hatalmas szegénységi bizonyítvány, amikor a magukról megfeledkezett tanulatlan sufnizsenik a már megcáfolt hibás elképzelésüket veszik újra elő parasztvakítani, ahelyett, hogy egy vadonáns új hibás elképzelést vetnének fel.
0 x

borzaszt
Hozzászólások: 150
Csatlakozott: 2014.08.19. 21:09

Re: Energia, tömeg, impulzus

Hozzászólás Szerző: borzaszt » 2015.12.04. 17:44

agen_kolar11!

Ott egye a fene. Haladjunk:

Írjuk fel a felső testre a mozgásegyenleteket

dI/dt=F/2
dN/dt=F/2*R => 1/R*dN/dt=F/2
kiindulási feltétel: t=0-kor I=0 és N=0.
Adjuk össze a két egyenletet:
dI/dt+1/R*dN/dt=F => dI/dt=F-1/R*dN/dt
Integráljuk 0-tól t-ig, a kiindulási feltételek figyelembe vételével:
I=F*t-N/R
Ez miért érdekes?

Integráljuk rögtön az első egyenletet I=F/2*t. Ugyanez igaz az alsó testre is. Azaz összesen I=Ft.
Az impulzusmegmaradás ténye nyilvánvaló.
0 x

Avatar
agen_kolar11
Hozzászólások: 184
Csatlakozott: 2015.04.21. 21:41

Re: Energia, tömeg, impulzus

Hozzászólás Szerző: agen_kolar11 » 2015.12.04. 20:12

Rigel írta:
Szilágyi András írta:Úgy látszik, a hülyeség örök és kipusztíthatatlan.
Hát igen.
Ez a világunk egyik mély igazsága.

Amúgy az is egy hatalmas szegénységi bizonyítvány, amikor a magukról megfeledkezett tanulatlan sufnizsenik a már megcáfolt hibás elképzelésüket veszik újra elő parasztvakítani, ahelyett, hogy egy vadonáns új hibás elképzelést vetnének fel.
Most miért? :)

Ha jól emlékszem,a Tanár Úr kezdeményezni akart a külnböző sznű fotonok energiáiról.Neeeem??
Az már más kérdés hogy ti nem vagytok fogékonyak az "újra"....
0 x

Avatar
Rigel
Hozzászólások: 1492
Csatlakozott: 2013.05.15. 10:49

Re: Energia, tömeg, impulzus

Hozzászólás Szerző: Rigel » 2015.12.04. 20:51

agen_kolar11 írta:Ha jól emlékszem,a Tanár Úr kezdeményezni akart a külnböző sznű fotonok energiáiról.Neeeem??
Ne áruld el senkinek, mert titok: a fotonoknak nincs színe.

Egyébként pedig Gézoo az agymenéseit nyugodtan megírhatja EGYBEN, ÖSSZEFOGLALVA, egy hozzászólásban. Ez a tanárbácsisat imitáló kérdezz-felelek egyrészt tőle iszonyúan átlátszó, másrészt Gézoo teljes mértékben tehetségtelen, hogy bármit didaktikusan ismertetni tudjon, úgyhogy ne várja, hogy bárki leáll vele erre a sehová nem vezető időpocsékolásra. Rövid az élet ahhoz, hogy fórumbohócokra pazaroljuk.
0 x

Avatar
agen_kolar11
Hozzászólások: 184
Csatlakozott: 2015.04.21. 21:41

Re: Energia, tömeg, impulzus

Hozzászólás Szerző: agen_kolar11 » 2015.12.04. 22:07

Rigel írta:
Ne áruld el senkinek, mert titok: a fotonoknak nincs színe.
A nebulók rávezetése annak idején Gézoonak az volt,hogy hibás kijelentéseket tett órákon teljesen általános hangnemben.És sokszor be is ugrottunk.De valamikor nem....

Amúgy miért hiszed azt hogy Gézoo nem fizikatanár?Kissé tanárbácsis,el kell ismerni,az egyetemen se tanított soha (én tudom,ismerem őt,Gézoo kollégái is ezt mondják és a neve nincs egy egyetemen se nyilvántarva),de ahhoz hogy valaki a (saját nézeteitől mentes) fizikaanyagot leadja gyenge képességű osztályoknak,nem kell semmiféle tanári tehetség:sok tételt leegyszerűsítve és pontatlanul tanítanak meg a középiskolában,és más kérdés hogy ami kicsit túlmegy az iskolai anyagon,azt nem érti...
0 x

Avatar
agen_kolar11
Hozzászólások: 184
Csatlakozott: 2015.04.21. 21:41

Re: Energia, tömeg, impulzus

Hozzászólás Szerző: agen_kolar11 » 2015.12.04. 22:29

És különben is:miért kellet elüldözni Gézoo-t?
Nem azért,de ahogy megjött,született vagy 100 hozzászólás,és mikor megjelenik,általában érdekes/vicces viták alakulnak ki...még mindig jobb így látogatni a fórumot,mint úgy hogy csak idejön valaki naponta és nem lát semmit...
0 x

Avatar
Rigel
Hozzászólások: 1492
Csatlakozott: 2013.05.15. 10:49

Re: Energia, tömeg, impulzus

Hozzászólás Szerző: Rigel » 2015.12.04. 22:33

agen_kolar11 írta:Amúgy miért hiszed azt hogy Gézoo nem fizikatanár?
1. Nem ért a fizikához.
2. Nem tud semmit sem egyértelműen és világosan elmagyarázni.
agen_kolar11 írta:A nebulók rávezetése annak idején Gézoonak az volt,hogy hibás kijelentéseket tett órákon teljesen általános hangnemben.
Látod, erről beszélek.
Ilyen baromságot EGYETELEN VALÓDI TANÁR nem csinál! A diák ugyanis a tanártól mindig is a helyes információkat várja, ezért a tanár soha nem teheti meg, hogy a megtévesztés szándékával hibás dolgot állítson, ugyanis akkor elveszti a szavahihetőségét. És ha a diák emiatt nem fogadja el majd a hazug tanár állításait, akkor oda a tanítás.
agen_kolar11 írta:sok tételt leegyszerűsítve és pontatlanul tanítanak meg a középiskolában
Ez sem igaz!
A középiskolában egyszerűbben, de PONTOSAN és HELYESEN tanítják a fizikát.
Csakhát, még ezt sem tudtátok a mentoroddal rendesen megtanulni. Meghaladta a képességeiteket.
0 x

Avatar
agen_kolar11
Hozzászólások: 184
Csatlakozott: 2015.04.21. 21:41

Re: Energia, tömeg, impulzus

Hozzászólás Szerző: agen_kolar11 » 2015.12.04. 22:38

Rigel írta:
agen_kolar11 írta:sok tételt leegyszerűsítve és pontatlanul tanítanak meg a középiskolában
Ez sem igaz!
A középiskolában egyszerűbben, de PONTOSAN és HELYESEN tanítják a fizikát.
Csakhát, még ezt sem tudtátok a mentoroddal rendesen megtanulni. Meghaladta a képességeiteket.
Eeegen?Aham,biztos...te aki azt mondod hogy az elektronokra semmiféle newtoni fizika nem érvényes,mikor van nyugalmi tömegük,és egyirányba "vándorolnak a vezetőben" ahogy tanuljuk a középiskolában...Ezt maga Gézoo mondta!s te mondtad hogy az elektronok bárhol lehetne a térben nem?
0 x

borzaszt
Hozzászólások: 150
Csatlakozott: 2014.08.19. 21:09

Re: Energia, tömeg, impulzus

Hozzászólás Szerző: borzaszt » 2015.12.04. 23:16

Miért trollkodjátok szét a témát??
OFF
Jaj, csak nehogy válaszoljatok! Ez azt akarta jelenteni, hogy ne trollkodjátok szét.
/OFF Elnézést!
0 x

Avatar
mimindannyian
*
*
Hozzászólások: 7917
Csatlakozott: 2011.04.23. 16:20
Tartózkodási hely: Szoboszló

Re: Energia, tömeg, impulzus

Hozzászólás Szerző: mimindannyian » 2015.12.04. 23:18

Mit vársz egy trolltól? agen_kolar egy amolyan alacsony vérnyomású troll.
0 x

Avatar
agen_kolar11
Hozzászólások: 184
Csatlakozott: 2015.04.21. 21:41

Re: Energia, tömeg, impulzus

Hozzászólás Szerző: agen_kolar11 » 2015.12.05. 15:18

mimindannyian írta:Mit vársz egy trolltól? agen_kolar egy amolyan alacsony vérnyomású troll.
bla-bla.Így beszél az aki szerint az idő differenciálása hozható összefügésbe az energiával....lerágott csont
0 x

Gézoo
Hozzászólások: 3979
Csatlakozott: 2011.03.02. 10:22

Re: Energia, tömeg, impulzus

Hozzászólás Szerző: Gézoo » 2015.12.05. 17:00

Kedves Vitázók!

András ajánlotta az Algodoo programot mondván, hogy azzal bizony hitelesen lehet szimuláltatni a fizikai történéseket.
Miután ebben a programban nincs fémszalag amivel a rugós hengeres példa szimulálható lenne, ezért egy azonos eredményű, de az Algodoo-val is megvalósítható példát hoztam a lendület-perdület átalakulások sorozatára.

Azaz vettem a fáradtságot és egy 2 kg tömegű keretben elhelyeztem két darab 1-1 kg tömegű hengert (0 kg tömegű pöcökkel,) zéró lendülettel és +5 rad/s és -5 rad/s fordulattal, azaz a perdületeikben jobbra forgó azaz + 1,294 J és balra forgó azaz - 1,294 J forgási energiával, és mindkettőnek zéró impulzussal.

Ha megnézzük azt, hogy mi történik https://www.youtube.com/watch?v=W3cdm-7HWWc

akkor azt látjuk, hogy az eredő zéró perdületű és zéró lendületű rendszer tömegközéppontja
hogy - hogy nem kevesebb mint egy perc alatt teljes terjedelmében elhagyja a kiindulási területet.

Azaz szó sem lehet arról, hogy a rendszerben csupán a tömegközéppont áthelyeződése okozna a területen belüli ide-oda mozgást.

Nyilván ezek után további vitának nincs helye. Egy zárt rendszerben végezhetők olyan folyamatok amelynek eredményeként a rendszer eredő impulzusa nullánál nagyobb lehet. Vagyis az impulzus megmaradási törvénye csak határozottan szűk peremfeltételek teljesülése mellett érvényes.
Ezért éveken át azt szajkózni, hogy univerzálisan minden körülmények között érvényes lenne, nem szimplán tudatlanság, hanem már-már szándékos hülyítés.

Köszönöm a figyelmet!
0 x

Szilágyi András
*
*
Hozzászólások: 6521
Csatlakozott: 2009.12.05. 09:31
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Energia, tömeg, impulzus

Hozzászólás Szerző: Szilágyi András » 2015.12.05. 17:37

Gézoo írta:Ha megnézzük azt, hogy mi történik https://www.youtube.com/watch?v=W3cdm-7HWWc
Akkor azt látjuk, hogy a sárga keret egy ponton beleütközik a talajba, és a talaj megdobja fölfelé. Innentől már a Földet is bele kell venni a rendszerbe, és a Föld-keret-golyók rendszer tömegközéppontját kell nézni.

Megismételnéd úgy, hogy az egészet jóval messzebb rakod a talajtól, hogy ne ütközhessen bele a keret?
0 x

Avatar
agen_kolar11
Hozzászólások: 184
Csatlakozott: 2015.04.21. 21:41

Re: Energia, tömeg, impulzus

Hozzászólás Szerző: agen_kolar11 » 2015.12.05. 18:40

Gézoo írta:Kedves Vitázók!

András ajánlotta az Algodoo programot mondván, hogy azzal bizony hitelesen lehet szimuláltatni a fizikai történéseket.
Miután ebben a programban nincs fémszalag amivel a rugós hengeres példa szimulálható lenne, ezért egy azonos eredményű, de az Algodoo-val is megvalósítható példát hoztam a lendület-perdület átalakulások sorozatára.

Azaz vettem a fáradtságot és egy 2 kg tömegű keretben elhelyeztem két darab 1-1 kg tömegű hengert (0 kg tömegű pöcökkel,) zéró lendülettel és +5 rad/s és -5 rad/s fordulattal, azaz a perdületeikben jobbra forgó azaz + 1,294 J és balra forgó azaz - 1,294 J forgási energiával, és mindkettőnek zéró impulzussal.

Ha megnézzük azt, hogy mi történik https://www.youtube.com/watch?v=W3cdm-7HWWc

akkor azt látjuk, hogy az eredő zéró perdületű és zéró lendületű rendszer tömegközéppontja
hogy - hogy nem kevesebb mint egy perc alatt teljes terjedelmében elhagyja a kiindulási területet.

Azaz szó sem lehet arról, hogy a rendszerben csupán a tömegközéppont áthelyeződése okozna a területen belüli ide-oda mozgást.

Nyilván ezek után további vitának nincs helye. Egy zárt rendszerben végezhetők olyan folyamatok amelynek eredményeként a rendszer eredő impulzusa nullánál nagyobb lehet. Vagyis az impulzus megmaradási törvénye csak határozottan szűk peremfeltételek teljesülése mellett érvényes.
Ezért éveken át azt szajkózni, hogy univerzálisan minden körülmények között érvényes lenne, nem szimplán tudatlanság, hanem már-már szándékos hülyítés.

Köszönöm a figyelmet!
Kedves Tanár Úr!

Már én is mutattam a fórumon egy hasonló elrendezést,amit mi szakkörön is megicsináltunk régen:

https://www.youtube.com/watch?v=kk5s9M4L-cw

Aki a saját szemének nem hisz,az nem tud mit tenni!
0 x

Avatar
Solaris
Hozzászólások: 3584
Csatlakozott: 2012.07.25. 17:32

Re: Energia, tömeg, impulzus

Hozzászólás Szerző: Solaris » 2015.12.06. 21:08

Gézoo írta:Kedves Vitázók!

András ajánlotta az Algodoo programot mondván, hogy azzal bizony hitelesen lehet szimuláltatni a fizikai történéseket.
Miután ebben a programban nincs fémszalag amivel a rugós hengeres példa szimulálható lenne, ezért egy azonos eredményű, de az Algodoo-val is megvalósítható példát hoztam a lendület-perdület átalakulások sorozatára.

Azaz vettem a fáradtságot és egy 2 kg tömegű keretben elhelyeztem két darab 1-1 kg tömegű hengert (0 kg tömegű pöcökkel,) zéró lendülettel és +5 rad/s és -5 rad/s fordulattal, azaz a perdületeikben jobbra forgó azaz + 1,294 J és balra forgó azaz - 1,294 J forgási energiával, és mindkettőnek zéró impulzussal.

Ha megnézzük azt, hogy mi történik https://www.youtube.com/watch?v=W3cdm-7HWWc

akkor azt látjuk, hogy az eredő zéró perdületű és zéró lendületű rendszer tömegközéppontja
hogy - hogy nem kevesebb mint egy perc alatt teljes terjedelmében elhagyja a kiindulási területet.

Azaz szó sem lehet arról, hogy a rendszerben csupán a tömegközéppont áthelyeződése okozna a területen belüli ide-oda mozgást.

Nyilván ezek után további vitának nincs helye. Egy zárt rendszerben végezhetők olyan folyamatok amelynek eredményeként a rendszer eredő impulzusa nullánál nagyobb lehet. Vagyis az impulzus megmaradási törvénye csak határozottan szűk peremfeltételek teljesülése mellett érvényes.
Ezért éveken át azt szajkózni, hogy univerzálisan minden körülmények között érvényes lenne, nem szimplán tudatlanság, hanem már-már szándékos hülyítés.

Köszönöm a figyelmet!
Ez szájkatare Gézoo! Ostobaságokat írsz. Az impulzus és a perdület vektor és egymásra merőlegesek, a mértékegységeik különböznek. Hogy a túróba tudna az egyik átalakulni a másikba?
0 x

borzaszt
Hozzászólások: 150
Csatlakozott: 2014.08.19. 21:09

Re: Energia, tömeg, impulzus

Hozzászólás Szerző: borzaszt » 2015.12.06. 23:40

Solaris írta:. Az impulzus és a perdület vektor és egymásra merőlegesek
Elkapkodtam. A másik topikban azt írtam, hogy tudod mi a helyes csak zagyválsz.
Visszavonom.
0 x

Szilágyi András
*
*
Hozzászólások: 6521
Csatlakozott: 2009.12.05. 09:31
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Energia, tömeg, impulzus

Hozzászólás Szerző: Szilágyi András » 2015.12.06. 23:49

borzaszt írta:
Solaris írta:. Az impulzus és a perdület vektor és egymásra merőlegesek
Elkapkodtam. A másik topikban azt írtam, hogy tudod mi a helyes csak zagyválsz.
Visszavonom.
Nocsak! Szerinted nem vektorok vagy nem merőlegesek egymásra?
0 x

borzaszt
Hozzászólások: 150
Csatlakozott: 2014.08.19. 21:09

Re: Energia, tömeg, impulzus

Hozzászólás Szerző: borzaszt » 2015.12.06. 23:53

Szilágyi András írta:
borzaszt írta:
Solaris írta:. Az impulzus és a perdület vektor és egymásra merőlegesek
Elkapkodtam. A másik topikban azt írtam, hogy tudod mi a helyes csak zagyválsz.
Visszavonom.
Nocsak! Szerinted nem vektorok vagy nem merőlegesek egymásra?
A merőlegességet Rigellel már tisztáztuk. Lapozz vissza.
0 x

borzaszt
Hozzászólások: 150
Csatlakozott: 2014.08.19. 21:09

Re: Energia, tömeg, impulzus

Hozzászólás Szerző: borzaszt » 2015.12.06. 23:56

Egyébként menjetek a picsába. Ti sem vagytok jobbak mint Gézoo. Széttrollkodtátok a témát.
Élvezkedjetek tovább magatokban.
0 x

Szilágyi András
*
*
Hozzászólások: 6521
Csatlakozott: 2009.12.05. 09:31
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Energia, tömeg, impulzus

Hozzászólás Szerző: Szilágyi András » 2015.12.07. 00:11

borzaszt írta:Egyébként menjetek a picsába. Ti sem vagytok jobbak mint Gézoo. Széttrollkodtátok a témát.
Élvezkedjetek tovább magatokban.
Milyen témát? Van itt valami téma?

Egyelőre Gézoot várom, hogy mikor fog rádöbbenni, hogy a kerete beleütközött a talajba és ezért az egész videója érvénytelen.
0 x

Válasz küldése