Atomenergia .. Betiltsuk-e mi is mint a Németek ?

Örökmozgók, 100% feletti hatásfok
Gézoo
Hozzászólások: 3979
Csatlakozott: 2011.03.02. 10:22

Atomenergia .. Betiltsuk-e mi is mint a Németek ?

Hozzászólás Szerző: Gézoo » 2012.05.18. 06:34

@mimindannyian (47463): Csak a rend kedvéért
Paks 62,6-84,2 nSv/h
Szfehérvár 80.6- 86.1
Szekszárd 100.9 - 136. (HM)
Vajta 89.3
Kalocsa 95.8

Ismét azt mutatják a mérési eredmények, hogy a levegő radioaktív anyagtartalmából, a kozmikus sugárzásból, a talajból származó dózisintenzitás Paksot körülvevő minden településen 15-50%-al magasabb mint Pakson.

Ergo: Paks minden nap (az elmúlt három napból) csökkentette a környezetéből oda érkező levegő radioaktív anyagtartalmát.
Sőt! Még a kozmikus sugárzások ellen is pajzzsal védelmezi Paks városát.

Köszönjük Atomerőmű!
0 x

Avatar
pounderstibbons
*
*
Hozzászólások: 2662
Csatlakozott: 2010.05.25. 11:01

Atomenergia .. Betiltsuk-e mi is mint a Németek ?

Hozzászólás Szerző: pounderstibbons » 2012.05.18. 07:43

@Gézoo (47466):

Gezoo, szerintem most a szokásosnál is átlátszóbban vagy hülye.

Ha szerinted a paksi erőmű mérései hazudnak, akkor menj oda és mérd meg, esetleg küldd ki a greenpeace-t, azok vevők ilyen marhaságra.

Csak jelezem, hogy a Budapesti Elte mérőállomás pajzsa még jobban szűri a sugárzást, mert egész Budapesten nem annyira alacsony mint ott.

A Bátaapáti Útelágazásnál viszont stikában minimum 2,5 paksi erőmű onthatja a sugárzást...
0 x

Gézoo
Hozzászólások: 3979
Csatlakozott: 2011.03.02. 10:22

Atomenergia .. Betiltsuk-e mi is mint a Németek ?

Hozzászólás Szerző: Gézoo » 2012.05.18. 08:17

@pounderstibbons (47467): :roll: Ó, lebuktam?.. :o
Vagy csak a táblázatban szereplő eredményekkel van gond?

Jaaa, igen. Akár mitől van az adatokkal gond, az így is úgy is azt mutatja, hogy ez a hivatalos táblázat nem megbízható.

Nyitott kaput döngetsz..mert éveken át az egyik állomáson én mértem. Oppá..
0 x

Avatar
mimindannyian
*
*
Hozzászólások: 7917
Csatlakozott: 2011.04.23. 16:20
Tartózkodási hely: Szoboszló

Atomenergia .. Betiltsuk-e mi is mint a Németek ?

Hozzászólás Szerző: mimindannyian » 2012.05.18. 08:51

@Gézoo (47471): Bla-bla. És senki más nem sipákol azóta sem, hogy ő otthon leméri és rendre nagyobb értékeket kap, mint a hivatalos mérések? Persze, persze. CSAK te mértél többet, a világ összeesküdött ellened.
0 x

Avatar
pounderstibbons
*
*
Hozzászólások: 2662
Csatlakozott: 2010.05.25. 11:01

Atomenergia .. Betiltsuk-e mi is mint a Németek ?

Hozzászólás Szerző: pounderstibbons » 2012.05.18. 09:18

@Gézoo (47471):

És mit mértél? Az jelent meg a táblázatban utána amit te mértél, vagy levontak/hozzáadtak? Vagy egyenesen leszóltak neked, hogy mit kell mérned aznap?

Minek ezek a felesleges körök, hogy biztos hamisak az adatok, már a táblázat alapján ránézésre, ha egyszer te is ott dolgoztál és első kézből származó tapasztalatod van?
Ha már hamisítanak miért nem úgy hamisítanak, hogy ne legyen "ránézésre látható" a hamisítás? Minek csökkentik direkt a paksi eredmények sugárzásszintjét a környéki alá?
Miért nem lebegtetik mondjuk az általad megjelölt szomszédos települések átlagán?

Tudjuk, az a gyanús, ami nem gyanús...
0 x

Avatar
TranszfettiAcid
Hozzászólások: 358
Csatlakozott: 2009.12.10. 09:05
Tartózkodási hely: Margarin

Atomenergia .. Betiltsuk-e mi is mint a Németek ?

Hozzászólás Szerző: TranszfettiAcid » 2012.05.18. 09:34

Megvan: Budapest, SOTE: 133,3 nSv/h
Ha leszámolnánk, hogy jelenleg a Nagyvárad tér és 2 km-es sugarú körén belül hány db leukémiás, daganatos beteget találnánk, hát bizony több lenne az átlagosnál (db/km2). Ez nem gyanús nektek? :evil:

Most komolyan, az egész világ hazudik? Csak Pakson hazudnak? Csak Mo-on hazudnak? Honnan tudjam, hogy nem csak egyvalaki nem mond igazat?
Miért kellett Lipótot bezárni????
Én arra szavazok, hogy Paksot ne zárják be, viszont több pszichiátriát nyissanak meg. ;)
0 x

Avatar
mimindannyian
*
*
Hozzászólások: 7917
Csatlakozott: 2011.04.23. 16:20
Tartózkodási hely: Szoboszló

Atomenergia .. Betiltsuk-e mi is mint a Németek ?

Hozzászólás Szerző: mimindannyian » 2012.05.18. 09:39

@TranszfettiAcid (47477):
Miért kellett Lipótot bezárni????
Én arra szavazok, hogy Paksot ne zárják be, viszont több pszichiátriát nyissanak meg. ;)
YESS!
0 x

Avatar
pounderstibbons
*
*
Hozzászólások: 2662
Csatlakozott: 2010.05.25. 11:01

Atomenergia .. Betiltsuk-e mi is mint a Németek ?

Hozzászólás Szerző: pounderstibbons » 2012.05.18. 09:55

@TranszfettiAcid (47477):

Bizony, a Nagyvárad térnél található kórházak onkológiáján különösen kiugró az egy m2-re eső rákos betegek száma. Ez nem lehet véletlen...
0 x

Avatar
TranszfettiAcid
Hozzászólások: 358
Csatlakozott: 2009.12.10. 09:05
Tartózkodási hely: Margarin

Atomenergia .. Betiltsuk-e mi is mint a Németek ?

Hozzászólás Szerző: TranszfettiAcid » 2012.05.18. 10:10

@pounderstibbons (47479):
a Nagyvárad térnél található kórházak onkológiáján különösen kiugró az egy m2-re eső rákos betegek száma.
Úgy gondolod, ez az oka? Nem is tudom, gondold át még egyszer! ;)
Ki tudod zárni, hogy kvantumszinten nem a sugárzás emelkedett volta okozza? Vagy esetleg ez a sugárzás egy újabb, eddig nem ismert hatása a : háttérsugárzási vonzás? :?
0 x

Avatar
mimindannyian
*
*
Hozzászólások: 7917
Csatlakozott: 2011.04.23. 16:20
Tartózkodási hely: Szoboszló

Atomenergia .. Betiltsuk-e mi is mint a Németek ?

Hozzászólás Szerző: mimindannyian » 2012.05.18. 10:25

@TranszfettiAcid (47482): De hiszen világos, már annyiszor megtudtuk, a rákot is lelki problémák okozzák, nincs valami rendben az illető fejében. Sok-sok pszichiátriákat kell nyitni!
Oops, most jövök rá, hogy okozhat rákot a sugárzás, ha nem külső okok felelősek a betegségekért? Jaj.
0 x

Avatar
pounderstibbons
*
*
Hozzászólások: 2662
Csatlakozott: 2010.05.25. 11:01

Atomenergia .. Betiltsuk-e mi is mint a Németek ?

Hozzászólás Szerző: pounderstibbons » 2012.05.18. 10:36

@mimindannyian (47484):
Nagyon egyszeruen. Elolvassa az ember Gezoo kommentjet arrol, hogy a paksiatomeromu sugarzasarol szolo meresek hamisak es mar jon is a rak hip-hop. Vagy elolvassa a kommentemet, hogy ez eleg nyilvanvalo hulyeseg, es mar meg is gyogyult az elobb kifejlodott rakbol. Most mar csak azt kell elernem, hogy ezert a komoly gyogytevekenysegert fizessenek is nekem. Mimindannyian, ez a csodalatos gyogyulas pl. mennyit ert meg neked?:)
0 x

Avatar
mimindannyian
*
*
Hozzászólások: 7917
Csatlakozott: 2011.04.23. 16:20
Tartózkodási hely: Szoboszló

Atomenergia .. Betiltsuk-e mi is mint a Németek ?

Hozzászólás Szerző: mimindannyian » 2012.05.18. 11:08

@pounderstibbons (47485): Ó, hát köszönöm, tényleg csodálatos, és a rezgésekről is bizonyosságot szereztem: ahogy végigrucskázom a kommenteken, hol megbetegszem, hol meggyógyulok, végigrezeg rajtam a betegség-állapot. Köszönöm, hogy kigyógyítottál! Eddig kételkedtem a gyógyító erődben, de ez a csoda, melyre nincs magyarázat, meggyőzött!!!
Mivel visszaadtad az életem, a legkevesebb, ami jogosan jár, minden vagyonom. Jó, egy kicsit megtartok, nehogy egyből éhenhalással csapjam el ennek a csodálatos gyógyulásnak a történeti ívét.
0 x

Gézoo
Hozzászólások: 3979
Csatlakozott: 2011.03.02. 10:22

Atomenergia .. Betiltsuk-e mi is mint a Németek ?

Hozzászólás Szerző: Gézoo » 2012.05.18. 11:21

Fiúk! Lehet személyeskedni, sértegetni, de attól senkinek sem lesz jobb.
(Vagy ha mégis akadna olyan az sürgősen forduljon orvoshoz.)

Mint írtam, sok mindent jelenthetnek a mérési eredmények. Akár még azt is, hogy ahány helyen mérik, annyiféle műszerrel, annyiféle kalibrálással.
Azaz akár hogyan is nézzük az adatokat egymás mellé téve hamis képet adnak.

Igen, mértem. Nem otthon, hanem a munkahelyemen, hivatalból. Ez volt a dolgom.
Akkoriban még nem volt a neten közzétéve. Sőt! A többi mérőpont adatait sem láttuk. Csak annyit tudhattunk, hogy ha eltérést jelentettünk akkor újra mérették, és ha az új mérések eredményeit is kiugrónak találták a központban akkor megint újra mérették.
Aztán mindig kiderült, hogy nem a lejelentett mérési eredménnyel volt a baj, hanem a többiek jelentették az előző eredményeket újra.
Amikor velük is lemérették akkor derült ki, hogy mekkora a baj.
Ebből hozzánk csak annyi jutott vissza, hogy vagy megjelent a sajtóban vagy nem.

Hogy mennyire részes ebben valamiféle "összeesküvés" azt nem tudhatjuk.

A közzé tett adatok viszont sántítanak. Ez egyértelműen látszik. Csak az vitatja aki vagy érdekelt a vitatásában, vagy egyszerűen nem ért hozzá.

pounderstibbons!
Te például azt kérdezed tőlem, hogy:
"Ha már hamisítanak miért nem úgy hamisítanak, hogy ne legyen "ránézésre látható" a hamisítás? "

Feltételezem, hogy ha hamisítják, akkor arra lehet építeni, hogy ránézésre egyikőtök sem látja.

"Minek csökkentik direkt a paksi eredmények sugárzásszintjét a környéki alá? "
Ha már csökkentik a mért adatokat, akkor ezzel igazolhatják, hogy Paks mennyire veszélytelen.

Annak a magyarázata pedig, hogy a környező településeknél miért alacsonyabb a lejelentett szint egyszerű oka lehet, hogy lejelentéskor nem tudják azt, hogy a többiek mit fognak jelenteni.

Vagy az, hogy aki a központban a lista szerint a Paksról jelentett értékeket módosítja, az még nem nézte meg, hogy a lista távoli részein lévő települések közül melyik van Paks mellett.
Vagy a méréskor érvényes széljárás útjában melyik mérőállomás adatait kellene szintén csökkentenie.

Szóval sok lehetőség van az okokra.

Egy pedig biztosan nincs az okok között:
Az engemet szapulástól sem a lista nem lesz pontosabb, se nem ismerhetők meg a hibák okai.
0 x

Avatar
pounderstibbons
*
*
Hozzászólások: 2662
Csatlakozott: 2010.05.25. 11:01

Atomenergia .. Betiltsuk-e mi is mint a Németek ?

Hozzászólás Szerző: pounderstibbons » 2012.05.18. 11:39

@Gézoo (47488):

Nem hinném, hogy személyeskedés, hogy a te általad manipuláltnak tartott értékekről szóló mesédet nem hiszem el neked, mikor a te saját mérési tapasztalataid sem mutatnak manipulációra utaló jelet. Különben minek méretnék újra és újra, ha egyszerűen csak mást kellett volna lejelenteni, pláne ti se tudtátok mi is lett lejelentve. Azóta a nyilvános eredmények meg csak növelték a transzparenciát.

Az nyilván nem éppen józan érv, hogy szerinted ránézésre hamis a mérés, vagy annál biztos nem erősebb, minthogy szerintem ránézésre te nem vagy józan ezzel kapcsolatban sem.
Menj oda, mérd meg és szólj vissza ha neked más jött ki (azonos helyen, azonos módszerrel, azonos eszközzel).
0 x

Avatar
mimindannyian
*
*
Hozzászólások: 7917
Csatlakozott: 2011.04.23. 16:20
Tartózkodási hely: Szoboszló

Atomenergia .. Betiltsuk-e mi is mint a Németek ?

Hozzászólás Szerző: mimindannyian » 2012.05.18. 12:20

@Gézoo (47488):
Fiúk! Lehet személyeskedni, sértegetni, de attól senkinek sem lesz jobb.
(Vagy ha mégis akadna olyan az sürgősen forduljon orvoshoz.)
Látod, nagyon jó tanácsokat adsz magadnak, csak kár, hogy nem fogadod meg.
Mint írtam, sok mindent jelenthetnek a mérési eredmények. Akár még azt is, hogy ahány helyen mérik, annyiféle műszerrel, annyiféle kalibrálással.
Azaz akár hogyan is nézzük az adatokat egymás mellé téve hamis képet adnak.
Ebből persze az is következhetne, hogy a te méréseid nem jelentenek semmit. De nem, azok jók, mérvadóak, másokéi nem jelentenek semmit. :facepalm:
Igen, mértem. Nem otthon, hanem a munkahelyemen, hivatalból. Ez volt a dolgom.
Akkoriban még nem volt a neten közzétéve.
Mégegy hiba, az egykori mérési eredményeidet (már, ha igaz ebből bármi), a mostani helyzetre is igaznak tartod: ha akkor csaltak, most is csalnak. Ez miből következik? Szívós összeesküvésről van szó nyilván. Igaz, hogy ma már bárki kontrollálhatná az értékeket, és hamar kiderülne a turpisság, de ezen bökkenő mellett kb. 5-ödször mész el. Az érvek téged nem izgatnak.
Hogy mennyire részes ebben valamiféle "összeesküvés" azt nem tudhatjuk.
De, tudhatjuk. Emberek egy kiterjedt, de jól kiválasztott csoportja szisztematikus hibát elkövetni összebeszélve, rossz céllal összeesküdve tud. Ha nem erről lenne szó, hanem ismeretlen okú hibáról, ami más településeken valamit Pakson csak nálad nem lép fel, akkor megörülnének neki, hogy rámutatsz a tévedésre. De a meséd arról szól, hogy nem fogadták kitörő örömmel a te eredményeid.

Szerintem te tévedtél, elkalibráltad a műszert, ezért legyintettek a téves eredményeidre, amik kihozatalára már akkor is hajlamos voltál. Ez sokkal egyszerűbb magyarázat annál, mint az összeesküvés, amelyik megmásít, de túlzottan csökkentett adatokat közölnek, és senki sem veszi észre, csak te.
0 x

Gézoo
Hozzászólások: 3979
Csatlakozott: 2011.03.02. 10:22

Atomenergia .. Betiltsuk-e mi is mint a Németek ?

Hozzászólás Szerző: Gézoo » 2012.05.18. 12:30

@pounderstibbons (47491): "Nem hinném, hogy személyeskedés, hogy a te általad manipuláltnak tartott értékekről szóló mesédet nem hiszem el neked,"

Nos, ebben a témakörben ide belinkelhető "bizonyító erejű" anyag nem elérhető, ezért mindenki csak a saját véleményét írhatja le a kérdésről.

Ezt megtettem, mások is megtették. Ez még valóban nem személyeskedés.

Az már viszont személyeskedés, ha nem a saját véleményét írja valaki, hanem a másik véleményének a szapulását és adott helyeken a másik személyét sértő megjegyzések közzé tételét teszi.

Erre konkrét példa:

"Az nyilván nem éppen józan érv, hogy szerinted ránézésre hamis a mérés, vagy annál biztos nem erősebb, minthogy szerintem ránézésre te nem vagy józan ezzel kapcsolatban sem. "

Én a mérésről írtam, te pedig rólam.
0 x

Gézoo
Hozzászólások: 3979
Csatlakozott: 2011.03.02. 10:22

Atomenergia .. Betiltsuk-e mi is mint a Németek ?

Hozzászólás Szerző: Gézoo » 2012.05.18. 12:32

@mimindannyian (47493): Mi lenne ha nem engemet elemeznél, hanem egyszerűen leírnád a véleményedet erről:
"Atomenergia .. Betiltsuk-e mi is mint a Németek ?"

Meg tudod csinálni! hajrá!
0 x

Avatar
mimindannyian
*
*
Hozzászólások: 7917
Csatlakozott: 2011.04.23. 16:20
Tartózkodási hely: Szoboszló

Atomenergia .. Betiltsuk-e mi is mint a Németek ?

Hozzászólás Szerző: mimindannyian » 2012.05.18. 12:40

@Gézoo (47495): Már leírtam, nem figyelsz! Egyetértünk TranszfettiAciddal: "Én arra szavazok, hogy Paksot ne zárják be, viszont több pszichiátriát nyissanak meg." Ott lenne a helyed.

Megint nem válaszoltál a kérdésekre.
0 x

Gézoo
Hozzászólások: 3979
Csatlakozott: 2011.03.02. 10:22

Atomenergia .. Betiltsuk-e mi is mint a Németek ?

Hozzászólás Szerző: Gézoo » 2012.05.18. 12:42

@mimindannyian (47499): Megint a személyemről írtál sértőt.
0 x

Avatar
mimindannyian
*
*
Hozzászólások: 7917
Csatlakozott: 2011.04.23. 16:20
Tartózkodási hely: Szoboszló

Atomenergia .. Betiltsuk-e mi is mint a Németek ?

Hozzászólás Szerző: mimindannyian » 2012.05.18. 14:17

@Gézoo (47500):
Megint a személyemről írtál sértőt.
Megint nem figyelsz. A hozzászólásaid alapján kialakult, Gézoo nickkel megjelenő fiktív személyről írtam, olyat, amit a mindig kihangsúlyozott okokból megérdemel. Ha ezt te magadra veszed, hát a te bajod. Lehet, hogy oka van, gondolkodj el rajta. Egyedül csak te tudod biztosan, hogy a valós személyed mennyire hasonlít ehhez a féleszű, Gézoo nick által megjelenített személyiséghez.

Ja, és megint nem a témához kapcsolódóan reagáltál. Még csodálod a kialakult kép lesújtó mivoltát?...

Na, nyomás, mutasd meg a másik témában, hogy érted mi az a lendület és perdület! Lássuk a bravúros végeredményt! Rajtad a világ szeme, söpörd be az elismerést.
0 x

Avatar
pounderstibbons
*
*
Hozzászólások: 2662
Csatlakozott: 2010.05.25. 11:01

Atomenergia .. Betiltsuk-e mi is mint a Németek ?

Hozzászólás Szerző: pounderstibbons » 2012.05.18. 14:53

@Gézoo (47494):
Én a mérésről írtam, te pedig rólam.
Én a méréssel kapcsolatos álláspontodról írtam.

Ami több ponton bizonyíthatóan hülyeség és legkevésbé sem utal összeesküvésre. Viszont nagyon egyszerűen lehetne alátámasztani, csak kellene néhány mérés a azt mutatja, hogy Pakson szisztematikusan kevesebbet mérnek a valóságosnál. Ilyen ugye nincs a birtokodban, pedig állításod szerint meglehetősen bennfentes voltál a témában.

A paks-rajongók által felülről vezérelt - szerinted - sántító adatokkal szemben létezhetne egy azzal egyenértékű és paks-gyűlölők által kivitelezhető verzió, miszerint a Paks-környéki mérőállomásokat ejtette túszul a paks-ellenes liga és ők mérnek direkt magasabbat.

És erre pont annyi adat van mint a te verziódra. Innen is látni, hogy amit mondasz, az nem jelent semmit a mérések hiányában.
0 x

Gézoo
Hozzászólások: 3979
Csatlakozott: 2011.03.02. 10:22

Atomenergia .. Betiltsuk-e mi is mint a Németek ?

Hozzászólás Szerző: Gézoo » 2012.05.18. 16:29

@pounderstibbons (47505): Nos, igen. Sok minden lehet.
Ahogy olvastam az írásodat eszembe jutott, hogy Gerjenben is mérnek, de nem szerepel a listán, vagy.. Paks Gx sorszámon van Gerjen és Paks Gy sorszámon az erőmű kalocsai állomása.

És akár az is lehet, hogy egészen más az ok. Például az, hogy az atomerőműben kínosan ügyelnek arra, hogy minden mérést a frissen kalibrált műszerekkel végezzék, a többi helyen meg csak a jóságos Ég tudja, hogy mikor kalibrálták utoljára a műszereket.

Ha pedig ( és ennek is nagy a valószínűsége) különböző márkájú félvezető detektorokkal is és teljesen más karakterisztikájú műszerekkel is mérnek, akkor a mérési eredmények soha nem lesznek szinkronban.
0 x

Avatar
csang0421
Hozzászólások: 112
Csatlakozott: 2011.05.03. 17:41

Atomenergia .. Betiltsuk-e mi is mint a Németek ?

Hozzászólás Szerző: csang0421 » 2012.07.16. 09:25

A rákbetegséget nem sugárzással próbálják gyógyítani? Vagy az a sugárzás is rákot okoz?
0 x

Avatar
mimindannyian
*
*
Hozzászólások: 7917
Csatlakozott: 2011.04.23. 16:20
Tartózkodási hely: Szoboszló

Atomenergia .. Betiltsuk-e mi is mint a Németek ?

Hozzászólás Szerző: mimindannyian » 2012.07.16. 09:30

@csang0421 (51000): Igen, meg a kés, amivel ölni lehet, azzal műteni is. Ilyen érdekes ez a világ :).
0 x

Avatar
csang0421
Hozzászólások: 112
Csatlakozott: 2011.05.03. 17:41

Atomenergia .. Betiltsuk-e mi is mint a Németek ?

Hozzászólás Szerző: csang0421 » 2012.07.16. 09:55

@mimindannyian (51001):
Nem biztos, hogy jól sikerültek a provokáló kérdéseim, mert arra szerettem volna terelni a beszélgetést, hogy sokféle sugárzás vesz bennünket körül, de nem mindegyikbe halunk bele.
0 x

Popula(c)tion
Hozzászólások: 2081
Csatlakozott: 2009.12.11. 17:47

Atomenergia .. Betiltsuk-e mi is mint a Németek ?

Hozzászólás Szerző: Popula(c)tion » 2012.07.16. 21:11

@csang0421 (51002):
Mondjuk nem radioaktív, csak e.-m., de sugárzás, vagy 4 oldal:
viewtopic.php?f=3&t=70
Kellemes olvasgatást!
0 x

Avatar
csang0421
Hozzászólások: 112
Csatlakozott: 2011.05.03. 17:41

Atomenergia .. Betiltsuk-e mi is mint a Németek ?

Hozzászólás Szerző: csang0421 » 2012.07.21. 22:22

@Popula(c)tion (51058):
Kösz, végigolvastam a 4 oldalt. Érdekes volt.
0 x

Mágus
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: 2013.05.18. 11:25

Atomenergia .. Betiltsuk-e mi is mint a Németek ?

Hozzászólás Szerző: Mágus » 2013.05.18. 11:49

Szeretnék figyelmetekbe ajánlani egy weboldalt és egy facebook oldalt :)

www.atomenergiainfo.hu
https://www.facebook.com/atomenergiainfo
0 x

Szilágyi András
*
*
Hozzászólások: 6521
Csatlakozott: 2009.12.05. 09:31
Tartózkodási hely: Budapest

Atomenergia .. Betiltsuk-e mi is mint a Németek ?

Hozzászólás Szerző: Szilágyi András » 2013.05.18. 13:47

@Mágus (68691):
Fórumszabályzat 17. pont "Tilos ugyanazt a hozzászólást egymás után többször vagy több témába elküldeni (flood)."
A másik kettőt töröltem.
0 x

Avatar
mimindannyian
*
*
Hozzászólások: 7917
Csatlakozott: 2011.04.23. 16:20
Tartózkodási hely: Szoboszló

Atomenergia .. Betiltsuk-e mi is mint a Németek ?

Hozzászólás Szerző: mimindannyian » 2013.07.16. 08:12

0 x

szemet
Hozzászólások: 265
Csatlakozott: 2011.10.03. 13:04

Atomenergia .. Betiltsuk-e mi is mint a Németek ?

Hozzászólás Szerző: szemet » 2013.07.16. 10:24

@mimindannyian (69680):
Ez egy jó példa, hogy az externáliákat a piac nem mindig korrigálja automatikusan (nem mintha nem lehetne Dunát rekeszteni ilyen példákkal). A megoldás meg ismert, a cikk is hozza: http://en.wikipedia.org/wiki/Environmen ... #Solutions

(Természetesen kár, hogy nem lehet pontosan kiszámolni és ráterhelni a TÉNLYEGES költségeket minden energiatermelőre (atom, szén, gáz, megújuló, stb...) akkor elérhetnénk valami Pareto hatékony optimumot, enélkül meg minden félmegoldásnak hat, de hát szegény ember vízzel főz, abból kell dolgoznunk amit tudunk - a semminél azért talán többet sikerül felmutatni)
0 x

szemet
Hozzászólások: 265
Csatlakozott: 2011.10.03. 13:04

Atomenergia .. Betiltsuk-e mi is mint a Németek ?

Hozzászólás Szerző: szemet » 2013.07.16. 12:53

Egyébként lazán kapcsolódik (mint konkurens termék), hogy a napelemmel most éppen az a baj, hogy túl olcsó ;) : http://europa.eu/rapid/press-release_IP-13-501_hu.htm
0 x

Popula(c)tion
Hozzászólások: 2081
Csatlakozott: 2009.12.11. 17:47

Atomenergia .. Betiltsuk-e mi is mint a Németek ?

Hozzászólás Szerző: Popula(c)tion » 2013.07.16. 16:11

@szemet (69683):
Természetesen kár, hogy nem lehet pontosan kiszámolni és ráterhelni a TÉNLYEGES költségeket minden energiatermelőre (atom, szén, gáz, megújuló, stb...) akkor...
(Kiemelés tőlem.)
Szerintem lehetni lehetne, inkább a szándék nincs meg. Hogy miért, na pont ez a lényeges kérdés.
0 x

Avatar
mimindannyian
*
*
Hozzászólások: 7917
Csatlakozott: 2011.04.23. 16:20
Tartózkodási hely: Szoboszló

Atomenergia .. Betiltsuk-e mi is mint a Németek ?

Hozzászólás Szerző: mimindannyian » 2013.07.16. 16:34

@Popula(c)tion (69687): Mert a környezetvédelem egy keskeny mellékhajtástól eltekintve egy jó biznisz. Pl. http://ebredjra.blog.hu/2010/04/20/korn ... en_felelem
0 x

szemet
Hozzászólások: 265
Csatlakozott: 2011.10.03. 13:04

Atomenergia .. Betiltsuk-e mi is mint a Németek ?

Hozzászólás Szerző: szemet » 2013.07.16. 17:09

@mimindannyian (69688):
Hát kicsit furcsa a linkelt cikk.

Alapjában véve fantasztikus ha emberek hajlandóak többet fizetni a "környezettudatos" dolgokért! Ez talán a legnagyobb hajtóerő ami mérhetően ebbe az irányba viszi a gazdaságot... Legyen minél több ilyen ember!

A cikk talán azt kifogásolja, hogy nem minden környezettudatos ami annak van beállítva. Na de akkor ez a fogyasztók átverése! Erre nem az a megoldás, hogy akkor szarjunk bele majd a technikai fejlődés magától megoldja: hanem jobb szabályozás, és erősebb fogyasztóvédelem kell.

Nem nagyon van olyan egyébként hogy a technika megold valamit amire nincs is emberi igény: mert hát akkor ki és mi a fenéért pénzelné a fejlesztést?
Azaz cikk által felvetett "oldjuk meg a kutatás és oktatás fejlesztésével" vonalnál eleve ha az 1.-es pont nem teljesül, melyik állam/cég indít majd átfogó kutatási programokat? Hisz ugye a szavazóik/vásárlóik tojnak az egészre...

"Piac? Haszon? Pfuj!"
Én abszolút elfogadom, hogy a szabad piac nem mindig hatékony, na de az ilyenfajta demagóg hozzáállás (meg az hogy a M.o.-i szavazók tetemes hányada tapsol neki) eredményezi azt hogy gazdaságilag ott tartunk ahol. Nincs az üzlettel baj, amíg mindenki azt kapja a pénzéért amit vár.
Ekkor elegendő ha a fogyasztók célja magasztos, a szolgáltatók meg lehetnek üzletiek...
0 x

Avatar
mimindannyian
*
*
Hozzászólások: 7917
Csatlakozott: 2011.04.23. 16:20
Tartózkodási hely: Szoboszló

Atomenergia .. Betiltsuk-e mi is mint a Németek ?

Hozzászólás Szerző: mimindannyian » 2013.07.17. 12:43

@szemet (69689):
Alapjában véve fantasztikus ha emberek hajlandóak többet fizetni a "környezettudatos" dolgokért! Ez talán a legnagyobb hajtóerő ami mérhetően ebbe az irányba viszi a gazdaságot... Legyen minél több ilyen ember!
Ha a "környezettudatos" dolgokért fizetnek többet, abban nincs semmi fantasztikus. Ha ellenben a környezettudatos dolgokért, abban már lenne valami előremutató gondolatiság.
A cikk talán azt kifogásolja, hogy nem minden környezettudatos ami annak van beállítva. Na de akkor ez a fogyasztók átverése! Erre nem az a megoldás, hogy akkor szarjunk bele majd a technikai fejlődés magától megoldja: hanem jobb szabályozás, és erősebb fogyasztóvédelem kell.
Jaja, így megy ez :). Lásd sarlatánok és áltudomány népszerűsítő próféták. Átverik a fogyasztókat, és milyen hatékonyan születik a jobb szabályozás, milyen aktív a fogyasztóvédelem! Évente két esetben megsarcolnak egyet-egyet némi zsebpénz összegben.
Nem nagyon van olyan egyébként hogy a technika megold valamit amire nincs is emberi igény: mert hát akkor ki és mi a fenéért pénzelné a fejlesztést?
Azaz cikk által felvetett "oldjuk meg a kutatás és oktatás fejlesztésével" vonalnál eleve ha az 1.-es pont nem teljesül, melyik állam/cég indít majd átfogó kutatási programokat? Hisz ugye a szavazóik/vásárlóik tojnak az egészre...
Igaz. Túl optimista a felhozott cikk.
Én abszolút elfogadom, hogy a szabad piac nem mindig hatékony, na de az ilyenfajta demagóg hozzáállás (meg az hogy a M.o.-i szavazók tetemes hányada tapsol neki) eredményezi azt hogy gazdaságilag ott tartunk ahol. Nincs az üzlettel baj, amíg mindenki azt kapja a pénzéért amit vár.
Ekkor elegendő ha a fogyasztók célja magasztos, a szolgáltatók meg lehetnek üzletiek...
Ez ugyanaz a probléma, mint az előbb. Honnan tudja eldönteni valaki, hogy azt kapja, amit vár, ha nem ért hozzá, nem tud valós véleményt alkotni róla, hogy az adott terméknek mik a hatásai - legyen az az emberi szervezetre állítólag ható gyógyszer, vagy a környezetre ható állítólagos környezetbarát termék? Sehogyan nem tudja eldönteni. Megfelelő oktatás javíthatna ezen, amire viszont rámutattál, hogy szintén utópisztikus.
0 x

szemet
Hozzászólások: 265
Csatlakozott: 2011.10.03. 13:04

Atomenergia .. Betiltsuk-e mi is mint a Németek ?

Hozzászólás Szerző: szemet » 2013.07.17. 14:17

@mimindannyian (69700):
és milyen hatékonyan születik a jobb szabályozás, milyen aktív a fogyasztóvédelem
Semmi sem tökéletes, de mint minden területen a mai modern gazdaságokban itt is munkamegosztás van, sőt a munkamegosztás elhagyása kivitelezhetetlen, vagy arányaiban gazdaságtalan. Ebben az értelemben a racionális (vagy csak nem végtelen erőforrássokkal rendelkező) emberek mindenképpen részben "környezettudatos" dolgokat kell, hogy vásárolnak. Eleve csak addig tájékozód(hat)nak amíg éppen ellátnak, de adott esetben (gazdaságilag) még az is racionális lehet ha kevésbé nézel utána valaminek mint amennyire képes lennél rá: ez az igazi munkamegosztás

Analógia:

Én pl. a hipermarketekben "tej"-et vásárolok. ;) Remélem kinézed belőlem, hogy - mint Mehemedet leszámítva bárki - én is felismerek egy tehénfejést, de mégsem teszem meg, hogy a saját magam által fogyasztott tej eredetét a tehénig kövessem. Nyilván ha kimondottan kényes lennék erre akár megtehetném, hogy veszek egy tehenet (vagy valami élelmiszeripari tejellenőrző kütyüt), de a lényeg h. ez semmiképp sem lehet általános (minden ember minden termékre): mert a gazdaság és fogyasztás mai szervezettségi szintjén ez momentán kivitelezhetetlen.

A tej (ha épp van tehened helyettesítsd be mással: biztos vagyok benne hogy találsz megfelelő személyes példát) ellenőrzését átengedem a kiválasztottaknak: talán korruptak, vagy bénábbak mint én, a komparatív előnyök elmélete miatt mégis racionális másra bíznom. Ettől még a felháborodásom jogos lesz ha a "tej" nem tej (és utána talán javulhat is a helyzet, ha a felháborodás következtében mások kapják meg a zsíros (átvitt értelemben...) tejellenőr állást;).
0 x

Avatar
mimindannyian
*
*
Hozzászólások: 7917
Csatlakozott: 2011.04.23. 16:20
Tartózkodási hely: Szoboszló

Atomenergia .. Betiltsuk-e mi is mint a Németek ?

Hozzászólás Szerző: mimindannyian » 2013.07.17. 14:29

@szemet (69701): Vár nagyon vonzó, de rettentő naiv a hozzáállásod.
Bár nem atomenergia, de tej. Remélem, nem gondolkozol, és ilyen cikkek nyomán eltántorodsz a fogyasztásától, és majd amikor sok év múlva kiderül, hogy a problémád a tejfogyasztás lecsökkenése, akkor majd utólag reklamálsz, és a fogyasztóvédelmet emlegeted! :)

http://emberiseg.hu/emberiseg/a-feher-m ... -tortenete
0 x

szemet
Hozzászólások: 265
Csatlakozott: 2011.10.03. 13:04

Atomenergia .. Betiltsuk-e mi is mint a Németek ?

Hozzászólás Szerző: szemet » 2013.07.17. 14:43

@mimindannyian (69702):

Amiről most szó van az annyi hogy a "környezettudatos" környezettudatos, a "tej" tej, a "pusztító idegméreg ami tíz évvel megrövidíti az életed" az pedig pusztító idegméreg ami tíz évvel megrövidíti az életed. Azaz azt kapod-e amit vársz? Ha a tej méreg de én "tej" feliratú tejet vettem még nem reklamálhatok, de ha azt írták rá, hogy ettől majd örökké élek akkor meg igen.

Nyilvánvaló, elismerem, hogy én pl. ráfázom ha a tej és az idegméreg feliratát kicserélik: csak te rendelkezel végtelen erőforrásokkal, téged nem verhetnek át, ahol a tehénnek hormoninjekciót adnak - te ott vagy, ahol a csatornába öntik a "környezettudatos" gyár mérgeit - te ott vagy, stb... Irigyellek ám!
0 x

Avatar
mimindannyian
*
*
Hozzászólások: 7917
Csatlakozott: 2011.04.23. 16:20
Tartózkodási hely: Szoboszló

Atomenergia .. Betiltsuk-e mi is mint a Németek ?

Hozzászólás Szerző: mimindannyian » 2013.07.17. 14:49

@szemet (69703):
Irigyellek ám!
Az indoklásod fényében ezt meg tudom érteni! :D
0 x

szemet
Hozzászólások: 265
Csatlakozott: 2011.10.03. 13:04

Atomenergia .. Betiltsuk-e mi is mint a Németek ?

Hozzászólás Szerző: szemet » 2013.07.17. 14:56

@mimindannyian (69702):
de rettentő naiv a hozzáállásod
A blogpost író mondjuk meg eltévelyedett és demagóg gazdasági analfabéta, annál azért remélem jobban teljesítek! ;)

(szerk: és eléggé tisztában vagyok a helyzetünk korlátaival, csak hogy a poszt sem mutatott fel semmi értékelhető alternatívát a nagy antikapitalista hőzöngés végén - sőt nekem pl. meggyőződésem, hogy ha az ő elveit követjük még rosszabb helyzetben találjuk magunkat mint most vagyunk...)
0 x

Avatar
mimindannyian
*
*
Hozzászólások: 7917
Csatlakozott: 2011.04.23. 16:20
Tartózkodási hely: Szoboszló

Atomenergia .. Betiltsuk-e mi is mint a Németek ?

Hozzászólás Szerző: mimindannyian » 2013.07.17. 15:54

@szemet (69705):
A blogpost író mondjuk meg eltévelyedett és demagóg gazdasági analfabéta, annál azért remélem jobban teljesítek!
Ezt bárki mondhassa.
a poszt sem mutatott fel semmi értékelhető alternatívát a nagy antikapitalista hőzöngés végén
Talán nem is akart.
sőt nekem pl. meggyőződésem, hogy ha az ő elveit követjük még rosszabb helyzetben találjuk magunkat mint most vagyunk
Milyen elvekre gondolsz, hogy oktatni kéne? Igen, az tényleg veszélyes út.
0 x

szemet
Hozzászólások: 265
Csatlakozott: 2011.10.03. 13:04

Atomenergia .. Betiltsuk-e mi is mint a Németek ?

Hozzászólás Szerző: szemet » 2013.07.17. 16:49

@mimindannyian (69706):
(sajna ekezetmentes helyere kerultem, bocs...)

Olvasd ujra a kommentjeimet. Arra fo torespontra gondolok, hogy a blogiro szerint a kornzezettudatos vasarlo egy atvert szerencsetlen akik uzleti erdekek mozgatnak (ennek lehet persze alapja), de a vegeredmenyt tekintve sokkal fontosabb a szerintem szinten letezo (de legalabbis bizonyos kritikus tomeg felett a jovoben megjelenhet) ellentetes iranyu hatas:
ahogy es amerre a kornyezettudatos (idezojelben es anelkul) vasarlok mozgat(hat)jak a gazdasagi szereploket

Az oktatast, meg a tudas bovuleset speciel abszolut nem ostoroztam: sot mindig irtam, hogy a kepletben rendkivul fontos, hogy azt belyegezzuk "kornyezettudatos"-nak ami tenyleg az! Ez tudas nelkul nehez. De emellet en annak kulon orulok ha legalabb meg van az eselye, hogy valakinek anyagi erdeke is fuzodjon hozza hogy igy legyen! A tisztesseges cegeknek, a vasarloknak pl. anyagi erdeke hogy ne szoritsak oket ki a piacrol/ne verjek oket at csalok - A "mocskos uzlet!" hozzaallasbol ez a faktor mindenkepp kimarad!

Sajnalom, nehez olyanokat meggyozni akik valamiert (sokszor jogosan) csalodtak a piacban, de a rossz iranyba valo kiutkereses megnagyobb csalodast hoz majd nekik: talan ha jobb lenne a tarsadalomtudomanyos oktatas, az segitene a posztiron! ;)
0 x

szemet
Hozzászólások: 265
Csatlakozott: 2011.10.03. 13:04

Atomenergia .. Betiltsuk-e mi is mint a Németek ?

Hozzászólás Szerző: szemet » 2013.07.17. 18:04

@mimindannyian (69706):
De ha úgy könnyebb kivehetjük a képletből a társadalmi/gazdasági megfontolásokat: a filozófia talán közelebb áll hozzád.

Vegyük a Hume-i is-ought problémakört: szóval ott vagyunk épp hogy mindent információnk és tudásunk megvan a környezetvédelemről, és? Aztán?

Vedd észre, hogy ez egy abszolút (inter?)szubjektíven emberi, értékelvű kérdéskör. (Remélem nem gondolod hogy az univerzum pityereg majd, ha mi kipusztulunk...)

Tehát szemben posztíróval szerintem a környezetvédelemre vágyódó (kezdetben akár maximálisan tudatlan!) emberek az egész kérdéskörnek az alfája, azután is miután mindent tudunk ;). (nélkülük mondjuk szerintem eleve közelébe sem kerülünk a kommentem elején felvázolt ideának - de ez már társadalomtudomány...)
0 x

Válasz küldése