Kvantum-teleportáció

Örökmozgók, 100% feletti hatásfok
lorenz
Hozzászólások: 3119
Csatlakozott: 2011.06.29. 14:22
Tartózkodási hely: Budapest-Nagyvárad

Kvantum-teleportáció

Hozzászólás Szerző: lorenz » 2011.09.20. 15:17

@Szilágyi András (27372):

Ez érdekelne.Rövid magyarázat?

John D.Barrow nem említi ezt a könyvében./A végtelen könyve/
0 x

bajai
Hozzászólások: 287
Csatlakozott: 2011.06.28. 16:28

Kvantum-teleportáció

Hozzászólás Szerző: bajai » 2011.09.20. 16:22

@lorenz (27375):
Azt nem Gézootól idézte?
Remélem ezt magadtól kérdezted, csak rossz a címzés.
A link adott. Győződj meg a szövegkörnyezetről magad!
0 x

lorenz
Hozzászólások: 3119
Csatlakozott: 2011.06.29. 14:22
Tartózkodási hely: Budapest-Nagyvárad

Kvantum-teleportáció

Hozzászólás Szerző: lorenz » 2011.09.20. 16:34

@bajai (27379):

Lentebb pedig ezt írja András:

"De épp ezért a ∞ nem egy valós szám, hiszen a valós számok körében ha valamihez hozzáadsz 1-et, nagyobbat kapsz. A ∞-re ez nem teljesül."


Majd ő elmagyarázza!
Szerintem a végtelen nem egy számot jelent.
0 x

bajai
Hozzászólások: 287
Csatlakozott: 2011.06.28. 16:28

Kvantum-teleportáció

Hozzászólás Szerző: bajai » 2011.09.20. 16:39

@lorenz (27380):
:D (Elözetesen: a véletlen egy konkrét reprezentációja nem a véletlen.)
És az inerciarendszer kérdésében sincs önálló véleményed?

U.i.: Mivel lorenz a még nem javított változatra válaszolt visszaírtam a zárójeles kifejezést, hogy érthető legyen.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára bajai 2011.09.20. 16:53-kor.
0 x


lorenz
Hozzászólások: 3119
Csatlakozott: 2011.06.29. 14:22
Tartózkodási hely: Budapest-Nagyvárad

Kvantum-teleportáció

Hozzászólás Szerző: lorenz » 2011.09.20. 16:50

@bajai (27381):

Miért törölted?
0 x

bajai
Hozzászólások: 287
Csatlakozott: 2011.06.28. 16:28

Kvantum-teleportáció

Hozzászólás Szerző: bajai » 2011.09.20. 16:56

@lorenz (27384):
Miért törölted?
Mert a hiperszámok körében sem az van amit Szilágyi András mond.
Viszont mélyebben nem ismerem, így nem tudom, hogy mennyire modellje a végtelennek.
0 x

Szilágyi András
*
*
Hozzászólások: 6521
Csatlakozott: 2009.12.05. 09:31
Tartózkodási hely: Budapest

Kvantum-teleportáció

Hozzászólás Szerző: Szilágyi András » 2011.09.20. 17:03

@lorenz (27376): Nézz utána wp-ben, hyperreal numbers, meg van hyperintegers is.
0 x

bajai
Hozzászólások: 287
Csatlakozott: 2011.06.28. 16:28

Kvantum-teleportáció

Hozzászólás Szerző: bajai » 2011.09.20. 20:59

@Szilágyi András (27386):
Nézz utána wp-ben, hyperreal numbers, meg van hyperintegers is.
Tipikus szkeptikus válasz.
Tök mindegy mire hivatkozol. A hipervalós számoknál a végtelen definiciója az, hogy olyan szám, amelyik minden valós számnál nagyobb. Szó sincs róla, hogy minden számnál. A végtelenek között is van sorrend.
Tehát:
A végtelen definíciója: olyan szám, aminél nincs nagyobb. - nem igaz
A végtelen definíciója: olyan szám, aminél nincs nagyobb valós szám. - elfogadható.

Az inerciarendszert pedig gondold át mégegyszer. Mindenkinek lehet rossz napja.
vaskalapos írta:szerintem nem inerciarendszer (peldaul van benne Coriolis fele ero)
0 x

Avatar
mimindannyian
*
*
Hozzászólások: 7917
Csatlakozott: 2011.04.23. 16:20
Tartózkodási hely: Szoboszló

Kvantum-teleportáció

Hozzászólás Szerző: mimindannyian » 2011.09.20. 21:43

@bajai (27435): Te tényleg csak azon hozzászólásokra válaszolsz, amibe bele tudsz kötni? Ez nálad valami kisebbrendűségű komplexus, hogy mindenkivel be akarod láttatni, hogy nem ért a dolgokhoz? Ezért kötözködsz, ezért hozol be fondorlatos idézeteket, és várod, hogy ki mond valami olyat, amit megcáfolhatsz. Amikor meg megkapod a választ, amibe már nem tudsz belekötni, akkor jön a nagy kuss. Ne válaszolj! :)
0 x

Szilágyi András
*
*
Hozzászólások: 6521
Csatlakozott: 2009.12.05. 09:31
Tartózkodási hely: Budapest

Kvantum-teleportáció

Hozzászólás Szerző: Szilágyi András » 2011.09.20. 22:31

@bajai (27435):
Akkor itt van neked ez, ebbe köss bele, okostojás:
http://en.wikipedia.org/wiki/Extended_real_number_line
0 x

bajai
Hozzászólások: 287
Csatlakozott: 2011.06.28. 16:28

Kvantum-teleportáció

Hozzászólás Szerző: bajai » 2011.09.20. 22:43

 **MODERÁLVA** @Szilágyi András (27448):
Akkor itt van neked ez, ebbe köss bele, okostojás:
Ostoba.

Mondottam volt: a végtelen egy konkrét reprezentációja nem a végtelen.

És ne tereld el a kérdést az inerciarendszerről, ahol akkora baromságot mondtál, mint ide Lökösháza.[/moder]
0 x

Avatar
repair
Hozzászólások: 729
Csatlakozott: 2011.04.15. 09:37

Kvantum-teleportáció

Hozzászólás Szerző: repair » 2011.09.21. 08:44

@Szilágyi András (27360):
Csak számodra tetszetős részeket bemásolsz.
Szerintem ezt akár igaznak is vehetem! Egyet mindenképpen bizonyít ez. A saját fejem után megyek, és nem az illetőt ” majmolom ”. Ezt ezzel az írással bizonyítod is.

Mivel ezzel a gondolkodással kevesen rendelkeznek, ezen a szinten csak hozzá fordulhatok indoklásért, és nem utolsó sorban a modern kísérletek eredményeihez, ami ezzel kapcsolatos, és igen nagy a valószínűsége, hogy pontosabb.

Az úgymond abszolút igazságot nem ez a blog fogja eldönteni. Ebben a kérdésben egy bíró van csak, az idő.
Dobó Andor úgy látszik, buta matematikai félreértésekre alapozza az állításait
Ezt azért nem egészen értem.

A buta matematikai félreértés az eleve megvolt? és erre alapoz?
Nem lehetséges, hogy csak egy konzervatív felfogás hiánya, amit fel lehetne neki róni?
Ez is fontos: Nem tagadja az elméletet, csak pontosít, miért lehetetlen elképzelni -saját állításotok- most van az, hogy a tudomány korrigálja önmagát?
Máris igazad lehet, ha azt a bizonyos (k) értéket bizonyítani tudjátok, hogy minden esetben egyenlő 1-el. Mert ugye azzal nincs gond, ahol a (k) paraméter nem szerepel.
És a foton O tömegét? Szerinted, ez nem csak az M.M. kísérlet eredményéből következik?
Csak a sokat használt mondásotokat írom. Van erre bizonyíték? Hogyan lehet O tömeget mérni?

Bele olvastam a linkbe, az első benyomásom az volt, - három és fél évvel ezelött - magát az elképzelést támadják, hogy valaki Einsteinnél próbál paradoxont(okat) , egyáltalán feltételezni. D.A. minden indoklása ugyan azon alapra épül. Meg van a fix pontja, a mihez képest, állít valamit. Ha jól tudom, kb 10 éve írja ezeket. Még senki nem volt aki a képleteit kijavította volna, mondván itt és itt tévedett. Ha lenne, ti volnátok az elsők akik ezt publikálnák.
Azt írtam már, olyan ember nincs aki soha nem téved.
0 x

Avatar
repair
Hozzászólások: 729
Csatlakozott: 2011.04.15. 09:37

Kvantum-teleportáció

Hozzászólás Szerző: repair » 2011.09.21. 08:55

@lorenz (27366):
A mestered nem ért egyet Einstein téridő szemléletével..
Szerintem csak pontosítja azt a ( kO) paraméterrel.Tudsz Te arról, hogy valaha az elméletet kifogásolta volna? Ez nem csak a tudomány önmaga korrekciója?

Ezzel szemben Te értesz hozzá . Állítod is, hogy ahhoz ki kellene lépnem a négydimenziós téridőből.
Csak azt kértem ezt bizonyítsd be, vagy még gondolkozol rajta?
Láttál már álló fotont?
Mértél már 0 tömegű fotont? jut eszembe , ezt hogy lehet bizonyítani, vagy kontroll mérést alkalmazni?
Csak olyan formán, hogy az a bizonyos kísérlet eredménye? És ez csak ebben az esetben elfogadható?
Ez nem egy kimondottan egzakt bizonyítás.
0 x

lorenz
Hozzászólások: 3119
Csatlakozott: 2011.06.29. 14:22
Tartózkodási hely: Budapest-Nagyvárad

Kvantum-teleportáció

Hozzászólás Szerző: lorenz » 2011.09.21. 10:26

@repair (27479):

A jól bevált áltudományos eljárás szerint én bizonyítsam valaminek a nemlétét,igaz?
Ugyanezt az érvelést használják a hívők(bizonyítsam,hogy nincs Isten),a homeopaták(bizonyítsam,hogy nem használ a szerük),az auralátók is ugyanígy vitáznak.

Mi lenne,ha valaminek a meglétét te igazolnád?
Bár ebben az esetben működhet a nemlét igazolása.Csak azon kellene elgondolkodjunk,hogy hol helyezkedne el ez a tényleg mindentől,tehát a három térdimenziótól és egy idődimenziótól független koordináta rendszer.
Ezt írtam korábban:
A kitüntetett rendszerrel kapcsolatban csak annyi a kérdésem,hogy milyen tér- és időparaméterekkel rendelkezik?

Másképpen fogalmazva hol helyezkedne el térben és időben?

Lássuk csak:Ha valaminek semmilyen kapcsolata,kölcsönhatása sincs egyetlen térdimenzióval sem,és az idő sem létezik a számára,ezt hogyan is nevezhetnénk?

Dimenziókon kívülinek?
0 x

Szilágyi András
*
*
Hozzászólások: 6521
Csatlakozott: 2009.12.05. 09:31
Tartózkodási hely: Budapest

Kvantum-teleportáció

Hozzászólás Szerző: Szilágyi András » 2011.09.21. 10:31

@repair (27478): Ez nem blog, hanem fórum.

Dobó Andor egy tévedését világosan leírtam a régi fórum belinkelt topikjában. Egyszerű matematikai félreértés.

Szerintem azt sem tudod, mi az a k, csak tetszik neked, hogy írogathatsz róla.

Egyébként ez nem a Dobó Andor topik, ha az ő dolgaival akarsz foglalkozni, nyiss egy külön topikot róla.
0 x

Avatar
repair
Hozzászólások: 729
Csatlakozott: 2011.04.15. 09:37

Kvantum-teleportáció

Hozzászólás Szerző: repair » 2011.09.21. 12:06

@Szilágyi András (27497):

Bocs. ha tudom változna a véleményed?

Dehogy akarok én foglalkozni vele, csak az én információs hátterem közel se akkora mint a tietek.
Ha kísérletről írok azt se fogadjátok el.
Dobó Andor egy tévedését világosan leírtam


Neharagudj. A topik mennyiségét figyelembe véve, nem tudnád valahogy ezt pontosítani?
0 x

Szilágyi András
*
*
Hozzászólások: 6521
Csatlakozott: 2009.12.05. 09:31
Tartózkodási hely: Budapest

Kvantum-teleportáció

Hozzászólás Szerző: Szilágyi András » 2011.09.21. 12:22

0 x

Avatar
repair
Hozzászólások: 729
Csatlakozott: 2011.04.15. 09:37

Kvantum-teleportáció

Hozzászólás Szerző: repair » 2011.09.21. 12:33

@lorenz (27494):

A két kérdésre még nem válaszoltál!
Csak a saját állításod kellene bizonyítani. Vagy azt értsem áltudománynak?

A Te megítélésed szerint az áltudomány, mint egy összefoglaló név - konkrétan egy esetre vonatkoztatva – mi a definiciója ? Nem egyezik a jelen felfogással? Csak ” felfogást ” írtam mert bizonyíték nincs.

Kedvenc szavam! mihez képest tudjak bizonyítani. A kettő közül világos az egyik, talán áltudományos érvelésnek minősül. De nem feltétlen az, mert ugye nem szemlélet váltás vagy, - nem Isten léte nem léte a kérdés, de akármelyiket veszed is, csak pontosítás. Ez miért nem világos? Számomra logikus, az egyikkel a másikat nem lehet magyarázni, mert nincs közös alap.
Csak azon kellene elgondolkodjunk,hogy hol helyezkedne el.
Eddig még jó, gondolkozz .

Nézd, azt hogy inerciarendszer nem én találtam ki, ha olvastad a kísérletet akkor az egyik a föld volt, a másik pedig a feltételezett éter, úgyis mint, a fény hordozója.
Tehát logikusan következik a föld önmagában egy inercia rendszer lehet, ha viszonyítod valamihez. Ezt nem én találtam ki most.

A Te példád a körhinta és golyó is csak akkor igaz ha a golyó rajta van a forgó testen, ha egy papír repülőt dobok be ebbe a rendszerbe már nem igaz amit írtál.
mert az a saját energiáját addig működteti, míg el nem veszti azt, és semmi köze hogy forog és milyen irányban forog a körhinta.
Itt a bibi. Mihez képest viszonyítunk. Itt minden u.az maradt csak a kölcsön hatást szüntettem meg.

Ezért kérdeztem, - szerinted mi a jelentősége Newton két feltételének a kísérletben. Az abszolút idő és abszolút tér.
Mert ebben az esetben a föld minden tulajdonsága az idővel együtt a fix alap. Ez csakis kitétel alapja.
Az inerciarendszer maga is nyugalomban van, vagy egyenes vonalú egyenletes mozgást végez,
Egy földi szemlélő szempontjából ez igaz is.
De ha egy műholdat nézel már nem igaz. Miért nem? mert elvesztette az egyik kritériumát az abszolút teret,
Véleményem szerint egy inercia rendszert szinte, bárhol felvehetsz ha megfelelő a mihez képest kritérium.
Lássuk csak:Ha valaminek semmilyen kapcsolata,kölcsönhatása sincs egyetlen térdimenzióval sem,és az idő sem létezik a számára,ezt hogyan is nevezhetnénk?
Jogos kérdés! ez lett volna a feltételezett éter, úgy is mint fényhordozó közeg.
Nem nehéz elképzelni, amíg az ember csak a földön ” tevékenykedett ” szinte fel sem tűnt, mert mindig ugyan abban az ” inerciarendszerben ” tartózkodott,ami Newton két feltételét kielégítette.

Miután már sűrűn előfordul, hogy ezt az alapot máshonnan kellene nézni, jönnek a problémák. a mihez képest.
Az M.M. kísérletre pont azért került sor, hogy egy abszolút nyugvó rendszert keressenek.

Ezért kellett az interferométer is, hogy kiküszöböljék a föld mozgását, csak ezáltal lesz meg az
abszolút nyugvó pont.

Ezért Einstein úgy gondolta nincs is éter, tehát a két inerciarendszer párhuzamos. erre a feltételre dolgozta ki a z elméletét. Ő csak sejtette még a görbült időt. és hogy a fény sem biztosan mindig egyenes vonalú.
Lásd fekete lyukak.

Csak ezért van ,és lesz is, egyre több ellentmondás ebben az elméletben, mert egyre több a kivűlról jövő információ, azoknak meg nincs meg a mihez képest.

Először csak az értelmezése, később a felhasználása is egyre értelmetlenebb, ha csak nem születik egy egységes
jó kompromisszum, vagy talán egy jó ” dekodoló.”, mert szerintem ez se kizárható lehetőség.
0 x

Avatar
repair
Hozzászólások: 729
Csatlakozott: 2011.04.15. 09:37

Kvantum-teleportáció

Hozzászólás Szerző: repair » 2011.09.21. 12:34

0 x

lorenz
Hozzászólások: 3119
Csatlakozott: 2011.06.29. 14:22
Tartózkodási hely: Budapest-Nagyvárad

Kvantum-teleportáció

Hozzászólás Szerző: lorenz » 2011.09.21. 15:14

@repair (27514):
"Kedvenc szavam! mihez képest tudjak bizonyítani. "
Mindenhez képest,kedves barátom!Az általad feltételezett rendszert mindenhez képest ki kell mutatnod.
A Michelson-Morley kísérletet egyáltalán elolvastad?Szerinted miért nem sikerült kimutatni a mindent átható éter jelenlétét?
Ha semmilyen kísérlettel nem tudod igazolni valaminek a jelenlétét,az téged egyáltalán nem befolyásol a megítélésében?Létezik,mert te azt hiszed?


"egyre több ellentmondás ebben az elméletben, mert egyre több a kivűlról jövő információ,"

Te miről beszélsz?Mi az,hogy kívülről jövő információ?

A többit még ennyire sem értem.

De nincs gond!
Bizonyítsd az éter létezését és minden a helyére kerül.
Egyelőre nekem van egy ,az ellenkezőjét bizonyító kísérletem(amiben mellesleg a Föld mozgását éppenséggel nem kiküszöbölni akarták,hanem ennek a sebességét felhasználva próbálták az étert kimutatni;úgy látszik erről sincs minimális ismereted sem).
Úgyhogy te jössz!
0 x

Avatar
repair
Hozzászólások: 729
Csatlakozott: 2011.04.15. 09:37

Kvantum-teleportáció

Hozzászólás Szerző: repair » 2011.09.22. 08:41

@lorenz (27529):
ez lett volna a feltételezett éter, úgy is mint fényhordozó közeg.
Nagyon félre értesz .
Nekem semmi bajom nincs az éter létezése nem létezése ügyében.
Csak azt írtam milyen apropóból indult a kísérlet, amely Huygens szerint a fény hordozója.
Miután ezt nem találták, Einstein ebből arra a következtetésre jutott , hogy ez nem is létezik.
Ennyi az én éter kapcsolatom. Nem az éter nemlétezésével kapcsolom össze a foton 0 tömeg eredetét.

A hiba, a pontatlan mérés figyelmen kívül hagyása , és a rossz következtetés hibájából adódik.
Az elméletéhez kellett alakítani a foton tulajdonságát. Hol van itt szó éterről? Egyszerűen az elmélet struktúrájából következett, a foton nulla tömege.
Ennyi!

Ha egy kísérlet után az a következtetés, hogy valaminek nincs tömege azt nem hinni kell, azt értelmezni kell első sorban. Nem ártana ha ezt leírnád , hogy értelmezed, a nulla tömeget. Tehát a Földön nem hat rá a tömegvonzás? Hogyan gyorsul fel. Ugye a Nap körül és a fekete lyukaknál meggörbül,. Vajon mitől?
Teleportálni is lehet. Mondanál, még egy akár- mindenhez képest- ilyet?
A Michelson-Morley kísérletet egyáltalán elolvastad?Szerinted miért nem sikerült kimutatni a mindent átható éter jelenlétét?
Ezt írtam már , azért mert az adott hibahatáron belül is elfogadták a mérés eredményét. Ami negatív volt.
mellesleg a Föld mozgását éppenséggel nem kiküszöbölni akarták,hanem ennek a sebességét felhasználva próbálták az étert kimutatni
Én úgy gondolom, megint elfelejted a mihez képest. Nem a Föld sebességét kellet az éterhez képest meghatározni? De akkor minek az interferométer?
Mi az,hogy kívülről jövő információ?
Vegyük mondjuk a Föld légkörét mint határ, ami ettől a Föld középpontja fele van az belül van, ami ettől távolabbra van az kívül van. Így érthető?
Első sorban a Hubble, Compton, Chandler, és Spitzer. űrtávcsövekre gondoltam, ami ezekre a kérdésre fog választ adni.
0 x

Avatar
mimindannyian
*
*
Hozzászólások: 7917
Csatlakozott: 2011.04.23. 16:20
Tartózkodási hely: Szoboszló

Kvantum-teleportáció

Hozzászólás Szerző: mimindannyian » 2011.09.22. 08:57

@repair (27675):
A Michelson-Morley kísérletet egyáltalán elolvastad?Szerinted miért nem sikerült kimutatni a mindent átható éter jelenlétét?
Ezt írtam már , azért mert az adott hibahatáron belül is elfogadták a mérés eredményét. Ami negatív volt.
1974-ben már 0.025 m/s pontossággal sikerült ellenőrizni. Azóta ezt nagyságrendekkel meghaladó mérések eredménye is negatív volt. Tehát vagy nincs éter, vagy pont a Földdel mozog együtt, ami mitagadás elég meglepő lenne :), ráadásul a föld körül keringő műholdakkal történt mérésekből egyből kiderült volna, amikor pl. a GPS holdjaival is ellenőrizték a fény anizotrópiáját.
0 x

Avatar
repair
Hozzászólások: 729
Csatlakozott: 2011.04.15. 09:37

Kvantum-teleportáció

Hozzászólás Szerző: repair » 2011.09.22. 10:22

@mimindannyian (27676):
No ez értelmes írás! Nem végtelen lebutÍtása a kérdésnek.
vagy nincs éter, vagy pont a Földdel mozog együtt
Igen . Nekem is ez a véleményem. De mivel ezt önkényesen nem dönthetem el, csak azzal foglalkozhatok, ami megtörtént. Lásd az M.M. kísérlet . Ez tény, mert megtörtént. Csak ennek az eredményét tudom vissza vetíteni az Idézetedre.

A kísérletből levont következtetés, egy O tömeget feltételez , / amit én ép ésszel nem vagyok képes felfogni / akkor ugyan úgy megmarad a kétség amit idéztél.
A véleményem az. Ez csak feltételezés lehet. Egy 90%-ban helyes elmélet után, csak akkor tehető egyenlőség, ha a foton tömege O. Ez csak egy kényszerű lépés mert így viszont az elmélet már 100% lesz.
Ez viszont még nem egzakt magyarázata a O tömegnek.
Tehát az első, hogy ezt a O tömeget értelmezzem valahogy.

Csak egy egyszerű kérdés , lorenznek is írtam, mi van a tömegvonzással? Ha ez állandóan mozog, ez egy természetben előforduló örök mozgó? Található e tudományban ehhez hasonló?
Hogyan lehet ezt ” manipulálni ” nem vonatkozik rá semmilyen ismert törvény. Se mágneses tér /nincs tömege ami reflektáljon rá/ nem tudom kényszeríteni arra menjen amerre szeretném, mert nincs mihez képest hatni rá, és még sok más.
ráadásul a föld körül keringő műholdakkal történt mérésekből egyből kiderült volna, amikor pl. a GPS holdjaival is ellenőrizték a fény anizotrópiáját
Ez nagyon érdekelne engem is. Már én is akartam ezt kérdezni.
Miért az anizotrópiát írtad tudtommal a foton izotróp.
Szerinted miben különbözik a GPS hold mozgása a Földéhez viszonyítva?
0 x

lorenz
Hozzászólások: 3119
Csatlakozott: 2011.06.29. 14:22
Tartózkodási hely: Budapest-Nagyvárad

Kvantum-teleportáció

Hozzászólás Szerző: lorenz » 2011.09.22. 10:31

@repair (27675):

"A hiba, a pontatlan mérés figyelmen kívül hagyása , és a rossz következtetés hibájából adódik. "

Tehát szerinted a kísérletet helytelenül végezték el és a következtetés is hibás.
Következésképpen (lehet,hogy) van éter.

Akkor már csak igazolni kéne valamilyen kísérlettel.
Tudsz ilyet?


"Egyszerűen az elmélet struktúrájából következett, a foton nulla tömege."
Ha van egy elmélet,ami összhangban van a megfigyelésekkel,a kísérletekkel , eddig még érdemben nem sikerült cáfolni,és ebből következtethetünk a foton tulajdonságaira,azzal mi a bajod?


A tömegvonzás vagy gravitáció Einstein elmélete szerint a téridő geometriájából adódik.
A fény azért görbül el gravitációs hatásra mert egyszerűen a tömeg által deformált térben halad.Számára az az egyenes vonal.Görbült térben minden görbén halad.Még a fény is.
Nem gyorsul fel,mivel nem lehet gyorsítani.
Ahhoz ,hogy gyorsabb legyen nem 0,hanem már negatív tömeggel kellene rendelkezzen.

A nulla tömeget(figyelem,nagyon fontos,hogy nyugalmi tömegről beszélünk!) próbáld úgy értelmezni,hogy ami soha sincs nyugalomban(nem lehet álló fotont detektálni,megfigyelni) és fénysebességgel halad,annak 0 a (nyugalmi)tömege.




Elmondanád,hogyan teleportálták a fotont?
0 x

lorenz
Hozzászólások: 3119
Csatlakozott: 2011.06.29. 14:22
Tartózkodási hely: Budapest-Nagyvárad

Kvantum-teleportáció

Hozzászólás Szerző: lorenz » 2011.09.22. 10:34

@repair (27696):


"Ha ez állandóan mozog, ez egy természetben előforduló örök mozgó?"

Miért lenne az?A foton bármikor elnyelődhet!
0 x

Avatar
Gábor
Hozzászólások: 2318
Csatlakozott: 2009.12.09. 19:37
Tartózkodási hely: Finnország

Kvantum-teleportáció

Hozzászólás Szerző: Gábor » 2011.09.22. 10:35

@repair (27696):
Hogyan lehet ezt ” manipulálni ” nem vonatkozik rá semmilyen ismert törvény. Se mágneses tér /nincs tömege ami reflektáljon rá/ nem tudom kényszeríteni arra menjen amerre szeretném, mert nincs mihez képest hatni rá, és még sok más.
A gravitációt tömeggel lehet manipulálni. A gravitáció, meg nem fényre gyakorol hatás, hanem téridőre (görbül) amiben szalad a foton.
0 x

lorenz
Hozzászólások: 3119
Csatlakozott: 2011.06.29. 14:22
Tartózkodási hely: Budapest-Nagyvárad

Kvantum-teleportáció

Hozzászólás Szerző: lorenz » 2011.09.22. 12:49

Lehet,hogy nem egészen érthetőek a magyarázataim.
Segítsen valaki a 0 nyugalmi tömeg értelmezésében és/vagy levezetésében!
0 x

Avatar
repair
Hozzászólások: 729
Csatlakozott: 2011.04.15. 09:37

Kvantum-teleportáció

Hozzászólás Szerző: repair » 2011.09.22. 13:06

@lorenz (27698):
Tehát szerinted a kísérletet helytelenül végezték el és a következtetés is hibás.
Következésképpen (lehet,hogy) van éter.
Nem ilyet nem írtam.
Sem azt,hogy helytelen a elvégzése, sem azt, hogy helytelen a következtetés.

Ez viszont helyes megállapítás! Lehet hogy van éter, de bizonyíték nincs rá,
De az ellenkezőjére sincs bizonyíték, tehát a két megállapítás gyakorlatilag egyenrangú.
"Egyszerűen az elmélet struktúrájából következett,
igen ezt mondtam én is.
Csak ebből a mondatból kiindulva, azt kell megállapítanom, a foton tömegének egy elméleti struktúra a definíciója. Igaz az elmélet 90% igaznak bizonyul, de ez még a fotonra nézve nem bizonyíték.
Helyes a következtetés?
A tömegvonzás vagy gravitáció Einstein elmélete szerint a téridő geometriájából adódik.
Igen. Ez az egyik utalás a hibás elméletre.
Itt Einstein kinek a korábbi elméletére támaszkodott?
Hol van utalás az elméletben a konkrét téridő használatra?
Görbült térben minden görbén halad.Még a fény is.
Első sorban ez nem bizonyíték.
Erre hol találsz az elméletében utalást rá?
Arra viszont van kijelentés, hogy a fény mindig egyenes vonalban terjed.
Mit értesz a minden alatt?
Hogy lehet meghatározni a görbületet? Nincs is rá paramétered.
Számára az az egyenes vonal
Ezt nem hiszem, hogy komolyan gondolod.
Ez szerintem egyen értékű kifogás azzal, hogy ” csak ”

Miért biztosíték, hogy az ” eredeti ” egyenest fogja folytatni,ennek elhagyásakor.
Hogy határozható meg a görbült ív és a sebesség?
Nem gyorsul fel,mivel nem lehet gyorsítani.
Bocs. de ez a meghatározás is értelmesebb: Miért lila ez a kék szilva azért mert zöld
Ez azt jelenti ilyenkor a fény tulajdonságai vonatkoznak rá?
Amikor kilép a sugárzó tömegből mi határozza meg az induló sebességét?
A többi részecskének van tömege azokat értem.

Én nem azon vitázok ez igaz vagy sem, egyszerűen csak értelmetlen.
Nincs még a világon egy ilyen tulajdonsággal rendelkező ” alkatrész ” sem.

Nem ártana, ha legalább a kérdőjeles mondatokra válaszolnál.
A legfontosabb a görbült tér kérdés. Einstein sejtette, ugyan a görbült teret, de az elmélete bizonyításában, tudtommal ez nem szerepel.
Elmondanád,hogyan teleportálták a fotont?
Igen elmondanám, ill. idézném. ha megtalálom a cikket, ahol konkrétan magát a fotont teleportálták úgy, hogy az egyik helyen megszűnt majd a cél állomáson újra összerakodott.
Mert a teleportációnak ez volna a kritérium ugye?

Azért ezt, nem kimondottan a teleportációval kapcsolom össze amit ez a cikk állít.
http://www.idokep.hu/hirek/a-fenynel-is-gyorsabban
Ami biztos itt, a cselekmény sokszorosa a fény seb.nek, de ezt hogy kell helyes magyarázni?
0 x

lorenz
Hozzászólások: 3119
Csatlakozott: 2011.06.29. 14:22
Tartózkodási hely: Budapest-Nagyvárad

Kvantum-teleportáció

Hozzászólás Szerző: lorenz » 2011.09.22. 16:17

@repair (27720):

"Ez viszont helyes megállapítás! Lehet hogy van éter, de bizonyíték nincs rá,
De az ellenkezőjére sincs bizonyíték, tehát a két megállapítás gyakorlatilag egyenrangú."


Összeállítottak egy kísérletet,ami az éter jelenlétét volt hivatva kimutatni.A kísérlet konkrétan olyan eredményt hozott,ami szerint az nem létezik.
Más szóval,ahogy már korábban írtam,van egy kísérletünk ,amely végkimenetele az éter ellen szól.
Te milyen kísérletet tudsz ezzel szembeállítani?Létezik olyan kísérlet,ami az éter létezését igazolja?
Már megint ez a kifordított logika!

Más!
Most nem gondolod,hogy elkezdem az általános relativitás elméletét magyarázni,csak azért mert te, (noha láthatóan nem is ismered) azzal sem értesz egyet!
Ez a topic nem erről szól!
Amúgy elég szégyen,hogy magyar létedre nem ismered a Bolyai-féle geometriát, Riemannról sem olvastál.Könnyebben megértenéd a görbült tér egyeneseit.

A görbület mértékét ívmásodpercnyi pontossággal tudták meghatározni már Einstein idején is.
Lásd Sir Arthur Eddington expedíciója.

Egyszerűen hihetetlen számomra az érveléstechnikád.
Nem vagyok képes eldönteni,hogy csak játszod a nehéz felfogásút,vagy tényleg ilyen értetlen vagy.

Ezt írtam:"Nem gyorsul fel,mivel nem lehet gyorsítani."
Válaszod:"Bocs. de ez a meghatározás is értelmesebb: Miért lila ez a kék szilva azért mert zöld"


Ismersz az Univerzumban a fénynél gyorsabb sebességet?....Nem?
Ennek ismeretében szerinted gyorsítható a fény(foton)?



"A legfontosabb a görbült tér kérdés. Einstein sejtette, ugyan a görbült teret, de az elmélete bizonyításában, tudtommal ez nem szerepel."

Tudtoddal igen!
Sajnos ez a tudás meglehetősen hiányos!
Ezt a pár sort ajánlom a figyelmedbe:

http://www.termeszetvilaga.hu/fizika_ev ... /abon.html
0 x

Avatar
mimindannyian
*
*
Hozzászólások: 7917
Csatlakozott: 2011.04.23. 16:20
Tartózkodási hely: Szoboszló

Kvantum-teleportáció

Hozzászólás Szerző: mimindannyian » 2011.09.22. 16:28

@lorenz (27698):
A kísérletből levont következtetés, egy O tömeget feltételez , / amit én ép ésszel nem vagyok képes felfogni /
. Miért, mert ahhoz szoktál hozzá, hogy a tárgyaknak tömege van? A tömeg a világról alkotott modellünk egy eleme, nem azonos az kezeddel érzékelt súllyal! Azt el tudod képzelni, hogy az űrben nem esik "le" az alma? Miért tudod elképzelni, mert már láttál róla kamu-videofelvételeket? :) Miért ne lehetne valaminek a tömege is nulla? Mit nehéz ezen elképzelni? Nem értem, mi a probléma ezt elfogadni. Ez jön ki a modellből, a kísérletekből, na bumm. Hol látsz emiatt ellentmondást? Az kevés, hogy "mert én nem tudom elképzelni". Az afrikai bennszülött sem tudja elképzelni, hogy létezik fehérbőrű ember, és akkor?
Csak egy egyszerű kérdés , lorenznek is írtam, mi van a tömegvonzással? Ha ez állandóan mozog, ez egy természetben előforduló örök mozgó? Található e tudományban ehhez hasonló?
Ha a foton örökmozgó, akkor praktice mindent annak tekinthetsz, az egész világ egy nagy örökmozgó (míg vége nem nem szakad). A remélt örökmozgó egy gép, nem részecske.
Miért az anizotrópiát írtad tudtommal a foton izotróp.
Mert hülye vagyok, és nem is figyeltem. A tér izotrópiája jelenti azt, hogy nincs kitüntetett irány, a fény mindenfelé ugyanolyan sebességgel terjed, figyeljük meg bár tetszőleges inerciarendszerből.
Szerinted miben különbözik a GPS hold mozgása a Földéhez viszonyítva?
Mivel nem geostacionárius pályán keringenek, ezért ha a Föld nyugodna az éterben, akkor e műholdak nem, és viszont.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára mimindannyian 2011.09.23. 13:54-kor.
0 x

Avatar
repair
Hozzászólások: 729
Csatlakozott: 2011.04.15. 09:37

Kvantum-teleportáció

Hozzászólás Szerző: repair » 2011.09.23. 09:38

@lorenz (27767):
Összeállítottak egy kísérletet,ami az éter jelenlétét volt hivatva kimutatni.A kísérlet konkrétan olyan eredményt hozott,ami szerint az nem létezik.
Más szóval,ahogy már korábban írtam,van egy kísérletünk ,amely végkimenetele az éter ellen szól.
Írtam már. Az éter számomra most nem is érdekes.
Ha már megint felhoztad, megkérdezném Szerinted is a mérés eredmény negatív volt? És mi lett végül a neve?
Az elektrodinamikai kísérletekre gondolsz? ami az éterszél hatását akarta bizonyítani?
Vagy a lézersugarasra?
Amúgy elég szégyen,hogy magyar létedre nem ismered a Bolyai-féle geometriát, Riemannról sem olvastál
Riemann?
Ha jól emlékszem, az ő elképzelése volt a 3 dimenziós világunk a 4 dimenziós hyper gömbnek a 3 dimenziós hyper felülete, de ez most kevésbé érdekel. Nála ugyan szerepel a (k) paraméter de ott dimenzió nélkül.

Viszont, ha te ismered a Bolyai féle, hiperbolikus koszinusz tételt, akkor azt is tudod, a
trigonometriai képletek a k állandót is tartalmazzák, és itt lehetőség van a tér görbületét,
helyesen megválasztani, és nem a k=1 kell számolni.
A tömegvonzás vagy gravitáció Einstein elmélete szerint a téridő geometriájából adódik
Itt Einstein kinek a korábbi elméletére támaszkodott?
Erre válaszolnál?

Ezt ugyan nem te írtad.
Ha a foton örökmozgó, akkor praktice mindent annak tekinthetsz
Mi van akkor ha 180 fokos irányt változtat? A fordulat határpontján is mozog?
Vagy akkor pont hullám természetű lesz?
0 x

Avatar
repair
Hozzászólások: 729
Csatlakozott: 2011.04.15. 09:37

Kvantum-teleportáció

Hozzászólás Szerző: repair » 2011.09.23. 09:45

@mimindannyian (27768):
Mivel nem geostacionárius pályán keringenek, ezért ha a Föld nyugodna az éterben, akkor e műholdak nem, és viszont.
Ezen nem vitatkozni akarok, csak megemlítem. A 21 műhold összeségében a földet egy álló objektumnak látja végeredményben, Ezért tud pontos adatot szolgálni. Valóban nem geostacionárius pályán keringenek.

De ami ezen a pályán kering, annak elvi mozgása u.a. mint amit a interferométernek kellett volna tudni biztosítani.

Ugyan is. Amikor az abszolút keringési idő megegyezik a Föld tengely körüli körülfordulási idejével, akkor a relatív keringési idő végtelen. Csak abban az esetben végtelen a relatív keringési idő amikor egyezik a föl forgásával.

Tehát ha a foton vizsgálatánál biztosítva lett volna az abszolút forgás egyezése a másik inerciarendszerrel , a foton relatív sebessége végtelen lett volna.
0 x

Avatar
repair
Hozzászólások: 729
Csatlakozott: 2011.04.15. 09:37

Kvantum-teleportáció

Hozzászólás Szerző: repair » 2011.09.23. 09:47

@Szilágyi András (27508):

Sajnos nem tudom megnézni a linket, belülről azt írja nincs jogom,vagy szerver hiba.
Kívűlről meg vissza jön a blog.

Első sorban: Képleteket nem tudok a gépemmel írni. Már a kétismeretlenes megoldó képletet sem tudnám levezetni. Megelégszem ha csak használni tudom.

Amit az írásból érzek. Az eredménnyel nincs baj csak a jelöléssel, mert az egyenlet szimetrikus ez csak elírásnak minősül, nem?
0 x

Szilágyi András
*
*
Hozzászólások: 6521
Csatlakozott: 2009.12.05. 09:31
Tartózkodási hely: Budapest

Kvantum-teleportáció

Hozzászólás Szerző: Szilágyi András » 2011.09.23. 10:56

@mimindannyian (27768):
A tér anizotrópiája jelenti azt, hogy nincs kitüntetett irány, a fény mindenfelé ugyanolyan sebességgel terjed, figyeljük meg bár tetszőleges inerciarendszerből.
Ez az izotrópia.
0 x

Szilágyi András
*
*
Hozzászólások: 6521
Csatlakozott: 2009.12.05. 09:31
Tartózkodási hely: Budapest

Kvantum-teleportáció

Hozzászólás Szerző: Szilágyi András » 2011.09.23. 10:56

0 x

lorenz
Hozzászólások: 3119
Csatlakozott: 2011.06.29. 14:22
Tartózkodási hely: Budapest-Nagyvárad

Kvantum-teleportáció

Hozzászólás Szerző: lorenz » 2011.09.23. 11:07

@mimindannyian (27768):

"
Itt Einstein kinek a korábbi elméletére támaszkodott?"

Bolyai és Lobacsevszkij nevéhez fűződik egy új,ellentmondásoktól mentes geometria létrehozása,ahol Eukleidész tételei érvényüket vesztik.
A háromszög szögeinek összege itt lehet 180 foknál több vagy kevesebb,és geometriától függően egy,az egyenesen kívül lévő ponton keresztül több párhuzamos is húzható.

Az általános relativitás megalkotásában Einstein Riemann munkáit használta elsősorban,ill.azok inspirálták.

Azt írod,az éter számodra nem érdekes.Akkor miért hivatkozol rá?
A Michelson-Morley kísérletet 1887-ben végezték el.A lézer feltalálásáig pár évet még várni kellett.
0 x

Avatar
repair
Hozzászólások: 729
Csatlakozott: 2011.04.15. 09:37

Kvantum-teleportáció

Hozzászólás Szerző: repair » 2011.09.23. 11:42

@lorenz (27888):
Bpcs. Ezt jó helyre küldted?
Mármint az előző írásod?
0 x

bajai
Hozzászólások: 287
Csatlakozott: 2011.06.28. 16:28

Kvantum-teleportáció

Hozzászólás Szerző: bajai » 2011.09.23. 12:37

@lorenz (27888):
Bolyai ... geometria ...
A háromszög szögeinek összege itt lehet 180 foknál több vagy kevesebb
Ez így van, de mégis félrevezetés. Hiszen több nem lehet. :D
0 x

Avatar
SZZ00392
Hozzászólások: 124
Csatlakozott: 2011.01.10. 14:53
Tartózkodási hely: Szlovákia

Kvantum-teleportáció

Hozzászólás Szerző: SZZ00392 » 2011.09.23. 13:07

0 x

Avatar
mimindannyian
*
*
Hozzászólások: 7917
Csatlakozott: 2011.04.23. 16:20
Tartózkodási hely: Szoboszló

Kvantum-teleportáció

Hozzászólás Szerző: mimindannyian » 2011.09.23. 13:49

0 x

lorenz
Hozzászólások: 3119
Csatlakozott: 2011.06.29. 14:22
Tartózkodási hely: Budapest-Nagyvárad

Kvantum-teleportáció

Hozzászólás Szerző: lorenz » 2011.09.23. 13:50

@repair (27896):

Igen,bocs!
Neked szántam.
0 x

lorenz
Hozzászólások: 3119
Csatlakozott: 2011.06.29. 14:22
Tartózkodási hely: Budapest-Nagyvárad

Kvantum-teleportáció

Hozzászólás Szerző: lorenz » 2011.09.23. 13:51

Félrecímeztem,bocs.
0 x

Avatar
mimindannyian
*
*
Hozzászólások: 7917
Csatlakozott: 2011.04.23. 16:20
Tartózkodási hely: Szoboszló

Kvantum-teleportáció

Hozzászólás Szerző: mimindannyian » 2011.09.23. 13:53

@repair (27871):
Mi van akkor ha 180 fokos irányt változtat? A fordulat határpontján is mozog?
A mozgás filozófiai paradoxonjai érdekes dolgok, de hogy jön ez most ide? Vagy feltaláltad a tükröt.
0 x

lorenz
Hozzászólások: 3119
Csatlakozott: 2011.06.29. 14:22
Tartózkodási hely: Budapest-Nagyvárad

Kvantum-teleportáció

Hozzászólás Szerző: lorenz » 2011.09.23. 13:55

@bajai (27903):

"Hiszen több nem lehet."


Sajnos,lehet!
0 x

Avatar
mimindannyian
*
*
Hozzászólások: 7917
Csatlakozott: 2011.04.23. 16:20
Tartózkodási hely: Szoboszló

Kvantum-teleportáció

Hozzászólás Szerző: mimindannyian » 2011.09.23. 13:55

@lorenz (27925): Nem sajnos! Még szerencse, hogy lehet :D
0 x

lorenz
Hozzászólások: 3119
Csatlakozott: 2011.06.29. 14:22
Tartózkodási hely: Budapest-Nagyvárad

Kvantum-teleportáció

Hozzászólás Szerző: lorenz » 2011.09.23. 13:56

@mimindannyian (27924):

"A mozgás filozófiai paradoxonjai érdekes dolgok, "

Zénón vezette le a mozgás lehetetlen voltát a repülő nyílvessző példáján?
0 x

lorenz
Hozzászólások: 3119
Csatlakozott: 2011.06.29. 14:22
Tartózkodási hely: Budapest-Nagyvárad

Kvantum-teleportáció

Hozzászólás Szerző: lorenz » 2011.09.23. 13:58

@mimindannyian (27926):

Azt sajnálom,hogy megint ellent kell mondjak bajainak.
0 x

lorenz
Hozzászólások: 3119
Csatlakozott: 2011.06.29. 14:22
Tartózkodási hely: Budapest-Nagyvárad

Kvantum-teleportáció

Hozzászólás Szerző: lorenz » 2011.09.23. 13:59

Olvastátok az új hírt a CERN kísérletről?
0 x

Avatar
SZZ00392
Hozzászólások: 124
Csatlakozott: 2011.01.10. 14:53
Tartózkodási hely: Szlovákia

Kvantum-teleportáció

Hozzászólás Szerző: SZZ00392 » 2011.09.23. 14:04

@lorenz (27930):

már ki is veséztük. 1.00002c
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára SZZ00392 2011.09.23. 14:05-kor.
0 x

Válasz küldése