Fekete Gábor atomfizikája

Örökmozgók, 100% feletti hatásfok
Fekete Gábor
Hozzászólások: 87
Csatlakozott: 2011.09.19. 14:04

Fekete Gábor atomfizikája

Hozzászólás Szerző: Fekete Gábor » 2012.05.31. 09:55

@sajnos_kacat (48195):
Engem inkább az érdekelne, hogyha a sebességet osztja a hullámhosszal, hogyan kap abból elektromágneses mezőt?
Mértékegységben sem stimmel a dolog, a sebesség m/s, a hullámhossz meg m, (m/s)/m = 1/s, az meg másnéven Hz, azaz frekvencia.


A FREKVENCIA pedig az elektromágneses mező REZGÉSSZÁMA: f = v/lambda.... [1/s] = [Hz]

Ha nem lettél volna vakon, mint a fájerban, akkor itt van mégegyszer:

Ha az atomok sebességét [v] elosztja [/] a bíró az atomok hullámhosszával [lambda], akkor azt fogja kapni, hogy az atomok e14Hz-től e23Hz-ig terjedő rezgésszámú elektromágneses mezőkből épülnek fel, tehát az atomokban nincsenek se elektronok, se protonok, se neutronok.

Na akkor mi nem stimmel mértékegységileg?

ahol c a fénysebesség [m/s],
E az elektromos potenciál [V/m],
B pedig a mágneses indukció [Vs/m^2].

Az elektromos potenciál U, mértékegysége pedig a Volt (V), az E pedig az elektromos térerőséget jelőli. Ha a tenzorodban az egyszerűsítés végett a -B és B sallangokat azonos mértékük és a nullákat értelmetlen mivoltuk miatt áthúzzuk, akkor minden sorában E/c-t, azaz Voltsecundumot kapunk. A Voltsecundum pedig a mágneses fluxus, mágneses áramlás mértékegysége. Tehát a tenzorod pusztán máneses áramlást nem pedig egy elektromágneses mezőt ír le.


pounderstibbons!

A "Figyelmeztetés" tárggyal küldött privát üzeneted ott fog megpenészedni az inboxban. Ha akarsz valamit, akkor írd be ide!

Viszont figyelmébe ajánlanám a hamis vád nevű bűncselekményt (Btk. 233. §).

Majd hamarosan elválik, hogy melyikünk követett, követ el bűncselekményt!!!!! Egy percig se reménykedj benne, hogy nem teszem meg!
0 x

Fekete Gábor
Hozzászólások: 87
Csatlakozott: 2011.09.19. 14:04

Fekete Gábor atomfizikája

Hozzászólás Szerző: Fekete Gábor » 2012.05.31. 10:00

@sajnos_kacat (48201):
De e14Hz és e23Hz rezgésszáma csak az elektromágneses mezőknek van!!!
0 x

Avatar
sajnos_kacat
Hozzászólások: 680
Csatlakozott: 2009.12.09. 21:43
Tartózkodási hely: Budapest

Fekete Gábor atomfizikája

Hozzászólás Szerző: sajnos_kacat » 2012.05.31. 10:54

@Fekete Gábor (48202):
A FREKVENCIA pedig az elektromágneses mező REZGÉSSZÁMA: f = v/lambda.... [1/s] = [Hz]
Mégegyszer leírom lassan, hogy megértsd, mert látszik hogy nehezen megy az olvasás:

Abból, hogy valaminek frekvenciája van, nem következik, hogy az a valami elektromágneses mezőből áll. A megpendített hangvillának is van frekvenciája, pedig fémből van...
0 x

Avatar
mimindannyian
*
*
Hozzászólások: 7917
Csatlakozott: 2011.04.23. 16:20
Tartózkodási hely: Szoboszló

Fekete Gábor atomfizikája

Hozzászólás Szerző: mimindannyian » 2012.05.31. 11:06

@sajnos_kacat (48201):
Abból, hogy valaminek frekvenciája van, nem következik, hogy az a valami elektromágneses mezőből áll. A megpendített hangvillának is van frekvenciája, pedig fémből van...
Ez természetesen igaz, csak nem ezt mondtad fentebb. Te az eredményül kapott mennyiség dimenzióját vitattad, ami pedig dimenzióra stimmel, hogy frekvencia. Az, hogy miért elektromágneses mezőé, az persze jogos kérdés. Talán azért, mert az olyan lágy, kellemes és vonzó gondolat, hogy ha már a foton EM hullám, akkor biztos minden az. :)
0 x

Avatar
sajnos_kacat
Hozzászólások: 680
Csatlakozott: 2009.12.09. 21:43
Tartózkodási hely: Budapest

Fekete Gábor atomfizikája

Hozzászólás Szerző: sajnos_kacat » 2012.05.31. 11:28

Bónusz kérdés:
A produktív kutatók peer-reviewed folyóiratokban szokták publikálni az eredményeiket, Fekete Gábor viszont még az uw-ről is eltüntette az elméletét. Hogyan fogják így az elméletét megtalálni, elolvasni, a méréseit reprodukálni, és a kapott eredményeit független kísérletekkel alátámasztani?
0 x

Avatar
Aku-Aku
Hozzászólások: 266
Csatlakozott: 2011.08.12. 20:05

Fekete Gábor atomfizikája

Hozzászólás Szerző: Aku-Aku » 2012.05.31. 15:36

@mimindannyian (48200):
Köszi, a Compton hullámhosszra nem is gondoltam. Aztán utána néztem:
Compton hullámhossz: határhullámhossz, amely alatt a részecskék kvantummechanika tulajdonságai már nyilvánvalóvá válnak a relativisztikus kvantummechanika alkalmazésakor.
Forrás: http://www.scribd.com/doc/56252888/Compton-effektus
Viszont, egy atom már van olyan nagy, hogy ne kvantumként viselkedjen, nem igaz? Írom én laikusként persze.
0 x

Gézoo
Hozzászólások: 3979
Csatlakozott: 2011.03.02. 10:22

Fekete Gábor atomfizikája

Hozzászólás Szerző: Gézoo » 2012.05.31. 15:38

@Fekete Gábor (48203): Gábor! Mi van a többi frekvenciával?
Azokkal a mező rezgésekkel amik "csak" néhány Hz-es?
0 x

Avatar
sötétvödör
Hozzászólások: 1422
Csatlakozott: 2011.08.11. 20:56
Tartózkodási hely: Death Star

Fekete Gábor atomfizikája

Hozzászólás Szerző: sötétvödör » 2012.05.31. 16:14

Ha nincsenek elektronok meg protonok akkor hogyan működik az gép amelyről az üzenetet küldte ?
Amennyiben nem hiszi, hogy léteznek elektronok, kérem érintsen meg egy 220 V-os vezetéket és mindjárt tudni fogja.

A másik dolog: Én úgy gondolom, hogy bíró nem fog gyököt vonni meg osztani, viszont a [moderálva] bagázs kifejezésért akár 100 000 Ft-os pénzbüntetést is kioszthat, függetlenül a fizika mai állásától!
Na, az osztogatja!
0 x

Avatar
mimindannyian
*
*
Hozzászólások: 7917
Csatlakozott: 2011.04.23. 16:20
Tartózkodási hely: Szoboszló

Fekete Gábor atomfizikája

Hozzászólás Szerző: mimindannyian » 2012.05.31. 18:27

@Aku-Aku (48213):
Viszont, egy atom már van olyan nagy, hogy ne kvantumként viselkedjen, nem igaz? Írom én laikusként persze.
Nem, akár nagy molekulákon is kimutathatóak kvantum-effektusok http://www.nature.com/ncomms/journal/v2 ... s1263.html
0 x

Avatar
mimindannyian
*
*
Hozzászólások: 7917
Csatlakozott: 2011.04.23. 16:20
Tartózkodási hely: Szoboszló

Fekete Gábor atomfizikája

Hozzászólás Szerző: mimindannyian » 2012.05.31. 18:31

@sötétvödör (48218):
Ha nincsenek elektronok meg protonok akkor hogyan működik az gép amelyről az üzenetet küldte ?
Amennyiben nem hiszi, hogy léteznek elektronok, kérem érintsen meg egy 220 V-os vezetéket és mindjárt tudni fogja.
A gép használatához és az áramütéshez sem kell ismerni semmiféle fizikai modellt, akár Zeusz is megteszi erre a célra. Ismerni a modelleket sokkal inkább a berendezések tervezéséhez kell.
Na, az viszont egy érdekes lenne, hogy a Fekete fizika mit jósol meg, mire ad útmutatást, amire a "hivatalos fizika" képtelen. Vajon van ilyen? Ha lenne, kár az anyázás, ezt kellene felmutatni, és mindenki térdre borulna. Ha nincs, akkor meg mire jó?
0 x

Fekete Gábor
Hozzászólások: 87
Csatlakozott: 2011.09.19. 14:04

Fekete Gábor atomfizikája

Hozzászólás Szerző: Fekete Gábor » 2012.05.31. 19:33

Mégegyszer leírom lassan, hogy megértsd, mert látszik hogy nehezen megy az olvasás:

Abból, hogy valaminek frekvenciája van, nem következik, hogy az a valami elektromágneses mezőből áll. A megpendített hangvillának is van frekvenciája, pedig fémből van...


Írhatod gyorsabban is, mivel a hiba nem az én "vevőkészülékemben" van!
Nosza akkor penges meg az elektromágneses mezőn kivűl még valami olyat, aminek f = e14Hz-es, fényfrekvánciás a rezgésszáma!
Ezt most én is lassan írtam.
Nem akarlak megbántani, de ez amivel te példálódzol egy nagy süketelés. Körülbelül olyan, minha azt írtad volna, hogy attól, hogy karfája van, még lehet tehén is, hiszen négy lába van.

Bónusz kérdés:
A produktív kutatók peer-reviewed folyóiratokban szokták publikálni az eredményeiket, Fekete Gábor viszont még az uw-ről is eltüntette az elméletét. Hogyan fogják így az elméletét megtalálni, elolvasni, a méréseit reprodukálni, és a kapott eredményeit független kísérletekkel alátámasztani?


Jártál már bászínházban? Nohát az, hogy te meg az itteniek azt látták, hogy a clanteam-ről és az uw-ről eltünt az oldalam, az csak egy bábjáték. Az oldalaim ugyanúgy ott vannak mások számára, csak nektek vetítenek eltünést. Úgy működik a dolog, hogy lekérdezi a script az előző ablak Url-jét és ha abban ott találja a "szkeptikus" substringet, akkor a páciens azt kapja az egyiken magyarul, a másikon angolul, hogy az oldal nem található. De ezzel még nincs vége, mivel az Ip címedet ekkor rögtön berakja a tiltólistára, ami miatt, ha nem is innét jössz, akkor sem fogsz tudni belépni rá. Ezenkívül az IP cím rejtőkre is be van már hangolva, így már ezek mögé bújva sem találtok ott semmit. Akárhányszor valami trükkel probálkoztok, annyiszor csökken az esélyetek arra, hogy valaha is olvassátok az oldalamat. Ezt azért csináltam, mert ez a társaság bebizonyította, hogy az oldalaimon foglatakhoz diletáns és velem szemben semmi más nem vezérli mint az ártó szándék. Szilágyi András alias Palásthy Béla a Miskolci Egyetemen annyira berezelt, amikor az akadémikusokat megkerestem, hogy ugyan takarítsák már el ezeket a kretén fizikusokat maguk közül és az egyetemekről, hogy ilyedtében és hirtelenjében nem jutott semmi az eszébe, csak ez a szerencsétlenkedő topik nyítása. Legszívesebben feljelentettek volna becsületsértésért (mivel elég rendesen lejárattam őket az akadémikus és egyetemi kollégáik előtt), de nem tették, mert bár a fizikához hót hülyék, annyi eszük azért még maradt, hogy már annak is örültek, hogy az akcióim híre nem jutott az intézményeik falain kívülre, ugyanis ők ebbe bizony rendesen belebuktak volna. Ez iránti félelmük még most sem múlt el, ezért vannak még mindig itt abban a reményben, hogy engem, - aki nullára írta az áltudományukat - majd el tudnak téríteni a szándékomtól az itteni szánalmas szerencsétlenkedéseikkel. Nem kell félnetek a bukástól! Csak készüljetek fel rá!

Na, az viszont egy érdekes lenne, hogy a Fekete fizika mit jósol meg, mire ad útmutatást, amire a "hivatalos fizika" képtelen.
Vajon van ilyen? Ha lenne, kár az anyázás, ezt kellene felmutatni, és mindenki térdre borulna. Ha nincs, akkor meg mire jó?


Van ilyen, csak neked láthatóan egyfolytában annyira fáj a fejed, hogy a fájdalomtól nem tudod nyitva tartani a szemed.
A Fekete fizika nem jósolgat, csak a ti kávézaccotok helyett egész egyszerűen 8 szájegypontossággal, a dinamika és az elektrodinamika törvényinek a matematikai apparátusával megmutatja azt az egyszerű részecske és atomfizikát, minek után már nem lesz szükség a jóslataitokra, melyek egyébként eddig sem jöttek be. Pl. Hol van Higgs bozonja. Nincs. Most kitalálták, hogy nem is azt keresik, hanem az ősrobbanásban HÍVŐK modellezik az ősrobbanást. Ezt teszik azért, mert szem ellenző van rajtuk, mint a lovakon. Ha nem lenne, akkor talán a látóterükbe kerülnének a szupernovák, melyek jól meghízva, felrobbannak és 360x360 fokban szanaszét szóródnak. Ha mindamellett, hogy ezt látnák és még eszük is lenne hozzá, akkor már rájönnének arra, hogy ez a világegyetem soha nem volt egyetlen egy anyag, legalábis ezt cáfolja, hogy a szupernovák tömegétől nagyobb nem tud létre jönni a szupernovák felrobbanása miatt. Így aztán emiatt a fekete-lyukaknak nevezett és mindenféle hülyeségekkel teleaggatott agyszüleménynek sincs megfelelője a valóságban. A fekete-lyukakat azért találták ki, akik kitalálták, mert két galaxist láttak keringeni a semmi körül, így aztán úgy gondolták, hogy oda kell nekik dumálniuk valamit, ami körül keringhetnek, pedig csak Newton művét kellett volna előszedniük és rákeresniük arra a fejezetre, melyben az van leírva, hogy ha két testnek vagy két anyaghalmaznak azonos vagy közel azonos a tömege, akkor egyik sem fog a másik köril keringeni, hanem a közötük lévó távolság felezőpontja, azaz a SEMMI körül fognak keringeni. Pá.
A hozzászólást 3 alkalommal szerkesztették, utoljára Fekete Gábor 2012.05.31. 21:59-kor.
0 x

Avatar
sötétvödör
Hozzászólások: 1422
Csatlakozott: 2011.08.11. 20:56
Tartózkodási hely: Death Star

Fekete Gábor atomfizikája

Hozzászólás Szerző: sötétvödör » 2012.05.31. 19:41

Ettől még nem változik meg a fizika :-P
0 x

Avatar
Aku-Aku
Hozzászólások: 266
Csatlakozott: 2011.08.12. 20:05

Fekete Gábor atomfizikája

Hozzászólás Szerző: Aku-Aku » 2012.05.31. 22:09

0 x

Borda László
Hozzászólások: 4
Csatlakozott: 2012.05.25. 06:26

Fekete Gábor atomfizikája

Hozzászólás Szerző: Borda László » 2012.05.31. 22:59

@Phobos (47957):
Kedves Phobos!

Felhívnám a figyelmedet az alábbi mondatomra: "A mondanivalótól teljesen függetlenül ez már jogi kategória."

Ebből hogyan sikerült azt a következtetést levonnod, hogy nincs bajom a hamisított levelek mondanivalójával? A "függetlenül" szó jelentését kell-e magyaráznom?

Kérésedre válaszul közlöm, hogy nem vagyok hajlandó bemásolni egyetlen csaló egyetlen mondatát sem, sehova. A hamis levélben reklámozott honlap tartalmáról alkotott véleményem egyébként a következő: üres szócséplésnek, modern köntösbe bújtatott számmisztikának tartom az egészet. Newton óta tudjuk, miként kell dönteni rivális elméletek között: forduljunk a természethez, tegyünk fel olyan kérdést, amire a különféle elméletek más-más választ adnak. Ez lenne az "experimentum crucis", a döntő kísérlet. Szóval, elő a farbával, mi az a kísérlet, aminek a kimenetelét rosszul jósolja meg a modern fizika, de Fekete Gábor bezzeg pontosan magyarázza? Van ilyen? Sem a reklámozott honlapon, sem itt a fórumon nem hallottam ilyenről - enélkül pedig mi marad? Alpári fröcsögés a fórumon, frusztrált hőbörgés a honlapon.

Te hogyan értelmezed a pár évvel ezelőtt az APS nevében, illetve most az én nevemben elküldött hamisított leveleket? Így viselkedik egy lánglelkű próféta, aki megveti a modern fizika -általa kufárnak tartott- művelőit? Mennyire hisz az az ember a saját igazában, aki más neve mögé bújik, ha élete főművét kell reklámozni?

És, látod, ez a fő baj. Tévedni lehet, fórumokon fröcsögni ugyan nem elegáns, de szintén lehet. A hamisításnak azonban komolyabb következményei vannak. Ez még annál is sokkal rosszabb, mint amikor valaki több nicket használ egy fórumon...
0 x

Szilágyi András
*
*
Hozzászólások: 6520
Csatlakozott: 2009.12.05. 09:31
Tartózkodási hely: Budapest

Fekete Gábor atomfizikája

Hozzászólás Szerző: Szilágyi András » 2012.05.31. 23:09

@Fekete Gábor (48233):
Nah most meg Palásthy Béla lettem? :shock:
Hááát... Palásthy úr bizonyára kitűnő fizikus, ám én mégsem szeretem, ha öregítenek :cry:
0 x

Borda László
Hozzászólások: 4
Csatlakozott: 2012.05.25. 06:26

Fekete Gábor atomfizikája

Hozzászólás Szerző: Borda László » 2012.05.31. 23:13

@Phobos (47999):
Egy jogot végzett ember nyilván ismeri ezt:

Btk. 177/A. § (1) Aki a személyes adatok védelméről vagy kezeléséről szóló törvényi rendelkezések megszegésével jogtalan haszonszerzési célból vagy jelentős érdeksérelmet okozva
a) jogosulatlanul vagy a céltól eltérően személyes adatot kezel,
b) az adatok biztonságát szolgáló intézkedést elmulasztja, vétséget követ el, és egy évig terjed ő szabadságvesztéssel, közérdekű munkával vagy pénzbüntetéssel büntetendő.
0 x

Avatar
pounderstibbons
*
*
Hozzászólások: 2662
Csatlakozott: 2010.05.25. 11:01

Fekete Gábor atomfizikája

Hozzászólás Szerző: pounderstibbons » 2012.05.31. 23:23

@Fekete Gábor (48233):

Én csak egy dologtól félek, hogy megint rádtör a törölhetnék, és nem olvashatom falrengetően humoros írásaidat. Emiatt el is mentem ezt ide tüstént.
Mégegyszer leírom lassan, hogy megértsd, mert látszik hogy nehezen megy az olvasás:

Abból, hogy valaminek frekvenciája van, nem következik, hogy az a valami elektromágneses mezőből áll. A megpendített hangvillának is van frekvenciája, pedig fémből van...

Írhatod gyorsabban is, mivel a hiba nem az én "vevőkészülékemben" van!
Nosza akkor penges meg az elektromágneses mezőn kivűl még valami olyat, aminek f = e14Hz-es, fényfrekvánciás a rezgésszáma!
Ezt most én is lassan írtam.
Nem akarlak megbántani, de ez amivel te példálódzol egy nagy süketelés. Körülbelül olyan, minha azt írtad volna, hogy attól, hogy karfája van, még lehet tehén is, hiszen négy lába van.

Bónusz kérdés:
A produktív kutatók peer-reviewed folyóiratokban szokták publikálni az eredményeiket, Fekete Gábor viszont még az uw-ről is eltüntette az elméletét. Hogyan fogják így az elméletét megtalálni, elolvasni, a méréseit reprodukálni, és a kapott eredményeit független kísérletekkel alátámasztani?

Jártál már bászínházban? Nohát az, hogy te meg az itteniek azt látták, hogy a clanteam-ről és az uw-ről eltünt az oldalam, az csak egy bábjáték. Az oldalaim ugyanúgy ott vannak mások számára, csak nektek vetítenek eltünést. Úgy működik a dolog, hogy lekérdezi a script az előző ablak Url-jét és ha abban ott találja a "szkeptikus" substringet, akkor a páciens azt kapja az egyiken magyarul, a másikon angolul, hogy az oldal nem található. De ezzel még nincs vége, mivel az Ip címedet ekkor rögtön berakja a tiltólistára, ami miatt, ha nem is innét jössz, akkor sem fogsz tudni belépni rá. Ezenkívül az IP cím rejtőkre is be van már hangolva, így már ezek mögé bújva sem találtok ott semmit. Akárhányszor valami trükkel probálkoztok, annyiszor csökken az esélyetek arra, hogy valaha is olvassátok az oldalamat. Ezt azért csináltam, mert ez a társaság bebizonyította, hogy az oldalaimon foglatakhoz diletáns és velem szemben semmi más nem vezérli mint az ártó szándék. Szilágyi András alias Palásthy Béla a Miskolci Egyetemen annyira berezelt, amikor az akadémikusokat megkerestem, hogy ugyan takarítsák már el ezeket a kretén fizikusokat maguk közül és az egyetemekről, hogy ilyedtében és hirtelenjében nem jutott semmi az eszébe, csak ez a szerencsétlenkedő topik nyítása. Legszívesebben feljelentettek volna becsületsértésért (mivel elég rendesen lejárattam őket az akadémikus és egyetemi kollégáik előtt), de nem tették, mert bár a fizikához hót hülyék, annyi eszük azért még maradt, hogy már annak is örültek, hogy az akcióim híre nem jutott az intézményeik falain kívülre, ugyanis ők ebbe bizony rendesen belebuktak volna. Ez iránti félelmük még most sem múlt el, ezért vannak még mindig itt abban a reményben, hogy engem, - aki nullára írta az áltudományukat - majd el tudnak téríteni a szándékomtól az itteni szánalmas szerencsétlenkedéseikkel. Nem kell félnetek a bukástól! Csak készüljetek fel rá!

Na, az viszont egy érdekes lenne, hogy a Fekete fizika mit jósol meg, mire ad útmutatást, amire a "hivatalos fizika" képtelen.
Vajon van ilyen? Ha lenne, kár az anyázás, ezt kellene felmutatni, és mindenki térdre borulna. Ha nincs, akkor meg mire jó?

Van ilyen, csak neked láthatóan egyfolytában annyira fáj a fejed, hogy a fájdalomtól nem tudod nyitva tartani a szemed.
A Fekete fizika nem jósolgat, csak a ti kávézaccotok helyett egész egyszerűen 8 szájegypontossággal, a dinamika és az elektrodinamika törvényinek a matematikai apparátusával megmutatja azt az egyszerű részecske és atomfizikát, minek után már nem lesz szükség a jóslataitokra, melyek egyébként eddig sem jöttek be. Pl. Hol van Higgs bozonja. Nincs. Most kitalálták, hogy nem is azt keresik, hanem az ősrobbanásban HÍVŐK modellezik az ősrobbanást. Ezt teszik azért, mert szem ellenző van rajtuk, mint a lovakon. Ha nem lenne, akkor talán a látóterükbe kerülnének a szupernovák, melyek jól meghízva, felrobbannak és 360x360 fokban szanaszét szóródnak. Ha mindamellett, hogy ezt látnák és még eszük is lenne hozzá, akkor már rájönnének arra, hogy ez a világegyetem soha nem volt egyetlen egy anyag, legalábis ezt cáfolja, hogy a szupernovák tömegétől nagyobb nem tud létre jönni a szupernovák felrobbanása miatt. Így aztán emiatt a fekete-lyukaknak nevezett és mindenféle hülyeségekkel teleaggatott agyszüleménynek sincs megfelelője a valóságban. A fekete-lyukakat azért találták ki, akik kitalálták, mert két galaxist láttak keringeni a semmi körül, így aztán úgy gondolták, hogy oda kell nekik dumálniuk valamit, ami körül keringhetnek, pedig csak Newton művét kellett volna előszedniük és rákeresniük arra a fejezetre, melyben az van leírva, hogy ha két testnek vagy két anyaghalmaznak azonos vagy közel azonos a tömege, akkor egyik sem fog a másik köril keringeni, hanem a közötük lévó távolság felezőpontja, azaz a SEMMI körül fognak keringeni. Pá.
Jut is eszembe, ha megint jön egy tanácsos mit mondjunk neki? "Hát sajnos jó helyen jár, meg tudjuk mondani hol van Fekete Gábor zseniális honlapja, csak mivel tőlünk kérdezi, már biztosan nem fogja tudni elolvasni"?
És azt hogy véded ki, hogy a csúnya gonosz érdeklődők bemenjenek egy internetkávézóba, vagy egy barátjukhoz és onnan megnyissák az oldaladat? Nem lenne egyszerűbb leszedni az egészet?
0 x

Szilágyi András
*
*
Hozzászólások: 6520
Csatlakozott: 2009.12.05. 09:31
Tartózkodási hely: Budapest

Fekete Gábor atomfizikája

Hozzászólás Szerző: Szilágyi András » 2012.05.31. 23:24

Sajnálom amúgy, hogy Fekete Gáborral nem lehet kommunikálni. Szépen kivesézhettük volna az elméletét, ha hajlandó lett volna egy kicsit segíteni az enyhén szólva rendkívül zavaros és áttekinthetetlen weboldalainak az értelmezésében. De már az első kérdésre agresszivitással, alpárisággal válaszolt. Hát így sajnos nem lehet. Így elképzelhető, hogy az elmélete zseniális, de sajnos ha nem tudja kommunikálni, akkor így járt. Megy a süllyesztőbe. Nem emlékszem olyan esetre a tudománytörténetben, ahol egy új elméletet agresszivitással vagy jogi eljárások révén sikerült volna valakinek elfogadtatnia a tudományos közösséggel.
0 x

Molly
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2012.06.01. 23:34

Fekete Gábor atomfizikája

Hozzászólás Szerző: Molly » 2012.06.01. 23:42

Kérem fogadja szeretettel azt hiszem értékes tudást közvetít az Ön számára! Megőrizni jó mindenkiért!

http://atomfizika.boxhost.me/
0 x

Avatar
sajnos_kacat
Hozzászólások: 680
Csatlakozott: 2009.12.09. 21:43
Tartózkodási hely: Budapest

Fekete Gábor atomfizikája

Hozzászólás Szerző: sajnos_kacat » 2012.06.02. 00:06

@Molly (48305):
Értékes tudást?
Mutasd már meg légyszi hol láttál te ebben értéket.
Megőrizni az utókor számára is csak azért érdemes, hogy legyen elrettentő példa.
0 x

Fekete Gábor
Hozzászólások: 87
Csatlakozott: 2011.09.19. 14:04

Fekete Gábor atomfizikája

Hozzászólás Szerző: Fekete Gábor » 2012.06.02. 20:51

@Borda László (48244):
üres szócséplésnek, modern köntösbe bújtatott számmisztikának tartom az egészet.
Durr-durr vagy brum-brum volt közben? Megértelek öregem. Biztos, hogy a helyedben én is ezt mondanám. Ha te a dinamika és az elektrodinamika matematikai apparátusát számmisztikának tartod, akkor bizony meg kellene szabadulnod fizikusi diplomádtól. Azzal, amit te számmisztikának tartasz, bizony kellene valamit kezdened! Például cáfold meg az ott kijött eredményeket! Ha ráklikkelsz a számológépekre, mert bizony minden adattáblához mellékletem egyet, hogy ne kelljen lapos elemé szaladgálnotok a boltba, akkor bizony 8 számjegy pontosággal egyező eredményeket fogsz kapni, mintegy 4500-at a hidrogén fotonjainak a Lyman, a Balmer, a Paschen, a Brackett és a Pfund féle szériáira. Ott van egy bizonyítás. Rád vár a cáfolat Crucis! Azt pedig véletlen se reméld, hogy beérem azzal, hogy te, mint főokos pusztán számmisztikának tartod azt, amivel valójában nem tudsz mit kezdeni. :| Aztán elmesélhetnéd nekem, hogy miféle csiriz :?: van a neutron felületén, amely a ti atomjaitok magjában a két pozitív elemi tötés között ható 23000N nagyságú taszító erőt ugyanekkora vonzerővé alakítja. EXPERIMET CRUCIS for example from the NATURE! Amikor egyetemre jártál, akkor úgy jártál, mint az egykori hallgatóid. Hülységekkel tömték tele a fejed, aztán te meg a hallgatóidét. :oops:

Kép

A fenti gömbszimetrikus elektrosztatikus mezővel és vákuum permittivitással van számolva.
(Ha nem jelenik meg a képlet, akkor annak rajtam kívülálló oka van!)
Mennyire hisz az az ember a saját igazában, aki más neve mögé bújik, ha élete főművét kell reklámozni?
És te mennyire hiszel a saját igazadban? Te meg a kollégáid 8 éve bújkáltok előlem. Még akkor is bújkáltatok amikor megszortam az akadémikusokat és az egyetemi kollégáitokat a leveleimel, melyben az állt, hogy takarítsanak el benneteket a tudományos életből. Lapítottatok, mint sz.r a fűben. Tessék szépen szakvéleményt kiállítani, a szaklapjaitokban közzé tenni hivatkozásokkal, mindenre kiterjedő cáfolattal, hogy mi miért nem klaffol benne. Valóban igazad van, hogy ennek nem ez a fóruma. :arrow: Csakhát ti nyolc éve nem kívántok tudomást sem venni a létéről. Két hét múlva lesz három hetetek rá, hogy megcáfoljátok, hanem megy, akkor pedig két lehetőségetek arra, hogy a kutatóintézeteket és az egyetemeket elhagyjátok. Bár nyudíjas lévén ez téged nem fog annyira érinteni.

Ha már ennyire ismered a paragrafusokat, akkor nosza neki tedd meg a jogi lépéseket. Vagy talán több félni valód van a következményitől, mint nekem? Esetleg tőlem és a fizikámtól van félni valód? Ne járjál ide sírdogálni! Ja és ha még visszajössz ide, akkor kezd azzal, hogy bemásolod ide azt a levelet, mert szerintem tuti, hogy neked nem a hamis mivoltával, hanem az abban foglaltakkal igaz mivoltával van a problémád. Ezért nem akarod ide tenni. :roll:
És azt hogy véded ki, hogy a csúnya gonosz érdeklődők bemenjenek egy internetkávézóba, vagy egy barátjukhoz és onnan megnyissák az oldaladat? Nem lenne egyszerűbb leszedni az egészet?
De persze, hogy ez lenne a legegyszerübb neked Hülyegyerek! :o Sajnos erre még 2518 május 38. várnod kell. Egész biztosan csak egyszer fogja megnézni ott a honlapomat. Az eddigi tapasztalat az, hogy amíg nem volt kifejlesztve a mostani rendszer az oldalon, addig az itteni nagyágyuk ahelyett, hogy az oldalaimat olvasták volna, inkább megpróbáltak azzal megvezetni, hogy 6-szor, 10-szer lenyomta a frissítési F5 billentyűt, hogy hagy örüljek neki, hogy mennyi látogató van az oldalamon, vagy leteszi a tálcára és altatja, abban a reményben, hogy én így majd azt hiszem, hogy ezt a látogatót mennyire érdekelte az oldalam. Ha most frissíti az oldalam tartalmát, vagy egy adott időn belül egymásutánban belép rá, akkor az IP-je megy a kukába. Ha az oldal egy ideig nem mozdul meg, akkor egy adott idő után magától kilép, és leállítja a timert. Ha észreveszem, hogy ezt kétszer megcsinálta az ürge, akkor manuálisan én teszem be az IP-jét a kukába. Na most ezzel játszadozzál egy kávéházban. Mivel az internetkávéházakban a gépek proxy-n, azaz közös IP-n vannak, így az első hülye dobásával az összes gépet letiltja az oldalamról. A haverod meg biztos elhajt, ha azért mégy hozzá, hogy az áramát pazarolva ezzel játszadozzál nála. Ellopták a tallárodat komám? :evil: Ne keresd! Nem érdekelnek a paragrafusaid. Ha te a fentieketben elmentetteket viccesnek találod, akkor kabaréba nem menj, mert már akkor viháncolni fogsz, amikor bejáratnál kérik tőled a jegyet.

Na! A sok mérgelődés után végre már háromszor is jól éretem magam itt. Még ilyet! Van egy jó hírem. Még úgy öt hétig játszhadozhatunk itt. Aztán utána meg fogok komolyodni. De nagyon. Addig például melyikőtök akar Csizmás Kandúr lenni?

Ja! Melyikőtök van a Wisconsin Egyetemről és melyikőtök Los Alamosból? Örülök, hogy ti is izgultok a tudományotok miatt!

http://ip-whois-lookup.com/lookup.php?ip=146.151.214.49
146.151.214.49 * static-214-49.vpn.wisc.edu * 05-28/10:20:09 * Főoldal * Us * Wisconsin

http://ip-whois-lookup.com/lookup.php?ip=76.113.31.185
76.113.31.185 * c-76-113-31-185.hsd1.nm.comcast.net * 10-30/18:16:33 * Főoldal * US * Los Alamos
76.113.31.185 * c-76-113-31-185.hsd1.nm.comcast.net * 10-30/18:17:35 * Atomfizika * US * Los Alamos
76.113.31.185 * c-76-113-31-185.hsd1.nm.comcast.net * 10-30/18:33:05 * Antieinstein * US * Los Alamos
76.113.31.185 * c-76-113-31-185.hsd1.nm.comcast.net * 11-08/18:37:41 * Főoldal * US * Los Alamos
76.113.31.185 * c-76-113-31-185.hsd1.nm.comcast.net * 10-30/18:37:48 * Főoldal * US * Los Alamos
76.113.31.185 * c-76-113-31-185.hsd1.nm.comcast.net * 11-08/18:37:50 * Antieinstein * US * Los Alamos
76.113.31.185 * c-76-113-31-185.hsd1.nm.comcast.net * 10-30/18:37:56 * Atomfizika * US * Los Alamos
76.113.31.185 * c-76-113-31-185.hsd1.nm.comcast.net * 10-30/18:38:34 * Antieinstein * US * Los Alamos
76.113.31.185 * c-76-113-31-185.hsd1.nm.comcast.net * 10-30/18:42:28 * Főoldal * US * Los Alamos
76.113.31.185 * c-76-113-31-185.hsd1.nm.comcast.net * 10-30/18:42:33 * Főoldal * US * Los Alamos
76.113.31.185 * c-76-113-31-185.hsd1.nm.comcast.net * 10-30/18:42:35 * Főoldal * US * Los Alamos
76.113.31.185 * c-76-113-31-185.hsd1.nm.comcast.net * 10-30/18:42:38 * Főoldal * US * Los Alamos
76.113.31.185 * c-76-113-31-185.hsd1.nm.comcast.net * 10-30/18:42:40 * Főoldal * US * Los Alamos
76.113.31.185 * c-76-113-31-185.hsd1.nm.comcast.net * 10-30/18:42:43 * Főoldal * US * Los Alamos
76.113.31.185 * c-76-113-31-185.hsd1.nm.comcast.net * 10-30/18:42:59 * Antieinstein * US * Los Alamos
76.113.31.185 * c-76-113-31-185.hsd1.nm.comcast.net * 10-30/18:43:13 * Atomfizika * US * Los Alamos
76.113.31.185 * c-76-113-31-185.hsd1.nm.comcast.net * 10-30/18:43:40 * Főoldal * US * Los Alamos
76.113.31.185 * c-76-113-31-185.hsd1.nm.comcast.net * 10-30/18:44:00 * Atomfizika * US * Los Alamos
76.113.31.185 * c-76-113-31-185.hsd1.nm.comcast.net * 10-30/18:44:12 * Antieinstein * US * Los Alamos
76.113.31.185 * c-76-113-31-185.hsd1.nm.comcast.net * 10-30/18:46:28 * Főoldal * US * Los Alamos
76.113.31.185 * c-76-113-31-185.hsd1.nm.comcast.net * 10-30/18:46:36 * Atomfizika * US * Los Alamos
76.113.31.185 * c-76-113-31-185.hsd1.nm.comcast.net * 10-30/18:46:47 * Főoldal * US * Los Alamos
76.113.31.185 * c-76-113-31-185.hsd1.nm.comcast.net * 10-30/18:46:54 * Főoldal * US * Los Alamos
76.113.31.185 * c-76-113-31-185.hsd1.nm.comcast.net * 10-30/18:47:00 * Főoldal * US * Los Alamos

Ezt a hülyegyereket nyilván a Teller Kávézóban kapta el a harciideg. :mrgreen: Klikkelt, frissítet, mint a bolond óra. :shock: Biztos nem az angol verziót kereste.

Az alábbi, pedig a ma hajnali termés. A California Egyemtemen szaladgált az egyik gépről a másikra San Francisco-ban Valamelyikőtök. Addig kavart, míg midkét IP-jét berakta a kukába. Piszkosul vágja a fizikát, mert szerinte az SI-ben a 36km/h sebességű 80kg tömegű test impulzusa az P = 2880kgkm/h. Igaz Suvi MP3? Hogy a farncba jutottál be arra az egyetemre? Biztos volt álkulcsod. Na ezért nem kellenek a magatokfajta szakértők az oldalamra :!:

http://ip-whois-lookup.com/lookup.php?i ... 30.156.110
169.230.156.110 * udp071380uds.ucsf.edu * 05-31/23:58:00 * Szkeptikus UW
169.230.156.110 * udp071380uds.ucsf.edu * 05-31/23:58:19 * Szkeptikus UW
169.230.156.145 * udp071415uds.ucsf.edu * 05-31/23:58:42 * Látogató UW
169.230.156.145 * udp071415uds.ucsf.edu * 05-31/23:59:12 * Antitartalom
169.230.156.145 * udp071415uds.ucsf.edu * 06-01/00:00:01 * Atomtartalom
169.230.156.145 * udp071415uds.ucsf.edu * 06-01/00:01:32 * Atomtartalom
169.230.156.145 * udp071415uds.ucsf.edu * 06-01/00:01:41 * Regisztráló UW
169.230.156.145 * udp071415uds.ucsf.edu * 06-01/00:03:37 * Atomtartalom
169.230.156.145 * udp071415uds.ucsf.edu * 06-01/00:03:51 * Atomtartalom
169.230.156.145 * udp071415uds.ucsf.edu * 06-01/00:04:22 * Látogató UW
169.230.156.145 * udp071415uds.ucsf.edu * 06-01/00:04:28 * Atomtartalom
169.230.156.145 * udp071415uds.ucsf.edu * 06-01/00:05:36 * Látogató UW
169.230.156.145 * udp071415uds.ucsf.edu * 06-01/00:05:42 * Antitartalom
169.230.156.145 * udp071415uds.ucsf.edu * 06-01/00:07:15 * Látogató UW
169.230.156.145 * udp071415uds.ucsf.edu * 06-01/00:07:31 * Látogató UW
169.230.156.145 * udp071415uds.ucsf.edu * 06-01/00:08:07 * Kamulátogató UW
169.230.156.145 * udp071415uds.ucsf.edu * 06-01/00:08:46 * Kamulátogató UW
169.230.156.110 * udp071380uds.ucsf.edu * 06-01/00:07:25 * Kamulátogató UW
169.230.156.110 * udp071380uds.ucsf.edu * 06-01/00:07:43 * Kamulátogató UW
169.230.156.110 * udp071380uds.ucsf.edu * 06-01/00:07:53 * Kamulátogató UW
169.230.156.110 * udp071380uds.ucsf.edu * 06-01/00:08:04 * Kamulátogató UW
169.230.156.145 * udp071415uds.ucsf.edu * 06-01/00:11:18 * Kamulátogató UW
169.230.156.145 * udp071415uds.ucsf.edu * 06-01/00:11:44 * Kamulátogató UW

Ezek meg nyilván a diliosztályra kerültek a fizikám miatt: A laza éjszakai ügyelet alatt lopózhattak be a doki szobájába. Gondolom abban reménykedtek, hogy ha esetleg eltüntek az oldalaim, akkor őket hamarabb gyógyultá minősítik.

http://ip-whois-lookup.com/lookup.php?ip=79.120.245.2
91.82.202.3|mail.vmkorhaz.hu|02-05/23:21:14|Főoldal|Veszprém|Ajka
91.82.202.3|mail.vmkorhaz.hu|02-05/23:23:27|Főoldal|Veszprém|Ajka

http://ip-whois-lookup.com/lookup.php?ip=79.120.245.2
79.120.245.2|mail.toldykorhaz.hu|03-14/03:49:13|Főoldal|Pest|Cegléd

Molly!

Nem tudom, hogy miféle szándékkal raktad fel az oldalaimat? Szerzői jogot sértesz vele, arról már nem is beszélve, hogy az oldalak nem működnek megfelelően.

Pá-Pá!
:D
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Fekete Gábor 2012.06.03. 12:40-kor.
0 x

Avatar
mimindannyian
*
*
Hozzászólások: 7917
Csatlakozott: 2011.04.23. 16:20
Tartózkodási hely: Szoboszló

Fekete Gábor atomfizikája

Hozzászólás Szerző: mimindannyian » 2012.06.02. 21:10

@Fekete Gábor (48348): Nem a tiéd a molly verzió? Mert az tényleg nem működik megfelelően, nem dob ki azonnal, sőt, most se. Rátette a kezét a tudóstársadalom, most aztán végre el fogják tudni olvasni, és híres leszel, ember! :mrgreen:

Egyébként szerzői jogot nem sért, mert a te neveden fut. Ha nem a te szervereden, hát maximum nem tudsz nyammogni a logokon, jaj-jaj, ez pedig fontos része volt a dolognak! :o
0 x

Avatar
sötétvödör
Hozzászólások: 1422
Csatlakozott: 2011.08.11. 20:56
Tartózkodási hely: Death Star

Fekete Gábor atomfizikája

Hozzászólás Szerző: sötétvödör » 2012.06.02. 21:14

De jó oldal az amelyik kidobja a látogatóit, aztán a tulaj reklamál, hogy senki sem olvassa el az írását :D


Mi a tököm az az éter ?
http://hu.wikipedia.org/wiki/%C3%89ter_%28fizika%29
0 x

Avatar
pounderstibbons
*
*
Hozzászólások: 2662
Csatlakozott: 2010.05.25. 11:01

Fekete Gábor atomfizikája

Hozzászólás Szerző: pounderstibbons » 2012.06.02. 22:07

@Fekete Gábor (48348):
Kép

A fenti gömbszimetrikus elektrosztatikus mezővel és vákuum permittivitással van számolva.
(Ha nem jelenik meg a képlet, akkor annak rajtam kívülálló oka van!)
Nem vagyok informatikus, de a "rajtad kívülálló ok" nem az véletlenül, hogy bevallottan úgy állítottad be, hogy kidobjon mindenkit az oldalad, aki a szkeptikus fórumról jön, és te ezek után a saját oldaladra linkelsz?
0 x

Avatar
mimindannyian
*
*
Hozzászólások: 7917
Csatlakozott: 2011.04.23. 16:20
Tartózkodási hely: Szoboszló

Fekete Gábor atomfizikája

Hozzászólás Szerző: mimindannyian » 2012.06.02. 22:20

@pounderstibbons (48353): De durva, tényleg. Micsoda kicsinyes játék ez már... Itt a tudás bibí, mindennél jobb beee, de nem láthatjátok, hááát így jártatok. :facepalm:

Viszont megnézve a hozzászólásban linkelt képet, ott van a molly verzióban is:

Kép
0 x

Avatar
sajnos_kacat
Hozzászólások: 680
Csatlakozott: 2009.12.09. 21:43
Tartózkodási hely: Budapest

Fekete Gábor atomfizikája

Hozzászólás Szerző: sajnos_kacat » 2012.06.02. 23:59

@Fekete Gábor (48348):
Az alábbi, pedig a ma hajnali termés. A California Egyemtemen szaladgált az egyik gépről a másikra Santafé-ben Valamelyikőtök. Addig kavart, míg midkét IP-jét berakta a kukába. Piszkosul vágja a fizikát, mert szerinte az SI-ben a 36km/h sebességű 80kg tömegű test impulzusa az P = 2880kgkm/h. Igaz Suvi MP3? Hogy a farncba jutottál be arra az egyetemre? Biztos volt álkulcsod. Na ezért nem kellenek a magatokfajta szakértők az oldalamra :!:
Én is találkoztam ezzel a kérdéssel az oldaladon, és mivel nértékegységet nem írtál a válaszok mellé, a 2880[kgkm/h] ugyanolyan jó válasz, mint a 800[kgm/s], vagy a 0.8[gm/s].
Tudod az SI mértékegységekben az a csodálatos, hogy a 10^(3n) alakú szorzótényezőknek vannak külön betűjelei, és a kapott eredmények ugyanúgy érvényesek, ha km helyett miliméterben adom meg a távolságot, persze a hozzátartozó mennyiséget pontosan átszámolva miliméterbe.
0 x

Fekete Gábor
Hozzászólások: 87
Csatlakozott: 2011.09.19. 14:04

Fekete Gábor atomfizikája

Hozzászólás Szerző: Fekete Gábor » 2012.06.03. 10:51

@sajnos_kacat (48360):
Sajnos Tényleg Kacat!

Az SI-ben az impulzus mértékegysége a kgm/s. Nincs benne kgkm/h és gm/s. A 800kgm/s 0.8gm/s helyett 800000gm/s. Innentől kezedve aki veled még szóbaáll ebben a topikban, az sajátmagát járatja le. Sajnos tényleg csak egy Kacat vagy a többi tucattal együtt.

Mimindannyian!

Köszönöm a képletet!

Borda úr!

Várom a neutron felületén lévő csiriz receptjét!
0 x

Avatar
sötétvödör
Hozzászólások: 1422
Csatlakozott: 2011.08.11. 20:56
Tartózkodási hely: Death Star

Fekete Gábor atomfizikája

Hozzászólás Szerző: sötétvödör » 2012.06.03. 10:54

"Innentől kezedve aki veled még szóbaáll ebben a topikban, az sajátmagát járatja le."

Ezt a mondatot kiemelném elemzésre !

a kgm/s a lendület mértékegysége! ülj le 1-es

http://www.kisbiro.hu/modules.php?name=Info&file=si

Az impulzusé Ns
0 x

Avatar
mimindannyian
*
*
Hozzászólások: 7917
Csatlakozott: 2011.04.23. 16:20
Tartózkodási hely: Szoboszló

Fekete Gábor atomfizikája

Hozzászólás Szerző: mimindannyian » 2012.06.03. 11:03

@Fekete Gábor (48189):
Ha az atomok sebességét elosztja a bíró az atomok hullámhosszával, akkor azt fogja kapni, hogy az atomok e14Hz-től e23Hz-ig terjedő rezgésszámú elektromágneses mezőkből épülnek fel, tehát az atomokban nincsenek se elektronok, se protonok, se neutronok.
Nekem úgy tűnik, hogy a technikumban képleteket tanítanak, és azt, hogy ezek milyen modellben milyen szerepet töltenek be, azzal nem kell sose törődni. Van egy képleted, ami az adott ismeretleneket pont tartalmazza, használd! Ebből erednek ezek a képtelen következtetések. Gézoo is ezt az iskolát képviseli.

Az atomok hullámhossza egy modellbeli fiktív érték. Senki nem mérte még meg a hullámhosszukat, csak egyes kísérletekben úgy viselkednek, mintha ilyen hullámhosszú hullámok lennének. És mivel ez a hullámhossz nagyon kicsi, ebből levonni azt a következtetést, hogy ez csak elektromágneses hullám lehet, tehát a millió más kísérletben igazolt proton/neutron/elektron modellt kétségbe vonni, ez merő ostobaság.
Kb. olyan, minthogy a vasgolyó nem úszik a vízen, mutass nekem akárcsak egyetlen tömör vasgolyót, ami úszik! Ugye, nincs, tehát semmilyen úszó tárgy nem lehet vasból. Be kell látnia mindenkinek, hogy egy nagy humbug a hajók vasból léte, igazából fábol van mind, csak egy lehellet vékony fém füstöt hordanak fel rájuk, hogy megtévesszenek. Sőt, sokszor azt se, hanem gyorsan lefestik, nehogy kiderüljön a nagy átverés.

"Ez egy ilyen elme, gyógy és intézet" :)
0 x

Avatar
sajnos_kacat
Hozzászólások: 680
Csatlakozott: 2009.12.09. 21:43
Tartózkodási hely: Budapest

Fekete Gábor atomfizikája

Hozzászólás Szerző: sajnos_kacat » 2012.06.03. 12:45

@sötétvödör (48371):
F=m*g
Mértékegységben:
N=kg*m/s^2

Átrendezve:
kg=N*s^2/m

Behelyettesítve a kg helyére:
kg*m/s = (N*s^2/m) * (m/s) = N*s

A lendület és az impulzus ugyanazt jelenti, nem tudom miért írták külön, kétféle mértékegységgel.
0 x

Avatar
sötétvödör
Hozzászólások: 1422
Csatlakozott: 2011.08.11. 20:56
Tartózkodási hely: Death Star

Fekete Gábor atomfizikája

Hozzászólás Szerző: sötétvödör » 2012.06.03. 12:47

@sajnos_kacat (48374):

hogy FG-t megtévesszék :D (és engem is)
0 x

Avatar
sajnos_kacat
Hozzászólások: 680
Csatlakozott: 2009.12.09. 21:43
Tartózkodási hely: Budapest

Fekete Gábor atomfizikája

Hozzászólás Szerző: sajnos_kacat » 2012.06.03. 12:57

@Fekete Gábor (48369):
Az SI-ben az impulzus mértékegysége a kgm/s. Nincs benne kgkm/h és gm/s.
De bizony, hogy benne van.
SI előtétszavak:
Előtétszó Jele Szorzó
jotta Y 1 000 000 000 000 000 000 000 000=10^24
zetta Z 1 000 000 000 000 000 000 000=10^21
exa E 1 000 000 000 000 000 000=10^18
peta P 1 000 000 000 000 000=10^15
tera T 1 000 000 000 000=10^12
giga G 1 000 000 000=10^9
mega M 1 000 000=10^6
kilo k 1 000=10^3
hekto h 100=10^2
deka da 10=10^1
deci d 0,1=10^-1
centi c 0,01=10^-2
milli m 0,001=10^-3
mikro µ 0,000 001=10^-6
nano n 0,000 000 001=10^-9
piko p 0,000 000 000 000 001=10^-12
femto f 0,000 000 000 000 000 001=10^-15
atto a 0,000 000 000 000 000 000 001=10^-18
zepto z 0,000 000 000 000 000 000 000 001=10^-21
jokto y 0,000 000 000 000 000 000 000 000 001=10^-24

Tanuld meg a fenti táblázatot, még hasznos lehet. És írd ki a mértékegységeket a kis kvízedben, mert anélkül értelmezhetetlenek a számok.
Ugyanúgy, ahogy a sebességre is alkalmazható a m/s és a km/h, az impulzus is felírható több formában, ha akarom, akkor dekagram*megaparszek/pikoszekundum mértékegységgel írom fel, feltéve hogy a hozzátartozó mennyiséget átszámoltam erre a mértékegységre. Az, hogy éppen melyik mértékegységet és előtétszót érdemes használni, azt a kiszámolt mennyiség nagyságrendje dönti el.
Fura, hogy atomfizikát próbálsz magyarázni, amikor ilyen apróságokkal nem vagy tisztában.
0 x

Fekete Gábor
Hozzászólások: 87
Csatlakozott: 2011.09.19. 14:04

Fekete Gábor atomfizikája

Hozzászólás Szerző: Fekete Gábor » 2012.06.03. 13:15

@sötétvödör (48371):

Sötét Vödör!

De okos vagy butagyerek! A lendület ugyanaz, mint az impulzus. A lendület jele ugyanaz, mint az impulzusé: P. 800kgm/s=800Ns=800J/(m/s) is lehet, de a fizikában a lendület, azaz az impulzus rendszeresített mértékegysége a P = .....kgm/s. A P az angol Pulse szóbol ered. Tényleg Sötét vagy Vödör! Mi késztet téged arra, hogy minduntalan becsörömpölj ide?

Mimindannyian!

1927-ben Davisson és Germer kristályrácsos interferencia kísérlete igazolta a Broglie-féle l=h/P hullámhossz-impulzus összefüggés helytállóságát az elektronra és az atomokra is, így amit ti itt összehordtatok, az tipikusan a szarmaszatolás esete, a hülyeségeiddel való példálódzásidról már nem is beszélve. Broglie a felvetéséért, a két kísérleti fizikus pedig a képlet helytállóságának a kísérleti igazolásáért kaptak Nobel-díjat. Tehát az atomoknak nem mintha lenne hullámhossza, hanem matematikai alakkal és kísérletileg igazolt, egzakt hullámhosszuk van. Kezdenek terhessé válni, hogy a kretén álokoskodásaitokkal kelljen foglalkoznom!!
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Fekete Gábor 2012.06.03. 13:36-kor.
0 x

Avatar
sötétvödör
Hozzászólások: 1422
Csatlakozott: 2011.08.11. 20:56
Tartózkodási hely: Death Star

Fekete Gábor atomfizikája

Hozzászólás Szerző: sötétvödör » 2012.06.03. 13:25

Hogy lássam milyen bunkó módon tudsz reagálni, ahelyett, hogy megtanítanál minket butákat az új atomfizikára...
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára sötétvödör 2012.06.03. 13:31-kor.
0 x

Fekete Gábor
Hozzászólások: 87
Csatlakozott: 2011.09.19. 14:04

Fekete Gábor atomfizikája

Hozzászólás Szerző: Fekete Gábor » 2012.06.03. 13:27

@sajnos_kacat (48376):

A fentiekben felsorolt váltószámok közül melyik a km/h és a m/s váltószáma 800kgm/s=0.8gm/s öcsém?! Persze, hogy abban adod meg az impulzus mértékegységét, amiben csak akarod, mert most nem egy éretségi vizsgán vagy egy egyetemi felvételin vagy, csupán itt kötöd az ebet a karóhoz a butaságaiddal.
0 x

Szilágyi András
*
*
Hozzászólások: 6520
Csatlakozott: 2009.12.05. 09:31
Tartózkodási hely: Budapest

Fekete Gábor atomfizikája

Hozzászólás Szerző: Szilágyi András » 2012.06.03. 14:28

@Fekete Gábor (48377):
A de Broglie-hullámhossz függ a sebességtől. Az nem világos, te milyen alapon a fénysebességet akarod osztani a de Broglie-hullámhosszal. Az atom nem megy fénysebességgel.

Egyébként meg nevetségesen óvodás dolog valaminek a frekvenciájából következtetni arra, hogy a dolog micsoda. Mondok egy frekvenciát: 400 kHz. Na ez minek a frekvenciája?
0 x

Avatar
sajnos_kacat
Hozzászólások: 680
Csatlakozott: 2009.12.09. 21:43
Tartózkodási hely: Budapest

Fekete Gábor atomfizikája

Hozzászólás Szerző: sajnos_kacat » 2012.06.03. 14:31

@Szilágyi András (48405):
Mondok egy frekvenciát: 400 kHz. Na ez minek a frekvenciája?
OFF
Ez pont az aurám rezgésszáma.
/OFF Elnézést!
0 x

Fekete Gábor
Hozzászólások: 87
Csatlakozott: 2011.09.19. 14:04

Fekete Gábor atomfizikája

Hozzászólás Szerző: Fekete Gábor » 2012.06.03. 15:42

@Szilágyi András (48405):
Egyébként meg nevetségesen óvodás dolog valaminek a frekvenciájából következtetni arra, hogy a dolog micsoda.
Szánalmas a görcsölésed!

Kezdek már beleunni abba, hogy olyanokat kelljen megválaszolnom, amik nem szerepelnek az oldalamon. Az oldalamon az szerepel 8-szor, hogy az atom v sebessége van elosztva az atom l hullámhosszával. Vlaminek a hullámhossza pedig két tényezőnek a függvénye: a sebességnek és a rezgésszámnak l=v/f. A 400KHz a hosszú és a középhullám közé eső elektromágneses rádióhullám rezgésszáma. Ez a csűrés-csavarás, amit ti itt folytattok, teljes mértékben kimeríti a szofizma fogalamát. Kezd megint elegem lenni az itteni kreténekből és a kapitális hülyeségeikből! :mrgreen:
0 x

Fekete Gábor
Hozzászólások: 87
Csatlakozott: 2011.09.19. 14:04

Fekete Gábor atomfizikája

Hozzászólás Szerző: Fekete Gábor » 2012.06.03. 16:23

@sajnos_kacat (48374):
A lendület és az impulzus ugyanazt jelenti, nem tudom miért írták külön, kétféle mértékegységgel
Először beugatunk aztán utánajárunk annak, amiről nem tudunk semmit. Így kell ezt egy valamirevaló igazi szkeptikusnak csinálnia. Egy életre megbuktál itt fizikából öreg. Talán nem ártana magadba nézni és ezt a topikot nagyívben elkerülni.
0 x

solarboat
Hozzászólások: 928
Csatlakozott: 2011.01.29. 23:28

Fekete Gábor atomfizikája

Hozzászólás Szerző: solarboat » 2012.06.03. 16:28

.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára solarboat 2013.04.21. 14:57-kor.
0 x

Szilágyi András
*
*
Hozzászólások: 6520
Csatlakozott: 2009.12.05. 09:31
Tartózkodási hely: Budapest

Fekete Gábor atomfizikája

Hozzászólás Szerző: Szilágyi András » 2012.06.03. 17:04

@Fekete Gábor (48411):
Ja, bocs. Oké, akkor az atom sebességét osztod a hullámhosszal. De ugyan miért? Hogy jutott ez eszedbe? Mi a fenéért kéne a sebességét osztani a hullámhosszával?
Ebből végképp nem lehet arra következtetni, hogy elektromágneses hullámról van szó, hiszen elektromágneses hullám esetében a fénysebességet kéne osztani a hullámhosszal ahhoz, hogy a frekvenciát kapjuk.

A 400 kHz akármi lehet, pl. ultrahang frekvenciája is.
0 x

Fekete Gábor
Hozzászólások: 87
Csatlakozott: 2011.09.19. 14:04

Fekete Gábor atomfizikája

Hozzászólás Szerző: Fekete Gábor » 2012.06.03. 18:08

@mimindannyian (48355):
Viszont megnézve a hozzászólásban linkelt képet, ott van a molly verzióban is:
Ebből viszont az is következik, hogy Molly = mimindannyian. Az oldal 70%-át nem tudtad lementeni. Hiányoznak képletek, akármire klikkelsz, nem reagál semmi, formázatlan, összeugrott a szöveg. Mire mentek vele? Még mindig egy pályahosszal előtetek járok.
0 x

Fekete Gábor
Hozzászólások: 87
Csatlakozott: 2011.09.19. 14:04

Fekete Gábor atomfizikája

Hozzászólás Szerző: Fekete Gábor » 2012.06.03. 18:27

@Szilágyi András (48423):
Ja, bocs. Oké, akkor az atom sebességét osztod a hullámhosszal. De ugyan miért? Hogy jutott ez eszedbe? Mi a fenéért kéne a sebességét osztani a hullámhosszával?
Azért, hogy megkapd annak az elektromágneses mezőnek a rezgésszámát, amely a hullámtulajdoságát okozta te fafejű.
Ebből végképp nem lehet arra következtetni, hogy elektromágneses hullámról van szó, hiszen elektromágneses hullám esetében a fénysebességet kéne osztani a hullámhosszal ahhoz, hogy a frekvenciát kapjuk.
Idióta, szerencsétlenkedő, szánalmas álokoskodás. Minden hullám esetében a hullám sebességét osztjuk a hullámhosszával hogy megkapjuk frekvenciáját. Egy balfasz szerencsétlenkedés már amit itt produkálsz.
A 400 kHz akármi lehet, pl. ultrahang frekvenciája is.
Persze, hogy lehetne az, ha 10-ed ekkora, azaz 40KHz lenne. Azonban az oldalam témájánál maradva az e14Hz-től e23Hz-ig terjedő rezgésszám csak elektromágneses mezőjé lehet. Mint írtam, az itteni ostoba okoskodásod a szofizma kategóriájába tartozik.
0 x

Szilágyi András
*
*
Hozzászólások: 6520
Csatlakozott: 2009.12.05. 09:31
Tartózkodási hely: Budapest

Fekete Gábor atomfizikája

Hozzászólás Szerző: Szilágyi András » 2012.06.03. 18:34

@Fekete Gábor (48429):
Ökörséget csinálsz.
Előbb az atom sebességét osztod a hullámhosszával.
Kapsz egy frekvenciát.
Majd ebből arra következtetsz, hogy ez elektromágneses hullám. Aminek viszont más a sebessége, tehát az adott frekvencia mellett a hullámhossza sem lehetne annyi, amennyi az atomé.
Nem beszélve arról, hogy az atom állhat is, és akkor nulla frekvenciát kapsz.
Ez ilyen Móricka-fizika, amit művelsz.

Képzeld, van 400 kHz-es ultrahang, sőt, az orvosi ultrahang készülékek több MHz-es ultrahangot használnak.
0 x

Fekete Gábor
Hozzászólások: 87
Csatlakozott: 2011.09.19. 14:04

Fekete Gábor atomfizikája

Hozzászólás Szerző: Fekete Gábor » 2012.06.03. 18:43

@Szilágyi András (48435):

Ez meg már a szarkeverés kategóriájába tartozik.
0 x

Avatar
pounderstibbons
*
*
Hozzászólások: 2662
Csatlakozott: 2010.05.25. 11:01

Fekete Gábor atomfizikája

Hozzászólás Szerző: pounderstibbons » 2012.06.03. 18:57

@Fekete Gábor (48439):
Ez meg már a szarkeverés kategóriájába tartozik.
Nem, ez egy teljesen közérthető érdemi kritika az általad előadottakra, amire érdemes lenne válaszolnod.

Lehetőleg sértegetés nélkül, mert ha igazad van anélkül is látszik, ha meg nincs, akkor csak nevetségesebbé válsz tőle. És némi kényszerpihenőt is maga után vonhat.
0 x

Fekete Gábor
Hozzászólások: 87
Csatlakozott: 2011.09.19. 14:04

Fekete Gábor atomfizikája

Hozzászólás Szerző: Fekete Gábor » 2012.06.03. 19:04

@Szilágyi András (48435):

Az l = h/P = v/f összefüggés mind a négy példaszámításnál 8 számjegy pontossággal egyezik. Így aztán ez egy balfasz süketelés, amit te itt művelsz.
0 x

Fekete Gábor
Hozzászólások: 87
Csatlakozott: 2011.09.19. 14:04

Fekete Gábor atomfizikája

Hozzászólás Szerző: Fekete Gábor » 2012.06.03. 19:09

@Fekete Gábor (48443):
És némi kényszerpihenőt is maga után vonhat.
Egy percig se gondold, hogy hiányozni fogtok!
Lenyeltek ti még jónéhány balfaszozást tőlem. Ugye?
0 x

Szilágyi András
*
*
Hozzászólások: 6520
Csatlakozott: 2009.12.05. 09:31
Tartózkodási hely: Budapest

Fekete Gábor atomfizikája

Hozzászólás Szerző: Szilágyi András » 2012.06.03. 19:20

@Fekete Gábor (48443):
Azt állítod, hogy ha az f-et kiszámítod a v/lambda képlettel, akkor v/f meg egyenlő lesz a lambdával? Marha nagy felfedezés! :facepalm:
0 x

Fekete Gábor
Hozzászólások: 87
Csatlakozott: 2011.09.19. 14:04

Fekete Gábor atomfizikája

Hozzászólás Szerző: Fekete Gábor » 2012.06.03. 19:55

@Szilágyi András (48446):

Már megint nem arról beszélsz, ami ott áll. itt van mégegyszer: l = h/P = v/f
0 x

Válasz küldése