Őnműködő Striling motor Indukciós hevítéssel.

Örökmozgók, 100% feletti hatásfok
Sipirla
Hozzászólások: 34
Csatlakozott: 2012.05.20. 21:28

Őnműködő Striling motor Indukciós hevítéssel.

Hozzászólás Szerző: Sipirla » 2012.07.12. 11:47

Sziasztok. Azért hoztam létre ezt az új témát mert egy Striling fórumon aztmonták egy ötletemre hogy egy nagy szar és az energiamegmaradás törvénye miatt sem működne az általam kitalált gép,erről szeretnék itt beszélgetni bárkivel aki csak hozzáakar szólni.Az ötletem az hogy egy két hengeres 90 fokban állo,Strilling vákummotor önmagát müködtesse elektromos indukcioval.Ugy hogy a meleg henger egy hevitőkemencében lenne ahonnan nemszökik el a hő,csak az indításhoz kellene áramforrás utánna nem. Szerintem az elméletem helyes és müködne mások szerint nem,nektek mi a véleményetek ?
0 x

Szilágyi András
*
*
Hozzászólások: 6520
Csatlakozott: 2009.12.05. 09:31
Tartózkodási hely: Budapest

Őnműködő Striling motor Indukciós hevítéssel.

Hozzászólás Szerző: Szilágyi András » 2012.07.12. 12:18

@Sipirla (50759):
Azon a fórumon jól beszéltek.
0 x

Avatar
sajnos_kacat
Hozzászólások: 680
Csatlakozott: 2009.12.09. 21:43
Tartózkodási hely: Budapest

Őnműködő Striling motor Indukciós hevítéssel.

Hozzászólás Szerző: sajnos_kacat » 2012.07.12. 12:39

@Sipirla (50759):
ahonnan nemszökik el a hő
A való ééletben nem létezik olyan szigetelőanyag, ami minden körülmények között biztosítaná azt, hogy az általa szigetelt térből ne szökjön el a hő (vagy ne szökjön be oda, ha kinnt melegebb van).
A súrlódással keletkező energiaveszteséget sem fogod tudni pótolni, és az önindukciónál is van rengeteg energiaveszteség. Ha ez a két probléma nem létezne, akkor egy villanymotort összeköthetnél egy dinamóval, ami aztán a végtelenségig forogna, Wmiki pedig meggazdagodott volna belőle...
0 x

Sipirla
Hozzászólások: 34
Csatlakozott: 2012.05.20. 21:28

Őnműködő Striling motor Indukciós hevítéssel.

Hozzászólás Szerző: Sipirla » 2012.07.12. 13:48

Szerintem pedig az energiamegmaradás törvényét nemis kell figyelembe venni mert ha plussz nagy energiát termelünk azzal egy nagyobb fémet melegíthetünk fel nem csak a meleg hengert , így ameddig nemsülyed a hőmérséklet x fok alá a kemencében amiben a meleg henger van addig a motor müködni fog.A cél az hogy nesülyedjen x fok alá a hőmérséklet mert akkor tényleg szóbajöhet az energiamegmaradás törvénye mert vagy a generátor kicsi vagy a indukciós fogyasztó a nagy vagy kiegyenlítik egymást és tényleg nemmarad energia a ciklusra.Én ötletem az hogy a meleg hengert körbekell burkolni és leszigetelni hogy a hő nagy részét benttartsa ami lehetséges lásd indukcios kohók. a meleg hengert körbevehetné egy vastag vashenger ami még jobb az indukciónak a hőtermelésnek és a hő megtartásnak.
0 x

Avatar
sajnos_kacat
Hozzászólások: 680
Csatlakozott: 2009.12.09. 21:43
Tartózkodási hely: Budapest

Őnműködő Striling motor Indukciós hevítéssel.

Hozzászólás Szerző: sajnos_kacat » 2012.07.12. 14:11

@Sipirla (50763):
Tudodmit? Fórumokra irogatás helyett inkább építsd meg a szerkezeted, ha annyira biztos vagy benne, hogy működik. A következő fórumhozzászólásod előtt publikáld a szerkezet megépítésének dokumentációját, és a tesztelési eredményeket.
0 x

Sipirla
Hozzászólások: 34
Csatlakozott: 2012.05.20. 21:28

Őnműködő Striling motor Indukciós hevítéssel.

Hozzászólás Szerző: Sipirla » 2012.07.12. 15:37

Tudod mit sajnos kacat ? Ha nemakarsz vagy nemtudsz segiteni neirj nekem.Akkor épitem meg amikor akarom vagy tudom és addig társalgok róla fórumon ameddig akarok.Sok okosnak látszo ember jár erre a fórumra bizok benne hogy rátalálnak a témára és talán még segítőkészek is és nem csak azért járnak fel hogy kijelentsék hogy ő szerintük ez szar , mert az csak az ő egyedi véleménye attól még korántsem biztos hogy úgyvan.Szedjél nyugtatót :))) Valaki jártas a fizikai mértékegységekben jelekben és átváltásokban pl. akinek van valami köze a fizikához és érdekli a téma annak segítségét szívesen elfogadom.Temeg kedves sajnos kacat neképzeld azt hogy csak egyedül jársz fórumra add meg az esélyt a hozzászóláshoz másoknak is.Nem csak veled szeretnék beszélni erről hanem sok emberrel.Bármikor elolvashatja valaki a témát és hozzászolhat.A gépet nemtudom megépíteni mert sokpénzbe kerülne az alapanyag és a fémmunka és az alkatrész és az egézségi állapotom sem megfelelő éppen hozzá.Itt fórumon szeretném megbeszélni a dolgot mert miért ne , de ha neked nemtetszik valami , nemakarsz vagy nemtudsz az előrejutásban segíteni vagy egyáltalán akkor neirj ide légyszives.Nemazért kerestem fel ezt a fórumot hogy elnyomjanak mint egy csikket.Köszönöm szépen.
0 x

Avatar
Gábor
Hozzászólások: 2318
Csatlakozott: 2009.12.09. 19:37
Tartózkodási hely: Finnország

Őnműködő Striling motor Indukciós hevítéssel.

Hozzászólás Szerző: Gábor » 2012.07.12. 15:49

@Sipirla (50766):

Nem tudom mit hőbörögsz, ketten is elmondták neked: amit kitaláltál nem működik, azt is leírták miért! Ennek ellenére az állítod nem kaptál választ, :facepalm: :!: Csak ismételgeted magad, vedd észre.
0 x

Avatar
Gábor
Hozzászólások: 2318
Csatlakozott: 2009.12.09. 19:37
Tartózkodási hely: Finnország

Őnműködő Striling motor Indukciós hevítéssel.

Hozzászólás Szerző: Gábor » 2012.07.12. 15:54

A téma megértéséhez ajánlott irodolaom: klikk
0 x

Szilágyi András
*
*
Hozzászólások: 6520
Csatlakozott: 2009.12.05. 09:31
Tartózkodási hely: Budapest

Őnműködő Striling motor Indukciós hevítéssel.

Hozzászólás Szerző: Szilágyi András » 2012.07.12. 16:11

@Sipirla (50766):
A Stirling (és nem Striling vagy Strilling) motor hatásfoka megegyezik a Carnot ciklus hatásfokával, vagyis a végzett munka: W=nQ, ahol n a hatásfok, Q a két henger között átadott hő. A hatásfok: n=1-T1/T2, ahol T1 és T2 a hideg, ill. meleg hőtartály hőmérséklete. Tehát a hatásfok mindig 1-nél kisebb.
Ha most a végzett munkával újra hőt termelsz indukciós úton, ez a hő ugye legfeljebb annyi, mint a munka, tehát kevesebb, mint amennyi hőre a munka létrehozásához szükség volt. Tehát nem tudod fenntarthatóan visszatáplálni az elvesztett hőt a melegebb hengerbe.
Tehát ez egy halva született ötlet.
0 x

Sipirla
Hozzászólások: 34
Csatlakozott: 2012.05.20. 21:28

Őnműködő Striling motor Indukciós hevítéssel.

Hozzászólás Szerző: Sipirla » 2012.07.12. 17:02

Szilágyi András = Ha most a végzett munkával újra hőt termelsz indukciós úton, ez a hő ugye legfeljebb annyi, mint a munka, tehát kevesebb, mint amennyi hőre a munka létrehozásához szükség volt. Tehát nem tudod fenntarthatóan visszatáplálni az elvesztett hőt a melegebb hengerbe.
Tehát ez egy halva született ötlet....... Szilágyi András a hő több mint a munka mert egy a meleg hengert egy elég vastag vas henger venné körbe amit felizzitani nem nagy dolog és ez azért fontos mert mert ez segit megtartani azt az x hőt amin müködik a Stirling motor , és a meleg hengert egy teljesen körbezárt ( höpajzs , kemence )venné körbe ami még jobban segiteni abban hogy a x hő ami a motor müködéséhez kell nevesszen el.Így ez hő energia megmaradás ( sporolás) ahhoz hogy sose áljon le.Mert ameddig x hő megvan a meleg hengernek forgás közben az addig nem fog leálni.Gondolj csak a búbos kemencére amibe régen begyujtottak és a tüz kialvása után 2 napig fütött a kemence.És nem muszály anyi energiát elöállitani amenyi kell ezt nemmonta senki, lehet sokkal töbet is ahhoz hogy egy nagyobb vasat megizzicson és megtartsa az x hőmérsékletet.Lehetne használni pl.nagyobb vagy több generátort vagy transzformátort vagy kondenzátort ha kell.De én ugyképzeltem el hogy az inditásához kell külső energia hálozatról vagy akumlátorokról inverterröl addig ameddig eléri az x hőmérsékletet a meleg henger ami a kemencében van egy elég vastag vashengerben.Szerintem egyikőtőksem szeretne megfogni egy vasat kivéve a kovácskohoból 15 perc után még,és az nincs is körbevéve hőpajzsal minden oldalról. Ujraleírom hogy a müködéséhez nem csak annyi energiát lehet előálitani ami a müködéshez kell.És nem csak az elektromos energiára kell gondolni hanem a hőenergiára is.Nem az elektromos energia tartaná meg a gépet hanem a hötartás és persze a folytonos x elektromos energia.
0 x

Avatar
Dorka11
Hozzászólások: 775
Csatlakozott: 2009.12.09. 22:11
Tartózkodási hely: Dunakeszi

Őnműködő Striling motor Indukciós hevítéssel.

Hozzászólás Szerző: Dorka11 » 2012.07.12. 17:09

Na akkor ugorgyunk neki. :twisted:
Akkor épitem meg amikor akarom vagy tudom és addig társalgok róla fórumon ameddig akarok.
RENDBEN!!
A gépet nemtudom megépíteni mert sokpénzbe kerülne az alapanyag és a fémmunka és az alkatrész és az egézségi állapotom sem megfelelő éppen hozzá
Ami az egészségi állapotodat illeti? hmm.. Kétségeim vannak ;)

Az első állítás űbereli a másodikat, vagy fordítva? :mrgreen:
0 x

Szilágyi András
*
*
Hozzászólások: 6520
Csatlakozott: 2009.12.05. 09:31
Tartózkodási hely: Budapest

Őnműködő Striling motor Indukciós hevítéssel.

Hozzászólás Szerző: Szilágyi András » 2012.07.12. 17:14

@Sipirla (50777):
Úgy látszik, nem érted magának a motornak a működését.
Egy gáz melegszik fel a meleg hengerben, majd lehűl a hidegben, és ez ismétlődik ciklikusan.
Tehát maga a gáz viszi el a hőt a meleg hengertől. Nem lehet a hőelvonást kiküszöbölni, mert akkor egyszerűen nem működik az egész.
0 x

Sipirla
Hozzászólások: 34
Csatlakozott: 2012.05.20. 21:28

Őnműködő Striling motor Indukciós hevítéssel.

Hozzászólás Szerző: Sipirla » 2012.07.12. 17:16

Gábor láttam már a hozzászolásaidat más témában és már ottis kiszurtalak a tömegből.Alig látszik mekkora ész vagy :) hiába mondják az álláspontjukat ha nemértik meg miket írok.Ha azt irnám hogy egy elemről egy generátort hajtanék meg ami tölti az elemet akkor természetesen mindegyikőtőknek igaza lenne hogy az energiamegmaradás törvénye miatt ez az ötlet nemjo,de én nem ezt irtam.Az elektromos energia melett a hőenergiát is megemlítettem és azt hogy a hőenergia tultermelése és befogása egy zárt térbe lenne a cél ahhoz hogy x fokon tudjam tartani a meleg hengert.Nem az elektromos energia tartja meg a gépet hanem a hő energia és így az energiamegmaradás törvénye már nemis lényeg.
0 x

Sipirla
Hozzászólások: 34
Csatlakozott: 2012.05.20. 21:28

Őnműködő Striling motor Indukciós hevítéssel.

Hozzászólás Szerző: Sipirla » 2012.07.12. 17:23

Ebben igazad van Szilágyi András tényleg úgy müködik a Stirling motor de azt remélem nemhiszed el hogy nemlehet kiszámolni mekora hömérsékletre van szükség ahhoz hogy az elvitt hő lényegtelen legyen.Ha mégis magadnak adsz igazat akkot azt mondod hogy mindég nagyobb és nagyobb hőt kell elöálitani a végén pedig már őszeolvad a gép ezer párszáz fokon :)) Nemár.
0 x

Avatar
sötétvödör
Hozzászólások: 1422
Csatlakozott: 2011.08.11. 20:56
Tartózkodási hely: Death Star

Őnműködő Striling motor Indukciós hevítéssel.

Hozzászólás Szerző: sötétvödör » 2012.07.12. 17:25

@Sipirla (50780):

A gond ott kezdődik, hogy egy motorral meg is kéne hajtani valamit, mert önmagában nem sokat ér.
0 x

Szilágyi András
*
*
Hozzászólások: 6520
Csatlakozott: 2009.12.05. 09:31
Tartózkodási hely: Budapest

Őnműködő Striling motor Indukciós hevítéssel.

Hozzászólás Szerző: Szilágyi András » 2012.07.12. 17:32

@Sipirla (50781):
Bolond vagy te?
A Stirling motor a két henger között viszi át a hőt, és ebből a hőből csinál munkát.
Ha nincs hőátvitel, nincs munka. A hőmérséklet fenntartásához pedig a hőt újra be kell táplálni.
0 x

Sipirla
Hozzászólások: 34
Csatlakozott: 2012.05.20. 21:28

Őnműködő Striling motor Indukciós hevítéssel.

Hozzászólás Szerző: Sipirla » 2012.07.12. 17:34

Igen sötétvödör.Meglehetne hajtani vele generátort pl.Leválthatná a napelemet a szélerőmüveket amik csak akkor müködnek ha süt a nap vagy fúj a szél.leválthatná a hibridautokat a napellemes gépeket.stb stb.
0 x

Sipirla
Hozzászólások: 34
Csatlakozott: 2012.05.20. 21:28

Őnműködő Striling motor Indukciós hevítéssel.

Hozzászólás Szerző: Sipirla » 2012.07.12. 17:38

Szilágyi András csak azt a hőt viszi át ami a hengerben van nem többet.A gépnek van egy bizonyos fogyasztása mint minden gépnél neakard aztmondani hogy ez egy végtelen hőelnyelő gép és nincs az a végtelen hő ami kell a működéséhez.
0 x

Szilágyi András
*
*
Hozzászólások: 6520
Csatlakozott: 2009.12.05. 09:31
Tartózkodási hely: Budapest

Őnműködő Striling motor Indukciós hevítéssel.

Hozzászólás Szerző: Szilágyi András » 2012.07.12. 17:43

@Sipirla (50786):
Figyelj, a Stirling motor működése során hő megy át a meleg hengerből a hidegbe. Ettől a meleg henger lehűl, a hideg fölmelegszik. Amikor egyenlővé válik a két henger hőmérséklete, akkor a motor leáll. A működését csak úgy tudod fenntartani, ha külső energiaforrás segítségével a hőmérsékletkülönbséget fenntartod. Tehát a meleg hengert melegíteni, a hideget hűteni kell. Ez van. Ez nem megy másképp. Felejtsd el az ötletedet, nagy marhaság.
0 x

Sipirla
Hozzászólások: 34
Csatlakozott: 2012.05.20. 21:28

Őnműködő Striling motor Indukciós hevítéssel.

Hozzászólás Szerző: Sipirla » 2012.07.12. 17:46

Ez az ötlet nem marhaság aztis megmondom miért nem.Azért nem mert a hideg hengert körbe lehet venni egy nyitott tartállyal amit felöntünk vizzel ami nemmelegszik fel jobban mint 100 C fok Így az a beált hatásfok már elis tolódott pozitív tartományba.Buta vagy Szilágyi András :)))))
0 x

Szilágyi András
*
*
Hozzászólások: 6520
Csatlakozott: 2009.12.05. 09:31
Tartózkodási hely: Budapest

Őnműködő Striling motor Indukciós hevítéssel.

Hozzászólás Szerző: Szilágyi András » 2012.07.12. 18:12

@Sipirla (50788):
:facepalm:
te tényleg bolond vagy, hiába teszed vízbe a hideg hengert, a víz is elforr, és a meleg henger meg úgyis hozzáhűl, víz ide vagy oda.
De sajnos elemi fizikai ismereteid hiányoznak, már az alapfogalmakat sem érted, a motor működését sem érted, reménytelen eset vagy.
0 x

Sipirla
Hozzászólások: 34
Csatlakozott: 2012.05.20. 21:28

Őnműködő Striling motor Indukciós hevítéssel.

Hozzászólás Szerző: Sipirla » 2012.07.12. 18:27

Szilágyi András ha elforr a víz akkor ujra kell tölteni ez a hütés a legalapvetőbb modszer.A meleg henger meg nemfog hozzáhülni :)))neked nagyon sok eszed van neis haragudj :)) Ja ? és nagyon jól tudom mi alapján müködik a motor.Ha már láttál befőttet dunsztolás után akkor láthattad hogy a celofán behorpad az üveg tetején,ez a hőmérsékletkülönbség miatt létrejött vákumerőnek köszönhető.A Stirling gép egy vákummotor te nagytudásu :))) http://www.youtube.com/watch?v=5pdqDQwe ... re=related
0 x

Popula(c)tion
Hozzászólások: 2081
Csatlakozott: 2009.12.11. 17:47

Őnműködő Striling motor Indukciós hevítéssel.

Hozzászólás Szerző: Popula(c)tion » 2012.07.12. 18:54

Nyilván én vagyok a hülye, de valaki felvilágosítana, hogy mit jelent konkrétan ebben az esetben a címbéli "önműködő" jelző?
Lehet, hogy ennek félreértelmezéséből származik egymás agyba-főbe dicsérése?
0 x

Szilágyi András
*
*
Hozzászólások: 6520
Csatlakozott: 2009.12.05. 09:31
Tartózkodási hely: Budapest

Őnműködő Striling motor Indukciós hevítéssel.

Hozzászólás Szerző: Szilágyi András » 2012.07.12. 18:56

@Sipirla (50790):
Értsd már meg, hogy attól működik a motor, hogy a meleg hengerből hő megy át a hidegbe, és ezáltal a meleg henger lehűl. Ez az egésznek a lényege.
Kép

A működésének egyszerűsített modellje:
Kép
Nézd meg a modellt! Először a gáz a meleg oldallal van érintkezésben, ettől fölmelegszik és kitágul. Majd elválasztjuk a meleg oldaltól, érintkezésbe hozzuk a hideg oldallal, ahol lehűl és összehúzódik. Ezt ismételgetjük. Eközben minden lépésben a meleg oldal kicsit hidegebb lesz, a hideg oldal kicsit melegebb. Ez addig megy, míg egyenlővé nem válik a két oldal hőmérséklete. Akkor a motor leáll.
Kép
Ez a ciklus zajlik. Ahogy halad a hőkiegyenlítődés, egyre zsugorodik a diagram, míg végül egyetlen ponttá húzódik össze, ekkor leáll a motor.

Ha a motor működését fenn akarjuk tartani, folyamatosan hőt kell közölni a meleg oldallal, és hűteni a hideg oldalt. Így lehet csak fixen tartani a két oldal hőmérsékletét, azaz fenntartani a hőmérsékletkülönbséget.

Az 1-nél kisebb hatásfok miatt a végzett munka minden lépésben kevesebb, mint a két oldal között átvitt hő. Tehát a végzett munka rovására nem lehet ezt a hőt visszapótolni.

Ezért az ötleted nem működhet semmi körülmények között. Ennyi!
0 x

Avatar
sajnos_kacat
Hozzászólások: 680
Csatlakozott: 2009.12.09. 21:43
Tartózkodási hely: Budapest

Őnműködő Striling motor Indukciós hevítéssel.

Hozzászólás Szerző: sajnos_kacat » 2012.07.13. 01:10

@Sipirla (50766):
Nemazért kerestem fel ezt a fórumot hogy elnyomjanak mint egy csikket.
Nekem nem az a célom, hogy elnyomjalak, nehogy megvalósuljon az ötleted. És szerintem a többieknek sem ez a célja, akik megírják neked, miért nem fog működni a géped. Azért javasoltam a megépítését, mert ha tényleg belekezdesz, akkor talán rájössz, hogy az energiamegmaradás törvényét nem politikusok szavazták meg, hanem ez a világról alkotott tudományos modellünk egyik fontos eleme, ami megfigyeléseken alapul, és nem lehet csak úgy egyszerűen kikerülni. Ez nem vélemény kérdése, így működik a világ, és kész.
0 x

Avatar
sajnos_kacat
Hozzászólások: 680
Csatlakozott: 2009.12.09. 21:43
Tartózkodási hely: Budapest

Őnműködő Striling motor Indukciós hevítéssel.

Hozzászólás Szerző: sajnos_kacat » 2012.07.13. 01:25

@Sipirla (50785):
Igen sötétvödör.Meglehetne hajtani vele generátort pl.Leválthatná a napelemet a szélerőmüveket amik csak akkor müködnek ha süt a nap vagy fúj a szél.leválthatná a hibridautokat a napellemes gépeket.stb stb.
A napelem csak arra jó, hogy a strandon legyen mivel töltened a mobilodat. Vagy lehet használni kisegítő energiaforrásként olyan vidékeken, ahol sokat süt a nap.

Nézz utána inkább a napkollektoros erőműnek. Ebben sót olvasztanak meg fókuszált napsugarakkal, lényegében a hőt raktározzák, és ez éjszaka is tudja hajtani a generátorokat. De ha összetöröd a napkollektort, akkor nagy valószínűséggel már másnapra leáll az egész, mert ott sem sikerült megoldani a tökéletes hőszigetelést. Gondolod, hogy ha a elektromos energiát előállító cégek rengeteg pénzt beleöltek az ilyen erőművek építésébe, ott nem fektettek elég hangsúlyt a hőszigetelés kifejlesztésére? Ha megérte volna nekik, már rég valamelyik foteltudós örökmozgóját használnák energiatermelésre.

Nem te vagy az első, aki kétségbe vonja az energiamegmaradás törvényét, de voltak olyanok akik meg is próbálták építeni az örökmozgójukat, és csúnyán belebuktak.
Persze mind azt állítja, hogy a tudósmaffia elnyomta őket, és ellehetetlenítette az ötletük megvalósítását. De mégegyszer gondolj bele abba: ami működik, azt kutatják, fejlesztik, és előbb-utóbb bekerül a hétköznapi használati tárgyak közé, mert a befektetőknek a profitmaximalizálás a célja, nem az, hogy egy jó ötlet a polcon porosodjon, csak mert nem illeszkedik a középiskolás fizikakönyvbe.
0 x

Avatar
tomkahaw
Hozzászólások: 214
Csatlakozott: 2011.06.14. 19:18

Őnműködő Striling motor Indukciós hevítéssel.

Hozzászólás Szerző: tomkahaw » 2012.07.13. 09:03

@Sipirla (50766):Valaki jártas a fizikai mértékegységekben jelekben és átváltásokban

aha, szóval perpetuum mobilét akarsz építeni, de a fizikai egységekhez nem értesz, kéne valaki, aki ért hozzá? :facepalm: :facepalm: :facepalm:
0 x

Sipirla
Hozzászólások: 34
Csatlakozott: 2012.05.20. 21:28

Őnműködő Striling motor Indukciós hevítéssel.

Hozzászólás Szerző: Sipirla » 2012.07.13. 10:16

Szilágyi András ez nemegészen igyvan hogy elvonja az összes hőt a hideghenger a melegtől kiegyenlítődik és leál ez csak a kis buta fejedben van igy :))) Igylenne akkor régen nemhajtottak volna meg Stirling gépekkel dolgokat mert ugylett volna ahogy írod,de a hideg hengert joötlet hüteni ez növeli a teljesitményt de amit felvázolsz hogy kiegyenlitik egymást a hengerek és a motor leáll az nemigaz , az elgondolásod nemjo.Elég egy x hömérséklet a meleg hengernek ami folytonos azt nemfogja mind elhordani a hideg hengerbe hameg nagyon kell akkor a hideg hengert hüteni kell és a probléma megis van oldva.Szilágyi András elmondom érthetően ujra = Sem a meleg henger nem hül a hideghez, sem a hideg henger nem melegszik hozzá ha megvan oldva a hütés a hideghengernek anyira hogy ugyan akkora hőmérséklet legyen mind a két hengerben.A te ábrádon ha megfigyeled a hideg hengert bordázott ez azért van mert így adja le a hideg henger hőt a bordákon keresztül.Ebben talán igazad van hogy a hideg hengert tanácsos hüteni olyan gépnél ami hosszú üzemorával működik.A gép müködését pedig teljesen jól értem a hő nem fog elfogyni nincsen zérópont márcsak azért sem mert a légkör hőmérséklete kb.0-40 C fok a meleg hengeré meg nemtudom pontosan saccolni tudom kb.300 C fokra.Az kizárt hogy egy folyamatos hőtáplálás hatására a 300 C fokos henger lehüljön a hideg henger pedig hűtés hatására felmelegedjen annyira hogy leáljon.
0 x

Sipirla
Hozzászólások: 34
Csatlakozott: 2012.05.20. 21:28

Őnműködő Striling motor Indukciós hevítéssel.

Hozzászólás Szerző: Sipirla » 2012.07.13. 10:53

sajnos kacat igazad énis láttam van ilyen naperőmü , tükrökkel öszpontositják a napfényt a csövekben meg só van de nekem nemkell olyan sokáig tárolnom a hőt mint neki mert a energiaellátás az indukcióstekercsnek folyamatos.A hőtárolásra azért gondoltam mert igy hasznositható gazdaságosan a hő,de talán kibirna egy kisidőt a gép áram nélkül is így ha nagyon szükséges teljesítmény viszaeséssel.A teljesen jól müködő örökmozgót pedig már feltalálták bemutatták müködik.Talán gondolni kellene arra is hogy a gazdaság mozgatja a világot a pénz és a gazdasági hatalmak.Senkinek sem érdeke az hogy ingyen furikázzunk az autónkal ezt nemengedhetik meg maguknak ezért fognak előálítani földgázból és más fosszilis energiából Hidrogént ami nemis található meg természetes formályában a Földön.Ezt szépen meg kell majd venni pénzért a Hidrogénkutakon.Nefelejzsd el hogy ameddig vannak foszilis tüzelőanyagok addig azért pénzt fognak kérni és azon lesznek hogy elis tudják adni.http://www.youtube.com/watch?v=FLek_3Hpwus
http://www.youtube.com/watch?v=mI3227d5 ... re=related
0 x

Sipirla
Hozzászólások: 34
Csatlakozott: 2012.05.20. 21:28

Őnműködő Striling motor Indukciós hevítéssel.

Hozzászólás Szerző: Sipirla » 2012.07.13. 10:58

Igen tomkahaw jóljönne a segitség fizikai jelek mértékegységek terén,de ezt az ötletet bárki megépítheti nem csak én.Jólenne a laikusoknak ha számokkal is alálenne támasztva ez a dolog egyszerüen nemtulbonyolitva akkor talán eljutna az eszükig hogy semmi értelme az energiamegmaradás törvényével előjönnni.
0 x

Sipirla
Hozzászólások: 34
Csatlakozott: 2012.05.20. 21:28

Őnműködő Striling motor Indukciós hevítéssel.

Hozzászólás Szerző: Sipirla » 2012.07.13. 11:09

http://www.youtube.com/watch?feature=fv ... DkDXvPpa6Q
http://www.youtube.com/watch?v=smzpbKg9 ... re=related
Vannak új környezetkímélő gépek de kinek lenne haszna belőle ? Senkinek,mert egyszer eladják utánna nemkell fizetni az üzemeltetéséért,azmeg melyik tőzsdebrókernek jo ? Még az államnak se lenne jó mert súlyos hatással lenne a gazdaságra a bevételkiesés.
0 x

Sipirla
Hozzászólások: 34
Csatlakozott: 2012.05.20. 21:28

Őnműködő Striling motor Indukciós hevítéssel.

Hozzászólás Szerző: Sipirla » 2012.07.13. 11:24

popula(c)tion Az önmüködö kifejezéssel arra szerette volna utalni hogy ameddig adott a meleg hengernek az x hőmérséklet és a hidehengernek is a saját hőmérséklete addig működni fog a motor.A motor saját magának álitja elő az elektromos energiát amit egy hőbefogo részbe ( kemencébe ) indukcios melegitéssel izzitással állit elő és nem muszály hajszálpontosra számolni menyi energiára van szükség mert a több ez esetben jobb.
0 x

Avatar
pounderstibbons
*
*
Hozzászólások: 2662
Csatlakozott: 2010.05.25. 11:01

Őnműködő Striling motor Indukciós hevítéssel.

Hozzászólás Szerző: pounderstibbons » 2012.07.13. 11:30

@Sipirla (50808):

Kar, hogy masok ertelmi kepesseget ugy szapulod, hogy lathatoan azt se erted amit magad leirsz.

A hideg hengered hutesenek es a meleg hengered melegitesenek az energiaigenye nagyobb lenne mint a kozepso hengered termelte energia. Ha nem igy lenne, eleg lenne egyetlen gozgep ami az eloallitott enegiaja egy reszebol futene magat es meg maradna felhasznalhato aram.
Ha nem hiszed tegyel egy teli jegkockatarto es egy labas forroviz koze egz vodor vizet es probald fenntartani a ket szelso labas homersekletet energiakozles nelkul.


Az ennel is konnyebben atlathato tevedesed, hogy szerintes direkt erdekeben all a gazdasagi szereploknek az orokmozgod eltitkolasa. Ha a geped kivitelezheto lenne akkor szabadalmaztatas utani sorozatgyartas lenne az erdekuk.

Hidrogent meg nem kell venni kutakon mert nem azzal hanem arammal kell feltolteni a motorokat.

A hidrogen meg eleg konnyeden eloallithato pl. vizbontassal, igy ebben is tevedsz.
0 x

Szilágyi András
*
*
Hozzászólások: 6520
Csatlakozott: 2009.12.05. 09:31
Tartózkodási hely: Budapest

Őnműködő Striling motor Indukciós hevítéssel.

Hozzászólás Szerző: Szilágyi András » 2012.07.13. 11:34

Ezt hívják úgy, hogy ragaszkodás a tudatlansághoz.
Idejön, szakértő véleményeket kér, majd amikor azokat megkapja, elutasítja őket és ragaszkodik az eredeti, téves elgondolásához.
0 x

Sipirla
Hozzászólások: 34
Csatlakozott: 2012.05.20. 21:28

Őnműködő Striling motor Indukciós hevítéssel.

Hozzászólás Szerző: Sipirla » 2012.07.13. 12:16

pounderstibbons mijen harmadik hengerről beszélsz ? Menj vissza a gumiszobába és tárgyald tovább hogy a gyogyszerekben vajon van e rádioantenna amivel megfigyelnek minket.Nemis érted amiket leirok.Sőt senki se érti csak cáfol és cáfol de aztse tudjátok mitbeszéltek.És kimonta hogy egy generátor lenne ? De inkább neis válaszolj .És én nemszeretnék semmit sem szabadalmaztatni.A fosszilis tüzelöanyagok után pedig Hidrogénhajtásuak lesznek az autok Hidrogéncellás.De te csak fáradj vissza a gumiszobába megtárgyalni hogy vannak e kicsi antennák a gyogyszerekben.
0 x

Sipirla
Hozzászólások: 34
Csatlakozott: 2012.05.20. 21:28

Őnműködő Striling motor Indukciós hevítéssel.

Hozzászólás Szerző: Sipirla » 2012.07.13. 12:24

Szilágyi András és szerinted ha a folyamat során a hengerek kiegyenlítik egymás hőmérsékletét és leálnak akkor mond már meg nekem hogy hogyan müködnek ezek a Solar Stirling gépek.
http://www.youtube.com/watch?v=rzhzeA4VRSc
0 x

Szilágyi András
*
*
Hozzászólások: 6520
Csatlakozott: 2009.12.05. 09:31
Tartózkodási hely: Budapest

Őnműködő Striling motor Indukciós hevítéssel.

Hozzászólás Szerző: Szilágyi András » 2012.07.13. 12:25

@Sipirla (50814): Napenergiával. Mint neve is mutatja.
0 x

Avatar
pounderstibbons
*
*
Hozzászólások: 2662
Csatlakozott: 2010.05.25. 11:01

Őnműködő Striling motor Indukciós hevítéssel.

Hozzászólás Szerző: pounderstibbons » 2012.07.13. 12:33

@Sipirla (50813):
pounderstibbons mijen harmadik hengerről beszélsz ?
Ezt átugrottad?
Kép

Ha nem vetted volna észre, ez egy leegyszerűsített modell (azért használom ezt az ábrát, mert ezt még talán megérted), amiből hiányzik a hideg részt 300 fokon, és a meleg részt 2000 fokon tartó szerkezet. Pedig enélkül a hőmennyiségek kiegyenlítődnek és a dolog leáll, ahogy András is mondja. És annyi energiát meg nem tudsz vele termelni, hogy abból a hűtést és fűtést is megoldjad.

Hidrogéncellás járműbe meg majd tényleg hidrogén kell, de olyan még nincs kereskedelmi forgalomban, a jelenlegi fosszilis-energiahordozómentes/hibrid alternatívákat meg hálózatról lehet tölteni.
A hidrogéncella csak annyival bonyolítja a dolgot, hogy pl. hálózati vagy egyéb energiával szét kell választani a vizet oxigénre és hidrogénre, majd a hidrogént lehet üzemanyagként használni.
0 x

Sipirla
Hozzászólások: 34
Csatlakozott: 2012.05.20. 21:28

Őnműködő Striling motor Indukciós hevítéssel.

Hozzászólás Szerző: Sipirla » 2012.07.13. 13:05

Napenergiával Szilágyi András ? És hogy nem egyenlitik ki a hengerek egymás hömérsékletét már rég lekellet volna álniuk , hogy van ez Szilágyi András ?
0 x

Szilágyi András
*
*
Hozzászólások: 6520
Csatlakozott: 2009.12.05. 09:31
Tartózkodási hely: Budapest

Őnműködő Striling motor Indukciós hevítéssel.

Hozzászólás Szerző: Szilágyi András » 2012.07.13. 13:10

@Sipirla (50818):
Ne legyél már ennyire ostoba! A napsugárzás tartja fenn a hőmérsékletkülönbséget.
0 x

Sipirla
Hozzászólások: 34
Csatlakozott: 2012.05.20. 21:28

Őnműködő Striling motor Indukciós hevítéssel.

Hozzászólás Szerző: Sipirla » 2012.07.13. 13:17

:) Hogyan ?
0 x

Szilágyi András
*
*
Hozzászólások: 6520
Csatlakozott: 2009.12.05. 09:31
Tartózkodási hely: Budapest

Őnműködő Striling motor Indukciós hevítéssel.

Hozzászólás Szerző: Szilágyi András » 2012.07.13. 13:21

@Sipirla (50820): Gondolkodj rajta. Hátha rájössz magadtól is.
0 x

Sipirla
Hozzászólások: 34
Csatlakozott: 2012.05.20. 21:28

Őnműködő Striling motor Indukciós hevítéssel.

Hozzászólás Szerző: Sipirla » 2012.07.13. 13:23

Szilágyi András köszönjük szépen.
0 x

Avatar
tomkahaw
Hozzászólások: 214
Csatlakozott: 2011.06.14. 19:18

Őnműködő Striling motor Indukciós hevítéssel.

Hozzászólás Szerző: tomkahaw » 2012.07.13. 13:32

@Sipirla (50808):

csak a dolgot nem számokkal kell alátámasztani, hanem kísérlettel.
0 x

Avatar
pounderstibbons
*
*
Hozzászólások: 2662
Csatlakozott: 2010.05.25. 11:01

Őnműködő Striling motor Indukciós hevítéssel.

Hozzászólás Szerző: pounderstibbons » 2012.07.13. 13:34

@Sipirla (50822):

Elgondolkodhatnál azon, hogy ha szerinted a Stirling motor önműködő, akkor mégis minek kell nekik a napenergia is?

Csak nem azt használják melegítésre, esetleg hűtésre, hogy a hőmérséklet kiegyenlítődését megakadályozzák?
0 x

Sipirla
Hozzászólások: 34
Csatlakozott: 2012.05.20. 21:28

Őnműködő Striling motor Indukciós hevítéssel.

Hozzászólás Szerző: Sipirla » 2012.07.13. 13:37

Ugyis lehet tomkahaw de jobb először kiszámolni miböl mennyi kell mielött hozzákezdene az ember valamihez de ez nézőpont kérdése.
0 x

Avatar
pounderstibbons
*
*
Hozzászólások: 2662
Csatlakozott: 2010.05.25. 11:01

Őnműködő Striling motor Indukciós hevítéssel.

Hozzászólás Szerző: pounderstibbons » 2012.07.13. 14:05

@Sipirla (50825):
de jobb először kiszámolni miböl mennyi kell mielött hozzákezdene az ember valamihez
Majd szólj, ha kipróbáltad. :D

Kezdetnek nem ártana, ha egy energiatermelő eszköz felvázolásakor figyelembe vennéd energiamegmaradás törvényét, a piaci szereplők viselkedésének megtippelésénél pedig a közgazdasági törvényszerűségeket.
0 x

Avatar
ISándor
Hozzászólások: 115
Csatlakozott: 2011.01.14. 13:11

Őnműködő Striling motor Indukciós hevítéssel.

Hozzászólás Szerző: ISándor » 2012.07.13. 14:49

@pounderstibbons (50826):

Olvasván ezt a topicot megfordult a fejemben, hogy belépnék a szkeptikusok közé.
Pounderstibbons szerintem te érted ennek a mondatomnak a súlyát.
:-)
0 x

Avatar
pounderstibbons
*
*
Hozzászólások: 2662
Csatlakozott: 2010.05.25. 11:01

Őnműködő Striling motor Indukciós hevítéssel.

Hozzászólás Szerző: pounderstibbons » 2012.07.13. 15:11

@ISándor (50828):

Magam részéről üdvözölnélek a fedélzeten.
Szerintem te is leginkább szkeptikus vagy, ha nem is mindenben és mindennel szemben.
De olyan meg úgysincs.
0 x

Avatar
sajnos_kacat
Hozzászólások: 680
Csatlakozott: 2009.12.09. 21:43
Tartózkodási hely: Budapest

Őnműködő Striling motor Indukciós hevítéssel.

Hozzászólás Szerző: sajnos_kacat » 2012.07.13. 19:36

@Sipirla (50820):
Úgy, hogy csak az egyik hengert melegítik a koncentrált napfénnyel, a másik árnyékban van, ezét hidegebb. A beindításkor gyorsabban pörög a motor, aztán ahogy a második henger is felmelegszik, úgy lelassul, és addig fog forogni, amíg folyamatosan kapja a naptól a hőt, és a második henger gyorsabban tudja leadni a környezetének a meleget, mint ahogy az első hengertől átveszi.
0 x

Lezárt