Antigravitáció

Örökmozgók, 100% feletti hatásfok
Avatar
mimindannyian
*
*
Hozzászólások: 7917
Csatlakozott: 2011.04.23. 16:20
Tartózkodási hely: Szoboszló

Antigravitáció

Hozzászólás Szerző: mimindannyian » 2016.07.27. 17:16

idegen írta: Értem...tehát csak a zuhanás állapotában van,de nem zuhan"sehova"...Ebből /sem/ fogsz jól kijönni!
Irányváltás mindig gyorsulással jár.
A newtoni fizika keretein belül sosem fogod érteni az áltrel szóhasználatát.
0 x

szpetikus30
Hozzászólások: 184
Csatlakozott: 2015.12.24. 11:15

Antigravitáció

Hozzászólás Szerző: szpetikus30 » 2016.07.27. 20:10

idegen írta: ugyanolyan sűrűségűre összenyomódná
Én átfúrt földgömböt írtam ,nincs ott semmiféle közeg még levegő sem .Nem nyomódik össze mechanikailag semmi. Egy nagyobb dózis gyorsulási erő hat a középpontban ami a föld tömegéből adódik ,nem sebességnövekedésből vagy irányváltásokból.Ez egy saját idő lassulást okoz ,ez lesz fizikailag mérhető jelenség ,pont az amit te tagadsz de ezt már megszoktuk. Mivel a zuhanó testen nem mérhető a saját idő változása ezért ő azt fogja látni hogy a furat megrövidül amikor a föld közepén gyorsan suhan át így rövidebb idő alatt átér miközben azt látja az órája változatlanul műxik. Ha megáll a középpontban akkor a furat megint kiugrik normál hosszúságúra de a sajátidő lassulása megmarad .

Ugyan ez a történet a galaxis két vége közt is játszódhat ahol te a naprendszerből akarnál egy nagyon erős hajtóművel eljutni a szíriuszra ami 8,7 fényévre van ráadásul minél egyenesebben akarsz menni .Elég szépen meglepődnél ha a tagadott idődilatáció helyett az órádból kiindulva számolnád ki mennyi ideig tart oda az út. Pozitív értelemben csalódnál és útközben megtaposnád a fizika tankönyvedet ,meg hülyéznéd Einsteint mert a km/h alapú számításod ,a műszerfalon olyanokat mutatna hogy 500 000 km/s al mész ,aztán meg 6 000 000 000 km/s al mész és már kitudja hányszorosan sértetted meg a fénysebességet ,pedig csak egy baromi erős hajtóműved van. Végeredményben 1-2 év alatt odaérsz ahova a fény is csak 8,7 év alatt ér el és ott elújságolhatod hogy itt a földön milyen hülyék a tudósok :evil:

mondjuk nem tudom minek mennél egy csillagra ez csak egy példa ;)
0 x

idegen
Hozzászólások: 930
Csatlakozott: 2015.04.10. 23:21

Antigravitáció

Hozzászólás Szerző: idegen » 2016.07.27. 22:18

mimindannyian írta: A newtoni fizika keretein belül sosem fogod érteni az áltrel szóhasználatát.
Nem is ez a célom,de alapvető elvárásom lenne hogy maga a "szóhasználat" legalább mindenki számára ugyanazt jelentse,mert különben marad a "bábeli"zűrzavar.Nem tartom szerencsésnek,hogy a "fizika"vmi más nyelvet szeretne bevezetni amit nem mindenki érthet.A fizikát nem lehet titkosítani.
szpetikus30 írta: Én átfúrt földgömböt írtam ,nincs ott semmiféle közeg még levegő sem .
Na látod itt a baj."Átfúrt földgömb"...ez még elméletileg is baromság.Ha figyelmen kívül hagyod az összes többi erőt és hatást,akkor értelmét veszti az elméleted.Nem érted?
Nem mérhető fizikailag egy olyan jelenség ami fizikailag és elméletben is képtelenség.Most már meg kell kérdezzem:Hány éves vagy? ;)
szpetikus30 írta: baromi erős hajtóműved van. Végeredményben 1-2 év alatt odaérsz ahova a fény is csak 8,7 év alatt ér el és ott elújságolhatod hogy itt a földön milyen hülyék a tudósok
A tudósok nem hülyék...ők pontosan tudják mi a helyzet,és jól ki is használják.Lehet baromi erős hajtóműved,de akármilyen erős nem fog odaérni előbb mint a fény.
Nem a hajtómű baromi nagy teljesítményétől függ,hogy tud-e gyorsabban haladni egy űrjármű mint a fény.Egy nagyon egyszerű dologról van szó,amit már Einstein apád is észrevett.Mihez képest gyorsuljunk?Ebben benne vannak a korlátok és a lehetőségek is!
...egy La-Ferrarival csak az úthoz képest,de ha kicseréled a motorját egy"baromi nagyra...akkor is,ott a határsebesség.
Te még nagyobbra cserélnéd a hajtóművet vagy inkább építenél egy más elven működőt ami önmagához képest gyorsul?
Elég ha 1G-vel gyorsul?Mondjuk állandóan saját magához képest....Persze a fékezéssell majd ugyanilyen óvatosan kell bánni. ;)
szpetikus30 írta: mondjuk nem tudom minek mennél egy csillagra ez csak egy példa
Csillagra utazni jobb példa mint a földbe lyukat fúrni és beleugrani :evil:
0 x

szpetikus30
Hozzászólások: 184
Csatlakozott: 2015.12.24. 11:15

Antigravitáció

Hozzászólás Szerző: szpetikus30 » 2016.07.27. 23:00

idegen írta: Nem mérhető fizikailag egy olyan jelenség ami fizikailag és elméletben is képtelenség.
Magyarázd már el nekem az átfúrt földgömb vagy egy földgömb méretű átfúrt vasgolyó miért képtelenség elméletben ?
idegen írta: Egy nagyon egyszerű dologról van szó,amit már Einstein apád is észrevett.Mihez képest gyorsuljunk?Ebben benne vannak a korlátok és a lehetőségek is!
Na én meguntam . Innentől kezdve tied a pálya hallgatlak ,taníts mester ,mit vett észre Einstein ? Mi ez a nagyon egyszerű dolog ?
:?
0 x

mmormota
Hozzászólások: 68
Csatlakozott: 2015.05.10. 00:22

Antigravitáció

Hozzászólás Szerző: mmormota » 2016.07.27. 23:24

szpetikus30 írta: Én átfúrt földgömböt írtam ,nincs ott semmiféle közeg még levegő sem .Nem nyomódik össze mechanikailag semmi. Egy nagyobb dózis gyorsulási erő hat a középpontban ami a föld tömegéből adódik ,nem sebességnövekedésből vagy irányváltásokból.
Ez nem így van, pont nulla lesz a gyorsulás középen, hiszen gömbszimmetrikus az elrendezés. Már Newton is tudta hogy egy gömbhéj kifelé úgy vonz mintha egész tömege a középpontban lenne, a gömbhéjon belül meg zéró a gravitáció.
Ez egy saját idő lassulást okoz ,ez lesz fizikailag mérhető jelenség ,pont az amit te tagadsz de ezt már megszoktuk.
Ez viszont jó, ebből is látszik hogy nem a gravitációs erő az ami számít ilyen szempontból, hanem a potenciálkülönbség.
0 x

szpetikus30
Hozzászólások: 184
Csatlakozott: 2015.12.24. 11:15

Antigravitáció

Hozzászólás Szerző: szpetikus30 » 2016.07.28. 21:20

mmormota írta: a gömbhéjon belül meg zéró a gravitáció.
Erre még gyúrjál. Akkor magyarázd el nekem miért tudsz beleesni egy kútba ? A kút alja legyen 600m , ez ugye a gömbhéjon belül van!
Szerintem jobban jársz ha utána nézel mit jelent egy test tömegközéppontja , ugye nem gondolod komolyan hogy egy tömör vasgömb tömegközéppontja a felületén helyezkedik el. Ha megvilágosodtál akkor értheted hogy a legerősebb gravitációs tér a kifúrt gömb közepén van ,ezért is fog ott megnyugodni a beleeső test és ott realizálódik a legnagyobb óralassulása is.
0 x

Avatar
mimindannyian
*
*
Hozzászólások: 7917
Csatlakozott: 2011.04.23. 16:20
Tartózkodási hely: Szoboszló

Antigravitáció

Hozzászólás Szerző: mimindannyian » 2016.07.28. 21:37

szpetikus30 írta: Ha megvilágosodtál akkor értheted hogy a legerősebb gravitációs tér a kifúrt gömb közepén van ,ezért is fog ott megnyugodni a beleeső test és ott realizálódik a legnagyobb óralassulása is.
Ezt nemrég tisztáztuk. A gömb közepén nulla a gravitációs tér (erő), a gravitációs potenciál az, ami ott a legnagyobb.
0 x

szpetikus30
Hozzászólások: 184
Csatlakozott: 2015.12.24. 11:15

Antigravitáció

Hozzászólás Szerző: szpetikus30 » 2016.07.28. 22:12

mimindannyian írta: tér (erő)
Én eddig nem használtam a potenciál kifejezést , ha erőre gondoltam gyorsulást mondtam ha a g tér sűrűségére akkor teret . Hivatalosan biztos neked van igazad aláírom. Egy biztos ,a középpontig gyorsul a test tehát nem igaz hogy a héj alatt zéró a gravitáció.
0 x

Teofil
Hozzászólások: 133
Csatlakozott: 2016.04.12. 21:53

Antigravitáció

Hozzászólás Szerző: Teofil » 2016.07.28. 22:33

szpetikus30 írta: A kút alja legyen 600m , ez ugye a gömbhéjon belül van!
A gömbhéjon belül nem a teljes gravitáció 0, csak a gömbhéj gravitációja 0.
A példád esetében a 600m-es gömbhéj gravitációjával gyengébb a lenti gravitáció, mint a fönti.
Az átlagos Föld rádiusz 6372797m, ez csökken 600m-rel a gömbhéj tömegének (térfogat * sűrűség) megfelelően.
0 x

szpetikus30
Hozzászólások: 184
Csatlakozott: 2015.12.24. 11:15

Antigravitáció

Hozzászólás Szerző: szpetikus30 » 2016.07.29. 00:40

Teofil írta: Az átlagos Föld rádiusz 6372797m, ez csökken 600m-rel a gömbhéj tömegének (térfogat * sűrűség) megfelelően.
Na a kútfúró bajnok előkerült :)
Nem látom okát miért csökkenne a föld tömege ha kilapátolok 600m mélyen valamekkora lyukat . A kút aljában 600m rel közelebb kerülsz a föld tömegközéppontjához ezért ott még erősebb lesz a gravitáció (g potenciál :geek: ) és az órád is elálítódikk.
0 x

mmormota
Hozzászólások: 68
Csatlakozott: 2015.05.10. 00:22

Antigravitáció

Hozzászólás Szerző: mmormota » 2016.07.29. 02:23

szpetikus30 írta:
mmormota írta: a gömbhéjon belül meg zéró a gravitáció.
Erre még gyúrjál. Akkor magyarázd el nekem miért tudsz beleesni egy kútba ? A kút alja legyen 600m , ez ugye a gömbhéjon belül van!
Van ott egy bazi nagy gömb is, ami folyamatosan ott van alattad. Ami föléd kerül, az szép folyamatosan esik ki a játékból. Mikor bevágódsz a kút aljában, akkor ott van még egy (R-600m) sugarú gömb ami vonz, és körülötte egy 600m vastag gömbhéj, ami éppen semleges, nem szól már bele a dologba.
Szerintem jobban jársz ha utána nézel mit jelent egy test tömegközéppontja , ugye nem gondolod komolyan hogy egy tömör vasgömb tömegközéppontja a felületén helyezkedik el. Ha megvilágosodtál akkor értheted hogy a legerősebb gravitációs tér a kifúrt gömb közepén van ,ezért is fog ott megnyugodni a beleeső test és ott realizálódik a legnagyobb óralassulása is.
Fogalmam sincs, miből gondolod hogy a gömb tömegközéppontját a felületére képzelem. Olvasd el még egyszer amit írtam. A kifúrt gömb közepén súlytalanul lehet lebegni, ezt én nem nevezném erős gravitációs térnek. A gravitációs potenciál az más dolog, de ezt említettem is.

Lehetnél picit óvatosabb, megfontoltabb... ;)
0 x

mmormota
Hozzászólások: 68
Csatlakozott: 2015.05.10. 00:22

Antigravitáció

Hozzászólás Szerző: mmormota » 2016.07.29. 02:28

Látom, közben többen leírtátok ugyanezt, bocs. Egyből válaszoltam az ellenvetésre, csak aztán néztem meg mi történt azóta.
0 x

mmormota
Hozzászólások: 68
Csatlakozott: 2015.05.10. 00:22

Antigravitáció

Hozzászólás Szerző: mmormota » 2016.07.29. 02:38

szpetikus30 írta: Nem látom okát miért csökkenne a föld tömege ha kilapátolok 600m mélyen valamekkora lyukat . A kút aljában 600m rel közelebb kerülsz a föld tömegközéppontjához ezért ott még erősebb lesz a gravitáció
Elég könnyen beláthatod hogy ezzel az elképzeléseddel valami baj van. Mélyítsd addig a kutat, amíg nagyon közel kerül a középponthoz. Akkor _merre_ irányul a vonzás vektora? Tényleg azt gondolod, hogy egy mm-rel erre iszonyatnagy arra, aztán 2 mm-rel odébb ellentétes irányú iszonyatnagy? :D

Másik megközelítés: lebegsz a semmi közepén, és elkezdenek köbcentinként földet hordani köréd. De úgy, hogy mindig párban, átellenesen tesznek le egy-egy köbcentit. Akkor egyik erre, másik arra vonz, az eredő minden ilyen pár lerakása után éppen 0 marad. Végül köréd rakják az egész Földet, és akkor is nulla.
0 x

Teofil
Hozzászólások: 133
Csatlakozott: 2016.04.12. 21:53

Antigravitáció

Hozzászólás Szerző: Teofil » 2016.07.29. 06:58

szpetikus30 írta: Na a kútfúró bajnok előkerült
Köszi, ez mutatja, hogy az érvekből semmit nem értesz.

Kezdjük azzal, hogy nem az egész gravitációt érzed, észleled, csak azt a részét, ami nincs kiegyensúlyozva.
pl. a Föld tengelyforgása miatt az egyenlítőn kisebbnek érzed.
A fölötted lévő gömbhéjak szintén csökkentik az észlelhető gravitáció mértékét, mivel tömeggel rendelkeznek.
0 x

szpetikus30
Hozzászólások: 184
Csatlakozott: 2015.12.24. 11:15

Antigravitáció

Hozzászólás Szerző: szpetikus30 » 2016.07.29. 11:03

mmormota írta: Ami föléd kerül, az szép folyamatosan esik ki a játékból.
De hát épp azt magyarázod hogy középen a fölöttem lévő és minden irányba lévő anyag gravitációja ,minden irányból rám mutat ezért lebegek vagyis nem esett ki a játékból.
Egyébként ha figyelsz zárójelben oda tettem a gravitációs potenciál fogalmát ,de szerintem enélkül is kiderült hogy mire gondoltam. És ha már itt tartunk megint ismétlem magamat, az áltrel szerint is lehetetlen megkülönböztetni a gravitációt a gyorsuló rakétától vagyis mind a két fogalom ugyan azt jelenti . Mindanyiannak volt igaza hogy a térerősség kifejezés már rossz mert benne van az erő aminek van iránya ezért ha minden irányba ugyan annyi akkor 0 eredőt mérünk vagyis nem lehet nagy a g térerő. Az viszont nem igaz hogy a héj alatt már 0 az g erő mert a középpontig nem lehet nulla ,csak a középpontban.
0 x

mmormota
Hozzászólások: 68
Csatlakozott: 2015.05.10. 00:22

Antigravitáció

Hozzászólás Szerző: mmormota » 2016.07.29. 11:15

szpetikus30 írta: Az viszont nem igaz hogy a héj alatt már 0 az g erő mert a középpontig nem lehet nulla ,csak a középpontban.
Ok, kimagyarázod, sebaj. Fő hogy rájöttél... :D
Egy homogén héjon belüli üres térben 0 az eredő. Ha beleteszel egy külön tömeget is, az természetesen létrehozza a saját vonzását.

Egy kis plusz:
Ami a homogén héjban érdekes az az, hogy nem csak a közepén 0 az eredő, hanem akárhol a belsejében. Erre már Newton is rájött és adott is rá egy egyszerű és szép bizonyítást.
0 x

szpetikus30
Hozzászólások: 184
Csatlakozott: 2015.12.24. 11:15

Antigravitáció

Hozzászólás Szerző: szpetikus30 » 2016.07.29. 12:53

mmormota írta: Ok, kimagyarázod, sebaj.

Mit magyarázok ki ,baszki én nem karácsonyfa díszről beszéltem hanem egy átfúrt földgömbről ,tömör hideg vasgolyóról ami át van fúrva ezután jöttél te és bemondtad hogy a héj alatt már zéró a gravitáció ,azt egy szóval nem mondtad hogy te az üreges föld elméletében hiszel :D
0 x

mmormota
Hozzászólások: 68
Csatlakozott: 2015.05.10. 00:22

Antigravitáció

Hozzászólás Szerző: mmormota » 2016.07.29. 17:36

Nyilvánvaló tévedésben voltál, több hozzászóláson keresztül tartottad a hibás véleményedet. Olyan állítást tulajdonítottál nekem, amit nem állítottam, és most megint ezt teszed. Kocsmai stílus.
0 x

szpetikus30
Hozzászólások: 184
Csatlakozott: 2015.12.24. 11:15

Antigravitáció

Hozzászólás Szerző: szpetikus30 » 2016.07.29. 18:00

mmormota írta: több hozzászóláson keresztül tartottad a hibás véleményedet
Azt persze hogy mi volt a hiba már nem tudjuk meg ? Most jön az a rész hogy eltűnsz mint idegen ? :(
0 x

mmormota
Hozzászólások: 68
Csatlakozott: 2015.05.10. 00:22

Antigravitáció

Hozzászólás Szerző: mmormota » 2016.07.29. 18:05

Ez volt a hiba, és erre reagáltam:
"Egy nagyobb dózis gyorsulási erő hat a középpontban ami a föld tömegéből adódik"
0 x

szpetikus30
Hozzászólások: 184
Csatlakozott: 2015.12.24. 11:15

Antigravitáció

Hozzászólás Szerző: szpetikus30 » 2016.07.29. 21:08

mmormota írta: Nyilvánvaló tévedésben voltál, több hozzászóláson keresztül
Még te is megjegyezted hogy már előtted mindannyian figyelmeztetett a tér erő és a potenciál fogalmak helyes használatára ezért nem is használhattam tévesen ezeket a fogalmakat később, talán olvasni kéne... A tévedésekkel gyakorolhatnál egy kis önkritikát mert azt bezzeg szóra sem méltatod hogy te írkáltál olyan hülyeségeket hogy a kút aljából a felettem lévő héj rétegek "kiesnek a gravitációs játékból"
mmormota írta: Ami föléd kerül, az szép folyamatosan esik ki a játékból.
Hát persze lemegyek a metróba és megszűnik felettem létezni a föld :facepalm:
0 x

mmormota
Hozzászólások: 68
Csatlakozott: 2015.05.10. 00:22

Antigravitáció

Hozzászólás Szerző: mmormota » 2016.07.29. 23:17

szpetikus30 írta: te írkáltál olyan hülyeségeket hogy a kút aljából a felettem lévő héj rétegek "kiesnek a gravitációs játékból"
Az amit írtam, egyáltalán nem hülyeség, hanem egy nagyon érdekes fizikai tény. Ha nem érted, hát nem érted.
Én türelmes vagyok, elmagyarázom még egyszer. A "feletted levő héj rétegek" jelentése: a Föld mindazon része, amely a Föld középpontjától távolabb esik mint te. Érted ezt?
Nos, ez egy gömbhéj. Mivel te ezen belül vagy, ennek a gömhéjnak az eredő gravitációs hatása rád éppen nulla.
Most már érted?
0 x

szpetikus30
Hozzászólások: 184
Csatlakozott: 2015.12.24. 11:15

Antigravitáció

Hozzászólás Szerző: szpetikus30 » 2016.07.30. 00:07

mmormota írta: Most már érted?
Elsőre is értettem ,másodszorra felfogtam hogy te a mérhető hatásról vitatkozol . Egyébként meg hatása van csak ellentétes irányú a vonzás,szó nincs kiesett hatásról.

Amúgy nem kötözködésből de a példád elcseszted ,a középponttól nálam nagyobb sugarú héjak gömb lévén nem csak az előbb említett negatív előjelű gravitációs zónában helyezkednek el hanem a föld másik oldalán amerre zuhanok tehát itt bukott a definíciód mert a héj azon része nálad sem esik ki a játékból hisz ezért zuhanok arra és ezért tudom hogy hol van a középpont. A definíciód a zuhanó test felé tolja a tömegközéppontot így a test 1/2 r nél kellene hogy lebegjen.
0 x

mmormota
Hozzászólások: 68
Csatlakozott: 2015.05.10. 00:22

Antigravitáció

Hozzászólás Szerző: mmormota » 2016.07.30. 00:50

szpetikus30 írta: Amúgy nem kötözködésből de a példád elcseszted ,a középponttól nálam nagyobb sugarú héjak gömb lévén nem csak az előbb említett negatív előjelű gravitációs zónában helyezkednek el hanem a föld másik oldalán amerre zuhanok tehát itt bukott a definíciód mert a héj azon része nálad sem esik ki a játékból hisz ezért zuhanok arra és ezért tudom hogy hol van a középpont. A definíciód a zuhanó test felé tolja a tömegközéppontot így a test 1/2 r nél kellene hogy lebegjen.
Wow, tényleg nem érted. :shock:

Még egyszer:
Egy homogén gömbhéj gravitációs erejének eredője a gömbhéjon belül mindenütt nulla.
0 x

szpetikus30
Hozzászólások: 184
Csatlakozott: 2015.12.24. 11:15

Antigravitáció

Hozzászólás Szerző: szpetikus30 » 2016.07.30. 14:24

Elég ciki mikor valaki a saját állításait elfelejti ,de majd én szembesítelek mit is írtál ,amikor elkezdted ezt a kiesős hülyeséget:
mmormota írta: Van ott egy bazi nagy gömb is, ami folyamatosan ott van alattad. Ami föléd kerül, az szép folyamatosan esik ki a játékból. Mikor bevágódsz a kút aljában, akkor ott van még egy (R-600m) sugarú gömb ami vonz, és körülötte egy 600m vastag gömbhéj, ami éppen semleges, nem szól már bele a dologba.
Jelenleg arról győzködsz hogy az r600m es gömbhéj nem játszik szerepet a zuhanásban csak az r-600 ,de ez egy baromság ,neked nincs térlátásod mert láthatnád hogy 600m mélyen a héj anyagának csak pár százaléka került mögéd ,a többi még előtted van amerre zuhansz. Másrészt ezzel a kijelentéssel te virtuálisan magad felé mozgatod a föld tömegközéppontját miközben azt a héjjal együtti gömb anyaga határozza meg.
0 x

Szilágyi András
*
*
Hozzászólások: 6520
Csatlakozott: 2009.12.05. 09:31
Tartózkodási hely: Budapest

Antigravitáció

Hozzászólás Szerző: Szilágyi András » 2016.07.30. 14:52

szpetikus30 írta: Jelenleg arról győzködsz hogy az r600m es gömbhéj nem játszik szerepet a zuhanásban csak az r-600 ,de ez egy baromság ,neked nincs térlátásod mert láthatnád hogy 600m mélyen a héj anyagának csak pár százaléka került mögéd ,a többi még előtted van amerre zuhansz.
Kicsit nehéz a felfogásod. Pont az a lényeg, hogy a kettőnek az eredője nulla. Hányszor és hányféleképpen kell neked még magyarázni?
0 x

mmormota
Hozzászólások: 68
Csatlakozott: 2015.05.10. 00:22

Antigravitáció

Hozzászólás Szerző: mmormota » 2016.07.30. 15:56

szpetikus30 írta: Jelenleg arról győzködsz hogy az r600m es gömbhéj nem játszik szerepet a zuhanásban csak az r-600 ,de ez egy baromság ,neked nincs térlátásod mert láthatnád hogy 600m mélyen a héj anyagának csak pár százaléka került mögéd ,a többi még előtted van amerre zuhansz. Másrészt ezzel a kijelentéssel te virtuálisan magad felé mozgatod a föld tömegközéppontját miközben azt a héjjal együtti gömb anyaga határozza meg.
Nem csak térlátás kell hozzá, hanem annak a fizikai ténynek az ismerete is, hogy egy homogén gömbhéj belsejében 0 a gömbhéj eredő gravitációja.
Na most, te 600 mélyen vagy a kútban.
Felbontod képzeletben a földgömböt egy 600m vastag gömbhéjra, meg a maradék gömbre. Mint egy görögdinnye, piros belül, zöld a héja. Elképzeled a térlátásoddal. ;)
Most felhasználod azt az ismeretet amit tőlem tanultál, mindenki más meg Newtontól: a gömbhéj eredő gravitációja éppen nulla. Természetesen a héj minden kis darabkája vonz, az is ami a te oldaladon a fejed felett van, az is ami a Föld átellenes oldalán, az is ami akármerre oldalt. De mit tesz a matematika, bizonyítható hogy az eredője 0.
Szóval marad a héj nélküli gömb, te pont akkora vonzást érzel, mint ha csak az lenne,héj nélkül,

Ha csak egy kicsit felhagynál azzal hogy csak a te első elképzelésed lehet jó és mindenki más csakis hülye lehet, akkor már rég megértetted volna.
0 x

szpetikus30
Hozzászólások: 184
Csatlakozott: 2015.12.24. 11:15

Antigravitáció

Hozzászólás Szerző: szpetikus30 » 2016.07.30. 21:56

mmormota írta: Na most,

Az hogy valaminek az eredője nulla nem azt jelenti hogy kiesik a játékból. A te ostoba definíciód alapján elhagyjuk a szemközti oldal héjait hiszen "KIESETT" ekkor soha nem fogod elérni a föld eredeti közepét mert az kerül a szélére amivel még számolni tudsz ,megrekedsz 1/2r nél és ott fogsz lebegni!

Nem kell mosakodni ,értelmezd a saját mondatodat :
szpetikus30 írta: és körülötte egy 600m vastag gömbhéj, ami éppen semleges, nem szól már bele a dologba.
De bele szól és azt mondja - + eredő erővektorok húzzanak be középre 0 ba . Jó ,matematikailag lehet utólag okosnak lenni hogy semleges de én nem is ezzel vitatkoztam hanem a te játékból kiesős fogalmazásoddal.
0 x

mmormota
Hozzászólások: 68
Csatlakozott: 2015.05.10. 00:22

Antigravitáció

Hozzászólás Szerző: mmormota » 2016.07.30. 22:33

Még mindig nem érted.
Mindig csak az a maradék gömb húz, amelyiknek a sugara a te pillanatnyi távolságod a középtől. Teljesen korrekt, hogy ami ettől távolabb van, az már nem számít, mintha ott se lenne.
Kicsit nehezen érted meg a dolgokat.
0 x

Szilágyi András
*
*
Hozzászólások: 6520
Csatlakozott: 2009.12.05. 09:31
Tartózkodási hely: Budapest

Antigravitáció

Hozzászólás Szerző: Szilágyi András » 2016.07.31. 00:26

szpetikus30 írta: Az hogy valaminek az eredője nulla nem azt jelenti hogy kiesik a játékból. A te ostoba definíciód alapján elhagyjuk a szemközti oldal héjait hiszen "KIESETT" ekkor soha nem fogod elérni a föld eredeti közepét mert az kerül a szélére amivel még számolni tudsz ,megrekedsz 1/2r nél és ott fogsz lebegni!
Miről beszélsz?
Ha egy gömbről leszedsz egy gömbhéjat, attól a közepe ugyanott marad.
0 x

szpetikus30
Hozzászólások: 184
Csatlakozott: 2015.12.24. 11:15

Antigravitáció

Hozzászólás Szerző: szpetikus30 » 2016.07.31. 10:58

Szilágyi András írta: leszedsz egy gömbhéjat

Persze mert úgy összezavart ezzel a hülye megfogalmazással hogy én csak az abszolút térbeli haladási irány előtti héjakat szedtem le és haladási rányokkal számoltam nem vonzási irányokkal!!! Száz szónak is egy a vége ha a közepén megállok nem tűnik el a föld körüllem és nem leszek ott az űrben ,a föld összes héja dolgozik és oda vonzz be hiába nem mérhető gyorsulás!
0 x

Avatar
Solaris
Hozzászólások: 3584
Csatlakozott: 2012.07.25. 17:32

Antigravitáció

Hozzászólás Szerző: Solaris » 2016.07.31. 11:21

szpetikus30 írta:
Szilágyi András írta: leszedsz egy gömbhéjat

Persze mert úgy összezavart ezzel a hülye megfogalmazással hogy én csak az abszolút térbeli haladási irány előtti héjakat szedtem le és haladási rányokkal számoltam nem vonzási irányokkal!!! Száz szónak is egy a vége ha a közepén megállok nem tűnik el a föld körüllem és nem leszek ott az űrben ,a föld összes héja dolgozik és oda vonzz be hiába nem mérhető gyorsulás!
Szegényke! Mennyire össze lehetsz zavarodva. Ülj le egy csendes sarokba és olvasgass fizika tankönyveket!
Ha pontosan a Föld középpontjában vagy, ott nem hat rád a Föld gravitációja.
0 x

Avatar
Aku-Aku
Hozzászólások: 266
Csatlakozott: 2011.08.12. 20:05

Antigravitáció

Hozzászólás Szerző: Aku-Aku » 2016.07.31. 11:57

Solaris írta:
Ha pontosan a Föld középpontjában vagy, ott nem hat rád a Föld gravitációja.
Az nem lehet, hogy hat, de mivel minden irányból történik a hatás ezért nem mozdul el?
Kicsit úgy hangzott amit írtál, hogy kikapcsolod a gravitációt (a helyit, ha lehet így írni).
0 x

szpetikus30
Hozzászólások: 184
Csatlakozott: 2015.12.24. 11:15

Antigravitáció

Hozzászólás Szerző: szpetikus30 » 2016.07.31. 12:11

Solaris írta: ott nem hat rád a Föld gravitációja
Ha nem hat rád a föld gravitációja akkor mi a bánatos fnak vagy ott középen és miért nem esel ki a cső másik végén? Az a hatás hogy F=0 ,hú de érdekes egy hatás aminek az eredője 0 már rég kitárgyaltuk...
0 x

Avatar
Solaris
Hozzászólások: 3584
Csatlakozott: 2012.07.25. 17:32

Antigravitáció

Hozzászólás Szerző: Solaris » 2016.07.31. 13:27

Aku-Aku írta:
Solaris írta:
Ha pontosan a Föld középpontjában vagy, ott nem hat rád a Föld gravitációja.
Az nem lehet, hogy hat, de mivel minden irányból történik a hatás ezért nem mozdul el?
Kicsit úgy hangzott amit írtál, hogy kikapcsolod a gravitációt (a helyit, ha lehet így írni).
A gravitációt nem lehet kikapcsolni sem a klasszikus, sem a modern fizika szerint. Szigorúan véve a Föld gravitációs középpontjában a földi gravitációs gyorsulás értéke nulla, s ez csak pontszerű testekre igaz, de a Föld méreteihez képest egy ember nyugodtan tekinthető pontszerűnek. Ténylegesen a középpontban lévő testre is hat gravitáció, a Hold, a Nap és a többi égitest gravitációja, de ezek nagyon kicsi hatások.
0 x

Avatar
Solaris
Hozzászólások: 3584
Csatlakozott: 2012.07.25. 17:32

Antigravitáció

Hozzászólás Szerző: Solaris » 2016.07.31. 13:31

szpetikus30 írta:
Solaris írta: ott nem hat rád a Föld gravitációja
Ha nem hat rád a föld gravitációja akkor mi a bánatos fnak vagy ott középen és miért nem esel ki a cső másik végén? Az a hatás hogy F=0 ,hú de érdekes egy hatás aminek az eredője 0 már rég kitárgyaltuk...
Cső? Ha a Föld átellenes pontjáig fúrnál egy aknát, légtelenítenéd, s abba beleejtenél egy testet, az az idők végezetéig oda - vissza járna.
Én itt azt látom, hogy a te hülyeségedet tárgyalták ki a résztvevők, de még mindig nem érted, hogy a mai ismereteink szerint olyan, hogy antigravitáció nem létezik.
0 x

mmormota
Hozzászólások: 68
Csatlakozott: 2015.05.10. 00:22

Antigravitáció

Hozzászólás Szerző: mmormota » 2016.07.31. 13:50

szpetikus30 írta: Száz szónak is egy a vége ha a közepén megállok nem tűnik el a föld körüllem és nem leszek ott az űrben ,a föld összes héja dolgozik és oda vonzz be hiába nem mérhető gyorsulás!
Sajnos még mindig nem jó. Kibányászol mondjuk egy 100km sugarú gömb alakú üreget a Föld kellős közepéből, és ebben az üregben lebegsz. A maradék héj nem fog bevonzani téged az üreg közepébe, hanem akárhol lebeghetsz benne. Az egész üregben súlytalanság van.
Tehát egyértelműen téves fenti állításod.
0 x

szpetikus30
Hozzászólások: 184
Csatlakozott: 2015.12.24. 11:15

Antigravitáció

Hozzászólás Szerző: szpetikus30 » 2016.07.31. 18:06

mmormota írta: Az egész üregben súlytalanság van.
Tehát egyértelműen téves fenti állításod.
JA meg az is egyértelmű hogy világosan megmondtam nem karácsonyfa díszről beszéltem hanem egy átmenő furatos tömör gömbről ,így már neked nincs igazad .
0 x

idegen
Hozzászólások: 930
Csatlakozott: 2015.04.10. 23:21

Antigravitáció

Hozzászólás Szerző: idegen » 2016.08.01. 00:20

Teljesen egyértelmű hogy csakis valami karácsonyfa díszről lehet szó.
Meg is egyezhetnétek abban,hogy mindenkinek igaza van(egy kicsit),vagy abban hogy senkinek sincs igaza...
szpetikus30 írta: átmenő furatos tömör gömb/quote]
Vagy:
mmormota írta: Kibányászol mondjuk egy 100km sugarú gömb alakú üreget a Föld kellős közepéből
Ezen elméletek egyike sem fog közelebb vinni a valósághoz.A gravitációt sajnos nem lehet ennyire leegyszerűsíteni,mert úgy már nem az amit meg szeretnél érteni.
A megértés érdekében lehet és kell is egyszerűsíteni,de csak annyira,hogy az még összefüggéseiben érthető maradjon.
Elmélet szinten elég ha elképzelsz egy gömb alakú akváriumot.Tegyél bele különböző fajsúlyú anyagokat.Hogy fognak rendeződni?Mi történik a legsűrűbb középpontban elhelyezkedő anyaggal amikor a többi anyag rátehénkedik?Itt nincs fent és lent.
Középpont van és a "gömbhéj" legtávolabbi legritkább része,amire már a legkevésbé hat(de azért még hat rá)a gravitáció.
Van egy javaslatom a még egyszerűbb megértés végett.
Tételezzük fel,hogy minden anyag folyékony.A legritkábbtól a legsűrűbbig.Ebből összeállítunk egy jó nagy koktélt,Mondjuk a levegővel kezdődik és lineárisan egyre sűrűsödik.Nincs éles határ a levegő a széndioxid a víz és a higany között(mondjuk rá).
Ebbe a koktélba beleugrasz.
Mi fogja meghatározni azt,hogy hol fogsz lebegni?A tehetetlenségből származó rugózást mint rezonanciát nem érdemes figyelembe venni mert lecseng.
A te saját tömeged és aktuális térfogatod arányai pontosan meghatározzák a helyedet a koktélban.Összenyomható vagy?Akkor kerülhetsz beljebb...a központ felé.
0 x

idegen
Hozzászólások: 930
Csatlakozott: 2015.04.10. 23:21

Antigravitáció

Hozzászólás Szerző: idegen » 2016.08.01. 00:30

szpetikus30 írta: Na én meguntam . Innentől kezdve tied a pálya hallgatlak ,taníts mester ,mit vett észre Einstein ? Mi ez a nagyon egyszerű dolog ?
A nagyon egyszerű dolog a sebesség megértése és elhelyezése az elméletben...és a gyakorlatban.De ez egy másik kérdés.
Javaslom nézz utána,ha még nem untad meg nagyon.
Hány éves vagy Mester?
0 x

szpetikus30
Hozzászólások: 184
Csatlakozott: 2015.12.24. 11:15

Antigravitáció

Hozzászólás Szerző: szpetikus30 » 2016.08.01. 19:36

idegen írta: Javaslom nézz utána,
A niknevem plusz egy év.
Hát ez nem elfogadható válasz mesterem ,én tőled akarom hallani mit vett észre Einstein és mi ez a nagyon egyszerű dolog . Nyilván értesz hozzá máskülönben nem fogalmaztál volna így . Kivele.
0 x

idegen
Hozzászólások: 930
Csatlakozott: 2015.04.10. 23:21

Antigravitáció

Hozzászólás Szerző: idegen » 2016.08.01. 23:18

Einsteint kérdezd...ő tudja mit vett észre,de azt nem hogy mit nem vett észre...azt csak sejthette. :D
Mivel engem kérdeztél megpróbálok számodra elfogadható választ adni.Ha jól emlékszem a sebesség határairól és a hozzá tartozó energiaigény korlátozott lehetőségeiről volt szó.Einstein megállapította,hogy egy bizonyos sebesség elérésekor,még több energiát kellene befektetni a további gyorsuláshoz.Ez így igaz is az Ő elméletén belül...ahol minden viszonylagos(ez is igaz),Kivétel az az eset amikor egy tömeg(Lamborghini,rakéta vagy hajó)NEM a földhöz/levegőhöz/vízhez képest gyorsul,hanem önmagához képest.A saját tehetetlen haladó és gyorsuló tömegéhez képest!
Elméletben képzelj el egy olyan kiegyensúlyozatlan lendkereket ahol a nagyobb tömeg mindig egy irányba mutat.(a gravitációs örökmozgók kiagyalói talán már csináltak is hasonló szerkezetet,de ők azt akarták,hogy magától forogjon...pedig ha megforgatnák akkor talán egy "kitüntetett"irányba húzna,és önmagához képest gyorsulhatna.)Energiabefektetés persze így is kell.
Szerintem ezt már leírtam Neked nagy vonalakban,de mivel félszavakból nem értjük egymást,ezért próbáltam részletezni.
0 x

Avatar
Solaris
Hozzászólások: 3584
Csatlakozott: 2012.07.25. 17:32

Antigravitáció

Hozzászólás Szerző: Solaris » 2016.08.02. 00:27

idegen írta: Einsteint kérdezd...ő tudja mit vett észre,de azt nem hogy mit nem vett észre...azt csak sejthette. :D
Mivel engem kérdeztél megpróbálok számodra elfogadható választ adni.Ha jól emlékszem a sebesség határairól és a hozzá tartozó energiaigény korlátozott lehetőségeiről volt szó.Einstein megállapította,hogy egy bizonyos sebesség elérésekor,még több energiát kellene befektetni a további gyorsuláshoz.Ez így igaz is az Ő elméletén belül...ahol minden viszonylagos(ez is igaz),Kivétel az az eset amikor egy tömeg(Lamborghini,rakéta vagy hajó)NEM a földhöz/levegőhöz/vízhez képest gyorsul,hanem önmagához képest.A saját tehetetlen haladó és gyorsuló tömegéhez képest!
Elméletben képzelj el egy olyan kiegyensúlyozatlan lendkereket ahol a nagyobb tömeg mindig egy irányba mutat.(a gravitációs örökmozgók kiagyalói talán már csináltak is hasonló szerkezetet,de ők azt akarták,hogy magától forogjon...pedig ha megforgatnák akkor talán egy "kitüntetett"irányba húzna,és önmagához képest gyorsulhatna.)Energiabefektetés persze így is kell.
Szerintem ezt már leírtam Neked nagy vonalakban,de mivel félszavakból nem értjük egymást,ezért próbáltam részletezni.
Micsoda zagyvalék! Hogy vagy képes ilyeneket képernyőre vetni? Azt, hogy Einstein mit vett észre, azt ismerjük, ahogy sikertelen munkáit is. Azt, hogy mit nem vett észre, nem is sejthette, ahogyan mi sem, ugyanis máig nem sikerült a mindenség elméletét megalkotni senkinek.
Nem "bizonyos sebesség elérésekor" kell egyre több energiát befektetni a további gyorsuláshoz, hanem minden sebességnél, de ez csak nagy sebességek esetén jelentkezik számottevő mértékben. Ha közegellenállás is van, pld. földi környezetben, akkor a jelenség azonnal feltűnik, nem kell hozzá relativisztikus fizika, elég a klasszikus is. A Stokes - törvény alapján a felületi súrlódás a sebességgel egyenesen arányos amihez jön még a Bernoulli - egyenletből a sebesség négyzetével arányos ellenállás.
Semmiféle test nem mozog önmagához képest, azaz a hozzá kötött koordináta rendszerben nyugalomban van mozogjon bárhogyan egy másik rendszerből nézve. (Az egyszerűség kedvéért tekintsük a testet merev testnek.)
Egy tömeg soha, semmilyen irányba nem mutat. Nincs ilyen tulajdonsága, skalár mennyiség, mint az energia, amivel ekvivalens. A gravitációs örökmozgó kiegyensúlyozatlan lendkerékkel, vagy kiegyensúlyozottal egyaránt ökörség, mint a többi örökmozgó és "free energy" készülék.
A hozzászólásodban nem mondtál semmi érdemit, de akkor mire fel koptattad a billentyűzetet sufnizseni?
0 x

idegen
Hozzászólások: 930
Csatlakozott: 2015.04.10. 23:21

Antigravitáció

Hozzászólás Szerző: idegen » 2016.08.02. 18:23

Solaris írta: A hozzászólásodban nem mondtál semmi érdemit, de akkor mire fel koptattad a billentyűzetet sufnizseni?
...Szerintem inkább nem tudtad értelmezni,vagy lehet hogy kínaiul írtam?Valami fordítóprogramot használsz azért nem érted a magyar nyelvet?
Solaris írta: Nem "bizonyos sebesség elérésekor" kell egyre több energiát befektetni a további gyorsuláshoz, hanem minden sebességnél,
Ebben igazad van...pontatlanul fogalmaztam(annak reményében,hogy így is érti aki érti)
Solaris írta: Semmiféle test nem mozog önmagához képest
Nem azt írtam hogy önmagához képest "mozog"...vagy szándékosan félremagyarázod amit írok?Gyorsulásról volt szó...
Solaris írta: Egy tömeg soha, semmilyen irányba nem mutat.
Ez is helyes észrevétel,de itt szintén nem erre gondoltam.Pontosítom:A nagyobb tömeg tehetetlenségi erejéből származó ERŐ irányáról volt szó.
Mivel képtelen vagy felfogni amit írok,és nem érted ezért tök fölösleges válaszolnod,nem érzed?ELMÉLETI "kísérletről"volt szó ami a gyakorlatban NEM lehetséges.Elég ha el tudod képzelni...de ez reménytelen.
Solaris írta: A gravitációs örökmozgó kiegyensúlyozatlan lendkerékkel, vagy kiegyensúlyozottal egyaránt ökörség, mint a többi örökmozgó és "free energy" készülék.
Ebben szintén egyetértek,és mint a többi általad félremagyarázott billentyűkoptatásom,NEM arra vonatkozott hogy létezik bármilyen örökmozgó.
0 x

Avatar
Solaris
Hozzászólások: 3584
Csatlakozott: 2012.07.25. 17:32

Antigravitáció

Hozzászólás Szerző: Solaris » 2016.08.02. 19:24

idegen írta: ...Szerintem inkább nem tudtad értelmezni,vagy lehet hogy kínaiul írtam?Valami fordítóprogramot használsz azért nem érted a magyar nyelvet?
Dehogy, nem kínaiul írsz, hanem magyarul és csupa hülyeséget! Hogy tud egy test önmagához képest gyorsulni? Sehogy. A gyorsulás sebesség változás te sufnifizikus. Gőzöd sincs sem a klasszikus, sem a modern fizikáról és az ezeken alapuló technikáról.
0 x

idegen
Hozzászólások: 930
Csatlakozott: 2015.04.10. 23:21

Antigravitáció

Hozzászólás Szerző: idegen » 2016.08.02. 20:11

Solaris írta: A gyorsulás sebesség változás te sufnifizikus.
Na látod!Pont erről az esetről van szó...Neked gőzöd sincs SEMMIRŐL,vagy talán a gőzmozdonyt már megértetted...ne legyél olyan büszke!Gondolom a gőzgépet már valaki elmagyarázta. :facepalm:
A gyorsulás sebesség változás,ez is igaz!Az a kérdés mihez képest ugye nagyokos?Önmagához képest már nem lehet sebesség változás? okostojás!
A relativitás mint"elmélet"önmagában hordozza a korlátait.Ez egy csapda,amibe Te is beleestél.Einstein Atyád azt is megmondta mint irodalmi klasszikus,hogy:Egy problémát nem lehet azon a szinten megoldani(kezelni)ahol az létrejött.
Nem csodálkozom,hogy nem érted a "nagy"egészet egyben,de örülök hogy legalább érdekel. ;)
0 x

Avatar
Solaris
Hozzászólások: 3584
Csatlakozott: 2012.07.25. 17:32

Antigravitáció

Hozzászólás Szerző: Solaris » 2016.08.02. 22:07

idegen írta: Önmagához képest már nem lehet sebesség változás?
Nem bizony. Egy test önmagához képest nem végez semmiféle mozgást te sufnifizikus! Minden elméletnek megvan a maga területe, ahol alkalmazható, vagy célszerű alkalmazni, de ezt ki vitatta? A "nagy egész" - mit tudsz te erről? Semmit, ahogy az ezofizikusok szokása, de jogot formálnak arra, hogy mindenbe belepofázzanak és megmondják a tutit. Te éppen ezt akarod. Nem fog menni. Einstein nem a rokonom, főleg nem az atyám. Ha tudsz jobbat az ő művénél, akkor rajta, vezesd elő!
0 x

szpetikus30
Hozzászólások: 184
Csatlakozott: 2015.12.24. 11:15

Antigravitáció

Hozzászólás Szerző: szpetikus30 » 2016.08.02. 23:00

idegen írta: Kivétel az az eset amikor egy tömeg(Lamborghini,rakéta vagy hajó)NEM a földhöz/levegőhöz/vízhez képest gyorsul,hanem önmagához képest
Hát te aztán nem véletlenül érdemelted ki a sufnifizikus címert .Inkább olvasd el még 70 szer Einstein munkásságát ,tudod pont azt vette észre hogy a fénysebességhez képest nem lehet tovább gyorsulni ,vagyis egy abszolút értéket vett észre amihez képest ,rohadtul nem a földhöz képest ,az már csak gyakorlati alkalmazása a tételnek. Baromi jól szórakozok rajtad ahogy állandóan kirúgod a segged alól a széket és beesel a pad alá :D
idegen írta: Az a kérdés mihez képest ugye nagyokos?
Nem ,krvára nem ez a kérdés hanem hogy a fénysebességhez képest ,most már csak azt kéne kinyomoznod hogy miért mondta ezt apánk ;)
0 x

idegen
Hozzászólások: 930
Csatlakozott: 2015.04.10. 23:21

Antigravitáció

Hozzászólás Szerző: idegen » 2016.08.02. 23:41

Solaris írta: Nem bizony. Egy test önmagához képest nem végez semmiféle mozgást te sufnifizikus!
Miért vagy ebben olyan biztos foteltudós?
Solaris írta: A "nagy egész" - mit tudsz te erről?
Többet mint illene.
Solaris írta: jogot formálnak arra, hogy mindenbe belepofázzanak és megmondják a tutit. Te éppen ezt akarod. Nem fog menni.
A mondás igaz:Mindenki magából indul ki...de vannak kivételek és egyedi esetek.Te jogot formálsz és alkalmazod.Belepofázol mindenbe,de nem mondod meg a tutit.Azon egyszerű oknál fogva mert fingod sincs az egészről.Azt próbálod erőltetni amit a foteltudósok a fizikáról elmélkednek.Te ezt akarod és kész.
...nem fog menni! :)
0 x

Avatar
Solaris
Hozzászólások: 3584
Csatlakozott: 2012.07.25. 17:32

Antigravitáció

Hozzászólás Szerző: Solaris » 2016.08.02. 23:46

idegen írta:
Solaris írta: Nem bizony. Egy test önmagához képest nem végez semmiféle mozgást te sufnifizikus!
Miért vagy ebben olyan biztos foteltudós?
Solaris írta: A "nagy egész" - mit tudsz te erről?
Többet mint illene.
Solaris írta: jogot formálnak arra, hogy mindenbe belepofázzanak és megmondják a tutit. Te éppen ezt akarod. Nem fog menni.
A mondás igaz:Mindenki magából indul ki...de vannak kivételek és egyedi esetek.Te jogot formálsz és alkalmazod.Belepofázol mindenbe,de nem mondod meg a tutit.Azon egyszerű oknál fogva mert fingod sincs az egészről.Azt próbálod erőltetni amit a foteltudósok a fizikáról elmélkednek.Te ezt akarod és kész.
...nem fog menni! :)
Hülye!
0 x

Válasz küldése