Antigravitáció

Örökmozgók, 100% feletti hatásfok
idegen
Hozzászólások: 930
Csatlakozott: 2015.04.10. 23:21

Antigravitáció

Hozzászólás Szerző: idegen » 2016.08.02. 23:52

szpetikus30 írta: Hát te aztán nem véletlenül érdemelted ki a sufnifizikus címert .Inkább olvasd el még 70 szer Einstein munkásságát ,tudod pont azt vette észre hogy a fénysebességhez képest nem lehet tovább gyorsulni ,vagyis egy abszolút értéket vett észre amihez képest ,rohadtul nem a földhöz képest ,az már csak gyakorlati alkalmazása a tételnek. Baromi jól szórakozok rajtad ahogy állandóan kirúgod a segged alól a széket és beesel a pad alá
Figyelj okoska!
Olvasd inkább el Te még egyszer,de figyelmesen.
Örömmel tölt el hogy valaki jól szórakozik rajtam...máris megérte itt lenni :lol:
0 x

szpetikus30
Hozzászólások: 184
Csatlakozott: 2015.12.24. 11:15

Antigravitáció

Hozzászólás Szerző: szpetikus30 » 2016.08.03. 20:06

idegen írta: mert fingod sincs az egészről.
Az lehet hogy neki fingja nincs az egészről de neked az egész töredék szilánk darabkájáról sincs semmi fingod mégis úgy adod ezt elő mintha te írtad volna az "egészet".

Neked semmi önkritikád nincs ,kapsz egy választ és kihátrálsz mögüle ,ezt csinálod,erre használod ezt a fórumot ,a saját magad tévképzeteinek megerősítésére saját magad által.

Megint én vagyok a figyelmetlenül Einsteint olvasó ,a lényeg hogy ne ismerd be magadnak az oltári nagy tévedésedet .Kaptál egy választ ,Einstein a fénysebesség értékét vette észre mint maximális sebesség korlát ,baszottul nem azt amit te mondtál és nem is úgy ahogy elképzelted .Tudod azért jelöljük úgy a sebességeket hogy 0,548c ,mert az a "c" a fénysebesség mértékegységében számolást jelöli .Ha lenne egy kis gógyid akkor pl úgy kéne jelölnöd a sebességeket hogy 0,548f ,azaz "f" mint föld . És átmehetünk Bartos fizikába ahol h a hold ,n a nap, J a Józsi bácsi mértékegysége de ez butaság :D ;)
0 x

idegen
Hozzászólások: 930
Csatlakozott: 2015.04.10. 23:21

Antigravitáció

Hozzászólás Szerző: idegen » 2016.08.03. 22:26

szpetikus30 írta: Az lehet hogy neki fingja nincs az egészről de neked az egész töredék szilánk darabkájáról sincs semmi fingod mégis úgy adod ezt elő mintha te írtad volna az "egészet".
Nyugalom...ne húzd fel magad!Legyen meg a TE akaratod és legyen úgy ahogy hiszed(gondolod),tökmindegy.
szpetikus30 írta: Neked semmi önkritikád nincs ,kapsz egy választ és kihátrálsz mögüle ,ezt csinálod,erre használod ezt a fórumot ,a saját magad tévképzeteinek megerősítésére saját magad által.
Önkritikám van bőven.
Nem kaptam még értelmes válaszokat csak fikázó kritikákat.
Tőlem kihátrálást még nem láttál,ellentétben azokkal akik sértegetéssel próbálnak megválaszolni néhány egyszerű kérdést.Amit te tévképzetnek nevezel arra nincs értelmes cáfolat csak a gyalázkodás.
Szállj vissza földre a Józsi bácsihoz!
0 x

Szilágyi András
*
*
Hozzászólások: 6520
Csatlakozott: 2009.12.05. 09:31
Tartózkodási hely: Budapest

Antigravitáció

Hozzászólás Szerző: Szilágyi András » 2016.08.07. 12:25

Faraday-korongot legyetek szívesek az új topikban tovább tárgyalni.
0 x

Avatar
Solaris
Hozzászólások: 3584
Csatlakozott: 2012.07.25. 17:32

Antigravitáció

Hozzászólás Szerző: Solaris » 2016.08.08. 09:39

idegen írta: Önkritikám van bőven.
Nem kaptam még értelmes válaszokat csak fikázó kritikákat.
A hiba a te készülékedben van!
0 x

idegen
Hozzászólások: 930
Csatlakozott: 2015.04.10. 23:21

Antigravitáció

Hozzászólás Szerző: idegen » 2016.08.08. 17:35

:facepalm:
0 x

Avatar
malbork
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: 2016.12.25. 18:33

Antigravitáció

Hozzászólás Szerző: malbork » 2016.12.25. 19:00

Tuarego írta:De ami a mi szempontunkból érdekes, az az, hogy miközben az említett parabola vagy hiperbola pályán halad a műhold, akkor rendszerében fellép egy kirepítő hatású inerciaerő (centrifugális erő), mivel a bolygó gravitációs hatása kisebb, mint ami elég lenne arra, hogy pályára állítsa, vagy becsapódásra kényszerítse a műholdat. Tehát a görbült pályán haladva marad egy kiegyenlítetlen oldalgyorsulás, ami úgy jelentkezik, hogy a hintamanőver tartama alatta a műholdon vagy űrhajón lévő, nem lerögzített tárgyak sugárirányban kifelé mozdulnak, mint mikor a villamoson utazva egy éles kanyarban nekinyomódunk a fülke falának.
Szia Tuarego!
Én most csatlakoztam a fórumhoz, és visszaolvasgattam pár hónapot.
A réges-régi ismeretségünk okán megkérlek, mondd el nekem, miért vonatkoznak más fizikai törvények az űrhajóra, mint az űrhajón lévő nem lerögzített tárgyakra.
0 x

idegen
Hozzászólások: 930
Csatlakozott: 2015.04.10. 23:21

Antigravitáció

Hozzászólás Szerző: idegen » 2017.08.19. 23:22

Ez a téma is dögledezik.
Nem kell lezárni,csak össze kell integrálni a többi hasonló marhasággal.Van bőven(spiritualitás,istenesek,örökmozgó,pránanadi,intelligens tervezettség,rákgyógyítás,UFO,stb...nem tudom mindet ideírni) és ha valakinek van értelmes ötlete akkor érdemes különszedni.
:idea:
0 x

piciloo
Hozzászólások: 883
Csatlakozott: 2011.02.24. 17:50

Antigravitáció

Hozzászólás Szerző: piciloo » 2017.08.21. 16:17

idegen írta: Ez a téma is dögledezik.
Nem kell lezárni,csak össze kell integrálni a többi hasonló marhasággal.Van bőven(spiritualitás,istenesek,örökmozgó,pránanadi,intelligens tervezettség,rákgyógyítás,UFO,stb...nem tudom mindet ideírni) és ha valakinek van értelmes ötlete akkor érdemes különszedni.
:idea:
Látom te sem érted, miért kellett lezárni a felmérés a spirituális gondolkodásról fórumot.
0 x

idegen
Hozzászólások: 930
Csatlakozott: 2015.04.10. 23:21

Antigravitáció

Hozzászólás Szerző: idegen » 2017.08.21. 21:37

piciloo írta: Látom te sem érted, miért kellett lezárni a felmérés a spirituális gondolkodásról fórumot.
Ami nincs tisztázva azt nem kellene lezárni(szerintem).Bezárul magától is.
0 x

piciloo
Hozzászólások: 883
Csatlakozott: 2011.02.24. 17:50

Antigravitáció

Hozzászólás Szerző: piciloo » 2017.08.22. 16:26

idegen írta:
piciloo írta: Látom te sem érted, miért kellett lezárni a felmérés a spirituális gondolkodásról fórumot.
Ami nincs tisztázva azt nem kellene lezárni(szerintem).Bezárul magától is.
Számomra ürügynek tűnt az indok, hogy mert régi kérdésre nem válaszolgatunk.
0 x

idegen
Hozzászólások: 930
Csatlakozott: 2015.04.10. 23:21

Antigravitáció

Hozzászólás Szerző: idegen » 2017.08.22. 20:02

piciloo írta: Számomra ürügynek tűnt az indok, hogy mert régi kérdésre nem válaszolgatunk.
Lehet hogy "ürügy"...én ezt nem tudhatom,de számtalan régi kérdésre nincs megfelelő válasz.
0 x

Peti8
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: 2018.09.27. 21:44

Antigravitáció

Hozzászólás Szerző: Peti8 » 2018.09.27. 21:51

Üdv mindenkinek, az volna a kérdésem hogy a tudomány mai állása szerint a gravitáció hullámtermészetű vagy sem?
0 x

Szilágyi András
*
*
Hozzászólások: 6520
Csatlakozott: 2009.12.05. 09:31
Tartózkodási hely: Budapest

Antigravitáció

Hozzászólás Szerző: Szilágyi András » 2018.09.27. 22:46

Peti8 írta:
2018.09.27. 21:51
Üdv mindenkinek, az volna a kérdésem hogy a tudomány mai állása szerint a gravitáció hullámtermészetű vagy sem?
Vannak gravitációs hullámok, az általános relativitáselmélet leírja ezeket, és már kimutatták műszeresen is.
0 x

con
Hozzászólások: 147
Csatlakozott: 2017.01.13. 12:35

Antigravitáció

Hozzászólás Szerző: con » 2018.09.28. 01:14

a gravitáció hullámtermészetű vagy sem?
Ha viszont azt kérdezed, hogy minden gravitációs jelenség (például a Nap vonzása, ami pályán tartja a Földet, vagy a Föld vonzása, ami a talaj felé húz minket) hullámok formájában működik-e, akkor nemleges a válasz. Csak a tömegeloszlás nem gömbszimmetrikus változásai gerjesztenek gravitációs hullámokat. De ez is csak nagyon gyengét, amit jelenleg csupán akkor tudunk kimutatni, ha a tömegek és a változási sebességek óriásiak, például két egymás közvetlen közelében egymás körül keringő fekete lyuk. Viszont egy bármilyen nagy, s gömbszimmetrikusan bármilyen gyorsan pulzáló tömeg (pl. csillag) egyáltalán nem kelt gravitációs hullámokat.

Mert monopólusos és dipólusos gravitációs hullámok nem keletkezhetnek, a legalacsonyabb gerjeszthető multipólus típus a quadrupól. Miközben dipólusos elektromágneses hullám kelthető, például az ellenkező előjelű töltésekből álló elektromos dipólus rezgő mozgásával, vagy a dipólus szimmetriatengelyére merőleges tengely körüli forgásával. Kelthető továbbá mágneses dipólus hasonló gyorsuló mozgásaival is. Mivel azonban ellenkező előjelű tömegek nem léteznek, tömegdipólust nem lehet előállítani, tömeg quadrupólust viszont már lehet, ilyen például a Föld-Hold rendszer, meg persze az egymás körül keringő csillagpárok, fekete lyuk párok, stb. Ezek akkor keltenek gravitációs hullámokat, ha quadrupol momentumuk idő szerinti harmadik deriválja nem zérus. (A Föld-Hold rendszer tömege és keringési sebessége viszont túl kicsi, így ez a harmadik derivált nem elég nagy ahhoz, hogy a keltett gravitációs hullámokat jelenlegi eszközeinkkel ki tudjuk mutatni.)
0 x

Avatar
szabiku
Hozzászólások: 943
Csatlakozott: 2016.12.22. 01:27

Antigravitáció

Hozzászólás Szerző: szabiku » 2018.09.28. 06:25

Nagytudású és igen pedáns con, légypszí és fejtsd ki részletesen a meglátásaid a beidézett és állítottan értett quantumfieldtheoryforthegiftedamateur könyved 16.2 Propagators in quantum mechanics részében levezetettekkel kapcsolatban.
0 x

G.Á
Hozzászólások: 92
Csatlakozott: 2017.06.23. 22:11

Antigravitáció

Hozzászólás Szerző: G.Á » 2018.09.28. 10:45

Mi a kérdésed?
0 x

idegen
Hozzászólások: 930
Csatlakozott: 2015.04.10. 23:21

Antigravitáció

Hozzászólás Szerző: idegen » 2018.09.28. 21:58

con írta:
2018.09.28. 01:14
(A Föld-Hold rendszer tömege és keringési sebessége viszont túl kicsi, így ez a harmadik derivált nem elég nagy ahhoz, hogy a keltett gravitációs hullámokat jelenlegi eszközeinkkel ki tudjuk mutatni.)
Milyen precíz eszköz kell a "föld-hold" rendszer vizsgálatához?(apály-dagály)...vagy nem ettől lötyögnek az óceánok?
:)
0 x

con
Hozzászólások: 147
Csatlakozott: 2017.01.13. 12:35

Antigravitáció

Hozzászólás Szerző: con » 2018.09.28. 22:21

A Hold okozta árapály nem gravitációs hullámjelenség, hanem csak egyszerű vonzás. De keletkezik egy nagyon csekély hullám is, amit viszont nem tudunk még kimutatni.
0 x

Avatar
szabiku
Hozzászólások: 943
Csatlakozott: 2016.12.22. 01:27

Antigravitáció

Hozzászólás Szerző: szabiku » 2018.09.29. 13:30

G.Á írta:Mi a kérdésed?
Szerinted rendben van a 16.2 fejezeti propagátor?
0 x

G.Á
Hozzászólások: 92
Csatlakozott: 2017.06.23. 22:11

Antigravitáció

Hozzászólás Szerző: G.Á » 2018.09.29. 15:45

Nem látok lényeges hibát.
0 x

idegen
Hozzászólások: 930
Csatlakozott: 2015.04.10. 23:21

Antigravitáció

Hozzászólás Szerző: idegen » 2018.09.29. 22:39

con írta:
2018.09.28. 22:21
A Hold okozta árapály nem gravitációs hullámjelenség, hanem csak egyszerű vonzás. De keletkezik egy nagyon csekély hullám is, amit viszont nem tudunk még kimutatni.
Ez komoly?Egyszerű vonzás lenne,ha föld és a hold is mozdulatlanul állna...de ezt a feltevést kizárhatjuk ugye?
Talán nem is kell "kimutatni" mert tisztán látszik.
...hmm egyszerű vonzás ami ugye mozog.
0 x

vilsi
Hozzászólások: 19
Csatlakozott: 2014.11.30. 08:15

Antigravitáció

Hozzászólás Szerző: vilsi » 2020.06.01. 17:53

Mi is az a gravitáció? KIVETÍTETT KÉPEK VAGYUNK – A HOLOGRAM-VILÁGEGYETEM
Erik Verlinde, holland fizikus: új gravitációs törvényre van szükségünk.
(A legutóbbi, amit hallottam: minden tárgy a lassuló idő felé törekszik).
A spirális galaxisok nem foroghatnak ilyen sebességgel, ezért föltételezték a 96% „sötét anyagot”. A kvantumfizika továbbra is ellentmond Einstein-nek. De itt van Verlinde, aki azt mondja, csak újra kell definiálni a gravitációt, erre ráképzelni, hogy mi csak kétdimenziós kivetítése vagyunk egy többdimenziós igazi világnak. Számszakilag abszolút elmegy (kollégák bólogatnak). Csak ki kell dobni Newton-t, Einstein-t.

Nem szeretem, ha hülyét csinálnak belőlem. Kuhn szerint ilyen a paradigmaváltás. Ha elég hologram-hívő lesz, akkor hologram lesz. Feyerabend csatlakozik: „anything goes”, minden mehet - csak pénz legyen.
És a kemény tudománykritika azt mondja: elég volt! A természet bolondját járatja a kutatókkal, azok velünk. Minél nagyobb a távcső, annál több a csillag. A szám csak egy rács, amit az ember rárak a világra, hogy kényelmesebben éljen. Elmentek a Holdig, pedig csak összegyűjthettek volna pár követ a közeli sivatagból. Folytatják a klímarombolást az űrállomással, ahol megtudják, hogy ha az ember nem használja a lábát, akkor az használhatatlan lesz. Óriási xenonnal töltött tartályokat raktak a föld alá, 160 M dollárért, hogy befogják a világűrből érkező „pillangó rebbenését” - eddig csak a dollár rebbent el. (Erre azt mondják: ha tudnánk, melyek a nyertes számok, azokat tennénk meg.) Csakhogy ez a játék kezd besokallni!
Az eget firtatják, a lábuk alatt pedig ég a föld.
Kicsit azért rokonszenvezek: a hologram-világ egy óriási szövet, minden mindennel összekötve.
És innét csak egy lépés az isten.
0 x

Teofil
Hozzászólások: 133
Csatlakozott: 2016.04.12. 21:53

Antigravitáció

Hozzászólás Szerző: Teofil » 2020.07.03. 19:15

OK, ha vetített képek vagyunk, akkor hol a vetítő gép, s ki a gépész?
Valódi gépész, vagy egy gép-ész? :-)
0 x

idegen
Hozzászólások: 930
Csatlakozott: 2015.04.10. 23:21

Antigravitáció

Hozzászólás Szerző: idegen » 2020.08.05. 22:32

vilsi írta:
2020.06.01. 17:53
Az eget firtatják, a lábuk alatt pedig ég a föld.
ez igaz!
DE:Isten az nincsen!Az emberek barmok.
0 x

Válasz küldése