Vákuumból nyert energia, Adams motor, és társai

Örökmozgók, 100% feletti hatásfok
Szilágyi András
*
*
Hozzászólások: 6521
Csatlakozott: 2009.12.05. 09:31
Tartózkodási hely: Budapest

Vákuumból nyert energia, Adams motor, és társai

Hozzászólás Szerző: Szilágyi András » 2013.07.26. 13:26

@Gézoo (69979):
Itt megint visszatértünk sajnos ahhoz, amit sose értettél: a körmozgáshoz.
A mágneses térbe belőtt elektronra mindig a sebességére merőleges irányú erő hat. Sosem mozdul el tehát a rá ható erő irányába! Az elektron körpályára áll. A sebességének a nagysága nem változik, csak az iránya. S mivel a sebességének a nagysága nem változik, így a kinetikus energiája sem változik. Ami pedig azt jelenti, hogy nem történt rajta munkavégzés.
0 x

bkercso
Hozzászólások: 172
Csatlakozott: 2013.07.19. 13:12

Vákuumból nyert energia, Adams motor, és társai

Hozzászólás Szerző: bkercso » 2013.07.26. 13:35

@Gézoo (69952):
A foton sehogyan sem tud változni. Nem csak szinuszosan, hanem sehogyan sem, mert az ideje a mi rendszerünkben zéró.
Az amplitúdó függvénye A=A0*sin(ωt)
ennyi szerintem azt kérdezi, hogy ha a foton hatására a téridő egyszer szinuszos hullámfüggvénnyel leírható változásba kezd, ez hogyan cseng le, vagyis "mekkora egy foton"
0 x

Gézoo
Hozzászólások: 3979
Csatlakozott: 2011.03.02. 10:22

Vákuumból nyert energia, Adams motor, és társai

Hozzászólás Szerző: Gézoo » 2013.07.26. 13:43

@bkercso (69982): Ja értem! Miután a relativitás elmélete szerint nincs haladás irányú kiterjedése. ... Haladási irányban semekkora. (Ezért írtam azt, hogy koppanás jellegű.) Az a hullámzás amit okoz az elektronfelhőben, az viszont több tényezőtől függ.
Például ha a detektor geometriájából adódóan a benne hullámzó elektronok hullámzási frekvenciája pont akkora mint a foton által szállított energia keltette elmozdulás differenciálja, azaz az elektron elmozdulása "beleillik" a hullámzásba, ahhoz erősítőként adódik, akkor akár hosszabb ideig is lenghet ez a felhő (például szupravezető esetében).
Ha nem "passzol" akkor interferál ez a hullám a többi elektron hullámával, és frekvenciák sokaságaként (tapasztalat szerint főként hő formájában ) hamarabb elsugárzódik.
0 x

Gézoo
Hozzászólások: 3979
Csatlakozott: 2011.03.02. 10:22

Vákuumból nyert energia, Adams motor, és társai

Hozzászólás Szerző: Gézoo » 2013.07.26. 13:46

@Szilágyi András (69981):
A mágneses térbe belőtt elektronra mindig a sebességére merőleges irányú erő hat. Sosem mozdul el tehát a rá ható erő irányába! A
:) Már megbocsáss! De az elektron (is) kizárólag a rá ható erő irányába tud elmozdulni.

( Egyébként a sebessége csökken. Azaz az impulzusában tárolt mozgási energiájából fedezi a kérdésben szereplő energiát.)
Kieg.: Lásd a sarki fényt.
0 x

Gézoo
Hozzászólások: 3979
Csatlakozott: 2011.03.02. 10:22

Vákuumból nyert energia, Adams motor, és társai

Hozzászólás Szerző: Gézoo » 2013.07.26. 15:34

@bkercso (69982): Ja és nagyon szépen köszönöm, hogy szóltál! :x
0 x

Mungo
Hozzászólások: 27
Csatlakozott: 2013.06.28. 16:30

Vákuumból nyert energia, Adams motor, és társai

Hozzászólás Szerző: Mungo » 2013.07.26. 16:22

@Szilágyi András (69912):
Gézoo sok hülyeséget ír, de amibe belekötöttél, az pont nem volt az.
OFF
Nekem meg komoly lelkiismeret furdalásom volt a másik topikban, hogy felébresztettem a házi trollt és most miattam ömleszti a szennyét. Látom neked egyetlen védelmező félmondatod is elég volt a mocsok özön kiváltásához. Meg éppen nem nyugtat, de tényleg elgondolkoztató, hogy meddig garázdálkodhat szabadon, póráz és szájkosár nélkül.
/OFF
0 x

Gézoo
Hozzászólások: 3979
Csatlakozott: 2011.03.02. 10:22

Vákuumból nyert energia, Adams motor, és társai

Hozzászólás Szerző: Gézoo » 2013.07.26. 18:51

@Mungo (69986): Off
Fatális tévhitben élsz. András csupán solaris és rigel számára írt újdonságot azzal, hogy jelezte azt, hogy a középiskolai alapkövetelmények között szereplő tételek valóban léteznek és úgy szólnak ahogyan leírtam.
Ha a te számodra is csak András szavai igazolták a fentieket, akkor javaslom neked is, hogy érettségizz le mielőtt a következő trollkodást elköveted.
On
0 x

BMI
Hozzászólások: 22
Csatlakozott: 2011.06.13. 17:10

Vákuumból nyert energia, Adams motor, és társai

Hozzászólás Szerző: BMI » 2013.07.26. 20:31

@Gézoo (69984): Az elektron hullám és hullámra nem érvényes a hatás-ellenhatás törvénye?
0 x

ennyi
Hozzászólások: 3849
Csatlakozott: 2011.02.01. 00:01

Vákuumból nyert energia, Adams motor, és társai

Hozzászólás Szerző: ennyi » 2013.07.26. 20:55

@Gézoo (69984):
Már megbocsáss! De az elektron (is) kizárólag a rá ható erő irányába tud elmozdulni.
A ra hato ero iranyaba GYORSUL, de a mozgasa erre MEROLEGES.

Ugy altalaban egy test a ra hato ero iranyaval barmilyen szoget bezaro iranyba (akar azzal ellentetesen is) mozoghat.
0 x

Mungo
Hozzászólások: 27
Csatlakozott: 2013.06.28. 16:30

Vákuumból nyert energia, Adams motor, és társai

Hozzászólás Szerző: Mungo » 2013.07.26. 21:11

@Gézoo (69987):
...akkor javaslom neked is, hogy érettségizz le mielőtt a következő trollkodást elköveted.
Ha kérhetném az a valaki, aki az elektromágneses hullám amplitúdóját méterben méri ne osztogasson tanácsot. Nekem legalább is.
Te már hazudtad magad kutatónak, tanárnak és ki tudná felsorolni, hogy mi mindennek. Te már a wikipédiába is belebabráltál, hogy igazold a hülyeséged. Az erkölcsi minimumok nyomait sem lehet felfedezni a műveiden. Értelmes szavakból véletlen generátorral egymás mellé hajigált okosságaidat valamiért eltűrik, talán elrettentő példának.
Például ha a detektor geometriájából adódóan a benne hullámzó elektronok hullámzási frekvenciája pont akkora mint a foton által szállított energia keltette elmozdulás differenciálja, azaz az elektron elmozdulása "beleillik" a hullámzásba, ahhoz erősítőként adódik, akkor akár hosszabb ideig is lenghet ez a felhő (például szupravezető esetében).
Például ilyen "gyöngyszemekkel" múlattatod az időd és szándékosan szétvered a topikot. Mert kizárt dolog, hogy legalább te értenéd ezt a halandzsát. Mert ennek semmilyen értelme sincs.
Tudod: kiszeraméra bávatag ...
0 x

Gézoo
Hozzászólások: 3979
Csatlakozott: 2011.03.02. 10:22

Vákuumból nyert energia, Adams motor, és társai

Hozzászólás Szerző: Gézoo » 2013.07.26. 21:19

@Mungo (69991):
Ha kérhetném az a valaki, aki az elektromágneses hullám amplitúdóját méterben méri ne osztogasson tanácsot. Nekem legalább is.
:) Méterben? Olvasási gondjaid vannak? Fogalmi? Elektromos potenciál amplitúdóját méterben méred?
Nem picinyem! Az hullám amplitúdóját legfeljebb az oszcilloszkóp képernyőjén mérheted méterben, de az a mérés is elektromos potenciál változását jelenti.
Minek trollkodsz? Minden mondatodból csak úgy ömlik az ostobaság. Próbálkozz inkább a cirkusszal vagy a kabaréval.
0 x

Gézoo
Hozzászólások: 3979
Csatlakozott: 2011.03.02. 10:22

Vákuumból nyert energia, Adams motor, és társai

Hozzászólás Szerző: Gézoo » 2013.07.26. 21:27

@ennyi (69990):
A ra hato ero iranyaba GYORSUL,
Így van azaz F=m*a azaz F/m= a =dv/dt a gyorsulás irányába eső sebesség változás az elmozdulás. Vagyis a B-re és a v-re merőleges irányú F erő hatására, F irányú elmozdulás, F irányú gyorsulás következik be.
Ugy altalaban egy test a ra hato ero iranyaval barmilyen szoget bezaro iranyba (akar azzal ellentetesen is) mozoghat.
Így van. Az egyenletes sebességű mozgás iránya és a gyorsulás okozta sebesség változás iránya nem feltétlenül esik egy irányba.
Sőt! Ha az egyenletes sebességű, egyenes vonalú mozgást végző testre a mozgási irányára merőleges irányú erő és ezzel a mozgási irányára merőleges irányú gyorsulás hat, az ezen irányban képződő sebesség vektorának és a korábbi sebességvektorának az eredője irányú lesz az új sebességvektorának az iránya.
De a gyorsulás iránya és az azt okozó erő iránya nem térhet el egymástól.
0 x

Gézoo
Hozzászólások: 3979
Csatlakozott: 2011.03.02. 10:22

Vákuumból nyert energia, Adams motor, és társai

Hozzászólás Szerző: Gézoo » 2013.07.26. 21:37

@BMI (69988): Amennyire a mai tudomány helyesen hirdeti, az elektronnak valós tömege-tehetetlensége-töltése és kiterjedése van.
Louis-Victor de Broglie munkásságának köszönhetően ugyan rendelhetünk a v relatív sebességgel p=m*v impulzussal rendelkező elektronhoz is hullámhosszot λ=h/(m*v) alakban, de
ez a hullámhossz a v relatív sebesség következtében minden megfigyelő számára a hozzá relatív v sebesség függvényében más és más nagyságú.
Egyébként igazad van. A hatás-ellenhatás törvénye a mágneses erőtérben haladó elektronra is érvényes. Sőt a Lenz törvénye is!

Tehát a rá ható erővel azonos nagyságú erővel hat vissza a mágneses tér forrására, W=m*a*s munkát végezve rajta (is).

Így be kell látnom, hogy még ezzel is csökken a mágneses erőtérben eltérülő elektron kezdeti E= (1/2)*m*v² mozgási energiája, amiről elfeledkeztem. Köszi, hogy emlékeztettél rá!
0 x

Gézoo
Hozzászólások: 3979
Csatlakozott: 2011.03.02. 10:22

Vákuumból nyert energia, Adams motor, és társai

Hozzászólás Szerző: Gézoo » 2013.07.26. 21:44

@ennyi (69990): Persze lehet, hogy arra gondoltál, hogy a görbe menti sebesség változás dv/dt -je csak úgy értelmezhető, ha a dv irányára merőleges irányú az 'a' gyorsulás iránya.
Ez esetben is igazad van. Nyilván a kitérítő sebességkomponens okozza az irányváltoztatást, és ez esetben a vektorháromszögben a merőleges irányhoz a gyorsulás iránya tartozik, ha a másik befogó az előző elmozdulás iránya és az átfogó az új sebességvektor iránya.
Viszont ekkor is az elmozdulás sebességvektorának iránya egyező a gyorsulásvektor irányával.
0 x

bkercso
Hozzászólások: 172
Csatlakozott: 2013.07.19. 13:12

Vákuumból nyert energia, Adams motor, és társai

Hozzászólás Szerző: bkercso » 2013.07.26. 21:49

@Gézoo (69993):
F irányú elmozdulás, F irányú gyorsulás
Ez a vessző magyarázó kapcsolatot jelöl? Úgy értem, a rejtett kötőszó itt a "vagyis"? Mert ez két külön fogalom ám. Körmozgásnál a gyorsulás minden pillanatban merőleges az elmozdulásra, ezért a giroszkópok sem lassulnak le (ha jó a csapágy és ha vákuumban vannak).
Viszont ekkor is az elmozdulás sebességvektorának iránya egyező a gyorsulásvektor irányával.
Nem, a sebességvektor megváltozásának iránya egyezik a gyorsulás irányával.

OFF
Egyébként nagyon jó a fórum! Besenyőék nem tudnák így tolni, aszondom. ;)
/OFF Elnézést!
0 x

Gézoo
Hozzászólások: 3979
Csatlakozott: 2011.03.02. 10:22

Vákuumból nyert energia, Adams motor, és társai

Hozzászólás Szerző: Gézoo » 2013.07.26. 22:27

@bkercso (69996): Igazából a haladás vagy másként az érintő irányára merőleges az elmozdulás iránya.
Elmozdulás= gyorsulás. Mozgás az lehet egyenletes és változó sebességű. De az elmozdulás az mindig változó sebességű.
Egyébként pedig a merőleges irányú elmozdulás nélkül egyenes vonalú haladás lenne.
Ugye tudod, hogy a körmozgás képzéséhez, az egyenes vonalú mozgást végző testet, az egyenes vonalú mozgás irányára merőleges irányú elmozdulásra kényszerítjük. Így kapjuk a körmozgást.
A körmozgás pedig mindig centripetális gyorsulással jár ezért mindig e.m. sugárzást kelt a körmozgásra kényszerített test töltést hordozó részecskéin, azaz a (neutronjait leszámítva) a teljes testen.
Ezért a körmozgás mindig energia veszteséggel jár. Amit még súrlódás mentes csapágyak, és vákuum esetében is pótolni kell. Különben leáll a forgás.
(A részecskék esetében ugyanezen centripetális gyorsulás a ciklotronokban az un. ciklotron sugárzást hozza létre. Erről írtam az energia topic-ban korábban, a függvényét hagy ne másoljam ide, ott megtalálod.)

"Nem, a sebességvektor megváltozásának iránya egyezik a gyorsulás irányával."

Csak látszólag "nem". Ugyanis a sebességvektor "megváltozása" az két sebességvektor eredőjeként jön létre. Az egyik az érintő irányú, a másik pedig az "integrál a dt" eredményeként.
Ugyanis sebességvektor csak sebességvektorral képezheti a vektorháromszög két oldalát.
És mit előbb írtam ennyinek, az érintő irányú sebességvektor és a gyorsulás irányú sebességvektor eredő vektora a pálya új érintőjének irányába mutató irányú sebességvektor vektor.
De gondolom ezt te is tudtad, csak félreértetted az írásomat.
0 x

Mungo
Hozzászólások: 27
Csatlakozott: 2013.06.28. 16:30

Vákuumból nyert energia, Adams motor, és társai

Hozzászólás Szerző: Mungo » 2013.07.26. 22:38

@Gézoo (69992):
Méterben? Olvasási gondjaid vannak? Fogalmi? Elektromos potenciál amplitúdóját méterben méred?
Vajon miért van az, hogy meg sem lepődöm?
Bizonyára ezekre a gyönygyszemekre sem emlékszel:
Még a szimmetria megmaradás tétele sem érvényes, miután évekkel ez előtt megfogalmaztam a szimmetrikus aszimmetriák törvényét, amely kimondja, hogy
minden folyamat vezethető úgy is, hogy szimmetrikus aszimmetriákat képezünk, amelyekre csak addig érvényes a szimmetria megmaradás tétele, amíg az aszimmetriák mentén fel nem bontjuk a rendszert aszimmetrikus rendszerekre.
És csak azért nem idézem az összes baromságodat, mert eléggé lelakottá tudod te egyedül is tenni ezt a fórumot.
0 x

Szilágyi András
*
*
Hozzászólások: 6521
Csatlakozott: 2009.12.05. 09:31
Tartózkodási hely: Budapest

Vákuumból nyert energia, Adams motor, és társai

Hozzászólás Szerző: Szilágyi András » 2013.07.26. 22:51

@bkercso (69996): Ne fáraszd magad Gézooval. Valamelyik topikban több száz hozzászóláson keresztül próbáltuk megértetni vele a körmozgást. Nem sikerült.
0 x

Szilágyi András
*
*
Hozzászólások: 6521
Csatlakozott: 2009.12.05. 09:31
Tartózkodási hely: Budapest

Vákuumból nyert energia, Adams motor, és társai

Hozzászólás Szerző: Szilágyi András » 2013.07.26. 22:58

@Gézoo (69994): BMI-nek miért azonos az IP címe a tieddel?
Magadat győzködöd a téveszméidről?
0 x

Gézoo
Hozzászólások: 3979
Csatlakozott: 2011.03.02. 10:22

Vákuumból nyert energia, Adams motor, és társai

Hozzászólás Szerző: Gézoo » 2013.07.26. 23:43

@Mungo (69998): Ne fáraszd magadat a szimmetrikus aszimmetria tételének megértésével! Maradj a középiskolai tananyag megtanulásánál!
Coulomb törvényét sikerült megtanulnod? Vagy még mindig hülyeségnek tartod?
0 x

Gézoo
Hozzászólások: 3979
Csatlakozott: 2011.03.02. 10:22

Vákuumból nyert energia, Adams motor, és társai

Hozzászólás Szerző: Gézoo » 2013.07.26. 23:51

@Szilágyi András (70000): Nyilván ugyanaz lehet a szolgáltatónk. Ennyit igazán érthetnél a nethez.
Valamelyik topikban több száz hozzászóláson keresztül próbáltuk megértetni vele a körmozgást. Nem sikerült.
Na igen, te és az a szolaris aki nem tudja mi a szinusz.
András a helyedben nem akarnék olyanokhoz tartozni akik a középiskolai tananyagot sem ismerik és csak azért fogadták el érvényesnek, mert te írtad róla, hogy tényleg úgy van ahogyan írtam.
Egyébként sem igaz amit írtál. Nagyon nehezen sem értettétek meg, hogy az egyenes vonalú mozgásra merőleges (vagy legalább vele szöget bezáró ) irányú mozgás kell az egyenestől való eltéréshez. De akkor feladtam. Aki ennyit nem akar vagy nem képes megérteni azt nem lehet meggyőzni.
0 x

Gézoo
Hozzászólások: 3979
Csatlakozott: 2011.03.02. 10:22

Vákuumból nyert energia, Adams motor, és társai

Hozzászólás Szerző: Gézoo » 2013.07.27. 00:07

@Szilágyi András (70000): Egyébként pedig nem szabadna csodálkoznom azon, hogy annak a tudatában, hogy minden szolgáltatónál a dinamikus IP címzés folytán több ezer ember IP címe azonos a külső oldalon és te számodra mind ugyanarról a gépről netezik.
Nyilván ezzel tisztában voltál, de nem akadt jobb kifogásod arra, hogy elismerd a tényt, hogy az eltérülő elektron végez munkát a mágneses mezőben. Szemben azzal amit állítottál.
( Na jó elismerem. Ha bmi nem hívja fel a figyelmemet a hatás ellenhatás érvényesülésére, akkor én is csak a másik két munkavégzéssel járó energia veszteséggel foglalkoztam volna.)
0 x

Szilágyi András
*
*
Hozzászólások: 6521
Csatlakozott: 2009.12.05. 09:31
Tartózkodási hely: Budapest

Vákuumból nyert energia, Adams motor, és társai

Hozzászólás Szerző: Szilágyi András » 2013.07.27. 00:39

@Gézoo (70003): Bla-bla. BMI eddig kétféle ip-ről szólt hozzá, meg te is kétféle ip-ről szóltál hozzá, és érdekes módon pont ugyanarról a két ip-ről, mint ő. És senki más soha nem szólt hozzá egyikről sem. És ez a BMI érdekes módon téged támogat, aládkérdez, meg a te érdekedben jelentget másokat. Kicsit sem gyanús :D Ha legalább azt mondtad volna, hogy családtag, az hihetőbb lett volna.
A fórumszabályzat 14. pontját azért ajánlom figyelmedbe.
0 x

bkercso
Hozzászólások: 172
Csatlakozott: 2013.07.19. 13:12

Vákuumból nyert energia, Adams motor, és társai

Hozzászólás Szerző: bkercso » 2013.07.27. 01:06

@Szilágyi András (69999):
Ne fáraszd magad Gézooval. Valamelyik topikban több száz hozzászóláson keresztül próbáltuk megértetni vele a körmozgást. Nem sikerült.
Pedig szerintem ő is érti, csak másképp. :D Mint az elmozdulást is, ami hivatalosan egy test kezdőpontjától való távolsága (nem egyenlő a megtett úttal). Lehet, hogy a másik fórumban is saját terminológiát használt (?)...

OFF
Van egy barátom, akinek olyan a humora, hogy órákon át löki a képtelenségeket valamiről, miközben nem látod rajta, hogy viccel/magát szórakoztatja. Teljesen hitelesen. Pár hónap kellett hozzá, mire előszörre rájöttem, és akkor volt egy kis félmosoly... Ő jut eszembe.
/OFF Elnézést!
0 x

Gézoo
Hozzászólások: 3979
Csatlakozott: 2011.03.02. 10:22

Vákuumból nyert energia, Adams motor, és társai

Hozzászólás Szerző: Gézoo » 2013.07.27. 06:54

@bkercso (70005): Jól látod. Értem én, mindkét megközelítésben. Csupán az általam (is) propagáltat tartom olyannak, amelyik (korrektebb?) a helyes gondolkodásnak, logikának megfelelőbb.
Érdemes lenne elolvasnod azt a cirkuszt amit itt valamelyik topic-ban a körmozgás kapcsán felmerült gyorsulás-gyorsulása (a rándulás vagy angol nyelvterületen a jerk: http://hu.wikipedia.org/wiki/R%C3%A1ndu ... 8fizika%29) és a rándulás gyorsulása kapcsán rendeztek a fiúk.

Jav.-Kieg.: Mert hogy kezdetben egybehangzóan az volt a vélemény, hogy "jerk" mint olyan nincs is. Aztán a végére eljutottak odáig, hogy ugyan van, de teljességgel felesleges, mert nem használjuk.
Pedig igazából nem a gyorsulás, hanem a gyorsulás megváltozásakor történik a foton kiléptetés. Ezért lenne - lett volna nagyon fontos az energia témában a j=da/dt ismerete, illetve a b=dj/dt létének ismerete.

Jav.Kieg.2.: Félő, hogy megint belekötnek ezért ideteszem:
http://hu.wikipedia.org/wiki/Jounce http://en.wikipedia.org/wiki/Jounce
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára Gézoo 2013.07.27. 07:37-kor.
0 x

Gézoo
Hozzászólások: 3979
Csatlakozott: 2011.03.02. 10:22

Vákuumból nyert energia, Adams motor, és társai

Hozzászólás Szerző: Gézoo » 2013.07.27. 07:19

@Szilágyi András (70004): Most megnéztem ip lokátorokkal azt, hogy én honnan netezek "szerintük" az általuk "látott" ip alapján. Az egyik szerint Szerbiából, egy másik szerint Kecskemétről, egy harmadik szerin Bácsalmásról, a google lista következője szerint Felsőszentivánról. Nos, nem keresgélek tovább. Már így is nyilvánvaló.
Azt pedig, hogy a szolgáltató ip területéről még éppen valaki ide is írogat és pont az ide látogató pár száz emberke közül neki is ugyanaz a szolgáltatója, teljességgel irreleváns.
Azt viszont látom, hogy a szolgáltató azonosságát ürügyül használod továbbra is.
Jelentgetett? Engemet? Miért? Vagy úgy értsem, hogy másokat a védelmemben? Miért kellett volna engemet védenie?
Hiszen itt vagy te a Moderátor aki a szabályzat szerint a személyeskedő, sértő, trágár tartalmú hozzászólásokat törlöd és az elkövetőiket figyelmezteted vagy a visszaesők írási jogát felfüggeszted. Vagy talán nem azzal kellene foglalkoznod az alaptalan fenyegetőzés helyett?
Értelek én. Másként gondolkodom a fizikáról, a világról mint te. És ez zavar. Oké, megértem.

De azt nem értem, hogy miért kötözködsz Einsteintől idézett tartalom miatt, miközben éppen a tudományos szkepticizmus elveit követve a téves dogmákat hangoztatókat vezetem a jó útra? Einsteinnel sem értesz egyet?
(Na jó, egyes részletekben én sem értek vele egyet, de ez magánügyem. Nem vagyok moderátor, így megengedhetek magamnak ilyen luxust.)

Kiegészítés: Nem tudom, hogy azt megfigyelted-e, hogy amikor szerinted is megfelelő formában, helyesen tálalok egy-egy kérdést és a "védett trollok" vitatják, (nyilván mert nem tanulták és minden gyanús a számukra,) Te csak a legvégső esetben, és akkor is dehonesztáló stílusban adsz igazat az általam leírtaknak? Kérdezzem, hogy miért teszed?
Ugye nem kell firtatnom.
Az mindenesetre sokkal jobban venné ki magát, ha a személyes ellenérzéseid helyére a tudományos érvelés kerülne.
0 x

Mungo
Hozzászólások: 27
Csatlakozott: 2013.06.28. 16:30

Vákuumból nyert energia, Adams motor, és társai

Hozzászólás Szerző: Mungo » 2013.07.27. 10:59

@Gézoo (70007):

Ejnye Elpa, izé... Arnoldka, hümm akarom mondani fizikus, nna mindjárt eszembe jut, izé álElminster, szóval miafene Gézoo, végül is te egy kicsit bonyolult személyiség vagy. Egyszerre több példányban is létezel. Végül is így kényelmesen alakul a rajongó táborod, pláne ha hozzászámítjuk a tornatanárokat is.
Az intézmény nevét szorgalmasan titkolod ahol neked "tanítványaid" vannak, de azért meghivatkozod az általuk a te okításod hatására elért eredményeket.
A dinamikus IP cím pedig hiszed vagy sem egyedi. A szolgáltató 24 óránként megváltoztatja ugyan, de a köztes időben akár szerverként is használhatod a masinád.(Ellenkező esetben nem lehetne tudni, hogy hol landol pl a frissítés, amit személyesen neked, a te gépedre küldenek.)
Ugyhogy Arnoldka, izé akarom mondani Elpa, na mindegy a lényeg, hogy nem mindenki elmeroggyant mint te vagy ti, vagy ahogy akarod.
0 x

Szilágyi András
*
*
Hozzászólások: 6521
Csatlakozott: 2009.12.05. 09:31
Tartózkodási hely: Budapest

Vákuumból nyert energia, Adams motor, és társai

Hozzászólás Szerző: Szilágyi András » 2013.07.27. 12:16

@Gézoo (70007): Szép, hogy hülyének nézel, de nem most jöttem le a falvédőről, Gézoo.
0 x

Gézoo
Hozzászólások: 3979
Csatlakozott: 2011.03.02. 10:22

Vákuumból nyert energia, Adams motor, és társai

Hozzászólás Szerző: Gézoo » 2013.07.27. 12:45

@Mungo (70008): A középiskolai tananyagot nem tudod az egy dolog. Nyilván ezért próbálkozol az aljaskodással, rágalmazással.
Különben pedig elárulom neked, hogy 192.168.x.y az én IP címem. Minden belépéskor újat kapok. Nem ötpercenként, nem 24 óránként, hanem minden alakommal mást. Kifelé pedig mindig ugyanazon szolgáltató ip címe látszik. Mint akár most is.
Persze igaz a mondás: "Ezerszer inkább irigyeljenek, rágalmazzanak, mintsem egyszer is szánakozásból legyenek emberségesek velem!" - Tudod mit jelent?
0 x

Gézoo
Hozzászólások: 3979
Csatlakozott: 2011.03.02. 10:22

Vákuumból nyert energia, Adams motor, és társai

Hozzászólás Szerző: Gézoo » 2013.07.27. 12:51

@Szilágyi András (70009): Ugyan már András! Nincs okom arra, hogy hülyének nézzelek!
És különben is! Akármennyire piszkálsz te magad is engemet, ezzel együtt te vagy az egyetlen akinek a segítségére számítanom kell a buta, tanulatlan trollokkal való küzdelemben.
Nem véletlenül hunytam szemet eddig is a gonoszkodásaid felett. Bár úgy tűnik, hogy nem úgy látod mint én, de meggyőződésem az, hogy az ostobaság a butaság elleni "harc" az igazi szkeptikusok feladata.
0 x

bkercso
Hozzászólások: 172
Csatlakozott: 2013.07.19. 13:12

Vákuumból nyert energia, Adams motor, és társai

Hozzászólás Szerző: bkercso » 2013.07.27. 13:15

@Gézoo (70006):
Pedig igazából nem a gyorsulás, hanem a gyorsulás megváltozásakor történik a foton kiléptetés.
Ez már nekem is sok, mivel eddig nem így tudtam. Hivatkoznod kellene mérésekre az ilyen meredek kijelentések előtt.

A rándulás és a zötyögtetés érthető, érdekes. Kíváncsi vagyok, a 13. deriváltat elnevezték-e és kárhoztatják-e a "tudományt", amiért az még nem tette ezt meg. Leírhatnák, mire használják ezeket.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára bkercso 2013.07.27. 13:24-kor.
0 x

Avatar
Solaris
Hozzászólások: 3584
Csatlakozott: 2012.07.25. 17:32

Vákuumból nyert energia, Adams motor, és társai

Hozzászólás Szerző: Solaris » 2013.07.27. 13:20

@Gézoo (69953):

Gézoo! Követtem Rigel jó példáját és magam is vetettem a ketrecedbe néhány kekszet, hogy legyen mit rácsálnod, amig a gondozód nem ad neked enni. A kekszek így néztek ki:
@Gézoo (69936):
Idézet G Zootól:
Kezdjük az egyetlen fotonnal.
Ennek az egy fotonnak amíg nem detektáljuk, addig csak előfordulási valószínűségét ismerhetjük, valahol a +- végtelenek között.
A kérdésem:
[Légy szives megadni a fent említett előfordulási valószínűséget! (Elég lesz ha csak a három dimenziós euklideszi térre szorítkozol.)
Idézet G Zootól:
Most a detektorunkkal ugyanott állva egy fotonáram halmazt vizsgáljunk.
Most is kezdetben amíg nem detektálunk egyetlen fotonját sem, addig a fotonoknak szintén csak előfordulási valószínűségét ismerhetjük, valahol a +- végtelenek között.
A kérdésem:
Légy szives megadni a fent említett előfordulási valószínűségeket! (Most is elég lesz ha csak a három dimenziós euklideszi térre szorítkozol.)
Idézet G Zootól:
Tehát mit tudunk? Mozog a térben egy hullámzó sűrűségű fotonáram, amely amikor megérkezik a detektorunkhoz, akkor 3,31 nsec-enként eléri a maximumát. Vagyis a hullám hossza a térben pontosan egy méter.

Felírhatunk rá egy hullámfüggvényt? Naná! Minden adat ismert ehhez. Tudjuk a hullámhosszot, az amplitúdót, sőt még azt az időpontot is ismerjük amikor a detektor helyén eléri a maximumát.

Vagyis a detektorunkhoz illeszthetünk egy valós hullámfüggvényt, konkrét paraméterekkel +- végtelen... (helyesebben ez esetben a Nap és a detektor) közötti kiterjedéssel.
A kérdésem:
Ugyan publikáld már e topikban a fentebb emlegetett két hullámfüggvényt!
Idézet G Zootól:
Mi következik ebből?
Ha egy konkrét fotonról kérdezel, akkor ne lehetne hozzá hullámfüggvényt rendelni?
A fentiek alapján belátható, hogy a detektálása pillanata előtt csak valószínűségi alapon képezhetjük a hullámfüggvényt.
Kérdésem:
Képezd Gézoo, lássuk!
Idézet G Zootól:
Azaz igen! Részecskeként és hullám-(része)-ként is értelmezhető a foton.
Kérdésem:
Nos, akkor értelmezed a fotont, mint részecskét, majd értelmezd, mint hullámot, vagy annak a részét! Nagyon kíváncsi vagyok a válaszaidra.
A kérdéseim helyes megválaszolása lehetőséget adna neked annak bizonyítására, hogy nem csak össze - vissza hablatyolsz és a félig sem megmésztett olvasmányaid részeid büfized fel a fórumra. De nem, te nem élsz vele, hanem érdemi válasszok helyett az alábbi gyalázatos, primitív, a hozzáértésed teljes hiányáról tanúskodó, legfeljebb szarnak nevezhető választ adtad:
Vákuumból nyert energia, Adams motor, és társai #69953
@Solaris (69938): Ejnye te! Leírtam és nem olvastad?
Vagy csak nem ismerted fel amit olvastál?
Na de legyen gyereknap!
Az amplitúdó függvénye A=A0*sin(ωt) kiegészítve azzal, hogy csoport esetében a maximum fázis helyzete φ akkor A=A0*sin(φ+ωt)
A fázishely haladási függvénye pedig (1D-s ábrázoláskor,) x=c*t ahol A az amplitúdó, sin() a szinusz függvény, t az időpont, c a fénysebesség, x a térkoordináta, fázis helyzete φ, a körfrekvencia ω, amely ω= 2*Pi*f ahol az f a frekvencia [Hertz-ben], és a Pi a kör kerületének és átmérőjének arányszáma.

Apropó! Arra kértelek, hogy ha majd a középiskolát elvégezted akkor kötözködj.. Nem tudod a hullámfüggvényt a szövegben leírtak alapján, akkor te még nem jártál középiskolában, mert ugyanis ott ez tananyag. Nem gondolod, hogy korai még neked szinusz függvénnyel foglalkozni?
Várd meg amíg megtanítják neked! Itt úgysem tudod megtanulni!
A válaszból világosan kiolvasható, hogy a tudatlanok bátorságával fecsegsz itt mindenféléről. Mondjuk, ez nem új, megszoktuk már. Mindannyian tudjuk, hogy az értelmi szinted valahol a földigiliszta és a cserebogár pajor értelmi szintje között van, de neked ennyi is elég, kiváló troll vált belőled. A trollságod azonban nem jogosít fel arra, hogy itt eljátszd a tanárbácsit, mert ez mégsem a bolondok háza, ahol nyugodtan akár fizikusnak is képzelheted magad.
Remélem mielőbb kivágnak innen téged, akár KÖMAL fórumról, vagy ha nem, akkor kikötsz a Gumiszobában, mert a megválaszolatlan kérdéseid száma igencsak gyarapodik.

Amit még írnék, azt nem vethetem képernyőre, de soha ne feledd, az élet nagyon sokszor váratlan meglepetésekkel szolgál.
0 x

Avatar
Solaris
Hozzászólások: 3584
Csatlakozott: 2012.07.25. 17:32

Vákuumból nyert energia, Adams motor, és társai

Hozzászólás Szerző: Solaris » 2013.07.27. 13:23

@Gézoo (70011):
És különben is! Akármennyire piszkálsz te magad is engemet, ezzel együtt te vagy az egyetlen akinek a segítségére számítanom kell a buta, tanulatlan trollokkal való küzdelemben.
Szar lehet neked. Bírkózol a több példányban létező önmagaddal. :) Ostoba troll!
0 x

Avatar
Solaris
Hozzászólások: 3584
Csatlakozott: 2012.07.25. 17:32

Vákuumból nyert energia, Adams motor, és társai

Hozzászólás Szerző: Solaris » 2013.07.27. 13:25

@Mungo (70008): Hagyd, reménytelen. Azt hiszi, mindenki akkora emeletes barom, mint ő maga.
0 x

Mungo
Hozzászólások: 27
Csatlakozott: 2013.06.28. 16:30

Vákuumból nyert energia, Adams motor, és társai

Hozzászólás Szerző: Mungo » 2013.07.27. 13:48

@Gézoo (70010):
A középiskolai tananyagot nem tudod az egy dolog.
Az lehetséges, hogy már tananyag lettél, de az nem középiskolás anyag. Talán a SOTE-n.
Az ilyesmit sohasem lehet tudni pontosan.
Nyilván ezért próbálkozol az aljaskodással, rágalmazással.
Valahogy meglepetést okoznál, ha a mocskodat nem próbálnád meg ilyen átlátszóan takargatni.
Elpa, Arnoldka, fizikus, álElminster és még felsorolni is sok hány nicken próbáltad tulajdon ánuszrózsádat nyelvcsapásaiddal illetni. A Wikipédiában előadott szösszeneted is egy gerinces, mit ne mondjak jellemes húzás volt tőled. Szóval ne ringasd magad abban, hogy ezeket az igazán erkölcsös húzásaidat csak úgy elfelejtjük neked.
Ha már középiskolai tananyagnál tartunk: Sikerült már bizonyítanod a Gézoo tételt miszerint a kör kerülete és sugara közötti arány, amelyik lehet nagyobb is mint 2*r*pi ??
(Emlékeztetőül: a gömbi koordináta-rendszer kapcsán bizonygattad, hogy az biza lehet ennél nagyobb is..., merthogy a pi lehet 4 vagy öt vagy bármekkora.)
0 x

Gézoo
Hozzászólások: 3979
Csatlakozott: 2011.03.02. 10:22

Vákuumból nyert energia, Adams motor, és társai

Hozzászólás Szerző: Gézoo » 2013.07.27. 14:08

@bkercso (70012): Jogos az igényed! Tényleg! Mikor lép ki a foton?
Mondjuk vegyünk egy Kép
függvényt amelyben n a pálya sorszáma, h a PLack féle hatáskvantum, R a Rydberg állandó és E pedig az n -edik pályán lévő elektron energiája. Kép
Azaz ha n+1 pályára lépteti egy foton, majd onnan visszalép n-edikre akkor a két pálya energia különbözetét fotonként kisugározza. Ezidáig rendben is van, ezzel van tele minden forrás.
Viszont a "Mikor sugározza ki?" kérdésre már nem egyértelműek a válaszok. Menet közben?
Ez elkent energia sávot okozna, tehát ez biztosan nem jó válasz.
A másik kettő: Elinduláskor és így változik az impulzusa az n-edik pálya elfoglalásához szükséges λ=h/(m*v) értékűre? Vagy leérkezik és "nem fér el" a λ hullámhossza, ezért sugározza ki a fotont?
A jerk szempontjából végül is mindegy melyik az utóbbi kettő közül. Ugyanis mindkettő a gyorsulás megváltozásával azaz a jerk-kel járó esemény.
Tehát amikor azt írtam, hogy igazából a jerk idején van a foton kilépés, nagyot nem tévedhettem. Na de melyik jerk idején?
Neked van rá tipped, ötleted? Esetleg valamilyen logikus érved?

"A rándulás és a zötyögtetés érthető, érdekes. Kíváncsi vagyok, a 13. deriváltat elnevezték-e és kárhoztatják-e a "tudományt", amiért az még nem tette ezt meg. Leírhatnák, mire használják ezeket."
Értelek, hogy szokatlan. Viszont ha belegondolsz, már használod a jerk-et. Igaz ügyes trükkel megkerülve, de minden rugóerő által gyorsuló tömeg változó nagyságú gyorsuláson azaz jerk-en megy át.
Az egy másik dolog, hogy a rándulás, zöttyenés, koppanás vagy micsoda neveket rendelünk hozzá a két további deriválthoz. Úgy vélem, hogy ha majd általános iskolában a rugóerő okozta gyorsulásváltozást a jerk-kel írják fel a csemeték, mert olyannyira előrehaladott az "iskolai tudományosság szintje", akkor a koppanás marad a közép és felsőfokra.
De igaz, amíg még diplomások számára is meglepetés a jerk, és a Jounce-ról már nem is szólva (http://hu.wikipedia.org/wiki/Jounce), addig tényleg elég nehéz tisztázni a velük leírható jelenségek menetét.
0 x

Gézoo
Hozzászólások: 3979
Csatlakozott: 2011.03.02. 10:22

Vákuumból nyert energia, Adams motor, és társai

Hozzászólás Szerző: Gézoo » 2013.07.27. 14:16

Kedves Mungo és Solaris! Rettenetesen sajnálom, hogy trollkodáson kívül másra nem vagytok hajlandók.
0 x

bkercso
Hozzászólások: 172
Csatlakozott: 2013.07.19. 13:12

Vákuumból nyert energia, Adams motor, és társai

Hozzászólás Szerző: bkercso » 2013.07.27. 14:17

@Gézoo (70017):
Aha. :)
Ez vajon működik? Gondolom, itt jó sok derivált előállhat:
https://www.youtube.com/watch?v=kcRo5xvEkdM

Ez is leírhatő a szimmetrikus aszimmetriákkal?
0 x

Gézoo
Hozzászólások: 3979
Csatlakozott: 2011.03.02. 10:22

Vákuumból nyert energia, Adams motor, és társai

Hozzászólás Szerző: Gézoo » 2013.07.27. 14:39

@bkercso (70019): Jó az animáció. És bár némi élet érzek a soraidban, de kérdeztél illik rendesen felelnem.
A filmen látható gyorsulások-gyorsulásai igazából már nem is jerk hanem Jounce függvényűek. Ugyanis a gyorsulás (a=dv/dt) irányának megváltozása is már önmagában jerk. A következő differenciál már a J=dj/dt azaz a Jounce függvény.

Hogy a szimmetrikus aszimmetria elve hogyan érvényesül ilyen esetekben?
Egyszerű. Olyan mozgás párok esetében, ahol a két oldal egymástól eltérő újabb párokra bontható, a párok bontásával aszimmetriák képződnek.
Egy hasonlattal mit a matematikában az összeadás és a szorzás szintjei, úgy a mozgásnemek "szintjei" sem szabadon felcserélhető sorrendűek.
Azaz a szintek párosításaival a "szokásostól" az "elvárttól" eltérő eredményekhez jutunk. Éppen úgy mint a példaként említett matematikai műveletek esetében.

Utóirat: Nem tippeltél? Nincs ötleted?
0 x

Avatar
Solaris
Hozzászólások: 3584
Csatlakozott: 2012.07.25. 17:32

Vákuumból nyert energia, Adams motor, és társai

Hozzászólás Szerző: Solaris » 2013.07.27. 15:23

@Gézoo (70018): Idefigyelj te hülye, pimasz, pofátlan, agyatlan troll! Válaszolj érdemben a neked feltett kérdésekre! Csak olyat kérdeztem, amikről okoskodtál, hogy miképpen kell megoldani. Mint látom nem megy, s így nyilvánvaló mindenki számára, hogy lövésed sincs az egészről, s ezek alapján a mocskos pofádat nincs jogod kinyitni mások becsmérlésére! Szállj magadba és dugulj el te oktalan barom!
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Solaris 2013.07.27. 15:32-kor.
0 x

ennyi
Hozzászólások: 3849
Csatlakozott: 2011.02.01. 00:01

Vákuumból nyert energia, Adams motor, és társai

Hozzászólás Szerző: ennyi » 2013.07.27. 15:27

@Gézoo (70020): Aktualis kerdes: A homerseklet harmadik derivaltjanak mi a neve?

Es az ido masodik derivaltjat hogy hivjak? (idojarasvaltozas)
0 x

Avatar
Solaris
Hozzászólások: 3584
Csatlakozott: 2012.07.25. 17:32

Vákuumból nyert energia, Adams motor, és társai

Hozzászólás Szerző: Solaris » 2013.07.27. 15:31

@Gézoo (70020):
A következő differenciál már a J=dj/dt azaz a Jounce függvény.
Milyen differenciál? Ugatod a differenciálszámítást is agyatlan ork.
Hogy a szimmetrikus aszimmetria ...
Nem csak a hasad megy, mi?
... a matematikában az összeadás és a szorzás szintjei ...
Tessék? Miről pampogsz te hülye?
Azaz a szintek párosításaival a "szokásostól" az "elvárttól" eltérő eredményekhez jutunk. ...
Ezt úgy mondják, hogy G Zoo-féle eredménykihozatali faktor kis Wikipédia szerkesztő. Volt pofád belerondítani a Wikipédiába? Ekkora barmot!
0 x

Gézoo
Hozzászólások: 3979
Csatlakozott: 2011.03.02. 10:22

Vákuumból nyert energia, Adams motor, és társai

Hozzászólás Szerző: Gézoo » 2013.07.27. 16:02

@ennyi (70023): Nagyon jó a kérdésedben megbúvó irónia. Azzal együtt, hogy nyilván viccnek szántad, van értelmes tartalom is a kérdésben.
Azt nem tudom, hogy a hőmérséklet idő szerinti deriváltjaival mit fogunk kezdeni a jövőben, viszont az idő sebessége, sebesség változásai és a változások deriváltjai már lassan száz éve meghatározzák a tudomány irányait.
Csak kicsit más "dobozva csomagolva". Az általános relativitás elméletének oszlopos részeként.
Hiszen amikor gyorsuló test-rendszer idejéről beszélünk, akkor egyben a gyorsulásának arányában lassuló időről is szól a "történet".
Nyilván ha a gyorsulás mértéke változó (és mivel minden gyorsulás legalább a kialakulásáig majd az állandósult értékétől a megszűnéséig változó gyorsulás azaz jerk, ) az idő múlási sebességének vagy másként fogalmazva az órák járási sebességének megváltozási sebesség változása ugyanúgy többed rendű differenciálokkal írható le, mint ahogy a gyorsulások gyorsulásai.
0 x

Gézoo
Hozzászólások: 3979
Csatlakozott: 2011.03.02. 10:22

Vákuumból nyert energia, Adams motor, és társai

Hozzászólás Szerző: Gézoo » 2013.07.27. 16:05

Kedves Moderátorok!

Úgy látom Solaris végképp elvesztette az önuralmát. Ezennel kérem, hogy a szabályzatot többszörösen megsértő bejegyzéseit az előírásoknak megfelelően kezeljék!

Köszönettel: Gézoo
0 x

ennyi
Hozzászólások: 3849
Csatlakozott: 2011.02.01. 00:01

Vákuumból nyert energia, Adams motor, és társai

Hozzászólás Szerző: ennyi » 2013.07.27. 16:59

@Gézoo (70026):
Nagyon jó a kérdésedben megbúvó irónia. Azzal együtt, hogy nyilván viccnek szántad, van értelmes tartalom is a kérdésben.
Szerinted en viccelek.
Szerintem meg te viccelsz.
0 x

Mungo
Hozzászólások: 27
Csatlakozott: 2013.06.28. 16:30

Vákuumból nyert energia, Adams motor, és társai

Hozzászólás Szerző: Mungo » 2013.07.27. 17:49

@Gézoo (70027):

Az már ciki, ha már a saját szagodat sem bírod.
0 x

Avatar
Solaris
Hozzászólások: 3584
Csatlakozott: 2012.07.25. 17:32

Vákuumból nyert energia, Adams motor, és társai

Hozzászólás Szerző: Solaris » 2013.07.27. 20:49

@Gézoo (70026):
Nagyon jó a kérdésedben megbúvó irónia. Azzal együtt, hogy nyilván viccnek szántad, van értelmes tartalom is a kérdésben.
Azt hiszem tévedsz kis bohóc. A te bejegyzéseid olyanok, mint a szánalmas bohóc vergődései a manézsban.
Azt nem tudom, hogy a hőmérséklet idő szerinti deriváltjaival mit fogunk kezdeni a jövőben, viszont az idő sebessége, sebesség változásai és a változások deriváltjai már lassan száz éve meghatározzák a tudomány irányait. ...
Te magad valószínűleg kinyomtatod azokat a deriváltakat és azt műveled velük, mint a tankönyveiddel anno, vagyis felhasználod troll WC-papírnak.
A többi agyatlan szöveged a te kórtörténetedet határozza meg szemmel látható módon.

Nesze egy keksz is te bohóc: Egy függvény differenciálja nem azonos a függvény deriváltjával.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Solaris 2013.07.27. 21:04-kor.
0 x

Avatar
Solaris
Hozzászólások: 3584
Csatlakozott: 2012.07.25. 17:32

Vákuumból nyert energia, Adams motor, és társai

Hozzászólás Szerző: Solaris » 2013.07.27. 20:53

@Gézoo (70027): Mióta vagy ilyen érzékeny te cserebogár pajor intelligenciájú bohóc? Ne veszed észre, hogy egyáltalán nem vicces, hanem szánalmas minden produkciód? A klasszikus Negro a pofádban nappali fényt áraszt.
0 x

bkercso
Hozzászólások: 172
Csatlakozott: 2013.07.19. 13:12

Vákuumból nyert energia, Adams motor, és társai

Hozzászólás Szerző: bkercso » 2013.07.27. 22:31

@Gézoo (70020):
Nem élnek szántam a kérdést, hanem még nem tudom, mi az a szimm. aszimm. Felteszem, van mögötte gondolat, erre voltam kíváncsi és adtam egy gyakorlati példát, amin esetleg be lehetne mutatni.

Hogy mikor sugároz a legerjesztődő elektron? Nem tudom. Nem hiszem, hogy olyan egyszerű a vűlasz, minthogy mikor megindul vagy mikor megérkezik. Nem kutatom ezt a témát, még irodalmazás szintem sem, tippelni meg nem fogok. :) Szóval szabad a gazda, de ha lehet, jelölj meg kérlek forrást is!

Szóval szerinted hogyan működük, működik-e egyáltalán a vimana hajtómű?
0 x

ennyi
Hozzászólások: 3849
Csatlakozott: 2011.02.01. 00:01

Vákuumból nyert energia, Adams motor, és társai

Hozzászólás Szerző: ennyi » 2013.07.28. 04:27

@Solaris (70034): Ugy velem ez durva szemelyeskedes, nem melto a forumhoz.
Meg akkor sem, ha valaki meggyozodesed szerint kovetkezetesen ostobasagokat allit.
0 x

Lezárt