Vákuumból nyert energia, Adams motor, és társai

Örökmozgók, 100% feletti hatásfok
Avatar
Solaris
Hozzászólások: 3584
Csatlakozott: 2012.07.25. 17:32

Vákuumból nyert energia, Adams motor, és társai

Hozzászólás Szerző: Solaris » 2013.01.20. 22:52

@Gézoo (62165):
Mitől lenne megmaradó az energia, tálán tudsz rá megalapozható bizonyítást?
Talán tudsz bizonyítást adni arra, hogy az energia nem marad meg? :mrgreen:
Hogyan függ az energia nagysága az idő sebességétől?
Szóval te fizikát tanítasz, szakkört vezetsz, stb. Egyetemi katedrád nincs? Te helyből olyan hülye vagy, mint más nekifutásból!
0 x

Avatar
Solaris
Hozzászólások: 3584
Csatlakozott: 2012.07.25. 17:32

Vákuumból nyert energia, Adams motor, és társai

Hozzászólás Szerző: Solaris » 2013.01.20. 22:55

@Gézoo (62198): Na tessék! Újra itt van a rugós golyóival. Hányszor akarsz még leégni vele?
0 x

Gézoo
Hozzászólások: 3979
Csatlakozott: 2011.03.02. 10:22

Vákuumból nyert energia, Adams motor, és társai

Hozzászólás Szerző: Gézoo » 2013.01.20. 22:56

@Solaris (62223): Az az állítás, hogy megmaradó.
Mindig az állítást kell bizonyítani.

Valaminek a nemlétezéséről kérni bizonyítást, tudománytalan.
"Na tessék! Újra itt van a rugós golyóival. Hányszor akarsz mág megbukni vele?"
Csak azért szólok, hogy megtalálhasd: Az 'e' betű a bal kezednél van.

Egyébként pedig itt sem és a többi fórumon sem beszélgetek veled!
0 x

Avatar
Solaris
Hozzászólások: 3584
Csatlakozott: 2012.07.25. 17:32

Vákuumból nyert energia, Adams motor, és társai

Hozzászólás Szerző: Solaris » 2013.01.20. 22:57

@Question (62209): Semmi baja szegénynek, csak mostanság a KöMal fórumon is rájár a rúd. :D
0 x

Gézoo
Hozzászólások: 3979
Csatlakozott: 2011.03.02. 10:22

Vákuumból nyert energia, Adams motor, és társai

Hozzászólás Szerző: Gézoo » 2013.01.20. 22:59

@Solaris (62227): Oda is utánam jöttél sértegetni, piszkoskodni. Szégyeld magadat!
0 x

Avatar
Solaris
Hozzászólások: 3584
Csatlakozott: 2012.07.25. 17:32

Vákuumból nyert energia, Adams motor, és társai

Hozzászólás Szerző: Solaris » 2013.01.20. 23:06

@Gézoo (62228): Ne személyeskedj G Zoo! A kedvedért egy szalmaszálat se tennék keresztbe, hacsak ...., szóval ha megmagyarázod, hogy "az időmúlási sebességek differenciáljai az energia", levezeted a Monty - Hall probléma megoldását szögfügvényekkel, vagy logaritmussal, vagy síkmértannal, vagy térmértannal, ahogy kijelentetted, bebizonyítod, hogy az energia nem megmaradó mennyiség, igazolod, hogy van 1-nél nagyobb hatásfok, stb, egyszóval bebizonyítod mindazt a sok - sok blődlit, amit képernyőre vetettél.
0 x

Gézoo
Hozzászólások: 3979
Csatlakozott: 2011.03.02. 10:22

Vákuumból nyert energia, Adams motor, és társai

Hozzászólás Szerző: Gézoo » 2013.01.20. 23:08

@Solaris (62233): Nem beszélek veled! Hagyj békén! Ne sértegess, ne hazudozz, hagyj békén!
0 x

Avatar
Solaris
Hozzászólások: 3584
Csatlakozott: 2012.07.25. 17:32

Vákuumból nyert energia, Adams motor, és társai

Hozzászólás Szerző: Solaris » 2013.01.20. 23:10

@Gézoo (62226): Az energiamegmaradásról te állítod, hogy nem érvényes, tehát neked kell ezt bizonyítani és mondom néked, tiéd a soros Nobel-díj! Uccu, fogj neki szaporán!
0 x

Avatar
Solaris
Hozzászólások: 3584
Csatlakozott: 2012.07.25. 17:32

Vákuumból nyert energia, Adams motor, és társai

Hozzászólás Szerző: Solaris » 2013.01.20. 23:14

@Gézoo (62234): Bárki elolvashatja, hogy igazat írok. Nem kell beszélgess, nem kötelező, de számíthatsz arra, hogy akár én, akár más kérdést/kérdéseket intéz hozzád, s erre érdemben válaszolnod kellene, különben kipukkad a lufi, úgyhogy várom és más is várja a választ a kérdéseire. A hallgatás is válasz. :)
0 x

funlol
Hozzászólások: 28
Csatlakozott: 2013.01.20. 13:26

Vákuumból nyert energia, Adams motor, és társai

Hozzászólás Szerző: funlol » 2013.01.20. 23:26

@Gézoo (62222):

Tényleg reménytelen vagy. Minden egyes hozzászólásoddal tovább égeted magad.

"tömegközéppontján és nem súlypontján."
Homogén sűrűségű test esetében az ugyanaz.
(Amúgy ha már ilyenekbe kell belekötnöd, az annak a jele, hogy keresed a szalmaszálat, amibe még kapaszkodhatsz...)

Értsd már meg, hogy kifejezheted az impulzust a perdület hányadosaként, de nem adhatod össze, mert függetlenek.

"Ez 1. nem tartozik ide, 2. Nem feltétlenül igaz."

1. De pontosan ide tartozik, mert a nyomaték--> perdületet és erőből --> impulzus.
2. De, feltétlenül igaz.

Légszíves azért ne az impulzus tétel alá másold be a nyomatékot, mert ezzel csúsztatsz (nem vádollak azzal, hogy szándékosan)
----------------------
Impulzus-tétel differenciális alakja:
I'=∑F
m*v'=∑F
m*a=∑F

Jobb oldalra felírod a korongra ható erőket és voila.
--------------------

Amúgy miért hibás?

Bal oldalt az Impulzus deriváltja, jobb oldalon az erők összege szerepel.
I=m*v deriválva: I'=m*v' azaz I'=m*dv/dt ami nem más mint I'=m*a és m*a=F.

Még a lendület tétel differenciális alakját se ismered se azt, hogy dv/dt vagy v' ugyanaz más jelöléssel, de olyan is van, hogy ponttal jelölik.

Személyeskedésről pedig szót ne szólj, mert minden második sorod csak lenéző személyeskedés.
Minden első meg baromság ahogy van.

Mond meg mi hibás benne:

-----------------------------
Nos, hibásan írtad fel a függvényeket:

I'=∑F
m*v'=∑F (a ' deriválást jelent, vagyis v'=dv/dt=a, de egyébként ez nyilvánvaló...)
m*a=∑F
----------------------------

És kérlek erre, csak erre válaszolj, amíg nem mondod meg miért hibás, nincs értelme tovább marnunk egymást. Még egyszer kérlek, mutasd meg hol van benne a hiba, és ne terelj, hanem ERRE válaszolj.

Köszönöm.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára funlol 2013.01.20. 23:47-kor.
0 x

funlol
Hozzászólások: 28
Csatlakozott: 2013.01.20. 13:26

Vákuumból nyert energia, Adams motor, és társai

Hozzászólás Szerző: funlol » 2013.01.20. 23:37

@Gézoo (62222):

Bocsánatodat kérem, ha tiszteletlen voltam veled szemben, fussunk neki még egyszer személyeskedés és gúnyolódás nélkül.

Elsőnek kérlek ezt vitassuk meg, hogy miért hibás:

-----------------------------------------
Nos, hibásan írtad fel a függvényeket:

I'=∑F m*v'=∑F m*a=∑F
-----------------------------------------

I'=∑F
m*v'=∑F (a ' deriválást jelöl, azaz v'=dv/dt=a, ezért differenciális alak, mert a sebesség deriváltja)
m*a=∑F

Első lépésként kérlek szépen erre válaszolj (csak erre)!

üdv
0 x

Gézoo
Hozzászólások: 3979
Csatlakozott: 2011.03.02. 10:22

Vákuumból nyert energia, Adams motor, és társai

Hozzászólás Szerző: Gézoo » 2013.01.21. 00:00

@funlol (62242): "Tényleg reménytelen vagy. Minden egyes hozzászólásoddal tovább égeted magad." -- Ne személyeskedj!
""tömegközéppontján és nem súlypontján."
Homogén sűrűségű test esetében az ugyanaz."
Szabadeséskor az egyik létező a másik nem! Szerinted ugyanaz. Tévedtél.

"(Amúgy ha már ilyenekbe kell belekötnöd, az annak a jele, hogy keresed a szalmaszálat, amibe még kapaszkodhatsz...)" - Gerenda az, súlypont súly nélkül, olyan mint ...? Tudod folytatni?

"Értsd már meg, hogy kifejezheted az impulzust a perdület hányadosaként, "

Nem fejeztem ki a perdület hányadosaként. Az erőt fejeztem ki amely nem az impulzushányad, hanem a perdülethányad képzésére fejtettünk ki.

"Személyeskedésről pedig szót ne szólj, mert minden második sorod csak lenéző. személyeskedés.
Minden első meg baromság ahogy van." -- Érdekes, pont ezt műveled az első megszólalásod óta.

Ja csak, hogy ne keverd: a=dv/dt vagy a=v' és M=F*R = dN/dt

"Nos, hibásan írtad fel a függvényeket:

I'=∑F
m*v'=∑F (a ' deriválást jelent, vagyis v'=dv/dt=a, de egyébként ez nyilvánvaló...)
m*a=∑F"

Egy az egyben, soremeléseket kivéve odamásoltam azt amit írtál. A "(a ' deriválást jelent, vagyis v'=dv/dt=a, de egyébként ez nyilvánvaló...)" részt kivéve, mert ezt most tetted hozzá. Ha rossz, akkor csak magadat hibáztathatod.

"És kérlek erre, csak erre válaszolj, amíg nem mondod meg miért hibás, nincs értelme tovább marnunk egymást. Még egyszer kérlek, mutasd meg hol van benne a hiba, és ne terelj, hanem ERRE válaszolj."

Mi a kérdésed?


***************************

Oké, tiszta lappal.

Ne használd a deriváltokat, én sem használtam.
Nem nyomatékot számoltam, hanem azt az impulzus-részt ami a perdületben lesz jelen.

A példát a "sóderezésről" ezért említettem. A hengerek minden pontpárjára érvényes, szummázva a lendületeik alkotják a perdületet.

Egyébként pedig a kísérletet elvégezve egyértelműen tapasztalhatod magad is.

Tekerj zsineget két hengerre, a zsinegek végeit kösd össze. A jobb oldalra a hengerek tömegével azonos tömegre úgy köss rá zsineget, hogy a zsineg irányának folytatása áthaladjon a tömegközépponton. A két zsineg közé tegyél kifeszített rugót.

A két oldalon azonos nagyságú tömegek ellenére a baloldal forgásba jön és sebessége kisebb lesz, mint a jobboldali tömegé a rugó elengedése után.

Ütközés után baloldalra haladnak. Ezen vitatkozni lehet, de nem érdemes.
0 x

funlol
Hozzászólások: 28
Csatlakozott: 2013.01.20. 13:26

Vákuumból nyert energia, Adams motor, és társai

Hozzászólás Szerző: funlol » 2013.01.21. 00:04

@Gézoo (62246):

Ne haragudj, de még mindig szeretnék választ kapni, hogy a

I'=∑F
m*v'=∑F (a ' deriválást jelöl, azaz v'=dv/dt=a, ezért differenciális alak, mert a sebesség deriváltja)
m*a=∑F

miért hibás.

Várom válaszod!
üdv
0 x

Gézoo
Hozzászólások: 3979
Csatlakozott: 2011.03.02. 10:22

Vákuumból nyert energia, Adams motor, és társai

Hozzászólás Szerző: Gézoo » 2013.01.21. 00:05

@funlol (62247): Maga az impulzustétel, amely szerint az impulzus idő szerinti deriváltja az erő, nem rossz, de nem tartozik ide.
0 x

Gézoo
Hozzászólások: 3979
Csatlakozott: 2011.03.02. 10:22

Vákuumból nyert energia, Adams motor, és társai

Hozzászólás Szerző: Gézoo » 2013.01.21. 00:14

@funlol (62247): Vagy ha mindenképpen az idő szerinti deriváltakkal akarsz számolni, úgy is lehet:
F1 erő létrehozza a baloldali tömegek impulzusát, idő szerinti integrálja ez az Impulzus,
F2 erő R karon létrehozza azt az M nyomatékot ami a perdület idő szerinti deriváltja,
azaz ezzel az R karral osztva M idő szerinti integrálja adja F2 erőt.
F=F1+F2 azonos hatásvonalú erők, egyenlő nagyságú eredőjük a jobboldalra ható F erővel, amelynek az idő szerinti integrálja a jobboldali tömeg I impulzusa.
0 x

Gézoo
Hozzászólások: 3979
Csatlakozott: 2011.03.02. 10:22

Vákuumból nyert energia, Adams motor, és társai

Hozzászólás Szerző: Gézoo » 2013.01.21. 00:21

@Gézoo (62249): Vagyis teljesen mindegy az, hogy hogyan ragozzuk, F1*t < F*t mert F1=F-F2 ezért
(F-F2)*t << F*t idő szerinti deriváltjaik esetében (F-F2) < F valamint F1<F ..

Nem is értem, hogy ezt az ábráról miért nem lehet elsőre belátni?
0 x

Szilágyi András
*
*
Hozzászólások: 6521
Csatlakozott: 2009.12.05. 09:31
Tartózkodási hely: Budapest

Vákuumból nyert energia, Adams motor, és társai

Hozzászólás Szerző: Szilágyi András » 2013.01.21. 00:30

@Gézoo (62250):
Tehát te úgy gondolod, hogy ha egy testre hat egy erő, akkor annak egy része gyorsít, másik része meg forgat?

Ez téves felfogás, Gézoo. Elárulom: a teljes erő gyorsít, és a teljes erő forgat is ezzel egyidejűleg. Ez két független hatása egy és ugyanazon erőnek. Nem kell, nem lehet felbontani két részre, gyorsítóra és forgatóra.
0 x

Avatar
mimindannyian
*
*
Hozzászólások: 7917
Csatlakozott: 2011.04.23. 16:20
Tartózkodási hely: Szoboszló

Vákuumból nyert energia, Adams motor, és társai

Hozzászólás Szerző: mimindannyian » 2013.01.21. 00:35

A gézoo fizika bemutatkozik. Stay tuned, mindjárt a spinfotonok jönnek!
0 x

ennyi
Hozzászólások: 3849
Csatlakozott: 2011.02.01. 00:01

Vákuumból nyert energia, Adams motor, és társai

Hozzászólás Szerző: ennyi » 2013.01.21. 00:38

@Szilágyi András (62253): Jol ertelek, hogy ha egy m tomegu rudra F ero hat a rud egyik vegpontjan, akkor annak a rudnak (a tomegkozeppontjanak) a gyorsulasa mindig ugyanakkora lesz, fuggetlenul attol, hogy az ero a rud hossztengelye iranyaban hat ( azaz csak gyorsit, es nem forgat), es akkor is ha a rud hossztengelyere meroleges iranyu az ero, ami nyilvan forgast is eredmenyez.

Ugye nem errol van szo? A fenti ket esetben a rud tomegkozeppontjanak az F ero okozta gyorsulasa elter egymastol, vagy azonos? Nekm intuitivan ugy tunik, hogy nagyobb a gyorsilas a tengelyiranyu ero eseten, amikor nulla a forgas, es legkisebb a gyorsulas a tengelyte meroleges ero eseten, amikor is a legnagyobb a forgatas.
Rosszul gondolom?
0 x

funlol
Hozzászólások: 28
Csatlakozott: 2013.01.20. 13:26

Vákuumból nyert energia, Adams motor, és társai

Hozzászólás Szerző: funlol » 2013.01.21. 00:41

@Szilágyi András (62253):

"Elárulom: a teljes erő gyorsít, és a teljes erő forgat is ezzel egyidejűleg. Ez két független hatása egy és ugyanazon erőnek"

Ezt próbáltam már én is 10 kommenten keresztól elmagyarázni, hogy a 2 hatás független. :D Ezért írtam fel az impulzus- és perdület-tétel differenciális alakját. Sajnos nem tudtam ilyen szépen és világosan megfogalmazni, elnézéseteket kérem.
0 x

Szilágyi András
*
*
Hozzászólások: 6521
Csatlakozott: 2009.12.05. 09:31
Tartózkodási hely: Budapest

Vákuumból nyert energia, Adams motor, és társai

Hozzászólás Szerző: Szilágyi András » 2013.01.21. 01:18

@ennyi (62255): Azonos a két esetben a gyorsulás.
0 x

ennyi
Hozzászólások: 3849
Csatlakozott: 2011.02.01. 00:01

Vákuumból nyert energia, Adams motor, és társai

Hozzászólás Szerző: ennyi » 2013.01.21. 01:39

@Szilágyi András (62259):

Tovabbi naiv gondolatok:

OK, a gyosulas azonos. Akkor a sebesseg is, a megtett ut is, es igy a munkavegzes is?
Az egyik esetben van forgas is, a masikban nincs.
A forgas is energiat tartalmaz, annak a letrehozasahoz is munkavegzes szukseges.

Ugyanaz az ero, ugyanazon a testen tobb munkat vegez, ha forgatja is nem csak gyorsitja? Akkor uyanakkora befektetett erovel, ugyanannyi ido alatt lehet tobb (ha forog is) vagy kevesebb (ha nem forog) munkat vegezni uagyazaon a testen?
0 x

Szilágyi András
*
*
Hozzászólások: 6521
Csatlakozott: 2009.12.05. 09:31
Tartózkodási hely: Budapest

Vákuumból nyert energia, Adams motor, és társai

Hozzászólás Szerző: Szilágyi András » 2013.01.21. 02:23

@ennyi (62261): Munka = erő * elmozdulás
Ha nem a tömegközéppontban hat az erő, az elfordulás miatt ugyanannyi idő alatt hosszabb szakaszon hat, tehát nagyobb munkát végez. A többletmunka fedezi a forgás energiáját.
0 x

ennyi
Hozzászólások: 3849
Csatlakozott: 2011.02.01. 00:01

Vákuumból nyert energia, Adams motor, és társai

Hozzászólás Szerző: ennyi » 2013.01.21. 02:59

@Szilágyi András (62262):
Koszi, kezdem sejteni.

Ami nekem nem intuitiv, hogy ugyanakkora erovel ugyanannyi ido alatt kulonbozo nagysagu munkakat lehet vegezni... erteni ertem, csak ha nem kepletekben gondolkozok, hanem csak "megerzesre" hagyatkozok akkor tevutra jutok.

Ami nekem segit helyretenni: ugyanakkora F erovel, egyforman t idon keresztul hatok (mondjuk huzom) egy m tomegu es egy masik 10*m tomegu, pontszeru testre.
Mikor vegzek tobb munkat, a kisebb, vagy a 10x nagyobb tomeg mozgatasa soran, vagy ugyanakkora a munka, hiszen ugyanaz az ero, ugyanannyi ideig hatott?
Keplet nelkul, megerzesre teves valaszt adnek erre is.
0 x

Gézoo
Hozzászólások: 3979
Csatlakozott: 2011.03.02. 10:22

Vákuumból nyert energia, Adams motor, és társai

Hozzászólás Szerző: Gézoo » 2013.01.21. 08:13

@Szilágyi András (62253):
Ez téves felfogás, Gézoo. Elárulom: a teljes erő gyorsít, és a teljes erő forgat is ezzel egyidejűleg. Ez két független hatása egy és ugyanazon erőnek. Nem kell, nem lehet felbontani két részre, gyorsítóra és forgatóra.
Na oké, nézzük miért rossz az amit írtál! A forgókra generátort teszünk és a forgásban tárolt energiát akkumulátorba töltjük.
Nyilvánvalóan a rugó egyforma munkát végzett mindkét oldalon, mert azonos erővel azonos idő alatt, azonos elmozdulást végezhetett.
A jobboldali (nem forgó) test mozgási energiájából levonva az akkumulátorba töltött forgási energiát, megkapjuk a baloldali test egyenes vonalú mozgási energiáját.

Tehát Ej=Eb+Ea ezért

Ej-Ea=Eb ebből pedig -Ea kiemeléssel:

Ej > Eb következik.

Akár energiával, akár impulzusokkal és impulzusmomentumokkal, akár differenciál, akár nem differenciál alakokkal számolunk, ugyanazt kapjuk mint amit a kísérlet eredménye mutat.

Téves az állításod.
0 x

Gézoo
Hozzászólások: 3979
Csatlakozott: 2011.03.02. 10:22

Vákuumból nyert energia, Adams motor, és társai

Hozzászólás Szerző: Gézoo » 2013.01.21. 08:16

@funlol (62256):
Ezt próbáltam már én is 10 kommenten keresztól elmagyarázni, hogy a 2 hatás független. :D Ezért írtam fel az impulzus- és perdület-tétel differenciális alakját. Sajnos nem tudtam ilyen szépen és világosan megfogalmazni, elnézéseteket kérem.
Felteszem, hogy a fizikus végzettségű András szándékosan "tévedett". A te tévedésed pedig szimpla meggondolatlanság?
0 x

Avatar
mimindannyian
*
*
Hozzászólások: 7917
Csatlakozott: 2011.04.23. 16:20
Tartózkodási hely: Szoboszló

Vákuumból nyert energia, Adams motor, és társai

Hozzászólás Szerző: mimindannyian » 2013.01.21. 10:25

@Gézoo (62267):
Nyilvánvalóan a rugó egyforma munkát végzett mindkét oldalon, mert azonos erővel azonos idő alatt, azonos elmozdulást végezhetett.
Ne is zavarjon, hogy ezt már kibeszéltük. Te sosem tanulsz? Vagy a szenilitás tesz ilyen trollá?

A rugó nem ugyanakkora munkát végez a két oldalán. A múltkori párbeszédnek is az lett a vége, hogy nem tudod mi a különbség az impulzusmegmaradás és energiamegmaradás között. Apropó, hogy áll az a rakétahajtóműved, mely a perdületet lendületté konvertálja?
0 x

Gézoo
Hozzászólások: 3979
Csatlakozott: 2011.03.02. 10:22

Vákuumból nyert energia, Adams motor, és társai

Hozzászólás Szerző: Gézoo » 2013.01.21. 11:05

@mimindannyian (62278):
A rugó nem ugyanakkora munkát végez a két oldalán.
Na az érdekes lenne! Megdöntené a relativitás elvét!
0 x

Avatar
mimindannyian
*
*
Hozzászólások: 7917
Csatlakozott: 2011.04.23. 16:20
Tartózkodási hely: Szoboszló

Vákuumból nyert energia, Adams motor, és társai

Hozzászólás Szerző: mimindannyian » 2013.01.21. 11:34

@Gézoo (62281): Mi köze ennek a relativitáshoz? Jobb lenne, ha figyelnél amikor magyaráznak neked. Ha a két irányban azonos erőt fejt ki, de más elmozdulást okoz, akkor nyilván a munkavégzés is eltér.
0 x

funlol
Hozzászólások: 28
Csatlakozott: 2013.01.20. 13:26

Vákuumból nyert energia, Adams motor, és társai

Hozzászólás Szerző: funlol » 2013.01.21. 12:00

@Gézoo (62268):

Az I=F*t-N/R varázslat a meggondolatlanság. És mérnökként mondtam amit később egy fizikus is leírt Neked, hogy az erőből és nyomatékból származó gyorsítás és szöggyorsulás 2 független hatás.
0 x

Gézoo
Hozzászólások: 3979
Csatlakozott: 2011.03.02. 10:22

Vákuumból nyert energia, Adams motor, és társai

Hozzászólás Szerző: Gézoo » 2013.01.21. 12:03

@mimindannyian (62287): Egy rugó nem tud a két végén egymástól eltérő hatást kifejteni.
Kihúzhatod, kilőheted, bármit csinálhatsz, de a két felén csak egyforma hatást tud kifejteni.

Az rendben van, hogy még nem láttál rugót. Az is rendben van, hogy iskolában sem tanultál róla, de hogy a netről se tudj olvasni a rugóról?

Az ábrán szerepelő hengerekről lepergő zsinórra ható erő nem térhet el a jobboldalon ható erőtől. Ideje lenne ezt megjegyezned!
0 x

Gézoo
Hozzászólások: 3979
Csatlakozott: 2011.03.02. 10:22

Vákuumból nyert energia, Adams motor, és társai

Hozzászólás Szerző: Gézoo » 2013.01.21. 12:04

@funlol (62289): Ezzel indokolsz? :D
0 x

funlol
Hozzászólások: 28
Csatlakozott: 2013.01.20. 13:26

Vákuumból nyert energia, Adams motor, és társai

Hozzászólás Szerző: funlol » 2013.01.21. 12:25

@Gézoo (62291):

Nem. Hatszor írtam le, hogy a "varázs egyenleted" miért hibás. Az volt az érv. Az imp- és perd-tétel diff. alakjából egy kis gondolkozás után meg lehet érteni, amit már többször leírtam (és más is), hogy az erő és nyomaték hatása független, ergo az impulzusa és perdülete is. Még meglehetne próbálni a munkatétel integrális alakját is (E=∫F*ds), de te már az imp-tétel diff. alakját is az ördög művének tartottad. (de persze 1 feletti hatásfok az szerinted létezik)

Egyébként tudhatsz valamit. Írták, hogy már felvetted ezt a témát, ezért kíváncsiságból rákerestem. Be írtam, hogy "Gézoo rugós golyói és 3 oldalon listázta a google. :D
0 x

Gézoo
Hozzászólások: 3979
Csatlakozott: 2011.03.02. 10:22

Vákuumból nyert energia, Adams motor, és társai

Hozzászólás Szerző: Gézoo » 2013.01.21. 12:35

@funlol (62292): Ezt elnézted, mert:
M = dN/dt
F =M / R
F= dN/dt /R

I = ∫ F dt

I = (1 /R)*∫ dN/dt dt

I= N / R

Ezt vitatod?
0 x

funlol
Hozzászólások: 28
Csatlakozott: 2013.01.20. 13:26

Vákuumból nyert energia, Adams motor, és társai

Hozzászólás Szerző: funlol » 2013.01.21. 12:41

@Gézoo (62293):

Gézoo.

Van egy vasúti kereked. Arra egy nem a tkp-n átmenő hatásvonalú erő hat. Lesz egy F erő, amit gyorsít és M=F*r nyomaték, ami forgat. Mindkettő egyszerre, és mindkettő egymástól függetlenül fejti ki a hatását, nem írhatod hogy F+M/r. Érted?
0 x

Gézoo
Hozzászólások: 3979
Csatlakozott: 2011.03.02. 10:22

Vákuumból nyert energia, Adams motor, és társai

Hozzászólás Szerző: Gézoo » 2013.01.21. 12:44

@funlol (62294): Nem tűnt fel, hogy ez nem vasúti kerék?
0 x

funlol
Hozzászólások: 28
Csatlakozott: 2013.01.20. 13:26

Vákuumból nyert energia, Adams motor, és társai

Hozzászólás Szerző: funlol » 2013.01.21. 12:59

@Gézoo (62295):

Lehetne csokigolyó, üveggolyó, radiátor, paralelpipedon, az erő és nyomtékegymástól függetlenül fogják kifejteni a hatásukat (merőleges vektorok, ki gondolta volna?)
0 x

Gézoo
Hozzászólások: 3979
Csatlakozott: 2011.03.02. 10:22

Vákuumból nyert energia, Adams motor, és társai

Hozzászólás Szerző: Gézoo » 2013.01.21. 13:03

@funlol (62296): Na jó, akkor másként.

Kép

Az ábra szerint két, egymás melletti asztalra teszünk egyforma papírlapot, szegélyeiket megerősítve, majd szétfeszített rugónál, egyforma hengereket teszünk rájuk.

Mi történik amikor a rögzítést megszüntetjük és a rugó összerántja a két papírt?
0 x

Avatar
mimindannyian
*
*
Hozzászólások: 7917
Csatlakozott: 2011.04.23. 16:20
Tartózkodási hely: Szoboszló

Vákuumból nyert energia, Adams motor, és társai

Hozzászólás Szerző: mimindannyian » 2013.01.21. 13:59

@Gézoo (62290):
Tökfejkém, te tényleg nem tudod befogadni, amit írnak neked. Azt írtam:
Ha a két irányban azonos erőt fejt ki, de más elmozdulást okoz, akkor nyilván a munkavégzés is eltér.
Erre te kontrázol:
Az ábrán szerepelő hengerekről lepergő zsinórra ható erő nem térhet el a jobboldalon ható erőtől. Ideje lenne ezt megjegyezned!
Kezeltesd a demenciád, mert ez már a végső stádium!
0 x

Avatar
mimindannyian
*
*
Hozzászólások: 7917
Csatlakozott: 2011.04.23. 16:20
Tartózkodási hely: Szoboszló

Vákuumból nyert energia, Adams motor, és társai

Hozzászólás Szerző: mimindannyian » 2013.01.21. 14:02

@Gézoo (62297):
Mi történik amikor a rögzítést megszüntetjük és a rugó összerántja a két papírt?
Nem korrekt a kérdésed! Hoppá!
0 x

Gézoo
Hozzászólások: 3979
Csatlakozott: 2011.03.02. 10:22

Vákuumból nyert energia, Adams motor, és társai

Hozzászólás Szerző: Gézoo » 2013.01.21. 14:02

@funlol (62296): Vagy ha úgy sem lenne világos, akkor így:
[yt]http://www.youtube.com/watch?v=DoRvT0Uq ... e=youtu.be[/yt]
http://www.youtube.com/watch?v=DoRvT0Uq ... e=youtu.be

Ugyanazon idő alatt baloldali henger amelynek tömege azonos a jobboldalival, fele akkora utat tesz meg mint a jobboldali.
Ergo a baloldali henger impulzusa csak fele a jobboldalinak, mert a tömegeik egyformák, a jobboldalinak a sebessége kétszerese a baloldali henger sebességének.
0 x

Szilágyi András
*
*
Hozzászólások: 6521
Csatlakozott: 2009.12.05. 09:31
Tartózkodási hely: Budapest

Vákuumból nyert energia, Adams motor, és társai

Hozzászólás Szerző: Szilágyi András » 2013.01.21. 14:07

@Gézoo (62281):
Feledékeny vagy, Gézoo. Te magad is már egyszer beláttad, hogy egy rugó nem feltétlenül azonos energiát ad le a két végén: viewtopic.php?p=51397#p51397
Te magad írtad:
Igazad van! Az összes energia a tömegek arányában oszlik meg a két oldal között.
Érdekes jelenség, hogy ha valaki sokáig hisz egy téveszmében, akkor még ha egy ponton fel is ismeri, hogy tévedett, hosszabb idő után ez a felismerés elfelejtődik, s az illető ismét a téveszmére fog emlékezni, ahhoz fog visszatérni.
0 x

Gézoo
Hozzászólások: 3979
Csatlakozott: 2011.03.02. 10:22

Vákuumból nyert energia, Adams motor, és társai

Hozzászólás Szerző: Gézoo » 2013.01.21. 14:11

@Szilágyi András (62303): András, a tömegek egyenlő nagyságúak. Ne legyél feledékeny! Úgy látszik mindent a "sikerért", még ha rossz is az.
Drága barátom abban már megegyeztünk, mint idézted is, egyenlő tömegek esetében egyenlően osztoznak az energiából.
0 x

Szilágyi András
*
*
Hozzászólások: 6521
Csatlakozott: 2009.12.05. 09:31
Tartózkodási hely: Budapest

Vákuumból nyert energia, Adams motor, és társai

Hozzászólás Szerző: Szilágyi András » 2013.01.21. 14:23

@Gézoo (62306): Nem csak a tömegeken múlik a dolog. Nem szimmetrikus a rendszer, mivel az egyik oldalon centrálisan tolod a golyókat, másik oldalon a peremükön. Ezért a bal oldalon az elmozdulás jóval nagyobb, tehát bal oldalra nagyobb energiát ad le a rugó.
0 x

Szilágyi András
*
*
Hozzászólások: 6521
Csatlakozott: 2009.12.05. 09:31
Tartózkodási hely: Budapest

Vákuumból nyert energia, Adams motor, és társai

Hozzászólás Szerző: Szilágyi András » 2013.01.21. 14:25

@Gézoo (62302): Ja, csak éppen a kocsik tömegét és azok impulzusát teljesen figyelmen kívül hagytad. Jól látszik, hogy a bal oldali kocsi nagyobb utat tesz meg, mint a jobb oldali. Az összimpulzus a két oldalon egyforma, a tömegközéppont nem mozdul el.
0 x

Gézoo
Hozzászólások: 3979
Csatlakozott: 2011.03.02. 10:22

Vákuumból nyert energia, Adams motor, és társai

Hozzászólás Szerző: Gézoo » 2013.01.21. 14:32

@Szilágyi András (62308): Mármint a másik baloldalon..

F=m1*a1 =m2*a2

a1=F/m1
a2=F/m2
v1=a1*t
v2=a2*t
I1=a1*t*m1
I2=a2*t*m2

kocsik tömegei: mk=mk
sebességeik vk = vk
Impulzusaik Ik= -Ik

Egyszerűsíthetsz velük, nincs értelme beleszámolnod.
0 x

Szilágyi András
*
*
Hozzászólások: 6521
Csatlakozott: 2009.12.05. 09:31
Tartózkodási hely: Budapest

Vákuumból nyert energia, Adams motor, és társai

Hozzászólás Szerző: Szilágyi András » 2013.01.21. 14:34

@Gézoo (62311): Mérd már le vonalzóval, mekkora utat tett meg a bal oldali, ill. a jobb oldali kocsi!
0 x

ennyi
Hozzászólások: 3849
Csatlakozott: 2011.02.01. 00:01

Vákuumból nyert energia, Adams motor, és társai

Hozzászólás Szerző: ennyi » 2013.01.21. 14:36

@Gézoo (62311): ugye latod, hogy az a1 es a2 nem azonos merteku
0 x

Gézoo
Hozzászólások: 3979
Csatlakozott: 2011.03.02. 10:22

Vákuumból nyert energia, Adams motor, és társai

Hozzászólás Szerző: Gézoo » 2013.01.21. 14:37

@Szilágyi András (62309): Figyeld meg! Mindkét kocsi azonos hosszúságú utat tesz meg,

Egyébként azzal a Phunnal készült a szimuláció, amely szerinted helyes eredményt ad. Most meg vitatod? Ejnye, ejnye.

Középen találkoznak. (Nem hinném, hogy a videó csalna.. )

Különben sem az a kérdés. Hanem az, hogy a baloldali 1 kg-os tömeg fele akkora utat tesz meg mint a jobboldali 1 kg-os tömeg.

Ezzel a forgásban tárolódott az energia fele.
0 x

Gézoo
Hozzászólások: 3979
Csatlakozott: 2011.03.02. 10:22

Vákuumból nyert energia, Adams motor, és társai

Hozzászólás Szerző: Gézoo » 2013.01.21. 14:38

@ennyi (62313): m1=m2

Ugye látod, hogy egyforma a két gyorsulás?
0 x

Lezárt