Széles Gábor féle energiacella és tsai.

Örökmozgók, 100% feletti hatásfok
Popula(c)tion
Hozzászólások: 2081
Csatlakozott: 2009.12.11. 17:47

Széles Gábor féle energiacella és tsai.

Hozzászólás Szerző: Popula(c)tion » 2014.04.13. 00:10

Gábor Széles

Miben hiszek?
Az emberiség ma már rendelkezik a repülő csészealjak mind a három legfontosabb technológiai elemével:
1. Ion fákylák./Levegő surlódásának legyőzéséhez./
2. Nanoszál tehnológiával./Bemérhetetlenség, lelőhetetlenséghez./
3. Nagy toló erejű hajtóművekkel./Melyek alkalmasak nyolc-tíz g-s gyorsulások biztosításához./Tehát a térugrást már a földi készítésű járművek is tudják biztosítani.
Stb., stb. Tanulságos:
https://www.facebook.com/gabor.szeles1/ ... eam_ref=10
0 x

Popula(c)tion
Hozzászólások: 2081
Csatlakozott: 2009.12.11. 17:47

Széles Gábor féle energiacella és tsai.

Hozzászólás Szerző: Popula(c)tion » 2014.04.13. 08:20

@Popula(c)tion (78117):
Ja, és még a népek mozgatásában is profi fizikus.
Ha a felvonulók a menetük útvonalán fordulnak/Andrássy Útról félkőríven ráfordulnak a Hősök Terén a Szépművészeti Múzeum előtti frontrészre akkor figyelned kell a tömeg fordulása közben fellépő centrifugális és centripetális erők hatására is.
https://www.facebook.com/permalink.php? ... ream_ref=5
0 x

Avatar
tomkahaw
Hozzászólások: 214
Csatlakozott: 2011.06.14. 19:18

Széles Gábor féle energiacella és tsai.

Hozzászólás Szerző: tomkahaw » 2014.04.13. 10:21

@Popula(c)tion (78117):

van ezek után még bárkinek, bármi kétsége is, hogy ez az ember szélhámos?
és a slusszpoén: ő Mo. 9.leggazdagabb embere.
0 x

Szilágyi András
*
*
Hozzászólások: 6521
Csatlakozott: 2009.12.05. 09:31
Tartózkodási hely: Budapest

Széles Gábor féle energiacella és tsai.

Hozzászólás Szerző: Szilágyi András » 2014.04.13. 11:00

@tomkahaw (78120): Nekem van. Inkább bolondnak tűnik.
0 x

Popula(c)tion
Hozzászólások: 2081
Csatlakozott: 2009.12.11. 17:47

Széles Gábor féle energiacella és tsai.

Hozzászólás Szerző: Popula(c)tion » 2014.04.13. 17:28

@Szilágyi András (78122):
Akkor jó. Ezzel most megnyugtattál.
(Szerintem is inkább aggkori szenilitás.)
0 x

lkostyal69
Hozzászólások: 9
Csatlakozott: 2014.03.24. 15:38

Széles Gábor féle energiacella és tsai.

Hozzászólás Szerző: lkostyal69 » 2014.04.18. 11:55

Nem tudom elment a hozzászólásom?Mennyi időt kapok a hozzászóláshoz?
0 x

Avatar
mimindannyian
*
*
Hozzászólások: 7917
Csatlakozott: 2011.04.23. 16:20
Tartózkodási hely: Szoboszló

Széles Gábor féle energiacella és tsai.

Hozzászólás Szerző: mimindannyian » 2014.04.18. 12:59

0 x


Avatar
Solaris
Hozzászólások: 3584
Csatlakozott: 2012.07.25. 17:32

Széles Gábor féle energiacella és tsai.

Hozzászólás Szerző: Solaris » 2014.04.21. 19:54

@Ahura (78327): Kész elmebaj. :D
0 x

lkostyal69
Hozzászólások: 9
Csatlakozott: 2014.03.24. 15:38

Széles Gábor féle energiacella és tsai.

Hozzászólás Szerző: lkostyal69 » 2014.04.23. 09:33

Tisztelt Szilágyi Úr!
N Tesla gondolatai a következő:több generáció fog lefutni mire a gépeink, olyan energiával lesznek hajtva,ami az Univerzum minden pontján megtalálható.Ez az energia kinetikus.Biztosan tudjuk csak idő kérdése és az ember elfogja érni,és akkor hozzá köti gépezetét a természet kerekéhez. El kell érnünk,hogy a lineárisan ható erőmezőket és erőket alkalmas eszközzel,konstrukcióval folyamatos körforgás generálására kényszerítjük.Ez lesz a jövő energiájának alapja,egyben az emberi faj következő évezredekben való fennmaradásának záloga.
0 x

Avatar
Rigel
Hozzászólások: 1492
Csatlakozott: 2013.05.15. 10:49

Széles Gábor féle energiacella és tsai.

Hozzászólás Szerző: Rigel » 2014.04.23. 12:18

@lkostyal69 (78340):
Tesla!
A meg nem értett sufnizsenik személyes Mestere és Messiása.

Minden zsenialitása elismerése mellett, azt kell mondanom, hogy Tesla - főleg a késői éveiben - kapitálisan nagy marhaságokat kezdett beszélni. (Ha megkapta volna a Nobel-díjat, akkor azt mondhatnánk, hogy elkapta a nobel-betegséget.) Én ezt annak tudom be, hogy egy szint elérése után már nem törekedett az új ismeretek befogadására, és teljes mélységében történő megértésére. (A relativitáselméletet például elutasította, ami kapitális hiba!) Ha pedig nincsenek meg valakiben a helyes alapok, akkor lehet bármilyen zseniális, biztosan eleve hibás következtetésekre fog jutni.

Az Univerzum minden pontján megtalálható energia? Hát ez még véletlenül sem "kinetikus", hanem inkább "potenciális". Ez ugyanis a gravitációs helyzeti energia.
De még ha valamiféle elektromágneses sugárzásra gondolt (pl. a háttérsugárzás fotontengere, ami szintúgy mindenhol ott van), nem igazán nevezhető "kinetikusnak", mivel az adott részecske (esetünkben a foton) belső energiája ez.
Vagy ott van a vákuumfluktuációk képviselte nullponti energia. Az sem "kinetikus". (Most ne menjünk bele, hogy egyáltalán kitermelhető-e ez a nagyon alacsony, de nemnulla energia, amit az "üres" térben a kvantumbizonytalanság miatt ingadozó mezők hordoznak.)
Mit is akart érteni akkor Tesla a "kinetikus energia" kitételén? Szerintem ő maga sem tudta, csak mondta, mint egy közönséges kuruzsló a mágikus szavait. Hasonló az helyzet "lineárisan ható erőmezők" varázsszóval: fizikai jelentése nulla, viszont megfelelően rejtélyesen hangzik, hogy a szájtáti csődület megkajálja nagykanállal, hiszen ők nem fognak rákérdezni, hogy akkor mégis hogyan is van ennek a fizikai alapja a jelen tudásunk szerint?
0 x

Avatar
Solaris
Hozzászólások: 3584
Csatlakozott: 2012.07.25. 17:32

Széles Gábor féle energiacella és tsai.

Hozzászólás Szerző: Solaris » 2014.04.23. 19:14

@lkostyal69 (78340): Nem tudom honnan veszed, hogy Tesla ilyen sületlenségeket hordott össze?
0 x

Avatar
Solaris
Hozzászólások: 3584
Csatlakozott: 2012.07.25. 17:32

Széles Gábor féle energiacella és tsai.

Hozzászólás Szerző: Solaris » 2014.04.23. 19:19

@Rigel (78341): Az első két bekezdésed rendben van, de amit utána írtál, az nincsen. Tesla bizonyára marhaságokat is beszélt, de az a zagyvalék, amit lkostyal69 Tesla gondolataiként közöl szvsz. nem hiteles. Ezek a szavak nem egy tudós szavai.
0 x

ennyi
Hozzászólások: 3849
Csatlakozott: 2011.02.01. 00:01

Széles Gábor féle energiacella és tsai.

Hozzászólás Szerző: ennyi » 2014.04.23. 20:12

Itt a forrasa lkostyal69 hozzaszolasanak.
Jo csemegezest. [Google kereste ele, egy egyetlen sajatos nyelvtanu mondat alapjan].

http://www.free-energy.hu/pajert63/Mora ... ad%E1s.pdf

Kedvcsinalonak reszlet belole:
amikor a nagyfeszültségű
elektrolitikus kondenzátorokat ezzel a sugárzó energiával töltik fel és
megfelelő impedanciával, meddő ellenállással (reaktancia) és induktivitással
rendelkező áramkörön keresztül sütnek ki, szinkronizálva a készülék
oszcillálását az Univerzum oszcillálásával, elektromos inerciát létesítünk.
Ez, az áram irányának megfordítása, az, ami során a kondenzátorok lassan
feltöltődnek és kisülnek, majd ismét feltöltődnek, amíg a bennük eredetileg
tárolt energia mozgási energiaként kisugárzik a készüléken keresztül, amely
elektromos tárolás rezonancia létesítésén keresztül a világmindenség
oszcillálásával a végtelenségig fenntartható
Fizikusok kimutatták,
hogy a Föld 400 000 coulombnak megfelelő negatív elektromos töltéssel
rendelkezik, míg a talaj felszíne felett hat lábra (kb. 186 cm) a levegő 200
volt pozitív feszültséggel van feltöltve a talajhoz viszonyítva.
A szerzo neve is emlitest erdemel: T. HENRY MORAY: ENERGIATENGER A FÖLD KÖRÜL

KIVONATOK AZ ELŐSZÖR 1914-BEN MEGJELENT, EREDETILEG 1926-BAN LAYMAN SZÁMÁRA ÖSSZEÁLLÍTOTT ÍRÁSOKBÓL
Átnézték és nyomtatták: 1960-ban
0 x

Avatar
pounderstibbons
*
*
Hozzászólások: 2662
Csatlakozott: 2010.05.25. 11:01

Széles Gábor féle energiacella és tsai.

Hozzászólás Szerző: pounderstibbons » 2014.04.24. 13:21

A "Layman" nem a "laikus átlagember" jelentésével kerüljetett inkább a címbe?
0 x

Avatar
Haibane
Hozzászólások: 287
Csatlakozott: 2012.12.23. 11:11
Tartózkodási hely: Klagenfurt

Széles Gábor féle energiacella és tsai.

Hozzászólás Szerző: Haibane » 2014.04.24. 13:41

@ennyi (78344):

"szinkronizálva a készülék oszcillálását az Univerzum oszcillálásával"

Az hány hertz?
0 x

Avatar
mimindannyian
*
*
Hozzászólások: 7917
Csatlakozott: 2011.04.23. 16:20
Tartózkodási hely: Szoboszló

Széles Gábor féle energiacella és tsai.

Hozzászólás Szerző: mimindannyian » 2014.04.24. 13:52

@Haibane (78346): Nem biztos, hogy ez értelmes kérdés - pl. ha minden rezgés más időtartamú.
0 x

Avatar
Haibane
Hozzászólások: 287
Csatlakozott: 2012.12.23. 11:11
Tartózkodási hely: Klagenfurt

Széles Gábor féle energiacella és tsai.

Hozzászólás Szerző: Haibane » 2014.04.30. 12:46

@mimindannyian (78347):

Hmmm akár az is lehet, tény, hogy keveset tudok az "Univerzium oszcillálásáról" :)
0 x

Avatar
Rigel
Hozzászólások: 1492
Csatlakozott: 2013.05.15. 10:49

Széles Gábor féle energiacella és tsai.

Hozzászólás Szerző: Rigel » 2014.04.30. 15:10

@Haibane (78413):
Talán azért tudsz keveset, mert nincs neki olyanja...
Tágul feszt, és csak ennyire képes.
0 x

Avatar
Solaris
Hozzászólások: 3584
Csatlakozott: 2012.07.25. 17:32

Széles Gábor féle energiacella és tsai.

Hozzászólás Szerző: Solaris » 2014.04.30. 15:16

@Haibane (78413): Azt mondanám, hogy nem keveset, hanem semmit. Egyes kozmológusok szerint a Nagy Bumm után mindig lesz egy Nagy Recss és ez is tekinthető egyféle oszcillációnak. Amiről az ezósok szövegelnek, az süketelés, csak a tudatlan fejükben létezik. Olyan ez a szöveg náluk, mint a horgásznál a beetetés. Majd csak ráharap valami/valaki a horogra tűzött csalira.
0 x

Avatar
Solaris
Hozzászólások: 3584
Csatlakozott: 2012.07.25. 17:32

Széles Gábor féle energiacella és tsai.

Hozzászólás Szerző: Solaris » 2014.04.30. 15:20

@Rigel (78415):
Tágul feszt, és csak ennyire képes.
Tegyük hozzá, hogy jelen tudásunk szerint. Nem hiszem, hogy már mindent tudunk, amiből az Univerzum további fejlődését pontosan megjósolhatjuk.
0 x

coobs
Hozzászólások: 43
Csatlakozott: 2012.05.26. 11:47

Széles Gábor féle energiacella és tsai.

Hozzászólás Szerző: coobs » 2014.05.04. 19:31

Addig amíg Széles Gábor nem mutatja meg az állítólagos találmányát (amit ő szponzorál vagy mi) addig nem tudunk semmit.

Azonban több olyan kommentet látok ami igencsak elszomorít. Magukat, fizikusnak, értelmiséginek előadó emberek olyan hibába esnek, hogy elképedek.

(gépészmérnök vagyok mielőtt én is megkapnám)

Szóval ezeket a mondatokat felejtsük el, hogy "xy nem találhat fel már semmit, mert ismerjük a fizikát, és ha nem hiszed el, olvasd el az általános iskolai tanulmányokat".

Ezeket a mondatokat kedves kommentelők. ugye csak viccnek szántjátok.
Ilyen hozzáállással, alapból elzárkoztok az elől, (páran) hogy bármi új dolog, új ötlet, új - eddig nem ismert utakat nyisson meg vmifelé.

Legnevetségesebb hozzállás bárkitől az ilyen, nem csak egy tudományos, értelmiségi embertől de még egy földmunkás termelőtől is.

Az új lehetőségétől ilyen szintű elzárkózás, a teljes tudás hite nem mutat előre, egyátalán nem profi, és szerintem megalázó magára az emberre nézve aki ezt vallja.


Széles Gábor valóban érdekes dolgokat mond, kételkedésre adnak okot kijelentései, annál is inkább mert már 2011 -2012 felé azt igérte bemutatják a találmányt.

Ezzel szemben Széles nem egy csóró, áltudományos senki. Nem értem, hogy egy ilyen pénzember miért hülyítené az embereket.
Ennyi pénzzel gondolom találna magának jobb szórakozást is, mint saját maga lejáratása a nagy nyilvánosság előtt.
0 x

ennyi
Hozzászólások: 3849
Csatlakozott: 2011.02.01. 00:01

Széles Gábor féle energiacella és tsai.

Hozzászólás Szerző: ennyi » 2014.05.04. 19:52

@coobs (78436): Mernok Ur, latott mar olyat, hogy nulla fizikai hatterrel, nulla szakmai publikacio alapjan, hirtelen a semmibol titkos es titokzatos energiatermelo eszkoz ugrik elo, mint Pallasz Athene Zeusz fejebol?

Azutan olyan lat-e minden evben a mernok ur, hogy valaki nagy mellennyel orokmozgot, ingyenenergiat keszito gepet, vizzel hajtott autot, nullponti energiat stb keszit, es azt, hogy mindezek soha nem valosulnak meg, eltunnek a sullyesztoben?

Nem kell mernoknek lenni ahhoz, hogy a fenti ket tenybol nagy biztonsaggal altalanosithasson valaki.

De egy mernoknek illene tisztaban lenni a fizika alapelveivel, meg ha a mai fejlodeset nem is koveti.
Szegyenkezem a mernoki tarsadalom neveben. [nem vagyok mernok]
Ezzel szemben Széles nem egy csóró, áltudományos senki.
Valoban nem csoro, nem senki, es meg csak nem is altudomanyos, mert meg altudomnyos allitasokat sem tesz. egyszeruen csalo vagy atvert buta ember, aki maga is atveri a hiszekeny mernokoket es nem mernokoket.

A gazdagsag nem jar automatikusan erettsegi szintu termeszettudomayos ismeretekkel. Plane nem magasabbal.
0 x

coobs
Hozzászólások: 43
Csatlakozott: 2012.05.26. 11:47

Széles Gábor féle energiacella és tsai.

Hozzászólás Szerző: coobs » 2014.05.04. 20:19

@ennyi (78437):

Ha jól sejtem arra célzol, hogy az alapelvek örök érvényűek, megkerülhetetlenek.

Ebben én nem értek egyet.

Még 20. században mondta vki nagy ember, már nem tudom ki, hogy a számíttógéppből maximum 5 db fogunk eladni egy évben. Azért nem rakom idézőjelbe mert nem így hangzott pontosan.

Szal a tudományban is lehetnek áttörések nem értem hogy ennek az elvi lehetőségét miért zárod ki.

Nyilván sok a kókler, akik házalnak mindenféle kamu dolgokkal. Egy bizonyos értelemben ez nem baj, ami működik, hatékony és új dolog azt fel lehet használni, probálkozzanak csak. Ha kamuznak menjenek a süllyesztőbe, ha nem akkor pedig használjuk fel.

Való igaz, hogy az ilyen kisérletezgetések többsége kudarcba fullad.

De nyitottság nélkül nem lehet fejlődni hiába vannak jó alapelveink.
0 x

Avatar
Solaris
Hozzászólások: 3584
Csatlakozott: 2012.07.25. 17:32

Széles Gábor féle energiacella és tsai.

Hozzászólás Szerző: Solaris » 2014.05.04. 20:53

@ennyi (78437): Azért Pallasz Athéné nem csak úgy magától ugrott ki Zeusz fejéből. Kellett hozzá Héphaisztosz és a kalapácsa, amivel jókora ütést mért Zeusz fejére. Valószínűleg Szélest is jól fejbe verték, mint Zeuszt, de az ő fejéből csak blődlik ugranak elő. Hiába, Széles nem Zeusz, még csak nem is tudós. Egy gazdag ember, aki bohócot csinál magából. Ha neki ebben teli öröme, akkor legyen. A nyilatkozatai alapján akár Napóleonnak is nevezhetné magát. Én már nem lepődnék meg rajta.
0 x

Avatar
Solaris
Hozzászólások: 3584
Csatlakozott: 2012.07.25. 17:32

Széles Gábor féle energiacella és tsai.

Hozzászólás Szerző: Solaris » 2014.05.04. 21:16

@coobs (78436):
Addig amíg Széles Gábor nem mutatja meg az állítólagos találmányát (amit ő szponzorál vagy mi) addig nem tudunk semmit.

Dehogynem! Széles éppen elég zöldséget összehordott már, ami valószínűsíti, hogy nincs a kezében semmi és nem is lesz. Amennyiben bármi hasznosítható találmány lenne a birtokában, már nem ott tartana, hogy a fél ország röhög a nyilatkozatain.
Azonban több olyan kommentet látok ami igencsak elszomorít. Magukat, fizikusnak, értelmiséginek előadó emberek olyan hibába esnek, hogy elképedek.

(gépészmérnök vagyok mielőtt én is megkapnám)

Szóval ezeket a mondatokat felejtsük el, hogy "xy nem találhat fel már semmit, mert ismerjük a fizikát, és ha nem hiszed el, olvasd el az általános iskolai tanulmányokat".
Szomorkodj nyugodtan. Szóval gépészmérnök vagy? Ugye szabad nekem ebben kételkedni? Tudsz olvasni? Hol írt itt olyat bárki, hogy "xy már nem találhat fel semmit, ..."? Pusztán arról van szó, hogy Széles ostobaságokat beszél és az "energiacellája" csak a nyilatkozatokban létezik. A fizika törvényeit ugyanis Széles sem tudja megváltoztatni.
Széles Gábor valóban érdekes dolgokat mond, kételkedésre adnak okot kijelentései, annál is inkább mert már 2011 -2012 felé azt igérte bemutatják a találmányt.
Széles kijelentései nem kételkedésre, hanem nevetésre adnak okot. Ha nem az ecserin vette a villamosmérnöki diplomáját, akkor már régen elfelejtett mindent, amit tanult.

Nyugodtan maradhatunk abban, hogy Szélesnek a jelek pénze még van, nem működő "energiacellája" lehetséges, hogy van, hasznosítható energiacellája meg soha nem lesz, mert perpetuum mobile nem létezik.
0 x

ennyi
Hozzászólások: 3849
Csatlakozott: 2011.02.01. 00:01

Széles Gábor féle energiacella és tsai.

Hozzászólás Szerző: ennyi » 2014.05.04. 21:20

@coobs (78438):
Még 20. században mondta vki nagy ember, már nem tudom ki, hogy a számíttógéppből maximum 5 db fogunk eladni egy évben. Azért nem rakom idézőjelbe mert nem így hangzott pontosan.
Mernok Ur, probald meg megkulonboztetni tudomanyos allitasokat a kereskedelni es bulvar joslatokrol.
Ez nem tudomanyos allitas volt, hanem XY maganvelemenye. Nem vezett kiserletet, nem volt elvi alapja...
Való igaz, hogy az ilyen kisérletezgetések többsége kudarcba fullad.
Nem a tobbsege, hanem mind.

A Francia Tudományos Akadémia 1775-ben végérvényesen bezárta a kapuit minden olyan terv és kutatás előtt, amely az örökmozgó létrehozására irányult, mondván hogy az sok embert tett már tönkre idegileg és anyagilag egyaránt. Mi értelme van újra és újra előhozakodni ezzel a problémakörrel?

Azota sem tortent semmi attores, meg egy icipici orokmozgolodo sem jott ossze...
Ha jól sejtem arra célzol, hogy az alapelvek örök érvényűek, megkerülhetetlenek.
Nem, hanem arra, hogy ismerunk bizonyos fizikai torvenyeket, melyek kivaloan alkalmasak arra, hogy leirjak az altalunk megfigyelheto vilagot. HA valaki anelkul probalja ezeknek az ervenyesseget megkerulni, haogy barmi minimalis iserleti vagy elmeleti alapja lenne... ES amit publikal, az nyilvanvalo keptelenseg a fizikaban jaratos elme szamara... AKKOR jogos, hogy azt mondjuk: szemet, koklerseg, atveres.

Nyitott vagyok. naponta olvasok uj kiserleti eredmenyekrol, amelyik reprodukalhato (nem mind az) es jo valamire, annak elobb-utobb lesz alkalmazasa is.

De alkalmazast, kiserleti eredmeny nelkul, az ismert kiserletieredmenyek es az azokbol altalanositott es sokszorosan igazolt fizikai torvenyek ellenere... na ne...

Mernok Ur, ha azt mondom, hogy van egy uj eljarasom, amivel szarbol (fekalia) fuggohidat epitek 10 kilotonna teherbirassal, ingyen... nem tetszel kirohogni, es az elmegyogyintezet fele iranyitani? Azt mondod, hogy nyitott vagy es varod a szarbol epitett fuggohidat?

Ha hatranyos helyzetu visszamaradott egyen lennel, aki nem tudta befejezni a 6. altalanost, megertenelek.
De gepeszmernokkent...?
Csodalkozom rajtad.
0 x

Avatar
Solaris
Hozzászólások: 3584
Csatlakozott: 2012.07.25. 17:32

Széles Gábor féle energiacella és tsai.

Hozzászólás Szerző: Solaris » 2014.05.04. 21:30

@ennyi (78442):
De gepeszmernokkent...?
Csodalkozom rajtad.
Ne csodálkozz. Ma mérnöknek nevezik azt is, aki valami nevesincs intézménytől kap BSs fokozatú diplomát. A mérnöktől az ilyen még eléggé messzire van, olyannyira, hogy én nem is tekintem őket mérnöknek, de technikusnak sem. Előzőhöz a tudása hiányzik, utóbbihoz a szakmai gyakorlata.
0 x

Avatar
Solaris
Hozzászólások: 3584
Csatlakozott: 2012.07.25. 17:32

Széles Gábor féle energiacella és tsai.

Hozzászólás Szerző: Solaris » 2014.05.04. 21:32

@ennyi (78442):
Híres jóslatok

Ha jól emlékszem, Anglia legendás miniszterelnöke, Churchill mondta egyszer a jóslással kapcsolatban: "Jósolni nagyon nehéz. Különösen a jövőre nézve." Van akinek ez jobban megy, van akinek kevésbé. Az alábbi összeállítást Omri Weismann gyűjteményéből vettük. Nézzük csak, mi mindentől menekültünk volna meg, ha annak idején hallgatunk az okos emberek jóslataira...

"A jövő számítógépei talán már másfél tonnánál is könnyebbek lesznek." (Popular Mechanics című folyóirat, 1949)

"Úgy gondoljuk, hogy a világpiacon talán öt darab számítógépet tudnánk eladni." (Thomas Watson, az IBM elnöke, 1943)

"Bejártam az országot széltében és hosszában, beszéltem a legjobb emberekkel, és biztosíthatom önöket, hogy az adatfeldolgozás csak egy divatos gumicsont: az év végére már nyoma sem lesz az egésznek." (A Prentice Hall kiadó közgazdasági könyvekkel foglalkozó osztályának vezetője, 1957)

"Igen, de....mire jó?" (Az IBM Advanced Computing Systems részlegének egyik mérnöke a microchipről, 1968)

"Nincs semmi ok, amiért bárki is számítógépet akarna vásárolni az otthonába." (Ken Olson, a Digital Equipment Corp. alapítója és igazgatója, 1977)

Összegyűjtötte: Mörk Péter 1995
0 x

ennyi
Hozzászólások: 3849
Csatlakozott: 2011.02.01. 00:01

Széles Gábor féle energiacella és tsai.

Hozzászólás Szerző: ennyi » 2014.05.04. 22:15

@Solaris (78444): Ugye egyetertunk, hogy ezek egyike sem "tudomanyos" jellegu kijelentes volt?


"Nincs semmi ok, amiért bárki is számítógépet akarna vásárolni az otthonába." - akkor valoban nem volt.

"Igen, de....mire jó?" - akkor nem tudta, most tudjuk

"Bejártam az országot széltében és hosszában, beszéltem a legjobb emberekkel, és biztosíthatom önöket, hogy az adatfeldolgozás csak egy divatos gumicsont: az év végére már nyoma sem lesz az egésznek." - ez feltehetoleg mar a kijelentes idejen is butasag volt.

"Úgy gondoljuk, hogy a világpiacon talán öt darab számítógépet tudnánk eladni." - akkorat es annyiert: igen, igaz.

"A jövő számítógépei talán már másfél tonnánál is könnyebbek lesznek." - igaz, konnyebbek

"Jósolni nagyon nehéz. Különösen a jövőre nézve." - igaz

Az kulonbozti meg a kozonseges joslast a tudomanyostol, hogy az utobbi mukodik.
0 x

coobs
Hozzászólások: 43
Csatlakozott: 2012.05.26. 11:47

Széles Gábor féle energiacella és tsai.

Hozzászólás Szerző: coobs » 2014.05.04. 22:20

@Solaris (78443):

off

Egy mérnök még csak véletlenül sem szerez a szakmájához tartozó egész területen elmélyült tudást.
A mechanikát meg PLC programozást is megtanulja a vizsgára, de mélységeiben már nem fog emlékezni rá ha 10 éve anyagmegmunkálással foglalkozik.

A munkáltatóknak sem mindig a tudást a nézik első körben. Alaklmazkodó képesség, kommunkáció, együttműködés készség sokkal meghatározóbb a legtöbb területen.
Ettől függetlenül nem mondom, hogy a szakmai tapasztalat, az elméleti tudás elhanyagolható.
0 x

coobs
Hozzászólások: 43
Csatlakozott: 2012.05.26. 11:47

Széles Gábor féle energiacella és tsai.

Hozzászólás Szerző: coobs » 2014.05.04. 22:28

@ennyi (78442):

Félreértés ne essék, én se azt mondom, hogy nem kell kételkedni.

De a nyitottságnak muszáj megmaradni. Mert annélkül nincs út előre.

A kételkedés pedig kötelező az új dolgokkal szemben.
0 x

Avatar
mimindannyian
*
*
Hozzászólások: 7917
Csatlakozott: 2011.04.23. 16:20
Tartózkodási hely: Szoboszló

Széles Gábor féle energiacella és tsai.

Hozzászólás Szerző: mimindannyian » 2014.05.04. 22:44

@coobs (78448):
De a nyitottságnak muszáj megmaradni. Mert annélkül nincs út előre.
Igen, de sajnos szaktudás nélkül nem válik el a nyitottság az ostoba ábrándok kergetésétől.
0 x

ennyi
Hozzászólások: 3849
Csatlakozott: 2011.02.01. 00:01

Széles Gábor féle energiacella és tsai.

Hozzászólás Szerző: ennyi » 2014.05.04. 22:45

@coobs (78447):
Egy mérnök még csak véletlenül sem szerez a szakmájához tartozó egész területen elmélyült tudást.
A gimis fizikat meg elfelejti?
De a nyitottságnak muszáj megmaradni. Mert annélkül nincs út előre.
A nyitottsag nem azt jelenti, hogy minden faszsagra azt mondjuk: lehetseges.
A nyitottsag annyi, hogy mutasd a bizonyitekodat: objektivan, eloitelet nelkul meg fogom vizsgalni.

De bizonyitek nelkul elhinni barmit is - nem elorelepes, nem helyben maradas, hanem visszalepes.
0 x

Avatar
Solaris
Hozzászólások: 3584
Csatlakozott: 2012.07.25. 17:32

Széles Gábor féle energiacella és tsai.

Hozzászólás Szerző: Solaris » 2014.05.05. 08:28

@ennyi (78446):
Ugye egyetertunk, hogy ezek egyike sem "tudomanyos" jellegu kijelentes volt?
Természetesen. :) Csak érdekességképpen idéztem.
0 x

Avatar
Solaris
Hozzászólások: 3584
Csatlakozott: 2012.07.25. 17:32

Széles Gábor féle energiacella és tsai.

Hozzászólás Szerző: Solaris » 2014.05.05. 08:40

@coobs (78447):
Egy mérnök még csak véletlenül sem szerez a szakmájához tartozó egész területen elmélyült tudást.
Igen, a mérnök sem polihiszor, de engedd meg, minden mérnök megkapja a korszerű fizika, matematika, kémia áttekintő, összefoglaló felsőfokú alapjait és annál jóval többet is. Aki mérnöknek nevezi magát, a végzés után 10 évvel is topon kell lennie legalább a középiskolás fizikát illetően. Aki pedig nem képezi önmagát, az nem méltó a mérnök címre, mert csak lejáratja a szakmát.
0 x

Avatar
Question
Hozzászólások: 1060
Csatlakozott: 2012.05.30. 14:38

Széles Gábor féle energiacella és tsai.

Hozzászólás Szerző: Question » 2014.05.05. 12:30

Szerintem fontos megnézni, pontosan milyen értelemben lehetetlen az örökmozgó, és miféle bizonyítékok állnak mögötte:

http://en.wikipedia.org/wiki/Perpetual_ ... ual_motion
0 x

Avatar
Rigel
Hozzászólások: 1492
Csatlakozott: 2013.05.15. 10:49

Széles Gábor féle energiacella és tsai.

Hozzászólás Szerző: Rigel » 2014.05.05. 15:04

@Question (78455):
Az a szép ebben, hogy az örökmozgók ellen két, konkrétan matematikai ellenérv van. Tehát nem valamiféle megfigyelésből levont fizikai szabály, ami csak addig érvényes, amíg valaki szerencsés egy ellentétes megfigyelést nem tesz, hanem levezethető egyenesen és logikusan a matematikából. Ott pedig nincs kecmec.

A wikis cikk említi egyrészt a Noether-tételt, hogy ha egy fizikai rendszerben létezik egy folytonos (azaz differenciálható, azaz bármilyen kis változtatások a rendszerben szintúgy kis változásokat okoznak) szimmetria, akkor ebből matematikailag következik egy megmaradó mennyiség. Ha egy fizikai rendszerben létezik az időbeli eltolás szimmetriája, akkor az ehhez tartozó megmaradó mennyiség azonos az "energiának" nevezett fizikai mennyiséggel.
Amikor felépítünk egy gépet, hogy csináljon meg valamit, akkor máris az időbeli eltolás szimmetriáját igaznak fogadjuk el. Ugyanis azt várjuk a gépünktől, hogy időben BÁRMIKOR bekapcsolva pontosan ugyanazt fogja csinálni. Azaz a gép működését leíró fizikai modell független a t0 időpont megválasztásától, bárhova eltolhatjuk időben a működést. Ha egy "örökmozgó" ma délután, és jövő csütörtökön is ugyanolyan körülmények között pontosan ugyanúgy működne, akkor önmaga cáfolata lenne, hiszen igazolja az időbeli eltolás folytonos szimmetriáját, ergo az energiamegmaradásnak kutya kötelessége érvényben lennie rajta a Noether-tétel szerint.

A másik említett kikerülhetetlen matematikai tény pedig a termodinamika második főtétele. Ez ugyanis kőkemény statisztikai alapokon nyugszik. Egy összetett rendszer esetében az egymástól megkülönböztethető makroállapotok között nagyságrendekkel több mikroállapot tartozik a "rendezetlen" állapotokhoz, mint a rendezetthez. (Fázistérben: a rendezetlen állapotokhoz tartozó tartomány térfogata nagyságrendekkel meghaladja a rendezett térfogatokat.) Emiatt a darabszámban (vagy térfogatban) meglévő durva aránytalanság miatt egy összetett rendszer bármely kiindulópontból sokkal nagyobb valószínűséggel fejlődik a rendezetlenség felé, minthogy összerendeződne. Nem lehetetlen, hogy egy rendszer magától rendezettebbé váljon, csak nagyon-nagyon-nagyon valószínűtlen, mivel olyan sok rendezetlen lehetőség van a kevés rendezetthez képest!
Hogy az entrópia (a rendezetlenség) nem csökken, a valószínűségek kikerülhetetlen ténye, amit minden fizikai folyamat pedánsan be is tart: ha magától megy végbe, akkor valamely lehatárolt térfogatban BIZTOSAN NÖVEKSZIK az entrópia. Emiatt pedig nemhogy "örökmozgót", de még 100% hatásfokú gépet sem lehet készíteni, mivel a betáplált energia egy része mindig is szétszóródik a rendezetlenség növelésére.

Amikor az "örökmozgóra" azt mondják a hozzáértők, hogy lehetetlen, akkor ezen ezt értik. Lehetetlen, mint a 2×2=5.
0 x

Avatar
Question
Hozzászólások: 1060
Csatlakozott: 2012.05.30. 14:38

Széles Gábor féle energiacella és tsai.

Hozzászólás Szerző: Question » 2014.05.05. 16:03

@Rigel (78456):
Igen, erre gondoltam én is, csak én nem éreztem magamban a kedvet, hogy saját szavaimmal kifejtsem, ezért csak a wiki kapcsolódó részének linkelésére szorítkoztam :)
Amikor az "örökmozgóra" azt mondják a hozzáértők, hogy lehetetlen, akkor ezen ezt értik. Lehetetlen, mint a 2×2=5.
A példa is remek, ezen keresztül rá lehet világítani a dolog korlátaira :) Ugyanis a valós számok meg a szorzás bevett axiómái szerint 2x2=5 valóban lehetetlen, DE tudok úgy axiómarendszert definiálni (egy másik "szorzás" nevű művelettel mondjuk), hogy 2x2=5 legyen. Az örökmozgóval is ez a helyzet: jelenlegi, jól megalapozott rendszerünk szerint lehetetlen, és mivel ezt a rendszert semmi okunk elvetni, mondhatjuk, hogy az örökmozgó lehetetlen. Ám bizonyos nagyon meglepő események esetén lehet, hogy a meglevő rendszert el kell vetni, és így az energiamegmaradást is. De amíg ilyen megfigyelések nincsenek (és most nincsenek), célszerű a meglevő, jól működő rendszert használni, amiből pedig következik az energiamegmaradás.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Question 2014.05.05. 16:09-kor.
0 x

Avatar
Haibane
Hozzászólások: 287
Csatlakozott: 2012.12.23. 11:11
Tartózkodási hely: Klagenfurt

Széles Gábor féle energiacella és tsai.

Hozzászólás Szerző: Haibane » 2014.05.05. 16:08

@Rigel (78456):

na ezért szeretem ezt a fórumot, köszi a jó leírást.
0 x

Avatar
mimindannyian
*
*
Hozzászólások: 7917
Csatlakozott: 2011.04.23. 16:20
Tartózkodási hely: Szoboszló

Széles Gábor féle energiacella és tsai.

Hozzászólás Szerző: mimindannyian » 2014.05.05. 20:09

@Rigel (78456):
... egy folytonos (azaz differenciálható, ...
Ami folytonos, még távolról sem biztos, hogy differenciálható. Pl. az abszolútérték-függvény.
Amikor felépítünk egy gépet, hogy csináljon meg valamit, akkor máris az időbeli eltolás szimmetriáját igaznak fogadjuk el. Ugyanis azt várjuk a gépünktől, hogy időben BÁRMIKOR bekapcsolva pontosan ugyanazt fogja csinálni.
És, ha én úgy építem fel, hogy nem ezt várom tőle?... Egyáltalán mit jelent, hogy egy gép ugyanazt csinálja? Egy óra, amely mutatja az ősrobbanás óta eltelt másodperceket, vajon mindig ugyanazt csinálja? Dehogy, mindig mást, hiszen sosem írja ki a kijelzőre ugyanazt a számot. Magyarán: az "ugyanazt csinálja" fogalma mögött egy olyan fizikai modellre épülő absztrakció van, hogy felmerül annak a gyanúja, hogy hibásan érvelünk: implicite feltesszük azt, amit be akarunk bizonyítani - a fizikai leírásaink helyességét.

Egyébként a fő sodrásra is reagálva: az örökmozgókészítők nem Noether matematikáját igyekeznek megcáfolni, hanem jellemzően olyanokat találnak találnak ki, mint vacuum-energia megcsapolás. Azaz nem termel energiát, hanem csak a ma ismert energiaforrásokat tekintetbe véve tűnik úgy - valójában csak átalakít egy olyan közegből, ahol van dögivel, ezért praktice tekinthető csak örökmozgónak. Kb. olyan értelemben, mint amikor a geotermikus energiát ingyen energiának hívjuk.
0 x

Avatar
Solaris
Hozzászólások: 3584
Csatlakozott: 2012.07.25. 17:32

Széles Gábor féle energiacella és tsai.

Hozzászólás Szerző: Solaris » 2014.05.05. 22:18

@Rigel (78456): Frappánsnak tűnik a válaszod, de szerintem kicsit elnagyoltad. Kezdjük azzal, hogy a Noether - tétel pusztán matematikai tétel, s mint tudjuk, a matematika semmit nem kell mondjon a természetről. A természetről a fizika mond, amit mondani tud, s ehhez kölcsönveszi és használja a matematika eszköztárát. Ez mindaddig megy, ameddig az eredmények nem ellentétesek a tapasztalattal. Emmy Noether tétele akkor alkalmazható a fizikában, ha a tér és az idő homogén, továbbá a tér még izotrop is. Ekkor és csakis ekkor a Noether - tételből levezethetők a legfontosabb megmaradási tételek, mint pld. az energia, impulzus, perdület, töltés. Veress László, 2010-ben írt doktori értekezése alapján mondom ezeket. (Debreceni Egyetem)

Patkós András is téved, amikor ezt írja:
A szimmetriák szerepét a fizikában Emmy Noether (1882–1935) német matematikus értette meg.
Patkós András, 2009, március
Emmy Noether nem volt fizikus. Matematikus volt és az eredményeit matematikusok és fizikusok is alkalmazták.

Ezt pedig Hraskó Gábor írta 2009-ben:
Amint látjuk, az energiamegmaradás tétele nem vezethető le valamilyen más, biztos alapokon álló természeti törvényből. Ez egy tapasztalati törvény, amely újra és újra igazolást nyert. Nem szabad azt gondolni azonban, hogy ezt az elvet csupán néhány laborkísérlet támasztja alá. Nem csak laborkísérletek, hanem a mindennapi technológia is áttételesen igazolja az energiamegmaradás tételének helyességét. Ekkora tapasztalati anyag mellett nem várható, hogy "normális" körülmények között tapasztalnánk sérülését.
Hraskó Gábornak igaza van és természetesen hasonló áll a termodinamika II. főtételére is.

Igazából a fizika nem axiomatikus tudomány és nincsenek benne matematikai értelemben vett axiómák és tételek sem. A fizika tapasztalati tudomány!
0 x

Avatar
Solaris
Hozzászólások: 3584
Csatlakozott: 2012.07.25. 17:32

Széles Gábor féle energiacella és tsai.

Hozzászólás Szerző: Solaris » 2014.05.05. 22:37

@mimindannyian (78460):
Ami folytonos, még távolról sem biztos, hogy differenciálható. Pl. az abszolútérték-függvény.
Abban igazad van, hogy ami folytonos függvény, nem bizonyos, hogy differenciálható. Abban pedig tévedsz, hogy az abszolútérték-függvény nem differenciálható. Bizony differenciálható a nulla kivételével bárhol és a deriváltfüggvénye az előjel függvény.

Mindenütt folytonos, de sehol sem differenciálható függvény pld. Weierstrass függvénye:

f(x) = SUM(k=0-tól a 00-ig)(9/10)^k*cos(3^k*x)
0 x

Avatar
Question
Hozzászólások: 1060
Csatlakozott: 2012.05.30. 14:38

Széles Gábor féle energiacella és tsai.

Hozzászólás Szerző: Question » 2014.05.05. 22:45

@Solaris (78464):
Amit te mondasz, jobban körüljárja a témát, de szerintem differenciálhatónak akkor szoktak nevezni egy függvényt, ha mindenhol (az értelmezési tartomány minden pontjában) differenciálható. Ilyen értelemben az abszolútérték-fgv. nem differenciálható.
0 x

Avatar
Solaris
Hozzászólások: 3584
Csatlakozott: 2012.07.25. 17:32

Széles Gábor féle energiacella és tsai.

Hozzászólás Szerző: Solaris » 2014.05.05. 23:21

@Question (78465): A differenciálhatóság lokális tulajdonság.
0 x

Avatar
mimindannyian
*
*
Hozzászólások: 7917
Csatlakozott: 2011.04.23. 16:20
Tartózkodási hely: Szoboszló

Széles Gábor féle energiacella és tsai.

Hozzászólás Szerző: mimindannyian » 2014.05.05. 23:22

0 x

Avatar
Solaris
Hozzászólások: 3584
Csatlakozott: 2012.07.25. 17:32

Széles Gábor féle energiacella és tsai.

Hozzászólás Szerző: Solaris » 2014.05.05. 23:23

0 x

Avatar
Question
Hozzászólások: 1060
Csatlakozott: 2012.05.30. 14:38

Széles Gábor féle energiacella és tsai.

Hozzászólás Szerző: Question » 2014.05.05. 23:27

@Solaris (78467):
Nem csak lokálisan értelmezik. Nem tudok ppt-t beilleszteni, nézd meg itt a hetedik találatot, ott is ott van:

https://www.google.hu/search?q=differen ... e&ie=UTF-8

szerk.:vagy pedig http://bookline.hu/product/home.action? ... a_Atlasz_4_
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára Question 2014.05.05. 23:34-kor.
0 x

Avatar
mimindannyian
*
*
Hozzászólások: 7917
Csatlakozott: 2011.04.23. 16:20
Tartózkodási hely: Szoboszló

Széles Gábor féle energiacella és tsai.

Hozzászólás Szerző: mimindannyian » 2014.05.05. 23:31

@Solaris (78467): ez üres kötözködés, talán azt hitted, úgy értem, hogy az absz.fv sehol sem diffható? Azért ennyire hülyének kár nézni...
Egy fv-t diffhatónak nevezünk, ha mindenhol az. Hasonlóan, monoton növekvő, ha mindenhol az.
Nyelvtan, szemantika, józan ész, teccik érteni?
0 x

Avatar
Solaris
Hozzászólások: 3584
Csatlakozott: 2012.07.25. 17:32

Széles Gábor féle energiacella és tsai.

Hozzászólás Szerző: Solaris » 2014.05.05. 23:43

@mimindannyian (78472): Belőtted magad? A monotonitás is lokális tulajdonság.

Ilyen blődliket meg ne írj:
Egy fv-t diffhatónak nevezünk, ha mindenhol az
Nem ismerek rád. :)
0 x

Válasz küldése