Széles Gábor féle energiacella és tsai.

Örökmozgók, 100% feletti hatásfok
Avatar
pounderstibbons
*
*
Hozzászólások: 2662
Csatlakozott: 2010.05.25. 11:01

Széles Gábor féle energiacella és tsai.

Hozzászólás Szerző: pounderstibbons » 2013.04.13. 10:42

Olyan gyorsasággal pörögnek Széles Gábor körül az események, hogy szerintem már kinőtte a téma a szkeptikus csemegét.

Itt lehet a továbbiakban találgatni, hogy akkor miről is lehet szó.

Új interjú a témában:

http://www.magyarhirlap.hu/magyarorszag ... aradicsoma
... Aki egyébként veszi a fáradságot, és végigböngészi a bejegyzéseimet, tisztában lehet azzal, hogy milyen teljesítményű az energiacella, hány háztartás számára ad majd folyamatos energiát, mekkora a súlya, még az árát is ki tudja mindebből kalkulálni. Nem beszélve arról, hogy a kisvállalkozások tömegét teremti majd meg. Bizonyos szempontból már elég sokat elárultam a projekttel kapcsolatban a világhálón, igaz, nem egyszerre, hanem fokozatosan.

– Egy dologra azonban még nem derült fény: honnan nyeri a készülék az energiát?

– Nem elsősorban a nagyfeszültségen keresztül, hanem a nagy áramon keresztül csatolja ki a készülék az energiát „a levegőből”. Ennél többet nem szeretnék erről mondani.

Pedig egy fizikus már úgy nyilatkozott a hírek kapcsán, hogy akár Nobel-díjat is érhet az energiacella megvalósítása.

– Lehet, hogy egyszer majd a feltalálók ezért Nobel-díjat kapnak,
de hangsúlyozom, nem vagyok a feltalálók között, én a projekt gyártói között vagyok. Általában azt tudom mondani, hogy azoknak a berendezéseknek a tömeges gyártása, amelyek új vagy nem ismert elven működnek, csaknem annyi problémát okoz, mint a prototípus kifejlesztése. Még egyszer hangsúlyozni szeretném, hogy az én ipari potenciálomban és a nagy sorozatgyártásban lévő tapasztalatunkkal mi a gyártásra koncentrálunk. Tehát nem foglalkozunk olyan elméletekkel, amelyek még kísérleti fázisban vannak. Egyszerűen azért, mert tudom, hogy egy ötlet felvetésétől a prototípus elkészítéséig hány év telhet el. Csak emlékeztetőül, mielőtt 1981-ben a Műszertechnika magánvállalkozást létrehoztam, közel tizenhat évig dolgoztam egy kutatóintézetben, tehát mint kutatásfejlesztő mérnök tisztában vagyok a kutatásfejlesztés buktatóival, hogy a kész termékig mennyi mindenen kell keresztüljutniuk a fejlesztőknek. Felhasználva kutatásfejlesztési tapasztalataimat ezért ragaszkodom ahhoz, hogy csak olyan termékkel foglalkozzunk, ahol a prototípus kész, kellően le van tesztelve, és csak a sorozatgyártást kell megoldani. A berendezés nemzetközi kooperációban készül, magyar részről Székesfehérvárott lesz a gyártás központja, az elektronikai egységek a Videotonban, a logisztikai és szállítmányozási rész pedig az Ikarusban. Bizonyos részek gyártása pedig más országban történik, onnan fog hozzánk érkezni végösszeszerelésre. Ősztől indítjuk a gyártást, először húsz-ötven darabos sorozattal, utána kétezer, majd százezer, és a következő években már évente egymillió darabot kívánunk gyártani. Célunk az is, hogy a projekt mellé álljon több ország kormánya is, és szinte egyszerre jelentse be három-négy ország miniszterelnöke, hogy ez fontos a számukra, illetve az Európai Unió országai számára.
És akkor idézném a a vélhetően hivatkozott fizikust:
Széles állításaival kapcsolatban megkerestük Härtlein Károlyt, a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem fizikusát. A szakember szerint az energiacella koncepciója valószínűleg minden tudományos alapot nélkülöz: bár a szövegből nem lehet pontosan megállapítani, mire gondol a vállalkozó, az biztos, hogy az energiatermelésnek ilyen módja manapság nem lehetséges. Aki esetleg megoldja, Nobel-díjat érdemel.
http://index.hu/gazdasag/2013/04/10/energiacella/

Kérem tegyék meg tétjeiket. Az "energiatermelésnek ilyen módja manapság nem lehetséges" vagy a "Nobel-díj" lesz a végpont?

De a magyar hirlapos interjúban egy új találmány is körvonalazódik:
– Csak ezen a projekten dolgozik?

– Természetesen nem, a másik három téma kommunikálásában azonban más stratégiát követek. Összességében négy kulcstémával foglalkozom. Az energiacella mellett egy másik találmány is nemzetközi fontosságú. Erről csak annyit mondhatok, hogy a dízelmotorok fogyasztásának és környezetszennyezésének redukálásáról szól. Titoktartási kötelezettségből és más okokból sem nyilatkozhatok a részleteiről, de annyi bizonyos, hogy világviszonylatban ez is számottevő projekt lesz. Alapvetően módosíthatja az autógyárak fejlesztési stratégiáját a következő években.

– Mégis, nem tudná körülírni, miként képzeljük el?

– A dízelmotorok fogyasztását körülbelül húsz százalékkal lehet csökkenteni, a környezetszennyezését pedig a nullához tudjuk közelíteni, még használt motorok esetében is. Így lehet, hogy értelmét veszítheti a benzines Otto-motorok gyártása. Az Egyesült Államokban és Kanadában szabadalmi oltalom alatt van a találmány, Európában most folyik a szabadalmaztatási eljárás. Ennek végén a titoktartási kötelezettség is megszűnik. Személygépkocsiban már kipróbáltuk a találmányt, nagyon jól működik, most kezdjük a buszos teszteket. Ez óriási előnyt jelenthetne a régi dízelmotorok használatánál, mert a legmagasabb szintű, Euro–5-ös szabványnak is megfelelnének ezen egység beszerelése után.
Ez csak nekem hasonlít nagyon vízbontásos-hidrogénhajtásos kamura?
http://totalcar.hu/magazin/technika/201 ... unk_benne/
0 x

Nsolt
Hozzászólások: 278
Csatlakozott: 2009.12.09. 19:26

Széles Gábor féle energiacella és tsai.

Hozzászólás Szerző: Nsolt » 2013.04.13. 10:58

@pounderstibbons (67853):
Kíváncsi vagyok, mekkora állami támogatást kap Széles ezekre a projektekre.
0 x

Avatar
pounderstibbons
*
*
Hozzászólások: 2662
Csatlakozott: 2010.05.25. 11:01

Széles Gábor féle energiacella és tsai.

Hozzászólás Szerző: pounderstibbons » 2013.04.13. 11:24

@Nsolt (67855):

Nem tudok róla, hogy kapna állami pénzt, de nagyon remélem nincs benne. Vagy ha mégis, akkor valami fizikust is kap mellé.
0 x

ennyi
Hozzászólások: 3849
Csatlakozott: 2011.02.01. 00:01

Széles Gábor féle energiacella és tsai.

Hozzászólás Szerző: ennyi » 2013.04.13. 14:15

@pounderstibbons (67853):
Itt lehet a továbbiakban találgatni, hogy akkor miről is lehet szó.
Atveres.
A kerdes csak az, ki ver at kit?

En remelem, hogy kap partallami tamogatast a project.

Amitol felek, hogy a valasztasokig fogjak huzni, csepegtetni a szep uj vilag igeretet. Azzal, hogy most meg nem nevezett kulfoldi kormanyokat is belekevertek, mar megvan az is, hogy ki lesz a bunbak amikor kiderul a kudarc.
0 x

Avatar
mimindannyian
*
*
Hozzászólások: 7917
Csatlakozott: 2011.04.23. 16:20
Tartózkodási hely: Szoboszló

Széles Gábor féle energiacella és tsai.

Hozzászólás Szerző: mimindannyian » 2013.04.13. 16:57

@ennyi (67862):
Amitol felek, hogy a valasztasokig fogjak huzni, csepegtetni a szep uj vilag igeretet. Azzal, hogy most meg nem nevezett kulfoldi kormanyokat is belekevertek, mar megvan az is, hogy ki lesz a bunbak amikor kiderul a kudarc.
Ez eddig a legéletszerűbb interpretáció, amit hallottam!
0 x

Avatar
stark
Hozzászólások: 1279
Csatlakozott: 2011.08.30. 14:31
Tartózkodási hely: UK

Széles Gábor féle energiacella és tsai.

Hozzászólás Szerző: stark » 2013.04.13. 19:45

Idézet:
Amitol felek, hogy a valasztasokig fogjak huzni, csepegtetni a szep uj vilag igeretet. Azzal, hogy most meg nem nevezett kulfoldi kormanyokat is belekevertek, mar megvan az is, hogy ki lesz a bunbak amikor kiderul a kudarc.

Ez eddig a legéletszerűbb interpretáció, amit hallottam!
Szerintem is.

Hozzátenném, hogy ha meg esetleg valami csoda folytán sikerül elveszíteniük a választásokat, akkor majd Széles hőböröghet a Facebookon, hogy az új kormány bezzeg nem engedi a csodaszerek üzembe helyezését, pedig már csak 2 nap volt hátra a tömeggyártásig, de azok a gonoszak leállították a projektet...
0 x

ennyi
Hozzászólások: 3849
Csatlakozott: 2011.02.01. 00:01

Széles Gábor féle energiacella és tsai.

Hozzászólás Szerző: ennyi » 2013.04.14. 06:33

@pounderstibbons (67853):
Az Egyesült Államokban és Kanadában szabadalmi oltalom alatt van a találmány, Európában most folyik a szabadalmaztatási eljárás. Ennek végén a titoktartási kötelezettség is megszűnik.
Aprosag, de jellemzo, mutatja, hogy atgondolatlanul hazudnak:

A megadott szabadalmak, sot bizonyos ido utan meg meg nem adott szabadalmi bejelentesek teljes szovege nyilvanos.
Ha van USA szabadalom, akkor nincs titoktartasi kotelezetteseg, mert publikus a teljes szabadalom.

Vagy nincs USA szabadalom (meg bejelentes sem, nemhogy szabadalmi oltalom), vagy nincs talalmany sem csak atveres, lehet valasztani.
2/3-dal.
0 x

Avatar
Solaris
Hozzászólások: 3584
Csatlakozott: 2012.07.25. 17:32

Széles Gábor féle energiacella és tsai.

Hozzászólás Szerző: Solaris » 2013.04.14. 14:34

@ennyi (67903): Tedd hozzá, hogy a szabadalmi oltalom a benyújtástól érvényes függetlenül attól, hogy az eljárás végén az újdonság/találmány megkapja-e a végleges, de mindenképpen csak meghatározott időre kiterjedő védelmet. Amennyiben Széles és csapata benyújtotta az okmányokat, kifizette az esedékes díjakat, nyugodtan beszélhet a találmányról. Az állításait könnyű ellenőrizni, mert bármely szabadalmi hivatal kérésre megküldi a benyújtott iratok másolatait. Szélesnek elvileg van pénze, tehát duma helyett jöhetne a mintapéldányokkal és indulhatna a gyártás. Ha a termék jó, a többit megoldja a piac.

A véleményem az, hogy jól időzített blöffökről van szó politikai haszonszerzés - szavazat maximálás céljából.
0 x

bőszéki
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: 2013.04.17. 12:46

Széles Gábor féle energiacella és tsai.

Hozzászólás Szerző: bőszéki » 2013.04.17. 13:16

Nagy a ködösítés az "energiacella" ügyben ! Ezért talán jogosan merülhetnek fel aggodalmak !

Tegyük fel , hogy van valós alapja az egésznek : ha ez így lenne , akkor ebben az esetben egy ENERGIASZIVATTYÚ jöhet csak szóba . Ilyen már létezik : a hőszivattyú , amely valamilyen "hőtartályból" von ki hőenergiát , annak kárára.

Mivel itt villamos energiáról beszélt Sz.G. , ezért a FIZIKA jelenlegi állása szerint köze kell , hogy legyen az
elektromágnességhez . A Tesla - féle "energia" a Faraday - kalitkában is "működik" ezért az elektromos tér kiesik , marad a MÁGNESES és itt merül fel az AGGODALOM !

NETÁN CSAK NEM AZ ANYABOLYGÓNK A FÖLD-BOLYGÓ MÁGNESES ENERGIÁJÁT AKARJÁK MEGCSAPOLNI ???

Ez hátborzongató lenne ! Van úgyis éppen elég bajunk a KOZMIKUS SUGÁRZÁSSAL és a NAPSZÉLLEL , amik ellen VÉDELMET NYÚJT bolygónk mágneses tere !

Ha most EZT valakik még meg is akarják csapolni gazdasági "haszon" érdekében , az tragikus lenne az EMBERISÉGRE nézve . A gondolatmenetet egyelőre nem is merem folytatni ...
0 x

ennyi
Hozzászólások: 3849
Csatlakozott: 2011.02.01. 00:01

Széles Gábor féle energiacella és tsai.

Hozzászólás Szerző: ennyi » 2013.04.17. 13:35

@bőszéki (67993): Pedig erdemes lenne tovabbgondold. mert pillanatok alatt rajonnel, hogy:

1. a Fold magneses tere nagyon gyenge, egy neodinium magnes (van itthon ketto) erossege kb 10 000-szer nagyobb, miert Fold magnesesseget hasznalna, miert nem egy sokkal erosebb magnest?

2. abbol nem lehet energat kivenni, mint ahogy semmilyen allando magnes magneses teret sem lehet "megcsapolni".
0 x

Avatar
mimindannyian
*
*
Hozzászólások: 7917
Csatlakozott: 2011.04.23. 16:20
Tartózkodási hely: Szoboszló

Széles Gábor féle energiacella és tsai.

Hozzászólás Szerző: mimindannyian » 2013.04.17. 13:45

@bőszéki (67993):
NETÁN CSAK NEM AZ ANYABOLYGÓNK A FÖLD-BOLYGÓ MÁGNESES ENERGIÁJÁT AKARJÁK MEGCSAPOLNI ???
Jól mondod, Boborján! :mrgreen: Méghogy az anyagbolygónk mágneses energiáját? Hát micsoda anyabolygó ő? Patkómágnes keblein csünkünk mi gáborszélességű földlakók? Ez kérem, hülyeség!
0 x

spraaq
Hozzászólások: 120
Csatlakozott: 2012.06.08. 23:03

Széles Gábor féle energiacella és tsai.

Hozzászólás Szerző: spraaq » 2013.04.17. 14:21

@ennyi (67995): OFF
Nem tudom, a NASA-nak mintha lettek volna olyan műholdas kísérletei, melyben ha jól értettem a föld mágneses mezejében gyorsan keringő műholdakkal és valamiféle tether-es rendszerrel próbáltak elektromos áramot indukálni, nekem ez ködös bár mint laikusnak, nem tűnik annyira hülyeségnek, bár itt gondolom nem erről van szó. Itt a küldetés céljainál írnak róla valami rövidet, de azt hiszem én máshol is olvastam erről: http://en.wikipedia.org/wiki/STS-75
/OFF Elnézést!
0 x

bőszéki
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: 2013.04.17. 12:46

Széles Gábor féle energiacella és tsai.

Hozzászólás Szerző: bőszéki » 2013.04.17. 15:18

Ajánlom a tisztelt laikusok figyelmébe Tesla kísérleteit , mielőtt hülyeségnek nyilvánítanak bármit !

Tessék tájékozódni , utánaolvasni , mielőtt véleményt nyilvánítanak !

Persze minden laikus a saját tapasztalataiból indul ki ...
0 x

Avatar
mimindannyian
*
*
Hozzászólások: 7917
Csatlakozott: 2011.04.23. 16:20
Tartózkodási hely: Szoboszló

Széles Gábor féle energiacella és tsai.

Hozzászólás Szerző: mimindannyian » 2013.04.17. 15:33

Ajánlom mindenki figyelmébe a gondolkodást és az igazolt fizikai kísérletekről, és azokra épített elméletekben való tájékozódást, mielőtt elhisz bármi csacskaságot!

Tessék tájékozódni , utánaolvasni , mielőtt véleményt nyilvánítanak !

Persze minden laikus a mendemondákból indul ki ...
0 x

ennyi
Hozzászólások: 3849
Csatlakozott: 2011.02.01. 00:01

Széles Gábor féle energiacella és tsai.

Hozzászólás Szerző: ennyi » 2013.04.17. 15:34

@bőszéki (68004): Tisztelettel ajanlom figyelmedbe a kozepiskolas fizikat, mielott barmi ostobasagot beszopsz.
0 x

bőszéki
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: 2013.04.17. 12:46

Széles Gábor féle energiacella és tsai.

Hozzászólás Szerző: bőszéki » 2013.04.17. 16:01

A középiskolás fizika fényévnyire van a mai fizikai valóságtól !

Úgy látom , ez a "törzsgárda" csak azt hiszi el , amit lát ! Az ilyeneknek a legjobb munkahely a csernobili "szarkofág" ápolása , az EMBERISÉG nagyobb üdvére .
0 x

Avatar
mimindannyian
*
*
Hozzászólások: 7917
Csatlakozott: 2011.04.23. 16:20
Tartózkodási hely: Szoboszló

Széles Gábor féle energiacella és tsai.

Hozzászólás Szerző: mimindannyian » 2013.04.17. 16:29

@bőszéki (68008):
Úgy látom , ez a "törzsgárda" csak azt hiszi el , amit lát !
:facepalm:

Konkretizáld, mit kellene elhinni? Tesláról szóló melyik legendára célozgatsz? Vagy csak úgy, higgyünk a mesékben?
0 x

ennyi
Hozzászólások: 3849
Csatlakozott: 2011.02.01. 00:01

Széles Gábor féle energiacella és tsai.

Hozzászólás Szerző: ennyi » 2013.04.17. 16:47

@bőszéki (68008): A Szeles fele hoax nem egyszeruen sok fényévnyire van a mai fizikai valóságtól, hanem nem is resze ennek az univerzumnak!

Te elhiszel mindent amit hazudnak? Hany eves vagy, kiranylany (vagy kiralyfi)?
0 x

Avatar
Solaris
Hozzászólások: 3584
Csatlakozott: 2012.07.25. 17:32

Széles Gábor féle energiacella és tsai.

Hozzászólás Szerző: Solaris » 2013.04.17. 17:16

@bőszéki (67993): Nincs olyan, hogy "Tesla - féle energia". :) Amit Tesla munkásságáról tudni kell, azt itt tudjuk. Ami abból hasznos volt, azt már régen hasznosították, a többi legenda és népmese.
A mágneses energia nem olyan, mint egy boroshordó, amit megcsapolnak. :) Ne aggódj, Széles és csapata nem tudja a Föld mágneses terét úgy felhasználni, hogy az a mágneses tér meggyengüljön, vagy megszűnjön. Blöffről van itt szó. Vagy Széles blöfföl, vagy őt viccelték meg valamivel, amiben komolyan hisz, talán pént is áldozott rá. Ha bármi hasznos, kézzel fogható lenne a tarsolyában, már nem arról beszélne, hogy titoktartás, meg szabadalmi oltalom, bla, bla, bla, hanem régen leszurkolta volna az esedékes oltalmi díjakat és előállt volna a mintadarabokkal. Olyat, aminek a működése ellenkezne a megmaradási törvényekkel, de működik, energiát termel, olyat még senki nem talált fel és nem is fog. Nem kell mindennek felülni sem Széles esetében, sem Tesla munkáit illetően.
0 x

Avatar
Solaris
Hozzászólások: 3584
Csatlakozott: 2012.07.25. 17:32

Széles Gábor féle energiacella és tsai.

Hozzászólás Szerző: Solaris » 2013.04.17. 17:17

@bőszéki (68004): Nekem úgy tűnik, te vagy a laikus és erősen továbbképzésre szorulsz. :)
0 x

Avatar
Solaris
Hozzászólások: 3584
Csatlakozott: 2012.07.25. 17:32

Széles Gábor féle energiacella és tsai.

Hozzászólás Szerző: Solaris » 2013.04.17. 17:20

@bőszéki (68008): Ismered a mondást? Bolond likból bolond szél fúj! :)
0 x

Avatar
Solaris
Hozzászólások: 3584
Csatlakozott: 2012.07.25. 17:32

Széles Gábor féle energiacella és tsai.

Hozzászólás Szerző: Solaris » 2013.04.18. 16:33

@hehe64 (68020): Nem tudom, hogy miről beszélsz. Forrás? Valamit találtam egy Papp nevű csodamotorjáról:

http://www.termeszetvilaga.hu/fizika_ev ... appur.html

Nemesgázról nincs benne szó, de van robbanásról, halálos áldozatról és átverésről. Az emberek hiszékenysége határtalan.
0 x

Avatar
Solaris
Hozzászólások: 3584
Csatlakozott: 2012.07.25. 17:32

Széles Gábor féle energiacella és tsai.

Hozzászólás Szerző: Solaris » 2013.04.19. 17:24

@hehe64 (68070): Ez jó nyom. :) Felleltem a lényeget és videót is találtam, ahol éppen összeszerelik a "nemesgáz motort".

Röviden: Szélhámosság az egész.

Különféle szabadalmak emlegetésével igyekeznek hitelessé tenni a Papp - féle motort, amit még tovább is fejlesztettek Papp halála után. A szabadalom semmit nem jelent a működőképesség szempontjából. A szabadalmi eljárásban nem a működőképességet, hanem az újdonságot vizsgálják, így bármire kapható szabadalom. Lám, még Egely mester is ráharapott egy "tanulmányában". Hiába, a fizikusmaffiát és a vele összefonódott olajmaffiát nem lehet holmi találmányokkal legyőzni. Azért a nemesgázmotor és a többi hasonlóan fajsúlyos találmány gazdája nyugodtan alhat nyitott ajtóknál. Az eszükért biztosan nem fogják őket ellopni, ahogy azokat sem, akik hisznek nekik.

Mellesleg, Széles nem igyekszik piacra dobni az általa menedzselt/ finanszírozott találmányokat. Az a k... háttérhatalom! Biztosan betartanak neki.
0 x

Avatar
Solaris
Hozzászólások: 3584
Csatlakozott: 2012.07.25. 17:32

Széles Gábor féle energiacella és tsai.

Hozzászólás Szerző: Solaris » 2013.04.20. 09:12

@hehe64 (68080): A szmájlik nélkül is érthető volt a közlésed. Nem véltem, hogy hinnél a "nemesgáz motorban". A kérdésem arra irányult, hogy többet tudjak meg erről a "csodáról", mert annyi energetikával foglalkozó szemét van az interneten, hogy mindenről nyilvánvalóan nem szerezhettem, nem szerezhetek tudomást. A link jó volt. Ezen a nyomon indulva igen sok hivatkozást találtam és nagyjából képbe kerültem. A legfontosabb információ, hogy korunk modern örökmozgóit sufnikban barkácsolják képzetlen zsenik. Éljen a sufnifizika!
0 x

Robur
Hozzászólások: 89
Csatlakozott: 2011.04.13. 23:03

Széles Gábor féle energiacella és tsai.

Hozzászólás Szerző: Robur » 2013.06.01. 23:32

0 x

Szilágyi András
*
*
Hozzászólások: 6520
Csatlakozott: 2009.12.05. 09:31
Tartózkodási hely: Budapest

Széles Gábor féle energiacella és tsai.

Hozzászólás Szerző: Szilágyi András » 2013.06.02. 00:47

@Robur (69118):
Érdekesek a Kapanadze-videók.
Bővebben a peswikin: http://peswiki.com/index.php/Directory: ... _Generator

A legérdekesebb az a magyarázat, hogy a készülék tulajdonképpen az erőművektől lopja az áramot egy trükkös vezetéknélküli megoldással:
http://peswiki.com/index.php/Talk:Direc ... _Generator

Azért remélem, Széles nem ezt fogja tenni :D
0 x

Robur
Hozzászólások: 89
Csatlakozott: 2011.04.13. 23:03

Széles Gábor féle energiacella és tsai.

Hozzászólás Szerző: Robur » 2013.06.02. 11:53

@Szilágyi András (69119):

De az áramlopás legalább működik.:-) Egyébként komolyan nem értem.
Széles most találta meg azokat a videókat amiket mások már jó tíz éve kielemeztek és kiröhögtek?
Esetleg így akar a hanyatló médiái számára némi látogatottságot elérni? Mindenesetre a vége nagy égés lesz.
0 x

Avatar
pounderstibbons
*
*
Hozzászólások: 2662
Csatlakozott: 2010.05.25. 11:01

Széles Gábor féle energiacella és tsai.

Hozzászólás Szerző: pounderstibbons » 2013.06.02. 11:55

@Robur (69118):

Lehet, hogy ez már Szélesnek is égő volt és törölte, de itt az eredeti közlemény:
0 x

Avatar
mimindannyian
*
*
Hozzászólások: 7917
Csatlakozott: 2011.04.23. 16:20
Tartózkodási hely: Szoboszló

Széles Gábor féle energiacella és tsai.

Hozzászólás Szerző: mimindannyian » 2013.06.02. 20:17

@pounderstibbons (69131): Ez nem csak egy kamu lejárató (ill. önlejáratást segítő) regisztráció volt? Már nem látom, de mintha valami olyan nevű lett volna, hogy "Széles Gábor Hivatalos Oldala", még gondoltam is, hogy ki az a hülye, aki ezt írja be a nevének... Rákeresve Széles rendes oldalára, ez jön be: https://www.facebook.com/gabor.szeles1
0 x

Avatar
pounderstibbons
*
*
Hozzászólások: 2662
Csatlakozott: 2010.05.25. 11:01

Széles Gábor féle energiacella és tsai.

Hozzászólás Szerző: pounderstibbons » 2013.06.02. 22:45

@mimindannyian (69143):

Már máskor is volt ez az oldala szemlézve a mandineren, és akkor se derült ki, hogy ne lenne igazi a dolog.
http://mandiner.hu/cikk/20130220_szeles ... _egy_almom
http://mandiner.hu/cikk/20130410_szeles ... nt_madarka

Egyszer mintha újraregisztrált volna, mert elért valami 5000 followeres limitet, szerintem ezért lehet 2 különböző oldala is.
0 x

Avatar
Solaris
Hozzászólások: 3584
Csatlakozott: 2012.07.25. 17:32

Széles Gábor féle energiacella és tsai.

Hozzászólás Szerző: Solaris » 2013.06.03. 18:16

@Robur (69118): Hülye, vagy nem hülye, egyre megy. Pénze van és fő a publicity. Mindent az egész kétharmadáért, de legjobb lenne az egész narancs.
0 x

Robur
Hozzászólások: 89
Csatlakozott: 2011.04.13. 23:03

Széles Gábor féle energiacella és tsai.

Hozzászólás Szerző: Robur » 2013.09.28. 13:50

Na, nemsokára megtörténik a nagy bejelentés.:-) :
http://energiaoldal.hu/oktoberben-jon-s ... iacellaja/
0 x

Avatar
Solaris
Hozzászólások: 3584
Csatlakozott: 2012.07.25. 17:32

Széles Gábor féle energiacella és tsai.

Hozzászólás Szerző: Solaris » 2013.09.28. 18:22

@Robur (71751): Jaja, közeledik a pofára esés ideje. Tesla - tekercs, levegőből kicsatolt energia, 20% üzemanyag fogyasztás csökkenés diesel motoroknál nulla káros emisszióval, felesleges lesz a benzinmotor, stb. Egy idióta álmodozásai.
0 x

LegendJun
Hozzászólások: 98
Csatlakozott: 2012.07.05. 20:03

Széles Gábor féle energiacella és tsai.

Hozzászólás Szerző: LegendJun » 2013.10.03. 16:41

Üdvözlöm a szkeptikusok közösségét!

Bár újonc vagyok és talán illene valami bemutatkozással kezdenem, most azonban engedelmetekkel ettől eltekintenék. Annak apropóján azonban nem bírtam megállni hogy ide firkáljak, az a legújabb Széles-cikk és propagandahadjárat.

Először is ami nekem leginkább szemet szúr, az az energiacella kifejezés, mert tudomásom szerint a közvetett víz meghajtású autók átalakító folyamatának hengerterét már 10-en x éve így nevezték el. Ehhez kapcsolódó kérdésem az lenne, hogy a kialakulóban lévő újdonságának elnevezése nem minősül el szerzői jog sértésnek vagy finomabban koppintásnak?

Második az persze a "dogmadöntögető", "titokzatos" semmiből valami kreálás. Egykori műveleti energetika tanárom szavával élve " Nincs ingyen ebéd"-jét ha valaki egy számítás során figyelmen kívül hagyta, olyan fenékbebillentésben részesült az illető, hogy garantáltan nem kapott mérnöki diplomát a kezébe. Ehhez képest úton út felé lehet találni ma már önjelölt zseniket, akik kijelentik, h ők a nullpontenergiával foglalkoznak. Kéremszépen, foglalkoznak, és a foglalkozásuk kezdőpontját mégis hogy/hol jelölnék meg? Mielőtt hagynám hogy azzal érveljetek hogy pitiáner csaló az összes, sajnos azt tapasztalom, hogy sokan hisznek is a foglalatosságukban, amiről nem tudom eldönteni hogy nem nagyobb baj-e....

A pofára esésre, annak mértékére kíváncsi leszek, de hátha... mégis felfedeztek végre valami valós titkot, amit a CERN szertárából többhónapnyi elemzés után felszabadítottak a belvárosi garzonlakásuk nagyítójuk alatt. :mrgreen:
0 x

Robur
Hozzászólások: 89
Csatlakozott: 2011.04.13. 23:03

Széles Gábor féle energiacella és tsai.

Hozzászólás Szerző: Robur » 2013.10.03. 18:21

http://index.hu/tudomany/2013/10/03/az_ ... ner_201310

Ez most tényleg komoly vagy a FIDESZ arra hajt, hogy elveszítse a választásokat?
0 x

Avatar
sajnos_kacat
Hozzászólások: 680
Csatlakozott: 2009.12.09. 21:43
Tartózkodási hely: Budapest

Széles Gábor féle energiacella és tsai.

Hozzászólás Szerző: sajnos_kacat » 2013.10.03. 20:14

@spraaq (68002):
Nem kell olyan messzire menni, van magyar műhold is, ami a föld mágneses mezejét használja stabilizálásra, illetve elforgatásra:
http://cubesat.bme.hu/projektek/masat-1 ... etek/#adcs
Ezzel a rendszerrel mondjuk sebességet változtatni nem lehet, csak helyben forgatni a műholdat, na meg áramot sem tud termelni.
0 x

Avatar
sajnos_kacat
Hozzászólások: 680
Csatlakozott: 2009.12.09. 21:43
Tartózkodási hely: Budapest

Széles Gábor féle energiacella és tsai.

Hozzászólás Szerző: sajnos_kacat » 2013.10.03. 20:21

@bőszéki (68008):
Szerintem itt az értelmesebb többség csak azt hiszi el, ami objektív mérésekkel kimutatható. Ez a "csak azt hiszi el amit lát" szöveg már legalább 200 éve nem igazán alkalmazható a reálisan gondolkodó szkeptikusokra. Egyébként meg a radioaktív sugárzást is remekül lehet látni, csak egy videokamera kell hozzá (meg radioaktív sugárzó anyag).
0 x

ennyi
Hozzászólások: 3849
Csatlakozott: 2011.02.01. 00:01

Széles Gábor féle energiacella és tsai.

Hozzászólás Szerző: ennyi » 2013.10.03. 20:57

@sajnos_kacat (71886):
Egyébként meg a radioaktív sugárzást is remekül lehet látni, csak egy videokamera kell hozzá (meg radioaktív sugárzó anyag).
Ez erdekelne, hogy fogjak hozza? Tanacs, vagy valami leiras, ha lenne, megkoszonnem.
Videokamera van es radioaktivitas is van, megneznem, nagyon erdekel.
0 x

ennyi
Hozzászólások: 3849
Csatlakozott: 2011.02.01. 00:01

Széles Gábor féle energiacella és tsai.

Hozzászólás Szerző: ennyi » 2013.10.03. 21:05

@sajnos_kacat (71885):
Nem kell olyan messzire menni, van magyar műhold is, ami a föld mágneses mezejét használja stabilizálásra, illetve elforgatásra:
http://cubesat.bme.hu/projektek/masat-1 ... etek/#adcs
Ezzel a rendszerrel mondjuk sebességet változtatni nem lehet, csak helyben forgatni a műholdat, na meg áramot sem tud termelni.
Nem lehet, hogy felreertesz valamit? Az en olvasatomban az ADCS csak meri a muhold helyzetet (egyebek kozott a Fold magneses teret is meri), de nem valtoztatja meg muhold allapotat (a forgasat sem). Rosszul gondolom?
0 x

Avatar
sajnos_kacat
Hozzászólások: 680
Csatlakozott: 2009.12.09. 21:43
Tartózkodási hely: Budapest

Széles Gábor féle energiacella és tsai.

Hozzászólás Szerző: sajnos_kacat » 2013.10.03. 23:15

@ennyi (71888):

Az egyik ilyen publikus megjelenésük alkalmával beszélgettem a MaSat csapattal, és mondták, hogy ez a rendszer forgatni is fogja majd a műholdat, optimális esetben. Azt nem tudom, hogy tesztelték-e már, vagy még csak mérésre használják, mindenesetre eleve úgy tervezték a műholdat, hogy a mágneses térrel forgatni lehessen.

A radioaktivitás mérésénél semmi trükk nincs, egyszerúen a ccd érzékelőt bombázó alfa/béta részecskék a becsapódáskor generálnak egy fotont, ami telítésbe visz egy pixelt, ezeket lehet szoftveresen összeszámolni, de ha csak nézed a kamera képét, akkor látod a sok felvillanást.
Itt van két videó a gyakorlati alkalmazásról: http://hackaday.com/2012/01/15/turn-you ... r-counter/
0 x

ennyi
Hozzászólások: 3849
Csatlakozott: 2011.02.01. 00:01

Széles Gábor féle energiacella és tsai.

Hozzászólás Szerző: ennyi » 2013.10.04. 01:02

@sajnos_kacat (71889):
Az egyik ilyen publikus megjelenésük alkalmával beszélgettem a MaSat csapattal, és mondták, hogy ez a rendszer forgatni is fogja majd a műholdat, optimális esetben. Azt nem tudom, hogy tesztelték-e már, vagy még csak mérésre használják, mindenesetre eleve úgy tervezték a műholdat, hogy a mágneses térrel forgatni lehessen.
Ketelkedesem erosodott a valaszod nyoman.

A radioaktivitás mérésénél semmi trükk nincs, egyszerúen a ccd érzékelőt bombázó alfa/béta részecskék a becsapódáskor generálnak egy fotont, ami telítésbe visz egy pixelt, ezeket lehet szoftveresen összeszámolni, de ha csak nézed a kamera képét, akkor látod a sok felvillanást.
Itt van két videó a gyakorlati alkalmazásról: http://hackaday.com/2012/01/15/turn-you ... r-counter/
Hogyan jut a a ccd-ig az alfa vagy a beta reszecske? Ott vannak elotte a lencsek.

$5-ot nem koltok ennyire hulyesegre, ennyibe kerulne megvenni az app-ot.
0.5mCi beta sugarzo izotop (1.709 MeV energian sugarzo, 32P) amit teszteltem (ez a Geiger szamlalot fel meterrol kiakasztotta, maximumig telitette, visitott a muszer) ket centirol sem latszott az digitalis kameran semmi. A sotetben sem. Nem voltak felvillanasok.

A sugarzast nem lehet "latni", de meg kimutatni sem egy CCD-vel (kiveteles esetektol es igen nagy ereju sugarforrasoktol eltekintve).
A latas es kimutatas nem ugyanazt jelenti!

Az alfa meg kulonosen nem athatolo sugarzas, meg kevesbe sem eri el a ccd-t.
0 x

Szilágyi András
*
*
Hozzászólások: 6520
Csatlakozott: 2009.12.05. 09:31
Tartózkodási hely: Budapest

Széles Gábor féle energiacella és tsai.

Hozzászólás Szerző: Szilágyi András » 2013.10.04. 11:54

@ennyi (71890):
Ketelkedesem erosodott a valaszod nyoman.
Még nem találkoztál azzal a jelenséggel tanulmányaid során, hogy mágneses térbe helyezett tekercs, ha áramot vezetnek bele, elfordul?
Pedig így van, és ezt a műholdak forgatására is felhasználják:
http://en.wikipedia.org/wiki/Magnetic_torquers
Hogyan jut a a ccd-ig az alfa vagy a beta reszecske?
Nehezen, de a gamma sugárzás könnyedén.
Egyébként a telefonokban nem CCD, hanem CMOS szokott lenni.
0 x

ennyi
Hozzászólások: 3849
Csatlakozott: 2011.02.01. 00:01

Széles Gábor féle energiacella és tsai.

Hozzászólás Szerző: ennyi » 2013.10.04. 13:33

@Szilágyi András (71892):
Nehezen, de a gamma sugárzás könnyedén.
Egyébként a telefonokban nem CCD, hanem CMOS szokott lenni.
Pedig a link alfa es beta sugarzasrol szolt.
Az eredeti hozzaszolas arrol, hogy a sugarzas lathato (nem arrol, hogy detektalhato).

Elovettem a CCD kamerat azzal is megnezem, es majd ujra irok.

Még nem találkoztál azzal a jelenséggel tanulmányaid során, hogy mágneses térbe helyezett tekercs, ha áramot vezetnek bele, elfordul?
Ehhez a fogatashoz kulso energia kell. Nem a magneses ter az ami forgat, hanem az elektromagnes. Olyan, mint az ut es az auto. Ennek semmi koze egy energiacellahoz.

Persze nezopont kerdese, es en vagyok hulye, mint mindig.
0 x

Szilágyi András
*
*
Hozzászólások: 6520
Csatlakozott: 2009.12.05. 09:31
Tartózkodási hely: Budapest

Széles Gábor féle energiacella és tsai.

Hozzászólás Szerző: Szilágyi András » 2013.10.04. 14:12

@ennyi (71893):
Pedig a link alfa es beta sugarzasrol szolt.
Ezek szerint nem nézted meg a linket.
Elovettem a CCD kamerat azzal is megnezem, es majd ujra irok.
Teljesen fölösleges, nincs érdemi különbség a CCD és a CMOS között ebből a szempontból.
Ehhez a fogatashoz kulso energia kell.
És az miért probléma? Nincs a műholdon energiaforrás?
Ennek semmi koze egy energiacellahoz.
Még nagyon sok mindenhez nincs köze, miért emelted ki éppen azt, hogy egy energiacellához nincs köze? Állította valaki, hogy köze van?
en vagyok hulye, mint mindig
Na ebben egyetértünk. ;)
0 x

ennyi
Hozzászólások: 3849
Csatlakozott: 2011.02.01. 00:01

Széles Gábor féle energiacella és tsai.

Hozzászólás Szerző: ennyi » 2013.10.04. 14:41

@Szilágyi András (71894):
Még nagyon sok mindenhez nincs köze, miért emelted ki éppen azt, hogy egy energiacellához nincs köze? Állította valaki, hogy köze van?
Azt hittem, hogy a topik cime kotelez, es ha masrol kezdenek beszelni, akkor jon a moderator es moderal...
Pedig a link alfa es beta sugarzasrol szolt.

Ezek szerint nem nézted meg a linket.
Igazad van, nem a link, hanem a hozzaszolas, amire reagaltam irt alfat es betat:
A radioaktivitás mérésénél semmi trükk nincs, egyszerúen a ccd érzékelőt bombázó
alfa/béta részecskék
a becsapódáskor generálnak egy fotont, ami telítésbe visz egy pixelt, ezeket lehet szoftveresen összeszámolni, de ha csak nézed a kamera képét, akkor látod a sok felvillanást.
Mellesleg a linken talalhato cikk cime: Turn your camera phone into a Geiger counter

A Geiger-Muller szamlalo bizony meri az alfa es beta sugarzast... viszont a gamma meresere csak specialis modon es nagyon gyenge hatekonysaggal mukodik, nem is hasznaljak arra.
Teljesen fölösleges, nincs érdemi különbség a CCD és a CMOS között ebből a szempontból.
Akkor miert irtad? :-(
Nem mindegy? De ugye.

Ugy altalaban szeretsz elveszni a lenyegtelen reszletekben es kozben elveszited szem elol a teljes kepet. Erre mondjak, hogy nem latja a fatol az erdot?
0 x

ennyi
Hozzászólások: 3849
Csatlakozott: 2011.02.01. 00:01

Széles Gábor féle energiacella és tsai.

Hozzászólás Szerző: ennyi » 2013.10.05. 17:07

@hehe64 (71913):
Reszletezem es kifejtem a "marhasagokat":

A GM cso a gamma sugarzast kb 1% hatekonysaggal mutatja ki, ami nevetsegesen keves, olyan, mintha egy kg-ot 10 dkg-nak, egy litert egytized deciliternek mernel.
http://en.wikipedia.org/wiki/Geiger%E2% ... Cller_tube

A beta sugarzast nem az uveg, hanem eppenseggel bizonyos muanyagok (plexi) blokkoljak legjobban. Az alfa sugarsat meg barmilyen szilard anyag hamar elnyeli.

A lenyeg: nem lehet latni a sugarzast- ez az amibol ez a vita kiindult. Bizonyos esetekben a "beuteseket" lehet lathatova tenni. Epp ugy, ahogy a hagyomanyos fotografiai filmmel.

Probald ki.

Nalunk van a laborban ot darab GM cso, rontgenfilm, speci radiaktiv-energia-gyujto lemezek (phosphorimager) es kiolvaso (scanner) es beta sugarzo radiaktiv izotopok, mCi mennyisegben.
Megneztem a kameraval, nem latja azt amitol a GM cso visitva kiakad, telitodik.

Amugy a radiaktiv sugarzast szabad szemmel is lehet eszlelni, megfelelo kozulmenyek kozott (legalabbis egy Cserenkov nevu bacsi ezt allitotta). ;-)
De ott sem magat a sugarzast latod, kozonseges feny az amit latsz. A sugarzas fenyt gerjeszthet.

http://hu.wikipedia.org/wiki/Cserenkov-effektus ( az angol nyelvu valtozatban tobb informaciot talalsz)
0 x

Avatar
mimindannyian
*
*
Hozzászólások: 7917
Csatlakozott: 2011.04.23. 16:20
Tartózkodási hely: Szoboszló

Széles Gábor féle energiacella és tsai.

Hozzászólás Szerző: mimindannyian » 2013.10.05. 17:22

0 x

ennyi
Hozzászólások: 3849
Csatlakozott: 2011.02.01. 00:01

Széles Gábor féle energiacella és tsai.

Hozzászólás Szerző: ennyi » 2013.10.05. 17:30

@mimindannyian (71915): ;-)

az a kamera sem lesz tobbet kamera...
0 x

Avatar
Aku-Aku
Hozzászólások: 266
Csatlakozott: 2011.08.12. 20:05

Széles Gábor féle energiacella és tsai.

Hozzászólás Szerző: Aku-Aku » 2013.10.05. 18:06

@Szilágyi András (71892):
Egyébként a telefonokban nem CCD, hanem CMOS szokott lenni.
A CMOS ez: http://hu.wikipedia.org/wiki/CMOS
Nincs különösebb köze a képalkotásért felelő CCD-hez.
0 x

Mojjo
Hozzászólások: 296
Csatlakozott: 2012.11.30. 12:00

Széles Gábor féle energiacella és tsai.

Hozzászólás Szerző: Mojjo » 2013.10.05. 18:10

@Aku-Aku (71917):
A CMOS ez: http://hu.wikipedia.org/wiki/CMOS
Nincs különösebb köze a képalkotásért felelő CCD-hez.
De, van. Ami azt illeti a legtöbb digitális tükörreflexes fényképezőgépben már CMOS van CCD helyett és úgy vettem észre, hogy csak-csak szoktak tudni képet alkotni... ;)
http://www.canon.com/technology/s_labo/ ... 03/05.html
http://oneslidephotography.com/ccd-vs-c ... is-better/
0 x

Válasz küldése