ECE elmélet

Örökmozgók, 100% feletti hatásfok
Avatar
Solaris
Hozzászólások: 3584
Csatlakozott: 2012.07.25. 17:32

ECE elmélet

Hozzászólás Szerző: Solaris » 2013.08.06. 21:04

Nemrég találtam egy cikket. A lényege:

Albert Einstein relativitáselméletéhez hozzá tett ezt - azt Elie Cartan matetamtikus és Myron W. Evans kémikus bizonyos szempontból teljessé fejlesztette a relativitáselméletet. Sajna, a számomra gyanús orgánumé a cikk. Olyan egyszerre fre energy és ezós. A szakirodalomban nem találtam bővebbet az ECE elméletről, pedig kerestem. Az angol Wiki is csak egy nyúlfarknyit ír róla.

Itt a cikk:

http://vilagbiztonsag.hu/fejleszt/tudom ... kaban.html

Erőltetett magyarsággal íródott, ez látszik a szakkifejezéseken és a mondatszerkezeten, tehát valami idegen nyelvű cikk fordítása.

Engem érdekelne ez az elmélet és a ti véleményetek, valamint az is, hogy hol találok erről egy tudományos, vagy tudományos igényű irodalmat. Az első reakcióm elutasító, de a cikkben kísérletekre is hivatkoznak forrás megjelülés nélkül. Szóval gyanús a dolog, de mégis érdekel.

Szerintem bogozzuk ki együtt ezt a témát.
0 x

Avatar
Rigel
Hozzászólások: 1492
Csatlakozott: 2013.05.15. 10:49

ECE elmélet

Hozzászólás Szerző: Rigel » 2013.08.06. 23:04

Első ránézésre tudományoskodó szélhámosság. Mondom ezt anélkül, hogy különösebben elolvastam volna.
Vannak ugyanis az életnek bizonyos szabályai. Például az, hogy egy nagyhorderejű tudományos felfedezés azért nem "fű alatt" egy istenhátamögötti weboldalon németből pocsékul fordítva jut el hozzánk. Ha valaki megoldja a Nagy Egyesítést, akkor nemcsak a tudományos sajtó zengene ettől, de még a bulvárba is leszivárogna, és minimum az origón meg az indexen cikk lenne róla. Gondoljon most mindenki arra a nem oly régi esetre, amikor véletlenül az olaszok fénysebességnél gyorsabb neutrínókat mértek. Cikk lett belőle a közönséges újságokban is, nemcsak az arxiv.org-ra feltöltött átlagos tudományos publikáció, amit csak az talál meg, aki külön keresi.
A Nagy Egyesítést tényleg még Einstein próbálta meg, de akkor ez korai volt: még az elemi kölcsönhatások mindegyikét sem ismerték. A probléma azóta is a legnagyobb a fizikában, hasonló a Nagy Fermat-tételhez a matematikában. Ha valaki megoldaná, akkor arról tudnánk, mert hangyabolyként nyüzsögne a szaksajtó, hír lenne a tv-híradókban hogy megvan a következő fizikai Nobel-díj biztos befutója, és az LHC-t rég átállították volna ennek igazolására a Higgs bozontjának keresése helyett.
Azonban mi van?
Sűrű kuss. Csak egy németből pocsékul lefordított cikk egy obskúrus weboldalon.

Na, ezért állítom azt látatlanba', hogy szélhámossággal állunk szemben.
0 x

Avatar
mimindannyian
*
*
Hozzászólások: 7917
Csatlakozott: 2011.04.23. 16:20
Tartózkodási hely: Szoboszló

ECE elmélet

Hozzászólás Szerző: mimindannyian » 2013.08.06. 23:13

@Solaris (70691):
Az itteni pdf cikk magyar fordításáról van szó: http://www.atomicprecision.com/

Ami pedig a wikit illeti, szerintem a lényeg ott van referenciákkal, matematikailag meg lett cáfolva az elmélet - ami már rég rossz, ha nem is a kísérleteken vérzik el, hanem maga a matematikája is téves.

http://en.wikipedia.org/wiki/Einstein%E ... ans_theory
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára mimindannyian 2013.08.06. 23:14-kor.
0 x

Avatar
Solaris
Hozzászólások: 3584
Csatlakozott: 2012.07.25. 17:32

ECE elmélet

Hozzászólás Szerző: Solaris » 2013.08.06. 23:14

@Rigel (70703): Örülök, hogy a modi jóváhagyta ezt a témát és annak is, hogy éppen te voltál az első, aki nyilatkozott.
Most, hogy jobban belegondolok, mintha Dobó Andor fizikus írt volna valami tanulmányt és abban is előfordul a téridő olyan örvénylése, amit ez a cikk említ. Megnézem, valahol megtalálom. Dobó is sok furát művel. Pld. ma olvastam tőle a relelm bővítéséről. c-nél nagyobb eseteket vizsgált, mint képzetes világot. A matek jól működik, utánaszámoltam itt - ott, de néhány állításán még gondolkodnom kell.
Evans állítólag Angliában elismert szakember, de minden ilyen infó gyanús tisztaságú oldalakon van, de ennek ellenére mi van, ha mégis van benne valami?
0 x

Avatar
mimindannyian
*
*
Hozzászólások: 7917
Csatlakozott: 2011.04.23. 16:20
Tartózkodási hely: Szoboszló

ECE elmélet

Hozzászólás Szerző: mimindannyian » 2013.08.06. 23:17

Amúgy ott szerepel az áltudományok díszes felsorolásában is :)

http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_to ... s_theories
0 x

Avatar
Solaris
Hozzászólások: 3584
Csatlakozott: 2012.07.25. 17:32

ECE elmélet

Hozzászólás Szerző: Solaris » 2013.08.06. 23:19

@mimindannyian (70705): Kösz Mimi! Elláttál olvasnivalóval. :)
0 x

Gézoo
Hozzászólások: 3979
Csatlakozott: 2011.03.02. 10:22

ECE elmélet

Hozzászólás Szerző: Gézoo » 2013.08.07. 09:24

@Solaris (70691): Még nem tökéletes, de jó irányba mutató elvnek tartom.
Nyilván a számotokra ezzel a mondatommal "eleve rossznak" minősítettem az elméletet.
Ha ezen túlléptek és hajlandók vagytok tárgyilagosan átgondolni, akkor belátható, hogy az áltrel. téridejének érvényesnek kellene lennie a részecske világra is.

Ha pedig ehhez hozzátesszük a téridőt alapjában meghatározó hatást, magának a helyi időnek a meghatározóját, azt az áramlást amely lassítani képes a távoli helyekhez viszonyítva a helyi időt, akkor számomra egyértelmű, hogy a forrásából spirálisan kilépő hatáskeltő, spirális eloszlású téridő-geometria eltéréseket okoz. És mint ilyen (részben egészen jól,) leírható lenne az ECE elmélettel.

Na persze, hogy ezt beláthassa bárki, ahhoz az kellene, hogy képes legyen valóban tárgyilagosan és nem dogmatikusan megfigyelni-gondolkodni-következtetni.

Ja igen! És ne legyen eleve ellenséges az a gondolkodó, hanem képes legyen értelmezni azt amit olvas. Ha a gondolkodását a forrás tekintélyessége és nem a cikk tartalma határozza meg, akkor eleve kizártnak tekinthető a tárgyilagossága.
És mint ilyen felfogással rendelkező, önmagát zárja el a tárgyilagossága lehetőségétől.

Kieg. "utóirat": Azt azért érdemes megfontolni, hogy mennyiben jelenthetne "free energy" lehetőséget egy a fizikai "valóságot" pontosabban leíró elmélet.
Ugyanis gyakorta reklám vagy inkább "hívószó" jelleggel vetődhet fel ilyen aspektus. Csupán az érdeklődők körének kiszélesítése érdekében. (Ami ugyanakkor az elmélet sorsára nézve lehet károsabb mint hasznos.)
0 x

Avatar
Solaris
Hozzászólások: 3584
Csatlakozott: 2012.07.25. 17:32

ECE elmélet

Hozzászólás Szerző: Solaris » 2013.08.07. 10:39

@Gézoo (70715):
Még nem tökéletes, de jó irányba mutató elvnek tartom.
Értékelem a véleményed. Itt nem elvről, hanem kidolgozott elméletről van szó.
Nyilván a számotokra ezzel a mondatommal "eleve rossznak" minősítettem az elméletet.
Ez most személyeskedés a részedről, ugyanis mi itt mindannyian mások vagyunk és nem jár egy srófra az agyunk, ahogy mondani szokás.
Ha ezen túlléptek és hajlandók vagytok tárgyilagosan átgondolni, akkor belátható, hogy az áltrel. téridejének érvényesnek kellene lennie a részecske világra is.
Nem túlságosan világos, hogy mit kívánsz közölni. A részecskék is a téridőben léteznek, de a gravitáció elmélete és kvantummechanika még nem járnak kéz a kézben.
Ha pedig ehhez hozzátesszük a téridőt alapjában meghatározó hatást, magának a helyi időnek a meghatározóját, azt az áramlást amely lassítani képes a távoli helyekhez viszonyítva a helyi időt, akkor számomra egyértelmű, hogy a forrásából spirálisan kilépő hatáskeltő, spirális eloszlású téridő-geometria eltéréseket okoz. És mint ilyen (részben egészen jól,) leírható lenne az ECE elmélettel.
Mi az az áramlás, ami meghatározza alapjaiban a téridőt? Ez érdekes.
Mi az a spirálisan kilépő hatáskeltő és milyen a spirális eloszlás a téridő geometriájában?
Kieg. "utóirat": Azt azért érdemes megfontolni, hogy mennyiben jelenthetne "free energy" lehetőséget egy a fizikai "valóságot" pontosabban leíró elmélet.
Szerintem az energetikában is igaz az a kínai mondás, mi szerint nincs ingyen tea. A makrofizikában biztosan érvényes az anyag és energiamegmaradás elve, ez pedig kizárja az ingyen energiát és az összes örökmozgót. Olyan folyamat jelenleg nem ismert a mikrofizikában sem, amelyik folyamatos energiakinyerést eredményezne folyamatos energiabefektetés nélkül pld. a fizikai vákuumból. A "free energy" hívószó, az ezósok és hasonlóan értelmes "fizikusok", csodavárók számára és bizony, tudományos cikkben, hacsak nem a free energy bírálatáról van szó, igen rossz helyen van.
0 x

Avatar
Solaris
Hozzászólások: 3584
Csatlakozott: 2012.07.25. 17:32

ECE elmélet

Hozzászólás Szerző: Solaris » 2013.08.07. 10:41

@mimindannyian (70707): Pazar kis gyűjtemény. Kár, hogy ott meg sem néztem az elméletet.
0 x

Avatar
Solaris
Hozzászólások: 3584
Csatlakozott: 2012.07.25. 17:32

ECE elmélet

Hozzászólás Szerző: Solaris » 2013.08.07. 10:47

@mimindannyian (70705): Köszönöm az eredeti cikket!
Ott világosabb pld. az a szemet szúró csúsztatás is, hogy a 3D felülethez létezne olyan kisérő triéder, mint a térgörbékhez.
Találtam hivatkozást, ahol az elmélet matematikai hibáit mutatják ki. Számosan vannak ilyenek, de még nem mélyedtem el benne. Ahogy értékelem, végül az ECE lenne a Nagy Egyesítés elmélete, utóbbiról pedig tudom, hogy még nem jött össze igazán.
0 x

Avatar
Solaris
Hozzászólások: 3584
Csatlakozott: 2012.07.25. 17:32

ECE elmélet

Hozzászólás Szerző: Solaris » 2013.08.07. 11:03

@mimindannyian (70707): Megtaláltam Dobó Andor hivatkozott tanulmányát. Egy idézet a bevezetőjéből:
Szovjet kutatók, Anatolij Akimov, Gennagyij Sipov és Jevgenyij Bondarenko a kvantumvákuum
tartományában találtak egy olyan „torziós mezőt” amely beszámolójuk szerint az
elektromágneses és a gravitációs mezőkön túl létezik. Ahogyan egy villamos töltés mozgása
mágneses teret kelt, a tömeg jelenléte gravitációt hoz létre, úgy a torziós mező forgást (perdületet)
idéz elő a fizikában. Ennek a forgásnak lényeges sajátossága, hogy – csillapítás nélkül –
a fénysebességnél gyorsabb információ továbbításra képes.
Az írás:

http://doboandor.freeweb.hu/pdfs/az_ein ... talasa.pdf
0 x

Avatar
mimindannyian
*
*
Hozzászólások: 7917
Csatlakozott: 2011.04.23. 16:20
Tartózkodási hely: Szoboszló

ECE elmélet

Hozzászólás Szerző: mimindannyian » 2013.08.07. 11:12

@Solaris (70735): Jók ezek a játékok, melyek szándékosan megfelejtkeznek a képletek jelentéséről és eljátsszanak a matekkal, kiterjesztve az értelmezési tartományt, hátha kijön valami meglepő, aminek mégiscsak lesz valóságalapja.
0 x

Szilágyi András
*
*
Hozzászólások: 6521
Csatlakozott: 2009.12.05. 09:31
Tartózkodási hely: Budapest

ECE elmélet

Hozzászólás Szerző: Szilágyi András » 2013.08.07. 11:22

@Solaris (70706): Dobó Andor nem fizikus, hanem alkalmazott matematikus. Sajnos elemi hibákat is elkövet, itt írtam egy ilyenről: http://regihonlap.szkeptikus.hu/forum/vakuum_es_eter
0 x

Avatar
Solaris
Hozzászólások: 3584
Csatlakozott: 2012.07.25. 17:32

ECE elmélet

Hozzászólás Szerző: Solaris » 2013.08.07. 11:40

@mimindannyian (70739): Régebben én is szórakoztam ilyesmivel a fizikai képletet pusztán matematikai függvénynek tekintve, amire rászabadítottam a TI programját. Igen szemléletesen mutatta, hogy a fizikában egy - egy összefüggés értelmezési tartományát szigorúan meg kell szabni. Jó pár írást olvastam Dobó Andortól és nem tűnik képzetlen amatőrnek.
Majd előbányászok valami érdekeset Sarkadi Dezsőtől is. :)
0 x

Avatar
Solaris
Hozzászólások: 3584
Csatlakozott: 2012.07.25. 17:32

ECE elmélet

Hozzászólás Szerző: Solaris » 2013.08.07. 11:43

@Szilágyi András (70741): Köszönöm a korrigálást. Most már értem, hogy miért olyan kövbetkezetesen matematikai a szemlélete. Eddig csak fizikai tárgyú cikkeivel találkoztam és meg kell mondanom, szórakoztató és egyben elgondolkodtató minden tanulmánya, vagy cikke.
0 x

Avatar
Solaris
Hozzászólások: 3584
Csatlakozott: 2012.07.25. 17:32

ECE elmélet

Hozzászólás Szerző: Solaris » 2013.08.07. 11:55

@Szilágyi András (70741): Kösz, megtaláltam és mindjárt világosabb a dolog. :)
0 x

Gézoo
Hozzászólások: 3979
Csatlakozott: 2011.03.02. 10:22

ECE elmélet

Hozzászólás Szerző: Gézoo » 2013.08.07. 20:31

@Solaris (70728): Ne vedd személyeskedésnek. Csupán hozzászoktattak ahhoz, hogy akár a hivatalos akár a saját véleményemet írom le, mindenképpen eleve rossz a visszhangja.

A kérdéseidre felelve, mint bizonyára emlékszel, az én véleményem szerint minden részecskéből folyamatosan áramlik ki egy olyan "spinfoton" vagy mikro energiájú foton áramlás, amely kölcsönhat a többi részecskével, és minden ciklikus folyamatot lassít. (A részletezett leírását ha jól emlékszem már ellenvéleménnyel reagáltad le.)
Azaz a véleményem szerint ez az áramlás okozza a téridő görbületet. Így az áramlás téridőbeli sűrűségfüggvényei, tulajdonképpen hullámfüggvényei leírhatók, és jól megmagyarázható velük minden kölcsönhatás.
Most ne menjünk bele abba a vitába, hogy a spin az nem forgás. Nem ez a lényeg.
Hanem az, hogy az elméletem szerint a folytonos áramlás kilépése folytonosan változó irányú, amely irány polarizálódik helikális sugárzássá a gyorsulásra kényszerített részecskék esetében.
Az ECE ezt szépen leírja.
0 x

Avatar
mimindannyian
*
*
Hozzászólások: 7917
Csatlakozott: 2011.04.23. 16:20
Tartózkodási hely: Szoboszló

ECE elmélet

Hozzászólás Szerző: mimindannyian » 2013.08.07. 20:39

@Gézoo (70790):
Az ECE ezt szépen leírja.
Amennyire megérted, annyira lehet, hogy leírja. És ahogy az ECE áltudomány, úgy a te agymenésed is.
0 x

Avatar
Solaris
Hozzászólások: 3584
Csatlakozott: 2012.07.25. 17:32

ECE elmélet

Hozzászólás Szerző: Solaris » 2013.08.07. 22:01

@Gézoo (70790):
Ne vedd személyeskedésnek. Csupán hozzászoktattak ahhoz, hogy akár a hivatalos akár a saját véleményemet írom le, mindenképpen eleve rossz a visszhangja.
Akkor itt az ideje, hogy elgondolkodj a fentiek okán.
A kérdéseidre felelve, mint bizonyára emlékszel, az én véleményem szerint minden részecskéből folyamatosan áramlik ki egy olyan "spinfoton" vagy mikro energiájú foton áramlás, amely kölcsönhat a többi részecskével, és minden ciklikus folyamatot lassít.
Először is, ez a "minden részecskéből" kifejezés részletezésre szorul. Milyen részecskékre gondolsz minden részecske alatt? Nem árt ezt tisztázni, ezért kérdezem.
Mi az, hogy folyamatosan áramlik a részecskékből a mikroenergiájú foton? Mikortól, milyen frekvenciától mikroenergiájú a foton? Mi okozza ezt a folytonos kisugárzást és hogyan mutatható ki? Milyen ciklikus folyamatokra gondolsz és hogyan hat ezekre a mef, hogyan éri el a lassítást?
Hogy fest mindez matematikai alakban?
(A részletezett leírását ha jól emlékszem már ellenvéleménnyel reagáltad le.)
Mindig is képzelgésnek tartottam ezt az elméleted, de lásd, most figyelmet szentelek neki, azért kérdezek, s remélem, hogy korrekt válaszokat fogok kapni.
Azaz a véleményem szerint ez az áramlás okozza a téridő görbületet.
Értem, szóval a téridő görbületét nem a tömeg, hanem a mef-ok okozzák. Jó, de akkor a nagy energiájú fotonok, pld. gamma fotonok milyen görbületet okoznak? Hogy néz ki a levezetése e téridő görbületnek? Azt állítottad korábban, hogy a relelm. OK, te véded, stb. Hogy illeszthető ez az elméleted a relelméletbe? Felírnád nekünk az elméleted szerinti görbületi tenzort?
Így az áramlás téridőbeli sűrűségfüggvényei, tulajdonképpen hullámfüggvényei leírhatók, és jól megmagyarázható velük minden kölcsönhatás.
Ez igen izgalmas. Hogy néznek ki ennek a mef áramlásnak a térbeli sűrűségfüggvényei és azok mitől hullámfüggvények?
Megmagyaráznád velük pld. a radioaktív bomlást? A magerőt? Utóbbinak miért olyan kicsiny a hatótávolsága? Mit mond az elméleted a neutrinó oszcillációkról?
Most ne menjünk bele abba a vitába, hogy a spin az nem forgás. Nem ez a lényeg.
Ezen nincs mit vitatkozni. A spin nem forgás, hanem szimmetria tulajdonság, de fene bánja, értsd másképpen. :)
Hanem az, hogy az elméletem szerint a folytonos áramlás kilépése folytonosan változó irányú, amely irány polarizálódik helikális sugárzássá a gyorsulásra kényszerített részecskék esetében.
Szóval a mef sugárzás folytonos és az iránya is folytonosan változik. Milyen függvény szerint változik? Ha minden részecske sugároz, hogyan hatnak egymásra mef-ok? Honnan veszik a részecskék a folytonos sugárzáshoz szükséges energiát?
Mit jelent az, hogy az irány polarizálódik és mi a helikális sugárzás?
Mi kényszeríthet egy részecskét, mondjuk egy neutrínót gyorsulásra?
Eddig úgy tudtam, a gerjesztett részecskék sugároznak, a többiek nem.
Az ECE ezt szépen leírja.
Aham, mutasd meg légy szives, hogy hol, mert én nem találom sehol a teljes ECE elméletet. Adj forrást, jó?

Egyelőre ennyi, várom a részletes válaszod. A képleteket vagy illeszd be, de inkább használd itt a "math" és a "/math" kódot természetesen ilyen [] zárójelpárban és a képletet előtte ítt írd le:

http://www.codecogs.com/latex/about.php

Onnan csak ki kell másolni a kódot. :)
0 x

Avatar
mimindannyian
*
*
Hozzászólások: 7917
Csatlakozott: 2011.04.23. 16:20
Tartózkodási hely: Szoboszló

ECE elmélet

Hozzászólás Szerző: mimindannyian » 2013.08.07. 22:26

@Gézoo (70790):
minden részecskéből folyamatosan áramlik ki egy olyan "spinfoton" vagy mikro energiájú foton áramlás, amely kölcsönhat a többi részecskével
a részecskéből spinfoton részecskék áramlanak, és mivel minden részecskéből, ezért a spinfotonokból is áramlanak a spinfotonok. Nem is tudom milyen számosságú végtelenek birodalmába jutunk ripsz-ropsz. De ez mindent megmagyaráz, aha! :facepalm:
0 x

Gézoo
Hozzászólások: 3979
Csatlakozott: 2011.03.02. 10:22

ECE elmélet

Hozzászólás Szerző: Gézoo » 2013.08.08. 12:06

@Solaris (70794):
Sajnos most nincs időm részletesen kifejteni, de az első morzsákat kibontom.

Tételezzünk fel egy hártya alakú téridő görbületet. Ebben "egyenes" vonalú pályán haladjon az az energia áramlás amelynek komponensei ezt a gömb alakú téridő görbületet létrehozta és fenntartja.
Ekkor belátható, hogy a hártya felületének végtelenül kicsiny rétege, mint határfelület mentén a sugár növekedtével a téridő görbület már nem záródik gömb alakra. Azaz az itt lévő energia hányad folyamatosan "szivárog".
Az is belátható, hogy ilyen hártyán való "egyenes" haladás az áramlóknak csak a csoportsebességére lehet igaz, ha nem párhuzamos-koherens, egyfázisú elemekből áll az áramlás.
Azaz a leszakadó energia hányad, leszakadási helye folyamatosan vándorló a hártya felszínén és lokalizálhatósága révén forgási szimmetriával, vagy részecske állapottal jellemezhető.
Ami kilép azt én mef-nek nevezem. Miután a spinnel analóg a kilépési helyének vándorlása, így neveztem a mef-et spinfotonoknak.

A kulcs a csoportsebességet adó vektori eredő. Ugyanis ahol a csoportsebesség a sokféle irányú, forrású mef áramlás során egy egy hártyán kisebb, azaz azon részén az áramlás lelassultnak tekinthető, az ottani alacsonyabb csoportsebesség révén, ott az időt is lassabbnak tekinthetjük.
Hiszen a ciklikus jelenség részideje ezen a részen lassabb mint a más részeken.

Nyilván ekkor belátható az is, hogy például egy változó sűrűségű mef mezőben a sűrűbb oldalon kisebb a csoportsebesség, a ritkább oldalon nagyobb a középvonalhoz viszonyítva.
Ezzel a leszakadó mef impulzus értéke (miután az idő sebesség, azaz a helyi csoportsebesség függvénye) a sűrűbb oldalon kisebb mint a ritkább oldalon.
Azaz a két impulzus eredője a sűrűbb oldal felé mutató impulzussal egyenértékű.

Vagyis ha a gravitáció is egy mef áramlás, akkor az általa okozott csoportsebesség változással, a helyi idő változását és ezzel a téridő metrikájának változását idézi elő.
Mégpedig miután a sűrűségfüggvénye a sugárzásnak pontosan az ismert erő valamint az ismert óra lassulások szerinti mértékűként alakul, logikusan feltételezhető, hogy a mef és a téridő görbület szoros korrelációt mutatása azt jelenti, hogy igen a mef sürüség eloszlása, változása a téridő görbület okozója.

Hol a kapcsolat a részecskékkel?

HA a gravitációs mezőben a mef okozhatja a téridő görbületet a csoportsebesség megváltoztatásával, akkor a mikrovilágban a részecskéket is létrehozhatja azonos elv szerint.
Na igen, de a mef energiája végtelenül kicsin ( 1e-36 J/mef - 1e-43 J /mef nagyságrendű,)
és még tetejében egy egy részecske teljes energia készlete sem lenne elegendő olyan nagy szögű téridő görbület keltéshez, amellyel gömb alakú zárt pálya képződhessen! (Mondjuk egy proton térfogatot körbezáró görbületet elvárva.)

Na igen. De az energia sűrűség a kulcsszó. Ugyanis az elemi részecskéket (kvarkokat, elektronokat, stb.) képző téridő görbületek létrehozásához akkor elegendő a velük ekvivalens energia mennyiség, ha egy nagyon-nagyon vékony hártyában koncentrálódik.
Ez a koncentrálódás pedig egy a mef-et alkotó még kisebb párokból (vagy csoportokból) álló, egymással csőszerűen téridő görbületet képző sugárzás által okozott csoportsebesség változásokat előidéző még kisebb energiájú "valamikkel" megoldható.

Így viszont a "csőpalást" menti helikális haladás mint külső érintő haladása jól leírható az ECE elmélettel.
Ami viszont az ECE-ből hiányzik, az a helikális áramlások közös csoportsebessége, amely dinamikusan "harmónia" esetében "tetszőleges" irányban hajlítható téridőgörbületet képes alkotni. Vagyis a hártya "vastagsága" a helikális "csövek" vastagságával közeli nagyságrendű. Csupán a helix frekvenciák arányainak kell éppen akkora szögű eltérülést okozniuk a csoportsebesség változtatásán keresztül, mint amekkora az elemi részecske teljes hártya méretének záródásához szüksége.

Persze ez felveti azt a lehetőséget is, hogy ilyen felépítésű részecskék relatív mozgása
λ=h/p hullámhosszú "prellezéssel" járna. És igen, ilyet mérhetünk de Brogglie-nek hála.

Nagyon jogos a kérdésed! Hogyan lehetne a más nagyságrendű hatásoknak ugyanaz a hatás mechanizmusa?

Nyilván a mef szivárgás mértéke és térbeli eloszlásának jellege a részecskék méreteitől és összetettségétől függő.
Így ha például az egyik összetett rendszerből olyan spirálkar szerűen kilépő mef áramlás indul amelyik nagyon rövid távon (mint egy fókuszpont jelleggel) szétterül, akkor a közeli
mef áramlásokra magerő szintű hatású, a távoliakra pedig statisztikus gyenge hatású.
Vagyis a mef "nyaláb" alakjának, szétterülésének mértékétől függő az általa keltett csoportsebesség változás iránya és mértéke.

Így például az elektron, mint többszörösen összetett rendszer (bár mi még elemi részecskeként oszthatatlanként gondolunk rá,) mef "karjai" egymás csoportsebességeire az egymással ellentételes oldalakon nagyobb lassulással hatva, azaz a lassultabb időt nem az egymás felőli, hanem az ellentétes oldalon okozva a saját mef kilépéseik impulzus hányadainak különbözete "eltaszítja" egymástól őket.

A protonok kvarkjainak mef karjai viszont éppen "vontatóra" veszik az elektronokon okozott "első oldali" időlassulás okozással az elektronokat.
Azaz igazából csak távoli pontból mutat az elektron felszínén az időlassulás anomáliájából létrejövő impulzus hányad eredője a proton felé, a mef karok közé kerülve az elektront már a proton körüli pálya irányába vontatja.

Ez jól megfigyelhető egy több nukleonos atom elektronpályáinál. Hiszen a mef karok eredőinek a vontatás és taszítások szinkronja következtében "időszakos lyukjai" vannak.
Azaz már az s héjakon túl szimmetrikus, hosszan kinyúló pályán "eső" elektronok azért "eshetnek" a protontól elfelé, mert a külső oldalukon kisebb a csoportsebesség mind addig amíg az alattuk lévő pályákon mozgó elektronok és a magban a proton elé kerülő neutronok mef árama "részben semlegesíti" a proton mef karjának sűrűség eloszlásának hatását.
Majd "mint egy állóhullám jelleggel" az összeadósó mef sűrűségek "hulláma" ismét a mag (a proton) felőli oldalán csökkenti a mef áramlás csoportsebességét az elektron rendszerében.

Ezért is van az, hogy csak olyan részecskéket, összetett részecskéket látunk, amik nagy stabilitással rendelkeznek.
Hiszen ha nem teljesítenék a harmónia és a rezonancia feltételeket a mef karok eloszlási és terjedési függvényei, akkor már réges-régen szétoszlott volna a mef áramlással a ma látható világmindenség anyaga.

Szintén jó példákat említettél, neutron-proton vagy akár a neutrínók vagy bármely részecskék oszcillációi mind az őket alkotó helixes hártyák frekvenciáira illetve, az összetett részecskéknél az összetevők rezgéseinek-áramlási periódusainak a harmóniáira, rezonanciáira vezethetők vissza.

[Még akár a rezgő rendszereken áthaladó hullámzások interferencia csúcsainál létrejövő (spontán) radiológiai folyamatok sem olyannyira spontánok, mint ahogyan ma még képzeljük róluk.]

Azaz előzetesként röviden ennyiből feltételezem belátható az, hogy a vázolt feltételek mellett minden részecskék közötti kölcsönhatás leírható a mef áramlások okozta csoportsebesség változásokkal.
Tetejében a fény elhajlás, mint a fotonok egyedi mef csoportként való értelmezése esetén, szintúgy csoportsebesség változással járó jelenségként értelmezhető.

Arról már nem is szólva, hogy igazából a mef áramok adnak ok-okozati fizikai kapcsolatot a téridő jelenségei és az általános relativitás elméletének kitételei között.
0 x

bkercso
Hozzászólások: 172
Csatlakozott: 2013.07.19. 13:12

ECE elmélet

Hozzászólás Szerző: bkercso » 2013.08.08. 13:35

@Gézoo (70832):
És az elektrogravitációról mit gondolsz? Tehát az aszimmetrikus EM-terek "téridőgörbítő" hatása hogyan jön létre?
0 x

Avatar
Rigel
Hozzászólások: 1492
Csatlakozott: 2013.05.15. 10:49

ECE elmélet

Hozzászólás Szerző: Rigel » 2013.08.08. 15:54

@Gézoo (70832):
Gratulálok! Ez olyan mennyiségű zöldség, hogy egy vega cserkésztábornak elég salátához.

Gézoo, te bekapcsolva felejtetted a random mondatgenerátorodat...
0 x

bkercso
Hozzászólások: 172
Csatlakozott: 2013.07.19. 13:12

ECE elmélet

Hozzászólás Szerző: bkercso » 2013.08.08. 16:31

@Gézoo (70832):
Részletesebben hol olvashatnék az erőterek által kifejtett erőről mint az időlassulás/gyorsulás következményéről?
0 x

Avatar
Rigel
Hozzászólások: 1492
Csatlakozott: 2013.05.15. 10:49

ECE elmélet

Hozzászólás Szerző: Rigel » 2013.08.08. 16:34

@Gézoo (70832):
Ne felejtsük el azt se, hogy Solaris konkrét kérdéseket intézett hozzád, amelyekre képletekkel/levezetésekkel megtámogatott ÉRDEMI válaszokat vár tőled. Te viszont csupán MELLÉBESZÉLSZ, jó szokásodhoz híven. Semmi konkrétum (mert abban nulla a képességed), hanem csak üres sóder-rizsa-szócséplés. Lehetőség szerint olyan formában megfogalmazva, hogy ha később neked szegezik, akkor bármit és annak ellentétét is belemagyarázhasd a minden alapot nélkülöző semmitmondó szóhalmazba.
Egyetlen árva képletet nem írtál le! Csak süketelsz a vakvilágba...
0 x

Avatar
Rigel
Hozzászólások: 1492
Csatlakozott: 2013.05.15. 10:49

ECE elmélet

Hozzászólás Szerző: Rigel » 2013.08.08. 16:38

@bkercso (70842):
Részletesebben hol olvashatnék az erőterek által kifejtett erőről mint az időlassulás/gyorsulás következményéről?
gézoovilága.blog.hu

De ha nem vagy Gézoo klónja (aki alákérdezéssel segíti a maestrót a zagyvaságai kifejtéséhez), akkor nem javaslom a megtekintését, mert egy perc olvasás egyenlő mínusz 40 IQ-val. Persze, ha helyén tudod kezelni a beképzelt emberi ostobaság termékeit, akkor immúnis vagy az ilyen blogok okozta károsító hatások ellen, maximum csak az elpocsékolt időt fogod utána bánni...
0 x

Avatar
Solaris
Hozzászólások: 3584
Csatlakozott: 2012.07.25. 17:32

ECE elmélet

Hozzászólás Szerző: Solaris » 2013.08.08. 16:54

@Gézoo (70832):
Sajnos most nincs időm részletesen kifejteni, de az első morzsákat kibontom.
Megértelek Gézoo. Szörnyű ez a hőség. Arra kérnélek tisztelettel, hogy egyszerre ne írj ennyit és csak azt a néhány kérdést vedd sorra, amit korábban kérdeztem, illetve közöld légy szives a számításaidat. Nem fogjuk lekoppintani az eredeti közlésedet, attól ne félj. A fórum archívuma lesz a bizonyíték, hogy tiéd az elsőség. Nagyon örülnék egy olyan hozzászólásnak, ami szaklapban is megállná a helyét. Ha szükséges, van fizikus kollégám, aki profi módon lefordítja angolra egy sörért, amit én fizetek és máris nemzetközi lesz az elméleted. Attól ne aggódj, hogy esetleg nem értem majd az elméleted matematikáját és így a fizikai lényegét se, mert biztosan akad itt olyan, aki korrepetál majd, ha megkérem, s végül is, itt vagy te az elméleteddel, meg az imént említett kollégám is. Szóval látni szeretném az elméleted matematikai formuláit és azt is jó néven venném, ha megadnád, hogy szerinted milyen kísérletekkel lehetne a te elméletedet ellenőrizni, mert a kísérlet minden elmélet próbaköve, nemde?
Lásd, ott van a példa kedvéért "iszugyi". Neki is van ám gravitációelmélete, ami egyáltalán nem hasonlít a tiédre és Einsteinére sem, ugyanakkor szigorú matematikai apparátussal végigvezeti az ovasót a kezdeti gondolatoktól a végsőkig és experimentum crucis kísérletet is javasol az ellenőrzésre. Iszugyi munkája - ő képzett atomfizikus - úgy marhaság, ahogyan van, de miért ne lehetne éppen neked olyan szerencsében részed, hogy a nézeteidet elfogadja a tudományos világ, mert kísérletekkel ellenőrizhető, helyes eredményeket ad? Egy szó, mint száz, egy igazi szakemberhez illő választ várok tőled, amivel bizonyára nem maradsz adósom és ugye az sem mindegy, hogy nem csorbul a becsületed. Remélem, mielőbb szakítasz egy pár percnyi időt arra, hogy megmutasd nekem, hol találom a teljes ECE elméletet egyben és melyik része az, ami téged igazol? Ennyivel is előbbre lennénk. Hihetetlenül érdekel engem, de másokat is.
Várom mielőbbi válaszod!
0 x

Avatar
mimindannyian
*
*
Hozzászólások: 7917
Csatlakozott: 2011.04.23. 16:20
Tartózkodási hely: Szoboszló

ECE elmélet

Hozzászólás Szerző: mimindannyian » 2013.08.08. 17:10

@Rigel (70845):
De ha nem vagy Gézoo klónja (aki alákérdezéssel segíti a maestrót a zagyvaságai kifejtéséhez)
Én is már egy ideje ezt sejtem, olyan szorgalmasan figyel a Mesterre. Plusz ugyanolyan szorgalmasan kerüli az én hozzászólásaimat, mint maga a Mester.
0 x

bkercso
Hozzászólások: 172
Csatlakozott: 2013.07.19. 13:12

ECE elmélet

Hozzászólás Szerző: bkercso » 2013.08.08. 17:18

@mimindannyian (70849):
Most írjam, hogy nem vagyok? Nem vagyok. Én is azt szeretném kihúzni belőle, hogy mit tud, de a hsz-eivel nem tudok mit kezdeni.
Nem mindenki jó mindenben, de szinte mindenkitől lehet valamit tanulni. Gézoo hsz-eiben van logika, van gondolat, csak érthetetlen, mert általunk ismeretlen alapjai vannak. Lehet, hogy nem tudja rendesen kifejeznii magát, de tud valamit, így számomra megéri kérdezni. Ha nem lesz belőle semmi, az sem baj.

Majd Szilágyi András megnézi az IP-címemet... ;)

Melyik hsz-edet kerültem el? Véletlen lehetett!
0 x

Avatar
mimindannyian
*
*
Hozzászólások: 7917
Csatlakozott: 2011.04.23. 16:20
Tartózkodási hely: Szoboszló

ECE elmélet

Hozzászólás Szerző: mimindannyian » 2013.08.08. 17:26

@bkercso (70850): Mondani bármit lehet, és IP-vel trükközni is, sőt, léteznek valós életbeli felkért jóbarátok is. :) Hogy Gézoo tud valamit, azt nem tudom miből következtetted ki, mert ennek ellenkezőjéről tett igen sok tanulságot - ezért is felmerül az rejtélyes elfogultságod.

Hogy mit kerültél el, pl. azt, hogy egy ilyen inga vagy bármely szerkezet melyik atomja/molekulája sértené az energiamegmaradást? Melyik pumpál a testbe a semmiből mozgási vagy forgási energiát? És mindebbe hogyan szól bele az, hogy körülötte miféle alakú anyag van?
0 x

bkercso
Hozzászólások: 172
Csatlakozott: 2013.07.19. 13:12

ECE elmélet

Hozzászólás Szerző: bkercso » 2013.08.08. 17:33

@mimindannyian (70854):
Feltételezés. Nincs kapcsolatom Gézoo-val, és nem akarlak erről meggyőzni, mert nem lényeges.

Maga az inga, ami nyújtott sugarú pályán mozog. A gyorsulása számít, nem a körülötte lévő anyag. Mindez akkor, HA létezik az effektus. Én úgy állok hozzá, hogy amíg meg nem győződöm az ellenkezőjéről, nem vetem el ezt a jelenségkört. Lehet, hogy a kísérlet fog meggyőzni. Addig is beszélni talán lehet róla. Nem állítottam, hogy így van.
0 x

Avatar
mimindannyian
*
*
Hozzászólások: 7917
Csatlakozott: 2011.04.23. 16:20
Tartózkodási hely: Szoboszló

ECE elmélet

Hozzászólás Szerző: mimindannyian » 2013.08.08. 20:45

@bkercso (70859):
Maga az inga, ami nyújtott sugarú pályán mozog. A gyorsulása számít, nem a körülötte lévő anyag.
Mégegyszer: az inga részecskékből áll, igaz? Ezekre egymástól függetlenül teljesülnek a fizikai törvények, igaz? Kiszemelsz egy atomot vagy molekulát az ingában, az hogy mozog? Valamilyen pályán, hol gyorsul, hol nem. Ha nem számít a körülötte lévő anyag alakja, akkor kell legyen legalább egy olyan részecske, amelyik megsérti az energiamegmaradás törvényét, igaz? Melyik lenne az, és miért? És ha egy részecske megsérti, akkor nem tökmindegy miféle bűvös ingáról van szó? Hogyhogy nem derül ez ki a gyorsítókban és elemi ütközéseknél, ahol van mindenféle ütközés, elektromágneses tér hatására gyorsulás, jóval nagyobb energiaszintek is, szóval minden, ami ki kell hozza a fizikából az állatot?
0 x

bkercso
Hozzászólások: 172
Csatlakozott: 2013.07.19. 13:12

ECE elmélet

Hozzászólás Szerző: bkercso » 2013.08.08. 22:23

@mimindannyian (70862):
Az inga súlyának részecskéin van hatás, ha van. Azért nem mindegy a körítés, mert azok adják a kényszerpályát, és azok veszik le a kijövő munkát.
0 x

Avatar
mimindannyian
*
*
Hozzászólások: 7917
Csatlakozott: 2011.04.23. 16:20
Tartózkodási hely: Szoboszló

ECE elmélet

Hozzászólás Szerző: mimindannyian » 2013.08.08. 22:38

@bkercso (70868): Nem mindegy, hogy egy részecskét egy inga formájú, egy hattyú formájú tárgy elektromágneses kölcsönhatása tart egy pályán netán egy csipesz alakú tárgyé, esetleg maga az elektromágneses tér??
0 x

bkercso
Hozzászólások: 172
Csatlakozott: 2013.07.19. 13:12

ECE elmélet

Hozzászólás Szerző: bkercso » 2013.08.08. 22:44

@mimindannyian (70871):
Szóval: itt olyan mosgás van, ahol a növekvő sugarú pályán való mozgást nem követi csökkenő sugarú pályán való mozgás, ezért az állítólagos hatás nem oltódik ki rögtön utána. Olyan atomok, melyek ilyen mozgást végeznek, az inga súlyában vannak. És a szerkezet többi része idézi elő ezt az aszimmetrikus mozgást.
Minden más bonyolult (érsd: energiasértő) mozgás vagy szimmetrikus, vagy nem hozza az effektust, mert nem olyan a mozgás alakja vagy a sebesség/gyorsulás/... időprofilja.

Mindezt gondolom, tehát és ezzel magyarázom, hogy esetleg tényleg lehet ilyen hatás.
0 x

Avatar
mimindannyian
*
*
Hozzászólások: 7917
Csatlakozott: 2011.04.23. 16:20
Tartózkodási hely: Szoboszló

ECE elmélet

Hozzászólás Szerző: mimindannyian » 2013.08.08. 22:47

@bkercso (70873):
Szóval: itt olyan mosgás van, ahol a növekvő sugarú pályán való mozgást nem követi csökkenő sugarú pályán való mozgás, ezért az állítólagos hatás nem oltódik ki rögtön utána.
Ja, hát ilyet én is tudok. Essen le egy tárgy, s adja át a helyzeti energiáját mondjuk egy rugónak, vagy bármi más szerkezetnek. Ezt ne kövesse felemelés, és így nem oltódik ki rögtön a hatás.

Mégis, gondold már át, ha utána történő hatás kioltja az eddigi rejtélyes hatást, az hogy lehet? Emlékszik rá a természet, és megbosszulja? :facepalm:
0 x

Avatar
Solaris
Hozzászólások: 3584
Csatlakozott: 2012.07.25. 17:32

ECE elmélet

Hozzászólás Szerző: Solaris » 2013.08.08. 22:50

@mimindannyian (70849): Szerintem nem Gézoo klón. :) Az elképzelhető, hogy Gézoo zseniális Marci fia, akire oly sokszor hivatkozott már a KöMal fórumon és persze, máshol is. Még Marci törvényeket is közölt, Marci fiam I. II. stb. törvénye. :) Egyszer játssza a bolondot - ezzel az energiakinyeréssel is a semmiből - máskor egészen értelmes hozzászólásai vannak, esetleg a szerb úr atyjafia, vagy egyszerűen csak szórakozik velünk.
0 x

Avatar
Solaris
Hozzászólások: 3584
Csatlakozott: 2012.07.25. 17:32

ECE elmélet

Hozzászólás Szerző: Solaris » 2013.08.08. 22:53

@bkercso (70850):
Gézoo hsz-eiben van logika, van gondolat, csak érthetetlen, mert általunk ismeretlen alapjai vannak.
Vagy éppen nem léteznek azok a bizonyos alapok. :)
0 x

Avatar
Solaris
Hozzászólások: 3584
Csatlakozott: 2012.07.25. 17:32

ECE elmélet

Hozzászólás Szerző: Solaris » 2013.08.08. 23:06

@bkercso (70859): Tessék, itt egy csodálatos, ingaszerkezet és horribile dictu, ez se működik:

Kép

Ez pedig működik, mégsem örökmozgó:

http://scientific-toys.com/content/szom ... -orokmozgo

:D
0 x

Avatar
Aku-Aku
Hozzászólások: 266
Csatlakozott: 2011.08.12. 20:05

ECE elmélet

Hozzászólás Szerző: Aku-Aku » 2013.08.08. 23:40

@Solaris (70847):
Egyszerűen csak: BRAVÓ!
Nincs jobb szavam.
0 x

Avatar
mimindannyian
*
*
Hozzászólások: 7917
Csatlakozott: 2011.04.23. 16:20
Tartózkodási hely: Szoboszló

ECE elmélet

Hozzászólás Szerző: mimindannyian » 2013.08.09. 00:03

@Aku-Aku (70880):
Nem értem, mit heccelődtök. Most tényleg jókat mondott Gézoo. Engem legalábbis komolyan elgondolkoztatott. Ritkán van ilyen, de szerintem csak megszokásból nem olvassátok át tüzetesen. Kiemelem a lényeget, hátha így világosabb lesz:

Tételezzünk fel egy hártya alakú téridő jelenségként elhagyná a buborékra az áramlás, akkor belátható világmindenség anyaga.

Szintén tételezzük fel, hogy ténylegesen invariáns-e.

Nyilván miután az idő sebessége pont c.
Na most! Ha erre a buborékban c sebessége nem lehet például az egyik összetett részecskék relatív vagy nem, de a kérdés eldöntéséhez nem áll rendelkezésünkre egyértelmű mérési adat.

Mondok rá egy elvi lehetőségétől. Azt azért érdemes-e a fénysebességű érintő haladás az áramlás indul amelyik nagyon rövid távon (mint egy állóhullám jelleggel) szétterül, akkor az általa okozott csoportsebesség megváltozása a téridő görbületet elvárva.

Na igen, de a mef energiája végtelenül kicsi nagyságának függvényei leírható az ECE elmélet. Ugyanis gyakorta reklám vagy invariáns-e. Azaz igazából csak távoli helyekhez viszonyítva a helyi idő változásokkal.
Tetejében egy egy hártya "vastagsága" a helikális áramlás, akkor már réges-régen szétoszlott volna a mef áramlás során egyszerre képződött, egyetlen fázissal, sebesség invarienciát tapasztalnánk, (bárhol az univerzumban), még nem okolja-indokolja azt a feltevést, hogy az anyagban, egyik iránykomponensei ezt a gömb alakra. Azaz az itt lévő energia áramlást amely lassítani képes alkotni. Vagyis a mef "nyaláb" alakjának, szétterül, akkor ezekkel elvégezhető kísérleti eredményét, ha a legnagyobb a középvonalhoz viszonyítva.

Vagyis! Ezzel azt sem tudjuk ok-okozati fizikai "valóságot" pontosabban leíró elméletet.

Ha ezen túlléptek és hajlandók vagytok tárgyilagosan átgondolni, akkor eleve kizártnak tekinthető a tárgyilagossága lehetősége mutat rá arra, hogy a hártya felszínén" halad a fotonok egyedi mef csoportokból álló, egymáshoz relatívan szintén csak invariáns, állandó, amely kölcsönhatás sebességét az elektron, mint ahogyan ma még képzeljük róluk!!!...
0 x

bkercso
Hozzászólások: 172
Csatlakozott: 2013.07.19. 13:12

ECE elmélet

Hozzászólás Szerző: bkercso » 2013.08.09. 00:13

@mimindannyian (70874):
Mégis, gondold már át, ha utána történő hatás kioltja az eddigi rejtélyes hatást, az hogy lehet? Emlékszik rá a természet, és megbosszulja?
Egyszer kap, energiát, aztán elveszti, így méréskor a nettó nulla. HA van ilyen hatás persze...
0 x

bkercso
Hozzászólások: 172
Csatlakozott: 2013.07.19. 13:12

ECE elmélet

Hozzászólás Szerző: bkercso » 2013.08.09. 00:15

@Solaris (70875):
Szerintem nem Gézoo klón. :) Az elképzelhető, hogy Gézoo zseniális Marci fia, akire oly sokszor hivatkozott már a KöMal fórumon és persze, máshol is. Még Marci törvényeket is közölt, Marci fiam I. II. stb. törvénye. :) Egyszer játssza a bolondot - ezzel az energiakinyeréssel is a semmiből - máskor egészen értelmes hozzászólásai vannak, esetleg a szerb úr atyjafia, vagy egyszerűen csak szórakozik velünk.
Most a szakterületeden szóltál, ehhez értesz Solaris, nem a fizikához. Mert ahhoz nem...
Vagy éppen nem léteznek azok a bizonyos alapok. :)
Könnyen lehet! Ha nem jön elő valami konkrétumal, akkor engem is meggyőz erről.
0 x

bkercso
Hozzászólások: 172
Csatlakozott: 2013.07.19. 13:12

ECE elmélet

Hozzászólás Szerző: bkercso » 2013.08.09. 00:17

@Solaris (70878):
Igen. De itt nem a centripetális erő ellenereje végez munkát. De igaz, nő a sugár, és valóban nem működik.
0 x

Avatar
Solaris
Hozzászólások: 3584
Csatlakozott: 2012.07.25. 17:32

ECE elmélet

Hozzászólás Szerző: Solaris » 2013.08.09. 00:18

@mimindannyian (70881): Most mit mondjak? Szerintem te vagy Gézoo és ezek után ne is próbáld tagadni te olcsó kis klón! :D :D :D
0 x

bkercso
Hozzászólások: 172
Csatlakozott: 2013.07.19. 13:12

ECE elmélet

Hozzászólás Szerző: bkercso » 2013.08.09. 00:19

@mimindannyian (70881):
Te is tudsz valamit akkor! 8-)
0 x

Avatar
mimindannyian
*
*
Hozzászólások: 7917
Csatlakozott: 2011.04.23. 16:20
Tartózkodási hely: Szoboszló

ECE elmélet

Hozzászólás Szerző: mimindannyian » 2013.08.09. 00:21

@Solaris (70886):
Jó, bevallom, arról van szó, hogy átugrott hozzám Gézoo, és bemutatta a jegyzeteit, és az energiamegmaradást sértő berendezéseit. Kicsit gyanús volt mondjuk, amikor először nem értettem, és ezért egy fehér csíkot az orromba fel kellett szívni, de utána tényleg minden világossá vált!
0 x

Avatar
Aku-Aku
Hozzászólások: 266
Csatlakozott: 2011.08.12. 20:05

ECE elmélet

Hozzászólás Szerző: Aku-Aku » 2013.08.09. 00:23

@mimindannyian (70881):
Nem heccelődtem.
Végre láttam egy profi hozzászólást, nem lekezelő, lenéző, megalázó vagy személyeskedő.
Tömören leírta amit szeretett volna kifejezni, nem csapongott stb.
Majdhogynem barátságos volt, szinte már megértő.

szerk.:
Persze láttam már másik profi hozzászólást is, nem szeretném ha úgy tűnne, ez az egy volt szerintem ezen a fórumon.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Aku-Aku 2013.08.09. 00:25-kor.
0 x

bkercso
Hozzászólások: 172
Csatlakozott: 2013.07.19. 13:12

ECE elmélet

Hozzászólás Szerző: bkercso » 2013.08.09. 00:24

@Solaris (70886):
Mindegy, hagyjuk az ingatémát! Szerintem megvitattuk. Nem gondolom, hogy van örökmozgó, csak érdekesek a jelenségek, és ez a mozgolódás komolynak tűnik. Nem cáfolta senki hiteles mérésekkel.

A szabadalmat meg megadják ugyan mindenre, de hát fizetni is kell érte. Aki erre hajlandó, az vagy nagyot téved vagy talált valamit. Az első azért valószínűtlen, mert sokan foglalkoznak vele sok ééve, képesített emberek, és nem cáfolták hiteles módon.

(Az óriás mágneses ellenállást sem értjük, mégis használjuk.)
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára bkercso 2013.08.09. 00:27-kor.
0 x

Avatar
Solaris
Hozzászólások: 3584
Csatlakozott: 2012.07.25. 17:32

ECE elmélet

Hozzászólás Szerző: Solaris » 2013.08.09. 00:25

@mimindannyian (70888): Úgy látom, elemedben vagy. Mindig is művésze voltál az efféle kifigurázásnak. :)
0 x

Válasz küldése