Tiltott találmányok?

Örökmozgók, 100% feletti hatásfok
Avatar
szabiku
Hozzászólások: 943
Csatlakozott: 2016.12.22. 01:27

Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: szabiku » 2017.06.21. 14:24

Solaris írta:Mondd csak, téged nem zavar, hogy a Maxwell egyenletek tulajdonképpen a klasszikus elektrodinamika axiómái, melyeket a tapasztalat igazol? Nem zavar, hogy az egyenletek érvényességi köre csakis nagyszámú részecskére, fotonra igazak, egyszóval makroszkopikus rendszerekre vonatkozó törvények? Nem zavar, hogy azokat nagy számú kísérlet értékelése után, Gauss, Faraday, Ampere, Coulomb munkásságára támaszkodva írta fel Maxwell?
első aláhúzás: Nem. :D Az Einstein-egyenlet kiindulópontja lehet pl. a kozmológiának, asztrofizikának. Tehát ha valaki mondjuk inkább már csak használni akarja valamire, akkor az abban a témakörben axióma szerű kiindulást jelent. Na de pl. az Einstein-egyenlet is le van vezetve... Hoppá!

második aláhúzás: Nem. Klasszikus szemléletre vezettem le, nem pedig kvantumos szemléletre...

harmadik aláhúzás: Nem. Örülök neki. :mrgreen:
0 x

Morcos
Hozzászólások: 1594
Csatlakozott: 2012.08.19. 14:02

Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: Morcos » 2017.06.21. 14:37

Solaris írta:Értem. Ott van csak igazi maffia, mert a hülyék gyülekezete lehet a vezérkarban, hogy Flynn nélkül szóba állnak veled!
De még jobb ha van ismeretség :)
0 x

Morcos
Hozzászólások: 1594
Csatlakozott: 2012.08.19. 14:02

Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: Morcos » 2017.06.21. 14:38

Szilágyi András írta:Majd elviszi megint a cica azt a "többletenergiát".
Egyszer már úgyis elvitte az a dög :D Persze gondolhattam volna, hogy kölcsönös indukció lesz a bemeneti és kimeneti tekercsek között.
0 x

Avatar
szabiku
Hozzászólások: 943
Csatlakozott: 2016.12.22. 01:27

Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: szabiku » 2017.06.21. 14:46

Morcos, csak nem téged is megkerestek a General Electric fejlesztőmérnökei, mint Bódayt, hogy segíts nekik... :mrgreen: :mrgreen:
0 x

Morcos
Hozzászólások: 1594
Csatlakozott: 2012.08.19. 14:02

Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: Morcos » 2017.06.21. 14:52

szabiku írta:Morcos, csak nem téged is megkerestek a General Electric fejlesztőmérnökei, mint Bódayt, hogy segíts nekik... :mrgreen: :mrgreen:
Én személyesen is ismertem Bódayt, tényleg megkeresték a Népszavában annó megjelent cikk után, csak ő nem akarta eladni a találmányt nekik.
0 x

Morcos
Hozzászólások: 1594
Csatlakozott: 2012.08.19. 14:02

Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: Morcos » 2017.06.21. 15:01

Ez volt a népszava cikk:

Népszava, 1997. január 15.

Erőmű minden háztartásban!

A hír világszenzáció: Bóday Árpád mérnök - az Egely György-féle zöld csoport tagja - kifejlesztette egy olyan vákuumenergiával működő, mozgó alkatrész nélküli, váltóáramot adó berendezés prototípusát, melynek későbbi - sorozatgyártás utáni - változata egy éven belül, körülbelül 100-200 000,- forintért lesz kapható, és 25 kW elektromos energiát állít elő a háztartások számára. Igen nagy előnye e berendezésnek, hogy semmiféle környezet-szennyezést nem okoz..

Titokzatos halál

- Az emberiségnek nagyon komoly érdeke fűződne ahhoz, hogy a környezet-szennyező szénhidrogénekkel működő energiatermelésről átálljon a tiszta energia termelésére. Miért nem történik ez meg, ha ennyire működőképes a vákuumenergia hasznosításának lehetősége?
- Sajnos, az uralkodó köröknek sokkal fontosabb a pénz, a hatalom és a presztízs, minthogy a Föld lakosságának hosszú távú életbenmaradását segítsék elő az új technológia mielőbbi bevezetésével. Az olajüzletből a világ lakosságának egy része nagyon jól megél. Csak azzal nem számolnak, hogy egyszer - nem is olyan soká - az olajtartalékok kimerülnek. Magyar feltalálók, a Horváth testvérek - négy évvel ezelőtt (tehát már 1991-ben! a szerk.) - kidolgozták a vízzel működő autót, mely Ausztráliában lett szabadalmaztatva. Ezután egy nagy olajtársaság tízmillió dollárért megvette tőlük a szabadalmat. Később az egyik autóbaleset áldozata lett, a másik kiesett egy 25. emeleti ablakból. Középkorú, pszichésen is egészséges emberek voltak.

Adósságfedezet

- Van-e már minden kritikát kiálló, nullponti energiát hasznosító, működő berendezése?
- Igen, a szabadalmaztatási eljárás folyamatban van, körülbelül két hónap múlva be fogom mutatni a szalonképes, működő modellt. Jelenleg 104-145 százalék a hatásfoka, miközben kimenetén 320 Watt összteljesítményű izzókat tud működtetni. Ezen a modellen külföldi szakemberek is elvégezték az ellenőrző méréseket, ugyanazokat az adatokat kapták, mint amit a mi szakembereink mértek.
- Ön nem félti az életét a várható érdekellentétek miatt?
- Bármi történhet, én ennek a piacképes terméknek a prototípusát be fogom fejezni. Egy vidéki gyár, melynek ezer embere munkanélküli, azt várja, hogy mikor indul a berendezésem sorozatgyártása.
- Olcsóbb lesz így a villanyáram?
- Nem csak erről van szó! Az egész ország, az egész világ fog átformálódni pillanatok alatt. Semmilyen ellenpropaganda nem állíthatja le ezt a folyamatot. Ha megjelenik a piacon az olyan berendezés, mely egy családi házat vagy egy lakást ellát energiával, a lakosság részére a centralizált áramszolgáltató sok esetben feleslegessé válhat. Így az áramszolgáltatót nem terhelik majd például olyan költséges erőművi, építési beruházások, mely az áram, vagy ennek segítségével készülő termék árát ismét feljebb vihetik. Ezt a készüléket két éven belül megvásárolhatják a fogyasztók, mintegy 150-200 ezer forintért. ennek a készüléknek csak kimenete van, ahonnan a váltóáram jön, és semmilyen betáplálást nem igényel. Mozgó alkatrész nincs benne. Tesla idejében már ismertek voltak ilyen rendszerű készülékek, de a történeti tények szerint a kísérleti laboratóriumok leégtek, s a vákuumenergiával kapcsolatos kutatások megszakadtak. Edison és Tesla között óriási ellentét volt, mivel Edison az egyenáram, Tesla a váltóáram elterjedéséért harcolt. Ha találmányomat nemcsak Magyarországon, hanem a világon is sikerül elterjeszteni, akkor ennek az egy terméknek a forgalmazásából befolyó összegekből egy éven belül ki lehet fizetni az ország adósságállományát.
Szándékom szerint Magyarország kell, hogy ellássa a világot ilyen berendezésekkel.
- Egy ilyen "nagy buli"-nak ígérkező esetben jelentkeztek önnél befektetők?
- Igen, de naiv, kisemmizésemre törekvő nevetségesen hangzó ajánlatokkal. Alapkutatási szinten egy fillért sem adott senki. Sajnos, ez világjelenség, érzésem szerint a feltalálók kizsákmányolása a Föld minden táján divat.

Még egy találmány

- Mekkora ez a berendezés, és hány kiló?
- Mosógép nagyságú vagy annál kisebb és körülbelül 50 kiló, a súly a kísérletek során még változhat. Csoportunknak van még egy ígéretes találmánya is. Ez egy olyan vas, mely hidegen, szobahőmérsékleten önthető tetszés szerinti formára. Ez a speciális vas az összes eddig ismert trafólemez vagy mágneskörben használt idom mágneses tulajdonságainál nagyságrendekkel jobb adatokkal rendelkezik a mérések szerint is. Ez azt jelenti, hogy negyedakkora méretben és súlyban készíthetők el az ilyen rendszerű energia-átalakítók, például hegesztőtrafók, mint korábban. Nincs sajtolás, préselés, az adott formára kiöntött anyag 24 órával később köszörülhető, esztergálható, megmunkálható.
0 x

Avatar
szabiku
Hozzászólások: 943
Csatlakozott: 2016.12.22. 01:27

Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: szabiku » 2017.06.21. 15:16

Te jó ég! :facepalm: :facepalm: :facepalm:

A Népszava mindig is szerette az ilyen "dicső magyar" szemléleteket.
0 x

Morcos
Hozzászólások: 1594
Csatlakozott: 2012.08.19. 14:02

Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: Morcos » 2017.06.21. 16:29

Ezt kifejezetten szabikunak küldöm, az egész az én zseniális művem "Speciális relativiáselmélet avagy klasszikus mechanika?" címmel :)

http://dokumentumok.weebly.com/uploads/ ... alilei.pdf
0 x

Szilágyi András
*
*
Hozzászólások: 6520
Csatlakozott: 2009.12.05. 09:31
Tartózkodási hely: Budapest

Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: Szilágyi András » 2017.06.21. 16:40

Morcos írta: Ezt kifejezetten szabikunak küldöm, az egész az én zseniális művem "Speciális relativiáselmélet avagy klasszikus mechanika?" címmel :)

http://dokumentumok.weebly.com/uploads/ ... alilei.pdf
A következőkben megmutatjuk, hogy a Lorentz-traszformáció helyett a Galilei-traszformáció alkalmazható, ha a nyugvónak tekintett
inerciarendszerben a fény terjedési sebessége c, míg a hozzá képest mozgó inerciarendszerekben a fény terjedési sebessége c+v
vagy c-v , attól függően, hogy a mozgó rendszer éppen közeledik vagy távolodik a nyugvó rendszerhez képest. Ebben az esetben a
speciális relativitáselmélet helyett a klasszikus mechanika érvényes.
Medve anyám...
0 x

Morcos
Hozzászólások: 1594
Csatlakozott: 2012.08.19. 14:02

Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: Morcos » 2017.06.21. 16:46

Szilágyi András írta:Medve anyám...
Brummé Medve Ilona :D
0 x

Avatar
szabiku
Hozzászólások: 943
Csatlakozott: 2016.12.22. 01:27

Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: szabiku » 2017.06.21. 16:48

Megint csak ezt tudom mondani:

Te jó ég! :facepalm: :facepalm: :facepalm:

Kép
0 x

Antares
Hozzászólások: 149
Csatlakozott: 2017.01.24. 17:12

Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: Antares » 2017.06.21. 16:49

Morcos írta: Ezt kifejezetten szabikunak küldöm, az egész az én zseniális művem "Speciális relativiáselmélet avagy klasszikus mechanika?" címmel :)

http://dokumentumok.weebly.com/uploads/ ... alilei.pdf
Egyelőre csak átfutottam, de nem egészen értem, mit értesz azon, hogy a fény terjedési sebessége a mozgó rendszerben c-v (vagy c+v), ugyanakkor a mozgó megfigyelő a c-t c-nek méri. Most akkor c vagy c-v a fény sebessége a mozgó rendszerben?

Vagy ha ezt úgy érted, hogy az álló megfigyelő méri (vagy inkább számítja) c-v-nek a fénysebességet a mozgó rendszerhez képest (ami, mivel csak egy matematikai különbség, teljesen rendben is van, csak így nem látom a relevanciáját), de ugyanekkor felteszed, hogy a 2. posztulátum érvényes, és ebből kiszámolgatsz mindenféle transzformációt, akkor gyakorlatilag nem pontosan ugyanazt csinálod, mint a specrel?
0 x

Morcos
Hozzászólások: 1594
Csatlakozott: 2012.08.19. 14:02

Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: Morcos » 2017.06.21. 16:52

András, egyébként ezt régebben már tárgyaltuk itt, változatlanul felraktam megint, ezt a részt sajnos elfelejtettem átírni. :)
0 x

Morcos
Hozzászólások: 1594
Csatlakozott: 2012.08.19. 14:02

Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: Morcos » 2017.06.21. 16:55

Antares írta:
Morcos írta: Ezt kifejezetten szabikunak küldöm, az egész az én zseniális művem "Speciális relativiáselmélet avagy klasszikus mechanika?" címmel :)

http://dokumentumok.weebly.com/uploads/ ... alilei.pdf
Egyelőre csak átfutottam, de nem egészen értem, mit értesz azon, hogy a fény terjedési sebessége a mozgó rendszerben c-v (vagy c+v), ugyanakkor a mozgó megfigyelő a c-t c-nek méri. Most akkor c vagy c-v a fény sebessége a mozgó rendszerben?

Vagy ha ezt úgy érted, hogy az álló megfigyelő méri (vagy inkább számítja) c-v-nek a fénysebességet a mozgó rendszerhez képest (ami, mivel csak egy matematikai különbség, teljesen rendben is van, csak így nem látom a relevanciáját), de ugyanekkor felteszed, hogy a 2. posztulátum érvényes, és ebből kiszámolgatsz mindenféle transzformációt, akkor gyakorlatilag nem pontosan ugyanazt csinálod, mint a specrel?
Ez már 3 éves legalább, nem írtam át, sajnos félreérthető.
0 x

Avatar
szabiku
Hozzászólások: 943
Csatlakozott: 2016.12.22. 01:27

Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: szabiku » 2017.06.21. 16:58

Hát nem eltökélt szándékod a fejlődés..
0 x

Szilágyi András
*
*
Hozzászólások: 6520
Csatlakozott: 2009.12.05. 09:31
Tartózkodási hely: Budapest

Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: Szilágyi András » 2017.06.21. 17:03

Megmutatjuk, hogy ha a relativitáselméletet elvetjük, s helyette a klasszikus mechanikát fogadjuk el, akkor a relativitáselmélet transzformációs képlete helyettesíthető a klasszikus mechanika transzformációs képletével.

Mecsoda fölfedezés! Tényleg óriásit alkottál, Morcos!
Mi a következő? Megmutatod, hogy ha kávéivásról sörivásra térünk át, akkor nem kell kávéfőző?
0 x

con
Hozzászólások: 147
Csatlakozott: 2017.01.13. 12:35

Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: con » 2017.06.21. 17:06

szabiku:
Na de pl. az Einstein-egyenlet is le van vezetve... Hoppá!
Az ugyanolyan butaság volt.
Te hasonlóan bűvészkedsz a fizikai fogalmakkal és a matematikájukkal, mint Morcos a többletenergiával.
Csak kevésbé vagy szórakoztató a nagyközönség számára, mint Morcos 175 vagy 400% hatásfokú gépei. Mert te halálos komolyan veszed ezeket a görcsös erőlködéssel előállított agymenéseket, miközben Morcos vásári viccet csinál a mániájából. Meg hát egy elfuserált formulán sokkal kevesebben tudnak nevetni, mint egy hasznavehetetlen vascsicsergőn.
0 x

Antares
Hozzászólások: 149
Csatlakozott: 2017.01.24. 17:12

Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: Antares » 2017.06.21. 17:15

Morcos írta:Ez már 3 éves legalább, nem írtam át, sajnos félreérthető.
Nem az a gond, hogy félreérthető, végül is azt hiszem, értem én, csak meg akartam erősíteni. Hanem hogy tényleg mennyiben más ez, mint a specrel. Ugyanabból indulsz ki (2. posztulátum), és ugyanoda jutsz (Lorentz-transzformáció).

Közben ugyan kiemeled, hogy az álló megfigyelő a fény és a mozgó rendszer sebességének különbségét c-v-nek számítja. És az ellentmondás végül is mégis csak a Lorentz-transzformációval oldódik fel. De szerintem ez egy az egyben a specrel gondolatmenete.
0 x

Morcos
Hozzászólások: 1594
Csatlakozott: 2012.08.19. 14:02

Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: Morcos » 2017.06.21. 17:31

Antares írta:
Morcos írta:Ez már 3 éves legalább, nem írtam át, sajnos félreérthető.
Nem az a gond, hogy félreérthető, végül is azt hiszem, értem én, csak meg akartam erősíteni. Hanem hogy tényleg mennyiben más ez, mint a specrel. Ugyanabból indulsz ki (2. posztulátum), és ugyanoda jutsz (Lorentz-transzformáció).

Közben ugyan kiemeled, hogy az álló megfigyelő a fény és a mozgó rendszer sebességének különbségét c-v-nek számítja. És az ellentmondás végül is mégis csak a Lorentz-transzformációval oldódik fel. De szerintem ez egy az egyben a specrel gondolatmenete.
Át fogom fogalmazni, mert így tényleg nem jó.
0 x

Avatar
szabiku
Hozzászólások: 943
Csatlakozott: 2016.12.22. 01:27

Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: szabiku » 2017.06.21. 17:35

con írta: szabiku:
Na de pl. az Einstein-egyenlet is le van vezetve... Hoppá!
Az ugyanolyan butaság volt.
Egyszerűen csak a levezetésére gondoltam. Függetlenül attól, hogy az variációs eljárással történik, vagy máshogyan. Nem butaság! És igen.. Én a máshogyant is bemutattam. Nemsokára itt is bemutatom. :P :D
con írta:Te hasonlóan bűvészkedsz a fizikai fogalmakkal és a matematikájukkal, mint Morcos a többletenergiával.
Csak kevésbé vagy szórakoztató a nagyközönség számára, mint Morcos 175 vagy 400% hatásfokú gépei. Mert te halálos komolyan veszed ezeket a görcsös erőlködéssel előállított agymenéseket, miközben Morcos vásári viccet csinál a mániájából. Meg hát egy elfuserált formulán sokkal kevesebben tudnak nevetni, mint egy hasznavehetetlen vascsicsergőn.
Ezzel nem értek egyet. :geek: :geek: :geek: :geek: :ugeek:
0 x

Morcos
Hozzászólások: 1594
Csatlakozott: 2012.08.19. 14:02

Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: Morcos » 2017.06.21. 18:49

Na de itt a másik "tiltott" találmány a hírhadt Horváth féle vízautó szabadalom is :):

http://www.tuks.nl/pdf/Patents/Horvath% ... 07008A.pdf

Kép
0 x

Avatar
Solaris
Hozzászólások: 3584
Csatlakozott: 2012.07.25. 17:32

Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: Solaris » 2017.06.21. 19:22

con írta: szabiku:
Na de pl. az Einstein-egyenlet is le van vezetve... Hoppá!
Az ugyanolyan butaság volt.
Te hasonlóan bűvészkedsz a fizikai fogalmakkal és a matematikájukkal, mint Morcos a többletenergiával.
Csak kevésbé vagy szórakoztató a nagyközönség számára, mint Morcos 175 vagy 400% hatásfokú gépei. Mert te halálos komolyan veszed ezeket a görcsös erőlködéssel előállított agymenéseket, miközben Morcos vásári viccet csinál a mániájából. Meg hát egy elfuserált formulán sokkal kevesebben tudnak nevetni, mint egy hasznavehetetlen vascsicsergőn.
Kép
0 x

Avatar
Solaris
Hozzászólások: 3584
Csatlakozott: 2012.07.25. 17:32

Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: Solaris » 2017.06.21. 19:25

Morcos írta: Na de itt a másik "tiltott" találmány a hírhadt Horváth féle vízautó szabadalom is :):
Úgy erőlködsz itt Morcos a hülyeségekkel, mint aki nem tud székelni, pedig jaj de kéne már, mert kireped a végbele!
Szabadalmat bármilyen baromságra adnak. Csak azt vizsgálják, hogy a megjelölt igénypontok kielégítik-e a törvényben foglaltakat. A működőképességet senki nem vizsgálja. Az idézett szabadalom mélynyomással megfelelő papírtekercsre nyomtatva igen hasznos kellék lehet egy WC-ben.
0 x

Avatar
Solaris
Hozzászólások: 3584
Csatlakozott: 2012.07.25. 17:32

Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: Solaris » 2017.06.21. 19:29

Morcos írta: Népszava, 1997. január 15.

Erőmű minden háztartásban! ...
Alexandre Dumas : Húsz év múlva
A különbség annyi, hogy a testőrök húsz év múlva is működnek, a reklámozott készülék pedig soha nem fog működni.
0 x

a.n
Hozzászólások: 130
Csatlakozott: 2015.05.14. 20:31

Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: a.n » 2017.06.21. 20:00

Morcos írta:
Én személyesen is ismertem Bódayt,
Teljesen életszerű,lehet.De akkor miért a Flynn motorral töltöd az idődet? Ha ismerted akkor miért nem próbálod meg reprodukálni az ő trafóját?Csak ellestél tőle valamit,nem?És miért csak most ennyi év után? :roll:
0 x

Avatar
szabiku
Hozzászólások: 943
Csatlakozott: 2016.12.22. 01:27

Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: szabiku » 2017.06.21. 20:42

Mit tapsikolsz Solaris?? Fingod nincs az egészhez, csak fekélykedsz itt jobbra-balra.. 8-)
0 x

Avatar
Solaris
Hozzászólások: 3584
Csatlakozott: 2012.07.25. 17:32

Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: Solaris » 2017.06.21. 20:56

szabiku írta: Mit tapsikolsz Solaris?? Fingod nincs az egészhez, csak fekélykedsz itt jobbra-balra.. 8-)
Kaptál egyet a pofikádra! Jól esett olvasni. Légy szerényebb jó fiú, mert kijövök a sodromból és telefonszámot cserélek veled. Mindig utáltam a magukat zseninek képzelő senkiket, akik laikus közönség előtt csillogtatták amijük nincs, tehetség és tudás. Ha tudnál, volnál valaki, nem ennek a fórumnak egyik trollja! Ehhez tartsd magad!
0 x

Morcos
Hozzászólások: 1594
Csatlakozott: 2012.08.19. 14:02

Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: Morcos » 2017.06.21. 20:58

a.n írta:Teljesen életszerű,lehet.De akkor miért a Flynn motorral töltöd az idődet? Ha ismerted akkor miért nem próbálod meg reprodukálni az ő trafóját?Csak ellestél tőle valamit,nem?És miért csak most ennyi év után? :roll:
Mert a Flynn motorral foglalkozok éppen. Bóday trafóját te is próbálgattad és én is, de a kölcsönös indukciót kellene megfelelő kapcsolással kiküszöbölni, mert amiatt nem működött (erről már írtam neked). Majd megcsinálom azt is. Azért ennyi év után, mert teljesen más érdekelt akkoriban (elsősorban a csajokkal voltam elfoglalva :)).
0 x

Morcos
Hozzászólások: 1594
Csatlakozott: 2012.08.19. 14:02

Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: Morcos » 2017.06.21. 21:01

Solaris írta:
szabiku írta: Mit tapsikolsz Solaris?? Fingod nincs az egészhez, csak fekélykedsz itt jobbra-balra.. 8-)
Kaptál egyet a pofikádra! Jól esett olvasni. Légy szerényebb jó fiú, mert kijövök a sodromból és telefonszámot cserélek veled. Mindig utáltam a magukat zseninek képzelő senkiket, akik laikus közönség előtt csillogtatták amijük nincs, tehetség és tudás. Ha tudnál, volnál valaki, nem ennek a fórumnak egyik trollja! Ehhez tartsd magad!
Kikérem magamnak a troll cím egyedül az enyém! :)
0 x

Avatar
Solaris
Hozzászólások: 3584
Csatlakozott: 2012.07.25. 17:32

Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: Solaris » 2017.06.21. 21:34

Morcos írta: Kikérem magamnak a troll cím egyedül az enyém! :)
Sajnos, olykor trollkodsz, de nem vagy igazi troll, még nem! :D
0 x

Avatar
szabiku
Hozzászólások: 943
Csatlakozott: 2016.12.22. 01:27

Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: szabiku » 2017.06.21. 21:38

Solaris írta:Kaptál egyet a pofikádra! Jól esett olvasni. Légy szerényebb jó fiú, mert kijövök a sodromból és telefonszámot cserélek veled. Mindig utáltam a magukat zseninek képzelő senkiket, akik laikus közönség előtt csillogtatták amijük nincs, tehetség és tudás. Ha tudnál, volnál valaki, nem ennek a fórumnak egyik trollja! Ehhez tartsd magad!
Menten összerosálom magam.. :) Azt hiszed itt te osztod ki a bizonyítványokat, meg a mihez tartásokat?? :D

Kérd el inkább con telefonszámát! Összeilletek..

Jól esett a kárörvendés?? :D

Na idesüss:
(2016.10.24.) api azaz con írta:... a tömeg, mint extenzív mennyiség, is egy négyesvektor lesz a tömegárammal?
Ám a tömeg már magában is egy invariáns négyesskalár, hisz ő a négyesimpulzus normája.
Következésképp akkor a tömegáram három komponensének négyzetösszege külön magában is invariáns ebben a négyestérben. Tehát a tömegből ill. az ő áramából létrehozott efféle "négyestömeg" szétesik egy skalár tömegre és egy hármas tömegáramra? Vagy a tömeg az egyik négyestérben skalár, a másik (vele izomorfban) pedig vektorkomponens?
Hogy van ez?
Van ennek valami köze a Novobátzky effektushoz?
Vagy csak az én hülyeségemhez?
:mrgreen: :mrgreen:

És még ő szól le engem... :D Vicces.
0 x

Avatar
szabiku
Hozzászólások: 943
Csatlakozott: 2016.12.22. 01:27

Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: szabiku » 2017.06.21. 21:46

Solaris írta:
Morcos írta:Kikérem magamnak a troll cím egyedül az enyém! :)
Sajnos, olykor trollkodsz, de nem vagy igazi troll, még nem! :D
Látod, milyen jó neked, Morcos.
Ha okosabb lennél, akkor az e félék szívből gyűlölnének, mint engem. :geek:
0 x

Morcos
Hozzászólások: 1594
Csatlakozott: 2012.08.19. 14:02

Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: Morcos » 2017.06.21. 22:44

szabiku írta:Látod, milyen jó neked, Morcos.
Ha okosabb lennél, akkor az e félék szívből gyűlölnének, mint engem. :geek:
Csak az ingyenenergia témát szeretik :)
0 x

Avatar
szabiku
Hozzászólások: 943
Csatlakozott: 2016.12.22. 01:27

Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: szabiku » 2017.06.22. 02:06

Meg hát ők is ingyen szeretnék az energiát. :D


https://www.youtube.com/watch?v=wFx4-S72K0Y
(Ebből is látszik, hogy (a struktúrák lényegisége mellett pl.) az energia van a fizika középpontjában. És annak legfőbb tulajdonsága, a megmaradása.)
0 x

Krokodil Dundee
Hozzászólások: 242
Csatlakozott: 2017.06.09. 14:30

Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: Krokodil Dundee » 2017.06.22. 15:51

A B-k összeadására van is két példa a gyakorlatban, csak elkerülendő káros hatásként tudunk róluk.
1. Bekapcsolási áramlökés. Amikor a transzformátort úgy kapcsoljuk be hogy a vasmagjában remanens fluxus van. Ekkor a bekapcsolási áramlökés a zárlati áramnak a többszöröse is lehet.
2. Ferrorezonancia. Ha a mágnesezés frekvenciája elér egy olyan értéket hogy a mágnesező áram megszűnésekor a vasmagnak már nincs ideje lemágneseződni, és ehhez a remanens fluxushoz adódik hozzá a következő impulzuskor keletkező fluxus. Ez gyakorlatilag bekapcsolási áramlökések gyors sorozata. Ha ugyanezt a vasmagos tekercset a ferrorezonanciánál jóval kisebb frekvenciával gerjesztjük, hogy a vasmagnak legyen ideje lemágneseződni, akkor nem fogjuk hallani a ferrorezonanciára jellemző sípolást és a tekercsre kötött dióda+izzó sem jelez jelentős önindukciós áramot. Mert ekkor nem adódnak össze B-k.
Valószínű kapacitív párja is van a ferrorezonanciának, például az impulzus üzemű vízbontáskor. Ekkor B helyett E elektromos terekről beszélünk és bekapcsolási feszültséglökés sorozatok jöhetnek létre. De az utóbbinak csak érdekességképpen van jelentősége, hisz nincs értelme vizet bontani és felrobbantani egy társasházat, ha a legmodernebb energia elektromos.
0 x

con
Hozzászólások: 147
Csatlakozott: 2017.01.13. 12:35

Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: con » 2017.06.22. 16:18

Amikor a transzformátort úgy kapcsoljuk be hogy a vasmagjában remanens fluxus van.
Milyen transzformátorvas az, amiben számottevő remanens fluxus marad?
1. Áramlökés egyáltalán nem a remanenciából származik, hanem abból, ha a bekapcsolás a feszültséghullám magas pillanatértékénél történik.
2. A ferrorezonanciát pedig a nemlineáris mágnesezési görbe miatt amplitúdótól függően változó önindukciós tényező (L) és a körben lévő C kapacitások rezgőköre okozza.
0 x

Krokodil Dundee
Hozzászólások: 242
Csatlakozott: 2017.06.09. 14:30

Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: Krokodil Dundee » 2017.06.22. 17:04

Nézzünk egy egyszerű elektromos és egy vele analóg mechanikus példát az energia vesztésre.

1. Példa:

Kép

Az ábra szerint a két kapcsoló nyitva van. C1 = C2.
Majd a K1 kapcsoló zárásával töltsük fel teljesen a C1 kondenzátort. Ekkor a rendszer energiája:
W = ½C1·U²
Most nyissuk a K1 kapcsolót, majd zárjuk a K2-t. A két kondi közös feszültsége U/2 lesz. A rendszer energiája pedig:
W = ½C1·(U/2)² + ½C2·(U/2)² = ¼C1·U², vagyis az eredeti energia fele.
A Q = C·U töltésmegmaradás érvényesül, de a W = ½C·U² energiamegmaradás nem, mert nem lehet egyszerre megmaradó mennyiség a töltés is meg az energia is. A két kondi közös feszültségét a töltésmegmaradásból kell kiszámolni, mert az energiamegmaradásból számolva valótlan közös feszültséget kapunk eredményül.

2. Példa:

A piruettező jégtáncosnő behúzott karokkal jó nagy szögsebességgel forog. Majd mikor már kellően elszédült, széttárja karjait és a szögsebessége valamint a forgási energiája is látványosan lecsökken. (Perdületmegmaradás).

Perdület: N = Θ·ω
Forgási energia: E = ½·Θ·ω²

Látható, hogy mindkét mennyiség ugyanazokat a Θ és ω paramétereket tartalmazza. De egyszerre nem lehet megmaradó mennyiség a perdület is és az energia is. A karok széttárása utáni szögsebességet a perdületmegmaradásból lehet kiszámolni és nem az energiamegmaradásból.
0 x

Krokodil Dundee
Hozzászólások: 242
Csatlakozott: 2017.06.09. 14:30

Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: Krokodil Dundee » 2017.06.22. 17:13

A két esetben egymással analóg jelenség történt. Megnövekedett a C kapacitás (Θ tehetetlenségi nyomaték), aminek következtében ahányszorosára nőtt a kapacitás (tehetetlenségi nyomaték), annyiad részére csökkent a feszültség (szögsebesség) és a villamos (mozgási) energia.
0 x

Avatar
Solaris
Hozzászólások: 3584
Csatlakozott: 2012.07.25. 17:32

Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: Solaris » 2017.06.22. 17:18

szabiku írta:
Solaris írta:
Morcos írta:Kikérem magamnak a troll cím egyedül az enyém! :)
Sajnos, olykor trollkodsz, de nem vagy igazi troll, még nem! :D
Látod, milyen jó neked, Morcos.
Ha okosabb lennél, akkor az e félék szívből gyűlölnének, mint engem. :geek:
Hülyeségeket beszélsz jó ember! Semmi okom rá, hogy akár téged, akár mást gyűlöljek.
0 x

Morcos
Hozzászólások: 1594
Csatlakozott: 2012.08.19. 14:02

Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: Morcos » 2017.06.22. 21:24

Ma nem volt időm fórumozni, azért csak benézek. :)
0 x

Avatar
szabiku
Hozzászólások: 943
Csatlakozott: 2016.12.22. 01:27

Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: szabiku » 2017.06.22. 21:32

Krokodil Dundee írta:Az ábra szerint a két kapcsoló nyitva van. C1 = C2.
Majd a K1 kapcsoló zárásával töltsük fel teljesen a C1 kondenzátort. Ekkor a rendszer energiája:
W = ½C1·U²
Most nyissuk a K1 kapcsolót, majd zárjuk a K2-t. A két kondi közös feszültsége U/2 lesz. A rendszer energiája pedig:
W = ½C1·(U/2)² + ½C2·(U/2)² = ¼C1·U², vagyis az eredeti energia fele.
aláhúzás: Ez nem fizikai folyamat, csupán annak feltüntetett helyzetugratás. Szó szerint átteleportálja a töltéseket másik kondiba és más potenciálszintre. Ehhez a helyzethez más összenergia tartozik. Ennyi az egész.
Az alábbi magyarázat ezért helytelen:
Krokodil Dundee írta:A Q = C·U töltésmegmaradás érvényesül, de a W = ½C·U² energiamegmaradás nem, mert nem lehet egyszerre megmaradó mennyiség a töltés is meg az energia is. A két kondi közös feszültségét a töltésmegmaradásból kell kiszámolni, mert az energiamegmaradásból számolva valótlan közös feszültséget kapunk eredményül.
0 x

Avatar
szabiku
Hozzászólások: 943
Csatlakozott: 2016.12.22. 01:27

Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: szabiku » 2017.06.22. 22:20

Krokodil Dundee írta:A piruettező jégtáncosnő behúzott karokkal jó nagy szögsebességgel forog. Majd mikor már kellően elszédült, széttárja karjait és a szögsebessége valamint a forgási energiája is látványosan lecsökken. (Perdületmegmaradás).

Perdület: N = Θ·ω
Forgási energia: E = ½·Θ·ω²
aláhúzás: A "széttárja" szó azt sugallja, hogy ő végez vele munkát, de valójában ez fordítva van, mert inkább engedi karjait eltávolodni, miközben folyton húzóerővel hat végtagjára. Ezt kémiai és hőenergia formájában felveszi a piruettező, miközben szétmennek a karjai. És befekteti a forgásba, ha behúzza karjait.
Energiamegmaradás itt is van, csak te nem az egész rendszert tekinted, így nálad nem jön össze, nem stimmel, mert nem látod elég jól. Sajnálom, de ezért ez hibás vélekedés:
Krokodil Dundee írta:Látható, hogy mindkét mennyiség ugyanazokat a Θ és ω paramétereket tartalmazza. De egyszerre nem lehet megmaradó mennyiség a perdület is és az energia is. A karok széttárása utáni szögsebességet a perdületmegmaradásból lehet kiszámolni és nem az energiamegmaradásból.
Tehát a perdületmegmaradás miatt ki lehet számolni az energiamegmaradásból, hogy mennyi munkát kell befektetnie vagy felvennie a forgásból a piruettezőnek, hogy a Θ-t változtassa, vagyis hogy magát (karjait) új helyzetbe hozza.
0 x

Szilágyi András
*
*
Hozzászólások: 6520
Csatlakozott: 2009.12.05. 09:31
Tartózkodási hely: Budapest

Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: Szilágyi András » 2017.06.22. 22:30

Krokodil Dundee írta: Nézzünk egy egyszerű elektromos és egy vele analóg mechanikus példát az energia vesztésre.
Mindkét esetben munkavégzésre fordítódik az "elveszett" energia. Az első esetben a töltések, a második esetben a tömegek (adott esetben a karok) mozgatására.
0 x

Avatar
szabiku
Hozzászólások: 943
Csatlakozott: 2016.12.22. 01:27

Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: szabiku » 2017.06.22. 22:31

Így van.
0 x

Krokodil Dundee
Hozzászólások: 242
Csatlakozott: 2017.06.09. 14:30

Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: Krokodil Dundee » 2017.06.22. 22:34

szabiku írta:
Krokodil Dundee írta:Az ábra szerint a két kapcsoló nyitva van. C1 = C2.
Majd a K1 kapcsoló zárásával töltsük fel teljesen a C1 kondenzátort. Ekkor a rendszer energiája:
W = ½C1·U²
Most nyissuk a K1 kapcsolót, majd zárjuk a K2-t. A két kondi közös feszültsége U/2 lesz. A rendszer energiája pedig:
W = ½C1·(U/2)² + ½C2·(U/2)² = ¼C1·U², vagyis az eredeti energia fele.
aláhúzás: Ez nem fizikai folyamat, csupán annak feltüntetett helyzetugratás. Szó szerint átteleportálja a töltéseket másik kondiba és más potenciálszintre. Ehhez a helyzethez más összenergia tartozik. Ennyi az egész.

"Ehhez a helyzethez más összenergia tartozik." Így van. De hol van a hiányzó energia?

A mechanikus példához:
Itt egy videó amin a jégtáncosnővel ellentétben egy élettelen inga végzi automatikusan a tehetetlenségi nyomatékának változtatását. A képernyőt képzeletben el kell forgatni az óramutató járásával ellentétesen 90 fokkal.
https://www.youtube.com/watch?v=iCfs_7OFaAs
0 x

Avatar
szabiku
Hozzászólások: 943
Csatlakozott: 2016.12.22. 01:27

Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: szabiku » 2017.06.22. 22:35

Az az érzésem, Dundi csőbe akar húzni minket. :D
0 x

Krokodil Dundee
Hozzászólások: 242
Csatlakozott: 2017.06.09. 14:30

Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: Krokodil Dundee » 2017.06.22. 22:39

szabiku írta: Az az érzésem, Dundi csőbe akar húzni minket. :D
Dehogy akarok bárkit is csőbe húzni. Pont ellenkezőleg, szeretném tisztázni azt ami jelenleg nem teljesen világos.
0 x

Avatar
szabiku
Hozzászólások: 943
Csatlakozott: 2016.12.22. 01:27

Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: szabiku » 2017.06.22. 22:41

Krokodil Dundee írta:Így van. De hol van a hiányzó energia?
Mikor a töltések megérkeznek a másik kondiba sebességük igen nagy lesz (ha útközben nem vesztették el), és ha ott akarod tartani őket, akkor le kell lassítanod, fel kell venned a mozgási energiájukat, amit a potenciálesésből nyertek. Ennyi az egész rejtély megoldása. :)
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára szabiku 2017.06.22. 22:45-kor.
0 x

Antares
Hozzászólások: 149
Csatlakozott: 2017.01.24. 17:12

Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: Antares » 2017.06.22. 22:45

Krokodil Dundee írta: De hol van a hiányzó energia?
Az első eset (a kondenzátoros) így nem valósulhat meg. Ha valóban csak a két kondenzátor lenne, 0 ellenállású vezetékkel összekötve, akkor az áramerősség végtelenné válna. De az áramkörnek mindig van ohmos ellenállása és/vagy induktivitása is. Ha mondjuk az ohmos a jelentős, akkor a töltések átáramlása közben az energia az ellenálláson fog felszabadulni hő formájában. Ha az induktivitás, akkor fel fog épülni egy mágneses mező, és abba kerül az eltűnő energia. Az persze majd vissza is alakul, és rezgés jön létre, de végül az energia megint csak az ellenálláson emésztődik fel (vagy szétsugárzódik).

A piruettezőnél, ahogy András is írta, a karok mozgási energiáját növeli az elvesző energia. Az meg végül valamilyen maradandó változást hoz létre az ízületekben, vagy az izmok hővé alakítják a karok lefékezésekor.
0 x

Antares
Hozzászólások: 149
Csatlakozott: 2017.01.24. 17:12

Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: Antares » 2017.06.22. 22:48

szabiku írta:
Krokodil Dundee írta:Így van. De hol van a hiányzó energia?
Mikor a töltések megérkeznek a másik kondiba sebességük igen nagy lesz (ha útközben nem vesztették el), és ha ott akarod tartani őket, akkor le kell lassítanod, fel kell venned a mozgási energiájukat, amit a potenciálesésből nyertek. Ennyi az egész rejtély megoldása. :)
Ezt azért nem hinném, hogy a töltések mozgási energiája itt számítana. Azok sebessége ilyen néhány mm/s szokott lenni vagy annyi se. Ez azért nem egy részecskegyorsító, csak két kondenzátor :)
0 x

Válasz küldése