Tiltott találmányok?

Örökmozgók, 100% feletti hatásfok
Avatar
mimindannyian
*
*
Hozzászólások: 7917
Csatlakozott: 2011.04.23. 16:20
Tartózkodási hely: Szoboszló

Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: mimindannyian » 2017.05.26. 12:05

:D
0 x

Morcos
Hozzászólások: 1594
Csatlakozott: 2012.08.19. 14:02

Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: Morcos » 2017.05.26. 13:27

mimindannyian írta::D
Nevethetsz, de munkára fogtuk a többletenergiát :)
0 x

Avatar
Solaris
Hozzászólások: 3584
Csatlakozott: 2012.07.25. 17:32

Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: Solaris » 2017.05.26. 15:15

Morcos írta:
mimindannyian írta::D
Nevethetsz, de munkára fogtuk a többletenergiát :)
Az agyadat kellene munkára fogni Morcos! Miért nem fogod fel, hogy a technikai eszközök pusztán az energia egyik fajtáját alakítják át az energia egy másik fajtájává és az átalakítás hatásfoka mindig kisebb egynél. Nemhogy többletenergiát, de annyit sem nyersz ki amennyit betáplálsz. Én már nevetni sem tudok a hülyeségeken, amikkel sorban előállsz, csak bosszankodni. Gondolkodj ember!
0 x

Antares
Hozzászólások: 149
Csatlakozott: 2017.01.24. 17:12

Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: Antares » 2017.05.26. 16:01

Solaris írta:Én már nevetni sem tudok a hülyeségeken, amikkel sorban előállsz, csak bosszankodni. Gondolkodj ember!
Ne bosszankodj, szerintem Morcos is csak viccnek szánja, illetve jóindulatú provokációnak :)

Különben már buzgón építené az ingyenenergia motorját, nem pedig csak rajzolgatná itt nekünk, hogy mi építsük meg. Ki lenne az az őrült, aki önként lemondana egy ilyen találmány sikeréről, a hírnévről, a gazdagságról, a Nobel-díjról, és nagyvonalúan átengedné másnak :)
0 x

Morcos
Hozzászólások: 1594
Csatlakozott: 2012.08.19. 14:02

Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: Morcos » 2017.05.26. 16:25

Antares írta:[Ne bosszankodj, szerintem Morcos is csak viccnek szánja, illetve jóindulatú provokációnak :)
Solaris már akkor bosszankodott, amikor még nem is jártam ide :-)

Egyébként már megépítették, itt látható működés közben a Flynn motor:
0 x

Antares
Hozzászólások: 149
Csatlakozott: 2017.01.24. 17:12

Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: Antares » 2017.05.26. 19:57

Morcos írta: Egyébként már megépítették, itt látható működés közben a Flynn motor:
Na, és hogyhogy nem kapott még Nobel-díjat? Vagy miért nem gyártja sorozatban jó pénzért?
0 x

Morcos
Hozzászólások: 1594
Csatlakozott: 2012.08.19. 14:02

Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: Morcos » 2017.05.26. 22:57

Antares írta:Na, és hogyhogy nem kapott még Nobel-díjat? Vagy miért nem gyártja sorozatban jó pénzért?
Honnan tudjam? Nem voltam ott. Ami biztos hogy megépítette.
0 x

Morcos
Hozzászólások: 1594
Csatlakozott: 2012.08.19. 14:02

Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: Morcos » 2017.05.26. 23:02

Solaris írta:Miért nem fogod fel, hogy a technikai eszközök pusztán az energia egyik fajtáját alakítják át az energia egy másik fajtájává és az átalakítás hatásfoka mindig kisebb egynél. Nemhogy többletenergiát, de annyit sem nyersz ki amennyit betáplálsz.
Felfogtam, csakhogy ez nem minden esetben van így. Ez az ami kétségtelen. Le is írtam mi a megoldás, és ki is mértem.
0 x

idegen
Hozzászólások: 930
Csatlakozott: 2015.04.10. 23:21

Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: idegen » 2017.05.26. 23:50

Morcos írta: Igen, de utána már megvan a mágneses tér forrásod, amit csak egy erős ellenirányú mágneses térrel tudsz megszüntetni.
Na itt van a hiba!
Ez így pont nulla...mínusz a veszteségek.
Honnan is lesz a többlet???
Morcos írta: Ezt már itt többször kitárgyaltunk. Tényleg pont annyival lesz erősebb, csakhogy a mágneses tér energiája meg négyzetesen növekszik.
Az hogy többször is kitárgyaltátok és látszólag erősebb lesz,vagy "négyzetesen"növekszik abból sem lesz "többlet".Vizsgáld meg a másik oldalt is(ahol kivennéd a többletet) ugyanilyen elfogulatlan szemmel!
Sőt az mégjobb lenne ha egyszerre figyelnéd mindkét oldalt!Ebben az esetben észre kell hogy vedd:A mágneses tér négyzetesen megnövekedett energiája négyzetesen megnövekvő energiát igényel a bemeneten./Ja,mínusz a veszteségek/.
Bocs...ez van.
0 x

Avatar
Solaris
Hozzászólások: 3584
Csatlakozott: 2012.07.25. 17:32

Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: Solaris » 2017.05.27. 15:35

Morcos írta:
Solaris írta:Miért nem fogod fel, hogy a technikai eszközök pusztán az energia egyik fajtáját alakítják át az energia egy másik fajtájává és az átalakítás hatásfoka mindig kisebb egynél. Nemhogy többletenergiát, de annyit sem nyersz ki amennyit betáplálsz.
Felfogtam, csakhogy ez nem minden esetben van így. Ez az ami kétségtelen. Le is írtam mi a megoldás, és ki is mértem.
Ne bohóckodj már Morcos! Ne mérj, mert nyilván nem tudsz mérni. Inkább építsd meg a csodakütyüdet és a többletenergiát csatold vissza. Máris kész lesz az örökmozgód és rövid idő után az egész világot te tudod ellátni ingyen energiával. Ne késlekedj, karnyújtásnyira a világhír, a Nobel - díj, s több aranyad lesz, mint Dagobert bácsinak!
Ember! Hogy lehetsz ennyire lökött?
0 x

Morcos
Hozzászólások: 1594
Csatlakozott: 2012.08.19. 14:02

Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: Morcos » 2017.05.27. 15:55

Solaris írta:Inkább építsd meg a csodakütyüdet és a többletenergiát csatold vissza. Máris kész lesz az örökmozgód és rövid idő után az egész világot te tudod ellátni ingyen energiával.
Gondolod hagynák a milliárdos olajcégek és energetikai cégek, hogy ilyesmi veszélyeztesse a nyereségüket? Úgy kinyírnának, hogy észre se venném.
0 x

Morcos
Hozzászólások: 1594
Csatlakozott: 2012.08.19. 14:02

Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: Morcos » 2017.05.27. 16:09

Egyébként az ilyesmit csak úgy lehetne csinálni, hogy a találmányt azonnal eladja az ember egy nagy energetikai vállalatnak. Vagy nyilvánosan elérhetővé teszi az egészet.
0 x

Avatar
mimindannyian
*
*
Hozzászólások: 7917
Csatlakozott: 2011.04.23. 16:20
Tartózkodási hely: Szoboszló

Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: mimindannyian » 2017.05.27. 22:48

Így van, tedd nyilvánosan elérhetővé. Csinálj vele forradalmat. A siker, a legnagyobb élő zseninek kijáró felhajtás bőven kifizetődik anyagilag is.
0 x

idegen
Hozzászólások: 930
Csatlakozott: 2015.04.10. 23:21

Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: idegen » 2017.05.27. 23:01

Morcos írta: Gondolod hagynák a milliárdos olajcégek és energetikai cégek, hogy ilyesmi veszélyeztesse a nyereségüket?
Persze hogy hagyják,az ilyen buggyant agyament dolgok nem veszélyeztetik a nyereségüket.Ne félj Téged biztosan nem fognak kinyírni.
Akiket a legenda szerint kinyírtak,azok pénzeket csaltak ki olyanoktól akik nem hagyták annyiban hogy a beígért"készülék" nem működik.
...gondolj csak bele.Ha Te mondjuk feltalálod a lehetetlent,kinyírnak és elveszik Tőled a találmányodat.Mi történhet akkor?Valahogy piacra kell dobni nem?
Ha működőképes akkor így vagy úgy de elterjed.
A legenda már több száz éves és valamiért még mindig nincs működőképes eszköz,vajon miért?
A válasz egyszerű:Nincs és nem is lesz ilyen eszköz.
Lehetetlen.
0 x

Morcos
Hozzászólások: 1594
Csatlakozott: 2012.08.19. 14:02

Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: Morcos » 2017.05.27. 23:13

mimindannyian írta:Így van, tedd nyilvánosan elérhetővé. Csinálj vele forradalmat. A siker, a legnagyobb élő zseninek kijáró felhajtás bőven kifizetődik anyagilag is.
Egyébként ez a zseniális megoldás, hiszen ott a van neten, nyilvánosan elérhető, erre jön egy gazdag vállalkozó vagy cég aki felfigyel rá, és sikerre viszi. Azt meg a franc se tudja már ki találta ki... :)
0 x

Morcos
Hozzászólások: 1594
Csatlakozott: 2012.08.19. 14:02

Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: Morcos » 2017.05.27. 23:20

idegen írta:Akiket a legenda szerint kinyírtak,azok pénzeket csaltak ki olyanoktól akik nem hagyták annyiban hogy a beígért"készülék" nem működik.
...gondolj csak bele.Ha Te mondjuk feltalálod a lehetetlent,kinyírnak és elveszik Tőled a találmányodat.Mi történhet akkor?Valahogy piacra kell dobni nem?
Ha működőképes akkor így vagy úgy de elterjed.
A legenda már több száz éves és valamiért még mindig nincs működőképes eszköz,vajon miért?
A válasz egyszerű:Nincs és nem is lesz ilyen eszköz.
Lehetetlen.
Nekem az a gyanúm, hogy egy ilyen megvásárolt találmányra ráülnének, amíg az olaj és gázüzletből az utolsó pennyt is ki nem facsarják. Szerintem mondjuk az oroszok nem lacafacáznának sokat ha valaki előállna egy ilyen szerezettel és a földgázüzletüket bedobhatnák a kukába. De az arabok sem.
0 x

Morcos
Hozzászólások: 1594
Csatlakozott: 2012.08.19. 14:02

Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: Morcos » 2017.05.27. 23:48

Mondjuk nem lepődnék meg ha a fúziós erőműveket "éppen(!)" az olaj és gázkészletek kimerülének idejére sikerülne megcsinálni. És figyeljétek csak meg, pont akkorra készen is lesz. Szerintem nem véletlen ez az időhúzás sem.
0 x

Avatar
mimindannyian
*
*
Hozzászólások: 7917
Csatlakozott: 2011.04.23. 16:20
Tartózkodási hely: Szoboszló

Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: mimindannyian » 2017.05.28. 20:00

Morcos írta: Egyébként ez a zseniális megoldás, hiszen ott a van neten, nyilvánosan elérhető, erre jön egy gazdag vállalkozó vagy cég aki felfigyel rá, és sikerre viszi. Azt meg a franc se tudja már ki találta ki... :)
Akkor miért is irkálsz ide? Mert személyes figyelemre vágysz. Ha ennyire félsz, hogy nem leszel istenítve, akkor a szakmai folyóiratok maradnak és a szabadalmi hivatal. De semmiképp sem egy fórum...
0 x

Morcos
Hozzászólások: 1594
Csatlakozott: 2012.08.19. 14:02

Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: Morcos » 2017.05.28. 21:14

mimindannyian írta:Akkor miért is irkálsz ide? Mert személyes figyelemre vágysz.
Nem. Azért mert bizonyos elméletekről itt esetleg kiderülhet, hogy jók e vagy sem.
0 x

idegen
Hozzászólások: 930
Csatlakozott: 2015.04.10. 23:21

Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: idegen » 2017.05.28. 21:51

Morcos írta: Nekem az a gyanúm, hogy egy ilyen megvásárolt találmányra ráülnének, amíg az olaj és gázüzletből az utolsó pennyt is ki nem facsarják
Azok nem hülyék...tudják már régen,hogy nincs ilyen találmány.
0 x

Avatar
mimindannyian
*
*
Hozzászólások: 7917
Csatlakozott: 2011.04.23. 16:20
Tartózkodási hely: Szoboszló

Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: mimindannyian » 2017.05.28. 22:59

Morcos írta:Azért mert bizonyos elméletekről itt esetleg kiderülhet, hogy jók e vagy sem.
Kiderült, ez a megközelítésed rossz, nem tudod kijátszani a természetet, még akkor sem, ha nem érted, hogy miért.
0 x

Morcos
Hozzászólások: 1594
Csatlakozott: 2012.08.19. 14:02

Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: Morcos » 2017.05.28. 23:38

idegen írta:
Morcos írta: Nekem az a gyanúm, hogy egy ilyen megvásárolt találmányra ráülnének, amíg az olaj és gázüzletből az utolsó pennyt is ki nem facsarják
Azok nem hülyék...tudják már régen,hogy nincs ilyen találmány.
Nem így működik ez... ha készen is vannak az új technológiák azt csak évek múltán dobják piacra, mert a régiből akarják kivenni a maximális hasznot. Például az IBM már rég készen van a 7nm-es processzorokkal is, de az intel (immár három éve) még mindig a 14nm-est erőlteti, mert ki akarja facsarni belőle a maximumot és csak jövőre fogja bezezetni az első 10 nm-es processzorokat. És még mindig nem a 7nm-est, hanem csak a 10 nm-est. És ha meggondoljuk, az AMD még csak nemrég állt elő a 14-es procikkal!
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Morcos 2017.05.28. 23:46-kor.
0 x

Morcos
Hozzászólások: 1594
Csatlakozott: 2012.08.19. 14:02

Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: Morcos » 2017.05.28. 23:45

mimindannyian írta:Kiderült, ez a megközelítésed rossz
Az ominózus mágneses tér összeadós esetben egyáltalán nem derült ki, nem született megcáfolhatatlan ellenérv. Még András részéről sem.
0 x

Avatar
mimindannyian
*
*
Hozzászólások: 7917
Csatlakozott: 2011.04.23. 16:20
Tartózkodási hely: Szoboszló

Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: mimindannyian » 2017.05.28. 23:51

A párhuzamok példájából látszik, hogy ugyanúgy egy négyzetes képlet félreértéséről van szó. Semmiben nem más a többi másik energiaképlet, csak a "mágnes varázslatos, mert sugározza a mágneses teret", miközben a mozgó járművet nem úgy képzeljük, hogy sugározza a mozgást. A mágnesekkel nincs evolúciósan kialakult intuíciónk (ami van, a sugárzás viszont rossz), a mozgásokkal van.
0 x

Morcos
Hozzászólások: 1594
Csatlakozott: 2012.08.19. 14:02

Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: Morcos » 2017.05.29. 11:39

mimindannyian írta:A párhuzamok példájából látszik, hogy ugyanúgy egy négyzetes képlet félreértéséről van szó.
Csak az a baj, hogy rosszak voltak a pédák. A vonatból dobálós különösen. Mondjuk a két egymásba tett kondenzátor sem volt jobb.
0 x

Avatar
mimindannyian
*
*
Hozzászólások: 7917
Csatlakozott: 2011.04.23. 16:20
Tartózkodási hely: Szoboszló

Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: mimindannyian » 2017.05.29. 13:34

Nem volt abban semmi sem rossz. Kis energiából kaptál nagy energiát. Látszólag. És ugyanolyan képletnek köszönhetően.
0 x

Morcos
Hozzászólások: 1594
Csatlakozott: 2012.08.19. 14:02

Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: Morcos » 2017.05.29. 15:42

mimindannyian írta:Nem volt abban semmi sem rossz. Kis energiából kaptál nagy energiát. Látszólag. És ugyanolyan képletnek köszönhetően.
De igenis rossz volt. Itt van a szimuláció a két egymásba tolt kondenzátorról. Az erővonalakból világosan látszik, hogy még a belső kondenzátorban sem duplázódnak meg az erővonalak, sőt a két pozitív és a két negatív pólus között még egymás ellenében is haladnak.

Kép
0 x

Antares
Hozzászólások: 149
Csatlakozott: 2017.01.24. 17:12

Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: Antares » 2017.05.29. 17:34

Morcos írta:Gondolod hagynák a milliárdos olajcégek és energetikai cégek, hogy ilyesmi veszélyeztesse a nyereségüket? Úgy kinyírnának, hogy észre se venném.
Ahogyan a szénbányász cégek annak idején kinyírták az első olajkutasokat? Vagy ahogy mostanában az olajcégek halomra gyilkolják a Tesla alkalmazottait? Vagy ahogy a vitorláshajók tulajdonosai lemészárolták a gőzhajó-tulajdonosokat még Onedin kapitány idejében? Ugyan már :)
0 x

Antares
Hozzászólások: 149
Csatlakozott: 2017.01.24. 17:12

Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: Antares » 2017.05.29. 17:38

Morcos írta: Az ominózus mágneses tér összeadós esetben egyáltalán nem derült ki, nem született megcáfolhatatlan ellenérv. Még András részéről sem.
Született az, csak azokat az ellenérveket valahogy hajlamos vagy elfelejteni. Beszéltünk arról, milyen a tér a tekercsben, meg annak a közelében, és hogy egyáltalán nem biztos, hogy mindenütt nő az energiasűrűség (sőt). De erre valahogy nem reagáltál :)

És ne feledd, a bizonyítási teher itt első sorban rajtad van, mert te állítasz valami szokatlant. Nem nekünk kell bizonyítani, hogy a tér energiája nem változik vagy csökken, hanem előbb neked, hogy mitől nő. Ez a bizonyítás egyelőre várat magára. Az nem bizonyítás, hogy mutatsz egy pár helyet, ahol nő. At is meg kell mutatnod, hogy összességében nő.
0 x

Antares
Hozzászólások: 149
Csatlakozott: 2017.01.24. 17:12

Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: Antares » 2017.05.29. 17:54

Morcos írta: De igenis rossz volt. Itt van a szimuláció a két egymásba tolt kondenzátorról. Az erővonalakból világosan látszik, hogy még a belső kondenzátorban sem duplázódnak meg az erővonalak, sőt a két pozitív és a két negatív pólus között még egymás ellenében is haladnak.
Ok, lehet, hogy az én rajzom nem volt pontos, és nem ott sűrűsödnek meg az erővonalak, ahol én gondoltam, de a te szimulációdról is az látszik, hogy vannak egész nagy térrészek, ahol igenis sokkal sűrűbbek lesznek (a két félkörív jobb és bal oldalon). Ok, akkor ott lesz 4E^2 az energiasűrűség.

Az meg, hogy az erővonalak szembe mennek egymással, egyáltalán nem baj, nem az a lényeg, hogy merre mennek, hanem hogy mekkora a térerő. Ha az egyik pontban +E, a közvetlen közelében meg -E, a négyzete mindkettőnek akkor is E^2.

Nem szép dolog ez tőled Morcos, hogy te kitalálsz egy ingyenenergia gépet, és amikor én is kitalálok egyet, akkor azt elirigyled és megpróbálod lejáratni. Legalább mi, ingyenenrgia-kutatók tartsunk össze, hiszen úgy is annyi annyi veszély leselkedik ránk :)
0 x

Morcos
Hozzászólások: 1594
Csatlakozott: 2012.08.19. 14:02

Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: Morcos » 2017.05.29. 18:36

Antares írta:Ahogyan a szénbányász cégek annak idején kinyírták az első olajkutasokat? Vagy ahogy mostanában az olajcégek halomra gyilkolják a Tesla alkalmazottait? Vagy ahogy a vitorláshajók tulajdonosai lemészárolták a gőzhajó-tulajdonosokat még Onedin kapitány idejében? Ugyan már :)
Jó ebben neked van igazad, egyetlen kivétellel, hogy még a Teslákat is be kell valamikor dugni a konnektorba. No de majd ha az én ingyenergia generátoraim lesznek bennük... :) És azt se feledjük, hogy a mai multik uralta világban a kicsik ritkán rúghatnak labdába, főleg ha az veszélyezteti a mammutvállalatok érdekeit.
0 x

Morcos
Hozzászólások: 1594
Csatlakozott: 2012.08.19. 14:02

Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: Morcos » 2017.05.29. 18:39

Antares írta:Született az, csak azokat az ellenérveket valahogy hajlamos vagy elfelejteni. Beszéltünk arról, milyen a tér a tekercsben, meg annak a közelében, és hogy egyáltalán nem biztos, hogy mindenütt nő az energiasűrűség (sőt). De erre valahogy nem reagáltál :)

És ne feledd, a bizonyítási teher itt első sorban rajtad van, mert te állítasz valami szokatlant. Nem nekünk kell bizonyítani, hogy a tér energiája nem változik vagy csökken, hanem előbb neked, hogy mitől nő. Ez a bizonyítás egyelőre várat magára. Az nem bizonyítás, hogy mutatsz egy pár helyet, ahol nő. At is meg kell mutatnod, hogy összességében nő.
De reagáltam egy sokkal egyszerűbb bizonyítással, csak elsunnyogtad :):

Jó akkor nézzünk egy sokkal egyszerűbb esetet. Egy tekerccsel ellátott vasmaggal is el lehet végezni a mágneses mezők periodikus összeadását. Először a tekercsbe vezetett nagy árammal telítésbe visszük a vasmagot, majd az áramot nullára csökkentjük. Ekkor a vasmagban a hiszterézis görbének megfelelő remanens mágneses tér marad vissza. Ha ezután ugyanolyan irányú de kisebb áramot vezetünk a tekercsbe, mint amivel felmágneseztük a vasmagot, a vasmagban a mágneses tér erősségét megnöveljük. Ha hirtelen ismét nullára csökkentjük az áramot, visszaáll a remanens mágneses tér. Ha ezt periódikusan ismételgetjük ugyanúgy többletenergiát kapunk, mivel itt B és H mezők azonos irányúak.
0 x

Morcos
Hozzászólások: 1594
Csatlakozott: 2012.08.19. 14:02

Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: Morcos » 2017.05.29. 18:42

Antares írta:Ok, lehet, hogy az én rajzom nem volt pontos, és nem ott sűrűsödnek meg az erővonalak, ahol én gondoltam, de a te szimulációdról is az látszik, hogy vannak egész nagy térrészek, ahol igenis sokkal sűrűbbek lesznek (a két félkörív jobb és bal oldalon). Ok, akkor ott lesz 4E^2 az energiasűrűség.

Az meg, hogy az erővonalak szembe mennek egymással, egyáltalán nem baj, nem az a lényeg, hogy merre mennek, hanem hogy mekkora a térerő. Ha az egyik pontban +E, a közvetlen közelében meg -E, a négyzete mindkettőnek akkor is E^2.

Nem szép dolog ez tőled Morcos, hogy te kitalálsz egy ingyenenergia gépet, és amikor én is kitalálok egyet, akkor azt elirigyled és megpróbálod lejáratni. Legalább mi, ingyenenrgia-kutatók tartsunk össze, hiszen úgy is annyi annyi veszély leselkedik ránk :)
És ne tudd meg mennyit dolgoztam az ominózus ábrán, hogy megrajzoljam nektek az erővonalakat :)
0 x

Antares
Hozzászólások: 149
Csatlakozott: 2017.01.24. 17:12

Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: Antares » 2017.05.29. 19:05

Morcos írta: De reagáltam egy sokkal egyszerűbb bizonyítással, csak elsunnyogtad :):

Jó akkor nézzünk egy sokkal egyszerűbb esetet. Egy tekerccsel ellátott vasmaggal is el lehet végezni a mágneses mezők periodikus összeadását. Először a tekercsbe vezetett nagy árammal telítésbe visszük a vasmagot, majd az áramot nullára csökkentjük. Ekkor a vasmagban a hiszterézis görbének megfelelő remanens mágneses tér marad vissza. Ha ezután ugyanolyan irányú de kisebb áramot vezetünk a tekercsbe, mint amivel felmágneseztük a vasmagot, a vasmagban a mágneses tér erősségét megnöveljük. Ha hirtelen ismét nullára csökkentjük az áramot, visszaáll a remanens mágneses tér. Ha ezt periódikusan ismételgetjük ugyanúgy többletenergiát kapunk, mivel itt B és H mezők azonos irányúak.
Igaz, ezt elsunnyogtam, mert nekem nem egészen világos ez a B-H dolog, meg hogy ilyenkor hogy van az energia. Azt gyanítom, hogy ilyenkor a mágnes M mágneses momentumával is számolni kellene valahogy. Mindenesetre itt is csak egy mágnest csinálsz a vasmagból, amire fennállhat, hogy a B és H ellentétes irányú, és akkor ott elvileg megint csökken az energia.

Szóval kicsit zavaros nekem ez az B-H dolog, mert eszerint a tér energiasűrűsége pl. negatív is lehet, az meg mit jelent? Nekem ezért lenne jobb az egészet tekercsekkel vagy szupravezetőkkel modellezni, ott világosabb a helyzet, és az ilyen modelleknek is jóknak kell lenniük, hiszen az állandó mágnesek vagy a vasmagok is modellezhetők úgy, hogy a terük pici köráramok teréből adódik össze.
0 x

idegen
Hozzászólások: 930
Csatlakozott: 2015.04.10. 23:21

Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: idegen » 2017.05.29. 21:37

Morcos írta: Nem így működik ez... ha készen is vannak az új technológiák azt csak évek múltán dobják piacra, mert a régiből akarják kivenni a maximális hasznot. Például az IBM már rég készen van a 7nm-es processzorokkal is, de az intel (immár három éve) még mindig a 14nm-est erőlteti, mert ki akarja facsarni belőle a maximumot és csak jövőre fogja bezezetni az első 10 nm-es processzorokat. És még mindig nem a 7nm-est, hanem csak a 10 nm-est. És ha meggondoljuk, az AMD még csak nemrég állt elő a 14-es procikkal!
Dehogynem!...pont így működik!A különbség csak annyi,hogy ezek csak egyszerű fejlesztések.Nem törekszenek a "lehetetlenre"(száz százalék fölé)
Abban biztos vagyok hogy "többletenergia"előállítására NINCSENEK készen új technológiák!...és nem is lesznek.
0 x

Avatar
mimindannyian
*
*
Hozzászólások: 7917
Csatlakozott: 2011.04.23. 16:20
Tartózkodási hely: Szoboszló

Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: mimindannyian » 2017.05.29. 22:12

Morcos írta: De igenis rossz volt. Itt van a szimuláció a két egymásba tolt kondenzátorról
Szalmabáb, nem arról beszéltem, hanem a mozgási energiáról. A kondis példa azért nem jó, mert a fegyverzet árnyékol.
0 x

Antares
Hozzászólások: 149
Csatlakozott: 2017.01.24. 17:12

Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: Antares » 2017.05.29. 22:23

mimindannyian írta:A kondis példa azért nem jó, mert a fegyverzet árnyékol.
Talán a kondis példát is lehetne használni úgy, ha odabent nem egy kisebb kondenzátor van (fémlemezekkel), hanem egy polarizált, befagyasztott kristály, amiben nem tudnak mozogni a töltések. Végül is csak az a lényeg, hogy legyen egy fix tér, ami hozzáadódhat egy másikhoz, mint az állandó mágnes esetében.
0 x

Morcos
Hozzászólások: 1594
Csatlakozott: 2012.08.19. 14:02

Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: Morcos » 2017.05.29. 23:24

Antares írta:Igaz, ezt elsunnyogtam, mert nekem nem egészen világos ez a B-H dolog, meg hogy ilyenkor hogy van az energia. Azt gyanítom, hogy ilyenkor a mágnes M mágneses momentumával is számolni kellene valahogy. Mindenesetre itt is csak egy mágnest csinálsz a vasmagból, amire fennállhat, hogy a B és H ellentétes irányú, és akkor ott elvileg megint csökken az energia.

Szóval kicsit zavaros nekem ez az B-H dolog, mert eszerint a tér energiasűrűsége pl. negatív is lehet, az meg mit jelent? Nekem ezért lenne jobb az egészet tekercsekkel vagy szupravezetőkkel modellezni, ott világosabb a helyzet, és az ilyen modelleknek is jóknak kell lenniük, hiszen az állandó mágnesek vagy a vasmagok is modellezhetők úgy, hogy a terük pici köráramok teréből adódik össze.
A remanens mágneses indukció H=0 esetében marad vissza, azaz ha nincs áram a tekercsbe. Ha megfelelő irányú áramot vezetsz bele, H értéke növekedni fog, így a mágneses indukció is növekszik a remenens indukción felül. Ha az áram csökken, a remanens térhez hozzáadott mágneses teret csökkented. Ilyen egyszerű. Ellentétes irányú áram esetén -H értéke fog növekedni, így megszüntetheted a remanens indukciót.
0 x

Morcos
Hozzászólások: 1594
Csatlakozott: 2012.08.19. 14:02

Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: Morcos » 2017.05.29. 23:32

idegen írta:"többletenergia"előállítására NINCSENEK készen új technológiák!...és nem is lesznek.
Lesznek. Ott vannak az általam bemutatott mágneses energiát mechanikai energiává alakító Flynn féle megoldások.
0 x

Morcos
Hozzászólások: 1594
Csatlakozott: 2012.08.19. 14:02

Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: Morcos » 2017.05.29. 23:35

mimindannyian írta:nem arról beszéltem, hanem a mozgási energiáról
Az is rossz példa volt.
0 x

Szilágyi András
*
*
Hozzászólások: 6520
Csatlakozott: 2009.12.05. 09:31
Tartózkodási hely: Budapest

Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: Szilágyi András » 2017.05.29. 23:50

Morcos írta:
idegen írta:"többletenergia"előállítására NINCSENEK készen új technológiák!...és nem is lesznek.
Lesznek. Ott vannak az általam bemutatott mágneses energiát mechanikai energiává alakító Flynn féle megoldások.
Hol bizonyította bárki, hogy a "Flynn-féle megoldások" többletenergiát állítanak elő?
Csak annyit látunk, hogy van egy motor, amit árammal hajtanak, s többé-kevésbé forog (kissé kehesen).
0 x

Morcos
Hozzászólások: 1594
Csatlakozott: 2012.08.19. 14:02

Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: Morcos » 2017.05.30. 00:08

Szilágyi András írta:Hol bizonyította bárki, hogy a "Flynn-féle megoldások" többletenergiát állítanak elő?
Csak annyit látunk, hogy van egy motor, amit árammal hajtanak, s többé-kevésbé forog (kissé kehesen).
Ezek is a mágneses terek összeadásán alapulnak, tehát többletenergiát kell hogy előállítsanak. És úgy látom szépen át is alakítják mechanikai energiává.
0 x

Szilágyi András
*
*
Hozzászólások: 6520
Csatlakozott: 2009.12.05. 09:31
Tartózkodási hely: Budapest

Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: Szilágyi András » 2017.05.30. 00:16

Morcos írta: Ezek is a mágneses terek összeadásán alapulnak, tehát többletenergiát kell hogy előállítsanak.
Ja, nem is kell bizonyítani, mert te leírtál egy papírra néhány félreértett képletet, innentől a Flynn motor is többletenergia. Értem :roll:
0 x

Antares
Hozzászólások: 149
Csatlakozott: 2017.01.24. 17:12

Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: Antares » 2017.05.30. 00:36

Morcos írta:És úgy látom szépen át is alakítják mechanikai energiává.
Jó szemed van, hogy te ezt innen így "látod" :)
0 x

a.n
Hozzászólások: 130
Csatlakozott: 2015.05.14. 20:31

Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: a.n » 2017.05.30. 08:14

Antares írta:
Nem szép dolog ez tőled Morcos, hogy te kitalálsz egy ingyenenergia gépet, és amikor én is kitalálok egyet, akkor azt elirigyled és megpróbálod lejáratni.
Először is NEM morcos találta ki.Ő csak utánozni próbálja.Csak próbálja,de nem tudja bemutatni.Éppen ezért beszél mindenről.Sőt olvasd:
http://forum.index.hu/Article/viewArtic ... &t=9221784
0 x

a.n
Hozzászólások: 130
Csatlakozott: 2015.05.14. 20:31

Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: a.n » 2017.05.30. 08:16

Morcos írta:
idegen írta:"többletenergia"előállítására NINCSENEK készen új technológiák!...és nem is lesznek.
Lesznek. Ott vannak az általam bemutatott mágneses energiát mechanikai energiává alakító Flynn féle megoldások.
Általad bemutatott,ja. :facepalm:
0 x

Morcos
Hozzászólások: 1594
Csatlakozott: 2012.08.19. 14:02

Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: Morcos » 2017.05.30. 11:21

Szilágyi András írta:Ja, nem is kell bizonyítani, mert te leírtál egy papírra néhány félreértett képletet, innentől a Flynn motor is többletenergia. Értem :roll:
Szerintem érdemes leszimuláltatni a Flynn motort, meglátjuk mire jut az ANSYS program. Úgy döntöttem megcsináltatom a szimulációt, megéri a költséget.
0 x

Morcos
Hozzászólások: 1594
Csatlakozott: 2012.08.19. 14:02

Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: Morcos » 2017.05.30. 11:24

Antares írta:Jó szemed van, hogy te ezt innen így "látod" :)
Sas. :)
0 x

Morcos
Hozzászólások: 1594
Csatlakozott: 2012.08.19. 14:02

Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: Morcos » 2017.05.30. 11:28

a.n írta:Általad bemutatott,ja. :facepalm:
Miért bemutattam az ábrákat és a videókat.
0 x

Avatar
mimindannyian
*
*
Hozzászólások: 7917
Csatlakozott: 2011.04.23. 16:20
Tartózkodási hely: Szoboszló

Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: mimindannyian » 2017.05.30. 14:17

Morcos írta:
Az is rossz példa volt.
Számodra igen, mert rávilágít, hogy ugyanazt a hamis okoskodást elő lehet adni más energiákkal is. :)
0 x

Válasz küldése