Tiltott találmányok?

Örökmozgók, 100% feletti hatásfok
idegen
Hozzászólások: 930
Csatlakozott: 2015.04.10. 23:21

Re: Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: idegen » 2015.12.12. 22:33

mimindannyian írta:
idegen írta:Mindannyiótoknak igaza van!
Ez megnyugtat?
Igazán az lenne megnyugtató, ha ezt nem csak kijelentenéd, hanem a válaszokat meg is értenéd. Sajnos, a viszontválaszaid nem erre utalnak, s ez aggasztó, mivel azonos bolygón élünk. :)
A válaszaim csak azt tükrözik,hogy ugyanazon "dolgok lényegi részei"más-más nézőpontból másképp látszanak.Ettől még maguk a "dolgok"a maguk valóságában ugyanazok!
Viszont a fizika csak egy szó.Emberi találmány.A természetben az ember alkotta fizika és elméletek nélkül is minden működik és létezik...
A működik csak egy szó, emberi találmány, hovatovább a természet is. Vajon ezen óriási felismerések segítenek megítélni a fizika jelentőségét? Nem. A mondandód kizárólag egy üzenetet hordoz, nem tetszik, hogy más okosabb nálad. Megértjük, de tehetsz ellene. Nem másokról kell bebizonyítsd, hogy nem ér semmit a tudományuk, hanem magadat kell továbbképezd - ezzel mindenki jobban jár.
Az nem zavar,ha valaki okosabb nálam.Attól lehet tanulni!Tudod mi nem tetszik nagyon?Ha valaki hülyébb nálam...és nem akar tanulni:)
függetlenül attól,hogy van hozzá elmélet,vagy nincs.Ami még nincs felfedezve az is létezik,csak nem tudunk róla.
Biztos vagy te ebben? Ha nem tudunk róla, akkor milyen alapon jelented ki, hogy létezik?
A jövőbe még csak egy kicsit látok.A múltban nem voltak olyan dolgok amik még nem voltak felfedezve és ma már léteznek?Pl:űrhajó; félvezetők; számítógép; telefon; internet stb, stb...:)
Igazolt elméletek csak a gyakorlatból /valóságból/írhatók le.
Ez igaz, ezért fontos alappillére a tudománynak a kísérleti bizonyíték. Ám egy kísérlet elmélet nélkül nem ér semmit: nem tudjuk, mit bizonyít, mit példáz, milyen összefüggés létét indokolja.
Csak hogy tudd:Az elmélet kísérlet nélkül semmi.A gyakorlat és a próbálkozások szülik az egyre újabb elméleteket.De ez inkább a tyúk-tojás kérdés.
Melyik volt előbb?(húszmilliós kérdés)...tudom a választ,de fizetni nem tudok amig Rigel nem fizet.
Az utóbbi száz év vívmányai közül említs meg egy kettőt amire büszke vagy!...
Hűtőszekrény, s további háztartási berendezések; sikeres orvosi beavatkozások, oltások, protézisek; űrhajó; félvezetők; számítógép; telefon; internet stb, stb...
Hááát,amiket itt felsoroltál(tudom még rengeteg van...stb),ezek inkább rövidtávon kényelmi eszközök,és inkább károsak mint hasznosak.
Hamarosan minden eszköz "okos" lesz,(okosabb mint én:)és ez növeli azt a szakadékot,ami az ember és a természet között már amúgy is túl nagy.
Minnél több az okos eszköz,annál több lesz a hülye ember.
Mindezt csak annak fényében,hogy hamarosan vissza kell térnünk a lehető legtermészetesebb életmódra./amíg csak egy földünk van/.
Neeem..nem a kőbaltára gondoltam.Talán használhatóak lehetnek a "vívmányok"fejlesztése közben szerzett elméletek is.
0 x

Avatar
mimindannyian
*
*
Hozzászólások: 7917
Csatlakozott: 2011.04.23. 16:20
Tartózkodási hely: Szoboszló

Re: Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: mimindannyian » 2015.12.12. 22:46

Miért káros az, hogy nem halunk meg pusztító járványokban? Vagy miért káros az internet? És ha káros, miért használod?!
0 x

Avatar
Rigel
Hozzászólások: 1492
Csatlakozott: 2013.05.15. 10:49

Re: Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: Rigel » 2015.12.12. 23:06

idegen írta:Figyelj tökfej:Megnyertem a húszmilliós kérdést.Ha én nem indulok el semerre,akkor hozzám képest a kilós súlyod NEM mozdul el!Vili?
Csak szólok, hogy a kérdés úgy szólt, hogy lehet, és nem úgy, hogy hogyan nem lehet. Ha nem csinálsz semmit, akkor természetes, hogy nem fog semmi sem történni.
idegen írta:Amikor elindulok valamerre(valamennyi erő befektetéssel)akkor az egész földnek adtam egy impulzust,ezzel együtt az asztalon lévő kilósnak is...
Látom, fel kell idéznem az eredeti "feladatkiírást" mert vagy elfelejtetted, vagy nem voltál képes értelmezni a feltételeket, amiket belefoglaltam:
"Hogy lehet az asztalra lerakott kilós súlyt lendületbe hozni anélkül, hogy mechanikai erővel hatnál rá?"
Másra nyugodtan hathatsz, azt nem tiltotta a feltett kérdés. Közvetlenül a súlyt nem tolhatod-húzhatod.
Azt hittem, hogy ez azért világos és egyértelmű intelligens emberek között...
idegen írta:A foton lendületére...ez elég homályos magyarázat.Nem gondolod?
Nem gondolom.
Speciális relativitáselmélet alapfok. Aki egy kicsit is ért hozzá, az ezzel tisztában van.
0 x

Morcos
Hozzászólások: 1594
Csatlakozott: 2012.08.19. 14:02

Re: Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: Morcos » 2015.12.12. 23:13

"Hogy lehet az asztalra lerakott kilós súlyt lendületbe hozni anélkül, hogy mechanikai erővel hatnál rá?"

Mágnessel :)
0 x

Szilágyi András
*
*
Hozzászólások: 6521
Csatlakozott: 2009.12.05. 09:31
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: Szilágyi András » 2015.12.13. 00:01

Morcos írta:ha már pusztán a lüktető fluxus váltóáramot hoz létre, akkor mit csinál a fluxus lüktető egyenáramnál?
Folyamatosan növekszik, csak hol gyorsabban, hol lassabban.
Javaslom, ismerkedj meg a deriválás fogalmával.
0 x

Szilágyi András
*
*
Hozzászólások: 6521
Csatlakozott: 2009.12.05. 09:31
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: Szilágyi András » 2015.12.13. 00:02

Morcos írta:Egy tutibiztosan működő örökozgó :) :
http://www.google.com/patents/US20070246939

Beszarás, és elfogadták :mrgreen:
Nem, nem fogadták el, ez egy "Application", azaz csupán bejelentés, a szabadalmat nem adták meg.
0 x

Avatar
agen_kolar11
Hozzászólások: 184
Csatlakozott: 2015.04.21. 21:41

Re: Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: agen_kolar11 » 2015.12.13. 00:59

Morcos írta:"Hogy lehet az asztalra lerakott kilós súlyt lendületbe hozni anélkül, hogy mechanikai erővel hatnál rá?"

Mágnessel :)
Nekem van egy másik megoldásom is erre,igaz kicsit nehezebb kivitelezni.
Fogjunk meg egy kellően nagy égitestet,és hozzuk kicsit közelebb a földhöz.Ekkor nagy test gravitációs vonzása,melyet a MEF-fotonok időbeli áramlása okoz,erőhatást gyakorol a kis testre,ami emiatt elmozdul az eredeti helyéről.(jó,igaz hogy ez nem érzékelhető,hisz mi a földi vonatkoztatási rendszerben vagyunk,ránk ugyanúgy hatnak a helikális pályán mozgó spinfotonok,de egy külső,űrbéli szemlélő biztos könnyen észrevenné hogy a Föld más pályán halad mint ahogy eredetileg haladt volna,így a MEF-fotonok megváltoztatták a lendületét.)
0 x

Mojjo
Hozzászólások: 296
Csatlakozott: 2012.11.30. 12:00

Re: Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: Mojjo » 2015.12.13. 11:11

agen_kolar11 írta:Ekkor nagy test gravitációs vonzása,melyet a MEF-fotonok időbeli áramlása okoz
Az hát. Szerintem meg úgy is meg lehet oldani a problémát, ha egy térkapu-íriszre kötött fluxuskondenzátort hajtunk meg, erős szubtérgenerátor segítségével. Csak vigyázni kell a tachion-sugárzással.

Egyrészt szerintem véletlen rossz nickeddel írtál. Másrészt pedig azért őszintén kíváncsi lennék arra, hogy vajon mi is van a fejedben. Tényleg ennyire összekeveredett a valóság a fejedben a saját képzeleteddel, hogy elhiszed, hogy léteznek MEF-fotonok, illetve az összes többi hülyeséget is, vagy csak polgárpukkasztasz itt, és élvezed. Nem cikizés akar lenni ez a kérdés, tényleg érdekelne. Mondjuk sajnos valószínűleg soha nem fogom megtudni.
0 x

Morcos
Hozzászólások: 1594
Csatlakozott: 2012.08.19. 14:02

Re: Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: Morcos » 2015.12.13. 11:52

Szilágyi András írta:Folyamatosan növekszik, csak hol gyorsabban, hol lassabban.
És hova növekszik? A végtelenségig?
0 x

Morcos
Hozzászólások: 1594
Csatlakozott: 2012.08.19. 14:02

Re: Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: Morcos » 2015.12.13. 11:58

Könyörgöm nézzetek már utána ennek a fluxus dolognak, mert a sufnizsenik szintjét súroljátok.
0 x

Avatar
Rigel
Hozzászólások: 1492
Csatlakozott: 2013.05.15. 10:49

Re: Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: Rigel » 2015.12.13. 12:13

Morcos írta:
Szilágyi András írta:Folyamatosan növekszik, csak hol gyorsabban, hol lassabban.
És hova növekszik? A végtelenségig?
Könyörgöm nézzetek már utána ennek a fluxus dolognak, mert a sufnizsenik szintjét súroljátok.
Könyörgöm, nézzél már utána ennek a fluxus dolognak, mert a sufnizseni szintjén műveled... :twisted:

Egyébiránt szerintem most Szilágyi András benézte a kérdést. Nem lehetetlen, ugyanis ahogy már írtam: maga a kérdés is végtelenül zavaros. A kérdésed első felében "változó mágneses tér→indukált áram" összefüggés szerepel, míg a második felében - bár megfordított szórendben - "változó áram→gerjesztett mágneses tér" eset van. A kettő két különböző Maxwell-egyenlet hatálya alá esik. De erre is utaltam már.

Az egyenáram - miután felállt az állandósult állapot - egy állandó mágneses teret gerjeszt, amelynek a fluxusa bármely keresztmetszetre vizsgálva állandó. Ha az áram csökken vagy növekszik, akkor a gerjesztett mágneses tér is gyengül vagy erősödik, azaz a fluxusa "lüktet". Ha pedig erre a lüktető fluxusra applikálsz egy szekunder tekercset, akkor biza abból váltóáram fog kijönni.
(Nem mellékesen a "lüktető egyenáram" tulajdonképpen váltóáram, ami egy konstans áramra van "ráültetve", azt modulálja. Speciel a váltóáram-komponens maximumértéke nem éri el vagy haladja meg a konstans áram szintjét, így aztán nem fordul meg miatta az áramirány ebben az esetben.)
0 x

Szilágyi András
*
*
Hozzászólások: 6521
Csatlakozott: 2009.12.05. 09:31
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: Szilágyi András » 2015.12.13. 12:44

Morcos írta:
Szilágyi András írta:Folyamatosan növekszik, csak hol gyorsabban, hol lassabban.
És hova növekszik? A végtelenségig?
Igen, a végtelenségig kellene növekednie. Ezért nem jöhet ki SOHA egyenáram egy trafóból.
0 x

Avatar
agen_kolar11
Hozzászólások: 184
Csatlakozott: 2015.04.21. 21:41

Re: Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: agen_kolar11 » 2015.12.13. 12:46

Mojjo írta:
agen_kolar11 írta:Ekkor nagy test gravitációs vonzása,melyet a MEF-fotonok időbeli áramlása okoz
Az hát. Szerintem meg úgy is meg lehet oldani a problémát, ha egy térkapu-íriszre kötött fluxuskondenzátort hajtunk meg, erős szubtérgenerátor segítségével. Csak vigyázni kell a tachion-sugárzással.

Egyrészt szerintem véletlen rossz nickeddel írtál. Másrészt pedig azért őszintén kíváncsi lennék arra, hogy vajon mi is van a fejedben. Tényleg ennyire összekeveredett a valóság a fejedben a saját képzeleteddel, hogy elhiszed, hogy léteznek MEF-fotonok, illetve az összes többi hülyeséget is, vagy csak polgárpukkasztasz itt, és élvezed. Nem cikizés akar lenni ez a kérdés, tényleg érdekelne. Mondjuk sajnos valószínűleg soha nem fogom megtudni.
Szerinted Szilágyi András még egyszer sem szólt volna,ha megegyezik az IP-nk Gézoo-val?És nem hinném hogy megegyezik,hacsak nem valamelyik családtagom tetszeleg Gézoo szerepében,a tudtomon kívül...
Ha pedig Gézoo lennék,jó eséllyel nem tenném ki a rugód masináját avatarnak,nemde?Azért az túl feltűnő....
0 x

Szilágyi András
*
*
Hozzászólások: 6521
Csatlakozott: 2009.12.05. 09:31
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: Szilágyi András » 2015.12.13. 12:48

Rigel írta:Egyébiránt szerintem most Szilágyi András benézte a kérdést. Nem lehetetlen, ugyanis ahogy már írtam: maga a kérdés is végtelenül zavaros. A kérdésed első felében "változó mágneses tér→indukált áram" összefüggés szerepel, míg a második felében - bár megfordított szórendben - "változó áram→gerjesztett mágneses tér" eset van.
Vagy te nézted be. Szerintem ugyanaz az összefüggés vonatkozik a kérdés mindkét felére. De valóban zavaros.
0 x

Szilágyi András
*
*
Hozzászólások: 6521
Csatlakozott: 2009.12.05. 09:31
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: Szilágyi András » 2015.12.13. 12:51

Tájékoztatásul: agen_kolar11 nem Gézoo, csak egy troll, aki azzal próbálja felkavarni itt az állóvizet, hogy úgy tesz, mintha komolyan venné Gézoo marhaságait. Azt hiszi, ez vicces, pedig csak unalmas.
0 x

Morcos
Hozzászólások: 1594
Csatlakozott: 2012.08.19. 14:02

Re: Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: Morcos » 2015.12.13. 13:25

Szilágyi András írta:
Morcos írta:
Szilágyi András írta:Folyamatosan növekszik, csak hol gyorsabban, hol lassabban.
És hova növekszik? A végtelenségig?
Igen, a végtelenségig kellene növekednie. Ezért nem jöhet ki SOHA egyenáram egy trafóból.
Még mindig nem érted, hogy ez nem egy szokványos trafó. Van a közepén egy állandómágnes annak a mágneses mezejét terelgeti a primer tekercs árama. A szekunder tekercsen pedig nem a primer tekercs által gerjesztett fluxus halad át, hanem az állandómágnes egyik oldalról a másikra terelt fluxusa.

Ha csinálsz egy szimulációt és modellezed szekunder tekercs áramát a primerhez viszonyítva, rögtön rájössz, hogy a szekunder oldalon nem váltóráam keletkezik.
0 x

Szilágyi András
*
*
Hozzászólások: 6521
Csatlakozott: 2009.12.05. 09:31
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: Szilágyi András » 2015.12.13. 13:44

Morcos írta:Még mindig nem érted, hogy ez nem egy szokványos trafó. Van a közepén egy állandómágnes annak a mágneses mezejét terelgeti a primer tekercs árama. A szekunder tekercsen pedig nem a primer tekercs által gerjesztett fluxus halad át, hanem az állandómágnes egyik oldalról a másikra terelt fluxusa.

Ha csinálsz egy szimulációt és modellezed szekunder tekercs áramát a primerhez viszonyítva, rögtön rájössz, hogy a szekunder oldalon nem váltóráam keletkezik.
Hogyne érteném. Te nem érted, hogy a fluxusnak csak a deriváltja számít - hiába teszel be állandómágnest, az nem változtat egyáltalán semmit a rendszer működésén. Ugyanúgy váltóáram lesz a kimeneten.
0 x

Morcos
Hozzászólások: 1594
Csatlakozott: 2012.08.19. 14:02

Re: Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: Morcos » 2015.12.13. 14:02

Szilágyi András írta: Hogyne érteném. Te nem érted, hogy a fluxusnak csak a deriváltja számít - hiába teszel be állandómágnest, az nem változtat egyáltalán semmit a rendszer működésén. Ugyanúgy váltóáram lesz a kimeneten.
Láthattad, hogy én valóban megcsináltam a primer és szekunder oldalon keletkező áram és mágneses mezők viszonyának szimulációját, ennek ellenére ragaszkodsz ugyanahoz a hibás érveléshez. Gondolom a szimulációs program is téved. Ha valamitől nem fog működni a generátorom, az egészen más miatt lesz, nem ettől.
0 x

Szilágyi András
*
*
Hozzászólások: 6521
Csatlakozott: 2009.12.05. 09:31
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: Szilágyi András » 2015.12.13. 14:14

Morcos írta:
Szilágyi András írta: Hogyne érteném. Te nem érted, hogy a fluxusnak csak a deriváltja számít - hiába teszel be állandómágnest, az nem változtat egyáltalán semmit a rendszer működésén. Ugyanúgy váltóáram lesz a kimeneten.
Láthattad, hogy én valóban megcsináltam a primer és szekunder oldalon keletkező áram és mágneses mezők viszonyának szimulációját, ennek ellenére ragaszkodsz ugyanahoz a hibás érveléshez. Gondolom a szimulációs program is téved. Ha valamitől nem fog működni a generátorom, az egészen más miatt lesz, nem ettől.
Nem... az a program (Vizimag) nem szimulálja az indukált áramot, tehát te ilyet nem csináltál.
0 x

Morcos
Hozzászólások: 1594
Csatlakozott: 2012.08.19. 14:02

Re: Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: Morcos » 2015.12.13. 14:26

Szilágyi András írta: Nem... az a program (Vizimag) nem szimulálja az indukált áramot, tehát te ilyet nem csináltál.
Azt valóban nem... az áramok pillanatnyi értékét a primer és szekunder tekercsekre én adtam meg. Na most ha a számított értékek nem stimmeltek volna akkor a mágneses mező pillanatnyi képe a vasmagban sem a vártnak megfelelően alakult volna. Pláne akkor nem, ha a szekunder tekercsen lüktető egyeneáram helyett, váltóárammal számoltam volna.
0 x

Avatar
agen_kolar11
Hozzászólások: 184
Csatlakozott: 2015.04.21. 21:41

Re: Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: agen_kolar11 » 2015.12.13. 14:41

Szilágyi András írta:Tájékoztatásul: agen_kolar11 nem Gézoo
Köszönöm!!
Szilágyi András írta:csak egy troll
Abból baj sosem lehet,hogyha valaki kiáll a fizikatanára mellett,nem?Minél több nézőpont érvényesül a világban,az annál színesebb :)
Szilágyi András írta:aki azzal próbálja felkavarni itt az állóvizet, hogy úgy tesz, mintha komolyan venné Gézoo marhaságait
Így igaz.HIsz Gegő Tanár Úr alkotó munkássága figyelemre méltó!
Szilágyi András írta:Azt hiszi, ez vicces, pedig csak unalmas.
Te nem akarsz már Gézoo képletébe 3 éve behelyettesíteni...
0 x

Szilágyi András
*
*
Hozzászólások: 6521
Csatlakozott: 2009.12.05. 09:31
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: Szilágyi András » 2015.12.13. 14:42

Morcos írta: értékét a primer és szekunder tekercsekre én adtam meg. Na most ha a számított értékek nem stimmeltek volna akkor a mágneses mező pillanatnyi képe a vasmagban sem a vártnak megfelelően alakult volna.
Hogy te mit vársz, az a valóságot egy csöppet sem érdekli.
Mindenesetre nem mondhatod, hogy mi nem szóltunk, hogy ebből nagy pofáraesés lesz.
0 x

Szilágyi András
*
*
Hozzászólások: 6521
Csatlakozott: 2009.12.05. 09:31
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: Szilágyi András » 2015.12.13. 14:44

agen_kolar11 írta:Így igaz.HIsz Gegő Tanár Úr alkotó munkássága figyelemre méltó!
Mi ez a Gegőzés? Összekevered szegény Gézoot egy másik sufnizsenivel. Ő Vértes Géza (persze ez is művésznév).
0 x

Morcos
Hozzászólások: 1594
Csatlakozott: 2012.08.19. 14:02

Re: Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: Morcos » 2015.12.13. 14:56

Szilágyi András írta: Mindenesetre nem mondhatod, hogy mi nem szóltunk, hogy ebből nagy pofáraesés lesz.
Szóltatok, persze hogy szóltatok. De ha mégis működik, tartozol egymillió forinttal. Ha pedig mégsem működik, az megcsúfolása lenne a fizikának :mrgreen:
0 x

Szilágyi András
*
*
Hozzászólások: 6521
Csatlakozott: 2009.12.05. 09:31
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: Szilágyi András » 2015.12.13. 15:07

Morcos írta:
Szilágyi András írta: Mindenesetre nem mondhatod, hogy mi nem szóltunk, hogy ebből nagy pofáraesés lesz.
Szóltatok, persze hogy szóltatok. De ha mégis működik, tartozol egymillió forinttal. Ha pedig mégsem működik, az megcsúfolása lenne a fizikának :mrgreen:
Akkor mégis benne vagy a fogadásban? Juhé! Ilyen könnyen még nem szereztem egymillió forintot!
0 x

Avatar
agen_kolar11
Hozzászólások: 184
Csatlakozott: 2015.04.21. 21:41

Re: Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: agen_kolar11 » 2015.12.13. 16:50

Szilágyi András írta:
agen_kolar11 írta:Így igaz.HIsz Gegő Tanár Úr alkotó munkássága figyelemre méltó!
Mi ez a Gegőzés? Összekevered szegény Gézoot egy másik sufnizsenivel. Ő Vértes Géza (persze ez is művésznév).
Hadd tudjam már jobban ezt én :)
0 x

idegen
Hozzászólások: 930
Csatlakozott: 2015.04.10. 23:21

Re: Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: idegen » 2015.12.13. 21:42

mimindannyian írta:Miért káros az, hogy nem halunk meg pusztító járványokban? Vagy miért káros az internet? És ha káros, miért használod?!
Az orvoskodás tudománya egy másik fejezet.Internetet csak azért használom mert itt van kéznél./felhasználófüggő,hogy káros-e vagy nem/
0 x

idegen
Hozzászólások: 930
Csatlakozott: 2015.04.10. 23:21

Re: Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: idegen » 2015.12.13. 22:07

Rigel írta:
idegen írta:Figyelj tökfej:Megnyertem a húszmilliós kérdést.Ha én nem indulok el semerre,akkor hozzám képest a kilós súlyod NEM mozdul el!Vili?
Csak szólok, hogy a kérdés úgy szólt, hogy lehet, és nem úgy, hogy hogyan nem lehet. Ha nem csinálsz semmit, akkor természetes, hogy nem fog semmi sem történni.
Értem!Tehát ha v-sebességre gyorsítom magam és hirtelen nekimegyek a falnak,akkor a súly ettől a "virtuális"lendülettől megindul/természetesen hozzám képest,hogy a relativitás ki ne maradjon/...lendülete és tehetetlensége folytán.Zseni vagy!
idegen írta:Amikor elindulok valamerre(valamennyi erő befektetéssel)akkor az egész földnek adtam egy impulzust,ezzel együtt az asztalon lévő kilósnak is...
Látom, fel kell idéznem az eredeti "feladatkiírást" mert vagy elfelejtetted, vagy nem voltál képes értelmezni a feltételeket, amiket belefoglaltam:
"Hogy lehet az asztalra lerakott kilós súlyt lendületbe hozni anélkül, hogy mechanikai erővel hatnál rá?"
Másra nyugodtan hathatsz, azt nem tiltotta a feltett kérdés. Közvetlenül a súlyt nem tolhatod-húzhatod.
Azt hittem, hogy ez azért világos és egyértelmű intelligens emberek között...
Teljesen világos:A semmiről vitatkozunk,virtuális térben relatív mozgásról,nem létező lendületről...ami csak úgy önmaga elemi tulajdonsága.
idegen írta:A foton lendületére...ez elég homályos magyarázat.Nem gondolod?
Nem gondolom.
Speciális relativitáselmélet alapfok. Aki egy kicsit is ért hozzá, az ezzel tisztában van.
Ehhez én nem értek,de egy dolog biztos:Fénysebességnél gyorsabban távolodsz a valóságtól és a fizikakönyved ott van a kezedben,ezért csak azt látod!
:)
0 x

Avatar
mimindannyian
*
*
Hozzászólások: 7917
Csatlakozott: 2011.04.23. 16:20
Tartózkodási hely: Szoboszló

Re: Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: mimindannyian » 2015.12.13. 22:16

idegen írta:Internetet csak azért használom mert itt van kéznél./felhasználófüggő,hogy káros-e vagy nem/
Akkor te adod a rossz példát, hiteltelen vagy!
0 x

idegen
Hozzászólások: 930
Csatlakozott: 2015.04.10. 23:21

Re: Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: idegen » 2015.12.13. 22:18

Popula(c)tion írta:
idegen írta: A fizika az valami idegen nyelv?Nincs olyan fizikai fogalom,hogy szabadenergia?vagy ingyenenergia?
Miért nincs?Mindenre kell hogy legyen értelmes magyarázat. A növény fizet a napnak?
Szájbarágósan:
Nem, nem a Napnak fizet, de a hasznosított energiának sokszorosát kell "elpocsékolnia" költségként az életműködésének fenntartására, szaporodásra. Egy fa életének évtizedei alatt begyűjtött napenergiának a töredéke testesül meg a halálakor maradt kiszáradt tűzrevalóban. Ha Te éppen a száraz fa mellett fázol, még akkor is legalább gyufádnak, kovakövednek, nagyítódnak stb. kell lennie nálad és munkát is fektetsz be a tűzgyújtásba, hogy a talált "szabadenergiát" felhasználhasd a kihűlésed elkerülésére. Minden más csak bonyolultabb, ezért költségesebb ennél, azaz semmi sincs ingyen.
Tehát minden energia szabad és ingyenes akkor, ott és abban a formában amiként megnyilvánul, de ha ezek közül bármit módosítanod kell (márpedig mindig kell,) a felhasználáshoz, akkor már van költsége.
Amint hasznosítod, már nem szabad és nincs ingyen.
Ezt így érted?
Pont úgy van ahogy írod!Egyetértek!...csaknem értem miért írtad ezt le?
Szájbarágósan:
mimindannyian írta:Mi a baj az ingyenenergiával? A növények talán fizetnek a Napnak, hogy fotoszintetizálhassanak?
Így már érted? :roll:
0 x

idegen
Hozzászólások: 930
Csatlakozott: 2015.04.10. 23:21

Re: Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: idegen » 2015.12.13. 23:05

mimindannyian írta:
idegen írta:Internetet csak azért használom mert itt van kéznél./felhasználófüggő,hogy káros-e vagy nem/
Akkor te adod a rossz példát, hiteltelen vagy!
Internet nélkül még hiteltelen sem lehetnék! :D
De nem ez a baj az internettel.A hülyeség és a csalás szájról szájra is gyorsabban terjed mint a "szürke" valóság.Nem az internet hibája,hogy láncreakció-szerűen sokkal gyorsabban terjed az ostobaság. Az igazság senkit nem érdekel.
Az igazság tényleg senkit nem érdekel???
0 x

Avatar
Solaris
Hozzászólások: 3584
Csatlakozott: 2012.07.25. 17:32

Re: Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: Solaris » 2015.12.13. 23:08

agen_kolar11 írta:
Szilágyi András írta:
agen_kolar11 írta:Így igaz.HIsz Gegő Tanár Úr alkotó munkássága figyelemre méltó!
Mi ez a Gegőzés? Összekevered szegény Gézoot egy másik sufnizsenivel. Ő Vértes Géza (persze ez is művésznév).
Hadd tudjam már jobban ezt én :)
Semmi gond, jó az a "gegő" kifejezés Gézoora, mert mást sem tud, mint gegőzni. A gegőzés tájszó és annyit jelent, hogy jártatja az ostoba száját.
0 x

Avatar
Solaris
Hozzászólások: 3584
Csatlakozott: 2012.07.25. 17:32

Re: Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: Solaris » 2015.12.13. 23:16

Szilágyi András írta:
Morcos írta:
Szilágyi András írta: Mindenesetre nem mondhatod, hogy mi nem szóltunk, hogy ebből nagy pofáraesés lesz.
Szóltatok, persze hogy szóltatok. De ha mégis működik, tartozol egymillió forinttal. Ha pedig mégsem működik, az megcsúfolása lenne a fizikának :mrgreen:
Akkor mégis benne vagy a fogadásban? Juhé! Ilyen könnyen még nem szereztem egymillió forintot!
Azért még ne költsd el! Morcos nem fog fizetni, de nem azért mert a szerkezete működőképes és úgy működik, ahogyan ő szeretné, hanem azért, mert szerintem egy büdös vasa sincs, nemhogy elbukni való egymilliója. Ha volna pénze, akkor szájtépés helyett már régen elkészítette volna a csodálatos, 200% hatásfokú transzformátorát. :)
0 x

Morcos
Hozzászólások: 1594
Csatlakozott: 2012.08.19. 14:02

Re: Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: Morcos » 2015.12.14. 09:02

Na hogy megbolygassam megint egy kicsit a kedélyeket, csináljunk szénből vasat mikrohullámú sütőben! A lényeg 21:26-tól 27:50-ig tart...
Úgy tűnik valami tényleg van... András infarktust ne kapjon :mrgreen:
0 x

Szilágyi András
*
*
Hozzászólások: 6521
Csatlakozott: 2009.12.05. 09:31
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: Szilágyi András » 2015.12.14. 14:07

Morcos írta:Na hogy megbolygassam megint egy kicsit a kedélyeket, csináljunk szénből vasat mikrohullámú sütőben! A lényeg 21:26-tól 27:50-ig tart...

Úgy tűnik valami tényleg van... András infarktust ne kapjon :mrgreen:
Ez már egy három éves sztori, nekem speciel nem újdonság, már tárgyaltuk több helyen.
Az elmúlt 3 évben van valami új fejlemény, vagy még mindig a 2012-es videókat kell berakosgatni?
0 x

Morcos
Hozzászólások: 1594
Csatlakozott: 2012.08.19. 14:02

Re: Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: Morcos » 2015.12.14. 14:14

Szilágyi András írta:Ez már egy három éves sztori, nekem speciel nem újdonság, már tárgyaltuk több helyen.
Az elmúlt 3 évben van valami új fejlemény, vagy még mindig a 2012-es videókat kell berakosgatni?
Tegnap bukkantam rá... Még nem próbáltam ki, de most itt az alkalom.
0 x

Szilágyi András
*
*
Hozzászólások: 6521
Csatlakozott: 2009.12.05. 09:31
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: Szilágyi András » 2015.12.14. 14:18

Morcos írta:
Szilágyi András írta:Ez már egy három éves sztori, nekem speciel nem újdonság, már tárgyaltuk több helyen.
Az elmúlt 3 évben van valami új fejlemény, vagy még mindig a 2012-es videókat kell berakosgatni?
Tegnap bukkantam rá... Még nem próbáltam ki, de most itt az alkalom.
Nézd meg ezt is, Härtlein Károly videója:
http://szkeptikus.bme.hu/grafit.avi
0 x

Morcos
Hozzászólások: 1594
Csatlakozott: 2012.08.19. 14:02

Re: Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: Morcos » 2015.12.14. 14:31

Szilágyi András írta: Nézd meg ezt is, Härtlein Károly videója:
http://szkeptikus.bme.hu/grafit.avi
Tehát maga grafitrúd volt mágneses tulajdonságú.
0 x

Szilágyi András
*
*
Hozzászólások: 6521
Csatlakozott: 2009.12.05. 09:31
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: Szilágyi András » 2015.12.14. 19:36

Solaris írta:Semmi gond, jó az a "gegő" kifejezés Gézoora, mert mást sem tud, mint gegőzni. A gegőzés tájszó és annyit jelent, hogy jártatja az ostoba száját.
Igen, csak van egy Gegő Géza nevű figura, aki valami szétdurranó lufira hivatkozó érthetetlen találmánnyal nyomul. De ő nem azonos Gézooval.
Itt van e:
http://gegoenergiaelmelete.hupont.hu/
0 x

Avatar
Solaris
Hozzászólások: 3584
Csatlakozott: 2012.07.25. 17:32

Re: Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: Solaris » 2015.12.14. 21:10

Szilágyi András írta:
Solaris írta:Semmi gond, jó az a "gegő" kifejezés Gézoora, mert mást sem tud, mint gegőzni. A gegőzés tájszó és annyit jelent, hogy jártatja az ostoba száját.
Igen, csak van egy Gegő Géza nevű figura, aki valami szétdurranó lufira hivatkozó érthetetlen találmánnyal nyomul. De ő nem azonos Gézooval.
Itt van e:
http://gegoenergiaelmelete.hupont.hu/
Köszönöm! Megnéztem azt a honlapot. Nincs ott semmi érdemi tartalom. Egy újabb sufnizseni, akinek minden jel szerint elment az esze.
0 x

Morcos
Hozzászólások: 1594
Csatlakozott: 2012.08.19. 14:02

Re: Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: Morcos » 2015.12.14. 21:36

Solaris írta:Köszönöm! Megnéztem azt a honlapot. Nincs ott semmi érdemi tartalom. Egy újabb sufnizseni, akinek minden jel szerint elment az esze.
Ti is csak növelitek a nézettségét, és még reklámozva is van :mrgreen:
0 x

Avatar
Solaris
Hozzászólások: 3584
Csatlakozott: 2012.07.25. 17:32

Re: Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: Solaris » 2015.12.15. 10:00

Morcos írta:Na hogy megbolygassam megint egy kicsit a kedélyeket, csináljunk szénből vasat mikrohullámú sütőben! A lényeg 21:26-tól 27:50-ig tart...
Úgy tűnik valami tényleg van... András infarktust ne kapjon :mrgreen:
Egely. :D A csalás tipikus példája. A sok hülye meg nyeli, mint kacsa a nokedlit. Szénből vasat mikrohullámú sütőben? Miért nem mindjárt aranyat? Gyuri bá' helye valami csendes zárt osztályon lenne, nem a TV stúdióban, ahol a műsorvezető maga is egy műveletlen bolond. Elég utána nézni, hogy miképpen készül a grafit ceruzabél.
0 x

Avatar
Solaris
Hozzászólások: 3584
Csatlakozott: 2012.07.25. 17:32

Re: Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: Solaris » 2015.12.15. 10:01

Morcos írta:
Solaris írta:Köszönöm! Megnéztem azt a honlapot. Nincs ott semmi érdemi tartalom. Egy újabb sufnizseni, akinek minden jel szerint elment az esze.
Ti is csak növelitek a nézettségét, és még reklámozva is van :mrgreen:
Gegő tanár úr, Gézoo tanár úr. Milyen barmoktól tanultál te és mit? :mrgreen:
0 x

Morcos
Hozzászólások: 1594
Csatlakozott: 2012.08.19. 14:02

Re: Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: Morcos » 2015.12.15. 11:26

Solaris írta:Egely. :D A csalás tipikus példája. A sok hülye meg nyeli, mint kacsa a nokedlit. Szénből vasat mikrohullámú sütőben? Miért nem mindjárt aranyat? Gyuri bá' helye valami csendes zárt osztályon lenne, nem a TV stúdióban, ahol a műsorvezető maga is egy műveletlen bolond. Elég utána nézni, hogy miképpen készül a grafit ceruzabél.
Nos akkor úgy tünik egyedül az én többletenergia generátorom működőképes. Egyébként hasonló elven működött Bóday Árpád mágnesgenerátora, ő is az állandómágnes statikus mágneses terét alakította dinamikussá, jóval bonyolultabb megoldás segítségével mint az enyém. Jól ismertem, annak idején még 1995-ben nekem is bemutatta működés közben.

Itt a szabadalmi leírása:

http://worldwide.espacenet.com/publicat ... 40A1&KC=A1

Nagyon titkolta a működési elvét, amit én itt már közétettem. A története is érdekes. Eredetileg az apja találta ki a generátort, aki külföldön el akarta adni a találmányát. Ki is ment szerződást kötni, majd hazaérkezésénél már úgykellett leszedni a repülőről, és néhány nap múlva meg is halt rákban. Bóday Árpi is el akarta adni, be is nyújtotta a szabadalmi igényét de érdekes módon ő is egy hónap alatt meghalt rákban, ahogy a fia is szívproblémában. Na de nem akarok összeesküvés elméleteket szőni.
0 x

Mojjo
Hozzászólások: 296
Csatlakozott: 2012.11.30. 12:00

Re: Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: Mojjo » 2015.12.15. 13:21

Morcos írta:Nos akkor úgy tünik egyedül az én többletenergia generátorom működőképes.
Egyébként hogy néz ki a dolog, kb mikorra tudsz vele elkészülni, hogy tényleg úgy tűnhessen, a gyakorlatban is?
0 x

Morcos
Hozzászólások: 1594
Csatlakozott: 2012.08.19. 14:02

Re: Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: Morcos » 2015.12.15. 13:53

Mojjo írta:
Morcos írta:Nos akkor úgy tünik egyedül az én többletenergia generátorom működőképes.
Egyébként hogy néz ki a dolog, kb mikorra tudsz vele elkészülni, hogy tényleg úgy tűnhessen, a gyakorlatban is?
Én külön nem foglalkozok a dologgal, kiadtuk egyetemi megbízásba rakják össze, mérjék le a bemeneti és kimeneti teljesítményeket, a hatásfokot és közöljék az eredményt. Várjuk az adatokat.
0 x

Mojjo
Hozzászólások: 296
Csatlakozott: 2012.11.30. 12:00

Re: Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: Mojjo » 2015.12.15. 14:43

Morcos írta:Én külön nem foglalkozok a dologgal, kiadtuk egyetemi megbízásba rakják össze, mérjék le a bemeneti és kimeneti teljesítményeket, a hatásfokot és közöljék az eredményt. Várjuk az adatokat.
Mikor adtad be? Ígértek valamit, hogy mikorra lesznek meg? Szoktál utánaérdeklődni, hogy mi a helyzet?
(Jó lenne, ha hamar meglenne, rövid úton lezárná ezt a kérdéskört.)
0 x

Szilágyi András
*
*
Hozzászólások: 6521
Csatlakozott: 2009.12.05. 09:31
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: Szilágyi András » 2015.12.15. 15:23

Morcos írta:Jól ismertem, annak idején még 1995-ben nekem is bemutatta működés közben.
Komoly? Én azt hittem, hogy te egy kb. 13 éves gyerek vagy. Már így az irományaid színvonalából ítélve.
0 x

Morcos
Hozzászólások: 1594
Csatlakozott: 2012.08.19. 14:02

Re: Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: Morcos » 2015.12.15. 16:49

Ha 13 éves vagyok, akkor igazi zseni :-)
0 x

Avatar
mimindannyian
*
*
Hozzászólások: 7917
Csatlakozott: 2011.04.23. 16:20
Tartózkodási hely: Szoboszló

Re: Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: mimindannyian » 2015.12.15. 20:03

Morcos írta:Én külön nem foglalkozok a dologgal, kiadtuk egyetemi megbízásba rakják össze, mérjék le a bemeneti és kimeneti teljesítményeket, a hatásfokot és közöljék az eredményt. Várjuk az adatokat.
Huha, ott valami probléma fog felmerülni, nem lesz rá kapacitás, halogatják, aztán hamis eredményeket közölnek. Viszont a helyedben gyorsan kötnék valami életbiztosítást, kifejezetten rákos megbetegedésre, és letétbe tennék egy papírt az ügyvédnél, amit csak halálod után nyithatnak ki, s az állna rajta: "én megmondtam!"
0 x

Válasz küldése