Tiltott találmányok?

Örökmozgók, 100% feletti hatásfok
neodym
Hozzászólások: 122
Csatlakozott: 2016.03.17. 12:57
Tartózkodási hely: Debrecen

Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: neodym » 2016.03.18. 13:54

neodym írta: A mágnesből kinyerhető maximális energiát a következő képen tudom elképzelni:
A mágneshez közeledik egy vas, ami egy fogasléccel megforgat egy nagy tömegű fogaskereket.
A mágneshez közeli pontnál a fogasléc túlmegy a fogaskeréken és a fogaskerék addig forog, ameddig csak tud.
Egy pici módosítás, de ezt nem tudom, hogyan lehet megvalósítani:
A mágneshez közeledik egy vas, ami egy fogasléccel megforgat egy egyre NÖVEKVŐ tömegű fogaskereket.
A fogaskerék tömege addig nőne, hogy a vas a mágnes előtt megáll (majdnem)..
Tudtok ettől jobb energia kinyerési módszert?
0 x

Szilágyi András
*
*
Hozzászólások: 6521
Csatlakozott: 2009.12.05. 09:31
Tartózkodási hely: Budapest

Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: Szilágyi András » 2016.03.18. 22:33

neodym írta: Tudtok ettől jobb energia kinyerési módszert?
pl.
Kép
0 x

szpetikus30
Hozzászólások: 184
Csatlakozott: 2015.12.24. 11:15

Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: szpetikus30 » 2016.03.18. 23:08

Úgy látom Karvak Ferenci magaslatokba érkezett a fórum. Rámpák és mágneses forgók a valóságban.[yt]https://youtu.be/pc2kZPacetg?list=PLZec ... cw8rpuHs4B[/yt]
https://youtu.be/pc2kZPacetg?list=PLZec ... cw8rpuHs4B
0 x

idegen
Hozzászólások: 930
Csatlakozott: 2015.04.10. 23:21

Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: idegen » 2016.03.19. 00:24

neodym írta: Így már értem a mondandódat!
Akkor képzeld hozzá azt,hogy ebből ki is akarsz venni energiát.
Magyarul:Fékezed!
Érted már?
0 x

idegen
Hozzászólások: 930
Csatlakozott: 2015.04.10. 23:21

Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: idegen » 2016.03.19. 00:52

spraaq írta: Csak nekem furcsa, hogy egy kormányzati "projekt" belinkelése után nemsokkal felbukkan egy ilyen eszement? Szerk.: Nem mellesleg a Halna-Dunás linken egy Dudinszkiy Lyudvik Gavriliy nevű embert neveznek meg ügyvezetőnek, akit a Google egyedül csak erről az oldalról ismer. Mi a franc már...
/OFF Elnézést!
Neked azért furcsa mert nem látod át az egész történetet.Erre nem lehet direktben rákeresni.
Visszafelé lehet göngyölíteni a szálakat.Szabadalmi leírásokból,nevekből.
Neodym tudja,mert intenzíven csak ezzel foglalkozik.Csak ez érdekli és ezen belül talált "érdekes"dolgokat.
Másodlagos kérdés már, hogy mágnesekből nem lesz örökmozgó./ahogy másból sem/ ;)
0 x

Morcos
Hozzászólások: 1594
Csatlakozott: 2012.08.19. 14:02

Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: Morcos » 2016.03.19. 01:11

Breaking!!!

Megcsináltam a lehetetlent! Itt igazi ingyenenergia generátor 417%-os hatásfokkal!

Hogy a generátorom pontosabban trafóm rezonáns szekunder oldala ne hasson vissza a primer oldalra, egymásra helyeztem két ferrit gyűrűt úgy, hogy közéjük egy vékony ferrit mágnest helyeztem, ami megteremti a kapcsolatot a két oldal között, viszont ez az induktív csatolás nagyon gyenge.

A primer és szekunder oldal tekercseinek menetszáma 25-25, a szekunder oldalon sokkal jobban széthúzva, mint a primeren. Észrevettem, hogy a szekunder oldalon a kimeneti áram és feszültség annál nagyobb, minél jobban szét van húzva a tekercs a gyűrűn, a primer oldalon pont fordított a helyzet, a bemeneti feszültség annál kisebb minél jobban össze van nyomva a tekercs.

A primer oldalon egy 2 ohmos ellenállásom mértem a bemenő áramot, a szekunder oldal LRC köre pedig egy 1 mikrofarados kapaciásból, és egy 50 indukciómentes ohmos ellenállásból áll.

Az alábbi kép hatalmas, mert megmutatja a kísérleti összeállítást, illetve a szkóp mért adatai is jól látszanak rajta, ezért most csak a linkjét teszem be:

http://s7.postimg.org/xtefcb0zt/20160319_002111.jpg

A képen a 2-es kék csatorna a kimenő feszültséget, a 1-es sárga a kimenő áramot, a 3-as lila a bemenő feszültséget, a 4-es zöld pedig a bemenő áramot mutatja. Tisztán látható, hogy a szekunder oldal árama (sárga) és feszültsége (kék) majdnem fázisban vannak, a primer oldal árama és feszültsége viszont 30 fokos fáziseltérést mutat.

És akkor most lehet számolni. A szkóp mért RMS értékei alapján a kimeneti teljesítmény 46.9 milliwatt, a bemeneti teljesítmény pedig 11.23 milliwatt, azaz a generátorom hatásfoka 417%!!!
0 x

idegen
Hozzászólások: 930
Csatlakozott: 2015.04.10. 23:21

Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: idegen » 2016.03.19. 01:45

Solaris írta: ez a cselekmény kimeríti a szervezett bűnözés fogalmát
És?Nem nyilvános.Nem is tudunk róla.
Szakértő???...fizetésért dolgozik.
Kitől kapja?
Bűnüldöző hatóság szintén.
...és ez csak egy csepp a tengerben.
Solaris írta: Az ostobaságokban pusztán hinni kell, s utóbbihoz nem szükséges gondolkodni, ami igen fárasztó tevékenység a legtöbb emberkének.
Kényelmes mód a hit,ez való igaz,de vajon kik vannak a háttérben?Ki kezdte el terjeszteni ezt a hamis ábrándot és miért?
A csalónak lebutított hülye ostoba emberekre van szüksége,enélkül nem megy.Ki a hibás a csaló,vagy az ostoba?
Furcsán hangzik,de a jóhiszemű ostoba a hibás!Ő az aki táplálja és működteti a csalót.
...ettől függetlenül a csalóknak börtönben a helyük.
0 x

idegen
Hozzászólások: 930
Csatlakozott: 2015.04.10. 23:21

Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: idegen » 2016.03.19. 01:56

Morcos írta: Breaking!!!

Megcsináltam a lehetetlent! Itt igazi ingyenenergia generátor 417%-os hatásfokkal!

Hogy a generátorom pontosabban trafóm rezonáns szekunder oldala ne hasson vissza a primer oldalra, egymásra helyeztem két ferrit gyűrűt úgy, hogy közéjük egy vékony ferrit mágnest helyeztem, ami megteremti a kapcsolatot a két oldal között, viszont ez az induktív csatolás nagyon gyenge.

A primer és szekunder oldal tekercseinek menetszáma 25-25, a szekunder oldalon sokkal jobban széthúzva, mint a primeren. Észrevettem, hogy a szekunder oldalon a kimeneti áram és feszültség annál nagyobb, minél jobban szét van húzva a tekercs a gyűrűn, a primer oldalon pont fordított a helyzet, a bemeneti feszültség annál kisebb minél jobban össze van nyomva a tekercs.

A primer oldalon egy 2 ohmos ellenállásom mértem a bemenő áramot, a szekunder oldal LRC köre pedig egy 1 mikrofarados kapaciásból, és egy 50 indukciómentes ohmos ellenállásból áll.

Az alábbi kép hatalmas, mert megmutatja a kísérleti összeállítást, illetve a szkóp mért adatai is jól látszanak rajta, ezért most csak a linkjét teszem be:

http://s7.postimg.org/xtefcb0zt/20160319_002111.jpg

A képen a 2-es kék csatorna a kimenő feszültséget, a 1-es sárga a kimenő áramot, a 3-as lila a bemenő feszültséget, a 4-es zöld pedig a bemenő áramot mutatja. Tisztán látható, hogy a szekunder oldal árama (sárga) és feszültsége (kék) majdnem fázisban vannak, a primer oldal árama és feszültsége viszont 30 fokos fáziseltérést mutat.

És akkor most lehet számolni. A szkóp mért RMS értékei alapján a kimeneti teljesítmény 46.9 milliwatt, a bemeneti teljesítmény pedig 11.23 milliwatt, azaz a generátorom hatásfoka 417%!!!
És akkor most a mért értékeket figyelmen kívül hagyva csatold vissza a 11,23milliwattot a bemenetre...a többit vedd ki.
Húzd ki a konnektorból és láss csodát!
0 x

Szilágyi András
*
*
Hozzászólások: 6521
Csatlakozott: 2009.12.05. 09:31
Tartózkodási hely: Budapest

Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: Szilágyi András » 2016.03.19. 01:57

Morcos írta: Megcsináltam a lehetetlent! Itt igazi ingyenenergia generátor 417%-os hatásfokkal!
Azt azért elárulod, hogy a primer oldalon a földelőcsipeszek miért nincsenek sehova csíptetve?
0 x

idegen
Hozzászólások: 930
Csatlakozott: 2015.04.10. 23:21

Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: idegen » 2016.03.19. 02:17

Valami név írta: A kért infóról akkor lenne értelme írni, ha az emberek akarnák a szabadenergia elterjedését.
Elég lassan értél ide Józsikám!Bringával jöttél?Vagy ellopták?
Ki kért infót Tőled?NINCS SZABADENERGIA!Nem érted Te egysejtű?Marhaságokat terjesztesz és ez BŰN.Nem tudom bizonyítani,hogy nincs.Egyszerűen azért mert ami nincs az nincs.Te tudod bizonyítani hogy van,mert szerinted van.Akkor rajta hát.Négyzetes tagok...Vajda János sérülése hullámterekben,stb.
Ideje lenne tiszta vizet önteni a pohárba és egyszer és mindenkorra tisztázni,hogy mi miért és hogyan működik.
0 x

Szilágyi András
*
*
Hozzászólások: 6521
Csatlakozott: 2009.12.05. 09:31
Tartózkodási hely: Budapest

Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: Szilágyi András » 2016.03.19. 02:32

Morcos, én nem tudom, ennél az oszcilloszkópnál hogy van, de a legtöbb oszcilloszkópnál az összes csatorna földvezetéke mind azonos és mind össze van kötve a villásdugó védőföldelésével. Szóval ha két csatorna földelőcsipeszét más-más pontra kötöd, akkor azt a két pontot rövidre zárod ezzel. Vagyis az összes földelőcsipeszt mind ugyanoda kellene kötni. Amiből az is következik, hogy egy trafó primer és szekunder oldalát nem igazán mérheted egyszerre, mert az praktikusan azt eredményezi, mintha a két oldalt összekötötted volna egy vezetékkel.

A képed nekem elég zavaros, mert a szekunder oldalon két külön pontra van kötve a két földelőcsipesz, a primer oldalon meg sehova sincsenek kötve. Nem tiszta számomra, hogy mi folyik itt. A szkópon lévő kép élő, vagy tárolt?
0 x

neodym
Hozzászólások: 122
Csatlakozott: 2016.03.17. 12:57
Tartózkodási hely: Debrecen

Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: neodym » 2016.03.19. 07:20

Szilágyi András írta:
neodym írta: Tudtok ettől jobb energia kinyerési módszert?
pl.
Kép
ez is eleg jo, bá, az osszes golyo kisse hatra is mozdul.
de, egy rohadtul gyors golyo energiajaval mihez lehet kezdeni?
bele lősz egy fuggoleges tengelyu szelkerek lapatjaba?
:D
0 x

Morcos
Hozzászólások: 1594
Csatlakozott: 2012.08.19. 14:02

Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: Morcos » 2016.03.19. 09:39

Szilágyi András írta:Azt azért elárulod, hogy a primer oldalon a földelőcsipeszek miért nincsenek sehova csíptetve?
Azért hogy ne gerjedjen össze a rendszer, vagyis ne jöhessen létre földkör a pimer oldalon. A mérést ez nem befolyásolja.

Na itt a live videó az indításról most csináltam!
Az ingyenenerga itt már nem bug, hanem feature :mrgreen:
0 x

Szilágyi András
*
*
Hozzászólások: 6521
Csatlakozott: 2009.12.05. 09:31
Tartózkodási hely: Budapest

Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: Szilágyi András » 2016.03.19. 10:39

Morcos írta: Azért hogy ne gerjedjen össze a rendszer, vagyis ne jöhessen létre földkör a pimer oldalon. A mérést ez nem befolyásolja.
De én ezt nem értem. Miből gondolod, hogy a primer oldalon az ellenálláson méred a feszültséget, ha az ellenállásnak csak az egyik vége van a szkópra kötve? Ugyanígy a primer oldali feszültséget mi között méred, ha a földelőcsipesz nincs felcsíptetve? A szekunder oldali valamelyik földelőcsipeszhez képest méred a primer oldal egyik ágát? Ez sehogy se jó így, Morcos, én ezt nem eszem meg.
0 x

Morcos
Hozzászólások: 1594
Csatlakozott: 2012.08.19. 14:02

Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: Morcos » 2016.03.19. 10:44

Szilágyi András írta:
Morcos írta: Azért hogy ne gerjedjen össze a rendszer, vagyis ne jöhessen létre földkör a pimer oldalon. A mérést ez nem befolyásolja.
De én ezt nem értem. Miből gondolod, hogy a primer oldalon az ellenálláson méred a feszültséget, ha az ellenállásnak csak az egyik vége van a szkópra kötve? Ugyanígy a primer oldali feszültséget mi között méred, ha a földelőcsipesz nincs felcsíptetve? A szekunder oldali valamelyik földelőcsipeszhez képest méred a primer oldal egyik ágát? Ez sehogy se jó így, Morcos, én ezt nem eszem meg.
És legyen meg a te akaratod, csinálok egy csak primer oldali mérést is. Csináltam egyébként már az eredmény ugyanez.
0 x

Morcos
Hozzászólások: 1594
Csatlakozott: 2012.08.19. 14:02

Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: Morcos » 2016.03.19. 20:41

Szilágyi András írta:De én ezt nem értem. Miből gondolod, hogy a primer oldalon az ellenálláson méred a feszültséget, ha az ellenállásnak csak az egyik vége van a szkópra kötve? Ugyanígy a primer oldali feszültséget mi között méred, ha a földelőcsipesz nincs felcsíptetve? A szekunder oldali valamelyik földelőcsipeszhez képest méred a primer oldal egyik ágát? Ez sehogy se jó így, Morcos, én ezt nem eszem meg.
Na most volt időm, akkor itt van a videó a kétcsipeszes áramméréssel a 3-as és 4-es csatornán. A piros M csatorna a két jel különbségét adja. Ez ugyanannyi mint az előző esetben, amikor egy csipesz mérte. A másik két csatorna is látszik, hogy ugyanarról a mérésről van szó.
Minek kételkedtél... :mrgreen:
0 x

Szilágyi András
*
*
Hozzászólások: 6521
Csatlakozott: 2009.12.05. 09:31
Tartózkodási hely: Budapest

Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: Szilágyi András » 2016.03.19. 21:20

Morcos írta:
Szilágyi András írta:De én ezt nem értem. Miből gondolod, hogy a primer oldalon az ellenálláson méred a feszültséget, ha az ellenállásnak csak az egyik vége van a szkópra kötve? Ugyanígy a primer oldali feszültséget mi között méred, ha a földelőcsipesz nincs felcsíptetve? A szekunder oldali valamelyik földelőcsipeszhez képest méred a primer oldal egyik ágát? Ez sehogy se jó így, Morcos, én ezt nem eszem meg.
Na most volt időm, akkor itt van a videó a kétcsipeszes áramméréssel a 3-as és 4-es csatornán. A piros M csatorna a két jel különbségét adja. Ez ugyanannyi mint az előző esetben, amikor egy csipesz mérte. A másik két csatorna is látszik, hogy ugyanarról a mérésről van szó.
Minek kételkedtél... :mrgreen:
A primer feszültség meg ugye kit érdekel.
Rossz az egész mérés úgy, ahogy van.
Egyszerre csak egy oldalt mérj, és amelyik oldalon mérsz, ott a két földcsipesz ugyanazon a ponton legyen.
0 x

Morcos
Hozzászólások: 1594
Csatlakozott: 2012.08.19. 14:02

Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: Morcos » 2016.03.19. 21:24

Szilágyi András írta:A primer feszültség meg ugye kit érdekel.
Rossz az egész mérés úgy, ahogy van.
Egyszerre csak egy oldalt mérj, és amelyik oldalon mérsz, ott a két földcsipesz ugyanazon a ponton legyen.
Ne viccelj már. Ha az áram ugyanannyi mint az előző mérésnél is, akkor a feszültség azonos.
0 x

idegen
Hozzászólások: 930
Csatlakozott: 2015.04.10. 23:21

Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: idegen » 2016.03.19. 23:05

:facepalm:
0 x

Szilágyi András
*
*
Hozzászólások: 6521
Csatlakozott: 2009.12.05. 09:31
Tartózkodási hely: Budapest

Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: Szilágyi András » 2016.03.19. 23:44

Morcos írta: Ne viccelj már. Ha az áram ugyanannyi mint az előző mérésnél is, akkor a feszültség azonos.
Én nem viccelek. Azt akarod elhitetni, hogy a trafód primer oldalán kevesebb mint 1 volt megy be, míg a szekunder oldalon több mint 8 volt jön ki, miközben azonos a menetszám.
A szekunder oldalról szedd le a mérőfejeket, és mérd rendesen a primer oldalt külön.
Utána a szekunder oldalt külön, de a földelőcsipeszeket azonos pontra csíptesd. Jelenleg az egyik földelőcsipeszed az ellenállás egyik végén van, a másik a másikon, ez így hülyeség.
0 x

Mojjo
Hozzászólások: 296
Csatlakozott: 2012.11.30. 12:00

Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: Mojjo » 2016.03.21. 09:41

Azért az érdekes, hogy véletlenül mindig úgy mér rosszul Morcos, hogy úgy tűnjön, többletenergia jön ki a legújabb csodatalálmányából.
0 x

Avatar
Solaris
Hozzászólások: 3584
Csatlakozott: 2012.07.25. 17:32

Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: Solaris » 2016.03.21. 11:39

Mojjo írta: Azért az érdekes, hogy véletlenül mindig úgy mér rosszul Morcos, hogy úgy tűnjön, többletenergia jön ki a legújabb csodatalálmányából.
Ez nem annyira vicces, mint inkább sértő. Azt hiszi, hogy itt is mindenki hülye, mint az általa látogatott "zöld energia, stb." oldalakon. Nincs ki a négy kerék nála, az bizonyos. Rosszabb, mint Gézoo volt.
0 x

Avatar
the_zenith
*
*
Hozzászólások: 39
Csatlakozott: 2013.12.10. 10:09
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: the_zenith » 2016.03.24. 12:18

A fizika részéhez nem tudok hozzászólni, de Morcos, te aztán eltökélt vagy!
0 x

Avatar
Rigel
Hozzászólások: 1492
Csatlakozott: 2013.05.15. 10:49

Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: Rigel » 2016.03.24. 13:24

the_zenith írta: A fizika részéhez nem tudok hozzászólni, de Morcos, te aztán eltökélt vagy!
Hát igen. Amikor az ostobaság szorgalommal párosul, akkor legyőzhetetlenné válik.
0 x

idegen
Hozzászólások: 930
Csatlakozott: 2015.04.10. 23:21

Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: idegen » 2016.03.24. 22:23

Rigel írta: Amikor az ostobaság szorgalommal párosul, akkor legyőzhetetlenné válik.
Miért kellene legyőzni?Ez a párosítás még nem is veszélyes.Idő kérdése és elpusztul magától.
Akkor lesz veszélyes és szinte legyőzhetetlen a tudáshiány-szorgalom páros,ha ostoba támogatók/hívők/,hatalom és pénz is jelen vannak egy időben.Ezek így együtt nem engedhetik meg maguknak,hogy ne győzzenek.
0 x

Morcos
Hozzászólások: 1594
Csatlakozott: 2012.08.19. 14:02

Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: Morcos » 2016.03.27. 23:42

Megépítettem egy parametrikus teljesítmény generátort. A lényege annyi, hogy a változó induktivitás szekunder oldala nem hat vissza a primer oldalra, így az LRC körben lévő feszültség és áram felerősődik, ezáltal a kimeneti teljesítményt felerősíti, jelen esetben közel a százsosára!

Itt az általam tervezett és megépített generátor sematikus rajza:

Kép

A kimeneti áram és feszültség fázisban van, a kimeneti feszültség az RL ellenálláson 924mV, a bemeneti feszültség 171mV, az Rc ellenálláson mért áram 24mV. Hamarosan videó.
0 x

Mojjo
Hozzászólások: 296
Csatlakozott: 2012.11.30. 12:00

Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: Mojjo » 2016.03.28. 00:25

Te, Morcos, csak a tisztesség kedvéért, mert látványosan szeretsz sumákolni: ez ugye azt jelenti, hogy az előző "márpedig ez többszáz százalék hatásfokú" csodamasinádról is rájöttél, hogy kuka, nem termel az semmiféle többletenergiát? Csak mert elfelejtetted iderakni az András által javasolt mérések eredményét... Hanyadik ugyanilyen eset ez, amikor nagy mellénnyel bedobtad, hogy te feltaláltad azt, amit soha senkinek nem sikerült, hogy aztán véletlenül se mutass egy releváns, többnyire András által javasolt módszerrel történő mérést sem? A harmadik, vagy a negyedik? Érdekes, hogy mindig hajszálpontosan ugyanaz a forgatókönyv... Valami új forgatókönyvet találj már ki, ez már unalmas....
0 x

Szilágyi András
*
*
Hozzászólások: 6521
Csatlakozott: 2009.12.05. 09:31
Tartózkodási hely: Budapest

Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: Szilágyi András » 2016.03.28. 01:04

Morcos írta: Megépítettem egy parametrikus teljesítmény generátort.
Ez mi a rosseb? Egy trafó, aminek a primer és a szekunder oldala mindkét oldalon össze van kötve. Már értelmezni se nagyon tudom, hogy mi a fene akar ez lenni. Melyik a bemenete, ha egyszer 3 drót megy bele?
Látom, egyre kuszább áramköröket konstruálsz, aztán össze-vissza méregetsz rajtuk, és amikor egy helyen nagyobb áramot vagy feszültséget mérsz, mint egy másik helyen, akkor felkiáltasz, hogy többletenergia.
Semmi nem lesz ebből, hiába kínlódsz.
0 x

idegen
Hozzászólások: 930
Csatlakozott: 2015.04.10. 23:21

Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: idegen » 2016.03.28. 01:32

Morcos írta: bemeneti feszültség 171mV
Sine 2,5Vpp a rajz szerint a bemenet.
...hmmm
0 x

Avatar
mimindannyian
*
*
Hozzászólások: 7917
Csatlakozott: 2011.04.23. 16:20
Tartózkodási hely: Szoboszló

Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: mimindannyian » 2016.03.28. 20:50

A mechanikus örökmozgókészítésben is "bevált" recept, hogy bonyolítsd addig a berendezésed, hogy már ne tudd követni, mi történik, és akkor jogodban áll hinni, hogy valami olyat tud, amit eddig semmilyen szerkezet se. Úgy tűnik, ez a recept az elektronikában is remekül alkalmazható.

Én ott elakadtam, hogy a szinuszos váltófesz, amelyik peak-to-peak 2.5V, annak vajon miért a fenti sarka a pozitív, s a lenti a negatív? Hasonlóan az áram és mágneses tér irányokat sem tudom követni. Ez is váltakozó egyenáram?
0 x

a.n
Hozzászólások: 130
Csatlakozott: 2015.05.14. 20:31

Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: a.n » 2016.03.29. 16:10

Morcos írta: Megépítettem egy parametrikus teljesítmény generátort. A lényege annyi, hogy a változó induktivitás szekunder oldala nem hat vissza a primer oldalra, így az LRC körben lévő feszültség és áram felerősődik, ezáltal a kimeneti teljesítményt felerősíti, jelen esetben közel a százsosára!

Itt az általam tervezett és megépített generátor sematikus rajza:

Kép

A kimeneti áram és feszültség fázisban van, a kimeneti feszültség az RL ellenálláson 924mV, a bemeneti feszültség 171mV, az Rc ellenálláson mért áram 24mV. Hamarosan videó.
https://www.youtube.com/watch?v=JrDMT6lSeEo
https://www.youtube.com/watch?v=fd_3lCG1oiI
https://www.youtube.com/watch?v=aOEdFI1qXCU
0 x

a.n
Hozzászólások: 130
Csatlakozott: 2015.05.14. 20:31

Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: a.n » 2016.03.29. 18:33

Miként lehetséges az,hogy ha egy generátort terhelünk (ebben az esetben rövidzár) akkor a terhelés hatására inkább növekszik a meghajtás fordulata és némileg csökken a meghajtó motor áram felvétele? https://www.youtube.com/watch?v=O7jrTj1lk1U Az armatúra visszahatásról már hallottam,talán itt is ez van?
0 x

idegen
Hozzászólások: 930
Csatlakozott: 2015.04.10. 23:21

Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: idegen » 2016.03.30. 00:43

a.n írta: Miként lehetséges az,hogy ha egy generátort terhelünk (ebben az esetben rövidzár) akkor a terhelés hatására inkább növekszik a meghajtás fordulata és némileg csökken a meghajtó motor áram felvétele? https://www.youtube.com/watch?v=O7jrTj1lk1U Az armatúra visszahatásról már hallottam,talán itt is ez van?
Nem kell hozzá "Raymond Kromrey G-field generator".Bármilyen generátor megteszi ugyanezt.A rövidzár NEM terhelés.Abból nem tudsz kivenni mérhető/hasznos/teljesítményt.Egyszerű kísérlet,van hozzá mindened! ;)
0 x

idegen
Hozzászólások: 930
Csatlakozott: 2015.04.10. 23:21

Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: idegen » 2016.03.30. 00:53

mimindannyian írta: a fenti sarka a pozitív, s a lenti a negatív
FG=Egyenáramú szinuszos funkciógenerátor 2,5Vpp ...
Lehet hogy nullától megy plusszig aztán vissza.Várjuk ki a végét ;)
0 x

Morcos
Hozzászólások: 1594
Csatlakozott: 2012.08.19. 14:02

Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: Morcos » 2016.03.30. 09:10

mimindannyian írta:Én ott elakadtam, hogy a szinuszos váltófesz, amelyik peak-to-peak 2.5V, annak vajon miért a fenti sarka a pozitív, s a lenti a negatív? Hasonlóan az áram és mágneses tér irányokat sem tudom követni. Ez is váltakozó egyenáram?
A pozitív a jelforrás a negatív oldal a föld.
0 x

Avatar
Solaris
Hozzászólások: 3584
Csatlakozott: 2012.07.25. 17:32

Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: Solaris » 2016.03.30. 12:13

Morcos írta: A pozitív a jelforrás a negatív oldal a föld.
Aha, ezek szerint a negatív jelforrás a pozitív oldal, a Hold. :mrgreen:
0 x

Avatar
mimindannyian
*
*
Hozzászólások: 7917
Csatlakozott: 2011.04.23. 16:20
Tartózkodási hely: Szoboszló

Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: mimindannyian » 2016.03.30. 16:35

Morcos írta:
A pozitív a jelforrás a negatív oldal a föld.
És a bejrazolt áram-, és mágneses tér irányok?
0 x

a.n
Hozzászólások: 130
Csatlakozott: 2015.05.14. 20:31

Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: a.n » 2016.03.30. 19:18

idegen írta:
a.n írta: Miként lehetséges az,hogy ha egy generátort terhelünk (ebben az esetben rövidzár) akkor a terhelés hatására inkább növekszik a meghajtás fordulata és némileg csökken a meghajtó motor áram felvétele? https://www.youtube.com/watch?v=O7jrTj1lk1U Az armatúra visszahatásról már hallottam,talán itt is ez van?
Nem kell hozzá "Raymond Kromrey G-field generator".Bármilyen generátor megteszi ugyanezt.A rövidzár NEM terhelés.Abból nem tudsz kivenni mérhető/hasznos/teljesítményt.Egyszerű kísérlet,van hozzá mindened! ;)
Nem ez volt a kérdés hanem az,hogy miért van.
0 x

Morcos
Hozzászólások: 1594
Csatlakozott: 2012.08.19. 14:02

Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: Morcos » 2016.03.30. 23:57

Gőzerővel dolgozok a parametrikus teljesítményerősítő generátoromon, itt is az első videó, amin egy 40 wattos halogén égőt hajtok meg, de az érdekes az, hogy a feszültség a bemeneti 52 voltról (lila csatorna) 174 voltra növekszik (piros csatorna) a kiemeneten az azonos primer és szekunder menetszám ellenére. Ez az ami egy normál transzformátorban sohasem jöhet létre, egy parametrikus trafóban viszont igen. És ezért is világíthat a 240 voltos égő. A bemeneti és kimeneti oldal is egy-egy önálló LC kör, de eltérő kapacitású kondenzátorokkal. A sárga és kék csatornák különbsége adja a szekunder feszültséget (lila csatorna). És még egy érdekesség: a primer oldali kapacitás növelésével egyre erősebben világít az égő, vagyis a kimeneti teljesítmény nő.
0 x

Szilágyi András
*
*
Hozzászólások: 6521
Csatlakozott: 2009.12.05. 09:31
Tartózkodási hely: Budapest

Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: Szilágyi András » 2016.03.31. 01:10

Morcos írta: a feszültség a bemeneti 52 voltról (lila csatorna) 174 voltra növekszik (piros csatorna) a kiemeneten az azonos primer és szekunder menetszám ellenére. Ez az ami egy normál transzformátorban sohasem jöhet létre, egy parametrikus trafóban viszont igen.
Ja, meg akkor is, ha a primer és a szekunder kört dróttal összekötöd...
0 x

idegen
Hozzászólások: 930
Csatlakozott: 2015.04.10. 23:21

Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: idegen » 2016.03.31. 02:03

a.n írta: Nem ez volt a kérdés hanem az,hogy miért van.
Oké bocs félreértettem a kérdést,de mintha már leírtam volna hogy miért van,csak hiányosan fogalmaztam.
idegen írta: A rövidzár NEM terhelés.Abból nem tudsz kivenni mérhető/hasznos/teljesítményt.
Ha nem veszel ki semmit a generátorból,csak forgatod üresjáratban akkor a vas/ferrit fékezi a mozgást.Ha a vason/ferriten tekercs is van(miért is ne lenne egy generátorban)és azt rövidrezárod akkor úgy viselkedik a vas/ferrit mintha ott sem lenne.Ha terheled akkor viszont fékez és többet kér mint amit ad!Laza csatolású1:1 áttételű(u-magos)trafónál ugyanez a helyzet,csak épp az ellenkezője.Egy szekunder tekercs zárlatban ugyanúgy viselkedik mintha ott sem lenne/a vasmaggal együtt leszedheted menet közben...és nem változik a primeráram,mert nyitott a mágneses kör.A generátornál a nyitott mágneses kör könnyebb/szabadabb
futást eredményez,míg a trafónál a nyitott mágneses kör többletenergiát igényel.Persze lehet rezonanciába vinni nyitott mágneses körrel is,de a terhelés elhangolja nagyon.Lehet csinálni úgy is,hogy "terhelés"alatt kerül rezonanciába,de így sem lesz többlet.Ez az az eset amikor behúzott kézifékkel autózol és amikor kiengeded jobban megy és kevesebbet fogyaszt ;)
0 x

Morcos
Hozzászólások: 1594
Csatlakozott: 2012.08.19. 14:02

Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: Morcos » 2016.03.31. 09:28

Szilágyi András írta:Ja, meg akkor is, ha a primer és a szekunder kört dróttal összekötöd...
Most nem kötöttem össze. Egyébként nagyszerű ez a parametrikus trafó, nem is tudom miért nem használják.
0 x

Morcos
Hozzászólások: 1594
Csatlakozott: 2012.08.19. 14:02

Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: Morcos » 2016.03.31. 12:21

Vettem 150 wattos égőt most betekerintem világiccson :-)
0 x

Avatar
mimindannyian
*
*
Hozzászólások: 7917
Csatlakozott: 2011.04.23. 16:20
Tartózkodási hely: Szoboszló

Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: mimindannyian » 2016.03.31. 12:26

Jaj, de izgi! És húsvétra mit kaptál?
0 x

Morcos
Hozzászólások: 1594
Csatlakozott: 2012.08.19. 14:02

Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: Morcos » 2016.03.31. 13:34

Ez brutál, a 150 wattot is nevetve tudja, a feszültség felment egészen 180 voltig!
0 x

Szilágyi András
*
*
Hozzászólások: 6521
Csatlakozott: 2009.12.05. 09:31
Tartózkodási hely: Budapest

Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: Szilágyi András » 2016.03.31. 13:36

Morcos írta:
Szilágyi András írta:Ja, meg akkor is, ha a primer és a szekunder kört dróttal összekötöd...
Most nem kötöttem össze. Egyébként nagyszerű ez a parametrikus trafó, nem is tudom miért nem használják.
Pl. mert alacsony a hatásfoka.
0 x

Morcos
Hozzászólások: 1594
Csatlakozott: 2012.08.19. 14:02

Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: Morcos » 2016.03.31. 13:44

Szilágyi András írta:Pl. mert alacsony a hatásfoka.
Ellenkezőleg pazar a hatásfoka! Kacagva meghajtja a nagyteljesítményű halogén izzót. A frekvencia behangolásával pedig nagyon durván fel lehet tornászni a feszültséget.

Mindjárt le is vágom a bejövő villanyvezetéket mert minek... :mrgreen:
0 x

Szilágyi András
*
*
Hozzászólások: 6521
Csatlakozott: 2009.12.05. 09:31
Tartózkodási hely: Budapest

Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: Szilágyi András » 2016.03.31. 13:50

Morcos írta:
Szilágyi András írta:Pl. mert alacsony a hatásfoka.
Ellenkezőleg pazar a hatásfoka! Kacagva meghajtja a nagyteljesítményű halogén izzót. A frekvencia behangolásával pedig nagyon durván fel lehet tornászni a feszültséget.

Mindjárt le is vágom a bejövő villanyvezetéket mert minek... :mrgreen:
A hatásfoka 60-65%-os. Csak szólok.
0 x

Morcos
Hozzászólások: 1594
Csatlakozott: 2012.08.19. 14:02

Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: Morcos » 2016.03.31. 13:53

Szilágyi András írta:A hatásfoka 60-65%-os. Csak szólok.
A bemenő feszültség 52V, az áram 1,6A.
0 x

Avatar
mimindannyian
*
*
Hozzászólások: 7917
Csatlakozott: 2011.04.23. 16:20
Tartózkodási hely: Szoboszló

Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: mimindannyian » 2016.03.31. 14:03

És a kimenő? És a fázis, és a jelalak?
0 x

Válasz küldése