Tiltott találmányok?

Örökmozgók, 100% feletti hatásfok
szpetikus30
Hozzászólások: 184
Csatlakozott: 2015.12.24. 11:15

Re: Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: szpetikus30 » 2016.01.16. 13:58

RE idegen

De én akkor sem értem ezeket a magyarázatokat . Most néztem a biciklikerék forgatós trükköt amiben a csávó a széken ülve magától forog csak mert a forgó kereket fogja és balra vagy jobbra elfordítja 90°ban. Ezt rohadtul nem értem ,ez egy zárt rendszer mégis egy erő keletkezik a kerék tengelyén ami vagy balra vagy jobbra forgatja a faszit. Az a problémám hogy a búgócsiga miért akar felállni úgy hogy a tengelye a föld közepe felé mutasson? Mért nem tökmindegy hogy a gravitációs térben merre forog egy lenkerék ,miért törekszik arra hogy a tengelye a föld közepe felé álljon be mert ez magyarázza az összes ilyen erőkeltést.

Ahogy te is mondod fel akarja borítani a mérleget a lendkerék de ha úgy lenne összeállítva hogy a föld közepébe mutat a tengelye akkor nem akarná felborítan ez miért van szerinted?
0 x

Szilágyi András
*
*
Hozzászólások: 6521
Csatlakozott: 2009.12.05. 09:31
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: Szilágyi András » 2016.01.16. 14:47

szpetikus30 írta:Az a problémám hogy a búgócsiga miért akar felállni úgy hogy a tengelye a föld közepe felé mutasson? Mért nem tökmindegy hogy a gravitációs térben merre forog egy lenkerék ,miért törekszik arra hogy a tengelye a föld közepe felé álljon be mert ez magyarázza az összes ilyen erőkeltést.
Ez tévedés, nem akar felállni.
0 x

idegen
Hozzászólások: 930
Csatlakozott: 2015.04.10. 23:21

Re: Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: idegen » 2016.01.17. 00:32

szpetikus30 írta:RE idegen

De én akkor sem értem ezeket a magyarázatokat . Most néztem a biciklikerék forgatós trükköt amiben a csávó a széken ülve magától forog csak mert a forgó kereket fogja és balra vagy jobbra elfordítja 90°ban. Ezt rohadtul nem értem ,ez egy zárt rendszer mégis egy erő keletkezik a kerék tengelyén ami vagy balra vagy jobbra forgatja a faszit. Az a problémám hogy a búgócsiga miért akar felállni úgy hogy a tengelye a föld közepe felé mutasson? Mért nem tökmindegy hogy a gravitációs térben merre forog egy lenkerék ,miért törekszik arra hogy a tengelye a föld közepe felé álljon be mert ez magyarázza az összes ilyen erőkeltést.

Ahogy te is mondod fel akarja borítani a mérleget a lendkerék de ha úgy lenne összeállítva hogy a föld közepébe mutat a tengelye akkor nem akarná felborítan ez miért van szerinted?
Jaaajjj!
A biciklikerék ha jól megvan forgatva tiltakozik a tengelyének elfordítása ellen.Erre azt mondják:giroszkóp hatás.Mindegy hogy merre mutat a tengely,azt az irányt akarja tartani ahogy megforgatták./a búgócsiga is/Egy forgó tömegnél egy síkban a sík minden irányában egyszerre ható centrifugális erő nagyságrendekkel meghaladhatja ugyanennek a tömegnek a földi gravitációhoz viszonyított "súlyát".A biciklikerék nem nagy súly.Fordulatszámfüggő,hogy mikor lépi át ezt alsó határt.Felső határ is van,amikor túlpörgeted szétszakítják a tonnák...az alig egy kilós kereket .
...a csávó a széken ülve ettől az erőtől forog,nem magától.Ja és előbb jól be kell pörgetni a kereket!
0 x

idegen
Hozzászólások: 930
Csatlakozott: 2015.04.10. 23:21

Re: Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: idegen » 2016.01.17. 01:04

Morcos!
Több jön ki mint ami bemegy?
0 x

a.n
Hozzászólások: 130
Csatlakozott: 2015.05.14. 20:31

Re: Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: a.n » 2016.01.17. 08:02

Morcos írta:
a.n írta:Ilyen horderejű ketyerére szerintem mindenki kíváncsi lenne.De ha lehet ne csak az elektronikát mutasd be hanem az egészet.Úgy cakompakk.Nem kell ide szkóp,D.C-D.C be/ki.Volt és árammérővel is elég.
Andrásnak vannak ilyen extra igényei :) De rájöttem nem is szkóp kell ide, hanem egy kétcsatornás teljesítmény analizátor, ami megmutatja a kimenő bemenő teljesítményeket és a jelalakot.

Ha van akkor tényleg jól jó és egyszerűbb. Rögtön láthatod mi történik.De nem hinném,hogy extraszuper ketyerékkel lehetne csak megállapítani a teljesítmény viszonyokat.Úgy mit itt : https://www.youtube.com/watch?v=z4bMgDUpuWI http://www.inkomp-delta.com/page3.html
Ja és mi lesz a terheléssel?
0 x

Morcos
Hozzászólások: 1594
Csatlakozott: 2012.08.19. 14:02

Re: Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: Morcos » 2016.01.17. 13:58

idegen írta:Morcos!
Több jön ki mint ami bemegy?
Ravasz, nem? :)
0 x

Morcos
Hozzászólások: 1594
Csatlakozott: 2012.08.19. 14:02

Re: Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: Morcos » 2016.01.17. 13:59

a.n írta:Ja és mi lesz a terheléssel?
Hogy értve?
0 x

a.n
Hozzászólások: 130
Csatlakozott: 2015.05.14. 20:31

Re: Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: a.n » 2016.01.17. 14:51

Morcos írta:
a.n írta:Ja és mi lesz a terheléssel?
Hogy értve?
Úgy értve,hogy mivel akarod terhelni.Izzó,fénycső,motor akku töltés,....Vagyis mi veszi fel majd az áramot?
0 x

szpetikus30
Hozzászólások: 184
Csatlakozott: 2015.12.24. 11:15

Re: Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: szpetikus30 » 2016.01.17. 17:12

"a csávó a széken ülve ettől az erőtől forog,nem magától.Ja és előbb jól be kell pörgetni a kereket!"

És ha eleve elforgatva gyorsítod fel a kereket akkor a széken ülő nem is fog forogni?
0 x

Morcos
Hozzászólások: 1594
Csatlakozott: 2012.08.19. 14:02

Re: Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: Morcos » 2016.01.17. 20:03

a.n írta:Úgy értve,hogy mivel akarod terhelni.Izzó,fénycső,motor akku töltés,....Vagyis mi veszi fel majd az áramot?
Teljesítmény ellenállással.
0 x

idegen
Hozzászólások: 930
Csatlakozott: 2015.04.10. 23:21

Re: Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: idegen » 2016.01.17. 21:54

szpetikus30 írta:"a csávó a széken ülve ettől az erőtől forog,nem magától.Ja és előbb jól be kell pörgetni a kereket!"

És ha eleve elforgatva gyorsítod fel a kereket akkor a széken ülő nem is fog forogni?
Húúúú....
Hogy érted azt hogy"eleve elforgatva"?Más szögben áll a széken ülő csávó kezében?Vagy elforgatás közben gyorsítsa a kereket?
Nem értem mit nem értesz ezen.
0 x

idegen
Hozzászólások: 930
Csatlakozott: 2015.04.10. 23:21

Re: Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: idegen » 2016.01.17. 22:53

Morcos írta:
idegen írta:Morcos!
Több jön ki mint ami bemegy?
Ravasz, nem? :)
Nagyon ravasz!...sőt!Több mint ravasz.Vagyis egy kis ravaszsággal több jön ki?
El kell hogy szomorítsalak.A Természet íratlan törvénye nem engedi meg sem a ravaszságot,sem a turpisságot,a cseleket,okosságokat.
Emberek között működött csak papíron,virtuális térben,és a valóságban is a:ravaszság,csel,turpisság,okosság.A pénzhajtású örökmozgó kezd akadozni.
Lásd a végkifejletet aminek még csak az elején tartunk.
0 x

Mojjo
Hozzászólások: 296
Csatlakozott: 2012.11.30. 12:00

Re: Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: Mojjo » 2016.01.18. 09:27

Engem az érdekel, hogy tulajdonképpen mikor is láthatunk már valamit Morcos találmányából. Morcos?
0 x

a.n
Hozzászólások: 130
Csatlakozott: 2015.05.14. 20:31

Re: Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: a.n » 2016.01.18. 16:46

Mojjo írta:Engem az érdekel, hogy tulajdonképpen mikor is láthatunk már valamit Morcos találmányából. Morcos?
Tartok tőle,hogy semmikor.Ha akarta volna akkor ennyi idő alatt már rég túl lennénk rajta.
0 x

Mojjo
Hozzászólások: 296
Csatlakozott: 2012.11.30. 12:00

Re: Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: Mojjo » 2016.01.18. 16:59

a.n írta:
Mojjo írta:Engem az érdekel, hogy tulajdonképpen mikor is láthatunk már valamit Morcos találmányából. Morcos?
Tartok tőle,hogy semmikor.Ha akarta volna akkor ennyi idő alatt már rég túl lennénk rajta.
Természetesen ezzel én is, és mindenki más itt a forumon tisztában van, mint ahogyan azzal is, hogy mi is ennek az oka. De azért egy kis push néha nem árt, hogy érezze Morcos kollega, nincs elfelejtve, hogy ő tartozna valamivel :)
0 x

Morcos
Hozzászólások: 1594
Csatlakozott: 2012.08.19. 14:02

Re: Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: Morcos » 2016.01.18. 18:05

Mojjo írta:Engem az érdekel, hogy tulajdonképpen mikor is láthatunk már valamit Morcos találmányából. Morcos?
Nyugalom, folyamatosan szerzem be a szükséges eszközöket, és ez nem megy pillanatok alatt. Amíg összeáll minden, az nagyjából két hét.
0 x

Avatar
Solaris
Hozzászólások: 3584
Csatlakozott: 2012.07.25. 17:32

Re: Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: Solaris » 2016.01.18. 18:22

Morcos írta:
Mojjo írta:Engem az érdekel, hogy tulajdonképpen mikor is láthatunk már valamit Morcos találmányából. Morcos?
Nyugalom, folyamatosan szerzem be a szükséges eszközöket, és ez nem megy pillanatok alatt. Amíg összeáll minden, az nagyjából két hét.
Szerintem az eszközök mellett szükséged lesz egy - két fizika tankönyvre is. :D
0 x

Morcos
Hozzászólások: 1594
Csatlakozott: 2012.08.19. 14:02

Re: Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: Morcos » 2016.01.18. 22:06

Solaris írta:Szerintem az eszközök mellett szükséged lesz egy - két fizika tankönyvre is. :D
Hamarosan tobzódni fog a topik ezt garantálom :mrgreen:
0 x

Avatar
mimindannyian
*
*
Hozzászólások: 7917
Csatlakozott: 2011.04.23. 16:20
Tartózkodási hely: Szoboszló

Re: Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: mimindannyian » 2016.01.19. 12:08

Lehet tippeket leadni, mi a folytatás. Én pl. egy ilyen forgatókönyvet tudok elképzelni:
Morcos: itt a video, mostmár láthatjátok, igazam volt.
szkeptikus hang: nem látszik ez + az + amaz, ebből nem derül ki semmi
M: de, minden látszik, nincs csalás, megmondtam
Sz: nem látszik, mutasd meg élőben
M: minek mutassam meg, semmnek sem hiszel
Sz: nem bizonyítottál semmit, ilyen videót bármikor össze lehet rakni (a lehetséges hibák/trükkök: a, b, c, d, e, ...)
M: igazam van, csak nem tudod elfogadni
Sz: lássuk, mikor lesz belőle világszabadalom
M: majd leesik az állatok!
M: már csak befektető kell
M: már majdnem piacra került
síri csönd, topic vége
0 x

szpetikus30
Hozzászólások: 184
Csatlakozott: 2015.12.24. 11:15

Re: Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: szpetikus30 » 2016.01.19. 13:30

Ez a Morcos féle találmány kezd az öngyilkosokhoz hasonlítani. Az ember aki percenként kiírja a facebukra hogy most megy és végez magával de ez soha a büdös életben nem következik be ,ugyan ez a találmánnyal ha létezik olyan ember aki feltalált valamit amiből kétszer annyi jön ki mint ami bemegy akkor ő a halott öngyilkos aki nem kürtölte ki percenként hogy végez magával hanem megcsinálta.

Ép eszű embernek ha tényleg eljut odáig hogy legyárt egy ilyen szerkezetet a legutolsó dolog ami a fejében megfordul hogy felmegy a netre és kiordibálja a titkát. Ebből következik hogy ha létezik örökmozgó motor azt onnan fogjuk felismerni hogy nem található róla semmilyen információ a neten :twisted:
0 x

Mojjo
Hozzászólások: 296
Csatlakozott: 2012.11.30. 12:00

Re: Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: Mojjo » 2016.01.19. 13:35

Bakker, szkeptikus30, mi a fene történt veled?! Ez egy olyan hozzászólás tőled, amivel egyet tudok érteni. Úgy tűnik, már semmi nem a régi :(
0 x

Morcos
Hozzászólások: 1594
Csatlakozott: 2012.08.19. 14:02

Re: Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: Morcos » 2016.01.19. 14:02

mimindannyian írta:Lehet tippeket leadni, mi a folytatás. Én pl. egy ilyen forgatókönyvet tudok elképzelni:
Morcos: itt a video, mostmár láthatjátok, igazam volt.
szkeptikus hang: nem látszik ez + az + amaz, ebből nem derül ki semmi
M: de, minden látszik, nincs csalás, megmondtam
Sz: nem látszik, mutasd meg élőben
M: minek mutassam meg, semmnek sem hiszel
Sz: nem bizonyítottál semmit, ilyen videót bármikor össze lehet rakni (a lehetséges hibák/trükkök: a, b, c, d, e, ...)
M: igazam van, csak nem tudod elfogadni
Sz: lássuk, mikor lesz belőle világszabadalom
M: majd leesik az állatok!
M: már csak befektető kell
M: már majdnem piacra került
síri csönd, topic vége
Én csak kuncogok magamba, mert már tudom hogy működik. :) András ragaszkodott annyira a videóhoz, de élő bemutatót mindenképen tartok. A világszabadalomra szarok, semmit nem ér, az egész hóbelebanc szabadon felhasználható már most is, építse meg aki szeretné. Nálam megtekintehető lesz a bemutató példány, de természetesen mi is gyártani fogjuk nagyobb méretben. Elektromos járművekbe és háztartási áramforrásnak is tökéletes lesz.
0 x

Morcos
Hozzászólások: 1594
Csatlakozott: 2012.08.19. 14:02

Re: Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: Morcos » 2016.01.19. 14:07

szpetikus30 írta:Ép eszű embernek ha tényleg eljut odáig hogy legyárt egy ilyen szerkezetet a legutolsó dolog ami a fejében megfordul hogy felmegy a netre és kiordibálja a titkát.
Miért mit csináljak vele? Üljek rajta? Arra lett tervezve, hogy használjuk nem?
0 x

Szilágyi András
*
*
Hozzászólások: 6521
Csatlakozott: 2009.12.05. 09:31
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: Szilágyi András » 2016.01.19. 14:09

Morcos! Amúgy ennek a bulgár úriembernek a találmánya eléggé hasonlít a tiedre, nem gondolod?
http://www.inkomp-delta.com/page3.html
0 x

Morcos
Hozzászólások: 1594
Csatlakozott: 2012.08.19. 14:02

Re: Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: Morcos » 2016.01.19. 14:15

Szilágyi András írta:Morcos! Amúgy ennek a bulgár úriembernek a találmánya eléggé hasonlít a tiedre, nem gondolod?
http://www.inkomp-delta.com/page3.html
Zavaros az egész, nincsenek konkrét számítások...
0 x

Szilágyi András
*
*
Hozzászólások: 6521
Csatlakozott: 2009.12.05. 09:31
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: Szilágyi András » 2016.01.19. 14:20

Morcos írta:
Szilágyi András írta:Morcos! Amúgy ennek a bulgár úriembernek a találmánya eléggé hasonlít a tiedre, nem gondolod?
http://www.inkomp-delta.com/page3.html
Zavaros az egész, nincsenek konkrét számítások...
Google translate-tel angolra fordítva:
The basis of the design of all generators is shown switch magnetic flows INKOMP invented by me in the year 2005/2006. Precisely because it is possible switching of the magnetic flow generated by the magnetic field of the permanent magnet. The management of these magnetic flux is performed by changing the magnetic resistance in a small area of the magnetic loop that section is arranged as a separate unit with its own magnetic flux which saturates the magnetic circuit in this small area. Normally this area is torus or close to it form, providing a closed magnetic circuit, separate from the general. As a result of saturation, the main magnetic flux is diverted to a section with less reluctance, which is the working part. It is shown the first three drawings!
Efficiency is determined by the volume of the key part (toroid), as well as its relation to the volume of the working part. This determines energy expenditure management process. In the most general case generator operation takes place in accordance with the law of Faraday

E = - dF / dt

In the process of switching a special role is assigned and the rule of superposition of the intensity of the magnetic field



Hs = Ho +/- Hi cos (wt)

Where Ho is a permanent magnet, and Hi cos (wt) - variable generated by the control pulse. Thus toroid cores key is permanently in the saturated state, as shown in the last graph.
Pont arról beszél ő is, hogy az állandómágnes terét irányítgatja a vasmagban, csak ő szükségesnek látott ehhez egy toroid magot is, ami telítődik meg mifene.
Na ezt feltalálta 10 éve, azóta ott tart, hogy 500 euróért lehet nála megnézni, hogy megtöbbszörözi a teljesítményt.
Ezt a karriert még te is befuthatod.
0 x

Morcos
Hozzászólások: 1594
Csatlakozott: 2012.08.19. 14:02

Re: Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: Morcos » 2016.01.19. 14:25

Szilágyi András írta:Na ezt feltalálta 10 éve, azóta ott tart, hogy 500 euróért lehet nála megnézni, hogy megtöbbszörözi a teljesítményt.
Ezt a karriert még te is befuthatod.
Aha... 500 euróért lehet megnézni. :facepalm: Akkor jól sejtettem, hogy csalás. Az enyémet viszont ingyen megnézheted :)
0 x

Morcos
Hozzászólások: 1594
Csatlakozott: 2012.08.19. 14:02

Re: Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: Morcos » 2016.01.19. 16:46

Most néztem a bulgár ürge videóit, szépen bedobozolta a találmányát, hogy még csak véletlenül se lehessen látni mi van benne azért az 500 euróért, azonban 2000 euróért saját mérőműszert lehet vinni, de a doboz továbbra is zárva marad. Bakker! :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
0 x

Morcos
Hozzászólások: 1594
Csatlakozott: 2012.08.19. 14:02

Re: Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: Morcos » 2016.01.20. 15:11

Bréking!

Ma megérkezett a genertátorvezérlő elektronika lelke, a Silverblade teljesítményerősítő:

Kép
Kép

Most már csak annyi van hátra, hogy az egyetemen a funkciógenerátort csatlakoztatom az erősítőhöz és ezt összekötöm a ferrit magra tekert bemeneti tekerccsel. A kimeneti tekercs pedig egy teljesítményellenálláson keresztül az oszcilloszkóphoz csatlakozik, ami szintén össze van kötve a bemeneti tekerccsel is. A szkóp méri a bemeneti és kimeneti teljesítményeket és a jelalakokat is. És ennyi!

Ez azt jelenti két héten belül meglesz bemutató! Muhaha :mrgreen:
0 x

Szilágyi András
*
*
Hozzászólások: 6521
Csatlakozott: 2009.12.05. 09:31
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: Szilágyi András » 2016.01.20. 15:54

Morcos írta:Bréking!

Ma megérkezett a genertátorvezérlő elektronika lelke, a Silverblade teljesítményerősítő:


Most már csak annyi van hátra, hogy az egyetemen a funkciógenerátort csatlakoztatom az erősítőhöz és ezt összekötöm a ferrit magra tekert bemeneti tekerccsel. A kimeneti tekercs pedig egy teljesítményellenálláson keresztül az oszcilloszkóphoz csatlakozik, ami szintén össze van kötve a bemeneti tekerccsel is. A szkóp méri a bemeneti és kimeneti teljesítményeket és a jelalakokat is. És ennyi!

Ez azt jelenti két héten belül meglesz bemutató! Muhaha :mrgreen:
Majd úgy készítsd a videót, hogy látszódjon az arcod is, amikor meglátod a kimenő jelalakot, hogy az mégsem egyenáram.

Tényleg, Morcos! Szerinted ha egy trafó primer tekercsére lüktető egyenáramot kapcsolsz, akkor a szekunder tekercsen is lüktető egyenáram jön ki?
0 x

Morcos
Hozzászólások: 1594
Csatlakozott: 2012.08.19. 14:02

Re: Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: Morcos » 2016.01.20. 16:09

Szilágyi András írta:Szerinted ha egy trafó primer tekercsére lüktető egyenáramot kapcsolsz, akkor a szekunder tekercsen is lüktető egyenáram jön ki?
A primer tekercs háromszög jelalakú váltakozó árammal van meghajtva, a szekunder tekercsen lesz lüktető egyenáram.

Majd úgy vesszük fel, hogy látszódjon amit gurulok a nevetéstől hogy mégis lüktető egyenáram jött ki. :mrgreen:
0 x

Szilágyi András
*
*
Hozzászólások: 6521
Csatlakozott: 2009.12.05. 09:31
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: Szilágyi András » 2016.01.20. 16:11

Morcos írta:
Szilágyi András írta:Szerinted ha egy trafó primer tekercsére lüktető egyenáramot kapcsolsz, akkor a szekunder tekercsen is lüktető egyenáram jön ki?
A primer tekercs háromszög jelalakú váltakozó árammal van meghajtva, a szekunder tekercsen lesz lüktető egyenáram.
Ez nem válasz a kérdésemre.
0 x

Mojjo
Hozzászólások: 296
Csatlakozott: 2012.11.30. 12:00

Re: Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: Mojjo » 2016.01.20. 16:43

Szilágyi András írta: Majd úgy készítsd a videót, hogy látszódjon az arcod is, amikor meglátod a kimenő jelalakot, hogy az mégsem egyenáram.
Ezek szerint, te azt feltételezed, hogy Morcos nem trollkodik, hanem komolyan hisz az elméletében, és "csupáncsak" őszintén tévedésben van? :?:
0 x

Szilágyi András
*
*
Hozzászólások: 6521
Csatlakozott: 2009.12.05. 09:31
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: Szilágyi András » 2016.01.20. 16:50

Mojjo írta:
Ezek szerint, te azt feltételezed, hogy Morcos nem trollkodik, hanem komolyan hisz az elméletében, és "csupáncsak" őszintén tévedésben van? :?:
Lásd Hanlon borotvája.
0 x

Morcos
Hozzászólások: 1594
Csatlakozott: 2012.08.19. 14:02

Re: Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: Morcos » 2016.01.20. 16:56

Mojjo írta:Ezek szerint, te azt feltételezed, hogy Morcos nem trollkodik, hanem komolyan hisz az elméletében, és "csupáncsak" őszintén tévedésben van? :?:
Én már nem hiszek az elméletemben, hanem tudom hogy működik mióta lemértettük. Két hete még én is csak bíztam magamban.
0 x

Mojjo
Hozzászólások: 296
Csatlakozott: 2012.11.30. 12:00

Re: Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: Mojjo » 2016.01.20. 16:59

Szilágyi András írta:
Mojjo írta:
Ezek szerint, te azt feltételezed, hogy Morcos nem trollkodik, hanem komolyan hisz az elméletében, és "csupáncsak" őszintén tévedésben van? :?:
Lásd Hanlon borotvája.
Lad a hozzászólásom feletti válaszát Morcosnak. Az, hogy szerinte mérések támasztják alá az elméletét, az nekem büdös. Bár lehet természetesen mérési hiba, vagy valaminek a félreinterpretálása, vagy akármi... de nehezen hihető. De oké, jófej egy borotva ez, halgassunk rá, maradjunk jóindulatúak.
0 x

Morcos
Hozzászólások: 1594
Csatlakozott: 2012.08.19. 14:02

Re: Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: Morcos » 2016.01.20. 18:54

Szilágyi András írta:Ez nem válasz a kérdésemre.
A válasz az hogy a szekunder oldalon is lüktető egyenáram lesz elvileg. Vagy nem?
0 x

Szilágyi András
*
*
Hozzászólások: 6521
Csatlakozott: 2009.12.05. 09:31
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: Szilágyi András » 2016.01.20. 19:42

Morcos írta:
Szilágyi András írta:Ez nem válasz a kérdésemre.
A válasz az hogy a szekunder oldalon is lüktető egyenáram lesz elvileg. Vagy nem?
A te elméleted szerint annak kell lennie.
Namost akkor ha csökkentjük a lüktetést, akkor végül konstans egyenáram be - konstans egyenáram ki?
0 x

Morcos
Hozzászólások: 1594
Csatlakozott: 2012.08.19. 14:02

Re: Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: Morcos » 2016.01.20. 19:47

Szilágyi András írta:A te elméleted szerint annak kell lennie.
Namost akkor ha csökkentjük a lüktetést, akkor végül konstans egyenáram be - konstans egyenáram ki?
Ha cökkented a lüktetést akkor egyre kissebb és kissebb lüktető áramot kapsz a kimeneten, egészen addig amíg a fluxus változik. Egyenáramot soha.
0 x

Szilágyi András
*
*
Hozzászólások: 6521
Csatlakozott: 2009.12.05. 09:31
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: Szilágyi András » 2016.01.20. 20:50

Morcos írta:
Szilágyi András írta:A te elméleted szerint annak kell lennie.
Namost akkor ha csökkentjük a lüktetést, akkor végül konstans egyenáram be - konstans egyenáram ki?
Ha cökkented a lüktetést akkor egyre kissebb és kissebb lüktető áramot kapsz a kimeneten, egészen addig amíg a fluxus változik. Egyenáramot soha.
Akkor most hasonlítsunk össze két esetet:
1. Primer oldal: 50 Hz-es lüktetés 4 V és 6 V között, tehát az egyenáramú komponens 5 V, és ekörül lüktetünk +/- 1 volttal.
2. Primer oldal: 50 Hz-es lüktetés 9 V és 11 V között, tehát az egyenáramú komponens 10 V, és ekörül lüktetünk +/- 1 volttal.

A szekunder oldalon mi lesz a különbség a két eset között?
0 x

Morcos
Hozzászólások: 1594
Csatlakozott: 2012.08.19. 14:02

Re: Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: Morcos » 2016.01.20. 20:58

Szilágyi András írta:Akkor most hasonlítsunk össze két esetet:
1. Primer oldal: 50 Hz-es lüktetés 4 V és 6 V között, tehát az egyenáramú komponens 5 V, és ekörül lüktetünk +/- 1 volttal.
2. Primer oldal: 50 Hz-es lüktetés 9 V és 11 V között, tehát az egyenáramú komponens 10 V, és ekörül lüktetünk +/- 1 volttal.

A szekunder oldalon mi lesz a különbség a két eset között?
Semmi... Mindkét eset ugyanaz, mivel mindkét esetben +/-1 volttal lüktet a feszültség, mindegy hogy a DC komponens mekkora. Gyerekes a feladat, még csak ravasznak sem mondható.
0 x

Szilágyi András
*
*
Hozzászólások: 6521
Csatlakozott: 2009.12.05. 09:31
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: Szilágyi András » 2016.01.20. 21:23

Morcos írta:
Szilágyi András írta:Akkor most hasonlítsunk össze két esetet:
1. Primer oldal: 50 Hz-es lüktetés 4 V és 6 V között, tehát az egyenáramú komponens 5 V, és ekörül lüktetünk +/- 1 volttal.
2. Primer oldal: 50 Hz-es lüktetés 9 V és 11 V között, tehát az egyenáramú komponens 10 V, és ekörül lüktetünk +/- 1 volttal.

A szekunder oldalon mi lesz a különbség a két eset között?
Semmi... Mindkét eset ugyanaz, mivel mindkét esetben +/-1 volttal lüktet a feszültség, mindegy hogy a DC komponens mekkora. Gyerekes a feladat, még csak ravasznak sem mondható.
Meg tudnád mondani, hogy a szekunder oldalon mi között fog lüktetni a feszültség? Mondjuk legyen egy 1:1 menetszám-arányú trafónk.
0 x

Morcos
Hozzászólások: 1594
Csatlakozott: 2012.08.19. 14:02

Re: Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: Morcos » 2016.01.20. 22:24

Szilágyi András írta:Meg tudnád mondani, hogy a szekunder oldalon mi között fog lüktetni a feszültség? Mondjuk legyen egy 1:1 menetszám-arányú trafónk.
Ideális trafó esetén 0 V és 2 V között. Nem váltakozófeszültség, mivel a primeren sem volt az. Most meddig játszunk még ilyen csecsemőknek való kérdésekkel? :mrgreen:
0 x

Szilágyi András
*
*
Hozzászólások: 6521
Csatlakozott: 2009.12.05. 09:31
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: Szilágyi András » 2016.01.20. 22:35

Morcos írta:
Szilágyi András írta:Meg tudnád mondani, hogy a szekunder oldalon mi között fog lüktetni a feszültség? Mondjuk legyen egy 1:1 menetszám-arányú trafónk.
Ideális trafó esetén 0 V és 2 V között. Nem váltakozófeszültség, mivel a primeren sem volt az. Most meddig játszunk még ilyen csecsemőknek való kérdésekkel? :mrgreen:
Még érdemes ezt folytatni.
Tehát aszondod, hogy a primer oldalon a DC komponens nem számít. Na de meddig?
Pl.
primer: 2 és 4 V között lüktet (DC komponens 3 V) --> szekunder 0 és 2 V között (DC komponens 1 V)
primer: 1 és 3 V között lüktet (DC komponens 2 V) --> szekunder továbbra is 0 és 2 V között (DC komponens 1 V)
primer: 0 és 2 V között (DC komponens 1 V) --> szekunder még mindig 0 és 2 V között (DC komp 1 V)
Nademost:
primer: -0.2 és 1.8 V között (DC komp=0,8 V) --> szekunder micsinál???
0 x

Morcos
Hozzászólások: 1594
Csatlakozott: 2012.08.19. 14:02

Re: Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: Morcos » 2016.01.20. 22:47

Szilágyi András írta:Még érdemes ezt folytatni.
Tehát aszondod, hogy a primer oldalon a DC komponens nem számít. Na de meddig?
Pl.
primer: 2 és 4 V között lüktet (DC komponens 3 V) --> szekunder 0 és 2 V között (DC komponens 1 V)
primer: 1 és 3 V között lüktet (DC komponens 2 V) --> szekunder továbbra is 0 és 2 V között (DC komponens 1 V)
primer: 0 és 2 V között (DC komponens 1 V) --> szekunder még mindig 0 és 2 V között (DC komp 1 V)
Nademost:
primer: -0.2 és 1.8 V között (DC komp=0,8 V) --> szekunder micsinál???
Ez már DC offset, ugyanúgy -0.2 és 1.8 V a szekunderen is (szerintem).
0 x

Szilágyi András
*
*
Hozzászólások: 6521
Csatlakozott: 2009.12.05. 09:31
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: Szilágyi András » 2016.01.20. 23:05

Morcos írta:
Szilágyi András írta:Még érdemes ezt folytatni.
Tehát aszondod, hogy a primer oldalon a DC komponens nem számít. Na de meddig?
Pl.
primer: 2 és 4 V között lüktet (DC komponens 3 V) --> szekunder 0 és 2 V között (DC komponens 1 V)
primer: 1 és 3 V között lüktet (DC komponens 2 V) --> szekunder továbbra is 0 és 2 V között (DC komponens 1 V)
primer: 0 és 2 V között (DC komponens 1 V) --> szekunder még mindig 0 és 2 V között (DC komp 1 V)
Nademost:
primer: -0.2 és 1.8 V között (DC komp=0,8 V) --> szekunder micsinál???
Ez már DC offset, ugyanúgy -0.2 és 1.8 V a szekunderen is (szerintem).
Szóval akkor szerinted a DC komponenst csak -1 V és 1 V között érzi a szekunder oldal, de ha az 1 V fölött (vagy -1 volt alatt) van, akkor úgy tekinti, mintha 1 V (vagy -1 V) lenne. Na ez milyen fizikai törvényből következik? :P
0 x

Morcos
Hozzászólások: 1594
Csatlakozott: 2012.08.19. 14:02

Re: Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: Morcos » 2016.01.20. 23:08

Szilágyi András írta:
Morcos írta:
Szilágyi András írta:Még érdemes ezt folytatni.
Tehát aszondod, hogy a primer oldalon a DC komponens nem számít. Na de meddig?
Pl.
primer: 2 és 4 V között lüktet (DC komponens 3 V) --> szekunder 0 és 2 V között (DC komponens 1 V)
primer: 1 és 3 V között lüktet (DC komponens 2 V) --> szekunder továbbra is 0 és 2 V között (DC komponens 1 V)
primer: 0 és 2 V között (DC komponens 1 V) --> szekunder még mindig 0 és 2 V között (DC komp 1 V)
Nademost:
primer: -0.2 és 1.8 V között (DC komp=0,8 V) --> szekunder micsinál???
Ez már DC offset, ugyanúgy -0.2 és 1.8 V a szekunderen is (szerintem).
Szóval akkor szerinted a DC komponenst csak -1 V és 1 V között érzi a szekunder oldal, de ha az 1 V fölött (vagy -1 volt alatt) van, akkor úgy tekinti, mintha 1 V (vagy -1 V) lenne. Na ez milyen fizikai törvényből következik? :P
Neked van igazad, 0 és 2 V között lesz.
0 x

Szilágyi András
*
*
Hozzászólások: 6521
Csatlakozott: 2009.12.05. 09:31
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: Szilágyi András » 2016.01.20. 23:13

Morcos írta: Neked van igazad, 0 és 2 V között lesz.
Aha. Akkor nézzük tovább:
Primer: -0,5 és 1,5 között. Szekunder?
Primer: -0,8 és 1,2 között. Szekunder?
Primer: -1 és 1 között. Szekunder?
0 x

Morcos
Hozzászólások: 1594
Csatlakozott: 2012.08.19. 14:02

Re: Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: Morcos » 2016.01.20. 23:17

Szilágyi András írta:
Morcos írta: Neked van igazad, 0 és 2 V között lesz.
Aha. Akkor nézzük tovább:
Primer: -0,5 és 1,5 között. Szekunder?
Primer: -0,8 és 1,2 között. Szekunder?
Primer: -1 és 1 között. Szekunder?
Az első két esetben szintén 0 és 2 V között lesz, -1 és 1 között AC ez tuti :)

Csak tényleg nem tudom ennek az egésznek mi értelme azonkívül hogy unatkozunk?
0 x

Szilágyi András
*
*
Hozzászólások: 6521
Csatlakozott: 2009.12.05. 09:31
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: Szilágyi András » 2016.01.20. 23:20

Morcos írta:
Szilágyi András írta:
Morcos írta: Neked van igazad, 0 és 2 V között lesz.
Aha. Akkor nézzük tovább:
Primer: -0,5 és 1,5 között. Szekunder?
Primer: -0,8 és 1,2 között. Szekunder?
Primer: -1 és 1 között. Szekunder?
Az első két esetben szintén 0 és 2 V között lesz, -1 és 1 között AC ez tuti :)

Csak tényleg nem tudom ennek az egésznek mi értelme azonkívül hogy unatkozunk?
Komoly?
Tehát ha a primer -0.999 és 1.001 között lüktet, akkor a szekunder 0 és 2 V között, de ha a primer 0.001 volttal lejjebb tolódik és már -1 és 1 között lüktet, akkor a szekunder hirtelen leugrik -1 és 1 közé?
0 x

Válasz küldése