Tiltott találmányok?

Örökmozgók, 100% feletti hatásfok
Morcos
Hozzászólások: 1594
Csatlakozott: 2012.08.19. 14:02

Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: Morcos » 2015.03.23. 00:16

Mi a fene???

Először is, itt van két videó ugyanarról a találmányról (itt estem le a székről):

https://www.youtube.com/watch?v=cTowOHDeB5Y
https://www.youtube.com/watch?v=OBGJnG-00Gc

És itt a leírás (a lényeg vastag betűvel):

Motionless electromagnetic generator (MEG)

The Motionless electromagnetic generator works on the principle of the interaction of the steady and alternating magnetic fields. This mechanism allows to generate free energy from a suitable system incorporating a strong magnet in a magnetic circuit. This type of generator is called motionless because, unlike the other electromagnetic electricity generators, it contains no moving parts and has completely solid state design. This feature also leads to a very long life time. The new resonance design of this generator also can turn the overunity machine, that only has the output power higher than the input power, into an independent system with no power source.

Motionless electromagnetic generator (MEG) is a very interesting and relatively easy to build type of a free energy generating device. In last ten years the DIY (do it yourself) prototypes of this topology of free energy generators appeared. For decades, the builders had to deal with a big problem - the lack of magnets strong enough to turn the experimental device into a really useful system capable of generating a practical amount of power. The first prototypes made with ferrite magnets were very large and generated only a small amount of power ant thus they were very impractical. After the invention of neodymium magnets (magnets made of iron, neodymium and boron alloy) this design became more practical, as the range of magnetic induction generated by neodymium magnets is order of several magnitudes higher. The progress of the magnet industry contributed the most to the practical applicability MEG's.

The basic principle of the Motionless electromagnetic generator (MEG) is the interaction between the magnetic field generated by a permanent magnet and the one generated by the electric coil. As you probably heard before, due to the Lenz law the steady magnetic field of the permanent magnet itself cannot induce electric current in a coil. On the other hand, the alternating magnetic field produced by a moving magnet or another electric coil can induce the current. But to move the magnet or power the another coil you need energy. Magnet does not need energy source. This is why the interaction of two magnetic fields was chosen. The motionless electromagnetic generator magnetic system consists of 3 important parts: input coil, output coil and a magnet. There are two magnetic field sources: the magnet and input coil. The input coil can generate alternating magnetic field, but it consumes power. The magnet does not consume power, but it generators steady magnetic field. The solution of the problem is in the interaction of those two magnetic fields. The magnetic field of the coil is superimposed on the magnetic field of the magnet. Their power is added. As the coil generates alternating field, the strength of the field is changing. The sum of those two fields is thus also changing and so it can induce current in the output coil.

As the fields are being added, the output power is higher than the input power. The system becomes overunity. For long time, the system has been built only in this version. It was necessary to supply the power into the input coil to get power from the output one. It was not possible to connect the coils together because there is also a lot of reactive power consumed by the input coil, ruining the overunity state. Also the output coil was not fully utilized due to its inductive nature. Finally, this problem was solved by adding the resonance capacitors to both of the coils. Another problem appeared when researchers were trying to connect the coils together to make an closed loop system - there was nothing to determine the direction of the power circulation. There is no difference between the input and output coil. This problem was solved by adding tho power silicon diodes between them. The diodes effectively directing the power inside the overunity system.

My Motionless electromagnetic free energy generator is using three column magnetic core made of iron sheet. Iron core has the advantage over the ferrite core in much higher permeability, so that the magnetic losses are lower. My coils have 7 turns each. This system generates 12V and maximum power was slightly over 60 Watts. I used neodymium magnet from and old hard drive. The diodes are rated 3 Amps and 1000 Volts, but the voltage rating seems to be an overkill. The capacitors are 470 nanofarads, rated 250 Volts AC. The system is being started by connecting 9V battery to the input coil. 6 pcs of AA battery can also be used. It seems that the overunity ratio is more than 12/9 as 9V impulse is enough to start the 12V system. It is also necessary to note that the output voltage is alternating (AC).

The expected life of this free energy device is very long due to the motionless construction. It is a nice free electricity source of low to medium power levels. The construction of generator of higher power and higher voltage is also possible, but may be dangerous. The output frequency can also be unstable and can differ from the mains one.
0 x

Avatar
flygandeangel
Hozzászólások: 765
Csatlakozott: 2011.04.17. 22:01

Re: Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: flygandeangel » 2015.03.23. 07:44

Ez a S. Marinov fele bolgar zseni ?
Génie bulgare créer de l'énergie à partir de rien et de nier Einstein! Thursday, Mars 5, 2015
https://translate.google.com/translate? ... &sandbox=1
http://en.wikipedia.org/wiki/Stefan_Marinov
http://rimstar.org/sdenergy/testa/thpotsdc.htm
0 x

Szilágyi András
*
*
Hozzászólások: 6520
Csatlakozott: 2009.12.05. 09:31
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: Szilágyi András » 2015.03.23. 12:08

Ez a Tom Bearden-féle MEG valamilyen utánzata akar lenni, de hamisítvány. Itt le is leplezik:
0 x

Morcos
Hozzászólások: 1594
Csatlakozott: 2012.08.19. 14:02

Re: Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: Morcos » 2015.03.23. 13:30

Szilágyi András írta:Ez a Tom Bearden-féle MEG valamilyen utánzata akar lenni, de hamisítvány. Itt le is leplezik:
A nagy leleplezés hoax, mivel ha megfigyeled két különböző kondenzátort használt a csávó. Ráadásul ez nagyfrekvenciás ferrit vasmagnak tűnik nekem.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Morcos 2015.03.23. 13:37-kor.
0 x

Szilágyi András
*
*
Hozzászólások: 6520
Csatlakozott: 2009.12.05. 09:31
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: Szilágyi András » 2015.03.23. 13:36

Morcos írta:
Szilágyi András írta:Ez a Tom Bearden-féle MEG valamilyen utánzata akar lenni, de hamisítvány. Itt le is leplezik:
A nagy leleplezés hoax, mivel ha megfigyeled két különböző kondenzátort használt a csávó.
És akkor mi van? Mondja is, hogy ugyanolyan kapacitású, csak más gyártótól. Ettől hoax? Ne viccelj már.
0 x

Morcos
Hozzászólások: 1594
Csatlakozott: 2012.08.19. 14:02

Re: Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: Morcos » 2015.03.23. 13:41

Szilágyi András írta:
Morcos írta:
Szilágyi András írta:Ez a Tom Bearden-féle MEG valamilyen utánzata akar lenni, de hamisítvány. Itt le is leplezik:
A nagy leleplezés hoax, mivel ha megfigyeled két különböző kondenzátort használt a csávó.
És akkor mi van? Mondja is, hogy ugyanolyan kapacitású, csak más gyártótól. Ettől hoax? Ne viccelj már.
Hogy mit mond az tök mindegy, a színek eltérőek, így már joggal feltehetjük hogy valami turpisság lehet a dologban. Úgylátszik nekem kell normálisan megcsinálnom ezt a kísérletet is. Csináld magad, ez itt a lényeg.
0 x

Szilágyi András
*
*
Hozzászólások: 6520
Csatlakozott: 2009.12.05. 09:31
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: Szilágyi András » 2015.03.23. 13:48

Morcos írta:Hogy mit mond az tök mindegy, a színek eltérőek, így már joggal feltehetjük hogy valami turpisság lehet a dologban. Úgylátszik nekem kell normálisan megcsinálnom ezt a kísérletet is. Csináld magad, ez itt a lényeg.
Örökmozgó-építéssel jól el lehet tölteni az időt. Sok-sok időt.
0 x

Morcos
Hozzászólások: 1594
Csatlakozott: 2012.08.19. 14:02

Re: Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: Morcos » 2015.03.23. 13:56

Szilágyi András írta:
Morcos írta:Hogy mit mond az tök mindegy, a színek eltérőek, így már joggal feltehetjük hogy valami turpisság lehet a dologban. Úgylátszik nekem kell normálisan megcsinálnom ezt a kísérletet is. Csináld magad, ez itt a lényeg.
Örökmozgó-építéssel jól el lehet tölteni az időt. Sok-sok időt.
Megcsináltam a Fran de Aquino féle antigravitációs kísérletet is, kiderült hogy hoax az egész. Nem fogom bánni ha erről is kiderül.
0 x

Popula(c)tion
Hozzászólások: 2081
Csatlakozott: 2009.12.11. 17:47

Re: Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: Popula(c)tion » 2015.03.23. 15:46

Azt nem értem, hogy mitől lenne tiltott egy "találmány," ami 1,5 éve min. két példányban kinn van a legnézettebb megosztón és már 600- ill. 700ezren látták is?
0 x

Szilágyi András
*
*
Hozzászólások: 6520
Csatlakozott: 2009.12.05. 09:31
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: Szilágyi András » 2015.03.23. 16:18

Popula(c)tion írta:Azt nem értem, hogy mitől lenne tiltott egy "találmány," ami 1,5 éve min. két példányban kinn van a legnézettebb megosztón és már 600- ill. 700ezren látták is?
Talán attól, hogy Tom Bearden ezt már szabadalmaztatta, így egyedül neki van joga megcsinálni :D
0 x

Morcos
Hozzászólások: 1594
Csatlakozott: 2012.08.19. 14:02

Re: Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: Morcos » 2015.03.23. 16:45

Szilágyi András írta:
Popula(c)tion írta:Azt nem értem, hogy mitől lenne tiltott egy "találmány," ami 1,5 éve min. két példányban kinn van a legnézettebb megosztón és már 600- ill. 700ezren látták is?
Talán attól, hogy Tom Bearden ezt már szabadalmaztatta, így egyedül neki van joga megcsinálni :D
És működött neki? Vagyis bemutatta valahol?
0 x

Avatar
mimindannyian
*
*
Hozzászólások: 7917
Csatlakozott: 2011.04.23. 16:20
Tartózkodási hely: Szoboszló

Re: Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: mimindannyian » 2015.03.23. 16:47

Morcos írta:Hogy mit mond az tök mindegy, a színek eltérőek, így már joggal feltehetjük hogy valami turpisság lehet a dologban. Úgylátszik nekem kell normálisan megcsinálnom ezt a kísérletet is. Csináld magad, ez itt a lényeg.
A lényeg, ahogy többször elmondja, hogy felesleges megcsinálnod. De te csak csináld, addig sem írsz hülyeségeket. A kondi nem megfelelő? Ilyen alapon bármibe beleköthetsz, lehet, hogy a vezetékek meg vannak szakadva a szigetelésben, vagy az izzó rossz.

Többet érsz vele, ha megpróbálod megérteni, hogy miért kellene működnie, aztán arra is rájössz, hogy mi a hiba a gondolatmenetben. Ja, ehhez gondolkozni kellene, bocs.
0 x

Morcos
Hozzászólások: 1594
Csatlakozott: 2012.08.19. 14:02

Re: Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: Morcos » 2015.03.23. 16:52

mimindannyian írta:
Morcos írta:Hogy mit mond az tök mindegy, a színek eltérőek, így már joggal feltehetjük hogy valami turpisság lehet a dologban. Úgylátszik nekem kell normálisan megcsinálnom ezt a kísérletet is. Csináld magad, ez itt a lényeg.
A lényeg, ahogy többször elmondja, hogy felesleges megcsinálnod. De te csak csináld, addig sem írsz hülyeségeket. A kondi nem megfelelő? Ilyen alapon bármibe beleköthetsz, lehet, hogy a vezetékek meg vannak szakadva a szigetelésben, vagy az izzó rossz.

Többet érsz vele, ha megpróbálod megérteni, hogy miért kellene működnie, aztán arra is rájössz, hogy mi a hiba a gondolatmenetben. Ja, ehhez gondolkozni kellene, bocs.
Próbálok gondolkozni... Egyáltalán volt kakaó a 9 voltos elemben? Vagy egy kimerült vacakkal próbálkozott? :mrgreen:
0 x

Szilágyi András
*
*
Hozzászólások: 6520
Csatlakozott: 2009.12.05. 09:31
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: Szilágyi András » 2015.03.23. 16:57

Morcos írta:Próbálok gondolkozni... Egyáltalán volt kakaó a 9 voltos elemben? Vagy egy kimerült vacakkal próbálkozott? :mrgreen:
Megnézted egyáltalán a videót? Csak mert bemutatta a voltmérővel, hogy tök új az elem.
0 x

Szilágyi András
*
*
Hozzászólások: 6520
Csatlakozott: 2009.12.05. 09:31
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: Szilágyi András » 2015.03.23. 17:05

Morcos írta:
Szilágyi András írta:
Popula(c)tion írta:Azt nem értem, hogy mitől lenne tiltott egy "találmány," ami 1,5 éve min. két példányban kinn van a legnézettebb megosztón és már 600- ill. 700ezren látták is?
Talán attól, hogy Tom Bearden ezt már szabadalmaztatta, így egyedül neki van joga megcsinálni :D
És működött neki? Vagyis bemutatta valahol?
Azt állította, hogy működik, de nem mutatta be sehol. 2002-ben szabadalmaztatta, akkor már azt állította, hogy működik. Majd 2009-ben azt nyilatkozta, hogy a fejlesztést leállították addig, amíg az ENSZ-től pénzt nem kapnak.
0 x

Morcos
Hozzászólások: 1594
Csatlakozott: 2012.08.19. 14:02

Re: Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: Morcos » 2015.03.23. 20:42

Nem adták oda az induláshoz szükséges 100 millió dollárt, így a működő modellt sem tudta kifejleszteni :mrgreen: :mrgreen: Napersze ismertünk olyan hazai feltalálót is, akinek a beígért szabadenergia szerkezete éppen a bemutató előtt hibásodott meg szállítás közben. Pech! :D

A fenti szabadenergia eszköz videóját azért raktam be ide, mert teljesít minden feltételt. Részletesen leírja a működését, bemutataja a gyakorlatban, pontosan reprodukálható, ja és bele lehet látni, azaz nincs sumák, meg zárt doboz.
0 x

Szilágyi András
*
*
Hozzászólások: 6520
Csatlakozott: 2009.12.05. 09:31
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: Szilágyi András » 2015.03.23. 23:13

Morcos írta: A fenti szabadenergia eszköz videóját azért raktam be ide, mert teljesít minden feltételt. Részletesen leírja a működését, bemutataja a gyakorlatban, pontosan reprodukálható, ja és bele lehet látni, azaz nincs sumák, meg zárt doboz.
És az sem zavar, hogy ugyanaz a fickó készítette, aki ezt a klasszikust:?
Ezt is megépíted? :mrgreen:
0 x

Morcos
Hozzászólások: 1594
Csatlakozott: 2012.08.19. 14:02

Re: Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: Morcos » 2015.03.24. 00:11

Szilágyi András írta:
Morcos írta: A fenti szabadenergia eszköz videóját azért raktam be ide, mert teljesít minden feltételt. Részletesen leírja a működését, bemutataja a gyakorlatban, pontosan reprodukálható, ja és bele lehet látni, azaz nincs sumák, meg zárt doboz.
És az sem zavar, hogy ugyanaz a fickó készítette, aki ezt a klasszikust:?
Ezt is megépíted? :mrgreen:
Great! :mrgreen: Ezt nem is láttam. :mrgreen:

Azért érdemes erre is egy pillantást vetni:
Gigalol! :mrgreen:
0 x

Morcos
Hozzászólások: 1594
Csatlakozott: 2012.08.19. 14:02

Re: Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: Morcos » 2015.03.27. 12:56

No megrendeltem egy Fastron SU 48a vasmagot, jövő pénteken megyek érte, beszereztem a szükséges neodímium hasábmágnest. Hamarosan kiderül tényleg működik e a dolog.
0 x

Szilágyi András
*
*
Hozzászólások: 6520
Csatlakozott: 2009.12.05. 09:31
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: Szilágyi András » 2015.03.27. 13:28

Morcos írta:No megrendeltem egy Fastron SU 48a vasmagot, jövő pénteken megyek érte, beszereztem a szükséges neodímium hasábmágnest. Hamarosan kiderül tényleg működik e a dolog.
Elolvastad egyébként a free-energi.com-on a Disclaimer-t?
Néhány részlet:
The authors of this website are not responsible for ridicule, which can cause yourself by an effort to reproduce the devices described here.

Any information contained in this website is for entertaining purposes only.

The authors of this website are not responsible for the time you may waste reading this website. They are also not responsible for the time you may waste by trying unsuccessfully to reproduce any object described hereby.

This website presents a serious risk of damaging your self-confidence in case you decide to take any content of this website seriously and try unsuccesfully to utilize it any usefull way.
0 x

Morcos
Hozzászólások: 1594
Csatlakozott: 2012.08.19. 14:02

Re: Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: Morcos » 2015.03.27. 13:58

Ne viccelj már azt a 4000 forintot megéri amit a próbára költök. Ha nem működik akkor legalább tudom.
0 x

Morcos
Hozzászólások: 1594
Csatlakozott: 2012.08.19. 14:02

Re: Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: Morcos » 2015.03.27. 16:04

Mondjuk azért arra kíváncsi volnék milyen technikai megoldással világítottak az égők...
0 x

Szilágyi András
*
*
Hozzászólások: 6520
Csatlakozott: 2009.12.05. 09:31
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: Szilágyi András » 2015.03.27. 17:01

Morcos írta:Mondjuk azért arra kíváncsi volnék milyen technikai megoldással világítottak az égők...
Szerintem a "vasmag" csak egy fémlemezből hajtogatott forma, aminek a belsejébe elemek vannak rejtve és egy láthatatlan helyen kivezetve a drótokba.
0 x

nyemi
Hozzászólások: 42
Csatlakozott: 2014.11.20. 07:34

Re: Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: nyemi » 2015.03.27. 17:33

Morcos írta:Ne viccelj már azt a 4000 forintot megéri amit a próbára költök. Ha nem működik akkor legalább tudom.
Csak olvasd el ezt, és már meg is spóroltál egy kis pénzt az időről már nem is beszélve. ;)
Link:http://www.vems.hu/freeenergy/pajert/in ... esseg.html
0 x

Avatar
Rigel
Hozzászólások: 1492
Csatlakozott: 2013.05.15. 10:49

Re: Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: Rigel » 2015.03.27. 17:34

Morcos írta:Mondjuk azért arra kíváncsi volnék milyen technikai megoldással világítottak az égők...
Bűvésztrükk...

Persze érthető a kíváncsiság, hogy leleplezzünk egy-egy bűvésztrükköt, de ahhoz már valami eszement megszállottság kell, hogy a cél eléréséhez bármekkora összeget is beáldozzunk.
0 x

Morcos
Hozzászólások: 1594
Csatlakozott: 2012.08.19. 14:02

Re: Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: Morcos » 2015.03.27. 18:01

Szilágyi András írta:
Morcos írta:Mondjuk azért arra kíváncsi volnék milyen technikai megoldással világítottak az égők...
Szerintem a "vasmag" csak egy fémlemezből hajtogatott forma, aminek a belsejébe elemek vannak rejtve és egy láthatatlan helyen kivezetve a drótokba.
Nekem a vasmag tömör öntöttvasnak tűnik, hacsak a tekercsek alatt a belső oldalt ki nem marták, de ha valahol lehetett Li-ion akksi, akkor inkább a kiszuperált kondenzátorok belsejében. Szerintem.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Morcos 2015.03.27. 18:04-kor.
0 x

Morcos
Hozzászólások: 1594
Csatlakozott: 2012.08.19. 14:02

Re: Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: Morcos » 2015.03.27. 18:03

Rigel írta:
Morcos írta:Mondjuk azért arra kíváncsi volnék milyen technikai megoldással világítottak az égők...
Bűvésztrükk...

Persze érthető a kíváncsiság, hogy leleplezzünk egy-egy bűvésztrükköt, de ahhoz már valami eszement megszállottság kell, hogy a cél eléréséhez bármekkora összeget is beáldozzunk.
Nincs sok kétségem hogy működhet e vagy nem, de mint tudod a kíváncsiság nagy úr :)
0 x

Szilágyi András
*
*
Hozzászólások: 6520
Csatlakozott: 2009.12.05. 09:31
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: Szilágyi András » 2015.03.27. 18:27

Morcos írta:
Rigel írta:
Morcos írta:Mondjuk azért arra kíváncsi volnék milyen technikai megoldással világítottak az égők...
Bűvésztrükk...

Persze érthető a kíváncsiság, hogy leleplezzünk egy-egy bűvésztrükköt, de ahhoz már valami eszement megszállottság kell, hogy a cél eléréséhez bármekkora összeget is beáldozzunk.
Nincs sok kétségem hogy működhet e vagy nem, de mint tudod a kíváncsiság nagy úr :)
A hosszabbítót és az öngyújtót is megrendelted már? :mrgreen:
0 x

Avatar
mimindannyian
*
*
Hozzászólások: 7917
Csatlakozott: 2011.04.23. 16:20
Tartózkodási hely: Szoboszló

Re: Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: mimindannyian » 2015.03.27. 19:00

:mrgreen: Meg a cilindert és biztonság kedvéért egy nyúlketrecet.
0 x

Morcos
Hozzászólások: 1594
Csatlakozott: 2012.08.19. 14:02

Re: Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: Morcos » 2015.03.30. 19:35

Ha már a témánál vagyunk, akkor most ismertetek egy permanens mágnesekből álló mágnesmotort, aminek a lentebb bemutatott számítógépes szimuláció szerint működnie kell.

Az előállítás költségén felül ez az eszköz addig termelné az energiát, amíg az alkatrészek, vagy a mágnesek az erős igénybevétel hatására tönkre nem mennek. Úgyhogy ez sem örökmozgó.

A mágnesmotor egy állórészből (belső átmérő 315mm) és egy (310mm átmérőjű) forgórészből áll. Az állórészben 18 darab, míg a forgórészben 15 darab ritkaföldfém neodímium mágnes van elhelyezve, a sugárirányhoz képest 32 fokos szögben. A mágnesek mérete az állórészben 25x25x50mm, a forgórészben pedig 25x25x75mm.

A működés alapja, hogy az állórész mágnesei mindig egy irányba taszítják a forgórész mágneseit, így a fellépő forgatónyomaték hatására a forgórész egyirányú mozgásba jön. Vagyis a mágnesmotor a pólusok közötti taszítóerőt használja ki.

Az alábbi szimulációból látható, hogy a forgórész mágneseire ható erővektorok összegzése alapján (egy teljes fordulatra 360 lépésben kalkulálva) a mágnesmotor forgórésze egyirányba fog forogni. A neodímium mágneseknek köszönhetően a kalkulált forgatónyomaték óriási, hozzávetőleg 400 newtonméter.

Kép
Kép

Az is látható, hogy a mágneses tér erősen rezonál.

Amennyiben a forgórész fordulatszáma 600 fordulat percenként, a forgatónyomaték pedig 400 Nm, a mágnesmotor által leadott teljesítmény több mint 12 KW.
0 x

Avatar
Rigel
Hozzászólások: 1492
Csatlakozott: 2013.05.15. 10:49

Re: Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: Rigel » 2015.03.30. 20:22

Morcos írta:Az előállítás költségén felül ez az eszköz addig termelné az energiát, amíg az alkatrészek, vagy a mágnesek az erős igénybevétel hatására tönkre nem mennek.
Csupáncsak egyetlen baja van. Nem fog forogni.

Ha megfigyeled, láthatod, hogy az azonos pólusú mágnesvégek közötti taszítás akkor a legnagyobb, amikor a sarkaik a legközelebb kerülnek. Ez a taszítás pedig éppen ellentétes irányban hat a belső rész forgásirányának. Egyszerűen leáll az egész prompt, mégha meg is forgatják a belső részt.
0 x

Morcos
Hozzászólások: 1594
Csatlakozott: 2012.08.19. 14:02

Re: Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: Morcos » 2015.03.30. 20:50

Rigel írta:
Morcos írta:Az előállítás költségén felül ez az eszköz addig termelné az energiát, amíg az alkatrészek, vagy a mágnesek az erős igénybevétel hatására tönkre nem mennek.
Csupáncsak egyetlen baja van. Nem fog forogni.

Ha megfigyeled, láthatod, hogy az azonos pólusú mágnesvégek közötti taszítás akkor a legnagyobb, amikor a sarkaik a legközelebb kerülnek. Ez a taszítás pedig éppen ellentétes irányban hat a belső rész forgásirányának. Egyszerűen leáll az egész prompt, mégha meg is forgatják a belső részt.
Az erővektor analízis azt mutatja forogni fog. De lehet, hogy a szoftver hibás ;) Egyébként pont fordítva, amikor a sarkaik közelednek az erővolnalak sűrűsödnek, ott a vonzás nagyobb nem a taszítás.
0 x

Szilágyi András
*
*
Hozzászólások: 6520
Csatlakozott: 2009.12.05. 09:31
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: Szilágyi András » 2015.03.30. 21:06

Morcos írta:
Rigel írta:
Morcos írta:Az előállítás költségén felül ez az eszköz addig termelné az energiát, amíg az alkatrészek, vagy a mágnesek az erős igénybevétel hatására tönkre nem mennek.
Csupáncsak egyetlen baja van. Nem fog forogni.

Ha megfigyeled, láthatod, hogy az azonos pólusú mágnesvégek közötti taszítás akkor a legnagyobb, amikor a sarkaik a legközelebb kerülnek. Ez a taszítás pedig éppen ellentétes irányban hat a belső rész forgásirányának. Egyszerűen leáll az egész prompt, mégha meg is forgatják a belső részt.
Az erővektor analízis azt mutatja forogni fog. De lehet, hogy a szoftver hibás ;) Egyébként pont fordítva, amikor a sarkaik közelednek az erővolnalak sűrűsödnek, ott a vonzás nagyobb nem a taszítás.
Nézd meg a kis kék köröket, amelyek hol nőnek, hol zsugorodnak. Ez azt mutatja, hogy amikor az egyik mágnes ellöki magától a vele szemközti mozgó mágnest, ezt a mellette lévő mágnes taszításával szemben kell megtennie. A cucc meg fog állni egy köztes helyzetben.
0 x

Avatar
mimindannyian
*
*
Hozzászólások: 7917
Csatlakozott: 2011.04.23. 16:20
Tartózkodási hely: Szoboszló

Re: Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: mimindannyian » 2015.03.31. 12:01

Morcos írta:Az erővektor analízis azt mutatja forogni fog. De lehet, hogy a szoftver hibás ;)
Szuperpozíció, hallottál már róla? Ha két mágnessel nem tudod elérni, hogy periodikus mozgással energiát termelj, akkor többel sem fog sikerülni.
0 x

nyemi
Hozzászólások: 42
Csatlakozott: 2014.11.20. 07:34

Re: Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: nyemi » 2015.03.31. 16:29

Morcos írta:Ha már a témánál vagyunk, akkor most ismertetek egy permanens mágnesekből álló mágnesmotort
Ne mágnes motort akarjál csinálni hanem, a Halbach technológiával motort vagy generátort :).
Ez egy járható út az állandó mágneses dolgok hatásfok (~98%!) növelése terén.
Kép
0 x

Avatar
Rigel
Hozzászólások: 1492
Csatlakozott: 2013.05.15. 10:49

Re: Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: Rigel » 2015.03.31. 16:56

Morcos írta:Az erővektor analízis azt mutatja forogni fog. De lehet, hogy a szoftver hibás ;)
Az egész elképzelés az.
Morcos írta:Egyébként pont fordítva, amikor a sarkaik közelednek az erővolnalak sűrűsödnek, ott a vonzás nagyobb nem a taszítás.
Miért lenne ott egyáltalán vonzás??????? :shock:
Könyörgöm! Két mágnes azonos pólusú oldaláról beszélünk. Azok meg taszítják egymást, akár lapjával, akár élével közelednek.
Játszottál te már egyáltalán állandómágnesekkel? Sikerült egyszer is az asztalra lerakott mágnes felett lebegtetned a másik mágnest szembefordított azonos pólusok esetén?

Tudod miért nem?
Mert ha nem akadályozod meg az átfordulást, akkor a lebegtetni kívánt mágnes átpördül, és hozzácsapódik a lerakotthoz. Ha meg valamivel korlátozod az átfordulást, akkor feszt ki akar térni oldalirányba a lebegtetni kívánt mágnes. Lehet hogy van egy egyensúlyi pont, mint a hegyére állított ceruzánál, de ha ezt nem találod el (és nem fogod, ez garantált), akkor egy valamilyen oldalirányú erő fog hatni a lebegtetni kívánt mágnesre.
Ugyanez megfordítva is igaz. Ha azonos pólusokat nem szemtől szembe közelíted, hanem oldalirányból próbálod egymás fölé csúsztatni, ugyanez az oldalirányú erő fog SZEMBEHATNI a te akaratoddal. Pont mint a működésképtelen "gépedben" a belső mágnes bal felső sarka és a külső mágnes jobb alsó sarka között. Azaz, ahogy András is írta, a belső mágnesek megállnak valahol két külső mágnes között félúton egy egyensúlyi pozícióban.
0 x

Morcos
Hozzászólások: 1594
Csatlakozott: 2012.08.19. 14:02

Re: Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: Morcos » 2015.03.31. 23:16

Közbe péntek estére meglesz a topikindítóm kísérlete, beszereztem mindent, a vasmagért péntek délután megyek. Remek.
0 x

Morcos
Hozzászólások: 1594
Csatlakozott: 2012.08.19. 14:02

Re: Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: Morcos » 2015.03.31. 23:19

nyemi írta:
Morcos írta:Ha már a témánál vagyunk, akkor most ismertetek egy permanens mágnesekből álló mágnesmotort
Ne mágnes motort akarjál csinálni hanem, a Halbach technológiával motort vagy generátort :).
Ez egy járható út az állandó mágneses dolgok hatásfok (~98%!) növelése terén.
Hát nem tudom működne e. A mágnesmotor valszeg a szimuláció szerint.
0 x

Avatar
Solaris
Hozzászólások: 3584
Csatlakozott: 2012.07.25. 17:32

Re: Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: Solaris » 2015.03.31. 23:39

Morcos írta:Ha már a témánál vagyunk, akkor most ismertetek egy permanens mágnesekből álló mágnesmotort, aminek a lentebb bemutatott számítógépes szimuláció szerint működnie kell.
...

Amennyiben a forgórész fordulatszáma 600 fordulat percenként, a forgatónyomaték pedig 400 Nm, a mágnesmotor által leadott teljesítmény több mint 12 KW.
A szimuláció nagyon szép, de ettől még ez a motor nem fog működni. Ha összeépíted, a rotor kicsit fészkelődik a sztátorban, aztán szépen megáll egy egyensúlyi helyzetben. Ha megforgatod a rotort és magára hagyod, akkor is gyorsan megáll a forgás. Mitől működne ez a motor? Honnan veszi az energiát? Gondolkodj már egy kicsit.

A számításod sem jó. Gőzöm sincs, hogy honnan szoptad az adatokat, de 600 1/min fordulatszám és 400 Nm levett nyomaték esetében a teljesítmény 25,1 kW.
0 x

Morcos
Hozzászólások: 1594
Csatlakozott: 2012.08.19. 14:02

Re: Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: Morcos » 2015.04.01. 00:16

Solaris írta:
Morcos írta:Ha már a témánál vagyunk, akkor most ismertetek egy permanens mágnesekből álló mágnesmotort, aminek a lentebb bemutatott számítógépes szimuláció szerint működnie kell.
...

Amennyiben a forgórész fordulatszáma 600 fordulat percenként, a forgatónyomaték pedig 400 Nm, a mágnesmotor által leadott teljesítmény több mint 12 KW.
A szimuláció nagyon szép, de ettől még ez a motor nem fog működni. Ha összeépíted, a rotor kicsit fészkelődik a sztátorban, aztán szépen megáll egy egyensúlyi helyzetben. Ha megforgatod a rotort és magára hagyod, akkor is gyorsan megáll a forgás. Mitől működne ez a motor? Honnan veszi az energiát? Gondolkodj már egy kicsit.

A számításod sem jó. Gőzöm sincs, hogy honnan szoptad az adatokat, de 600 1/min fordulatszám és 400 Nm levett nyomaték esetében a teljesítmény 25,1 kW.
Először is, a számításod nem jó, mivel a teljesítmény P = Mω, ahol M a forgatónyomaték és ω a motor szögsebessége, ami az n fordulatszám alapján: ω=2πn. Az n fordulatszámot pedig át kell számolnod 1/min-ről 1/sec-re.

Másodszor a forgatónyomatékot maga a szoftver számolta ki mágnesről mágnesre az erővektorok analízise alapján egy teljes fordulatra (1 fokonként 360 lépésben). Ebből derült ki az is, hogy a forgórész egyirányban fog forogni.
0 x

Avatar
Solaris
Hozzászólások: 3584
Csatlakozott: 2012.07.25. 17:32

Re: Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: Solaris » 2015.04.01. 00:36

Morcos írta:
Solaris írta:
Morcos írta:Ha már a témánál vagyunk, akkor most ismertetek egy permanens mágnesekből álló mágnesmotort, aminek a lentebb bemutatott számítógépes szimuláció szerint működnie kell.
...

Amennyiben a forgórész fordulatszáma 600 fordulat percenként, a forgatónyomaték pedig 400 Nm, a mágnesmotor által leadott teljesítmény több mint 12 KW.
A szimuláció nagyon szép, de ettől még ez a motor nem fog működni. Ha összeépíted, a rotor kicsit fészkelődik a sztátorban, aztán szépen megáll egy egyensúlyi helyzetben. Ha megforgatod a rotort és magára hagyod, akkor is gyorsan megáll a forgás. Mitől működne ez a motor? Honnan veszi az energiát? Gondolkodj már egy kicsit.

A számításod sem jó. Gőzöm sincs, hogy honnan szoptad az adatokat, de 600 1/min fordulatszám és 400 Nm levett nyomaték esetében a teljesítmény 25,1 kW.
Először is, a számításod nem jó, mivel a teljesítmény P = Mω, ahol M a forgatónyomaték és ω a motor szögsebessége, ami az n fordulatszám alapján: ω=2πn. Az n fordulatszámot pedig át kell számolnod 1/min-ről 1/sec-re.

Másodszor a forgatónyomatékot maga a szoftver számolta ki mágnesről mágnesre az erővektorok analízise alapján egy teljes fordulatra (1 fokonként 360 lépésben). Ebből derült ki az is, hogy a forgórész egyirányban fog forogni.
Nem jó a számítás? P = M*2*Pi*n = 400 Nm*2*PI*600min-1*60-1*min*s-1 = 25132,74 W

Erővektor analízis? :) A nyomaték vektor és a kiszámítási módja M = r x F

A mágneseid némi fészkelődés után létrehoznak egy inhomogén, időben nem változó mágneses teret és megáll a forgás, illetve el sem indul. Hülyeség az egész, kár pazarolni rá az időt.
0 x

Avatar
Solaris
Hozzászólások: 3584
Csatlakozott: 2012.07.25. 17:32

Re: Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: Solaris » 2015.04.01. 00:39

nyemi írta:
Morcos írta:Ha már a témánál vagyunk, akkor most ismertetek egy permanens mágnesekből álló mágnesmotort
Ne mágnes motort akarjál csinálni hanem, a Halbach technológiával motort vagy generátort :).
Ez egy járható út az állandó mágneses dolgok hatásfok (~98%!) növelése terén.
Kép
Irány a monopólus, nemde?
0 x

Morcos
Hozzászólások: 1594
Csatlakozott: 2012.08.19. 14:02

Re: Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: Morcos » 2015.04.01. 00:48

Busszus igazad van nyilván csak π vel szoroztam, nem pedig 2π-vel! Sebaj! Felrobbant az erőmű! :mrgreen:
0 x

Szilágyi András
*
*
Hozzászólások: 6520
Csatlakozott: 2009.12.05. 09:31
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: Szilágyi András » 2015.04.01. 01:16

Morcos írta:Busszus igazad van nyilván csak π vel szoroztam, nem pedig 2π-vel! Sebaj! Felrobbant az erőmű! :mrgreen:
Ugye ez innen van? Perendev style Magnetic Motor “Free Energy Generator”

A kommentekben ketten is írják, hogy megcsinálták, de nemhogy nem forgott, hanem egy igen hatékony mágneses fékrendszert kaptak :mrgreen:
0 x

Morcos
Hozzászólások: 1594
Csatlakozott: 2012.08.19. 14:02

Re: Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: Morcos » 2015.04.01. 10:52

Szilágyi András írta:
Morcos írta:Busszus igazad van nyilván csak π vel szoroztam, nem pedig 2π-vel! Sebaj! Felrobbant az erőmű! :mrgreen:
Ugye ez innen van? Perendev style Magnetic Motor “Free Energy Generator”

A kommentekben ketten is írják, hogy megcsinálták, de nemhogy nem forgott, hanem egy igen hatékony mágneses fékrendszert kaptak :mrgreen:
Hát láthatod. Megcsinálták? Valóban? Én nem láttam a kísérletet :D
0 x

Szilágyi András
*
*
Hozzászólások: 6520
Csatlakozott: 2009.12.05. 09:31
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: Szilágyi András » 2015.04.01. 11:28

Morcos írta:Hát láthatod. Megcsinálták? Valóban? Én nem láttam a kísérletet :D
Igazad is van! Amíg nincs nagyon keményen, dokumentált kísérletekkel bizonyítva, hogy nem működik, addig azt kell feltételezni, hogy működik! :P Mikor rendeled meg a mágneseket?
0 x

Avatar
mimindannyian
*
*
Hozzászólások: 7917
Csatlakozott: 2011.04.23. 16:20
Tartózkodási hely: Szoboszló

Re: Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: mimindannyian » 2015.04.01. 13:21

Remélem, végre lesz valaki, aki jól dokumentálja, sőt videón rögzíti az eredményt! Nehogy ez a tanulmány is a fiókban végezze, rontva az örökmozgó statisztika kiegyensúlyozottságát.
0 x

nyemi
Hozzászólások: 42
Csatlakozott: 2014.11.20. 07:34

Re: Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: nyemi » 2015.04.01. 15:40

Solaris írta:
Irány a monopólus, nemde?
Á dehogy . "Fogadjunk" hogy otthon is van nálad Halbach array, csak nem tudsz róla.
Úgy nevezi a köznyelv, hogy Hűtő mágnes ;) .
0 x

Szilágyi András
*
*
Hozzászólások: 6520
Csatlakozott: 2009.12.05. 09:31
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: Szilágyi András » 2015.04.01. 20:34

Na írtam egy kis szimulációt, ebben a rúdmágneseket 10-10 ponttöltésből álló dipólusként modelleztem (ez jó modellje a rúdmágnesnek):
Kép
Kiszámítva a külső és a belső gyűrű kölcsönhatási energiáját a belső gyűrű elfordulási szögének függvényében:
Kép
Nem mutatom az egészet, csak a 0-36 fok tartományt, a többi ugyanolyan. Egy szép, periodikus függvény 4 fok periódussal. Szóval ennek 4 fokonként van egy kedvező helyzete. Abból kicsit kibillentve bármely irányba, ugyanoda tér vissza; jobban kibillentve a szomszédos minimumba ugrik. Látszik, hogy még csak nem is racsniszerű a potenciál, tehát nincs iránypreferenciája.
0 x

Morcos
Hozzászólások: 1594
Csatlakozott: 2012.08.19. 14:02

Re: Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: Morcos » 2015.04.01. 21:58

Legalább nem kell megrendelnem a mágneseket :D
0 x

Válasz küldése