Tiltott találmányok?

Örökmozgók, 100% feletti hatásfok
Avatar
agen_kolar11
Hozzászólások: 184
Csatlakozott: 2015.04.21. 21:41

Re: Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: agen_kolar11 » 2015.05.07. 00:50

Tisztelt Gézoo tanár úr!

Pár évvel ezelőtt volt alkalmam részt venni az ön által vezetett gimnáziumi fakultáción ,ahol ön külön lelkesedéssel tanított minket a topicban tárgyalt gépekről.Mint tisztelő tanítványa,szeretném kikérni az ön véleményét a Morcos által bemutatott gépről.

Tisztelettel:agen_kolar11
0 x

Avatar
agen_kolar11
Hozzászólások: 184
Csatlakozott: 2015.04.21. 21:41

Re: Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: agen_kolar11 » 2015.05.07. 02:24

A szakkörön,melyet ön tetszett tartani,emlékeim szerint még az energiamegmaradást is cáfolta a 2 golyó-1 rugós szerkezetével.Rég érettségiztem,elfelejtettem a fizika egy részét,de ennek a gépnek a működési elve és Morcos gépe közt milyen párhuzam lelhető fel?
0 x

Avatar
Rigel
Hozzászólások: 1492
Csatlakozott: 2013.05.15. 10:49

Re: Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: Rigel » 2015.05.07. 09:07

agen_kolar11 írta:de ennek a gépnek a működési elve és Morcos gépe közt milyen párhuzam lelhető fel?
Mármint további párhuzam azon kívül, hogy nem működik?
Mert abban hasonlítanak.
0 x

Avatar
agen_kolar11
Hozzászólások: 184
Csatlakozott: 2015.04.21. 21:41

Re: Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: agen_kolar11 » 2015.05.07. 10:10

Rigel írta:
agen_kolar11 írta:de ennek a gépnek a működési elve és Morcos gépe közt milyen párhuzam lelhető fel?
Mármint további párhuzam azon kívül, hogy nem működik?
Mert abban hasonlítanak.

Gézoo szerint legalább az egyik igen,még kíváncsian várom a mester válaszát. 8-)
0 x

Avatar
mimindannyian
*
*
Hozzászólások: 7917
Csatlakozott: 2011.04.23. 16:20
Tartózkodási hely: Szoboszló

Re: Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: mimindannyian » 2015.05.07. 10:14

miért trollkodsz, szégény öregemberrrel? 8-)
0 x

idegen
Hozzászólások: 930
Csatlakozott: 2015.04.10. 23:21

Re: Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: idegen » 2015.05.07. 20:16

Sziasztok!

Ezt hogy csinálja az ember?
https://www.youtube.com/watch?v=YreCJDvIX2Q
0 x

Szilágyi András
*
*
Hozzászólások: 6520
Csatlakozott: 2009.12.05. 09:31
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: Szilágyi András » 2015.05.08. 16:08

idegen írta:Sziasztok!

Ezt hogy csinálja az ember?
https://www.youtube.com/watch?v=YreCJDvIX2Q
Ez igen! Ez tényleg ügyes.
0 x

Avatar
mimindannyian
*
*
Hozzászólások: 7917
Csatlakozott: 2011.04.23. 16:20
Tartózkodási hely: Szoboszló

Re: Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: mimindannyian » 2015.05.08. 16:19

Nekem nincs jobb ötletem, mint a jól bevált légáramlás. Csak egyszer fordítja meg 180 fokkal, de akkor már gyorsan pörög, így nem derül ki, ha fékeződni kezdene - meg persze simán lehet egy kapcsoló a képen kívül, amivel az ügyes légterelővel ellátott szobaventillátorát ki-be kapcsolja amikor kell.
0 x

Szilágyi András
*
*
Hozzászólások: 6520
Csatlakozott: 2009.12.05. 09:31
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: Szilágyi András » 2015.05.08. 17:20

mimindannyian írta:Nekem nincs jobb ötletem, mint a jól bevált légáramlás. Csak egyszer fordítja meg 180 fokkal, de akkor már gyorsan pörög, így nem derül ki, ha fékeződni kezdene - meg persze simán lehet egy kapcsoló a képen kívül, amivel az ügyes légterelővel ellátott szobaventillátorát ki-be kapcsolja amikor kell.
3:00 körül egy csomót magyaráz a fickó, úgy, hogy a kezei a kerék két oldalán vannak, ezzel blokkolva az esetleges légáramlatot.
Valami más lesz itt. Ez tényleg fejtörést okoz. Szerintem a kerék belsejében van a titok.
0 x

Avatar
mimindannyian
*
*
Hozzászólások: 7917
Csatlakozott: 2011.04.23. 16:20
Tartózkodási hely: Szoboszló

Re: Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: mimindannyian » 2015.05.09. 12:32

Az a kerék mondjuk tényleg elég gyanús. A tartószerkezetet ki tudta faragni fából, pöpec lakkozással, de a kereket nem, csak valami amorf, szivacsszerű ide-oda hajló jellege van. Persze erre mondhatná, hogy azért nem fa, mert annak túl nagy lenne a tömege, nehezen forgatná meg a "csodaerő", főleg, ha nem teljesen szimmetrikus.

Én még kitartok a légáramlat mellett. Ha megnézed a video legvégét, 4:24-nél kezdődően, ahol 180 fokot fordít rajta, ott amikor az egyik irányban forog, a forgás és a videó képfrekvenciája miatt a kerék élén látható fóliadarabok látszólagos mozgása felénk haladó, és egyre inkább erre gyorsuló mozgás. Amikor átfordítja 4:26-tól, ez a mozgás megáll, sőt ellenkező irányban kezd gyorsulni. Ez arra enged következtetni, hogy itt lassulni kezd.
0 x

mmormota
Hozzászólások: 68
Csatlakozott: 2015.05.10. 00:22

Re: Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: mmormota » 2015.05.10. 00:48

Ha nekem kellene ilyet építeni, villanymotor elvet használnék, az a legegyszerűbb.
Minden a korongban, nagyobb mint a fa állvány, könnyebben elfér a cucc. Kell pár elektromágnes (kis vaskorong megtekerve) körben a korongra.
Amit töltés megosztónak nevez az két permanens mágnes (vagy az ívelt részben egy mágnes). A mágnesek kapcsolgatására egy kis elektronika, én uC-vel csinálnám mert azzal dolgozok, helyzet érzékelésre pedig gyorsulás szenzor (az tudja hogy hogy áll a korong a gravitáció g-hez képest). Akinek a mems g szenzor nem áll kézre, használhat hall szenzort vagy akár infra adó-vevő párt, az mindjárt értelmet adna az ívelt alufóliának... :D
0 x

pingu
Hozzászólások: 6
Csatlakozott: 2015.04.09. 18:41

Re: Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: pingu » 2015.05.10. 08:30

Véletlenül se vegyétek észre,hogy -idegen- a hasát fogva röhög rajtatok. :twisted:
Ti,szkeptikusok még egy egyszerű forgó izét sem tudtok kielemezni (uC,hall szenzor,g szenzor) akkor miként tudnátok komolyabb berendezéshez (gyakorlatban) hozzászólni?Egy egyszerű példája az átverésnek: https://www.youtube.com/watch?v=-NLnTmbGjM4
0 x

pingu
Hozzászólások: 6
Csatlakozott: 2015.04.09. 18:41

Re: Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: pingu » 2015.05.10. 08:34

Szívdobogás jelzőként egy régi gyerek játék: https://www.youtube.com/watch?v=JTV2k-OIqMA
0 x

Avatar
Rigel
Hozzászólások: 1492
Csatlakozott: 2013.05.15. 10:49

Re: Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: Rigel » 2015.05.10. 09:40

pingu írta:Véletlenül se vegyétek észre,hogy -idegen- a hasát fogva röhög rajtatok. :twisted:
Ti,szkeptikusok még egy egyszerű forgó izét sem tudtok kielemezni (uC,hall szenzor,g szenzor) akkor miként tudnátok komolyabb berendezéshez (gyakorlatban) hozzászólni?
Az persze ne zavarjon, hogy "mi, szkeptikusok"-nak nem az a feladatunk, hogy egy akárki által bedobott youtube videóból kapásból megmondjuk, hol van a trükk.
Az a feladatunk, hogy rámutassunk: BIZTOSAN VAN TRÜKK, mivel ilyen tartományában a valóságnak a termodinamika (energiamegmaradás, entrópianövekedés) megszeghetetlen törvény. Egyik youtube sufnizseni sem szegi meg, maximum úgy eldugja az energiaforrást, ahogy a jó bűvész a pikk ászt. És az igazán jó bűvészeket is százszor megnézheted, akkor sem jössz rá, hogyan csinálják. Akkor mit is akarunk egyetlen youtube videótól?
0 x

mmormota
Hozzászólások: 68
Csatlakozott: 2015.05.10. 00:22

Re: Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: mmormota » 2015.05.10. 11:46

pingu írta:Ti,szkeptikusok még egy egyszerű forgó izét sem tudtok kielemezni (uC,hall szenzor,g szenzor)
Ez ugyanaz, mint ha kalapács van a kezedben hajlamos vagy szögnek nézni a dolgokat. Lehet hogy a uC stb neked bonyolult, de nekem ezek vannak a kezem ügyében, minden nap ezekkel dolgozom. Bármilyen vezérlési feladatra uC-t használok, mert miért ne, olcsó, kicsi, pár sor program és kész is. Ha módosítás kell, csak a program változik. A g szenzor rajta van több kis panelemen, ezért elsőként ez jutott eszembe. Akkor nem kell semmi további érzékelő, nem kényes a mágnesek elhelyezésére, nem kell semmi plusz alkatrész. Egy 2*2 centis panel, egy Li gombelem meg a tekercsek.

A filmen az elv ugyanaz mint amit írtam, csak Reed relét használt kommutátornak. Ezt jóval közelebb kell tenni a mágneshez mint pl. egy Hall érzékelőt mert érzéketlen, tehát feltűnőbb. Hall érzékelőm van, Reed relém nincs.
0 x

Szilágyi András
*
*
Hozzászólások: 6520
Csatlakozott: 2009.12.05. 09:31
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: Szilágyi András » 2015.05.10. 12:02

pingu írta:Véletlenül se vegyétek észre,hogy -idegen- a hasát fogva röhög rajtatok. :twisted:
Ti,szkeptikusok még egy egyszerű forgó izét sem tudtok kielemezni (uC,hall szenzor,g szenzor) akkor miként tudnátok komolyabb berendezéshez (gyakorlatban) hozzászólni?
Kíváncsian várjuk a te elemzésedet.
0 x

mmormota
Hozzászólások: 68
Csatlakozott: 2015.05.10. 00:22

Re: Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: mmormota » 2015.05.10. 13:42

pingu írta:Szívdobogás jelzőként egy régi gyerek játék: https://www.youtube.com/watch?v=JTV2k-OIqMA
Elsőre nem működött, de egy-két perc gyakorlással ráéreztem. Jó szögben kell tartani, akkor ugrik mikor megcsúszik a körmömön.
0 x

Avatar
mimindannyian
*
*
Hozzászólások: 7917
Csatlakozott: 2011.04.23. 16:20
Tartózkodási hely: Szoboszló

Re: Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: mimindannyian » 2015.05.10. 19:03

pingu írta:Véletlenül se vegyétek észre,hogy -idegen- a hasát fogva röhög rajtatok.
Megszoktuk már, hogy a zárt osztályról idetévedtek érvek és érdemi hozzászólások helyett csak nevetgélnek. Ez is egy szint.
0 x

idegen
Hozzászólások: 930
Csatlakozott: 2015.04.10. 23:21

Re: Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: idegen » 2015.05.11. 17:33

Kedves Mimindannyian!
Mi mindannyian ezen a kis zárt osztályon élünk.Kívülről nézve egyformák a bolondok...pedig mindegyik más.Ha engem kóstolgatsz nagyon mellényúltál,de ez is egy szint.Nem volt szándékom röhögni senkin,de rajtad lehetne.Vagy inkább sírni?Érdemi hozzászólás az ha ismeretlenül valakit zárt osztályról idetévedtnek minősítesz?Nem a falvédőről és nem is a diliházból jöttem,épp ellenkezőleg:oda igyekszek.Támogatás van bőven!
Egyszerű kíváncsiság hajt:Szeretem tudni azt,hogy mi hogyan működik.A csalások működését is szeretem tudni,mert vannak szánalmasan gyenge,és zseniális trükkök is.Csak ezért tettem ide azt a videot,mert elképzelésem sincs,hogy csinálja és hátha valaki tudja.
Elektrosztatikus motor működése leírható,megmagyarázható a működési elv,de a töltés az már nem ennyire egyértelmű.
A fickónak van még egy videoja,és ott valóban egy iránytott ventillátort használ,de nem csalási célra hanem valami modelljárművet hajt vele.
0 x

Szilágyi András
*
*
Hozzászólások: 6520
Csatlakozott: 2009.12.05. 09:31
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: Szilágyi András » 2015.05.11. 18:05

idegen írta:Kedves Mimindannyian!
Mi mindannyian ezen a kis zárt osztályon élünk.Kívülről nézve egyformák a bolondok...pedig mindegyik más.Ha engem kóstolgatsz nagyon mellényúltál,de ez is egy szint.Nem volt szándékom röhögni senkin,de rajtad lehetne.Vagy inkább sírni?Érdemi hozzászólás az ha ismeretlenül valakit zárt osztályról idetévedtnek minősítesz?Nem a falvédőről és nem is a diliházból jöttem,épp ellenkezőleg:oda igyekszek.Támogatás van bőven!
Egyszerű kíváncsiság hajt:Szeretem tudni azt,hogy mi hogyan működik.A csalások működését is szeretem tudni,mert vannak szánalmasan gyenge,és zseniális trükkök is.Csak ezért tettem ide azt a videot,mert elképzelésem sincs,hogy csinálja és hátha valaki tudja.
Elektrosztatikus motor működése leírható,megmagyarázható a működési elv,de a töltés az már nem ennyire egyértelmű.
A fickónak van még egy videoja,és ott valóban egy iránytott ventillátort használ,de nem csalási célra hanem valami modelljárművet hajt vele.
Úgy, ahogy mmormota leírta, meg lehet csinálni. A két kis bigyó mágnes, a kerékben meg gombelem van és tekercsek, amikben egy elektronika kapcsolgatja az áramot, és valamilyen szenzor is kell a pozíció érzékelésére.

Hogy aztán így csinálta-e a videó feltöltője, azt nem tudom. Lehetnek más megoldások is, egyik sem túl egyszerű. Lehet akár tisztán mechanikus is a dolog, pl. rugó vagy gumiszalagok segítségével, de azt sem egyszerű megvalósítani. Én írtam egyébként a videó készítőjének, de eddig nem válaszolt.
0 x

Avatar
mimindannyian
*
*
Hozzászólások: 7917
Csatlakozott: 2011.04.23. 16:20
Tartózkodási hely: Szoboszló

Re: Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: mimindannyian » 2015.05.11. 18:28

idegen írta:Érdemi hozzászólás az ha ismeretlenül valakit zárt osztályról idetévedtnek minősítesz?
Nem, én a te hozzászólásod tartalmára utaltam, pontosabban annak hiányára, és hogy átérezed önnön szinvonalad, honoráltam egy hozzád illővel. Látszólag szépen talált, mert ilyen hosszú válaszra a témát nem méltattad.
idegen írta:Nem a falvédőről és nem is a diliházból jöttem,épp ellenkezőleg:oda igyekszek.
Na, ez nem lep meg.
idegen írta:Egyszerű kíváncsiság hajt:
Hogy hozzád hasonlóan geller választ adjak: az a kíváncsiság, amikor a szkeptikusokat leszóló kommentet írsz, csakmert nem ismerik kapásból az összes trükk megoldását?
idegen írta:A fickónak van még egy videoja,és ott valóban egy iránytott ventillátort használ,de nem csalási célra hanem valami modelljárművet hajt vele.
Megszerezte a gyakorlatot, kamatoztatja. :)
0 x

Szilágyi András
*
*
Hozzászólások: 6520
Csatlakozott: 2009.12.05. 09:31
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: Szilágyi András » 2015.05.11. 18:38

mimindannyian írta:Hogy hozzád hasonlóan geller választ adjak: az a kíváncsiság, amikor a szkeptikusokat leszóló kommentet írsz, csakmert nem ismerik kapásból az összes trükk megoldását?
Azt nem ő írta, hanem pingu. Nem igaz már, hogy mindig összekevered az embereket! Mi ütött beléd?
0 x

Avatar
mimindannyian
*
*
Hozzászólások: 7917
Csatlakozott: 2011.04.23. 16:20
Tartózkodási hely: Szoboszló

Re: Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: mimindannyian » 2015.05.11. 18:59

:D bocs, csapnivaló pedagógus vagyok. Ilyen 1-2 jellegtelen kommentre beeső arcokat nem tudok megkülönböztetni. Talán, ha lenne valami avatarjuk... De akkor most már majd elolvasom, ki az író.
0 x

Avatar
Solaris
Hozzászólások: 3584
Csatlakozott: 2012.07.25. 17:32

Re: Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: Solaris » 2015.05.11. 19:06

idegen írta:Sziasztok!

Ezt hogy csinálja az ember?
https://www.youtube.com/watch?v=YreCJDvIX2Q
Vásárolt egy mini egyenáramú elektromotort, olyat, amelyiknél a motorházból minkét végén tengely nyúlik ki és néhány gombakkumulátort. Beépítette a tárcsába egy g - szenzorral együtt, amellyel a motort be és ki tudja kapcsolni. A beépítést elfedte fóliával. Bekapcsoláskor a motor szépen, lassan forogni forogni kezd, mégpedig az állórész a forgórész körül és fokozatosan gyorsul. A forgórész tengelye beleszorul a csapágyként funkcionáló villába. Kb. ennyi az egész.

Itt egy mini motor katalógus:

http://www.conrad.hu/conrad.php?name=Pr ... id=1210014

Mint látható, gyufaszállal összevethető méretben is kapható cuccokról van szó.
0 x

Avatar
Solaris
Hozzászólások: 3584
Csatlakozott: 2012.07.25. 17:32

Re: Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: Solaris » 2015.05.11. 19:12

Rigel írta:...

BIZTOSAN VAN TRÜKK

...
Persze, hogy van. Csak a sufnizsenik hiszik azt, hogy a modern fizika törvényeit simán farba rúghatják, vagy ők, vagy a bűvészettel hivatalból foglalkozó más sufnizsenik.
A baj az, hogy a hülyeség exponenciálisan növekvő mennyiségben kerül fel a világhálóra betűtengerként és videó formájában. Ennél a motoros szerkentyűnél nyugodtan kezdhette volna úgy a sufnizsenink, hogy vigyázat, csalok!
0 x

Szilágyi András
*
*
Hozzászólások: 6520
Csatlakozott: 2009.12.05. 09:31
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: Szilágyi András » 2015.05.11. 19:28

Solaris írta:
idegen írta:Sziasztok!

Ezt hogy csinálja az ember?
https://www.youtube.com/watch?v=YreCJDvIX2Q
Vásárolt egy mini egyenáramú elektromotort, olyat, amelyiknél a motorházból minkét végén tengely nyúlik ki és néhány gombakkumulátort. Beépítette a tárcsába egy g - szenzorral együtt, amellyel a motort be és ki tudja kapcsolni. A beépítést elfedte fóliával. Bekapcsoláskor a motor szépen, lassan forogni forogni kezd, mégpedig az állórész a forgórész körül és fokozatosan gyorsul. A forgórész tengelye beleszorul a csapágyként funkcionáló villába. Kb. ennyi az egész.

Itt egy mini motor katalógus:

http://www.conrad.hu/conrad.php?name=Pr ... id=1210014

Mint látható, gyufaszállal összevethető méretben is kapható cuccokról van szó.
Ez is egy lehetőség, de a jellegzetes motorhangot hallani lehetne, plusz az ilyen motorok nem egyenletesen forognak.
0 x

Avatar
Solaris
Hozzászólások: 3584
Csatlakozott: 2012.07.25. 17:32

Re: Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: Solaris » 2015.05.11. 20:51

Szilágyi András írta: Ez is egy lehetőség, de a jellegzetes motorhangot hallani lehetne, plusz az ilyen motorok nem egyenletesen forognak.
Egy ilyen apró elektromotornak nem nagy hangja van. Ha jól van csapágyazva nem hallod, hogy éppen működik, különösen nem olyan szemmel láthatóan kis fordulatszámon, mint a videón.
A bemutatott tárcsa nem forgott egyenletesen. Volt, hogy el sem indult, s amikor magától, vagy segítséggel forogni kezdett, gyorsult egészen addig, ameddig a teljesítménye lehetővé tette.
A fazon mindent mutatott közelről, egyet kivéve, a tengelyt! Látszik a tokozása, de működés közben nem közelít rá a kamera. Ez is azt erősíti, hogy elektromotor forgatja a tárcsát.

Csodák nincsenek, s ilyen csoda lenne, ha az illető érdemben válaszolna a leveledre. :)
0 x

Avatar
mimindannyian
*
*
Hozzászólások: 7917
Csatlakozott: 2011.04.23. 16:20
Tartózkodási hely: Szoboszló

Re: Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: mimindannyian » 2015.05.11. 21:09

Áh, nincs ebben semmi. Látszik, hogy egyszerű puha habszivacs, néhány dísz alufóliacsíkkal.
0 x

Szilágyi András
*
*
Hozzászólások: 6520
Csatlakozott: 2009.12.05. 09:31
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: Szilágyi András » 2015.05.11. 21:37

Solaris írta:
Szilágyi András írta: Ez is egy lehetőség, de a jellegzetes motorhangot hallani lehetne, plusz az ilyen motorok nem egyenletesen forognak.
Egy ilyen apró elektromotornak nem nagy hangja van. Ha jól van csapágyazva nem hallod, hogy éppen működik, különösen nem olyan szemmel láthatóan kis fordulatszámon, mint a videón.
A bemutatott tárcsa nem forgott egyenletesen. Volt, hogy el sem indult, s amikor magától, vagy segítséggel forogni kezdett, gyorsult egészen addig, ameddig a teljesítménye lehetővé tette.
A fazon mindent mutatott közelről, egyet kivéve, a tengelyt! Látszik a tokozása, de működés közben nem közelít rá a kamera. Ez is azt erősíti, hogy elektromotor forgatja a tárcsát.

Csodák nincsenek, s ilyen csoda lenne, ha az illető érdemben válaszolna a leveledre. :)
Egy ilyen motornak, hacsak nem léptetőmotor, vannak stabil pontjai, annyi, ahány tekercs van benne, pl. egy PC ventilátorban általában 4 tekercs van. Tehát a forgás közben negyedfordulatonként tulajdonképpen ugrik egyet. Vagyis nem tud úgy lassan forogni, hogy egyenletesnek látszódjon a forgás, hanem láthatóan szabályosan ugrándozik.

Az általad mutatott kis motorok nagyon nagy fordulatszámúak, pl. az egyikhez oda van írva, hogy üresjáratban 10 ezer a fordulatszáma.
Szabályos, egyenletes, lassú forgást csak léptetőmotorral lehet csinálni. Ahhoz meg kell egy elektronika is.
0 x

Szilágyi András
*
*
Hozzászólások: 6520
Csatlakozott: 2009.12.05. 09:31
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: Szilágyi András » 2015.05.11. 21:39

mimindannyian írta:Áh, nincs ebben semmi. Látszik, hogy egyszerű puha habszivacs, néhány dísz alufóliacsíkkal.
Én nem látom, hogy puha lenne. Azt viszont látom, hogy az egyik oldala szürke, a másik oldala fekete, szerintem a szürke oldal egy műanyag fedőlap, valami mintha látszana is alatta, a fekete oldal pedig fekete szigetelőszalaggal van befedve.
0 x

Avatar
Solaris
Hozzászólások: 3584
Csatlakozott: 2012.07.25. 17:32

Re: Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: Solaris » 2015.05.11. 22:28

Szilágyi András írta: Egy ilyen motornak, hacsak nem léptetőmotor, vannak stabil pontjai, annyi, ahány tekercs van benne, pl. egy PC ventilátorban általában 4 tekercs van. Tehát a forgás közben negyedfordulatonként tulajdonképpen ugrik egyet. Vagyis nem tud úgy lassan forogni, hogy egyenletesnek látszódjon a forgás, hanem láthatóan szabályosan ugrándozik.

Az általad mutatott kis motorok nagyon nagy fordulatszámúak, pl. az egyikhez oda van írva, hogy üresjáratban 10 ezer a fordulatszáma.
Szabályos, egyenletes, lassú forgást csak léptetőmotorral lehet csinálni. Ahhoz meg kell egy elektronika is.
András! Az üresjárati fordulatszám nem jelent semmit. E csöpp elektromotornak megvan a maga nyomatéki jelleggörbéje, s annak a tárcsának is, amit forgat. Ahol a kettő metszi egymást, az a munkapont. Ha minden stimmel, akkor a munkapont stabil külön szabályozó nélkül is. Minden elektromotornak fékezéssel - terheléssel csökkentheted a fordulatszámát, ameddig a növekvő áramerősség miatt valamelyik tekercse le nem ég, mert a hűtése már nem bírja a hőt elvonni. Azt meg nem zárhatjuk ki, hogy az adott esetben terhelő ellenállással van beszabályozva az elérhető fordulatszám. A videón elég rövid ideig forog a tárcsa, vagyis bármi van, nincs elég ideje a motornak, hogy leégjen a valamelyik tekercse.

A korábban hivatkozott motorkatalógus csak egy a lehetséges katalógusok/gyártmányok közül. Történetesen azt adtam meg, amit elsőként találtam.

Természetesen működhet a kütyü másféle trükkel is, de nem nagyon hiszem. Ha megvizsgálhatnám, akkor biztosan kiderülne a turpisság.
0 x

mmormota
Hozzászólások: 68
Csatlakozott: 2015.05.10. 00:22

Re: Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: mmormota » 2015.05.11. 22:30

Készen is lehet hasonló mágneses cuccot venni, így különösebb műszaki ismeretek nélkül is megépíthető az "örökmozgó":
http://www.ebay.com/itm/Kinetic-Art-Mil ... 51cdcf158d

Ez úgy működik, hogy az elektronika érzékeli a közeledő mágnest (az alsó drót íven levő korongban van), bekapcsol rövid időre egy elektromágnest, az meg kis többlet lendületet ad. Így mozgásban marad a szerkezet. Minimális átalakítással adaptálható örökmozgóba. Csak át kell szerelni a korongba vagy a fába az elektronikát, el kell rejteni a működtető részt, meg kitalálni valami fedő történetet.
Ugyanaz mint amit először írtam, csak ehhez nem kell szakértelem, a játékot tervező mérnök már elvégezte a munkát.
0 x

Szilágyi András
*
*
Hozzászólások: 6520
Csatlakozott: 2009.12.05. 09:31
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: Szilágyi András » 2015.05.11. 22:34

mmormota írta:Készen is lehet hasonló mágneses cuccot venni, így különösebb műszaki ismeretek nélkül is megépíthető az "örökmozgó":
http://www.ebay.com/itm/Kinetic-Art-Mil ... 51cdcf158d

Ez úgy működik, hogy az elektronika érzékeli a közeledő mágnest (az alsó drót íven levő korongban van), bekapcsol rövid időre egy elektromágnest, az meg kis többlet lendületet ad. Így mozgásban marad a szerkezet. Minimális átalakítással adaptálható örökmozgóba. Csak át kell szerelni a korongba vagy a fába az elektronikát, el kell rejteni a működtető részt, meg kitalálni valami fedő történetet.
Ugyanaz mint amit először írtam, csak ehhez nem kell szakértelem, a játékot tervező mérnök már elvégezte a munkát.
Ez nem forog, csak billeg mindenfelé.
Kép
0 x

mmormota
Hozzászólások: 68
Csatlakozott: 2015.05.10. 00:22

Re: Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: mmormota » 2015.05.11. 22:40

Szilágyi András írta:
mmormota írta: Ez nem forog, csak billeg mindenfelé.
Persze, mert egy inga a mechanika, mindig visszalendül. A vezérelt elektromágnes ráerősít a mozgásra, ha az a mozgás inga mozgás, akkor arra.
Ha a mechanika egy csapágyazott korong, akkor is ráerősít a közeledő mágnes mozgására, csak itt nem lendül vissza hogy ellenkező irányból kapja el, hanem megtesz egy kört, megint ugyanarról jön, megint belehúz.
0 x

Szilágyi András
*
*
Hozzászólások: 6520
Csatlakozott: 2009.12.05. 09:31
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: Szilágyi András » 2015.05.11. 22:43

mmormota írta:
Szilágyi András írta:
mmormota írta: Ez nem forog, csak billeg mindenfelé.
Persze, mert egy inga a mechanika, mindig visszalendül. A vezérelt elektromágnes ráerősít a mozgásra, ha az a mozgás inga mozgás, akkor arra.
Ha a mechanika egy csapágyazott korong, akkor is ráerősít a közeledő mágnes mozgására, csak itt nem lendül vissza hogy ellenkező irányból kapja el, hanem megtesz egy kört, megint ugyanarról jön, megint belehúz.
De nézd meg, milyen vastag a talp. Ez nem férne bele a tárgyalt kütyübe.
Meg ez rángatna is, nem sima forgás lenne, hanem bele-bele lódulna.
0 x

mmormota
Hozzászólások: 68
Csatlakozott: 2015.05.10. 00:22

Re: Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: mmormota » 2015.05.11. 22:47

Eszembe jutott egy sokkal primitívebb szerkezet is.
Két karton korong, belül üres. Cérna feltekerve a tengelyre, a másik végén súly. Amíg le nem tekeredik annyi hogy a súly elérje a peremet, szépen forgatja a korongot.
:-)
0 x

Szilágyi András
*
*
Hozzászólások: 6520
Csatlakozott: 2009.12.05. 09:31
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: Szilágyi András » 2015.05.11. 22:50

mmormota írta:Eszembe jutott egy sokkal primitívebb szerkezet is.
Két karton korong, belül üres. Cérna feltekerve a tengelyre, a másik végén súly. Amíg le nem tekeredik annyi hogy a súly elérje a peremet, szépen forgatja a korongot.
:-)
Aztán amikor eléri a peremet, akkor jól lefékezi, és lehetne hallani, hogy súrlódik a peremhez...
De amúgy nem rossz ötlet.
0 x

mmormota
Hozzászólások: 68
Csatlakozott: 2015.05.10. 00:22

Re: Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: mmormota » 2015.05.11. 22:57

Szilágyi András írta: De nézd meg, milyen vastag a talp. Ez nem férne bele a tárgyalt kütyübe.
Meg ez rángatna is, nem sima forgás lenne, hanem bele-bele lódulna.
Ez nem örökmozgó, nem akarták elrejteni a meghajtást. Beletettek két ceruzaelemet.
A korongban van hely, gombelemek vagy Liion, az elektronika pcb-je lapos, a tekercs is lehet akármilyen alakú. Nem kell a jó hatásfok, ez egy jól csapágyazott korong.
A fa részbe csak mágnes kerül.
A mágnes gyenge, a korong tehetetlensége nagy, nem látszik a rángatás. Piszok kevés erő elég ahhoz, hogy egy jól csapágyazott, kiegyensúlyozott korong pörögjön.

Teljesen biztos vagyok abban, hogy ez így szépen működne. Esetleg építhetek egyet, de akkor uC is lesz benne... :D Átgondoltam, nem kell külön érzékelő, maga a mágnes indukál pár mV-ot a tekercsben ahogy közeledik, ez triggereli az elektronikát, bekapcsol fix időre, belehúz a mágnesbe, aztán vár amíg lecsengenek a dolgok és ismét élesedik a jelet váró komparátor.
0 x

Avatar
mimindannyian
*
*
Hozzászólások: 7917
Csatlakozott: 2011.04.23. 16:20
Tartózkodási hely: Szoboszló

Re: Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: mimindannyian » 2015.05.12. 14:39

Szilágyi András írta:Aztán amikor eléri a peremet, akkor jól lefékezi, és lehetne hallani, hogy súrlódik a peremhez...
De amúgy nem rossz ötlet.
Lehet úgy javítani rajta, hogy a kerék belsejében egy hosszú csiga/szerpentin van, amiben egy golyó gurul le, így elég enyhe, de sokáig tartó szöggyorsulást tud előidézni.
0 x

Nsolt
Hozzászólások: 278
Csatlakozott: 2009.12.09. 19:26

Re: Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: Nsolt » 2015.05.12. 16:03

mimindannyian írta:
Szilágyi András írta:Aztán amikor eléri a peremet, akkor jól lefékezi, és lehetne hallani, hogy súrlódik a peremhez...
De amúgy nem rossz ötlet.
Lehet úgy javítani rajta, hogy a kerék belsejében egy hosszú csiga/szerpentin van, amiben egy golyó gurul le, így elég enyhe, de sokáig tartó szöggyorsulást tud előidézni.
Egy egyszerű spirálrugó is megteszi.
0 x

Szilágyi András
*
*
Hozzászólások: 6520
Csatlakozott: 2009.12.05. 09:31
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: Szilágyi András » 2015.05.12. 16:14

Nsolt írta:Egy egyszerű spirálrugó is megteszi.
Hogy oldod meg, hogy csak akkor oldódjon ki a rugó, amikor a kereket az állványra helyezed?
0 x

Avatar
mimindannyian
*
*
Hozzászólások: 7917
Csatlakozott: 2011.04.23. 16:20
Tartózkodási hely: Szoboszló

Re: Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: mimindannyian » 2015.05.12. 16:51

Nsolt írta:Egy egyszerű spirálrugó is megteszi.
Nem jó, mert
- annak az ereje eleinte lesz a legnagyobb, ezért nagyon határozottan indulna a kerék - nem ezt látjuk,
- másrészt hova rakod? A kerék tengelyét forgatja meg? Akkor eleve a tengelyt rögzíteni kellene, s mikor felteszi a bakra, már a levegőben letekeredne
0 x

Nsolt
Hozzászólások: 278
Csatlakozott: 2009.12.09. 19:26

Re: Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: Nsolt » 2015.05.12. 18:07

Szilágyi András írta:
Nsolt írta:Egy egyszerű spirálrugó is megteszi.
Hogy oldod meg, hogy csak akkor oldódjon ki a rugó, amikor a kereket az állványra helyezed?
Talán a rögzítés - mondjuk egy súrlódó fékpofa - eltávolodik amikor a tengelyt a helyére rakja és ránehezedik a korong súlya. Ha visszarakod, akkor a fékpofa is visszanyomódik egy kis lemezrugó hatására. A videó elején még a korong fölé helyezi az ujját, olyan benyomást keltve, mintha meg akarná nyomni felülről, ha nem indulna el pörgés. Azért egy ennél kisebb méretű órában is jóval bonyolultabb mechanizmust el lehet helyezni. De ez persze csak találgatás.
0 x

idegen
Hozzászólások: 930
Csatlakozott: 2015.04.10. 23:21

Re: Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: idegen » 2015.05.13. 20:29

Kedves mimindannyian!
A színvonaladon nincs mit megmagyarázni.Senkit nem szóltam le,Rajtad kívül itt nincs is kit leszólni.Mivel Te vagy itt a legokosabb tudnod kéne,hogy csak kötözködni jöttem ide és lám rögtön akadt egy jelentkező. Te mint szkeptikus miről vitatkoznál szívesen a többi szkeptikussal?Bólogatnál nagyokat?
Én csak felvetettem egy témát ami lehet hogy szóra sem érdemes...nem tudom.Te sem,de Téged jobban érdekel a személyeskedés?Miért?
Lehet hogy a fickó csal,és apró mágnesek vannak a fóliacsíkok alatt,tekercs,elem,hall.Minden elfér ott.Primitív kiegyensúlyozatlan szerkezet.Ha fent van a súlypontja elindul,ha nem akkor meglöki.Bocs ha benéztem.Sok csalásnak bedőltem már ezért lettem szkeptikus "szabadenergia"ügyben(is).
Feltennék neked egy kérdést:Szabadenergia létezik?
-a válaszod gondolom:NEM
Hogy tudod bebizonyítani valamiről,hogy nem létezik?Kerested és nem találtad ezért nincs?Én kerestem és nem találtam,de azért nem merném biztosan állítani hogy NINCS.Amit még nem fedeztünk fel az nincs?Vagy van csak még mi emberek nem fedeztük fel?
0 x

Avatar
mimindannyian
*
*
Hozzászólások: 7917
Csatlakozott: 2011.04.23. 16:20
Tartózkodási hely: Szoboszló

Re: Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: mimindannyian » 2015.05.13. 20:40

idegen írta:Feltennék neked egy kérdést:Szabadenergia létezik?
Attól függ, mit nevezel annak. Ha azt, amit szokás, akkor létezik.
idegen írta:-a válaszod gondolom:NEM
Ezt honnan szedted? Ja, sejtem, te is az vagy, aki szerint a szkeptikus annyit jelent, hogy mindent tagad, amit még nem tapintott a két kezével.
idegen írta:Hogy tudod bebizonyítani valamiről,hogy nem létezik?Kerested és nem találtad ezért nincs?Én kerestem és nem találtam,de azért nem merném biztosan állítani hogy NINCS.Amit még nem fedeztünk fel az nincs?Vagy van csak még mi emberek nem fedeztük fel?
Lehet, hogy még nem fedeztük fel, és lehet, hogy nem is fogjuk. Hogy valami nincs, az úgy bizonyosodik be, hogy a létének ellentmondanak adatok. Vagy feltesszük, hogy nincs, mert semmi sem utal rá.
Te hogyan bizonyosodsz meg róla, hogy nincs a zsebedben sok pénz? Megnézted egyszer és kijelentetted, hogy nincs? Lehet, hogy csak még nem fedezted fel, keresd tovább! Az, hogy a kezeddel nem érzed, a szemeddel nem látod, tűket beleszúrva nem veszed észre ne vezessen félre, attól még tele lehet pénzzel, keresd hát tovább! Remélem sokszor ellenőrzöd, reggel és este! Nem? Miért nem? Hogyan bizonyítottad, hogy nincs?
0 x

idegen
Hozzászólások: 930
Csatlakozott: 2015.04.10. 23:21

Re: Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: idegen » 2015.05.14. 01:30

Szabadenergia amit "szokásnak"mondasz az pillanatnyilag nem létezik(vagy még szerencsére nem hódította meg a világunkat)
A szkeptikus szó jelentését most ne elemezzük.Én én vagyok!Nem az vagyok aki szerint a szkeptikus...stb...blabla.
A "valami" létének ellentmondó adatok arra utalnak,hogy nincs valami:))
A pénz jó példa.Biztosan tudom hogy nem lesz több a zsebemben mint amit beletettem.Az infláció meg a sok meddő amíg beteszem -kiveszem.
A pénz rossz példa.Egy ideig segítette a fejlődést,ma már inkább gátolja.
Amíg a pénz az úr a földön REND nem lesz.
0 x

Avatar
Rigel
Hozzászólások: 1492
Csatlakozott: 2013.05.15. 10:49

Re: Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: Rigel » 2015.05.14. 11:12

idegen írta:Szabadenergia amit "szokásnak"mondasz az pillanatnyilag nem létezik(vagy még szerencsére nem hódította meg a világunkat)
Gondoltam szólok, hogy a "szabadenergia" az alulképzett csodaváró fantaszták terminus technikusza, tulajdonképpen tiszta hamisítatlan bullshit. Nem létezik ilyen fizikai fogalom.

Minden energia szabad. Oda megy szabadon, ahová a termodinamika törvényei utat biztosítanak neki. És itt van a kutya elásva! Egy energiát akkor használhatsz fel munkavégzésre, ha az azt tartalmazó rendszert kapcsolatba tudod hozni egy alacsonyabb entrópiájú rendszerrel, hogy a kiegyenlítődés magától megvalósuljon, és a közbeiktatott trükkös technikai megoldásaiddal az energiaáramlás egy részét számodra hasznos dologra fordíthatod. Ha nincsen ilyen alacsonyentrópiás rendszer, akkor nem lesz energiaáramlás, és akkor az energiával nem tudsz semmi hasznosat csinálni. Ez a baja a mimindannyian által említett nullponti energiának is, hogy mivel hozzuk kapcsolatba a munkavégeztetés érdekében? Hiszen ez magának a nagy büdös semminek az energiatartalma! Még a legmagasabb entrópiájú, a leg-munkavégzésképtelenebb hulladékhő energiáját is munkára lehet fogni, ha találunk az univerzumban egy hidegebb tartományt. (Ez egyelőre nem probléma.) A kvantumfluktuációkkal átjárt üres vákuumnak épp az a baja, hogy ennél üresebb vákuum nincsen, ez maga az alapállapot.
0 x

Avatar
Solaris
Hozzászólások: 3584
Csatlakozott: 2012.07.25. 17:32

Re: Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: Solaris » 2015.05.14. 12:59

idegen írta:Szabadenergia amit "szokásnak"mondasz az pillanatnyilag nem létezik(vagy még szerencsére nem hódította meg a világunkat)
A szkeptikus szó jelentését most ne elemezzük.Én én vagyok!Nem az vagyok aki szerint a szkeptikus...stb...blabla.
A "valami" létének ellentmondó adatok arra utalnak,hogy nincs valami:))
A pénz jó példa.Biztosan tudom hogy nem lesz több a zsebemben mint amit beletettem.Az infláció meg a sok meddő amíg beteszem -kiveszem.
A pénz rossz példa.Egy ideig segítette a fejlődést,ma már inkább gátolja.
Amíg a pénz az úr a földön REND nem lesz.
OFF
Ilyen bla-bla, se füle - se farka szövegeket nem kellene írnod sem az energiáról, sem a pénzről. Nyilván lövésed sincs a közgazdaságról, a pénzről, a gazdaság működéséről, de ezek nem is ebbe a topikba valók. Ha van erre nézve jó témád, akkor nyiss neki egy új topikot. Ha szerencséd van és elég értelmes a mondókád, akkor a Moderátor bizonnyal engedélyezi.
/OFF Elnézést!
0 x

a.n
Hozzászólások: 130
Csatlakozott: 2015.05.14. 20:31

Re: Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: a.n » 2015.05.14. 21:15

Üdv.

Eddig csak néha-néha benéztem ide hozzátok olvasgatni néhány csodás eszmefuttatást,de most ha megengeditek hozzá is szólnék itt.

A társaságtól idézve:
"A szkepticizmus, mint racionális kételkedés a tudományos módszertan egyik alappillére, amelynek bemutatása kiemelt fontosságú programpontunk."
Mi az,hogy racionális,ki mondja meg nekem? Ki határozza meg és kikhez képest (láttátok már a 12 majom című filmet?)Egyébkét én is szkeptikus vagyok,mert kételkedek.
Rigel írta:
idegen írta:Szabadenergia amit "szokásnak"mondasz az pillanatnyilag nem létezik(vagy még szerencsére nem hódította meg a világunkat)
Minden energia szabad. Oda megy szabadon, ahová a termodinamika törvényei utat biztosítanak neki.
Törvények,ki törvénye ez? Nem inkább a természet rendje? Törvénye csak az embernek van,ami persze lehet jó és rossz egyaránt.
Ingyen,szabad,többlet?Melyik szóhasználat a jó,vagy az eredmény.
Ingyen természetesen semmi sincs,főleg nem energia.De lehet-e többlet kivétel a betetthez képest?Mi a helyzet a kölcsönhatásokkal? Csak ronthatják egymás pozícióit? (az emberek gazdasági világában biztosan)
Lehetséges -e az,ha pl egy villanymotort terhelek (vagy annak tekercséről feszültséget veszek le,majd arra fogyasztót kötök),az magasabb fordulaton forog tovább nem pediglen csökken?Lehetséges-e az,hogy egy rezgőkörben lévő transzformátor (meg egy kis "külső" segítség) több teljesítményt adjon vissza mint amennyit beletesznek?Ferrorezonáns hatásokat kerülik,mintsem kihasználnák.Egyenáramú gépeknél az armatúra visszahatást károsnak tekintik.De mi lenne ha inkább hozzáadnák a terhelés által keltett "energiát" is a forrás energiájához ?Régi szerkezet pl az amplidin,csak át kell gondolni. https://www.youtube.com/watch?v=YHFu8e5KOE4 https://www.youtube.com/watch?v=1ccGjGw7OB8
Lehetséges lenne,esetleg tovább gondolva?

Ááá,hisz ez csak jútyúk átverés,alulképzett csodaváró fantaszták terminus technikusza, tulajdonképpen tiszta hamisítatlan bullshit.
0 x

Avatar
Solaris
Hozzászólások: 3584
Csatlakozott: 2012.07.25. 17:32

Re: Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: Solaris » 2015.05.14. 22:41

a.n írta:Üdv.

Eddig csak néha-néha benéztem ide hozzátok olvasgatni néhány csodás eszmefuttatást,de most ha megengeditek hozzá is szólnék itt.

A társaságtól idézve:
"A szkepticizmus, mint racionális kételkedés a tudományos módszertan egyik alappillére, amelynek bemutatása kiemelt fontosságú programpontunk."
Mi az,hogy racionális,ki mondja meg nekem? Ki határozza meg és kikhez képest (láttátok már a 12 majom című filmet?)Egyébkét én is szkeptikus vagyok,mert kételkedek.
Rigel írta:
idegen írta:Szabadenergia amit "szokásnak"mondasz az pillanatnyilag nem létezik(vagy még szerencsére nem hódította meg a világunkat)
Minden energia szabad. Oda megy szabadon, ahová a termodinamika törvényei utat biztosítanak neki.
Törvények,ki törvénye ez? Nem inkább a természet rendje? Törvénye csak az embernek van,ami persze lehet jó és rossz egyaránt.
Ingyen,szabad,többlet?Melyik szóhasználat a jó,vagy az eredmény.
Ingyen természetesen semmi sincs,főleg nem energia.De lehet-e többlet kivétel a betetthez képest?Mi a helyzet a kölcsönhatásokkal? Csak ronthatják egymás pozícióit? (az emberek gazdasági világában biztosan)
Lehetséges -e az,ha pl egy villanymotort terhelek (vagy annak tekercséről feszültséget veszek le,majd arra fogyasztót kötök),az magasabb fordulaton forog tovább nem pediglen csökken?Lehetséges-e az,hogy egy rezgőkörben lévő transzformátor (meg egy kis "külső" segítség) több teljesítményt adjon vissza mint amennyit beletesznek?Ferrorezonáns hatásokat kerülik,mintsem kihasználnák.Egyenáramú gépeknél az armatúra visszahatást károsnak tekintik.De mi lenne ha inkább hozzáadnák a terhelés által keltett "energiát" is a forrás energiájához ?Régi szerkezet pl az amplidin,csak át kell gondolni. https://www.youtube.com/watch?v=YHFu8e5KOE4 https://www.youtube.com/watch?v=1ccGjGw7OB8
Lehetséges lenne,esetleg tovább gondolva?

Ááá,hisz ez csak jútyúk átverés,alulképzett csodaváró fantaszták terminus technikusza, tulajdonképpen tiszta hamisítatlan bullshit.
Szép kis zanzát hordtál össze! Az erősítőgépen - amplidin - már nincs mit átgondolni. Múzeumi technológia. Régi szabályozható szerszámgépek, villamos vontatók, harckocsi lövegtorony forgatóművek, s egyéb szabályozható hajtást igénylő gépek akkor korszerű megoldása volt. A modern elektromotoros hajtásokat elektronikusan szabályozzák.
Egyenáramú motoroknál a fordulatszámot a feszültség növelésével lehet növelni, ennek azonban határt szab az armatúra szigetelése. A határfeszültség elérése után csak úgy növelhető tovább a fordulatszám, ha gyengítjük a mágneses mezőt, ám ekkor a motor nyomatéka és a teljesítménye csökken. Szó sincs tehát semmiféle többletenergiáról.
A belinkelt ostoba, gyenge minőségű videókon éppen az látszik, hogy gyengítik a mágneses mezőt a fordulatszám növelése miatt, de mint fentebb olvashattad, ez a teljesítmény csökkenésével jár.
Csodavárás, valamint gúnyolódás helyett tanulhatnál fizikát, elektrotechnikát, filozófiát, netán közgazdaságtant, ha már egy fizika témájú topikban elereszted magad és valószínűleg nagyon bölcsnek találod a mondókádat.
0 x

Válasz küldése