Tiltott találmányok?

Örökmozgók, 100% feletti hatásfok
Morcos
Hozzászólások: 1594
Csatlakozott: 2012.08.19. 14:02

Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: Morcos » 2017.06.28. 23:28

Krokodilnak is vannak jó beszólásai. :)
0 x

idegen
Hozzászólások: 930
Csatlakozott: 2015.04.10. 23:21

Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: idegen » 2017.06.28. 23:58

Morcos írta: Te idegen miért gond az neked, ha valaki szeretne hozzászólni a témához, mert érdekli az ingyenenergia kinyerésének lehetősége. Hát szóljon hozzá nyugodtan, te úgyis elmondod az ellenvéleményedet.
Nem gond ez nekem,inkább súlyos teher.Ingyenenergia kinyerésének NINCS olyan lehetősége így ahogy ti akarjátok!Nem értitek az elektromosságot,sem a fizikát,sem a mágnesességet.MINDEN alkatrész az áramkörödben VESZTESÉGET termel.Mitől lenne többlet?Honnan?
Nem gondolod hogy bárkit megakadályoznék,hogy hozzászóljon?Moderálni nem tudok...inkább engem moderálnak :D

Ingyenenergiát pillanatnyilag csak a nap(mint"égitest") tud adni.Meleget,ezáltal a szeleket,fényt...életet mindaddig amíg meg nem adóztatják,vagy ahogy a Természet törvényei diktálják szépen kiég,elfogy az is.
Sajnos ember hosszútávon nem képes gondolkodni és ezt csak úgy lehetne megérteni.
0 x

idegen
Hozzászólások: 930
Csatlakozott: 2015.04.10. 23:21

Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: idegen » 2017.06.29. 00:08

Morcos írta: Krokodilnak is vannak jó beszólásai.
Politikai vagy valami humán emberjogi aktivistaként sokra viheti!
Fanatikus "szabadenergia hívö"-ként viszont nem akarja látni a valóságot,ami nagyon egyszerű és elfogulatlanul méricskélni nem valami tiltott dolog.
Ehhez neki egy élet kevés lesz,de sajna többlet ebből sincs :D
0 x

Krokodil Dundee
Hozzászólások: 242
Csatlakozott: 2017.06.09. 14:30

Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: Krokodil Dundee » 2017.06.29. 05:52

idegen írta: Miért tilos az hogy rengeteg nick névvel rendelkező,sok webhelyen észrevehető és ugyanazokat a badarságokat terjesztő agyhalott alak vezetéknevének kezdőbetűjét és a keresztnevét közzéteszem?
De én nem szegtem meg a fórum szabályzatot, mert a Szkeptikus fórumra egyetlen nicknéven regisztráltam be. A valamikori K-fórumon meg ahogy te is tudod, valóban más volt a nevem. Beregisztrálnák a valódi teljes nevemmel is bárhova, mivel nem vétek a törvények ellen ezért nem lenne szükséges anonimnak maradnom, csak akkor mégkönnyebben rámtalálnál és írnád az olyan megjegyzéseidet mint például ez:
idegen írta: Hogy kell leírni szép szavakkal,hogy ez az ürge egy elmebeteg megszállott idióta?
Amúgy meg nézd meg a YouTube-on amit a.n. belinkelt ide korábban, a Platón barlangja c. filmet.
https://www.youtube.com/watch?v=sPzJBfHkpZY
És ismerj magadra hogy annyira sokáig voltál a szimbolikus barlangban hogy már azt sem bírod ha valaki kinéz a napfényre.
Ha valaki itt vagy máshol közzé tesz egy elméletet, az nem jelenti azt hogy meg is kell építened. Bárki a józan esze szerint arra használja fel amire akarja. És közöm nincs a Duna Halma céghez, nem szoktam pénzt kérni semmire, hisz a kísérletekhez szükséges elektronikai alkatrészeket bárki be tudja szerezni önerőből is.
Ja, és bár Morcos is szintén az energiaképlet négyzetes részének összegzéséről beszél, ennek ellenére ő nem én vagyok, tehát ne állíts olyanokat hogy több néven terjesztem itt a dolgokat. Ahogy külföldi oldalakon is hozzászólnak ugyanazt amit én szoktam például itt, de megnyugtatlak hogy az sem én vagyok, még ha van is köztük egy magyar. Vagy szidsz mindenkit aki hasonlót állít amit én?
0 x

Krokodil Dundee
Hozzászólások: 242
Csatlakozott: 2017.06.09. 14:30

Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: Krokodil Dundee » 2017.06.29. 06:04

És Idegen, ne keverj folyton össze másokkal. Például a K-fórumon azzal vádoltál meg hogy én írtam a "Rend" című pdf-et és tettem közzé. Vagy azzal hogy én javasoltam a fórumozóknak hogy építsenek Androméda motort, mert szerinted több néven írogatok. Ne vádolj valótlanságokkal! Szinte már fóbiád van és mindenhol engem látsz. De azt tudhatnád már hogy amelyik elmélet hibás vagy csalás, azt biztosan nem én raktam fel. Például a következő videót sem, ez a videó nem zavar?
https://www.youtube.com/watch?v=iNtE-MG-InM
0 x

Morcos
Hozzászólások: 1594
Csatlakozott: 2012.08.19. 14:02

Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: Morcos » 2017.06.29. 09:27

Krokodil Dundee írta:És Idegen, ne keverj folyton össze másokkal. Például a K-fórumon azzal vádoltál meg hogy én írtam a "Rend" című pdf-et és tettem közzé. Vagy azzal hogy én javasoltam a fórumozóknak hogy építsenek Androméda motort, mert szerinted több néven írogatok. Ne vádolj valótlanságokkal! Szinte már fóbiád van és mindenhol engem látsz. De azt tudhatnád már hogy amelyik elmélet hibás vagy csalás, azt biztosan nem én raktam fel. Például a következő videót sem, ez a videó nem zavar?
https://www.youtube.com/watch?v=iNtE-MG-InM
Ezt jól megmondtad kroko :)
0 x

Szilágyi András
*
*
Hozzászólások: 6521
Csatlakozott: 2009.12.05. 09:31
Tartózkodási hely: Budapest

Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: Szilágyi András » 2017.06.29. 10:18

0 x

Morcos
Hozzászólások: 1594
Csatlakozott: 2012.08.19. 14:02

Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: Morcos » 2017.06.29. 10:51

Szilágyi András írta:Megjelent az ígért tényfeltáró cikk a Szkeptikus Blogon:
Ingyenenergia-gép kifejlesztésére ítélt meg félmilliárd forintnyi EU-s támogatást a magyar állam
Jogilag ez így megfoghatatlan. Mind a feltaláló mind a fejlesztő cég hitt abban hogy ez működhet.
0 x

Avatar
mimindannyian
*
*
Hozzászólások: 7917
Csatlakozott: 2011.04.23. 16:20
Tartózkodási hely: Szoboszló

Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: mimindannyian » 2017.06.29. 11:34

Morcos írta:Mind a feltaláló mind a fejlesztő cég hitt abban hogy ez működhet.
Az EU nem a tudománynak ellentmondó hitet igyekszik támogatni.
0 x

Salsa
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2017.06.27. 15:04

Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: Salsa » 2017.06.29. 12:23

Semmi sem tiltott, megtudhatod ha akarod....
0 x

Morcos
Hozzászólások: 1594
Csatlakozott: 2012.08.19. 14:02

Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: Morcos » 2017.06.29. 12:37

Ebből a Gőz féle tévedésből is látszik, hogy a flynn motort kell megépíteni mert az kimérten többletenergiát ad. Ráadásul Flynnek volt annyi esze, hogy nem írta bele a szabadalmába, hogy többletenergiát ad le, így simán bejegyezték :)
0 x

Szilágyi András
*
*
Hozzászólások: 6521
Csatlakozott: 2009.12.05. 09:31
Tartózkodási hely: Budapest

Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: Szilágyi András » 2017.06.29. 13:22

Az Index is átvette a cikkünket, ill. a témát:
http://index.hu/tech/2017/06/29/orokmoz ... yar_allam/
0 x

Avatar
Solaris
Hozzászólások: 3584
Csatlakozott: 2012.07.25. 17:32

Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: Solaris » 2017.06.29. 15:52

Szilágyi András írta: Megjelent az ígért tényfeltáró cikk a Szkeptikus Blogon:
Ingyenenergia-gép kifejlesztésére ítélt meg félmilliárd forintnyi EU-s támogatást a magyar állam
Jó cikk. Teljesen korrekt és a feltett kérdések nagyon diplomatikusak. Ami bizonyos, felelős az nem lesz, mert itt mindenki lehet jóhiszemű, az a hülye is, aki megítélte az örökmozgó pályázatra a pénzt. Aki őt kinevezte, biztosan olyan magasan van, hogy nem támadható. Minden esetre érdekes egy ország, mert ha Afrika dzsungeltörzsei dobnak össze 300 milliót egy örökmozgóra, valahogy érthető, a varázsló szakokon nem tanítanak fizikát. (Lassan Magyarországon sem.)
Más: A két CNC esztergaközpont kitermelhette volna a kapott 300 milliót és többet is amennyiben értenek az üzemeltetéséhez és a menedzsment tud megfelelő munkát szerezni. Nyilván itt is voltak gondok, mert egy modern megmunkálóközpont árának kb. a felét szerszámokra (szerszám rendszerekre), szerszámbefogókra, mérőeszközökre, laboratóriumra kell költeni, márpedig a költségelszámolásban ilyesmi nem szerepel. Sajnos, a salakfeldolgozás és a gépi forgácsolás, általában a gépgyártás egészen más ismereteket követel. Látatlanban állítom, hogy a pályázó cégnek nem volt megfelelő szakembere. Már egy jó gépészmérnök is megmondhatta volna a menedzsmentnek, hogy itt örökmozgó nem lesz, csak botrány, tehát a cég érdeke a megvett két szerszámgép termelésbe állítása mondjuk bérmunkában, ha már önálló gyártmányra nem futja.
Kíváncsi vagyok a folytatásra!
0 x

Avatar
Solaris
Hozzászólások: 3584
Csatlakozott: 2012.07.25. 17:32

Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: Solaris » 2017.06.29. 15:56

Morcos írta: Ebből a Gőz féle tévedésből is látszik, hogy a flynn motort kell megépíteni mert az kimérten többletenergiát ad. Ráadásul Flynnek volt annyi esze, hogy nem írta bele a szabadalmába, hogy többletenergiát ad le, így simán bejegyezték :)
Te Morcos! Mi lenne, ha a fejedet inkább csak evésre használnád? A tanulás nem megy neked, de enni még tudsz. Minek reklámozol hülyeségeket? Ami új és számottevő piaci értéke van, annak gyorsan lesz pénzügyi támogatása is. A te motorjaidat, örökmozgóidat és józan eszedet is régen elvitte már a cica!
0 x

Szilágyi András
*
*
Hozzászólások: 6521
Csatlakozott: 2009.12.05. 09:31
Tartózkodási hely: Budapest

Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: Szilágyi András » 2017.06.29. 16:49

Amúgy kár, hogy nem valósítható meg. Ez lenne a Gőz-gép! :D
0 x

Morcos
Hozzászólások: 1594
Csatlakozott: 2012.08.19. 14:02

Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: Morcos » 2017.06.29. 17:06

Solaris írta:Te Morcos! Mi lenne, ha a fejedet inkább csak evésre használnád? A tanulás nem megy neked, de enni még tudsz. Minek reklámozol hülyeségeket? Ami új és számottevő piaci értéke van, annak gyorsan lesz pénzügyi támogatása is. A te motorjaidat, örökmozgóidat és józan eszedet is régen elvitte már a cica!
Ezt már egyszer írtam, de leírom megint: ha a fizikusoknak szabad a fénysebesség túllépésével foglalkozni, akkor ugyanúgy lehet az energiamegmaradás megsértésével is. Felesleges ezen háborogni.
0 x

Avatar
Solaris
Hozzászólások: 3584
Csatlakozott: 2012.07.25. 17:32

Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: Solaris » 2017.06.29. 17:12

Szilágyi András írta: Amúgy kár, hogy nem valósítható meg. Ez lenne a Gőz-gép! :D
Ez jó! :D :D :D
0 x

Avatar
Solaris
Hozzászólások: 3584
Csatlakozott: 2012.07.25. 17:32

Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: Solaris » 2017.06.29. 17:15

Morcos írta:
Solaris írta:Te Morcos! Mi lenne, ha a fejedet inkább csak evésre használnád? A tanulás nem megy neked, de enni még tudsz. Minek reklámozol hülyeségeket? Ami új és számottevő piaci értéke van, annak gyorsan lesz pénzügyi támogatása is. A te motorjaidat, örökmozgóidat és józan eszedet is régen elvitte már a cica!
Ezt már egyszer írtam, de leírom megint: ha a fizikusoknak szabad a fénysebesség túllépésével foglalkozni, akkor ugyanúgy lehet az energiamegmaradás megsértésével is. Felesleges ezen háborogni.
Hogyne Morcos! Neked szabad hülyeségekkel foglalkozni, hülyeségeket irkálni, nekem meg szabad mindezeket hülyeségnek nevezni.
A fizikus, kozmológus, matematikus és a többiek aki tudományos kérdésekkel foglalkoznak, azt megalapozottan teszik éppen az ismereteik birtokában. Amivel te foglalkozol, azt az ismeretek hiánya miatt műveled. Ennyi.
0 x

Avatar
mimindannyian
*
*
Hozzászólások: 7917
Csatlakozott: 2011.04.23. 16:20
Tartózkodási hely: Szoboszló

Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: mimindannyian » 2017.06.29. 18:51

Morcos írta: Ezt már egyszer írtam, de leírom megint: ha a fizikusoknak szabad a fénysebesség túllépésével foglalkozni, akkor ugyanúgy lehet az energiamegmaradás megsértésével is. Felesleges ezen háborogni.
Ha valaki megalapozottan foglalkozik valami olyannal, amit te nem értesz, abból nem következik, hogy minden más is értelmes foglalatosság, amit nem értesz.
0 x

idegen
Hozzászólások: 930
Csatlakozott: 2015.04.10. 23:21

Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: idegen » 2017.06.29. 20:22

Szilágyi András írta: Megjelent az ígért tényfeltáró cikk a Szkeptikus Blogon:
Ingyenenergia-gép kifejlesztésére ítélt meg félmilliárd forintnyi EU-s támogatást a magyar állam
András!
A fórumszabályzatot légy oly szíves figyelmesen áttanulmányozni!Különös tekintettel a tizes pontra :)
A Gőz-gépnek semmi köze a valós fizikához.Ez szigorúan politika.Az állami szintre emelt korrupció, pénz,hatalom és teljesen átláthatatlan összefonódások miatt bármi lehetséges.
Nem fog történni semmi!Nem lesz felelős...a pénzt már felhasználták.
Gőzgép úr egyébként biztos lábakon áll,több szabadalma is van.Amire biztosan emlékszem az egy műláb/vagy valami mágneses művégtag/.
Remélem az legalább működik és nem ragadnak össze a féllábúak a félkezűekkel.(bocs)
0 x

Szilágyi András
*
*
Hozzászólások: 6521
Csatlakozott: 2009.12.05. 09:31
Tartózkodási hely: Budapest

Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: Szilágyi András » 2017.06.29. 20:29

idegen írta: Gőzgép úr egyébként biztos lábakon áll,több szabadalma is van.
Ebben tévedsz, nincs neki egy sem, ami érvényes.
Műlábas sincs.
0 x

idegen
Hozzászólások: 930
Csatlakozott: 2015.04.10. 23:21

Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: idegen » 2017.06.29. 20:39

Krokodil Dundee írta: És Idegen, ne keverj folyton össze másokkal.
Ne aggódj!Téged lehetetlen összekeverni bárkivel.
Sok marhaságot felraktál az biztos,de egyik sem a Te ötleted.Csak azt nem értem hogy miért terjesztesz olyasmit amit nem próbáltál ki nem mértél le és nem is működhet?
Te nem tudsz olyan anyagi károkat okozni mint a fent említett nagy halak.Szellemi károkat okozol a fiatal és többre érdemes felnövekvő nemzedéknek!
Fanatikus hívőként terjeszted az igédet amit még soha sem láttál mert.NINCS.
A krokodil szerencsére nem veszélyes abban az esetben,ha nem mész túl közel,vagy ha fényképen nézed... :)
0 x

idegen
Hozzászólások: 930
Csatlakozott: 2015.04.10. 23:21

Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: idegen » 2017.06.29. 20:44

Szilágyi András írta: Ebben tévedsz, nincs neki egy sem, ami érvényes.
Műlábas sincs.
Nem volt könnyű megtalálni,de azóta már akár el is tüntethették...
0 x

Krokodil Dundee
Hozzászólások: 242
Csatlakozott: 2017.06.09. 14:30

Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: Krokodil Dundee » 2017.06.29. 20:54

Ha a költségvetésből fizetett mágnesmotor kutatás terén csak a "Gőz-gépnél" ismertetett hibás elméletig jutottak az eléggé szánalmas.
Kép
Mert egy kutatómérnök ha mágnesmotor kutatásra és fejlesztésre vállalkozik akkor hamar el kell jutnia addig az elméletig, hogy a működését csak akkor lehet remélni ha a szinergetikus hatás létrejön. Az ábrán nincs szinergetikus hatás, vagyis az energiaképlet négyzetes részének szuperpozíciója. (Magyarul az, hogy a kerület mentén sok mágnes egyidejűleg fellépő forgató hatása érvényesüljön).
idegen írta: Fanatikus hívőként terjeszted az igédet
És miért az én igémmel van gondod? A fent említett Gőzgép féle elmélettel miért nincs bajod? Ja, azért mert arról tudod hogy biztosan hamis.
0 x

Krokodil Dundee
Hozzászólások: 242
Csatlakozott: 2017.06.09. 14:30

Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: Krokodil Dundee » 2017.06.29. 21:02

idegen írta: Sok marhaságot felraktál az biztos,de egyik sem a Te ötleted.
Szerinted például a rádió megalkotása egy ember ötlete volt? Nem úgy volt hogy egyik feltalálta az elektroncsövet, másik a tranzisztort, harmadik meg az elektromágneses hullámokat fedezte fel, stb. ? A rádió egy hermetikusan lezárt szavazófülke méretű cellában született? Ebből is látszik az a gondolkodásmódod ami a Platón barlangjának lakóira jellemző:
https://www.youtube.com/watch?v=sPzJBfHkpZY
0 x

Avatar
Solaris
Hozzászólások: 3584
Csatlakozott: 2012.07.25. 17:32

Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: Solaris » 2017.06.29. 21:11

Krokodil Dundee írta: Mert egy kutatómérnök ha mágnesmotor kutatásra és fejlesztésre vállalkozik akkor hamar el kell jutnia addig az elméletig, hogy a működését csak akkor lehet remélni ha a szinergetikus hatás létrejön. Az ábrán nincs szinergetikus hatás, vagyis az energiaképlet négyzetes részének szuperpozíciója. (Magyarul az, hogy a kerület mentén sok mágnes egyidejűleg fellépő forgató hatása érvényesüljön).
Mi ez a zagyvaság? Egy kutatómérnök pontosan tudja, hogy a pusztán állandó mágnesekből álló motor nem működik, örökmozgó nincs! Aki mérnök létére ilyen baromságokkal foglalkozik, attól be kell vonni a diplomáját, mert elment a józan esze!
0 x

Avatar
Solaris
Hozzászólások: 3584
Csatlakozott: 2012.07.25. 17:32

Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: Solaris » 2017.06.29. 21:12

Krokodil Dundee írta: Szerinted például a rádió megalkotása egy ember ötlete volt? Nem úgy volt hogy egyik feltalálta az elektroncsövet, másik a tranzisztort, harmadik meg az elektromágneses hullámokat fedezte fel, stb. ?
Ismét egy zagyvalék. Nézz utána a rádió kifejlesztésének!
0 x

Morcos
Hozzászólások: 1594
Csatlakozott: 2012.08.19. 14:02

Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: Morcos » 2017.06.29. 21:13

Krokodil Dundee írta:Az ábrán nincs szinergetikus hatás, vagyis az energiaképlet négyzetes részének szuperpozíciója.
Éppen ezért nem is működhetett a találmány.
0 x

Morcos
Hozzászólások: 1594
Csatlakozott: 2012.08.19. 14:02

Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: Morcos » 2017.06.29. 21:16

Solaris írta:Amivel te foglalkozol, azt az ismeretek hiánya miatt műveled. Ennyi.
Dehogy. Mert érdekel.
0 x

Avatar
Solaris
Hozzászólások: 3584
Csatlakozott: 2012.07.25. 17:32

Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: Solaris » 2017.06.29. 21:19

Morcos írta: Éppen ezért nem is működhetett a találmány.
Találmány? Ne röhögtess, kókálmány az! Azért nem működik, mert van a fizikában egy törvény, az energiamegmaradásé. A kókálmány alkotója ezt akarja kijátszani, akárcsak te és a többiek. :D
0 x

Avatar
Solaris
Hozzászólások: 3584
Csatlakozott: 2012.07.25. 17:32

Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: Solaris » 2017.06.29. 21:21

Morcos írta:
Solaris írta:Amivel te foglalkozol, azt az ismeretek hiánya miatt műveled. Ennyi.
Dehogy. Mert érdekel.
Igen, el is hiszem, hogy érdekel, de ha volnának megfelelő ismereteid, akkor nem töltenéd az időt ilyen hiábavalóságokkal, de ugye, mint tudjuk, nincsenek elég és jó ismereteid.
0 x

Morcos
Hozzászólások: 1594
Csatlakozott: 2012.08.19. 14:02

Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: Morcos » 2017.06.29. 21:23

Egyébként elárulom én csak 20 milliót kértem a flynn motor megépítésére, bőven elég annyi is. 500 millió... ezek tiszta hülyék voltak.
0 x

Szilágyi András
*
*
Hozzászólások: 6521
Csatlakozott: 2009.12.05. 09:31
Tartózkodási hely: Budapest

Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: Szilágyi András » 2017.06.29. 21:32

Morcos írta: Egyébként elárulom én csak 20 milliót kértem a flynn motor megépítésére, bőven elég annyi is. 500 millió... ezek tiszta hülyék voltak.
Mégis kitől?
Egyébként nem azt mondtad, hogy szabadalom van rá? Akkor nincs is jogod megépíteni.
0 x

idegen
Hozzászólások: 930
Csatlakozott: 2015.04.10. 23:21

Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: idegen » 2017.06.29. 21:36

Krokodil Dundee írta: Szerinted például a rádió megalkotása egy ember ötlete volt?
Ne húzd fel magad Krokodil!
Építs egy rádiót inkább...hátha sikerül.
Ha ez sikerült akkor építs egy tv-t.Amikor kész vagy építs egy laptopot,utána jöhet egy tablet...Ezek ugye már rendelkezésedre állnak.
Akkor ezekből a "viszonylag"fejlett alkatrészekből(amik sajnos még mindig veszteségesek),építs örökmozgót!
:facepalm:
0 x

Morcos
Hozzászólások: 1594
Csatlakozott: 2012.08.19. 14:02

Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: Morcos » 2017.06.29. 21:44

Szilágyi András írta:Mégis kitől?
Egyébként nem azt mondtad, hogy szabadalom van rá? Akkor nincs is jogod megépíteni.
Hogy kitől az üzleti titok kategória. Egyébként a szabadalom azt nem tiltja, hogy megépítsem.
0 x

Krokodil Dundee
Hozzászólások: 242
Csatlakozott: 2017.06.09. 14:30

Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: Krokodil Dundee » 2017.06.29. 21:50

Solaris írta: örökmozgó nincs!
Elég olyan feltételeknek adódnia hogy maga a feltaláló legyen gazdag abból amit csinál és máris lesz örökmozgó. Mert nem szeretnének úgy járni mint például Kemény Károly, aki tranzisztoros áramköröket tett közzé 1930 körül hazai lapokban, majd tíz évre rá mások meg még Nobel-díjat is átvettek érte és ők kerültek bele a technikatörténet nagyjai közé.
Megint a téeszcsét hozom fel hasonlatként, ahol nem ment a termelés. Mert a paraszt munkájából olyanok éltek jól akik a legkevesebbet dolgoztak. De amikor azé a juss aki megtermeli, akkor meg sosem szűkölködik a nép.
0 x

Szilágyi András
*
*
Hozzászólások: 6521
Csatlakozott: 2009.12.05. 09:31
Tartózkodási hely: Budapest

Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: Szilágyi András » 2017.06.29. 22:30

Morcos írta: Hogy kitől az üzleti titok kategória.
Jó nagy balek lehet, aki neked pénzt ad ilyesmire.
Morcos írta: Egyébként a szabadalom azt nem tiltja, hogy megépítsem.
Magadnak esetleg megépítheted és otthon játszhatsz vele, de nem értékesítheted, nem húzhatsz belőle anyagi hasznot.
Úgyhogy jogsértést követsz el.
0 x

Szilágyi András
*
*
Hozzászólások: 6521
Csatlakozott: 2009.12.05. 09:31
Tartózkodási hely: Budapest

Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: Szilágyi András » 2017.06.29. 23:12

Krokodil Dundee írta: Mert egy kutatómérnök ha mágnesmotor kutatásra és fejlesztésre vállalkozik akkor hamar el kell jutnia addig az elméletig, hogy a működését csak akkor lehet remélni ha a szinergetikus hatás létrejön. Az ábrán nincs szinergetikus hatás, vagyis az energiaképlet négyzetes részének szuperpozíciója. (Magyarul az, hogy a kerület mentén sok mágnes egyidejűleg fellépő forgató hatása érvényesüljön).
Azért az bájos dolog, amikor egyik örökmozgász próbálja magyarázni, hogy a másik örökmozgász elképzelésében hol van a hiba :)
0 x

Morcos
Hozzászólások: 1594
Csatlakozott: 2012.08.19. 14:02

Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: Morcos » 2017.06.29. 23:16

Szilágyi András írta:
Morcos írta: Hogy kitől az üzleti titok kategória.
Jó nagy balek lehet, aki neked pénzt ad ilyesmire.
Morcos írta: Egyébként a szabadalom azt nem tiltja, hogy megépítsem.
Magadnak esetleg megépítheted és otthon játszhatsz vele, de nem értékesítheted, nem húzhatsz belőle anyagi hasznot.
Úgyhogy jogsértést követsz el.
Ez egy nagy cég, ennyit észre sem vesznek. Ha pedig tényleg működik, akkor megállíthatatlan lesz.
0 x

Krokodil Dundee
Hozzászólások: 242
Csatlakozott: 2017.06.09. 14:30

Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: Krokodil Dundee » 2017.06.30. 07:13

A tekercsbe helyezett állandó mágnes esetén a mágneses körnek zártnak kell lennie. Légrés sem lehet.
Ha valakit érdekel hogy a szakirodalomban hol találkozunk olyan esettel amikor egy tekercs bekapcsolása úgy történik hogy a vasmagjában már jelen van egy bizonyos nagyságú és irányú fluxus, akkor itt egy rövidebb részlet:
http://www.kepfeltoltes.eu/images/hdd1/ ... 0/5981.gif
http://www.kepfeltoltes.eu/images/hdd1/ ... 0/6612.gif
http://www.kepfeltoltes.eu/images/hdd1/ ... 0/6923.gif
0 x

Avatar
Solaris
Hozzászólások: 3584
Csatlakozott: 2012.07.25. 17:32

Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: Solaris » 2017.06.30. 08:17

Krokodil Dundee írta:
Elég olyan feltételeknek adódnia hogy maga a feltaláló legyen gazdag abból amit csinál és máris lesz örökmozgó
Világos. :D Ilyen esetekben nyilván érvényesül az ezofizika és a kókálmányok működni fognak.
Ti olyan naivak vagytok, mint egy kiscsoportos óvodás, aki először csodálkozik rá egy lepkére, majd csapkodni kezd a karjaival és nem érti, hogy neki miért nem sikerül repülni virágról - virágra.
0 x

Krokodil Dundee
Hozzászólások: 242
Csatlakozott: 2017.06.09. 14:30

Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: Krokodil Dundee » 2017.06.30. 09:00

Solaris írta: Ilyen esetekben nyilván érvényesül az ezofizika és a kókálmányok működni fognak.
Próbálkoztál a gyakorlatban bármelyik olyan készülékkel, aminek logikusnak látszik a működési magyarázata, hogy az hogyan viselkedik? Például a legutóbb belinkelt mágnesezési áramlökés sorozat szerint gerjesztettél zárt mágneses körű vasmagot? És az még annak a halovány jelét sem produkálta ami egyetemi jegyzetben olvasható?
http://www.kepfeltoltes.eu/images/hdd1/ ... 0/5981.gif
http://www.kepfeltoltes.eu/images/hdd1/ ... 0/6612.gif
http://www.kepfeltoltes.eu/images/hdd1/ ... 0/6923.gif
Vagyis sehol sem volt a zárlati áram többszörösével egyenlő tranziens? Vagyis még a hivatalos egyetemi jegyzetek és más szakirodalmak is mind selejtek?

Vagy kísérleteztél valaha a telített vasmagos frekvenciasokszorozóval és annak mutánsaival, ami a 2017.06.24. 16:05-kor közzé tett hozzászólásban leírásra került?
Kép
És arra a megállapításra jutottál hogy az az egyetemi jegyzet is egy selejt és nem igaz az hogy az áramkör bal oldali körében alig kering energia, míg a jobb oldaliban meg akkora hogy füstöl a vezetékek szigetelése? És mindez úgy hogy tényleg nem hat vissza a meghajtó oldalra?
Ennek gázkisüléses változata meg magától értetődik hogy szintén kamu. Ezt akkor íróasztal mellől tisztáztuk, ránézésre vagy egy szimulátor játékprogram segítségével, ezért a gyakorlatban már szükségtelen. :))
Ahogy a gyakotikérdések.hu portálon is olyan kérdéseket írnak ki hogy Széles Gábor normális-e. Gondolom olyan írta ki aki megbukott fizikából, megkérdőjelezve egy olyan embert aki jelesre végezte a villamosmérnökit és kijelentem hogy normális. Vizsgálta valaha bármelyik fotelszakértő azt amit állított? Vagyis épített valaki olyan Tesla trafót, aminek szekunder oldala egy hangolt rezgőkör? Abból az energia visszahatott a primer oldalra és nem igaz ez az ábra?
http://www.kepfeltoltes.eu/images/hdd1/ ... nsform.gif
Világos, akkor minek félünk a rezonanciakatasztrófa nevű jelenségektől a mindennapi életben? Hogy szakíthatna már le például egy hidat néhány katona ha megfelelő ütemre és egyszerre lépkednek? Badarság. :))
0 x

Krokodil Dundee
Hozzászólások: 242
Csatlakozott: 2017.06.09. 14:30

Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: Krokodil Dundee » 2017.06.30. 09:55

Riadó! Például a mágnesezési áramlökésről (bekapcsolási áramlökés) olyan képtelenséget állítanak egyetemi jegyzetek, szakkönyvek és internetes tudományos cikkek, sőt még a gyakorlat villamosmérnökei is hogy ha az a) ábrán látható módon feszültségre kapcsolunk egy fekete dobozt,
Kép
amiben nincs energiaforrás, aminek nincs generátor hatása hanem passzív áramköri elemeket (tekercs, vasmag és nem is látható mágneses teret) tartalmaz, akkor a bekapcsolás pillanatában akkora áram keletkezhet a körben ami a zárlati áramnak akár a több tízszerese is lehet. Ez ellentmond az energiatételnek, riadó! Mivel ez csak úgy képzelhető el, ha a "fekete doboz" valójában egy energiaforrás, generátor hatása van ahogy a b) ábrarészen van rajzolva egy fordítva rákapcsolódó akkuval szimbolizálva. Jelen esetben a fekete doboz egy vasmagos tekercs, illetve trafó, amiben a bekapcsolás pillanatában mágneses tér van jelen.
No komment. A jelenséget, ahogy az ezofizikusok örökmozgászai által közzé tett (Bóday trafó, stb.) változatokat is felesleges vizsgálni, mert az előbb is említett jegyzetek meg más tudományos cikkek is mind hibásak. Csak az energiatétel a Szent.
0 x

Szilágyi András
*
*
Hozzászólások: 6521
Csatlakozott: 2009.12.05. 09:31
Tartózkodási hely: Budapest

Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: Szilágyi András » 2017.06.30. 11:24

Újabb hír! A Nemzetgazdasági Minisztérium visszakéri a Halna-Dunától a Gőz-gépre kifizetett százmilliókat.
https://blog.atlatszo.hu/2017/06/lecsap ... redmenyet/

Azonban a döntéshozók felelősségéről nem szólnak.
0 x

Morcos
Hozzászólások: 1594
Csatlakozott: 2012.08.19. 14:02

Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: Morcos » 2017.06.30. 11:29

Szilágyi András írta:Újabb hír! A Nemzetgazdasági Minisztérium visszakéri a Halna-Dunától a Gőz-gépre kifizetett százmilliókat.
https://blog.atlatszo.hu/2017/06/lecsap ... redmenyet/

Azonban a döntéshozók felelősségéről nem szólnak.
Egy csődbement cégtől aztán kérhetik. A pénz elment, ezt már az életben vissza nem kapják. Esetleg a CNC-gépek elárverezéséből jöhet vissza az eredeti összeg töredéke.
0 x

Szilágyi András
*
*
Hozzászólások: 6521
Csatlakozott: 2009.12.05. 09:31
Tartózkodási hely: Budapest

Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: Szilágyi András » 2017.06.30. 11:53

Krokodil Dundee írta: a bekapcsolás pillanatában akkora áram keletkezhet a körben ami a zárlati áramnak akár a több tízszerese is lehet
Ez tévedés, a trafó esetében csak a szekunder kör zárlatáról írnak, nem pedig arról, hogy kiveszem az egész trafót és helyette rövidzárat teszek be.
Egyébként elég félrevezető, hogy egy váltóáramú jelenségről írsz, és közben telepeket rajzolsz a rajzodra.
0 x

a.n
Hozzászólások: 130
Csatlakozott: 2015.05.14. 20:31

Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: a.n » 2017.06.30. 12:51

A következőt szeretném kérdezni tőletek,ha lehet csúfolkodás nélkül.Na jó, lehet úgyis .(ok,nem értek hozzá stb, tisztában vagyok vele)

Van egy transzformátor ( M magon légrés nélkül) 1:1 áttétellel.
Váltakozó feszültséggel táplálva(30V),a szekunderen csak egy kondenzátor van "terhelésnek".
Előfordulhat-e az a helyzet,hogy a szekunder körben több lesz a feszültség és az áram mint a primer körben?A cosfí nyilván nem lesz 1,de ettől tekintsünk most el.
0 x

Morcos
Hozzászólások: 1594
Csatlakozott: 2012.08.19. 14:02

Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: Morcos » 2017.06.30. 12:59

a.n írta:A következőt szeretném kérdezni tőletek,ha lehet csúfolkodás nélkül.Na jó, lehet úgyis .(ok,nem értek hozzá stb, tisztában vagyok vele)

Van egy transzformátor ( M magon légrés nélkül) 1:1 áttétellel.
Váltakozó feszültséggel táplálva(30V),a szekunderen csak egy kondenzátor van "terhelésnek".
Előfordulhat-e az a helyzet,hogy a szekunder körben több lesz a feszültség és az áram mint a primer körben?A cosfí nyilván nem lesz 1,de ettől tekintsünk most el.
Hát ha kondenzátort raktál terhelésnek akkor igen, főleg ha a szekunder kör rezonanciafrekvencián van. Az áram és feszültség 90 fokos fáziseltérésben lesznek.
0 x

Krokodil Dundee
Hozzászólások: 242
Csatlakozott: 2017.06.09. 14:30

Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: Krokodil Dundee » 2017.06.30. 16:06

Ahogy Morcos is írta. De az ilyen trafónál a szekunder oldali nagyobb rezgési amplitúdó a primer oldalra is visszahat. Ami terhelésnövekedésként jelenik meg. Vagyis nem csak parametrikus gerjesztéssel hanem normál gerjesztéssel is megugrik a rezgőköri teljesítmény. Régebben még mechanikus analógiákat is építettem és mélyen tanulmányoztam elméletben és gyakorlatban egyaránt mert nem hittem el hogy az elektromos rezgőkörök parametrikus vagy normál gerjesztése elég az energianöveléshez, az I+ΔI létrejöttéhez.
Viszont azt kell még megoldani hogy a szekunder oldal a lehető legkisebb mértékben hasson vissza a primerre. Erre is találni olyan ötleteket amik megérnek mélyebb vizsgálatot. Az egyik a Tesla trafóknál megismert úgynevezett Asymmetrical transformer.
Kép
Megfelelő paraméterek esetén lehet hogy tényleg azt produkálja hogy a szekunder oldal alig vagy egyáltalán nem hat vissza a primerre. De a primer tekercs gerjeszteni tudja a szekundert. Erre a megoldásra bukkantam Akula egyik generátoránál is. Amikor egy sehova be nem kötött LC rezgőkör tekercse a vékony műanyag cső belsejébe került, tehát minimális tekercsátmérővel. Míg a primer tekercs meg a Tesla trafóknál megismert nagy átmérőjű. A kicsatoló tekercs átmérőjéről nincs adat.
Ez volt normál gerjesztés esetén.
Parametrikus gerjesztés esetén trükkösebb megoldásokra lehet lelni. És ami a lényeg, hogy a reciprokális tulajdonság (energia visszahatás) megakadályozásának utóbbi típusaira nem csak örökmozgászok által írt forrásokban lehet rálelni, hanem szakkönyvekben és egyetemi jegyzetekben is. Talán a legismertebb megoldás a mágneses sönt. Mivel ferrorezonanciás feszültségstabilizátoroknál is ilyen van. Ennek lényege hogy egyetlen trafóban nem egy hanem két egymástól elválasztott mágneses kör van, amikben eltérő a mágneses fluxus nagysága. A szekunder oldalon telítést okoz, a primer oldalon meg nem.
Csak dióhéjban említve van olyan megoldás is hogy a primer és szekunder oldali frekvencia különböző és mindkét oldalon van egy-egy hangolt LC szűrő (rezgőkör) is.
Meg van a parametronoknál ismert megoldás, a szekunder oldal eltérő tekercselési iránya. Ezt nem részletezem mert Akula az eltérő frekvencia módszerét választotta.
0 x

Morcos
Hozzászólások: 1594
Csatlakozott: 2012.08.19. 14:02

Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: Morcos » 2017.06.30. 17:52

Krokodil Dundee írta:Ahogy Morcos is írta. De az ilyen trafónál a szekunder oldali nagyobb rezgési amplitúdó a primer oldalra is visszahat. Ami terhelésnövekedésként jelenik meg. Vagyis nem csak parametrikus gerjesztéssel hanem normál gerjesztéssel is megugrik a rezgőköri teljesítmény. Régebben még mechanikus analógiákat is építettem és mélyen tanulmányoztam elméletben és gyakorlatban egyaránt mert nem hittem el hogy az elektromos rezgőkörök parametrikus vagy normál gerjesztése elég az energianöveléshez, az I+ΔI létrejöttéhez.
A parametrikus körökkel az a baj, hogy a feszültség és áram egymáshoz képest közel 90 fokkal van eltolódva, ezáltal a hatásos teljesítmény nagyon kicsi.
0 x

Válasz küldése