Tiltott találmányok?

Örökmozgók, 100% feletti hatásfok
Szilágyi András
*
*
Hozzászólások: 6521
Csatlakozott: 2009.12.05. 09:31
Tartózkodási hely: Budapest

Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: Szilágyi András » 2017.03.24. 16:02

Morcos írta:
Szilágyi András írta:Munkát kell befektetned a terek összeadásához.
Nem kell, ezt a régebbi trafómonál már kitapasztaltam. Hiába tettem be, majd vettem ki a mágnest a vasmag közepéből, a felvett primer teljesítmény nem változott.
Te meg miről beszélsz? Semmiféle trafóról meg primer teljesítményről nincs itt szó. Hetet-havat összehordasz már.
0 x

Avatar
Solaris
Hozzászólások: 3584
Csatlakozott: 2012.07.25. 17:32

Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: Solaris » 2017.03.24. 16:06

Szilágyi András írta: Te meg miről beszélsz? Semmiféle trafóról meg primer teljesítményről nincs itt szó. Hetet-havat összehordasz már.
OFF
Ugyan András, tegyetek már be a programba "tetszik" és "nem tetszik" gombot amivel a hozzászólásokat lehetne értékelni. Ma már akkorákat nevettem, hogy automatikusan kerestem a gombokat!
/OFF Elnézést!
0 x

Avatar
mimindannyian
*
*
Hozzászólások: 7917
Csatlakozott: 2011.04.23. 16:20
Tartózkodási hely: Szoboszló

Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: mimindannyian » 2017.03.24. 17:02

Szilágyi András írta: Te meg miről beszélsz? Semmiféle trafóról meg primer teljesítményről nincs itt szó. Hetet-havat összehordasz már
Az előző örökmozgójáról beszél, ahol a trafóval házasított állandómágnest, onnan származik az itt kamatoztatott tapasztalat. :)
0 x

Morcos
Hozzászólások: 1594
Csatlakozott: 2012.08.19. 14:02

Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: Morcos » 2017.03.24. 17:27

Szilágyi András írta:Te meg miről beszélsz? Semmiféle trafóról meg primer teljesítményről nincs itt szó. Hetet-havat összehordasz már.
Akkor hogy megnyugodjál, itt a nagy Bóday-féle ingyenergia készülékről a videó, ami ugyanígy a mágneses tér megduplázásából nyerte a többletenergiát. Nem semmi amit összerakott!
0 x

Szilágyi András
*
*
Hozzászólások: 6521
Csatlakozott: 2009.12.05. 09:31
Tartózkodási hely: Budapest

Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: Szilágyi András » 2017.03.24. 18:13

Egészen lenyűgöző, valóban. Egy 150 kilós készülék, ami ha kap tápfeszültséget, akkor kibocsát egy négyszögjelet. Forradalmi!
0 x

Morcos
Hozzászólások: 1594
Csatlakozott: 2012.08.19. 14:02

Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: Morcos » 2017.03.24. 20:29

Szilágyi András írta:Egészen lenyűgöző, valóban. Forradalmi!
Tényleg az, csak azok a hülyék akiknél van, máig nem tudják hogyan kell beüzemelni.
0 x

Szilágyi András
*
*
Hozzászólások: 6521
Csatlakozott: 2009.12.05. 09:31
Tartózkodási hely: Budapest

Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: Szilágyi András » 2017.03.24. 20:44

Morcos írta:
Szilágyi András írta:Egészen lenyűgöző, valóban. Forradalmi!
Tényleg az, csak azok a hülyék akiknél van, máig nem tudják hogyan kell beüzemelni.
De úgy tűnik, maga Bóday sem tudta.
"Bóday Árpád találmánya 5 évvel később" c. videó: https://www.youtube.com/watch?v=YvhYB4bnntM
Egely aszongya: "Talán a Bóday Árpi jutott legtovább. Ő többfajta, több új modellt készített. De az azért kiderült, hogy az a néhány százezer forint, amiben ő régebben gondolkozott, az nem lesz elég a készülék kiérleléséhez. Szóval valójában több millió forint kellene, hogy minden részletet tisztázhasson."
Majd nyilatkozik Bóday, panaszkodik, hogy nem tudta megvalósítani a tervét, mert nem kapott hozzá anyagi támogatást.
Hát mit csináljunk? Ilyen az élet!
Ez van, most már csak benned bízhatunk, Móricka.
0 x

Morcos
Hozzászólások: 1594
Csatlakozott: 2012.08.19. 14:02

Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: Morcos » 2017.03.24. 21:03

Szilágyi András írta:Majd nyilatkozik Bóday, panaszkodik, hogy nem tudta megvalósítani a tervét, mert nem kapott hozzá anyagi támogatást.
Azért elismerésre méltó amilyen szerkezetet megépített saját forrásból. Ebből is látszik, hogy tényleg komolyan gondolta.
0 x

Avatar
Solaris
Hozzászólások: 3584
Csatlakozott: 2012.07.25. 17:32

Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: Solaris » 2017.03.27. 21:48

Morcos írta:
Szilágyi András írta:Te meg miről beszélsz? Semmiféle trafóról meg primer teljesítményről nincs itt szó. Hetet-havat összehordasz már.
Akkor hogy megnyugodjál, itt a nagy Bóday-féle ingyenergia készülékről a videó, ami ugyanígy a mágneses tér megduplázásából nyerte a többletenergiát. Nem semmi amit összerakott!

...

Szánalmas kabaré!
0 x

Avatar
Solaris
Hozzászólások: 3584
Csatlakozott: 2012.07.25. 17:32

Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: Solaris » 2017.03.27. 21:57

Morcos írta:
Szilágyi András írta:Majd nyilatkozik Bóday, panaszkodik, hogy nem tudta megvalósítani a tervét, mert nem kapott hozzá anyagi támogatást.
Azért elismerésre méltó amilyen szerkezetet megépített saját forrásból. Ebből is látszik, hogy tényleg komolyan gondolta.
Mi az elismerésre méltó? Haszontalanságra fordítani a saját és mások pénzét? Bolondítani a népet, hogy itt az ingyen energia, de az energiacégek ellenérdekeltek és nem csorog a pénz a találmány kidolgozásához? Ez nem elismerésre méltó, hanem butaság! Működőképes szerkezet, legyen az pld. egy a jelenlegieknél jobb hatásfokú generátor, vagy turbina biztosan megkapja a pénzt, mert megtérül, de működésképtelen haszontalanságra senki nem fektet be tőkét. Itt nem a korát meghaladó zseni művét látjuk, hanem egy kontárét. Éppen annyit ér a szerkentyűje mint a tiéd Morcos, vagyis annyit, amennyit adnak érte az ócskavas telepen.
0 x

Morcos
Hozzászólások: 1594
Csatlakozott: 2012.08.19. 14:02

Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: Morcos » 2017.03.27. 23:15

Solaris írta:Mi az elismerésre méltó? Bolondítani a népet, hogy itt az ingyen energia
Pedig már le is írtam az elvét. Ha egy tekercs mágneses tere megduplázza az állandómágnes mágneses terét, éppen négyszerannyi energiád lesz mint amit befektettél, aminek a fele bizony ingyenenergia. Gyönyörűen ki lehet számolni. Bóday is erre jött rá.
0 x

Antares
Hozzászólások: 149
Csatlakozott: 2017.01.24. 17:12

Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: Antares » 2017.03.28. 02:01

Morcos írta: Pedig már le is írtam az elvét. Ha egy tekercs mágneses tere megduplázza az állandómágnes mágneses terét, éppen négyszerannyi energiád lesz mint amit befektettél, aminek a fele bizony ingyenenergia. Gyönyörűen ki lehet számolni. Bóday is erre jött rá.
Hát igen, ehhez minimum egy Bóday kellett. Korunk összes kutyaütő fizikusa elmehet a sunyiba. 150 éve nem tűnt fel egynek sem a nyilvánvaló, és még ma sem akarják megérteni. Szégyen!

De én még ennél is csodálatosabb dologra jöttem rá:

Ha felszállok egy vonatra egy 1 kg tömegű kővel a kezemben, majd a vonat elindul, és 10 m/s sebességre gyorsul, akkor a kőnek 50 J mozgási energiája lesz. Ha most én a követ a menetirányba eldobom magamhoz képest 10 m/s sebességgel, akkor ahhoz nekem szintén 50 J munkát kell végezni. Összesen tehát a vonat és én 100 J munkát végeztünk a kövön. A kő sebessége pedig 20 m/s lett. Ami azt jelenti, hogy a mozgási energiája 200 J. Tehát a kő 100 J ingyenenergiát kapott!
0 x

Morcos
Hozzászólások: 1594
Csatlakozott: 2012.08.19. 14:02

Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: Morcos » 2017.03.28. 09:31

Antares írta:
Morcos írta: Pedig már le is írtam az elvét. Ha egy tekercs mágneses tere megduplázza az állandómágnes mágneses terét, éppen négyszerannyi energiád lesz mint amit befektettél, aminek a fele bizony ingyenenergia. Gyönyörűen ki lehet számolni. Bóday is erre jött rá.
Hát igen, ehhez minimum egy Bóday kellett. Korunk összes kutyaütő fizikusa elmehet a sunyiba. 150 éve nem tűnt fel egynek sem a nyilvánvaló, és még ma sem akarják megérteni. Szégyen!

De én még ennél is csodálatosabb dologra jöttem rá:

Ha felszállok egy vonatra egy 1 kg tömegű kővel a kezemben, majd a vonat elindul, és 10 m/s sebességre gyorsul, akkor a kőnek 50 J mozgási energiája lesz. Ha most én a követ a menetirányba eldobom magamhoz képest 10 m/s sebességgel, akkor ahhoz nekem szintén 50 J munkát kell végezni. Összesen tehát a vonat és én 100 J munkát végeztünk a kövön. A kő sebessége pedig 20 m/s lett. Ami azt jelenti, hogy a mozgási energiája 200 J. Tehát a kő 100 J ingyenenergiát kapott!
Nem. Ugyanis a vonat felgyorsítására nagyságrendekkel több munkát kell befektetni. Az állandómágnes mágneses tere pedig energiabefektetés nélkül állandó.

Zseni volt az Árpi.
0 x

Szilágyi András
*
*
Hozzászólások: 6521
Csatlakozott: 2009.12.05. 09:31
Tartózkodási hely: Budapest

Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: Szilágyi András » 2017.03.28. 09:34

Morcos írta:
Solaris írta:Mi az elismerésre méltó? Bolondítani a népet, hogy itt az ingyen energia
Pedig már le is írtam az elvét. Ha egy tekercs mágneses tere megduplázza az állandómágnes mágneses terét, éppen négyszerannyi energiád lesz mint amit befektettél, aminek a fele bizony ingyenenergia. Gyönyörűen ki lehet számolni. Bóday is erre jött rá.
Párját ritkító butaság.
0 x

Morcos
Hozzászólások: 1594
Csatlakozott: 2012.08.19. 14:02

Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: Morcos » 2017.03.28. 10:04

Szilágyi András írta:Párját ritkító butaság.
Ez aztán az ellenérv :)
0 x

Szilágyi András
*
*
Hozzászólások: 6521
Csatlakozott: 2009.12.05. 09:31
Tartózkodási hely: Budapest

Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: Szilágyi András » 2017.03.28. 10:37

Morcos írta:
Szilágyi András írta:Párját ritkító butaság.
Ez aztán az ellenérv :)
Már el lett neked magyarázva, hogy miért hülyeség. Csak rajtad az észérvek nem fognak.
0 x

Morcos
Hozzászólások: 1594
Csatlakozott: 2012.08.19. 14:02

Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: Morcos » 2017.03.28. 10:41

Szilágyi András írta:Már el lett neked magyarázva, hogy miért hülyeség. Csak rajtad az észérvek nem fognak.
El, csakhogy egy másik tér hozzáadásához közel sem kell annyi energiát befektetni hogy ne maradjon nyereséged. Itt a lényeg.
0 x

Szilágyi András
*
*
Hozzászólások: 6521
Csatlakozott: 2009.12.05. 09:31
Tartózkodási hely: Budapest

Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: Szilágyi András » 2017.03.28. 12:36

Morcos írta:
Szilágyi András írta:Már el lett neked magyarázva, hogy miért hülyeség. Csak rajtad az észérvek nem fognak.
El, csakhogy egy másik tér hozzáadásához közel sem kell annyi energiát befektetni hogy ne maradjon nyereséged. Itt a lényeg.
De igen.
0 x

Morcos
Hozzászólások: 1594
Csatlakozott: 2012.08.19. 14:02

Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: Morcos » 2017.03.28. 12:53

Szilágyi András írta:De igen.
Ha ezt nekem egy számítással igazolod, elfogadom.
0 x

Antares
Hozzászólások: 149
Csatlakozott: 2017.01.24. 17:12

Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: Antares » 2017.03.28. 16:25

Morcos írta: Nem. Ugyanis a vonat felgyorsítására nagyságrendekkel több munkát kell befektetni. Az állandómágnes mágneses tere pedig energiabefektetés nélkül állandó.
A vonat felgyorsításához szükséges munkát teljes egészében vissza fogom kapni, amikor a vonat majd megáll. Ezért ezzel nem foglalkoztam külön: ha betesszük az egyenletbe, akkor mindkét oldalon megjelenik és kiesik. Elég csak a kőre koncentrálni. Másrészt vehetünk nagyon kis tömegű vonatot vagy nagyon nagy tömegű követ, akkor szintén nem fog gondot jelenteni a vonat energiája (elhanyagolható lesz).

A dolog ugyanúgy ingyenenergiát fog termelni, mint az Árpi készüléke :)
0 x

Morcos
Hozzászólások: 1594
Csatlakozott: 2012.08.19. 14:02

Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: Morcos » 2017.03.28. 19:23

Antares írta:A vonat felgyorsításához szükséges munkát teljes egészében vissza fogom kapni, amikor a vonat majd megáll. Ezért ezzel nem foglalkoztam külön: ha betesszük az egyenletbe, akkor mindkét oldalon megjelenik és kiesik. Elég csak a kőre koncentrálni. Másrészt vehetünk nagyon kis tömegű vonatot vagy nagyon nagy tömegű követ, akkor szintén nem fog gondot jelenteni a vonat energiája (elhanyagolható lesz).

A dolog ugyanúgy ingyenenergiát fog termelni, mint az Árpi készüléke :)
Hát ha csak így nem :)
0 x

Morcos
Hozzászólások: 1594
Csatlakozott: 2012.08.19. 14:02

Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: Morcos » 2017.03.28. 21:15

Közbe kimértem a dolgot, holnap közzéteszem az eredményt. Most nincs rá időm.
0 x

Szilágyi András
*
*
Hozzászólások: 6521
Csatlakozott: 2009.12.05. 09:31
Tartózkodási hely: Budapest

Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: Szilágyi András » 2017.03.29. 12:46

Morcos írta:
Szilágyi András írta:De igen.
Ha ezt nekem egy számítással igazolod, elfogadom.
A számításnak figyelembe kell vennie a két mágneses teret létrehozó két dolog közötti kölcsönhatás energiáját, ez hiányzik az okoskodásaidból.
Két B tér egymásra tolásához munkát kell végezned, két áramkörbe áramot kapcsolva azok kölcsönös indukcióját is figyelembe kell venni, stb.
Nem lehet kicselezni a fizika törvényeit.
0 x

Avatar
szabiku
Hozzászólások: 943
Csatlakozott: 2016.12.22. 01:27

Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: szabiku » 2017.03.29. 16:10

Morcos írta: Tehát ha a meglévő 1B mágneses térhez hozzáadunk egy másik 1B mágneses teret akkor az adott térfogatban megduplázódik a mágneses erővonalak száma, így viszont már 4B2 energiánk lesz. Mi történt? Befektettünk 1B2 energiát, és lett 4B2 energiánk
Egy nagy Ló..(fenét)!
Nem veszed figyelembe, hogy kezdetben az két 1B mágneses tereid külön vannak, egymástól távol (különben nem volna egyik sem 1B..). Ahhoz, hogy ezeket egy térrészbe hozd, pl. úgy, hogy a távolból a két 1B-s tekercset egybetolod, vagy a távoli 1B-s mágnest beledugod az 1B-s áram járta tekercsedbe úgy, hogy végül egy helyen legyenek, és ott 2B legyen, munkát kell végezned. Éppen azt az energiát kell befektetned még, amit úgy gondolsz, hogy ingyen megnyersz az elgondolásod további kikapcsolós részében. Ha meg úgy gondolod, hogy kezdetben ezek egy helyen vannak, akkor meg nem szabad úgy számolni az energiájukat, mintha külön és végtelen távol lennének egymástól. A befektetett energia 1B-ről 2B-re, éppen annyi, mint a kivett 2B-ről 1B-re (ha minden veszteséget elhanyagolunk).
Ez ilyen pofon egyszerű.
0 x

Morcos
Hozzászólások: 1594
Csatlakozott: 2012.08.19. 14:02

Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: Morcos » 2017.03.29. 16:57

Szilágyi András írta:A számításnak figyelembe kell vennie a két mágneses teret létrehozó két dolog közötti kölcsönhatás energiáját, ez hiányzik az okoskodásaidból. Két B tér egymásra tolásához munkát kell végezned, két áramkörbe áramot kapcsolva azok kölcsönös indukcióját is figyelembe kell venni, stb. Nem lehet kicselezni a fizika törvényeit.
Végeztem mérést, összeraktam a régi trafómat az állandómágnessel a közepén, aminek a primer tekercse egy egyenirányító dióda miatt mindig csak az egyik oldalon duplázta meg az állandómágnes mágneses terét. Szekunder tekercsre terhelés nem volt kapcsolva. A hálózatból felvett teljesítmény 1.9 watt, míg a többlet a számítás szerint 2.4 watt, amit a ferrit mag nyelt el.
0 x

Szilágyi András
*
*
Hozzászólások: 6521
Csatlakozott: 2009.12.05. 09:31
Tartózkodási hely: Budapest

Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: Szilágyi András » 2017.03.29. 17:09

Morcos írta: Végeztem mérést, összeraktam a régi trafómat az állandómágnessel a közepén, aminek a primer tekercse egy egyenirányító dióda miatt mindig csak az egyik oldalon duplázta meg az állandómágnes mágneses terét. Szekunder tekercsre terhelés nem volt kapcsolva. A hálózatból felvett teljesítmény 1.9 watt, míg a többlet a számítás szerint 2.4 watt, amit a ferrit mag nyelt el.
Értelmezhetetlen zagyvaság.
0 x

Morcos
Hozzászólások: 1594
Csatlakozott: 2012.08.19. 14:02

Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: Morcos » 2017.03.29. 17:14

szabiku írta:Egy nagy Ló..(fenét)!
Nem veszed figyelembe, hogy kezdetben az két 1B mágneses tereid külön vannak, egymástól távol (különben nem volna egyik sem 1B..). Ahhoz, hogy ezeket egy térrészbe hozd, pl. úgy, hogy a távolból a két 1B-s tekercset egybetolod, vagy a távoli 1B-s mágnest beledugod az 1B-s áram járta tekercsedbe úgy, hogy végül egy helyen legyenek, és ott 2B legyen, munkát kell végezned. Éppen azt az energiát kell befektetned még, amit úgy gondolsz, hogy ingyen megnyersz az elgondolásod további kikapcsolós részében. Ha meg úgy gondolod, hogy kezdetben ezek egy helyen vannak, akkor meg nem szabad úgy számolni az energiájukat, mintha külön és végtelen távol lennének egymástól. A befektetett energia 1B-ről 2B-re, éppen annyi, mint a kivett 2B-ről 1B-re (ha minden veszteséget elhanyagolunk).
Ez ilyen pofon egyszerű.
Nincsenek külön a tereid, ha az állandómágnes mágneses tere egy vasmagban záródik. Ekkor a tekercs gerjeszetett mágneses tere egyszerűen hozzáadódik (vagy épp levonódik) az állandómágnes teréhez.
0 x

Avatar
szabiku
Hozzászólások: 943
Csatlakozott: 2016.12.22. 01:27

Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: szabiku » 2017.03.29. 17:30

Rendben, értem, akkor ez van érvényben:
szabiku írta:Ha meg úgy gondolod, hogy kezdetben ezek egy helyen vannak, akkor meg nem szabad úgy számolni az energiájukat, mintha külön és végtelen távol lennének egymástól. A befektetett energia 1B-ről 2B-re, éppen annyi, mint a kivett 2B-ről 1B-re (ha minden veszteséget elhanyagolunk).
Ez ilyen pofon egyszerű.
0 x

Morcos
Hozzászólások: 1594
Csatlakozott: 2012.08.19. 14:02

Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: Morcos » 2017.03.29. 17:44

szabiku írta:Rendben, értem, akkor ez van érvényben:
szabiku írta:Ha meg úgy gondolod, hogy kezdetben ezek egy helyen vannak, akkor meg nem szabad úgy számolni az energiájukat, mintha külön és végtelen távol lennének egymástól. A befektetett energia 1B-ről 2B-re, éppen annyi, mint a kivett 2B-ről 1B-re (ha minden veszteséget elhanyagolunk).
Ez ilyen pofon egyszerű.
Csakhogy mivel 2B a négyzeten van, a kapott energiád megnégyszereződik, ezért nem igaz amit írsz.
0 x

Avatar
szabiku
Hozzászólások: 943
Csatlakozott: 2016.12.22. 01:27

Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: szabiku » 2017.03.29. 18:13

De igaz.
Amit most írtál, az egy mellébeszélés.
0 x

Morcos
Hozzászólások: 1594
Csatlakozott: 2012.08.19. 14:02

Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: Morcos » 2017.03.29. 20:17

szabiku írta:De igaz.
Amit most írtál, az egy mellébeszélés.
Legyen így.
0 x

Szilágyi András
*
*
Hozzászólások: 6521
Csatlakozott: 2009.12.05. 09:31
Tartózkodási hely: Budapest

Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: Szilágyi András » 2017.03.29. 21:27

Ha van egy `L_1` induktivitású tekercsünk, s azon `I_1` áram folyik át, az olyan mágneses teret kelt, melynek energiája `1/2 L_1 I_1^2`.
Ha van egy másik, `L_2` induktivitású tekercsünk, s azon `I_2` áram folyik át, az olyan mágneses teret kelt, melynek energiája `1/2 L_2 I_2^2`.

Ez akkor van, ha külön kapcsoljuk be őket, s csak az egyiben folyik áram.

Ha a kettőt egyszerre kapcsoljuk be, akkor az általuk keltett mágneses terek összeadódnak, azonban az eredő tér energiája nem `1/2 L_1 I_1^2 + 1/2 L_2 I_2^2` lesz, hanem

`1/2 L_1 I_1^2 + 1/2 L_2 I_2^2 + L_12 I_1 I_2`

ahol `L_12` a két tekercs kölcsönös indukciós együtthatója. A harmadik tag a két tekercs kölcsönhatásából adódik, pontosabban mindegyik által keltett mágneses térnek a másikban folyó árammal való kölcsönhatásából.

Tehát míg a tereket összeadhatjuk vektoriálisan, az energiákat nem, mert csatolás van a tekercsek között.

Ha az egyik tekercs egy állandómágnes, érdemben az sem változtat a helyzeten, hiszen bármely állandómágnes modellezhető köráramok alkalmasan elrendezett halmazával.
0 x

Morcos
Hozzászólások: 1594
Csatlakozott: 2012.08.19. 14:02

Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: Morcos » 2017.03.29. 22:13

Ez így világos és érthető, de arról volt szó, hogy egy állandómágnes és egy tekercs mágneses tere összegződik (egy vasmagban). Amennyiben a mágnes a vasmag közepében van elhelyezve, így a vasmag egyik felében megduplázódik, a másikban értelemszerűen nullázodik a mágneses tér.

Amikor beteszed, a vasmag közepén lévő mágnes 1B értkre felmégnesezi a vasamagot. Ha a tekercsre áramot adsz, a vasmag egyik fele 2B-re mágneseződik fel, a másik értelemszerűen nullára mágneseződik le. Végsősoron neked csak a vasmag fel illetve lemágnesezésére kell energiát fordítanod, amit a vasmag hiszterézisgörbéje fog meghatározni. A mágnes csak annyiban számít, hogy 1B-ről mágnesezel fel 2B-re, illetve 1B-ről mágnesezel le 0-ra.

Na most ez alapján elkezdhetsz okoskodni a (2B)2-tel és az ezzel szembeni befektetett energiával.
0 x

Morcos
Hozzászólások: 1594
Csatlakozott: 2012.08.19. 14:02

Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: Morcos » 2017.03.29. 22:28

De mindjárt csinálok is egy modellt az LTspice-al.
0 x

Antares
Hozzászólások: 149
Csatlakozott: 2017.01.24. 17:12

Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: Antares » 2017.03.29. 23:18

Én két dolgot sem értek. Mi az, hogy a mágnes a vasmag közepében van. Ezt hogy kell elképzelni? Bele van valahogy öntve egy vasdarab közepébe egy mágnes?

A másik, hogy mi az, hogy "1B értékre felmágnesezi"? A "B" nem a mágnes tulajdonsága, hanem a téré, és az a tér minden pontjában más és más. Ha két tekercset (vagy egy tekercset és egy mágnest) egymás közelében bekapcsolunk, akkor egyáltalán nem igaz, hogy a tér B-je minden pontban megkétszereződik. Lehet, hogy lesznek olyan pontok, ahol igen, de a legtöbb helyen nem. Bizonyos helyeken a B csak 1,5-szörösére nő, máshol meg csak 1,2-szeresére, megint máshol akár csökkenhet is, mondjuk 0,5 B-re vagy egészen 0-ra. Tehát nem igaz az, hogy a másik mágnes (vagy tekercs) odatételekor (bekapcsolásakor) a B mindenütt 2-szer nagyobb lesz. (Ráadásul az összegzésnél arra sem árt figyelni, hogy a B-k vektorok).

A teljes energia (ha már a B-k ből akarom kiszámolni) viszont úgy adódik, hogy ezeket a mindenütt változó, és egyáltalán nem mindenütt négyszeresére nőtt -eket kell összegezni. A tér minden pontjára.

Így egyáltalán nem biztos, hogy kétszer vagy négyszer vagy akárhányszor több energia adódik, mint egy mágnes (egy tekercs) esetén. Adódhat akár kevesebb is.

Vagyis itt követted el az egyik hibát:

"Az egyszerűség kedvéért a továbbiakban V = 1 és 2μ0μr = 1. Ez esetben az energia, "

Ez nem igaz, hanem helyette ez igaz:

,

A másikat meg ott, hogy , mert ez meg úgy van, hogy:



ahol B1 és B2 is minden pontban más és más.
0 x

Morcos
Hozzászólások: 1594
Csatlakozott: 2012.08.19. 14:02

Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: Morcos » 2017.03.30. 00:07

Akkor tegyünk pontot a dolog végére egy egyszerű LTspice szimulációval.

A dolog a következőképpen néz ki. A vasmag mágneses terét az L1 tekercs szimulálja. Az I1 áramforrás szinuszosan váltakozó árama, a vasmag közepébe helyezett I2 egyenáramforrással szimulált állandómágnes mágneses terét periodikusan váltakozva duplázza meg. Először a vasmag egyik felében, majd a másik felében. Értelemszerűen az ellentétes oldalak mágneses tere a szuperponálódás következtében mindig nullázódik.

Ha megnézzük az I1, I2 és L2 áramokat, amik tulajdonképpen a mágneses tereket szimulálják, látható, hogy I1 és I2 áramok szuperponálódnak, így L2 tekercsen egy lüktető egyenáram, azaz lüktető mágneses mező keletkezik. Az I1 átlagértéke 352.91 mA míg a szuperponálódott lüktető mágneses mező átlagértéke 612 mA azaz a mágneses mező közel megduplázódott.

Ehhez be kellett fektetni mindössze 6.23 mW teljesítményt, és kaptunk a végén 18.8 mW-ot, vagyis közel a háromszorosát a befektetettnek!
0 x

Szilágyi András
*
*
Hozzászólások: 6521
Csatlakozott: 2009.12.05. 09:31
Tartózkodási hely: Budapest

Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: Szilágyi András » 2017.03.30. 00:26

Fergeteges... csak szólok, hogy az I1 átlagértéke 0, mivel váltakozó áram.
0 x

Morcos
Hozzászólások: 1594
Csatlakozott: 2012.08.19. 14:02

Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: Morcos » 2017.03.30. 00:30

Szilágyi András írta:Fergeteges... csak szólok, hogy az I1 átlagértéke 0, mivel váltakozó áram.
Csak szólok, hogy az RMS értéke nem nulla.
0 x

Avatar
szabiku
Hozzászólások: 943
Csatlakozott: 2016.12.22. 01:27

Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: szabiku » 2017.03.30. 00:36

Reménytelen eset.. :)
0 x

Morcos
Hozzászólások: 1594
Csatlakozott: 2012.08.19. 14:02

Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: Morcos » 2017.03.30. 00:38

szabiku írta:Reménytelen eset.. :)
Beláthatod, Bódaynak igaza volt. :)
0 x

Morcos
Hozzászólások: 1594
Csatlakozott: 2012.08.19. 14:02

Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: Morcos » 2017.03.30. 00:45

Természetesen a szöveg így helyes:

Akkor tegyünk pontot a dolog végére egy egyszerű LTspice szimulációval.

A dolog a következőképpen néz ki. A vasmag mágneses terét az L1 tekercs szimulálja. Az I1 áramforrás szinuszosan váltakozó árama, a vasmag közepébe helyezett I2 egyenáramforrással szimulált állandómágnes mágneses terét periodikusan váltakozva duplázza meg. Először a vasmag egyik felében, majd a másik felében. Értelemszerűen az ellentétes oldalak mágneses tere a szuperponálódás következtében mindig nullázódik.

Ha megnézzük az I1, I2 és L2 áramokat, amik tulajdonképpen a mágneses tereket szimulálják, látható, hogy I1 és I2 áramok szuperponálódnak, így L1 tekercsen egy lüktető egyenáram, azaz lüktető mágneses mező keletkezik. Az I1 átlagértéke 352.91 mA míg a szuperponálódott lüktető egyenáram átlagértéke 612 mA azaz a mágneses mező közel megduplázódott.

Ehhez be kellett fektetni mindössze 6.23 mW teljesítményt, és kaptunk a végén 18.8 mW-ot, vagyis közel a háromszorosát a befektetettnek!
0 x

Avatar
szabiku
Hozzászólások: 943
Csatlakozott: 2016.12.22. 01:27

Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: szabiku » 2017.03.30. 00:47

Azzal számoltál, hogy az áramgenerátoraid fogyasztóként is viselkednek?
0 x

Morcos
Hozzászólások: 1594
Csatlakozott: 2012.08.19. 14:02

Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: Morcos » 2017.03.30. 00:52

Antares írta:Én két dolgot sem értek. Mi az, hogy a mágnes a vasmag közepében van. Ezt hogy kell elképzelni? Bele van valahogy öntve egy vasdarab közepébe egy mágnes?

A másik, hogy mi az, hogy "1B értékre felmágnesezi"? A "B" nem a mágnes tulajdonsága, hanem a téré, és az a tér minden pontjában más és más. Ha két tekercset (vagy egy tekercset és egy mágnest) egymás közelében bekapcsolunk, akkor egyáltalán nem igaz, hogy a tér B-je minden pontban megkétszereződik. Lehet, hogy lesznek olyan pontok, ahol igen, de a legtöbb helyen nem. Bizonyos helyeken a B csak 1,5-szörösére nő, máshol meg csak 1,2-szeresére, megint máshol akár csökkenhet is, mondjuk 0,5 B-re vagy egészen 0-ra. Tehát nem igaz az, hogy a másik mágnes (vagy tekercs) odatételekor (bekapcsolásakor) a B mindenütt 2-szer nagyobb lesz. (Ráadásul az összegzésnél arra sem árt figyelni, hogy a B-k vektorok).

A teljes energia (ha már a B-k ből akarom kiszámolni) viszont úgy adódik, hogy ezeket a mindenütt változó, és egyáltalán nem mindenütt négyszeresére nőtt -eket kell összegezni. A tér minden pontjára.

Így egyáltalán nem biztos, hogy kétszer vagy négyszer vagy akárhányszor több energia adódik, mint egy mágnes (egy tekercs) esetén. Adódhat akár kevesebb is.

Vagyis itt követted el az egyik hibát:

"Az egyszerűség kedvéért a továbbiakban V = 1 és 2μ0μr = 1. Ez esetben az energia, "

Ez nem igaz, hanem helyette ez igaz:

,

A másikat meg ott, hogy , mert ez meg úgy van, hogy:



ahol B1 és B2 is minden pontban más és más.
Te hallottál már olyanról hogy szemléltető példa? Nem kell mindjárt integrálni.
0 x

Szilágyi András
*
*
Hozzászólások: 6521
Csatlakozott: 2009.12.05. 09:31
Tartózkodási hely: Budapest

Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: Szilágyi András » 2017.03.30. 01:12

Morcos, a többlet, amit kihoztál, nem más, mint az egyenáram teljesítménye. Amit viszont nem tudsz kinyerni, mivel ez a te hasonlatodban az állandómágneshez tartozik.
0 x

Avatar
szabiku
Hozzászólások: 943
Csatlakozott: 2016.12.22. 01:27

Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: szabiku » 2017.03.30. 01:25

Morcos írta:Az I1 átlagértéke 352.91 mA míg a szuperponálódott lüktető egyenáram átlagértéke 612 mA azaz a mágneses mező közel megduplázódott.
Te valamit nagyon benéztél. Az RMS az nem sima átlagérték, hanem négyzetes középérték.
Morcos írta:Ehhez be kellett fektetni mindössze 6.23 mW teljesítményt, és kaptunk a végén 18.8 mW-ot, vagyis közel a háromszorosát a befektetettnek!
Azt elfelejtetted megnézni, hogy az I2 mennyi teljesítményt adott a tranziens alatt. :) Lehet pont a kettő különbségét.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára szabiku 2017.03.30. 01:32-kor.
0 x

Antares
Hozzászólások: 149
Csatlakozott: 2017.01.24. 17:12

Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: Antares » 2017.03.30. 01:26

Morcos írta: Te hallottál már olyanról hogy szemléltető példa? Nem kell mindjárt integrálni.
Én marha meg azt hittem.
0 x

Morcos
Hozzászólások: 1594
Csatlakozott: 2012.08.19. 14:02

Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: Morcos » 2017.03.30. 01:28

Szilágyi András írta:Morcos, a többlet, amit kihoztál, nem más, mint az egyenáram teljesítménye. Amit viszont nem tudsz kinyerni, mivel ez a te hasonlatodban az állandómágneshez tartozik.
Ezzel a programmal másképpen nem tudod leszimulálni az állandómágneses mezőt, csak így. Természetesen az állandómágnes mezeje állandó, nem lesz teljesítménye, csak energiája.
0 x

Morcos
Hozzászólások: 1594
Csatlakozott: 2012.08.19. 14:02

Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: Morcos » 2017.03.30. 01:30

Antares írta:
Morcos írta: Te hallottál már olyanról hogy szemléltető példa? Nem kell mindjárt integrálni.
Én marha meg azt hittem.
:D
0 x

Avatar
szabiku
Hozzászólások: 943
Csatlakozott: 2016.12.22. 01:27

Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: szabiku » 2017.03.30. 01:33

Nézd meg az I2 teljesítményét is!
-12,57mW körül kell lennie.

És akkor fizetsz egy sört. :D
0 x

Szilágyi András
*
*
Hozzászólások: 6521
Csatlakozott: 2009.12.05. 09:31
Tartózkodási hely: Budapest

Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: Szilágyi András » 2017.03.30. 01:47

Végül is annyit bizonyítottál, Morcos, hogy ha valamihez hozzáadsz valamit, akkor az annyival több lesz, mint amennyit hozzáadtál.
Ezt el kell ismerni. De azért Nobel-díjat ne várj érte.
0 x

Válasz küldése