Tiltott találmányok?

Örökmozgók, 100% feletti hatásfok
Avatar
Solaris
Hozzászólások: 3584
Csatlakozott: 2012.07.25. 17:32

Re: Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: Solaris » 2015.04.09. 23:01

pingu írta:...

Igen,előveszed a könyvet és kiegészíted.Valamint megpróbálod felfogni azon jelenségeket amiket már mások (ha te magad nem is) megtaláltak:
https://www.youtube.com/watch?v=NpM6edGl_Lc
https://www.youtube.com/watch?v=N0INcKoGjFA
https://www.youtube.com/watch?v=DWo2tW_bpzs
https://www.youtube.com/user/PDiCanada1/videos
https://www.youtube.com/watch?v=U64DLuFfRm4
https://www.youtube.com/watch?v=SNNJOA0BPdI

stb..
Mit kívánsz elérni a dögunalmas, hosszú, haszontalan videóiddal? Egely, mint energiatermelő szakember? Ne röhögtess már! :twisted:
0 x

Avatar
Solaris
Hozzászólások: 3584
Csatlakozott: 2012.07.25. 17:32

Re: Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: Solaris » 2015.04.09. 23:03

mimindannyian írta:Persze, érdekes dolog elszórakozni azon, hogy rájöjj, egy-egy videóban hol csapnak be, de emiatt nem hiszem, hogy könyveket kellene kiegészíteni. Te mit egészítenél ki, melyik ismert fizikai törvény hiányos?
Pingunak mind, kivéve Egely hadovája.
0 x

nyemi
Hozzászólások: 42
Csatlakozott: 2014.11.20. 07:34

Re: Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: nyemi » 2015.04.10. 06:12

mimindannyian írta:Hogy előveszed a fizikakönyvet, és megpróbálod felfogni, amit már rég kitaláltak és képletekben összefoglaltak.
Elővettem és rögtön egy idézet került elém:„Richard Feynman-Ez is közös a fizika valamennyi törvényében: megfogalmazásuk egyszerű, de tényleges hatásaik már meglehetősen bonyolultak.” ;)
0 x

pingu
Hozzászólások: 6
Csatlakozott: 2015.04.09. 18:41

Re: Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: pingu » 2015.04.10. 08:18

Itt fölösleges értelmes beszélgetést a MEGOLDÁSRA keresni. https://www.youtube.com/watch?v=wiM38lBOHao
0 x

Morcos
Hozzászólások: 1594
Csatlakozott: 2012.08.19. 14:02

Re: Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: Morcos » 2015.04.10. 10:12

pingu írta:Itt fölösleges értelmes beszélgetést a MEGOLDÁSRA keresni. https://www.youtube.com/watch?v=wiM38lBOHao
Lehet, ha nem figyelsz a trollkodó beírásokra :-)
0 x

Szilágyi András
*
*
Hozzászólások: 6520
Csatlakozott: 2009.12.05. 09:31
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: Szilágyi András » 2015.04.10. 17:33

pingu írta:Itt fölösleges értelmes beszélgetést a MEGOLDÁSRA keresni. https://www.youtube.com/watch?v=wiM38lBOHao
Legyél szíves érdemi hozzászólásokat tenni, mindenféle youtube linkek bemásolása helyett.
Ha youtube-ot linkelsz, akkor pedig kérem, hogy egy-két mondatban írd le, hogy mi van benne, és ha a videó hosszú, akkor azt is írd meg, hogy mely időpontnál van benne az a rész, amire fel akarod hívni a figyelmünket. De ebben az esetben is foglald össze szavakban a tartalmát, hogy az is tudhassa, miről van benne szó, aki nem akar a linkre kattintani.

Moderátor
0 x

nyemi
Hozzászólások: 42
Csatlakozott: 2014.11.20. 07:34

Re: Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: nyemi » 2015.04.10. 18:32

Íme akkor a témába vágó hasznos link:https://wiki.sch.bme.hu/Alvin_Hudson_-_ ... k%C3%A1hoz
A címe :Alvin Hudson - Rex Nelson: Útban a modern fizikához
Nagyon jó "kis"tankönyv jól elmagyaráz mindent.
0 x

Morcos
Hozzászólások: 1594
Csatlakozott: 2012.08.19. 14:02

Re: Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: Morcos » 2015.04.16. 15:24

Közbe elküldtem az állandómágnes generátor elgondolásomat az egytemre és visszaírtak, hogy ez bizony elvileg működik. Basszus.

Sejtettem hogy jó az elgondolásom, de azt remélni sem mertem volna, hogy komolyból visszaírnak, ráadásul hogy az elgondolásom szerintük is működik. Értitek, egy 100% hatásfok fölötti eszköz... azért ez nagyon durva.
0 x

Szilágyi András
*
*
Hozzászólások: 6520
Csatlakozott: 2009.12.05. 09:31
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: Szilágyi András » 2015.04.16. 15:35

Morcos írta:Közbe elküldtem az állandómágnes generátor elgondolásomat az egytemre és visszaírtak, hogy ez bizony elvileg működik. Basszus.

Sejtettem hogy jó az elgondolásom, de azt remélni sem mertem volna, hogy komolyból visszaírnak, ráadásul hogy az elgondolásom szerintük is működik. Értitek, egy 100% hatásfok fölötti eszköz... azért ez nagyon durva.
Talán nem a művészettörténet tanszékre kellett volna írni :mrgreen:
0 x

Morcos
Hozzászólások: 1594
Csatlakozott: 2012.08.19. 14:02

Re: Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: Morcos » 2015.04.16. 15:55

Szilágyi András írta:
Morcos írta:Közbe elküldtem az állandómágnes generátor elgondolásomat az egytemre és visszaírtak, hogy ez bizony elvileg működik. Basszus.

Sejtettem hogy jó az elgondolásom, de azt remélni sem mertem volna, hogy komolyból visszaírnak, ráadásul hogy az elgondolásom szerintük is működik. Értitek, egy 100% hatásfok fölötti eszköz... azért ez nagyon durva.
Talán nem a művészettörténet tanszékre kellett volna írni :mrgreen:
Ezen felbuzdulva már tervezek is egy kéttekercses 24 voltos kis demó generátort. 9.6 wattot ad le, 4.8 wattot vesz fel.
0 x

Avatar
mimindannyian
*
*
Hozzászólások: 7917
Csatlakozott: 2011.04.23. 16:20
Tartózkodási hely: Szoboszló

Re: Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: mimindannyian » 2015.04.16. 16:04

Morcos írta:Közbe elküldtem az állandómágnes generátor elgondolásomat az egytemre és visszaírtak, hogy ez bizony elvileg működik. Basszus.
Elvileg működik, van az az elv! Kár, hogy elvi energiával nem lehet meghajtani egy gépet sem.
0 x

Szilágyi András
*
*
Hozzászólások: 6520
Csatlakozott: 2009.12.05. 09:31
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: Szilágyi András » 2015.04.16. 16:11

Morcos írta:Ezen felbuzdulva már tervezek is egy kéttekercses 24 voltos kis demó generátort. 9.6 wattot ad le, 4.8 wattot vesz fel.
Ebben nincs semmi különös. Csak ilyenkor kevesebb mint fele annyi ideig adja le a 9,6 wattot, mint amíg felveszi a 4,8-at.
0 x

Avatar
Rigel
Hozzászólások: 1492
Csatlakozott: 2013.05.15. 10:49

Re: Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: Rigel » 2015.04.16. 17:30

Morcos írta:Közbe elküldtem az állandómágnes generátor elgondolásomat az egytemre és visszaírtak, hogy ez bizony elvileg működik. Basszus.

Sejtettem hogy jó az elgondolásom, de azt remélni sem mertem volna, hogy komolyból visszaírnak, ráadásul hogy az elgondolásom szerintük is működik. Értitek, egy 100% hatásfok fölötti eszköz... azért ez nagyon durva.
Te most komolyan azt hiszed, hogy bemondásra elhisszük neked ezt a "csodálatos" fejleményt???????
Mert ha igen, akkor te hülyébbnek tartasz minket, mint amik vagyunk...
0 x

Avatar
Rigel
Hozzászólások: 1492
Csatlakozott: 2013.05.15. 10:49

Re: Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: Rigel » 2015.04.16. 17:37

Morcos írta: Értitek, egy 100% hatásfok fölötti eszköz... azért ez nagyon durva.
Nem 100% hatásfok feletti eszköz.

Ha állandó mágnesek mozognak, akkor azok mágneses tere bizonyos megfigyelők számára változó mágneses tér lesz. Maxwell egyenletei alapján pedig a változó mágneses tér elektromos teret gerjeszt. Változót. Ami pedig mágnesest. Ez az alapja annak a "csudának", hogy az egymást gerjesztő elektromos és mágneses mezők a forrásról leválva ELEKTROMÁGNESES SUGÁRZÁSKÉNT szabadon szétterjednek.
Ha tehát állandó mágnesek mozognak, akkor bizony elektromágneses sugárzás keletkezik, ami a mozgási energia egy részét szétszórja a nagy büdös térbe. Ergo: még akkor sem lehet 100% egy mozgó mágnesekből konstruált cucc hatásfoka, ha te magad a két kis kezeddel forgatva folyamatosan energiát feccölsz bele.
0 x

Morcos
Hozzászólások: 1594
Csatlakozott: 2012.08.19. 14:02

Re: Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: Morcos » 2015.04.16. 17:40

Rigel írta: Te most komolyan azt hiszed, hogy bemondásra elhisszük neked ezt a "csodálatos" fejleményt???????
Mert ha igen, akkor te hülyébbnek tartasz minket, mint amik vagyunk...
Te most komolyan azt hiszed, hogy a másik fél beleegyezése nélkül közzéteszek a fórumon egy privát emailt?
0 x

Avatar
Rigel
Hozzászólások: 1492
Csatlakozott: 2013.05.15. 10:49

Re: Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: Rigel » 2015.04.16. 17:44

Morcos írta:Te most komolyan azt hiszed, hogy a másik fél beleegyezése nélkül közzéteszek a fórumon egy privát emailt?
Csak szólok, hogy a "szkeptikus fórumon" vagyunk. A megszólalók többsége még a saját szemének sem hisz el semmit elsőre...
0 x

Morcos
Hozzászólások: 1594
Csatlakozott: 2012.08.19. 14:02

Re: Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: Morcos » 2015.04.16. 18:10

Rigel írta: Ha tehát állandó mágnesek mozognak, akkor bizony elektromágneses sugárzás keletkezik, ami a mozgási energia egy részét szétszórja a nagy büdös térbe. Ergo: még akkor sem lehet 100% egy mozgó mágnesekből konstruált cucc hatásfoka, ha te magad a két kis kezeddel forgatva folyamatosan energiát feccölsz bele.
Nálam a mágnesek nem mozognak, csak a vasmagban van egyik oldalról a másikra terelgetve a fluxus. Pláne akkor, ha még lenne egy pulikutyám is :D
0 x

Avatar
Solaris
Hozzászólások: 3584
Csatlakozott: 2012.07.25. 17:32

Re: Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: Solaris » 2015.04.16. 18:52

Morcos írta:
Szilágyi András írta:
Morcos írta:Közbe elküldtem az állandómágnes generátor elgondolásomat az egytemre és visszaírtak, hogy ez bizony elvileg működik. Basszus.

Sejtettem hogy jó az elgondolásom, de azt remélni sem mertem volna, hogy komolyból visszaírnak, ráadásul hogy az elgondolásom szerintük is működik. Értitek, egy 100% hatásfok fölötti eszköz... azért ez nagyon durva.
Talán nem a művészettörténet tanszékre kellett volna írni :mrgreen:
Ezen felbuzdulva már tervezek is egy kéttekercses 24 voltos kis demó generátort. 9.6 wattot ad le, 4.8 wattot vesz fel.
A Watt az W. :)

Szuper. Visszacsatolod a 9,6 W leadott teljesítményből a 4,8 W felvett teljesítményt és kész is az örökmozgó. Már csak azt kell elmagyaráznod, hogy mi működteti. :)
0 x

Avatar
Rigel
Hozzászólások: 1492
Csatlakozott: 2013.05.15. 10:49

Re: Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: Rigel » 2015.04.16. 19:35

Morcos írta:Nálam a mágnesek nem mozognak, csak a vasmagban van egyik oldalról a másikra terelgetve a fluxus.
Bocs, de azt hittem, hogy a forgó mágneses szemétről beszélsz nem a vasmagba épített állómágneses szemétről.
Mentségemül szóljon, hogy a "generátor" szó valamiért bennem a "forgómozgásból áramot állítunk elő" eljárásra kelt erős asszociációkat.

Jelszem, hogy az állómágneses szemetedben többen is felhívtuk a figyelmedet arra a nyilvánvaló tényre, hogy te váltakozó feszültségű egyenárammal számoltál pedig a cucc egyértelműen váltóáramot generál. Ami ugye nem mindegy, ha teljesítmény számolás kerül szóba!
0 x

Avatar
Rigel
Hozzászólások: 1492
Csatlakozott: 2013.05.15. 10:49

Re: Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: Rigel » 2015.04.16. 19:45

Morcos írta:Nálam a mágnesek nem mozognak, csak a vasmagban van egyik oldalról a másikra terelgetve a fluxus.
Ja, és arról nem is beszélve, hogy a mágneses tér nem szereti, ha buzerálják. Speciel feszt ellenáll a mindenféle külső behatásnak, örvényáramok, vasveszteség, önindukció satöbbi. Ha te a fluxust ide-oda akarod terelgetni, akkor bizony MUNKÁT KELL befektetned, mert a fluxus igyekszik változatlan maradni. Na, barátom, éppen emiatt biztosan 100%-nál kisebb teljesítményű az agymenésed.

Ja, és ezért tekintjük alaptalan bemondásnak az "egyetemről" állítólag kapott megerősítő emailedet. Szakértő ilyet ugyanis nem írhatott, ha meg nem szakértő írta, akkor meg a hajadra kenheted a helyeslését...
0 x

Morcos
Hozzászólások: 1594
Csatlakozott: 2012.08.19. 14:02

Re: Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: Morcos » 2015.04.16. 21:42

Egyébként teljesen mindegy ki mit gondol, én többször is végigrágtam a dolgot, és minden azt mutatja jól gondolkodtam. Az egyetem oktatójának véleménye csak egy megerősítés volt, hogy valóban igazam van.
0 x

Avatar
Rigel
Hozzászólások: 1492
Csatlakozott: 2013.05.15. 10:49

Re: Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: Rigel » 2015.04.16. 22:26

Morcos írta:Egyébként teljesen mindegy ki mit gondol, én többször is végigrágtam a dolgot, és minden azt mutatja jól gondolkodtam.
Nem gondolkodtál jól!
Már elfeledkeztél arról az "apró" bakiról, hogy szerinted változó feszültségű egyenáram jön ki a cuccból, viszont a valóság az hogy VÁLTÓÁRAM jön ki belőle????
Ha egy ilyen egyszerű dolgot benéztél, akkor miért vagy biztos benne, hogy nem hibáztál máshol is?
Morcos írta:Az egyetem oktatójának véleménye csak egy megerősítés volt, hogy valóban igazam van.
Akit ugyebár nem vagy hajlandó cáfolhatatlan bizonyítékkal bemutatni, higgyük el neked a híg szavaidra, hogy létezik az ürge, és nem egy nehezebb vacsora után álmodtad az egészet...
0 x

Avatar
mimindannyian
*
*
Hozzászólások: 7917
Csatlakozott: 2011.04.23. 16:20
Tartózkodási hely: Szoboszló

Re: Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: mimindannyian » 2015.04.16. 23:56

Hagyd, gyerek még, játszik és szereti a meséket.
0 x

Morcos
Hozzászólások: 1594
Csatlakozott: 2012.08.19. 14:02

Re: Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: Morcos » 2015.04.19. 11:20

Na most már a számításokkal egybekötött végleges anyag is elkészült, ami alapján már számolható és méretezhető is az állandómágnes generátorom. Íme: http://morcos.weebly.com/

Remek :D
0 x

Szilágyi András
*
*
Hozzászólások: 6520
Csatlakozott: 2009.12.05. 09:31
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: Szilágyi András » 2015.04.19. 12:04

Morcos írta:Na most már a számításokkal egybekötött végleges anyag is elkészült, ami alapján már számolható és méretezhető is az állandómágnes generátorom. Íme: http://morcos.weebly.com/

Remek :D
Ez teljesen rossz. Még mindig lüktető egyenárammal számolsz, holott többen is elmagyaráztuk, hogy váltóáram lesz a kimeneten.
0 x

Morcos
Hozzászólások: 1594
Csatlakozott: 2012.08.19. 14:02

Re: Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: Morcos » 2015.04.19. 13:00

Szilágyi András írta:
Morcos írta: Ez teljesen rossz. Még mindig lüktető egyenárammal számolsz, holott többen is elmagyaráztuk, hogy váltóáram lesz a kimeneten.
Fordul az indukcióvonalak iránya? Nem. Tehát hülyeséget mondtok. Egyébként ismered a jobbkézszabályt az áram irányára? Ha a hüvelykujjad iránya az indukcióvonalak irányával egyező irányba mutat, az áram irányát a behajlított többi ujj iránya mutatja.
0 x

Avatar
Rigel
Hozzászólások: 1492
Csatlakozott: 2013.05.15. 10:49

Re: Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: Rigel » 2015.04.19. 13:38

Morcos írta:Fordul az indukcióvonalak iránya? Nem. Tehát hülyeséget mondtok.
Hányszor írjuk még le neked, hogy az indukált áram iránya nem az indukcióvonalak irányától függ, hanem a fluxus erősségének változási irányától! Az erősödő fluxus ellentétes irányú áramot generál, mint a gyengülő fluxus.
Mondom: nézz már utána a nyugalmi indukció jelenségének, mert láthatóan ez az ismeret kiesett az iskolai tanulmányaid emlékeiből.

De tehetsz egy kísérletet is: dugjál egy rúdmágnest egy műszerre kapcsolt tekercsbe, és csodálkozzál el rajta, hogy bedugáskor pozitív feszültség (és ezzel összefüggő áramirány), kihúzáskor negatív feszültség (és ennek megfelelő ellentétes áramirány) látszik a műszeren. A mágneses indukcióvonalak iránya nem változott, hiszen végig ugyanazt az egy pólusát mozgattad a mágnesnek a tekercsben.
Morcos írta:Egyébként ismered a jobbkézszabályt az áram irányára?
Gondolom, ismeri.
Te viszont nem vagy tisztában a Lenz-törvénnyel. Úgyhogy jobb híján ide idézem a teljes wiki szócikket, hogy ne sumákolhasd el az elolvasását:
A Lenz-törvény az elektromágneses indukció során keletkezett indukált feszültség által létrehozott indukált áram irányának meghatározására alkalmas.

Lenz törvénye
Ha mágneses térben egy vezetőnek relatív elmozdulása van, és az erővonalaknak van a vezető elmozdulásának irányára merőleges összetevője, a vezetőben feszültség indukálódik. Ha a vezető zárt áramkört képez, az indukált feszültség hatására a körben áram folyik. Ennek az indukált áramnak az iránya mindig olyan, hogy mágneses hatásával gátolni igyekszik az őt létrehozó indukáló folyamatot. Jelen esetben a relatív elmozdulást.
Az áramkörbe kapcsolt tekercsben, vagy vezetőben, mind bekapcsoláskor, mind pedig kikapcsoláskor feszültség indukálódik. A Lenz-törvény értelmében iránya bekapcsoláskor az áramforrás feszültségével ellentétes, míg kikapcsoláskor azzal megegyező irányú.
Az áramerősség változása a tekercs keresztmetszetén áthaladó erővonalak számának - a fluxusnak - a változását is jelenti. A fluxusváltozás indukálja tehát a jelentkező +, vagy - előjelű többletfeszültséget. Bekapcsoláskor az áram 0-ról I-re növekszik. Az indukálódó feszültség következtében létrejövő áram iránya ellentétes az áramkörben meginduló áram irányával, így a ténylegesen folyó áram lassabban éri el maximumát. Kikapcsoláskor az áram I-ről 0-ra csökken. Az ekkor indukálódó feszültség következtében most viszont, olyan áram jön létre, amely a hirtelen megszűnését késlelteti, tehát a megszakítás után is folyik még áram valameddig a körben.

Az önindukció jelenségében az áram és a mágneses tér tehetetlensége nyilvánul meg.

A törvényt Heinrich Lenz 1834-ben ismerte fel.
0 x

Szilágyi András
*
*
Hozzászólások: 6520
Csatlakozott: 2009.12.05. 09:31
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: Szilágyi András » 2015.04.19. 13:51

Morcos írta:Egyébként ismered a jobbkézszabályt az áram irányára? Ha a hüvelykujjad iránya az indukcióvonalak irányával egyező irányba mutat, az áram irányát a behajlított többi ujj iránya mutatja.
Ilyen szabály nincs. Indukcióvonalak nem keltenek áramot. Amire te gondolsz, az épp fordítva van: ha a hüvelykujjad iránya az áram irányába mutat, akkor az áram által keltett mágneses indukcióvonalak irányát mutatja a többi ujj.

Egyébiránt lásd amit Rigel irt.
0 x

Morcos
Hozzászólások: 1594
Csatlakozott: 2012.08.19. 14:02

Re: Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: Morcos » 2015.04.19. 15:34

...
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Morcos 2015.04.19. 15:41-kor.
0 x

Morcos
Hozzászólások: 1594
Csatlakozott: 2012.08.19. 14:02

Re: Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: Morcos » 2015.04.19. 15:36

Morcos írta:
Szilágyi András írta:
Morcos írta:Egyébként ismered a jobbkézszabályt az áram irányára? Ha a hüvelykujjad iránya az indukcióvonalak irányával egyező irányba mutat, az áram irányát a behajlított többi ujj iránya mutatja.
Ilyen szabály nincs. Indukcióvonalak nem keltenek áramot. Amire te gondolsz, az épp fordítva van: ha a hüvelykujjad iránya az áram irányába mutat, akkor az áram által keltett mágneses indukcióvonalak irányát mutatja a többi ujj.

Egyébiránt lásd amit Rigel irt.
Itt egy videó a transzformátor működéséről. A kék vonalak mutatják a vasmagban haladó indukcióvonalak irányát. Amikor az áram irányt vált, az indukcióvonalak is irányt váltanak. Ha az indukcióvonalak nem váltanak irányt, lüktető egyáramról beszélünk.
Hogyne lenne már ilyen jobbkéz szabály? Íme:

Kép
0 x

Szilágyi András
*
*
Hozzászólások: 6520
Csatlakozott: 2009.12.05. 09:31
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: Szilágyi András » 2015.04.19. 17:54

Morcos írta:Itt egy videó a transzformátor működéséről. A kék vonalak mutatják a vasmagban haladó indukcióvonalak irányát. Amikor az áram irányt vált, az indukcióvonalak is irányt váltanak. Ha az indukcióvonalak nem váltanak irányt, lüktető egyáramról beszélünk.
Sajnos ez nem jó. Eleve nem mutatja a fázisviszonyokat. A primer tekercsben az áram 90 fokkal el van tolódva feszültségtől, ezt a videó nem mutatja. Azt sem mutatja, hogy a szekunder tekercsben a feszültségnek 90 fokkal el kell lennie tolódva a fluxustól. Szóval ez hibás.

Nálad meg ráadásul nem szinuszos, hanem háromszögjel van, tehát ott nem is lehet alkalmazni a szinuszos jelekre használt képleteket, hanem diffegyenleteket kellene felírni és megoldani.
Morcos írta:Hogyne lenne már ilyen jobbkéz szabály? Íme:

Kép
Ez nem a mágneses tér által indukált áramra vonatkozik, hanem az áram által létrehozott mágneses térre.
0 x

Avatar
Rigel
Hozzászólások: 1492
Csatlakozott: 2013.05.15. 10:49

Re: Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: Rigel » 2015.04.19. 18:25

Szilágyi András írta:Azt sem mutatja, hogy a szekunder tekercsben a feszültségnek 90 fokkal el kell lennie tolódva a fluxustól. Szóval ez hibás.
Az a szép ebben, hogy éppen ez a 90 fokos eltolódás mutatná azt, hogy a szekunder tekercsben már akkor megfordul az áramirány, amikor ELKEZD CSÖKKENI a primer tekercs okozta fluxus. Nem akkor fordul meg, amikor éppen nulla a fluxus és irányt váltanak az indukcióvonalak!
Szegény Morcos ezt a primitív dolgot nem képes felfogni és helyesen használni.
0 x

Avatar
mimindannyian
*
*
Hozzászólások: 7917
Csatlakozott: 2011.04.23. 16:20
Tartózkodási hely: Szoboszló

Re: Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: mimindannyian » 2015.04.19. 21:24

Morcos írta:Itt egy videó a transzformátor működéséről.
Állandó indukció áramot gerjeszt a szekunder tekercsben? Érdekes elgondolás. Szerintem akkor kár bonyolítani, rakj egy állandómágnest fixen egy tekercsbe és kész az egyenáramú áramforrás. Hogy erre eddig nem jöttek rá a fizikusok!
0 x

Morcos
Hozzászólások: 1594
Csatlakozott: 2012.08.19. 14:02

Re: Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: Morcos » 2015.04.20. 12:45

Szilágyi András írta: Sajnos ez nem jó. Eleve nem mutatja a fázisviszonyokat. A primer tekercsben az áram 90 fokkal el van tolódva feszültségtől, ezt a videó nem mutatja. Azt sem mutatja, hogy a szekunder tekercsben a feszültségnek 90 fokkal el kell lennie tolódva a fluxustól. Szóval ez hibás.

Ez nem a mágneses tér által indukált áramra vonatkozik, hanem az áram által létrehozott mágneses térre.
És mi köze van a demónak ahhoz, hogy a feszültség 90 fokkal el van tolódva? Semmi, mert az ábra az áramot mutatja. Tényleg csak bohóckodsz.

A másik ábrához pedig csak annyi: tök mindegy, hogy a tekercsen belül változik e fluxus vagy nem, a jobbkézszabály ugyanaz.
0 x

Szilágyi András
*
*
Hozzászólások: 6520
Csatlakozott: 2009.12.05. 09:31
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: Szilágyi András » 2015.04.20. 13:12

Morcos írta:És mi köze van a demónak ahhoz, hogy a feszültség 90 fokkal el van tolódva? Semmi, mert az ábra az áramot mutatja. Tényleg csak bohóckodsz.
Ha az áramot mutatja, akkor a grafikonra miért az van írva, hogy 0V ? A volt az áram mértékegysége?
De ettől függetlenül is rossz a demó, ugyanis a szekunder tekercsben az áramnak nem akkor kellene megfordulnia, amikor a fluxus megfordul, hanem amikor a fluxus maximumon vagy minimumon van.
Morcos írta:A másik ábrához pedig csak annyi: tök mindegy, hogy a tekercsen belül változik e fluxus vagy nem, a jobbkézszabály ugyanaz.
Fenét ugyanaz :) Ha a tekercsen belül nem változik a fluxus, akkor a tekercsben semmilyen áram nem indukálódik.
0 x

Szilágyi András
*
*
Hozzászólások: 6520
Csatlakozott: 2009.12.05. 09:31
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: Szilágyi András » 2015.04.20. 14:42

Ha a primer tekercsre egy U(t) függvénnyel leírható feszültséget kapcsolunk, akkor a következő egyenletek írják le a transzformátor viselkedését:





ahol R1 és R2 a primer, ill. szekunder kör ellenállása, I1 és I2 a bennük folyó áram, L11 és L22 a primer, ill. szekunder tekercs önindukciós együtthatója, L12 pedig a két tekercs kölcsönös indukciós együtthatója. A betű fölé helyezett pont pedig az idő szerinti deriváltat jelöli.

Na ezt a differenciálegyenlet-rendszert kell megoldani. Ha a trafóba állandómágnest helyezünk, akkor is ezt kell, mivel bár annak tere a fluxushoz hozzáadódik, csak az idő szerinti deriváltja számít, ami nulla, így nem változtat semmin.
0 x

Avatar
Solaris
Hozzászólások: 3584
Csatlakozott: 2012.07.25. 17:32

Re: Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: Solaris » 2015.04.20. 16:57

Morcos írta:
Szilágyi András írta: Sajnos ez nem jó. Eleve nem mutatja a fázisviszonyokat. A primer tekercsben az áram 90 fokkal el van tolódva feszültségtől, ezt a videó nem mutatja. Azt sem mutatja, hogy a szekunder tekercsben a feszültségnek 90 fokkal el kell lennie tolódva a fluxustól. Szóval ez hibás.

Ez nem a mágneses tér által indukált áramra vonatkozik, hanem az áram által létrehozott mágneses térre.
És mi köze van a demónak ahhoz, hogy a feszültség 90 fokkal el van tolódva? Semmi, mert az ábra az áramot mutatja. Tényleg csak bohóckodsz.

A másik ábrához pedig csak annyi: tök mindegy, hogy a tekercsen belül változik e fluxus vagy nem, a jobbkézszabály ugyanaz.
Morcos!

Most éppen Gézoo helyét akarod átvenni? Ha öten azt mondják neked, hogy részeg vagy, akkor ideje önvizsgálatot tartanod!
Addig rendben van, hogy kísérletezel, ismerkedsz ezzel - azzal, mondjuk a villamos árammal, de az nagyon nincsen rendben, hogy hülyeségeket állítasz. Kezdődött ugye a generátorral, ami egyben motor is és láss csodát, állandó mágnesek is vannak benne. Az a berendezés un. öngerjesztésű, vagyis az indításkor a föld gyenge mágneses mezejét használja ki a nagyobb kezdeti gerjesztéshez. Erre segít rá a beépített állandó mágnes. Abban meg semmi csoda nincsen, hogy egyenáramú generátor -dinamó - motorként is minden további nélkül üzemelhet.
Rápakoltál egy lapáttal az állandó mágnesekből álló motoroddal, amin teli pofával röhögtem, mert nem lehet valaki ilyen lüke.
Folytatódott a 200%, sőt, akárhány % hatásfokú transzformátoroddal, s e csodát egy állandó mágnes viszi véghez. Ez tényleg hülyeség. Egy transzformátortól már az is nagyon szép, hogy csaknem 100% hatásfokkal dolgozhat mérettől, teljesítménytől, kiviteltől függően. Áram csak akkor keletkezik, ha megváltozik a fluxus a tekercsek belsejében/vasmagjában. Ez az oka annak, hogy az egyenáram nem transzformálható! Erre még nem jöttél rá? Transzformátorból akkor jön ki egyenáram a szekunder oldalon, ha beiktatsz egy egyenirányítót. Ha más elemeket nem alkalmazol, akkor lüktető egyenáramot kapsz, minden más esetben váltakozó áramot.

Jó ideje akarják a többiek ezt elmagyarázni, de valamiért nem érted, vagy nem akarod érteni. Én minden esetre jól szórakozom.
0 x

Avatar
Rigel
Hozzászólások: 1492
Csatlakozott: 2013.05.15. 10:49

Re: Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: Rigel » 2015.04.20. 17:08

Solaris írta:Én minden esetre jól szórakozom.
Örülök neki. :D
0 x

Morcos
Hozzászólások: 1594
Csatlakozott: 2012.08.19. 14:02

Re: Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: Morcos » 2015.04.20. 17:13

Solaris írta: Morcos!

Most éppen Gézoo helyét akarod átvenni? Ha öten azt mondják neked, hogy részeg vagy, akkor ideje önvizsgálatot tartanod!
Addig rendben van, hogy kísérletezel, ismerkedsz ezzel - azzal, mondjuk a villamos árammal, de az nagyon nincsen rendben, hogy hülyeségeket állítasz. Kezdődött ugye a generátorral, ami egyben motor is és láss csodát, állandó mágnesek is vannak benne. Az a berendezés un. öngerjesztésű, vagyis az indításkor a föld gyenge mágneses mezejét használja ki a nagyobb kezdeti gerjesztéshez. Erre segít rá a beépített állandó mágnes. Abban meg semmi csoda nincsen, hogy egyenáramú generátor -dinamó - motorként is minden további nélkül üzemelhet.
Rápakoltál egy lapáttal az állandó mágnesekből álló motoroddal, amin teli pofával röhögtem, mert nem lehet valaki ilyen lüke.
Folytatódott a 200%, sőt, akárhány % hatásfokú transzformátoroddal, s e csodát egy állandó mágnes viszi véghez. Ez tényleg hülyeség. Egy transzformátortól már az is nagyon szép, hogy csaknem 100% hatásfokkal dolgozhat mérettől, teljesítménytől, kiviteltől függően. Áram csak akkor keletkezik, ha megváltozik a fluxus a tekercsek belsejében/vasmagjában. Ez az oka annak, hogy az egyenáram nem transzformálható! Erre még nem jöttél rá? Transzformátorból akkor jön ki egyenáram a szekunder oldalon, ha beiktatsz egy egyenirányítót. Ha más elemeket nem alkalmazol, akkor lüktető egyenáramot kapsz, minden más esetben váltakozó áramot.

Jó ideje akarják a többiek ezt elmagyarázni, de valamiért nem érted, vagy nem akarod érteni. Én minden esetre jól szórakozom.
Teljes félreeértésben vagy, a hozzászólásokból vonsz le következtetéseket, miközben el kellene olvasni a weboldalamon leírtakat és kész. Minden számítás megtalálható és ráadásul jó. Szó sincs ott arról, amiről itt írkálsz.
0 x

Szilágyi András
*
*
Hozzászólások: 6520
Csatlakozott: 2009.12.05. 09:31
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: Szilágyi András » 2015.04.20. 17:55

Morcos írta:Teljes félreeértésben vagy, a hozzászólásokból vonsz le következtetéseket, miközben el kellene olvasni a weboldalamon leírtakat és kész. Minden számítás megtalálható és ráadásul jó. Szó sincs ott arról, amiről itt írkálsz.
A weboldaladon lüktető egyenáramot feltételezel. Ez rossz. Tehát rossz az egész. Innen indultunk ki. Solarisnak igaza van. Trafóból sohasem hozhatsz ki egyenáramot, semmilyen körülmények között. Ahhoz ugyanis a fluxusnak folyton nőnie kellene, a végtelenségig.

Arról már nem is beszélve, hogy teljesítményt nem úgy számolunk, hogy UeffIeff, mivel az áram és a feszültség általában nincsen fázisban.

Ha korrektül akarsz számolni, fel kell írnod a háromtekercses trafódra a három egyenletből álló diffegyenlet-rendszert (a fentebb kéttekercsesre általam felírt egyenletrendszer mintájára), és azt kell megoldanod. (Mondjuk a háromszög jelalakhoz a helyedben nem ragaszkodnék, megnehezíti a megoldást.)

Mondjuk ahogy látom, a differenciálszámítással nem vagy tisztában, ami látszik a hibásan felírt képleteidből is, amiben a dt-t pl. egy véges mennyiségként kezeled. Így diffegyenlet-rendszert aligha tudsz megoldani.
0 x

Morcos
Hozzászólások: 1594
Csatlakozott: 2012.08.19. 14:02

Re: Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: Morcos » 2015.04.20. 18:57

Szilágyi András írta: A weboldaladon lüktető egyenáramot feltételezel. Ez rossz. Tehát rossz az egész. Innen indultunk ki.
Induljunk ki onnan, ha a tanítványom lennél, tőlem tutira nem kapnál diplomát, és még itt páran közületek :mrgreen:
Arról már nem is beszélve, hogy teljesítményt nem úgy számolunk, hogy UeffIeff, mivel az áram és a feszültség általában nincsen fázisban.
Ezt nevezik a transzformátor névleges teljesítményének.

Ha korrektül akarnék számolni először is nem ennyire leegyszerűsített számításokat alkalmaznék, ami csak közelítő eredményeket ad.
0 x

Szilágyi András
*
*
Hozzászólások: 6520
Csatlakozott: 2009.12.05. 09:31
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: Szilágyi András » 2015.04.20. 19:14

Morcos írta: Induljunk ki onnan, ha a tanítványom lennél, tőlem tutira nem kapnál diplomát, és még itt páran közületek :mrgreen:
Miért, neked van diplomád? :D :D
Oké, lehet, hogy van. Valószínűleg valami bölcsészdiploma :P
Amivel semmi baj nincs amúgy, csak a fizikához nem értesz.
0 x

Avatar
Rigel
Hozzászólások: 1492
Csatlakozott: 2013.05.15. 10:49

Re: Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: Rigel » 2015.04.20. 19:15

Morcos írta:Induljunk ki onnan, ha a tanítványom lennél, tőlem tutira nem kapnál diplomát, és még itt páran közületek :mrgreen:
Eszem megáll! Te tényleg Gézoo babérjaira törsz. Az ultima ratio: "én tanár vagyok és mind megbuktatok!" :facepalm:
0 x

Morcos
Hozzászólások: 1594
Csatlakozott: 2012.08.19. 14:02

Re: Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: Morcos » 2015.04.20. 19:38

Rigel írta:
Morcos írta:Induljunk ki onnan, ha a tanítványom lennél, tőlem tutira nem kapnál diplomát, és még itt páran közületek :mrgreen:
Eszem megáll! Te tényleg Gézoo babérjaira törsz. Az ultima ratio: "én tanár vagyok és mind megbuktatok!" :facepalm:
Sebaj... Legalább András értette a viccet :D
0 x

Avatar
mimindannyian
*
*
Hozzászólások: 7917
Csatlakozott: 2011.04.23. 16:20
Tartózkodási hely: Szoboszló

Re: Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: mimindannyian » 2015.04.20. 19:57

Nekem semmi kifogásom, hogy Morcos prezentálja ezt a berendezést, hogy mérőműszert már látott emberek rámérjenek. De tartok tőle, hogy erre sosem fog sor kerülni, egy újabb szájkaratés a fedélzeten.
0 x

pingu
Hozzászólások: 6
Csatlakozott: 2015.04.09. 18:41

Re: Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: pingu » 2015.04.20. 20:16

"az indukált áram iránya nem az indukcióvonalak irányától függ, hanem a fluxus erősségének változási irányától! Az erősödő fluxus ellentétes irányú áramot generál, mint a gyengülő fluxus"

Ez így van.Azt kell mondjam Morcos, most nincs igazad. Azért egy szkóp ábra mindent elmond.Eddig ez hogy nem jutott az eszetekbe?
0 x

Avatar
mimindannyian
*
*
Hozzászólások: 7917
Csatlakozott: 2011.04.23. 16:20
Tartózkodási hely: Szoboszló

Re: Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: mimindannyian » 2015.04.20. 20:30

Azért egy szkóp ábra mindent elmond.Eddig ez hogy nem jutott az eszetekbe?
Talán ugyanazért, amiért a kvantummechanikát sem kevertük a képletbe.
0 x

Morcos
Hozzászólások: 1594
Csatlakozott: 2012.08.19. 14:02

Re: Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: Morcos » 2015.04.20. 21:05

pingu írta:az indukált áram iránya nem az indukcióvonalak irányától függ, hanem a fluxus erősségének változási irányától!
És éppen ez a lényeg! A generátoromban a fluxus erősségének nincs változási iránya! A fluxus nem tesz mást csak lüktet!
0 x

Szilágyi András
*
*
Hozzászólások: 6520
Csatlakozott: 2009.12.05. 09:31
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: Szilágyi András » 2015.04.20. 21:09

Morcos írta:
pingu írta:az indukált áram iránya nem az indukcióvonalak irányától függ, hanem a fluxus erősségének változási irányától!
És éppen ez a lényeg! A generátoromban a fluxus erősségének nincs változási iránya! A fluxus nem tesz mást csak lüktet!
Lüktet, vagyis hol csökken, hol nő. Azaz változik a változási iránya.
0 x

Morcos
Hozzászólások: 1594
Csatlakozott: 2012.08.19. 14:02

Re: Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: Morcos » 2015.04.20. 21:20

Szilágyi András írta: Lüktet, vagyis hol csökken, hol nő.
Azaz nem változik a változási iránya. Megnyugodhatsz. :)
0 x

Válasz küldése