Tiltott találmányok?

Örökmozgók, 100% feletti hatásfok
Szilágyi András
*
*
Hozzászólások: 6520
Csatlakozott: 2009.12.05. 09:31
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: Szilágyi András » 2015.04.20. 21:24

Morcos írta:
Szilágyi András írta: Lüktet, vagyis hol csökken, hol nő.
Azaz nem változik a változási iránya. Megnyugodhatsz. :)
Ne bosszants már! Szerinted a változás iránya mit jelent?
Ha valami csökken, akkor nem ellentétes irányba változik, mint ha nő? :facepalm: :facepalm:
0 x

Avatar
mimindannyian
*
*
Hozzászólások: 7917
Csatlakozott: 2011.04.23. 16:20
Tartózkodási hely: Szoboszló

Re: Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: mimindannyian » 2015.04.20. 21:26

Van még lejjebb... Ilyenkor jön Gézoo a magyar nyelv szavainak átdefiniálásával.
0 x

Avatar
Solaris
Hozzászólások: 3584
Csatlakozott: 2012.07.25. 17:32

Re: Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: Solaris » 2015.04.20. 21:48

Morcos írta:
Teljes félreeértésben vagy, a hozzászólásokból vonsz le következtetéseket, miközben el kellene olvasni a weboldalamon leírtakat és kész. Minden számítás megtalálható és ráadásul jó. Szó sincs ott arról, amiről itt írkálsz.
Mit is tehetnék Morcos? Itt olvasom a bejegyzéseidet, s ebből látszik, hogy egy önjelölt zseni vagy. Minek pazaroljam az időmet még a weblapodra is? Lásd, jó vagyok hozzád, megtettem, megnéztem. Ha nem haragszol, agyament sületlenségeket sikerült kupacba raknod. Még azzal az egyszerű fogalommal sem vagy tisztában, hogy mit is jelent az effektív feszültség és az effektív áram fogalma. Ha egyáltalán foglalkoztál volna a témával, akkor valahol meg kellene jelenjen a képleteidben a fázisszög, és persze az is, hogy milyen jellegű ellenállással terheled a transzformátor szekunder oldalát, de nálad ilyen nincs. Vizsgálnod kellene üresjárati, üzemi és rövidre zárt állapotát. A frekvencia sem mellékes! Agyatlan dolog háromszög lefutású váltóáramot vezetni a transzformátorodba, amit te generátornak nevezel. Tudhatnád, hogy ehhez inverter kell, ami csöppet megdrágítja a dolgot, de egyáltalán, miért nem jó neked a szinuszos váltakozó áram? A konstrukciód tulajdonképpen egy idétlenül kivitelezett transzformátor, ahol a primer tekercs az a valami, amit te terelőtekercsnek nevezel, s két elvileg egyforma szekunder tekercsed van. A vasmag EI alakú, amit nem szokás acélból készíteni és főleg nem acél - állandó mágnes anyagpárból. Bármit csinálsz a "terelőtekercseddel", a mágneses tér a teljes vasmagban jelen lesz. Ahogy korábban a többiek írták, nem az számít, hogy mekkora a mágneses fluxus, hanem az, hogy mekkora a változása, s utóbbi legfeljebb akkora lehet, amennyit a "terelőtekercsed" - tulajdonképpen primer tekercs - okoz.
Ennek a konstrukciónak nemhogy 200%, de jó esetben talán 70% hatásfoka lehet.
Baromira érdekelne, hogy miképpen számoltad ki az indukcióvonalak átlagos hosszát a vasmagban. :) A differenciálszámításról láthatóan lövésed sincs.

Tudod mit? Hagyjuk ezt a terméketlen vitát. Rakd össze a kütyüt és lássuk a mérési eredményeket! :)

PS:

Különösen tetszik az a gyöngyszem, ahol egyszerűen összeadod a felváltva működő tekercsek teljesítményét és így mindjárt 400% hatásfokot produkálsz. :mrgreen:
0 x

Avatar
Solaris
Hozzászólások: 3584
Csatlakozott: 2012.07.25. 17:32

Re: Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: Solaris » 2015.04.20. 22:04

Morcos írta:
Teljes félreeértésben vagy, a hozzászólásokból vonsz le következtetéseket, miközben el kellene olvasni a weboldalamon leírtakat és kész. Minden számítás megtalálható és ráadásul jó. Szó sincs ott arról, amiről itt írkálsz.
Kifutottam szerkesztésre rendelkezésre álló időből, úgyhogy külön kell megkérdeznem:

Mi a szerepe az indukcióvonalak hosszának, amivel számolsz? :)
0 x

Morcos
Hozzászólások: 1594
Csatlakozott: 2012.08.19. 14:02

Re: Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: Morcos » 2015.04.20. 23:00

Nos ami az előző néhány tucat hosszászólás alapján világos számomra: tanultatok elektromosságtant, de csak a képleteket és törvényeket magoltátok be. Alapvető értelmezési zavarok vannak (ez jól látszik a lüktető egyenáram vs váltóáram vitában is), itt válik el, hogy valaki csak megtanulta, vagy ért is hozzá (ld solaris előző hozzászólásait - és még mielőtt örülni kezdene hogy ért hozzá, jelentem nem, csak megtanulta :-) ).

Ez természetesen nem baj, általános jelenség, olyan mint amikor valaki remekül olvas, kívánságra vissza is mondja, de azt már nem érti, mi volt oda leírva.
0 x

Avatar
Rigel
Hozzászólások: 1492
Csatlakozott: 2013.05.15. 10:49

Re: Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: Rigel » 2015.04.20. 23:18

Morcos írta:Nos ami az előző néhány tucat hosszászólás alapján világos számomra: tanultatok elektromosságtant, de csak a képleteket és törvényeket magoltátok be. Alapvető értelmezési zavarok vannak (ez jól látszik a lüktető egyenáram vs váltóáram vitában is), itt válik el, hogy valaki csak megtanulta, vagy ért is hozzá (ld solaris előző hozzászólásait - és még mielőtt örülni kezdene hogy ért hozzá, jelentem nem, csak megtanulta :-) ).

Ez természetesen nem baj, általános jelenség, olyan mint amikor valaki remekül olvas, kívánságra vissza is mondja, de azt már nem érti, mi volt oda leírva.
És igen!
Lejutottunk a legmélyére. Ez már tényleg a Gézoo-féle leereszkedő "én mindenkinél jobban tudom, meg tankönyvet is írtam belőle" végső érv. Szegény is akkor vette elő, amikor már végleg sarokba szorult az ostobaságával, és már féltucatnyian megírták neki, hogy hol hibázott kapitális nagyokat. Na ekkor ahelyett, hogy megértette volna és elismerte volna a jogos kritikákat és a hibái kijavítását, elővette ugyanezt a tanárbácsis mindenkit kiosztó minősítgetést.

Gratulálok Morcos! Kiérdemelted a Gézoo-térdszalagrend bíbor fokozatát!
0 x

Morcos
Hozzászólások: 1594
Csatlakozott: 2012.08.19. 14:02

Re: Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: Morcos » 2015.04.20. 23:25

Rigel írta: És igen!
Lejutottunk a legmélyére. Ez már tényleg a Gézoo-féle leereszkedő "én mindenkinél jobban tudom, meg tankönyvet is írtam belőle" végső érv. Szegény is akkor vette elő, amikor már végleg sarokba szorult az ostobaságával, és már féltucatnyian megírták neki, hogy hol hibázott kapitális nagyokat. Na ekkor ahelyett, hogy megértette volna és elismerte volna a jogos kritikákat és a hibái kijavítását, elővette ugyanezt a tanárbácsis mindenkit kiosztó minősítgetést.

Gratulálok Morcos! Kiérdemelted a Gézoo-térdszalagrend bíbor fokozatát!
Nos nem kell aggódnod a továbbiak miatt, nem kívánok e témában további meddő vitákat folytatni, mert láthatóan mindenki csak fújja a mágáét.

Nem csodálkozom azon sem, hogy legtöbbször nemhogy velem, de még egymással sem értetek egyet, és késhegyre menő vitákat folytattok :mrgreen:
0 x

Szilágyi András
*
*
Hozzászólások: 6520
Csatlakozott: 2009.12.05. 09:31
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: Szilágyi András » 2015.04.20. 23:30

Morcos írta:Nos ami az előző néhány tucat hosszászólás alapján világos számomra: tanultatok elektromosságtant, de csak a képleteket és törvényeket magoltátok be. Alapvető értelmezési zavarok vannak (ez jól látszik a lüktető egyenáram vs váltóáram vitában is), itt válik el, hogy valaki csak megtanulta, vagy ért is hozzá (ld solaris előző hozzászólásait - és még mielőtt örülni kezdene hogy ért hozzá, jelentem nem, csak megtanulta :-) ).

Ez természetesen nem baj, általános jelenség, olyan mint amikor valaki remekül olvas, kívánságra vissza is mondja, de azt már nem érti, mi volt oda leírva.
Én nálad sajnos azt látom, hogy te még a képleteket is csak felibe-harmadába tanultad meg, a "megértés" pedig nálad súlyos félreértéseket takar. A másik lehetőség pedig az, hogy csak direkt szívatsz itt minket, poénból, és közben jókat röhögsz a markodba. Azért az, hogy valaki ne legyen tisztában azzal, hogy a változás iránya azt jelenti, hogy valami nő vagy csökken, már tényleg sok.
0 x

Avatar
mimindannyian
*
*
Hozzászólások: 7917
Csatlakozott: 2011.04.23. 16:20
Tartózkodási hely: Szoboszló

Re: Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: mimindannyian » 2015.04.20. 23:31

Nos nem kell aggódnod a továbbiak miatt, nem kívánok e témában további meddő vitákat folytatni
Balra el. Áh, mégsem érdemli ki az igazi Gézoo díjat. Csak egy-két tucatszor kellett leírni, hogy butaságot állít, és máris feladta.
0 x

Morcos
Hozzászólások: 1594
Csatlakozott: 2012.08.19. 14:02

Re: Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: Morcos » 2015.04.20. 23:40

Szilágyi András írta: Én nálad sajnos azt látom, hogy te még a képleteket is csak felibe-harmadába tanultad meg, a "megértés" pedig nálad súlyos félreértéseket takar. A másik lehetőség pedig az, hogy csak direkt szívatsz itt minket, poénból, és közben jókat röhögsz a markodba. Azért az, hogy valaki ne legyen tisztában azzal, hogy a változás iránya azt jelenti, hogy valami nő vagy csökken, már tényleg sok.
Privátban küldök neked egy üzenetet...
0 x

Avatar
Rigel
Hozzászólások: 1492
Csatlakozott: 2013.05.15. 10:49

Re: Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: Rigel » 2015.04.21. 09:37

Morcos írta:Privátban küldök neked egy üzenetet...
Csak nehogy az legyen az üzenetben, amivel Gézoo is takarózni szokott, hogyaszongya "szándékosan írta bele a hibákat, mert neki ez az 'oktatói' módszere a nebulók rávezetésére". :twisted:
0 x

Szilágyi András
*
*
Hozzászólások: 6520
Csatlakozott: 2009.12.05. 09:31
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: Szilágyi András » 2015.04.21. 11:55

Rigel írta:
Morcos írta:Privátban küldök neked egy üzenetet...
Csak nehogy az legyen az üzenetben, amivel Gézoo is takarózni szokott, hogyaszongya "szándékosan írta bele a hibákat, mert neki ez az 'oktatói' módszere a nebulók rávezetésére". :twisted:
Nem az volt benne, hanem az egyetemről kapott levél.
Amiben tulajdonképpen csak annyi volt, hogy a válaszolónak volt egy hasonló ötlete más célra, ami működött. Más célra.
0 x

Avatar
mimindannyian
*
*
Hozzászólások: 7917
Csatlakozott: 2011.04.23. 16:20
Tartózkodási hely: Szoboszló

Re: Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: mimindannyian » 2015.04.21. 12:37

Nem osztogatnak, hanem fosztogatnak, de a hír igaz.
0 x

Morcos
Hozzászólások: 1594
Csatlakozott: 2012.08.19. 14:02

Re: Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: Morcos » 2015.04.21. 12:58

Látom azért az nagy sokk,hogy nem azt válaszolták amire számítottatok. Sőt! :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
0 x

Avatar
mimindannyian
*
*
Hozzászólások: 7917
Csatlakozott: 2011.04.23. 16:20
Tartózkodási hely: Szoboszló

Re: Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: mimindannyian » 2015.04.21. 13:05

Nézd csak vissza, én pont ilyenre számítottam: megsimogatták a buksid, és elküldtek, hogy fárassz mást. Adekvát reakció.
0 x

Avatar
Solaris
Hozzászólások: 3584
Csatlakozott: 2012.07.25. 17:32

Re: Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: Solaris » 2015.04.21. 15:01

Morcos írta:Nos ami az előző néhány tucat hosszászólás alapján világos számomra: tanultatok elektromosságtant, de csak a képleteket és törvényeket magoltátok be. Alapvető értelmezési zavarok vannak (ez jól látszik a lüktető egyenáram vs váltóáram vitában is), itt válik el, hogy valaki csak megtanulta, vagy ért is hozzá (ld solaris előző hozzászólásait - és még mielőtt örülni kezdene hogy ért hozzá, jelentem nem, csak megtanulta :-) ).

Ez természetesen nem baj, általános jelenség, olyan mint amikor valaki remekül olvas, kívánságra vissza is mondja, de azt már nem érti, mi volt oda leírva.
Most már nem vitás. Gézoo feltámadt, s mint "morcos" ontja a hülyeségeit.
0 x

Morcos
Hozzászólások: 1594
Csatlakozott: 2012.08.19. 14:02

Re: Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: Morcos » 2015.04.25. 11:29

Na urak. A generátorom olyannyira nem működik, hogy már tárgyalok egy multival, ők nemcsak meg tudják tervezni, de le is tudják gyártani a kísérleti darabot. :mrgreen:
0 x

ennyi
Hozzászólások: 3849
Csatlakozott: 2011.02.01. 00:01

Re: Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: ennyi » 2015.04.25. 14:59

Nem Gezoo, hanem Gábor.
Széles Gábor.
Energiacella.
Őszre a piacon lesz, meg minden háztartásban...
0 x

Szilágyi András
*
*
Hozzászólások: 6520
Csatlakozott: 2009.12.05. 09:31
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: Szilágyi András » 2015.04.25. 16:15

Morcos írta:Na urak. A generátorom olyannyira nem működik, hogy már tárgyalok egy multival, ők nemcsak meg tudják tervezni, de le is tudják gyártani a kísérleti darabot. :mrgreen:
Attól, hogy legyártják, még nem fog működni. Lesz ám nagy pofáraesés!
Én szóltam!
0 x

Morcos
Hozzászólások: 1594
Csatlakozott: 2012.08.19. 14:02

Re: Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: Morcos » 2015.04.25. 16:18

ennyi írta:Nem Gezoo, hanem Gábor.
Széles Gábor.
Energiacella.
Őszre a piacon lesz, meg minden háztartásban...
Ja a szupertitkos energiacella, ne nevettess :mrgreen:
0 x

Morcos
Hozzászólások: 1594
Csatlakozott: 2012.08.19. 14:02

Re: Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: Morcos » 2015.04.25. 16:24

Szilágyi András írta: Attól, hogy legyártják, még nem fog működni. Lesz ám nagy pofáraesés!
Én szóltam!
Pedig működik, a szakértők véleménye is az.
0 x

Szilágyi András
*
*
Hozzászólások: 6520
Csatlakozott: 2009.12.05. 09:31
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: Szilágyi András » 2015.04.25. 16:26

Morcos írta:
Szilágyi András írta: Attól, hogy legyártják, még nem fog működni. Lesz ám nagy pofáraesés!
Én szóltam!
Pedig működik, a szakértők véleménye is az.
Én is szakértő vagyok, és ez nem fog működni soha. Aki azt mondta, hogy igen, az hülye.
0 x

Morcos
Hozzászólások: 1594
Csatlakozott: 2012.08.19. 14:02

Re: Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: Morcos » 2015.04.25. 16:34

Szilágyi András írta: Én is szakértő vagyok, és ez nem fog működni soha. Aki azt mondta, hogy igen, az hülye.
Neked itt cáfolni kell, hogy venné ki magát ha azt mondanád mint szkeptikus társaság alelnök, hogy ez bizony működik. Nemde? Még akkor sem mondhatnál mást, ha magadban úgy gondolod működik.
0 x

Szilágyi András
*
*
Hozzászólások: 6520
Csatlakozott: 2009.12.05. 09:31
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: Szilágyi András » 2015.04.25. 16:37

Morcos írta:
Szilágyi András írta: Én is szakértő vagyok, és ez nem fog működni soha. Aki azt mondta, hogy igen, az hülye.
Neked itt cáfolni kell, hogy venné ki magát ha azt mondanád mint szkeptikus társaság alelnök, hogy ez bizony működik. Nemde? Még akkor sem mondhatnál mást, ha magadban úgy gondolod működik.
Marhaság, nem cáfolni kell, hanem igazat mondani. Ha úgy gondolnám, hogy működik, akkor azt mondanám.
Nem szkeptikustársaság-alelnökként mondom, hogy nem működik, hanem fizikusként.
0 x

Morcos
Hozzászólások: 1594
Csatlakozott: 2012.08.19. 14:02

Re: Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: Morcos » 2015.04.25. 17:00

Szilágyi András írta: Marhaság, nem cáfolni kell, hanem igazat mondani. Ha úgy gondolnám, hogy működik, akkor azt mondanám.
Nem szkeptikustársaság-alelnökként mondom, hogy nem működik, hanem fizikusként.
Te is tudod, hogy maga a téma feketeposztó a tudományos körökben... Most nem a generátoromra gondolok, mert annak a működésére van egyszerű fizikai magyarázat. Ezért is foglalkoznak vele.
0 x

ennyi
Hozzászólások: 3849
Csatlakozott: 2011.02.01. 00:01

Re: Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: ennyi » 2015.04.25. 18:00

Miert lenne ez fekete poszto?
El kell kesziteni, es megnezni, mukodik-e.
Nyilvan az kell elkeszitse, aki ugy veli, hogy erdemes, aki szerint nem fog mukodni, az nem fog vele foglalkozni.
Ha mukodik, en is vasarolok egyet, ha az ara elfogadhato, ha olcsobban termel eramot, mint amennyiert a villamosmuvektol vasarolom.

Azt nem ertem, hogy eddig miert nem keszitett senki egyetlen mukodo modellt sem, mikozben az interneten ott van a leiras, es hatalmas uzlet lenne...
Vagy ha keszitett, miert titkolja...
0 x

Szilágyi András
*
*
Hozzászólások: 6520
Csatlakozott: 2009.12.05. 09:31
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: Szilágyi András » 2015.04.26. 00:27

Morcos írta:
Szilágyi András írta: Marhaság, nem cáfolni kell, hanem igazat mondani. Ha úgy gondolnám, hogy működik, akkor azt mondanám.
Nem szkeptikustársaság-alelnökként mondom, hogy nem működik, hanem fizikusként.
Te is tudod, hogy maga a téma feketeposztó a tudományos körökben... Most nem a generátoromra gondolok, mert annak a működésére van egyszerű fizikai magyarázat. Ezért is foglalkoznak vele.
Jó, lehet, hogy fekete posztó. De az még mindig jobb, mint ha vörös posztó lenne, nem? :P :P
0 x

Avatar
mimindannyian
*
*
Hozzászólások: 7917
Csatlakozott: 2011.04.23. 16:20
Tartózkodási hely: Szoboszló

Re: Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: mimindannyian » 2015.04.26. 12:26

Már nagyon izgulok :). Az ilyen emberek nagyon érdekesek. A valóság sokszor profánabb, mint a fantázia felrajzolná, nekem jelenleg két teória van a fejemben.
1) Morcos bár lelkes kísérletező, megértette, hogy hülyeség amivel kísérletezik, de afféle szórakoztató trollkodásként éli meg, hogy heccelni próbálja a szkeptikusokat (akikről, mind kiderült, azt hitte, hogy a feladatuk az ellentmondás). Emiatt felhagyott az érveléssel, helyette olyan dolgokat dob be, amivel nincs mit vitázni, és látszólag neki ad igazat. Hogy persze van-e benne bármi igazság, az ellenőrizhetetlen. Egy szakértő pozitívan nyilatkozott. Bár nem arról, de nem húzta le. Egy multi már gyártani készül.
Elképzelésem szerint tehát itt szkeptikus bosszantásról van csak szó.
Ebből valami olyan jövőkép rajzolódik ki, hogy jönnek majd az egyre ígéretesebb bejelentések (pl. már gyártják, prototípusok működnek, kapom a lét, vettem egy szigetet, sziasztok, nincs több gondom az életbe, ti csak erősködjetek, hogy nem működik, ami engem gazdaggá tett... :)

2) Annyira IQ határos az ürge, hogy elhiszi, hogy működhet a dolog, és majd meglepődik, amikor mégsem fog. Lesz majd akkor ideje válogatni összeesküvésekből, pl. elhallgatták a dolgot, pedig működik, a szkeptikus lobbi tette tönkre, eltiporta a találmányát, stb.

Persze ott a szimpla folytatás is, mint az más másokkal előfordult, hogy csendben, vagy megsértődve távoznak, és homályba vész a zseni :).
0 x

Morcos
Hozzászólások: 1594
Csatlakozott: 2012.08.19. 14:02

Re: Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: Morcos » 2015.04.26. 12:59

Egy az egybe Szélesre áll amit leírtál. Ő tett nagyhorderejű bejelentéseket én nem. Az én elgondolásom nem titkos, nem kérek pénzt érte, és még csak szabadalmaztatni sem fogom, úgyse érne semmit. A cél annyi, hogy legyen egy kísérleti eszköz. Ha az működik, akkor majd meglássuk mi lesz vele.
0 x

Avatar
mimindannyian
*
*
Hozzászólások: 7917
Csatlakozott: 2011.04.23. 16:20
Tartózkodási hely: Szoboszló

Re: Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: mimindannyian » 2015.04.26. 13:40

No, de az elméleti megfontolásokat, az azokból levonható eredményeket hova teszed? Rossz a fizika? Milliónyi helyen megall a lábán, sőt döbbenetesen pontos, de ez a középiskolás szintű transzformátor kilóg az elméletből, itt téved?
0 x

Morcos
Hozzászólások: 1594
Csatlakozott: 2012.08.19. 14:02

Re: Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: Morcos » 2015.04.26. 14:08

mimindannyian írta:No, de az elméleti megfontolásokat, az azokból levonható eredményeket hova teszed? Rossz a fizika? Milliónyi helyen megall a lábán, sőt döbbenetesen pontos, de ez a középiskolás szintű transzformátor kilóg az elméletből, itt téved?
A fizika ebben az esetben nem téved, a transzformátorom névleges teljesítményét is az elektromosságtan alapján számoltam ki, sőt a Maxwell egyenletek alapján modelleztem is a mágneses tereket ;) Tehát ha azt kérdezed hol a turpisság, nincs turpisság, az állandómágnes mágneses mezejét használjuk fel energia előállításra.
0 x

Szilágyi András
*
*
Hozzászólások: 6520
Csatlakozott: 2009.12.05. 09:31
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: Szilágyi András » 2015.04.26. 16:23

Morcos írta:A fizika ebben az esetben nem téved, a transzformátorom névleges teljesítményét is az elektromosságtan alapján számoltam ki, sőt a Maxwell egyenletek alapján modelleztem is a mágneses tereket ;) Tehát ha azt kérdezed hol a turpisság, nincs turpisság, az állandómágnes mágneses mezejét használjuk fel energia előállításra.
Ezt nem gondolhatod komolyan. Hol van a számításaidban az állandómágnes energiacsökkenése?
Van róla fogalmad, kb. mennyi energiát tárol egy állandómágnes?
0 x

Avatar
mimindannyian
*
*
Hozzászólások: 7917
Csatlakozott: 2011.04.23. 16:20
Tartózkodási hely: Szoboszló

Re: Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: mimindannyian » 2015.04.27. 07:50

Morcos írta:A fizika ebben az esetben nem téved,
De hallottál már bizonyára arról, hogy ilyen labor körülmények között nagyon szigorúan áll az energiamegmaradás törvénye. Erre gondoltam, amikor azt kérdeztem, az elmélettel hogyan egyezteted össze a készüléked működését. Emitt nincs energiamegmaradás? Vagy, ahogy András rákérdezett, az állandó mágnesed terét emészted fel?
0 x

Morcos
Hozzászólások: 1594
Csatlakozott: 2012.08.19. 14:02

Re: Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: Morcos » 2015.04.27. 10:46

Szilágyi András írta:
Morcos írta:A fizika ebben az esetben nem téved, a transzformátorom névleges teljesítményét is az elektromosságtan alapján számoltam ki, sőt a Maxwell egyenletek alapján modelleztem is a mágneses tereket ;) Tehát ha azt kérdezed hol a turpisság, nincs turpisság, az állandómágnes mágneses mezejét használjuk fel energia előállításra.
Ezt nem gondolhatod komolyan. Hol van a számításaidban az állandómágnes energiacsökkenése?
Van róla fogalmad, kb. mennyi energiát tárol egy állandómágnes?
Te is tudod, hogy itt az állandómágnes indukciófluxusát felhasználva állítunk elő energiát. Az tény, hogy a mágnes egy idő után lemágneseződik.
0 x

Morcos
Hozzászólások: 1594
Csatlakozott: 2012.08.19. 14:02

Re: Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: Morcos » 2015.04.27. 10:52

mimindannyian írta:
Morcos írta:A fizika ebben az esetben nem téved,
De hallottál már bizonyára arról, hogy ilyen labor körülmények között nagyon szigorúan áll az energiamegmaradás törvénye. Erre gondoltam, amikor azt kérdeztem, az elmélettel hogyan egyezteted össze a készüléked működését. Emitt nincs energiamegmaradás? Vagy, ahogy András rákérdezett, az állandó mágnesed terét emészted fel?
Miért ne lenne érvényes az energiamegmaradás? Érvényes az ugyanúgy. Az a lényeg, hogy az álladómágnes meglévő fluxusát használjuk ki.
0 x

Avatar
mimindannyian
*
*
Hozzászólások: 7917
Csatlakozott: 2011.04.23. 16:20
Tartózkodási hely: Szoboszló

Re: Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: mimindannyian » 2015.04.27. 11:30

Morcos írta:Az a lényeg, hogy az álladómágnes meglévő fluxusát használjuk ki.
Úgy érted, hogy azt alakítod át energiává, abból jön a többlet energia?
0 x

Morcos
Hozzászólások: 1594
Csatlakozott: 2012.08.19. 14:02

Re: Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: Morcos » 2015.04.27. 12:11

mimindannyian írta:
Morcos írta:Az a lényeg, hogy az álladómágnes meglévő fluxusát használjuk ki.
Úgy érted, hogy azt alakítod át energiává, abból jön a többlet energia?
Pontosan.
0 x

Szilágyi András
*
*
Hozzászólások: 6520
Csatlakozott: 2009.12.05. 09:31
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: Szilágyi András » 2015.04.27. 12:22

Morcos írta:Te is tudod, hogy itt az állandómágnes indukciófluxusát felhasználva állítunk elő energiát. Az tény, hogy a mágnes egy idő után lemágneseződik.
Én ugyan nem tudom :) Nem állítunk itt elő energiát egyáltalán.
A mágnes meg eltart pár száz évig, nem kell amiatt aggódni. Abból tutira nem jön energia. De ha jönne is, tudod mennyi energiát tárol egy átlagos méretű mágnes? Nem valami sokat, néhány joule-t. Nehogy már azt hidd, hogy az valami óriási energiaforrás.
0 x

Morcos
Hozzászólások: 1594
Csatlakozott: 2012.08.19. 14:02

Re: Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: Morcos » 2015.04.27. 16:23

Szilágyi András írta: Nehogy már azt hidd, hogy az valami óriási energiaforrás.
Pedig az, ha a mágnes fluxusát felhasználjuk energiatermelésre.
0 x

Avatar
mimindannyian
*
*
Hozzászólások: 7917
Csatlakozott: 2011.04.23. 16:20
Tartózkodási hely: Szoboszló

Re: Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: mimindannyian » 2015.04.27. 17:06

Több energiát tud termelni, mint amennyit önmaga képvisel?
0 x

Avatar
Rigel
Hozzászólások: 1492
Csatlakozott: 2013.05.15. 10:49

Re: Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: Rigel » 2015.04.27. 17:23

Morcos írta:Pedig az, ha a mágnes fluxusát felhasználjuk energiatermelésre.
Mennyi az az energia? Ez itt a kérdés.

Mert ugyanis az állandómágnes úgy készül, hogy felhevítjük a Curie-pont fölé a hőmérsékletét, és hagyjuk, hogy egy megfelelően erős külső mágneses tér jelenlétében hűljön le. Ez azt eredményezi, hogy az egyedileg kifelé mágneses dipólusként viselkedő atomtörzsek pont olyan irányban "fagynak bele" a kristályrácsba, hogy egymás mágneses terét erősítik. A végeredmény egy összességében kifelé eredő mágneses térrel rendelkező tárgy.
Mennyi energiát "szívott magába" az állandómágnesünk a folyamat során, szerinted?
Mert például az a kitétel, hogy "hagyjuk lehűlni" egyben azt is jelenti, hogy a felhevítésére belefeccölt energia legnagyobb részét a tárgy szétsugározta, mialatt lehűlt. Vagy a felmágnesezésre használt külső mágneses teret csapolta meg? Az a baj, hogy a mágneses tér mozgó töltésen nem végez munkát. Ez mondjuk semmit nem mond a mágneses dipólusokon végzett munkáról, de a kérdés továbbra is kérdés marad: mennyi munkavégzés lehet tíz-az-akárhányadikon darab egyedi ferromágneses atomtörzs megfelelő irányba rendezése a fémrácsban? Én kétlem, hogy egy LED-et ki lehetne gyújtani vele...
0 x

Avatar
agen_kolar11
Hozzászólások: 184
Csatlakozott: 2015.04.21. 21:41

Re: Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: agen_kolar11 » 2015.04.27. 20:13

Szerintem a modell működik,és ezt Fekete Gábor atomfizikájával lehetne magyarázni. :D
0 x

Avatar
Solaris
Hozzászólások: 3584
Csatlakozott: 2012.07.25. 17:32

Re: Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: Solaris » 2015.04.27. 20:54

agen_kolar11 írta:Szerintem a modell működik,és ezt Fekete Gábor atomfizikájával lehetne magyarázni. :D
Inkább gézoofizika. :)
0 x

Morcos
Hozzászólások: 1594
Csatlakozott: 2012.08.19. 14:02

Re: Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: Morcos » 2015.04.27. 23:01

Hát itt meg mi történt? Elemzitek a generátoromot? Mondjuk van mit, szerintem nagy ötlet ahogy az állandómágnes statikus mégneses mezejéből csinálok változó mágneses mezőt...
0 x

Avatar
mimindannyian
*
*
Hozzászólások: 7917
Csatlakozott: 2011.04.23. 16:20
Tartózkodási hely: Szoboszló

Re: Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: mimindannyian » 2015.04.27. 23:14

Ez nem komplett, én inkább ignorálom.
0 x

Avatar
Rigel
Hozzászólások: 1492
Csatlakozott: 2013.05.15. 10:49

Re: Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: Rigel » 2015.04.28. 09:50

Morcos írta:Hát itt meg mi történt? Elemzitek a generátoromot?
Elemzi a hóhér...
Csupáncsak rámutatunk néhány olyan kapitális hibára, amit egyszerű gimnáziumi fizikatudással is fel lehet fogni. Ezt is csak az olvasóközönség kedvéért tesszük így ezen a fórumon, mert gondolom, hogy Szilágyi András egyetemi szintű fizikus végzettséggel a hibáidat olyan szintű matematikai levezetéssel is be tudná mutatni, hogy a fülünk kettéállna a parciális differenciálegyenletektől.
Nem szégyen a nálad képzettebbtől tanulni. Ha András azt mondja egy fizikai elképzelésedre, hogy baromság, akkor az baromság. Ahogy Murphy törvénykönyve írja: "Működésképtelen elképzelése mindenkinek van." A tied megvolt, megmutatták neked, hogy miért működésképtelen, ideje most már elengedned.
0 x

Avatar
Solaris
Hozzászólások: 3584
Csatlakozott: 2012.07.25. 17:32

Re: Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: Solaris » 2015.04.28. 17:00

Morcos írta:Hát itt meg mi történt? Elemzitek a generátoromot? Mondjuk van mit, szerintem nagy ötlet ahogy az állandómágnes statikus mégneses mezejéből csinálok változó mágneses mezőt...
Fittyfenét! Nem egy ötletes generátor, hanem egy ostobán összerakott transzformátor. Remélem, érted a különbséget.
0 x

Morcos
Hozzászólások: 1594
Csatlakozott: 2012.08.19. 14:02

Re: Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: Morcos » 2015.04.28. 18:58

Rigel írta:Csupáncsak rámutatunk néhány olyan kapitális hibára, amit egyszerű gimnáziumi fizikatudással is fel lehet fogni.
Amire eddig a generátor témában rámutattatok csak kötözködés volt, hiába cáfoltam semmit nem ért.
Nem szégyen a nálad képzettebbtől tanulni.
Tényleg nem, és András érveit általában el is fogadom, de ebben a lüktető egyenáram vs váltóáram vitában egyértelműen téved. Ez van.
0 x

Avatar
Rigel
Hozzászólások: 1492
Csatlakozott: 2013.05.15. 10:49

Re: Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: Rigel » 2015.04.28. 19:25

Morcos írta:Tényleg nem, és András érveit általában el is fogadom, de ebben a lüktető egyenáram vs váltóáram vitában egyértelműen téved.
Te tévedsz!
El sem olvastad az általam belinkelt nyugalmi indukciót, vagy elolvastad, de nem voltál képes felfogni? A mágneses fluxus változási iránya határozza meg az indukált áram irányát, és nem a fluxusvonalak iránya! Ez tény.
Tehát ha neked "lüktet" a mágnesed fluxusa, akkor az erősödő fluxus ellentétes irányú áramot indukál, mint a gyengülő fluxus.
Tanuld már meg a fizikát, könyörgöm!
0 x

Avatar
Krityó
Hozzászólások: 31
Csatlakozott: 2009.12.09. 22:09

Re: Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: Krityó » 2015.04.28. 21:59

Folyamatosan követve az élvezetes ;) témát, kívülállóként mimi I. teóriája mellett tenném le a voksomat, vagyis a bosszantós-vicces verzióra.
Morcos annál higgadtabb, semhogy feldúlva-sértetten elhagyná a színteret, nem jellemző ismérve ez a II-es típusúaknak! :twisted:
0 x

Válasz küldése