Tiltott találmányok?

Örökmozgók, 100% feletti hatásfok
Krokodil Dundee
Hozzászólások: 242
Csatlakozott: 2017.06.09. 14:30

Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: Krokodil Dundee » 2017.08.03. 15:30

A 70-es években kapható volt ilyen felhúzható játékcsibe, ami Milkovic ingájának megfelelő irányban halad előre:
https://www.youtube.com/watch?v=ER4eTmmhYuk
0 x

a.n
Hozzászólások: 130
Csatlakozott: 2015.05.14. 20:31

Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: a.n » 2017.08.03. 17:49

Krokodil Dundee írta:Gondolkodni és újítani csak akkor szabad ha a Pártunk és Kormányunk utasítást ad rá.
https://www.villanylap.hu/lapszamok/201 ... t-elavulas
"Ha a fogyasztó nem vásárol, a fogyasztói társadalom szent tehene – a gazdasági növekedés – elhal."
Miért lenne ez másként bár-akármiben? Béláim az Úrban!

"Sok évi munka után a feltaláló felfedezte a tűzgyújtás titkát. Szerszámait elvitte a hóval borított északi területekre, s megtanított egy ottani törzset a tűzgyújtásra és annak előnyeire. Azok aztán annyira megörültek ennek az újdonságnak, hogy még csak eszükbe sem jutott, hogy köszönetet mondjanak a feltalálónak, aki egy nap szép csendesen továbbállt. Azok közül a nagy jellemek közül való volt, aki nem vágyott tiszteletre vagy hírnévre; elég volt neki az az öröm, hogy tudta, valaki hasznát vette találmányának.
A következő törzs lakói, akikhez ment, éppoly lelkesedéssel tanultak, mint az előzőé. De a "helyi papok", féltékenységükben az idegen népszerűségére, megölették őt. Hogy a bűnténynek még a gyanúját is eloszlassák, a Nagy Felfedezőnek a képét a templom főoltárára helyezték, valamint külön liturgiát terveztek nevének tiszteletére és emlékének életben tartására. A lehető legnagyobb gonddal ügyeltek arra, hogy a szertartás legkisebb része se változzon, vagy maradjon el. A tűzgyújtó szerszámokat ereklyeként egy ékszeres ládikába helyezték, és azt tartották, hogy gyógyulást hoznak annak, aki hittel teszi rájuk kezét.
A főpap maga vállalta, hogy összeszedje és megírja a Felfedező életét. Ez aztán szent könyvvé vált, amiben a Felfedező szerető kedvességét követendő példaként ajánlották, csodálatos tetteit dicsőítették, emberfeletti természetét pedig hittétellé emelték. A papok gondoskodtak arról, hogy a Könyvet a jövő nemzedékei is megismerjék, miközben tekintéllyel magyarázták szavait, szentséges életének és halálának jelentőségét. És könyörtelenül halállal büntették, vagy kiközösítették azokat, akik eltértek tanításuktól. S minthogy ezzel a vallásos tevékenységgel voltak elfoglalva, a nép közben teljesen elfelejtette a tűzgyújtás módját." (A.D.Mello )
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára a.n 2017.08.03. 17:52-kor.
0 x

Szilágyi András
*
*
Hozzászólások: 6520
Csatlakozott: 2009.12.05. 09:31
Tartózkodási hely: Budapest

Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: Szilágyi András » 2017.08.03. 17:52

Krokodil Dundee írta: A 70-es években kapható volt ilyen felhúzható játékcsibe, ami Milkovic ingájának megfelelő irányban halad előre:
https://www.youtube.com/watch?v=ER4eTmmhYuk
Súlyosbodik az állapotod, Krokodil!
0 x

Morcos
Hozzászólások: 1594
Csatlakozott: 2012.08.19. 14:02

Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: Morcos » 2017.08.03. 18:18

Krokodil Dundee írta:A 70-es években kapható volt ilyen felhúzható játékcsibe, ami Milkovic ingájának megfelelő irányban halad előre:
https://www.youtube.com/watch?v=ER4eTmmhYuk
Impulzusmegmaradás sértés már akkoriban? ;)
0 x

Krokodil Dundee
Hozzászólások: 242
Csatlakozott: 2017.06.09. 14:30

Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: Krokodil Dundee » 2017.08.03. 18:25

a.n írta: Ha a fogyasztó nem vásárol, a fogyasztói társadalom szent tehene – a gazdasági növekedés – elhal."
Az elkövetkező években úgysem az lesz a gondunk hogy hogyan befolyásolná a gazdaságot a szabadenergia készülékek elterjedése. Hanem az hogy 40 és 50 fok között hogy fogjuk kibírni a nyári forróságot. Az 50 fokos lélektani határnál majd filózhatunk hogy nyomjuk-e tovább a légkörbe a kipufogógázokat vagy a még életben maradottak rátérjenek az energia előállításának tisztességes módjára.
0 x

Morcos
Hozzászólások: 1594
Csatlakozott: 2012.08.19. 14:02

Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: Morcos » 2017.08.03. 19:16

Krokodil Dundee írta:Az elkövetkező években úgysem az lesz a gondunk hogy hogyan befolyásolná a gazdaságot a szabadenergia készülékek elterjedése.
Gyorsabban itt lesz az új technológia, mintsem sejtenéd.
0 x

Antares
Hozzászólások: 149
Csatlakozott: 2017.01.24. 17:12

Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: Antares » 2017.08.03. 19:27

Morcos írta: Gyorsabban itt lesz az új technológia, mintsem sejtenéd.
Nagy időket élünk. :shock:
0 x

idegen
Hozzászólások: 930
Csatlakozott: 2015.04.10. 23:21

Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: idegen » 2017.08.04. 00:09

Morcos írta: Összeállítom ezt az egyirányba haladó készüléket görgős megoldással ugyan, de az eredmény ugyanaz lesz, mint a behúzókarosnál.
Ne fáradj vele...az eredmény tényleg ugyanaz lesz. :facepalm:
0 x

idegen
Hozzászólások: 930
Csatlakozott: 2015.04.10. 23:21

Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: idegen » 2017.08.04. 00:28

Krokodil Dundee írta: 40 és 50 fok között hogy fogjuk kibírni a nyári forróságot.
ez valami vicc?
A szabadenergia birtokában már semmi sem számít!Meleg van?-na és?Hűsölünk ingyen igaz-é kroki?
Tele van a fejed ezekkel a marhaságokkal,úgyhogy bizonyára tudod hogy a "szabadenergia"nem termel ilyen fránya hőveszteségeket.
Sőt a készülék lehűl...tök hideg lesz.Tudod ez a "hideg elektromosság" meg a "semleges" áram...stb.
Azért vigyázz hogy nehogy megfagyjál ha ezzel hajtod a légkondit a bringádon :facepalm:
0 x

Krokodil Dundee
Hozzászólások: 242
Csatlakozott: 2017.06.09. 14:30

Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: Krokodil Dundee » 2017.08.04. 01:08

idegen írta: Sőt a készülék lehűl...tök hideg lesz.Tudod ez a "hideg elektromosság" meg a "semleges" áram...stb.
Ezek az ezoterikus effektusok te is tudod hogy valóban nem léteznek, ahogy azt is tudod hogy a klímaváltozás legfőbb okozója a kipufogógázok.
Ahogy azt is tudod hogy legfőbb bajom a jelenlegi energetikával az hogy nem korrekt, nem tisztességes. Például te sem lehetsz elragadtatva attól hogy a világ szénerőművei annyi higanyt juttatnak a légkörbe hogy a tengerekbe és halakba is egyre több kerül. Halat meg mi emberek is ennénk, és nem szeretjük ha higannyal van fűszerezve.
0 x

Avatar
Solaris
Hozzászólások: 3584
Csatlakozott: 2012.07.25. 17:32

Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: Solaris » 2017.08.04. 08:20

Krokodil Dundee írta: ... a világ szénerőművei annyi higanyt juttatnak a légkörbe hogy a tengerekbe és halakba is egyre több kerül.
A továbbiakban forduljon az orvosához, vagy a gyógyszerészéhez!
0 x

Avatar
Solaris
Hozzászólások: 3584
Csatlakozott: 2012.07.25. 17:32

Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: Solaris » 2017.08.04. 08:22

Morcos írta:
Impulzusmegmaradás sértés már akkoriban?

Á, dehogy! Az ész hiánya. Most. :D
0 x

Krokodil Dundee
Hozzászólások: 242
Csatlakozott: 2017.06.09. 14:30

Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: Krokodil Dundee » 2017.08.04. 09:49

Például Solaris és Idegen, építő jellegű pozitív információtok is van?
Például azzal kapcsolatban hogy amit korábban belinkeltem mechanikus inga gerjesztéséről (a videó közepétől)
https://www.youtube.com/watch?v=iHhZZ9D ... DDAC2FC868
azt hogy lehet elektromos rezgőkörök gerjesztésénél alkalmazni. Mert ugyebár az a csúnya Széles Gábor bácsi is említette, hogy a Tesla trafó működtethető úgy is hogy megfelelő időben leadott rövid impulzusokkal löki meg a szekunder oldali soros rezgőkört, a rezgés többi ideje alatt pedig a szikraköz megszakítja a kapcsolatot a primer és szekunder közt. Akula félvezetőkkel is kivitelezte a soros rezgőkör ilyen módon történő gerjesztését. Ekkor a rezgőköri és gerjesztő áram összeadódik az energia képletében.
Ja és nem arra vagyok kíváncsi ami a szegény emberek szokása hogy hogyan nem lehet megcsinálni. Hanem arra ami a gazdagok szokása, hogy hogyan lehet megcsinálni. Persze én is látom például Akula áramkörét hogy ő hogyan csinálta, de akkor is ez a téma lenne izgalmas.
A teljesség kedvéért: A mechanikus esetben a gravitációs vonzóerő ad egy ω szögsebességet az ingának, miközben a motor is ad egy Δω szögsebességet neki, így a forgási energia képlete W = ½Θ(ω+Δω)² lesz. Mechanikus esetet nem kivitelezünk hisz a de luxe megoldás az elektromos energia, dugattyús tovalöködő mechanizmus és csapágyak nélkül. Ezért az ω helyébe I áram való értelemszerűen. Az inga helyett meg soros rezgőkör. Moray és Tesla bácsi, Csonka István, Akula, Szamosközi János, stb. mind ugyanerre az elméletre jutottak, gyakorlattal is bizonyítva. Vagy az a fránya impulzus üzemű vízbontáskor is akkor kapja a rezonanciába hozott víz a gerjesztő rövid impulzust amikor az energia képletének négyzetes részében valami összegződhet. Persze vizet sem bontunk mert gyerekkorból sajnos kinőttünk mikor azt élveztük hogy a durranógáztól még a tyúkok is felmentek a fára. Vagyis senki sem akar mélygarázst robbantani a modern elektromos energia korszakában. Ismétlem, nem a szegények szokására vagyok kíváncsi hogy hogyan nem lehet, hanem a gazdagokéra hogy hogyan lehet. Az "idióta", "hülye", "elgurult a gyógyszered" típusú megjegyzéseket is már hallottam. Tehát hasonlóra sem vagyok kíváncsi.
0 x

con
Hozzászólások: 147
Csatlakozott: 2017.01.13. 12:35

Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: con » 2017.08.04. 10:33

Krokodil:
Tehát hasonlóra sem vagyok kíváncsi.
Én viszont elég jól szórakozom ezen a rengeteg ostobaságon. Hozzá se kell szólnom, magától ömlik belőletek. Semmi másra nincs szükségetek hozzá, mint az összeg négyzetének képletecskéjére. Ami úgy áll rajtatok, mint egy bohócsipka.
Szinte mindegy is, hogy csak játsszátok itt a kelekótyát, vagy valóságosan is félnótások vagytok.
0 x

Krokodil Dundee
Hozzászólások: 242
Csatlakozott: 2017.06.09. 14:30

Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: Krokodil Dundee » 2017.08.04. 10:53

con írta: Krokodil:
Tehát hasonlóra sem vagyok kíváncsi.
Én viszont elég jól szórakozom ezen a rengeteg ostobaságon. Hozzá se kell szólnom, magától ömlik belőletek. Semmi másra nincs szükségetek hozzá, mint az összeg négyzetének képletecskéjére. Ami úgy áll rajtatok, mint egy bohócsipka.
Szinte mindegy is, hogy csak játsszátok itt a kelekótyát, vagy valóságosan is félnótások vagytok.
Rossz válasz, ezért kár volt 12,61 mJ energiát abba fektetni ami a billentyűk lenyomásához volt szükséges. Van építő, emberiség fejlődését előrevivő válasz is?
0 x

Morcos
Hozzászólások: 1594
Csatlakozott: 2012.08.19. 14:02

Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: Morcos » 2017.08.04. 10:58

Krokodil Dundee írta:Például Solaris és Idegen, építő jellegű pozitív információtok is van?
Például azzal kapcsolatban hogy amit korábban belinkeltem mechanikus inga gerjesztéséről (a videó közepétől)
https://www.youtube.com/watch?v=iHhZZ9D ... DDAC2FC868
azt hogy lehet elektromos rezgőkörök gerjesztésénél alkalmazni. Mert ugyebár az a csúnya Széles Gábor bácsi is említette, hogy a Tesla trafó működtethető úgy is hogy megfelelő időben leadott rövid impulzusokkal löki meg a szekunder oldali soros rezgőkört, a rezgés többi ideje alatt pedig a szikraköz megszakítja a kapcsolatot a primer és szekunder közt. Akula félvezetőkkel is kivitelezte a soros rezgőkör ilyen módon történő gerjesztését. Ekkor a rezgőköri és gerjesztő áram összeadódik az energia képletében.
Ja és nem arra vagyok kíváncsi ami a szegény emberek szokása hogy hogyan nem lehet megcsinálni. Hanem arra ami a gazdagok szokása, hogy hogyan lehet megcsinálni. Persze én is látom például Akula áramkörét hogy ő hogyan csinálta, de akkor is ez a téma lenne izgalmas.
A teljesség kedvéért: A mechanikus esetben a gravitációs vonzóerő ad egy ω szögsebességet az ingának, miközben a motor is ad egy Δω szögsebességet neki, így a forgási energia képlete W = ½Θ(ω+Δω)² lesz. Mechanikus esetet nem kivitelezünk hisz a de luxe megoldás az elektromos energia, dugattyús tovalöködő mechanizmus és csapágyak nélkül. Ezért az ω helyébe I áram való értelemszerűen. Az inga helyett meg soros rezgőkör. Moray és Tesla bácsi, Csonka István, Akula, Szamosközi János, stb. mind ugyanerre az elméletre jutottak, gyakorlattal is bizonyítva. Vagy az a fránya impulzus üzemű vízbontáskor is akkor kapja a rezonanciába hozott víz a gerjesztő rövid impulzust amikor az energia képletének négyzetes részében valami összegződhet. Persze vizet sem bontunk mert gyerekkorból sajnos kinőttünk mikor azt élveztük hogy a durranógáztól még a tyúkok is felmentek a fára. Vagyis senki sem akar mélygarázst robbantani a modern elektromos energia korszakában. Ismétlem, nem a szegények szokására vagyok kíváncsi hogy hogyan nem lehet, hanem a gazdagokéra hogy hogyan lehet. Az "idióta", "hülye", "elgurult a gyógyszered" típusú megjegyzéseket is már hallottam. Tehát hasonlóra sem vagyok kíváncsi.
Szegény Bóday-t már meg sem említed? Ö is csinált mágeses többletenergia generátorokat.
0 x

Morcos
Hozzászólások: 1594
Csatlakozott: 2012.08.19. 14:02

Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: Morcos » 2017.08.04. 11:00

con írta: Krokodil:
Tehát hasonlóra sem vagyok kíváncsi.
Én viszont elég jól szórakozom ezen a rengeteg ostobaságon. Hozzá se kell szólnom, magától ömlik belőletek. Semmi másra nincs szükségetek hozzá, mint az összeg négyzetének képletecskéjére. Ami úgy áll rajtatok, mint egy bohócsipka.
Szinte mindegy is, hogy csak játsszátok itt a kelekótyát, vagy valóságosan is félnótások vagytok.
Nem értem mi a bajod a négyzetes képlettel, hiszen igaz.
0 x

Krokodil Dundee
Hozzászólások: 242
Csatlakozott: 2017.06.09. 14:30

Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: Krokodil Dundee » 2017.08.04. 11:11

Morcos írta: Szegény Bóday-t már meg sem említed?
De igen, honfitársainkat meg kellett volna csak mindenkit nem sorolhattam fel, csak néhány példát írtam.
0 x

con
Hozzászólások: 147
Csatlakozott: 2017.01.13. 12:35

Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: con » 2017.08.04. 11:12

Csak a legelemibb szinten se érted a jelentését. De nem baj, a bohóctréfák lényege is ennyi, jót mulatunk a szerencsétlen piros orrú csetlésén-botlásán. Úgyhogy csak folytasd!
0 x

Avatar
Solaris
Hozzászólások: 3584
Csatlakozott: 2012.07.25. 17:32

Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: Solaris » 2017.08.04. 11:54

Krokodil Dundee írta: Hanem arra ami a gazdagok szokása, hogy hogyan lehet megcsinálni.
Figyelj te szerencsétlen! Olyan készüléket nem lehet készíteni, ami a semmiből energiát termel. Hallottál már arról, hogy termodinamika? Ha nem, akkor ideje utána nézned. Szépen le van írva benne, hogy örökmozgó nem létezik. Minden erőlködés hiábavaló! Egy szint után már nevetséges, egyben bosszantó amit itt műveltek, hogy tele pofával nyomjátok a zagyvalékot ahelyett, hogy felfognátok amit a témához értők válaszolnak. Nem gondolkodtatok még el azon, hogy mindenki, aki ilyen "free energy" és egyéb kutyulékokkal eteti az erre fogékony közönséget, fizeti a lakása energiaszámláit, benzinkúton tankol a kocsijába, miközben sopánkodik, hogy sajnálnak tőle a bankok pár milliócskát, ami még éppen hiányzik, hogy a világmegváltó kütyü végre működni kezdjen, mi több, a mainstream tudomány szóba sem áll velük? Ugyan mi lehet ennek az oka? Csak annyi, hogy aki effélével jön, az vagy jó szándékú laikus/bolond, vagy egyszerűen csaló, aki igyekszik a nála butábbak pénztárcáját megfejni.
0 x

Avatar
Solaris
Hozzászólások: 3584
Csatlakozott: 2012.07.25. 17:32

Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: Solaris » 2017.08.04. 11:58

Morcos írta: Szegény Bóday-t már meg sem említed? Ö is csinált mágeses többletenergia generátorokat.
Milyen kár, hogy azokat a vackokat is elvitte a cica! Ismételten kérdezem Morcos, hogy áll a 400% hatásfokú transzformátorod, az önfeltöltő kondenzátorod, a Flynn - motor és a csodás forgó - morgód, ami szerinted előre halad?
0 x

Krokodil Dundee
Hozzászólások: 242
Csatlakozott: 2017.06.09. 14:30

Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: Krokodil Dundee » 2017.08.04. 12:33

Solaris írta: Hallottál már arról, hogy termodinamika? Ha nem, akkor ideje utána nézned. Szépen le van írva benne, hogy örökmozgó nem létezik.
Igen, volt a kezemben fizikának nevezett jogszabály gyűjtemény, amit szintén megfertőzött a szolgaságra és rabszolgatartásra, korrupcióra és 10 bűnből 22-t elkövetőre alapozott piszkos üzleti érdek. De arra nem vagyok kíváncsi. A tisztességes életmódra alapozott jövő izgalmasabb.
0 x

Szilágyi András
*
*
Hozzászólások: 6520
Csatlakozott: 2009.12.05. 09:31
Tartózkodási hely: Budapest

Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: Szilágyi András » 2017.08.04. 13:19

Kép
0 x

Avatar
Solaris
Hozzászólások: 3584
Csatlakozott: 2012.07.25. 17:32

Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: Solaris » 2017.08.04. 14:40

Krokodil Dundee írta: Igen, volt a kezemben fizikának nevezett jogszabály gyűjtemény, amit szintén megfertőzött a szolgaságra és rabszolgatartásra, korrupcióra és 10 bűnből 22-t elkövetőre alapozott piszkos üzleti érdek. De arra nem vagyok kíváncsi. A tisztességes életmódra alapozott jövő izgalmasabb.
Ebből is látszik, hogy valami nagyon nincs rendben a kobakodban. A tudomány több ágra oszlik, így például éppen a fizikára. Annyit legalább kellene tudnod a fizikáról, hogy alapvetően tapasztalati tudomány, vagyis lehet elméleteket gyártani, de csak azt fogadjuk el igaznak, amit kísérlettel, méréssel igazolni lehet. Amit nem, az teória marad, vagy megy a szemétbe, mint az örökmozgók. :) A jogtudomány a tudomány egy másik ága és semmi köze nincs a fizikához. Egy jogszabályt, vagy törvényt bármikor meglehet változtatni, vagy éppen eltörölni, de ezt nem lehetséges a természettörvényekkel megcselekedni, mert akár tudunk valamelyikről, akár nem, a felismerésünktől függetlenül működik, mint pld. a gravitáció. Lásd, a klasszikus gravitációs törvényt Newton fogalmazta meg először, ha úgy tetszik Newton ismerte fel a gravitáció klasszikus magyarázatát, de a gravitáció Newton előtt is működött. A rabszolgaság, szolgaság intézménye a történelemtudomány tárgya és nem a fizikáé. Az üzlettel, üzleti érdekkel - még ha piszkos is - a gazdaságtudomány foglalkozik, a korrupcióval és a bűnnel pedig a jogtudomány. Talán nem kellene ezeket kutyulni!
Nos, mindezekre nem vagy kíváncsi, de akkor mit keresel itt? Vallást máshol alapíts, talán több sikered lesz, mint itt.
A jövő? Nos, lehet róla fantáziálni, gondolkodni, de létezik egy tudományos jövőkutatás is, amiről nem tudom, hogy hallottál-e valaha?
Mivel ez a topik többnyire fizikával kapcsolatos témákkal foglalkozik, szorítkozz magad is erre. A többinek, pld. "a tisztességes életmódra alapozott izgalmas jövőnek" nyiss új topikot és ott fejtsd ki erről a gondolataidat. Ha jó a téma, akkor bizonyára engedélyezni fogja az Admin. :)
0 x

Avatar
Solaris
Hozzászólások: 3584
Csatlakozott: 2012.07.25. 17:32

Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: Solaris » 2017.08.04. 14:41

Szilágyi András írta: Kép
Nem csoda, hogy ettől a zagyvaságtól Iván cár is a szemébe húzza a prémes süvegét. :D :D :D
0 x

Morcos
Hozzászólások: 1594
Csatlakozott: 2012.08.19. 14:02

Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: Morcos » 2017.08.04. 14:49

Solaris írta:Milyen kár, hogy azokat a vackokat is elvitte a cica! Ismételten kérdezem Morcos, hogy áll a 400% hatásfokú transzformátorod, az önfeltöltő kondenzátorod, a Flynn - motor és a csodás forgó - morgód, ami szerinted előre halad?
A transzformátor nincs kész, az önfeltltő kondenzátorom kész és működik, a flynn motor alkatrészei megrendelve leszállítás alatt, az egyirányba haladó gépem épp most készítem.
0 x

Krokodil Dundee
Hozzászólások: 242
Csatlakozott: 2017.06.09. 14:30

Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: Krokodil Dundee » 2017.08.04. 14:56

Solaris válasza sem jó, mert nem tartalmaz hasznos infót a soros rezgőkör rövid impulzusokkal történő gerjesztéséről, amitől minden elektronikai szakember kedvet kapna a fejlesztéshez.
0 x

Morcos
Hozzászólások: 1594
Csatlakozott: 2012.08.19. 14:02

Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: Morcos » 2017.08.04. 14:57

Solaris írta:Olyan készüléket nem lehet készíteni, ami a semmiből energiát termel
Rossz hír! Ha olyat lehet készíteni ami sérti az impulzusmegmaradást, akkor olyat is, ami az energiamegmaradást. Márpedig ilyen készülék van:

https://arc.aiaa.org/doi/pdf/10.2514/1.B36120
0 x

Krokodil Dundee
Hozzászólások: 242
Csatlakozott: 2017.06.09. 14:30

Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: Krokodil Dundee » 2017.08.04. 15:34

Solaris írta: Olyan készüléket nem lehet készíteni, ami a semmiből energiát termel.
Akkor például nézzük csak a mosonmagyaróvári feltaláló Schauberger féle áramlási csövét. Van egy víztartályunk, nagyjából egy fürdőkád mérettel és benne x liter vízzel. A kifolyó nyílása fix méretű, tehát rajta az x liter víz mindig ugyanannyi idő alatt folyhat ki. Ha ezt a nyílást le is szűkítjük, mondjuk ha eredetileg 5 cm átmérőjű és ráhelyezünk egy tárgyat aminek a vége mindössze 1 cm átmérőjű, akkor lapozzuk csak fel a fizika könyvet, (amin többen elmosolyodtak amiért jogszabály gyűjteménynek neveztem) hogy mit ír, minek kell történnie az emberek által írt szabályok szerint? Hát annak hogy lefojtva a kifolyónyílást még energiát is veszít a kifolyó víz és hosszabb idő alatt fog kifolyni az x liter víz. De az említett Schauberger féle áramlási cső nem az emberek által írt fizika szerint működik, hanem a TERMÉSZET valós és örök érvényű és persze logikus törvényei szerint. És a víz stopperóra nélkül is jól észrevehetően előbb folyik ki. Ezt a mérést többször elvégezték.
0 x

Krokodil Dundee
Hozzászólások: 242
Csatlakozott: 2017.06.09. 14:30

Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: Krokodil Dundee » 2017.08.04. 15:50

Ahogy a rovarok, madarak és más repülő állatok sem az emberek által írt "szabálygyűjtemény" szerint élnek és nem érdekli őket az hogy maga a Nagy Francia Tudományos Akadéma parancsolta azt :)) hogy levegőnél nehezebb repülő szerkezet nem lehetséges.
Erről az az elvtársi időket fikázó vicc jut eszembe amikor a tiszt azt mondja mérgesen a honvédnak hogy "A maga szakálla akkor nőhet kifelé ha én azt parancsolom, addig befelé nőhet, megértette?!".
0 x

Szilágyi András
*
*
Hozzászólások: 6520
Csatlakozott: 2009.12.05. 09:31
Tartózkodási hely: Budapest

Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: Szilágyi András » 2017.08.04. 17:18

Krokodil, bár nem vagyok nagy rajongója Michio Kakunak, de javaslom, olvasd el A lehetetlen fizikája c. könyvét.
Ebben 3 szintjét definiálja a lehetetlenségeknek. Az első csoportba tartoznak azok, amelyek nem sértenek fizikai törvényt, csak technikailag nem tudjuk megvalósítani őket, de 100-200 év múlva esetleg megvalósíthatóak lesznek, ilyen pl. a láthatatlanság. A második csoportba tartoznak azok, amelyek a fizikai tudásunk határait feszegetik, s ha megvalósíthatóak is, ez több ezer vagy millió év múlva történhet meg. Ide tartozik pl. az időutazás. A harmadik csoportba tartoznak azok, amelyek a leglehetetlenebbek, a legerősebben bizonyított fizikai törvényeket sértenék. Ezeknek a megvalósítása sohanapján várható. Na ebbe a harmadik csoportba tartozik az örökmozgó.
0 x

Morcos
Hozzászólások: 1594
Csatlakozott: 2012.08.19. 14:02

Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: Morcos » 2017.08.04. 17:25

Kicsit OFF

Akit érdekel a csillagászat, ezt az ingynenes programot töltse le: http://spaceengine.org/

Be lehet barangolni a realisztikusan felépített viláegyetemet, a galaxisokat, a távoli csillagok bolygóit, holdjait, aszterodáit. stb. Tényleg gyönyörű. Egy középkategóriás gépen is működik a program, de a teljes élményhez egy combosabb grafikus kártya azért ajánjott.
És ismét ON
0 x

Krokodil Dundee
Hozzászólások: 242
Csatlakozott: 2017.06.09. 14:30

Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: Krokodil Dundee » 2017.08.04. 19:54

Szilágyi András írta: Krokodil, bár nem vagyok nagy rajongója Michio Kakunak, de javaslom, olvasd el A lehetetlen fizikája c. könyvét.
Ebben 3 szintjét definiálja a lehetetlenségeknek. Az első csoportba tartoznak azok, amelyek nem sértenek fizikai törvényt, csak technikailag nem tudjuk megvalósítani őket, de 100-200 év múlva esetleg megvalósíthatóak lesznek, ilyen pl. a láthatatlanság. A második csoportba tartoznak azok, amelyek a fizikai tudásunk határait feszegetik, s ha megvalósíthatóak is, ez több ezer vagy millió év múlva történhet meg. Ide tartozik pl. az időutazás. A harmadik csoportba tartoznak azok, amelyek a leglehetetlenebbek, a legerősebben bizonyított fizikai törvényeket sértenék. Ezeknek a megvalósítása sohanapján várható. Na ebbe a harmadik csoportba tartozik az örökmozgó.
Bár Michio Kaku fizikus és nem is kérdőjelezem meg azt hogy az egyetemen elérhető tudást jól elsajátíthatta. De abban nem értek vele egyet hogy az örökmozgót lehetetlennek tartja mert szerinte a legerősebb természeti törvényt sérti. Megoszlanak a vélemények arról hogy sérthetetlenek-e a megmaradási törvények. Például az én véleményem az hogy az impulzus-, perdület-, fluxus- és töltés megmaradása nem sérülhet és felülírhatják az energiamegmaradást. Erre több példát is említettem már, például a két kondit összekapcsoló esetben a közös feszültség a töltésmegmaradásból számítható ki és nem az energiamegmaradásból.
Az impulzus- és perdületmegmaradási nézetemnek látszólag ellentmond az ha netán lehetséges olyan tolóerő generátort létrehozni, amivel egy lezárt doboz (akár légüres térben is) úgy mozgatható akár egy UFO a kétes hitelességű filmeken. Mivel az ilyen doboz mozogna és a gravitáció ellenében is állandó emelőerőt generálna. Igen ám de nem csak a külső szemlélő által megfigyelhető impulzust kell figyelembe venni. Hanem a készülék külső és belső dI impulzusainak vektori összege minden pillanatban állandó lehet. Vagyis nem sértené ekkor sem az impulzus- vagy perdületmegmaradást.
Például itt van Milkovicnak egyik jól ismert (vagy nem is olyan jól ismert) szerkezete:
Kép
Ennél sem csak a kocsi impulzusát kell nézni hanem az ingáét is. És a dI impulzusok vektori összege minden pillanatban állandó lehet, pedig maga a kocsi halad.
---
Az energiamegmaradást meg már tárgyaltuk. Például hogy egy hagyományos villanymotor esetében össze lehet vonni a ki- és bemenő energiákat, az energiamérleg stimmelni fog. De például rezgéseknél már nem, és ez sem ismeretlen a fizikában, tehát nem hiányos ilyen értelemben a fizika. Például egy részlet Feynman - Mai fizika III., 84. oldaláról:
Kép
A fizika csak azt mondja ki (és igaza is van), hogy a hagyományos értelemben összevonható energiák esetében az örökmozgó lehetetlen. Például az említett hagyományos villanymotor esetében 100 % bemenő villamos energiából valóban nem lesz 120 % mechanikai energia meg még hő is.
0 x

Antares
Hozzászólások: 149
Csatlakozott: 2017.01.24. 17:12

Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: Antares » 2017.08.04. 20:07

Morcos írta: Nem értem mi a bajod a négyzetes képlettel, hiszen igaz.
Maga a négyzetes képlet igaz. Ami nem igaz, az az, hogy 1 B^2-ből úgy lesz 4 B^2, hogy csak 1 B^2 munkát fektetsz be.
0 x

Morcos
Hozzászólások: 1594
Csatlakozott: 2012.08.19. 14:02

Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: Morcos » 2017.08.04. 20:12

Krokodil Dundee írta:Bár Michio Kaku fizikus és nem is kérdőjelezem meg azt hogy az egyetemen elérhető tudást jól elsajátíthatta. De abban nem értek vele egyet hogy az örökmozgót lehetetlennek tartja mert szerinte a legerősebb természeti törvényt sérti. Megoszlanak a vélemények arról hogy sérthetetlenek-e a megmaradási törvények. Például az én véleményem az hogy az impulzus-, perdület-, fluxus- és töltés megmaradása nem sérülhet és felülírhatják az energiamegmaradást. Erre több példát is említettem már, például a két kondit összekapcsoló esetben a közös feszültség a töltésmegmaradásból számítható ki és nem az energiamegmaradásból.
Az impulzus- és perdületmegmaradási nézetemnek látszólag ellentmond az ha netán lehetséges olyan tolóerő generátort létrehozni, amivel egy lezárt doboz (akár légüres térben is) úgy mozgatható akár egy UFO a kétes hitelességű filmeken. Mivel az ilyen doboz mozogna és a gravitáció ellenében is állandó emelőerőt generálna. Igen ám de nem csak a külső szemlélő által megfigyelhető impulzust kell figyelembe venni. Hanem a készülék külső és belső dI impulzusainak vektori összege minden pillanatban állandó lehet. Vagyis nem sértené ekkor sem az impulzus- vagy perdületmegmaradást.
Krokodil, maga András írta le:

"Kozmológiában nincs energiamegmaradás. Tágul az univerzum, tehát nincs időbeli eltolási szimmetria. Sőt térbeli sincs, vagyis az impulzusmegmaradás sem áll. Ez elég nyilvánvaló."

Ha pedig az univerzumban nem érvényesül, akkor biztosra vehetjük, hogy megsérthető.
0 x

Morcos
Hozzászólások: 1594
Csatlakozott: 2012.08.19. 14:02

Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: Morcos » 2017.08.04. 20:15

Antares írta:
Morcos írta: Nem értem mi a bajod a négyzetes képlettel, hiszen igaz.
Maga a négyzetes képlet igaz. Ami nem igaz, az az, hogy 1 B^2-ből úgy lesz 4 B^2, hogy csak 1 B^2 munkát fektetsz be.
Egy 1B^2 munkát fektetsz be, a másik 1B^2-et prdig az állandómágnes tere adja.
0 x

Szilágyi András
*
*
Hozzászólások: 6520
Csatlakozott: 2009.12.05. 09:31
Tartózkodási hely: Budapest

Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: Szilágyi András » 2017.08.04. 20:19

Krokodil Dundee írta: Megoszlanak a vélemények arról hogy sérthetetlenek-e a megmaradási törvények.
Hozzáértő emberek körében nem oszlanak meg. Ha a hülyéket is belevesszük, akkor persze igen.
Krokodil Dundee írta:Például az én véleményem az hogy
A te véleményed a megmaradási törvényekről senkit nem érdekel. Ez nem vélemény kérdése!
Krokodil Dundee írta: Ennél sem csak a kocsi impulzusát kell nézni hanem az ingáét is. És a dI impulzusok vektori összege minden pillanatban állandó lehet, pedig maga a kocsi halad.
Fogalmam sincs, mit akarsz itt mondani, zagyvaság.
Krokodil Dundee írta: Például hogy egy hagyományos villanymotor esetében össze lehet vonni a ki- és bemenő energiákat, az energiamérleg stimmelni fog. De például rezgéseknél már nem, és ez sem ismeretlen a fizikában, tehát nem hiányos ilyen értelemben a fizika. Például egy részlet Feynman - Mai fizika III., 84. oldaláról:
Sikerült alaposan félreértened. Nem sérül itt semmiféle energiamérleg. Ez csak azt mondja, hogy a bejövő sugárzásnak nagyobb része szóródik szét két közeli atomon, mint ha azok távol lennének.
0 x

Morcos
Hozzászólások: 1594
Csatlakozott: 2012.08.19. 14:02

Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: Morcos » 2017.08.04. 20:31

Szilágyi András írta:Hozzáértő emberek körében nem oszlanak meg.
Mert ez is egy sérthetetlennek gondolt törvény, mint a fénysebesség túlléphetetlensége. És itt a meggyőződésen van a lényeg. El se tudják képzelni az ellenkezőjét. Ezért nem is hajlandó a tudomány megvizsgálni más lehetőségeket.
0 x

Szilágyi András
*
*
Hozzászólások: 6520
Csatlakozott: 2009.12.05. 09:31
Tartózkodási hely: Budapest

Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: Szilágyi András » 2017.08.04. 20:34

Morcos írta: Mert ez is egy sérthetetlennek gondolt törvény, mint a fénysebesség túlléphetetlensége. És itt a meggyőződésen van a lényeg. Ezért nem is hajlandó a tudomány megvizsgálni más lehetőségeket.
A hülye emberek természetesen másképp "vélekednek" még a Föld alakjáról is, pl. szerintük az lapos, és így tovább. Na ezeknek a "véleményét" nem érdemes figyelembe venni. Ugyanígy nem érdemes figyelembe venni a te véleményedet vagy Krokodilét fizikai témákban. Ti vagytok a fizika laposföld-hívői.
0 x

Morcos
Hozzászólások: 1594
Csatlakozott: 2012.08.19. 14:02

Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: Morcos » 2017.08.04. 20:43

Szilágyi András írta:A hülye emberek természetesen másképp "vélekednek" még a Föld alakjáról is, pl. szerintük az lapos, és így tovább. Na ezeknek a "véleményét" nem érdemes figyelembe venni. Ugyanígy nem érdemes figyelembe venni a te véleményedet vagy Krokodilét fizikai témákban. Ti vagytok a fizika laposföld-hívői.
Pontosan ezért tart 70 éve ugyanott az elméleti fizika. A berögzült átléphetetlen dogmák miatt nincsenek és nem is jöhetnek új elméletek.
0 x

Szilágyi András
*
*
Hozzászólások: 6520
Csatlakozott: 2009.12.05. 09:31
Tartózkodási hely: Budapest

Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: Szilágyi András » 2017.08.04. 20:44

Morcos írta: Pontosan ezért tart 70 éve ugyanott az elméleti fizika. A berögzült átléphetetlen dogmák miatt nincsenek és nem is jöhetnek új elméletek.
Nem tart ugyanott 70 éve. Bődületes hülyeségeket beszélsz.
0 x

Morcos
Hozzászólások: 1594
Csatlakozott: 2012.08.19. 14:02

Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: Morcos » 2017.08.04. 20:48

Szilágyi András írta:
Morcos írta: Pontosan ezért tart 70 éve ugyanott az elméleti fizika. A berögzült átléphetetlen dogmák miatt nincsenek és nem is jöhetnek új elméletek.
Nem tart ugyanott 70 éve. Bődületes hülyeségeket beszélsz.
Ebben igazad van. Jöttek azóta is új elméletek, csak egyiket sem veszik komolyan.
0 x

Krokodil Dundee
Hozzászólások: 242
Csatlakozott: 2017.06.09. 14:30

Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: Krokodil Dundee » 2017.08.04. 21:09

Morcos írta: Jöttek azóta is új elméletek, csak egyiket sem veszik komolyan.
Nincs igazad Morcos. Egy példa a sok közül: Egyik ismerősöm foggal-körömmel tiltakozott az örökmozgók ellen, akár mások. Majd Szabó László egyik videóján ugyanez az ismerősöm élő adásban hívta fel Szabó urat és előadta háthogy neki kellene ám egy generátor a háza energiaellátására és mennyibe kerülne. Vagyis készen mindenkinek kellene, úgy már komolyan veszik ha nem kell érte semmit tenni. De míg gondolkodni, fejleszteni, barkácsolni kell, amíg munka van vele, senkit sem fog érdekelni csak tiltakozni fognak az emberek.
0 x

Antares
Hozzászólások: 149
Csatlakozott: 2017.01.24. 17:12

Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: Antares » 2017.08.04. 21:32

Morcos írta: Egy 1B^2 munkát fektetsz be, a másik 1B^2-et prdig az állandómágnes tere adja.
Nem.
0 x

idegen
Hozzászólások: 930
Csatlakozott: 2015.04.10. 23:21

Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: idegen » 2017.08.05. 01:38

Krokodil Dundee írta: ahogy azt is tudod hogy a klímaváltozás legfőbb okozója a kipufogógázok.
Nekem erről(is) más a véleményem,de mindegy.Egyél sok halat :)
Krokodil Dundee írta: Például Solaris és Idegen, építő jellegű pozitív információtok is van?
Nekem van:Téged meg kellene vizsgálni...szétszedni és újra összerakni,bár selejtes alkatrészekből ugyanilyen selejt lesz.
azért minimális esély van rá hogy csak valami zárlat van...vagy csak el van kötve néhány szálat elcserélt a természet.
Ami nagyon érdekelne engem,hogy mi vezetett idáig?Hogy lettél ilyen sült ökör?Gyógyszerek hatása alatt állsz?vagy mi áll a háttérben?
Krokodil Dundee írta: És a víz stopperóra nélkül is jól észrevehetően előbb folyik ki. Ezt a mérést többször elvégezték
És??? Mivan ha előbb folyik ki?...SEMMI!Több munkát végez mint amivel vissza kell vinni?Visszamegy magától és még a bringádat is meghajtja???
Te valahogy mindíg kifelejtesz valamit az "elméleteidből".
Krokodil Dundee írta: Ennél sem csak a kocsi impulzusát kell nézni hanem az ingáét is. És a dI impulzusok vektori összege minden pillanatban állandó lehet, pedig maga a kocsi halad.
Nézd már meg hogy mitől halad!...Haladna úgy is ha nem lennének rözgített (meghatározó irányok)?
Morcos írta: Ezért nem is hajlandó a tudomány megvizsgálni más lehetőségeket.
NEM.
A tudomány ezen már rég túllépett.
Morcos írta: Jöttek azóta is új elméletek, csak egyiket sem veszik komolyan.
...szerencsére.
Krokodil Dundee írta: Vagyis készen mindenkinek kellene,
Ez egy tévedés!Csak a hülyéknek kellene olyasmi ami NEM működhet.
0 x

Krokodil Dundee
Hozzászólások: 242
Csatlakozott: 2017.06.09. 14:30

Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: Krokodil Dundee » 2017.08.05. 08:08

Idegen, már kezdtem azt hinni hogy ilyen melegben nem aktív az agyrágó bogár. Bár nem vagyok gyógynövény szakértő de próbálkozz fokhagymával.
0 x

Morcos
Hozzászólások: 1594
Csatlakozott: 2012.08.19. 14:02

Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: Morcos » 2017.08.05. 10:42

Krokodil Dundee írta:Idegen, már kezdtem azt hinni hogy ilyen melegben nem aktív az agyrágó bogár. Bár nem vagyok gyógynövény szakértő de próbálkozz fokhagymával.
Az agyrágó ellen az ingyenenergia a leghatásosabb :)
0 x

Avatar
Solaris
Hozzászólások: 3584
Csatlakozott: 2012.07.25. 17:32

Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: Solaris » 2017.08.05. 20:41

Krokodil Dundee írta: Akkor például nézzük csak a mosonmagyaróvári feltaláló Schauberger féle áramlási csövét.
Hmm, egy erdész volt, ha jól tudom, de nem is ez a lényeg. Lássam a konstrukciót, aztán elmagyarázom, amit nem értesz. :)
0 x

Avatar
Solaris
Hozzászólások: 3584
Csatlakozott: 2012.07.25. 17:32

Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: Solaris » 2017.08.05. 20:43

Krokodil Dundee írta: Solaris válasza sem jó, mert nem tartalmaz hasznos infót a soros rezgőkör rövid impulzusokkal történő gerjesztéséről, amitől minden elektronikai szakember kedvet kapna a fejlesztéshez.
Szerintem ezt a kérdést eldöntik az elektronikai szakemberek, mármint, hogy egy ilyen hülye ötletre ugranak-e, avagy sem.
0 x

Avatar
Solaris
Hozzászólások: 3584
Csatlakozott: 2012.07.25. 17:32

Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: Solaris » 2017.08.05. 20:48

Morcos írta: Rossz hír! Ha olyat lehet készíteni ami sérti az impulzusmegmaradást, akkor olyat is, ami az energiamegmaradást. Márpedig ilyen készülék van:

Nincs. :)
0 x

Válasz küldése