Tiltott találmányok?

Örökmozgók, 100% feletti hatásfok
Szilágyi András
*
*
Hozzászólások: 6520
Csatlakozott: 2009.12.05. 09:31
Tartózkodási hely: Budapest

Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: Szilágyi András » 2018.04.08. 14:25

Morcos írta: Akkor elsőnek itt az állandómágnes generátor B vektor szimulációja Ansys Maxwell 3D-vel
Csodálatos, de hol az állórész, és miért nem forog az örökmozgó?
0 x

Morcos
Hozzászólások: 1594
Csatlakozott: 2012.08.19. 14:02

Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: Morcos » 2018.04.08. 14:29

Szilágyi András írta:Csodálatos, de hol az állórész, és miért nem forog az örökmozgó?
Csinálok egy másik komplex videót, ami már a többi eredményt is mutatni fogja, mert ez így még nem teljes.
0 x

Avatar
Solaris
Hozzászólások: 3584
Csatlakozott: 2012.07.25. 17:32

Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: Solaris » 2018.04.08. 14:38

Morcos írta:
Solaris írta:Tévedsz. Az ANSYS komplett tervdokumentációk készítésére alkalmas program, csak tudni kell használni Morcos! A szimuláció mindössze ráadás. :)
Igen, korlátozottan (egyszerűbb részegységeket megtevezve) tudsz vele tervdokumentációt is készíteni és ezeket szimulálni, de egy autót már kétlem hogy meg tudnál tervezni vele. Oda már sokkal több kell, és bizony erre találták ki a Catiát.
szabiku írta: Akkor abban a programban el van baszva valami.
Solaris írta:
szabiku írta: Akkor abban a programban el van baszva valami.
Ugyan mi? A program jó, pusztán Morcos nem tudja használni és a jártatja a lepcsest, ahogyan te is szoktad.
Morcos írta:
Solaris írta:Ugyan mi? A program jó, pusztán Morcos nem tudja használni és a jártatja a lepcsest, ahogyan te is szoktad.
Bizony hogy jó, ezzel űrrakétákat is terveznek. De most csinálok egy videót és felteszem.
Na Morcos, ilyen rövid az eszed? Az ANSYS csak egyszerűbb részegységek megtervezésére való vélekedéstől eljutottál oda, hogy űrrakétákat is terveznek vele? Nocsak, mióta egyszerűbb részegység egy űrrakéta?

A szimulációd úgy szar, ahogyan van. Leraktál egy mágnesgyűrűt, beléje meg hasábmágneseket légrés nélkül. Hol a többi alkatrész, csapágyazás, tengely, ilyesmi? Pakold szépen össze, aztán lássuk forog-e? Bizony nem fog forogni, de ezen csak te fogsz meglepődni.
Morcos írta:
Solaris írta:Morcos! Az, hogy a működőnek kikiáltott lomjaiddal hülyének nézed az olvasókat tőled nem szokatlan, mert egyébből sem állsz. De az már mindenképpen túlzás, hogy másoktól várod a csodamasinád megépítését, hogy úgy mondjam, ordas nagy pofátlanság! Olyan vastag bőr lehet a képeden, mint a rinocérosz hátán!
De miért kell mindent nekem csinálni? Ezt magyarázd meg. Nem elég hogy megtervezem? Különben is el vagyok foglalva a Flynn motorrral, erre nem jut időm.
Azért kell neked megcsinálni a kütyüdet, mert minden normális ember tudja, hogy működésképtelen, tehát hozzá sem fog. Amit te tervnek nevezel, az csak irka - firka, digitális szemét. Aztán hol a következetesség? Ez a mágnesekből álló vacak most motor, vagy generátor? Tudod, nem mindegy.

Attól tartok koma, hogy újabb sufnit kell építsél, mert annyi vackodat vitte már el a cica, hogy szegény ezt az újabbat már nem tudja hová tenni!
0 x

Avatar
szabiku
Hozzászólások: 943
Csatlakozott: 2016.12.22. 01:27

Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: szabiku » 2018.04.08. 14:47

Solaris írta:
szabiku írta: Akkor abban a programban el van baszva valami.
Ugyan mi? A program jó, pusztán Morcos nem tudja használni és a jártatja a lepcsest, ahogyan te is szoktad.
Mit tudom én, valami apróság. Azért egy ilyen szuper programtól szerintem elvárható lenne, hogy ne számoljon ki örökmozgó effektusokat a számábrázolási pontatlanságból eredő eltérések felett. Nem tudom, lehet, hogy Morcos az alkatrészek rögzítettségét vagy nemrögzítettségét megfelelőtlenül adta meg, és ezért hibás a kalkuláció.
0 x

Avatar
Solaris
Hozzászólások: 3584
Csatlakozott: 2012.07.25. 17:32

Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: Solaris » 2018.04.08. 14:49

Morcos írta:
Szilágyi András írta:Csodálatos, de hol az állórész, és miért nem forog az örökmozgó?
Csinálok egy másik komplex videót, ami már a többi eredményt is mutatni fogja, mert ez így még nem teljes.
Azt mutasd meg Morcos, hogy a rendesen összeépített kütyü forog az ANSYS szimulátor programjában! Megsúgom, mozdulni sem fog.
0 x

Avatar
Solaris
Hozzászólások: 3584
Csatlakozott: 2012.07.25. 17:32

Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: Solaris » 2018.04.08. 15:03

szabiku írta:
Solaris írta:
szabiku írta: Akkor abban a programban el van baszva valami.
Ugyan mi? A program jó, pusztán Morcos nem tudja használni és a jártatja a lepcsest, ahogyan te is szoktad.
Mit tudom én, valami apróság. Azért egy ilyen szuper programtól szerintem elvárható lenne, hogy ne számoljon ki örökmozgó effektusokat a számábrázolási pontatlanságból eredő eltérések felett. Nem tudom, lehet, hogy Morcos az alkatrészek rögzítettségét vagy nemrögzítettségét megfelelőtlenül adta meg, és ezért hibás a kalkuláció.
Csak Morcos értelmezi a nyomaték grafikont "örökmozgó effektusnak". Valójában arról lehet szó, hogy az összerakott szerkezet külső mágnesgyűrűjének, vagy az alaplapnak . mindegy, hogy melyik -, amihez a hasábmágneseket szereli, mekkora nyomaték szükséges a körülforgatásához és az hogyan változik. Az álló és forgórész mágnesei nyilván kölcsönhatásban vannak egymással és a forgatáshoz nyomaték szükséges. A nyomaték ingadozás abból származik, hogy a hasábmágnesek között légrés van és az eredő mágneses tér inhomogén.
0 x

Avatar
Solaris
Hozzászólások: 3584
Csatlakozott: 2012.07.25. 17:32

Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: Solaris » 2018.04.08. 15:09

Morcos írta: Akkor elsőnek itt az állandómágnes generátor B vektor szimulációja Ansys Maxwell 3D-vel:

Szóval állandó mágneses generátor? Ezért kár volt az ANSYS programot telepíteni. Vegyél egy kerékpáron használatos generátort. Látod, abban állandó mágnes van és persze, tekercsek is, és bizony, működik. :)
0 x

Morcos
Hozzászólások: 1594
Csatlakozott: 2012.08.19. 14:02

Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: Morcos » 2018.04.08. 15:41

Solaris írta:Azt mutasd meg Morcos, hogy a rendesen összeépített kütyü forog az ANSYS szimulátor programjában! Megsúgom, mozdulni sem fog.
Muhaha!
0 x

Szilágyi András
*
*
Hozzászólások: 6520
Csatlakozott: 2009.12.05. 09:31
Tartózkodási hely: Budapest

Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: Szilágyi András » 2018.04.08. 15:44

Szóval ha forgatják, akkor forog. Ez csodálatos, de ezt meg lehet csinálni egy bögrével is.
0 x

Avatar
Solaris
Hozzászólások: 3584
Csatlakozott: 2012.07.25. 17:32

Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: Solaris » 2018.04.08. 16:17

Morcos írta:
Solaris írta:Azt mutasd meg Morcos, hogy a rendesen összeépített kütyü forog az ANSYS szimulátor programjában! Megsúgom, mozdulni sem fog.
Muhaha!
Valaki mást nézz hülyének Morcos! A hasábmágnesek forgását te írtad be a programba. :D Különben is, azt írtad, hogy:


Morcos írta: A külső forgórész egy sugárirányban kifelé mágnesezett mágnesgyűrű, az állórész 20 darab rombusz alakú mágnesből áll, amelyek a mágnesgyűrű kerületével párhuzamosan vannak mágnesezve.
És most húzz el a balfenéken!
0 x

Morcos
Hozzászólások: 1594
Csatlakozott: 2012.08.19. 14:02

Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: Morcos » 2018.04.08. 16:24

Solaris írta:Valaki mást nézz hülyének Morcos! A hasábmágnesek forgását te írtad be a programba. :D
Vicc volt csak, oda is írtam. :) Hamarosan felteszem a teljes szimulációt tartalmazó videót.
0 x

Avatar
Solaris
Hozzászólások: 3584
Csatlakozott: 2012.07.25. 17:32

Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: Solaris » 2018.04.08. 16:40

Morcos írta:
Solaris írta:Valaki mást nézz hülyének Morcos! A hasábmágnesek forgását te írtad be a programba. :D
Vicc volt csak, oda is írtam. :) Hamarosan felteszem a teljes szimulációt tartalmazó videót.
Te magad már nem is vicc vagy, hanem egy teljes kabaré! Ugyan mutasd már meg, hogy hol jelezted, hogy puszta vicc az animáció?
0 x

Morcos
Hozzászólások: 1594
Csatlakozott: 2012.08.19. 14:02

Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: Morcos » 2018.04.08. 16:43

Solaris írta:Te magad már nem is vicc vagy, hanem egy teljes kabaré! Ugyan mutasd már meg, hogy hol jelezted, hogy puszta vicc az animáció?
Direkt azért írtam hogy "Muhaha!" Már kapcsolhattál volna, hogy humorizálok :)
0 x

Avatar
Solaris
Hozzászólások: 3584
Csatlakozott: 2012.07.25. 17:32

Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: Solaris » 2018.04.08. 17:16

Morcos írta:
Solaris írta:Te magad már nem is vicc vagy, hanem egy teljes kabaré! Ugyan mutasd már meg, hogy hol jelezted, hogy puszta vicc az animáció?
Direkt azért írtam hogy "Muhaha!" Már kapcsolhattál volna, hogy humorizálok :)
Akkor általánosítsunk! A fórumos feltalálói, mérnöki, fizikusi tevékenységed nem több rossz viccek mesélésénél, melyeken csak kínjában nevet az olvasó.
0 x

Antares
Hozzászólások: 149
Csatlakozott: 2017.01.24. 17:12

Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: Antares » 2018.04.08. 17:20

Én is készítettem egy ingyenenergia-szimulátort, amiből korlátlan mennyiségű szimulált ingyenenergia nyerhető.

Kép

Nem is kellett hozzá milliós szoftver.
0 x

Morcos
Hozzászólások: 1594
Csatlakozott: 2012.08.19. 14:02

Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: Morcos » 2018.04.09. 12:24

Délutánra fent lesz a videó az erővektorokkal, addig is egy kis előzetes! És a mágnesgenerátor forog!

Kép
0 x

Szilágyi András
*
*
Hozzászólások: 6520
Csatlakozott: 2009.12.05. 09:31
Tartózkodási hely: Budapest

Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: Szilágyi András » 2018.04.09. 15:40

Morcos írta: Délutánra fent lesz a videó az erővektorokkal, addig is egy kis előzetes!
Ez nem erő, hanem erősűrűség.
0 x

SpecialPI
Hozzászólások: 635
Csatlakozott: 2018.03.23. 08:32

Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: SpecialPI » 2018.04.09. 15:58

idegen írta: A tudomány halad...csak elég lassan.Ez a fajta "szelektív" tudomány nem fog gyors átütő sikereket hozni.

Nem a "lassan"-on van a hangsúly, hanem, hogy homlokegyenest ellenkező irányba, mint ahol az igazság van.
idegen írta:Hiányzik a kimagasló részleteket összefogó "személyiség"....Einstein utódja.
Megjöttem.
0 x

Morcos
Hozzászólások: 1594
Csatlakozott: 2012.08.19. 14:02

Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: Morcos » 2018.04.09. 16:18

Szilágyi András írta:
Morcos írta: Délutánra fent lesz a videó az erővektorokkal, addig is egy kis előzetes!
Ez nem erő, hanem erősűrűség.
Viszont látod az erő vektorokat.
0 x

Avatar
Solaris
Hozzászólások: 3584
Csatlakozott: 2012.07.25. 17:32

Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: Solaris » 2018.04.09. 17:23

SpecialPI írta:
idegen írta: A tudomány halad...csak elég lassan.Ez a fajta "szelektív" tudomány nem fog gyors átütő sikereket hozni.

Nem a "lassan"-on van a hangsúly, hanem, hogy homlokegyenest ellenkező irányba, mint ahol az igazság van.
idegen írta:Hiányzik a kimagasló részleteket összefogó "személyiség"....Einstein utódja.
Megjöttem.
Eltévesztetted a címet! Ez nem az ideg - elme klinika zárt osztálya!
0 x

SpecialPI
Hozzászólások: 635
Csatlakozott: 2018.03.23. 08:32

Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: SpecialPI » 2018.04.09. 17:33

Antares írta:Én is készítettem egy ingyenenergia-szimulátort, amiből korlátlan mennyiségű szimulált ingyenenergia nyerhető.

Kép

Nem is kellett hozzá milliós szoftver.
Küldöm az Kép energiát!
0 x

Szilágyi András
*
*
Hozzászólások: 6520
Csatlakozott: 2009.12.05. 09:31
Tartózkodási hely: Budapest

Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: Szilágyi András » 2018.04.09. 18:06

SpecialPI, maradj a saját topikodban és ne szemetelj bele másokba.
0 x

neodym
Hozzászólások: 122
Csatlakozott: 2016.03.17. 12:57
Tartózkodási hely: Debrecen

Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: neodym » 2018.04.10. 10:54

a.n írta:
Ez nagyszerű! És hol van maga a működő generátor?... Meg kell építeni......
Pont így viselkedett egy illető.Összevissza rajzolgatott,ötletelt,tukmálta a gondolatait másokra.Arra ösztönözve,hogy ők majd megépítik helyette.
Na hát ez így nem megy.
ingyenenergia generátorokat szimulálni.
De nem szimulálni kell,hanem megépíteni és úgy bemutatni,hogy hogyan működik.Vagy az esetleges hibákat úgy orvosolni.

Minden más csak blabla.......
Az az illető én voltam.
Nem emlékszem, hogy tukmáltam valakire a motor megépítését.
De, ha arra gondoltam, hogy valaki megépíti, akkor olyan emberre gondoltam, akinek nem gond 2-3 százezret bele invesztálni.
Volt ilyen ember, egy eléggé ismert nagy vállalkozó.

Meg keresett egyszer (TÁVÍRATBANl) és az első kérdése az volt, hogy mennyi mágnes kell egy 20 kw-os motor megépítéséhez.
Mondom: Jó a kérdés (amikor még a működés sem biztos) de, ezt nem lehet előre megmondani.
Na, ezzel vége is volt az együttműködésnek...

Egyébként, egy ilyen mágnesmotor valószínű, hogy soha nem fog magától működni, kivéve, ha valamilyen módon anyagból nem csinál energiát.
Elképzelhető, hogy akár néhány atom energiává alakításával is tetemes energia keletkezhet.
Ezt itt a szkeptikusok jobban meg tudják becsülni.
0 x

Avatar
szabiku
Hozzászólások: 943
Csatlakozott: 2016.12.22. 01:27

Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: szabiku » 2018.04.11. 00:49

Hát most akkor mágnesmotor, vagy atomreaktor?? :mrgreen:
0 x

Avatar
Solaris
Hozzászólások: 3584
Csatlakozott: 2012.07.25. 17:32

Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: Solaris » 2018.04.13. 22:35

Morcos írta: Délutánra fent lesz a videó az erővektorokkal, addig is egy kis előzetes! És a mágnesgenerátor forog!
Ravasz ember vagy te Morcos. Nem mondtad, hogy melyik délután töltöd fel az "igazit", amitől nem csak mi, de az egész tudományos világ hasra esik és a fizikusok kollektívan döngetik majd a mellüket miközben sírva kiabálják: "Mea culpa, mea maxima culpa!"
0 x

neodym
Hozzászólások: 122
Csatlakozott: 2016.03.17. 12:57
Tartózkodási hely: Debrecen

Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: neodym » 2018.04.19. 16:25

szabiku írta: Hát most akkor mágnesmotor, vagy atomreaktor?? :mrgreen:
IGAZAD VAN, NEM FELTÉTLEN MÁGNESMOTOR FOG CSINÁLNI ANYAGBÓL ENERGIÁT!
0 x

Szilágyi András
*
*
Hozzászólások: 6520
Csatlakozott: 2009.12.05. 09:31
Tartózkodási hely: Budapest

Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: Szilágyi András » 2018.04.19. 17:25

Morcos írta: Délutánra fent lesz a videó az erővektorokkal, addig is egy kis előzetes! És a mágnesgenerátor forog!
Ezt is elvitte a cica.
0 x

idegen
Hozzászólások: 930
Csatlakozott: 2015.04.10. 23:21

Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: idegen » 2018.06.06. 23:38

SpecialPI írta:
2018.04.09. 15:58
Megjöttem.
Akkor mondj valami értelmeset!
Biztos tudsz valamit amit mi nem.Túl sok "sötét"anyagot hordtál össze.
Egyszerűsítsd,hogy mi is megértsük...meg Te is.
0 x

SpecialPI
Hozzászólások: 635
Csatlakozott: 2018.03.23. 08:32

Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: SpecialPI » 2018.06.07. 07:46

idegen írta:
2018.06.06. 23:38
Biztos tudsz valamit amit mi nem.
Annyit tudok, hogy ti valami elmebeteg módon egy aszimmetrikus algebrával próbáljátok, keresni a szimmetriát az erre épülő fizikában. Ahol a negatív előjel csak a tizedes ponttól balra lehet. :facepalm:

És még én vagyok Gumiszobába..
0 x

Szilágyi András
*
*
Hozzászólások: 6520
Csatlakozott: 2009.12.05. 09:31
Tartózkodási hely: Budapest

Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: Szilágyi András » 2018.06.07. 11:07

SpecialPI írta:
2018.06.07. 07:46
Gumiszobába
Mivel nem bírtad megállni, hogy bele ne szemetelj más topikokba is, mostantól csak a Gumiszobában szólhatsz hozzá.
0 x

Morcos
Hozzászólások: 1594
Csatlakozott: 2012.08.19. 14:02

Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: Morcos » 2018.07.17. 14:08

Látom eléggé pang a fórumon. Örömmel jelenthetem, hogy az elmúlt hónapokban komoly előrelépés történt az ingyenenrgia kutatás terén, több cég közreműködésének hála, már Siemens NX-el folyhat a tervezés, Ansyssal illetve Comsollal a szimulálció, úgyhogy minden adott ahhoz, hogy a flynn-féle ingynenergia generátorok végre elkészülhessenek.
0 x

Szilágyi András
*
*
Hozzászólások: 6520
Csatlakozott: 2009.12.05. 09:31
Tartózkodási hely: Budapest

Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: Szilágyi András » 2018.07.17. 16:57

Morcos írta:
2018.07.17. 14:08
komoly előrelépés történt az ingyenenrgia kutatás terén, több cég közreműködésének hála, már Siemens NX-el folyhat a tervezés, Ansyssal illetve Comsollal a szimulálció
Az az előrelépés, hogy komolyabb szoftverrel próbálsz örökmozgót tervezni?
Volt már olyan cég, ami ilyesmit támogatott. Pl. Halna-Duna... csődbe is ment.
0 x

Morcos
Hozzászólások: 1594
Csatlakozott: 2012.08.19. 14:02

Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: Morcos » 2018.07.17. 18:24

Szilágyi András írta:
2018.07.17. 16:57
Az az előrelépés, hogy komolyabb szoftverrel próbálsz örökmozgót tervezni?
Volt már olyan cég, ami ilyesmit támogatott. Pl. Halna-Duna... csődbe is ment.
Nagyon kellenek a működés és a hatásfok optimalizálásához. Attól, hogy használjuk a szoftvereket még nem fog senki csődbe menni. Egyébként mozgás analízissel lemodelleztük az egyirányba haladó forgó gépemet is, működik.
0 x

Szilágyi András
*
*
Hozzászólások: 6520
Csatlakozott: 2009.12.05. 09:31
Tartózkodási hely: Budapest

Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: Szilágyi András » 2018.07.17. 21:22

Morcos írta:
2018.07.17. 18:24
működik
Évek óta mondogatod többféle dologról, hogy működik, működik, aztán mégis sehol semmi. Nyugi, ez sem fog működni. De legalább az időt jól eltöltöd.
0 x

Morcos
Hozzászólások: 1594
Csatlakozott: 2012.08.19. 14:02

Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: Morcos » 2018.07.18. 00:16

Szilágyi András írta:
2018.07.17. 21:22
Évek óta mondogatod többféle dologról, hogy működik, működik, aztán mégis sehol semmi. Nyugi, ez sem fog működni. De legalább az időt jól eltöltöd.
Könnyű ezt mondani, de egy ilyen kutatáshoz őrült drága szoftvereket kell használni, már amennyiben el akarod kerülni, hogy minden egyes elgondolást a valóságban meg kelljen is építeni, hogy kiderüljön működik e. Aztán ott van az a rengeteg befektetett idő, amit a programok alaposabb megismerésére szánsz. Szóval egyáltalán nem egyszerű, ennek ellenére összehoztam egy olyan hátteret, ami tényleg csak a multiknak van meg. Így most már lehet ingyenenergiát kutatni.
0 x

Szilágyi András
*
*
Hozzászólások: 6520
Csatlakozott: 2009.12.05. 09:31
Tartózkodási hely: Budapest

Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: Szilágyi András » 2018.07.18. 12:54

Morcos írta:
2018.07.18. 00:16
egy ilyen kutatáshoz őrült drága szoftvereket kell használni, már amennyiben el akarod kerülni, hogy minden egyes elgondolást a valóságban meg kelljen is építeni, hogy kiderüljön működik e
Már mondtam többször: ezek a programok az ismert fizikai törvények alapján vannak megírva, azok pedig az örökmozgó létezését tiltják. Így ezekből a programokból soha nem jöhet ki működő örökmozgó, ingyenenergia-gép, többletenergia-gép vagy nevezd, aminek akarod. Legfeljebb numerikus hiba (integrációs hiba, kerekítési hiba), vagy a súrlódás helytelen elhanyagolása, stb. hozhat ki ilyet. A valóságban akkor sem fog működni az ilyen gép, ha netán egy program egy efféle hiba miatt működőnek hozza ki. Én szóltam előre. Remélem, hogy valahogy azért majd hasznosítani tudod a program használata során megszerzett tudásodat.
0 x

Morcos
Hozzászólások: 1594
Csatlakozott: 2012.08.19. 14:02

Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: Morcos » 2018.07.18. 23:06

Szerintem a kutya mindenképpen a vákuumban van elásva. Ez az igazi kulcs mindenhez. És szinte semmit nem tudunk róla, csak nagyjából annyit, hogy minden pontján, minden pillanatban virtuális részecskék keletkezenek és tűnnek el a határozatlansági elvnek megfelelően, illetve hogy a vákuum permittivitása és permeabilitása korlátozza a fény sebességét. Tehát a vákuum nem pusztán a nagy semmi, hanem konkrét tulajdonságai vannak. Mindjárt kettőt ismerünk is. Ezt a területet pedig teljesen elhanyagolja a mai fizika, ami leginkább csak a benne lévő részecskékre és sugárzásra koncentrál. Szinte elképzelehetetlen mi mindent lehetne csinálni ha végre megismérnénk, hát még ha megtanulnánk befolyásolni is.
0 x

Avatar
mimindannyian
*
*
Hozzászólások: 7917
Csatlakozott: 2011.04.23. 16:20
Tartózkodási hely: Szoboszló

Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: mimindannyian » 2018.07.19. 14:03

Ha ez igaz is lenen, ezen általad vizionált vacuum tulajdonságokkal nem számolnak a szimulációs programok, tehát velük nem tudod kiaknázni, felfedezni az elásott kutyát.
0 x

Morcos
Hozzászólások: 1594
Csatlakozott: 2012.08.19. 14:02

Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: Morcos » 2018.07.19. 16:58

mimindannyian írta:
2018.07.19. 14:03
Ha ez igaz is lenen, ezen általad vizionált vacuum tulajdonságokkal nem számolnak a szimulációs programok, tehát velük nem tudod kiaknázni, felfedezni az elásott kutyát.
Nyilván.
0 x

Morcos
Hozzászólások: 1594
Csatlakozott: 2012.08.19. 14:02

Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: Morcos » 2018.07.19. 17:00

Egyébként nagy valószínűséggel a tehetetlenség is a testek vákuummal való kölcsönhatásának következménye.
0 x

Szilágyi András
*
*
Hozzászólások: 6520
Csatlakozott: 2009.12.05. 09:31
Tartózkodási hely: Budapest

Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: Szilágyi András » 2018.07.19. 21:20

Morcos írta:
2018.07.18. 23:06
Tehát a vákuum nem pusztán a nagy semmi, hanem konkrét tulajdonságai vannak. Mindjárt kettőt ismerünk is. Ezt a területet pedig teljesen elhanyagolja a mai fizika
Hát ezt nem mondanám. A kvantumelektrodinamika nagy része ezzel foglalkozik.

Kép
0 x

Morcos
Hozzászólások: 1594
Csatlakozott: 2012.08.19. 14:02

Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: Morcos » 2018.07.19. 21:56

Szilágyi András írta:
2018.07.19. 21:20
Hát ezt nem mondanám. A kvantumelektrodinamika nagy része ezzel foglalkozik.
A tartalom alapján ez a könyv is főkét azzal foglalkozik mi van a vákuumban (részecskék, sugárzás), de a vákuummal mint közeggel nem. Pedig valamilyen közeg, mert van permeabilitása és permittivitása is.
0 x

con
Hozzászólások: 147
Csatlakozott: 2017.01.13. 12:35

Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: con » 2018.07.19. 23:51

"Pedig valamilyen közeg, mert van permeabilitása és permittivitása is."
A részecskefizika szintjén hogy képzelsz el egy "közeget"?
Ott ilyen nincs. Ott csak különböző mezők vannak, azok gerjesztései, vagyis a részecskék, amelyeket állapotfüggvényekkel írunk le.
A közeg csak egy durva, a részleteket elhanyagoló effektív fogalom az anyagra, a makroszkopikus fizika olyan területein, mint mondjuk a rugalmasságtan, a hidrodinamika, a hangtan, a klasszikus elektrodinamika, vagy a fenomenologikus termodinamika.

A vákuum permeabilitása és permittivitása nem valódi fizikai állandók, hanem csak a régebbi évszázadok fizikusai által önkényesen megállapított különböző mértékegységek egymáshoz illesztésére szolgálnak. A természetes részecskefizikai és kozmológiai egységrendszerben ezek el is tűnnek, vagyis értékűk 1, mint ahogy a fénysebesség értéke is 1. Tökéletes naivitás azt képzelni, hogy a 4pí.1O-7 Vs/Am meg a 8.85 1O-12 As/Vm vagy a 300.000 km/s bármi módon is a vákuum "közeg mivoltára" utalnának. Pusztán egypár fizikatörténeti ügyetlenségre emlékeztetnek.
0 x

Morcos
Hozzászólások: 1594
Csatlakozott: 2012.08.19. 14:02

Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: Morcos » 2018.07.20. 01:22

con írta:
2018.07.19. 23:51
A vákuum permeabilitása és permittivitása nem valódi fizikai állandók, hanem csak a régebbi évszázadok fizikusai által önkényesen megállapított különböző mértékegységek egymáshoz illesztésére szolgálnak. A természetes részecskefizikai és kozmológiai egységrendszerben ezek el is tűnnek, vagyis értékűk 1, mint ahogy a fénysebesség értéke is 1. Tökéletes naivitás azt képzelni, hogy a 4pí.1O-7 Vs/Am meg a 8.85 1O-12 As/Vm vagy a 300.000 km/s bármi módon is a vákuum "közeg mivoltára" utalnának. Pusztán egypár fizikatörténeti ügyetlenségre emlékeztetnek.
Ezt a természetes egységrendszert sem igazán értem, mi a jó abban ha a fény sebességét önkényesen 1-nek vesszük? Jó tudom a "c" egyfajta állandó, de a realiáshoz (mármint hogy a fény sebessége nem 1) nincs köze. Viszont mivel a fény sebessége véges, a vákuum tulajdonságainál fogva kell hogy korlátozza. A közeget csak azért írtam, mert nem találtam jobb szót.

(De ha már a részecskékről esett szó, az sem világos, hogy bizonyos részecskék (a leptonok vagy a kvarkok) mitől maradnak stabilak, azaz miért nem bomlnak el néhány nanomásodperc alatt fotonokra.)
0 x

con
Hozzászólások: 147
Csatlakozott: 2017.01.13. 12:35

Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: con » 2018.07.20. 18:04

de a realiáshoz (mármint hogy a fény sebessége nem 1) nincs köze
De épp a realitáshoz van sokkal több köze, mint mondjuk a teljesen önkényes 3oo.ooo km/sec-nak.
A méter, és a szekundum se fundamentális fizikai alapon nyugszik, hanem puszta hasra ütésen, a mi emberi világunk esetleges léptékein. Az pedig a relativitáselmélet után végképp értelmetlen, hogy az idő és a távolság egységeit egymástól függetlenül definiáljuk.
mivel a fény sebessége véges, a vákuum tulajdonságainál fogva kell hogy korlátozza
Nem korlátozza semmi, hanem olyan a téridő geometriája, hogy abban a sebesség nem additív mérték, hanem a rapiditás az, annak nincs is felső korlátja. Csak a magunk emberi léptékeinek megtévesztő látszata alapján extrapoláltuk (s mint kiderült tévesen), hogy a sebességek összeadódnának.
0 x

idegen
Hozzászólások: 930
Csatlakozott: 2015.04.10. 23:21

Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: idegen » 2018.07.21. 23:52

Morcos írta:
2018.07.18. 23:06
Szinte elképzelehetetlen mi mindent lehetne csinálni ha végre megismérnénk, hát még ha megtanulnánk befolyásolni is.
Mit szeretnél befolyásolni?A fizikát?Amit eddig tudunk az nagyrészt használható...Amit még nem tudunk azt majd megtudjuk,de befolyásolni azt is csak úgy tudod,ahogy engedi.Többletet nem veszel ki semmiből az biztos!Amit beleraktál még azt sem tudod kivenni.Ez is biztos!
Sem képletekkel,sem szimulációs programokkal nem lehet lehetetlent csinálni.Csak zagyvaságot.
Morcos írta:
2018.07.19. 17:00
Egyébként nagy valószínűséggel a tehetetlenség is a testek vákuummal való kölcsönhatásának következménye.
A tehetetlenségnek semmi köze a vákuumhoz.Milyen kölcsönhatás ez?Mit értesz vákuumnak?
...Valahol távolhatásként összefügg a Temzébe hugyozó horgászokkal is. ;)
Morcos írta:
2018.07.17. 14:08
Látom eléggé pang a fórumon. Örömmel jelenthetem, hogy az elmúlt hónapokban komoly előrelépés történt az ingyenenrgia kutatás terén, több cég közreműködésének hála, már Siemens NX-el folyhat a tervezés, Ansyssal illetve Comsollal a szimulálció, úgyhogy minden adott ahhoz, hogy a flynn-féle ingynenergia generátorok végre elkészülhessenek.
Nna végre!Lássuk a medvét!Vákuumban sokkal könnyebb ásni? :facepalm:
0 x

Morcos
Hozzászólások: 1594
Csatlakozott: 2012.08.19. 14:02

Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: Morcos » 2018.07.22. 01:00

con írta:
2018.07.20. 18:04
A méter, és a szekundum se fundamentális fizikai alapon nyugszik, hanem puszta hasra ütésen, a mi emberi világunk esetleges léptékein. Az pedig a relativitáselmélet után végképp értelmetlen, hogy az idő és a távolság egységeit egymástól függetlenül definiáljuk.
Akkor hogyan kellene definiálni, ha azt se lehet mondani (vagy félreértetettem?), hogy az autó sebessége 50 km/h.
Nem korlátozza semmi, hanem olyan a téridő geometriája, hogy abban a sebesség nem additív mérték, hanem a rapiditás az, annak nincs is felső korlátja.
Szerintem semmi nem zárja ki, hogy a téridő geometriája épp a vákuum tulajdonságai miatt olyan amilyen (lásd a fénysebesség állandósága).
0 x

Morcos
Hozzászólások: 1594
Csatlakozott: 2012.08.19. 14:02

Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: Morcos » 2018.07.22. 01:16

idegen írta:
2018.07.21. 23:52
A tehetetlenségnek semmi köze a vákuumhoz.Milyen kölcsönhatás ez?Mit értesz vákuumnak?
Nem tudjuk pontosan mit értünk vákuum alatt. Mindenesetre szerintem a mozgásállapotát megváltoztató test kölcsönhat a vákuummal. Ez a tehetetlenség. A köcsönhatás során - mint bármely más kölcsönhatás során - virtuális részecskék keletkeznek, akadályozva a test mozgásállapotának megváltozását.
0 x

Morcos
Hozzászólások: 1594
Csatlakozott: 2012.08.19. 14:02

Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: Morcos » 2018.07.22. 01:30

Sőt az is lehet, hogy a vákuum maga a téridő. A "téridő kontinuum" ahogy dr. Brown fogalmazott Martynak. :)
0 x

idegen
Hozzászólások: 930
Csatlakozott: 2015.04.10. 23:21

Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: idegen » 2018.07.22. 22:40

Morcos írta:
2018.07.22. 01:16
Nem tudjuk pontosan mit értünk vákuum alatt.
Nem tudjuk???Akkor tisztázzuk mielőtt összekotyvasztjuk bármilyen tömeggel,vagy tehetetlenséggel.
A vákuum csak egy nulla nyomás.Nem negatív.
Morcos írta:
2018.07.22. 01:30
Sőt az is lehet, hogy a vákuum maga a téridő. A "téridő kontinuum" ahogy dr. Brown fogalmazott Martynak.
Ha ezt komolyan gondolod akkor az is lehet,hogy virtuális részecskék keletkeztek a fejedben...akadályozzák azt hogy gondolkodj?
0 x

Válasz küldése