Tiltott találmányok?

Örökmozgók, 100% feletti hatásfok
Avatar
Solaris
Hozzászólások: 3584
Csatlakozott: 2012.07.25. 17:32

Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: Solaris » 2017.06.25. 17:32

Morcos írta: Már hogyne működne. Mutattam is a 175%-os hatásfokú Flynn motort. Ez kimért, tehát biztosan működik.

Hülye!
0 x

Avatar
Solaris
Hozzászólások: 3584
Csatlakozott: 2012.07.25. 17:32

Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: Solaris » 2017.06.25. 17:34

Hagyd már abba a süketelést!

Erre válaszolj:
Csak egy olyan "feltalálót" nevezz meg, akinek a csodakészüléke révén már nincs se fűtés, se villanyszámlája, de benzint, vagy gázolajat se kell venni az autójába!
0 x

Avatar
szabiku
Hozzászólások: 943
Csatlakozott: 2016.12.22. 01:27

Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: szabiku » 2017.06.25. 17:34

Krokodil Dundee írta:Akkor te is tanusíthatod hogy ott nem zenét tanítottak hanem nagyon is értettek a műszaki tudományokhoz.
Igen, ez valóban igaz.
0 x

Avatar
Solaris
Hozzászólások: 3584
Csatlakozott: 2012.07.25. 17:32

Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: Solaris » 2017.06.25. 17:35

Krokodil Dundee írta: A mechanika tanszék professzora, ...
Valószínűleg már agylágyulásban szenvedett szegény feje, különben nem beszélt volna marhaságokat.
0 x

Morcos
Hozzászólások: 1594
Csatlakozott: 2012.08.19. 14:02

Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: Morcos » 2017.06.25. 17:37

Solaris írta: Hagyd már abba a süketelést!

Erre válaszolj:
Csak egy olyan "feltalálót" nevezz meg, akinek a csodakészüléke révén már nincs se fűtés, se villanyszámlája, de benzint, vagy gázolajat se kell venni az autójába!
Bóday Árpi.
0 x

Avatar
szabiku
Hozzászólások: 943
Csatlakozott: 2016.12.22. 01:27

Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: szabiku » 2017.06.25. 17:38

Hát azt én is nehezen hiszem el, hogy ott így többletenergia pártiak lettek volna..
0 x

Morcos
Hozzászólások: 1594
Csatlakozott: 2012.08.19. 14:02

Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: Morcos » 2017.06.25. 17:38

Solaris írta:
Morcos írta: Már hogyne működne. Mutattam is a 175%-os hatásfokú Flynn motort. Ez kimért, tehát biztosan működik.
Hülye!
Hát éppen ez az, hogy zseniális.
0 x

Avatar
Solaris
Hozzászólások: 3584
Csatlakozott: 2012.07.25. 17:32

Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: Solaris » 2017.06.25. 17:42

Morcos írta:
Solaris írta:
Morcos írta: Már hogyne működne. Mutattam is a 175%-os hatásfokú Flynn motort. Ez kimért, tehát biztosan működik.
Hülye!
Hát éppen ez az, hogy zseniális.
Nos, ez esetben te is elérted a troll fokozatot, mint szabiku és a hasonszőrűek. Már csak Gézoo hiányzik a dicső társaságból, hogy ez a fórum egy kabaré oldal legyen.
0 x

Avatar
szabiku
Hozzászólások: 943
Csatlakozott: 2016.12.22. 01:27

Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: szabiku » 2017.06.25. 17:42

Az lehet, hogy sose fog a többletenergia nyilvánosságra jutni, mert féltik az életüket azok, akik használják??
Ez így (matek és fizika nélkül) gyenge patt.
0 x

Avatar
Solaris
Hozzászólások: 3584
Csatlakozott: 2012.07.25. 17:32

Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: Solaris » 2017.06.25. 17:44

Morcos írta: Bóday Árpi.
Nyilván kikapcsolták szegénynél az áramot, a gázt, a vizet, autója, motorja meg nem volt, mert a gatyája is ráment a működésképtelen kütyükre. Hagyj már a hülyeségeiddel!
0 x

Avatar
Solaris
Hozzászólások: 3584
Csatlakozott: 2012.07.25. 17:32

Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: Solaris » 2017.06.25. 17:48

szabiku írta: Az lehet, hogy sose fog a többletenergia nyilvánosságra jutni, mert féltik az életüket azok, akik használják??
Ez így (matek és fizika nélkül) gyenge patt.
Többletenergia, mi? És még fizikusnak nevezed magad. Keress egy poroltót és fújj magadra belőle egy kicsit!
0 x

Morcos
Hozzászólások: 1594
Csatlakozott: 2012.08.19. 14:02

Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: Morcos » 2017.06.25. 17:52

szabiku írta: Az lehet, hogy sose fog a többletenergia nyilvánosságra jutni, mert féltik az életüket azok, akik használják??
Nyilvános a megoldás, és le is írtam részletesen. Ti persze kritizáltátok, de ez így is van rendjén.
0 x

Morcos
Hozzászólások: 1594
Csatlakozott: 2012.08.19. 14:02

Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: Morcos » 2017.06.25. 17:54

Solaris írta:Többletenergia, mi? És még fizikusnak nevezed magad. Keress egy poroltót és fújj magadra belőle egy kicsit!
Nem tudom mi a bajod az ingyenenergiával, amikor ingyen van. Örülnöd kéne.
0 x

Szilágyi András
*
*
Hozzászólások: 6520
Csatlakozott: 2009.12.05. 09:31
Tartózkodási hely: Budapest

Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: Szilágyi András » 2017.06.25. 18:01

Morcos írta:
Solaris írta:Többletenergia, mi? És még fizikusnak nevezed magad. Keress egy poroltót és fújj magadra belőle egy kicsit!
Nem tudom mi a bajod az ingyenenergiával, amikor ingyen van. Örülnöd kéne.
Igen. Akkor "Leslie Szabó" vajon miért tartott 1000 eurós belépti díjú szemináriumokat az ő (egyébként működésképtelen) találmányáról?

Az "ingyenenergia" semmi más, mint egy átverő biznisz, amivel az ilyen naiv embereket, mint te, megpumpolják.
0 x

Morcos
Hozzászólások: 1594
Csatlakozott: 2012.08.19. 14:02

Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: Morcos » 2017.06.25. 18:09

Szilágyi András írta:Igen. Akkor "Leslie Szabó" vajon miért tartott 1000 eurós belépti díjú szemináriumokat az ő (egyébként működésképtelen) találmányáról?

Az "ingyenenergia" semmi más, mint egy átverő biznisz, amivel az ilyen naiv embereket, mint te, megpumpolják.
Engem ugyan biztos nem, csak a saját kutatásaimra fordítok pénzt. Nem véletlenül adtam közre, melyik megoldás adhat többletenergiát.
0 x

Krokodil Dundee
Hozzászólások: 242
Csatlakozott: 2017.06.09. 14:30

Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: Krokodil Dundee » 2017.06.25. 18:46

A magyar nyelvű fórumoknak is úgy kellene működnie ahogy az angol vagy orosz nyelvűeknek. Az utóbbi kettőn nem azon vitatkoznak hogy van-e ingyenenergia vagy nincs. Hanem minden fórumozó tesz fel valami hasznos infót amitől ha lassan is de egyre jobban világosabbak lesznek egy-egy ígéretes készülék részletei. Különös de Magyarországon nagy az ellenállás az ilyen készülékekkel szemben. Angol nyelvű fórumokon például jobban tudják ki volt az a Vajda János mint a saját hazájában, művét még angolra is lefordították és nagy tudósnak tekintik Vajda urat:
Violation of the law of energy conservation in wave fields
https://feprinciples.files.wordpress.co ... s_1-21.pdf
Vajon miért ez a nagy ellenállás idehaza? Márpedig az említett külföldi fórumokon annyira nyitottak a témára mint ha bármilyen hétköznapi készülékről beszélnének, sőt jobban. Mi magyarok talán azt hisszük hogy ezekkel a készülékekkel foglalkozni bűncselekmény?
0 x

Szilágyi András
*
*
Hozzászólások: 6520
Csatlakozott: 2009.12.05. 09:31
Tartózkodási hely: Budapest

Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: Szilágyi András » 2017.06.25. 19:03

Krokodil Dundee írta: Vajon miért ez a nagy ellenállás idehaza? Márpedig az említett külföldi fórumokon annyira nyitottak a témára mint ha bármilyen hétköznapi készülékről beszélnének, sőt jobban.
Ha nem vetted volna észre, ez itt a SZKEPTIKUS FÓRUM.
Itt nem vagyunk nyitottak a hülyeségekre.
0 x

Morcos
Hozzászólások: 1594
Csatlakozott: 2012.08.19. 14:02

Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: Morcos » 2017.06.25. 19:09

Krokodil Dundee írta:A magyar nyelvű fórumoknak is úgy kellene működnie ahogy az angol vagy orosz nyelvűeknek. Az utóbbi kettőn nem azon vitatkoznak hogy van-e ingyenenergia vagy nincs. Hanem minden fórumozó tesz fel valami hasznos infót amitől ha lassan is de egyre jobban világosabbak lesznek egy-egy ígéretes készülék részletei. Különös de Magyarországon nagy az ellenállás az ilyen készülékekkel szemben. Angol nyelvű fórumokon például jobban tudják ki volt az a Vajda János mint a saját hazájában, művét még angolra is lefordították és nagy tudósnak tekintik Vajda urat:
Violation of the law of energy conservation in wave fields
https://feprinciples.files.wordpress.co ... s_1-21.pdf
Vajon miért ez a nagy ellenállás idehaza? Márpedig az említett külföldi fórumokon annyira nyitottak a témára mint ha bármilyen hétköznapi készülékről beszélnének, sőt jobban. Mi magyarok talán azt hisszük hogy ezekkel a készülékekkel foglalkozni bűncselekmény?
Ez a szkeptikus fórum azért ezt ne felejtsd. A külföldi fórumok pedig csak ingyenenergia kísérletezőkkel vannak tele. :)
0 x

Avatar
szabiku
Hozzászólások: 943
Csatlakozott: 2016.12.22. 01:27

Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: szabiku » 2017.06.25. 19:17

Solaris írta:Többletenergia, mi? És még fizikusnak nevezed magad. Keress egy poroltót és fújj magadra belőle egy kicsit!
Nem tudsz a sorok között olvasni...
0 x

Antares
Hozzászólások: 149
Csatlakozott: 2017.01.24. 17:12

Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: Antares » 2017.06.25. 20:04

Krokodil Dundee írta:Vajon miért ez a nagy ellenállás idehaza?
Én nem állnék ellen, amint valaki bemutatna egy működő készüléket. (Úgy értem, nem videón)
0 x

Avatar
Solaris
Hozzászólások: 3584
Csatlakozott: 2012.07.25. 17:32

Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: Solaris » 2017.06.25. 20:48

szabiku írta:
Solaris írta:Többletenergia, mi? És még fizikusnak nevezed magad. Keress egy poroltót és fújj magadra belőle egy kicsit!
Nem tudsz a sorok között olvasni...
De, tudok. Volt egy kis időm ma és utána olvastam a munkásságodnak. Te úgy vagy fizikus, mint én nőgyógyász.
0 x

Avatar
szabiku
Hozzászólások: 943
Csatlakozott: 2016.12.22. 01:27

Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: szabiku » 2017.06.25. 20:53

Olyan dolgot szajkózol, ami nyilvánvalóan vicc volt.
Egyébként nem a diplomaosztástól lesz az ember okos...
0 x

Avatar
Solaris
Hozzászólások: 3584
Csatlakozott: 2012.07.25. 17:32

Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: Solaris » 2017.06.25. 21:01

Krokodil Dundee írta: A magyar nyelvű fórumoknak is úgy kellene működnie ahogy az angol vagy orosz nyelvűeknek. ...
Olyasféle lökött emberkéknek való fórum, akikről írtál, van Magyarországon is minden témában. A számuk több az elégnél, oktondi bőven terem, könnyen megtalálod őket. Azt meg ne várd, hogy éppen itt tapsikolunk a hülyeségeknek. A "vak tyúk is találhat szemet" közmondás a mai fizikában és technológiában nem érvényesül. Az örökmozgó gépek pedig nem léteznek, márpedig az összes "ingyen energia és társai gép" vagy elsőfajú, vagy másodfajú örökmozgó. Az ilyesmikre teljesen kár időt és pénzt pocsékolni.
0 x

Avatar
Solaris
Hozzászólások: 3584
Csatlakozott: 2012.07.25. 17:32

Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: Solaris » 2017.06.25. 21:02

szabiku írta: Olyan dolgot szajkózol, ami nyilvánvalóan vicc volt.
Egyébként nem a diplomaosztástól lesz az ember okos...
Te nem tudod használni a fórumot? Keresd meg a "Homokozó" topikot, ott kipróbálhatod a lehetőségeket. Egyébként pedig az ....d!
0 x

Avatar
szabiku
Hozzászólások: 943
Csatlakozott: 2016.12.22. 01:27

Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: szabiku » 2017.06.25. 21:08

A tiéd. :mrgreen: (viheted...)
0 x

Morcos
Hozzászólások: 1594
Csatlakozott: 2012.08.19. 14:02

Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: Morcos » 2017.06.25. 21:15

Solaris írta:Az örökmozgó gépek pedig nem léteznek, márpedig az összes "ingyen energia és társai gép" vagy elsőfajú, vagy másodfajú örökmozgó.
Pedig mágneses többletenergia gépek létezhetnek. Egyszerű kísérlettel bizonyítottam is.
0 x

Avatar
szabiku
Hozzászólások: 943
Csatlakozott: 2016.12.22. 01:27

Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: szabiku » 2017.06.25. 21:36

Fejvesztés terhe mellett vállalnád a bizonyítást hiteles bizottság előtt is??
Hiteles műszerekkel és hiteles mérőelrendezésekkel is??
0 x

Morcos
Hozzászólások: 1594
Csatlakozott: 2012.08.19. 14:02

Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: Morcos » 2017.06.25. 21:43

szabiku írta:Fejvesztés terhe mellett vállalnád a bizonyítást hiteles bizottság előtt is??
Hiteles műszerekkel és hiteles mérőelrendezésekkel is??
Persze. Bármikor bárkinek megmutatom. Semmi az egész.
0 x

idegen
Hozzászólások: 930
Csatlakozott: 2015.04.10. 23:21

Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: idegen » 2017.06.25. 21:43

Krokodil Dundee írta: Ha ámítás, akkor nagyon profin csinálja az ámítást.
Hülyéket lehet csak igazán"profi"módon ámítani.
Morcos írta: Hogy hatna már vissza?
Na hogy?Csak úgy egyszerűen.Időben eltolva...
Krokodil Dundee írta: Engem is meglepett ez a kérdés. Ugyanis van egy mondás miszerint sok szürkeállomány együtt és összefogva mindig hatékonyabb mint a legokosabb ember egyedül. Ezért osztják meg világszerte a fórumozók egymással az infót, ahogy én is tettem a legutóbbi hozzászólásomban. Hogy másnak ne kelljen végigjárnia azt az utat amit én már megtettem, hanem kedve szerint folytathassa onnét ameddig én eljutottam eddig. És szintén kedve szerint megossza másokkal ha tovább jut, vagy ha ő is birtokában van értékes infónak. Egy jobb világ így jöhet létre, amiben mindenkinek korlátlan és tiszta elektromos energiája lesz.
Engem is meglepett,hogy világszerte terjed a sok olyan szürkemarha információ aminek NINCS reális alapja.
Morcos írta: Az ingyenergia gépeket sosem kutatóintézetek fejlesztették.
Így igaz!Ingyenenergiagépet még senki nem fejlesztett ki...és nem is fog!
Krokodil Dundee írta: Egyik egykori egyetemi tanárom (professor emeritus "rendfokozattal") azt mondta hogy a Free Energy Device-okkal azért nem foglalkoznak mert nincsen kész termék a birtokukban, hanem kutatni, fejleszteni kellene. (Magyarul munka lenne vele).
Felesleges munka lenne vele...Te tényleg ilyen setét vagy?Egy tranzisztor feltalálása az egész más!Az csak egy kapcsoló ami veszteséges ugyan de jól használható.
Krokodil Dundee írta: A földbe ásott csőre Kapanadze egyik generátoránál van szükség. Akula legmodernebb generátorai nem csatlakoznak földeléshez. Tehát elektromos járművet is lehetne vele hajtani.
Honnan származik ez az "információ"???Láttad a youtubon?Vagy neked működik esetleg ?Vagy Te vagy A- kula?
Krokodil Dundee írta: Akkor te is tanusíthatod hogy ott nem zenét tanítottak hanem nagyon is értettek a műszaki tudományokhoz
Még nem késő...tanulj inkább zenét,és akkor talán megérted a műszaki dolgokat!
0 x

Avatar
Solaris
Hozzászólások: 3584
Csatlakozott: 2012.07.25. 17:32

Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: Solaris » 2017.06.25. 21:59

Morcos írta: Pedig mágneses többletenergia gépek létezhetnek. Egyszerű kísérlettel bizonyítottam is.
Csak a saját butaságodat bizonyítod immár sokadszor.
0 x

Avatar
szabiku
Hozzászólások: 943
Csatlakozott: 2016.12.22. 01:27

Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: szabiku » 2017.06.25. 22:12

Éppen most szereltem meg a turmixgépemet. Arra gondoltam, milyen jó lenne, ha ingyen működne.
0 x

idegen
Hozzászólások: 930
Csatlakozott: 2015.04.10. 23:21

Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: idegen » 2017.06.25. 22:14

Szilágyi András írta: Az "ingyenenergia" semmi más, mint egy átverő biznisz, amivel az ilyen naiv embereket, mint te, megpumpolják.
Ez a lényeg!Ha nem hiszed járj utána,de addig NE terjeszd a szürkeállományodat! Te saját magadat is jól átverted Krokodil Dundee.
Tudom már hogy ki vagy Te valójában.
Te vagy a vonaton kerékpározó,forgás közben rugdosódó Csák Norrisz...alias:P.József a fénykapu agyhalott fórumáról.
Szerinted ha más néven terjeszted ugyanazokat a marhaságokat akkor azt nem lehet észrevenni?
0 x

Krokodil Dundee
Hozzászólások: 242
Csatlakozott: 2017.06.09. 14:30

Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: Krokodil Dundee » 2017.06.25. 22:24

Csak egy véletlenszerűen kiválasztott idézet:
idegen írta: Ingyenenergiagépet még senki nem fejlesztett ki...és nem is fog!
Az említett külföldi fórumokon eleve nincs is szkeptikus fórum ingyenenergia témában. Mert ha az emberek ilyet akarnak létrehozni akkor nem azt tárgyalják hogyan nem lehet, hanem azt hogy hogyan lehet.
Egely jól mondta egyik videón hogy az ilyen készülékek létrejöttének és elterjedésének akadálya az emberi nemtörődömség. Én meg úgy szoktam mondani hogy a szegény ember mindent elkövet annak érdekében hogy szegény maradjon vagy akár mégszegényebb legyen. Például ha valaki feltalál egy Moray készüléket, akkor egy havi kocsmázásnak megfelelő összegért örömmel széttöri kalapáccsal:
http://egely.hu/termekfoto/11-1
Két havi kocsmázásnak megfelelő összegért már a vonatból is kilöki a vízautó feltalálóját.
Vagy félrevezető videókat készít és rak fel a netre mert a svájci sapkája alatt csak annyi ész van hogy szerinte a nézettségből nyerhető kocsmára való többet ér mint hagyni hogy csak normális videók kerüljenek fel.
A félrevezető és haszontalan infókat tartalmazó Free Energy-t ígérő könyvek szintén ilyenek. Lejáratják azt a témát ami a saját jólétüket is jelentené.
Az sem ritka hogy valaki kettes volt fizikából (mert jóban volt a tanárával), ennek ellenére még a netre is rak fel írásokat a szabadenergiáról, hogy a vákuumból hogyan kell kinyerni vagy a térből. Nem zavarja hogy a műszaki élet nem így működik hanem szigorú logika szerint, még akkor is ha valamivel jelenleg hivatalosan még nem foglalkoznak.
A 10 részes Tértechnológia előadás sorozat sem rossz. 24 órás is lehet összesen. Abból Csonka István előadását leszámítva jó ha 2 percnyi hasznos. 1 perc az amikor Eperjessy B-k összegzését súrolja. Egy másik 1 perc meg amikor egyik hallgató suttogva elmondja Szamosközi áramkörének valós működését. Azt kell hogy mondjam meg is érdemeljük sorsunkat amit az energetika okoz. Az élővilágot azt sajnálom amikor madarak fuldokolnak a tengerbe ömlött olajtól vagy a nukleáris balesetek helyszínein.
0 x

Szilágyi András
*
*
Hozzászólások: 6520
Csatlakozott: 2009.12.05. 09:31
Tartózkodási hely: Budapest

Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: Szilágyi András » 2017.06.25. 22:34

Krokodil Dundee írta:Egely jól mondta egyik videón hogy az ilyen készülékek létrejöttének és elterjedésének akadálya az emberi nemtörődömség.
Nem az. Hanem hogy nem lehet ilyet csinálni, mert ellentmond a fizikai törvényeknek. Ilyen egyszerű.
0 x

idegen
Hozzászólások: 930
Csatlakozott: 2015.04.10. 23:21

Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: idegen » 2017.06.25. 22:47

Fatális tévedés arról tárgyalni,hogy hogyan lehet valami ami alapból NEM lehetséges.Tök egyszerű,de nem fogod megérteni mert elfogult vagy.
Krokodil Dundee írta: Egely jól mondta egyik videón hogy az ilyen készülékek létrejöttének és elterjedésének akadálya az emberi nemtörődömség. Én meg úgy szoktam mondani hogy a szegény ember mindent elkövet annak érdekében hogy szegény maradjon vagy akár mégszegényebb legyen. Például ha valaki feltalál egy Moray készüléket, akkor egy havi kocsmázásnak megfelelő összegért örömmel széttöri kalapáccsal:
http://egely.hu/termekfoto/11-1
Egely téved és ugyanolyan sült ökör mint Te vagy.
Nincs semmiféle Moray készülék nem érted?Vízautó sincs és nem is volt soha!Nem érted?A víz az elégetett hidrogén.
A legendák szerint megölt "feltalálók"olyasmit ígérhettek ami nem lehetséges.A pénzt felvették,eredmény nem lett...
0 x

Krokodil Dundee
Hozzászólások: 242
Csatlakozott: 2017.06.09. 14:30

Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: Krokodil Dundee » 2017.06.25. 22:49

Szilágyi András írta: Nem az. Hanem hogy nem lehet ilyet csinálni, mert ellentmond a fizikai törvényeknek. Ilyen egyszerű.
És például te melyik fizikai törvényeknek hiszel?
1. Amit az emberek írtak az adott kor érdekei vagy ismeretei szerint.
2. Vagy az Univerzum valós és örök érvényű törvényeinek.
0 x

Antares
Hozzászólások: 149
Csatlakozott: 2017.01.24. 17:12

Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: Antares » 2017.06.25. 22:57

Krokodil Dundee írta:Mert ha az emberek ilyet akarnak létrehozni akkor nem azt tárgyalják hogyan nem lehet, hanem azt hogy hogyan lehet. Egely jól mondta egyik videón hogy az ilyen készülékek létrejöttének és elterjedésének akadálya az emberi nemtörődömség. Én meg úgy szoktam mondani hogy a szegény ember mindent elkövet annak érdekében hogy szegény maradjon vagy akár mégszegényebb legyen.
Tetszik ez a pozitív hozzáállás. Megkérdezhetem, melyik MLM-hálózatban vagy?
0 x

Morcos
Hozzászólások: 1594
Csatlakozott: 2012.08.19. 14:02

Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: Morcos » 2017.06.25. 23:04

Krokodil Dundee írta:Az említett külföldi fórumokon eleve nincs is szkeptikus fórum ingyenenergia témában. Mert ha az emberek ilyet akarnak létrehozni akkor nem azt tárgyalják hogyan nem lehet, hanem azt hogy hogyan lehet.
Egely jól mondta egyik videón hogy az ilyen készülékek létrejöttének és elterjedésének akadálya az emberi nemtörődömség. Én meg úgy szoktam mondani hogy a szegény ember mindent elkövet annak érdekében hogy szegény maradjon vagy akár mégszegényebb legyen. Például ha valaki feltalál egy Moray készüléket, akkor egy havi kocsmázásnak megfelelő összegért örömmel széttöri kalapáccsal:
http://egely.hu/termekfoto/11-1
Két havi kocsmázásnak megfelelő összegért már a vonatból is kilöki a vízautó feltalálóját.
Vagy félrevezető videókat készít és rak fel a netre mert a svájci sapkája alatt csak annyi ész van hogy szerinte a nézettségből nyerhető kocsmára való többet ér mint hagyni hogy csak normális videók kerüljenek fel.
A félrevezető és haszontalan infókat tartalmazó Free Energy-t ígérő könyvek szintén ilyenek. Lejáratják azt a témát ami a saját jólétüket is jelentené.
Az sem ritka hogy valaki kettes volt fizikából (mert jóban volt a tanárával), ennek ellenére még a netre is rak fel írásokat a szabadenergiáról, hogy a vákuumból hogyan kell kinyerni vagy a térből. Nem zavarja hogy a műszaki élet nem így működik hanem szigorú logika szerint, még akkor is ha valamivel jelenleg hivatalosan még nem foglalkoznak.
A 10 részes Tértechnológia előadás sorozat sem rossz. 24 órás is lehet összesen. Abból Csonka István előadását leszámítva jó ha 2 percnyi hasznos. 1 perc az amikor Eperjessy B-k összegzését súrolja. Egy másik 1 perc meg amikor egyik hallgató suttogva elmondja Szamosközi áramkörének valós működését. Azt kell hogy mondjam meg is érdemeljük sorsunkat amit az energetika okoz. Az élővilágot azt sajnálom amikor madarak fuldokolnak a tengerbe ömlött olajtól vagy a nukleáris balesetek helyszínein.
Nagyon jól mondod Krokodil! Ez így van.
0 x

Morcos
Hozzászólások: 1594
Csatlakozott: 2012.08.19. 14:02

Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: Morcos » 2017.06.25. 23:07

Szilágyi András írta:Nem az. Hanem hogy nem lehet ilyet csinálni, mert ellentmond a fizikai törvényeknek. Ilyen egyszerű.
Bárcsak ilyen egyszerű lenne.
0 x

Avatar
mimindannyian
*
*
Hozzászólások: 7917
Csatlakozott: 2011.04.23. 16:20
Tartózkodási hely: Szoboszló

Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: mimindannyian » 2017.06.25. 23:08

Krokodil Dundee írta: És például te melyik fizikai törvényeknek hiszel?
1. Amit az emberek írtak az adott kor érdekei vagy ismeretei szerint.
2. Vagy az Univerzum valós és örök érvényű törvényeinek.
Te hogyan jársz el, amikor döntened kell? Az eddigi ismereteid szerint, melyeket kismilliószor megtapasztaltál és áttételesen is igazoltnak találtad, vagy olyan elképzelések szerint, melyeket sosem tapasztaltál, nem is tűnnek logikusnak, de néhány teljesen megkérdőjelezhetően gondolkozó ember beszél róla?
0 x

Avatar
mimindannyian
*
*
Hozzászólások: 7917
Csatlakozott: 2011.04.23. 16:20
Tartózkodási hely: Szoboszló

Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: mimindannyian » 2017.06.25. 23:09

Morcos írta: Bárcsak ilyen egyszerű lenne.
Bárcsak ennyi eszed lenne, hogy ezt felfogd!
0 x

Morcos
Hozzászólások: 1594
Csatlakozott: 2012.08.19. 14:02

Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: Morcos » 2017.06.25. 23:14

mimindannyian írta:Bárcsak ennyi eszed lenne, hogy ezt felfogd!
Én a mérésemnek hiszek.
0 x

Avatar
Solaris
Hozzászólások: 3584
Csatlakozott: 2012.07.25. 17:32

Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: Solaris » 2017.06.25. 23:17

Krokodil Dundee írta: 2. Vagy az Univerzum valós és örök érvényű törvényeinek.

Utóbbiaknak nyilván a birtokában vagy. :D :D :D
0 x

Szilágyi András
*
*
Hozzászólások: 6520
Csatlakozott: 2009.12.05. 09:31
Tartózkodási hely: Budapest

Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: Szilágyi András » 2017.06.25. 23:18

Krokodil Dundee írta:
Szilágyi András írta: Nem az. Hanem hogy nem lehet ilyet csinálni, mert ellentmond a fizikai törvényeknek. Ilyen egyszerű.
És például te melyik fizikai törvényeknek hiszel?
1. Amit az emberek írtak az adott kor érdekei vagy ismeretei szerint.
2. Vagy az Univerzum valós és örök érvényű törvényeinek.
A számítógépedet, amin most pötyögsz, melyik alapján készítették?
0 x

Avatar
Solaris
Hozzászólások: 3584
Csatlakozott: 2012.07.25. 17:32

Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: Solaris » 2017.06.25. 23:24

Morcos írta: Én a mérésemnek hiszek.

Ez elég baj, merthogy mérni sem tudsz! :D :D :D
0 x

Avatar
Solaris
Hozzászólások: 3584
Csatlakozott: 2012.07.25. 17:32

Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: Solaris » 2017.06.25. 23:25

Szilágyi András írta: A számítógépedet, amin most pötyögsz, melyik alapján készítették?

Hogy vagy képes egy ilyen övön aluli ütést bevinni szegény gyanútlan Krokodilnak?
0 x

Morcos
Hozzászólások: 1594
Csatlakozott: 2012.08.19. 14:02

Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: Morcos » 2017.06.25. 23:33

Szilágyi András írta:A számítógépedet, amin most pötyögsz, melyik alapján készítették?
Az alapján amit ismerünk. De ugye nem azt akarod mondani, hogy itt a vége, már mindent tudunk?
0 x

Krokodil Dundee
Hozzászólások: 242
Csatlakozott: 2017.06.09. 14:30

Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: Krokodil Dundee » 2017.06.25. 23:36

mimindannyian írta: Te hogyan jársz el, amikor döntened kell? Az eddigi ismereteid szerint, melyeket kismilliószor megtapasztaltál és áttételesen is igazoltnak találtad, vagy olyan elképzelések szerint, melyeket sosem tapasztaltál, nem is tűnnek logikusnak, de néhány teljesen megkérdőjelezhetően gondolkozó ember beszél róla?
Hétköznapi egyszerű esetekben a kitaposott ösvényt követem, ha az is célba vezet. De van úgy hogy nem fognak célba vezetni a jól megismert dogmák. Például volt nekem egy bőrrákom az arcomon. Az orvosok csak éreztették hogy megszívtam, hozzátéve hogy legalább eddig jól éltem és nem is fiatalon végzem. Ebben az esetben eszem ágában sem volt az orvostudomány jelenlegi állásának hinni. Hanem belebújtam az internetbe és minden infót összeszedtem ami a természet szigorúan logikus törvényei szerint működhet. Végül az almaecet és padlizsán segített, amivel az ausztrál farmerek is kezelik bőrrákos állataikat. A keveréket elektromos áram segítségével segítettem a bőrbe diffundálni. A siker és a sikerélmény leírhatatlan volt. Ma már energikusabb vagyok mint egy kamaszfiú és 100 év alatt eszem ágában sincs elpatkolni.
Vagyis nem mindig az a megoldás bármi problémára hogy fellapozzuk a törvénykönyveket és ha azt írják hogy bele fogsz halni valamibe akkor mész is koporsót venni. Hanem az a megoldás hogy használni kell a szürkeállományunkat, még akkor is ha nem a kitaposott úton kell járnunk. A világ nem is haladna előre ha mindenki csak az eddig ismert, kitaposott utat járná. Hisz jól bevált a kőbalta, minek más módszerekkel kísérletezni.
0 x

Szilágyi András
*
*
Hozzászólások: 6520
Csatlakozott: 2009.12.05. 09:31
Tartózkodási hely: Budapest

Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: Szilágyi András » 2017.06.25. 23:46

Krokodil Dundee írta: Vagyis nem mindig az a megoldás bármi problémára hogy fellapozzuk a törvénykönyveket és ha azt írják hogy bele fogsz halni valamibe akkor mész is koporsót venni.
Nagyon el vagy tájolva. A fizikai törvényeket ne akard már egy orvosi prognózissal egy lapon emlegetni.
0 x

Morcos
Hozzászólások: 1594
Csatlakozott: 2012.08.19. 14:02

Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: Morcos » 2017.06.26. 00:02

Szilágyi András írta:A fizikai törvényeket ne akard már egy orvosi prognózissal egy lapon emlegetni.
Például azt a törvényt is igyekeznek áthágni, hogy a fénysebességnél semmi sem mehet gyorsabban a warp drive-al. Miért pont az energiamegmaradás maradjon ki akkor? :)
0 x

Válasz küldése