Tiltott találmányok?

Örökmozgók, 100% feletti hatásfok
Morcos
Hozzászólások: 1594
Csatlakozott: 2012.08.19. 14:02

Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: Morcos » 2016.05.06. 21:20

Szilágyi András írta: Negatív a kimenő teljesítmény? Ez igen!
A 112 fokos fáziseltolódás miatt van. Vagy azt mondod nincs felvett teljesítmény? Akkor mitől melegszik a szekunder tekercs, de még a mérőellenállás is?
0 x

Szilágyi András
*
*
Hozzászólások: 6521
Csatlakozott: 2009.12.05. 09:31
Tartózkodási hely: Budapest

Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: Szilágyi András » 2016.05.07. 00:02

Morcos írta:
Szilágyi András írta: Negatív a kimenő teljesítmény? Ez igen!
A 112 fokos fáziseltolódás miatt van. Vagy azt mondod nincs felvett teljesítmény? Akkor mitől melegszik a szekunder tekercs, de még a mérőellenállás is?
Amúgy nem kéne a kimenő áram értékét megszorozni 0,05-tel?
A bemeneten pedig nem világos a mérés, mert nem tudom, mi a referenciapont. Az ellenállásnak csak az egyik lábára van mérőfej csíptetve, úgyhogy az árammérés nem hihető, a feszültségméréssel ugyanez a probléma, csak az egyik ponton van mérőfej.
0 x

Morcos
Hozzászólások: 1594
Csatlakozott: 2012.08.19. 14:02

Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: Morcos » 2016.05.07. 00:49

Szilágyi András írta:Amúgy nem kéne a kimenő áram értékét megszorozni 0,05-tel?
A bemeneten pedig nem világos a mérés, mert nem tudom, mi a referenciapont. Az ellenállásnak csak az egyik lábára van mérőfej csíptetve, úgyhogy az árammérés nem hihető, a feszültségméréssel ugyanez a probléma, csak az egyik ponton van mérőfej.
A bemenő áram mérő 1 A/V-ra a kimenő áram mérő 20 A/V-ra volt állítva. Hogy a bemeneten miért az egyik ponton van a mérőfej, már sokszor megbeszéltük.
0 x

Morcos
Hozzászólások: 1594
Csatlakozott: 2012.08.19. 14:02

Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: Morcos » 2016.05.07. 01:22

Azt még megemlítem, hogy vettem 0.47mH-s és 1.2 mH-s Jantzen légmagos tekercseket (menetszám valahol 100-150 körül lehet), de azokkal sem kicsi, sem nagy rezonancia frekvencián nem jött ki többletenergia, a hatásfokuk jóval 100% alatt volt, hiába cserélgettem a kondenzátorokat.

Úgy tűnik tehát a tekercsek geometriáján, menetszámán és induktivitásán múlik minden.

Kép
0 x

Szilágyi András
*
*
Hozzászólások: 6521
Csatlakozott: 2009.12.05. 09:31
Tartózkodási hely: Budapest

Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: Szilágyi András » 2016.05.07. 01:24

Morcos írta: Hogy a bemeneten miért az egyik ponton van a mérőfej, már sokszor megbeszéltük.
Ez nem változtat azon, hogy így nem jó.
0 x

Morcos
Hozzászólások: 1594
Csatlakozott: 2012.08.19. 14:02

Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: Morcos » 2016.05.07. 01:37

Szilágyi András írta:
Morcos írta: Hogy a bemeneten miért az egyik ponton van a mérőfej, már sokszor megbeszéltük.
Ez nem változtat azon, hogy így nem jó.
De jó, mert az eltérés jelentéktelen a földelővezeték miatt. Csak a szkóp funkciógenerátorát ráköve erősítő nélkül nincs számottevő eltérés a mért értékek között, mindegy hogy csak a mérőfejet, vagy mérőfejet és a földelőcsipeszt együtt használom.
0 x

Szilágyi András
*
*
Hozzászólások: 6521
Csatlakozott: 2009.12.05. 09:31
Tartózkodási hely: Budapest

Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: Szilágyi András » 2016.05.07. 12:18

Morcos írta: De jó, mert az eltérés jelentéktelen a földelővezeték miatt. Csak a szkóp funkciógenerátorát ráköve erősítő nélkül nincs számottevő eltérés a mért értékek között, mindegy hogy csak a mérőfejet, vagy mérőfejet és a földelőcsipeszt együtt használom.
De ezt csak írod, a videón nem ez van.
0 x

Morcos
Hozzászólások: 1594
Csatlakozott: 2012.08.19. 14:02

Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: Morcos » 2016.05.07. 14:35

Szilágyi András írta:De ezt csak írod, a videón nem ez van.
Videó kell róla? Feltehetek, ez nem ügy. Csak azt nem akartam, hogy mindenféle jelentéktelen teszt méricskélő videóval legyen teleszórva a topik.
0 x

Morcos
Hozzászólások: 1594
Csatlakozott: 2012.08.19. 14:02

Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: Morcos » 2016.05.07. 18:47

Hát ma akárhogy is méricskélek ez többletenergia... Hiába vittem méterekkel távolabb a tekercset a mérőfejektől, hátha a mágneses tér befolyásolt valamit, de semmi. Csak azt nem értem, mi lett a Lenz törvénnyel. Na ja... elvitte a cica! :D

Most már nincs más hátra, meg kell szerveznem a bemutatót.
0 x

Szilágyi András
*
*
Hozzászólások: 6521
Csatlakozott: 2009.12.05. 09:31
Tartózkodási hely: Budapest

Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: Szilágyi András » 2016.05.08. 12:11

Morcos írta:
Szilágyi András írta:De ezt csak írod, a videón nem ez van.
Videó kell róla? Feltehetek, ez nem ügy. Csak azt nem akartam, hogy mindenféle jelentéktelen teszt méricskélő videóval legyen teleszórva a topik.
Eddig még olyan videót sosem tettél fel, amin helyesen elvégzett mérés lett volna.
0 x

Morcos
Hozzászólások: 1594
Csatlakozott: 2012.08.19. 14:02

Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: Morcos » 2016.05.08. 13:03

Szilágyi András írta:Eddig még olyan videót sosem tettél fel, amin helyesen elvégzett mérés lett volna.
Na akkor itt a videó, először mérőfejjel és földelőcsipesszel mérem a feszültséget és áramot, ezután csak mérőfejjel. A különbség jelentéktelen.
0 x

Morcos
Hozzászólások: 1594
Csatlakozott: 2012.08.19. 14:02

Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: Morcos » 2016.05.08. 13:19

Csináltam másik videót, ezen jobban látszanak a mért adatok. Ezért baj, hogy a régi hozzászólást nem lehet szerkeszteni.
0 x

Szilágyi András
*
*
Hozzászólások: 6521
Csatlakozott: 2009.12.05. 09:31
Tartózkodási hely: Budapest

Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: Szilágyi András » 2016.05.08. 13:24

Morcos írta:
Szilágyi András írta:Eddig még olyan videót sosem tettél fel, amin helyesen elvégzett mérés lett volna.
Na akkor itt a videó, először mérőfejjel és földelőcsipesszel mérem a feszültséget és áramot, ezután csak mérőfejjel. A különbség jelentéktelen.
Ennek aztán sok értelme van, ugyanoda van kötve a két mérőfej. Tekercs meg sehol.

Ha csak a kék vezetékre kötöd a mérőfejet, mit mutat a szkóp?
0 x

Avatar
dozso
Hozzászólások: 24
Csatlakozott: 2014.05.25. 13:31
Tartózkodási hely: Nagykanizsa

Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: dozso » 2016.05.08. 13:28

Morcos írta: Megépítettem egy parametrikus teljesítmény generátort. A lényege annyi, hogy a változó induktivitás szekunder oldala nem hat vissza a primer oldalra, így az LRC körben lévő feszültség és áram felerősődik, ezáltal a kimeneti teljesítményt felerősíti, jelen esetben közel a százsosára!

Itt az általam tervezett és megépített generátor sematikus rajza:

Kép

A kimeneti áram és feszültség fázisban van, a kimeneti feszültség az RL ellenálláson 924mV, a bemeneti feszültség 171mV, az Rc ellenálláson mért áram 24mV. Hamarosan videó.
Üdvözlök mindenkit!

Kezdő szkeptikus vagyok, kicsi tudással, de próbálkozom megtanulni az alapokat (legalábbis megérteni).
Végigolvastam a Tiltott találmányok fórumot, erről a sematikus ábrázolásról szeretnék információt kérni:

Miért van a tekercsek előtt a betáplálásnál az átkötés a fogyasztóhoz, illetve az ellenállás elé?
Ez nekem olyan, mintha egyszer megkapná a fogyasztó az alap feszültséget, illetve a tekercsek által "gerjesztett" feszültségét is.

Mennyi a bevitt és leadott feszültség illetve áramerősség? Ez nem volt tiszta a topikban.

A kondenzátornak mi a szerepe ebben a készülékben? Értem úgy, hogy mivel kondenzátor van, a készülékben "időszakos"áramkimaradást feltételezek, ami miatt szükséges ezeknek az időintervallumoknak a kitöltése valamennyi energiával? jól gondolom? Vagy csak rásegítés, mint egy időszakos extra-energia (???) a folyamat elindulásához.

Csak azért érdeklődöm, mert ez így számomra érthetetlen.

Abból a gondolatból indultam ki, hogy ha a primer tekercsbe betáplálok egy amper áramerősségű 10 volt feszültséget(váltóáram, 50 Hz), akkor ( ha a tekercs 100 menetes), akkor a szekunder oldalon ( ha a tekercs 200 menetes) 20 volt feszültség, de 0,5 amper áramerősség lesz mérhető. Jól mondom (remélem) ? A tekercsek ugyanabból a rézszálból készültek, ugyanolyan keresztmetszeti átmérővel.

Időintervallumokat nem tudtam értelmezni. Ha Pl. egyazon időintervallumot nézek, akkor mennyi a bemenő és leadott feszültség, és áramerősség?
Nincs időbeli eltérés a sinus görbéknél? a "kimenő" sinus-görbe nem időben nagyobb?

Egy képet lehetne kérni, hogy a sinus-görbe hogy"néz ki" a betáplálásnál, és a kimenőnél mérve?

Bocsánat mindenkitől ha kissé érthetetlen vagyok, nem vagyok fizikus, matematikus. Képek alapján jobban el tudom képzelni a dolgokat, talán meg is értem.
0 x

Morcos
Hozzászólások: 1594
Csatlakozott: 2012.08.19. 14:02

Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: Morcos » 2016.05.08. 13:31

Szilágyi András írta:Ennek aztán sok értelme van, ugyanoda van kötve a két mérőfej. Tekercs meg sehol.
Az most nincs összerakva, mert az asszony már károgott milyen felfodulás van a szobába. :-) Rakjam megint össze?
0 x

Morcos
Hozzászólások: 1594
Csatlakozott: 2012.08.19. 14:02

Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: Morcos » 2016.05.08. 13:40

dozso írta:Üdvözlök mindenkit!

Kezdő szkeptikus vagyok, kicsi tudással, de próbálkozom megtanulni az alapokat (legalábbis megérteni).
Végigolvastam a Tiltott találmányok fórumot, erről a sematikus ábrázolásról szeretnék információt kérni:

Miért van a tekercsek előtt a betáplálásnál az átkötés a fogyasztóhoz, illetve az ellenállás elé?
Ez nekem olyan, mintha egyszer megkapná a fogyasztó az alap feszültséget, illetve a tekercsek által "gerjesztett" feszültségét is.

Mennyi a bevitt és leadott feszültség illetve áramerősség? Ez nem volt tiszta a topikban.

A kondenzátornak mi a szerepe ebben a készülékben? Értem úgy, hogy mivel kondenzátor van, a készülékben "időszakos"áramkimaradást feltételezek, ami miatt szükséges ezeknek az időintervallumoknak a kitöltése valamennyi energiával? jól gondolom? Vagy csak rásegítés, mint egy időszakos extra-energia (???) a folyamat elindulásához.

Csak azért érdeklődöm, mert ez így számomra érthetetlen.

Abból a gondolatból indultam ki, hogy ha a primer tekercsbe betáplálok egy amper áramerősségű 10 volt feszültséget(váltóáram, 50 Hz), akkor ( ha a tekercs 100 menetes), akkor a szekunder oldalon ( ha a tekercs 200 menetes) 20 volt feszültség, de 0,5 amper áramerősség lesz mérhető. Jól mondom (remélem) ? A tekercsek ugyanabból a rézszálból készültek, ugyanolyan keresztmetszeti átmérővel.

Időintervallumokat nem tudtam értelmezni. Ha Pl. egyazon időintervallumot nézek, akkor mennyi a bemenő és leadott feszültség, és áramerősség?
Nincs időbeli eltérés a sinus görbéknél? a "kimenő" sinus-görbe nem időben nagyobb?

Egy képet lehetne kérni, hogy a sinus-görbe hogy"néz ki" a betáplálásnál, és a kimenőnél mérve?

Bocsánat mindenkitől ha kissé érthetetlen vagyok, nem vagyok fizikus, matematikus. Képek alapján jobban el tudom képzelni a dolgokat, talán meg is értem.
Ez már régi dolog, és a vidót is töröltem, azóta már van jóval egyszerűbb többletenergia generátor, ezt nézd:
A leírását megtalálod ha visszaolvasol.
0 x

Avatar
dozso
Hozzászólások: 24
Csatlakozott: 2014.05.25. 13:31
Tartózkodási hely: Nagykanizsa

Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: dozso » 2016.05.08. 14:57

Köszönöm a gyors reakciót.

Tudom, hogy az előző kísérlet már kiesett, csak a rajz miatt kérdeztem, abból próbáltam elgondolni a működését.

A jelenlegi kísérletben a 2db. 40 menetes, egymásra helyezett réztekercs mennyi többletenergiát szolgáltat?
Ha az előző hozzászólásomból indulok ki, akkor , ha a két tekercs ugyanolyan anyagú. keresztmetszetű, és a menetszám is megegyezik, akkor 1:1 arányban marad minden.Ha a primer oldalon a betáplálás 2 volt/1 amper, a szekunder oldalon szintén ugyanakkora értéket kellene mérnünk (anyagellenállást, tekercsek közötti távolságot, és az ezek miatt fellépő veszteségeket figyelmen kívül hagyva, természetesen)

1. mérés:

1: 2.00 V 2: 910 mA

Value Mean Min Max Std DEV
1 RMS 2.00V 1.99 1.97 2.09 6.69m
2 RMS 906mA 905m 52.1m 914m 3.33m

2. mérés:

1: 2.00V 2:910mA

Value Mean Min Max Std Dev
1 RMS 1.97V 1.99 1.97 2.09 11.8m
2 RMS 893mA 901m 52.1m 914m 6.24m

A jelzett értékek az első, és a második mérés között miért növekedtek meg, majdnem a duplájára?
0 x

Szilágyi András
*
*
Hozzászólások: 6521
Csatlakozott: 2009.12.05. 09:31
Tartózkodási hely: Budapest

Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: Szilágyi András » 2016.05.08. 21:02

dozso írta: A jelzett értékek az első, és a második mérés között miért növekedtek meg, majdnem a duplájára?
Ez nem érdekes, az csak az értékek szórása.
0 x

Szilágyi András
*
*
Hozzászólások: 6521
Csatlakozott: 2009.12.05. 09:31
Tartózkodási hely: Budapest

Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: Szilágyi András » 2016.05.08. 21:04

Morcos írta: Rakjam megint össze?
Ja nem akarod? Egyszer összeraktad a többletenergia-gépet, oszt annyi? Már nem érdekel?
0 x

Morcos
Hozzászólások: 1594
Csatlakozott: 2012.08.19. 14:02

Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: Morcos » 2016.05.08. 21:54

Szilágyi András írta:Ja nem akarod? Egyszer összeraktad a többletenergia-gépet, oszt annyi? Már nem érdekel?
Összerakom neked ezen nem múlik. Egyébként meg ha lemértem a többletenergiát, mit csináljak vele? Nézegessem a szoba közepén? :) Összerakom amikor kell és kész.
0 x

Szilágyi András
*
*
Hozzászólások: 6521
Csatlakozott: 2009.12.05. 09:31
Tartózkodási hely: Budapest

Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: Szilágyi András » 2016.05.08. 22:00

Morcos írta:
Szilágyi András írta:Ja nem akarod? Egyszer összeraktad a többletenergia-gépet, oszt annyi? Már nem érdekel?
Összerakom neked ezen nem múlik. Egyébként meg ha lemértem a többletenergiát, mit csináljak vele? Nézegessem a szoba közepén? :) Összerakom amikor kell és kész.
Világíts vele, üzemeltesd róla a mosógépet, tévét, mikrosütőt, hajszárítót, stb.
0 x

Morcos
Hozzászólások: 1594
Csatlakozott: 2012.08.19. 14:02

Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: Morcos » 2016.05.08. 22:15

Szilágyi András írta:Világíts vele, üzemeltesd róla a mosógépet, tévét, mikrosütőt, hajszárítót, stb.
Nem fog menni... ennél a generátornál a szekunder tekercs melegítésére fordítódik a rezonáns kör által tárolt energia, ebből csak hőerőműben veszed ki az energiát.
0 x

a.n
Hozzászólások: 130
Csatlakozott: 2015.05.14. 20:31

Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: a.n » 2016.05.09. 07:54

dozso írta: Kezdő szkeptikus vagyok...
Üdvözöllek.
Ehhez képest kellő érdeklődést tanúsítasz egynehány téma iránt. 8-)
0 x

a.n
Hozzászólások: 130
Csatlakozott: 2015.05.14. 20:31

Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: a.n » 2016.05.09. 07:56

Morcos írta: ebből csak hőerőműben veszed ki az energiát.
:o
0 x

Avatar
mimindannyian
*
*
Hozzászólások: 7917
Csatlakozott: 2011.04.23. 16:20
Tartózkodási hely: Szoboszló

Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: mimindannyian » 2016.05.09. 10:04

Morcos írta: ennél a generátornál a szekunder tekercs melegítésére fordítódik a rezonáns kör által tárolt energia, ebből csak hőerőműben veszed ki az energiát.
Nahát, ezek szerint a teljesítménymérőd a hőenergiát is bekalkulálta, hogy kijöjjön a többlet? :facepalm:
0 x

Morcos
Hozzászólások: 1594
Csatlakozott: 2012.08.19. 14:02

Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: Morcos » 2016.05.09. 10:05

a.n írta:
dozso írta: Kezdő szkeptikus vagyok...
Üdvözöllek.
Ehhez képest kellő érdeklődést tanúsítasz egynehány téma iránt. 8-)
Ez csak annyit jelent, hogy lehet még belőle ingyenenergia szakértő is :mrgreen:
0 x

Morcos
Hozzászólások: 1594
Csatlakozott: 2012.08.19. 14:02

Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: Morcos » 2016.05.09. 10:10

mimindannyian írta:
Morcos írta: ennél a generátornál a szekunder tekercs melegítésére fordítódik a rezonáns kör által tárolt energia, ebből csak hőerőműben veszed ki az energiát.
Nahát, ezek szerint a teljesítménymérőd a hőenergiát is bekalkulálta, hogy kijöjjön a többlet? :facepalm:
Ez nem parametrikus generátor. Itt a mért többletteljesítmény nagyrésze hővé alakul a szekunder tekercsben a másik része elektromágneses hullámként szétsugárzódik a térbe. Ezzel nem fogsz mosógépet hajtani.
0 x

Avatar
mimindannyian
*
*
Hozzászólások: 7917
Csatlakozott: 2011.04.23. 16:20
Tartózkodási hely: Szoboszló

Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: mimindannyian » 2016.05.09. 11:47

Morcos írta: Itt a mért többletteljesítmény nagyrésze hővé alakul a szekunder tekercsben a másik része elektromágneses hullámként szétsugárzódik a térbe. Ezzel nem fogsz mosógépet hajtani.
De akkor honnan tudod, hogy valóban van többletenergia? Érzed a melegből, hogy ez melegebb, mintha a generátort egyből egy fűtőszálra kötnéd?...
0 x

Szilágyi András
*
*
Hozzászólások: 6521
Csatlakozott: 2009.12.05. 09:31
Tartózkodási hely: Budapest

Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: Szilágyi András » 2016.05.09. 12:20

Morcos írta:
Szilágyi András írta:Világíts vele, üzemeltesd róla a mosógépet, tévét, mikrosütőt, hajszárítót, stb.
Nem fog menni... ennél a generátornál a szekunder tekercs melegítésére fordítódik a rezonáns kör által tárolt energia, ebből csak hőerőműben veszed ki az energiát.
Viccelsz? Hőre nincs szükség a háztartásban? Lehet belőle vízforraló, vasaló, villanytűzhely, fűtőtest! És pont ezek a legnagyobb fogyasztók a háztartásban!

Amúgy ez azt jelenti, hogy ha fogyasztót kötsz a kimenetre, eltűnik a többletenergia?
0 x

Morcos
Hozzászólások: 1594
Csatlakozott: 2012.08.19. 14:02

Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: Morcos » 2016.05.09. 13:00

mimindannyian írta:De akkor honnan tudod, hogy valóban van többletenergia? Érzed a melegből, hogy ez melegebb, mintha a generátort egyből egy fűtőszálra kötnéd?...
Onnan tudom, hogy a szkóp mérte a primer és szekunder körök felvett/leadott hatásos teljesítményeit.
0 x

Morcos
Hozzászólások: 1594
Csatlakozott: 2012.08.19. 14:02

Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: Morcos » 2016.05.09. 13:08

Szilágyi András írta:Amúgy ez azt jelenti, hogy ha fogyasztót kötsz a kimenetre, eltűnik a többletenergia?
Próbaképpen párhuzamosan rákötettem egy 45 wattos halogén izzót, de az 140 voltnál alig világított, viszont a tekercs forrósodott mint az állat. Gyorsan le is kapcsoltam. Tehát a tekercs nyeli el a többletenergia nagy részét.

De délután összerakom megint.
0 x

Avatar
mimindannyian
*
*
Hozzászólások: 7917
Csatlakozott: 2011.04.23. 16:20
Tartózkodási hely: Szoboszló

Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: mimindannyian » 2016.05.09. 13:39

Morcos írta: Onnan tudom, hogy a szkóp mérte a primer és szekunder körök felvett/leadott hatásos teljesítményeit.
Tehát a szkóp mérte a tekercs melegedését is, és az így leadott energiát? Nagyon ügyes szkóp lehet :facepalm:
0 x

Avatar
dozso
Hozzászólások: 24
Csatlakozott: 2014.05.25. 13:31
Tartózkodási hely: Nagykanizsa

Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: dozso » 2016.05.09. 17:23

a.n írta:
dozso írta: Kezdő szkeptikus vagyok...
Üdvözöllek.
Ehhez képest kellő érdeklődést tanúsítasz egynehány téma iránt. 8-)

Én is üdvözlök mindenkit, és Igen személyes tapasztalások vezettek el hozzátok :-)

Sajnos egyre több ilyen (zepter termékek, 100% feletti hatásfokú kütyük, homeopátia problémák-orvossal!)érthetetlen dologgal találkozok, ezért kezdtem el -a korlátolt tudásomat munkába fogva- gondolkodni, hogy egy adott dolog működhet-e, ha nem működik, akkor miért nem.

Sokféle emberrel találkoztam, sok ilyen ezotériás, homeopátiás maszlaggal terhelték már le az agyamat. Azért kezdtem el utánajárni, minek mennyi valóságtartalma van.
0 x

Morcos
Hozzászólások: 1594
Csatlakozott: 2012.08.19. 14:02

Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: Morcos » 2016.05.09. 17:36

Szilágyi András írta:Viccelsz? Hőre nincs szükség a háztartásban? Lehet belőle vízforraló, vasaló, villanytűzhely, fűtőtest! És pont ezek a legnagyobb fogyasztók a háztartásban!

Amúgy ez azt jelenti, hogy ha fogyasztót kötsz a kimenetre, eltűnik a többletenergia?
Na itt van az új mérés, most a bemeneten is használtam földelőcsipeszt. Színtiszta többletenergia :)
0 x

Avatar
dozso
Hozzászólások: 24
Csatlakozott: 2014.05.25. 13:31
Tartózkodási hely: Nagykanizsa

Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: dozso » 2016.05.09. 18:44

Nem szakértő szeretnék lenni, csak a sok hülyeséget, ami már a tévéből is jön, tudjam szelektálni. 2014-ben regisztráltam be hozzátok, elég sok fórumotokat néztem végig. Hogy mindent megértettem-e? Nem. De nem is az a célom, hogy tudós legyek, feltaláló vagy ufo-kergető, aki "3,14" vizet árul..... Csak egy kicsit tisztább képet akartam a sok maszlag között találni.

Ingyen-energia nincs, a számláim is ezt bizonyítják :D . Annyit tudok, hogy az energiamegmaradás törvénye alapján a 100% feletti hatásfokot lehetetlen elérni egy teljesen zárt rendszerben. Ha mégis több, mint 100 %, akkor van külső energia-betáplálás . Ha lehetne pár tekercsből, kondenzátorból, 2 ellenállásból plusz energiát létrehozni, akkor már az összes elektromos berendezésben lenne egy ilyen rezgőkörös tekercspáros. Bocsánat, kedves Morcos, de szerintem a többletenergia generátorok elkészíthetetlenek. Nem lehet egy vödörből sem több vizet kivenni, mint amennyi benne van (hacsak valahonnan nem folyik bele kiöntözés közben az esővíz).
0 x

Avatar
Solaris
Hozzászólások: 3584
Csatlakozott: 2012.07.25. 17:32

Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: Solaris » 2016.05.09. 18:48

Morcos írta: Na itt van az új mérés, most a bemeneten is használtam földelőcsipeszt. Színtiszta többletenergia :)

Mondjuk inkább azt, hogy vegytiszta hülyeség.
0 x

Morcos
Hozzászólások: 1594
Csatlakozott: 2012.08.19. 14:02

Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: Morcos » 2016.05.09. 18:59

Solaris írta:Mondjuk inkább azt, hogy vegytiszta hülyeség.
Kár hogy a mérések önmagukért beszélnek. Dobhatjuk a szemétdombra a fosszilis energiahordozókat.
0 x

Avatar
mimindannyian
*
*
Hozzászólások: 7917
Csatlakozott: 2011.04.23. 16:20
Tartózkodási hely: Szoboszló

Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: mimindannyian » 2016.05.09. 21:53

Morcos írta: Kár hogy a mérések önmagukért beszélnek. Dobhatjuk a szemétdombra a fosszilis energiahordozókat.
Azért a negatív teljesítményért kár lenne a fosszilis paksi erőművet szemétdombra dobni.
0 x

Szilágyi András
*
*
Hozzászólások: 6521
Csatlakozott: 2009.12.05. 09:31
Tartózkodási hely: Budapest

Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: Szilágyi András » 2016.05.09. 22:24

Morcos írta: Na itt van az új mérés, most a bemeneten is használtam földelőcsipeszt. Színtiszta többletenergia
Mennyi a tekercsek menetszáma?
0 x

Morcos
Hozzászólások: 1594
Csatlakozott: 2012.08.19. 14:02

Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: Morcos » 2016.05.09. 22:32

Szilágyi András írta:Mennyi a tekercsek menetszáma?
Menetszám 40, átmérő 60 mm, magasság 20 mm. Kondenzátor 0.22 uF, pimer ellenállás 1 ohm, szekunder 0.05 ohm. Megadtam mindent.
0 x

Morcos
Hozzászólások: 1594
Csatlakozott: 2012.08.19. 14:02

Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: Morcos » 2016.05.09. 22:37

mimindannyian írta:
Morcos írta: Kár hogy a mérések önmagukért beszélnek. Dobhatjuk a szemétdombra a fosszilis energiahordozókat.
Azért a negatív teljesítményért kár lenne a fosszilis paksi erőművet szemétdombra dobni.
Csak amíg nem helyettesítjük az atomreaktor hőforrását ilyen hőtermelő tekercsekkel. Fel lehetne őket fűteni 700-800 fokig.
0 x

Avatar
alagi
Hozzászólások: 1275
Csatlakozott: 2011.01.29. 23:09

Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: alagi » 2016.05.09. 23:02

Morcos írta: Csak amíg nem helyettesítjük az atomreaktor hőforrását ilyen hőtermelő tekercsekkel. Fel lehetne őket fűteni 700-800 fokig.
Vagy amig el nem viszi ezt is a cica.

De komolyan Morcos, neked nem tunik fel mi tortenik? Mar vagy 5-szor felsultel itt a hibas mereseiddel es a hibas elkepzeleseiddel. Ha kiderul hogy nem ugy van ahogy gondoltad akkor lerendezed annyival hogy elvitte a cica. Aki latja hogy milyen banalis tevedeseid vannak elektrodinamikabol es merestechnikabol, annak vilagos hogy nem allsz a helyzet magaslatan. Te is latod, de valahogy neked megsem tunik fel.

Vagy ha meg azt kepzeled hogy te aztan tutira atlatod az elektrodinamikat es merestechnikat, gondolod hogy a transzformatorokat meg senki sem merte meg? Ugy tunik veletlenszeruen ossze kell rakni egy aramkort, lenyeg hogy legyen benne egy transzformator, es tuti a tobbletenergia. Hogy lehet hogy ezt senki sem vette meg eszre? Te lennel az elso aki kiprobalja?

Nem lehetne hogy inkabb ugy kellene jonnod az n+1-edik energiamegmaradast serto aramkoroddel hogy: "Hat ugy tunik hogy tizedszerre is kijott a 100 feletti hatasfok. Lehet hogy most is csak valamit elrontottam, mint a kilenc elozo esetben, esetleg nem segitene valaki megkeresni hogy mit hibazhattam?" (Vagy te tudatosan trollkodsz? Ez esetben elismeresem, van aki meg mindig komolyan vesz. :) )
0 x

idegen
Hozzászólások: 930
Csatlakozott: 2015.04.10. 23:21

Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: idegen » 2016.05.09. 23:34

Morcos írta: Ez nem parametrikus generátor. Itt a mért többletteljesítmény nagyrésze hővé alakul a szekunder tekercsben a másik része elektromágneses hullámként szétsugárzódik a térbe. Ezzel nem fogsz mosógépet hajtani.
Akkor mire jó?Szkópot hajtani? :-P .
Egyébként egyre jobbak az eredmények hogy elhagytad a mágnest és a ferritet.Mi lenne ha a tekercset is kihagynád?(nem alakulna hővé és nem sugárzódna a térbe semmi veszteségként.Hmmm???
Komolyan azt hiszed hogy több jön ki mint be?
:facepalm:
0 x

Szilágyi András
*
*
Hozzászólások: 6521
Csatlakozott: 2009.12.05. 09:31
Tartózkodási hely: Budapest

Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: Szilágyi András » 2016.05.09. 23:58

Morcos írta:
Szilágyi András írta:Mennyi a tekercsek menetszáma?
Menetszám 40, átmérő 60 mm, magasság 20 mm. Kondenzátor 0.22 uF, pimer ellenállás 1 ohm, szekunder 0.05 ohm. Megadtam mindent.
Egyforma a két tekercs?
Egyébként itt rezonancia biztos, hogy nincs, ugyanis akkor a fáziskülönbség az áram és a feszültség között 0 lenne, nem pedig 107 fok. Ez nagyon messze van a rezonanciától.

Nekem az az állítólag 0,05 ohmos ellenállás gyanús. Annak a pontos értékén múlik az árammérés pontossága, ezen óriásit lehet tévedni.
Ezt még lemérni se egyszerű, mert a multiméter mérőkábelének is nagyobb az ellenállása.
Én nagyobb ellenállást használnék, és nagy pontosságút.
0 x

Morcos
Hozzászólások: 1594
Csatlakozott: 2012.08.19. 14:02

Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: Morcos » 2016.05.10. 00:26

Szilágyi András írta:Egyébként itt rezonancia biztos, hogy nincs, ugyanis akkor a fáziskülönbség az áram és a feszültség között 0 lenne, nem pedig 107 fok. Ez nagyon messze van a rezonanciától.

Nekem az az állítólag 0,05 ohmos ellenállás gyanús. Annak a pontos értékén múlik az árammérés pontossága, ezen óriásit lehet tévedni.
Ezt még lemérni se egyszerű, mert a multiméter mérőkábelének is nagyobb az ellenállása.
Én nagyobb ellenállást használnék, és nagy pontosságút.
Ezt a spéci ellenállást a lomexnél vettem, 1% a hibahatár. Azért az elég nagy pontosságú. És a frekvenciát is úgy állítottam be, hogy csúcson legyen a feszültség (feszültségrezonancia?), mert itt a legnagyobb a leadott teljesítmény, ami itt nagyrészt a szekunder tekercs fűtésére fordítódik (vagyis a tekercs "veszi ki" az energiát). Ezzel a módszerrel sikerült a teljesítményerősítést elérnem. Mert hogy van az kétségtelen, mégpedig nem is kicsi.
0 x

Morcos
Hozzászólások: 1594
Csatlakozott: 2012.08.19. 14:02

Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: Morcos » 2016.05.10. 00:36

alagi írta:Vagy amig el nem viszi ezt is a cica.
Most bezártam azt a dögöt a ketrecbe ;)

Én csak ezekkel kísérletezgetek hobbi szinten. Ehhez nem kell professzornak lenni, kedvtelés az egész.
0 x

Morcos
Hozzászólások: 1594
Csatlakozott: 2012.08.19. 14:02

Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: Morcos » 2016.05.11. 09:37

Látom még azóta sem tudtátok feldolgozni a működő ingyenenergia generátoromat. Beállt a fórum :D
0 x

Szilágyi András
*
*
Hozzászólások: 6521
Csatlakozott: 2009.12.05. 09:31
Tartózkodási hely: Budapest

Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: Szilágyi András » 2016.05.11. 10:17

Morcos írta: Látom még azóta sem tudtátok feldolgozni a működő ingyenenergia generátoromat. Beállt a fórum :D
Neked kellene kísérletezgetned vele, nálad van a műszer. De te nem csinálsz semmit, egy mérést csináltál, aztán elraktad a szekrénybe és kész.
Nyilván egyébként rajtad kívül senki nem hiszi, hogy tényleg többletenergia van.
0 x

Morcos
Hozzászólások: 1594
Csatlakozott: 2012.08.19. 14:02

Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: Morcos » 2016.05.11. 10:59

Szilágyi András írta:
Morcos írta: Látom még azóta sem tudtátok feldolgozni a működő ingyenenergia generátoromat. Beállt a fórum :D
Neked kellene kísérletezgetned vele, nálad van a műszer. De te nem csinálsz semmit, egy mérést csináltál, aztán elraktad a szekrénybe és kész.
Nyilván egyébként rajtad kívül senki nem hiszi, hogy tényleg többletenergia van.
Dehogynem kisérletezgetek. Azóta rájöttem, ha növelem a kondenzátor kapacitását csökken a hatásfok, ha csökkentem a kapacitást nő a hatásfok. Viszont a hatásfok növekedésével párhuzamosan egyre kevesebb hő termelődik a tekercsben, szinte minden energia szétsugárzódik a térbe.
0 x

Morcos
Hozzászólások: 1594
Csatlakozott: 2012.08.19. 14:02

Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: Morcos » 2016.05.11. 11:46

Kicsit utánaolvastam mi van akkor ha a fázis nagyobb mint 90°. Azt írják hogy ez esetben az ellenállás negatív lenne, vagyis a "semmiből" nyernénk energiát, ami lehetetlen. Nos nálam pontosan ez van. Vagyis megcsináltam a lehetetlent.
0 x

Válasz küldése