Tiltott találmányok?

Örökmozgók, 100% feletti hatásfok
Szilágyi András
*
*
Hozzászólások: 6521
Csatlakozott: 2009.12.05. 09:31
Tartózkodási hely: Budapest

Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: Szilágyi András » 2016.05.11. 11:56

Morcos írta: Kicsit utánaolvastam mi van akkor ha a fázis nagyobb mint 90°. Azt írják hogy ez esetben az ellenállás negatív lenne, vagyis a "semmiből" nyernénk energiát, ami lehetetlen. Nos nálam pontosan ez van. Vagyis megcsináltam a lehetetlent.
Én nem ezt olvastam, hanem hogy akkor a terhelés felől megy az energia az áramforrás felé. De az is lehet, hogy fordítva van bekötve az árammérő.

Persze lehet, hogy neked van igazad, és csak két nyamvadék tekercset kell egymásra rakni, és máris árad a semmiből az energia.
0 x

Morcos
Hozzászólások: 1594
Csatlakozott: 2012.08.19. 14:02

Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: Morcos » 2016.05.11. 12:06

Szilágyi András írta:
Morcos írta: Kicsit utánaolvastam mi van akkor ha a fázis nagyobb mint 90°. Azt írják hogy ez esetben az ellenállás negatív lenne, vagyis a "semmiből" nyernénk energiát, ami lehetetlen. Nos nálam pontosan ez van. Vagyis megcsináltam a lehetetlent.
Én nem ezt olvastam, hanem hogy akkor a terhelés felől megy az energia az áramforrás felé. De az is lehet, hogy fordítva van bekötve az árammérő.

Persze lehet, hogy neked van igazad, és csak két nyamvadék tekercset kell egymásra rakni, és máris árad a semmiből az energia.
Akárhogy is van, ez többletenergia. 8-)
0 x

Szilágyi András
*
*
Hozzászólások: 6521
Csatlakozott: 2009.12.05. 09:31
Tartózkodási hely: Budapest

Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: Szilágyi András » 2016.05.11. 15:26

Morcos, mi történik, ha vasmagot dugsz a tekercsekbe?
0 x

Morcos
Hozzászólások: 1594
Csatlakozott: 2012.08.19. 14:02

Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: Morcos » 2016.05.11. 17:03

Szilágyi András írta:Morcos, mi történik, ha vasmagot dugsz a tekercsekbe?
A többletenergia ha lenne egyáltalán a vasmag fűtésére fordítódna.
0 x

Szilágyi András
*
*
Hozzászólások: 6521
Csatlakozott: 2009.12.05. 09:31
Tartózkodási hely: Budapest

Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: Szilágyi András » 2016.05.11. 17:39

Morcos írta:
Szilágyi András írta:Morcos, mi történik, ha vasmagot dugsz a tekercsekbe?
A többletenergia ha lenne egyáltalán a vasmag fűtésére fordítódna.
Nem a feltételezésedre voltam kíváncsi.
0 x

Morcos
Hozzászólások: 1594
Csatlakozott: 2012.08.19. 14:02

Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: Morcos » 2016.05.11. 17:50

Szilágyi András írta:Nem a feltételezésedre voltam kíváncsi.
Mindegy is, mert most kaptam a BME-ről a választ (elküldtem nekik a videót), hogy nem jó a mérés, mert ilyen magas frekvencián (41kHz) már az ellenállás reaktanciáját kell figyelembe venni, nem az ohmos ellenállást (kivéve ha indukciómenetes lenne az ellenállás de nem az). Úgyhogy kezdhetem a mérést előlről.
0 x

Szilágyi András
*
*
Hozzászólások: 6521
Csatlakozott: 2009.12.05. 09:31
Tartózkodási hely: Budapest

Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: Szilágyi András » 2016.05.11. 18:12

Morcos írta:
Szilágyi András írta:Nem a feltételezésedre voltam kíváncsi.
Mindegy is, mert most kaptam a BME-ről a választ (elküldtem nekik a videót), hogy nem jó a mérés, mert ilyen magas frekvencián (41kHz) már az ellenállás reaktanciáját kell figyelembe venni, nem az ohmos ellenállást (kivéve ha indukciómenetes lenne az ellenállás de nem az). Úgyhogy kezdhetem a mérést előlről.
Jó észrevétel. Kérjél tőlük árammérő fejet a szkóphoz, akkor nem lesz ilyen probléma.
0 x

Avatar
Solaris
Hozzászólások: 3584
Csatlakozott: 2012.07.25. 17:32

Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: Solaris » 2016.05.13. 08:27

Morcos írta: Úgyhogy kezdhetem a mérést előlről.
Úgy bizony és az iskoláidat is!
0 x

idegen
Hozzászólások: 930
Csatlakozott: 2015.04.10. 23:21

Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: idegen » 2016.05.24. 00:17

Solaris írta: Úgy bizony és az iskoláidat is!
Teljesen jóhiszeműen elkezdi a mérést elölről.Te vagy a tanára hogy megbuktathatod?
Ő legalább csinál valamit és a SAJÁT tapasztalataiból rájöhet,hogy jó az vagy nem.
És Te?
0 x

a.n
Hozzászólások: 130
Csatlakozott: 2015.05.14. 20:31

Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: a.n » 2016.05.24. 08:43

idegen írta:
Solaris írta: Úgy bizony és az iskoláidat is!
Teljesen jóhiszeműen elkezdi a mérést elölről.Te vagy a tanára hogy megbuktathatod?
Ő legalább csinál valamit és a SAJÁT tapasztalataiból rájöhet,hogy jó az vagy nem.
És Te?
:roll: :D
0 x

Morcos
Hozzászólások: 1594
Csatlakozott: 2012.08.19. 14:02

Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: Morcos » 2016.05.24. 11:11

Na megjöttek az indukciómentes ellenállások, a többletenergia ugyanúgy megvan, pedig az ellenállás reaktanciája elhanyagolható.
0 x

Szilágyi András
*
*
Hozzászólások: 6521
Csatlakozott: 2009.12.05. 09:31
Tartózkodási hely: Budapest

Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: Szilágyi András » 2016.05.24. 14:21

Morcos írta: Na megjöttek az indukciómentes ellenállások, a többletenergia ugyanúgy megvan, pedig az ellenállás reaktanciája elhanyagolható.
És még mindig negatív a többlet?
0 x

Morcos
Hozzászólások: 1594
Csatlakozott: 2012.08.19. 14:02

Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: Morcos » 2016.05.24. 15:42

Szilágyi András írta:És még mindig negatív a többlet?
Negatív. Jövő hétre ígérték a BME-n hogy megnézik pontosan mitől van ez. Lehet hogy egy árammérő fej teljesen mást fog mutatni. Nekem olyan nincs és nem is lesz, mert majdnem annyiba kerül mint maga a szkóp.
0 x

Avatar
Solaris
Hozzászólások: 3584
Csatlakozott: 2012.07.25. 17:32

Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: Solaris » 2016.05.24. 19:41

idegen írta:
Solaris írta: Úgy bizony és az iskoláidat is!
Teljesen jóhiszeműen elkezdi a mérést elölről.Te vagy a tanára hogy megbuktathatod?
Ő legalább csinál valamit és a SAJÁT tapasztalataiból rájöhet,hogy jó az vagy nem.
És Te?
A fizika egyik legjobban megalapozott tétele az energiamegmaradásról szól. Morcos természetesen azt művel, amit csak óhajt, de sem ő, sem más sufnizseni nem fogja a tételt megdönteni. Morcos még egyik mérését sem tudta korrekt módon végrehajtani és az eredményt értékelni. Hülyeséget hülyeségre halmoz és ez nem dicsérendő. Értelmesebb volna megtanulnia a fizikát. Hogy ne növekedjen a zavar a kobakjában, mindjárt kezdhetné az általános iskolai fizikával.
Ami az én tevékenységemet illeti, erre csak kérdéssel válaszolok: Közöd?
0 x

idegen
Hozzászólások: 930
Csatlakozott: 2015.04.10. 23:21

Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: idegen » 2016.05.24. 22:09

Solaris írta: Ami az én tevékenységemet illeti, erre csak kérdéssel válaszolok: Közöd?
Jól van tökfej...hülye kérdéssel válaszoltál.Ki a fene vagy Te hogy általános iskolai fizikát akarsz tanítani valakinek aki inkább a gyakorlatban önmaga szeretne rájönni valamire,és megérteni azt.Talán újra felfedezi azt amit már felfedeztek...és?Te meg bemagoltad a könyvedből.
...lehet hogy felfedez valami egész mást,mint amit kezdetben akart.Lehet hogy a kísérletek közben megért valamit ami a Te könyveidben még nincsenek is benne.
Szerencsére semmi közöm hozzád,de ebből kiindulva mi közöd van neked ehhez az egészhez?Mi értelme van bármihez hozzászólni?
A fikázás téged kielégít?...akkor eddig Te vagy a nyerő. ;)
0 x

Avatar
Solaris
Hozzászólások: 3584
Csatlakozott: 2012.07.25. 17:32

Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: Solaris » 2016.05.25. 18:55

idegen írta:
Solaris írta: Ami az én tevékenységemet illeti, erre csak kérdéssel válaszolok: Közöd?
Jól van tökfej...hülye kérdéssel válaszoltál.Ki a fene vagy Te hogy általános iskolai fizikát akarsz tanítani valakinek aki inkább a gyakorlatban önmaga szeretne rájönni valamire,és megérteni azt.Talán újra felfedezi azt amit már felfedeztek...és?Te meg bemagoltad a könyvedből.
...lehet hogy felfedez valami egész mást,mint amit kezdetben akart.Lehet hogy a kísérletek közben megért valamit ami a Te könyveidben még nincsenek is benne.
Szerencsére semmi közöm hozzád,de ebből kiindulva mi közöd van neked ehhez az egészhez?Mi értelme van bármihez hozzászólni?
A fikázás téged kielégít?...akkor eddig Te vagy a nyerő. ;)
Igen, én vagyok a nyerő, te meg egy agyatlan hülye. Csakugyan szerencséd, hogy semmi közöd hozzám, különben megtudnád milyen az, amikor vasalva jön ki a gatyád a szádon! Maradjunk ennyiben.
0 x

idegen
Hozzászólások: 930
Csatlakozott: 2015.04.10. 23:21

Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: idegen » 2016.05.26. 23:19

Solaris írta: Igen, én vagyok a nyerő, te meg egy agyatlan hülye. Csakugyan szerencséd, hogy semmi közöd hozzám, különben megtudnád milyen az, amikor vasalva jön ki a gatyád a szádon! Maradjunk ennyiben.
...bevallom elgondolkodtam ezen a"vasalt gatya"dolgon,de nem értem.Lehet hogy ez magasabb szintű gondolkodást igényel.
Ismét bizonyítottál gyökér...Te nyertél mert nekem elegem van ebből.Értelmetlen vita a semmiről egy agyhalottal.Ha nem muszáj NE szólj hozzám...
A Te magasztos szavaiddal élve:dugulj el [moderálva].Másnak irkálj mert unalmas vagy.Sajnos most nincs időm gatyázni.Ugye megérted?
Köszi! ;)
0 x

Morcos
Hozzászólások: 1594
Csatlakozott: 2012.08.19. 14:02

Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: Morcos » 2016.05.27. 10:14

idegen írta:
Solaris írta: Igen, én vagyok a nyerő, te meg egy agyatlan hülye. Csakugyan szerencséd, hogy semmi közöd hozzám, különben megtudnád milyen az, amikor vasalva jön ki a gatyád a szádon! Maradjunk ennyiben.
...bevallom elgondolkodtam ezen a"vasalt gatya"dolgon,de nem értem.Lehet hogy ez magasabb szintű gondolkodást igényel.
Ismét bizonyítottál gyökér...Te nyertél mert nekem elegem van ebből.Értelmetlen vita a semmiről egy agyhalottal.Ha nem muszáj NE szólj hozzám...
A Te magasztos szavaiddal élve:dugulj el [moderálva].Másnak irkálj mert unalmas vagy.Sajnos most nincs időm gatyázni.Ugye megérted?
Köszi! ;)
:mrgreen:
0 x

Teofil
Hozzászólások: 133
Csatlakozott: 2016.04.12. 21:53

Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: Teofil » 2016.05.27. 18:00

Solaris írta: A fizika egyik legjobban megalapozott tétele az energiamegmaradásról szól.
Nem a "legjobban". Kis sebességeknél kb.
Amennyiben nincs abszolút idő, úgy abszolút energia se.
A mozdonynak lehet akármennyi energiája, ha rajta ülsz akkor számodra 0.
Amihez képest mozog, ahhoz képest meg van.
S mennyi a sebessége? Relatív.
Ennyi az "energiamegmaradás". :D
0 x

a.n
Hozzászólások: 130
Csatlakozott: 2015.05.14. 20:31

Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: a.n » 2016.05.29. 20:31

Miket nem mond a kb 15. perc körül :o https://www.youtube.com/watch?v=d_37nJ_NxpE
0 x

Morcos
Hozzászólások: 1594
Csatlakozott: 2012.08.19. 14:02

Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: Morcos » 2016.05.29. 21:01

a.n írta:Miket nem mond a kb 15. perc körül :o https://www.youtube.com/watch?v=d_37nJ_NxpE
Nem lesz ezekből semmi, ahogy lenni szokott. Ellenben az itt is bemutatt ingyenergia generátorom a héten még a BME-n is megnézik. Remek. Egyszerűen remek.
0 x

Szilágyi András
*
*
Hozzászólások: 6521
Csatlakozott: 2009.12.05. 09:31
Tartózkodási hely: Budapest

Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: Szilágyi András » 2016.05.29. 22:24

a.n írta: Miket nem mond a kb 15. perc körül :o https://www.youtube.com/watch?v=d_37nJ_NxpE
Egelynek nem tűnt fel, hogy több évtizede beszél a nullponti energiáról, és soha nem lesz belőle semmi?
0 x

Szilágyi András
*
*
Hozzászólások: 6521
Csatlakozott: 2009.12.05. 09:31
Tartózkodási hely: Budapest

Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: Szilágyi András » 2016.05.30. 11:55

Szilágyi András írta:
a.n írta: Miket nem mond a kb 15. perc körül :o https://www.youtube.com/watch?v=d_37nJ_NxpE
Egelynek nem tűnt fel, hogy több évtizede beszél a nullponti energiáról, és soha nem lesz belőle semmi?
Egyébként 2014. március 1-jén tartotta ezt az előadását. Három dolgot említ benne:

1. Szabó Leslie "professzor" nevéhez fűződő "Energy By Motion" fantázianevű generátor. Egely azt mondja róla, előbb 70 db-ot eladnak belőle Kínában, majd pedig 16 millió darabot terveznek legyártani. Ezt mondták 2014-ben, azóta nem hallottunk semmit az egészről.

2. Széles Gábor-féle rejtélyes készülék. Egely: "a Videoton fogja gyártani, szerintem az idén kilépnek a piacra". Jól tudjuk, semmi sem lett belőle.

3. "Platinum Invests" nevű spanyol cég, állítólag nullponti energiás autójuk, repülőgépük, házi generátoruk van prototípusként. Egely: néhány hete mutatták be Dubaiban. Ez volt ugye 2014-ben. Azóta mi történt? Semmi, tartottak még egy-két hasonló bemutatót és várják a befektetőket. Nagyon ismerős sztori, számtalan cég játssza ezt a fajta szélhámosságot.
0 x

neodym
Hozzászólások: 122
Csatlakozott: 2016.03.17. 12:57
Tartózkodási hely: Debrecen

Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: neodym » 2016.05.31. 11:26

Muammer Yildiz mágnesmotorjáról tud valaki biztos infót?
Akár működik, akár nem, mi az igazság?
0 x

Szilágyi András
*
*
Hozzászólások: 6521
Csatlakozott: 2009.12.05. 09:31
Tartózkodási hely: Budapest

Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: Szilágyi András » 2016.05.31. 12:30

neodym írta: Muammer Yildiz mágnesmotorjáról tud valaki biztos infót?
Akár működik, akár nem, mi az igazság?
Nyilvánvaló szélhámosság. A fickó több mint 10 éve húzza az időt, mindig újabb dátumokat bedobva, hogy mikor fogja szállítani a terméket.
0 x

idegen
Hozzászólások: 930
Csatlakozott: 2015.04.10. 23:21

Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: idegen » 2016.06.02. 01:44

Szilágyi András írta: Egelynek nem tűnt fel, hogy több évtizede beszél a nullponti energiáról, és soha nem lesz belőle semmi?
Egely-t ez vagy nem érdekli,vagy tényleg elhiszi amit gondol.Aktív hívő koromban megvettem a könyveit ahogy sokan mások.Akkoriban elhittem azt a sok zagyvaságot...ma már tudom.
Széles Gábort is sajnálom hogy hisz a mesében.
Mindenkit sajnálok aki ezeknek a baromságoknak egy szikrányi esélyt ad.Ez mind csalás!NEM LEHETSÉGES sem TÖBBLETENERGIA sem ÖRÖKMOZGÓ.
0 x

neodym
Hozzászólások: 122
Csatlakozott: 2016.03.17. 12:57
Tartózkodási hely: Debrecen

Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: neodym » 2016.06.02. 09:29

Azért én az örökmozgóról (és a többletenergiáról is) óvatosabban vélekedem...
Az univerzumban a legnagyobb objektumoktól kezdve a legkisebbekig minden mozog folyamatosan a térben és időben.
Ha csak egy objektumot vizsgálunk, akkor talán megmondható az, hogy mitől mozog, de ha összességében nézzük az egészet, akkor már jóval nehezebb megválaszolni ugyanazt a kérdést.
0 x

Morcos
Hozzászólások: 1594
Csatlakozott: 2012.08.19. 14:02

Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: Morcos » 2016.06.02. 09:42

idegen írta:
Szilágyi András írta: Egelynek nem tűnt fel, hogy több évtizede beszél a nullponti energiáról, és soha nem lesz belőle semmi?
Egely-t ez vagy nem érdekli,vagy tényleg elhiszi amit gondol.Aktív hívő koromban megvettem a könyveit ahogy sokan mások.Akkoriban elhittem azt a sok zagyvaságot...ma már tudom.
Széles Gábort is sajnálom hogy hisz a mesében.
Mindenkit sajnálok aki ezeknek a baromságoknak egy szikrányi esélyt ad.Ez mind csalás!NEM LEHETSÉGES sem TÖBBLETENERGIA sem ÖRÖKMOZGÓ.
Pedig lehetséges, én már meg is csináltam egy rezgőkörös változatot ami működik.
0 x

Szilágyi András
*
*
Hozzászólások: 6521
Csatlakozott: 2009.12.05. 09:31
Tartózkodási hely: Budapest

Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: Szilágyi András » 2016.06.02. 10:21

Morcos írta: Pedig lehetséges, én már meg is csináltam egy rezgőkörös változatot ami működik.
A BME-sek is elismerték, gratuláltak neked mint biztos Nobel-díj várományosnak?
0 x

Morcos
Hozzászólások: 1594
Csatlakozott: 2012.08.19. 14:02

Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: Morcos » 2016.06.02. 10:25

Szilágyi András írta:
Morcos írta: Pedig lehetséges, én már meg is csináltam egy rezgőkörös változatot ami működik.
A BME-sek is elismerték, gratuláltak neked mint biztos Nobel-díj várományosnak?
Még nem voltam náluk, de nem nagyon hiszem, hogy mást fognak mérni mint én. Nobel-díj jöhet. :)
0 x

neodym
Hozzászólások: 122
Csatlakozott: 2016.03.17. 12:57
Tartózkodási hely: Debrecen

Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: neodym » 2016.06.02. 13:06

https://www.youtube.com/watch?v=J32mKBmtuHI
Itt van egy csomó veszteség, de nagyon egyszerű motor sikeredett belőle.
Nem értek a villanymotorokhoz, de ez nekem egyszerűbbnek tűnik.
Pl hajócsavart meghajtani...
0 x

Morcos
Hozzászólások: 1594
Csatlakozott: 2012.08.19. 14:02

Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: Morcos » 2016.06.03. 09:26

neodym írta:https://www.youtube.com/watch?v=J32mKBmtuHI
Itt van egy csomó veszteség, de nagyon egyszerű motor sikeredett belőle.
Nem értek a villanymotorokhoz, de ez nekem egyszerűbbnek tűnik.
Pl hajócsavart meghajtani...
Ez csak egy játékszer...
0 x

Szilágyi András
*
*
Hozzászólások: 6521
Csatlakozott: 2009.12.05. 09:31
Tartózkodási hely: Budapest

Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: Szilágyi András » 2016.06.03. 10:30

neodym írta: https://www.youtube.com/watch?v=J32mKBmtuHI
Itt van egy csomó veszteség, de nagyon egyszerű motor sikeredett belőle.
Nem értek a villanymotorokhoz, de ez nekem egyszerűbbnek tűnik.
Pl hajócsavart meghajtani...
Ez egy nem túl hatékony napelemes motor, azon az elven működik, hogy a napelemek felváltva kapják a fényt, így a tekercsek is felváltva kapják az áramot. Egy ötletes kis játék, nem több.
0 x

idegen
Hozzászólások: 930
Csatlakozott: 2015.04.10. 23:21

Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: idegen » 2016.06.03. 23:09

Morcos írta: Pedig lehetséges, én már meg is csináltam egy rezgőkörös változatot ami működik
Rezgőkörös?Hűha...mi az alapelv?Titkos?Mi az hogy működik?Forog mint egy napelemes motor(amíg süt a nap :D)?
0 x

Morcos
Hozzászólások: 1594
Csatlakozott: 2012.08.19. 14:02

Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: Morcos » 2016.06.05. 14:16

Breaking! Hatalmas mennyiségű többletenergia!

Csináltam egy újfajta regőkört, két darab 1,2 mH induktivitású légmagos tekercset és egy 0,68 µF kapacitású kondenzátort hasznasználva. Az elrendezés a következő volt:

Kép

1 ohmos indukciómentes ellenálláson mértem a bemeneti áramot és 0.1 ohmoson a kimenetit. 8.6 V bementi feszültség és 0.3 A bemeneti áram mellett a kimeneti feszültség 140 V. A szkóp nem tudta meghatározni a bemenő és kimenő teljesítményeket, vélhetően mert a bemenő és kimenő áramok feszültségértékei nagyon alacsonyak, így a fázisszöget nem tudta pontosan behatárolni. Mindegyik tekercs 380 grammos. A rezonanciafrekvencia 5528 Hz.

Tapasztalat:

A 380 grammos L2 tekercs nagyon gyorsan forrósodik. A tekercs tömege, a réz fajhője és az eltelt idő alapján kiszámoltam, hogy minimum 30 watt teljesítmény szükséges ilyen ütemű melegítéshez, míg a felvett teljesítmény maximum 2,58 W, ha nincs fáziseltolódás a bemeneti feszültség és áram között. Ez a hatalmas többletenergia az L2 tekercset fűti.
0 x

Avatar
Solaris
Hozzászólások: 3584
Csatlakozott: 2012.07.25. 17:32

Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: Solaris » 2016.06.05. 15:12

Morcos írta: Breaking! Hatalmas mennyiségű többletenergia! ...
Majd akkor brekegj legközelebb, ha te termeled az áramot a hálózatra. Már annyi többletenergia készüléked van, hogy nem győzi őket elvinni a cica. Mérni mikor tanulsz meg?
0 x

Morcos
Hozzászólások: 1594
Csatlakozott: 2012.08.19. 14:02

Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: Morcos » 2016.06.05. 15:41

Solaris írta:Majd akkor brekegj legközelebb, ha te termeled az áramot a hálózatra. Már annyi többletenergia készüléked van, hogy nem győzi őket elvinni a cica. Mérni mikor tanulsz meg?
Ez az új rezgőkör megoldásom már nem 400% hanem 1100%-os hatásfokú, és mivel itt hőtermelésről van szó, az atomerőművek reaktorait le lehet cserélni ilyen hőtermelő tekercsekre, persze nagy mértebe, és felfűtve őket 700-800 fokig simán hajtanák az erőművek gőzturbináit. Hát nem nagyszerű a nullponti energia?
0 x

Szilágyi András
*
*
Hozzászólások: 6521
Csatlakozott: 2009.12.05. 09:31
Tartózkodási hely: Budapest

Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: Szilágyi András » 2016.06.05. 15:50

Morcos, tök fölöslegesen írod be ezeket a hülyeségeket ide. Úgyse hiszi el senki.
0 x

Morcos
Hozzászólások: 1594
Csatlakozott: 2012.08.19. 14:02

Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: Morcos » 2016.06.05. 15:57

Szilágyi András írta:Morcos, tök fölöslegesen írod be ezeket a hülyeségeket ide. Úgyse hiszi el senki.
Aha... :D Mégse bírjátok megállni, hogy ne írkáljatok a témában. Miért? Mert érdekel benneteket is.
0 x

Avatar
Solaris
Hozzászólások: 3584
Csatlakozott: 2012.07.25. 17:32

Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: Solaris » 2016.06.05. 16:35

Morcos írta:
Szilágyi András írta:Morcos, tök fölöslegesen írod be ezeket a hülyeségeket ide. Úgyse hiszi el senki.
Aha... :D Mégse bírjátok megállni, hogy ne írkáljatok a témában. Miért? Mert érdekel benneteket is.
Dehogy is Morcos! Azért kapsz válaszokat, nehogy bírálatlan hülyeségekkel tömd meg a fórumot. Még azt hinné a gyanútlan látogató, hogy itt mindenki olyan lökött, mint te.
0 x

Mojjo
Hozzászólások: 296
Csatlakozott: 2012.11.30. 12:00

Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: Mojjo » 2016.06.06. 18:15

Morcos, a másik cuccoddal mikor tervezel ellátogatni a BME-re?
0 x

idegen
Hozzászólások: 930
Csatlakozott: 2015.04.10. 23:21

Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: idegen » 2016.06.08. 00:41

Morcos írta: Aha... Mégse bírjátok megállni, hogy ne írkáljatok a témában. Miért? Mert érdekel benneteket is.
Hmmm...csak az érdekli őket,hogy hogy fogsz ebből kimászni.Többletenergiát nem fogsz tudni bemutatni.Azért mert NINCS,és azért nincs mert NEM LEHETSÉGES.Sajnos.Nagy fába vágtad a fejszédet.Ennél jóval egyszerűbb lenne az általános relativitáselmélet megdöntése.
...van amikor lejjebb kell adni az igényekből.
0 x

Teofil
Hozzászólások: 133
Csatlakozott: 2016.04.12. 21:53

Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: Teofil » 2016.06.12. 08:03

Helyileg, zárt rendszerben többlet energia nincs.
Nyílt rendszerben lehetséges.

Felhasználó szempontjából:
Ha valami általánosan 15% hatásfokkal működik, s bizonyos javítások következtében 30% hatásfokkal kezd működni,
akkor a fogyasztó szempontjából 100%-os az energia növekedés, s ez a "semmiből" keletkezett. :-)
0 x

Avatar
mimindannyian
*
*
Hozzászólások: 7917
Csatlakozott: 2011.04.23. 16:20
Tartózkodási hely: Szoboszló

Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: mimindannyian » 2016.06.12. 12:43

Teofil írta: Ha valami általánosan 15% hatásfokkal működik, s bizonyos javítások következtében 30% hatásfokkal kezd működni,
akkor a fogyasztó szempontjából 100%-os az energia növekedés, s ez a "semmiből" keletkezett.
Igen, ezért veszed meg az akciós árut, ha föléírnak áthúzva egy nagyobb árat. Pszichológia. Ám a fizika kicsit máshogy definiálja a hatásfokot, nem az emberi megszokást veszi alapul.
0 x

neodym
Hozzászólások: 122
Csatlakozott: 2016.03.17. 12:57
Tartózkodási hely: Debrecen

Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: neodym » 2016.07.08. 13:52

Azért, azt elég nehéz elhinni, hogy az a sok szemlélő mind be van avatva a csalásba!
https://www.youtube.com/watch?v=x_n2iqI8hwo
Nekem úgy tűnik, inkább azt nézik, hogy miért működik a motor?
Ennek a fazonnak volt már egy kisebb motorja is bemutatva...
0 x

Avatar
mimindannyian
*
*
Hozzászólások: 7917
Csatlakozott: 2011.04.23. 16:20
Tartózkodási hely: Szoboszló

Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: mimindannyian » 2016.07.10. 12:06

neodym írta: Azért, azt elég nehéz elhinni, hogy az a sok szemlélő mind be van avatva a csalásba!
Én már láttam filmen középkori csatajelenetet is. Azért azt elég nehéz elhinni, hogy létezett már akkor videofelvevő. A stáb nyilvánvalóan időutazókból állt!
0 x

Avatar
Solaris
Hozzászólások: 3584
Csatlakozott: 2012.07.25. 17:32

Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: Solaris » 2016.07.10. 12:11

neodym írta: Azért, azt elég nehéz elhinni, hogy az a sok szemlélő mind be van avatva a csalásba!
Minek linkelsz be hülye videókat? Free energy. Ostoba!
0 x

neodym
Hozzászólások: 122
Csatlakozott: 2016.03.17. 12:57
Tartózkodási hely: Debrecen

Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: neodym » 2016.07.12. 11:22

Minek linkelsz be hülye videókat? Free energy. Ostoba!
Mi ennek a topicnak a címe?...He???

Közel egy hónap csend után be teszek egy linket és egyből leostobáznak!

Ha nem fognám vissza magam (az első perctől kezdve), akkor vajon miket kapnék?
(Idegen pontosan tudja, hogy mennyire nem vagyok szkeptikus)
0 x

Avatar
mimindannyian
*
*
Hozzászólások: 7917
Csatlakozott: 2011.04.23. 16:20
Tartózkodási hely: Szoboszló

Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: mimindannyian » 2016.07.12. 12:06

Inkább arra válaszolj, miért olyan nehéz elhinni, hogy 20 ember be van szervezve? Vagy akár csak azt, hogy szereztek 20 embert, akik nem fizikusok, hogy egyből sejtsék, hol a trükk? A legegyszerűbb az az eset, hogy olyanoknak hirdették meg a bemutatót, akik maguk is szeretnek hinni az ingyenenergia motorokban, ezért nem kételkedve indítanak, hanem örömmel bedőlnek a mutatványnak.

Találsz még a youtube-on millió free energy motort, és akkor mi van? Szerinted miért csak videón működnek ezek a berendezések, valós felhasználása miért nincs egyiknek se?
0 x

neodym
Hozzászólások: 122
Csatlakozott: 2016.03.17. 12:57
Tartózkodási hely: Debrecen

Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: neodym » 2016.07.12. 14:51

Én még nem láttam a Youtube-on egyetlen olyan videót sem, ahol a vas és mágnes közötti vonzást akarnák megszüntetni.
Olyat, hogy a vonzásban lévő vasat le akarják szakítani a mágnesről, vagy a taszító mágneseket összenyomni rengeteget, de ez a két folyamat az, ami nem működhet..

Sokan azt mondják, hogy a mágnes működése nagyon hasonlít a rugó működéséhez.
Mondjuk, van is benne valami.
Akkor képzeljük el, a következő esetet.
Egyik végén rögzített rugóhoz odanyúlunk kézzel és a rugót magunk felé húzzuk.
A rugó kihúzásakor ugyanannyi munkát végzünk, mint ami akkor keletkezik, amikor a rugót elengedjük.
Mágnest alkalmazva a rugó kihúzása "ingyen" van, a rugó elengedése viszont munka befektetésével jár.
A mágnes nélküli verzióban a rugó kihúzása jár munkabefektetéssel, viszont a rugó elengedése van ingyen.
Tehát az energia szempontjából, akkor egyforma a két folyamat, ha a mágnes elengedése ugyan akkora munka befektetésével járna, mint amennyi munka keletkezik az alatt az idő alatt, amíg a mágnes magához vonzza a rugót.
De ez azt is feltételezi, hogy erősebb mágnes elengedéséhez több befektetett munka kell, mint a gyengébb mágnes elengedéséhez.
Na, ez az utóbbi feltételezés egyáltalán nem biztos, hogy megállja a helyét!
0 x

Válasz küldése