Tiltott találmányok?

Örökmozgók, 100% feletti hatásfok
Avatar
mimindannyian
*
*
Hozzászólások: 7917
Csatlakozott: 2011.04.23. 16:20
Tartózkodási hely: Szoboszló

Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: mimindannyian » 2016.02.10. 17:02

Morcos írta:
A szinuszos jelnek sokkal kisebb a hatásfoka a kimeneti oldalon.
Mi van? Ez miből következne? Minden jelalak szinuszos jelek összege. A háromszögedben van egy csomó felharmónikus. Miért lenne ettől jobb a hatásfok? Ha nagyfrekin jobb a hatásfok, akkor eleve csak nagyfrekis színusszal kell meghajtani. Fourier-tétel, mond ez valamit?

Akkor tehát:
1) kis teljesítménynél miért nem működik a berendezésed, minek hozzá nagy generátor?
2) miféle egyetemről van szó? - egy műszeres laborba belopózni nem jelenti, hogy az egyetem foglalkozik veled
3) miért kell háromszög jelalak?
0 x

Szilágyi András
*
*
Hozzászólások: 6521
Csatlakozott: 2009.12.05. 09:31
Tartózkodási hely: Budapest

Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: Szilágyi András » 2016.02.10. 17:13

Morcos írta: Ahhoz képest, hogy azt írtátok "nincs a világon olyan egyetem..." ez nektek eddig is elég nagy beégés... :mrgreen:
Ezeket nem te írtad, Morcos?
A meghajtó elektronika megépítésével megbíztunk egy egy egyetemet, csak azt hallgattuk el, hogy örökmozgó lesz belőle
Bármelyik (egyetem) vállalja ha fogalma sincs arról, hogy valójában többletenergia készüléken dolgozik. Elég ha annyit tud, hogy egy új speciális transzformátor megoldást kell összerakni és lemérni. Ilyen egyszerű az egész.
0 x

Morcos
Hozzászólások: 1594
Csatlakozott: 2012.08.19. 14:02

Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: Morcos » 2016.02.10. 17:40

Szilágyi András írta:
Morcos írta: Ahhoz képest, hogy azt írtátok "nincs a világon olyan egyetem..." ez nektek eddig is elég nagy beégés... :mrgreen:
Ezeket nem te írtad, Morcos?
A meghajtó elektronika megépítésével megbíztunk egy egy egyetemet, csak azt hallgattuk el, hogy örökmozgó lesz belőle
Bármelyik (egyetem) vállalja ha fogalma sincs arról, hogy valójában többletenergia készüléken dolgozik. Elég ha annyit tud, hogy egy új speciális transzformátor megoldást kell összerakni és lemérni. Ilyen egyszerű az egész.
Ezt most nem értem. Nem én mondtam, hogy a világ egyetlen egyeteme sem hajlandó foglalkozni ilyen dologgal, hanem ti. :-) Persze az nem árt ha nem tudják örökmozgón dolgozunk. :-)
0 x

Avatar
Solaris
Hozzászólások: 3584
Csatlakozott: 2012.07.25. 17:32

Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: Solaris » 2016.02.11. 16:28

Na mi van Morcos? Ilyen sokáig tart beszabályozni a 200% hatásfokú transzformátorodat? Hol van az újabb brekegés? Most mi hibásodott meg? A ferritmag? Áramszünet van a laborban? Netán találtál egy fizika könyvet a transzformátorokról és elájultál a megdöbbenéstől, hogy hülyeségekre szórtad az időd és a pénzed és még nem tértél magadhoz, mert nagyon beütötted a fejed a konyhaasztal sarkába esés közben?
0 x

Avatar
mimindannyian
*
*
Hozzászólások: 7917
Csatlakozott: 2011.04.23. 16:20
Tartózkodási hely: Szoboszló

Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: mimindannyian » 2016.02.11. 16:46

Át kell adnom egy fontos üzenetet:
-----
BREAKING!!!

Az egyetemi menzán megismert a konyhásnéni, azért ez már sokat elárul. Komolyan vesznek az egyetemen!
0 x

Morcos
Hozzászólások: 1594
Csatlakozott: 2012.08.19. 14:02

Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: Morcos » 2016.02.11. 17:47

Breaking! Holnap estére megvan a végső összeállítás! Egy igazán spéci Tektronix oszcilloszkópot sikerült szereznem, amiben van teljesítmény-anazátor, és mindent megmutat amire kíváncsiak vagytok, ezekkel az adatokkal:

Kép

Milyen jók az egyetemi kapcsolatok nem? ;)
0 x

szpetikus30
Hozzászólások: 184
Csatlakozott: 2015.12.24. 11:15

Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: szpetikus30 » 2016.02.11. 18:34

Én csak azt nem értem hogy miért olyan képeket meg videókat mutatsz be amin semmi nincs csak az hogy a bemenő feszültség kisebb mint a kimenő.

Nem volna bölcsebb először a négy fal között létrehozni a nagy művet és a kész eredményeket publikálni ? Vagy akkor örökre eltűnnél a fórumról.
Én biztos hogy eltűnnék ha nem működik azért ,ha működik akkor meg hülye lennék világgá kürtölni hogy van egy gépem amivel alábaszhatok az energiaiparnak. Már leírtam hogy onnan tudjuk hogy egy ingyen energia csináló gép működik hogy nem tudunk róla semmit . Ahogy megtudunk egy információt a gépről ez kvantum szinten összeomlasztja a valóságot és tudható hogy az nem működik.
0 x

Szilágyi András
*
*
Hozzászólások: 6521
Csatlakozott: 2009.12.05. 09:31
Tartózkodási hely: Budapest

Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: Szilágyi András » 2016.02.11. 19:28

Morcos írta: és mindent megmutat amire kíváncsiak vagytok
Én csak a lüktető egyenáramra vagyok kíváncsi.
0 x

Morcos
Hozzászólások: 1594
Csatlakozott: 2012.08.19. 14:02

Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: Morcos » 2016.02.11. 19:39

Szilágyi András írta:Én csak a lüktető egyenáramra vagyok kíváncsi.
Megmutatja :-)
0 x

Morcos
Hozzászólások: 1594
Csatlakozott: 2012.08.19. 14:02

Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: Morcos » 2016.02.11. 19:40

szpetikus30 írta: Én csak azt nem értem hogy miért olyan képeket meg videókat mutatsz be amin semmi nincs csak az hogy a bemenő feszültség kisebb mint a kimenő.

Nem volna bölcsebb először a négy fal között létrehozni a nagy művet és a kész eredményeket publikálni ? Vagy akkor örökre eltűnnél a fórumról.
Én biztos hogy eltűnnék ha nem működik azért ,ha működik akkor meg hülye lennék világgá kürtölni hogy van egy gépem amivel alábaszhatok az energiaiparnak. Már leírtam hogy onnan tudjuk hogy egy ingyen energia csináló gép működik hogy nem tudunk róla semmit . Ahogy megtudunk egy információt a gépről ez kvantum szinten összeomlasztja a valóságot és tudható hogy az nem működik.
Engem a háttérhatalom szponzorál ;)
0 x

Avatar
mimindannyian
*
*
Hozzászólások: 7917
Csatlakozott: 2011.04.23. 16:20
Tartózkodási hely: Szoboszló

Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: mimindannyian » 2016.02.11. 19:47

szpetikus30 írta: Én csak azt nem értem hogy miért olyan képeket meg videókat mutatsz be amin semmi nincs csak az hogy a bemenő feszültség kisebb mint a kimenő.
Mindenki nyugodjon le, már a Tektronix is Morcostól szerzi be a szkóp adatlapjához a mintaképeket
http://www.tek.com/sites/tek.com/files/ ... 4-21-L.jpg
0 x

Morcos
Hozzászólások: 1594
Csatlakozott: 2012.08.19. 14:02

Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: Morcos » 2016.02.11. 19:51

mimindannyian írta:
szpetikus30 írta: Én csak azt nem értem hogy miért olyan képeket meg videókat mutatsz be amin semmi nincs csak az hogy a bemenő feszültség kisebb mint a kimenő.
Mindenki nyugodjon le, már a Tektronix is Morcostól szerzi be a szkóp adatlapjához a mintaképeket
http://www.tek.com/sites/tek.com/files/ ... 4-21-L.jpg
Nem figyelsz... ez csak egy mintakép hogy ezeket az adatokat adja meg, direkt raktam be.
0 x

Avatar
mimindannyian
*
*
Hozzászólások: 7917
Csatlakozott: 2011.04.23. 16:20
Tartózkodási hely: Szoboszló

Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: mimindannyian » 2016.02.11. 19:55

Én ne figyelnék?
1) ne szerénykedj ennyire, nem kis dolog, ha a tx már érdeklődik a berendezésed iránt
2) én csak szpetius30-nak válaszoltam, aki azt hitte, hogy valami értelmes képet vágtál be, tehát te nem figyelsz
0 x

Morcos
Hozzászólások: 1594
Csatlakozott: 2012.08.19. 14:02

Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: Morcos » 2016.02.11. 20:03

mimindannyian írta:ne szerénykedj ennyire, nem kis dolog, ha a tx már érdeklődik a berendezésed iránt
Az egyetemek meg különösen 8-) Szinte otthon vagyok náluk ;)
0 x

Avatar
mimindannyian
*
*
Hozzászólások: 7917
Csatlakozott: 2011.04.23. 16:20
Tartózkodási hely: Szoboszló

Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: mimindannyian » 2016.02.11. 21:11

Nem belopózni kéne, hanem el kellett volna végezni :)
0 x

idegen
Hozzászólások: 930
Csatlakozott: 2015.04.10. 23:21

Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: idegen » 2016.02.11. 21:23

mimindannyian írta:
idegen írta: a frekvencia megadása nélkül értelmetlen a 8 ohm.
Nem figyelsz!
Morcos írta:most egy nagy ferrit magot szereztem miközben a bemeneti teljesítményt csökkentettem, így a frekvencia is jelentősen csökkent (1.37 KHz).
Bocs tényleg nem figyeltem eléggé...de ez a Morcos-ügy egy akkora marhaság,hogy majdnem komolyan vettem.
Hajszálnyi eltérés van egy zseni és egy tökhülye között.
0 x

Morcos
Hozzászólások: 1594
Csatlakozott: 2012.08.19. 14:02

Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: Morcos » 2016.02.11. 22:04

idegen írta:Bocs tényleg nem figyeltem eléggé...de ez a Morcos-ügy egy akkora marhaság,hogy majdnem komolyan vettem.
Hajszálnyi eltérés van egy zseni és egy tökhülye között.
Most ugye nem akarod, hogy középiskolás szintű képleteket tegyek ide... Nagyon szégyellnéd magad.
0 x

Morcos
Hozzászólások: 1594
Csatlakozott: 2012.08.19. 14:02

Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: Morcos » 2016.02.11. 22:07

mimindannyian írta: Nem belopózni kéne, hanem el kellett volna végezni :)
Reggel vitetek is egy ágyat a laborba a srácokkal, hogy déután pihenhessek egy órát :-)
0 x

Avatar
mimindannyian
*
*
Hozzászólások: 7917
Csatlakozott: 2011.04.23. 16:20
Tartózkodási hely: Szoboszló

Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: mimindannyian » 2016.02.11. 22:07

Attól nem leszel okosabb :)
0 x

Szilágyi András
*
*
Hozzászólások: 6521
Csatlakozott: 2009.12.05. 09:31
Tartózkodási hely: Budapest

Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: Szilágyi András » 2016.02.11. 22:12

Kíváncsi vagyok, mikor fog elkezdeni derengeni neki, hogy nem fog ez menni.
0 x

Morcos
Hozzászólások: 1594
Csatlakozott: 2012.08.19. 14:02

Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: Morcos » 2016.02.11. 22:18

Szilágyi András írta:Kíváncsi vagyok, mikor fog elkezdeni derengeni neki, hogy nem fog ez menni.
Ha Naudinnak ment a garázsban, akkor nekem a laborban pláne :mrgreen:

http://jnaudin.free.fr/meg/megv21.htm
0 x

Morcos
Hozzászólások: 1594
Csatlakozott: 2012.08.19. 14:02

Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: Morcos » 2016.02.11. 22:25

Na húzam, holnap sok dolgom van.
0 x

Morcos
Hozzászólások: 1594
Csatlakozott: 2012.08.19. 14:02

Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: Morcos » 2016.02.12. 11:04

Felfedezték a gravitációs hullámokat. Tobzódik a tudományos világ. De... mi van ha csak egy kábel hibásodott meg? Ja az kizárt. Mert ugye: amikor a relativitáselmétebe illő dologról van szó, akkor az azonnal elfogadott a mérés, ha pedig nem, akkor máris a kábel hibásodott meg (lásd fénysebességnél gyorsabb neutrínók esete).

lol :mrgreen:
0 x

Avatar
Solaris
Hozzászólások: 3584
Csatlakozott: 2012.07.25. 17:32

Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: Solaris » 2016.02.12. 15:31

Morcos írta: Felfedezték a gravitációs hullámokat. Tobzódik a tudományos világ. De... mi van ha csak egy kábel hibásodott meg? Ja az kizárt. Mert ugye: amikor a relativitáselmétebe illő dologról van szó, akkor az azonnal elfogadott a mérés, ha pedig nem, akkor máris a kábel hibásodott meg (lásd fénysebességnél gyorsabb neutrínók esete).

lol :mrgreen:
Szorítkozzunk e helyt a transzformátorodra Morcos! Hol az újabb brekegés? Ma mi hibásodott meg? Elromlott az oszcilloszkóp?
0 x

Szilágyi András
*
*
Hozzászólások: 6521
Csatlakozott: 2009.12.05. 09:31
Tartózkodási hely: Budapest

Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: Szilágyi András » 2016.02.12. 15:45

Solaris írta: Szorítkozzunk e helyt a transzformátorodra Morcos! Hol az újabb brekegés? Ma mi hibásodott meg? Elromlott az oszcilloszkóp?
Hagyd, most programozza a jelalakot :P
0 x

nyemi
Hozzászólások: 42
Csatlakozott: 2014.11.20. 07:34

Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: nyemi » 2016.02.12. 17:12

Morcos írta: BREAKING! Kész az állandómágnes generátor bemutató készüléke! Brutális lett! :mrgreen:

Az alábbi képen a csupasz ferrit magok látszanak, az arányok miatt a tetején pendrive-al:

Kép
Figyelgetve itt a dolgokat lenne egy kérdésem, mert nekem valami szúrja a szemem. ;) : hogy miből lett ez a ferrit mag kitermelve, vagy netán le lett gyártatva? Én ekkora méretű magot még nem láttam. Mert ebben a formában rendes körülmények között ez nem hétköznapi teljesítmény átvitelre lenne képes (min.10kW! persze ha csak nem üreges belül :oops: ).
Szóval honnan van és például mi az "AL" értéke légrés nélkül?
0 x

Avatar
mimindannyian
*
*
Hozzászólások: 7917
Csatlakozott: 2011.04.23. 16:20
Tartózkodási hely: Szoboszló

Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: mimindannyian » 2016.02.12. 21:26

Morcos írta: Tobzódik a tudományos világ. De... mi van ha csak egy kábel hibásodott meg? Ja az kizárt. Mert ugye: amikor a relativitáselmétebe illő dologról van szó, akkor az azonnal elfogadott a mérés,
Hülyeséget beszélsz, olvass utána. Távolról sem "azonnal" fogadták el, olvasd el a "Direkt szívatják a kutatókat" bekezdést.

Savanyú a szőlő, érthető. Évtizedes örökmozgóépítési munkásságod ellenére a világ még mindig nem rád figyel. Csak egy félreeső fórumon tudod alvásból felkelteni az ott tanyázókat. Tényleg kellemetlen lehet.
0 x

idegen
Hozzászólások: 930
Csatlakozott: 2015.04.10. 23:21

Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: idegen » 2016.02.12. 22:56

Morcos írta:
idegen írta:Bocs tényleg nem figyeltem eléggé...de ez a Morcos-ügy egy akkora marhaság,hogy majdnem komolyan vettem.
Hajszálnyi eltérés van egy zseni és egy tökhülye között.
Most ugye nem akarod, hogy középiskolás szintű képleteket tegyek ide... Nagyon szégyellnéd magad.
Honnan tudtad,hogy éppen szégyellni akarom magam?Semmire sem vágyom jobban...ez nekem kell!
Szégyellni akarom magam!
Tudod miért?
Helyetted!Hogy Neked ne kelljen szégyellni ezt a baromságot.
Ajándékozd el inkább az éhező gyerekeknek,hajléktalanoknak azt amit erre az ostobaságra költesz.
Válaszolj egy őszintét:Ez a te fejedből pattant ki vagy elhitted valaki más "elméletét"?A hit vak!Az ember egy olyan fajta akivel könnyebb elhitetni minden hazugságot,mint azt "elhitetni",hogy átverik.
Nagyon egyszerű a képlet.Nem középiskolás:Elfogultság nélküli hozzáállás,több szemszögből rálátás ugyanarra a dologra,ja és feldolgozás,megértés.
Ezután jöhet a tálalás.
0 x

idegen
Hozzászólások: 930
Csatlakozott: 2015.04.10. 23:21

Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: idegen » 2016.02.12. 23:07

Morcos írta: Felfedezték a gravitációs hullámokat. Tobzódik a tudományos világ. De... mi van ha csak egy kábel hibásodott meg? Ja az kizárt. Mert ugye: amikor a relativitáselmétebe illő dologról van szó, akkor az azonnal elfogadott a mérés, ha pedig nem, akkor máris a kábel hibásodott meg (lásd fénysebességnél gyorsabb neutrínók esete).

lol :mrgreen:
Morcos!
Ön egy Einstein!
Elégedett?
Gravitációs hullám?
...hmm ez valami vicc?
Ez sokkal nagyobb ökörség mint a Te "találmányod".Miért nem ezzel foglalkozol?Vagy Te vagy a Magyar kutató a projektben?
:roll:
0 x

szpetikus30
Hozzászólások: 184
Csatlakozott: 2015.12.24. 11:15

Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: szpetikus30 » 2016.02.13. 18:53

"Gravitációs hullám?
...hmm ez valami vicc?
Ez sokkal nagyobb ökörség"

Miért is ? Magyarázd már el nekem miért ökörség egy terjedő távolba hatást hullámként értelmezni. Nem is ismerünk olyan távolba hatásokat amiknek ne lenne hullám tulajdonságuk. Csak a fényre gondoljunk.
0 x

idegen
Hozzászólások: 930
Csatlakozott: 2015.04.10. 23:21

Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: idegen » 2016.02.14. 02:41

szpetikus30 írta: "Gravitációs hullám?
...hmm ez valami vicc?
Ez sokkal nagyobb ökörség"

Miért is ? Magyarázd már el nekem miért ökörség egy terjedő távolba hatást hullámként értelmezni. Nem is ismerünk olyan távolba hatásokat amiknek ne lenne hullám tulajdonságuk. Csak a fényre gondoljunk.
Hullámokkal semmi baj...fénnyel sincs baj."Távolba hatás"?Olyan is lehetséges.
Ha jól értem akkor Te a gravitációs hullámokról szeretnél beszélgetni.Ilyesmibe addig nem mennék bele,amíg a "gravitációs-hullám" kutató,vagy akár Te,el nem magyarázod magát a gravitációt.
0 x

Avatar
mimindannyian
*
*
Hozzászólások: 7917
Csatlakozott: 2011.04.23. 16:20
Tartózkodási hely: Szoboszló

Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: mimindannyian » 2016.02.14. 10:08

... Csúszás...
0 x

Morcos
Hozzászólások: 1594
Csatlakozott: 2012.08.19. 14:02

Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: Morcos » 2016.02.14. 12:53

Breaking! Pénteken sajnos nem jött meg a Tektronix oszcilloszkóp, ezért nem tudtuk megcsinálni a bemutatót, ráadásul közbejött egy másik sürgős munka, ezért csak most jutottam oda, hogy ismét írjak. Remélem holnapra megkapom és akkor megvan a végső mérés.

Viszont pénteken mértünk, és kiderült a ferrit mag belső ellenállása 1372 Hz-en szinte hajszál pontosan 8 ohm. Ezzel már könnyű a vasveszteséget, és ezen keresztül a mágneses mező terelgetéséhez szükséges áramot kiszámolni.
0 x

Morcos
Hozzászólások: 1594
Csatlakozott: 2012.08.19. 14:02

Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: Morcos » 2016.02.14. 12:56

nyemi írta:Figyelgetve itt a dolgokat lenne egy kérdésem, mert nekem valami szúrja a szemem. ;) : hogy miből lett ez a ferrit mag kitermelve, vagy netán le lett gyártatva? Én ekkora méretű magot még nem láttam. Mert ebben a formában rendes körülmények között ez nem hétköznapi teljesítmény átvitelre lenne képes (min.10kW! persze ha csak nem üreges belül :oops: ).
Szóval honnan van és például mi az "AL" értéke légrés nélkül?
Ez egy TDK Epcos U141/78/30 méretű és N27-es típusú ferrit mag.
0 x

Morcos
Hozzászólások: 1594
Csatlakozott: 2012.08.19. 14:02

Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: Morcos » 2016.02.14. 13:01

mimindannyian írta:Hülyeséget beszélsz, olvass utána. Távolról sem "azonnal" fogadták el, olvasd el a "Direkt szívatják a kutatókat" bekezdést.
Ez csak egy vicc volt, kár hogy nem jöttél rá. Gravitációs hullámokról két éve már írtam, tehát szerintem is vannak.
0 x

Szilágyi András
*
*
Hozzászólások: 6521
Csatlakozott: 2009.12.05. 09:31
Tartózkodási hely: Budapest

Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: Szilágyi András » 2016.02.14. 13:15

Morcos írta: kiderült a ferrit mag belső ellenállása 1372 Hz-en szinte hajszál pontosan 8 ohm
Miért, az áramot a ferritmagba vezeted? Aszittem, a tekercsbe.
0 x

nyemi
Hozzászólások: 42
Csatlakozott: 2014.11.20. 07:34

Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: nyemi » 2016.02.14. 17:02

Morcos írta: Ez egy TDK Epcos U141/78/30 méretű és N27-es típusú ferrit mag.

N27-es? Nem valami szuperparamágneses anyag kéne neked?
0 x

Avatar
Rigel
Hozzászólások: 1492
Csatlakozott: 2013.05.15. 10:49

Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: Rigel » 2016.02.14. 18:04

idegen írta:Ilyesmibe addig nem mennék bele,amíg a "gravitációs-hullám" kutató,vagy akár Te,el nem magyarázod magát a gravitációt.
Hogy ne halj meg hülyén, javaslom, hogy olvasd el alapozásul:
Albert Einstein - A speciális és általános relativitás elmélete

Ha ezzel megvagy, akkor már a témát tényleg a modern fizika alapján ismertető:
Brian Greene - A kozmosz szövedéke
című könyvét kell elolvasnod, hogy megtudjad, mi is a gravitáció.
0 x

szpetikus30
Hozzászólások: 184
Csatlakozott: 2015.12.24. 11:15

Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: szpetikus30 » 2016.02.14. 19:15

Idegen én nagyon szívesen elmagyarázom neked hogy mi az. A részecskék folyamatosan keltik magukból ezeket a hullámokat és ennyi,ez egy triviálisan természetes dolog.

Mit gondoltál a mágnes az mit mutat meg neked? Ott sincs semmi a mágnesrúd mellett ,a hatás amit észlelsz pusztán a polarizáltan rezgő gravitációs hullámtere a mágnesrúdnak. Amikor mágnest csinálunk semmi mást nem csinálunk mint rendezzük az anyag atomjainak spinjeit szinkronba azzal hogy egyen áramot folyatunk át rajta . A mágnes anyagába meg belefagy ez a katonás rendezettség így az áram kikapcsolása után is fennmarad a jelenség de ha felmelegíted a mágnest újból szétrendeződnek a spinek. A mágnes kapcsán talán elhiszed hogy minden távolbahatást maga a forrás anyag kelt. Egy szirénázó mentőautó kapcsán a hatás a hang a forrás az autó ,ugyan ez a gravitáció is,az is hullámban terjed csak a kutatók azért nem látják mert nincs olyan készülékük amivel felfoghatnák hiszen nagyon gyenge kölcsönhatás. Másik hogy nem gyorsabb a fénysebességnél így hírközlésileg ilyen szempontból nincs jelentősége. Viszont katonailag van mert abszolút egyenes vonalban terjed függetlenül a testek tömegétől átmegy mindenen ,nem kerülgeti a csillagokat mint a fény hiszen pont ez a hatás ami eltéríti a fotont és mindent hogy aztán gravitációs lencsehatásról beszélhessünk. Ilyen formán mégiscsak gyorsabb adatátvitelt biztosít mint a fény csakhogy nem nagyon kommunikálunk távoli galaxisokkal és a föld másik oldalára sem nagy késéssel érkezik meg a fény optikai kábeleken körbe mintha a föld magján át beszélgetnénk newyorkal .
0 x

idegen
Hozzászólások: 930
Csatlakozott: 2015.04.10. 23:21

Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: idegen » 2016.02.14. 20:43

Rigel írta:
idegen írta:Ilyesmibe addig nem mennék bele,amíg a "gravitációs-hullám" kutató,vagy akár Te,el nem magyarázod magát a gravitációt.
Hogy ne halj meg hülyén, javaslom, hogy olvasd el alapozásul:
Albert Einstein - A speciális és általános relativitás elmélete

Ha ezzel megvagy, akkor már a témát tényleg a modern fizika alapján ismertető:
Brian Greene - A kozmosz szövedéke
című könyvét kell elolvasnod, hogy megtudjad, mi is a gravitáció.
Szerintem ne erőltessük.
Hülyén szeretnék élni/és meghalni.Nem fogok egyetérteni sem Einstein,sem Rigel,sem Szpetikus elméleteivel.A gravitációs hullámokkal sem.
0 x

Morcos
Hozzászólások: 1594
Csatlakozott: 2012.08.19. 14:02

Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: Morcos » 2016.02.14. 20:58

idegen írta:Nem fogok egyetérteni sem Einstein,sem Rigel,sem Szpetikus elméleteivel.A gravitációs hullámokkal sem.
Pedig Einstein relativitáselmélete helyes.
0 x

idegen
Hozzászólások: 930
Csatlakozott: 2015.04.10. 23:21

Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: idegen » 2016.02.14. 21:44

szpetikus30 írta: Idegen én nagyon szívesen elmagyarázom neked hogy mi az. A részecskék folyamatosan keltik magukból ezeket a hullámokat és ennyi,ez egy triviálisan természetes dolog.

Mit gondoltál a mágnes az mit mutat meg neked? Ott sincs semmi a mágnesrúd mellett ,a hatás amit észlelsz pusztán a polarizáltan rezgő gravitációs hullámtere a mágnesrúdnak. Amikor mágnest csinálunk semmi mást nem csinálunk mint rendezzük az anyag atomjainak spinjeit szinkronba azzal hogy egyen áramot folyatunk át rajta . A mágnes anyagába meg belefagy ez a katonás rendezettség így az áram kikapcsolása után is fennmarad a jelenség de ha felmelegíted a mágnest újból szétrendeződnek a spinek. A mágnes kapcsán talán elhiszed hogy minden távolbahatást maga a forrás anyag kelt. Egy szirénázó mentőautó kapcsán a hatás a hang a forrás az autó ,ugyan ez a gravitáció is,az is hullámban terjed csak a kutatók azért nem látják mert nincs olyan készülékük amivel felfoghatnák hiszen nagyon gyenge kölcsönhatás. Másik hogy nem gyorsabb a fénysebességnél így hírközlésileg ilyen szempontból nincs jelentősége. Viszont katonailag van mert abszolút egyenes vonalban terjed függetlenül a testek tömegétől átmegy mindenen ,nem kerülgeti a csillagokat mint a fény hiszen pont ez a hatás ami eltéríti a fotont és mindent hogy aztán gravitációs lencsehatásról beszélhessünk. Ilyen formán mégiscsak gyorsabb adatátvitelt biztosít mint a fény csakhogy nem nagyon kommunikálunk távoli galaxisokkal és a föld másik oldalára sem nagy késéssel érkezik meg a fény optikai kábeleken körbe mintha a föld magján át beszélgetnénk newyorkal .
Ez elég homályos magyarázat nem gondolod?Ha valóban érted amit írsz,akkor két értelmes mondat elég.Mit jelent számodra az a szó hogy "hullám"?
A szirénázó mentőautó analóg a"gravitációs hullámmal"?Vagyis magyarul:A mentőautó hangja kelti magából a hullámokat és ennyi?
Ezt a triviálisan természetes dolgot nem tudtam.Eddíg azt hittem,hogy hullámokat csak anyagban lehet kelteni.
A gravitációs hullám forrását most hagyjuk figyelmen kívül.Mi az az anyag amire hat?Mit mozgat?Mit tart rezgésben/ha nem csak egy impulzus/.
Hogy jön ide a mágnes?
0 x

idegen
Hozzászólások: 930
Csatlakozott: 2015.04.10. 23:21

Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: idegen » 2016.02.14. 21:46

Morcos írta:
idegen írta:Nem fogok egyetérteni sem Einstein,sem Rigel,sem Szpetikus elméleteivel.A gravitációs hullámokkal sem.
Pedig Einstein relativitáselmélete helyes.
Igen!Az helyes!
Az aranyköpései is jók!
0 x

Avatar
Rigel
Hozzászólások: 1492
Csatlakozott: 2013.05.15. 10:49

Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: Rigel » 2016.02.14. 21:47

idegen írta:Nem fogok egyetérteni sem Einstein,sem Rigel,sem Szpetikus elméleteivel.A gravitációs hullámokkal sem.
Egész addig, amíg a szakmai előmeneteledet, a mindennapi munkádat, vagy csak egyszerűen a hobbid űzését nem korlátozza, hogy megtagadod az eddigi legpontosabb gravitációelméletet, tényleg nem kell foglalkoznod vele. Nyugodtan tarthatod hibásnak vagy hamisnak. Persze, nem lesz igazad, de a jogod megvan, hogy azt tartsál hülyeségnek, amit akarsz. (Ugyanez fordítva: mindenkinek megvan a joga, hogy emiatt téged hülyének nézzen.)

Végül is, emberek milliói élték le úgy az életüket a földet túrva, birkát terelgetve, vagy a hűbéri kötelességeket teljesítve, hogy a Földet laposnak hitték. Az életüket semmiben nem befolyásolta a tény, hogy a Föld valójában gömb alakú, így aztán nyugodtan kiröhöghették és nagyokosan megcáfolhatták azokat a messziről jött kereskedőket meg hajósokat, akik esetleg előhozakodtak ezzel az ismerettel.

Ugyanez vonatkozik például azokra az ügyvédekre és mérlegképes könyvelőkre, akik ilyen-olyan vallási közösségekbe, szektákba tömörülve tagadják az evolúció elméletét. Megtehetik, hiszen a munkájukat nem korlátozza, hogy egy helyes és használható ismeretet nem fogadnak el. Egy biológusnál persze ez már hiba lenne, hiszen egy evolúciótagadó biológus nem fog tudni továbblépni az "iskolázott kontár" szintnél...
0 x

Avatar
Rigel
Hozzászólások: 1492
Csatlakozott: 2013.05.15. 10:49

Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: Rigel » 2016.02.14. 21:51

idegen írta:
Morcos írta:
idegen írta:Nem fogok egyetérteni sem Einstein,sem Rigel,sem Szpetikus elméleteivel.A gravitációs hullámokkal sem.
Pedig Einstein relativitáselmélete helyes.
Igen!Az helyes!
Az aranyköpései is jók!
Csak szólok, hogy a gravitációs hullámok az Einstein-féle általános relativitáselmélet egyenes következményei.
És most igazolták méréssel.
Ezen keresztül pedig azt is igazolták, hogy a téridő egy létező, "megfogható" (méricskélhető) fizikai actor, és nem csak az anyagi dolgok relációjában felbukkanó emberi kitaláció.
0 x

Morcos
Hozzászólások: 1594
Csatlakozott: 2012.08.19. 14:02

Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: Morcos » 2016.02.14. 22:02

idegen írta:Igen!Az helyes!
Az aranyköpései is jók!
Ha nem lenne helyes, a GPS műholdak napi 2km-t tévednének, ergó az egész helymeghatározás nem működne.
0 x

szpetikus30
Hozzászólások: 184
Csatlakozott: 2015.12.24. 11:15

Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: szpetikus30 » 2016.02.15. 15:47

idegen látom nem érted Hogy jön ide a mágnes?

Felejtsd el ezt az rögzültséget hogy hullámot csak anyagban keltesz . Nincs anyag pontosabban az csak egy illuzió. Attól van valaminek határa amit meg tudsz fogni hogy az ujjaid atomjai által keltett gravitációs hullámkiáradások és a megfogott anyag által keltettek között létrejön egy taszító viszony a fizika sokmás törvényszerűségei mellett. Ezért nem fog átesni a kezeden a vasgolyó nem azért mert ott van "valami egzakt A " Hiába írod le úgy a világot hogy van A az anyag és B a két anyag közti üres tér ,egy nagyítási szint alatt már nincs A és B csak C van ezért az univerzum egy nagy hullámtengerként leírható ahol a C mint hullámtenger és benne A a hullámok interferencia sürűsödési pontjai . Gondolkozz még a mágnesen hátha rájössz mit látsz tedd fel a kérdést vizsgáld meg hogy mi van mellette a vákumban ami nem anyag mégis hullámteret kelt hiszen magához vonz egy vasat vagy lebegteti a szerves anyagokat egyszóval hat valami az anyagra miközben az nem az ismert gravitáció ,és nem elektrosztatikus tér és nem részecske sugárzás és nem kis manók vetnek ki lasszókat a vasra hogy azt behúzzák. Az elemi hullámok terjedéséhez nincs szükség semmilyen közegre hiszen a közeg az egy távolabbi nagyítási szinten épül fel a hullámok interferenciaképéből . El lehet keresztelni kvantum hullámoknak vagy léthullámoknak de semmi közük a mechanikai hullámokhoz.
0 x

Mojjo
Hozzászólások: 296
Csatlakozott: 2012.11.30. 12:00

Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: Mojjo » 2016.02.15. 15:55

Morcos írta:ráadásul közbejött egy másik sürgős munka
Ugyan, Morcos, ha csak negyedannyira hinnél a találmányodban, amennyire itt mutatod, akkor már rég nem dolgoznál, hanem várnád a világhírnevet, meg a repkedő milliárdokat. Dollárban. Ideje lenne ezt a cirkuszt befejezni...
0 x

Avatar
Solaris
Hozzászólások: 3584
Csatlakozott: 2012.07.25. 17:32

Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: Solaris » 2016.02.15. 15:58

Morcos írta:
idegen írta:Igen!Az helyes!
Az aranyköpései is jók!
Ha nem lenne helyes, a GPS műholdak napi 2km-t tévednének, ergó az egész helymeghatározás nem működne.
Szorítkozzunk a csodálatos transzformátorodra Morcos! Itt most nem érdekes a gravitáció. Ma mi romlott el? A videókamerád és nem tudod felvenni, hogy a ketyeréd működik? Nem lehet, hogy a Morcos - féle fizika jelentett öncsődöt?
0 x

Avatar
mimindannyian
*
*
Hozzászólások: 7917
Csatlakozott: 2011.04.23. 16:20
Tartózkodási hely: Szoboszló

Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: mimindannyian » 2016.02.15. 17:26

szpetikus30 írta: Attól van valaminek határa amit meg tudsz fogni hogy az ujjaid atomjai által keltett gravitációs hullámkiáradások és a megfogott anyag által keltettek között létrejön egy taszító viszony a fizika sokmás törvényszerűségei mellett.
Taszító gravitációs hullámkiáradások? :D

1) nincs gravitűciós taszítás
2) a tárgyak határa nem a gravitáció miatt létezik, hanem az elektromágneses taszítás miatt
3) a grav hullámoknak meg ehhez végképp semmi köze
0 x

Válasz küldése