Tiltott találmányok?

Örökmozgók, 100% feletti hatásfok
Avatar
Solaris
Hozzászólások: 3584
Csatlakozott: 2012.07.25. 17:32

Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: Solaris » 2016.02.21. 21:40

Morcos írta:
mimindannyian írta:
Morcos írta: Kénytelen voltam levenni a bemenetről a szkóp feszültségmérőt mert 1V-on felül hirtelen összegerjedt a rendszer
Aha... A szkóp bezavar. Biztos kicsi a bemeneti ellenállása. Olcsó szkópokkal csak a baj van :)
Hamarosan itt az élő nyilvános bemutató! És bizony jön, mert eddig minden bekövetkezett amire azt mondtátok brekegés...

Az elméletre azt mondtátok brekegés...
Amikor elkezdtem építeni azt mondtátok brekegés...
Aztán jött az első videó, brekegés...
Utána a második is, brekegés...
Most itt a harmadik videó a várt többletenegiával... Brekegés?

:mrgreen:
Senki sem mondta, hogy brekegés. Én írtam az örökös és hülye "Breaking!" kezdetű bejelentéseid miatt! :) Mindannyian azt mondtuk ki finomabban, ki keményebben, hogy az egész transzformátorod úgy hülyeség, ahogyan van. Ha megfeszülsz sem jön ki belőle sem többletenergia, sem egyenáram.
A legutóbbi videód se több üres képsoroknál, amivel csak egyet bizonyíthatsz, azt, hogy lövésed sincs az egészről, ha úgy tetszik, ismét csak brekegsz. Mint mindig. A lényeget meg elvitte a cica. :)
0 x

Morcos
Hozzászólások: 1594
Csatlakozott: 2012.08.19. 14:02

Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: Morcos » 2016.02.21. 21:54

Hát ez a mai nap pokoli lett :mrgreen:
0 x

Mojjo
Hozzászólások: 296
Csatlakozott: 2012.11.30. 12:00

Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: Mojjo » 2016.02.21. 22:01

Egyébként, csak kíváncsiságból, mivel eddig az elméleted sarokköve volt a lüktető egyenáram, és a lüktető egyenáram miatt tudott volna többletenergiát termelni a csodakészüléked, mivel magyarázod, hogy így, hogy beismerted, nincs lüktető egyenáram, mégis többletenergiát termel? Márhogy szerinted, mert valamiért a teljesítménymérés kimaradt. Szóval mi így a magyarázat?
0 x

idegen
Hozzászólások: 930
Csatlakozott: 2015.04.10. 23:21

Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: idegen » 2016.02.21. 22:14

nyemi írta:
Van olyan videó ahol működés után szétszed az ürge , tekercstől a kondenzátorokig mindent, hogy megmutassa nem csalás.
Több videó is van.Ha figyelmesen végignézed,akkor látnod kell hogy nem azt szedi szét amit bemutatott...
Amíg a tekercseket figyeled és számolgatod a meneteket,addig kikerül a képből a panel.Vagy egy segítőhöz akinél szintén van páka,vagy csak cserére.
A szétszedésre ítélt panelon az egyik kondi tetején valahogy másképp áll az X.
Ennél profibb módon kivitelezett csalás is kiderülne előbb-utóbb.Mivel többletet előállító eszköz NINCS!Azon egyszerű oknál fogva,hogy:Nem lehetséges.
;)
0 x

Szilágyi András
*
*
Hozzászólások: 6521
Csatlakozott: 2009.12.05. 09:31
Tartózkodási hely: Budapest

Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: Szilágyi András » 2016.02.21. 22:18

Azért emlékezzünk vissza, hogy január 20-án még ezt írta Morcos:
Morcos írta: Majd úgy vesszük fel, hogy látszódjon amit gurulok a nevetéstől hogy mégis lüktető egyenáram jött ki. :mrgreen:
0 x

idegen
Hozzászólások: 930
Csatlakozott: 2015.04.10. 23:21

Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: idegen » 2016.02.21. 22:19

Morcos írta: Hát ez a mai nap pokoli lett :mrgreen:
Amit erre a baromságra költesz azt inkább osztogasd szét az éhezők között!
Nem lesz több ilyen pokoli napod,ezt megígérhetem! ;)
0 x

Szilágyi András
*
*
Hozzászólások: 6521
Csatlakozott: 2009.12.05. 09:31
Tartózkodási hely: Budapest

Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: Szilágyi András » 2016.02.21. 22:40

Én meg ugye ezt írtam:
Szilágyi András írta: Csináld meg a kütyüt és köss rá egy szkópot. Ha egyenáram jön belőle, adok egymillió forintot. Ha váltóáram, te adsz nekem egymilliót. Na?
Most egymillióval gazdagabb lehetnék...
0 x

Morcos
Hozzászólások: 1594
Csatlakozott: 2012.08.19. 14:02

Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: Morcos » 2016.02.22. 13:00

Mojjo írta:Egyébként, csak kíváncsiságból, mivel eddig az elméleted sarokköve volt a lüktető egyenáram, és a lüktető egyenáram miatt tudott volna többletenergiát termelni a csodakészüléked, mivel magyarázod, hogy így, hogy beismerted, nincs lüktető egyenáram, mégis többletenergiát termel? Márhogy szerinted, mert valamiért a teljesítménymérés kimaradt. Szóval mi így a magyarázat?
Nyilván a behelyzett mágnes mágneses mezejének van köze hozzá, de hogy miképpen arról csak találgatni tudok. Jó tudom... elromlott az árammérő lakatfogó ;) De hogy valamiképpen áramerősítő hatása van az tény.
0 x

Morcos
Hozzászólások: 1594
Csatlakozott: 2012.08.19. 14:02

Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: Morcos » 2016.02.22. 13:01

Már szervezem a nyilvános demostrációt!
0 x

Mojjo
Hozzászólások: 296
Csatlakozott: 2012.11.30. 12:00

Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: Mojjo » 2016.02.22. 13:18

Oké, köszi a választ!

És azt mivel magyarázod, hogy váltóáramot kaptál lüktető egyenáram helyett? Ha egész egyszerűen tévedett mindenki, ha egy fizikus véleményét is a legnagyobb magabiztossággal söpörted le az asztalról:
Morcos írta:Én pontosan tudom, hogy ő fizikus és általában el is fogadom amit mond, de ebben a lüktető vs váltóáram vitában egyszerűen téved. Nem mondanám ha nem így lenne.
ha pusztán azért nem fogadtál 1 millió forintban arról, hogy itt márpedig lüktető egyenáram lesz, hogy vigyázz Szilágyi András pénzére
Morcos írta: Szegény Andris, most 1 millióval szegényebb lenne.
ha mérések támasztották alá, ogy bizony lüktető egyenáram jön ki a csodamasinádnól:
Morcos írta:Lüktető egyenáram, a mérések szerint is.
akkor hogyan is van ez a "nem mondanád, ha nem így lenne dolog"? Meg akkor hogy is van ez a "mérések szerint is lüktető egyenáram" dolog, amit idefirkantottál nekünk nem is olyan régen? Ez utóbbi különösen érdekel...
0 x

Mojjo
Hozzászólások: 296
Csatlakozott: 2012.11.30. 12:00

Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: Mojjo » 2016.02.22. 13:21

Morcos írta: Már szervezem a nyilvános demostrációt!
Esetleg egy teljesítménymérést eressz már meg előtte... Mert egyelőre az égvilágon semmit nem mutattál még. Vajon miért félsz a teljesítményméréstől, mint a tűztől? Főleg, hogy tegnap még azt állítottad, hogy ma veszed is a teljesítménymérőt, de ez úgy tűnik, valahogy feledésbe merült időközben. Nem baj, azért vagyunk, hogy ilyesmire emlékeztessünk...
0 x

Szilágyi András
*
*
Hozzászólások: 6521
Csatlakozott: 2009.12.05. 09:31
Tartózkodási hely: Budapest

Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: Szilágyi András » 2016.02.22. 13:43

Morcos írta: Már szervezem a nyilvános demostrációt!
Áramerősítés nyilvános demonstrációja nem érdekel, ilyennel ne fáradj.
A telefontöltőm is erősít áramot, mégse szervezek nyilvános bemutatót neki.
0 x

Mojjo
Hozzászólások: 296
Csatlakozott: 2012.11.30. 12:00

Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: Mojjo » 2016.02.22. 13:47

Van egy olyan érzésem, hogy ebből nagyjából pont ugyanaz lesz, mint n+1 másik sufnizseni örökmozgójából. Megy majd Morcos vele turnézni különféle helyekre, ahol a laikusok egy része talán be is nyalja, hogy most örökmozgót lát, a szakmabeliek, meg az óvatosabb laikusok pedig szimplán látni fogják, hogy tulajdonképpen semmit nem mutatott, ami meggyőző lehetne, Morcos meg majd jól nem érti, hogy miért nem látják, hogy márpedig ez örökmozgó. Vagy pedig "rájön", hogy biztos látja mindenki, csak biztosan tagadják a nyilvánvalót. Ilyen "örökmozgóval" haknizó sufnizsenik vannak kocsiderékszámra....
0 x

Szilágyi András
*
*
Hozzászólások: 6521
Csatlakozott: 2009.12.05. 09:31
Tartózkodási hely: Budapest

Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: Szilágyi András » 2016.02.22. 13:47

Morcos írta: Nyilván a behelyzett mágnes mágneses mezejének van köze hozzá
Vedd ki a mágnest, mérd meg úgy is, akkor kiderül, tényleg van-e köze hozzá.
0 x

Avatar
mimindannyian
*
*
Hozzászólások: 7917
Csatlakozott: 2011.04.23. 16:20
Tartózkodási hely: Szoboszló

Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: mimindannyian » 2016.02.22. 18:30

Mojjo írta: akkor hogyan is van ez a "nem mondanád, ha nem így lenne dolog"? Meg akkor hogy is van ez a "mérések szerint is lüktető egyenáram" dolog, amit idefirkantottál nekünk nem is olyan régen? Ez utóbbi különösen érdekel...
Nem kapsz választ. Kerüli az őszinteséget, mint ördög a szenteltvizet. Valszeg nem százas az ürge.
0 x

Avatar
mimindannyian
*
*
Hozzászólások: 7917
Csatlakozott: 2011.04.23. 16:20
Tartózkodási hely: Szoboszló

Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: mimindannyian » 2016.02.22. 18:45

Szilágyi András írta: Áramerősítés nyilvános demonstrációja nem érdekel, ilyennel ne fáradj.
Valszeg csak annyiról van szó, hogy az olcsóbb műszerek nem tudnak igazi RMS-t mérni, hanem a csúcsértéket mérik, és szinuszhoz vannak kalibrálva, tehát a háromszög(szerű jel) csúcsáig érő szinusz effektív értéket mutatja ki, ami nyilván hamis érték. Szinusznál karcsúbb jeleknél (márpedig e görbe háromszög csúcsa hegyes, nem olyan telt, mint a szinusz) többet kapunk így, mint a valódi effektív érték.
Meg lehetne mérni a primer áramot is a lakatfogóval, de nem sokat mondana, mert kicsit más a jelalak, emiatt ott is csal, és akkor a műszer hibáit elemezzük... Sokkal tisztább lenne a kép, ha szinusszal hajtaná meg a trafóját, csakhát "rejtélyes okokból" ide háromszög kell. Nem akarok tippeket adni, de dirac-deltákkal még durvább eredményeket lehetne produkálni. :)

Morcos talán megirigyelte a FTL neutríno mérési hibából adódó világsikert, ő is világhírű mérési hibával akar előrukkolni :)
0 x

sirc
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: 2016.01.13. 16:56

Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: sirc » 2016.02.22. 18:47

egyébként rájöttem, sokáig olvasgatva a fórumot, hogy az ilyen emberek, mint morcos, ha már kimaradt az életéből a fizika-matek-miegymás, akkor a gimis anyagból hozott tudással(bár ez is erősen kérdőjeles) próbálnak kompenzálni.ezek az emberek valószínűleg rájöttek, hogy ahhoz, hogy az ember igazán mélyen értse az összefüggéseket, ahhoz éveket kéne eltölteni a könyvek fölött, de ÁH!FASZOM! kell ez nekem, majd valami eldugott fórumon bejelentem a nagy durranást, addig is megkapom a figyelmet, azután meg mehetek vissza hurkát tölteti a csipketerítős asztalon.
félelmetes, hogy egykor én is a hülye ötleteimmel traktáltam az akkor mérnöknek tanuló barátomat közgázos egyetemistaként, jellemzően azzal a tudással, amit gimiben szedtem fel."te figyelj, ide rakom, oda rakom, jó lesz, jön a sok energia, thai kurvák, örökélet" aztán váltottam, elvégeztem a mérnökit pesten, most meg égek magam előtt, mennyire naív és röhejes volt minden, amit anno "kitaláltam".
semmi másért nem írtam, csak azért, hogy minden tiszteletem azoké, akit itt ezt a 2-3 falu bolondját próbálják jobb belátásra bírni, akiknek az összes érvük kimerül a háttérhatalom-youtubefeltalálók-brékingazegyetementudomholvanakávéautomata háromszögben.úgy gondolom, hogy bárki, akinek akár 101%-os hatásfokot tudna a gépe, annak a világ már másnap leborulna a lábai elé, és nem kéne itt, a fórumon kamuzni orrba-szájba.nem tudom, hogy Andrásnak, rigelnek, meg a többieknek hogy van ennyi ideje, de még egyszer, minden tiszteletem, hogy az első pillantásra tudható hülyékre ennyit, segítő szándékkal, áldoznak idejükből.

üdv

egy közgázosból átvedlett mérnök
0 x

Avatar
Rigel
Hozzászólások: 1492
Csatlakozott: 2013.05.15. 10:49

Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: Rigel » 2016.02.22. 18:59

Eh...
Nekem már régen nincsen türelmem Morcos-hoz. Már éppen kérdezni akartam Andrástól, Solaristól, mimindannyiantól. hogy nem unják még? Mert én nagyon. Még így, háttérbe húzódva is olvasni ezt a szánalmas szenvedést...
0 x

Avatar
Solaris
Hozzászólások: 3584
Csatlakozott: 2012.07.25. 17:32

Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: Solaris » 2016.02.22. 19:23

Rigel írta: Eh...
Nekem már régen nincsen türelmem Morcos-hoz. Már éppen kérdezni akartam Andrástól, Solaristól, mimindannyiantól. hogy nem unják még? Mert én nagyon. Még így, háttérbe húzódva is olvasni ezt a szánalmas szenvedést...
Csakugyan szánalmas az ürge. Minden lepereg róla, mint a falra hányt borsó. Tisztára be van golyózva, mint Gézoo. Azt sem lehetett meggyőzni semmiről.
0 x

Avatar
Solaris
Hozzászólások: 3584
Csatlakozott: 2012.07.25. 17:32

Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: Solaris » 2016.02.22. 19:31

Morcos írta: Már szervezem a nyilvános demostrációt!
Feltéve - de nem megengedve, hogy igazad van, akkor most neked nem a bemutatót kell szervezni. Fontosabb teendőid vannak annál.

ad 1) Villámgyorsan szabadalmaztatni, ámbár erről már lekéstél, mert nyilvánosan bemutattad, de hátha ...
ad 2) Még a szabadalmaztatásnál is gyorsabban eltűnni a világ szeme elől, mert eltesz a láb alól az olajmaffia, a fizikusmaffia, a háttérhatalom, stb.
ad 3) Ha mégis demonstrációkat tartasz, sürgősen szerezz testőrséget magadnak, mert a harmadik - negyedik bemutatód után laposra kalapál a becsapott közönség.
ad 4) A legfontosabb mégis az lenne, hogy kijózanodj és megtanuld a fizikát.
ad 5) A becsületed maradékát összeszedve elnézést kérhetnél a fórum közönségétől, hogy szánalmas módon maszlaggal akartad őket etetni.
0 x

szpetikus30
Hozzászólások: 184
Csatlakozott: 2015.12.24. 11:15

Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: szpetikus30 » 2016.02.22. 20:32

Morcos morcos elszédítetted itt ezeket a fizikusokat a mérőkészülékeiddel pedig nem hallgattál rám hogy mérés helyett köss rá fogyasztókat ,ha tényleg működik az égők végtelenségig fognak világítani egy ügyes visszatáplálással .Na meg fel is fog robbanni ha nem használod fel az összes 100 feletti hatásfokot. :idea: szóval erre nagyon ügyelj!
0 x

Morcos
Hozzászólások: 1594
Csatlakozott: 2012.08.19. 14:02

Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: Morcos » 2016.02.22. 20:40

Látom nélkülem is eléggé pörög a topik, pedig csak egy egyszerű többletenergia generátort építettem. Szerintem sokkal egyszerűbb, ha megbarátkoztok a gondolattal :D
0 x

Morcos
Hozzászólások: 1594
Csatlakozott: 2012.08.19. 14:02

Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: Morcos » 2016.02.22. 20:42

szpetikus30 írta: Morcos morcos elszédítetted itt ezeket a fizikusokat a mérőkészülékeiddel
Alaposan megizzadtak... ;)
0 x

idegen
Hozzászólások: 930
Csatlakozott: 2015.04.10. 23:21

Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: idegen » 2016.02.22. 21:20

Morcos nélkül nem lenne miről beszélgetni.
Sok szempontból hasznos,mert így látható és megismerhető a fórum közönségének véleménye.A tudatlanság/tapasztalathiány/nem tiltott találmány,de valami oknál fogva van rá igény.
Megmondhatjuk azt,ha valamit jobban tudunk.Elhihetjük azt amiről fogalmunk sincs.
Terjeszthetjük azt amiről fogalmunk sincs,de elhittük...stb.
0 x

Szilágyi András
*
*
Hozzászólások: 6521
Csatlakozott: 2009.12.05. 09:31
Tartózkodási hely: Budapest

Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: Szilágyi András » 2016.02.22. 21:38

Morcos, legyen már annyi gerinc benned, hogy beismered a tévedésedet.
0 x

Avatar
agen_kolar11
Hozzászólások: 184
Csatlakozott: 2015.04.21. 21:41

Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: agen_kolar11 » 2016.02.22. 22:03

Morcos írta:Már szervezem a nyilvános demostrációt!
Szia!

Hol lesznek még nyilvános demonstrációk?
Szívesen elmennék Gézoo-val,az egykori fizikatanárommal.
Ha nem akarod leírni nyilvánosan,küldd el priviben. :)

köszi agen
0 x

Morcos
Hozzászólások: 1594
Csatlakozott: 2012.08.19. 14:02

Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: Morcos » 2016.02.22. 22:08

Szilágyi András írta:Morcos, legyen már annyi gerinc benned, hogy beismered a tévedésedet.
Hányszor ismerjem még be? Ott vannak a nyilvános videók amin látszik a szekunder oldali váltakozófeszültség, és megírtam, hogy elvitte a cica.
0 x

Mojjo
Hozzászólások: 296
Csatlakozott: 2012.11.30. 12:00

Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: Mojjo » 2016.02.22. 22:09

mimindannyian írta:
Mojjo írta: akkor hogyan is van ez a "nem mondanád, ha nem így lenne dolog"? Meg akkor hogy is van ez a "mérések szerint is lüktető egyenáram" dolog, amit idefirkantottál nekünk nem is olyan régen? Ez utóbbi különösen érdekel...
Nem kapsz választ. Kerüli az őszinteséget, mint ördög a szenteltvizet. Valszeg nem százas az ürge.
Igen, látom, jól mutatja ezt a mellékelt ábra.

Egy dologra azért kíváncsi lennék. Vajon Morcos
a, tényleg úgy hiszi, hogy örökmozgót alkotott (de vajon akkor miért fél olyan méréseket mutatni, amin még látni is lehet valamit)?
b, tudja, hogy nincs igaza, de azt gondolja, hogy át tud minket verni néhány idióta tereléssel, meg intenzív szmájlihasználattal
c, tudja, hogy nincs igaza, de élvezi, hogy bosszant minket és hogy a hülyeségén pörögnek az emberek - magyarán trollkodik

Akármilyen furcsa, engem ez őszintén érdekelne, kíváncsi ember vagyok.
0 x

Morcos
Hozzászólások: 1594
Csatlakozott: 2012.08.19. 14:02

Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: Morcos » 2016.02.22. 22:10

agen_kolar11 írta:
Morcos írta:Már szervezem a nyilvános demostrációt!
Szia!

Hol lesznek még nyilvános demonstrációk?
Szívesen elmennék Gézoo-val,az egykori fizikatanárommal.
Ha nem akarod leírni nyilvánosan,küldd el priviben. :)

köszi agen
Küldöm ;)
0 x

Morcos
Hozzászólások: 1594
Csatlakozott: 2012.08.19. 14:02

Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: Morcos » 2016.02.22. 22:14

Mojjo írta:Egy dologra azért kíváncsi lennék. Vajon Morcos
a, tényleg úgy hiszi, hogy örökmozgót alkotott (de vajon akkor miért fél olyan méréseket mutatni, amin még látni is lehet valamit)?
b, tudja, hogy nincs igaza, de azt gondolja, hogy át tud minket verni néhány idióta tereléssel, meg intenzív szmájlihasználattal
c, tudja, hogy nincs igaza, de élvezi, hogy bosszant minket és hogy a hülyeségén pörögnek az emberek - magyarán trollkodik
A helyes válasz az "a". Nem tudok teljesítményméréseket mutatni, mert nincs a szkóphoz áramszondám. Ezt is leírtam. 300 ezerért meg nem fogok venni.
0 x

Mojjo
Hozzászólások: 296
Csatlakozott: 2012.11.30. 12:00

Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: Mojjo » 2016.02.22. 22:23

Érdekes, tegnap még azt mondtad, ma veszel egy teljesítménymérőt. Mintha tippeket is kaptál volna, hogyan mérj teljesítményt. Na meg ott vannak a híres egyetemi kapcsolataid. Ne haragudj, Morcos, de ezzel az esetlen tereléssel pont, hogy igen-igen valószínűtlenné teszed, hogy az "a" válasz a helyes. Sajnos az konkrétan hülyeség, hogy ne tudnál teljesítményt mérni, ha akarnál. Te csak nem akarsz, ennek pedig sok más magyarázata nincs, azon kívül, hogy magad is tudod, felesleges, mert semmiféle 100% feletti hatásfokot nem tud a szerkentyűd és egyből lebuksz. Ha gondolod, cáfold meg, de ilyen hülyeségekkel, hogy nem tudnál teljesítményt mérni, kár is előhozakodnod.

(agen_kolar jelenlétére ne számíts sehol, ő a tipikus "c" eset. Nem hisz a találmányodban, csak trollkodik veled. Mondjuk van annak egy diszkrét bája, hogy a trollal trollkodnak...)
0 x

Avatar
agen_kolar11
Hozzászólások: 184
Csatlakozott: 2015.04.21. 21:41

Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: agen_kolar11 » 2016.02.22. 22:28

Morcos írta:
agen_kolar11 írta:
Morcos írta:Már szervezem a nyilvános demostrációt!
Szia!

Hol lesznek még nyilvános demonstrációk?
Szívesen elmennék Gézoo-val,az egykori fizikatanárommal.
Ha nem akarod leírni nyilvánosan,küldd el priviben. :)

köszi agen
Küldöm ;)
Köszi,megkaptam.Ott leszünk! :)
0 x

Avatar
Solaris
Hozzászólások: 3584
Csatlakozott: 2012.07.25. 17:32

Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: Solaris » 2016.02.22. 22:46

agen_kolar11 írta:
Morcos írta:Már szervezem a nyilvános demostrációt!
Szia!

Hol lesznek még nyilvános demonstrációk?
Szívesen elmennék Gézoo-val,az egykori fizikatanárommal.
Ha nem akarod leírni nyilvánosan,küldd el priviben. :)

köszi agen
G Zoo, mint fizika tanár? Ne röhögtess már késő este. :)
0 x

Avatar
Solaris
Hozzászólások: 3584
Csatlakozott: 2012.07.25. 17:32

Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: Solaris » 2016.02.22. 22:48

Morcos írta:
Mojjo írta:Egy dologra azért kíváncsi lennék. Vajon Morcos
a, tényleg úgy hiszi, hogy örökmozgót alkotott (de vajon akkor miért fél olyan méréseket mutatni, amin még látni is lehet valamit)?
b, tudja, hogy nincs igaza, de azt gondolja, hogy át tud minket verni néhány idióta tereléssel, meg intenzív szmájlihasználattal
c, tudja, hogy nincs igaza, de élvezi, hogy bosszant minket és hogy a hülyeségén pörögnek az emberek - magyarán trollkodik
A helyes válasz az "a". Nem tudok teljesítményméréseket mutatni, mert nincs a szkóphoz áramszondám. Ezt is leírtam. 300 ezerért meg nem fogok venni.
Nocsak! Tegnap azt írtad, hogy ma veszel. :D Ne verd magad költségekbe, mert a hideg vizet sikerült feltalálnod. :mrgreen:
0 x

idegen
Hozzászólások: 930
Csatlakozott: 2015.04.10. 23:21

Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: idegen » 2016.02.22. 22:55

Morcos írta: A helyes válasz az "a". Nem tudok teljesítményméréseket mutatni, mert nincs a szkóphoz áramszondám. Ezt is leírtam. 300 ezerért meg nem fogok venni.
Áramszonda 300000?...
Ilyen drága egy ellenállás?
0 x

Avatar
mimindannyian
*
*
Hozzászólások: 7917
Csatlakozott: 2011.04.23. 16:20
Tartózkodási hely: Szoboszló

Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: mimindannyian » 2016.02.22. 23:19

idegen írta: Ilyen drága egy ellenállás?
Az ellenállás nem jó, az túl egyszerű. Még a végén világosan leolvasható lenne a jelalakokból a teljesítmény, aztán hatásfok. Egy jó áramszonda kell ide, a legdrágább! Nem holmi egyszerű, ami csak 200MHz-ig mér.
0 x

Avatar
Solaris
Hozzászólások: 3584
Csatlakozott: 2012.07.25. 17:32

Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: Solaris » 2016.02.22. 23:36

mimindannyian írta:
idegen írta: Ilyen drága egy ellenállás?
Az ellenállás nem jó, az túl egyszerű. Még a végén világosan leolvasható lenne a jelalakokból a teljesítmény, aztán hatásfok. Egy jó áramszonda kell ide, a legdrágább! Nem holmi egyszerű, ami csak 200MHz-ig mér.
Ugyan már! Morcos kicsire nem ad, nagyra nem néz, megy a rögeszméje után. :)
0 x

Szilágyi András
*
*
Hozzászólások: 6521
Csatlakozott: 2009.12.05. 09:31
Tartózkodási hely: Budapest

Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: Szilágyi András » 2016.02.22. 23:37

mimindannyian írta:
idegen írta: Ilyen drága egy ellenállás?
Az ellenállás nem jó, az túl egyszerű. Még a végén világosan leolvasható lenne a jelalakokból a teljesítmény, aztán hatásfok. Egy jó áramszonda kell ide, a legdrágább! Nem holmi egyszerű, ami csak 200MHz-ig mér.
Ez nem áramszonda egyébként. Hibás a leírás.
0 x

Avatar
mimindannyian
*
*
Hozzászólások: 7917
Csatlakozott: 2011.04.23. 16:20
Tartózkodási hely: Szoboszló

Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: mimindannyian » 2016.02.23. 10:03

Télleg, ez pont fesz-szonda. Hát akkor sajnos elmarad a világhír. Bemérhetetlen a berendezés. Egy áramszondán múlott az energiaéhséggel küzdő világ sorsa. A jó hazafi most bizonyára gyűjtést rendezne a nemes cél érdekében. Ha az energiacella is a rövidlátó befektetők miatt vérzett el, legalább itt mutassuk meg a világnak, hogy milyen nagyszerű nép is a magyar! Semmi kétség, növelki kell a mentálhigéniai központok számát!
0 x

Morcos
Hozzászólások: 1594
Csatlakozott: 2012.08.19. 14:02

Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: Morcos » 2016.02.23. 10:57

Szilágyi András írta:Ez nem áramszonda egyébként. Hibás a leírás.
Egyébként azért nem tudom lemérni a szkóppal a primer oldalt, mert földkör jön létre és nagy áramok kezdenek folyni. Leválasztótrafó kéne.
0 x

Morcos
Hozzászólások: 1594
Csatlakozott: 2012.08.19. 14:02

Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: Morcos » 2016.02.23. 11:03

Egyébként meg hogy lezárjam ezt a teljesítménymérősdi vitát, a primer és szekunder oldalakon mért feszültség és áram alapján mág a leghülyébb fizikusok is ki tudják számolni a teljesítményt és ebből a hatásfokot. Nem kell ide teljesítménymérő.
0 x

Avatar
mimindannyian
*
*
Hozzászólások: 7917
Csatlakozott: 2011.04.23. 16:20
Tartózkodási hely: Szoboszló

Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: mimindannyian » 2016.02.23. 11:12

Morcos írta: Egyébként azért nem tudom lemérni a szkóppal a primer oldalt, mert földkör jön létre
Baromság, a szkóp bemenetei le vannak választva, bármit mérhetsz velük.
Morcos írta: primer és szekunder oldalakon mért feszültség és áram alapján mág a leghülyébb fizikusok is ki tudják számolni a teljesítményt
Hm, akkor ez még neked is sikerülhet? Bizonyára az áram és feszültség közti fáziskülönbségről még nem hallottál, és annak a teljesítményre gyakorolt hatásáról.
0 x

Mojjo
Hozzászólások: 296
Csatlakozott: 2012.11.30. 12:00

Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: Mojjo » 2016.02.23. 11:20

Morcos írta:Egyébként meg hogy lezárjam ezt a teljesítménymérősdi vitát
Semmiféle vita nincs itt. Te nem vagy hajlandó teljesítményt mérni, és itt vége a történetnek. Ha komolyan hinnéd, hogy működik a géped, megoldanád, ez egyértelmű. Nanehogymá' a szuper egyetemi kapcsolataid révén ne tudj valami teljesítménymérőhöz jutni, vagy ne tudják neked megmérni... na meg, ha valóban úgy gondolnád, hogy feltaláltad az ingyenenergia készüléket, ami az emberiség számára jelentőségen kb csak a tűz felfedezésével és megszelidítésével említhető egy lapon, de lehet, még azt is elhomályosítja, akkor nem lenne pénz még 300k sem. Az emberiség történelmének az egyik, ha nem a legnagyobb felfedezéséről próbálsz minket győzködni, miközben egy hülye mérést nem vagy hajlandó elvégezni. Szerinted 10-es skálán ezt mennyire lehet komolyan venni? De komolyan, te tényleg azt hiszed, hogy ezt bárki komolyan tudja venni? Bohóckodás az egész, ami egy dolog, de már túl régóta húzódik, és már szerintem mindenkit fáraszt és irritál. Főleg, hogy egyre komolytalanabb és komolytalanabb az egész, pedig már az elején is az volt erősen - de mindig van lejjebb.

(A feszültségadataid meg nem véletlenül nem alkalmasak bizonyításra. Vagy ezzel is vitatkoznál, hogy jobban tudod, mint a fizikusok, mint a váltóáram/lüktető egyenáram témát? Mert az is úgy bejött neked...)
0 x

Morcos
Hozzászólások: 1594
Csatlakozott: 2012.08.19. 14:02

Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: Morcos » 2016.02.23. 11:21

mimindannyian írta:
Morcos írta: Egyébként azért nem tudom lemérni a szkóppal a primer oldalt, mert földkör jön létre
Baromság, a szkóp bemenetei le vannak választva, bármit mérhetsz velük.
Morcos írta: primer és szekunder oldalakon mért feszültség és áram alapján mág a leghülyébb fizikusok is ki tudják számolni a teljesítményt
Hm, akkor ez még neked is sikerülhet? Bizonyára az áram és feszültség közti fáziskülönbségről még nem hallottál, és annak a teljesítményre gyakorolt hatásáról.
Mivel tisztán ohmos a szekunder oldali terhelés, így a teljesítménytényező 1.
0 x

Mojjo
Hozzászólások: 296
Csatlakozott: 2012.11.30. 12:00

Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: Mojjo » 2016.02.23. 11:24

Ha valami csoda folytán te magad hiszel ebben az egészben, már csak azért is eressz meg egy teljesítménymérést, saját magadnak. Bár szerintem, ha valaha hittél is benne, mostanra már rájöttél, hogy nem működik, azért sunnyogod ezt el ilyen látványosan. Nem hiszem, hogy véletlen feledkeztünk meg hirtelen erről:
Morcos írta: Rácseszel, mert holnap veszek teljesítménymérőt is... :mrgreen:
Tudod Morcos, a fórum nem felejt, főleg, ha valamit ekkora arccal lengetsz be, aztán próbálod minden eszközzel megúszni utána... Nem lehet amúgy véletlenül, hogy be is szerezted azt a teljesítménymérőt, csak épp nem azt mutatta, amit szerettél volna?
0 x

Mojjo
Hozzászólások: 296
Csatlakozott: 2012.11.30. 12:00

Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: Mojjo » 2016.02.23. 11:25

Már írták neked, hogy nem létezik tisztán ohmos terhelés... reménytelen vagy.
0 x

Avatar
Solaris
Hozzászólások: 3584
Csatlakozott: 2012.07.25. 17:32

Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: Solaris » 2016.02.23. 11:34

Morcos írta:
Szilágyi András írta:Ez nem áramszonda egyébként. Hibás a leírás.
Egyébként azért nem tudom lemérni a szkóppal a primer oldalt, mert földkör jön létre és nagy áramok kezdenek folyni. Leválasztótrafó kéne.
Nem Morcos, nem azért, hanem azért, mert nem tudod használni az oszcilloszkópot. Talán kérj segítséget az Erdei Begyetemről - ott avatták doktorrá Bubó Bubót -, ahol foglalkoztak a transzformátoroddal. Ez esetben azonban nem értem, hogy miért nem az egyetem - bocsánat, betyetem - méréseivel állsz elő? Hmm?
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Solaris 2016.02.23. 11:43-kor.
0 x

Avatar
Solaris
Hozzászólások: 3584
Csatlakozott: 2012.07.25. 17:32

Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: Solaris » 2016.02.23. 11:37

Morcos írta: Egyébként meg hogy lezárjam ezt a teljesítménymérősdi vitát, a primer és szekunder oldalakon mért feszültség és áram alapján mág a leghülyébb fizikusok is ki tudják számolni a teljesítményt és ebből a hatásfokot. Nem kell ide teljesítménymérő.
Hát persze, ahogyan ezt Morcos elgondolja! Úgy látszik mégsem ismered az Óbudai Egyetem rövid összefoglalóját a transzformátorokról, mi több, az állításod szerinti sokkal kitűnőbb saját könyvedet sem ismered, de inkább nem érted, hogy mi van ott leírva. :mrgreen:
0 x

Avatar
Solaris
Hozzászólások: 3584
Csatlakozott: 2012.07.25. 17:32

Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: Solaris » 2016.02.23. 11:42

Morcos írta:
mimindannyian írta:
Morcos írta: Egyébként azért nem tudom lemérni a szkóppal a primer oldalt, mert földkör jön létre
Baromság, a szkóp bemenetei le vannak választva, bármit mérhetsz velük.
Morcos írta: primer és szekunder oldalakon mért feszültség és áram alapján mág a leghülyébb fizikusok is ki tudják számolni a teljesítményt
Hm, akkor ez még neked is sikerülhet? Bizonyára az áram és feszültség közti fáziskülönbségről még nem hallottál, és annak a teljesítményre gyakorolt hatásáról.
Mivel tisztán ohmos a szekunder oldali terhelés, így a teljesítménytényező 1.

Látom, hogy halovány lila fingod sincsen a transzformátorral kapcsolatos számításokról és mérésekről. Mégis csak olvasd el és magyaráztasd el magadnak az Óbudai Egyetem általam belinkelt anyagát és a másikat, a transzformátor méréses vizsgálatáról. :) Találsz az anyagban nagyon egyszerű kapcsolási rajzot. Hátha attól megvilágosodsz.
A teljesítmény adatokat azért kérjük Morcos, mert a transzformátor hatásfoka a leadott és a felvett teljesítmény hányadosa, valamint a transzformátor hatásfoka függ a terheléstől. Utóbbi miatt kértem a transzformátorod jelleggörbéit. stb. Na, hagyjuk, magas ez neked, mint tyúknak az abc.
0 x

Avatar
Solaris
Hozzászólások: 3584
Csatlakozott: 2012.07.25. 17:32

Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: Solaris » 2016.02.23. 11:47

Morcos írta:
Szilágyi András írta:Ez nem áramszonda egyébként. Hibás a leírás.
Egyébként azért nem tudom lemérni a szkóppal a primer oldalt, mert földkör jön létre és nagy áramok kezdenek folyni. Leválasztótrafó kéne.
Aham, akkor csinálj egyet. Olyan, mint a te trafód, csak mágnes nélkül. :)
0 x

Válasz küldése