Tiltott találmányok?

Örökmozgók, 100% feletti hatásfok
Avatar
szabiku
Hozzászólások: 943
Csatlakozott: 2016.12.22. 01:27

Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: szabiku » 2017.05.31. 19:18

Solaris írta:Hmmm, ... Gondolom Einstein gravitáció elméletét akarod cáfolni, mint előtted olyan sokan. Az Einstein - egyenletek puszta matematika, mint bármely másik formalizmus, amit a fizikában használunk. Azt a kísérletek és a megfigyelések eredményei döntik el, hogy az adott formalizmus jó, avagy sem. Einstein esetében a megfigyelések igazolták az elmélete használhatóságát.
aláhúzás: Igen, de sajnos szerintem elvileg hibás. A formalizmust elsősorban a matematikai levezetés dönti el, hogy jó, avagy sem. Persze ettől még azért (valamiért) használható, na de erről majd a másik topikban...
Nem a gravitáció elméletét fogom cáfolni, sem kísérleti bizonyítékait, egyszerűen egy összeférhetetlenségre akarok majd rávilágítani, ami könnyen látható, de minden könyvben, amivel én eddig találkoztam, elsikkasztották. A könyvírók is többnyire lényegében egymást (vagy a Landau II-t) másolgatják felszínes eltéréseket kreálva csak, de a problémát, amiről szólni szeretnék, szőnyeg alá söpörve tartják sajnos..
Solaris írta:Mit szeretnél? Kiküszöbölni a fellépő szingularitást, vagy összefésülni a kvantummechanikával, netán bebizonyítani, hogy a húrelmélet az igazi?
Itt még azért nem tartok, de az első gondolat tárgya az általam feszegetett probléma körüli dolog, mondjuk.
Solaris írta:Ha ilyen témákkal foglalkozol és érted is, akkor nem világos, hogy miért nem valami fizikai folyóiratban terjeszted a nézeteidet, vagy egyetemi katedrán forradalmasítod a fizikát? Tudod, ez itt egy laikus fórum, néhány valóban képzett emberkét leszámítva.
Ne akarjál kakaskodóan elzavarni :) tudom sokaknak szokott fájni, ha esetleg valaki nála okosabb is egy udvarban kapirgál vele... :mrgreen: A többire felesleges válaszolni.. Majd szólok, ha sikerült magasabbra is törnöm az ismeretterjesztéseimmel. Egyelőre nincs rá lehetőségem, és még nem vagyok mindennel készen.. stb. De ha segíteni akarsz, adhatok egy számlaszámot, hogy támogass a törekvéseim mielőbbi elérésében.. ;) :D
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára szabiku 2017.05.31. 19:20-kor.
0 x

Morcos
Hozzászólások: 1594
Csatlakozott: 2012.08.19. 14:02

Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: Morcos » 2017.05.31. 19:19

szabiku írta:Miért szerinted, csak hülyéskedik itt a fórumon, közben meg örökmozgóellenes? :D Nem hiszem... bár ki tudja, lehet csak megjátssza magát. Próbáltam neki a lehető legjobban párral feljebb elmagyarázni, hogy hol a hiba a gondolatmenetében, de ha neki nem hasznos, hát majd másoknak, akik olvassák az lesz, amit írtam.
Sajnos a magyarázatod nem volt helytálló, bár tudom, hogy mindenki ezt gondolja elsőre amit te, mert evidensnek tűnik.
0 x

Avatar
szabiku
Hozzászólások: 943
Csatlakozott: 2016.12.22. 01:27

Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: szabiku » 2017.05.31. 19:22

És egy nagyon-nagyon részletes matematikai levezetéssel nem próbálkoznál meg? Amiből egyértelműen és kétséget kizáróan látszik az igazad.
0 x

Morcos
Hozzászólások: 1594
Csatlakozott: 2012.08.19. 14:02

Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: Morcos » 2017.05.31. 19:24

Szilágyi András írta:Nem értetted a kérdést? Azt kérdezte mimindannyian, hogy HONNAN származik a többletenergia, ha szerinted nem sérül az energiamegmaradás. Meg kell nevezned a forrást, ahonnét elvevődik.
A két mágneses mező összeadódásából származó megnégyszereződött energiából származik a többlet. Egyébként az ezelőtti felvetésedre is válaszoltam még az előző (39.) oldalon.
0 x

Avatar
szabiku
Hozzászólások: 943
Csatlakozott: 2016.12.22. 01:27

Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: szabiku » 2017.05.31. 19:33

Azon túlmenően honnan származik? Minket az érdekel. Összeget négyzetre emelni mi is tudunk.. Tudod, az energiamérleg annak pontos megnevezése nélkül még hiányos..
0 x

Avatar
szabiku
Hozzászólások: 943
Csatlakozott: 2016.12.22. 01:27

Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: szabiku » 2017.05.31. 19:38

Tényleg Morcos, te hiszel a szűzanyában?? :mrgreen:
0 x

Morcos
Hozzászólások: 1594
Csatlakozott: 2012.08.19. 14:02

Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: Morcos » 2017.05.31. 19:46

szabiku írta: És egy nagyon-nagyon részletes matematikai levezetéssel nem próbálkoznál meg? Amiből egyértelműen és kétséget kizáróan látszik az igazad.
Én is csak a mérésekből jöttem rá hogy ez így van, de ha magyarázatot kéne találni ez azért van, mert a remanens mágneses tér (vagy akár az állandómágnes mágneses tere) nem változik idővel, így nem hat vissza a tekercs áramára (és ezáltal az energiafelvételre), vagyis ez esetben nincs kölcsönös indukció. Ergó csak a tekercs mágneses terének felépítésére kell energiát fordítanod, a mágneses terek összeadására nem.
0 x

Morcos
Hozzászólások: 1594
Csatlakozott: 2012.08.19. 14:02

Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: Morcos » 2017.05.31. 19:49

szabiku írta: Tényleg Morcos, te hiszel a szűzanyában?? :mrgreen:
Hinni a templomban kell, én kísérletezek, de az előző hozzászólásomban megadtam a választ.
0 x

Szilágyi András
*
*
Hozzászólások: 6520
Csatlakozott: 2009.12.05. 09:31
Tartózkodási hely: Budapest

Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: Szilágyi András » 2017.05.31. 19:56

Morcos írta:
Szilágyi András írta:Ugyanaz a hülyeség. Nincs lényegi különbség az állandómágnes meg a remanens mágneses terű vas között.
Tévedés, lényegi különbség van. Az állandómágnes belsejében B és H mezők ellentétesek - ahogyan arra helyesen felhívtad a figyelmet -, a Br remanens mágneses tér esetében viszont H=0.
Dehogy nulla. Hogy lenne már annyi? Valamit megint összekeversz. A KÜLSŐ mágneses tér nulla, a belső természetesen nem.
0 x

Szilágyi András
*
*
Hozzászólások: 6520
Csatlakozott: 2009.12.05. 09:31
Tartózkodási hely: Budapest

Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: Szilágyi András » 2017.05.31. 19:58

Morcos írta:
szabiku írta: És egy nagyon-nagyon részletes matematikai levezetéssel nem próbálkoznál meg? Amiből egyértelműen és kétséget kizáróan látszik az igazad.
Én is csak a mérésekből jöttem rá hogy ez így van, de ha magyarázatot kéne találni ez azért van, mert a remanens mágneses tér (vagy akár az állandómágnes mágneses tere) nem változik idővel, így nem hat vissza a tekercs áramára (és ezáltal az energiafelvételre), vagyis ez esetben nincs kölcsönös indukció. Ergó csak a tekercs mágneses terének felépítésére kell energiát fordítanod, a mágneses terek összeadására nem.
A fizika törvényei az energiamegmaradással összhangban vannak. Nincs olyan, hogy felirkálod az ismert képleteket, és egyszercsak azt kapod, hogy nini, itt energia jelenik meg a semmiből. Ha ezt kapod, tudod, hogy hibáztál.
0 x

Avatar
szabiku
Hozzászólások: 943
Csatlakozott: 2016.12.22. 01:27

Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: szabiku » 2017.05.31. 20:04

Morcos írta:ha magyarázatot kéne találni ez azért van, mert a remanens mágneses tér (vagy akár az állandómágnes mágneses tere) nem változik idővel, így nem hat vissza a tekercs áramára (és ezáltal az energiafelvételre), vagyis ez esetben nincs kölcsönös indukció. Ergó csak a tekercs mágneses terének felépítésére kell energiát fordítanod, a mágneses terek összeadására nem.
Hát pedig a képletek azt mondják, hogy ha a tekercs külön van, akkor kevesebb energiával épül fel az 1B mágneses tér, mint ha benne van egy 1B-s mágnes, és arról kell felépíteni ott a mágneses teret 1B-ről 2B-re. Visszafelé ugyan így.
0 x

Morcos
Hozzászólások: 1594
Csatlakozott: 2012.08.19. 14:02

Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: Morcos » 2017.05.31. 20:14

Szilágyi András írta:Dehogy nulla. Hogy lenne már annyi? Valamit megint összekeversz. A KÜLSŐ mágneses tér nulla, a belső természetesen nem.
De H=0 esetében marad vissza a remanens mágneses tér a hiszterézis görbe szerint.
0 x

idegen
Hozzászólások: 930
Csatlakozott: 2015.04.10. 23:21

Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: idegen » 2017.05.31. 20:21

Morcos írta: Tehát börtönbe az ingyenergia kutatókkal! Ezen nagyon jót kacagtam. Egyébként ezen az alapon az egész politikai, gazdasági és média elitet börtönbe vetketnék, mert kizárólag hamisságokat - nevezzük nevén - hazugságokat terjesztenek. Csodálom, hogy csak a jelentéktelen ingyenenergiakutatók zavarnak ennyire, a társadalom fehérgalléros bűnözői nem.
Jól félreértettél!Ez gondolom nem lehet véletlen.
Sajnos a fehérgallérossal nem tudok mit kezdeni./függetlenül attól,hogy azok is nagyon zavarnak/.
0 x

Avatar
szabiku
Hozzászólások: 943
Csatlakozott: 2016.12.22. 01:27

Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: szabiku » 2017.05.31. 20:30

Itt nem is a tekercs a lényeg egyébként, hanem hogy a mágnesen belül a már meglévő 1B térben te még több, vagyis még egyszer annyi kis "köráramot" vagy mágneses domaint forgassál pozícióba, hogy 2B legyen végül a tér a mágnesben. Ehhez nulla potenciálról kell mindegyiket felvinni egyenként és sorban egyre magasabb már meglévő potenciálra. (Természetesen erre kell, hogy legyen mágneses kapacitása az önmagában (gerjesztés nélküli) 1B-re (rögzített) gyártott mágneses anyagodnak.) A tekerccsel csupán ezt csak (tovább) kikényszeríted belőle (a mágnesed anyagából), de az nem is lényeges ebben a tekintetben.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára szabiku 2017.05.31. 20:33-kor.
0 x

Szilágyi András
*
*
Hozzászólások: 6520
Csatlakozott: 2009.12.05. 09:31
Tartózkodási hely: Budapest

Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: Szilágyi András » 2017.05.31. 20:33

Morcos írta:
Szilágyi András írta:Dehogy nulla. Hogy lenne már annyi? Valamit megint összekeversz. A KÜLSŐ mágneses tér nulla, a belső természetesen nem.
De H=0 esetében marad vissza a remanens mágneses tér a hiszterézis görbe szerint.
Te nem értesz magyarul? Most írtam, hogy az a KÜLSŐ H-ra vonatkozik.
0 x

Morcos
Hozzászólások: 1594
Csatlakozott: 2012.08.19. 14:02

Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: Morcos » 2017.05.31. 20:35

Szilágyi András írta:
Morcos írta:
Szilágyi András írta:Dehogy nulla. Hogy lenne már annyi? Valamit megint összekeversz. A KÜLSŐ mágneses tér nulla, a belső természetesen nem.
De H=0 esetében marad vissza a remanens mágneses tér a hiszterézis görbe szerint.
Te nem értesz magyarul? Most írtam, hogy az a KÜLSŐ H-ra vonatkozik.
Jó bocs ezt benéztem.
0 x

Avatar
szabiku
Hozzászólások: 943
Csatlakozott: 2016.12.22. 01:27

Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: szabiku » 2017.05.31. 20:41

Anyag mágnesezése leegyszerűsítve mágneses domainek (vagy ha úgy tetszik kis "köráramok") egy irányba forgatásáról szól. Teljesen mindegy, hogy ezt hogyan éred el, ez határozza meg a befektetett energiát (ettől nő az anyagban az eredő mágneses tér). Visszafelé pedig a leadottat is.
0 x

Morcos
Hozzászólások: 1594
Csatlakozott: 2012.08.19. 14:02

Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: Morcos » 2017.05.31. 20:46

szabiku írta:Anyag mágnesezése leegyszerűsítve mágneses domainek (vagy ha úgy tetszik kis "köráramok") egy irányba forgatásáról szól. Teljesen mindegy, hogy ezt hogyan éred el, ez határozza meg a befektetett energiát (ettől nő az anyagban az eredő mágneses tér). Visszafelé pedig a leadottat is.
Hát nem tudom pontosan mitől van ez. A mérések olyan egyszerűek, hogy azokban biztos nincs hiba. Az oszcilloszkóp is megfelelően volt beállítva.
0 x

Avatar
szabiku
Hozzászólások: 943
Csatlakozott: 2016.12.22. 01:27

Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: szabiku » 2017.05.31. 20:54

Higgyél nekem, fizikus vagyok. :geek:
0 x

Avatar
Solaris
Hozzászólások: 3584
Csatlakozott: 2012.07.25. 17:32

Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: Solaris » 2017.06.01. 09:51

szabiku írta: A formalizmust elsősorban a matematikai levezetés dönti el, hogy jó, avagy sem.
Megbocsáss, de ez hülyeség. Teljesen rossz feltevésekből kiindulva lehet olyan matematikai formalizmust hibátlanul összehozni, amely a fizikában nem alkalmazható, mert egyetlen előjelzése sem teljesül. A magam részéről nem hiszem, hogy Einstein óta a sok fizikus és matematikus ne találta volna meg azt az elvi hibát, amit Einstein vétett és most te magad rájöttél, hogy van ilyen elvi hibája.

A fene se akar innen elzavarni. Ez a moderátor dolga, ha úgy látja jónak. Én azt gondolom, hogy aki egy ilyen horderejű hibát talált Einstein munkájában, az nyugodtan megírhatja egy tudományos szaklapban és így másoknak módjában áll az eredményeit megismerni, ellenőrizni, megerősíteni, vagy éppen cáfolni.
0 x

Avatar
mimindannyian
*
*
Hozzászólások: 7917
Csatlakozott: 2011.04.23. 16:20
Tartózkodási hely: Szoboszló

Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: mimindannyian » 2017.06.01. 11:04

Morcos írta: A mérések olyan egyszerűek, hogy azokban biztos nincs hiba.
Ezt kicsit pontosítsuk, hogy igaz legyen: annyira túlegyszerűsítve értelmezed, hogy nem tudsz elképzelni hibát bennük.
0 x

Avatar
szabiku
Hozzászólások: 943
Csatlakozott: 2016.12.22. 01:27

Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: szabiku » 2017.06.01. 13:14

szabiku írta:A formalizmust elsősorban a matematikai levezetés dönti el, hogy jó, avagy sem.
Solaris írta:Teljesen rossz feltevésekből kiindulva lehet olyan matematikai formalizmust hibátlanul összehozni, amely a fizikában nem alkalmazható, mert egyetlen előjelzése sem teljesül.
Persze nyilván. Én úgy akartam érteni, hogy ha, tegyük fel, jók a kiindulások, feltevések, vagy csupán bízunk bennük, akkor elsősorban a matematikai egzakt logika felel a formalizmus helyességéért. Így alkotják az elméleteket. A levezetés közben szigorú esetben nem lehet csalni, mert akkor a végeredmény formája sem lesz tökéletes. Ha mégis kicsit csalni kell, mert nincs más járható út, akkor úgy haladnak tovább. Erre is sok példa van, mert pl. egyszerűsíteni kell a felhasznált ismereteinket, vagy mert a matematikának is vannak sarkos pontjai. Ha ezek után mégis használhatatlan formát kapunk (mert a tapasztalat nem igazolja), akkor a kiindulásokkal, feltevésekkel lehet a baj, vagy a kicsinek vélt csalással.
Solaris írta:A magam részéről nem hiszem, hogy Einstein óta a sok fizikus és matematikus ne találta volna meg azt az elvi hibát, amit Einstein vétett és most te magad rájöttél, hogy van ilyen elvi hibája.
Azt a hibát nyilván (szinte) mindenki látta, de nem lehetett vele mit csinálni... A baj az, hogy akkor is láttatni kell, mert ha valaki nem látja, akkor azt hiszi, hogy minden tökéletes, pedig már a gravitáció einsteini elméletének keretei között gond. Hidd el megint nem valami újat alkotok, csak rávilágítok majd arra, amit szerintem fontos jól látni, ha igazán érteni akarjuk a dolgokat.
0 x

Morcos
Hozzászólások: 1594
Csatlakozott: 2012.08.19. 14:02

Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: Morcos » 2017.06.01. 13:20

szabiku írta:Azt a hibát nyilván (szinte) mindenki látta, de nem lehetett vele mit csinálni... A baj az, hogy akkor is láttatni kell, mert ha valaki nem látja, akkor azt hiszi, hogy minden tökéletes, pedig már a gravitáció einsteini elméletének keretei között gond. Hidd el megint nem valami újat alkotok, csak rávilágítok majd arra, amit szerintem fontos jól látni, ha igazán érteni akarjuk a dolgokat.
Ne csigázd tovább solarist tedd már be a megfejtést.
0 x

Szilágyi András
*
*
Hozzászólások: 6520
Csatlakozott: 2009.12.05. 09:31
Tartózkodási hely: Budapest

Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: Szilágyi András » 2017.06.01. 13:25

Csak ne ide, mert itt off.
0 x

Morcos
Hozzászólások: 1594
Csatlakozott: 2012.08.19. 14:02

Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: Morcos » 2017.06.01. 13:26

Szilágyi András írta: Csak ne ide, mert itt off.
Megvan annak a szaktopikja :)
0 x

Morcos
Hozzászólások: 1594
Csatlakozott: 2012.08.19. 14:02

Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: Morcos » 2017.06.01. 13:27

mimindannyian írta:
Morcos írta: A mérések olyan egyszerűek, hogy azokban biztos nincs hiba.
Ezt kicsit pontosítsuk, hogy igaz legyen: annyira túlegyszerűsítve értelmezed, hogy nem tudsz elképzelni hibát bennük.
A mérésekben nem. Az elméletben még igen.
0 x

Avatar
szabiku
Hozzászólások: 943
Csatlakozott: 2016.12.22. 01:27

Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: szabiku » 2017.06.01. 13:28

Nem ide teszem, hanem a Lagrange-os topikba. Azért nyitottam. Itt csak szóba került.
Még egy nap kell, hogy átnézzem.
0 x

Morcos
Hozzászólások: 1594
Csatlakozott: 2012.08.19. 14:02

Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: Morcos » 2017.06.01. 21:27

Közbe nyitottam egy ingyenenergia weboldalt, és elsőként mindjárt feltettem a Bóday Árpi féle tröbbletenergia generátor leírását és kapcsolási rajzát.

http://ingyenenergia.weebly.com/

Ez volt a videó róla:
0 x

Avatar
Solaris
Hozzászólások: 3584
Csatlakozott: 2012.07.25. 17:32

Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: Solaris » 2017.06.01. 22:12

Morcos írta: Közbe nyitottam egy ingyenenergia weboldalt, ...
Egy szemétdombbal több a neten, ahol hülyék kapirgálhatnak a csodák után.
0 x

Avatar
szabiku
Hozzászólások: 943
Csatlakozott: 2016.12.22. 01:27

Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: szabiku » 2017.06.01. 22:51

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
0 x

Morcos
Hozzászólások: 1594
Csatlakozott: 2012.08.19. 14:02

Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: Morcos » 2017.06.04. 14:37

Egyébként alamit nem értek ebben a B-H dologban... Ha a mágnes belsejében B és H ellentétes, az negatív energiát feltételez, ami ugye teljes képzavar, mivel az enegia mindig pozitív az "egzotikus anyagot" kivéve.
0 x

idegen
Hozzászólások: 930
Csatlakozott: 2015.04.10. 23:21

Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: idegen » 2017.06.04. 20:13

Morcos írta: Én is csak a mérésekből jöttem rá hogy ez így van, de ha magyarázatot kéne találni ez azért van, mert a remanens mágneses tér (vagy akár az állandómágnes mágneses tere) nem változik idővel, így nem hat vissza a tekercs áramára (és ezáltal az energiafelvételre), vagyis ez esetben nincs kölcsönös indukció. Ergó csak a tekercs mágneses terének felépítésére kell energiát fordítanod, a mágneses terek összeadására nem.
Hibásak a méréseid.
-visszahat a tekercs áramára
-mágneses terek összeadása pedig 1+1...vagyis NEM négyzetes!
Morcos írta: A két mágneses mező összeadódásából származó megnégyszereződött energiából származik a többlet
ezt valahogy meg tudod magyarázni?
Mitől lenne négyszeres???
0 x

idegen
Hozzászólások: 930
Csatlakozott: 2015.04.10. 23:21

Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: idegen » 2017.06.04. 22:13

szabiku írta: Higgyél nekem, fizikus vagyok.
Nekem sem hisz,pedig nem vagyok fizikus :)
0 x

Morcos
Hozzászólások: 1594
Csatlakozott: 2012.08.19. 14:02

Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: Morcos » 2017.06.04. 22:32

idegen írta:Nekem sem hisz,pedig nem vagyok fizikus :)
Hát ez az. :)
0 x

Morcos
Hozzászólások: 1594
Csatlakozott: 2012.08.19. 14:02

Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: Morcos » 2017.06.04. 22:39

idegen írta:Hibásak a méréseid.
-visszahat a tekercs áramára
-mágneses terek összeadása pedig 1+1...vagyis NEM négyzetes!
ezt valahogy meg tudod magyarázni?
Mitől lenne négyszeres???
Nem hibásak azok csak maximum nem úgy van ahogy én gondolom. A mágneses terek összeadása 1+1, viszont az energiája már (1+1)2. Sokkal inkább érdekes lenne a BH összefüggés alapján számolni, de nem teljesen világos számomra, mivel negatív energia is kijöhet a számításból ellentétes B és H esetén.
0 x

idegen
Hozzászólások: 930
Csatlakozott: 2015.04.10. 23:21

Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: idegen » 2017.06.04. 22:49

Ne bonyolitsd túl!Negatív jön ki a valóságban.A mágnes is csak veszteség plusz a többi,ami csak az ellenállásokból ered/tekercs,mosfet,dióda stb/.
Hogy kerül négyzetre az 1+1?.Ami valólában nem is egy meg egy,de ez most részletkérdés :)
0 x

Morcos
Hozzászólások: 1594
Csatlakozott: 2012.08.19. 14:02

Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: Morcos » 2017.06.04. 22:53

idegen írta:Ne bonyolitsd túl!Negatív jön ki a valóságban.A mágnes is csak veszteség plusz a többi,ami csak az ellenállásokból ered/tekercs,mosfet,dióda stb/.
Hogy kerül négyzetre az 1+1?.Ami valólában nem is egy meg egy,de ez most részletkérdés :)
Akkor csak elég sok permanens mágnest kell összerakni és máris kész a warp drive :-) Szóval ez így hülyeség, csak nem értem ezt az energia dolgot.
0 x

Avatar
szabiku
Hozzászólások: 943
Csatlakozott: 2016.12.22. 01:27

Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: szabiku » 2017.06.05. 03:47

Morcos írta:Egyébként valamit nem értek ebben a B-H dologban... Ha a mágnes belsejében B és H ellentétes, az negatív energiát feltételez, ami ugye teljes képzavar, mivel az energia mindig pozitív az "egzotikus anyagot" kivéve.
Morcos írta:... nem teljesen világos számomra, mivel negatív energia is kijöhet a számításból ellentétes B és H esetén.
Morcos írta:... nem értem ezt az energia dolgot.
aláhúzás: Egyelőre nem érdemes az energia fogalmát olyan területen alkalmazni, ahol önmagával ellentmondásba kerül...
A többi észrevétel jogos. Valaki hibázott ezzel a mágneses B-H dologgal.. :)
Morcos írta:... ha magyarázatot kéne találni ez azért van, mert a remanens mágneses tér (vagy akár az állandómágnes mágneses tere) nem változik idővel, így nem hat vissza a tekercs áramára (és ezáltal az energiafelvételre), vagyis ez esetben nincs kölcsönös indukció. Ergó csak a tekercs mágneses terének felépítésére kell energiát fordítanod, a mágneses terek összeadására nem.
Nem változik (az idővel)??? :shock: (Hibás a kiinduló elgondolás, nincs Ergó, teljesen rossz a következtetés is...)

Itt van az egész félreértésed gyökere. Az "állandómágnes" fogalom az nem úgy értendő, hogy ha azt elkezded csesztetni egy tekerccsel, akkor abban nem változik a mágneses tér!! Hanem, hogy ha nem cseszteted túl (erősen), akkor ha utána már nem cseszteted, azaz abbahagyod és kikapcsolsz körülötte mindent, akkor visszaáll a mágneses tere a legyártott állapotára (értékére).
DE ha cseszteted (pl. egy áram járta tekerccsel), akkor abban a paramétereinek (mágneses permeabilitás) megfelelően változik közben a mágneses tér természetesen. Így benne az energia is, ami persze nem lesz negatív... (<-- @András is.) Ezt az integrálással is végig lehet gondolni...
0 x

a.n
Hozzászólások: 130
Csatlakozott: 2015.05.14. 20:31

Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: a.n » 2017.06.05. 08:39

idegen írta: Ne bonyolitsd túl!Negatív jön ki a valóságban.A mágnes is csak veszteség plusz a többi,ami csak az ellenállásokból ered/tekercs,mosfet,dióda stb/.
-visszahat a tekercs áramára
Végy egy laza csatolású trafót.Toroid,hipersil,,,Az egyik oldalt hajtsd meg H híddal,a másik oldalt terheld (kisebb és nagyobbal is) diódán keresztül.Mindegyik oldalra tegyél még egy tekercset,arra tegyél graetz hidat és puffert.Középre tegyél mágnest.Mérj közben.Határozd meg (vagy válts) polaritásokat. :?:
0 x

Avatar
Solaris
Hozzászólások: 3584
Csatlakozott: 2012.07.25. 17:32

Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: Solaris » 2017.06.05. 12:23

szabiku írta: Nem ide teszem, hanem a Lagrange-os topikba. Azért nyitottam. Itt csak szóba került.
Még egy nap kell, hogy átnézzem.
Úgy látom több nap is kell. Hiába, jó munkához idő kell, a rosszhoz több.
0 x

Avatar
szabiku
Hozzászólások: 943
Csatlakozott: 2016.12.22. 01:27

Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: szabiku » 2017.06.05. 16:04

Solaris írta:Úgy látom több nap is kell. Hiába, jó munkához idő kell, a rosszhoz több.
Elcsábított közben a Balaton.. :D
Jó lesz az, ne félj. :D (számolj vissza ezerről 1/3 századonként, és mínusz 200-nál már biztosan látni fogod. :mrgreen: )
0 x

idegen
Hozzászólások: 930
Csatlakozott: 2015.04.10. 23:21

Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: idegen » 2017.06.05. 22:30

a.n írta: Végy egy laza csatolású trafót.Toroid,hipersil,,,Az egyik oldalt hajtsd meg H híddal,a másik oldalt terheld (kisebb és nagyobbal is) diódán keresztül.Mindegyik oldalra tegyél még egy tekercset,arra tegyél graetz hidat és puffert.Középre tegyél mágnest.Mérj közben.Határozd meg (vagy válts) polaritásokat.
Sajnos ezen már túlléptem.Nincs többlet.Neked van?
...akkor valószínűleg hibás a mérés.Még mindíg a "Bóday"féle trafóval kínlódsz?
Bocs :)
0 x

Morcos
Hozzászólások: 1594
Csatlakozott: 2012.08.19. 14:02

Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: Morcos » 2017.06.05. 23:05

idegen írta:Sajnos ezen már túlléptem.Nincs többlet.Neked van?
...akkor valószínűleg hibás a mérés.Még mindíg a "Bóday"féle trafóval kínlódsz?
Bocs :)
Én most szedem össze a Flynn féle mágneses rezonátorhoz (nem a motorhoz) a cuccokat, ennél biztos hogy van többlet, és könnyű megépíteni. Bódaynál is van, ha jó a tervezés és a kapcsolás, csak sokkal bonyolultabb az összeállítás.

a.n kapcsolása nyilván nem volt jó.
0 x

idegen
Hozzászólások: 930
Csatlakozott: 2015.04.10. 23:21

Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: idegen » 2017.06.06. 00:25

Morcos írta: a.n kapcsolása nyilván nem volt jó.
...nyilván :)
De nem itt van a kutya elásva.Akármi a neve a tevének...lehet az Flynn,Bóday,Tesla,Akula,Newmann,Adams,Troy Red,Naudin,Minato,Queg,Müller motor,Neogen,vagy bármi,rengeteg ilyen tökkelütött van most nem tudom mindet felsorolni/de érdemes lenne írni egy "feketelistát"/.
Nagyon egyszerű az ok,ami miatt NEM lehet többlet!Ehhez még csak fizikusnak sem kell születni!
0 x

Avatar
szabiku
Hozzászólások: 943
Csatlakozott: 2016.12.22. 01:27

Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: szabiku » 2017.06.06. 02:39

Utóbb azért fogalmaztam kicsit ködösen, mert valójában elég bonyolult dolog a mágnes, a mágneses anyag, a mikroszinten mágneses anyagból gyártott makroszinten mágnesezhető és/vagy mágneses anyag. (Próbálom röviden érzékeltetni a diverzitásokat..)
https://hu.wikipedia.org/wiki/%C3%81lla ... %C3%A1gnes
https://hu.wikipedia.org/wiki/Permeabilit%C3%A1s
https://hu.wikipedia.org/wiki/Ferrom%C3%A1gness%C3%A9g
https://hu.wikipedia.org/wiki/Diam%C3%A1gnesess%C3%A9g

Morcos, javaslom inkább ezeket tanulmányozd, és hozzá a kapcsolódó elméleti villamosságtant, potenciáltant, (meg talán még egy kis kvantumfizikát), hogy megértsd rendesen azt, amivel próbálkozol.

András, két-három lappal visszább volt egy ábrád, amin én mágneses monopólusokat látok. :shock: Azt honnan vetted?? Morcos BH negatív energiás zavara talán onnan ered.
0 x

a.n
Hozzászólások: 130
Csatlakozott: 2015.05.14. 20:31

Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: a.n » 2017.06.06. 06:31

idegen írta: kínlódsz?
Bocs :)
Nem fáj az élet és nem fáj ha valaki másképp gondolkodik. Bizonyíték kell? Változtatna az valamin is a te "életviteleden"?Változtatna valamin is az másokon? Egyáltalán mi változna meg tőle? :(
OFF
Sok ezer éve mindig van valami ellen ágálni és mindig lesz valami mellett kiállni.Csak egy nem változik (Sajnos,de nem.Mert ez az ő tapasztalása) Az EMBER.
/OFF Elnézést!
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára a.n 2017.06.06. 06:34-kor.
0 x

a.n
Hozzászólások: 130
Csatlakozott: 2015.05.14. 20:31

Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: a.n » 2017.06.06. 06:33

Morcos írta: a.n kapcsolása nyilván nem volt jó.
Így van.Nyilván ..... :facepalm:
0 x

Morcos
Hozzászólások: 1594
Csatlakozott: 2012.08.19. 14:02

Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: Morcos » 2017.06.06. 11:11

szabiku írta:Morcos, javaslom inkább ezeket tanulmányozd, és hozzá a kapcsolódó elméleti villamosságtant, potenciáltant, (meg talán még egy kis kvantumfizikát), hogy megértsd rendesen azt, amivel próbálkozol.
Tanulmányozom, egyfolytában.
0 x

Morcos
Hozzászólások: 1594
Csatlakozott: 2012.08.19. 14:02

Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: Morcos » 2017.06.06. 11:13

a.n írta:Így van.Nyilván ..... :facepalm:
Nem tudom miként próbáltad ki, de ha ott kölcsönös indukció jött létre a két tekercs között biztosan nem kaphattál többletenergiát.
0 x

Szilágyi András
*
*
Hozzászólások: 6520
Csatlakozott: 2009.12.05. 09:31
Tartózkodási hely: Budapest

Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: Szilágyi András » 2017.06.06. 11:14

szabiku írta: András, két-három lappal visszább volt egy ábrád, amin én mágneses monopólusokat látok. :shock: Azt honnan vetted?? Morcos BH negatív energiás zavara talán onnan ered.
Az dipólus, és a wikipediából van az ábra.
0 x

Válasz küldése