Miért gondolja bárki is, hogy valaha is megvalósulhat az ú.n. Alcubierre-hajtómű KORREKT MÓDON MŰKÖDŐKÉPES változata?

Örökmozgók, 100% feletti hatásfok
Gézoo
Hozzászólások: 3979
Csatlakozott: 2011.03.02. 10:22

Re: Miért gondolja bárki is, hogy valaha is megvalósulhat az ú.n. Alcubierre-hajtómű KORREKT MÓDON MŰKÖDŐKÉPES változata

Hozzászólás Szerző: Gézoo » 2015.07.29. 07:13

Szilágyi András írta:
Gézoo írta:3. Ellenőrzés: x=240, t=300 transzformálva x'=-180,t'=500
Sajna nem annyi. Számold újra.
Kedves András!

Oké! Legyen éppen annyi amennyit te írtál:
Szilágyi András írta:
Küldés: x=0,t=300. Lorentz: x'=-400,t'=500.
És miután azonnalinak feltételezett a végtelen sebességgel történő üzenet, mindkét rendszerben ugyanakkor történne a beérkezés amikor az indulás volt.
Ezért továbbra is érvényes a rendszerenként külön-külön leírással pedig jól látható is az, hogy az ok-okozat kauzalitása nem sérthető meg.

De az előzmények alapján felteszem, hogy te ezzel nem értesz egyet és ezért ugrálás nélkül, rendszerenként rendre felírod az esemény (ok-okozat/ok-okozat) sorokat. Majd a végén a Lorentz-transzformációval bemutatod, hogy a két felírási sorozat egyenértékű egymással.
0 x

Avatar
mimindannyian
*
*
Hozzászólások: 7917
Csatlakozott: 2011.04.23. 16:20
Tartózkodási hely: Szoboszló

Re: Miért gondolja bárki is, hogy valaha is megvalósulhat az ú.n. Alcubierre-hajtómű KORREKT MÓDON MŰKÖDŐKÉPES változata

Hozzászólás Szerző: mimindannyian » 2015.07.29. 09:43

amikor a butaság szorgalommal párosul :)
0 x

Avatar
Rigel
Hozzászólások: 1492
Csatlakozott: 2013.05.15. 10:49

Re: Miért gondolja bárki is, hogy valaha is megvalósulhat az ú.n. Alcubierre-hajtómű KORREKT MÓDON MŰKÖDŐKÉPES változata

Hozzászólás Szerző: Rigel » 2015.07.29. 10:02

mimindannyian írta:amikor a butaság szorgalommal párosul :)
De legalább a "helyén" csinálná és nem az Alcubierre-hajtómű témában!
Amit Szilágyi András példát bemutatott a kauzalitássértésre fénysebességet meghaladó hatások esetén, az úgy helyes, ahogy van. Egymillió hozzáértő weboldalon ellenőrizni lehet. Ha valaki ezzel nem ért egyet és a saját felfogóképességének hiányáról akar ékes bizonyítványt kiállítani, akkor legalább egy specrel témát trollkodjon szerteszéjjel a marhaságaival.
0 x

Avatar
Solaris
Hozzászólások: 3584
Csatlakozott: 2012.07.25. 17:32

Re: Miért gondolja bárki is, hogy valaha is megvalósulhat az ú.n. Alcubierre-hajtómű KORREKT MÓDON MŰKÖDŐKÉPES változata

Hozzászólás Szerző: Solaris » 2015.07.29. 10:41

Gézoo még mindig az általános iskola 3. osztályánál tart. Valószínűleg pótvizsgára készül. Róka úr meg telehányta a topikot újabb adag marhasággal, mert részint ő már csak ilyen, részint esze ágában sem volt elolvasni, hogy miről ment a "vita" Gzoo és Szilágyi között. Bizony arról, hogy Gézoo ellentétes állításával szemben fénynél nagyobb sebességű jelsebesség esetén megsérthető az okság elve. Éppen Gézoo volt az, aki erre példát kért és megengedte a példában akár végtelen sebességű jel alkalmazását is. Róka úr fizika bibliája Murguly könyve, ami nem több eszement marhaságok gyűjteményénél, s ki erre hivatkozik, nos, ő sem különb Murgulynál. Az ilyennek annyi esze sincs, mint egy verébnek, mert ha volna, akkor gyorsan rájönne, hogy botcsinálta, képzetlen, de magukat fizikusnak képzelők sokasága hiszi, hogy megcáfolta a relativitáselméletet, de arra egyik sem és a hívőik sem jönnek rá, hogy ezen új "fizikákban" semmi közös nincs a butaságon kívül.
0 x

Szilágyi András
*
*
Hozzászólások: 6520
Csatlakozott: 2009.12.05. 09:31
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Miért gondolja bárki is, hogy valaha is megvalósulhat az ú.n. Alcubierre-hajtómű KORREKT MÓDON MŰKÖDŐKÉPES változata

Hozzászólás Szerző: Szilágyi András » 2015.07.29. 12:36

Gézoo, kicsit megzavarodtál! Neked most a 83878-ra kellett volna válaszolnod!
Gézoo írta:És miután azonnalinak feltételezett a végtelen sebességgel történő üzenet, mindkét rendszerben ugyanakkor történne a beérkezés amikor az indulás volt.
Hát pont nem! Ugyanis ami az egyik rendszerben azonnali, az a másik rendszerben nem lesz azonnali, hanem éppenhogy időben visszafele fog történni.
Ezt teszi ez a fránya Lorentz-transzformáció!
0 x

Szilágyi András
*
*
Hozzászólások: 6520
Csatlakozott: 2009.12.05. 09:31
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Miért gondolja bárki is, hogy valaha is megvalósulhat az ú.n. Alcubierre-hajtómű KORREKT MÓDON MŰKÖDŐKÉPES változata

Hozzászólás Szerző: Szilágyi András » 2015.07.29. 12:43

Baksay-Róka Béla, javaslom, hogy ha értelmes beszélgetést akarsz, akkor ne ilyen grafomán szövegtengerekkel áraszd el a fórumot, hanem próbálj normálisan kommunikálni.
0 x


Avatar
Rigel
Hozzászólások: 1492
Csatlakozott: 2013.05.15. 10:49

Re: Miért gondolja bárki is, hogy valaha is megvalósulhat az ú.n. Alcubierre-hajtómű KORREKT MÓDON MŰKÖDŐKÉPES változata

Hozzászólás Szerző: Rigel » 2015.07.30. 10:17

Az utoljára írt grafomán salátádból csak erre az egy kapitális logikai baklövésre reagálok:
Baksay-Róka Béla írta:2. Másfelől egy VÉGTELEN terjedési sebességű JELET – pontosabban annak információ-továbbítást megtestesítő hatását, vagyis tehát információtartalmát – csakis egy VÉGTELEN SEBESSÉGŰ JELFELFOGÓ KÉPESSÉGGEL rendelkező eszközzel „lehetne” felfogni és értelmezni!
Kedves barátom! A jel beérkezési üteme még végtelen sebesség esetén sem haladhatja meg a KIBOCSÁTÁS ütemét, azaz pont ugyanannyi idő alatt érkezne meg az információ a közlés kezdésétől a közlés befejezéséig, amennyi idő alatt a küldő útjára bocsájtotta. Gondolj csak a morzézésre! Tá-titi-tá-tá-titi-tá... csak éppen végtelen sebességgel haladó jelre ültetve.
Attól, hogy a hordozó végtelen sebességű, még nem fog a beérkezés nulla időtartamra összezsúfolódni!

A többi logikai baklövésed is nagyjából hasonlóan hibás, mint ez a kettes pontbeli. Én a helyedben inkább nem erőltetném ezt a dolgot, mert csak felsülsz vele...
0 x

Avatar
Baksay-Róka Béla
Hozzászólások: 57
Csatlakozott: 2015.07.20. 19:19

Re: Miért gondolja bárki is, hogy valaha is megvalósulhat az ú.n. Alcubierre-hajtómű KORREKT MÓDON MŰKÖDŐKÉPES változata

Hozzászólás Szerző: Baksay-Róka Béla » 2015.07.30. 13:32

Jóember! Ennyire nem volnál képes a mondatelemzésre?! Számomra úgy tűnik, te a SAJÁTMAGAD ÁLTAL leírt mondatokat sem tudod értelmezni, nem hogy a másét! (De azt hiszem, ezt egyszer már leírtam…) Ez már fáj nekem, hidd el! Kérlek, ne okozz nekem rekeszizom-fájdalmat, ha megkérhetlek...

KI BESZÉLT ITT „ÜTEMEZÉSRŐL”?!

Ha be tudod nekem bizonyítani, hogy én itt, ebben a topic-témában – akár csak egyetlen alkalommal is – „ütemezésről” ejtettem volna szót, ÁTOPERÁLTATOM MAGAM KENDERMAGOS TYÚKKÁ!

Egyébiránt – csak, hogy a hozzád hasonló, „nagyeszű” ál-fizikusok is megértsék…
1.: Legjobb tudomásom szerint, az elektronok közel fénysebességgel terjednek – mondjuk, egy rézhuzalban. Megvan? Azonban attól, mert a ’Once upon a Time in the Wild West’ című film nyitójelenetében a ki tudja, honnan érkező morze-jeleket oly’ kényelmesen lassú ütemben átalakítva juggatta szalagra azon a névtelen vasútállomáson az a berendezés, attól még a jeltovábbítás sebessége – az állomásra vezető távíródrótokon érkező jel sebessége – közel c volt!
2.: Azoknak a drótoknak padig, valamint a morze-jel olvasó berendezésnek is, alkalmasnak kellett lennie a ha mégoly’ „kézzel szaggatott” lassúsággal is elküldött, de a vezetékben már közel fénysebességgel haladó, majd közel fénysebességgel meg is érkező – ütemezett – jelek fogadására! A vezetékben mozgó elektronok mozgását azonban a vezeték fémionjai akadályozzák, mivel az elektronok beleütközgetnek azokba. – Ez pedig melegedést okoz!
3.: Egy „végtelen” sebességű jel fogadására azonban nem lehetne megfelelően alkalmas berendezést találni, ugyanis még, ha nem is vezetéken át valósulna meg a jelküldés, a beérkező jel akkor is mindenképpen valamiféle anyagi közegbe „ütközve” érkezne meg, ám mivel az a jel – a sebességéből következőleg – VÉGTELEN ENERGIATARTALOMMAL IS BÍRNA, a jelet fogadó eszköz SZÉTOLVADNA A JEL VÉGTELEN ENERGIATARTALMÁTÓL! Világos?!
0 x

Avatar
Baksay-Róka Béla
Hozzászólások: 57
Csatlakozott: 2015.07.20. 19:19

Re: Miért gondolja bárki is, hogy valaha is megvalósulhat az ú.n. Alcubierre-hajtómű KORREKT MÓDON MŰKÖDŐKÉPES változata

Hozzászólás Szerző: Baksay-Róka Béla » 2015.07.30. 13:56

Egyébiránt…

1. Ezt a topic-szegmenst ÉN nyitottam! (Hogy a gyengébb felfogásúak is megértsék: ÉN VETETTEM FEL A TOPIC-TÉMÁT!) Ha tetszik tehát, ha nem, JOGOM VAN HOZZÁ, hogy a SAJÁTMAGAM ÁLTAL FELVETETT TÉMÁBAN jegyzeteket írjak – AKÁRMILYEN HOSSZAN!
2. Ez NEM egy tudományos szakfórum! Ide ABSZOLÚT LAIKUSOK IS írhatnak – BÁRMIRŐL, BÁRMIT! Jómagam egyébként, nem vagyok abszolút laikus, mivel alapvetően reál-képzettségű, SZÉLES TUDOMÁNYOS ÉRDEKLŐDÉSSEL BÍRÓ, NYÍLT ESZŰ, és LOGIKUS GONDOLKODÁSRA KÉPES ember vagyok! (Ezt az előbb is – immáron x-edik alkalommal... – ismét bebizonyítottam!) Képes vagyok tehát JÓZANUL TÁRGYILAGOSAN megítélni, a legkülönfélébb szakterületeket! – Értve ez alatt úgy a matematika, a fizika, a csillagászat, mint a biológia, a genetika, az orvostudomány, a földrajz, a geológia, avagy a történettudomány, és még sok-sok egyéb tematika tárgyköreit. Ha pedig valamelyik tárgykörben esetleg nem rendelkezem kellő ismerettel – hát UTÁNANÉZEK!
3. Emellett legfőként ÍRÓ és ÖTLETEMBER vagyok. Meglehetősen zseniális író és meglehetősen termékeny 5letember… Az e-book reader ötlete és alapvető szerkezeti felépítésének tervezete plédul, TŐLEM ered. Ezt BIZONYÍTANI IS TUDOM!
Ezen túlmenően, már két, SAJÁT FEJLESZTÉSŰ programrendszert is eltulajdonítottak, illetve kikönyörögtek tőlem, az itt engem szapulók legtöbbjéhez hasonlatos – amúgy szellemileg teljességgel terméketlen –, szikkadt agyú NÉVTELEN SENKIK! De legyenek vele boldogok, hisz’ ötletesség tekintetében a nyomomba sem jöhetnek… Jelenleg is egy tökös reklámfilm-projekten dolgozom, amelyért nagyjából 16 millió forintot fogok kaszálni, azonnali kifizetéssel, majd aztán a forgalom-növekményből is cca. 2 ezrelékes allowance-ban fogok részesülni, nagyjából egy éven át!
4. Az apai nagyapám (ő katonatiszt volt) az itt engem szapulók legtöbbjéhez hasonlatos – csak egy nyamvadt nick-név mögül, pláne, névtelenül felém vagdalkozó –, „bátor” senkiket A SAJÁT HERÉJÜKÖN FÜGGVE akasztotta volna fel! De azért tőlem is megkaphatják a magukét! – Mennél nagyobb „darabok”, annál nagyobb elánnal és élvezettel fogom „megsvédtornáztatni” őket, ha érti, akinek értenie kell! – Tartok tőle azonban, GYÁVÁK ahhoz, hogy elém merjenek állni, mondjuk ezen a héten, vasárnap, a Hármas-határhegyi repülőtér pázsitján, éjfélkor! Pedig még megijedni sem volna nagyon idejük; 3 másodperc (na jó, 3 alapegységnyi történés-sor) alatt kikészíteném őket – puszta kézzel, bármi fegyver nélkül!
5. Egyébiránt, aki kifogásol valamit, INDOKOLNIA IS KELL, miért teszi! Ha valaki csak azt böfögi, hogy amit írok, az butaság, akkor erre én csak azt tudom mondani: SAVANYÚ A SZŐLŐ! Nagyon is tisztán láttam, miről, s főképp mennyire nevetségesen ingatag lábakon álló „elméletekről” is folyt itt a szótépés, immáron vagy 25-30 jegyzet óta! Nyilván NAGYON IS SIKERÜLT RÁVILÁGÍTANOM, mekkora ökörség a „végtelen sebességű jel” – mint lehetetlen „paraméter” – bevezetésével „feldíszített”, bármiféle érvelési metódus, amiről itt jegyzetek garmadáján keresztül tárgyalgattatok! TOTÁLIS IDIOTIZTMUS, amit műveltetek itt! És ezt magatok is tudjátok!
Minden épeszű, és valamelyes tudományos affinitással is bíró ember tudja, hogy a „VÉGTELENSÉG” attribútumával jellemezhető paramétert bevonni bármiféle számítási műveletbe, vagy egy kísérleti eljárásba – legyen bár, akár az egy „prezentációs modell” –, ÖKÖRSÉG! Ilyesmit csak fullra hozzá nem értő idióták tesznek! Ha én olyasmivel hozakodnék elő egy számítástechnikával foglalkozó (akár csak műkedvelő módon azzal foglalkozó) fórumon, hogy egy eleve 32 bites számítógép-architektúrában „VÉGTELEN BITES” kóddal gondolnám a 32 bites processzor regiszterét módosítani, akkor ENGEM KIRÖHÖGNÉNEK! – És jogosan, tennék!…
Én nem piszkoskodtam ezidáig itt, senkivel sem! Mindössze rámutattam, hogy ELFOGADHATATLAN paramétert alkalmazva gondoltok „modellezni” egy fizikai „eseményteret”, miáltal az LEHETETLEN EREDMÉNYRE vezet! Ha ugyanis a kísérlet egy eleme a végtelenség attribútumával bír, akkor maga a kísérlet is értelmetlenné válik! Ergo: NEM MAGYARÁZHAT VALÓS TELJESÜLÉST! Világos?
A 0-ával (gyengébb felfogásúak kedvéért: nullával) való osztás ugyan nem lehetetlen (aki hülye, megcsinálja…), csak épp’ ÉRTELMETLEN!... Éppen ennyire volt értelmetlen a ti „magasröptű” – még Maxwell-diagrammal is megtámogatott(!)... – „eszmecserétek” a LEHETETLENRŐL!

Itt többségben fizikusok lennének? Na ne röhögtessetek!... Egy 6 éves, értelmes gyerek is különb az itteni – többségben lévő – „fizikusoknál”!

Dixi!
0 x

Szilágyi András
*
*
Hozzászólások: 6520
Csatlakozott: 2009.12.05. 09:31
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Miért gondolja bárki is, hogy valaha is megvalósulhat az ú.n. Alcubierre-hajtómű KORREKT MÓDON MŰKÖDŐKÉPES változata

Hozzászólás Szerző: Szilágyi András » 2015.07.30. 14:02

Valakinek igencsak elgurult itt a gyógyszere.
0 x

Avatar
Baksay-Róka Béla
Hozzászólások: 57
Csatlakozott: 2015.07.20. 19:19

Re: Miért gondolja bárki is, hogy valaha is megvalósulhat az ú.n. Alcubierre-hajtómű KORREKT MÓDON MŰKÖDŐKÉPES változata

Hozzászólás Szerző: Baksay-Róka Béla » 2015.07.30. 14:05

Helyesbítés: Maxwell-diagram HELYETT: Minkowski-diagram.
0 x

Avatar
Rigel
Hozzászólások: 1492
Csatlakozott: 2013.05.15. 10:49

Re: Miért gondolja bárki is, hogy valaha is megvalósulhat az ú.n. Alcubierre-hajtómű KORREKT MÓDON MŰKÖDŐKÉPES változata

Hozzászólás Szerző: Rigel » 2015.07.30. 14:14

Baksay-Róka Béla írta:Nagyon is tisztán láttam, miről, s főképp mennyire nevetségesen ingatag lábakon álló „elméletekről” is folyt itt a szótépés, immáron vagy 25-30 jegyzet óta! Nyilván NAGYON IS SIKERÜLT RÁVILÁGÍTANOM, mekkora ökörség a „végtelen sebességű jel” – mint lehetetlen „paraméter” – bevezetésével „feldíszített”, bármiféle érvelési metódus, amiről itt jegyzetek garmadáján keresztül tárgyalgattatok! TOTÁLIS IDIOTIZTMUS, amit műveltetek itt!!
Nem. Ezt úgy hívják, hogy gondolatkísérlet.
De ha tudományfilozófiailag akarjuk megnevezni, akkor a reductio ad absurdum bizonyítási módszer brilliáns alkalmazása. Feltettük (pontosabban András feltette) hogy mi lenne, ha volna fénysebességet meghaladó hatás a világban, és levezettük (igen, András tette) hogy ez esetben meg lehetne változtatni a múltat, mivel a hatással azelőttre lehetne befolyással lenni, mielőtt egyáltalán elindítottuk az akciót. Ez pedig kauzalitássértést okoz, azaz eljutottunk az absurdumig.
0 x

Avatar
Baksay-Róka Béla
Hozzászólások: 57
Csatlakozott: 2015.07.20. 19:19

Re: Miért gondolja bárki is, hogy valaha is megvalósulhat az ú.n. Alcubierre-hajtómű KORREKT MÓDON MŰKÖDŐKÉPES változata

Hozzászólás Szerző: Baksay-Róka Béla » 2015.07.30. 14:20

Sajna' az a helyzet, Kedves Szilágyi András, hogy PONTOSAN A TI KÖREITEKBEN vannak azok, akiknek elgurult a panaceája!...
Egyszerűen képtelenek vagytok elfogadni, hogy egy egyébiránt nem szakmabeli (értsd: nem képzett fizikus) is képes lehet LOGIKUSAN ÁTLÁTNI fizikai „eseményterek” valós, avagy képtelen „megrajzolását”! – Nem vagytok képesek megemészteni, hogy jött egy „kívülálló” – egy nyilvánvalóan intelligens fazon –, aki képes elgondolkodtatni benneteket, sőt mi több, képes ráébreszteni benneteket arra, hogy hibás az alap, amire a fizikai „modelletek” épül! És ezt a békát nem akarjátok lenyelni, csak kötitek az ebet a karóhoz – és viszont… Ennyi!
Olyanok vagytok, mint a sértett kiskölök, aki rájött, hogy nem ő az egyetlen „faszagyerek” a grundon!
TUDJÁTOK, hogy igazam van!
TUDJÁTOK, hogy helyesen látom a dolgokat!
TUDJÁTOK, hogy nem látjátok helyesen a dolgokat!
TUDJÁTOK, hogy átlátok a szitán!
TUDJÁTOK, hogy nincs igazatok!
Ennyi!
0 x

Szilágyi András
*
*
Hozzászólások: 6520
Csatlakozott: 2009.12.05. 09:31
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Miért gondolja bárki is, hogy valaha is megvalósulhat az ú.n. Alcubierre-hajtómű KORREKT MÓDON MŰKÖDŐKÉPES változata

Hozzászólás Szerző: Szilágyi András » 2015.07.30. 14:25

Baksay-Róka Béla írta:Ha be tudod nekem bizonyítani, hogy én itt, ebben a topic-témában – akár csak egyetlen alkalommal is – „ütemezésről” ejtettem volna szót, ÁTOPERÁLTATOM MAGAM KENDERMAGOS TYÚKKÁ!
Te most azt állítottad, hogy Rigel be tudja neked bizonyítani, hogy ütemezésről beszéltél. Ugyanis nem feltételes módban írtál, nem azt írtad, hogy "ha be tudnád nekem bizonyítani", hanem hogy "ha be tudod nekem bizonyítani". :twisted:
0 x

Szilágyi András
*
*
Hozzászólások: 6520
Csatlakozott: 2009.12.05. 09:31
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Miért gondolja bárki is, hogy valaha is megvalósulhat az ú.n. Alcubierre-hajtómű KORREKT MÓDON MŰKÖDŐKÉPES változata

Hozzászólás Szerző: Szilágyi András » 2015.07.30. 14:26

Baksay-Róka Béla írta:Sajna' az a helyzet, Kedves Szilágyi András, hogy PONTOSAN A TI KÖREITEKBEN vannak azok, akiknek elgurult a panaceája!...
Egyszerűen képtelenek vagytok elfogadni, hogy egy egyébiránt nem szakmabeli (értsd: nem képzett fizikus) is képes lehet LOGIKUSAN ÁTLÁTNI fizikai „eseményterek” valós, avagy képtelen „megrajzolását”! – Nem vagytok képesek megemészteni, hogy jött egy „kívülálló” – egy nyilvánvalóan intelligens fazon –, aki képes elgondolkodtatni benneteket, sőt mi több, képes ráébreszteni benneteket arra, hogy hibás az alap, amire a fizikai „modelletek” épül! És ezt a békát nem akarjátok lenyelni, csak kötitek az ebet a karóhoz – és viszont… Ennyi!
Olyanok vagytok, mint a sértett kiskölök, aki rájött, hogy nem ő az egyetlen „faszagyerek” a grundon!
TUDJÁTOK, hogy igazam van!
TUDJÁTOK, hogy helyesen látom a dolgokat!
TUDJÁTOK, hogy nem látjátok helyesen a dolgokat!
TUDJÁTOK, hogy átlátok a szitán!
TUDJÁTOK, hogy nincs igazatok!
Ennyi!
Nem, én csak egy hisztiző, handabandázó balféket látok, aki még azt sem vette észre, hogy az általam bemutatott levezetés, ami ellen kézzel-lábbal tiltakozik, éppen őt támasztja alá.
0 x

Avatar
Baksay-Róka Béla
Hozzászólások: 57
Csatlakozott: 2015.07.20. 19:19

Re: Miért gondolja bárki is, hogy valaha is megvalósulhat az ú.n. Alcubierre-hajtómű KORREKT MÓDON MŰKÖDŐKÉPES változata

Hozzászólás Szerző: Baksay-Róka Béla » 2015.07.30. 14:31

ÉRTELEMSZERŰ fogalmazásról és ÉRTELEMSZERŰ értelmezésről még nem hallottál volna, ember?!
Ez megint csak színtiszta kötözködés a részedről, semmi több.
Értelmes ember TUDJA/ÉRTI, hogy a ráutaló jegyzetet MEGELŐZŐ jegyzetekben volna keresendő az "ütemezés" fogalma, mint olyan...
0 x

Avatar
Baksay-Róka Béla
Hozzászólások: 57
Csatlakozott: 2015.07.20. 19:19

Re: Miért gondolja bárki is, hogy valaha is megvalósulhat az ú.n. Alcubierre-hajtómű KORREKT MÓDON MŰKÖDŐKÉPES változata

Hozzászólás Szerző: Baksay-Róka Béla » 2015.07.30. 14:32

A 83 915-re.
NE RÖHÖGTESS! Ez a legrosszabb vicc a jégkorszak óta! Ettől még egy szarvasgomba is megveszne...
0 x

Avatar
mimindannyian
*
*
Hozzászólások: 7917
Csatlakozott: 2011.04.23. 16:20
Tartózkodási hely: Szoboszló

Re: Miért gondolja bárki is, hogy valaha is megvalósulhat az ú.n. Alcubierre-hajtómű KORREKT MÓDON MŰKÖDŐKÉPES változata

Hozzászólás Szerző: mimindannyian » 2015.07.30. 14:41

Baksay-Róka Béla írta:1.: Legjobb tudomásom szerint, az elektronok közel fénysebességgel terjednek – mondjuk, egy rézhuzalban.
Távolról sem. Hétköznapi, háztartásbeli esetekben, mm/óra nagyságrendű sebességgel közlekednek. Számolj utána, nagyon sok vezetési sávú elektron van egy vezetékben, néhány amperhez alig kell megmoccanniuk.
0 x

Avatar
Baksay-Róka Béla
Hozzászólások: 57
Csatlakozott: 2015.07.20. 19:19

Re: Miért gondolja bárki is, hogy valaha is megvalósulhat az ú.n. Alcubierre-hajtómű KORREKT MÓDON MŰKÖDŐKÉPES változata

Hozzászólás Szerző: Baksay-Róka Béla » 2015.07.30. 15:01

Édes istenkém!... Abba talán nem akarsz belekötni, hogy miért nem 'Narkisim' betűtípusban írtam mindmostanáig a megjegyzéseimet?... Hmmm?...

A 'végtelen sebességű jelterjedés', mint olyan, volt - ha nem is a jelen topic-szegmens összes jegyzetének, de a jegyzetek nagy számosságú részhalmazának a 'céltárgya'! Ebben a tekintetben pedig, lehetne bár akármilyen adottsággal bíró is egy akármilyen anyagú vezeték, az KÖNYÖRTELENÜL SZÉTOLVADNA a 'végtelen sebességű jel' magától értetődően végtelen energiatartalmától!
0 x

Szilágyi András
*
*
Hozzászólások: 6520
Csatlakozott: 2009.12.05. 09:31
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Miért gondolja bárki is, hogy valaha is megvalósulhat az ú.n. Alcubierre-hajtómű KORREKT MÓDON MŰKÖDŐKÉPES változata

Hozzászólás Szerző: Szilágyi András » 2015.07.30. 15:13

Baksay-Róka Béla írta:ÉRTELEMSZERŰ fogalmazásról és ÉRTELEMSZERŰ értelmezésről még nem hallottál volna, ember?!
Ez megint csak színtiszta kötözködés a részedről, semmi több.
Értelmes ember TUDJA/ÉRTI, hogy a ráutaló jegyzetet MEGELŐZŐ jegyzetekben volna keresendő az "ütemezés" fogalma, mint olyan...
Ezt szerinted ki írta?
Szilágyi András írta:Ha azonban az okot és az okozatot fénynél gyorsabb jel kapcsolja össze
Figyelem! Amint a kiemelés is mutatja, Szilágyi András úgy fogalmazott, hogy „fénynél gyorsabb jel kapcsolja össze”. Nem feltételes módú fogalmazást alkalmazott tehát, vagyis nem azt írta, hogy: kapcsolná, hanem folyamatos jelen-idejű kijelentő módot használt!
0 x

Avatar
Rigel
Hozzászólások: 1492
Csatlakozott: 2013.05.15. 10:49

Re: Miért gondolja bárki is, hogy valaha is megvalósulhat az ú.n. Alcubierre-hajtómű KORREKT MÓDON MŰKÖDŐKÉPES változata

Hozzászólás Szerző: Rigel » 2015.07.30. 15:16

Baksay-Róka Béla írta: a 'végtelen sebességű jel' magától értetődően végtelen energiatartalmától!
Jelzem, hogy a végtelen sebességű jel egy hipotézis. Semmi köze a valós - mondjuk elektromágneses - sugárzásokhoz, így pedig azok fizikai jellemzőit ráaggatni, és ez alapján hisztizni, felettébb nagy marhaságnak tűnik.
Egyáltalán nem "magától értetődő", hogy egy fénysebességet meghaladó jelhordozó (pl. tachionok) energiája növekszik, ahogy a sebességük a végtelenhez tart. Az egész ugyanis egy MÁSIK FIZIKÁN alapulna, mint a mi mostanink, így pedig totál értelmetlen a mi mostani fizikánkat ráhúzni egy hipotézisre.

Mellékes megjegyzés: Newton gravitációs elmélete végtelen sebességű hatásterjedéssel "számolt". Úgyhogy nem is olyan valóságtól elrugaszkodott elképzelés ez. Amíg a fénysebességet nem tudták megmérni, sokan azt hitték, hogy az is azonnali hatás. Éppen Einstein volt az, aki rámutatott, hogy semmilyen hatás nem lehet azonnali, azaz végtelen sebességű ebben a fizikában, ami minket körülvesz.
0 x

Avatar
Rigel
Hozzászólások: 1492
Csatlakozott: 2013.05.15. 10:49

Re: Miért gondolja bárki is, hogy valaha is megvalósulhat az ú.n. Alcubierre-hajtómű KORREKT MÓDON MŰKÖDŐKÉPES változata

Hozzászólás Szerző: Rigel » 2015.07.30. 15:22

Baksay-Róka Béla írta:Nem vagytok képesek megemészteni, hogy jött egy „kívülálló” – egy nyilvánvalóan intelligens fazon –,
Kép

Ez tényleg jó volt! Régen röhögtem ilyen jóízűt...
0 x

Szilágyi András
*
*
Hozzászólások: 6520
Csatlakozott: 2009.12.05. 09:31
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Miért gondolja bárki is, hogy valaha is megvalósulhat az ú.n. Alcubierre-hajtómű KORREKT MÓDON MŰKÖDŐKÉPES változata

Hozzászólás Szerző: Szilágyi András » 2015.07.30. 15:54

Rigel írta:Egyáltalán nem "magától értetődő", hogy egy fénysebességet meghaladó jelhordozó (pl. tachionok) energiája növekszik, ahogy a sebességük a végtelenhez tart. Az egész ugyanis egy MÁSIK FIZIKÁN alapulna, mint a mi mostanink, így pedig totál értelmetlen a mi mostani fizikánkat ráhúzni egy hipotézisre.
Nem egészen. Éppenséggel ráhúzhatjuk, és akkor azt fogjuk kapni, hogy a tachionok tömege képzetes, az energiájuk pedig CSÖKKEN a sebesség növekedésével. A végtelen sebességű tachion energiája pedig éppenséggel NULLA lesz.
0 x

Avatar
Solaris
Hozzászólások: 3584
Csatlakozott: 2012.07.25. 17:32

Re: Miért gondolja bárki is, hogy valaha is megvalósulhat az ú.n. Alcubierre-hajtómű KORREKT MÓDON MŰKÖDŐKÉPES változata

Hozzászólás Szerző: Solaris » 2015.07.30. 16:48

Baksay-Róka Béla írta:Egyébiránt…

1. Ezt a topic-szegmenst ÉN nyitottam! (Hogy a gyengébb felfogásúak is megértsék: ÉN VETETTEM FEL A TOPIC-TÉMÁT!) Ha tetszik tehát, ha nem, JOGOM VAN HOZZÁ, hogy a SAJÁTMAGAM ÁLTAL FELVETETT TÉMÁBAN jegyzeteket írjak – AKÁRMILYEN HOSSZAN!
2. Ez NEM egy tudományos szakfórum! Ide ABSZOLÚT LAIKUSOK IS írhatnak – BÁRMIRŐL, BÁRMIT! Jómagam egyébként, nem vagyok abszolút laikus, mivel alapvetően reál-képzettségű, SZÉLES TUDOMÁNYOS ÉRDEKLŐDÉSSEL BÍRÓ, NYÍLT ESZŰ, és LOGIKUS GONDOLKODÁSRA KÉPES ember vagyok! (Ezt az előbb is – immáron x-edik alkalommal... – ismét bebizonyítottam!) Képes vagyok tehát JÓZANUL TÁRGYILAGOSAN megítélni, a legkülönfélébb szakterületeket! – Értve ez alatt úgy a matematika, a fizika, a csillagászat, mint a biológia, a genetika, az orvostudomány, a földrajz, a geológia, avagy a történettudomány, és még sok-sok egyéb tematika tárgyköreit. Ha pedig valamelyik tárgykörben esetleg nem rendelkezem kellő ismerettel – hát UTÁNANÉZEK!
3. Emellett legfőként ÍRÓ és ÖTLETEMBER vagyok. Meglehetősen zseniális író és meglehetősen termékeny 5letember… Az e-book reader ötlete és alapvető szerkezeti felépítésének tervezete plédul, TŐLEM ered. Ezt BIZONYÍTANI IS TUDOM!
Ezen túlmenően, már két, SAJÁT FEJLESZTÉSŰ programrendszert is eltulajdonítottak, illetve kikönyörögtek tőlem, az itt engem szapulók legtöbbjéhez hasonlatos – amúgy szellemileg teljességgel terméketlen –, szikkadt agyú NÉVTELEN SENKIK! De legyenek vele boldogok, hisz’ ötletesség tekintetében a nyomomba sem jöhetnek… Jelenleg is egy tökös reklámfilm-projekten dolgozom, amelyért nagyjából 16 millió forintot fogok kaszálni, azonnali kifizetéssel, majd aztán a forgalom-növekményből is cca. 2 ezrelékes allowance-ban fogok részesülni, nagyjából egy éven át!
4. Az apai nagyapám (ő katonatiszt volt) az itt engem szapulók legtöbbjéhez hasonlatos – csak egy nyamvadt nick-név mögül, pláne, névtelenül felém vagdalkozó –, „bátor” senkiket A SAJÁT HERÉJÜKÖN FÜGGVE akasztotta volna fel! De azért tőlem is megkaphatják a magukét! – Mennél nagyobb „darabok”, annál nagyobb elánnal és élvezettel fogom „megsvédtornáztatni” őket, ha érti, akinek értenie kell! – Tartok tőle azonban, GYÁVÁK ahhoz, hogy elém merjenek állni, mondjuk ezen a héten, vasárnap, a Hármas-határhegyi repülőtér pázsitján, éjfélkor! Pedig még megijedni sem volna nagyon idejük; 3 másodperc (na jó, 3 alapegységnyi történés-sor) alatt kikészíteném őket – puszta kézzel, bármi fegyver nélkül!
5. Egyébiránt, aki kifogásol valamit, INDOKOLNIA IS KELL, miért teszi! Ha valaki csak azt böfögi, hogy amit írok, az butaság, akkor erre én csak azt tudom mondani: SAVANYÚ A SZŐLŐ! Nagyon is tisztán láttam, miről, s főképp mennyire nevetségesen ingatag lábakon álló „elméletekről” is folyt itt a szótépés, immáron vagy 25-30 jegyzet óta! Nyilván NAGYON IS SIKERÜLT RÁVILÁGÍTANOM, mekkora ökörség a „végtelen sebességű jel” – mint lehetetlen „paraméter” – bevezetésével „feldíszített”, bármiféle érvelési metódus, amiről itt jegyzetek garmadáján keresztül tárgyalgattatok! TOTÁLIS IDIOTIZTMUS, amit műveltetek itt! És ezt magatok is tudjátok!
Minden épeszű, és valamelyes tudományos affinitással is bíró ember tudja, hogy a „VÉGTELENSÉG” attribútumával jellemezhető paramétert bevonni bármiféle számítási műveletbe, vagy egy kísérleti eljárásba – legyen bár, akár az egy „prezentációs modell” –, ÖKÖRSÉG! Ilyesmit csak fullra hozzá nem értő idióták tesznek! Ha én olyasmivel hozakodnék elő egy számítástechnikával foglalkozó (akár csak műkedvelő módon azzal foglalkozó) fórumon, hogy egy eleve 32 bites számítógép-architektúrában „VÉGTELEN BITES” kóddal gondolnám a 32 bites processzor regiszterét módosítani, akkor ENGEM KIRÖHÖGNÉNEK! – És jogosan, tennék!…
Én nem piszkoskodtam ezidáig itt, senkivel sem! Mindössze rámutattam, hogy ELFOGADHATATLAN paramétert alkalmazva gondoltok „modellezni” egy fizikai „eseményteret”, miáltal az LEHETETLEN EREDMÉNYRE vezet! Ha ugyanis a kísérlet egy eleme a végtelenség attribútumával bír, akkor maga a kísérlet is értelmetlenné válik! Ergo: NEM MAGYARÁZHAT VALÓS TELJESÜLÉST! Világos?
A 0-ával (gyengébb felfogásúak kedvéért: nullával) való osztás ugyan nem lehetetlen (aki hülye, megcsinálja…), csak épp’ ÉRTELMETLEN!... Éppen ennyire volt értelmetlen a ti „magasröptű” – még Maxwell-diagrammal is megtámogatott(!)... – „eszmecserétek” a LEHETETLENRŐL!

Itt többségben fizikusok lennének? Na ne röhögtessetek!... Egy 6 éves, értelmes gyerek is különb az itteni – többségben lévő – „fizikusoknál”!

Dixi!
Biztosan jó barátod barkácsbolt tulajdonosa, mert nincs a világon annyi csiszolópapír, amennyit te ne vennél meg tőle, hogy fényezhesd magad. Irdatlan mennyiségű hülyeséget összehordtál pár nap alatt, mégis ugyanannyi van belőle a fejedben, mint előtte. A példád azt bizonyítja, hogy csak egy végtelen van a világon, az emberi butaság. Fröcsögsz össze - vissza, s azt sem tudod, hogy miről indult a vita, hogy került a témába a hipotetikus végtelen sebességű jel. Nem az okosságod domborodik ki a hozzászólásaidban, hanem az agresszivitásod, mások lenézése, mérhetetlen beképzeltség és a tudományos ismeretek teljes hiánya. Egyszerűen, röhögnöm kell rajtad. Ugye tudod, hogy van olyan számítógép ami - elvileg - megszámlálhatatlanul végtelen sok állapotot képes megvalósítani és van számolóeszköz is, ami egyszerre megszámlálhatatlanul végtelen sok műveletet eredményét megadja?
0 x

Avatar
Solaris
Hozzászólások: 3584
Csatlakozott: 2012.07.25. 17:32

Re: Miért gondolja bárki is, hogy valaha is megvalósulhat az ú.n. Alcubierre-hajtómű KORREKT MÓDON MŰKÖDŐKÉPES változata

Hozzászólás Szerző: Solaris » 2015.07.30. 16:49

Rigel írta:
Baksay-Róka Béla írta:Nem vagytok képesek megemészteni, hogy jött egy „kívülálló” – egy nyilvánvalóan intelligens fazon –,
Kép

Ez tényleg jó volt! Régen röhögtem ilyen jóízűt...
Egyáltalán nem beképzelt a barátunk. :)
0 x

Avatar
Baksay-Róka Béla
Hozzászólások: 57
Csatlakozott: 2015.07.20. 19:19

Re: Miért gondolja bárki is, hogy valaha is megvalósulhat az ú.n. Alcubierre-hajtómű KORREKT MÓDON MŰKÖDŐKÉPES változata

Hozzászólás Szerző: Baksay-Róka Béla » 2015.07.30. 16:56

A 83 928-ra

Tudod, kedves Szilágyi András, a magyar nyelv az egy bönyölült tárgykör!... (Még mielőtt a a „bönyölült”-be belekötnél, – szóval a „bönyölült” kifejezés egy játékos betűösszetétel volt részemről, nem pedig szótévesztés, vagy ilyesmi…)

Tartok tőle, kedves Szilágyi András, néked SZÜKSÉGED VAN/VOLNA/LŐN/ADATIK/LEHETNE/KELLENE, HOGY LEGYEN/AKADHATNA/KÖVETKEZHETNE stb. egy gyorstalpaló ismeret-felelevenítésre – éspedig MAGYAR NYELV ÉS IRODALOM tárgyban – azon belül is leginkább a mondatelemzés és mondat-értelmezés rész-területen!...

Ha találsz olyan – irányodban teljességgel elfogulatlan (értsd: személyedtől és érdekérvényesítő képességedtől teljességgel független) – NYELVÉSZT, aki a kettőnk közötti vita tárgyát képező, és rövidesen ismét leírt – egyébiránt magyar nyelven íródott, ezért a magyar nyelv szintaktikai szabályai, valamint szemantikai értelmezési metódusai alapján értelmezhető jelsorozatból álló – mondatról (melyet aztán a fenti paraméterekkel jellemezhető nyelvész nem is ragad ki a mondatot megelőző jegyzetek összefüggés-rendszeréből!) BE TUDJA BIZONYÍTANI, hogy én abban a mondatszerkezetben - idézem:
„Ha be tudod nekem bizonyítani, hogy én itt, ebben a topic-témában – akár csak egyetlen alkalommal is – „ütemezésről” ejtettem volna szót, ÁTOPERÁLTATOM MAGAM KENDERMAGOS TYÚKKÁ!”
– idézet vége, azt állítom, hogy valaki be tudja nekem bizonyítani, hogy ott az „ütemezésről”, mint egy általam a mondatot megelőzően valaha is említett fogalomról beszéltem volna, nem pedig éppen arról, hogy az általad nevesített fórum-tag nem lesz képes bebizonyítani egy ilyen megnyilvánulást a részemről, akkor hatlovas postakocsival felhajtok az Auyán-Tepui magaslatra (ez Venezuelában található, és az Angel vízesés ömlik róla alá), és miután felhajtottam, felhajtok egy gallon 100 napos tojást, a derekam köré kötök egy Galapagos-i óriásteknőst, majd levetem magam a magaslatról – s mindezt megcsinálom neked 6-szor!
Huhhh!
0 x

Avatar
Baksay-Róka Béla
Hozzászólások: 57
Csatlakozott: 2015.07.20. 19:19

Re: Miért gondolja bárki is, hogy valaha is megvalósulhat az ú.n. Alcubierre-hajtómű KORREKT MÓDON MŰKÖDŐKÉPES változata

Hozzászólás Szerző: Baksay-Róka Béla » 2015.07.30. 17:00

Ja, és még mielőtt ebbe is belekötnél: a nyelvésznek a 83 905-ös szám alatt írt jegyzetemet MEGELŐZŐ jegyzetek alapján kell bebizonyítania, amit be kellene bizonyítania...

Ismétlem, a magyar nyelv az egy bönyölült tárgykör!...
0 x

Mojjo
Hozzászólások: 296
Csatlakozott: 2012.11.30. 12:00

Re: Miért gondolja bárki is, hogy valaha is megvalósulhat az ú.n. Alcubierre-hajtómű KORREKT MÓDON MŰKÖDŐKÉPES változata

Hozzászólás Szerző: Mojjo » 2015.07.30. 17:00

Egyébként vajon miért szoktak a zöldséggyárosok ötvenszer annyi nagybetűt használni, mint egy normál random fórumozó? Mindig, minden fórumon...
0 x

Avatar
Baksay-Róka Béla
Hozzászólások: 57
Csatlakozott: 2015.07.20. 19:19

Re: Miért gondolja bárki is, hogy valaha is megvalósulhat az ú.n. Alcubierre-hajtómű KORREKT MÓDON MŰKÖDŐKÉPES változata

Hozzászólás Szerző: Baksay-Róka Béla » 2015.07.30. 17:33

„Solaris” 83 9333-asára

1.: Amit rólam – mint jellemzést – írtál, az csak és kizárólag RÓLAD szól! Vetted észre?...
2.: Írtad – idézem: „Ugye tudod, hogy van olyan számítógép ami - elvileg - megszámlálhatatlanul végtelen sok állapotot képes megvalósítani és van számolóeszköz is, ami egyszerre megszámlálhatatlanul végtelen sok műveletet eredményét megadja?” – idézet vége.
Na, most akkor mi van? Létezik, vagy még se létezik ilyen számítógép?... Ha valami csak „elvileg” létezik – értsd: nem létezik kézzelfoghatóan –, akkor MÉG NEM LÉTEZIK! Világos?
Egyébiránt, jó, ha tudod (meg jó, ha tudja minden – hozzád hasonló – észkombájn: NEM LEHETSÉGES úgymond: „megszámlálhatatlanul végtelen sok állapotot megvalósító” számítógépet megvalósítani! (Pláne, nem lehetséges olyan eszközt „feltalálni”, amely úgymond: „egyszerre megszámlálhatatlanul végtelen sok művelet eredményét megadja”…) Ez fatális baromság!
Az első MAGA AZ ÖNELLENTMONDÁS ALLEGÓRIÁJA! Ahhoz ugyanis, hogy egy számítógépről be lehessen bizonyítani, valóban képes „megszámlálhatatlanul végtelen sok állapotot megvalósítani”, VÉGTELEN SOK (TÁRKEZELÉSI) MŰVELETRE volna szükség!
Érted egyáltalán, mit jelent ez? Ez azt jelenti, hogy A TÁRKEZELÉSI MŰVELETEK (mint folyamatok) VÉGTELEN SZÁMÚ SORRENDJÉNEK HALMAZÁT végigpörgetve lehetne csak a bizonyítást abszolváltnak tekinteni! Érted egyáltalán, mit jelent ez? (Sztem nem érted…)

A második „dolog” – minthogy annak helytállóságáról csakis az első teljesülése esetén lehetne valós bizonyítékot szerezni – értelemszerűen LEHETETLEN!
0 x

Avatar
Haibane
Hozzászólások: 287
Csatlakozott: 2012.12.23. 11:11
Tartózkodási hely: Klagenfurt

Re: Miért gondolja bárki is, hogy valaha is megvalósulhat az ú.n. Alcubierre-hajtómű KORREKT MÓDON MŰKÖDŐKÉPES változata

Hozzászólás Szerző: Haibane » 2015.07.30. 17:40

Az első MAGA AZ ÖNELLENTMONDÁS ALLEGÓRIÁJA! Ahhoz ugyanis, hogy egy számítógépről be lehessen bizonyítani, valóban képes „megszámlálhatatlanul végtelen sok állapotot megvalósítani”, VÉGTELEN SOK (TÁRKEZELÉSI) MŰVELETRE volna szükség!
Miért nem írod azt, hogy nem hallottál még kvantumszámítógépről, de érdekel a téma, mégis hogy lehetséges? Ez amit írtál így roppant beképzeltül hangzik ráadásul totál lejáratod vele magad.
0 x

Avatar
Baksay-Róka Béla
Hozzászólások: 57
Csatlakozott: 2015.07.20. 19:19

Re: Miért gondolja bárki is, hogy valaha is megvalósulhat az ú.n. Alcubierre-hajtómű KORREKT MÓDON MŰKÖDŐKÉPES változata

Hozzászólás Szerző: Baksay-Róka Béla » 2015.07.30. 17:46

Egyébiránt, imádom a kendermagos tyúkhús-levest, úgyhogy kifejezetten köszönöm a profil-módosítást, még ha azt JOGSÉRTŐ MÓDON is tette, aki tette! Nagy valószínűséggel – igen nagy valószínűséggel – szilágyi András sugalmazására tette, aki tette. De jogsértő módon tette, miáltal feljogosított engem arra, hogy a későbbiekben (egy általam megválasztott folyamat-sorrendiség ponton) jómagam is jogsértő módon tegyek dolgokat – vele kapcsolatban! (Sohse fogja tudni rám bizonyítani, hogy én voltam a jogsértő...)
0 x

Avatar
Baksay-Róka Béla
Hozzászólások: 57
Csatlakozott: 2015.07.20. 19:19

Re: Miért gondolja bárki is, hogy valaha is megvalósulhat az ú.n. Alcubierre-hajtómű KORREKT MÓDON MŰKÖDŐKÉPES változata

Hozzászólás Szerző: Baksay-Róka Béla » 2015.07.30. 17:57

A kvantumszámítógép (ha és amennyiben megvalósítható…) ugyanazzal a – mission impossible – feladattal kellene, hogy szembesüljön, amit 83 938 alatt írtam: végtelen sok térkezelési műveletre volna szükség a róla elterjesztett „legenda” bizonyításához! Hát NEM LÁTJA SENKI, hogy a VALÓSÁGOS (tehát nem elvi!) bizonyíték prezentálása LEHETETLEN! Végtelen sok… Érti egyáltalán valaki – rajtam kívül –, mit jelent az a két szó?!
0 x

Avatar
Baksay-Róka Béla
Hozzászólások: 57
Csatlakozott: 2015.07.20. 19:19

Re: Miért gondolja bárki is, hogy valaha is megvalósulhat az ú.n. Alcubierre-hajtómű KORREKT MÓDON MŰKÖDŐKÉPES változata

Hozzászólás Szerző: Baksay-Róka Béla » 2015.07.30. 17:58

Helyesbítés: 'térkezelés" HELYETT: tárkezelés
0 x

Avatar
Solaris
Hozzászólások: 3584
Csatlakozott: 2012.07.25. 17:32

Re: Miért gondolja bárki is, hogy valaha is megvalósulhat az ú.n. Alcubierre-hajtómű KORREKT MÓDON MŰKÖDŐKÉPES változata

Hozzászólás Szerző: Solaris » 2015.07.30. 18:03

Baksay-Róka Béla írta:Egyébiránt, imádom a kendermagos tyúkhús-levest, úgyhogy kifejezetten köszönöm a profil-módosítást, még ha azt JOGSÉRTŐ MÓDON is tette, aki tette! Nagy valószínűséggel – igen nagy valószínűséggel – szilágyi András sugalmazására tette, aki tette. De jogsértő módon tette, miáltal feljogosított engem arra, hogy a későbbiekben (egy általam megválasztott folyamat-sorrendiség ponton) jómagam is jogsértő módon tegyek dolgokat – vele kapcsolatban! (Sohse fogja tudni rám bizonyítani, hogy én voltam a jogsértő...)
Nocsak, mit nem látok? Azt hittem, önkritikát gyakoroltál és ez alkalomból tettél fel hozzád illő képet, merthogy annyi eszed van - inkább annyi sincs -, mint egy tyúknak. Ezek szerint humorérzéked sincs. Kár.
0 x

Avatar
Solaris
Hozzászólások: 3584
Csatlakozott: 2012.07.25. 17:32

Re: Miért gondolja bárki is, hogy valaha is megvalósulhat az ú.n. Alcubierre-hajtómű KORREKT MÓDON MŰKÖDŐKÉPES változata

Hozzászólás Szerző: Solaris » 2015.07.30. 18:05

Baksay-Róka Béla írta:A kvantumszámítógép (ha és amennyiben megvalósítható…) ugyanazzal a – mission impossible – feladattal kellene, hogy szembesüljön, amit 83 938 alatt írtam: végtelen sok térkezelési műveletre volna szükség a róla elterjesztett „legenda” bizonyításához! Hát NEM LÁTJA SENKI, hogy a VALÓSÁGOS (tehát nem elvi!) bizonyíték prezentálása LEHETETLEN! Végtelen sok… Érti egyáltalán valaki – rajtam kívül –, mit jelent az a két szó?!
Tényleg mit jelent a "végtelen sok" a te szótáradban? Hányféle "végtelen sok" létezik szerinted?
0 x

Avatar
Baksay-Róka Béla
Hozzászólások: 57
Csatlakozott: 2015.07.20. 19:19

Re: Miért gondolja bárki is, hogy valaha is megvalósulhat az ú.n. Alcubierre-hajtómű KORREKT MÓDON MŰKÖDŐKÉPES változata

Hozzászólás Szerző: Baksay-Róka Béla » 2015.07.30. 18:11

Ne fáraszd magad, „Solaris” nem tudsz megsérteni! Amiről úgy gondolod, sértő számomra, csak RÓLAD szól – értsd: magadat alacsonyítod le vele, éspedig a sárga földig…
Csak egyetlen dologgal tudnál vérig sérteni, ámde akkor ADDIG NYOMOZNÉK UTÁNAD, MÍG RÁD NEM BUKKANNÉK, – és akkor MEGÖLNÉLEK! (Sic!)
0 x

Avatar
Solaris
Hozzászólások: 3584
Csatlakozott: 2012.07.25. 17:32

Re: Miért gondolja bárki is, hogy valaha is megvalósulhat az ú.n. Alcubierre-hajtómű KORREKT MÓDON MŰKÖDŐKÉPES változata

Hozzászólás Szerző: Solaris » 2015.07.30. 18:13

Baksay-Róka Béla írta:„Solaris” 83 9333-asára

1.: Amit rólam – mint jellemzést – írtál, az csak és kizárólag RÓLAD szól! Vetted észre?...
2.: Írtad – idézem: „Ugye tudod, hogy van olyan számítógép ami - elvileg - megszámlálhatatlanul végtelen sok állapotot képes megvalósítani és van számolóeszköz is, ami egyszerre megszámlálhatatlanul végtelen sok műveletet eredményét megadja?” – idézet vége.
Na, most akkor mi van? Létezik, vagy még se létezik ilyen számítógép?... Ha valami csak „elvileg” létezik – értsd: nem létezik kézzelfoghatóan –, akkor MÉG NEM LÉTEZIK! Világos?
Egyébiránt, jó, ha tudod (meg jó, ha tudja minden – hozzád hasonló – észkombájn: NEM LEHETSÉGES úgymond: „megszámlálhatatlanul végtelen sok állapotot megvalósító” számítógépet megvalósítani! (Pláne, nem lehetséges olyan eszközt „feltalálni”, amely úgymond: „egyszerre megszámlálhatatlanul végtelen sok művelet eredményét megadja”…) Ez fatális baromság!
Az első MAGA AZ ÖNELLENTMONDÁS ALLEGÓRIÁJA! Ahhoz ugyanis, hogy egy számítógépről be lehessen bizonyítani, valóban képes „megszámlálhatatlanul végtelen sok állapotot megvalósítani”, VÉGTELEN SOK (TÁRKEZELÉSI) MŰVELETRE volna szükség!
Érted egyáltalán, mit jelent ez? Ez azt jelenti, hogy A TÁRKEZELÉSI MŰVELETEK (mint folyamatok) VÉGTELEN SZÁMÚ SORRENDJÉNEK HALMAZÁT végigpörgetve lehetne csak a bizonyítást abszolváltnak tekinteni! Érted egyáltalán, mit jelent ez? (Sztem nem érted…)

A második „dolog” – minthogy annak helytállóságáról csakis az első teljesülése esetén lehetne valós bizonyítékot szerezni – értelemszerűen LEHETETLEN!
Én már adtam rólad igazi jellemzést és a moderátor törölte a kapcsolódó hozzászólásokkal együtt, ámde bizonyára emlékezel rájuk. A jellemzést a Kenó sorsoláson kisorsolt számokat kiszámító programod apropóján kaptad. Amit olvastál, az csak egy kis kiegészítés. :)

Amit te fatális baromságnak nevezel, az a létező valóság és még kvantumszámítógép sem kell hozzá. :) Gondolkodj kicsit! Ha nem megy, majd segítek!

Addig is elárulhatnád, hogy miért nem létezik az idő, merthogy szerinted nincsen, s egyben azt is megmondhatnád, hogyan lehet ezt figyelembe venni azoknál a fizikai számításoknál, amelyekben az idő, mint fizikai mennyiség szerepel! Hogy is van ez a végtelen sebességű jellel, amit Szilágyi példaként hozott a kauzalitás megsértésére fénynél gyorsabb jelterjedés esetén, ha nincs idő? Az nem lesz érv, hogy Murguly ezt állítja. :)
0 x

Szilágyi András
*
*
Hozzászólások: 6520
Csatlakozott: 2009.12.05. 09:31
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Miért gondolja bárki is, hogy valaha is megvalósulhat az ú.n. Alcubierre-hajtómű KORREKT MÓDON MŰKÖDŐKÉPES változata

Hozzászólás Szerző: Szilágyi András » 2015.07.30. 18:17

Baksay-Róka Béla írta:Egyébiránt, imádom a kendermagos tyúkhús-levest, úgyhogy kifejezetten köszönöm a profil-módosítást, még ha azt JOGSÉRTŐ MÓDON is tette, aki tette! Nagy valószínűséggel – igen nagy valószínűséggel – szilágyi András sugalmazására tette, aki tette. De jogsértő módon tette, miáltal feljogosított engem arra, hogy a későbbiekben (egy általam megválasztott folyamat-sorrendiség ponton) jómagam is jogsértő módon tegyek dolgokat – vele kapcsolatban! (Sohse fogja tudni rám bizonyítani, hogy én voltam a jogsértő...)
Én ajándékoztalak meg ezzel az új avatarral, és örülök, hogy tetszik. Ha netán mégis megunod, a profilbeállításaidban lecserélheted. De szerintem jól áll neked :P
0 x

Avatar
Solaris
Hozzászólások: 3584
Csatlakozott: 2012.07.25. 17:32

Re: Miért gondolja bárki is, hogy valaha is megvalósulhat az ú.n. Alcubierre-hajtómű KORREKT MÓDON MŰKÖDŐKÉPES változata

Hozzászólás Szerző: Solaris » 2015.07.30. 18:18

Baksay-Róka Béla írta:Ne fáraszd magad, „Solaris” nem tudsz megsérteni! Amiről úgy gondolod, sértő számomra, csak RÓLAD szól – értsd: magadat alacsonyítod le vele, éspedig a sárga földig…
Csak egyetlen dologgal tudnál vérig sérteni, ámde akkor ADDIG NYOMOZNÉK UTÁNAD, MÍG RÁD NEM BUKKANNÉK, – és akkor MEGÖLNÉLEK! (Sic!)
Mindjárt elkezdek félni! Hülye gyerek!
0 x

Avatar
Baksay-Róka Béla
Hozzászólások: 57
Csatlakozott: 2015.07.20. 19:19

Re: Miért gondolja bárki is, hogy valaha is megvalósulhat az ú.n. Alcubierre-hajtómű KORREKT MÓDON MŰKÖDŐKÉPES változata

Hozzászólás Szerző: Baksay-Róka Béla » 2015.07.30. 18:21

E fogalmak közül azonban én kizárnám a „végtelen sok univerzum” fogalmát. Hogy miért?, arról itt korábban írtam. Nem citálom elő ismét. Akit érdekelt a véleményem erről a dologról, úgyis elolvasta, akit viszont nem érdekel(t), olyan szinten is van (marad) szellemileg…

(Csak zárójelben, de nem mellékesen. A humorérzékemet jó néhány alkalommal igazoltam már itt, eme topic-szegmensben. Nem fogom ezt sem bizonygatni most a „kedvedért”.
A PROFIL-HAMISÍTÁS – éspedig egy netes fórum tagjának az ő beleegyezése nélkül történő meghamisítása – BŰNCSELEKMÉNY! Nem „humorérzék” kérdése. Világos ez számodra?)
0 x

Mojjo
Hozzászólások: 296
Csatlakozott: 2012.11.30. 12:00

Re: Miért gondolja bárki is, hogy valaha is megvalósulhat az ú.n. Alcubierre-hajtómű KORREKT MÓDON MŰKÖDŐKÉPES változata

Hozzászólás Szerző: Mojjo » 2015.07.30. 18:33

Egyébként a fenyegetőzést mindenféle jogsértéssel, illetve főképp a halálos fenyegetést nem tiltja a fórumszabályzat (mondjuk pl a 11-es pontban)? Csak érdeklődöm...
0 x

Szilágyi András
*
*
Hozzászólások: 6520
Csatlakozott: 2009.12.05. 09:31
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Miért gondolja bárki is, hogy valaha is megvalósulhat az ú.n. Alcubierre-hajtómű KORREKT MÓDON MŰKÖDŐKÉPES változata

Hozzászólás Szerző: Szilágyi András » 2015.07.30. 18:39

Mojjo írta:Egyébként a fenyegetőzést mindenféle jogsértéssel, illetve főképp a halálos fenyegetést nem tiltja a fórumszabályzat (mondjuk pl a 11-es pontban)? Csak érdeklődöm...
Meg is kapta érte a figyelmeztetését.
0 x

Avatar
Baksay-Róka Béla
Hozzászólások: 57
Csatlakozott: 2015.07.20. 19:19

Re: Miért gondolja bárki is, hogy valaha is megvalósulhat az ú.n. Alcubierre-hajtómű KORREKT MÓDON MŰKÖDŐKÉPES változata

Hozzászólás Szerző: Baksay-Róka Béla » 2015.07.30. 18:41

A 83 946-ra
Szerintem, NEKED kellene – kicsit alaposabb logikai fegyverzetet igénybe véve – gondolkodnod!…

Bármi néven is neveztessék ama instrumentum, amiről te állítod (vagy bárki más állítja a formális logikára henye szócséplők között), hogy az képes (volna) „megszámlálhatatlanul végtelen sok állapotot megvalósítani”, avagy pedig képes (volna) „egyszerre megszámlálhatatlanul végtelen sok művelet eredményét megadni”, az „gépezet” abba a – megkerülhetetlen – falba ütközik/ütközne, hogy a saját legendája bizonyításául végtelen sok adat és/vagy tár- és/vagy folyamat-kezelési műveletet kell(ene) végrehajtania! Ám az – a dolog értelemszerű logikai elemzéséből következően –, lehetetlen!
0 x

Avatar
Solaris
Hozzászólások: 3584
Csatlakozott: 2012.07.25. 17:32

Re: Miért gondolja bárki is, hogy valaha is megvalósulhat az ú.n. Alcubierre-hajtómű KORREKT MÓDON MŰKÖDŐKÉPES változata

Hozzászólás Szerző: Solaris » 2015.07.30. 18:53

Baksay-Róka Béla írta:E fogalmak közül azonban én kizárnám a „végtelen sok univerzum” fogalmát. Hogy miért?, arról itt korábban írtam. Nem citálom elő ismét. Akit érdekelt a véleményem erről a dologról, úgyis elolvasta, akit viszont nem érdekel(t), olyan szinten is van (marad) szellemileg…

(Csak zárójelben, de nem mellékesen. A humorérzékemet jó néhány alkalommal igazoltam már itt, eme topic-szegmensben. Nem fogom ezt sem bizonygatni most a „kedvedért”.
A PROFIL-HAMISÍTÁS – éspedig egy netes fórum tagjának az ő beleegyezése nélkül történő meghamisítása – BŰNCSELEKMÉNY! Nem „humorérzék” kérdése. Világos ez számodra?)
Nem arra vagyok kíváncsi, hogy a sokvilág elméletet kizárod, avagy sem, hanem arra, hogy a "végtelen sok" mit jelent a számodra és azt is tudakoltam, hogy szerinted hányféle "végtelen sok" van? Ha valóban van közöd legalább főiskolai szinten a számítástechnikához, akkor világos kell legyen a kérdésem és egyértelmű, világos választ is tudsz adni. Ez eddig nem történt meg és nem adtál választ az idő fogalma nélküli fizikára sem. :) Továbbra is érdekel a válaszod, s ne terelj!

Humorérzéket, vagy humorosat nem láttam nálad, de annál több inkompetenciát a fizikához és a kozmológiához.

A fórumok üzemével kapcsolatos jogi kérdések nem érdekelnek. Ezt vitasd meg olyanokkal, akik értenek a joghoz. Az ellenben világos a számomra, hogy halálosan megfenyegettél, s ezzel valóban megsértetted a törvényt néhány ponton. Ez már nem a szokásos fórumos beszólogatás, vagy torzsalkodás. Remélem, tisztában vagy ezzel, s azzal is, hogy a moderátori figyelmeztetés a fenyegetésedet nem nullázza le.
0 x

Avatar
Baksay-Róka Béla
Hozzászólások: 57
Csatlakozott: 2015.07.20. 19:19

Re: Miért gondolja bárki is, hogy valaha is megvalósulhat az ú.n. Alcubierre-hajtómű KORREKT MÓDON MŰKÖDŐKÉPES változata

Hozzászólás Szerző: Baksay-Róka Béla » 2015.07.30. 18:54

Térjetek már észre! Éppen, hogy ez a „Solaris” nick-nevezetű kis senkiházi volt az egyik, ha nem a legelső, aki itt mindenféle mocskot szórt rám, alighogy megnyitottam itt ezt a topic-szegmenst?! Aztán a jelenlegit megelőzően – úgy 15-20-25 jegyzettel a mostaninál korábban – odáig ment, hogy különféle – személyiségi jogi – fenyegettetéseket helyezett kilátásba velem szemben!
Én pusztán MEG KÍVÁNOM ELŐZNI, hogy elszálljon vele a ló – és VALÓBAN olyan kijelentést tegyen, amiért meg kellene őt ölnöm!

Megint csak nem tudtok mondatot értelmezni! Tegyetek különbséget a KIJELENTŐ MÓD, valamint a FELTÉTELES MÓD között!

(Ja, és a profil-adataim illegális meghamisításáról se feledkezzetek meg!...)
0 x

Avatar
Solaris
Hozzászólások: 3584
Csatlakozott: 2012.07.25. 17:32

Re: Miért gondolja bárki is, hogy valaha is megvalósulhat az ú.n. Alcubierre-hajtómű KORREKT MÓDON MŰKÖDŐKÉPES változata

Hozzászólás Szerző: Solaris » 2015.07.30. 18:55

Baksay-Róka Béla írta:A 83 946-ra
Szerintem, NEKED kellene – kicsit alaposabb logikai fegyverzetet igénybe véve – gondolkodnod!…

Bármi néven is neveztessék ama instrumentum, amiről te állítod (vagy bárki más állítja a formális logikára henye szócséplők között), hogy az képes (volna) „megszámlálhatatlanul végtelen sok állapotot megvalósítani”, avagy pedig képes (volna) „egyszerre megszámlálhatatlanul végtelen sok művelet eredményét megadni”, az „gépezet” abba a – megkerülhetetlen – falba ütközik/ütközne, hogy a saját legendája bizonyításául végtelen sok adat és/vagy tár- és/vagy folyamat-kezelési műveletet kell(ene) végrehajtania! Ám az – a dolog értelemszerű logikai elemzéséből következően –, lehetetlen!
No-no! Elvileg számítástechnikus vagy, tehát tudnod kellene, hogy igazat állítok. :) Gondolkodj!
0 x

Avatar
Solaris
Hozzászólások: 3584
Csatlakozott: 2012.07.25. 17:32

Re: Miért gondolja bárki is, hogy valaha is megvalósulhat az ú.n. Alcubierre-hajtómű KORREKT MÓDON MŰKÖDŐKÉPES változata

Hozzászólás Szerző: Solaris » 2015.07.30. 18:55

Baksay-Róka Béla írta:Térjetek már észre! Éppen, hogy ez a „Solaris” nick-nevezetű kis senkiházi volt az egyik, ha nem a legelső, aki itt mindenféle mocskot szórt rám, alighogy megnyitottam itt ezt a topic-szegmenst?! Aztán a jelenlegit megelőzően – úgy 15-20-25 jegyzettel a mostaninál korábban – odáig ment, hogy különféle – személyiségi jogi – fenyegettetéseket helyezett kilátásba velem szemben!
Én pusztán MEG KÍVÁNOM ELŐZNI, hogy elszálljon vele a ló – és VALÓBAN olyan kijelentést tegyen, amiért meg kellene őt ölnöm!

Megint csak nem tudtok mondatot értelmezni! Tegyetek különbséget a KIJELENTŐ MÓD, valamint a FELTÉTELES MÓD között!

(Ja, és a profil-adataim illegális meghamisításáról se feledkezzetek meg!...)
Szerintem eljött az ideje, hogy alaposan megválogasd a szavaidat!
0 x

Avatar
Baksay-Róka Béla
Hozzászólások: 57
Csatlakozott: 2015.07.20. 19:19

Re: Miért gondolja bárki is, hogy valaha is megvalósulhat az ú.n. Alcubierre-hajtómű KORREKT MÓDON MŰKÖDŐKÉPES változata

Hozzászólás Szerző: Baksay-Róka Béla » 2015.07.30. 18:59

„Na, nehogy már a méhecskén verjék el a port, amiért a medvék beletenyereltek a lépesmézbe!...”
– Vulpes „Scepticus” Optimus Prætor
0 x

Szilágyi András
*
*
Hozzászólások: 6520
Csatlakozott: 2009.12.05. 09:31
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Miért gondolja bárki is, hogy valaha is megvalósulhat az ú.n. Alcubierre-hajtómű KORREKT MÓDON MŰKÖDŐKÉPES változata

Hozzászólás Szerző: Szilágyi András » 2015.07.30. 19:04

Baksay-Róka Béla írta:Megint csak nem tudtok mondatot értelmezni! Tegyetek különbséget a KIJELENTŐ MÓD, valamint a FELTÉTELES MÓD között!
Még feltételes módban SEM írhatsz ilyet.
(Ja, és a profil-adataim illegális meghamisításáról se feledkezzetek meg!...)
Nincs abban semmi illegális, hogy elláttalak egy cuki kis avatarral.
0 x

Lezárt