Többlet energiát előállító gép.

Örökmozgók, 100% feletti hatásfok
peti1111
Hozzászólások: 15
Csatlakozott: 2016.03.18. 07:31

Többlet energiát előállító gép.

Hozzászólás Szerző: peti1111 » 2016.03.22. 14:27

Nagyon kíváncsi vagyok erről a gépről mi a véleményetek?
Kérem a REÁLIS CÁFOLATOKAT.Miért nem működik,ha pedig működik Hol az energia megmaradás törvény
0 x

Avatar
mimindannyian
*
*
Hozzászólások: 7917
Csatlakozott: 2011.04.23. 16:20
Tartózkodási hely: Szoboszló

Többlet energiát előállító gép.

Hozzászólás Szerző: mimindannyian » 2016.03.22. 17:24

Remekül működik, csak a 230-as hálózatra kell rákapcsolni. Az energiamegmaradás törvénye pedig a fejünkben van, és elég jól tartja magát.

https://www.youtube.com/watch?v=A4dbkeYnpCI

https://www.youtube.com/watch?v=JHDZYjr_-a0

http://gaia.ws1.eu/
0 x

Avatar
mimindannyian
*
*
Hozzászólások: 7917
Csatlakozott: 2011.04.23. 16:20
Tartózkodási hely: Szoboszló

Többlet energiát előállító gép.

Hozzászólás Szerző: mimindannyian » 2016.03.22. 17:42

Amikor az alsó hengerbe levegőt présel, akkor a szivattyú kiszorít vizet, emelkedik a vízszint. Ez a víz folyik vissza, amikor elfordul a szerkezet a felhajtóerő miatt. Vagyis felemelünk vizet, majd hagyjuk, hogy lefolyjon. Némi eszteséggel szépen megoldható folyamat
0 x

Avatar
Rigel
Hozzászólások: 1492
Csatlakozott: 2013.05.15. 10:49

Többlet energiát előállító gép.

Hozzászólás Szerző: Rigel » 2016.03.22. 19:26

peti1111 írta:ha pedig működik Hol az energia megmaradás törvény
Az energiamegmaradás ott van, hogy ez a berendezés PRECÍZEN UGYANÚGY működik attól függetlenül, hogy mikor kapcsolják be.

Ezzel ugyanis az apparát működése, és a működést leíró fizikai összefüggések kielégítik az időbeli eltolás folytonos szimmetriáját, azaz a Noether-tétel alapján a rendszerben van egy megmaradó mennyiség, és ez az energia.
Hogy egyértelmű legyen: minden olyan berendezés, amely az időben bármikor elindítva pont ugyanúgy működik, az betartja az energiamegmaradást is.

Csakhát erről nem tudnak azok a sufnizsenik, akik olyan ingyenenergia-gépeket csinálnak, amelyek természetesen mindig pont ugyanúgy működnek, és ezért lehet mutogatni az érdeklődőknek. Maga a gép létezése cáfolja azokat az állításokat, hogy a működése során megsértené az energiamegmaradást!
Emmy Noether tétele a folytonos szimmetriákhoz matematikailag törvényszerűen kapcsolódó megmaradó mennyiségekről pont ugyanolyan MATEMATIKAI BIZONYÍTÁS, mint a Pitagorasz-tétel, és pont ugyanolyan igaz. A különbség annyi, hogy a Noether-tétel matematikai bizonyítását nemcsak, hogy nem értik a sufnizsenik, de nem is hallottak róla, ellentétben a Pitagorasz-tétellel.
Amikor tehát valaki ingyenenergia gépet akar készíteni, ami mindig pont ugyanúgy működik (hogy bemutatókra cipelhesse), akkor nagyjából olyan felesleges dolgot művel, mint ha fejébe veszi, hogy olyan derékszögű háromszöget keres, amely oldalai nem tartják be a Pitagorasz-tételben rögzített összefüggést.
0 x

Avatar
Solaris
Hozzászólások: 3584
Csatlakozott: 2012.07.25. 17:32

Többlet energiát előállító gép.

Hozzászólás Szerző: Solaris » 2016.03.22. 19:34

peti1111 írta: Nagyon kíváncsi vagyok erről a gépről mi a véleményetek?
Kérem a REÁLIS CÁFOLATOKAT.Miért nem működik,ha pedig működik Hol az energia megmaradás törvény

https://www.youtube.com/watch?v=h5I_E0bl02E
Látom, rád fér egy kis okulás. Tessék, tanulmányozd:

http://ofi.hu/sites/default/files/attac ... 0.evf_.pdf

Ott van benne egy olyan kacat is, amit analóg azzal, amit a videón láthatunk. Ez a szivacsos gép, vagy az egyszerűbb parafa korongos. Akár meg is építheted bármelyiket. Jól fogsz szórakozni. Más haszna nem lesz.

Ami az energiamegmaradást illeti, abban nagyon jól eligazít Hraskó Péter kiváló cikke, amit itt találhatsz:

http://fizikaiszemle.hu/archivum/fsz090 ... o0904.html

Olvasd el, hasznodra lesz.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Solaris 2016.03.22. 19:39-kor.
0 x

Avatar
Solaris
Hozzászólások: 3584
Csatlakozott: 2012.07.25. 17:32

Többlet energiát előállító gép.

Hozzászólás Szerző: Solaris » 2016.03.22. 19:38

Rigel írta: Amikor tehát valaki ingyenenergia gépet akar készíteni, ami mindig pont ugyanúgy működik (hogy bemutatókra cipelhesse), akkor nagyjából olyan felesleges dolgot művel, mint ha fejébe veszi, hogy olyan derékszögű háromszöget keres, amely oldalai nem tartják be a Pitagorasz-tételben rögzített összefüggést.
Ne haragudj, de van ilyen háromszög, csak nem az Euklidész-féle síkgeometriában. :) Ennek a kedves új fórumtársnak a Noether tételről értekezni olyan, mintha a kisiskolásnak a szorzás szabályai helyett rögtön az integrálszámítást kellene megtanulnia. Hraskó cikke szerintem elég jól eligazítja a kezdőt a témában.
0 x

Szilágyi András
*
*
Hozzászólások: 6520
Csatlakozott: 2009.12.05. 09:31
Tartózkodási hely: Budapest

Többlet energiát előállító gép.

Hozzászólás Szerző: Szilágyi András » 2016.03.22. 19:59

Rigel írta: Hogy egyértelmű legyen: minden olyan berendezés, amely az időben bármikor elindítva pont ugyanúgy működik, az betartja az energiamegmaradást is.
Akkor ha van egy készülékem, amit ha bedugok a konnektorba, akkor 5 wattot fogyaszt, viszont 10 wattot ad le, és mindig ugyanezt csinálja, akármikor dugom be, akkor az betartja az energiamegmaradást? Mert akkor lehet csinálni többletenergiát előállító gépet, csak arra kell ügyelni, hogy mindig működjön, bármikor indítom el. Ha viszont csak néha működik, akkor lehet tudni, hogy sérti az energiamegmaradást.
0 x

Avatar
Rigel
Hozzászólások: 1492
Csatlakozott: 2013.05.15. 10:49

Többlet energiát előállító gép.

Hozzászólás Szerző: Rigel » 2016.03.22. 20:00

Solaris írta:Ne haragudj, de van ilyen háromszög, csak nem az Euklidész-féle síkgeometriában. :)
Te túlképzett vagy ehhez a kérdéshez. Te már ismered a különféle a görbült tereket és a differenciálgeometriát. Ezt az egységsugarú sufnizseniről nem mondhatjuk.
De igazad van. Kijavítom a mondatomat:

Amikor tehát valaki ingyenenergia gépet akar készíteni, ami mindig pont ugyanúgy működik (hogy bemutatókra cipelhesse), akkor nagyjából olyan felesleges dolgot művel, mint ha fejébe veszi, hogy olyan derékszögű síkháromszöget keres, amely oldalai nem tartják be a Pitagorasz-tételben rögzített összefüggést.
0 x

Avatar
Rigel
Hozzászólások: 1492
Csatlakozott: 2013.05.15. 10:49

Többlet energiát előállító gép.

Hozzászólás Szerző: Rigel » 2016.03.22. 20:05

Szilágyi András írta:Akkor ha van egy készülékem, amit ha bedugok a konnektorba, akkor 5 wattot fogyaszt, viszont 10 wattot ad le, és mindig ugyanezt csinálja, akármikor dugom be, akkor az betartja az energiamegmaradást?
Igen, betartja.
Valahonnan elveszi azt az energiát, ami megjelenik a kimeneten, és nem a "semmiből" csinálja.
Szilágyi András írta:Ha viszont csak néha működik, akkor lehet tudni, hogy sérti az energiamegmaradást.
Ez viszont nem biztos hogy igaz.
Én az érvelésemet a mindig azonosan működő rendszerekre állítom, azaz amelyeknél a időbeli kezdőkoordináta megválasztása nem befolyásolja a működést. A Noether-tétel erről szól. A fordított esetről nem szól, azaz hogy ha valami nem pont ugyanúgy működik az időben eltolva az biztosan sérti az energiamegmaradást. Ott millió egyéb ok is lehet, ami miatt nem ugyanúgy működik. Például egy napóra nem ugyanúgy működik este 11-től hajnali 4-ig, mint koradélelőtt...
0 x

peti1111
Hozzászólások: 15
Csatlakozott: 2016.03.18. 07:31

Többlet energiát előállító gép.

Hozzászólás Szerző: peti1111 » 2016.03.22. 20:07

Soláris: Neked akkora arcod van otthon az ajtókat megkellet nagyobbítani hogy beférj rajtuk.Ezzel amiket belinkeltél semmit nem bizonyítottál csak a szokott hülye duma.Szerintem még azt sem tudod hogyan működik mert ezeknek a szerkezeteknek semmi köze hozzá cáfolatnak meg még rosszabb. Linkelés helyett ha volna véleményed megköszönném.
0 x

peti1111
Hozzászólások: 15
Csatlakozott: 2016.03.18. 07:31

Többlet energiát előállító gép.

Hozzászólás Szerző: peti1111 » 2016.03.22. 20:15

Jesszusom Srácok! Hol van ennek a gépnek a cáfolata mert mindenről beszéltek csak arról nem. Ne a görbült terekről és a differenciálgeometriáról beszélj okoska Cáfold meg matematikailag.Igen ha működik is ez a gép nem sérti az energia megmaradás.
0 x

peti1111
Hozzászólások: 15
Csatlakozott: 2016.03.18. 07:31

Többlet energiát előállító gép.

Hozzászólás Szerző: peti1111 » 2016.03.22. 20:19

mimindannyian írta: Amikor az alsó hengerbe levegőt présel, akkor a szivattyú kiszorít vizet, emelkedik a vízszint. Ez a víz folyik vissza, amikor elfordul a szerkezet a felhajtóerő miatt. Vagyis felemelünk vizet, majd hagyjuk, hogy lefolyjon. Némi eszteséggel szépen megoldható folyamat
Ez majdnem így van, de mi van a köztes tartályokkal amiket már nem töltünk és munkát végeznek a felhajtóerő által.
0 x

Avatar
Solaris
Hozzászólások: 3584
Csatlakozott: 2012.07.25. 17:32

Többlet energiát előállító gép.

Hozzászólás Szerző: Solaris » 2016.03.22. 21:22

peti1111 írta: Soláris: Neked akkora arcod van otthon az ajtókat megkellet nagyobbítani hogy beférj rajtuk.Ezzel amiket belinkeltél semmit nem bizonyítottál csak a szokott hülye duma.Szerintem még azt sem tudod hogyan működik mert ezeknek a szerkezeteknek semmi köze hozzá cáfolatnak meg még rosszabb. Linkelés helyett ha volna véleményed megköszönném.
Rövid leszek: Ostobaságot terjesztesz és hiszel benne. Inkább tanulj és olvasd el, amit linkeltem, ámbár ha annyi eszed sincs, hogy felismerd a másik hivatkozáson látható szerkentyűk és általad működőképesnek hitt szerkezet közötti analógiát, akkor veled nincs miről beszélni, mert azt sem tudod, hogy kétszer kettő az négy. Pofázás helyett megköszönhetted volna a linkeket és megkaptad volna a választ a kérdésedre, ha tudnál olvasni és szöveget értelmezni. Ostoba youtube videók helyett belinkelhetted volna a szerkezet működési elvét mutató ábrát, amit helyetted megtett "mimindannyian", de ehhez sem volt eszed. Sértegetni viszont én is tudok okostojás. A nyolc osztály megvan?
0 x

Avatar
Solaris
Hozzászólások: 3584
Csatlakozott: 2012.07.25. 17:32

Többlet energiát előállító gép.

Hozzászólás Szerző: Solaris » 2016.03.22. 21:27

peti1111 írta: Jesszusom Srácok! Hol van ennek a gépnek a cáfolata mert mindenről beszéltek csak arról nem. Ne a görbült terekről és a differenciálgeometriáról beszélj okoska Cáfold meg matematikailag.Igen ha működik is ez a gép nem sérti az energia megmaradás.
Előbb érettségizz le Peti fiam! Itt többnyire nem srácok vannak, hanem felnőttek és komoly szakemberek. Még egy mondat ide férne, de nem írom le. A Moderátor nem szereti, ha valakit rövid úton elküldenek egy bizonyos helyre. :)
0 x

Szilágyi András
*
*
Hozzászólások: 6520
Csatlakozott: 2009.12.05. 09:31
Tartózkodási hely: Budapest

Többlet energiát előállító gép.

Hozzászólás Szerző: Szilágyi András » 2016.03.22. 23:00

peti1111 írta: Nagyon kíváncsi vagyok erről a gépről mi a véleményetek?
Kérem a REÁLIS CÁFOLATOKAT.Miért nem működik,ha pedig működik Hol az energia megmaradás törvény
Elmagyaráznád, hogy szerinted hogy működik ez az izé, és hogy miből gondolod vagy gondolják valakik, hogy többletenergiát állít elő?

Én csak azt látom, hogy egy pumpával levegőt fújnak be egy víztartályba, aztán ott valami hengerek körbe-körbe mozognak.
0 x

idegen
Hozzászólások: 930
Csatlakozott: 2015.04.10. 23:21

Többlet energiát előállító gép.

Hozzászólás Szerző: idegen » 2016.03.23. 00:31

Levegőt fújnak a víz alatti /fél/hengerekbe.Ezek a felhajtóerő által meghajtják a villanymotoros kompresszort/egy generátorral/ami levegőt fúj a víz alá...és kész az örökmozgó! :facepalm:
Elfelejtették megemlíteni a /rövidke/bemutató előtt max nyomásra feltöltött sűrített levegő tartályt.Az akkumulátorokról és inverterekről nem is szólva.
Szánalmas nagy marhaság ez Peti!Sokat költhettek erre a baromságra az "adófizetők".Hasonló indíttatásból készülhetett mint a magyar iparmágnás mágnesmotorja...
0 x

peti1111
Hozzászólások: 15
Csatlakozott: 2016.03.18. 07:31

Többlet energiát előállító gép.

Hozzászólás Szerző: peti1111 » 2016.03.23. 08:54

Solaris: Nem tudom,hogy jön ez ide, de ha kíváncsi vagy rá, Épület gépész Szakközepem, és Technikusi végzettségem van, és ebben is dolgozom.A többi firkálmányodat meg nem reagálom le mert nem szeretnék lesüllyedni a te szintedre.

[quote="Solaris"] akkor veled nincs miről beszélni, mert azt sem tudod, hogy kétszer kettő az négy.

Ha ezt így gondolod nem értem miért szóltál a témához másodszor is.Direkt nem írtam kérdőjelet mert nem várok rá választ. Nagyon őrülök hogy félsz a moderátoroktól úgy látszik ezen az oldalon jól végzik a munkájukat.Szükség is van rá az ilyen emberek miatt.
0 x

peti1111
Hozzászólások: 15
Csatlakozott: 2016.03.18. 07:31

Többlet energiát előállító gép.

Hozzászólás Szerző: peti1111 » 2016.03.23. 09:15

Szilágyi András :Ez a szerkezet egy nagyon primitív megoldása ennek az elvnek. Egy ovális szerkezetre ráhelyeznek 18 tartályt az egyik oldalon 9 tartályból kiszorítják a vizet " a búvár harang alapján nem töltődik vissza a víz." a felhajtóerő elindítja a tengelyt, felül lyukak vannak a tartályon, így a tetején belefolyik a víz, és mikor alulra kerül a tele vízzel lévő tartály újra kiszorítják belőle a vizet.Tehát 9 db tartályból 8 állandóan dolgozik befektetett munka nélkül mert mindég csak egyet töltenek. A másik oldalon meg nincs ellenállás mert tele van vízzel.Abból gondolom hogy működhet. Számok: 1 Tartály KB 20 literes ez 20 liter vizet szorít ki, ez megközelítőleg 200 N erővel közlekedik felfelé,ebből van 8 db 8 X 200= 1600 N tehát 1600 N erő hat a tengelyre amiből 20 liter levegőt kell előállítani a folyamatos működéshez,és akkor még nem számoltuk a magasságot,az erőkart.

Igaz a másik oldalról sem számoltuk az áttételeket, és a generátor terhelés alatt mekkora erővel hat a tengelyre.Annyiból igaza van solarisnak," azt tudom mennyi 2 X 2" de,hogy a generátor milyen erővel fogja le a tengely azt nem.
Nagy vonalakban ennyit.
0 x

Avatar
Haibane
Hozzászólások: 287
Csatlakozott: 2012.12.23. 11:11
Tartózkodási hely: Klagenfurt

Többlet energiát előállító gép.

Hozzászólás Szerző: Haibane » 2016.03.23. 10:02

A Rosch innovation honlapján ez a gép nem mint örökmozgó van fenn hanem mint zöld "erőmű", vagyis fosszílis tüzelőanyag nélkül állít elő energiát, bár semmi konkrétumot nem írnak.
0 x

Avatar
Haibane
Hozzászólások: 287
Csatlakozott: 2012.12.23. 11:11
Tartózkodási hely: Klagenfurt

Többlet energiát előállító gép.

Hozzászólás Szerző: Haibane » 2016.03.23. 10:10

Na közben megtaláltam, vagyis a cég szerint a gép sűrített levegő bevezetéséből állít elő áramot, tehát még a feltalálók szerint sem örökmozgó. Amúgy én nem vágom, hogy ez miért innováció, sűrített levegőt nem lehet a réten szedni és szállítani is problémás.

Szóval posztoló, legalább a gyártó honlapját olvasd el mielőtt idejössz kérdezgetni.
0 x

Szilágyi András
*
*
Hozzászólások: 6520
Csatlakozott: 2009.12.05. 09:31
Tartózkodási hely: Budapest

Többlet energiát előállító gép.

Hozzászólás Szerző: Szilágyi András » 2016.03.23. 10:54

Haibane írta: Na közben megtaláltam, vagyis a cég szerint a gép sűrített levegő bevezetéséből állít elő áramot, tehát még a feltalálók szerint sem örökmozgó. Amúgy én nem vágom, hogy ez miért innováció, sűrített levegőt nem lehet a réten szedni és szállítani is problémás.

Szóval posztoló, legalább a gyártó honlapját olvasd el mielőtt idejössz kérdezgetni.
Ez nem így van, tényleg többletenergia-gyártó gépként akarják eladni:
http://peswiki.com/index.php/Directory: ... vations_AG
0 x

peti1111
Hozzászólások: 15
Csatlakozott: 2016.03.18. 07:31

Többlet energiát előállító gép.

Hozzászólás Szerző: peti1111 » 2016.03.23. 10:56

Nem értelek? Én nem írtam örökmozgót Nagyon nem is szeretem ezekre a gépekre ezt a megnevezést Egyébként elolvastam a Gyártó honlapját sőt még a kritikákat is.Téged nem értelek hogy jön ez ide?
0 x

Szilágyi András
*
*
Hozzászólások: 6520
Csatlakozott: 2009.12.05. 09:31
Tartózkodási hely: Budapest

Többlet energiát előállító gép.

Hozzászólás Szerző: Szilágyi András » 2016.03.23. 11:03

peti1111 írta: Szilágyi András :Ez a szerkezet egy nagyon primitív megoldása ennek az elvnek. Egy ovális szerkezetre ráhelyeznek 18 tartályt az egyik oldalon 9 tartályból kiszorítják a vizet " a búvár harang alapján nem töltődik vissza a víz." a felhajtóerő elindítja a tengelyt, felül lyukak vannak a tartályon, így a tetején belefolyik a víz, és mikor alulra kerül a tele vízzel lévő tartály újra kiszorítják belőle a vizet.Tehát 9 db tartályból 8 állandóan dolgozik befektetett munka nélkül mert mindég csak egyet töltenek. A másik oldalon meg nincs ellenállás mert tele van vízzel.Abból gondolom hogy működhet. Számok: 1 Tartály KB 20 literes ez 20 liter vizet szorít ki, ez megközelítőleg 200 N erővel közlekedik felfelé,ebből van 8 db 8 X 200= 1600 N tehát 1600 N erő hat a tengelyre amiből 20 liter levegőt kell előállítani a folyamatos működéshez,és akkor még nem számoltuk a magasságot,az erőkart.
Oké, már értem.

Természetesen nem állít elő többletenergiát. Alul a levegőt nyomás ellenében kell benyomni, és egy tartály levegővel való megtöltése pont annyi energiát igényel, mint amennyit az visszaad, miközben a felszínre emelkedik.
0 x

peti1111
Hozzászólások: 15
Csatlakozott: 2016.03.18. 07:31

Többlet energiát előállító gép.

Hozzászólás Szerző: peti1111 » 2016.03.23. 11:07

r
Szilágyi András írta: Oké, már értem.

Természetesen nem állít elő többletenergiát. Alul a levegőt nyomás ellenében kell benyomni, és egy tartály levegővel való megtöltése pont annyi energiát igényel, mint amennyit az visszaad, miközben a felszínre emelkedik.
Igen András tökéletesen igazad van 1 tartály de itt miközben 1-et töltesz munkát végez 8 db tartály
0 x

Szilágyi András
*
*
Hozzászólások: 6520
Csatlakozott: 2009.12.05. 09:31
Tartózkodási hely: Budapest

Többlet energiát előállító gép.

Hozzászólás Szerző: Szilágyi András » 2016.03.23. 11:10

peti1111 írta: r
Szilágyi András írta: Oké, már értem.

Természetesen nem állít elő többletenergiát. Alul a levegőt nyomás ellenében kell benyomni, és egy tartály levegővel való megtöltése pont annyi energiát igényel, mint amennyit az visszaad, miközben a felszínre emelkedik.
Igen András tökéletesen igazad van 1 tartály de itt miközben 1-et töltesz munkát végez 8 db tartály
Azt a 8 tartályt is te töltötted meg előzőleg.
0 x

peti1111
Hozzászólások: 15
Csatlakozott: 2016.03.18. 07:31

Többlet energiát előállító gép.

Hozzászólás Szerző: peti1111 » 2016.03.23. 11:21

Ez így van de azokat már nem töltöm és munkát végeznek csak azt az 1-et töltöm ami sorra kerül.Ez a kezdésnél bonyodalmat okoz igen de mikor már működik a gép ezeket nem töltöd,és mégis dolgoznak
0 x

Szilágyi András
*
*
Hozzászólások: 6520
Csatlakozott: 2009.12.05. 09:31
Tartózkodási hely: Budapest

Többlet energiát előállító gép.

Hozzászólás Szerző: Szilágyi András » 2016.03.23. 11:54

peti1111 írta: Ez így van de azokat már nem töltöm és munkát végeznek csak azt az 1-et töltöm ami sorra kerül.Ez a kezdésnél bonyodalmat okoz igen de mikor már működik a gép ezeket nem töltöd,és mégis dolgoznak
Ahogy írtam: mialatt egy tartály a felszínre emelkedik, pontosan annyi energiát ad vissza a teljes emelkedése során, mint amennyit felhasználtál akkor, amikor a levegőt belepumpáltad.
Miközben egy tartályt pumpálsz, 8 emelkedik, de mindegyik csak a fölfelé vezető út 1/8-át teszi meg ez alatt az idő alatt, tehát nyolcadannyi energiát ad le.
0 x

Avatar
Haibane
Hozzászólások: 287
Csatlakozott: 2012.12.23. 11:11
Tartózkodási hely: Klagenfurt

Többlet energiát előállító gép.

Hozzászólás Szerző: Haibane » 2016.03.23. 12:09

Szilágyi András írta:
Haibane írta: Na közben megtaláltam, vagyis a cég szerint a gép sűrített levegő bevezetéséből állít elő áramot, tehát még a feltalálók szerint sem örökmozgó. Amúgy én nem vágom, hogy ez miért innováció, sűrített levegőt nem lehet a réten szedni és szállítani is problémás.

Szóval posztoló, legalább a gyártó honlapját olvasd el mielőtt idejössz kérdezgetni.
Ez nem így van, tényleg többletenergia-gyártó gépként akarják eladni:
http://peswiki.com/index.php/Directory: ... vations_AG
A rosch honlapján nem ez áll, más meg azt mond amit akar.
0 x

Avatar
Haibane
Hozzászólások: 287
Csatlakozott: 2012.12.23. 11:11
Tartózkodási hely: Klagenfurt

Többlet energiát előállító gép.

Hozzászólás Szerző: Haibane » 2016.03.23. 12:12

peti1111 írta: Nem értelek? Én nem írtam örökmozgót Nagyon nem is szeretem ezekre a gépekre ezt a megnevezést Egyébként elolvastam a Gyártó honlapját sőt még a kritikákat is.Téged nem értelek hogy jön ez ide?
Jah persze, a topic címe akkor miért "Többlet energiát előállító gép" ?
0 x

Avatar
mimindannyian
*
*
Hozzászólások: 7917
Csatlakozott: 2011.04.23. 16:20
Tartózkodási hely: Szoboszló

Többlet energiát előállító gép.

Hozzászólás Szerző: mimindannyian » 2016.03.23. 15:35

Akkor mégegyszer: http://gaia.ws1.eu/
van angol verzió is.
0 x

peti1111
Hozzászólások: 15
Csatlakozott: 2016.03.18. 07:31

Többlet energiát előállító gép.

Hozzászólás Szerző: peti1111 » 2016.03.23. 15:53

Nem értem mit akar a srác Vagy csak kötözködik.
0 x

idegen
Hozzászólások: 930
Csatlakozott: 2015.04.10. 23:21

Többlet energiát előállító gép.

Hozzászólás Szerző: idegen » 2016.03.24. 00:03

peti1111 írta: Nem értem mit akar a srác Vagy csak kötözködik.
Nem kötözködik...Csak segíteni akar,hogy megértsd. ;)
0 x

Avatar
Solaris
Hozzászólások: 3584
Csatlakozott: 2012.07.25. 17:32

Többlet energiát előállító gép.

Hozzászólás Szerző: Solaris » 2016.03.24. 15:40

peti1111 írta: Solaris: Nem tudom,hogy jön ez ide, de ha kíváncsi vagy rá, Épület gépész Szakközepem, és Technikusi végzettségem van, és ebben is dolgozom.A többi firkálmányodat meg nem reagálom le mert nem szeretnék lesüllyedni a te szintedre.
Solaris írta: akkor veled nincs miről beszélni, mert azt sem tudod, hogy kétszer kettő az négy.

Ha ezt így gondolod nem értem miért szóltál a témához másodszor is.Direkt nem írtam kérdőjelet mert nem várok rá választ. Nagyon őrülök hogy félsz a moderátoroktól úgy látszik ezen az oldalon jól végzik a munkájukat.Szükség is van rá az ilyen emberek miatt.
Nincs mindenkinek birka türelme a hozzád hasonlókhoz. Nekem meg különösen nincs. A gépezetről az első pillanatban látszik, hogy hasznavehetetlen, semmire sem jó ketyere, örökmozgó modern változatban, ahogy azt egyesek elképzelik.
Az "Épület, Szakközepem, Technikusi" szavakat mondat közben nem írjuk nagy kezdőbetűvel! Örökmozgó helyett inkább azon törd a fejed, hogyan kell használni a helyesírási szótárt. Felesleges volt megírnod a végzettségedet. A témád és a hozzászólásaid alapján megjósolható volt.
Véleményt kértél, megkaptad. Okulj belőle!
0 x

Avatar
jottaanyi
Hozzászólások: 72
Csatlakozott: 2015.11.29. 10:34

Többlet energiát előállító gép.

Hozzászólás Szerző: jottaanyi » 2016.03.29. 22:44

El kell hogy mondjam, tényleg semennyit sem tudok a fizikáról, már rég mindent elfelejtettem azokból, amiket már a tanulmányaim idején is alig értettem. Valamennyivel később mégis érdekelni kezdett, de korántsem annyira, mint általában azokat akik barkácsolásra adják a fejüket. Különben is, még csak műszakis se vagyok.

Szóval ismeretek hiányában mindig erőteljesen a józan parasztira hagyatkoztam ebben. Voltaképp egy magam számára is érthetetlen hobbiról van szó azt hiszem. Habár azt látom, hogy ez itt nem a legvonzóbb kombináció, gondoltam hogy mégis bepróbálkozom:

Van egy elképzelésem egy "örökmozgóról". Csak egy elvi megoldásom van, és voltaképp nem is örökmozgó, mert külső forrásai vannak - bár azok természetesen adottak: gravitáció+a víz elégethetősége.
(semmi konnektoros trükközés) Azt hiszem, hogyha működne, azt végülis a felépítés formai jellegzettességeinek köszönhetnénk.
Szóval ez egy furcsa kis viz alatti malomba oltott vízbontó lenne, amit akár zárt rendszerbe zárnánk egy hidrogén-elégetővel.
Valahogy úgy képzeltem, hogy a víz először közegként, aztán anyagként is befektetné az energiát, de először elvileg ingyen.

Semennyit sem tudok ezen folyamatok tényleges technológiai kivitelezési nehézségeiről, és természetesen minden további nélkül elfogadom hogy ez nem működne ezért és ezért.

De sokkal inkább az érdekelne, hogy elvi akadálya van-e egy ilyen kütyü működésének, illetve hogy próbálkoztak/foglalkoztak-e már ilyennel.
Azért is kérdezem, mert gyanús hogy vagy hamis, vagy spanyol viasz, csak nem tudom milyen néven keressek rá.
0 x

Avatar
mimindannyian
*
*
Hozzászólások: 7917
Csatlakozott: 2011.04.23. 16:20
Tartózkodási hely: Szoboszló

Többlet energiát előállító gép.

Hozzászólás Szerző: mimindannyian » 2016.03.30. 00:00

jottaanyi írta: Szóval ez egy furcsa kis viz alatti malomba oltott vízbontó lenne, amit akár zárt rendszerbe zárnánk egy hidrogén-elégetővel.
Valahogy úgy képzeltem, hogy a víz először közegként, aztán anyagként is befektetné az energiát, de először elvileg ingyen.
A gravitációból nem tudsz energiát kivenni, max 1-szer. A malom nem a gravitációból táplálkozik, hanem a napenergiából, ami felmelegíti vizet, hogy felszálljon, majd leesve átfolyjon a malomkeréken. A vízbontás +H2,O égetés csak veszteséget termel, felesleges.
0 x

Avatar
jottaanyi
Hozzászólások: 72
Csatlakozott: 2015.11.29. 10:34

Többlet energiát előállító gép.

Hozzászólás Szerző: jottaanyi » 2016.03.30. 00:18

mimindannyian írta:
jottaanyi írta: Szóval ez egy furcsa kis viz alatti malomba oltott vízbontó lenne, amit akár zárt rendszerbe zárnánk egy hidrogén-elégetővel.
Valahogy úgy képzeltem, hogy a víz először közegként, aztán anyagként is befektetné az energiát, de először elvileg ingyen.
A gravitációból nem tudsz energiát kivenni, max 1-szer. A malom nem a gravitációból táplálkozik, hanem a napenergiából, ami felmelegíti vizet, hogy felszálljon, majd leesve átfolyjon a malomkeréken. A vízbontás +H2,O égetés csak veszteséget termel, felesleges.
Nem pont erre gondoltam, hanem egy (vagy több) üres kamrára, a víz alatt. A víz bemenne, ami megforgatna egy kis áramtermelőt, mi azt a bejutott vizet felbontaná.
0 x

idegen
Hozzászólások: 930
Csatlakozott: 2015.04.10. 23:21

Többlet energiát előállító gép.

Hozzászólás Szerző: idegen » 2016.03.30. 00:27

jottaanyi írta: A víz bemenne, ami megforgatna egy kis áramtermelőt, mi azt a bejutott vizet felbontaná.
Ezt inkább ne erőltesd... ;)
0 x

Avatar
jottaanyi
Hozzászólások: 72
Csatlakozott: 2015.11.29. 10:34

Többlet energiát előállító gép.

Hozzászólás Szerző: jottaanyi » 2016.03.30. 14:29

idegen írta:
jottaanyi írta: A víz bemenne, ami megforgatna egy kis áramtermelőt, mi azt a bejutott vizet felbontaná.
Ezt inkább ne erőltesd... ;)
Tőled ezúttal külön bocsántot kérek arra az esetre ha túl erőszakosan vázoltam volna fel. :D
0 x

Avatar
mimindannyian
*
*
Hozzászólások: 7917
Csatlakozott: 2011.04.23. 16:20
Tartózkodási hely: Szoboszló

Többlet energiát előállító gép.

Hozzászólás Szerző: mimindannyian » 2016.03.30. 16:34

jottaanyi írta: Nem pont erre gondoltam, hanem egy (vagy több) üres kamrára, a víz alatt. A víz bemenne, ami megforgatna egy kis áramtermelőt, mi azt a bejutott vizet felbontaná.
És, hogyan tovább? A felhajtóerő munkájával elbontod a vizet, újra "levegő" lesz a helyén, felemelkedik, s kezdődik előröl?
0 x

Avatar
jottaanyi
Hozzászólások: 72
Csatlakozott: 2015.11.29. 10:34

Többlet energiát előállító gép.

Hozzászólás Szerző: jottaanyi » 2016.03.30. 19:43

mimindannyian írta:
jottaanyi írta: Nem pont erre gondoltam, hanem egy (vagy több) üres kamrára, a víz alatt. A víz bemenne, ami megforgatna egy kis áramtermelőt, mi azt a bejutott vizet felbontaná.
És, hogyan tovább? A felhajtóerő munkájával elbontod a vizet, újra "levegő" lesz a helyén, felemelkedik, s kezdődik előröl?
Igen, ilyesmire gondoltam hogy hidrogén lesz meg oxigén, de nem tudom hogy ezeket el is kellene-e különíteni, vagy sem, de nagyjából ennyi lenne a dolog: fel kellene fogni őket a teteje körül, és elégetni. Nem is tudom.. már ahogy azt fejben elképzelem.
0 x

Avatar
jottaanyi
Hozzászólások: 72
Csatlakozott: 2015.11.29. 10:34

Többlet energiát előállító gép.

Hozzászólás Szerző: jottaanyi » 2016.03.30. 21:17

Gondoltam ilyen hajóra is, de ott biztos hogy nagyon jól kellene szűrni a természetes vizet. Kütyüként viszont elképzelhető a zárt rendszerű.
0 x

Szilágyi András
*
*
Hozzászólások: 6520
Csatlakozott: 2009.12.05. 09:31
Tartózkodási hely: Budapest

Többlet energiát előállító gép.

Hozzászólás Szerző: Szilágyi András » 2016.03.30. 21:25

jottaanyi írta: Gondoltam ilyen hajóra is, de ott biztos hogy nagyon jól kellene szűrni a természetes vizet. Kütyüként viszont elképzelhető a zárt rendszerű.
Elképzelhető, csak lehetetlen. Vannak úgynevezett fizikai törvények.
0 x

Avatar
jottaanyi
Hozzászólások: 72
Csatlakozott: 2015.11.29. 10:34

Többlet energiát előállító gép.

Hozzászólás Szerző: jottaanyi » 2016.03.30. 21:34

Szilágyi András írta:
jottaanyi írta: Gondoltam ilyen hajóra is, de ott biztos hogy nagyon jól kellene szűrni a természetes vizet. Kütyüként viszont elképzelhető a zárt rendszerű.
Elképzelhető, csak lehetetlen. Vannak úgynevezett fizikai törvények.
Oké, nem állt szándékomban meghazudtolni őket.
0 x

idegen
Hozzászólások: 930
Csatlakozott: 2015.04.10. 23:21

Többlet energiát előállító gép.

Hozzászólás Szerző: idegen » 2016.03.31. 02:32

jottaanyi írta: Tőled ezúttal külön bocsántot kérek arra az esetre ha túl erőszakosan vázoltam volna fel.
Semmi baj!Tőlem a bocsántot már kiérdemelted.Most már inkább én kérnék bocsánatot.
Egyrészt azért,hogy ilyen marhaságokba beleszólok.
Másrészt azért mert sajnos nehezen bírom ki,hogy ne tegyek színvonal alatti megjegyzéseket.
Harmadrészt nagyon sajnálom hogy miattam lezárult egy téma,ami lehet hogy másokat még érdekelne.
András!
Nyugodtan töröld,ha olyat írok ami nem ide vagy odaillő.Miattam ne kelljen lezárni semmit.
Köszi ;)
0 x

Avatar
jottaanyi
Hozzászólások: 72
Csatlakozott: 2015.11.29. 10:34

Többlet energiát előállító gép.

Hozzászólás Szerző: jottaanyi » 2016.03.31. 13:09

idegen írta:
jottaanyi írta: Tőled ezúttal külön bocsántot kérek arra az esetre ha túl erőszakosan vázoltam volna fel.
Semmi baj!Tőlem a bocsántot már kiérdemelted.Most már inkább én kérnék bocsánatot.
Egyrészt azért,hogy ilyen marhaságokba beleszólok.
Másrészt azért mert sajnos nehezen bírom ki,hogy ne tegyek színvonal alatti megjegyzéseket.
Harmadrészt nagyon sajnálom hogy miattam lezárult egy téma,ami lehet hogy másokat még érdekelne.
András!
Nyugodtan töröld,ha olyat írok ami nem ide vagy odaillő.Miattam ne kelljen lezárni semmit.
Köszi ;)
Ilyen marhaságokba? Kérlek fejtsd ki bővebben. A többit majd dalban mondom el.
0 x

idegen
Hozzászólások: 930
Csatlakozott: 2015.04.10. 23:21

Többlet energiát előállító gép.

Hozzászólás Szerző: idegen » 2016.04.03. 02:25

jottaanyi írta: Igen, ilyesmire gondoltam hogy hidrogén lesz meg oxigén, de nem tudom hogy ezeket el is kellene-e különíteni, vagy sem, de nagyjából ennyi lenne a dolog: fel kellene fogni őket a teteje körül, és elégetni. Nem is tudom.. már ahogy azt fejben elképzelem.
Röviden ennyi...bővebben majd dalban ;)
0 x

Avatar
jottaanyi
Hozzászólások: 72
Csatlakozott: 2015.11.29. 10:34

Többlet energiát előállító gép.

Hozzászólás Szerző: jottaanyi » 2016.04.03. 19:29

idegen írta:
jottaanyi írta: Igen, ilyesmire gondoltam hogy hidrogén lesz meg oxigén, de nem tudom hogy ezeket el is kellene-e különíteni, vagy sem, de nagyjából ennyi lenne a dolog: fel kellene fogni őket a teteje körül, és elégetni. Nem is tudom.. már ahogy azt fejben elképzelem.
Röviden ennyi...bővebben majd dalban ;)
Nem értem hogy pontosan mi a baj ezzel. Indokolt mértékű bizonytalansággal igyekszem megközelíteni a rögeszméimet. 8-)
0 x

idegen
Hozzászólások: 930
Csatlakozott: 2015.04.10. 23:21

Többlet energiát előállító gép.

Hozzászólás Szerző: idegen » 2016.04.03. 21:26

jottaanyi írta: Nem értem hogy pontosan mi a baj ezzel.
Baj 1:Vízbontás ugyanannyi energiát igényel mint amennyi az elégetéskor keletkezik.
Baj 2:Fajsúlykülönbség/felhajtóerő/ sem többlet...azt létre kell hozni/ugyanannyi energiabefektetéssel mint amit létrehoz)
Baj 3:Hidrogén égetésével nagyon gyenge hatásfokkal tudod a keletkező energiát hasznosítani.
Baj 4:Az eddig felsoroltakból le kell vonni a /hő, mechanikai stb../ veszteségeket.
Baj 5:Mivel táplálnád?Dallal?...ami marad az táplálásra is kevés.

Ebből még örökmozgó sem lehet.A többlet így csak szép álom marad. ;)
0 x

Avatar
jottaanyi
Hozzászólások: 72
Csatlakozott: 2015.11.29. 10:34

Többlet energiát előállító gép.

Hozzászólás Szerző: jottaanyi » 2016.04.07. 23:43

idegen írta:Ebből még örökmozgó sem lehet.A többlet így csak szép álom marad. ;)
Nem, szerintem félreérted a dolgot - nem vagyok megszállott vagy ilyesmi. Ez csak egy régebben felmerült ötlet - leginkább egy olyan találóskérdés féleség - amivel egyedül nem boldogultam. Arra gondoltam, hogy majd ezen a fórumon valaki kiigazít, amivel szerintem a legjobb helyen járok - elvégre ilyesmire (is) találták ki. Vagy nem?
Lehet hogy nem a lehető legalkalmasabb választás ez a "többletes" topik, de nem akartam ennek külön nyitni egyet - ugye világos hogy miért nem? Akkor rátérhetünk végre a kérdés érdemi részére...
Baj 5:Mivel táplálnád?Dallal?...ami marad az táplálásra is kevés.
... ja, bocs még nem.
Baj 3:Hidrogén égetésével nagyon gyenge hatásfokkal tudod a keletkező energiát hasznosítani.
Rendben, habár a kérdéskör ezen része - megszállottság hiányában - alig érdekel.
Baj 4:Az eddig felsoroltakból le kell vonni a /hő, mechanikai stb../ veszteségeket.
Gondolom hogy ez mindenki előtt ismeretes.
Baj 1:Vízbontás ugyanannyi energiát igényel mint amennyi az elégetéskor keletkezik.
Gondolom hogy kb. ez is megteszi.
Baj 2:Fajsúlykülönbség/felhajtóerő/ sem többlet...azt létre kell hozni/ugyanannyi energiabefektetéssel mint amit létrehoz)
Ez az ami számomra is érdekes, itt vannak a kérdéses pontok. A vizimalmok esetében sem fektetünk be energiát, csak kinyerjük. Ez itt miért nem működhet? Mely fizikai törvényekbe ütközik? Persze ez eggyel azért érdekesebb lenne a vizimalomnál, mert itt az egyirányú áramlás lehetőségét, a víz bontásával kellene elérni. Mi ennek az elvi akadálya?
Az lenne a baj, hogy kevés energiát hajt a külsőből a belső edénybe bezúduló víz ahhoz, hogy ugyanazt a mennyiséget fel lehessen bontani?
Ezt értem, de ez vajon nem csupán technikai probléma-e? Elfogadom hogy nem, ha kifejted.
De engem jobbára az elvi lehetőség érdekel.

Tehát két körről volna szó, az első a "malom", ami nem tudom hogy milyen fizikai törvénybe ütközik, erre szeretnék tehát választ kapni. Ha nem működhet, akkor a probléma kipipálva és köszönöm mindenkinek aki itt gyógypedázott velem.
0 x

Szilágyi András
*
*
Hozzászólások: 6520
Csatlakozott: 2009.12.05. 09:31
Tartózkodási hely: Budapest

Többlet energiát előállító gép.

Hozzászólás Szerző: Szilágyi András » 2016.04.07. 23:58

jottaanyi írta: Az lenne a baj, hogy kevés energiát hajt a külsőből a belső edénybe bezúduló víz ahhoz, hogy ugyanazt a mennyiséget fel lehessen bontani?
Nem lehet érteni, hogy miről beszélsz. Rajzold le.
0 x

Válasz küldése