Létezik-e a Novobátzky-effektus

Örökmozgók, 100% feletti hatásfok
Antares
Hozzászólások: 149
Csatlakozott: 2017.01.24. 17:12

Létezik-e a Novobátzky-effektus

Hozzászólás Szerző: Antares » 2017.03.23. 03:45

szabiku írta:A töltés skalár mennyiség... Mivel a (tehetetlen)tömeg nem skalár mennyiség..., ezért a relativitáselméletben a tömegre ható (mechanikai) erő fiktív megadása, mint erőtér, értelmetlen és hibás.
Ezt nem egészen értem. Ha a tömeg nem skalár, akkor micsoda? Vektor vagy tenzor? Vagy úgy érted, hogy nem konstans?

De ha jól tudom (javítsatok ki, ha hülyeséget írok), a Novobátzky-ban nem a tömeg a csatolási állandó, hanem egy g mennyiség:



Itt a g nem egy konstans, ami ugyanolyan szerepet játszik, mint mondjuk a töltés egy elektromágneses térben?
0 x

Avatar
szabiku
Hozzászólások: 943
Csatlakozott: 2016.12.22. 01:27

Létezik-e a Novobátzky-effektus

Hozzászólás Szerző: szabiku » 2017.03.23. 16:36

A korábbi hozzászólásom végén lemaradt még egy mondat:

A Novobátzky-féle esetben a potenciáltér nem független a "mozgástól". Egészen hasonlóan a nyomás esetében pedig minden elemi anyagdarab együtt mozog és feszül a közvetlen környezetével, nem pedig függetlenül egy adott potenciáltérben.

--------------------------------------------------------
@api.con: Nem magyarázkodás az, hanem olyan átgondolások miatt fogalmazok olykor körültekintően, mert minden kapcsolódó részletre nem térek ki, de azok miatt nem lehet mindent egyszerűen és teljesen világosan leírni pár sorban.
Mivel a töltést a tömeggel össze kell rögzíteni (és így a töltés (mert még skalár is) csatolásként is érthető), ezért nem csak egyféleképpen lehet felfogni a mi mire hat dolgot.
És igen, hogy lehet-e vagy nem valamiféle potenciálmező ezekkel kapcsolatban az meghatározó a kérdésben. (Már a neve is utal rá...)
Antares írta:Ezt nem egészen értem. Ha a tömeg nem skalár, akkor micsoda
Nálam a tömeg a tehetetlenség mértéke, és ekvivalens az energiával, tehát vektorkomponens jellegű mennyiség és ennek megfelelően transzformálódik. Én alapvetően nem értem a tömeget nyugalminak (csak ha ezt a szót hozzáteszem).
Antares írta:De ha jól tudom (javítsatok ki, ha hülyeséget írok), a Novobátzky-ban nem a tömeg a csatolási állandó, hanem egy g mennyiség:



Itt a g nem egy konstans, ami ugyanolyan szerepet játszik, mint mondjuk a töltés egy elektromágneses térben?
Én ilyennel Novobátzkyt olvasva nem találkoztam, és szerintem ez egy hibás extrapoláció, de javítsál ki konkrét dokumentumra, cikkre, írásra hivatkozva, amit Novobátzky írt, és pontosan ez áll benne.

Az 1952-ben írt kvantummechanikai cikkében az áll, hogy , ahol a négyes skalárpotenciál a úgynevezett "kvantumpotenciál"-ból vagy "sűrűségpotenciál"-ból ered.

Marx György (és társai), valamint Dávid Gyula ezt ferdíti el, extrapolálja hibásan, valamint a hidrodinamikai izotróp nyomásból eredő nyomáspotenciál esetét.

És akkor most még egyszer leírom amit az elején:

A Novobátzky-féle esetben a potenciáltér nem független a "mozgástól". Egészen hasonlóan a nyomás esetében pedig minden elemi anyagdarab együtt mozog és feszül a közvetlen környezetével, nem pedig függetlenül egy adott potenciáltérben.

Ezek nem jelentenek semmilyen (kitalált) független mezőt meg csatolást.
0 x

Avatar
szabiku
Hozzászólások: 943
Csatlakozott: 2016.12.22. 01:27

Létezik-e a Novobátzky-effektus

Hozzászólás Szerző: szabiku » 2017.03.23. 16:52

A Higgs-mechanizmus meg egészen más dolog, nem vonatkoztatható ide.
0 x

Szilágyi András
*
*
Hozzászólások: 6520
Csatlakozott: 2009.12.05. 09:31
Tartózkodási hely: Budapest

Létezik-e a Novobátzky-effektus

Hozzászólás Szerző: Szilágyi András » 2017.03.23. 17:57

szabiku írta:
Az 1952-ben írt kvantummechanikai cikkében az áll, hogy , ahol a négyes skalárpotenciál a úgynevezett "kvantumpotenciál"-ból vagy "sűrűségpotenciál"-ból ered.
Nem abból ered.
0 x

con
Hozzászólások: 147
Csatlakozott: 2017.01.13. 12:35

Létezik-e a Novobátzky-effektus

Hozzászólás Szerző: con » 2017.03.23. 17:58

szabiku:
Nálam a tömeg a tehetetlenség mértéke, és ekvivalens az energiával, tehát vektorkomponens jellegű mennyiség és ennek megfelelően transzformálódik.
Ez itt a baj. Ez egy "nálad" fizika.
Hogy ezt a szakma komolyan vegye, ahhoz előbb célszerű lenne rendesen megtanulnod sztenderd fizikát, meg a sztenderd matematikát, hogy ne sülj fel folyton iskolás tévedésekkel. Aztán meg kéne mutatnod, hogy ez a náladfizika sehol se kerül ellentmondásba a kísérletekkel ott, ahol a többiek fizikája helyesen jósolja meg azok eredményét, s legfőképp meg kéne mondanod, hogy egyáltalán mi előnye van a tiédnek.
De ilyen zűrös szövegekkel és képletekkel én nem sok jót jósolok neked. Az effélékből alig egy bekezdésnyit olvas el egy lektor. Így csak náladfizika marad.
0 x

Avatar
szabiku
Hozzászólások: 943
Csatlakozott: 2016.12.22. 01:27

Létezik-e a Novobátzky-effektus

Hozzászólás Szerző: szabiku » 2017.03.23. 19:20

Szilágyi András írta:
szabiku írta:Az 1952-ben írt kvantummechanikai cikkében az áll, hogy , ahol a négyes skalárpotenciál a úgynevezett "kvantumpotenciál"-ból vagy "sűrűségpotenciál"-ból ered.
Nem abból ered.
Hát akkor szerinted honnan??

https://www.scribd.com/document/3382278 ... -Gleichung

(De nehogy azt mond, hogy egyel visszábbról, az (5)-ös formula utolsó tagjából, mert ezzel lényegében akkor ugyan azt mondanád, mint én.)
0 x

Szilágyi András
*
*
Hozzászólások: 6520
Csatlakozott: 2009.12.05. 09:31
Tartózkodási hely: Budapest

Létezik-e a Novobátzky-effektus

Hozzászólás Szerző: Szilágyi András » 2017.03.23. 19:25

szabiku írta: Hát akkor szerinted honnan??
Sehonnan, az egy teljesen általános levezetés, ami független a cikk többi részétől.
0 x

Avatar
szabiku
Hozzászólások: 943
Csatlakozott: 2016.12.22. 01:27

Létezik-e a Novobátzky-effektus

Hozzászólás Szerző: szabiku » 2017.03.24. 03:12

O.K. persze ez igaz, de én úgy értem, hogy annak a skalárpotenciálnak megfelelő mennyiség az úgynevezett "kvantumpotenciál"-ból vagy "sűrűségpotenciál"-ból ered a cikkben.

Az az általános egyszerű rövid levezetés nem tárja fel, hogy a skalárpotenciál nem lehet független, mert az ellentmondásokra vezet. <-- Ez a lényeg !!

Milyen alapon veszi azt bárki is függetlennek, tehát külsőleg megadhatónak, a "mozgástól" függetlenül rögzítettnek.

Ez itt a kérdés. Itt van a kutya elásva.
Erre próbálok rávilágítani, hogy az nem megy, mert ellentmondásokra vezet.

Tehát annak a skalárpotenciálnak megfelelő mennyiség úgy származhat csak, hogy az nem független a "mozgástól". Ennek eleget tesz a kvantumpotenciálból eredés, és a nyomáspotenciálból eredés.

Az szerintem egy értelmetlen hibás kitaláció, hogy egyszerűen veszünk a levegőből egy integrálható négyes(potenciál) skalármezőt, meg kigondolunk hozzá egy csatolást. Ugyanis ennek a negatív gradiense a Minkowski-féle négyeserő. Ámde ebben rejtve szerepel a mozgás megfigyelő szerinti sebessége (pontosabban annak négyzete), hiszen a idő a mozgást megfigyelő idejéből a alapján csak a mozgási sebesség nagyságának ismerete után tudható.

A relativitáselméletben az mechanikai (azaz tömegre ható) erő, mint mező megadása, is tulajdonképpen csak akkor értelmes, ha lehetséges mögötte a mozgástól független potenciáltér. Ilyen pl. a mozgó skalár töltés sugárzásának elhanyagolása esetén az statikus erőtér. Az Lorentz-erő már nem ilyen, mert nem tudjuk előre a sebességet (se a nagyságát, se az irányát, sőt lehet arra sem jár a töltés az egész mozgása alatt..). :arrow: viewtopic.php?f=8&t=909&start=87
0 x

Avatar
szabiku
Hozzászólások: 943
Csatlakozott: 2016.12.22. 01:27

Létezik-e a Novobátzky-effektus

Hozzászólás Szerző: szabiku » 2017.03.29. 21:29

Relativisztikusan (sőt általánosan) kovariáns Lagrange formalizmus (1:54:00-tól) :D
:arrow: https://www.youtube.com/watch?v=E3cz7b6PnZs

Ezek szerint a relativisztikus részecske általános (négyes)impulzusa: . (Ez helytelen !!)
Az általános (négyes)erő pedig: . (Ez szintén helytelen !!)

Egy hatalmas nagy Marhaság az egész...

Mindent elárul az is, hogy a tetszőleges szabad mozgású részecskét leíró első esetben (2:08:00-tól) az jön ki, hogy , azaz a részecske négyesimpulzusa nulla.

Ez nem csak azt jelenti, hogy nincs mozgása a részecskének, hanem se energiája nincs, se tömege nincs, sőt akkor maga a részecske sincs. , azaz mivel , csak az lehet, hogy . :D

A második esetnél ugyanez a helyzet. :D

A harmadik esetnél szintén. A részecske tömege nulla. Ez mellett az jön ki, hogy (ez is rossz !!), ami az általános impulzus akar lenni. Csakhogy az általános impulzusban ez a tag pozitív előjellel szerepel. :D

(2:16:20) "... az mínusz e per c szer á ká. Itten mindenki látja, hogy ennek nincs ténylegesen impulzus jellege, hiszen ez nem függ a részecskétől. Ez a külső erő." :mrgreen: (No comment)

(Landau II könyv 89. oldal, (23,7) , és utána a szöveg: "A :!: négyesvektor a részecske általános impulzusa.", ahol a felkiáltójelnél egy előjelet javítottam, mert a könyvben az lemaradt. Valamint még annyi, hogy a könyvben itt kis nem az általános impulzus, hanem csak a részecske saját kinetikus impulzusa.)

A általános impulzus, és a általános erő a klasszikus mechanikában érvényes, a relativisztikus mechanikában NEM érvényes !!. Értem ez alatt azt, hogy ezeket nem lehet csak úgy egy hamis analógiát kitalálva a téridőre átpattintani úgy, ahogy azt D.Gy. a fenti képletek szerint hibásan teszi. :geek:

A hatás parciális deriváltja (Landau I (43,3)) azonban relativisztikus esetben is az általános impulzust adja, csak bejön egy negatív előjel a téridő pszeudo jellege miatt, és így lesz az általános impulzus. (Landau II (9,12) és (23,7))

D.Gy. tulajdonképpen a következő sületlenséget csinálja:
A klasszikus három dimenzióról négy dimenzióra tér át, és a relativitáselméletben szükséges feltételre, ami egy anholonom kényszer. (Erre a kényszerre nem is lehet a Lagrange-féle multiplikátoros módszert alkalmazni...) Az -ben pedig a -t átkereszteli -ra. Ez utóbbi hatalmas NAGY Badarság... :mrgreen: És ezután azt hiszi, hogy , ami egyébként nem kovariáns, az most már így az, és elnevezi az egészet kovariáns Lagrange-formalizmusnak... :facepalm:

Persze ez tűnhet úgy, hogy a rendes -ből kiemel egy tagot, és ezt mellé rakva együtt -t adnak. Viszont akkor ami mellet marad, azt itt félrevezető -nek nevezni, mert az már nem(!!) a mechanika Lagrange-függvénye, és nyilván badarságokra vezet a rá alkalmazott klasszikus mechanika alapú formalizmus. A variációs formában egyáltalán nem térhetünk át a megfigyelő szerinti (és ezért a mozgástól független) időről, és az ezzel képzett sebességről, a mozgó részecske sajátidejére, és az ezzel képzett sebességre. Ez egyszerűen nem működik. :!: A formalizmus ezt a tulajdonképpen jelölésváltoztatást nem veszi tudomásul. Másrészt pedig az utóbbiak az előre nem ismert mozgás megfigyelő szerinti sebességének függvényei. (Az előző hozzászólásomban is éppen erre hívtam fel a figyelmet...) A relativitáselméletben nincs olyan, hogy ellényegtelenedik a nem kovariáns mennyiség, és a megfelelő kovariáns mennyiség lép színre helyette. Ez badarság (amit pl. S.Laci b.v. mélyen hisz... :) ).

A Hamilton-függvény mindenhol rossz. Erről 2:04:50-től böszme nagy hamisságokat állít, és hibásan azt hozza ki, hogy a relativisztikus Hamilton-függvény az a nyugalmi energia (H = Mc2), vagyis tulajdonképpen a (nyugalmi)tömeg. :facepalm:



Egyébként ez a "kovariáns Lagrange-formalizmus" hasonlóan szerepel sajnos a Novobátzky könyvben is a 97-98 oldalakon, de ettől még teljesen hibás elképzelés. Gyula ráadásul még jobban elrontja :D , mert itt a Lagrange-függvény első tagja ott , és ezért itt elveszik a rendes tagja (amiért szinte általános iskolás nagy egyes jár... :mrgreen: ).

A teljes elképzelés kudarca ezen is látszik, hogy tulajdonképpen , vagy Novobátzkynál , és ez mindenképpen konstans, aminek a variációja nulla. Ilyen tagnak semmi értelme a Lagrange-függvényben, ráadásul az, hogy ilyen formában van felírva, vagy olyan formában, annak nem szabadna semmit sem változtatnia az eredményen. (A hatás variációjában ez a tag mindenképpen kiesik.) Ez az eltérés Gyula és Novobátzky számításaiban éppen jól meg is világítja az elképzelés hamisságát.

A Lagrange-függvény első tagja helyesen mindenképpen ez: .
0 x

srudolf
Hozzászólások: 4
Csatlakozott: 2017.01.24. 09:21

Létezik-e a Novobátzky-effektus

Hozzászólás Szerző: srudolf » 2017.03.30. 09:43

Te szabiku, ezt az előadást Dgy fizikusoknak és fizikatanároknak tartotta.
2.5 óra alatt teleírt képletekkel villámgyorsan 25 táblát úgy, hogy követhető volt a mondanivalója.
Leírta ugyanazt két féle formalizmussal, hogy mindenki megértse, bemutatott egy csomó tudománytörténeti részletet is, a hallgatóság végig figyelt és hozzászólt. Ez kb. a csúcsa az ilyen jellegű előadásoknak. Dgy egy lábon járó tudományos lexikon, aki el is tudja mondani, amit tud.
Erre te hibákat kapsz benne... amit oltári stilusban prezentálsz. Vegyél vissza az arcodból, ez undorító.
0 x

con
Hozzászólások: 147
Csatlakozott: 2017.01.13. 12:35

Létezik-e a Novobátzky-effektus

Hozzászólás Szerző: con » 2017.03.30. 10:46

Tegnap estére szabiku kissé lecsillapodott.
Már nem akarja Dunába dobni Dávid Gyulát.
Csak valami képletféleségeket írogatva motyog magába:
Egy hatalmas nagy Marhaság az egész...
D.Gy. tulajdonképpen a következő sületlenséget csinálja ...
Ez badarság (amit pl. S.Laci b.v. mélyen hisz... :) ).
amiért szinte általános iskolás nagy egyes jár... :mrgreen: )
Erről 2:04:50-től böszme nagy hamisságokat állít ...
0 x

Szilágyi András
*
*
Hozzászólások: 6520
Csatlakozott: 2009.12.05. 09:31
Tartózkodási hely: Budapest

Létezik-e a Novobátzky-effektus

Hozzászólás Szerző: Szilágyi András » 2017.03.30. 13:42

Ismét csak tahó formában adtad elő a mondandódat, szabiku. Ez nem segít ám rajtad. Ezt egy figyelmeztetéssel honorálom.
0 x

Avatar
szabiku
Hozzászólások: 943
Csatlakozott: 2016.12.22. 01:27

Létezik-e a Novobátzky-effektus

Hozzászólás Szerző: szabiku » 2017.03.30. 13:54

Rudolf, én megértem az érzelmeidet, felnézésedet, csodálkozásodat, sértődöttségedet, ... stb., de sajnos a fizika vagy a matematika helyessége ezektől független.

Szóval Dávid Gyula és Novobátzky "kovariáns Lagrange-formalizmus" elképzelése vagy jó, vagy hibás.

Én (a visszacsipkelődésem mellett) elég jól rámutattam a hibára.
Ez mindenképpen hasznos a témával foglalkozók számára.
Sőt éppen hogy ez a hasznos, és nem a hibás elmélet terjesztése.
0 x

Avatar
szabiku
Hozzászólások: 943
Csatlakozott: 2016.12.22. 01:27

Létezik-e a Novobátzky-effektus

Hozzászólás Szerző: szabiku » 2017.03.30. 14:00

Szilágyi András írta:Ismét csak tahó formában adtad elő a mondandódat, szabiku. Ez nem segít ám rajtad. Ezt egy figyelmeztetéssel honorálom.
Igen, igazad van, még maradt benne egy kis csipkelődés, úgyhogy elfogadom a körmöst.
De vállalom a kritikámat, hogy az előadott "kovariáns Lagrange-formalizmus" elképzeléssel baj van.
0 x

Avatar
Rigel
Hozzászólások: 1492
Csatlakozott: 2013.05.15. 10:49

Létezik-e a Novobátzky-effektus

Hozzászólás Szerző: Rigel » 2017.03.30. 14:15

szabiku írta: Én (a visszacsipkelődésem mellett) elég jól rámutattam a hibára.
Vagy olyasmire mutattál rá, amit TE tartasz hibának azért, mert eleve nem értesz a dolog matematikájához, és nemcsak a képletek fizikai jelentéseivel nem vagy tisztában, hanem még az "elemi" matematikai (és geometriai) műveletek során is hibákat vétesz.
Mivelhogy ilyesmire volt már példa, nagyon valószínű, hogy ez az eset áll fent: hibát látsz ott, ahol nincsen, mivel te hibás levezetésekkel operálsz.
0 x

Avatar
szabiku
Hozzászólások: 943
Csatlakozott: 2016.12.22. 01:27

Létezik-e a Novobátzky-effektus

Hozzászólás Szerző: szabiku » 2017.03.30. 14:39

Szóval akkor, ha az ELTÉ-n Gyula azt vezeti le egy színvonalas előadáson (amit más tanárok is nagy érdeklődéssel figyelnek) egy létező objektumra, hogy , akkor az jó??
0 x

con
Hozzászólások: 147
Csatlakozott: 2017.01.13. 12:35

Létezik-e a Novobátzky-effektus

Hozzászólás Szerző: con » 2017.03.30. 16:45

szabiku:
elég jól rámutattam a hibára.
értelmesen érveltem
Alighanem olyan iskolába járt, ahol a diákok maguknak osztogatták a piros pontokat, a tanárokat meg a Dunába lökdösték. Az egészségesen szocializálódott gyerekek már 10-12 éves korukra felfogják, hogy az efféle öndicsérő megállapítások semmit se érnek, sőt nevetségesek. Felnőtt korban inkább csak a szociopatákra jellemző a társadalmi interakciók ilyen fura félreértése.
Fizikáról szükségtelen is beszélni, szabiku itt csak ugyanazt ismételgeti, amivel már régen megbukott a kozmofórumon. Persze ő erre ott is piros pontot osztott magának, szó szerint azt állítva, hogy :
sikeresen megvédtem dgy-vel szemben a disszertációmat
0 x

Avatar
szabiku
Hozzászólások: 943
Csatlakozott: 2016.12.22. 01:27

Létezik-e a Novobátzky-effektus

Hozzászólás Szerző: szabiku » 2017.03.30. 16:56

Maradjunk a fizikánál...
az jó??
0 x

Avatar
Solaris
Hozzászólások: 3584
Csatlakozott: 2012.07.25. 17:32

Létezik-e a Novobátzky-effektus

Hozzászólás Szerző: Solaris » 2017.03.31. 15:53

szabiku írta: Relativisztikusan (sőt általánosan) kovariáns Lagrange formalizmus (1:54:00-tól) :D
:arrow: https://www.youtube.com/watch?v=E3cz7b6PnZs

Nos, megnéztem, meghallgattam Dávid Gyula előadását. Nagyszerű élmény volt és sokat tanultam belőle. Úgy gondolom Dávid Gyula ért ahhoz, amiről előadást tartott és milyen előadást! A hallgatósága pedig nem laikusokból állt, hanem szakemberekből, akik ízekre szedték volna azon nyomban, ha hülyeséget kezd magyarázni. Nos "szabiku", nem vagy egy súlycsoportban Dávid Gyulával és néhai Novobátzky Károllyal sem. Kisebbre vehetnéd az arcod.
0 x

Morcos
Hozzászólások: 1594
Csatlakozott: 2012.08.19. 14:02

Létezik-e a Novobátzky-effektus

Hozzászólás Szerző: Morcos » 2017.03.31. 16:36

Solaris írta:Nos, megnéztem, meghallgattam Dávid Gyula előadását. Nagyszerű élmény volt és sokat tanultam belőle. Úgy gondolom Dávid Gyula ért ahhoz, amiről előadást tartott és milyen előadást! A hallgatósága pedig nem laikusokból állt, hanem szakemberekből, akik ízekre szedték volna azon nyomban, ha hülyeséget kezd magyarázni. Nos "szabiku", nem vagy egy súlycsoportban Dávid Gyulával és néhai Novobátzky Károllyal sem. Kisebbre vehetnéd az arcod.
Dgy zseniális a maga területén.
0 x

Avatar
szabiku
Hozzászólások: 943
Csatlakozott: 2016.12.22. 01:27

Létezik-e a Novobátzky-effektus

Hozzászólás Szerző: szabiku » 2017.03.31. 17:27

Igen..., mint ahogy te is, a semmiből energia generátoroddal... :D

Roppant zseniális az ELTÉ-n egy prémium előadás keretében azt levezetgetni, hogy . :mrgreen:

Ebből aztán tényleg sokat lehet tanulni...
0 x

Morcos
Hozzászólások: 1594
Csatlakozott: 2012.08.19. 14:02

Létezik-e a Novobátzky-effektus

Hozzászólás Szerző: Morcos » 2017.03.31. 17:34

szabiku írta:Igen..., mint ahogy te is, a semmiből energia generátoroddal... :D
Pedig az is zseniális :-)
0 x

Avatar
szabiku
Hozzászólások: 943
Csatlakozott: 2016.12.22. 01:27

Létezik-e a Novobátzky-effektus

Hozzászólás Szerző: szabiku » 2017.03.31. 17:46

Szólj, ha meggazdagodtál belőle.
D.Gy. jól kamatoztatja a Novobátzky-effektusát... :D
0 x

Szilágyi András
*
*
Hozzászólások: 6520
Csatlakozott: 2009.12.05. 09:31
Tartózkodási hely: Budapest

Létezik-e a Novobátzky-effektus

Hozzászólás Szerző: Szilágyi András » 2017.03.31. 18:05

Esetleg valaki megpróbálkozhatna a konkrét cáfolattal is.
0 x

Avatar
szabiku
Hozzászólások: 943
Csatlakozott: 2016.12.22. 01:27

Létezik-e a Novobátzky-effektus

Hozzászólás Szerző: szabiku » 2017.03.31. 18:11

Itt most pontosan minek a cáfolatára célzol?
0 x

dgy
Hozzászólások: 36
Csatlakozott: 2017.01.23. 17:34

Létezik-e a Novobátzky-effektus

Hozzászólás Szerző: dgy » 2017.03.31. 18:13

Tisztelt moderátor!

Ez már tényleg tűrhetetlen.

Kurdi Szabolcs (szabiku) a múltkor a Dunába dobásomat javasolta, most pedig az alábbi rágalmazást ereszti meg:

"Szólj, ha meggazdagodtál belőle.
D.Gy. jól kamatoztatja a Novobátzky-effektusát..."


E mocskos rágalmazásommal kutatói és oktatói integritásomat vonja kétségbe.

Egy-egy figyelmeztetés vagy egy hozzászólás törlése ilyen esetben már nem elég.

Sokkal kisebb sértésekért is töröltek már felhasználókat.

Ha a Szkeptikus fórum a továbbiakban is eltűri ennek az alaknak a működését, kénytelen vagyok azt hinni, hogy a Fórum szervezői, működtetői és moderátorai egyetértenek vele.

Dávid Gyula
0 x

Avatar
szabiku
Hozzászólások: 943
Csatlakozott: 2016.12.22. 01:27

Létezik-e a Novobátzky-effektus

Hozzászólás Szerző: szabiku » 2017.03.31. 18:20

Gyula, nem kell mindent véresen komolyan venni.
Ezek csak amolyan csipkelődések. Ösztönzi az embert a tévedés beismerésére, amely mindenkivel megeshet.
A gond ott kezdődik, ha valaki ezt nem képes beismerni, és esetleg javítani önmagát, hanem inkább eltaposni igyekszik azt, aki rávilágít a problémára. Nekem egyáltalán nem célom a tekintély rombolása. Egyszerűen csak szeretem, ha valami korrekt.
De most komolyan, az a tényleg nem korrekt. Ugye??
0 x

Morcos
Hozzászólások: 1594
Csatlakozott: 2012.08.19. 14:02

Létezik-e a Novobátzky-effektus

Hozzászólás Szerző: Morcos » 2017.03.31. 18:41

dgy írta:Tisztelt moderátor!

Ez már tényleg tűrhetetlen.

Kurdi Szabolcs (szabiku) a múltkor a Dunába dobásomat javasolta, most pedig az alábbi rágalmazást ereszti meg:

"Szólj, ha meggazdagodtál belőle.
D.Gy. jól kamatoztatja a Novobátzky-effektusát..."


E mocskos rágalmazásommal kutatói és oktatói integritásomat vonja kétségbe.

Egy-egy figyelmeztetés vagy egy hozzászólás törlése ilyen esetben már nem elég.

Sokkal kisebb sértésekért is töröltek már felhasználókat.

Ha a Szkeptikus fórum a továbbiakban is eltűri ennek az alaknak a működését, kénytelen vagyok azt hinni, hogy a Fórum szervezői, működtetői és moderátorai egyetértenek vele.

Dávid Gyula
Túl komolyan veszed az itt elhangzó ostobaságokat, pedig a politikusokat naponta húznák lámpavasra, mégse veszik fel.
0 x

con
Hozzászólások: 147
Csatlakozott: 2017.01.13. 12:35

Létezik-e a Novobátzky-effektus

Hozzászólás Szerző: con » 2017.03.31. 20:13

De egy politikus integritását legfeljebb infinitezimális mértékkel lehetne mérni. Összevethetetlen egy fizikuséval. Az arányuk nem renormálható.
Dávid Gyula a kozmofórumon végtelen türelemmel tanítgatta Kurdi Szabolcsot. Éveken keresztül pontról pontra végigvette legtöbb hosszadalmas irományát, még ha a legtöbb elemi tudatlanságokra épült is.
Kurdi Szabolcs "csípkelődései" valójában egy sértett ember kisszerű pimaszkodásai.
0 x

Avatar
szabiku
Hozzászólások: 943
Csatlakozott: 2016.12.22. 01:27

Létezik-e a Novobátzky-effektus

Hozzászólás Szerző: szabiku » 2017.03.31. 20:23

:D :arrow:
0 x

Morcos
Hozzászólások: 1594
Csatlakozott: 2012.08.19. 14:02

Létezik-e a Novobátzky-effektus

Hozzászólás Szerző: Morcos » 2017.03.31. 20:32

con írta:De egy politikus integritását legfeljebb infinitezimális mértékkel lehetne mérni. Összevethetetlen egy fizikuséval. Az arányuk nem renormálható.
Dávid Gyula a kozmofórumon végtelen türelemmel tanítgatta Kurdi Szabolcsot. Éveken keresztül pontról pontra végigvette legtöbb hosszadalmas irományát, még ha a legtöbb elemi tudatlanságokra épült is.
Kurdi Szabolcs "csípkelődései" valójában egy sértett ember kisszerű pimaszkodásai.
Engem is cikiznek meg mórickáznak, de nem érdekel. Nevetek az egészen.
0 x

Avatar
szabiku
Hozzászólások: 943
Csatlakozott: 2016.12.22. 01:27

Létezik-e a Novobátzky-effektus

Hozzászólás Szerző: szabiku » 2017.03.31. 20:40

Én sem nagyon veszem fel a bizonyítás nélküli rámolvasásokat. (Mert akkor már többször össze kellett volna törnöm lelkileg.) :)
Meg hát tudom, hogy .
0 x

con
Hozzászólások: 147
Csatlakozott: 2017.01.13. 12:35

Létezik-e a Novobátzky-effektus

Hozzászólás Szerző: con » 2017.03.31. 21:40

Nem nevetnél, ha egy életen keresztül űzött szakmádban pattogna és gyalázna egy tudatlan nyikhaj. Ne haragudj, de ez az összehasonlítás elég durva léptéktévesztés a részedről.
0 x

Avatar
szabiku
Hozzászólások: 943
Csatlakozott: 2016.12.22. 01:27

Létezik-e a Novobátzky-effektus

Hozzászólás Szerző: szabiku » 2017.03.31. 21:51

con írta:Nem nevetnél, ha egy életen keresztül űzött szakmádban pattogna és gyalázna egy ...
aláhúzás: Lehet, hogy ez csak visszatükröződés ám...
0 x

Morcos
Hozzászólások: 1594
Csatlakozott: 2012.08.19. 14:02

Létezik-e a Novobátzky-effektus

Hozzászólás Szerző: Morcos » 2017.03.31. 22:03

con írta:Nem nevetnél, ha egy életen keresztül űzött szakmádban pattogna és gyalázna egy tudatlan nyikhaj.
Ilyenek mindig vannak. Mindenhol.
0 x

con
Hozzászólások: 147
Csatlakozott: 2017.01.13. 12:35

Létezik-e a Novobátzky-effektus

Hozzászólás Szerző: con » 2017.03.31. 22:08

Kurdi Szabolcs nem csak a fizikában félművelt, de nem ismeri jó pár közkeletű szó vagy fordulat valódi jelentését se:
ráolvas:
Az igézés olyan neme, ami varázsigék, bűbájoló imádságok elmondásában áll, és ezekkel akar valami bajt orvosolni, fenyegetőt elhárítani, vagy más csodás hatást előidézni.
Ezt Kurdi Szabolcs nyilvánvalóan összekeveri a "fejére olvas" fordulattal.
Máskor meg káromlásnak mondja, mintha őt káromolni lehetne, akár valami istenséget, vagy vallási imádatban részesülő személyt.
A képletei és interpretációi is tele vannak efféle mókás, iskolázatlan félreértésekkel.
De javítani sem érdemes őket, mert sohasem tanul belőle, hanem napról napra újabb habveréssel ámítja magát.
0 x

Morcos
Hozzászólások: 1594
Csatlakozott: 2012.08.19. 14:02

Létezik-e a Novobátzky-effektus

Hozzászólás Szerző: Morcos » 2017.03.31. 22:14

Szerintem túl nagy figyelmet szenteltek szabikunak, ő meg jókat kuncog magában, hogy megint jól felhúzott benneteket. :-)
0 x

Avatar
szabiku
Hozzászólások: 943
Csatlakozott: 2016.12.22. 01:27

Létezik-e a Novobátzky-effektus

Hozzászólás Szerző: szabiku » 2017.03.31. 22:23

Akkor mégiscsak jól mondtam, mert folyton meg akartok káromló szavakkal igézni, hogy nem jó, amit én képletekkel is alátámasztva közlök. :)
Tessék képletekkel és levezetésekkel cáfolni engem, mert én is úgy szoktam.
Az lenne világos, és méltó velem szemben.
Persze meg van az oka, hogy az visszafelé miért nem megy... (lehet, hogy sokszor jó amiket közlök :P)
0 x

Morcos
Hozzászólások: 1594
Csatlakozott: 2012.08.19. 14:02

Létezik-e a Novobátzky-effektus

Hozzászólás Szerző: Morcos » 2017.03.31. 22:27

szabiku írta:Akkor mégiscsak jól mondtam, mert folyton meg akartok káromló szavakkal igézni, hogy nem jó, amit én képletekkel is alátámasztva közlök. :)
Tessék képletekkel és levezetésekkel cáfolni engem, mert én is úgy szoktam.
Te még sohasem gondoltál arra, hogy esetleg a te levezetésied rosszak?
0 x

Avatar
szabiku
Hozzászólások: 943
Csatlakozott: 2016.12.22. 01:27

Létezik-e a Novobátzky-effektus

Hozzászólás Szerző: szabiku » 2017.03.31. 22:33

Hát, azért elég jól meg szoktam rágni, mielőtt közlöm azokat. Úgyhogy eléggé biztos szoktam lenni bennük, de ha valami rossz, én örülnék, ha valaki érdemlegesen cáfolná, és mutatna rá, hogy ott rossz, és ott követtem el a hibát, mert az szerintem jó, ha kiderül.
0 x

Szilágyi András
*
*
Hozzászólások: 6520
Csatlakozott: 2009.12.05. 09:31
Tartózkodási hely: Budapest

Létezik-e a Novobátzky-effektus

Hozzászólás Szerző: Szilágyi András » 2017.03.31. 22:51

Jó lenne, ha nem egymás személyével foglalkoznátok. Fizikával tessék foglalkozni itt a Fizika rovatban.

Moderátor
0 x

Avatar
szabiku
Hozzászólások: 943
Csatlakozott: 2016.12.22. 01:27

Létezik-e a Novobátzky-effektus

Hozzászólás Szerző: szabiku » 2017.03.31. 23:00

Igen, szerintem is.
0 x

Avatar
szabiku
Hozzászólások: 943
Csatlakozott: 2016.12.22. 01:27

Létezik-e a Novobátzky-effektus

Hozzászólás Szerző: szabiku » 2017.03.31. 23:46

Egyébként (relativisztikusan) kovariáns Lagrange-formalizmusnak én azt nevezném, amikor már Lagrange-sűrűségről van szó. Az ugyanis már relativisztikusan tényleg kovariáns (és skalár) mennyiség.
0 x

Avatar
szabiku
Hozzászólások: 943
Csatlakozott: 2016.12.22. 01:27

Létezik-e a Novobátzky-effektus

Hozzászólás Szerző: szabiku » 2017.05.02. 20:15

Novobátzky 1952-es cikkében ( :arrow: https://www.scribd.com/document/3382278 ... -Gleichung ) a 287. oldalon a (12) képlettel egy változó nyugalmi tömeget vezet be, hogy megpróbálja némileg klasszikus formában szemlélni a potenciáltérben "mozgó" kvantumos (hullámfüggvényes) részecske "mozgási" effektusát. (Ugye ebből ferdített Marx György és D.Gy..)
Ha megnézzük a Landau IV Relativisztikus kvantumelmélet könyvet ( :arrow: http://www.tankonyvtar.hu/hu/tartalom/t ... x1-58007r6 ), akkor a (32,7a) képletben (1928.!!) a spinnel kapcsolatos tagokkal ugyan azt meg lehetne csinálni, hogy belekombináljuk egy változó nyugalmi tömegbe, és elfelejtve az elektronhullám kölcsönhatását a külső elektromágneses térrel (benne a spin-pálya kölcsönhatást is..) ráfogjuk az egészet egyszerűen egy nyugalmi tömeget változtató skalármezőre, aszt kész.. ((Higgs-mechanizmus... :D :mrgreen:))
Ebből is éppen ugyan úgy, ahogyan a Novobátzky cikkből is, egyértelműen és könnyen látható, hogy ez a skalármező önmagában nem létező. Nincs saját objektuma sem, aminek meg lehetne feleltetni, mint pl. egy skalárbozont, és a szemlélete se mondható hasznosnak (legfeljebb kicsit érdekes). Még egyszer ki kell hangsúlyozni, hogy semmi köze a Higgs-bozonhoz, és egyéb hasonló dologhoz (mint pl. az elemi részecskék saját tömegének mikéntje..).
0 x

Gyorgy
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: 2017.05.10. 19:18

Létezik-e a Novobátzky-effektus

Hozzászólás Szerző: Gyorgy » 2017.05.10. 19:28

Nem tudom, h lattatok-e dgy 2 es fel oras eloadasat itt https://youtu.be/E3cz7b6PnZs
Egy pelda lehet a Novobatzky erore a gravitacio... mar ha skalar-tenzor gravitaciokent irjuk le.
0 x

Avatar
szabiku
Hozzászólások: 943
Csatlakozott: 2016.12.22. 01:27

Létezik-e a Novobátzky-effektus

Hozzászólás Szerző: szabiku » 2017.05.10. 20:20

Igen, ha egy párat felfelé visszaolvasol :arrow: viewtopic.php?f=8&t=909&start=108 , én is belinkeltem már. Sajnos nem jó. Hibás, ami nagyon könnyen látszik, és erre konkrétan rá is világítottam a Lagrange-os résznél...
1 x

Morcos
Hozzászólások: 1594
Csatlakozott: 2012.08.19. 14:02

Létezik-e a Novobátzky-effektus

Hozzászólás Szerző: Morcos » 2017.05.16. 20:58

Ahogy látom a másik fórumról elköszönt dgy, akkor jöhet ide is ismeretet terjeszteni ;)
0 x

dgy
Hozzászólások: 36
Csatlakozott: 2017.01.23. 17:34

Létezik-e a Novobátzky-effektus

Hozzászólás Szerző: dgy » 2017.05.16. 21:46

Morcos írta: Ahogy látom a másik fórumról elköszönt dgy, akkor jöhet ide is ismeretet terjeszteni
Itt csak olvassátok Szabikut, ő terjeszti az észt meg a sértegetéseit. A moderátor támogatásával.

dgy
0 x

Morcos
Hozzászólások: 1594
Csatlakozott: 2012.08.19. 14:02

Létezik-e a Novobátzky-effektus

Hozzászólás Szerző: Morcos » 2017.05.16. 22:15

dgy írta:
Morcos írta: Ahogy látom a másik fórumról elköszönt dgy, akkor jöhet ide is ismeretet terjeszteni
Itt csak olvassátok Szabikut, ő terjeszti az észt meg a sértegetéseit. A moderátor támogatásával.

dgy
De azért ha meggondolnád magad, itt szabad a terep. Az nem lehet, hogy dgy ne fórumozzon valahol, mindenki örömére :) Szabiku meg érdektelen ebből a szempontból, az ismeretterjesztés a fontos.
0 x

Avatar
Solaris
Hozzászólások: 3584
Csatlakozott: 2012.07.25. 17:32

Létezik-e a Novobátzky-effektus

Hozzászólás Szerző: Solaris » 2017.05.16. 22:20

Morcos írta: Ahogy látom a másik fórumról elköszönt dgy, akkor jöhet ide is ismeretet terjeszteni ;)
"dgy" Nyilván Dávid Gyula itt regisztrált neve. Ha nem haragszol, a te témáid a butaságterjesztés témakörét ölelik fel. Tudásod nem ér fel Dávid Gyuláéval, olyannyira nem, hogy fogadok egy üveg pezsgőbe miszerint nem érted a fizikát még középfokon sem, úgyhogy inkább fogd vissza magad. Tölts az időd hasznosan, gyártsad a 400% hatásfokú transzformátorodat!
0 x

Válasz küldése