High End Audio

Örökmozgók, 100% feletti hatásfok
Avatar
osamuka
Hozzászólások: 2227
Csatlakozott: 2011.02.19. 08:08

High End Audio

Hozzászólás Szerző: osamuka » 2011.05.09. 22:32

@vaskalapos (18012):
Na Kb. ennyit érnek a hozzászólásaitok, a többi topikban is! :lol: Professzorkáim!
0 x

big-dewil
Hozzászólások: 77
Csatlakozott: 2010.02.05. 08:57
Tartózkodási hely: Dunakeszi

High End Audio

Hozzászólás Szerző: big-dewil » 2011.05.09. 23:23

@vaskalapos (18012):
En nem ertek hozza, de valamiert csang ervelese sokkal meggyozobb szamomra.
Talan mert tobb konkretumot tartalmaz? Talan mert az EM vizsgalattal es szamolassal csak az all szemen, hogy nekem van olyan lemezem es hallom.... (nem tudhatom, mit hallasz meg es mit nem).
Talan ha megirnad, milyen anyagbol van, miert nem kopik, mekkora a nyomas, megnezte-e valaki nagy nagyitasban...
Nekem Chang érvelése kicsit vicces.
Ugyanis ö inkább felhasználo, aki megteheti h saját zeneszobája legyen és aránylag igényes komponensei. Jol beleásta magát a témába, de csak mint kivülállo.
Dobálodzik érvekkel és alá is támasztja öket innen-onnan ollozott szövegekkel.
De semmi olyannak nincs a birtokában, ami valoban konkrétum volna. Nincs elég tapasztalata sem a témában.
Egyszoval számomra ö egy lelkes kezdö. Még akkor is, ha történetesen 30 éve kezdte a hifizést.

Te pedig pontosan örá hivatkozol. :lol:
0 x

vaskalapos
Hozzászólások: 4606
Csatlakozott: 2009.12.09. 17:51

High End Audio

Hozzászólás Szerző: vaskalapos » 2011.05.09. 23:38

@big-dewil (18019):

En csak annak alapjan alkotok velemenyt, hogy itt mit olvasok.

Nem fogadok el tekintelyervet, alatamasztatlan velemenyt.
Nem erdekel, hogy hany eve es penzert vagy ingyen foglalkozik valaki zenehallgatassal.
Annak is lehet jo erve, aki tegnap kezdte, es az is tevedhet, aki ketszaz eve ebbol el.

Epp arra muattam ra, hogy konkret erveivel nem tudtok semmit szembeallitani, csak a nagy kepet. Mar bocs, de en igy itelem meg az itt elovasottak alapjan.

Ha a konkret ervekre megfontolasra erdemes konkret ervekkel valaszol valaki, megfontolom. Epp ezt hianyolom eddig.
0 x

big-dewil
Hozzászólások: 77
Csatlakozott: 2010.02.05. 08:57
Tartózkodási hely: Dunakeszi

High End Audio

Hozzászólás Szerző: big-dewil » 2011.05.09. 23:44

@vaskalapos (18020):

Remélhetöleg holnap nem mész be a villamos alá gyalog, habár még nem tapasztaltad meg, söt senki sem bizonyitotta be neked, h kettévág... :lol:
0 x

vaskalapos
Hozzászólások: 4606
Csatlakozott: 2009.12.09. 17:51

High End Audio

Hozzászólás Szerző: vaskalapos » 2011.05.09. 23:57

@big-dewil (18022):

Jo erv, demonstralja a szinvonalat.

A peldadnal maradva, te mint villamos-kereskedo, tudod, hogy a 4-es villamos mashogy zakatol, mint 6-os villamos, mert te azt hallod es mar harminc eve villamosokkal kereskedsz.
Hiaba jon valaki, aki naponta utazik a villamoson, es hiaba idez a villamossal foglalkozo szakonyvbol, te jobban tudod...

Mutatnal ket hangfelvetelt, oscilloszkop jelet stb... meggyoznel. Igy ez nevetseges. Nincs hitele a mondanivalodnak elottem, mert hiteltelenul adod elo. A megfontolasra erdemes erveket hianyolom a nagy kep mellol.
0 x

Avatar
csang0421
Hozzászólások: 112
Csatlakozott: 2011.05.03. 17:41

High End Audio

Hozzászólás Szerző: csang0421 » 2011.05.10. 06:53

@big-dewil (18013):
Kösz a válaszodat. Az már reklám lenne, ha elárulnád hol kereskedel a High End készülékekkel? Hátha én is vennék valamit...
0 x

big-dewil
Hozzászólások: 77
Csatlakozott: 2010.02.05. 08:57
Tartózkodási hely: Dunakeszi

High End Audio

Hozzászólás Szerző: big-dewil » 2011.05.10. 07:51

@csang0421 (18025):

Nem akarok eladni semmit sem neked. Nem azért jöttem ide, h majd jol kihasználom az "uj piac" adta lehetöségeket. 8-)
Valaki megkért, h nézzek be ide és szoljak hozzá, ha van kedvem. Ö csak olvas és jokat mulat a "sötétségen"...
Már egyszer meginvitáltam az ide irogatokat egy tesztre. El is jött két emberke.
De semmi értelme sem volt a tesztnek, mert pontosan ugy müködtök, mint a kezdö hifisták, akik már láttak kirakatban jobb erösitöket.
Azaz mindig jobban tudják azok akik nem voltak jelen a teszten, h azt hogyan kellett volna lefolytatni, és milyen eredménynek kellett volna születnie.

Vaskalaposnak:

Nyilván irni és olvasni is ugy tanultál meg, h elötte bebizonyitották neked többféle képlettel, h igy kell és nem másképp.
Értsd meg, én leszarom, h te vagy az aki nem ért hozzá, mit gondol.
Nekem van tapasztalatom a hifi komponensek mibenlétéröl, használom öket, esetenként többtizmillios eszközparkot is, te meg még fényképen sem láttál ilyet, tehát te ne mondd meg, h mi a helyes és mi nem. :mrgreen:
De vegyünk egy más példát. kb 40 éve vezetek, oktatoi vizsgám is van. Versenyeztem és munkámbol adodoan rengeteg km-em van, multkor számolgattam és kb 3-4 millo köztre taksáltam a lefutott km-ket.
Hidd el, értek ehhez is. De valahogy nincs kedvem megmagyarázni a szerelömnek, h mit köll beállitani a bömim elsö futomüvén és a motorvezérlésen.
Pedig meg tudnám csinálni, de minek tanuljam meg a saját káromon azt, amit más jol meg tud oldani?
0 x

ge3lan
Hozzászólások: 415
Csatlakozott: 2009.12.22. 23:48

High End Audio

Hozzászólás Szerző: ge3lan » 2011.05.10. 11:07

@big-dewil (18026):
Engem vezetni, írni, olvasni tanítottak, nem azt hajtogatták, hogy milyen béna is vagyok.
Ok, te nem akarsz itt tanítani, végül is csak azért jöttél ide, hogy másoknak beszólj.
Lehet így is, de ne csodálkozz a válaszokon.
0 x

vaskalapos
Hozzászólások: 4606
Csatlakozott: 2009.12.09. 17:51

High End Audio

Hozzászólás Szerző: vaskalapos » 2011.05.10. 13:21

@big-dewil (18026):
Értsd meg, én leszarom, h te vagy az aki nem ért hozzá, mit gondol.
Nyilvan azert pofazol itt, mert eppen leszarod.
Mit mondjak, igy ertheto, ha nem ervelsz, hanem inkabb szarsz...

Nyilvan azert nem a zenerol, hangfelvetelekrol irsz, hanem tavoli peldakat hozol (olvasastanulas, autovezetes), mert arrol jobban tudsz szarni.

Csang hozaszolasaibol maris sok ujat tanultam. A tiedbol csak azt, hogy nagyon nagy a keped, de valoszinuleg alaptalanul.
0 x

Avatar
csang0421
Hozzászólások: 112
Csatlakozott: 2011.05.03. 17:41

High End Audio

Hozzászólás Szerző: csang0421 » 2011.05.10. 13:42

@big-dewil (18026):
Igen! Erre számítottam a válaszodban: most éppen tatarozzák a boltomat, profilváltás van, nem akarok reklámot..stb. Te nem hallottál arról, hogy hamarabb utolérni a hazug embert, mint a sánta kutyát? Nincs neked boltod, "bömcsid" meg stúdiómagnód, csak kamuzol folyamatosan.
Lassan kezdesz olyan lenni itt, mint az egyszeri kamionos, aki szembe megy a forgalommal az autópályán és telefonál a főnökének, hogy milyen helyre küldte őt, mert itt a sok hülye szembejön és mutogat. Itt a sötétséget te képviseled, nem pedig azok az értelmes hozzászólók, akik érvekkel és tényekkel igazolják mondanivalójukat.
Most éppen annyit utazol, hogy egy kamionos is megirígyelhetné, közben high-end boltod van, de nem tudjuk, hogy hol, autóversenyző voltál, de nem tudjuk az eredményeidet. Kioktatsz mindenkit, közben ilyen színvonalon tudsz társalogni, mint az alább kiollóztam egy olyan blogról,ahonnan a primitívséged miatt már kiutáltak.

big-dewil válasz | megnéz 2010.09.06 21:59:19 © (4048)
Gözöm sincs, h mi kapott el, de pixokul köhögöm egy hete. Taknyos az nem wok még...
Kaptam 4 féle gyogyxert, ezektöl idönként befosok, föleg a köhögés segiti a megfelelö nyomás kialakulását. Ja és xédülök, mint kerengö golyafos a lewegöben. Éjjelente hol a hideg ráz, hol meg pixokul melegem wan. Tök jol érzem különben magam.
Köxi a jokiwit.


A kisegítő iskolában a gyerekek levelezéséből lementettem egy párat, de übereled őket a magyar nyelv helyes alkalmazásában. Ha gondolod idézek tőlük is, hátha a te színvonaladon érthető, hogy mit akartak írni.

Egyszer neked ezt írta valaki; "tudod van egy ökölszabály a kommunikációban, miszerint ha ΔIQ ≥ 1,5, akkor a magasabb IQ-val rendelkezőnek kutya kötelessége ideiglenesen átvennie az alacsonyabb IQ-val rendelkező kommunikációs szintjét, mert különben az nem fogja megérteni a mondanivaló tartalmát. :))).

Ennek figyelembe vételével szólunk még hozzád egy páran, bár én inkább hajlok követni azt a felfogást, hogy " ne vitatkozz primitív emberrel, mert akkor le kell menned az ő színvonalára, ott pedig legyőz a rutinjával"

Jó lenne, ha normál modorban lehetne veled is beszélgetni de te más stílust követelsz ki magadnak. Ha gondolod, idézhetek még az internetes hozzászólásaid színvonalas részeiből, hogy mindenki megismerje a jellemedet, de reménykedem benne, hogy inkább békét hagysz bennünket és megkeresed a magadhoz hasonló embereket, akiket elvakíthatsz a tartalom nélküli szövegeléseddel.
0 x

Avatar
énkérdezek
Hozzászólások: 505
Csatlakozott: 2010.02.03. 13:53
Tartózkodási hely: Hungary

High End Audio

Hozzászólás Szerző: énkérdezek » 2011.05.10. 14:15

@big-dewil (18022): Remélhetöleg holnap nem mész be a villamos alá gyalog, habár még nem tapasztaltad meg, söt senki sem bizonyitotta be neked, h kettévág... :lol:

Ezt hívják ÖNGÓÓÓÓL-nak.
Csak szerinted kell mindent megtapasztalni. Én innem a bőrfotelemből simán tudom, hogy az a koszos sárga villamos kettévág. Onnan tudom, hogy sebességmérővel kimutatható a sebessége, lemérhető a súlya, stb. Nincs semmi titokzatos, benne. Nincs olyan, hogy hallható, de nem látható és slatty, már ketté is vágott. Viszont nálad ilyen hallható, de nem kimutatható dolgokkal van tele a padlás.....vagy bolt? :))

Úgyhogy óvatosabban a lol-okkal. ;)
0 x

Rétike
Hozzászólások: 1151
Csatlakozott: 2011.01.02. 00:56

High End Audio

Hozzászólás Szerző: Rétike » 2011.05.10. 14:55

0 x

Avatar
osamuka
Hozzászólások: 2227
Csatlakozott: 2011.02.19. 08:08

High End Audio

Hozzászólás Szerző: osamuka » 2011.05.10. 18:30

@vaskalapos (18020):
"En csak annak alapjan alkotok velemenyt, hogy itt mit olvasok."
Most már mindent értek!! :lol: :lol:
0 x

big-dewil
Hozzászólások: 77
Csatlakozott: 2010.02.05. 08:57
Tartózkodási hely: Dunakeszi

High End Audio

Hozzászólás Szerző: big-dewil » 2011.05.10. 21:45

Csangnak.
Nos a bemutato terem jelenleg átépités alatt van.
Elkerülte a figyelmed, h meghivtalak.
Az, h milyen a stilem máshol, az hogyan jön ide?
Miota lehet személyeskedni egy forumon?
Jokra tanitod a hátrányos gyermekeket, mondhatom.
Az pedig, h a fényképemmel ékeskedsz, szerintem téged minösit, meg az is, h nekem mindenhol ez a nevem, ellentétben a tiéddel.
Vagy csak fél éve kezdtél volna netezni?
-Nem hiszem.
Tényleg azt hiszed, h nincs studiomagnom?
Ha annyira nézegeted a hsz-eim, gondolom találtál már fotokat is roluk.
Tehát nem kéne hazudoznod össze-vissza, és sugallni direkt téves információkat.
Különben nesze: www.aq1.hu
0 x

big-dewil
Hozzászólások: 77
Csatlakozott: 2010.02.05. 08:57
Tartózkodási hely: Dunakeszi

High End Audio

Hozzászólás Szerző: big-dewil » 2011.05.10. 22:21

@énkérdezek (18039):

Persze hogy tudod. 8-)
Én is tudom, mert megtanultam.
DE vaskalapos csak annak hisz, amit bebizonyitottak neki fehéren- feketén több oldalrol is.
Innentöl felmerül bennem azon egyszerü kérdés, h hogyan tanult meg olvasni?
0 x

vaskalapos
Hozzászólások: 4606
Csatlakozott: 2009.12.09. 17:51

High End Audio

Hozzászólás Szerző: vaskalapos » 2011.05.10. 22:25

@big-dewil (18054):
DE vaskalapos csak annak hisz, amit bebizonyitottak neki fehéren- feketén több oldalrol is.
Mibol gondolod?
Nem lehet, hogy tevedsz?
0 x

big-dewil
Hozzászólások: 77
Csatlakozott: 2010.02.05. 08:57
Tartózkodási hely: Dunakeszi

High End Audio

Hozzászólás Szerző: big-dewil » 2011.05.10. 22:42

@vaskalapos (18055):

Fennebb te irtad.
0 x

vaskalapos
Hozzászólások: 4606
Csatlakozott: 2009.12.09. 17:51

High End Audio

Hozzászólás Szerző: vaskalapos » 2011.05.10. 23:30

@big-dewil (18056):

Valamit felre tetszettel erteni.
Ha idezned, mikor es pontosan mit irtam, ranezek es megprobalom egyertelmubbe tenni.
0 x

big-dewil
Hozzászólások: 77
Csatlakozott: 2010.02.05. 08:57
Tartózkodási hely: Dunakeszi

High End Audio

Hozzászólás Szerző: big-dewil » 2011.05.11. 07:18

@csang0421 (18037):

Kettönk közt az a különbség, hogy te idézel Degreltöl, én pedig beszélek vele, ha úgy tartja kedvem. Továbbmenve, a régi HIFI magazin jo pár készitőjével jo viszonyt ápolok, egyesekkel hetente összejárok zenélni. Általában hozzám jönnek ez ügyben. Ismerek rajtuk kivül elég sok hangmérnököt és be is járok hozzájuk, esetenként én is kimegyek helyszini felvételeket késziteni, amiket lehetséges, hogy te is hallgatsz az otthoni berendezéseiden...
Te vagy itt a mnessziről jött ember, hiszen a nicked nem fellelhetö sehol a neten, mig az enyim leellenörizhetö sokezer helyen és elég régről.
Tartalom nélküli szövegelésben véleményem szerint te jársz elöttem, azon okból kifolyolag, hogy idézgetel kiollozott mások által irt adatokat, de önálló gondolatot valahogy nem sikerült találnom köztük. Ezenkivűl még személyeskedsz is. Ami valljuk be, kocsmai szokás, vagy inkább azt jelzi, h ki hol és milyen társaságban szokott sürün forgolodni.
Van ki zenészek közt, és van ki börtöntöltelékek közt.
Igen, beismerem, hogy van egy sajátságos stilusom, amivel irni szoktam.
Itt pontosan azért nem ezt teszem, mert megtisztellek benneteket azzal, hogy helyesen és jol olvashatóan irok.
De ha ez gondot okoz itt, semmi akadálya, hogy itt is pontosan úgy, abban a stilusban irjak, ahogyan ezt máshol teszem.
Population és még valaki innen, már járt nálam. E topik elején elolvashatod.
Látták a magnóim, és lehet, h látták a bömim is. Erre nem emlékszem.
Különben sem egy nagy valami.
Sokkal jobban szeretem nála a Phaetonom. 8-) ( lotusz szerü sportkocsi )
0 x

Avatar
csang0421
Hozzászólások: 112
Csatlakozott: 2011.05.03. 17:41

High End Audio

Hozzászólás Szerző: csang0421 » 2011.05.11. 07:29

@big-dewil (18026):
Mivel úgy éreztem, hogy provokálsz bennünket, hogy legyen vita, úgy gondoltam, most én következek. Kíváncsi voltam, hogy te vagy-e a fényképen. Eszem ágában sincs a továbbiakban személyeskedni, csak valahogy el akartam érni, hogy egy picit változtass stílust. Mivel ez a legutóbbi hozzám írtakban már nyilvánvaló, én is visszafogom az agarakat. Természetesen az általad megadott honlapot ismertem már a hozzászólásom előtt is, de nem vettem figyelembe a cél érdekében. Megtehetném, hogy a dinamikus IP adta lehetőséggel, vagy proxy mögé bújva tovább élezem a helyzetet köztünk, de részemről a csatabárdot elástam.
0 x

Avatar
énkérdezek
Hozzászólások: 505
Csatlakozott: 2010.02.03. 13:53
Tartózkodási hely: Hungary

High End Audio

Hozzászólás Szerző: énkérdezek » 2011.05.11. 08:07

@big-dewil (18054): DE vaskalapos csak annak hisz, amit bebizonyitottak neki fehéren- feketén több oldalrol is.
Innentöl felmerül bennem azon egyszerü kérdés, h hogyan tanult meg olvasni?


Adtak neki egy olyan könyvet, amiben behunyt szemmel látható, de nem lefényképezhető betűk vannak. Sokat edzette a csukott szemeit, míg végül már mesterévé vált az olvasásnak..........

Ha nem érted a célzást, akkor szólj és átfogalmazom. ;)
0 x

Avatar
car man
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2011.05.11. 09:29

High End Audio

Hozzászólás Szerző: car man » 2011.05.11. 09:53

@big-dewil (18059):



Melyik az a Phaeton típus amelyik annyira hasonlít a Lotus valamelyikére. Lehet hogy csak a teljesítményeikre gondoltál?
0 x

vaskalapos
Hozzászólások: 4606
Csatlakozott: 2009.12.09. 17:51

High End Audio

Hozzászólás Szerző: vaskalapos » 2011.05.11. 13:45

@big-dewil (18059):
Kettönk közt az a különbség, hogy te idézel Degreltöl, én pedig beszélek vele, ha úgy tartja kedvem.
Pontosabban: Kettötok közt az a különbség, hogy Csang idéz Degreltöl, Big-dewil pedig azt allitja, hogy beszél vele, ha úgy tartja kedvem.
[nyilvan nincs hozza kedve, vagy ha van is, nem idezi a szakember ide vago gondolatait.]
Csang konkret informacikat kozol (amelyek ketely eseten ellenorizhetoek), big-devil meg semmitmond.
0 x

big-dewil
Hozzászólások: 77
Csatlakozott: 2010.02.05. 08:57
Tartózkodási hely: Dunakeszi

High End Audio

Hozzászólás Szerző: big-dewil » 2011.05.11. 20:59

@car man (18063):

Gözöm sincs, hogyan kell ide képet berakni, de lekicsinyitem awatarra, jo?
0 x

vaskalapos
Hozzászólások: 4606
Csatlakozott: 2009.12.09. 17:51

High End Audio

Hozzászólás Szerző: vaskalapos » 2011.05.11. 21:05

@big-dewil (18083):

Az [ img ] [/img] tagok koze kell betenni a kep lelohelyet a weben

http://youoffendmeyouoffendmyfamily.com ... 774653.png ez a linket beillesztve a ket tag koze (fent az IMG gomb) megjelenik a kep.
Tehat a kep eloszo a weben kell legyen, nyilvanos helyen, es arra lehet hivatkozni.

Kép
0 x

big-dewil
Hozzászólások: 77
Csatlakozott: 2010.02.05. 08:57
Tartózkodási hely: Dunakeszi

High End Audio

Hozzászólás Szerző: big-dewil » 2011.05.11. 21:21

@vaskalapos (18084):

Ezt tudom, csakhogya a kép jelenleg az én gépemen van. Az autot jelenleg én és a barátaim rakjuk öxxe majdnem poraibol. 26 éves, angol jobbkormányos, kb 500kg-os, 170LE kétüléses cabrio. A szélvédö teteje elfér kb a mezei Suzuki külsö tükre alatt. A motorháztetö a földtöl 68cm-re van a legmagasabb pontján. A suly/ LE arány kb olyan, mintha a disel bömim 600 valahány LE lenne...
Kb ennek megfelelömenettulajdonságokkal rendelkezik.

Sajna nem tudom ennyire lekicsinyiteni a képet, h beférjen awatarnak. :shock:
0 x

vaskalapos
Hozzászólások: 4606
Csatlakozott: 2009.12.09. 17:51

High End Audio

Hozzászólás Szerző: vaskalapos » 2011.05.11. 21:24

@big-dewil (18085):
vagy izzits be egy web-szervert a gepeden, vagy tedd fel egy nyilvanos tarhelyre a vilaghalon, ha meg akarod osztani
0 x

big-dewil
Hozzászólások: 77
Csatlakozott: 2010.02.05. 08:57
Tartózkodási hely: Dunakeszi

High End Audio

Hozzászólás Szerző: big-dewil » 2011.05.11. 21:34

@car man (18063):

Az Angol Dutton cég valamikor a 20-as, 30-as években ütös sportkocsikat gyártott különbözö versenyekre. Nagyközönségnek nem, csak kzárolag sport célokra.
Ennél a cégnél dolgozott Chapmann, aki az 50-es években átszerzödött a Lotushoz, és megalkotta a Lotus Sevent. (lekoppintotta szerkezetileg a Dutton sportkocsit) Csakhogy a Sevent a nagyközönségnek árulták. Aztán a Lotus eladta a projektet a Caterhamnak.
A mai uj autoik Caterham Super 7 néven kerülnek forgalomba.
Az én autom pedig egy Dutton S3 sportkocsi.
Europában talán van belöle 30-50 db közti. Nálunk tudomásom szerint ez az egy db van csak.
Közben rájöttem, h egy helyre már beraktam a fotot. Remélem sikerül ide is.
A fényezés még arrébb van sajnos...
Kép
0 x

big-dewil
Hozzászólások: 77
Csatlakozott: 2010.02.05. 08:57
Tartózkodási hely: Dunakeszi

High End Audio

Hozzászólás Szerző: big-dewil » 2011.05.11. 21:44

@csang0421 (18060):

Ha jol látom, ez egy Studer A 80-as, csak épp ma már használhatatlan. Már sehol sem gyártanak ilyen széles szalagot, amire felfér a 24 sáv...
Nekem ugyanilyen volt, csak a Master 2 x félsávos tipus. Arrol lehetett közvetlen ráküldeni a jelet a vágogép erösitöjére. Amikor ez a topic indult, még itt volt nálam. Azota lecseréltem egy Telefunken M10A-ra. Nem is 24, csat 16 sávos, de olyan szalagot sem gyártanak már.
0 x

Avatar
car man
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2011.05.11. 09:29

High End Audio

Hozzászólás Szerző: car man » 2011.05.12. 07:50

@big-dewil (18088):
Gratulálok hozzá, gyönyörű lesz.
0 x

Avatar
csang0421
Hozzászólások: 112
Csatlakozott: 2011.05.03. 17:41

High End Audio

Hozzászólás Szerző: csang0421 » 2011.05.12. 08:10

@big-dewil (18089):
Pont ezért ( későbbi szalaghiány gondolata miatt ) nem ruháztam be annak idején stúdiómagnóba, pedig szinte fillérekért meg lehetett volna venni a közel 100 kilós vasakat. A Debreceni Agrártudományi Egyetem stúdiója ( 3 évig ott munkálkodtam szerkesztőként ) kiárusította a a digitális kor hajnalán a Mechlaborokat ( ha jól emlékszem STM 224???-ek voltak). Már bánom, hogy legalább egyet nem utaztattam hazáig (hogy fért volna bele a Wartburgba..). A mai napig emlékszek a hangjukra és arra a rengeteg vágásra, amit a szalaggal kellett elkövetni, hogy egy zökkenőmentes riport összejöjjön a rektorral :-)).
Most még 1-2 barátomnak vannak kisebb asztali gépe, Tascam, Otari, ezekhez még úgy-ahogy tudnak NAB-magos szalagokat szerezni, de már őket is kezdi megfertőzni a nulla és egyek világa és egyre kevesebb időre veszik elő a szalagosokat. Ez van.
0 x

Avatar
Orcas
Hozzászólások: 1027
Csatlakozott: 2009.12.09. 21:07
Tartózkodási hely: Az Operencián túl

High End Audio

Hozzászólás Szerző: Orcas » 2011.05.12. 09:17

@big-dewil (18088):

Hogy lett a high end audio temabol autos tema?

OFF
"Sárgarépapüré

Hozzávalók: 1 db közepes nagyságú sárgarépa, 5 evőkanál víz

Elkészítés: hámozás után a répa mindkét végét levágjuk, 1 cm-es darabokra szeleteljük fel és a vízzel 5-10 percig pároljuk. Ha szükséges, pótoljuk az elpárolgott vizet. Fedő alatt hagyjuk kihűlni, hogy teljesen megpuhuljon. Annyi vízzel pépesítsük, hogy mézsűrűségű legyen. http://babainfo.freeblog.hu/archives/20 ... Babakajak/"

/OFF Elnézést!
0 x

big-dewil
Hozzászólások: 77
Csatlakozott: 2010.02.05. 08:57
Tartózkodási hely: Dunakeszi

High End Audio

Hozzászólás Szerző: big-dewil » 2011.05.12. 09:28

@csang0421 (18100):
Volt STM 210, 310, és 610-es.
Jelenleg elég jo példányokat lehet belölük szerezni, 60-120e Ft közt.
Mindenféle alkatrész van hozzájuk, illetve beszerezhetöek aránylag olcson.
A Tascam és az Otari MX 50-es az inkább csak kisebb studiok, illetve igényesebb otthoni felhasználok operett studiomagnoi.
Az Otarihoz véleményem szerint jobb az AEG magos studioszalagot használni. Nem olyan szép, mint az orsos NAB mag, de praktikusabb, negyedáron beszerezhetö manapság is! No és az a rávalo, nem pedig az orso.
Ha igazán jo igazi studiomagnot szeretnél, akkor minimum studerrel kell kezdeni.
Ezek közt a leggyengéb (hangminöségre értem!) a 810-es, ennél jobb a 807-es, de a legrégebbi A 80 az, ami igazán szépen szol. Persze van a Studer C 67 csöves gép is, de az már nagyon drága és gyakorlatilag beszerezhetetlen. A hangja ennek a legjobb a studerek közt.
Amik aránylag még beszerezhetöek és rendkivül jo hanggal áldotta meg öket a teremtöjük, azok a Telefunken M5, M10A és M15A modellek.
Ezek tudása messze megelöz minden más magnot, a hangjukat pedig csak a Nagra éri el.
Tudásban, értem ez alatt a szalagvezetést, nyávogást, szervizelhetöséget, alkatrészutánpotlást, stb. ezek a nyerök.
A Nagra egy nagyon jo helyszini felvételekre kifejlesztett gyöngyszem.
Kezelhetösége kriminális, abszolut nem felhasználo barát. Laikus kb 5 perc alatt megbolondul töle. Viszont hozzáértö kezében aranyat ér. Mindent be lehet rajta állitani, semmi nem kell hozzá. Pl elömágnesezést a szalaghoz kettö pillanat belöni. A mikrofont szintén sec perc alatt be lehet löni, na mert természetesen azt is kezeli.
Szoval elképesztö a tudása, de nekem sem kéne, pedig valamelyest tudom már használni. Kb 5 éve gyakorlom... ;)
Studiomagnokhoz studio felvételek kellenek. Lemezröl, rádiobol felvenni teljesen hülyeségnek tartom. CD-röl pláne.
Hálisten van modom ilyen studio mesterszalag másolatok beszerzésére. Kb 8-10e müsoranyag közül tudok választani. Komolyzenék is vannak a repertoárban.
Nem olcsoak, de inkább erre és a kisautomra költöm a pizem, mint bármi másra.
Ha érdekel ilyesmi felvétel, mint mondtam, kb egy honap mulva szivesen látlak.
Mondjuk meghallgathatjuk Jan Garbarek 1985-ös Debreceni koncertjét, vagy David Sanborn Montreuxi koncertjét, esetleg Ella Fritzgerard 1969-es Erkel szinházi koncertjét, vagy Stan Getz, Jojoma, Marcus Miller, Oscar Peterson, Dave Brubeck felvételeit, vagy bármi mást is, amik már megvannak mesterszagon.
0 x

Avatar
csang0421
Hozzászólások: 112
Csatlakozott: 2011.05.03. 17:41

High End Audio

Hozzászólás Szerző: csang0421 » 2011.05.12. 10:25

@Orcas (18102):
Gondolom..hátha van bennük valami high-end audio cucc :-))
Mondjuk egy mai Phaetonnál el bírnám képzelni.
0 x

Avatar
csang0421
Hozzászólások: 112
Csatlakozott: 2011.05.03. 17:41

High End Audio

Hozzászólás Szerző: csang0421 » 2011.05.12. 10:29

@big-dewil (18103):
Köszönöm az információkat, a majdani meghallgatáshoz majd le kell küzdenem ( a nősülés miatti ) Bp.- messzi vidék távolságot egyszer egy adott időpontban. Apropó: nem szoktál lemenni Paksra a Gasztro-blues fesztiválra? Mi már évek óta ott vagyunk!
0 x

big-dewil
Hozzászólások: 77
Csatlakozott: 2010.02.05. 08:57
Tartózkodási hely: Dunakeszi

High End Audio

Hozzászólás Szerző: big-dewil » 2011.05.12. 10:36

@car man (18099):

Itt egy német Dutton Phaeton felujitása képekben.

http://www.dutton-club.de/DC-frameset.html

Member board-ra klikk, majd a karosszéria topic, Dutton Phaeton S1.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára big-dewil 2011.05.12. 11:11-kor.
0 x

big-dewil
Hozzászólások: 77
Csatlakozott: 2010.02.05. 08:57
Tartózkodási hely: Dunakeszi

High End Audio

Hozzászólás Szerző: big-dewil » 2011.05.12. 10:43

@csang0421 (18104):

Nincs kipufogo dob rajta, csak egy kb 30centis hosszu és kb 8 cm vastag kromozott átmenö csö. Iszonyu hangos. Szvsz fojamatos 120 dB hangnyomás. Nincs értelme semmilyen "hifi"-nek. :lol: Kép
0 x

vaskalapos
Hozzászólások: 4606
Csatlakozott: 2009.12.09. 17:51

High End Audio

Hozzászólás Szerző: vaskalapos » 2011.05.12. 13:18

@big-dewil (18107):
Szvsz fojamatos 120 dB hangnyomás. Nincs értelme semmilyen "hifi"-nek. :lol:
Ijennel lyatszol es utana azt allitod, hogy hallod a nuanszokat a zeneben... egyet kell ertseh veled, "Nincs értelme semmilyen "hifi"-nek." nem csak ebben az autoban, de utan sem napokig... foljamatosan
0 x

Rétike
Hozzászólások: 1151
Csatlakozott: 2011.01.02. 00:56

High End Audio

Hozzászólás Szerző: Rétike » 2011.05.12. 14:35

@Orcas (18102):

OFF
Így van,ezzel csak egyet lehet érteni!Később aztán még illik bele egy kis főtt,darált csirkemell is!
És hogy vita is legyen: sok gyerek nem szereti!!! ;)

/OFF Elnézést!
0 x

Avatar
énkérdezek
Hozzászólások: 505
Csatlakozott: 2010.02.03. 13:53
Tartózkodási hely: Hungary

High End Audio

Hozzászólás Szerző: énkérdezek » 2011.05.12. 14:52

@Rétike (18115): Így van,ezzel csak egyet lehet érteni!Később aztán még illik bele egy kis főtt,darált csirkemell is!
És hogy vita is legyen: sok gyerek nem szereti!!! ;)


NO-No!!!!

Evés közben egy kis lágy zene csodákra képes. De igazad van, ilyenkor előfordulhat, hogy sok gyerek nem szereti.......
Viszont próbáltad már a cd rátétet? Vagy a befilcezett szélű cd-t? Ekkor sok gyerek meghallja a különbséget és ezáltal más íze lesz a főtt-darált csirkemellnek. Amíg nem próbáltad ki, addig nem is értem miről beszélsz :roll:
0 x

Rétike
Hozzászólások: 1151
Csatlakozott: 2011.01.02. 00:56

High End Audio

Hozzászólás Szerző: Rétike » 2011.05.12. 15:13

@énkérdezek (18118):

Ajjajj...túl sok a változó...De van itt valami amivel meg te nem számoltál!Egyes tehenészetben az ózon szétdurrogtató kérődzők zenét hallgatnak!Ez befolyásolhatja azok húsát,sőt a csirkékhez való viszonyukat (baromfi stressz forrás!!!) és ekképpen a zene,a lejátszó technikája,a studió technika és lótúró(főleg és sőt) minden emberre kihatással van!Na tessék!Erre varrjál gombot! 8-)
0 x

Avatar
csang0421
Hozzászólások: 112
Csatlakozott: 2011.05.03. 17:41

High End Audio

Hozzászólás Szerző: csang0421 » 2011.05.12. 15:24

@énkérdezek (18118):
Bocs, hogy beleszólok, de látom az írásaidon, hogy eléggé kiakasztott a cd filcezés, meg minden ilyenfajta pótcselekvés, ami zenehallgatás helyett van. Ilyenkor mindig kezdek magamban kételkedni, hogy ő tényleg hallja a különbséget, vagy csak engem hülyít? Általában nem foglalok állást, csak jó nagy általánosságokat mondok, de legközelebb nem megyek ilyen helyre, ha nem muszáj. Vannak konkrét kísérletek, amikor hallom a hallhatót (pl: egy Nirvana és egy olcsóbb Van den Hul kábel között), de kis hangbeli eltérésekért négyzetre emelt árat kell fizetni, ami még akkor sem hoz lázba, ha éppen ki tudnám fizetni, mert ennél is lesz hamarosan jobb..aztán kezdődik elölről minden.
0 x

Avatar
csang0421
Hozzászólások: 112
Csatlakozott: 2011.05.03. 17:41

High End Audio

Hozzászólás Szerző: csang0421 » 2011.05.12. 15:33

@Rétike (18120):
Olvastam én is ezekről. Sőt még a növényházi termesztésben is hatásos állítólag. 1990-ben Hollandiában voltam egy gimis csoport kísérőjeként. Ott már akkor kísérleteztek zenével az istállóban, de érdekes volt, hogy csak "komolyzene" szól és az is halkan.
Szerintem egy thrash metal zenére 1000 Wattal, a tehenek csak ganét termelnének, nem pedig tejet(is) :-)).
0 x

Rétike
Hozzászólások: 1151
Csatlakozott: 2011.01.02. 00:56

High End Audio

Hozzászólás Szerző: Rétike » 2011.05.12. 15:59

@csang0421 (18122):

Ja.Egyszer én is láttam a Mézga Gézában... :D
0 x

big-dewil
Hozzászólások: 77
Csatlakozott: 2010.02.05. 08:57
Tartózkodási hely: Dunakeszi

High End Audio

Hozzászólás Szerző: big-dewil » 2011.05.12. 16:38

@vaskalapos (18112):

Ezt ugye te sem gondoltad komolyan?
A fül egészen nagy csodákra képes.
Könnyen és gyorsan regenerálodik, feltéve, ha nem napi 8 ora 100 feletti dB hangnyomás a terhelése.
Vagy szerinted minden F1 pilota és más versenyzök is süketek?
Miböl vontad le ezt a következtetést?
Hol olvastad, hogy nincsen fülvédö rajtam, mikor ezt vezetem?

Megtanulhatnál helyesen irni. :P
0 x

vaskalapos
Hozzászólások: 4606
Csatlakozott: 2009.12.09. 17:51

High End Audio

Hozzászólás Szerző: vaskalapos » 2011.05.12. 17:22

@big-dewil (18127):
ezt irtad:
Szvsz fojamatos 120 dB hangnyomás.
most meg ezt
Megtanulhatnál helyesen irni. :P
Bagoj mondlya verebnek, hogy nagyfelyu!
Ezt ugye te sem gondoltad komolyan?
de igen
Hol olvastad, hogy nincsen fülvédö rajtam, mikor ezt vezetem?
Hol irtad, hogy van rajtad?
. Iszonyu hangos. Szvsz fojamatos 120 dB hangnyomás. Nincs értelme semmilyen "hifi"-nek. :lol:
Nem azt irtad, hogy azert nem kell bele hifi, mert fulvedo kell hozza.

Fojamatosan fukvedovel vezeted? Ez a jarokeloknek ki ad fulvedot? Miert nem tesztek ra hangtompitot? Nem birja a motor?
0 x

Avatar
csang0421
Hozzászólások: 112
Csatlakozott: 2011.05.03. 17:41

High End Audio

Hozzászólás Szerző: csang0421 » 2011.05.12. 17:48

@big-dewil (18127):
Eljött az az idő, amikor melléd kell, hogy álljak. Úgy tanultuk, hogy alkalmi nagy hangnyomás nem károsítja a fület, sőt..sikeresen átmozgatja a hallószerv minden berozsdásodott alkatrészét és e miatt utána még jobb is lehet a hallás. Megpróbálom bizonyítani is. Van egy neodymium(?) mágnesű
Sony MDR-V700DJ fejhallgatóm(nem HiFi) amely 3 Wattal terhelhető. Ezt néha előveszem és valami jó dögös rock zenével, mondjuk Joe Satriani-val megdöngetem a fejemen. Olyan hangnyomást tud előállítani, hogy 2-3 szám után megfájdul néha a fejem és órákig cseng a fülem. Ez az én eseti kábítószerem, ha már nem dohányzok, nem füvezek, nem iszok kávét és tömény italokat.
Ennek ellenére így 59 évesen néha beülök az általam kísért tanulók után a kórházban az audiológián a vizsgálószékbe és eddig semmi baj a hallásommal, kivéve azt, hogy már csak 15,5 kHz-ig hallok.
0 x

Rétike
Hozzászólások: 1151
Csatlakozott: 2011.01.02. 00:56

High End Audio

Hozzászólás Szerző: Rétike » 2011.05.12. 17:53

@vaskalapos (18128):

OFF
Eszméletlen! :lol: Naon lyó!
/OFF Elnézést!
0 x

vaskalapos
Hozzászólások: 4606
Csatlakozott: 2009.12.09. 17:51

High End Audio

Hozzászólás Szerző: vaskalapos » 2011.05.12. 17:57

@csang0421 (18129):

Erdekes... mindenesetre amikor orakig cseng a fuled, akkor biztosan nem hallasz olyan jol, mint amikor nem csong a fuled... vagy tevedek ebben is?

Nekem ellentetes tapasztalatom van, mielott bevonultam volna seregben, kivaloan hallottam a tucskok ciripeleset, miutan leszereltem, lattam a tucskot ciripelni, de nem hallottam belole semmit.
Most van olyan tucsok, amit hallok, de tobbseguket nem.

Eddig azt hittem, hogy a loveszetek es az azt koveto napokig tarto fulcsonges miatt van igy.
Lehet, hogy annak ellenere, es ha nem veszek reszt a loveszeteken, akkor rosszabb lenne a hallasom?
0 x

Avatar
csang0421
Hozzászólások: 112
Csatlakozott: 2011.05.03. 17:41

High End Audio

Hozzászólás Szerző: csang0421 » 2011.05.12. 18:23

@vaskalapos (18131):
Én ott tartok, hogy hallom a tücskök minden zenéjét...de már nem látom őket, ha nincs rajtam a szemüvegem. Szerintem ez a hallásdolog is "rendszerfüggő", azaz van akiben károkat okoz az erős hang, van akiben nem. Ha koncertre megyek a feleségemmel, ő általában a fülére teszi a kezét, mert túl hangos neki a zene, én pedig előremegyek majdnem a csápolókig, mert elviselhetőnek tartom a hangerőt. Persze nem a MÁV Szimpatikusok hangversenyére gondoltam.
0 x

Válasz küldése