High End Audio

Örökmozgók, 100% feletti hatásfok
Avatar
Tamási Jocó
Hozzászólások: 512
Csatlakozott: 2009.12.04. 20:44
Tartózkodási hely: Budapest

High End Audio

Hozzászólás Szerző: Tamási Jocó » 2010.01.30. 19:42

Nézd. Én nem vonom kétségbe, hogy egy jó, többszörösen árnyékolt kábellel jobb hangzás érhető el, de amit a CD-ről leírtam az viszont az én szakmám.

Egyébként van egy olyan érzésem, hogy ez a CD-re rakni valamit, valamiért még az LP időszakból maradt fenn, mikor valóban raktak egy súlyos korongot a lemezre, hogy a tehetetlenség miatt egyenletesebb sebességgel forogjon.

(MR2-Petőfi egy 9600 Ft-os CD-s rádión) :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
0 x

Popula(c)tion
Hozzászólások: 2081
Csatlakozott: 2009.12.11. 17:47

High End Audio

Hozzászólás Szerző: Popula(c)tion » 2010.01.30. 19:52

ÁÁÁ!!!,
Ez egy kis súlyú vékonyka korong, biztos, hogy nem a súlya játszik szerepet a hangzás megváltoztatásában, esetleg a (lézer) fény visszaverődésben (fekete), vagy a mikro- rezgésekben? Mindenesetre hallani a különbséget, hogy jó-e, vagy rossz, az már más kérdés, de a jelenség hallható!
(George Benson: On Broadway )
Miért nem nevezed meg az általad hallgatottakat, szégyenled talán? (Hátha jobbak leszünk attól, amit hallgatunk, nézünk...!)
Ha csak megnevezni kell, akkor is mindenféle előítéletek , előfeltevések, elvárások vezérelnek....hm.....?
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Popula(c)tion 2010.01.30. 20:29-kor.
0 x

vaskalapos
Hozzászólások: 4606
Csatlakozott: 2009.12.09. 17:51

High End Audio

Hozzászólás Szerző: vaskalapos » 2010.01.30. 20:28

Popula(c)tion írta:Tamás !
Törődj bele, hogy vannak megmérhetetlen jelenségek, az élmény, a katharzis, az élvezet nem számszerűsíthető, vagy érzed, vagy nem, de attól még másoknak jelent valamit, ha Neked nem is.....sajna...! (Biztos én is szeretnék sífutni, ha tudnék, de azért nem vonom kétségbe a Te élvezetedet, mert én nem tudok.)
(Yutaka)
Te mit hallgatsz?
Szeretnélek szeretni.

Termeszetesen vannak ilyen "jelensegek", de az aram a drotban az nem tartozik a merhetetlen es szamszerusithetetlen jelensegek koze mar egy jo ideje.

Miert baj az, ha valaki kivancsi arra, hogy egy szamara megmagyarazhatatlan jelensegnek mi a magyarazata?
Ennek elso lepese lenne az, hogy megmerjuk.

[csend van, nagyon halkan zummog a szamitogep ventillatora, es pinceben a kazan duruzsol]
0 x

Popula(c)tion
Hozzászólások: 2081
Csatlakozott: 2009.12.11. 17:47

High End Audio

Hozzászólás Szerző: Popula(c)tion » 2010.01.30. 20:45

Jó Neked, irigyellek, a csend akkor értékelhető, amikor megszakad, elmúlik, addig észre sem vesszük, a kis zajok fontossá válnak.....nade banyek!!, a derótban kóboráramok kelnek!!!......persze ez faszság, de azért mégse aludj jól, a mérhető elektromosság nudli a hangzáshoz képest, nincs olyan méréstechnika, amelyik az emberi füllel (hallással?) felvehetné a versenyt, az élmény nem fizikai paramétereken múlik!
(Uriah Heep: July morning)
0 x

Avatar
Tamási Jocó
Hozzászólások: 512
Csatlakozott: 2009.12.04. 20:44
Tartózkodási hely: Budapest

High End Audio

Hozzászólás Szerző: Tamási Jocó » 2010.01.30. 20:45

Popula(c)tion írta:Ez egy kis súlyú vékonyka korong, biztos, hogy nem a súlya játszik szerepet a hangzás megváltoztatásában
Nah.. ez tuti! :) Én csak azt találgatom, honnan jöhet ez a hüleség :)
esetleg a (lézer) fény visszaverődésben (fekete), vagy a mikro- rezgésekben? Mindenesetre hallani a különbséget, hogy jó-e, vagy rossz, az már más kérdés,
Én azt állítom (és a CD gyártók illetve lényegében midenki) hogy a DAC-ba ugyanaz a jelsorozat fog bejutni ha van korong, ha nincs, ha írott a CD, ha nyomott... mindegy... ez egy digitálicsszkájá práktiká...
Ez ugyanaz lenne, hogy a gyári video CD-ről nézett film jobb minőségű, mint a másolt... nonszensz...
de a jelenség hallható!
Ezt teljes mértékben kétségbe vonom. Neked kellene egy elfogadható magyarázatot adnod.
Ne értsd félre, de most azt csinálod, mint egy-két fórumtársunk akik csak mondják mondják ugyanazt, de semmit nem tesznek hozzá.
0 x

Popula(c)tion
Hozzászólások: 2081
Csatlakozott: 2009.12.11. 17:47

High End Audio

Hozzászólás Szerző: Popula(c)tion » 2010.01.30. 20:50

Baromi egyszerű, meg kell hallgatni!!
(Uriah Heep: Gipsy Queen)
0 x

Popula(c)tion
Hozzászólások: 2081
Csatlakozott: 2009.12.11. 17:47

High End Audio

Hozzászólás Szerző: Popula(c)tion » 2010.01.30. 20:59

Mondjuk CD ügyben nudli vagyok, nem engem kell meggyőznötök, hanem az af,-eket, de mi a véleményetek a vynil lemezes anomáliákról?
(Deep Purple: Child in time)
(Nem bánnám, ha aláírásként leírnád, mit hallgatsz éppen.....Tudod, az jelez valamit, félsz, vagy semmit sem hallgatsz?)
0 x

Avatar
Tamási Jocó
Hozzászólások: 512
Csatlakozott: 2009.12.04. 20:44
Tartózkodási hely: Budapest

High End Audio

Hozzászólás Szerző: Tamási Jocó » 2010.01.30. 21:10

Írtam mit hallgatok... azóta is az szól.

Meg kell hallgatni...áhh... ugyanmár. Az aurát is "csak" látni kell. Ha én nem hallok különbséget, akkor szépen összemosolyognak a hátam mögött...
0 x

Popula(c)tion
Hozzászólások: 2081
Csatlakozott: 2009.12.11. 17:47

High End Audio

Hozzászólás Szerző: Popula(c)tion » 2010.01.30. 21:21

Vagy rossz a füled..... nem lehet?
Ha Te nem érzékelsz valamit, akkor az nem létezhet?
Konklúzió: Mindenki téved, aki nem azt hallja, amit Te.
(Stanley Jordan: Autumn Leaves)
0 x

Avatar
Tamási Jocó
Hozzászólások: 512
Csatlakozott: 2009.12.04. 20:44
Tartózkodási hely: Budapest

High End Audio

Hozzászólás Szerző: Tamási Jocó » 2010.01.30. 21:32

Nem ezt mondtam. Azt mondtam, hogy az én szubjektív érzetem se nem bizonyítja, se nem cáfolja...
Visszatértünk oda, hogy vagy mérni kell, vagy ha ez kivitelezhetetlen, akkor vak tesztel ellnőrizni, hogy akik ezt állítják, valóban meg tudják különböztetni.
Popula(c)tion írta:Vagy rossz a füled..... nem lehet?
Ha Te nem érzékelsz valamit, akkor az nem létezhet?
Konklúzió: Mindenki téved, aki nem azt hallja, amit Te.
(Stanley Jordan: Autumn Leaves)
0 x

Avatar
Tamási Jocó
Hozzászólások: 512
Csatlakozott: 2009.12.04. 20:44
Tartózkodási hely: Budapest

High End Audio

Hozzászólás Szerző: Tamási Jocó » 2010.01.30. 21:36

Popula(c)tion írta:de mi a véleményetek a vynil lemezes anomáliákról?
Anomália? Milyen anomália?
0 x

vaskalapos
Hozzászólások: 4606
Csatlakozott: 2009.12.09. 17:51

High End Audio

Hozzászólás Szerző: vaskalapos » 2010.01.30. 21:42

Popula(c)tion írta:Vagy rossz a füled..... nem lehet?
Ha Te nem érzékelsz valamit, akkor az nem létezhet?
Konklúzió: Mindenki téved, aki nem azt hallja, amit Te.
(Stanley Jordan: Autumn Leaves)
De, lehet... meg az is lehet, hogy valaki elfogult, es azert hallja, mert tudja, hogy hallania kell?

Erdekes kerdes, kulonosen a CD lemezre tett korong, maradjunk annal.

Ugye a CD-rol a lejatszas szoran digitalis informacio, egy szamsor, nullak es egyesek sora jon ki a droton, es megy az erositobe.
Ugyanez a sorozat felfoghato a szamitogep magneslemezen, a hard drive-on, es onnan is visszajatszhato.

Javaslat: kuldj nekem jelsorozatot, az egyiket ugy masold, hogy van korong, a masikat ugy masold, hogy nincs korong.
Ne tomoritsd, ne mpg vagy hasonlo formatumot hasznalj, hanem a CD masolo funkciot.
Osszehasonlitjuk.

De te is osszehasonlithatod, meghozza vakprobaval.
Ugyanazt a CD-t masold le ketszer, ugyanazon a lejatszon. Egyszer legyen rajta korong, masodszor ne legyen rajta korong. Kulonboztesd meg a ket masolatot hallas alapjan. Vagy digitalis elemzessel. Vagy mindkettovel.
Ugy probald eltalalni, hogy a korongos masolat szol-e vagy a korong nelkuli, hogy valaki mas teszi be a lejatszoba, es te nem tudod, mikor melyik szol. Csak leirod a velemeyedet.
Legalabb tiz ismetlest vegezz, es utana hasonlitsd ossze a te velemenyedet azzal, hogy mi volt valojaban a lejatszoban.

Kivancsian varom az eredmenyt.
0 x

Popula(c)tion
Hozzászólások: 2081
Csatlakozott: 2009.12.11. 17:47

High End Audio

Hozzászólás Szerző: Popula(c)tion » 2010.01.30. 21:48

Pl.:
Amikor a jó hangszedők (pick-up) olyan információkat hoznak felszínre, amelyek az 50 évvel ezelőtt vágott lemezekben elméletileg benne sem lehetnének....Boborjánnal szólva (én is azt mondom, hogy) PEDIG DE !
0 x

Avatar
Orcas
Hozzászólások: 1027
Csatlakozott: 2009.12.09. 21:07
Tartózkodási hely: Az Operencián túl

High End Audio

Hozzászólás Szerző: Orcas » 2010.01.30. 23:01

0 x

Avatar
Tamási Jocó
Hozzászólások: 512
Csatlakozott: 2009.12.04. 20:44
Tartózkodási hely: Budapest

High End Audio

Hozzászólás Szerző: Tamási Jocó » 2010.01.30. 23:18

Popula(c)tion írta:Pl.:
Amikor a jó hangszedők (pick-up) olyan információkat hoznak felszínre, amelyek az 50 évvel ezelőtt vágott lemezekben elméletileg benne sem lehetnének....Boborjánnal szólva (én is azt mondom, hogy) PEDIG DE !
OK... de mit? Mi az az "információ"? Hogy az analógnak jobb a hangzása? Lehet. Én is hallottam mág high end cuccot LP-vel...
De mi az ami "nem is lehetne benne"?
0 x

vaskalapos
Hozzászólások: 4606
Csatlakozott: 2009.12.09. 17:51

High End Audio

Hozzászólás Szerző: vaskalapos » 2010.01.30. 23:27

Orcas írta:The 10 biggest lies in audio
http://www.theaudiocritic.com/downloads/article_1.pdf
nagyon jo osszefoglalo
0 x

Popula(c)tion
Hozzászólások: 2081
Csatlakozott: 2009.12.11. 17:47

High End Audio

Hozzászólás Szerző: Popula(c)tion » 2010.01.31. 06:55

Na, hazaértem...
A high end azért lehet jó téma, mert (elvileg) mindenki ellenőrizheti, ha van füle.
Jocó !
Szerintem nem azért vagyunk itt, hogy minden áron legyőzzük a tőlünk eltérő gondolkodásúakat, hanem, hogy megértsük egymást, próbáljunk meg kihozni egy mindenki számára elfogadható álláspontot (ami az ideális esetben éppen a Tiéd..., vagy nekem az enyém..)ugye.....?
Nekem igenis furcsa, hogy a hatvanas években vágott lemezeken lehetnek olyan információk, amik az akkori technikai szinten még csak elképzelésként sem jelentkeztek,....a mai technikával mégis kiolvashatóak!
Az is különös, hogy a CD-re tett korongnak van "hangzása", befolyásolhatja a hangképet, szkeptikus énem minden tiltakozása ellenére igenis hallok különbséget. (Igen, Tamás, vaktesztben is szignifikáns különbséget hallok, hogy melyik a jobb, az ízlés/rendszer? függvénye, de, hogy van eltérés, az biztos! Persze nem tudom magyarázni, éppen ebben kérem a segítségeteket!)
(Miles Davis: Tutu)
0 x

Avatar
Tamási Jocó
Hozzászólások: 512
Csatlakozott: 2009.12.04. 20:44
Tartózkodási hely: Budapest

High End Audio

Hozzászólás Szerző: Tamási Jocó » 2010.01.31. 10:19

Popula(c)tion írta:Szerintem nem azért vagyunk itt, hogy minden áron legyőzzük a tőlünk eltérő gondolkodásúakat, hanem, hogy megértsük egymást, próbáljunk meg kihozni egy mindenki számára elfogadható álláspontot (ami az ideális esetben éppen a Tiéd..., vagy nekem az enyém..)ugye.....?
Nekem igenis furcsa, hogy a hatvanas években vágott lemezeken lehetnek olyan információk
Persze! De hogy a nyavalyába értsem meg, ha egyszer nem mondod meg mi az a információ ami "nem lehetne benne"! Ha benne van akkor benne van... nem értem mit misztifikálsz. Konkretizáld! Harmadszor kérem.
Az is különös, hogy a CD-re tett korongnak van "hangzása", befolyásolhatja a hangképet
Pontosan meséld el, hogyan csináltad ezt a vak tesztet. Hány próbálkozás, milyen eredménnyel...
0 x

Avatar
Caspi
Hozzászólások: 860
Csatlakozott: 2009.12.09. 18:31

High End Audio

Hozzászólás Szerző: Caspi » 2010.01.31. 10:44

Popula(c)tion írta:Na, hazaértem...
A high end azért lehet jó téma, mert (elvileg) mindenki ellenőrizheti, ha van füle.
Ez így azért nem igaz. Ellenőrizheti bárki akinek abszolút hallása van, ami az emberiségnek igen kis százalékát jelenti.
A korrekt és elfogadható ellenőrzést a mérés jelenti.
Popula(c)tion írta:Szerintem nem azért vagyunk itt, hogy minden áron legyőzzük a tőlünk eltérő gondolkodásúakat, hanem, hogy megértsük egymást, próbáljunk meg kihozni egy mindenki számára elfogadható álláspontot (ami az ideális esetben éppen a Tiéd..., vagy nekem az enyém..)ugye.....?
Azért vagyunk itt, hogy érveljünk, de az érvelésnek tényekre kell támaszkodnia. Az ugyan lehet tény, hogy te másnak hallod, de ebből nem vezethető le az, hogy valóban más. Legfeljebb akkor, ha belemész egy vakpróbába, ahol csak a zenét hallod, de azt nem látod, hogyan állították azt elő. Ha így is képes vagy nagy százalékban különbséget tenni közöttük, akkor valóban létező jelenségről beszélünk, egyébként csak egy placebo jelenség...
Popula(c)tion írta:Nekem igenis furcsa, hogy a hatvanas években vágott lemezeken lehetnek olyan információk, amik az akkori technikai szinten még csak elképzelésként sem jelentkeztek,....a mai technikával mégis kiolvashatóak!
mire gondolsz? ET hazatelefonál a háttérzajban?
Popula(c)tion írta:Az is különös, hogy a CD-re tett korongnak van "hangzása", befolyásolhatja a hangképet, szkeptikus énem minden tiltakozása ellenére igenis hallok különbséget. (Igen, Tamás, vaktesztben is szignifikáns különbséget hallok, hogy melyik a jobb, az ízlés/rendszer? függvénye, de, hogy van eltérés, az biztos! Persze nem tudom magyarázni, éppen ebben kérem a segítségeteket!)
Ezt te is egyszerűen vizsgálhatod. Vagy a hangszórókat, vagy a lejátszót átcipeled egy másik szobába és megkérsz valakit, hogy ötletszerűen használja a szerinted hangzást módosító megoldásokat ugyanazzal a számmal.

[A kutya ugat a háttérben. Most már sztereóban, mert beszállt a szomszéd kutya is]
0 x

Popula(c)tion
Hozzászólások: 2081
Csatlakozott: 2009.12.11. 17:47

High End Audio

Hozzászólás Szerző: Popula(c)tion » 2010.01.31. 10:53

Banyek!! Jocó!
Ezért ébresztettél fel, hogy konkretizáljam azt a bizonyos információ többletet, amit hallani vélek a még oly régi fekete lemezeken is....... ? :evil:
Fingom sincs, hogyan lehetne ezt megfogalmazni, hallgasd meg egy ősrégi lemezen egy Koetsuval és lehidalsz.......NA EZ AZ !......... ;) !!
A "vakteszt" pedig napról-napra működik, mert van amit a koronggal hallgatok, van amit meg nem......, mert épp úgy tetszik...bi-bi-bííí...(nem az életem központi kérdése)... :P
(Mostmár, hogy felbasztál...Miles Davis: doo-bop. :) )
0 x

Popula(c)tion
Hozzászólások: 2081
Csatlakozott: 2009.12.11. 17:47

High End Audio

Hozzászólás Szerző: Popula(c)tion » 2010.01.31. 11:00

Caspi!!
Hallgass egy kis zenét egy rendes berendezésen, majd azután okoskodj!! ;)
(Még mindig Miles Davis: doo-bop )
0 x

Popula(c)tion
Hozzászólások: 2081
Csatlakozott: 2009.12.11. 17:47

High End Audio

Hozzászólás Szerző: Popula(c)tion » 2010.01.31. 11:18

Most, hogy a kávén és sz@ráson is túl vagyok, újfent szorgalmaznám, hogy aláírás helyett legalább ezen az oldalon nevezd meg, mit hallgatsz éppen! ;) ("Az vagy, amit megeszel"---helyett, az vagy, amit hallgatsz...hm...? Bemutatkozás gyanánt...csíp, szúr, harap...?.8-)
(Keith Jarrett: SUN BEAR CONCERTS )
0 x

Avatar
Tamási Jocó
Hozzászólások: 512
Csatlakozott: 2009.12.04. 20:44
Tartózkodási hely: Budapest

High End Audio

Hozzászólás Szerző: Tamási Jocó » 2010.01.31. 11:58

Popula(c)tion írta:Banyek!! Jocó!
Ezért ébresztettél fel, hogy konkretizáljam azt a bizonyos információ többletet, amit hallani vélek a még oly régi fekete lemezeken is....... ? :evil:
Csöszd meg... :mrgreen: te misztifikálsz!
Ha azt mondod, hogy az LP hangzása jobb, teljesebb stb., akkor valószínűleg rábólintok, mert lehet benne valami. De azt mondod, hogy "olyan dolog van benne, ami NEM LEHETNE" alias valami fizikailag megmagyarázhatatlan dologról van szó...
Arra kértünk, hogy fejtsd ki, mi a lófallosz az a "benne van, de NEM LEHETNE BENNE" dolog...

Azért vagyunk itt, hogy megértsük egymást, hogy értelmesen vitatkozzunk. De ha teszel egy állítást, akkor legalább érthető legyen, hogy legyen min vitatkozni.

Esedezve könyörgöm... megalázkodva esdekelve könyörgöm... áruld már el mi a %/@&# az a megfoghatatlan dolog ami NEM LEHET BENNE! :D :D :D
(serpenyőben sercegő bacon, fakanál kopogása az edény alján /analog kitchen system/)
0 x

Popula(c)tion
Hozzászólások: 2081
Csatlakozott: 2009.12.11. 17:47

High End Audio

Hozzászólás Szerző: Popula(c)tion » 2010.01.31. 12:37

Jocó !
Hááát, nem tudom megfogalmazni, mi az az óriási lépcső, ami szerintem a mai hangzás és mondjuk a 65-ös között van, de tudhatod, mi számított hifinek (ez is milyen hülyeség ma már-"HIFI"!?) azidőtájt, és mégis, ha akkor nem vágták volna bele a lemezekbe azt a bizonyos információt (ami még nem is volt ismert!), akkor ma nem tudnánk kiolvasni akármilyen hangszedővel sem...
Mi ez az információ?:
- a hangszerek térbeli elhelyezkedése?
- a felharmonikusok teljessége?
- a hangzás "mélysége" (nem jobb-bal, hanem elöl-hátul)?
- meglepő "tisztaság" (nem a jel-zaj viszony) ?
- "igazi" mélyek ? , nem tudom, azonban hallom!
Szerintem bárki hallhatja! Pont ez az, ami a méréseken túl van, nem fogok tudni Neked tudományos, kézzelfogható magyarázatot adni, maradjunk annyiban, hogy ezt a hangzást lehet szeretni......!!
(Sosztakovics VII. (Leningrád) szimfónia 2. tétel/ tudod, amelyik meghallgatása után azonnal mentek a frontra....elszántan meghalni...mondjuk ez után én is mennék akárki ellen, /Hülye Ravel...,meg milyen bolero? ;) ) Analog kitchen system: rotyog!
0 x

Avatar
Tamási Jocó
Hozzászólások: 512
Csatlakozott: 2009.12.04. 20:44
Tartózkodási hely: Budapest

High End Audio

Hozzászólás Szerző: Tamási Jocó » 2010.01.31. 13:11

Ezt írtad:
Nekem igenis furcsa, hogy a hatvanas években vágott lemezeken lehetnek olyan információk, amik az akkori technikai szinten még csak elképzelésként sem jelentkeztek,....a mai technikával mégis kiolvashatóak!
Nekem ez egyértelmű volt:
ha akkor nem vágták volna bele a lemezekbe azt a bizonyos információt (ami még nem is volt ismert!), akkor ma nem tudnánk kiolvasni akármilyen hangszedővel sem.
Most nehogy azt mondd, hogy nem volt félreérthető!

Abban az állításban, hogy az analóg LP és a digitális CD hangzásvilága más, nem látok semmi cáfolni valót.
0 x

Popula(c)tion
Hozzászólások: 2081
Csatlakozott: 2009.12.11. 17:47

High End Audio

Hozzászólás Szerző: Popula(c)tion » 2010.01.31. 13:18

Mindenben Neked van igazad, de mit szólsz Sosztakovicshoz?
Mindjárt kész a babletyó, ebéd után úgyis belétek kötök,......azt szeretjük nem,.....? :)
0 x

vaskalapos
Hozzászólások: 4606
Csatlakozott: 2009.12.09. 17:51

High End Audio

Hozzászólás Szerző: vaskalapos » 2010.01.31. 14:26

Popula(c)tion írta: Nekem igenis furcsa, hogy a hatvanas években vágott lemezeken lehetnek olyan információk, amik az akkori technikai szinten még csak elképzelésként sem jelentkeztek,....a mai technikával mégis kiolvashatóak!
Ebben en semmi meglepot nem talalok, ha igy van. Az analog rogzites eseten nem tudod mashogy megnezni, hogy mit rogzitesz, mint a kiolvasoddal (pickup). Az korlatozza, hogy mennyi informaciot ismersz.
De az nem korlatozza, hogy mennyi informaciot rogzitesz.
Az is különös, hogy a CD-re tett korongnak van "hangzása", befolyásolhatja a hangképet, szkeptikus énem minden tiltakozása ellenére igenis hallok különbséget.
(Igen, Tamás, vaktesztben is szignifikáns különbséget hallok, hogy melyik a jobb, az ízlés/rendszer? függvénye, de, hogy van eltérés, az biztos! Persze nem tudom magyarázni, éppen ebben kérem a segítségeteket!)
En is kivancsi lennek a magyarazatra, tegnap javasoltam, hogy masolj le egy CD-t koronggal es korong nelkul, es kuldd el nekem a ket file-t.

Tovabba javasoltam, hogy masolj egy CD-t CD-re ugy, hogy van rajta korong es ugy, hogy nincs rajta korong. Hallgasd meg a masolatokat koronggal es anelkul (ez negy meghallgatas: korong nelkul masolt korong nelkul lejatszott -koronggal masolt korong nelkul lejatszott oszzehaslonlitasa, majd korong nelkul masolt koronggal lejatszott -koronggal masolt koronggal lejatszott.

Ha igy talasz kulonbseget, akkor a kulonbseg irhat, ott van a lemezen, megcsiptuk, osszehaslonlitjuk bitrol bitra a ket lemezt!

Ha igy nincs kulonbseg, akkor mit gondoljunk?

Mit gondolsz,egy video, egy DVD lejatszasanal is szamit a korong? Kiprobalnad?
0 x

vaskalapos
Hozzászólások: 4606
Csatlakozott: 2009.12.09. 17:51

High End Audio

Hozzászólás Szerző: vaskalapos » 2010.01.31. 14:35

Popula(c)tion írta: A "vakteszt" pedig napról-napra működik, mert van amit a koronggal hallgatok, van amit meg nem......, mert épp úgy tetszik...bi-bi-bííí...(nem az életem központi kérdése)... :P
Attol tartok, nem vagy tisztaban a vakproba szo jelentesevel.
Nem azt jelenti, hogy csukott szemmel hallgatod a zenet!
0 x

vaskalapos
Hozzászólások: 4606
Csatlakozott: 2009.12.09. 17:51

High End Audio

Hozzászólás Szerző: vaskalapos » 2010.01.31. 14:37

Popula(c)tion írta:túl vagyok, újfent szorgalmaznám, hogy aláírás helyett legalább ezen az oldalon nevezd meg, mit hallgatsz éppen! ;) ("Az vagy, amit megeszel"---helyett, az vagy, amit hallgatsz...hm...? Bemutatkozás gyanánt...csíp, szúr, harap...?.8-)
(Keith Jarrett: SUN BEAR CONCERTS )
Eddig egyetlen beirt zened sem volt ismeros nekem...
0 x

vaskalapos
Hozzászólások: 4606
Csatlakozott: 2009.12.09. 17:51

High End Audio

Hozzászólás Szerző: vaskalapos » 2010.01.31. 14:42

Popula(c)tion írta: azidőtájt, és mégis, ha akkor nem vágták volna bele a lemezekbe azt a bizonyos információt (ami még nem is volt ismert!), akkor ma nem tudnánk kiolvasni akármilyen hangszedővel sem...
Mi ez az információ?:
Az iras a bevagas analog volt, amihez nem kell tudni semmi informaciot, a levego rezgese rezgeti a vago-tut. A vago-tu rezgesenek nyomat az akkori kiolvaso tu nem tudta pontosan kovetni. A mostani jobban koveti. Ha mikroszkoppal olvastak volna, es azt digitalizaljak, akkor regen is kiolvashattak volna. Mi tobb, lehet, hogy meg van benne olyan, amit meg a mai kiolvaso sem olvas ki. Majd a holnapi. Vagy csak a mikroszkop, vagy egy opikai kiolvaso.
0 x

Avatar
Caspi
Hozzászólások: 860
Csatlakozott: 2009.12.09. 18:31

High End Audio

Hozzászólás Szerző: Caspi » 2010.01.31. 14:54

Popula(c)tion írta:Caspi!!
Hallgass egy kis zenét egy rendes berendezésen, majd azután okoskodj!! ;)
(Még mindig Miles Davis: doo-bop )
Mit értesz a "kis zene" és a "rendes berendezés" alatt?

[néha a kutya, meg a forgalom zaja némi latyakos szörtyögéssel]
0 x

Avatar
Caspi
Hozzászólások: 860
Csatlakozott: 2009.12.09. 18:31

High End Audio

Hozzászólás Szerző: Caspi » 2010.01.31. 15:03

Popula(c)tion írta:Jocó !
Hááát, nem tudom megfogalmazni, mi az az óriási lépcső, ami szerintem a mai hangzás és mondjuk a 65-ös között van, de tudhatod, mi számított hifinek (ez is milyen hülyeség ma már-"HIFI"!?) azidőtájt, és mégis, ha akkor nem vágták volna bele a lemezekbe azt a bizonyos információt (ami még nem is volt ismert!), akkor ma nem tudnánk kiolvasni akármilyen hangszedővel sem...
Mi ez az információ?:
- a hangszerek térbeli elhelyezkedése?
- a felharmonikusok teljessége?
- a hangzás "mélysége" (nem jobb-bal, hanem elöl-hátul)?
- meglepő "tisztaság" (nem a jel-zaj viszony) ?
- "igazi" mélyek ? , nem tudom, azonban hallom!
Szerintem bárki hallhatja! Pont ez az, ami a méréseken túl van, nem fogok tudni Neked tudományos, kézzelfogható magyarázatot adni, maradjunk annyiban, hogy ezt a hangzást lehet szeretni......!!
(Sosztakovics VII. (Leningrád) szimfónia 2. tétel/ tudod, amelyik meghallgatása után azonnal mentek a frontra....elszántan meghalni...mondjuk ez után én is mennék akárki ellen, /Hülye Ravel...,meg milyen bolero? ;) ) Analog kitchen system: rotyog!
http://en.wikipedia.org/wiki/Analog_rec ... _recording
Ne misztifikálj, inkább olvass utána.
Egyébként teliholdkor milyen a hangzás, amikor az árapályerők erősebben hatnak a lemezedre?
0 x

texaspoker
Hozzászólások: 38
Csatlakozott: 2009.12.15. 20:53
Tartózkodási hely: Uganda

High End Audio

Hozzászólás Szerző: texaspoker » 2010.01.31. 15:31

...
(Utcán ugatnak a kutyák, a szomszéd fát vág. Az én kutyám az ágyam mellett horkol,a gépem ventilátora halkan zúg. Tettem egy kúp formát a derekam alá: a felettem elsuhanó utasszállító pilótája a szőke sztyúárdeszt fűzi, az űrsétán lévő asztronauta belepukkantott a ruhájába és most könnyezik a szeme, azt mondja, nem talál vissza a hajóba, Hjúszton, BAJ VAN... áhhh... tényleg használ ez a kúp, egyből jobban hallok...)
0 x

Popula(c)tion
Hozzászólások: 2081
Csatlakozott: 2009.12.11. 17:47

High End Audio

Hozzászólás Szerző: Popula(c)tion » 2010.01.31. 16:03

Nem vagyok af., nincs több milliós berendezésem (sajnos), de szeretem a zenét, és van fülem....., meg néhány af. barátom...
Amit konstatálok, az nem világmegváltó dolog, nem ettől kel fel holnap a nap, én is szkeptikus vagyok, mint Ti, de amit hallok, azt hallom, és aki még nem hallgatott jó zenét jó berendezésen, az ne akarjon kioktatni, mert beleverem az orromat az öklébe, gyomorszájjal ütöm a lábfejét, meg ilyenek....,jó lesz vigyázni :) !
Az, hogy a CD-re tett korongnak van (valamilyen) hatása, az ténykérdés, hogy a hangszóró kábel milyensége befolyásolja a hangképet, szintén (még meg is tudom magyarázni, ha nagyon akarom,/persze miért kell akarnom?), de az, hogy a jó pick-upok szerintem is lehetetlen hangokat csalnak elő avíttnak tartott lemezekből, az.......hm....? ;)
(Ja, Pink Floyd: Shine on You Crazy Diamond)
Azért hallgasd meg Sosztakovics 7.-ét, utána Ravel bolerot el fogod felejteni! :)
Mindig hallgasd meg a másikat (a más zenéjét!)! ;)
0 x

Avatar
Tamási Jocó
Hozzászólások: 512
Csatlakozott: 2009.12.04. 20:44
Tartózkodási hely: Budapest

High End Audio

Hozzászólás Szerző: Tamási Jocó » 2010.01.31. 18:20

Popula(c)tion írta:Az, hogy a CD-re tett korongnak van (valamilyen) ,az ténykérdés
Grrr... "ténykérdés"... inkább kérdés mint tény!
hogy a hangszóró kábel milyensége befolyásolja a hangképet, szintén (még meg is tudom magyarázni, ha nagyon akarom,/persze miért kell akarnom?), de az, hogy a jó pick-upok szerintem is lehetetlen hangokat csalnak elő avíttnak tartott lemezekből, az.......hm....? ;)
Ezzel maradéktalanul egyetértek, nincs is benne semmi megmagyarázhatatlan.

Itt görcsölünk már egy ideje ezzel a CD-re rakott izével. Nincs kedved egy af. ismerősödnek feltenni a kérdést: "Miért?" Hátha tud valamilyen meggyőző magyarázatot adni (2 független intézmény által neves lapban publikált eredményekkel...LOL)
0 x

Avatar
monolit
Hozzászólások: 357
Csatlakozott: 2010.01.29. 19:17

High End Audio

Hozzászólás Szerző: monolit » 2010.01.31. 22:09

A CD pufferel, de előtte azt is be kell olvasnia. Ha pontatlan a beolvasás, pontatlan lehet a jel is. Valójában számok, (bitek) de mégsem úgy működik mint szeretnénk. Én másoltam át eredeti lemezt, de valami közben elveszett :| .

A barátom hasonlóan elfogult (villanyszerelő) a hifi összekötő és bármilyen kábel ügyében, hiszen csak áramot vezet és kész. Csakhogy.....

1, Nincsen semmiféle hifi készüléke
2, Még azt sem hallja ha az autója kereke kiesik, úgy kopog a felfüggesztése

De véleménye az van és kinevet. Mit lehet ezek után tenni? Bizonygathatom én napestig neki a hallottakat :cry: .

A fül sokszor érzékenyebb mint a mérőműszer. Műszeres mérés esetén 20 Hz-től 20 kHz-ig hallunk. Ámde mint kiderült, amennyiben nincsenek ott a felharmonikus hangok, a zenét hiányosnak érzékeljük.

A hallás gyakorlás útján (gyakori zenehallgatás) ki tud finomulni, élő példa erre az, ha valaki élete folyamán elveszti a látását. Hallása nagyságrendekkel jobb lesz.
Saját példámon is tudom bemutatni hogyan alkalmazkodik az emberi szervezet. Egy időben bedolgozóként automata esztergán dolgoztam. Az alkatrészek 2 tizedes tűrésűek voltak, sablonnal mértünk. Egy idő után nem volt szükség a sablonra, mert szemmel ki lehetett szúrni a hibás alkatrészeket. És nem voltam ezzel egyedül, az ott dolgozók mindegyikének kifinomult a látása :!: .

A hangképig vezető út hosszú, gondoljátok el ha a tápkábel mellett fekszik az összekötő abban feszültség indukálódhat, brummoghat a készülék. És ez csak egy példa a sok közül.

Uraim! Aki önök közül nem rendelkezik komolyabb rendszerrel, valamint kifinomult hallással, valóban nem fogja meghallani a különbségeket bárhogyan is próbálkozik. De az azért még ott van, mert ugye a tények makacs dolgok...............még önöknél is makacsabbak. Már én sem hallom a TV nagyfeszültsége által gerjesztett magas sípoló hangot, de a fiam életkoránál fogva igen és kérdezte miért van bekapcsolva a TV? És tényleg be volt (sötét volt a képernyő, nem látszott hogy be van kapcsolva, DVD nézés után maradt úgy). Még érdekesebb volt, amikor szintén a fiammal elmentünk az egyik ismerőshöz és ott megnéztük az újonnan vásárolt indukciós tűzhelyét. Bekapcsolta, a gyerek befogta a fülét és kérte kapcsoljuk ki! Csodálkozásunkra elmondta, hogy a készülék hangot ad ki, mi nem halljuk?

Nem hallom, de azért mégis ott van. Nem látom és mégis ott van. A mágnesességet sem látjuk. El kell fogadjuk, hogy érzékszerveink által vagyunk behatárolva, nem azt látjuk a világból amit egy méh, vagy egy denevér. Ez van...........nem látunk( nem láthatunk!) és hallhatunk mindent a világból, csak annak egy kis szeletét.

Egyedi érzékenysége szerint reagál az ember a környezetére. Én és a feleségem, ha átmegyünk a nagyfeszültségű kábel alatt ..... megfájdul a fejünk. De sok embernek nem, van aki nem ismeri az időjárási frontokat, stb....
0 x

Avatar
Tamási Jocó
Hozzászólások: 512
Csatlakozott: 2009.12.04. 20:44
Tartózkodási hely: Budapest

High End Audio

Hozzászólás Szerző: Tamási Jocó » 2010.01.31. 23:13

monolit írta:A CD pufferel, de előtte azt is be kell olvasnia. Ha pontatlan a beolvasás, pontatlan lehet a jel is. Valójában számok, (bitek) de mégsem úgy működik mint szeretnénk. Én másoltam át eredeti lemezt, de valami közben elveszett
Nem hibás CD-ről beszélünk. Egy CD-re helyezett korong nem fogja kijavítani a karcokat, ha a CRC már nem képes.
Továbbra is a vaskalapos és általam is javasolt módszer a legegyszerűbb:

Teszt 1.
1. Beolvasod az eredeti audio CD-t egy image fileba.
2. Beolvasod a másolatát egy image file-ba.
3. a kettőt bit-ről bit-re összehasonlítod

Teszt 2.
1. Beolvasod az audio CD-t egy image fileba.
2. Beolvasod az audio CD-t egy image file-ba, koronggal.
3. a kettőt bit-ről bit-re összehasonlítod

Tessék, lehet nekiugrani.

A kábelekről:
Teljesen egyértelmű, hogy nem mindegy milyen kábelt használsz. Bár szerintem egy szinttől felfele már nincs különbség, innentől már parasztvakítás.
Nem mindegy hogy egy kábel mennyi zajt szed össze (milyen az árnyékolása), nem mindegy mennyi a csillapítása, nem mindegy a karakterisztikája.
0 x

Popula(c)tion
Hozzászólások: 2081
Csatlakozott: 2009.12.11. 17:47

High End Audio

Hozzászólás Szerző: Popula(c)tion » 2010.02.01. 02:45

Jocó !
Igazad van, fogom javasolni af. barátaimnak a tesztedet!
A kábel témát meg vitasd meg Vaskalappal, merthogy szerinte igenis csak áramerősség és feszkó van, slussz-passz... :lol: (Karakterisztika? :D !!)
(Bob James: Far From Turtle )
0 x

Popula(c)tion
Hozzászólások: 2081
Csatlakozott: 2009.12.11. 17:47

High End Audio

Hozzászólás Szerző: Popula(c)tion » 2010.02.01. 03:33

Tamás !
Ha nem ismerős egy zene, ne ijedj be (tudod, német szótár: "nicht besaren"--nem kell beszarni...! :lol: ), van You Tube, keress rá...!
(Honegger: Pacific szimfónia)
0 x

vaskalapos
Hozzászólások: 4606
Csatlakozott: 2009.12.09. 17:51

High End Audio

Hozzászólás Szerző: vaskalapos » 2010.02.01. 04:11

Popula(c)tion írta:Jocó !
Igazad van, fogom javasolni af. barátaimnak a tesztedet!
A kábel témát meg vitasd meg Vaskalappal, merthogy szerinte igenis csak áramerősség és feszkó van, slussz-passz... :lol: (Karakterisztika? :D !!)
(Bob James: Far From Turtle )

A karakterisztika azt befolyasolja. A kabal vegen, ahol a hangszoro talalhato, csak az szamit, hogy mekkora az aramerosseg es feszultseg. A hangszorot mas nem erdekli, hangga mas nem alakul, mast nem hallasz.
Ez pedig merheto.
0 x

vaskalapos
Hozzászólások: 4606
Csatlakozott: 2009.12.09. 17:51

High End Audio

Hozzászólás Szerző: vaskalapos » 2010.02.01. 04:14

Popula(c)tion írta:Tamás !
Ha nem ismerős egy zene, ne ijedj be (tudod, német szótár: "nicht besaren"--nem kell beszarni...! :lol: ), van You Tube, keress rá...!
(Honegger: Pacific szimfónia)
Mar bocs, de miert keresnek ra, miert kene engem erdekeljen az, hogy te milyen zenet szeretsz hallgatni?

Ha valaki, akinek a zenei izleserol tudom, hogy megbizhato, es tudom, hogy hasonlo az enyemhez, az ajanl valamit, akkor megnezem. Egy vitaforumrol, meghozza olyan vitaforunrol, ahol nem zenekrol cserelunk eszmet... ugyan miert tennem?
0 x

Popula(c)tion
Hozzászólások: 2081
Csatlakozott: 2009.12.11. 17:47

High End Audio

Hozzászólás Szerző: Popula(c)tion » 2010.02.01. 04:18

Szerinted a mai műszerek mérési sebessége felveheti a versenyt a füllel? Itt nagyon kis időintervallumokról van szó!
(Kim Waters :She's My Baby)
0 x

vaskalapos
Hozzászólások: 4606
Csatlakozott: 2009.12.09. 17:51

High End Audio

Hozzászólás Szerző: vaskalapos » 2010.02.01. 04:24

Popula(c)tion írta:Szerinted a mai műszerek mérési sebessége felveheti a versenyt a füllel? Itt nagyon kis időintervallumokról van szó!
Nem csak felveszi a versenyt, hanem messze-messze meghaladja azt. Nagysagrendekkel. 1000-szer, millioszor gyorsabb a muszer.

Amiben a ful jobb, az a zajszures, es az informacio feldolgozasa.

De az informacio ott van a vezetekben, es jol merheto. Azt nem fogja megmondani a muszer, hogy melyik hangzik jobban, de azt jatszi konnyedseggel megallapitja, hogy azonos, vagy kulonbozo.
0 x

Popula(c)tion
Hozzászólások: 2081
Csatlakozott: 2009.12.11. 17:47

High End Audio

Hozzászólás Szerző: Popula(c)tion » 2010.02.01. 04:26

Tamás !
Persze, hogy nem kell rákeresned a zenéimre, de ez most már igenis egy zenei fórum (legalább is ez a topic...), úgyhogy én tényleg kíváncsi vagyok a Te általad hallgatottakra, szeretnélek szeretni!
(Kim Waters: Nightfall)
0 x

vaskalapos
Hozzászólások: 4606
Csatlakozott: 2009.12.09. 17:51

High End Audio

Hozzászólás Szerző: vaskalapos » 2010.02.01. 04:34

Popula(c)tion írta:Tamás !
Persze, hogy nem kell rákeresned a zenéimre, de ez most már igenis egy zenei fórum (legalább is ez a topic...), úgyhogy én tényleg kíváncsi vagyok a Te általad hallgatottakra, szeretnélek szeretni!
(Kim Waters: Nightfall)

Nem fogsz szeretni, ma meg nem kapcsoltam be semmi zenet.

Ket DVD-t neztem (Az elet egy csoda; Egy het Pesten en Budan), azokban volt zene, azutan sifutottam a szelet hallgattam, meg a lec surrogasat a havon, azutan a laborban kollegakkal beszelgettem szakmarol, meg egyebekrol...
0 x

Popula(c)tion
Hozzászólások: 2081
Csatlakozott: 2009.12.11. 17:47

High End Audio

Hozzászólás Szerző: Popula(c)tion » 2010.02.01. 04:43

Igazad van, ezentúl én sem hallgatok zenét, hanem a műszereket figyelem.... ;)
Azért azt ne vitasd el, hogy a zenei élvezet több, mint mondjuk az áramerősség ingadozása, az af.-ek nem véletlenül költenek milliókat egy cuccra, tényleg hallottam berendezést, ami úgy szólt, hogy lehidaltam (persze oltári szarokat is ugyanannyiért...), az élmény több a hangzásnál, és igenis vannak a szkeptikus fülemnek megmagyarázhatatlan "jelenségek" is!
(Weather Report: Mr. Gone)
0 x

vaskalapos
Hozzászólások: 4606
Csatlakozott: 2009.12.09. 17:51

High End Audio

Hozzászólás Szerző: vaskalapos » 2010.02.01. 04:51

Popula(c)tion írta:Igazad van, ezentúl én sem hallgatok zenét, hanem a műszereket figyelem.... ;)
Azért azt ne vitasd el, hogy a zenei élvezet több, mint mondjuk az áramerősség ingadozása, ...
Nem javasoltam, hogy muszereket figyelj. Csak ne vard el tolem, hogy elhiggyem bizonyitek nelkul az eddigi ismereteimmel ellentetes allitasokat.

Nem vitatom, hogy a zenei elvezet mas, mint az aramerosseg ingadozasa, de te is fogadd el, hogy a hagszoroban nem magia, nem demonok, hanem pusztan az aramerosseg ingadozasa az ami a zenet kelti.

Ha arrol beszelunk, hogy valami azonos, vagy kulonbozik, akkor objektiven legegyszerubben meressel allapithatjuk meg, hogy azonos, vagy kulonbozik.

Az emberi erzekeles csodalatozan erzekeny, de ugyanakkor nagyon szubjektiv es befolyasolhato. Ha a muszerek nem tetszenek neked, szamomra egy tisztessegesen kivitelezett audiofil meghallgatas is meggyozo, ha azt vakprobaval, es elegendo szamu ismetlessel vegzik.
0 x

Popula(c)tion
Hozzászólások: 2081
Csatlakozott: 2009.12.11. 17:47

High End Audio

Hozzászólás Szerző: Popula(c)tion » 2010.02.01. 04:54

Tamás !
Ha nem hallgatsz zenét, akkor miért irkálsz egy "zenei" topicba? Te sem lehetsz szkeptikusabb nálam, nekem is nehéz elhinni, amit pedig hallok.....(Azért a technikai észrevételeid érdekelnek, és köszönet értük!)
( Még mindig Weather Report.......)
0 x

Popula(c)tion
Hozzászólások: 2081
Csatlakozott: 2009.12.11. 17:47

High End Audio

Hozzászólás Szerző: Popula(c)tion » 2010.02.01. 05:07

Mindig késésben vagyok, mire válaszolok, Te már előttem jársz, egyetértek, igazad van, ne fogadj el semmit, ami az előfeltevéseiddel ellenkezik, hívj meg Hozzád, vagy egy af. barátodhoz, szívesen részt veszek egy meghallgatáson bármikor! Kössz!
( Még mindig Weather Report.....)
0 x

vaskalapos
Hozzászólások: 4606
Csatlakozott: 2009.12.09. 17:51

High End Audio

Hozzászólás Szerző: vaskalapos » 2010.02.01. 05:13

Popula(c)tion írta:Mindig késésben vagyok, mire válaszolok, Te már előttem jársz, egyetértek, igazad van, ne fogadj el semmit, ami az előfeltevéseiddel ellenkezik, hívj meg Hozzád, vagy egy af. barátodhoz, szívesen részt veszek egy meghallgatáson bármikor! Kössz!
( Még mindig Weather Report.....)
Bizonyitek nelkul nem fogadom el az eddigi ismereteimmel ellentetes allitasokat.
Ha erre jarsz, barmikor szivesen vagy latva.
0 x

Válasz küldése